Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Reason for love. ♥ [ +16 ]  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Reason for love. ♥ [ +16 ]  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Reason for love. ♥ [ +16 ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 26 Sept 2011, 22:50

Heii dragii mei.
Ei bine, am început un nou fic.
De data aceasta în colaborare cu surioara mea, Camii. ;;) ( ♥️ Ρίѕісutа ♥️ )
Vă spunem decât că este SasuSaku, iar mai mult, vă lăsăm să descoperiţi pe parcurs.
Primul capitol îl voi posta eu. happy2 Vă rog să mă iertaţi că e aşa scurt, însă e târziu şi nu prea-mi permit să stau mai mult.. dar promit că mă voi revanşa. happy2
Deci ca să nu vă mai ţin de vorbă: Enjoy! kiss

And, I hope you like it. dap !





» Chapter one.


→ Another day.. without your smile. ♥️





Asemenea unui copac care-şi lasă frunzele să cadă toamna, cad şi lacrimile mele, parcă vorbind pentru mine.. Simt cum, trifoiul vieţii mele a început să-şi piardă culoarea verde. Frunză după frunză, acesta începe să se ofilească, din el rămânând doar amintirea a ceea ce a fost odată..
Mama. Acest cuvânt poate însemna mult mai mult pentru cineva.. şi mult mai puţin pentru altcineva. Mamele, au o vârstă unică: nu există mame tinere, mame bătrâne, mame frumoase, sau mame urâte. Există doar mame.
Mama, a fost cel mai bun profesor al meu, un profesor plin de dragoste, compasiune şi lipsit de frică. Dacă dragostea este dulce ca o floare, atunci mama este acea floare a iubirii. Nu există prietenie sau dragoste ca aceea a unui părinte pentru copilul său.
Inima unei mame, este un abis, în adâncul căruia se află pururea o iertare. Toate greşelile ce le-am făcut, mi-au fost iertate de mama. Când m-am născut şi am privit cu o urmă de duioşie acei ochi verzi ca de smarald ce mă priveau cu dragoste şi blândeţe, am ştiut că a fost prima mea întâlnire cu un înger. Un înger mort, acum..
Nu o voi uita niciodată, acea femeie care m-a adus pe lume, şi m-a crescut cu iubire. Se lăsa pe ea deoparte doar pentru a-mi oferi mie tot. Mama, nu era niciodată cu adevărat singură în gândurile ei. Întotdeauna se gândea de două ori înainte de a face ceva. O dată pentru ea şi o dată pentru copilul ei.. pentru mine. Această femeie cu totul şi cu totul specială, acum se odihneşte în pace lângă îngeraşi, acolo sus în ceruri. A decedat când eu eram încă la o vârstă destul de fragedă, lăsându-ne pe mine şi tatăl meu în urmă, să o plângem. Ceea ce fac şi acum. Deşi, ştiu că niciodată nu şi-ar dori să mă vadă făcând asta, nu mă pot abţine. Îmi lipseşte prea mult! E imposibil să nu dau frâu liber lacrimilor când îi aud numele rostit. Îmi lipsesc îmbrăţişările ei călduroase, săruturile ei de mamă protectoare, ce mă alinau întotdeauna..
Eu şi tatăl meu, după decesul mamei, ne-am obişnuit destul de greu cu noul ''mod de viaţă'' fără ea. Tata o iubea şi o iubeşte pe mama enorm. Pentru el această fiinţă e nepreţuită, chiar dacă el s-ar recăsători, nimeni nu ar putea să-i ia locul. Atât în inima mea, cât şi în inima lui. Cu toţii avem o singură mamă, şi o singură viaţă. Nu aştepta până mâine să-i spui mamei că o iubeşti.
Mâine, s-ar putea să fie prea târziu..
Dumnezeu nu a putut să fie peste tot, de aceea a creat mamele. Frumuseţea păleşte; iubirea se stinge, frunzele prieteniei cad; secretul mamei este să le supravieţuiască tuturor. Îmi şterg ochii verzi ca de smarald cu încheietura mâinii şi privesc absentă prin camera în care mă aflu, camera mea. Stau aşa minute bune fără să fac nimic, pur şi simplu.. Mă simt goală pe dinauntru, sufletul îmi e pustiu.. A trecut atâta timp, iar acel sentiment nobil care se numeşte iubire, nu-şi mai face locul în inima mea. Când a plecat, a luat cu ea totul.. inclusiv iubirea ce i-o purtam, şi i-o port. Mă ridic din propriul pat, acoperit cu o lenjerie de mătase albă imaculată şi mă îndrept spre baie. Când păşesc, parcă simt că merg pe cuie. Corpul meu se mişcă fără vlagă, iar de picioare, mai rău târ. Odată ajunsă în baie, îmi privesc chipul în oglindă şi mă minunez.
Ochii aceia verzi care odinioară erau veseli şi plini de voie-bună, acum sunt încercănaţi, roşii şi obosiţi. Părul roz bombon ce arăta fabulos, acum este ciufulit, şi nu mai are aceeaşi nuanţă fermecătoare ca înainte. Pur şi simplu nu mă mai recunosc, nu mai sunt aceeaşi.
Mă privesc intens şi repet în gând de o mie de ori o singură întrebare: cât o să mai continui aşa ? Dar mereu îmi răspund: mult şi bine. Ceea ce nu îmi place deloc. Este o altă zi în care moralul e la pământ, şi depresia e cheia.
Oricât aş vrea, pur şi simplu nu pot.. Nu am destulă putere pentru a aduce o schibare majoră în viaţa mea..
Dar, ştiu un lucru: nu sunt singură, nici chiar atunci când sunt. Exist aşa cum sunt şi asta este suficient.
Dau drumul la robinet lăsând apa rece ca gheaţa să-mi curgă lin printre degete provocându-mi fiori pe şirea spinării. Îndrept mâinile umplute aproximativ de tot cu apă, spre faţă. La impactul lichidului cu pielea mea caldă, am tresărit uşor, însă m-am obişnuit rapid cu senzaţia. După ce îmi termin siesta de dimineaţa, mă mai privesc odată fugar în oglindă, nu prea mulţumită de ce vedeam, şi ies rapid din baie păşind uşor pe covoraşul mătăsos din cameră. cu paşi lenţi, mă îndrept spre dulap pentru a-mi alege o ţinută cât mai comodă. Fiind vacanţă, nu fac altceva decât să-mi petrec timpul cu prietenii, sau stând în casă pur şi simplu. Este toamnă, un anotimp destul de frumos după părerea mea, când toate frunzele cad şi toate lucrurile frumoase se termină, doar pentru a face loc celor şi mai frumoase. Îmi revin din starea de melancolie şi îmi aleg o pereche de pantaloni de trening negri comozi şi un tricou alb mai larg, în picioare aflându-se nelipsiţii mei papuci de casă, albi, şi foarte pufoşi. După ce mă îmbrac, îmi prind părul rozaliu răvăşit, într-o coadă la spate şi ies din cameră, îndreptându-mă spre bucătărie. Cobor cu grijă treptele din marmură acoperite de un covoraş roşu ca sângele de taur. Şi ajung într-un final şi la destinaţie, unde îl văd pe tata la masă, citind un ziar, cu cafeaua lângă el.

- 'Neatza tati - îi spun pe un ton dulce, sărutându-l pe obraz, la fel de dulce.
- Bună dimineaţa îngeraş - îmi răspunde acesta zâmbind.

Îmi torn şi eu într-o cană acel lichid maroniu şi încep să sorb cu poftă din el, profitând din plin de acel moment plin de savoare. Îmi îndrept ochii spre fereastră şi am parte de peisajul pe care îl ador, peisajul de toamnă, în care frunzele dorm liniştite pe jos, întrerupte fiind de vântul ce adie uşor, ridicându-le de pe sol şi provocându-le să danseze pentru a delecta ochii omului cu frumoasa ''piesă de teatru''. Muzica fiind foşnetul provocat de către copaci, iar personajele, frunzele în splendoarea lor.
O piesă de teatru, cu totul şi cu totul specială.


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Reason for love. ♥ [ +16 ]  43041335886647080746110


Sus In jos
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ
Genin
Genin
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ~`In Naruto World ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Nebunăă`;x

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 26 Sept 2011, 22:56

~`Superb capitolul,imi place foarte mult Reason for love. ♥ [ +16 ]  962758

~`Sa-mi dati pm cand puneti nextul

~`Spor la scris si la scoala Reason for love. ♥ [ +16 ]  384738

Mia-Chan va Reason for love. ♥ [ +16 ]  208323


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Billkaulitzbymyvioletdr

~`[;x]Bill is sexy...:>
Bill is fine...
But sorry girls ;)
Bill is MINE >:) <3`[;x]
~` Niemand versteht mich besser als du...<3
~`Ich liebe dich Bill <3
~`Mein leben, mein engel <3
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mar 27 Sept 2011, 19:02

Buna draga mea!!! in love
Din prima vreau sa spun ca ador ficul vostru! ❌x
Desi, e doar primul capitol, as aca vreau ca tu, Camiii, sa ne surprinzi cu ceva, ok?
Asa. in rest, n`am ce zice deoarece a fost un capitol absolut minunat si foarte bine scris.

Camiii, unde`i nextuuull??

Losty va kiiiss pe amandoua! kiss


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mar 27 Sept 2011, 19:28

Deci surioara imi place mult cum ai inceput in love
V-a promit ca si eu voi fii pe masura cu urmatorul capitol a hug
Si eu imi tin intotdeauna promisiunile roll
Deci mai asteptam comuri angry
Si nu fiti sgarciti lough
V-am pupat kiss


Reason for love. ♥ [ +16 ]  NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  Asss10Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mar 27 Sept 2011, 19:34

Niooo!!! Nepotica mea dulce... :x

Deci capitolul acesta este fabulos, este parca rupt din vise... :x

Descrierea ta este... Ei bine, extrem de buna :x

Imi place mult ideea si cum o dezvolti...

Acum o astept pe cealalta nepotica a mea sa apara cu nextul, pentru a vedea ce idei mai nascocesc capsoarele voastre geniale... :x

Hmm, cred ca ma veti surprinde... ;)

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

V-am pupacit dulce... in love

choco^^


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
AlphasoniK
Genin
Genin
AlphasoniK

Sex : masculin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mar 27 Sept 2011, 19:41

Ficul pare a fi promitator.Nu sunt prea multe greseli gramaticale iar textul este asezat cum trebuie pe pagina:D
Hai cu nextul


Reason for love. ♥ [ +16 ]  201ty


When the lights go out

I'm a killer on the sheets !

You can't stop me babe ,

It is hot , over here ?


Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mar 27 Sept 2011, 19:51

Buna, Patricia! Mna, am ajuns si eu la ficul tau. Pai sa vedem:

Ideea pare destul de draguta. Fiind primul capitol, inca nu-mi pot forma o parere clara. Astept sa vad cum o dezvolti.

Titlul e chiar foarte dragut si sper sa fie o stransa legatura intre el si continut.

Descriere ai. Stai bine din punctul asta de vedere. E foarte frumoasa si e detaliata. Pui mare accent pe sentimentele personajelor... sa o tii tot asa!

Dialogul nu este nici lung, nici sec si l-ai folosit atunci cand era nevoie de el.

"schibare" - schimbare
E singura greseala de tastare pe care am vazut-o. Bravo!

Sincere felicitari pentru diacritice. Apreciez foarte mult un fic scris cu diacritice. Iti trebuie multa rabdare, dar merita si se vede diferenta.

Estetica este in regula. Ai lasat rand liber intre fragmente, iar capitolele sunt frumos asezate in pagine si sunt usor de citit.

Uneori ai folosit virgula, desi nu era nevoie. Putin mai multa atentie din punctul asta de vedere. In rest semnele de punctuatie le-ai pus cand, cum si unde trebuia. Foarte bine!

Pana acum actiunea a decurs destul de lent si sper ca asa sa decurga si in continuare.

Cam atat am avut de spus. Scuze ca e o critica destul de scurta, dar e facuta la foc automat. Am mai multe lucruri de facut si na...
Oricum, spor la scris in continuare si multa inspiratie!
Te-am pupat kiss




Reason for love. ♥ [ +16 ]  Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mier 28 Sept 2011, 21:10

Maa deci am ajuns si eu! Nu am nimic de comentat si astept next`ul!


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Vin 30 Sept 2011, 11:43

Oai ...!~
Nu am cuvinte iubiriloor ♥️
Dea dreptul m.am indragostit !
Un fic splendid ♥️♥️♥️
M.ati uimit ♥️
Va in love pe amandoua !
Primul capitol a fost fermecator ♥️
Pun pariu ca in urmatoarele capitole , am sa
pic de pe scaun kiss .!
De aceea va rog
sa bagati nextul !
Va rog sa.mi trm un PM cand vine mult iubitul next
si sunt sigura Cammissor ca te vei descurca foarte bine kiss ♥️
Va kiss dulce ca Tirramyssu ♥️ a hug





Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Blood_ Rose.
Genin
Genin
Blood_ Rose.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, ascult muzica si sa ma distrez.
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita de un necunoscut.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Vin 30 Sept 2011, 22:01

Foarte dragut, imi place! Folosesti expresii scoase din basm, cum s-ar spune.Reason for love. ♥ [ +16 ]  947835 Cum am spus, expresiile m-au uimit! Sunt superbe! Abia astept nextul care sper sa vina repede.


Un trandafir intodeauna sufera. Reason for love. ♥ [ +16 ]  896861

In iubire, in familie, mereu, absolut mereu.

Este fragil, dar tepii lui te pot rani.

Te poti considera un trandafir numai cand esti puternica.

Orice trandafir are ceva special : este poet, scriitor, fotograf, orcie, absolut orice.

Este sensibila, dar in acelasi timp puternica.

Buna la inima dar in acelasi timp egosita.

Nu este perfecta, dar totusi te atrage.

Fetele sunt trandafiri, dar acum sunt boboci.

Intro zi vor inflori, si isi vor dezvalui frumusetea...
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:22

Hey dear ! a hug Am venit cu nextul dap ! Sper din tot sufletul meu să vă placă . in love Şi Patricia sper să fiu pe măsura aşteptărilor tale rusinos Lectura Plăcută happy


♥️ Feels like rain ♥️

Dimineaţa...Încet încet pe bolta cerească a început să îşi faca apariţia soarele , fiica cea mai strălucitoare a pământului . Natura cea verde este plină de culoare bucurându-ne pe noi cu bogăţiile ei . Soarele transmite usor usor razele lui ca o pulbere fină de aur . La fiecare colt florile te întâmpină mereu cu mireasma lor îmbietătoare .

Tata...Un cuvânt straniu şi de mult pierdut pentru mine . Tatăl meu a murit când eu aveam doar 6 ani . Încă îmi amintesc cu drag când îmi povestea întotdeauna cate o poveste noatea . Când îmi spunea cu dulce duioşie că mă iubeşte enorm de mult .Îmi amintesc ca mama a suferit mult după moartea lui .Niciodată nu şi-a găsit o a doua iubire . Involuntar cateva lacrimi cristaline au început să se răsfrângă pe obraji mei de culoarea piersici . Îmi era extrem de dor de el . Îl iubeam şi încă îl iubesc , la fel de mult cum o iubesc pe mama . Am să fac un juramânt ... Deacum jur că nu voi mai plânge pentru nimic în lume şi voi fii rece şi dur aşa cum am fost şi ceilalţi cu mine . Îmi şterg uşor lacrimile de pe obraz după care mă îndrept alene spre baie pentru a face un duş de dimineaţă . Odată ajuns în baie mă duc direct spre coşul de rufe punându-mi pijamaua şi intrând în cabina de duş . Picaturile de apa cristalină se loveau usor pectoralii mei dându-mi o stare totală de bine . Nu trebuia să o mai continui aşa . Au trecut multi ani de la moartea lui dar parcă a fost doar ieri . Dupa cateva minute de stat sub duş ies din baie luându-mi pe mine un tricou simplu şi nişte pantalonii scurţi negri după care mă încalţ cu papucii mei de casă coborând la parter . Nu stiu de ce dar de cateva zile încoace am un sentiment straniu . Ca şi cum ceva s-ar schimba în viaţa mea.Nu am mai bagat de seamă acest sentiment şi m-am grăbit sa ajung la parter pentru a lua micul - dejun . Odata ajuns acolo o yaresc pe mama mancând o omleta şi uitându-se la Tv .

- Neaţa mami ! spun eu cu zâmbetul pe buze .

- Buna dimineaţa Sasuke ! spune ea zâmbind deasemenea .

O sarut dulce pe buye dupa care mă pun la masă şi încep să mănânc din micul - dejun . Simt ca ziua aceasta va avea o semnificaţie aparte . Dar vom afla curând ..

Sper din tot sufletul meu că v-a plăcut a hug Şi îmi pare extrem de rău că l-am făcut aşa de scurt dar este târziu şi timpul mă presează . sad .V-am pupat kiss


Reason for love. ♥ [ +16 ]  NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:38

Ooo ce frumos a fost! <3 Mi-a placut mult. Deci, sa inteleg ca una va scrie din perspectiva Sakurei si cealalta din al lui Sasuke? think In fine, imi place ficul mult, dar vreau actiuneee!! <3 heh

Electronic :)


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:44

Păi care cum apucăm .. lough
V-a veni şi acţiune nu îţi fă griji.. dap !
V-ă doresc o seară placută a hug
V-ă in love


Reason for love. ♥ [ +16 ]  NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ
Genin
Genin
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ~`In Naruto World ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Nebunăă`;x

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:47

~`Hey Reason for love. ♥ [ +16 ]  301723

~`Foarte frumos capitolul,CamiiReason for love. ♥ [ +16 ]  962758 chiar daca e scurt este superb Reason for love. ♥ [ +16 ]  962758

~`Astept nextu`

~`Mia-Chan va Reason for love. ♥ [ +16 ]  208323


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Billkaulitzbymyvioletdr

~`[;x]Bill is sexy...:>
Bill is fine...
But sorry girls ;)
Bill is MINE >:) <3`[;x]
~` Niemand versteht mich besser als du...<3
~`Ich liebe dich Bill <3
~`Mein leben, mein engel <3
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:56

Heii surioară!
Ei bine am văzut că ai postat capitolul, hmm, nu e rău deloc, deşi e cam scurt, dar nu are nimic
Îmi place foarte mult! Ai descris sentimentele perfect. in love
Şi Electronic, cum spunea şi Camii, care cum apucăm. lough
Acţiunea va fi şi încă cum.
Mulţumesc defapt, mulţumim mult Crystal pentru critică şi defapt, mulţumim tuturor celor care au lăsat comentarii şi care ne citesc fic-ul.
Eu voi fii silitoare şi voi încerca să aduc next-ul cât de curând posibil.
Până atunci, vă pup dulce! kiss


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Reason for love. ♥ [ +16 ]  43041335886647080746110


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  Asss10Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Dum 02 Oct 2011, 21:14

Deci pe mine de ce nu m-a anuntat nimeni? (D)

Capitolul este foarte frumos kiss

Sa vedem in continuare :>

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

V-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mier 05 Oct 2011, 15:13

Ti ` am zis ca te descurci ,
defapt de-a dreptul minunat ♥️
Incet , incet devi profesionista kiss
Asa te vreau , ambitioasa si puternica , ♥️
doar faci parte din neamul meu ,♥️
se mosteneste prin gene lough lough ♥️
Ok , lasam offtopicul :)
Inca odata va spun ca iubesc ficul beiibz ♥️
, dar va rog sa faceti nexturile mai lungi >:)
Va kiss pe amandoua a hug ♥️
C`ya !





Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Mier 05 Oct 2011, 23:38

DEci asa faceti? Haa!(D) Deci mi`a placut. Scurt si la obiect desi data viitoare vreau mai lung!:D Spor la scris..:x


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Sam 15 Oct 2011, 18:02

Dragii mei, în atenţia tuturor.
Vreau să îmi cer iertare că nu am putut pune capitolul..
Însă, cum am spus şi la fic-ul meu, nu am cum..
Am o grămadă de probleme pe cap în momentul actual iar timpul nu îmi permite să mă abat de la ce am de făcut..
Vă rog mult de tot să nu fiţi supăraţi pe mine.. Şi în special aş vrea să îi cer scuze lui Cami, sigur te-am dezamăgit şi regret, însă îţi, defapt vă promit că voi încerca să mă ridic la nivelul aşteptărilor voastre şi voi încerca să postez capitolul cât mai repede posibil
Vă mulţumesc pentru înţelegere! dap !
Have a nice day. kiss


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Reason for love. ♥ [ +16 ]  43041335886647080746110


Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Sam 15 Oct 2011, 18:59

Draga mea , nu ai de ce sa iti ceri iertare !!
Te inteleg daca ai probleme
Si eu le-am avut..
Sper sa ti le rezolvi si sa ne incanti pe toti cu nextul la fic..
Si inca o data , pe mine nu m-ai dezamagit !!
Te-am pupat dulce !! Te iubesc !! in love


Reason for love. ♥ [ +16 ]  NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 24 Oct 2011, 14:32

Salut dears! ♥
Ştiu că probabil sunteţi supăraţi pe mine că nu am postat capitolul mai devreme..
Dar vă rog să mă credeţi că am încercat, însă nu am putut.. am avut nişte probleme şi..
Mă rog, am adus capitolul, sper să mă ridic la nivelul aşteptărilor voastre şi scuzaţi eventualele greşeli de ortografie.
Sp, enjoy!







Chapter 3.

→ Joc în doi. ♥ ←




Este ora 12:30 iar eu nu ştiu ce voi face tot restul zilei, mă plictisesc foarte tare.. Nu am cu cine sta de vorbă penru că tata a plecat la o aşa-zisă întâlnire de afaceri, deşi după cum se foia înainte să plece '' Arăt bine ? Miros bine ? '', îmi dă de înţeles că e mai mult decât o întâlnire de afaceri. În fine, nu vreau să mă bag pentru că tati ştie ce face, dar mă întreb.. Oare e vorba de vreo femeie ? Voi afla şi acest mic / mare detaliu în curând. Stau liniştită în pat şi aud doar minusculul sunet provocat de mingea care se loveşte cu putere de tavan. Fac asta de cinci minute doar, şi deja m-am plictisit. Mă ridic leneş din pat şi mă duc până la birou de unde îmi iau laptopul, un Apple şi intru pe mess. Observ cu stupoare că am 50 de persoane online, deci se pare că nu sunt singura care nu are ce face şi îşi petrece restul zilei stând pur şi simplu.
Sunt asaltaltă de mii şi mii de întrebări şi răspund cu calm şi tact la toate. Dintre toţi din lista mea doar câteva persoane îmi atrag atenţia. Aceştia sunt prietenii mei cei mai buni: Hinata, - este o fată foartă drăguţă şi de treabă, brunetă şi cu ochii de un lila superb - Naruto - un blond hiperactiv cu ochii albaştrii ca cele mai curate ape, dar şi un tip foarte de treabă şi de încredere -, Ino - aspectul acesteia este asemănător cu al lui Naruto ( exceptând faptul că este fată ) arată la fel ca şi el, blondă cu ochi albaştrii, la prima vedere pare o mironosiţă răsfăţată, dar dacă ajungi să o cunoşti mai bine e chiar de treabă -, Sai - un tip mai misterios, dar şi foarte de gaşcă - şi nu în ultimul rând: Kiba, Temari, Neji şi TenTen. Nu îi mai descriu, deoarece doar un cuvânt îi descrie, pe toţi: MINUNAŢI!
Sunt cei mai buni prieteni ai mei, încă de la o vârstă fragedă. Îi iubesc foarte mult şi nu aş suporta să li se întâmple ceva, pentru că ei sunt o parte din mine.. În multe situaţii chiar nu m-aş fi descurcat fără ei.. Au fost mereu acolo pentru mine şi nu voi uita asta niciodată.
Mulţi dintre noi nu ştiu să preţuiască prietenia, ceea ce este un lucru foarte rău.. Câinele, ar fi cel mai bun prieten al omului dacă ar avea parale. Adevărul e că, nimeni nu poate trăi fără prieteni, chiar dacă stăpâneşte toate bunurile lumii. Împărtăşirea bucuriilor, nu a suferinţelor, creează prietenul. A avea un prieten este mai vital decât a avea un înger.
Prietenia este, în primul rând, pacea reciprocă şi zborul spiritului pe deasupra amănuntelor vulgare, iar în al doilea rând, închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
Vor exista mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încredrea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a doua oară. Deci, încrede-te! Dar vezi în cine. Şirul gândurilor îmi este întrerupt de către soneria telefonului mobil, ce parcă-şi dădea Duhul pe biroul meu. Îmi dau ochii peste cap şi mă ridic rapid, pentru a răspunde înainte de a închide respectivul. Răspund la telefon cu un ''alo?'' plictisit, iar la celălalt capăt al firului se aude o voce suavă de fată care mă întreabă ce fac. Hinata.
Îi spun că fac bine, doar stau şi mă plictisesc. Nu mai apuc să spun nimic că aceasta mă întrerupe spunând ceva: '' Ai de gând să mă mai ţii mult la uşă ? '' pe un ton ironic. La uşă ? cum adică, la uşă ? Hopa hands..
Nu mai stau pe gânduri şi o rup la fugă până la parter, mai mai să-mi rup picioarele, ajungând în cele din urmă şi la ieşirea / intrarea vilei. Deschid uşa rapid iar în faţa mea se află draga mea prietenă, îmbrăcată destul de frumos, mai clasic, tipic ei. O bluziţă simplă neagră peste care are un pulover lila cu nişte volănaşe, o pereche de blugi negrii iar în picioare nişte cizme tot lila simple. Părul acesteia lung căzându-i lejer pe spate.

- Hinataaa! - am strigat şi i-am sărit în braţe, mai să o dărâm.
- Aloo ?! Garaa ?! Mai uşor. - îmi spune aceasta pe un ton ironic

Îmi cer scuze iar după zâmbesc destul de triumfător, de ce, sincer nu ştiu, aşa am simţit pe moment. Ciudată mai sunt şi eu uneori, acum ştiu de ce făcea tata moaca aia de fiecare dată când râdeam fără motiv.
Revenind la ale noastre, o invit pe brunetă înauntru pentru a mai petrece timp împreună, aceasta acceptând bucuroasă. Se descalţă şi îşi lasă săndăluţele în hol, urmându-mă până în living, unde ne ''prăbuşim'' la propriu, pe canapea începând să discutăm câte-n lună şi câte-n stele.
Însă, am observat un lucru, când am deschis subiectul '' Naruto '', Hin s-a făcut mai roşie decât costumul lui tati de Moş Crăciun care-l păstra pentru mine. Oare îl place ?
Adică, vreau să spun, de fiecare dată când vorbea cu el era puţin mai ''aprinsă'' la faţă, dar nu m-am gândit nici un moment că e posibil să îl placă. Adică, să fim serioşi.. Dar dacă l-ar plăcea, nu ar trebui să se ferească de mine. În fond, suntem prietene, poate să îmi spună orice, mai ales pe plan sentimental, pentru că aşa o pot ajuta şi cu un sfat bun. Dar fie, o mai las aşa puţin, poate se hotărăşte să-mi spună ea ceva de bună voie, fără să o trag eu de limbă, la figurat. Hin se trezeşte din starea de moleşeală care o cuprinsese şi îmi propune să ieşim împreună în oraş, să vedem un film, doar noi două. Am acceptat bucuroasă şi a rămas că ne întâlnim la ea ea acasă în o jumătate de oră, acum fiind 14:00. Această dă din cap afirmativ şi se mulţumeşte doar să-mi zâmbească dulce. Se încalţă rapid şi părăseşte ''incinta Haruno'', ce funny sună.
Îi urmez şi eu exemplul şi anume: de a mă duce să mă îmbrac. Urc treptele în grabă până în cameră unde intru vijelioasă ultima oprire fiind dulapul. Stau vreo cinci minute pentru a mă gândi ce Doamne iartă-mă aş putea lua pe mine şi până la urmă mă hotărăsc. Am luat o pereche de blugi albaştrii caremi plac foarte mult, o bluză bej simplă destul de mulată pe corp, scoţându-mi, bineînţeles, formele bine conturate în evidenţă, iar în picioare am hotărât să iau o pereche de UGG-uri tot bej, deoarece e toamnă şi e cam răcoare afară, un look perfect de toamnă-iarnă.
Mă duc la toaleta cu oglindă, mă aşez pe scăunel şi încep să îmi îndrept părul rozaliu, lăsând doar o şuviţă care întotdeauna a fost mult mai roz decât celelalte ( ştiu sună ciudat, dar aşa este ) mai ondulată, pentru a da părului un look mai frumos. Îmi dau cu puţin rimel şi cu puţin ruj roz bombon. Machiajul ăsta mai simplist mă avantajează tare mult. Nu-mi stă prea bine machiată strident.. deci prefer simplitatea.
Îmi dau cu două pufuri de parfum, pentru că e foarte tare, îmi iau o eşarfă bej şi paltonaşul negru, în buzunare băgând nelipsitele. Şi anume: telefonul şi banii.
Înainte să părăsesc camera mă uit la ceas iar acesta indică ora 14:17. Da, e în regulă, dacă plec acum sunt la Hin acasă chiar la 14:30. Nu mai stau pe gânduri şi cobor la parter, mă încalţ şi plec. Nu înainte de a-i lăsa tatălui meu un mesaj, în caz că se întoarce până vin eu, prin care i-am comunicat că am ieşit cu Hin şi să nu mă aştepte.
Ies şi din casă, fără să încui ştiind că tata nu a luat cheia la el şi mă îndrept cu paşi repezi spre casa prietenei mele, care nu e la prea mare distanţă faţă de a mea.
Pe drum m-am gândit la diverse lucruri, privind continuu cerul, care parcă devenea din ce în ce mai albastru şi senin. Aerul puţin rarefiat îmi lovea cu violenţă chipul blajin, făcându-mă să-mi îndes de tot nasul în eşarfă ( scuzaţi expresia ). Mă uit în stânga şi în dreapta şi observ că nici unul dintre toţi vecinii mei şi alţi oameni, nu doar ei, nu stau degeaba, unii se dedică cu totul grădinilor pline cu flori care mai de care mai colorate. Alţii renovează. E şi normal, pentru că vine iarna mulţi dintre ei izolează casele, pentru a nu mai plăti atât de mult la gaze, bineînţeles. Revin la obiceiul meu, şi anume: să privesc cerul.
Uneori acest lucru îmi oferă o stare de linişte. Când eram mică obişnuiam să stau pe acoperişul casei cu mama şi să privim cerul, ziua, iar noaptea stelele. Îmi spunea că dacă privesc spre nori, aceştia iau forma dorită de mine. Dar nu a fost aşa, întotdeauna priveam spre ei şi mă rugam cu tot sufletul să-i văd chipul, chipul ei..
Îmi lipseşte atât de mult uneori, că simt că vreau să mor, să ajung mai repede acolo lângă ea. Dar niciodată nu am pus în aplicare vreun plan de-ăsta de sinucidere, pentru că ştiu că mama nu şi-ar dori să fac asta, şi-ar dori să fiu fericită, aici printre cei vii. Iar mai apoi, cu ea printre îngeri.
Îngerii ne însoţesc până la capăt, şi după capăt. A fost lucrul care mi-l repeta mama în ziua în care a murit..
Măcar ştiu un lucru: e acolo sus în Rai, şi mă priveşte mereu. Acest lucru mă bucură, dar mă întristează faptul că eu nu o pot vedea pe ea. Raiul nu poate fii proptit pe întrebări, asta e clar.
Fără să-mi dau seama, ajung destul de repede la Hinata. Ajung în dreptul uşii maroni şi apăs pe sonerie, aşteptând un semn de viaţă. Nu durează mult şi aceasta îmi deschide uşa întâmpinându-mă cu un zâmbet larg. Ce-mi place când o văd aşa, fericită, mă face şi pe mine să zâmbesc. Aceasta mă invită înauntru, eu acceptând. Păşesc puţin timidă în casă şi o aştept pe brunetă până ce îşi ia poşeta. Nu durează mult şi e gata. Părăsim amândouă casa şi ne îndreptăm spre '' Teen Caffè ''
Un mic local unde obişnuim să mergem. Cădem de acord şi ne îndreptăm cu paşi lenţi spre local.
Pe drum am vorbit despre diverse lucruri, unele chiar plictisitoare, dar îmi place să vorbesc cu ea, mă simt bine în prezenţa ei. La un moment dat Hin îşi scoate rujul din poşetă şi mă roagă să o ţin eu un minut până ce termină ea '' retuşarea ''. Iau poşeta în mână şi o aştept, între timp îi sună telefonul şi mă roagă să-l iau din poşetă şi să răspund eu. Până la urmă îl găsesc şi văd că făptaşul e Naruto. Îi răspund cu un '' alo ? '' scurt, iar acesta rămâne puţin uimit la auzirea vocii mele. '' Sakura, de ce răspunzi tu la telefonul ei ? '', mă întreabă acesta puţin timid. I-am spus scurt şi clar că momentan e cam ocupată şi nu are cum să vorbească cu el, dar dacă are ceva de zis important să spună că îi transmit eu. Acesta şi-a cerut scuze şi a spus că e în regulă şi că sună el mai târziu, după care a închis. Hmm, ciudat.
Hin se pare că rămăsese mai în urmă, iar când ajunge în dreptul meu mă întreabă cine a fost. Îi spun că Naruto, după care îi înmânez poşeta. Aceasta ia poşeta din mâna mea şi roşeşte puţin. '' Şi, ce a vrut Naruto? '' reuşeşte să mormăie.
I-am tăiat-o scurt cu un '' Nu ştiu, nu a vrut să-mi spună.. ''. Aceasta îşi revine şi îmi zâmbeşte mulţumindu-mi. I-am spus că nu are pentru ce să-mi mulţumeasca şi fără să observăm, ne aflam în faţa cafenelei. Intrăm amândouă rapid şi căutăm cu privirea o masă liberă pentru doi. Până la urmă găsim una chiar lângă geam, perfect. Îi spun Hinatei să mă urmeze, aceasta făcând exact ce am spus eu. Odată ajunse acolo, ne dăm jos paltonaşele, iar eu şi eşarfa şi ne aşezăm, uitându-ne după un ospătar. Se pare că Hin mi-a luat-o înainte pentru că deja l-a chemat la noi. Îmi îndrept privirea în faţă şi peste umărul brunetei dau de doi ochi de un negru abisal, ce mă priveau intens. Roşesc imediat la acest lucru şi încerc să-mi îndrept privirea în altă parte. Acolo la masa alăturată se alfa un brunet, incredibil de drăguţ aflat în compania unui amic de al său, probabil, un roşcat cu ohii verzi ca şi ai mei. Chiar dacă nu mă uitam în dreptul lor, ştiam că brunetul acela continua să mă privească. Hin observă că sunt cam roşie la faţă şi mă întreabă ce s-a întâmplat. Eu decât îi arăt cu degetul discret masa celor doi şi şoptesc '' Probleme duble ''. Aceasta se întoarce foarte discret către ei şi se întoarce instantaneu cu o falcă în pământ şi una în cer. '' O m g ! '' a fost singurul lucru care mi l-a putut spune.

- Tipii ăia sunt foarte drăguţi ! - spune aceasta cam entuziasmată, de ce, nu ştiu.
- Ştiuu! - spun gen: ''drăguţi ?! superbi ! ''

Până la urmă vin şi cafelele noastre şi începem a le savura din plin. Mai discut cu prietena mea timp de vreo 5 minute după care mă gândesc să mă duc până la baie, pentru a mă aranja puţin. Îi spun asta prietenei mele, aceasta dând din cap afirmativ şi spunând că mă aşteaptă. Mă ridic uşor de la masă şi mă îndrept spre baie. Odată ajunsă acolo intru, închizând uşa după mine, şi mă privesc în oglindă intens. O da, arăt tare bine azi! Îmi aranjez puţin părul după care ies. Când dau să intru în '' celălalt corp al cafenelei, mai populat '', o mâna puternică mă trage într-un colţ unde nu mă vedea nimeni şi mă lipeşte de perete. Un corp bine făcut se apropie ameninţător de mult de mine până ce ajunge să fie la o distaţă de 1 mm de mine. Mă uit sceptică la băiatul din faţa mea şi observ că e brunetul de la masa de alături. Acesta îmi zâmbeşte şmecher şi mă întreabă pe un ton la fel de şmecher '' Cum te cheamă păpuşă ? ''.
'' Sakura scumpule '' îi şoptesc pe un ton senzual, după care îl trag de tricou mai aproape de mine, dându-i impresia că vreau un micuţ sărut. Acesta nu refuză, ba chiar acceptă cu mare plăcere invitaţia mea, iar când buzele lui erau la 1 mm de ale mele. I-am dat unde îl doare mai tare şi i-am spus senzual '' Au revoir '', după care am plecat de acolo cu un mers de fotomodel. Ce funny. Mi-a plăcut asta. Pe cât de drăguţ, pe atât de prost. Oftez înfundat şi mă întorc la masa mea şi a Hinatei. Aceasta îmi spune că l-a observat pe brunet îndreptându-se spre baia fetelor şi mă întreabă dacă s-a întâmplat ceva. Îi spun şmecher '' A nu, absolut nimic. Doar mi-am delectat privirea cu o imagine haioasă. ''
Aceasta parcă se prinsese de mica mea glumiţă şi începe să râdă copios, eu urmându-i exemplul.
Peste două minute îl văd şi pe Macho man că se întoarce la masă. Când trece pe lângă noi, se opreşte neîntorcându-se cu faţa spre noi, zâmbeşte şi-mi spune:....


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Reason for love. ♥ [ +16 ]  43041335886647080746110


Sus In jos
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ
Genin
Genin
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ~`In Naruto World ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Nebunăă`;x

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 24 Oct 2011, 14:58

~`Hey Reason for love. ♥ [ +16 ]  78717
~`Imi place foarte mult capitolul, e genial Reason for love. ♥ [ +16 ]  962758
~`Astept nextu` Reason for love. ♥ [ +16 ]  384738
~`Ja Ne!! Reason for love. ♥ [ +16 ]  127686 Reason for love. ♥ [ +16 ]  301723 Reason for love. ♥ [ +16 ]  78717


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Billkaulitzbymyvioletdr

~`[;x]Bill is sexy...:>
Bill is fine...
But sorry girls ;)
Bill is MINE >:) <3`[;x]
~` Niemand versteht mich besser als du...<3
~`Ich liebe dich Bill <3
~`Mein leben, mein engel <3
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 24 Oct 2011, 16:21

Buna ! :
Multumesc draga mea Capsuinica pentru ca m-ai anuntat ! :) kiss Nu-i nimic daca l-ai adus tarziu. Conteaza ca l-ai adus ! >:D<
Asa, capitolul a fost superb, ce sa mai ?
Sakura periculoasa.. hmm...?! happy2
Anyway, Cami, hai cu nextul ca il vrem !
Face-ti o treaba excelenta fetelor si Gambate ! heh

Electronic :)


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Reason for love. ♥ [ +16 ]  Asss10Reason for love. ♥ [ +16 ]  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 24 Oct 2011, 16:58

Ce next (HELLO)
Imi place, mai ales imaginea funny cu care mi-ai delectat memoria :))))
Eee, te pricepi sa stii, mai ales la iesirile din scena =))))
Am vazut cateva greseli de tastare, insa doar vreo doua, asa ca nu este deloc grav..
Ma bucur ca ai scris cu diacritice, se vede foarte frumos.. huh?
Eii, multumesc ca mi-ai spus ca ai postat, esti o dulce.. kiss
Asa, pai eu una astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Reason for love. ♥ [ +16 ]  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19Lun 31 Oct 2011, 22:52

Woooow huh?
CE NEXT !
Nu am cuvinte !
Deci nu mai poot !
Nu`mi vine sa cred ca doar acu am apucat sa citesc !
Ce am putut sa ratez !
Nu pot sa cred !
Capsunic'o , ai un scris total SPLENDID .
De cand ti'am citit ficul "The Climb" , ma uimeai pe zi ce treci !
Ideea ficului mi se pare minunata love
Cum povestiti amandoua intamplarile , este total .. n-am cuvinte !
Pfoai , ma i-a cu dedicatiile acu :)) !
Pot spune ca sunt nr 1 FAN ! nr1
Senzual breee good job
Camiiiii , adu nextu` ala' odat' c' je nu mai poat' astepta :)) !
Da Rapid !

3
2
1
!



We all want the :

N
E
X
T
!






Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Reason for love. ♥ [ +16 ]  Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Continut sponsorizat




Reason for love. ♥ [ +16 ]  Empty
MesajSubiect: Re: Reason for love. ♥ [ +16 ]    Reason for love. ♥ [ +16 ]  I_icon19

Sus In jos
 

Reason for love. ♥ [ +16 ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-