Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Black Coasts's Queen Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Black Coasts's Queen Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Black Coasts's Queen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
xCrystiina .
Academy Student
Academy Student
xCrystiina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Wouldn't you like to know?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : întodeauna o optimistă ;))

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 24 Noi 2011, 20:52

Hello everybody a hug sunt nouă pe forum şi am decis să-mi postez ultimul fic :D
Nu sunt tocmai o începătoare deoarece sunt activă şi pe un alt forum :)
Anyway, hope you'll enjoy my story ;)

Black Coasts's Queen
Capitolul unu - Izvorul de lacrimi nesecat

Priveam pierdută pe geam. Afară era întuneric, începea să fulguie uşor. Mă uitam cu tristeţe la cuplurile ce se plimbau ţinându-se de mână pe stradă. Nu aveau nici o grijă. Se iubeau, iar asta e tot ce conta. Aşa am crezut şi eu atunci. Simţeam că nu mai este nimeni în jurul meu, doar eu şi el. Odată ce a plecat, odată ce acel ‚adio’ a fost rostit lumea mea s-a spulberat. Inimea ruptă-n două. Zâmbetul dispărut. Totul se terminase. Am aflat că mă uitase, acum are o nouă iubită, planuri de nuntă. El a trecut mai departe, iar eu am rămas aici. Încă nu am reuşisem să uit tot ce am avut împreună. Încă nu reuşisem să uit cât de mult l-am iubit.
Lacrimile se scurgeau lent pe obraji palizi. Ochii erau goi, inexpresivi.
- Acum nu mai are rost să plângi... auzeam vocea şoptită a mamei ce era foarte îngrijorată de starea mea din ultima vreme.
Nu puteam să-i spun nimic. Inima mea nu mai exista, iar voce nu mai aveam să-i spun cât de rănită sunt. Trebuia să recunosc, sufeream enorm după el, după aminiriile mele. Tânjeam din nou după atingerile lui tandre, după îmbrăţişările sale calde şi după săruturile lungi înainte de răsăritul soarelui. Speram că îi va veni mintea la cap şi totuşi nu. M-a lăsat baltă, iar eu îl iubesc din ce-n ce mai mult.
Aveam nevoie de el aşa cum am nevoie să respir. Era lumea mea...
M-am trezit de dimineaţă la fel de tristă ca de fiecare dată. Nimic nu părea să fie diferit. Atitudine tristă – bifat, faţă palidă – bifat, ochi roşi – bifat. Totul era la locul lui. Mă îndreptam leneşă sper bucătărie. Deschisesem frigiderul în speranţa că încă mai este o felie de pizza pe care să o mănânc în timp ce privesc jurnalul pe care îl făcusem împrună cu el.
Trecuseră deja câteva săptămâni în care moralul meu fusese la pământ. La şcoală mă izolasem total. Nu vroiam să ies din clasă, nu vroiam să vorbesc cu nimeni sau să-i ascult cum îmi povestesc despre povestea lor de dragoste. Nimeni nu ştai motivul depresiei mele şi doream să rămână secret deoarece nu îmi trebuie mila nimănui. Pot trece şi singură pe asta, sunt puternică.
Doream să pot fi la fel de puternică pe cât mă credeam, dar defapt mă ascundeam după masca pe care mi-o creiasem. Ştiam prea bine că pot reuşi, dar nu vroiam. Vroiam să mă afund în lacrimi şi amărăciune aşa cum o făcusem şi până acum.
Şi totuşi... treuia să mă trezesc la realitate.
Trebuia.


Ştiu că nu este mult, dar sper totuşi să vă placă. Promit că data viitoare să fie un capitol mai lung ;)
Ţin să menţionez că-mi doresc critici cât mai constructive :D
Mersi anticipat :x


Ultima editare efectuata de catre ZuZuu:) in Sam 22 Sept 2012, 13:33, editata de 2 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 24 Noi 2011, 21:24

un fic nou happy2
in primul rand bun venit pe forum happy
ma bucur pentru ca sunt prima nr1
asa deci momentan nu imi pot da seama daca ideea este originala deci voi astepta sa vad cum o dezvolti
titlul imi pare interesant ... nu stiu daca are ceva in comun cu fic-ul dar o sa vad eu
cum ai zis si tu capitolul e foarte scurt
am observat cateva greseli de tastare
mai multe nu zic pentru ca nu sunt critic happy2
sper ca nu te-ai suparat sad
te rog sa ma anutni cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Rosalie Evans
Genin
Genin
Rosalie Evans

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 387
Puncte : 414
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : desenul si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 24 Noi 2011, 22:14

Pai mi se pare un fic dragut si sincer nici eu nu imi dau seama daca ideea este originala sau nu in fine imi place ca descrii si ca nu folosesti dialogul in exces.
Deci suces si sa ma anunti cand pui next
kiss


I want to live in my little perfect world

Black Coasts's Queen Scaled.php?server=407&filename=copyofvgdre
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 24 Noi 2011, 22:43

la inceput:Bun venit pe forum si sa ne traiesti cu idei la fel de frumoase si minunate ca aceasta.......imi place cum ai inceput invaluita in mister si sper sa ne lamuresti in capitolele viitoare pwp si astept nextul bye bye


Black Coasts's Queen Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:51

Wow, un fic superb
Ma tii in suspans, stii nu? a hug
Deci,imi place ce vad...dar cam scuuurt sad
Please...adu nextu ca mor de nerabdare sa vad ce ai in minte
Te pup si ne mai auzim hi!


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Black Coasts's Queen 13059550711492full.th
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Sam 26 Noi 2011, 21:07

In primu` rand, bun venit pe forum. in love
Dupa parerea mea,un fic foarte frumos.

Imi place descrierea, abia astept nextul. dap !

Titlul este chiar captivant, sunt curioasa legatura lui cu ficul, deci next cat mai repede te rog. <3

Ja ne ! kiss


    Black Coasts's Queen J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Sam 26 Noi 2011, 22:45

BUN VENIT
VREAU SA ITI EXPLIC CEVA:
YO GASESC FIC-UL. happy2
IL CITESC. kiss
IMI PLACE. in love
CAPITOLUL SE TEMINA angry
TOTUL E IN CEATA friends
SI INCEP SA sad sad sad sad
SI SA TE biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor
DECI DACA NU VREI S ITI LAS SI VANATAI PUNE REPEDE,REPEDE NEXT-UL please please please
Sus In jos
xCrystiina .
Academy Student
Academy Student
xCrystiina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Wouldn't you like to know?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : întodeauna o optimistă ;))

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 27 Noi 2011, 20:11

Hey guys. Vă mulţumesc enorm pentru comentariile voastre. Mă bucur că îmi citiţi ficul. Înseamnă foarte mult pentru mine. So... am adus next-ul. Aşa cum am promis, este mai lung decât primul :">
V-am adus next-ul, sper să vă placă
Enjoy!

Capitolul doi – Pe culmile eşecului...

Şi am stat să mă gândesc mult şi bine la ceea ce am făcut. Cu siguranţă nu aveam nici o rezolvare pentru problema mea. Ajutor nu aveam cui să-i cer. Toată lumea era prea ocupată. Eram din nou lăsată pe dinafară. Lăsată să-mi dau singură seama cât de plină de tristeţe este lumea în care trăiesc. De când mă ştiu am trăit în singurătate, în propria mea lume, izolată de oricine. Totul se schimbase când apăruse el şi am crezut că el este luminiţa de la capătul tunelului. Nu a fost aşa. M-a afundat tot mai tare, iar acum nu mai sunt capabilă să mă ridic din prăpastia în care m-am aruncat de una singură.
Auzeam cum picăturile de apă să spărgeau pe bancă. Ploua. Eram udă până la piele, nu-mi păsa. Corpul meu nu mai simţea nimic. Ştiam că sunt udă, ştiam că plouă, ştiam că era rece. Nu mai simţeam absolut nimic. Eram în ultimul hal. Ajunsesem să nu mai fiu conştientă de ce se întâmplă în jurul meu. Ajunsesem să nu mai simt nimic. Eram rece. Picasem într-o depresie ireversibilă.
Nu fusesem niciodată aşa. Mă ştiam ca o persoană plină de viaţă până când apăruseră greutăţile. Tata plecase şi-l luase pe fratele meu mai mic cu el. Pe mine şi pe mama ne-a abandonat, ne-a lăsat greutăţiile în timp ce el a fugit. Şi totuşi au trecut cinci ani de atunci. Mă întrebam cum arata scumpul meu frate, ce faca, cum se simţea...
Viaţa mea este un amalgam de poveşti triste şi dezamăgiri. Mă întrebam câteodată de ce totul este împotriva mea. Mama încerca să-mi găsescă un tată care să mă facă fericită. Defapt îşi căuta ei un partener pentru că îi era mult prea greu. Era doar ea singură şi totuşi avea două guri de hrănit. Nu am ştiut niciodată cât de greu i-a fost pentru că ascundea totul de mine. Nu ştia că o ascultam cum vorbea la telefon noaptea cu prietenele ei şi spunea ce avea pe suflet. Mi se rupea inima, dar nu ştiam cum să o ajut. Îmi spusesem că o voi ajuta în măsura în care voi putea, adică note bune la şcoală. Vroiam să fie mândră de mine. Aşa s-a şi întâmplat am terminat prima si aveam de gând sa intru la cel mai bun liceu din oraș. Mama era mândră şi mă gândeam că poate aşa îi mai iau o piatră de pe inimă, că îi voi uşura munca şi grijile. Adevărat, dar problemele noastre nu erau rezolvate.
De la un timp totul mergea prost. Materiile in clasa a opta, erau din ce-n ce mai grele, iar notele mele au început să scadă puţin câte puţin. Mama începuse să se împrumute. Costuriile şi nevoile erau mari, iar bani puţin. Absolut totul mergea prost.
Am decăzut şi eu şi mama. Am ajuns să ne certăm. Ajunsese o alcolică... venea acasă beată şi miroseqa a ţigară. Se îneca în alcol, banii noştri se duceau pe ţigări şi băutură. Am fost nevoită să-mi caut un job pe lângă şcoală. Făceam cumpărăturile, aveam grijă să plătesc consumurile. Mama era pe altă lume. M-a lăsat să-i fac eu treaba. Mă certa pentru notele de opt şi şapte primite în ultima vereme din cauza faptului că nu îmi ajungea timpul şi pentru învăţat. Lumea mea se prăbuşise.
Eram sătulă de situaţia în care eram pusă. Atât de sătulă încât mă mutasem de acasă. La o lună după mutarea mea aflasm că mama decedase. Când aflasem vestea cerul îmi picase în cap. Rămăsesem orfană. Vestea mă şocase. Nu fusesem la înmormântare. Nu mai aveam nici un sprijin.
Durerea din sufletul meu era nemărginită. Serile stăteam şi plângeam de durere, iar ziua eram la şcoală sau la servici. Eram nevoită să mă întreţin singură. Am vrut să-mi caut jumătatea dispărută a familei mele, acum inexistentă. Totul părea să fie un show TV, o dramă tâmpită la care te uiţi două minute după care schimbi programul.
Eram terminată. Obosită, sătulă, tristă. Eram la pământ cu tot. Viaţa mea se învârtea în jurul acelui loc de muncă. Totul depindea de ce făceam acolo. Nu aveam pe nimeni care să mă împingă de la spate. Care să mă susţină atunci când aveam nevoie. Nu mai aveam absolut nimic. Începusem să cred că voi muri de singurătate. Începusem să cred că tot ce făcusem era în zadar. Eram neimportantă. Eram o altă poveste pe care oraşul nu o mai putea înghite. Eram precum un bibelou. Sensibilă şi la cea mai mică neatenţie mă puteam sparge. Şi m-am spart în bucăţele mici mici de tot. Nu mai aveam chef de viaţă, de prieteni, de iubire. Eram seacă. Slăbită de putere şi voinţa de a continua.
Viaţa mea nu era una de scolara obişnuită. Nu am fost, nu sunt şi nu voi fi niciodată.

Oke, so cam asta este. Pe parcurs voi încerca să lungesc capitolele. Deocamdată încerc să mă axez pe ce simte ea... după începe şi acţiunea. Sper să aveţi răbdare până acolo :)
Hope you like it! Aştept păreri & critici ;)



Ultima editare efectuata de catre ZuZuu:) in Vin 27 Iul 2012, 12:09, editata de 2 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 27 Noi 2011, 20:18

ooo ce trist capitol[dupa parerea mea]ms ca m-ai anuntat si ca ti-ai amintit de mn si cum sa nu vreau sa il mai citesc?cred ca ori uh ori eu am inebunit ok ok deki capitol minunat autor minunat next?????/cred ca mai am de asteptat deci pune-te pe tastat


Black Coasts's Queen Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 27 Noi 2011, 20:32

Descrierea este absolut magnifica, felicitari ! in love

Pune nextul cat mai repede :o3

Te`am pupat.kiss


    Black Coasts's Queen J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Rosalie Evans
Genin
Genin
Rosalie Evans

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 387
Puncte : 414
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : desenul si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 27 Noi 2011, 22:31

Imi place la nebunie cum descrii ! i love you
Si merci ca m'ai anunta ca ai pus si capitolul 2 :
Hai pune cat mai repede next! kiss


I want to live in my little perfect world

Black Coasts's Queen Scaled.php?server=407&filename=copyofvgdre
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Lun 28 Noi 2011, 14:40

Astept next-ul.
Imi place ficul
SaracaSAkura
Atat de singura
Imi vine sa plang


Black Coasts's Queen Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Mier 30 Noi 2011, 23:00

foarte trist capitolul sad
dar imi pare ca ai avansat mult happy2
iti multumesc pentru ca mai anuntat
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 01 Dec 2011, 02:00

Draga mea a hug iti multumesc ca m-ai anuntat
Esti o dulce.
Un capitol minunat,m-ai atins la suflet,parca retraiam si imi imaginam ce se intampla . In doua cuvinte "imi place" si stii ce astept de la tine nu? kiss
Nextuletzuuul thank you


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Black Coasts's Queen 13059550711492full.th
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Joi 01 Dec 2011, 19:35

ZUZU PUNE NEXT-UL please please please
CA sad sad sad sad


Black Coasts's Queen Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
xCrystiina .
Academy Student
Academy Student
xCrystiina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Wouldn't you like to know?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : întodeauna o optimistă ;))

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Vin 02 Dec 2011, 16:15

Hey guys >:D< am terminat capitolul şi... îl postez. Deci în capitolul ăsta vor apărea nişte personaje noi (în fic). Nu va mai fi atât de multă descriere a sentimentelor precum în capitolele anterioare, dar sper totuşi să vă placă :">
Enjoy!

Capitolul trei – Când îngerii pleacă


Totul s-a scurs printre degetele mele. În ultima vreme nu mai eram capabilă de absolut nimic. Ajunsesem să-mi pierd acoperişul sub care locuiam şi fusesem adusă la un orfelinat modest. Totul părea ca la un azil de nebuni. O cameră mică cu un pat, o masă, un dulap, un televizor. Aveam baie comună. Mâncare primeam de la ei, bani ne dădeau să ne cumpărăm haine. Puteam spune că aveam tot ce-mi era necesar. Încercam cu greu să mă adaptez fiind ciudata ce era mereu retrasă şi singură. Eram privită ca pe o nebună pentru că erau nopţi în care din cauza durerii ce era încuiată-n mine începeam să urlu şi să lovesc pereţii. Am fost marginalizată.
S-a schimbat totul când într-o zi a venit o doamnă la orfelinat. S-a uitat o dată la mine şi a spus că eu sunt aleasa ei. Mă bucurasem nespus. Acum puteam evada din acel azil, din acel loc unde ori câte eforturi aş fi depus nu m-ar fi acceptat nimeni. Îmi luase mâna plină de vânătăi şi-mi spusese cu o voce caldă:
- De acum voi face tot posibilul ca durerea fizică să dispară. Cea psihică trebuie să o alungi tu.
Dădusem din cap. Eram în culmea fericirii. Credeam că viaţa mea avea să ia o întorsătură 180 de grade. Şi cât am putut să mă înşel pe atunci. Am picat în toate capcanele, am crezut toate minciunle. Mă puteam considera o mare şi credulă proastă. Am crezut-o pe femeia aia şi se ajunsese la nişte chesti neimaginabile. Nu avusesem habar că mai are un fiu. Un fiu mai mare, Naruto. La început totul era bine şi frumos. Mă primiseră cu braţele deschise, simţeam că ţineau la mine, dar totu se dovedise a fi doar o farsă. Aflasem ulterior că mă adoptaseră doar pentru că dragul lor băiat îşi dorea o soră. Nu am vrut să-mi schimb numele de familie, iar eu m-au înţeles. Vroiam să rămân o Haruno.
De obicei acasă rămâneam doar eu şi Naruto, părinţii noştri sunt mari oameni de afaceri aşa că tot timpul sunt plecaţi. Stăteam gânditoare pe balconul camerei mele. Cerul era senin. Ultima zi de vară. Următoarea zi începe şcoala. Primul meu an de liceu. Nu mai puteam de nerăbdare, îl întrebasem pe Naruto de n ori cum este clasa a noua, cum a fost balul bobocilor. Tipul nu se obosea cu povestitul. Îmi spusese că toată lumea îi privea ca pe nişte intruşi, iar balul bobocilor nu este un bal al prinţeselor şi al prinţilor, ci mai degrabă o petrecere nebun unde toată lumea se-mbată şi se bate.
Vara asta cât am petrecut-o cu familia Uzumaki, în mare parte doar cu Naruto, îşi aducea prietenii acasă. Prietenii lui şi cu el mi-a spus Naruto că sunt cei mai populari liceeni. Genul ăsta de om îl uram. Şi de atunci devenisem mai rece decât eram înainte.
S-a aşternut noaptea peste oraş, iar eu nu aveam somn. Scumpa gaşcă a fratelui meu dormea la noi în seara aceea. Era o gălăgie de ne descris. Aşa ceva nu au făcut de când sunt eu al ei în casă. Muzica suna ca nebuna din boxe, se auzeau ţipetele lor... . Încercasem să închid ochii şi să ignor zgomotele. În mare parte reuşisem, dar uşa se izbise de perete. Am sărit alarmată-n sus. Nebunul de Naruto nu avea chef să mă lase să dor.
- Draga mea soră, ce frumoasă sunteţi în seara asta!
Un râs isteric ieşise din gura sa. Era clar că-şi băteau joc de mine. Oftasem şi apoi mă pusesem din nou în pat, înainte rugându-l să dea mai încet muzica. Şi începuse să râdă şi mai tare. Mă lua ca pe o glumă. Mai mult ca sigur era beat. Mă mai luase aşa în râs, dar niciodată nu venise să-mi tântească uşa. Era tot timpul prea ocupat cu prietenii lui.
- Ce vrei Naruto? L-am întrebat stând cu spatele la el, cu capul pe pernă.
- Eu? Eu nu vreau absolut nimic de la tine...
A închis uşa, dar înainte intrase altcineva. Nu-i văzusem chipul pentru că eram cu spatele. Îi auzeam paşii apăsaţi pe podea. Era sigur pe el. Se făcuse linişte dintr-o dată. Muzica încetase, iar strigătele se opriseră şi ele. Priveam pe geam stelele în momentl în care se aşezase în pat. Îmi atinsese creştetul capului, iar eu tresărisem uşor, aproape isesizabil. Cu vocea stinsă îl întrebasem ce vrea de la mine. Nu-mi răspunsese numai după un timp îndelungat petrecut în tăcere.
- Absolut nimc, a făcut o pauză, ieşit din comun.
Avea o voce masculină foarte frumoasă. Îmi mângâia auzul. Simţisem un mic sărut pe obraz după care greutatea lui ridicându-se de pe saltea şi păşind spre uşă. Plecase. Nu-i înţelesesem gestul. Ce ar fi vrut el să însemne tot ce făcuse. Era pur şi simplu patetic. Oftasem uşor după care mă întorsesem pe partea cealaltă. Priveam în gol. Îmi aminteam de îmbrăţişările calde ale mamei seara înainte de culcare. Îmi aminteam vag cum mă simţeam când tata şi fratele meu încă locuiau cu noi. La fel de vag îmi aminteam şi numele lor, înfăţişarea. Aş fi vrut ca totul se redevină cum era înainte. Adică măcar să fiu eu cu mama. Îmi era dor de ea. Această femeie nu o putea înlocui. Nu-mi putea şterge amintirile pe care le aveam cu ea. Şi-mi spusese când mă luase de la orfelinat ‚ De acum voi face tot posibilul ca durerea fizică să dispară. Cea psihică trebuie să o alungi tu.’. Era pur şi simplu o minciună. Tot mai bine îmi era în acel cămin unde măcar ştiam că toţi suntem la fel, egali. Aici nu. Aici dragul de Naruto era primul. Pentru el aduceau cele mai scumpe cadouri, şi nu mă deranja. Mă bucuram pentru el şi ştiam că are prioritate în familia asta. Mă deranja că mă pe mine mă vedeau ca pe o servitoare...
Când îngerii pleacă... demonul eşti tu...

_______________
"Când îngerii pleacă... demonul eşti tu..." - sunt versuri preluate şi puţin modificate de la piesa 'Bosquito - Când îngerii pleacă'
Anyway hope you like it... can't wait for your replays ;))



Ultima editare efectuata de catre ZuZu in Sam 03 Dec 2011, 13:41, editata de 3 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Vin 02 Dec 2011, 16:32

foarte foarte frumos huh?
te felicit huh?
totusi imi par cam triste pana acum toate capitolele dar pana la urma va aparea si fericirea happy2
sunt curioasa cine ia dat acel sarut pe obraz Sakurei huh?
iti multumesc pentru ca mai anuntat
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job


Ultima editare efectuata de catre Aionista♥IVA in Sam 03 Dec 2011, 12:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Vin 02 Dec 2011, 17:16

WoW

Foarte frumos ficul..

Ma intreb ce se va intampla..

Astep next

Si pup dolshe


Black Coasts's Queen Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.


Ultima editare efectuata de catre Niki~Piki~Riki in Dum 05 Aug 2012, 20:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Vin 02 Dec 2011, 21:12

Iti ador ficul! in love

Mersi ca m`ai anuntat de next, e superb, tine-o tot asa. in love

Abia astept nextul. dance2

Te pup kiss Si spor la scris.


    Black Coasts's Queen J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Lun 12 Dec 2011, 21:12

fff frumos capitolul...abia astept nextul te pup si ne mai auzim:X:X:X


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Black Coasts's Queen 13059550711492full.th
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Mar 13 Dec 2011, 00:33

Buna, buna ..

Deci trebuie neaparat sa pun un semn la fic-ul asta. Este pur si simplu uimitor. Nu pot sa-mi dau seama cum descrii atat de bine. Tot fic-ul este invaluit in mister, in suspans, plin de surprize. De obicei la povestile bune nu am ce comenta.

Pe scurt iti ador fic-ul. Chiar stii ce faci! Imbini cuvintele atat de frumos, de armonios. Ce am scris pana aici pare atat d
e banal sau nu stiu,
cert este ca iubesc cum scrii.

Spor la scris si la idei^.^
Te rog anunta-ma cand aduci next-u
l.


Black Coasts's Queen Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Black Coasts's Queen J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Mier 07 Mar 2012, 19:16

Buna!
Nu-mi vine sa cred..
Ca nu am dat de ficul asta inainte..
Este atat de frumos scumpo in love
Saraca de ea.. la orfelinat, sa-i moara mama.. si acum sa fie o servitoare..
Astept next-ul scumpo kiss



Black Coasts's Queen Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Black Coasts's Queen J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Vin 27 Iul 2012, 14:22

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 05 Aug 2012, 16:49

Fic redeschis la cererea autoarei Black Coasts's Queen 301723

PS: Ma bucur enorm ca o sa aduci next-ul Black Coasts's Queen 78717


Black Coasts's Queen Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
xCrystiina .
Academy Student
Academy Student
xCrystiina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Wouldn't you like to know?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : întodeauna o optimistă ;))

Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19Dum 05 Aug 2012, 20:26

Hello! Stiu, stiu. Am apsetat foarte muuult si v-am lasat in aer privind nextul. Imi pare atat de rau :o3 revin acuma dupa o pauza foarte lunga. Sper sa mai vreti sa-mi cititi ficul. Aaa, nu mai scriu cu diacritice din cauza unor probleme sper sa nu afecteze :">. Anyway, va urez lectura placuta :*.
Enjoy!

Capitolul patru - Un nou inceput?


Avusesem parte de o vara nu tocmai okay. Actualii parinti nu au dat prea des pe acasa asa ca am fost nevoita sa traiesc doar cu Naruto si ddesigur prietenii lui galagiosi. Nu mai avusesem parte de incident precum cel cu sarutul de atunci. Cateodata aveam impresia ca tot revenise la normal, dar defapt ma inselam.
Zilele se scurgeau repede, iar primul meu an de liceu era tot mai aproape. eram hotarata sa las tot trecutul in spate, sa dein o alta eu, evident ca nu se putea. Cum sa ma gandesc macar pentru o secunda ca as putea sa ma schimb? Vise, numa as puteam sa numesc ceea ce imi doream acum. Da, chiar immi doream sa traiesc un vis, iar cand ma voi trezii sa fie mama si tata langa mine, adevaratii mama si tata. Aveam nevoie de afectiune, de o imbratisare, de niste cuvinte frumoase, dar nu-mi permiteam un asemenea lux. Am invatat ca in familia asta eu nu am voie sa spun ceva ce l-ar putea supara pe scumpul meu frate. Totul se invartea in jurul lui, iar din cauza asta fusesem pedepsita aspru. Aveam de multe ori impresia ca suferinta mea ii aducea satisfactie, iar lucrul asta ma durea enorm. Inca nu invatasem: nu voi mai avea parte de fericire. Si vroiam sa cred ca este doar un gand negativ si ca totul se va termina cu happy ending, dar asa este realitatea. Sau cel putin, realitatea in care traiam. Speram ca macar pentru o zi, doar pentru una, sa ma simt fericita.
Dimineata zilei de 15 septembrie venise, insfarsit. La ora sapte si jumatate ceasul a inceput sa-mi "cante". Cu un zambet micut pe buze m-am ridicat din patul, ce scartaia usor sub greutatea corpului mei, m-am indreptat spre baie. Imi alesesem una dintre cele mai dragute tinute ale mele pentru ziua de azi. Vroiam sa cred ca astazi este ziua in care o voi lua de la capat, ziua care-mi aduce un nou inceput. Speram din toata fiinta mea sa fie asa cum imi doream, macar atat.
Emotiile pusesera stapanire peste fiinta mea atunci cand am intrat pe poarta liceului. Priveam timida pe toata lumea de la bobocii ce aproape plangeau la gastile celor de-a doispea si pana la profesorii care stateau plictisiti cu cafeaua-n mana supraveghendu-ne. Din spatele meu se auzea muzica. Curioasa din fire am intors capul si l-am vazut pe Naruto si prietenii lui dandu-se jos dintr-o decapotabila alba. M-au impins la o parte ca sa intre. M-am simtit ranita, dar speram sa fie mai bine odata ce-mi cunosc colegii. Asta era ziua mea si nu-mi doream ca Naruto sa o strice, asa cum facea deobicei.
M-am asezat timida in a doua banca. Eram singura in clasa, nu se sunase. Nu aveam motiv sa raman in curte, nu cunosteam pe absolut nimeni si nu mi-as fi dorit sa fiu umilita inca din prima zi. Analizam fiecare coltisor ar clasei. Pereti vechi, bancile si scaunele erau roase, catedra nu era intreaga, iar tabla era crapata. Viata de licean. Asa procedeaza? Distrug bunuri care nici macar nu le apartin? Viata asta incepea sa ma sperie. Gandul ca as face parte dintr-un asemenea colectiv, influenta pe care ar aveao asupra mea, consecintele. Ma ingrozea gandul ca as ajuge cine stie ce parasuta. Imi inlaturasem aceste ganduri cand am observat ca rand pe rand viitori mei colegi intra in clasa. Pareau oameni normali, pff... ce propozitie. Putea o persoana sa fie mai proasta decat eram eu?
Ziua trecuse repede, aproape pe nesimtite, iar de incidente neplacute nu avusesem parte. Puteam spune ca avusesem parte, insfarsit, de o zii numai pentru mine. Iesisem vesela din clasa si am avut marele ghinion ca afara sa bata vantul destul de tare. Imi zburase niste foi ce le aveam in mana, aterizand la picioarele lui Naruto. La el si la minuata lui gasca, stateau si fumau, oare isi dadeau seama ca isi fac rau? M-am aplecat sa-mi iau foile, iar in acel moment am simtit o lovitura. Naruto ma lovise. Ma lovise atat de tare incat am reusit sa ma dezeilibrez si sa cad. Au inceput sa rada TOTI. M-am simtit atat de jenata incat mi-am luat foile si am disparut. Cand fusesem suficient de departe de ei mi-au dat lacrimile. Nu din cauza ca ma lovise, nu pentru ca ma durea, nu pentru ca ma umilise, pentru ca am sperat ca astazi se evit pe cat se poate astfel de incidente. Nu eram suparata pe el, eram pe mine. Pentru ca nu am fost in stare sa-l opresc, pentru ca plangeam, pentru ca eram moale. Puteam spune ca ziua mea perfecta se transformase intr-o zi care ori care alta. Ajunsa acasa m-am trantit in pat. Am fost o proasta sa cred ca astazi putea fii diferit, imi era dat sa traiesc asa.
Lacrimile se scurgeau pe chipul meu. Am auzit cum usa s-a deschis, dar nu i-am dat atentie. Am simtit doua brate care ma strangeau puternic, iar apoi un „imi pare rau”.
- Iti pare rau? Dupa toate astea iti paare rau?
L-am impins cat mai departe de mine. Il priveam cu desgust. Dupa ce ca mi-a ruinat prima mea zii de liceu vine si-si cere scuze. E ca si cum ai omori pe cineva si apoi i-ai spune ca-ti pare rau. Eu eram moarta, distrusa pe interior. A reusit, a reusit sa ma faca sa-l urasc si mai mult decat facusem pana acum. Nu aveam de gand sa-l iert vreodata.

Deci... asta e. Cred ca mi-am cam iesit din mana, dar sper totusi sa va placa.
Capitol necorectat!!
Pe data viitoare :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Black Coasts's Queen Empty
MesajSubiect: Re: Black Coasts's Queen   Black Coasts's Queen I_icon19

Sus In jos
 

Black Coasts's Queen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-