Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pierduta in umbre de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Dec 2011, 20:24

love me gusta, me gusta, me gusta! kiss dance2 e perfect, iti iubesc ficul in love
ingrijorat e frumos, superb, GENIAL! :-o:
in love love spor la scris si astept next-ul kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 16:31

Of Of .iata capitolul urmator in care incerc sa introduc...Tragedie Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 ? Nu stiu... asa, lectura placuta Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 544217





CAP 7 - Inima ce a putrezit pe interior





Peste 5 ani- Sakura P.O.V







Timpul.Acel bunic batran si carunt ce salasluieste pe micul
sau tron veghiindu-te.Anii ce au trecut nu m-au schimbat fizic, dar
moral...Am inceput sa fac parte din ceata de umbre prafuite.Mergand pe
un singur drum, privind doar inainte, inchinandu-ma la niste naluci
trecatoare, care-si petrec vesnicia primita in dar pentru a ordona
subalternilor.Uneori as vrea sa ies din acest hau intunecat, pentru a
privii macar o singura data lumina mangaietoare a lunii, sa am parte de
fericire.Oare pentru cineva ca mine mai exista acest cuvant nematerial
ce cuprinde doar insemnatatea cuvintelor? Oare mai exista ceva pentru
care sa lupt, sa supravietuiesc, sa cred cu adevarat? Am promis acum
ceva timp ca nu o sa mai dau in veci inapoi, ca voi traii cu acea
stralucire fantomatica in ochi, ce exprima bravura, libera exprimare...

Tot ce puteam auzii erau sunetele scoase de cizmele mele.Mergeam
in biroul unde aveam sa primesc urmatorul carnet de colectat.Din nou va
trebuii sa jefuiesc viata, sa rapesc razele soarelui pentru acele
suflete ratacite.Am decis ca nu voi mai simtii...nu nu voi mai simtii
acel sentiment devorator numit compasiune pentru acele fiinte
batjocoritoare pentru o specie.Incerc sa bat cat mai puternic in usa de
culoarea unei cafele ieftine, in speranta ca Tsunade-sama ma va
auzii.Dincolo de usa masiva se aude un marait ce ar trebuii sa specifice
un " intra" nervos.Incerc sa intru cat mai silentios.Prima imagine
destainuita, a fost fata lui Naruto care se stramba nervos la Karin, in
timp ce Hinata astepta constincioasa noua lor misiune.

-Asculta mutant supraponderal, stai in banca ta pana nu-ti fac alta freza! zice Naruto pe un ton vizibil iritat

-Dar nu vrei sa-ti fac un cosciug, sau cadou o franghie sa te spanzuri
in caz ca te simti in plus?! replica tanara roscata in timp ce lovea
violent masa.

Tsunade-sama astepta cu rabdare ca cearta celor doi sa se
incheie, si ea sa poata sa ne impartaseasca motivul intalnirii.Discutia
nu mai dura mult, timp, in care eu discutam cu micutul Otano.Blana lui
era asa moale si alaturi de labutele lui catifelate il faceau un mic
motanasi inocent, de la care nu te puteai astepta la prea mult.Palaria
lui negra sifonata vizibil mai lunga decat el atarna invalid pe o
singura ureche.Doamna isi refacu vocea incepand sa explice coerent
planul misiunii la care trebuia sa participe echipa numerotata mai
sus.Eu nu puteam face parte dintr-o echipa, n-as suporta pierderea unui
coechipier.O raza luminoasa brazda cerul fulgerator lasand gongurile
infioratoare sa miste sediul din temelii.Privirea mea era axata spre un
vid.Nu era nimic ce puteam vedea acolo, gol, acel gol imens ce fusese
lasat de familia mea, de sotul meu, de copii mei.Inca imi mai amintesc
acele imagini vagi, in care mica mea Lizzy alerga nestingherita, cu
picioarele desculte pe iarba cruda de mai.Atunci...atunci traiam cu
adevarat, atunci atingeam cerul zburand de fericire, atunci credeam ca
acea briza numita iubire isi poate face culcusi si in inima mea, dar
zadarnic ma minteam.Vesnicia asta mi-a adus doar pura durere.Un duel
vesnic intre trecut si prezent imi umple interiorul.Nu voi mai putea
zambii din nou din adanc, nu atata timp cat ma simt subjugata de
trecut...







Sasuke P.O.V







De ce trecutul alearga asa repede? De ce nu priveste macar odata
inapoi sa vada ravagiile provocate.Cum pot sa petrec o vesnicie cu
asemenea intrebari ce ma macina pe interior? Am ales acest drum fara sa
realizez consecintele, o lume inflacarata, unde iubire e arsa pe rug.E
amuzant uneori sa vezi cum oamenii ce te-au urat mor in torturi
ingrozitoare.Uneori ii privesc de sus in timp ce se tarasc sa scape de
aici, cum cad in genunghi devorati de creaturile abisului.Am implinit
deja cinci ani de ''sclavie'' as putea zice, implinind muncile murdare,
cum ar fi decapitarea ucigasilor, uciderea prostituatelor sau a altor
pacatosi, cata ironie, cum pentru o viata petrecuta in desfranari
platesc o vesnicie ucigasa, o vesnicie sangeroasa printre creaturi
hidoase, si morti subite.E atat de amuzant sa ii privesc urland din
rasputeri asteptandu-si sfarsitul amagitor, dar pofta mea nebuna dupa
suflete m-a indemnat sa incep sa-i devorez pe rand.Auzul sangelui undand
pamantul, carnea sfasiindu-se si mirosul mortii, ce se aseamana cu
carnea putrezita, pe care il inhalez in fiecare secunda imi aduce doar
satisfactie.Cat timp eu voi domnii aici nimeni nu va mai privii cu
speranta catre cerul sangeriu, catre flacarile mistuitoare sau catre
acea poarta care deschide suferinta sau aduce fericirea.NIMENI!

Dar peste cateva ore voi fii in sfarsit eliberat in lumea umana,
in care nu demult imi petreceam viata anosta, printre fiinte mult mai
crude ca mine, printre niste criminali doritori sa vada sangele udand
violent pamantul, sa auda urlete necontenite sprijinind durerea si sa
guste incontinuu briza putreziciunii neincetate.Ce frumos! Sa-i vad
distugandu-se va fi mai amuzant decat am sperat.La auzul acestor ganduri
camera se umplu cu rasul meu isteric.Nu puteam sa ma abtin, voi devora
in sfarsit suflete neprihanite, voi gusta din nou lumina lunii, voi
traii din nou...



Ramasesem in pana, dar cred ca a iesit ceva, spuneti-mi parearea, va rog


Finetti va iubeste Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 19:18

Hi, my darling!! Lasa-ma sa inteleg pentru inceput.. Sasuke e demon? Ca daca da e super ideea!! Si acum urmeaza o intrebare fireasca, as putea spune: Cand se vor intalni din nou cei doi? Eu una sper ca mai repede. Si ma intreb ce mai poate sa iti mai debiteze capsorul ala al tau tare naravas. Despre idee nu am ce comenta. E absolut superba. Imi place atat de mult cum se schimba lucrurile si gasesti mereu interesant cu care sa ma surprinzi. Descrierea a fost din nou absolut perfecta. Toata acea incaracatura emotionala.. O simt ca si cum as fi ambele personaje. Cum am mai spus, perfect.
Titlul m-a dus cu gandul spre ceva trist si posac, si imi place!! Cum de reusesti mereu sa faci ceva atat de senzational? E.. Am ramas fara cuvinte, asa ca pot sa-ti spun doar: Neext!!!! Mersi ca m-ai anuntat si sa o faci si data viitoare. Te-am huguit si pupacit!! ByE!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 19:19

dance2 huh? superb! huh?
love imi place mult de tot, foarte , foarte frumooos! kiss
spor la scris si astpt next-ul in love


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 11:43

Ei bine scumpo, asa cum ai cerut iti voi lasa o critica dap !



Descriere ~ sunt extrem de multumita de ea. Stii cat ma chinui sa gasesc astfel de ficuri care sa contina o descriere atat de amanuntita, care sa nu se piarda in detalii inutile si care sa te farmece la fiecare cuvant, fiecare expresie folosita? Sunt mandra de tine sa stii, chiar m-ai impresionat prin stilul sadic, macabru si chiar letargic de a face lucrurile sa prinda viata. Le omori si iarasi le creezi, este acea arta de a omori ceea ce ai facut si de a naste ceea ce ai distrus. Sa stii ca te felicit din suflet pentru aceasta frumoasa descriere si pot spune ca esti printre putinele persoane care descriu sentimente sadice intr-un mos asa de literar. Tine-o tot asa, intr-o zi ai sa ajungi departe..

Dialog ~ nu este prezent mai deloc si asta ma bucura, deoarece nu pra si-ar avea locul intr-un fic asa de reusit. Descrierea face toata povestea si chiar nu ai nevoie de dialog pentru a face povestea interesanta, continua tot asa, deoarece iti iese foarte bine. Sunt mandra de tine..

Actiune ~ nu este deloc grabita si inca o data iti voi spune ca iti ador descrierea. Poate ca deja incep sa devin enervanta, insa tu constientizezi ce talent zace in tine? Adica pe langa firea care iti permite sa iti expui aceste sentimente extrem de intesnse, talentul de a pune cuvintele in ordine si de a fermeca cititorul este imens. Sincer nu cred ca am mai cunoscut un astfel de artist pana acum, pot spune ca esti unica din acest punct de vedere.. Si sincer nu stiu si nici nu cred ca vreau sa experimnentez ceea ce este in sufletul tau, deoarece sunt sigura ca aici nu dai viata decat unei mici particele din ceea ce simti tu cu adevarat.

Titlu ~ este mai mult decat potrivit cu continutul si cu ideea si m-a atras chiar si mai mult in a-ti citi ficul. Felicitari si pentru titlurile din fiecare capitol, sunt de asemenea inspirate, chiar daca tu nu consideri astfel. Pot spune ca esti artista desavarsita care stie ce vrea si care isi sacrifica de fiecare data cate o particica din ea spre a o da cititorilor sa o "devoreze". Felicitari inca o data..

Idee ~ este fara doar si poate originala, unica si extrem de frumos expusa. Imi place mult sadismul pe care il evidentiezi intr-un mod frumos si foarte expresiv. Pot spune ca sentimentele efectiv colcaie in acest fic, mai sa dea pe afara. Sunt cu adevarat mandra de tine si ma bucur ca am avut ocazia de a citi capodopera unui artist precum esti tu..

Estetica ~ capitolele sunt frumos asezate in pagina, desi la ultimul ai mai avut probleme, insa nu este mare lucru. Trebuie sa dai SPACE dupa foecare semnt de ortografie, nu doar dupa virgule. In rest este bine..

Greseli de tastare/ ortografie:

veghiindu-te ~ veghindu-te

pentru a privii ~ pentru a privi

ca voi traii ~ ca voi trai

auzii ~ auziva trebuii ~ va trebui

nu voi mai simtii ~ nu voi mai simti

ma va auzii ~ ma va auzi

ar trebuii ~ ar trebui

un mic motanasi ~ un mic motanas

face culcusi ~ face culcus

nu voi mai putea zambii ~ nu voi mai putea zambi

undand ~ udand

voi domnii ~ voi domni

nu va mai privii ~ nu va mai privi

voi fii in sfarsit ~ voi fi in sfarsit

voi traii ~ voi trai

Ei bine draga mea asta ar cam fi. Fii mai atenta pe viitor la greselile gramaeicale, deoarece am vazut ca ai porbleme cu verbele cu doi de "i" su cu unul singur. Oricum, eu te felicit inca o data pentru acest fic foarte frumos, bravo.

Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 15:19

Ooo, ma asteptam ca o sa ma certi choco Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 544217 , dar eu scriu tot ce e in inima mea Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 621493 , iar la exterior, sunt nebuna... Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 361396 :)) Oricum multumesc pentru timpul acordat, greselilor mele :))si iata urmatorul capitol, la care o sa remediez i-urile Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 :))) i-urile se revoltaaaa Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 947835
Mereu am avut o problema cu ele insa nu stiu de ce, scuza-ti faptul ca titlul nu e asa inspirat:)) Lectura placuta, sper sa va placa:)


CAP 8- Sub ale tale raze sangerii



Sakura P.O.V



Picaturile fusiforme se izbeau violent de geamul asezat in lateralul corpului meu . Alegeau acea cale a nefiintei doar sa ne incante noua privirile. Oamenii alerga deobicei disperati din calea lor, uitand ca ei au fost fauriti din suflarea lor. E atat de trist sa le privesc traind doar cateva secunde de glorie urmand o trecere in dezonoare. Trotuarul este asa gol si lipsit de sens. Este precum o mireasa parasita la propria casatorie. Lasata de izbeliste, in incercarea de-as-i intari inima. Simpla brutalitate a singuratatii devenea de nesuportat. Ma devora pe interior, lasand sufletul meu de izbeliste intr-o ploaie de lacrimi amare. Atat de acre incat au puterea de a topi inima indoielnica a durerii. Atat de fade si banale, atat de slinoase din punct de vedere material. De cand am ajuns sa urasc aceasta revolta de apa? Acum mult timp petreceam ore in valul ei ucigator, bucurandu-ma de viata ce o dezlantuie. Le multumeam in fiecare noapte, atunci cand somnul nu punea stapanire pe mine, pentru ca imi descantau soapte linistitoare, de care ma indoiam, dar totusi eram atat de fascinata de ele...
Continui sa descant linistea aleilor ce erau dezmierdate de un intuneric cast. O scurta miscare imi atrage atentia. Preiau o pozitie alarmata in timp ce incerc sa patrund intunericul. Pasii mei erau silentiosi in incercare nereusita de a lua prin surprindere posibilul inamic. O micuta fetita statea cu genunchii lipiti de barbie varsand siroaie incotrolabile de lacrimi. Ma linistesc aproiindu-ma de tanara, coborand la nivelul ei. Purta un singur tricou albastrui, patat si rupt, ce-i acoperea lejer picioarele subtiri. Parul sau de culoarea mierii de pin, incadra fata micuta, scotand in evidenta, ochii de o profunditate netarmurita. Semana atat de mult cu Lizzy, atat de mult... In ochii ei vedeam aceleasi luminite ce straluceau haotic ce involuntar controlau. Tanara isi ridica privirea analizandu-ma. Din tot adancul ei zambi tragic. Simteam cum inima mea se scufunda, pierdandu-se printre milioane de umbre. Acel zambet linistitor ce te facea sa tresari. Ochii nostri se priveau intens scaparand mici scantei. Sari in bratele mele terifiata murmurand aceasi poezie sadica:


- Sangele ei s-a inchegat, inchegat, inchegat, sangele ei s-a inchegat, Scumpa mea stapana, lasa ale tale raze sangerii sa se piarda, in al ei lichid sters, lasa, lasa, Tanara mea stapana, fada si nebuna...


Cuvintele ei nu ma impresionau, dar pasiunea cu care aceasta le rostea... Fiecare silaba ma ingrijora, taindu-mi bland respiratia. Continua sa fredoneze versurile, intr-un ritm din ce in ce mai alert. Incepu-se sa ma inspaimante. Nu puteam scapa de stransoarea ei asa delasatoare. Din tot dinadinsul doream sa o privesc, dar ea isi infunda chipul in pelerina mea neagra. Dupa cateva secunde adormi furand din corpul meu caldura. Zambesc scurt si ma ridic, hotarand sa o iau in seara aceasta la mine. Inca am ramas miscata de asemanarea ei cu a mea copila. Nu puteam sa-i joc rolul de mama, am pierdut acel sentiment matern de acum ceva timp. Atunci cand dura realitate m-a lovit brutal peste fata. Am invatat sa traiesc fara acea stralucire trecatoare, fugind de ea la fiecare abatere, crezand ca aceasta a pierit in flacarile feerice ale abisului...


Sasuke P.O.V



Cat mi-am dorit sa simt inca odata lacrimile cerului inundandu-mi corpul. Acest vis implit in aceste momente, nu face decat sa-mi amplifice pofta mea nebuna. Acum ar trebui sa merg sa-mi astampar foamea cat mai repede, pana nu voi produce cataclisme. Ar fi atat de distractiv sa vad acest oras dominat de teama si mistuit de flacari. Sa-i vad fugind pentru a-si salva viata asa-zis nepretuita. Ce nestiutori, falsi si mandri de propria existenta. Sunt facuti din acelasi sange si totusi trec nepasatori unul pe langa altul, urandu-se si omorandu-se, dand nastere cumplitei gelozii. Sunt atat de banali, fara ceva special incorporat, in acea galeata de gunoi pe care ei o numesc bunatate. Dar daca ei nu ar exista, unde ar fi disparut distractia?
Mereu se cred superiori, mereu cred ca sunt stapanii acestei lumi, fara sa constientizeze, ca nu sunt decat pioni pe imensa tabla de sah, manuita de jucatorul absolut. Cel care i-a creat, cel care-i va distruge, cel care ii iubeste, care ii compatimeste si ii iarta. Niciodata nu-i multumesc, dar in schimb il pangaresc. Pacat ca nu are parte de respect, cu toate ca a creat tabla aceasta cu propiile maini, lasand aschiile sa-i perturbeze continuitatea pielii. Nerescunoscatori, ce vor sfarsi sufocati de propria desertaciune.
O silueta alburie conturata in intunericul cast al noptii, perturbat doar de formele apei, isi face simtita prezenta, cu unduirile sale corporale. Ma opresc din mers, in timp ce silueta se deslusa tot mai mult. Aveam un presentiment prost. Simteam cum acea persoana avea sa-mi fie viitor inamic. Oftez infundat, incepand sa ma pregatesc. Acea domnisoara se opreste in dreptul lumnii provenite dintr-un felinar. Calca usor pe acea lumina, provocandu-mi un sentiment de neliniste. Cand intrega umbra straluceste, udata de ploaia nefasta, constat ca tanara este...



A fost scurt
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 , stiu oricum daca vreti sa aflati cine e, asteptati NexT
Pe data viitoare si...

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...







Ultima editare efectuata de catre LifeIsFullOfColours in Dum 11 Dec 2011, 17:53, editata de 1 ori
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 15:39

Chiar ar insemna mult pentru mine
parerile voastre
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 623735 , deci da-ți drumul la comentarii,
daca nu va place ceva
împărtășiți cu Finetti (adica EU
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 947835 )
orice eu nu ma supar, fiindca vreau sa ma perfectionez,
adica sa scap de felul asta prostesc de a descrie
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 18:42

Hi, ubita mea dulce!! Off.. Cum poti tu de fiecare data sa ma faci sa vreau mai mult. Cine e acea domnisoara? Hmm.. Oare nu e Sakura? Ar fi interesant sa fie ea..
Abia astept.. Mor de nerabdare. Revenind.. Acest capitol a fost superb. Fara nici o greseala. La un moment dat nu mai auzeam nimic in jurul meu, ci doar vedeam acele imagini desfasurandu-se lin prin fata ochilor mei. Absolut mirific!!! Nu stiu cum as mai putea spune ca iubesc acest capitol si acest fic.
Oricum.. Astept next si cat mai repede. Si m-ai face atat de fericita daca ai pune next si la celelalt. Te roooog... Multumesc a m-ai anuntat si sper ca o vei face si data viitoare. Te-am huguit si pupacit!! ByE!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 21:14

Scumpo, nicio problema in legatura cu greselile, doar de-asta sunt aici :)) Acest capitol a fost la fel de frumos ca precedentele si eu continui sa ma minunez de telantul pe care il posezi.. Folosesti niste expresii care redau acea nebunie agonizanta in cel mai bun mod si lasi cititorul sa cada prada povestii in sine. Acum draga mea, astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris in sontinuare si multe, multe idei.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:20

Ooo Mika cum imi incalzesti tu de fiecare data inima mea de gheata? De azi gata esti SURIOARA mea nu imi pasa daca nu vre Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 947835 i, esti mica mea ruda de sange:)) Deci pentru tine iubita mea sora cu dedicatie NEXT :)) Ce nesimtita sunt:))


CAP 9 Limita ce s-a impus



Sasuke P.O.V



Parul sau rozaliu atarna invalid pe umerii goi. Pupila i se mari la vederea chipului meu. Pentru o secunda am putut sa-i citesc ura si dispertul ce-o subjuga. In bratele ei era o micuta infasurata intr-o pelerina neagra. Pasii ei se intreptara catre un colt ascuns lasand fata jos in liniste. Vad cum mana fina se prelinge pe firavul cap al tinerei. Se ridica din nou in picioare privindu-ma dispretuitor, si graind cu glas sters ''MORI !'' . Pe moment nu se misca de pe loc, dar in secunda urmatoare, coasa ei alburie dorea sa ma sfasie. Alerga spre mine fulgerator, atacandu-ma in fiecare moment de ezitare. Picioarele ei se loveau din cand in cand de aleile umede. Saream incoace si incolo pe imobilele impunatoare, in dorinta de a scapa de lama ucigasa a acesteia. Nu vroiam s-o ranesc. De ce avem acest sentiment? Eu ar trebui sa nu mai am inima, sa nu mai cred in promisiuni stupide sau sa ma minunez de frumusetea realului. Ar trebui sa o pot ataca fara mila, abandonand-o intr-o balta nemuritoare de sange. De ce la vederea ochilor sai imi uit propriile criterii, pe care le-am respectat cu sfintenie pana acum. De ce ea trebuie sa ia rolul taifunului schimbator? De ce a fost faurita, pe baza sangelui, sa-l doreasca mai mult decat mine? E ca o masinarie ucigasa, ce nu se opreste din sfasiat, care nu se uita inapoi, care nu se pierde prin sentimente inutile, precum ezitarea. Imi place!

Acum ar fi timpul sa ripostez daca nu vreau sa ajung doar o bucata de carne, nu cu mult mai pretioasa decat acele bipede numite oameni. Mana mea dreapta se impuse cu desavarsire lamei taioase ce ma avea ca tinta. Ii simteam respiratiile puternice, cum imi navaleau chipul. Usor mana mea se strecura pe gatul ei fin, tragand-o mai aproape. Zambi scurt in timp ce isi atinti privirea pe mainile mele palide. Picioarele ei lunguiete imi atinsera violent abdomenul, provocandu-mi o decadere pe sol. Tot ce am putut face a fost sa ma chinui sa aterizez in picioare. Rasul ei sadic, subjuga linistea pagana ce se asternu-se intre noi doi.

- Te crezi asa bun, esti doar o taratoare! zise ea cu un anumit sarcasm ce-i domina vorbirea

Nu puteam raspunde. Doar am inceput sa zambesc defect, patrunzandu-i stomacul cu mana mea. M-am apropiat usor de urechea ei soptinudu-i suav:

- Nu astazi !

Ma strecor usor pe langa trupul ei aplecat, incercand sa o parasesc. Tot ce am putut auzi, a fost maraitul ei amenintator, ce mi se adresa. Era de-a dreptul infioratoare, mi se asemana din anumite puncte de vedere.



Sakura P.O.V



El chiar crede ca m-a invins! Mic nenorocit. Nu a realizat ca i-am atasat sangele meu atunci cand m-a atacat. Il voi sfasia, lasand trupul sa-i putrezeasca in ale lunii raze. Nu va mai putea revedea soarele incendiar sau stralucirea sfatuitoare a tainicelor stele, doar acel intuneric crud, ce la acaparat. Il voi omora, ii voi face viata un calvar de necontrolat. Dar de ce ma gandesc la el acum? Ar trebui sa revin la micuta. Probabil e inspaimantata. Ma propii usor de ea, dezvelindu-i chipul infundat. Zambetul acela! Un zambet apocaliptic ii navalea fata in timp ce rostea fara incetare, numele acelei creaturi ucigase "Sasuke''. Ce legatura avea el cu ea? Continua sa se balanseze defect in fata si in spate precum o jucarie distrusa. Ochii ei prinsesera o culoare demonica, facandu-ma sa-mi arcuiesc spranceana.

O ridic usor, luand-o prin intunericul de nepatrun al noptii, catre lumina istovitoare, al caldurosului meu camin.


A fost putin mai scurt, dar asta e..:)

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:32

Hi, surioara!! Wow!! Sange, furie, arme periculoase.. Cea mai tare combinatie!! In sfarsit cei doi s-au intalnit din nou. Si ce mai intalnire!! Hmm.. Cam neprimitoare Sakura asta, dar nu e vina ei. Asta e meseria ei.. Sa omoare fiinte de-al de Sasuke. Foarte frumoasa descrierea, ca intotdeuna. La fel de mirifica si actiunea si tot. Prea frumos. Din nou a fost plin de acea "chestie", care nu stiu ce este, ce te face sa iti doresti mai mult, care te face sa plangi fara sa stii de ce, care iti ineaca privirea cu frumusetea ei.. Cred ca ti-am mai spus, dar este inuman talentul tau. Fabulos.. Chiar mor de nerabdare sa se intalneasca din nou. Sa "vad" din nou privirea scarbita si plina de ura a Sakurei si sa simt din nou acea neliniste neobisnuita a lui Sasuke.
Multumesc ca m-ai anuntat si ca m-ai facut surioara ta!! Astept cat mai repede next si sa ma anunti. Te-am huguit si pupacit!! ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:34

Ce next, ce poveste, ce descriere, cata nebunie si cata asiune, draga mea, m-ai facut sa innebunesc :)) Imi place acest capitol ca de fiecare data si ai reusit iarasi sa redai morbidul peisajului si simistrul atmosferei. Pot spune ca esti unica din acest punct devedere, reusind sa scrii atatea aspecte extrem de bine, dar parca nu inspaimanti in adevaratul sens al cuvantului, ci farmeci, prinzi in capcana. Imi place ca ma simt neputincioasa cand iti citesc paragrafele si ma faci sa cad intr-o stare greu de expus in cuvinte, dar imediat ce termin imi revin miraculos. Ficul tau si-a pus amprenta pe trupul meu pret de cateva minute, apoi am cazut iar prada realitatii. Felicitari inca o data pentru ceea ce reusesti sa creezi. Astept cu nerabdare nextul. Spor la scris si multe idei in continuare.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:38

Doar mie mi sa parut capitolul asta sec? Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 621493
Prea sec, nah inspiratia Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 301723
Am o soraaa:)) lol! Va multumesc pentru commuri

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...







Ultima editare efectuata de catre LifeIsFullOfColours in Vin 16 Dec 2011, 11:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:51

hei scumpa , hi! Acest fic m-a dat gata . huh? Este fix genul meu . happy Asa sunt eu , mai devil , mai crazy , mai satanista ca sa zic asa . dap ! Te rog anunta-ma in legatura cu continuarea . dance2 Nici nu sti cata bucurie imi faci daca pui nextul repejor . lough Da , doar tie ti s-a parut sec . Mie mi s-a parut foarte misto . Tine-o tot asa ubitha . Apropo , imi place stilul tau de viata si stilul tau de a povesti , de a imbina dialogul cu descrierea . dance2 Acest fic este printre preferatele mele . Te rog sa nu-l inchizi , ci mai degraba sa-l continui . Am pus ochii pe ficul tau . dap ! Cred ca m-am indragostit de ficul tau . Inca o data pune nextul si anunta-ma si pe mine . Mi-ai face o mare bucurie . happy


pupici , bafta si spor la idei kiss good job dap !


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 18:52

Multumesc mult pentru comentarii, choco, surioara, cristinica Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 78717 Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 962758 Va iubesc Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 962758 deci pentru voi cu dedicatie next, a da si n-am timp sa-l editez scuza-ti eventualele greseli Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687



Cap 10 - Valsul soaptelor




Sakura P.O.V



Priveam cerul din micuta mansarda, pe care amplasasem diverse flori sangerii. Tin o ceasca calduroasa, umpluta cu un lichid usor cafeniu. Ceaiul acesta imi alinase din totdeauna, serile involburate creându-mi o stare de somnolenta. Inima mea avea o agitatie interioara. Habar nu aveam de ce, dar o simteam ca milioane de cutite infipte in a ei masa de musculatura. Privesc usor cum fumul alburiu se rasfrange catre orizont. Ceaiul acela imi emana caldura ce nu o mai simtisem de sute de ani. Inima mea se transformase brusc si neanuntat intr-o bucata de marmura pretioasa fara de care rasuflarea mea ar fi inutila. Imi intorc grav capul privind spre camera interioara. Tanara dormea lin, in asteptarea sangelui ce avea sa il primeasca din partea coasei mele. Nu constientizasem ca ea face parte din acea ramura pagana de nemuritori. Un mic firicel arcuit isi facu aparitia agale peste buzele mele trandafirii. Imi imaginam momentul in care ea se va prabusi la pamant intr-o mare agonie, incercuita de sange. De ce aceste sentimente profunde de satisfactie rasar acum in sufletul meu mort? Invatasem de la mama ca atunci cand pot sa crut o viata, trebuia sa o las libera in inaltul cerului, si chiar daca nu indraznisem sa fac asta de multe ori ii ascultasem constincios sfatul.

Cu fiecare secunda trecuta valsul culorilor prezente pe cer se preschimba din azuriul exagerat in culori fantomatice de rubiniu sters si galben pal. Era uluitor sa le privesc pasii asimetrici prelingansu-se pe uriasa plansa murdarita instantaneu si incontinuu de culori false. Cata falsitate! Pana si cerul isi pangarise puritatea, transformand-o in pura dezamgire. Crud impostor al binelui! Semnificatia lui era atat de sfanta... de divina, dar in realitate acesta avea sa devina calea sfarsitului. Marea judecata se apropia, iar eu aveam sa gust din nou aroma amaruie a sangelui in cantitati nelimitate. Gandul asta imi matura absenta, indemnandu-ma la o trezire instantanee in aceasta realitate usor banala. Normalitatea asta a infectat pana si cele mai luminate minti, transformand visele lor intr-o mare de cenusa. Cenusa aceea ce avea sa fie suflata de catre asprul vant al neputintei. Cat de putin mai au, pentru a se salva! Dar ei ignora asta, incercand sa se insele pe sine. Mila mea a disparul, dar acolo in interior stiu ca voi fi in stare sa salvez o viata din acel infern, tragand-o inapoi in lumea visurilor. Poate mint, poate sunt simple sperante ce nu vor avea o cale de intoarcere, un cuprins, la un sfarsit prielnic nici nu ma astept.
E posibil ca flacara ce salasluieste in sufletul meu sa se stinga instantaneu, inainte sa-mi vad visele implinite. Moartea mea astepta rabdator invaluita in ura sa-si infiga coltii ascutiti in inima mea, demoralizand-o. Nu pot sa ma gandesc acum la asta. Noaptea se apropie, dupa o zi in care aparent nu am facut nimic, decat sa o privesc pe domnisoara dormind. Membrele mele sunt usor incordate. Simt cum inima incepe sa pulseze intr-un ritm alert. Ce se intampla cu mine? Imi invoc rapid coasa, ridicandu-ma rigid in picioare. Urmarec fiecare miscare cu privirea, pentru a realiza de unde provine aceasta stare de neliniste.



Sasuke P.O.V




Ma plimb infect pe aleile aglomerate. Vad oameni cum alearga, cum spera, cum viseaza. Ce frumos! Cred ca ma apuca greata... dar acea greata va disparea instantaneu cand lumina lunii va descalda asfaltul calduros in a sa lumina. Ridic greoi capul spre cer, analizandu-l. Presimt cum aceasta seara va fi imbibata in pur sange. Dar se stie ca acolo unde e sange, sunt prezent si eu, pura coincidenta. Ma retrag usor, intr-un cartier, rau amenajat pentru a scapa de acea agitatie infernala. Cat urasc asta! Cat urasc aceste animale infectate cu a urii otrava! Sunt niste aberatii, fara sa realizeze ei insusi asta. Subjugati de trecut. inchisi de prezent si macelariti de viitor, ei nu sunt decat niste vizitatori nepoftiti, care vin si pleaca fara stire. Gandurile imi sunt intrupte de un fasait amenintator. Capul meu se rasuceste instantaneu, privind in spate.

Un tanar impunator, isi face aparitia brusca in fata mea:

- Crezi ca nu te-am vazut? Spun eu pe un ton batjocoritor.
- Ma gandeam... Adopta el acelasi ton, zambind iritat.


In momentul acela privirile noastre se intalnira necontenit. Ochii lui cristalini, luasera o nuanta usor galbuie, in timp ce eu stateam relaxat impulsinandu-l. Imi ridic mana privind-o, dandu-i de inteles ca nu prea am chef de joaca. El incepe sa rada amuzat, strigand numele meu inebunitor, eu apucand doar sa murmur " Naruto idiotule!''. El se apropie inuman de rapid incepand sa ma analizeze, comentand statura mea, musculatura si orice ii cadea la indemana. Ramasese acelasi idiot superactiv, ce nu-si lua o pauza de la stresatul oamenilor. Au trecut ceva ani de la moartea lui... crezusem ca eternitatea va forma paravan in fata sufletelor noastre atat de diferite, dar acum... era viu si nevatamat in fata mea. In inima mea se forma o neliniste. Stiam ca e Shinigami, stiam ca va veni ziua in care ale noastre arme se vor inclesta, de asta imi era teama. Ca va trebui sa imi secer prietenii, zmulgandu-le suflarea. Dar pana in acea zi, in care ma voi lupta cu el pentru prada, voi lasa amintirile sa ma inece la o ceasca de cafea amaruie cu el...


Hei asta a fost cred ca celalalt capitol il voi pune joi pentru ca marti trebuie sa invat, iar miercuri....Dap il pun miercuri:))
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 544217 Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 127686

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...







Ultima editare efectuata de catre LifeIsFullOfColours in Lun 19 Dec 2011, 16:55, editata de 2 ori
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 19:11

Hi, mica mea sadica! Cat iti place sa chinuiesti cu ale tale sensuri ascunse si de nepatruns. Ai o placere innebunitoare cand ma vezi chinuindu-ma sa iti deslusesc tainica opera. Of, of.. Ce-ti mai place sa imi macini fiecare coltisor de atentie. Dar imi place!!! E superb. Imi era atat de dor de acea filozofie atat de obscura si plina de intelesuri. Foarte reusit acest capitol. La fel de perfect ca de fiecare data. Si acum eu nu mai pot de nerabdare!! Cand se mai intalnesc cei doi? Ce n-as da sa fiu si eu ca ei.. Niste umbre trecatoare.
Imi place mult!! Multumesc ca m-ai anuntat si sa o faci si data viitoare. Hai mai repede cu nextul! ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 20:49

Sadic ! Imi vine sa plang ! Ce bine ca suntem doua pe acest forum cu aceeasi stil de viata ! Nu mai sunt singura ciudata ! Glumeam !!!!!!!!!;))))) Cum am mai spus si in comentariile anterioare , iubesc ficul tau ! Scurt si la obiect ! Imi place descrierea si felul cum o imbini cu dialogul ! Sincer , nu mint . Chiar mi-a placut , imi place si imi va placea ficul tau . Te rog anunta-ma si pe mine de continuare ubitho !!!!!!!!!! Inca ceva , dupa cum am mai spus , am pus ochii pe ficul tau !



bafta la commuri si multi pupici dulci


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Dec 2011, 21:48

Deci sunt asa de reaaa sad Imi pare nespus de rau ca nu ti-am dat comm pana acum, insa eu nu am observat ca ai postat un nou capitol.. Aoloo, am chiorat de tot, e clar..

Asa, in primul rand iti multumesc pentru dedicatie, chiar mi-ai incalzit inimioara mea mica ^^ Asa, in legatura cu capitolul, pot spune ca deja m-am obisnuit cu a ramane masca de fiecare data cand iti citesc creatiile.. Imi place doza de sadism pe care o concentrezi in unele secvente si pe care o moderezi usor in fragmentele descriptive ce nu au legatura cu sentimentele personajelor. Chiar imi place stilul tau si sa stii ca ti se potriveste de minune, iar stilul tau este modelat pe acest "schelet" al lugubrului. Asaa, pai ma bucur ca verbele tale au terminatii corecte din punct de vedere gramatical, si ma bucur ca ai tinut cont de sfatul meu.. Asaa, acum poat spune ca astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si multe idei in continuare.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 20:09

Deci... stiti ce drama este sa nu gasiti avatarul potrivit? Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 :)) Nu ma luati in seama pentru voi dragele next cu multa iubire (sange) si pupici (mister) intr-un cuvant dragoste pura (sadicism), multumesc pentru comentarii si choco nu e nimic, calmeaza-te nu mai plange ca ma i-a si pe mine Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 896861 ...NexT


Cap 11 -Rafala de tipete




Sakura P.O.V



Continui sa-mi invart capul defect in incercarea inutila, de a percepe imaginea acelui ''El''. Nu stiam ce este, nu stiam daca reprezinta ceva, dar stiam ca este acolo, azcunzandu-se si murmurand soapte agonizante. Ma opresc pentru un moment, respirand adanc. Inima mea isi relua cursul batailor, incetinind din intensitate. Sangele care o luase anapoda prinsese in sfarsit sens. Era greu sa ma vad pe mine intr-o ipostaza sigura, mereu eram expusa riscurilor si imi placea asta. Acele riscuri imi intregeau viata lasand sentimentele sa-si croiasca iesire prin asa-zisa mea inima. Nu puteam sa cred ca ceea ce purtam in piept era o inima, ci doar o simpla piatra slefuita pana la stadiul de cristal. Auzeam in interior mii de tipete transformate intr-o rafala nemiloasa, ce putea devora vointa in cel mai cuplit mod. Pleoapele mele clipeau lent, dandu-mi o stare de somnolenta. Oftez zgomotos, in timp ce imi atintesc privirea catre astrul suprem. Cobora agale, fara sa priveasca trecutul, intampinand doar viitorul. Lasa in urma mii de picaturi de sange, contopite cu ura si violenta. Unii cred ca aceasta viata poate capata nuante de rozaliu, dar nu realizeaza ce negru subit isi face veacul in esenta sa.

Privesc doar inainte, uitand de haul ce e pregatit sa-i inhate. Gandurile mele fura oprite intr-un mod inopinant, de catre micutul Dan care zambea dragalas. Ochii mei cresc instantaneu la vederea acestuia, incercand sa percep motivul intoarcerii lui in lumea oamenilor. El nu ma privea. Ci era hipnotizat de tanara ce dormea. Ochii lui prinsesera o stralucire lacoma, incepand sa deslusasca pe mica lui fata un zambet viclean. Privirea lui luciferica o ucidea instantaneu, tragand-o intr-o tepusa de argint. Minutele trecura, iar glasul lui spinteca taios tacerea:


- Ce... cauta ea aici, domnisoara? spune el pe un tot vizibil superior.
- Mai las-o putin, viata ei se va curma brusc noaptea asta, asa ca, macar incearca sa o lasi sa se bucure de ultimul sau somn bland. Soptesc eu indiferenta in timp ce o privesc pe tanara.



El se rezuma doar la clatinatul capului, in timp ce coboara de pe bara de sustinere a florilor. In gura lui aparu un plic visiniu, ce emana teama. Cum putea o simpla bucata de material sa-mi inunde nesiguranta? Zambesc fals in timp ce apuc plicul cu nepasare, analizandu-l pe toate partile. Pecetea, insa, imi atrasese atentia. Era simpla, facuta din ceara rozalie, captusita cu mici pietriele rubinii. Incerc sa-l deschid, dar era in zadar, era atat de comprimat pe acea suprafata incat nici lama taioasa a cutitului, nu-i putea rasfrange particulele.

- Deschide-o cu sange! ma trezeste Dan, ranjind demonic


Nu apuc sa-i raspund ca se facu nevazut intr-o mare de aburi. Din tot ce a zis n-am inteles mai nimic, insa cel mai ciudat lucru era faptul ca ranjeste. Pisicile nu ranjesc. Doar pofta lui nebuna de sange il putea indemna la asa ceva. Dar aceasta pofta la impins la nebunie, fiind exilat toata viata intr-un corp subtil de pisica. Trecutul lui a fost zbuciumat desigur, da nu putea concura cu viata mea. Ciclul acesta lipsit de sens, care te mana in maini de lava, ce-ti ard trupul secatuindu-l de a sa nebunie



Sasuke P.O.V




Noaptea isi coloreaza avengura, in pura dezonoare si intuneric. Tot ce pot sa cuprind cu ochii sunt micile raze ce palpaie drogat pe langa mireasa atotcuprinzatoare. Zambesc scurt la auzul lui Naruto care-si anunta plecarea. Nu-i raspund, ridicand simplu mana facandu-i un semn distant. Continui sa privesc acea intindere, de ce ma fascina intr-un mod atat de prostesc? Ma ridic de la masa, realizand ca Naruto nu a achitat nota de plata. ''Serios...'' au saracit pana si criminalii. Las banii pe care ii aveam din intamplare in buzunar, si pornesc prin rafala de raze alburii.

Intunericul cuprindea acum imprejurimile. Oftez melancolic la gandul nemuririi. Cate sentimente, cate amintiri au murit in zadar pentru aceasta. Cate lacrimi de sange s-au prelins pe corpul meu in atentia acesteia, uneori stau si ii privesc pe acesti muritori, eram si eu asa, zambeam, radeam, iubeam, dar cel mai important traiam. Acum sunt prins in cusca nefiintei, macelarit de coltii infinitului, ce-si rasfrange cararile sub privirea mea. Incerc sa-mi inec gandurile rebele, fluierand o melodie la intamplare. Imi aduc aminte si acum de sarutul calduros al mamei ce-mi cuprinde bland fruntea in noptile albe, de tata care isi arunca mana amuzat pe capul meu atunci cand ascundeam cioburile azurii ale vazei sub patul dublu al parintilor si incepeam sa strig in gura mare ca fratele meu nevinovat era partas la nazbatie. Era amuzant cum mama realiza ca eu eram cel vinovat, si se imbufna copilareste, iar eu luam aceeasi floare artificiala prafuita si i-o daruiam pentru a miia oara...

De ce oare trecutul nu se introarce? De ce tot ce-am simtit nu se poate repeta fara oprire, la infinit, pana ce veacul isi va lua in spinare moartea. Brusc in minte imi vine imaginea tinerei rozalii. O cunosc de undeva, trebuie sa o cunosc. Glasul ei suav imi e asa apropiat, in cat in fiecare noapte ii simt aroma.
Ea... ea e cineva, iar acel cineva e ea. Poate parea ceva lipsit de sens, dar in ochii mei toate acele lucruri logice capata un non-sens in invaluirea intunericului. O simt atat de aproape insa parfumul ei e asa departe...


Asta a fost dragelor, vreau sa spun ca acele amintiri ale lui Sasuke au fost defapt ale mele. Sincera sa fiu mi-au dat lacrimile cand le-am scris... va cer mii de scuze daca v-au plictisit, dar simteam nevoia s-o fac, parca era asa gol fara ele, vai cat as dori sa ma intorc in trecut, cand totul era asa simplu, cand eu si cu fratele meu eram asa apropiati incat fiecare prostie o prelua el, ma apara, si odata mi-a salvat viata, asa ca dedic acest capitol familiei mele, de dragul trecutului... inca odata cer iertare daca nu v-au placut, si nu uita-ti

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 20:17

Awww, iar ma faci sa plang. Stii, cred ca ai putea scrie milioane de carti care sa contina cate o perticica a vietii tale, iar cititorii nu s-ar putea plictisi niciodata. Eu cel putin chiar tanjesc dupa mai mult :)) Asaa, capitolul acesta a fost minunat, ti-am mai spus, dar o sa repet, iti ador descrierea si felul in care pui in valoare fiecare detaliu nesemnificativ. So, spor la scris in continuare.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 21:18

Plang... Ce scump.. Prea frumooos!! De ce trebuie sa scrii atat de bine? De ce trebuie sa fii atat de sadica cu micul meu sufletel. Vai.. Mi-ai incarcat sufletul pentru o luna intreaga.. Cum sa ne plicitsesti tu pe noi? A fost uimitor!! Absolut mirific. Off... Atat de trsit..
Multumesc ca m-ai anuntat surioara si sper sa o faci si data viitoare.Astept next cu inca o portie maaare de tristete blanda si mister dureros.. Te-am huguit si pupacit!! ByE!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 22:26

dap ! E foarte frumos , mi-au dat lacrimile . sad Daca s-ar face o carte si un film la ficul tau le-as citi si viziona pe ambele . good job Eu nu trebuie sa plang , trebuie sa fiu strong . Mersi ca m-ai anutat micuta mea satanista . Bun , gata m-am decis iti zic micuta satanista . Fie ca vrei fie ca nu vrei . Nu prea imi pasa , eu asa iti zic . Ador ficul tau , cred ca este pentru a mia oara cand iti zic acest lucru . Te rog anunta-ma in legatura cu nextul . Este minunat , unul dintre ficurile mele preferate . Cred ca ti-am mai spus ca ador felul cum descri si cum imbini actiunea cu dialogul . Este foarte devil , foarte sadic si pot spune ca este propriul meu stil de viata . lough happy2 Asa sunt si , cred ca asa esti si tu . banda Inca odata iubesc ficul tau , il ador , ce sa mai !!!!!!!!!!!! good job




pupici si bafta la commuri good job friends kiss


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 12:11

Ooo imi place porecla Kawaiiiiii Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 962758 , o iubesc, tu sa ma strigi asa ok Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 208323 ? Te iubesc, pe toate va iubesc Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 78717 , si pe mama, ma enerveaza, ma enerveaza la culme Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 307712 ...:)) pentru voi tineri compatrioti Next Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 , asa app Sakura merge sa colecteze un suflet, deci e in misiune Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 384738 :



Cap 12 - Ingerii sa planga pentru ultima data


Sakura P.O.V




Pot simti mirosul naucitor al fricii. Il vad cum se taraste prin incapere implorand mila, inecandu-se in propria dezonoare. Imi e sila sa ii zaresc privirea. Lacrimile lui inundau pardoseaua cafenie, zdrobindu-se asurzitor de acea suprafata, disparand in mici particule macabre. Mereu am crezut ca aceasta frica a oamenilor de sfarsit se datoreaza firii lor nehotarate, dar am realizat ca acea teama ii macina inca de cand prima raza de soare le-a strapuns ochii. Acum cinci ani aceste tipete sinistre, mi-ar provoca ochii sa-si verse lacrimilmile intr-un dans naucitor, dar acum... ador sa simt acest sunet intepator cum imi inunda timpanul si imi provoaca sentimente de satisfactie. E ca si cum nu as putea trai fara aceste zgomote dezasamblate, ele imi produc viata, mi-o hranesc si ii asigura strictul necesar. Parul sau albastrui isi reflecta lumina naucitor in ochii mei:

- Nu te rog, cruta-ma, voi... voi...

Coasa mea valsa in aer, contopinduse dur cu pieptul acestuia. Un rau de sange tasneste pentru ultima data din inima rosiatica. Gafaielile lui intregeau ingrozitor linistea mormantala ce domnea de ceva timp in incapere. Se taraste infect catre mine, imbratisand piciorearele mele, implorand sinistru, in timp ce otrava isi facea efectul in trupul sau firav. 13 ani au treut de cand acesta a venit pe lume. Multi m-ar condamna ca ucid fara mila fiinte fara aparare, dar mie nu-mi pasa. Vreau sa simt din nou gustul sangelui pur, vreau sa aud incontinuu urlete sfasietoare de durere, vreau sa simt groaza pe propri-am piele, vreau sa simt ca traiesc din nou...

Zambesc scurt si ironic, aplecandu-ma si captusindu-i barbia tanarului cu mana mea palida. Ma apropi de urechea lui soptindu-i:

- Flacarile te vor devora, ura te va cuprinde, sila te va aprofunda, iar bestiile abisului te vor sfasia in mii de bucati, lasandu-te in agonie pentru eternitate, pana cand vesnicia ne va contopi...


Ochii lui exprimau groaza. Acea licarire a vietii disparea, ofilindu-se cu fiecare secunda petrecuta in hemoragie. Corpul lui incepea sa trepideze puternic, otrava aceea fatala ii va produce dureri pana si dincolo de moarte, astfel ura il va insoti pentru totdeauna, iar agonia pururea. Ce trist! Incep sa nu ma mai pot exprima, incepand sa rad haotic, lovind cu piciorul in cadavrul inert. Alta victima in palmaresul victoriilor. In ritmul asta poate voi ajunge ca Hana... Nu, mai buna ca ea, mai buna ca mama, voi produce durere, voi lasa ura sa dobandeasca tronul sau de provenienta, voi ucide tot ce-mi sta in cale...




Sasuke P.O.V



Ce s-a intamplat cu ea? E mai insetata de sange, chiar si decat mine! Imi ling usor buzele asezandu-ma pe pervazul geamului, fara ca aceasta sa observ

-Nu te lasa hipnotizata de gustul inselator al terorii, soptesc eu suav, atragandu-i atentia

Privirea aceea, exprima sila, ura absoluta. Ma asteptam sa ma atace, dar se aseza linistit pe un scaun alaturat, raspunzandu-mi rece ca nu doreste o lupta in acest moment. Zambesc calm asteptand ca aceasta sa continue conversatia:

- Mia spus Naruto de tine, si sincera sa fiu stiu ca te cunosc de undeva... spune ea usor confuza aromand acest enunt cu indiferenta


Oftez usor, plimbandu-mi privirea prin camera, inca simteam acea privire rece cum ma fixa. Ar putea sa ma atace in orice moment, sfasiindu-ma in milioane de bucati. In mod normal ar trebui sa o atac, dar Naruto a zis ca ar trebui sa ma '' imprietenesc'' cu ea. Slabe sanse, la felul cum ma priveste. Se ridica gratios de pe scaun, tragand coasa din pieptul tanarului. Avea in mana acea cutie blestemata unde avea sa fie sufletul lui. Mi-o arunca rapid uitandu-se in alta parte:

- N-am venit aici sa cersesc, zic eu calm si indiferent in acelasi timp.

Nu raspunde, dar isi continua drumul catre usa micuta, facuta din lemn de brad. Silueta ei alburie, era intepata vag pe la spate de intunericul devorator. Urmatoarea noastra intalnire va fi patata cu sange, injunghiind acel sentiment de neliniste pe care il am in preajma ei.


Asta a fost dragelor, va multumesc pentru citire
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 623735 , astept parerile voastre Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 78717


Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 12:14

Am cam fugarit actiunea Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 359687 , oups :)) iertati a fost o greseala nu ma omorati va roggg:)))

Finetti va iubeste Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 12:19

Ei ei ce-avem noi aici? :> DAa, vad ca tu pui nextul regulat.. Este ceva destul de rara sa stii :)) Oricum, te felicit inca o data, a 'nspea mia oara, dar nu conteaza, pentru acest fic minunat. Imi place mult capitolul si chiar vreau sa vad cum se vor "imprieteni" cei doi. Vorba ta, slabe sanse. Actiunea nu pot spune ca este grabita, poate nitel mai rapida ca in celelalte capitole, insa nu este o mare problema.. Asa scumpo eu una astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si multe idei in continuare.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Pierduta in umbre de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-