Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pierduta in umbre de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 13:03

hei micuta mea satanista , hi! lough


Bine ca ai pus nextul . dance2 Mersi ca m-ai anuntat . dap ! OF ,OF , OF draga tati , cum sa-ti spun , ador ficul tau . lough Ma uimesti pe zi ce trece . in love I-a zi te-ai gandit la propunerea cu facutul filmului si a cartii . huh? Nu uita eu sunt producatorul . lough Ubesc , ubesc , ubesc ficuletzul tau . dap ! Esti cea mai devil persoana pe care o cunosc , dupa mine desigur . lough Cum ti-am mai spus de mi de ori ubesc ficuletzul tau dap ! . Anunta-ma de next scumpa mea devil . Apropo , mersi ca m-ai anuntat scumpy . kiss Ca sa zic asa ma hranesc cu ficul tau . Este exact ceea ce-mi trebuie in acest moment . Sar de pe scaun de fericire , pentru ca ai pus nextul . lough Te sfatuiesc sa nu faci asta acasa deoarece daca dai cu capul de perete nu mai aduci nextul si mai apoi te am pe constiinta . yeah Ce tot vorbesc eu aici , eu nu prea am constiinta , dar totusi ma invinuesc putin daca nu mai aduci nextul ike


pune nextul repejor si bafta multa la commuri kiss good job huh? lough


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 15:08

Dau edit mai tarziu


Am revenit.. Ahh.. Cat de dor imi era de acesta emotie dureroasa, de acest mister delicios.. Odata ce m-ai infectat cu acest dulce venin numit opera ta e greu a mai pot razbate in sumbra umbra a cuvintelor. Gata, gata.. O dau pe poezie.. Imi place extrem de muult!!! Nici nu ai idee cata placere imi ofera ficul tau. Abia astept ca cei doi sa se reintalneasca.. Ma intreb daca se va finaliza cu sange sau cu zambete..
Chiar m-ai facut curioasa.. Multumesc mult ca m-ai anuntat si sa o faci si data viitoare. Si cum adica ai grabit actiunea? A fost perfect!! Nu mai spune prostii, surioara.. Daca mai spui astfel de minciuni ma supar pe tine. Astept next si te-am huguit si pupacit!! ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 19:45

Asa vroiam sa va intreb... mai are rost sa continui acest fic?
Adica mai merita ideea, las asta in seama voastra, alegerea e a voastra daca v-ati plictisit pot sa-l inchid sau pot sa-l continui, cum doriti, so...

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 19:51

Nu il inchide!!!!!
nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu si nu sad
E prea frumos sad
te rog frumos, continua-l kiss sad


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 21:04

Scumpo, de ce aceasta atitudine asa dintr-o data? Ficul este foarte frumos, ideea este minunata, iar tu o pui in valoare intr-un mod unic. Dupa ce ca ai primit atatea comentarii pozitiva nu vad care ar fi rostul de a-l inchide.. Sincer eu nu vreau sa faci asta, deoarece are potential, la fel si tu si ai face pacat daca nu l-ai mai continua.. Parerea mea..



choco^^



Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 22:11

Ce tot aberezi???? Ai vreo boala la cap??? Surioara mea draga si talentata, daca cumva indraznesti sa inchizi acest fic atunci nu mai impart nici o bomboana cu tine(nu ca as fi facut-o pana acum). Si ma si apuc de plans!! Vrei sa ma superi? Sa devin tristuta? Atat iti trebuie. Fac ca uraganul cand ma enervez. Asa ca nu inchide acest fic.. Ce-ti veni?


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Lun 19 Dec 2011, 18:14

dap ! huh? happy hei , ti s-a urcat nebuneala la cap, angry
cum Doamne iarta-ma sa inchizi ficul , down
clar iti trebuie un control :|
Haide nu inchide ficul , ma supar . sad
Si inca ceva mie m-i se spulbera sansa de a deveni un producator de filme horror sau devil lough lough
te rog frumos si cu ciresica deasupra sa continui nextul si sa ma anunti de el happy happy2
scuze , mica mea satanista , de iesirea de mai devreme , happy2
dar cineva trebuie sa-ti zica o morala destul de usturatoare lough
ne mai vedem , micuta satanista happy happy2 kiss
te pupacesc dulce , dar dulce de tot kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss

bafta si next happy good job please


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 17:38

Dragele mele nici nu stiti ce va pregatesc pentru final *devil smile* Hi hi :)) Iar incep, va spun doar ca va fi ceva la care nu va asteptati, bine cred ca v-ati obisnuit cu asta :)) deci cu multa iubire va dedic voua acest capitol : Surioara- care a fost mereu pe faza sa comenteze, fiecare capitol, Choco- care trece peste greselile mele si ma lauda , si colega mea de sadicism :)) Cristina :))- care ca de fiecare data lauda sangele cu care umplu capitolul , Va Multumesc, pentru voi Next




Cap 13 - Parfumul mortii


Eu P.O.V Sasuke


Cerul isi secatuia lumina intunecata, in timp ce urletele infernale ale cerului adanceau agonia. Parul sau usor ciufulit se pierdea printre picaturile uscate de sange. Ochii lui straluceau isteric in bataia felinarului. Mana lui imbibata in sange gretos se balansa aiurea pe langa corpul bine facut. Amintirile din zilele sale de fiinta cand inima lui inca razbatea cu putere devenisera o lumina ce palpaie fad la capatul tunelului nesfarsit, ce de fiecare data pierea sub presiunea nimicitoare a mortii. Vedea in fata ochilor durerea ce-o dadu-se uitarii acum mult timp. Anii trecura pe langa el neincetat fara sa lase urme adanci, lasandu-l neschimbat. Inima sa firava se preschimba-se intr-una de metal dur, impenetrabil. Nu-si dorise asta, dar timpurile il provocau. Sa ucida fara mila vieti nevinovate devenise un fleac pentru el. Simtea aroma sangelui inundandu-i gura si stia ca fara aceasta n-ar putea supravietui.

Sufletele pe care acesta le devora nu insemnau vreo pretentie, doar necesitate. Necesitatea de a trai in continuare. Nu a uitat niciodata ziua in care moartea si-a infipt coltii meschini in a lui viata. Tot ce insemna-se odata viata pentru el se ofilise, scuturandu-se intr-un ocean vesnic plin de durere si agonie. Se opreste in dreptul unei banci prafuite, privind-o incruntat. O mica arcuire isi facu aparitia pe buzele sale uscate. Lumina blanda a felinarului ii scotea in evidenta trasaturile frumoase dar dure ale fetei. Ochii lui continuau acel dans ametitor al stralucirii. Zilele in care el mergea la brat cu mama sa apusesera. Vremea trecea neanuntata pe langa el, obligandu-l sa ia in piept pura realitate. Iubea parfumul mortii atat de mult, dorea ca vesnicia sa subjuge aceasta aroma transformand-o intr-o sclava neajutorata. Se aseaza greoi pe suprafata umeda, oftand sangeros. Rasul sau umplea linistea neclintita a cimitirului. Isi amintea cum o cunoscuse pe ''Ea'', si cat o admirase. Acum realiza ca nu ii cunostea nici numele. In adancul fiintei lui ii dorea doar moartea. Sentimente de ura se infiripasera printre petele sangerii ale muritorilor .Vroia sa o vada agonizand in propriu-l sange, fara sa cunoasca motivul, dorea s-o vada suferind, insa stia ca inima ei era un cub de gheata ce nu putea fi atins cu usurinta. Ochii lui se indreptara spre batrana salcie ce-si plangea batranetea sub picaturile fusiforme, ce se pravaleau pe pamant violent, lovindu-i fata. Surase adanc in timp ce se ridica, si isi continua drumul necunoscut spre un lucru inexistent...





Sakura Eu P.O.V






Isi trantea nervos picioarele de pamantul umezit. Fruntea sa palida ascundea mici riduri ce reprezentau incruntarea. Ochii ei straluceau haotic, completand buzele ce prinsesera o culoare vinetie. Coasa sa atingea din cand in cand pamantu inghetat scotand zgomote insuportabile. Ei nu-i pasa. Nu privea un anumit plan, doar inainte, gandindu-se repezit la numarul de suflete ce trebuiau colectate pana la ivirea zorilor. Se opri brusc, zambind scurt. Decazuse in asa hal incat sa se teama de sefa sa? Nu era asta, simtea cum inima ei batea cu putere de fiecare data cand lasa un suflet necolectat. Stia ca resturile vor fi adunate de acele creaturi misele, ce asteapta cu coditele ridicate plecarea ei. Printre acelea isi facuse rapid loc si ''El''. Ii se paruse inutil inca de la inceput, dar nu credea ca va ajunge sa-i fie sila sa-si arunce privirea catre el. In sufletul sau, ura pentru acesta devenise o entitate spirituala ce o macina. Dorea sa-l vada sfasiat, pierdut prin propiu-l sange, uitand de propria persoana. Pentru o secunda privirea ei cazu catre micul felinar ce lumina palpait o bucata neinsemnata de asfalt. Printre miile de buruieni ce rasarisera rapid langa gardul alburiu al unei casi construite dupa stilul european, o mica floare se straduia sa supravietuiasca.

Se apleca usor peste ea, rupand-o usor de la mijloc. Privea acea culoare rosiatica ce se asemana cu vinul pasional si aromat de-asemenea. Micul trandafir avea acea putere de acomodare, ea de ce n-ar avea-o? Moartea sotului ei ii lasa-se inima sfasiata, dar urmarile o distrusesera complet. '' Micuta sa Lizzy...'' Murmura mereu acest nume, pierdandu-l pe sub lacrimile de sange ce se scurgeau din corpurile victimelor. A visat la un sfarsit favorabil, dar nu a avut parte decat de pura dezamagire. In prezent, ura sa pentru toate vietatile o acapareaza complet, facand-o sa uite adevarata sa natura. Cu mult timp in urma se baza pe aceast rationament. respecatandu-l. Ultimele cuvinte ale sotului sau i-au invadat in continuu ratiunea, facand-o sa aleaga simtirea:


- '' Viata simbolizeaza mai mult decat moarte, simbolizeaza bucuria unui nou inceput, a unei eternitati lipsite de inceput sau sfarsit, mandreste-te cu asta... "



Urletul fiicei sale inca infiripa sentimente cutremuratoare in inima acesteaia. Nu-i poate uita ochii inecati in acel lichid transparent, datator de viata. Isi amintea imaginea ei la perfectie. Adevarat, trecu-se ceva timp insa chipul lor bland, inca o induio-sa. Simtea cum inima sa in sfarsit prindea culoare. O culoare ce se diferentia de acel negru subit. O culoare pura si neintrecuta, sangerie, alaturand moartea...


Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 17:51


Bun scumpo, ma bucur ca ai postat nextul si imi place cum ai imbinat si putin optimism pe aici lough Imi place cum reusesti sa imbini sentimentele de groaza cu cele sadice. De asemenea, sper ca nuu se va termina foarte curand, deoarece eu chiar mai am chef sa citesc cate ceva mai misterios.. :)) Oricum, astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si multe idei in continuare.. Te-am pupacit dulce scumpo.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ionutz
Genin
Genin
Ionutz

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : -18
Hobby-uri Hobby-uri : Ghici!
Stare de spirit Stare de spirit : In general Crezzy! Daca sunt nervos iese urat!

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 19:08

IMI PLACE ENORM DE MULT ASA CA TE IMPLOR SA NU IL INCHEI




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 22592652190124449097216



We'll spend an eternity without you, loving you!


Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 19:30

kiss a hug a hug wow , eu cred ca tu vrei sa ma bagi in mormant. huh? Este asa de frumos , si asa de sadic . huh? happy2 Cred ca pana la urma o sa ma intreci micuta satanista . dap ! Iti ador ficul , scumpy . happy I-a zi te-ai gandit la ideea cu cartea si filmul . think Daca vrei sa le vinzi eu sunt prima care le cumpara pe ambele . Mersi ca m-ai anuntat ubitha . Acest capitol , ca toate de altfel a fost asa de sadic si ziceai ca a intrat diavolul in ficul asta . huh? happy2 happy Sunt foarte mandra de tine . dap ! huh? Te mai rog inca o data sa nu inchizi acest minunat fic . sad Sunt asa de fericita ca ai pus nextuletzul . De la primul tau capitol mi-ai captat atentia , micuta satanista . Continua asa si vei ajunge departe . in love in love Apropo, imi place sangele tau rece si rautatea pe care o folosesti , ce sa mai ficul perfect . happy2 huh? dance2 hi! Iti astept nextul cu nerabdare . Vreau sa-ti vad noile idei . happy dap ! Crisuletz te pupaceste dulce si de huguieste !!!!!!!!!!!! a hug a hug a hug in love kiss a hug in love


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 19:41

Hi, surioara mea scumpica!! Ce-mi mai place!! In primul rand.. Iubesc avatarul tau!! Frumosul de Sebastian, mancal-ar mama.
Cat despre capitol.. De obicei ma astept la o placere nespusa cand vad mesajul de la tine. De data aceasta nu am simtit-o.. Nu am mai simtit placere.. Ci nebunie curata!! Doamne, femeie!! ai idee ce imi faci? O sa ajung la nebuni murmurand inca paragrafe de neinteles din ficul tau.
Il iubeeesc!! Iubesc ideea, iubesc tot!! Atat de frumos si potrivit!!
Imi place prea mult.. Nu mai am cuvinte..
Astept next cat mai repede si sa ma anunti, cum ai fact-o si de data asta.. Mersi.. Te-am huguit si pupacit!! ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 17:33

Hei lume! Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 127686
O sa fac o mica pauza de Sarbatori, sa fiu sincera n-as fi dorit, dar acum vina mea(mama) Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 269478
Imi cer mii de scuze, dar promit ca dupa Craciun o sa va aduc nextul. Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 623735
Inca odata sper sa nu va suparati si sa ma intelegeti Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 78717 , va urez:
Sarbatori Fericite!
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 208323
Si Mos Craiun sa va aduca multe cadouri (asta a fost buna) Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 962758
Dupa cum spuneam va pup Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 208323 si s-ar putea sa aduc nextul maine Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 440486 , dar nu va garantez, va iubesc si inca odata Craciun Fericit! Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 301723
P.S am vrut sa va anunt ca sa nu asteptati degeaba Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 208323
Finetti va iubeste Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 14:10

Hei lume:)) am revenit si sper sa va placa:


Capitolul 14

Briza vietii


Eu P.O.V Sakura





Analiza curioasa acea floare. O privea adanc, zambind fad. Un
mic chicot din partea ei sfasie calm linistea promitatoare ce domnea
prin imprejurimi. Isi intoarse capul rigid spre patura imensa ce
acoperea fatada stelelor. Stralucirea lor necuvantatoare mereu o ajuta,
insa in momente ca acestea ea se baza doar pe propiile puteri. Ofta
infundat in timp ce continua sa mearga prin lumina palida a felinarelor,
ce erau asezate uniform pe ambele parti ale autostrazii. Copacii isi
scuturau greoi vesmintele rubinii la fiecare briza trecatoare. Frunzele
se ambalau intr-un dans ametitor, strapungand greoi ceata deasa. Dupa
tot acest spectacol divin, acestea intrau in picaj, varsand subtil
lacrimi amare. Privea tot inainte miscandu-si jucaus din cand in cand
coasa. Zambea nervos, in timp ce fredona o melodie, imposibill de
inteles. Toate sensurile capatasera o logica absurda in acel cantec
irational.

Mintea ei nu constientiza nimic. Vedea doar
imagini rupte de realitate, alaturi de intunericul ce-i pangarea
privirea. Uneori isi musca buza, lasand sangele sau consistent sa
acopere pielea alba. Credea ca asa va reveni la realitatea promitatoare.
Trotuarul ce se ingusta in negura noptii prindea o nuanta agonizanta de
alburiu. Mana ei firava ajungea cu greu la pleoapele intre-deschise,
frecandu-le cu putere. Miraje trecatoare isi faceau simtita prezenta in
aria sa vizuala demoralizand-o. Ochii azurii ai sotului sau o urmareau
pana in ultimul sau declin. Dorea ca acea imagine trista sa fie pierduta
pentru totdeauna, dar creierul sau procesa involuntar acele imagini. Se
opri cu greu in dreptul unei casi in stil european, construite cu
caramizi visinii, ce completau interesant balconul ce se contopea inedit
cu noaptea. O lumina plapanda sclipeste dincolo de perdeaua groasa,
cusuta dintr-un material deschis la culoare. Vedea mici siluete ce
alergau de colo-colo, oprindu-se din cand in cand in dreptul geamului,
holbandu-se in la ea.

Zambeste ironic, deschizand poarta
greoaie. Se strecura nevazut printre umbrele inganfate ale copacilor
amlasati ingrijit pe langa zidul de sustinere. Cauta atent cu privirea o
fereastra deschisa sau orice alt ceva ce ar putea-o ajuta in acest
moment. O raza de speranta aparu in ochii ei halucinanti. Fereastra
parterului, era lasata in voia sortii. Intra subtil, atingand nevazut
pardoseaua castanie. Privi atent imprejurimile, analizand curios
incaperea. Micile coloane de marmura se inaltau pana in tavanul sters,
sustinandu-l. Din exterior, casa parea una modesta si inchesuita, insa
interiorul emana altceva. Din buzunarul prezent in spatele pelerinei,
scoase atent un carnetel sangeriu. Rasfoia paginile indiferenta,
oprindu-se la o tanara de 7 ani. Parul sau galbui, prins pe o parte,
lasand bretonul sa-i cada pe chip ii dadea un aspect tare jucaus. Sakura
bufni nervos, continuand expeditia sa in imensa locuinta. Usile o
derutau complet, facand-o sa se opreasca din minut in minut, pentru a se
asigura ca nu isi repeta drumul.

- Asta devine enervant! sopteste ea plictisita.

- Lucrurile devin complicate cand iti pierzi concentrarea!

Vocea aceea firava, ii napadi tinerei amintirile. O privea
afectuos si totusi distand pe micuta. Ii analiza ochii verzui ce se
asemanau ridicol de mult cu ai sai. Pana si parul deschis ii amintea de
micuta Lizzy...

- Ma cheama Elise! continua aceasta neintrebata.

Rozalia se rezuma doar la o clatinare defecta a capului,
continuand sa se holbeze la carnetelul rigid din mana sa. Tainele noptii
se destainuiau intre cele doua, facandu-le sa se apropie involuntar. Se
priveau bland si instrainat, zambind in unele momente. Toate sperantele
sale legate de viitor se destramara inca de cand micuta o intrerupsese.
Ofta indelung, incepand sa se impacienteze. Linistea sa obisnuita se
transformase intr-o energie electrizanta. Isi mai intorcea capul din
cand in cand, incercand respecte misiunea. Privire sa cazu peste mana
micuta a lui Elise. Macina un mic medalion, ce avea insciptinat o
pisica. Pasii Sakurei dadeau inapoi, insa vointa o obliga sa-si
continuie drumul.
Respiratia devenea mai greoaie, incercand sa treaca pe langa micuta. Ochii ei o tintuiau abrupt in timp ce zambea inocent.




Eu P.O.V Sasuke




Mergea fara un reper catre un punct nul. Se gandea...
nu, nu se gandea. Pur si simplu mergea in bezna noptii. Privea uneori
dansul leganat al cetii, lasandu-se furat de acesta. Rasufla adanc in
fiecare moment. Mintea lui se plimba agale printre subiecte inexistente.
Se mai aseza pe cate o banca pustiita asteptand un anumit ''ceva'',
insa nici el nu stia ce reprezinta acel ''ceva''. Doar il astepta si
spera ca va reveni. Ajunsese langa un imobil imens, bine ingrijit, ce-i
readucea atentia. Urca incet pe scarile nesigure, ajungand in dreptul
unei usi caramizii. Nu-i fu greu sa rupa iala si sa intre silentios in
apartament. Tot ce lasa-se el in urma se intorcea subit. Fiecare firicel
din trecut ii devora interiorul, fara macar ca acesta sa-si de-a seama.
Analiza neinteresat canapelele invechite si covorul prafuit de parca
stia ca acestea ii apartin. Amintirile lui disparusera cu mult timp in
urma. Niciodata nu a dorit sa le scoata la lumina, nici nu putea, nu
avea vointa necesara...


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...







Ultima editare efectuata de catre ♥Finetti♥ in Mar 10 Ian 2012, 15:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 14:39

Hi!! Cata singuratate.. Doamne.. O sa mor intr-o zi de inima daca mai citesc un capitol din asta. Prea frumos.. Scumpa mea descrierea ta este atat de haotica si perfecta. Ma uimesti de fiecare data. Nici nu mai am cuvinte sa-ti spun cat iubesc cum scrii.
Mii de intrebari imi umbla acum prin cap si din cate am inteles nu vei scrie in vacanta, lasandu-ma sa imi macin gandurile cu tainicele cuvinte. Astept next si sa ma anunti. ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 15:30

good job Bun , nu stiu cum sa-ti zic micuta satanista .... think
Este foarte misto !!!!!!!!!!!! huh? Mai facut sa plang , vreau filmul ficului . sad Dar vreau si cartea !!!!!!!!!!!!! huh? Nici eu nu stiu ce mai vreau , sunt pierduta in umbre de sange . dap ! Singura , singurica si am un gol in stomac care trebuie sa se umple . :| Sunt pustiita de amintiri si tot odata vesela . in love Mi-a placut foarte mult ficul tau , imi place si imi va placea . happy happy2 Cred ca ti-am mai spus asta de zece mi de ori . happy2 Este devil , este .... misto . Te pupacesc dulce si mersy ca m-ai anuntat scumpy , astept nextul cu ardoare , nu as putea trai fara el , ma topesc incet , hmm...?!
Sunt cam cu capu in nori astazi si am tendinta sa vorbesc despre mine , hmm...?! bun vreau sa ma anunti de next. good Inca o data este foarte misto . dap ! Pupici multi si dulci . Bafta in continuare si spor la idei hi! lough huh? happy2 happy kiss in love


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 20:46

Scumpo, ma bucur ca ai aparut cu cntinuare asa de repede si din nou ma uitmesti pe caat posibil cu ceea ce reusesti sa faci cu cuvintele.. Imi place mult cum imbini frazele intre ele si cum reusesti sa redactezi un capitol. Foarte frumos, felicitari!

Asa, astept capitolul urmator cu nerabdare. Spor la scris si multe idei in continuare. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 17:29

Eh a trecut si Craciunul, trebuie sa revin la munca, datoria ma cheama:)) Pentru voi scumpilor next,



Capitolul 15


In intunericul tenebrelor


Eu P.O.V Sakura





Pasii ei se contopeau violent cu marmura alburie. Tacerea isi definea extrem limitele. Tot ce puteai sesiza in acea liniste inghetata, erau gemetele fregvente provenite de afara. Un suspin pacifist se auzi din spatele rozaliei. Pe buzele trandafirii ale acesteia puteai observa o curbura ironica. Ofta resemnat si isi continua drumul orb prin rasuflarile slabe ale casei. Mergea singura in acea casa in speranta ca va termina odata pentru totdeauna misiunea aceasta, dar realiza ca noaptea era doar la inceput si ca sangele ce avea sa contureze atmosfera va fi mult mai consistent. Se opri scurt langa o usa azurie, lipindu-si atent urechea de ea. Auzea respiratiile ritmice in interiorul incaperii. Apasa pe cleanta aurie cu putere, incercand sa apere cu vehementa linistea ce o prada. Patul dublu era asezat la intamplare intr-un colt neluminat. Un barbat slab, tradat doar de muschii ce se agatau de mainile indoite la maxim, dormea calm, alaturi de-o femeie, ce nu putea fi numita frumoasa. Razele scurte ce penetrau norii cenusii dansau intamplator pe langa corpul tinerei. Buzele Sakurei se restransesera, formand o linie uniforma. Se apropie subtil de pat, inchizand scurt ochii.

Bataile inimii isi pierdusera ritmul si masura. Zambetul ei jucaus devenise melancolic. Amintirile sale familiale ii jucau feste. Miraje trecatoare se fugareau prin fata ochilor. Incepu sa gafaie slab, respirand greoi. Picioarele sale se scuturau puternic, izbind-o de pardosea. Doua siruri ordonate ii taiau obrajii fini. Isi vedea viata in fata ochilor. Toate momentele in care a trait, momentele in care a avut cu adevarat o viata, dansau frenetic in capul ei. O durere usturatoare ii acaparase pieptul. Incerca sa isi dezlipeasca corpul inghetat de pe parchet, continuand sa avanseze. Se opri in dreptul patului privind trist. Erau impreuna... O familie. De ce ea nu putea fi asa? De ce viata o lovise in plin, lasand-o singura in intunericul tenebrelor, devenind ea insa-si una?

Intrebari puse aiurea, ce nu puteau avea un raspuns, o logica. Coasa sa rigida fu ridicata independent, oprindu-se in aer. Tanarul deschise instinctiv ochii, sarind din pat:

- C... cine esti? se auzi vocea sa tremuranda, impunand teama.

Posibil sa fi fost o intrebare ironica, caci raspunsul ei fu lasat la voia intamplarii. Iesi rapid pe usa, incepand sa alerge fara reper. Tanara nu se grabea. Mergea lent si trist, coborand in liniste scarile. Ochii barbatului plangeau, lasand linistea sa domneasca. Se opri realizand ca nu avea vreo sansa. Stia ca moartea il urmarea si nu avea scapare. Ofta resemnat, asteptand-o pe rozalie. Dupa cateva minute in incapere isi facu aparitia ea

- Cred ca se va termina acum nu? spune el cu un oarecare ton de tristete.

Se rezuma doar la o clatinare scurta a capului, urmarindu-i atent gesturile ce-i tradau infatisarea.

- Nu pot sa te crut sa stii... sopteste ea indiferent.
- De ce nu ai putea? ii raspunde tanarul amuzat.
- Pentru ca... pentru ca eu nu EXIST!

Coasa isi urma dansul sau obisnuit prin aer, oprindu-se in pieptul tanarului. Sangele ce se prelingea fin din coltul gurii se oprea brusc pe pardoseaua maronie. Usa se deschide atat de neasteptat incat tanara tresari:

- Sakura Haruno, trebuie sa veniti cu noi!

Vocea aceea o facea sa tremure. Nu putea decat sa se supuna. Pasii scurt pe tocul usii, cautand cu disperare provenienta acestei voci. Se auzea de niciunde. Era decat un ecou pierdut in intuneric, ce vorbea ciudat de coerent, fara a se repeta. Din umbrele rebele ale pomilor iesi un tanar impunator. Sakura sopteste cu echivoc:

- Si daca nu vreau?

Cate intrebari fara raspuns vor mai fi graite? Intrebari fara sens, intrebari ce nu au un rationament fix. Sakura incepe sa alerge, iesind din curte prin poarta principala. Picioarele ei se ingreunau din ce in ce mai mult. Stia ca poate fi executata pentru tradare la un astfel de raspuns, dar nu-i pasa, fugea in propriu-l interes. Trebuia sa traiasca, desi o dezgusta aceasta viata, o iubea. In interiorul sau facuse o promisiune. Va supravietui si isi va trai eternitatea in pace, servind binele. Dar oare ce era acel bine? Sora sa hotarase ca asa-zisa lumina nu reprezenta nici decum adevaratul sens al binelui, ci negura statatoare a noptii. Toti spun ca in intuneric esti orb. Nu poti iubii in intuneric, dar sa fie adevarat? Daca toti oamenii ar trai in intuneric nu ar mai exista prejudecati prostesti, nu ar mai exista ura, defapt, nu am mai avea spre cine s-o indreptam. Asa frumos...

Isi scutura violent capul, trezindu-se din visare. Ii trebuia ajutor. Nu putea lupta singura, nu ar avea nici o sansa. Se uita delicat la coasa ei respirand nervos. '' Hyorinmaru*, ajuta-ma, e datoria ta... AJUTA-MA!''. Aerul se racea treptat, lasand in urma sentimente macabre. Copacii erau acaparati de mici turturi de gheata ce le opreau existenta. Intunericul o camufla insesizabil. Linistea dicta tiranic imprejurimile. Privirea creaturii feroce evoca o picatura de loialitate, lasandu-se mangaiat pe botul alungit, construit din gheata pura.

- Se pare ca l-ai invocat, nu puteai astepta o conversatie civilizata? Spune tanarul chicotind surd.

Tensiunea crestea, impietrind atmosfera. Lupta ce avea sa vina, intre doi capitani cu ranguri vizibil superioare, avea sa devasteze echilibrul lumilor.


Hei, ierta-ti faptul ca: - este scurt
- nu este inspirat
- are greseli de tastare
- are actiunea grabita
- n-are sens :))



Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Asss10Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 18:14

Asaaa, scumpo, pai ce pot spune.. Imi place mult nextul, mai ales ca ai introdus spiritul ghetii in poveste. Pur si simplu ador dragonul ala de gheata in love Asa, trecand peste reveriile mele.. lough Sa stii ca nu ma pot satura din a mai citi acest fic si asta ma cam innebuneste sa stii.. hmm...?! Oricum, sa aduci repejor nextul.. Spor la scris si multe idei in continuare., Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 20:01

Hi, surioara mea draga!! Si WoW.. Cum adica este neinspirat si fara sens? Vrei sa te cert ca vorbesti prostii? Off.. Capitolul asta a fost uimitor, perfect, mirific. Ma piredusem la un moment dat in acea tristete cruda pe care o resimtea Sakura. Saraca.. Cata suferinta.. Oare cand va fi si ea fericita cu adevarat? Off.. Mi-au dat lacrimile citind si tu zici ca nu este inspirat..
Multumesc muult ca m-ai anuntat de acest capitol absolut perfect!! Astept next repejor si sa ma anunti. Te-am huguit si pupacit!! ByE, my darling!!


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 21:23

Ooo am uitat complet :)) Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 359687
*Hyorinmaru- este un dragon inaripat de gheata
Pentru cei ce nu au urmarit bleach
M-am cam inspirat din multe anime-uri
Choco ma bucrur ca-ti place gheata te-am nimerit nu?
Si mie, de aceea l-am ales pe ''micutul serpisor''
O si daca tot am facut double-post va multumesc pentru comentarii

Finetti va iubeste
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 273918


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 15:03

hei , hi! scuze ca n-am comentat mai devreme , am fost plecata . dance2 Mersy ca m-ai anuntat scumpY , astept cu nerabdare continuarea . dance2 Te rog sa ma anunti de next . Nici nu sti cat de mult iti ador ficul si cat de mult iti astept urmatorul capitol . Cum am mai spus astept cu ardoare urmatorul capitol . Bafta in continuare si pupici multi si dulci in love kiss good job love i love you


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 S6he8w
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Npi5xg
Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 2myt0zq




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 15:39

Pai femeile mele simt ca marele final este aproape, voi nu? In orice caz aseara am hotarat ceva, v-a exista un sezon 2, imi spuneti daca vreti sa stiti numele pot sa vi-l spun... dupa multa asteptare, in sfarsit, Aleluia!... next


Capitolul 16



Stapanele Vantului

Partea 1


Sasuke Eu



Corpul lui era invaluit treptat in intuneric. Lumina trista a becului palpaia drogat in atingerea noptii. Buzele sale usor palide fragmentau o parte din nehotararea inimii sale. Putea vedea dincolo de suferinta trecatoare ce-i umbrea chipul. Incerca slab sa sesizeze o farama de compasiune, ce se pierdea cu timpul in ale cetii umbre. Ofta indelung, spintecand fad linistea dogoritoare a incaperii. Putea auzi strigatele ascutite ale infernului, ecourile ce se pierdeau in flacarile lacome, stralucirea eterna a mortii, tot ce tinea de asa-zisa lui casa. Infernul de care se despartise i se parea acum o versiune mai blanda a omenirii.

Se ridica incet de pe suprafata moale, pornind catre iesire. Dorea aer, vroia sa simta din nou sangele pulsand in vene, insa natura nu-i permitea. Era un Demon, o creatura fara doar si poate scarboasa, ce nu-si incuvinta cladirea unor principii stabile.
Stralucea noaptea, insa palea ziua. Era o fiinta ce nu-si merita statutul de vietate. Era inferior din toate punctele de vedere Shinigamilor, fiinte nobile. Cobora scarile reci, privind absent in gol. Ochii sai erau nuli, nu exprimau nimic. Acel gol iminent isi preluase puritatea. In sinea sa nu simtea nimic, era hipnotizat. Mana s-a usor rosiatica era varata intr-unul din buzunarele hanoracului, cealalta fiind lasata sa indure frigul aspru al toamnei.

Aleia era goala. Vantul suiera amenintator printre ramurile copacilor, care erau despuiate de straiele colorate uniform. Era un suflet ratacit, pierdut printre umbre de sange. Nu putea gasi scapare din acel neant atotcuprinzator. Nu era nimeni si nimic ce putea sa-i readuca inima din nou la viata. Simtea cum plamanii sa-i se ingreuneaza treptat. Era usor sufocat de acea liniste promitatoare. Ajunsese inuman de rapid langa padurea de la periferie, analizand-o.

Auzea sunete dezgustatoare in inauntrul ei. Era atras de acestea. Nu putea rezista tentatiei... Elibera cu putere aerul, lasand un vuiet trist sa se amestece cu tacerea. Pasi indiferent printre sutele de copaci inactivi, ramanad intr-o pozitie alerta. Cauta ''ceva''... dar oare acel ''ceva''dorea sa fie cautat? Vroia sa i se afle existenta, sa fie scos la lumina? Imprejurimile erau stinse intr-un intuneric mormantal. Creaturile noptii se trezeau lent la viata, cantandu-si trilul. Bufnitele intelepte, atarnau infect de crengile schilodite ale pomilor.

- Stiu ca sunteti aici aratati-va fiinte nemuritoare! spune el pe un ton prompt.

Soapte fara intelesuri umblau de colo colo, ametindu-l. Glasuri sfasiate il blestemau alungit, insa nu-i pasa, incerca sa urmeze cu privirea Umbrele...

- Ce doresti, Pangaritorule?! rostesc creaturile impreuna.

Raspunsul era asteptat, insa era inutil, inexistent. Fiintele acelea angelice, pareau la prima vedere niste hidosenii fara rost, dar daca priveai atent erai inlemnit de frumusetea lor trecatoare. Pielea lor usor rozalie era acoperita de vesminte intunecate, ce le puneau in valoare ochii maronii. Mainile lor schizofrenice aveau lipite o membrana galbuie folosita prost la zbor. Parul lor ciufulit, era undulat in mii de bucle vinetii, ce acopereau in intregime corpul. Frumusetea lor stearsa, il lasa rece pe tanar.

- Stapane ale Vantului, Umbre ale Mortii, va cer intr-un tarziu ajutorul, va rog cu umilinta, sa va coborati bunatatea asupra mea...

Rasul lor bolnav creea o stare strafulgerata de adormire. Globul lor ocular prindea in sfarsit culoarea de provenienta. Acel rosiatic viu... desfrana intunericul. Stiau din-nainte ca v-a veni. Asteptau momentul acesta de mii de ani. Buzele lor slinoase rosteau cuvinte dulci, in timp ce se invarteau acerb pe langa Sasuke.

- Vrem... vrem un Shinigami, adune, sangele unui Shinigami, nu... aduni-l intreg, vrem sa-i privim suferinta, insa, sa fie cineva cunoscut, cineva care te-a pus pe ganduri, Pangaritorule, atunci iti vei gasii linistea! rasufla Regina.

Inima lui neagra prindea un ritm alert, in timp ce urmarea cu sufletul la gura dezintegrarea Umbrelor si odata cu ele lumina stelelor...

Au doamne ce am grabit actiunea:))) Va astept parerea.

Amin!=))







Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 17:02

Hi, ubita mea!! Zau ca imi sta inima in loc. Ce naiba se intampla cu Sasuke? Ce vrea asta? Ca zau ca nu am inteles. Off.. Ce-ti mai place sa ma chinui. Sa nu dorm eu notpile gandindu-ma la intelesurile acestor cuvinte. Doamne.. Tu stii cat talent posezi? Bineteles ca esti talentata.. Doar esti surioara mea..
Capitolul a fost ca intotdeauna perfect si nici nu stii cat de mult iubesc felul tau de a scrie. Atat de mistic si misterios. O adevarata capodopera. Este ceva ce multi scriitori nu o pot face intr-o viata intreaga. Chiar nu inteleg cum reusestie de fiecare data sa ma tii cu sufletul la gura si cu ochii nemiscati asupra textului. Nu de multe ori sunt impresionata. sincer.. Insa ai reusit sa devin dependenta de aceasta dulce suferinta pe care mi-o dozezi sadic de fiecare data. Off..
Nu mai pot.. O sa ajung la nebuni murmurandu-ti numele.. Chiar nu stiu cum reusesti sa faci asta..
Oricum.. Toata lumea stie ca tu esti foarte talentata si ce sa-ti mai spun.. Astept next cat mai repejor si thx ca m-ai anuntat. Sa o faci si data viitoare si te-am pupacit dulce, dulce!! ByE, my darling.


Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 19:54

Cap 17


Stapanele Vantului

Partea a doua- Calcul eronat, Gresala Sakurei


Sakura Eu




Ochii lor se aprofundau in tacere. Mainile lor erau impietrite pe lamele taioase. Se priveau pe furisi, ferindu-se de cuvinte, erau de prisos. Bustul tanarului nu era unul tocmai impunator, iar inaltimea nici pe departe perfecta, insa parul sau atent aranjat ii dadea un aer de superioritate. Buzele sale palide nu se deosebeau intr-un fel de culoarea alburie a pielii. Era genul de barbat ce compesa in calitatea comportamentului. Ochii lui caprui devenisera brusc taiosi si sfredelitori. Adopta un caracter imbibat in seriozitate. Ranjetul ce-l intretinu-se pana in momentul de fata devenise o linie uniforma.

Se apropia atent de prada. Sakura ii urmarea miscarile silentios. Vanitatea sa era surprinzator de miseleasca, era sigur ca un atac provenit din spate ar pune-o la punct pe domnisoara, insa nu era constient de puterea ce-o poseda. Hyorinmaru se aseza protector in fata ei incercuind-o cu coada sa inghetata. Privirea lui sangerie aproxima o raceala fara cusur. Rozalia pufni scurt. Nu dorea sa fie dojenita in felul asta, insa de protectorul sau loial era relativ imposibil de scapat. Un mic firicel senzual scapa din buzele ei rozalii. Il privea cu o oarecare caldura, atingand cu grija corpul inghetat.

Tanarul urmarea toata scena de tandrete in liniste. Astepta momentul oportun sa atace. Se lasa usor invaluit intr-o lumina magaietoare. Albastrul acela electric se contopea cu parul sau azuriu. Porni cu o viteza spintecatoare de pe loc fixand tinta. Chipul sau nu avea urma de expresie, doar amintiri vagi de regret. Se ridica si sarea la fiecare atac incercand sa se fereasca de lama taioasa a coasei. Rozalia il urmarea inde-aproape incercand sa-l sfasie. Gandurile ei erau inutile, tot ce facea era din pur reflex. Obisnuinta o indemna la lupta chiar daca nu voia asta, trebuia sa ucida si sa distruga oricand avea ocazia.

Era o luptatoare, dar cum insusi ea afirmase, era un lucru inexistent. Nu avea apartenenta in viata. In acel firicel ce avea sfarsitul in inceput. Era doar o umbra ampla ce facea parte dintr-un ansamblu funebru. O melodie jalnica cantata alandala de catre un artist nebun. Respiratiile ei aveau un ritm neobisnuit de ordonat, urma o masura grava insa seducatoare. Se opri brusc si ofta inocent. Se gandea ca n-are nici-o noima sa-l urmareasca in timp ce ea insusi era victima, asa ca se intoarse pe varfuri, cu mainile la ceafa fluierand. Strainul se lovi copilareste cu palma pe frunte, adoptand o pozitie amuzanta.

- Hei, ce naiba facem noi aici?! zice acesta incepand sa rada singur.

Sakura se rezuma la ridicatul umerilor. Ochii ei se plimbau pe corpul dragonului, ''Atar de fin, de perfect!'' se gandea la asta zambind trist. Il cunostea inca de la inceput, dar nicodata nu i-a putut afla adevaratele intentii. Mereu respira infundat la vederea acestuia, il considera o a doua personalitate, uneori amandoi aveau aceleasi toane enervante de inganfare, alteori amandoi sufereau neintrecut pe sangele pierdut intr-o lupta crancena, insa niciodata nu-l cunoscuse cu adevarat. Chipul ei se intuneca brusc. Hyorinmaru revenea incet in arma sa, din nou avea sa-l piarda. Era tovarasul ei, singurul ce o putea intelege...

Lasa-se garda jos, intuia ca pericolul disparuse, insa prima sa regula era ''atentia''. Uita. O secunda de neatentie fu necrutatoare. O durere brusca si intepatoare isi facu locul in abdoment. Isi arunca privirea terifiata in jos. Vedea lama ce stralucea diabolic in bataia felinarului. Udata fiind de ploaia ce isi incepu-se dansul. Vedea amintirile sale derulate. Ochii ei se inchideau fortat, in timp ce stralucirea parului pierea. Durerea aceea... de cate ori a putut-o simpti. Era demna de mila. Ingenuche fara vlaga, gafaind puternic. Tot corpul sau tremura incontrolabil.

Cazu la pamant inerta si stoarsa de puteri. Nu mai putea respira, se sufoca pur si simplu. Tanarul o privea usor dezaprobator. Ii era intr-un anume fel mila de aceasta, insa o misiune trebuia dusa la capat. O ridica puternic pe umar, incepand sa mearga pe strazile prafuite. Era lovit de stropii biciuitori. Nu avea nici-o reactie, singurul lucru proeminent la personalitatea sa era ranjetul sterp ce-l afisa cu o oareca ignoranta. Nu-i pasa de adevaratul sens al vietii, era interesat doar de propia persoana. Lacrimile cerului se izbeau incontrolabil de suprafata rece, lasand in urma doar amintiri inutile ale fericirii...


Deci acesta e cel mai neinspirat capitol al meu:))Imi pare rau dar doar atat am putut face pe moment Va pup:*










Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Continut sponsorizat




Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in umbre de sange   Pierduta in umbre de sange - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Pierduta in umbre de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-