Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
War of the black sky - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
War of the black sky - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 War of the black sky

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 18:57

hey este foarte frumos


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 15:49

sad crying tu ai idee cat de curioasa sunt???
of,of,of...si chiar imi place. De ceeee? De ceee te-ai oprit tocmai acum... sad
Imi place foarte mult. Ideea... think mi se pare originala...cel putin eu,pana acum nu am mai citit un fic cu ideea asta.
Deci facem in felul urmator...tu aduci frumusel nextuletul in love si eu iti fac cinste friends ...promitt
Ok...atat am avut de spus...sper sa imi dai ocazia sa mai spun happy2
Te pupaceste Rosey si ne mai auzim hi!


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
War of the black sky - Pagina 2 13059550711492full.th
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 21:42

Multumim pentru comm-uri si ne bucuram foarte mult ca va place. Ei bine, am adus si eu urmatorul capitol, nu stiu cat de reusit este, dar totusi sper sa va placa.
Daca tot am postat de Craciun, am oportunitatea sa va urez tuturor Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi! Sa va bucurati si sa impartiti bucurii si sa aveti noroc pe tot anul 2012 ce va urma.



Capitolul 4: Ea…


Culoarea roz imi invaluie privirea, un parfum de cirese ma imbata cu o prospetime fara de margini. Ochii ei asemeni olivinelor ma privesc atent, ma studiaza din cap pana-n picioare. Pielea ei, de un mov pal, era perfecta. Urechiusele ca de pisica ma fermecau, ma impingeau sa le ating, sa le mangai. Cu greu m-am abtinut sa nu fac acest gest prostesc…

Imi revin din transa si o salut respectuos, cu zambetul pe buze. Simt cum obrajii imi iau foc, iar in stomacul meu forfotesc fluturasii. Mi se pune un nod in gat, mici picaturi cristaline se scurg de pe frunte. Oare este posibil? Exista posibilitatea sa fiu emotionat? Sa nu-mi gasesc cuvintele? Sa simt ca vreau sa plec si sa ma ascund pentru a nu ma vedea in starea ridicola in care ma aflam?

O vad cum ma priveste cu ochii ei, acei ochi minunati. Privirea ei nu exprima nimic, nici un sentiment. Se uita la mine, dar parca se uita in gol. Nu regaseam nimic acolo, doar un vid infinit. Se spune ca ochii exprima ceea ce mintea gandeste. Oare nu se gandeste la nimic? Nu insemn nimic pentru ea la prima vedere?

Nu stiu de cat timp ne privim atat de intens. Poate de secunde, poate de minute, poate de ore. Dar cui ii pasa? Sincer, mie nu. Imi place sa-i privesc acei ochi verzi, in care ma pierd de-a binelea. Nu inteleg ce se intampla cu mine, dar acum, tot ceea ce conteaza este ca sunt in fata ei, ca sunt cu… ea.

Tresar speriat atunci cand simt o mana pe umarul meu. Ma intorc din reflex in spate si il vad pe Kakashi. Ma uit la el cu subanteles si il intreb parca din priviri ce vrea. Tocmai mi-a intrerupt cel mai frumos moment din existenta mea, din viata mea mizerabila. Tot ce este mai frumos se afla in aceasta fata… extaterestra.

-Ea este fiica regelui.

Cand aud acest lucru, mai sa-mi cada fata. Fiica regelui? Dar… dar… cum? De ce? Ma uit speriat, cand la Kakashi, cand la acea minunata fata. Frica patrunde in inima mea. Daca ma va omori? Inima incepe sa bata din ce in ce mai tare. Rasuflu greu, simt ca raman fara aer, ca ma sufoc. Nu! De ce am venit aici? De ce nu am stat pur si simplu acasa si m-am uitat la televizor? Dar nu! Eu trebuia sa vin aici si sa-mi risc viata ca un natang. Frumos Sasuke, n-am ce spune…

In clipa urmatoare, incep sa fac plecaciuni, sa ma pun in genunchi in fata ei. Nu vreau sa mor! Trebuie sa fac ceva pentru a obtine iertarea ei, pentru a nu afla regele. Daca afla, va fi vai si-amar de pielea mea.

Mana ei calda ma opreste din actiunile mele si ma indeamna sa ma potolesc. Isi lasa capul in jos si chicoteste, dupa care se intoarce cu spatele si pleaca. Ce? Asta este tot? Nu inteleg ce se intampla aici. Sunt ca picat din cer. Nimeni nu-mi explica nimic, nimeni nu ma baga in seama.

Ma uit intrebator la Kakashi, iar acesta rasufla resemnat. Imi spune ca acelei fete nu-i plac lucrurile astea. Nu-i place sa fie slavita, nu-i place ca persoanele din jurul ei sa o trateze ca pe o printesa, ci isi doreste sa fie asa cum sunt toti.

-De unde stiti atatea, domnule Hatake?

Il intreb eu cu o spranceana ridicata, putin sceptic. Daca noi nu putem vorbi aceeasi limba, el de unde stie ce spun acele finite? Este ceva ciudat aici, trebuie sa fie un fel de cod prin care putem vorbi intre noi. Pana la urma, nu suntem muti.
La randul lui, Kakashi imi spune ca ei nu au reusit sa comunice prea mult prin vorbe, deoarece codul pe care l-au creat nu este destul de bun si inca lucreaza la el.
Da! Asta este oportunitatea pe care o asteptam, oportunitatea de a fi recunoscut. Zambesc siret si ii propun lui Kakashi sa-mi dea acel cod pentru a-l perfectiona, doar acesta este punctul meu forte, nu?

-Bine, facem ca tine. Iti dau codul, dar daca in doua zile nu-l perfectionezi, te voi muta pe teren, inteles?

Dau afirmativ din cap si iau documentul din mana lui. Il salut politicos si imi continui drumul spre camera mea. Nu dupa mult timp ajung, iar primul lucru pe care il fac este sa ma trantesc in pat. Imi iau laptopul pe brate si studiez cu atentie fiecare parte a acelui cod, incercand sa-l modific, sa-l fac functional. Nu am de gand sa ma duc pe teren, nu pentru asta am venit aici. Eu sunt pe partea stiintifica, eu lucrez cu mintea, nu cu corpul.

Dupa cateva ore in sir de lucru, incep in sfarsit sa inteleg acel cod. Stiu sa-l modific, dar imi va lua o eternitate. Cum voi face asta in doua zile? Of, munca asta e mai grea decat m-am asteptat.
Oftez resemnat si ma apuc de lucru. Incet-incet acel cod incepe sa semene cu o limba acceptabila. Ceva cu care sa ne descurcam si noi, oamenii, si extraterestrii.
Ma las pe spate, pun capul pe perna, pentru a ma odihni putin. Inchid ochii, iar in minte imi apare din nou chipul acelei fete. Ah, nici macar nu-i stiu numele.
Las in voia sortie si acest mic detaliu, iar mintea mea incepe incet-incet sa treaca granite dintre vis si realitate.


War of the black sky - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 22:30

frumos ma bucur ca ai adus next-ul si craciun fericit iubita


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 22:58

Buna, dragele mele a hug

Am citit fic-ul vostru de la inceput si sunt foarte mandra de voi.

Ideea este foarte okai si ma bucura faptul ca nu am mai intalnit-o, e originala si foarte interesanta.

Titlul nu prea ma atrage. Parerea mea este ca suna mult mai bine daca era in limba romana.

Descrierea este frumoasa si destul de ampla, dar se poate si mai bine. Aceeasi discutie si pentru descrierea sentimentala.

In ultimul capitol postat de ♥️DoOdOoK♥️ , dialogul a fost putin si deloc sec.

Actiune nu este grabita, decurge lent si imi place.

Greseli de tastare am vazut foarte putine.
Extaterestra -extraterestra
Finite –fiinte
Subanteles - subinteles

Semnele de punctuatie sunt puse okai, insa MikaDo ai putea sa renunti la unele puncte de suspensie, deoarece nu ajuta cu nimic. Mai multa grija pe acest aspect.
So, fic-ul este foarte frumos, merita citit si sincer nici nu am avut ce critica. As mai adauga doar ca estetica voastra este stricata de culorile si font-urile pe care le alege-ti. Fiecare capitol este scris cu alt font, alta marime si alta culoare. Sfatul meu e sa va rezuma-ti la ceva care da bine si nu va strica estetica.

Cam atat, dragele mele.
Kiss and Hug !



I had to break myself to carry on.


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Dec 2011, 12:49

Hi, sora mea gemana de care am fost despartita la nastere!! Capitolul este minunat!! Si eu ma gandeam la acelasi tip de intalnire!! Off.. Telepatia asta, nu? So.. Capitolul imi place extrem de mult. Imi place cum l-ai facut atat de emotionat pe Sasuke. Foarte, foarte reusit!!
Acum eu trebuie sa aduc next, nu? Pai, promit ca capitolul urmator va fi plin de descriere. Asta datorita faptului ca am primit critica despre asta.. Dragele noastre cititoare, multumim din suflet pentru commuri!!! Ma bucura ca va place opera noastra.
V-am huguit si pupacit!! ByE!!


War of the black sky - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 17:35

Mereu intarzi:((
Nu am cuvinte suficiente prin care sa va laud
Acest fic e GENIAL pur si simplu il ador
Vreau next repede repede

Finetti va iubeste
War of the black sky - Pagina 2 273918


War of the black sky - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 00:46

dap ! Hi!! Au trecut sarbatorile si ar cam fi timpul sa ma pun pe treaba. happy2 . Asa ca am adus next cu multa dragoste pentru voi. kiss Spar sa va placa si lectura placuta!! dap !

Capitolul 5: Din dulcele tau amar...

O unduire slaba a unui glas de copil fermecator ma trezi incet din acea stare inerta de somn. Imi deschid incet ochii fiind intampinat de licarirea unei slabe lumini. Imi delectez privirea somnoroasa cu unduirea eleganta a razei transparente ce intra pe geam si imi ridic alene corpul greoi parca hotarat sa ma tina in loc. Mainile mele se duc instantaneu si aproape inconstient deasupra capului, arcuindu-se gingas. Oftez prelung privind pierdut umbra noptii si imi atintesc privirea patrunzatoare spre hieroglifele extraterestre.
-Hieroglife, murmur eu sacadat printre gurile mici de aer, in timp ce in ochii mei negri apare o scanteie. Urmeaza apoi un oftat la fel de adanc si imi intind mana dupa o foaie alba, scrisa cu indemanare de penita unui stilou fin. Cum de nu mi-am dat seama? spun eu pierdut intre ganduri. Egiptenii foloseau hieroglifele. Poate..

Insa cuvintele mele soptite au fost intrerupte sadic de acelasi glas sublim si jucaus ce imi acompania in surdina bataile inimii. Atentia mea fusese captata de acel sunet incantator si urmaream cu privirea fiecare coltisor de camera. Ma ridic lesne de pe scaun si intrevad o suvita de par roz printre razele de soare. Acel roz ametitor.. Perdeaua groasa acoperea gingas chipul fetei ce imi zambea clar si dulce. Nuanta pielii ei imi lua putin privirea si ma facu sa raman intepenit. Deschid incet usa mansardei si inspir aerul rece, imbatator. Ii privesc ochii verzi translucizi ce imi priveau curios chipul si ii spun tandru:
-Frumoasa dimineata, nu? Aa.. Am uitat ca tu nu stii sa vorbesti.

Tanara extraterestra chicoti amuzata apoi se ridica de pe balustrada rece si inainta pasional spre mine. Simteam cum sunt acaparat incet de acel suras suav, de acea vitalitate incerta, de acea inocenta a fetei. A fetei ce ma fermecase seara precedenta...

Acesta isi lipeste corpul firav si cald de al meu, incolacindu-si coada pufoasa in jurul gatului meu si imi saruta incet obrazul imbujorat:
-Da.. Este frumoasa, spune ea deparatandu-se incet in lumina orbitoare. Ochii mei priveau pierduti spre etern pana cand ultima farama de umbra se pierdu in zare. O frica ciudata si incontrolabila imi scalda corpul intr-un tremur slab. Clipesc fugitiv si ating usor obrazul pe care aceasta isi lasase dulceata covarsitoare. Imi facuse inima sa bata cu putere si corpul sa stea nemiscat. Eram doar un pion in mainile ei dibace ce ma faceau sa joc asa cum voia ea. Degetul meu aratator se plimba putin pe obrazul meu apoi imi apasa buzele intredeschise. Ce as fi vrut sa fie a mea..

Deodata ma trezesc din acea stare de incapabilitate si spun curios si stupefiat:
-Poate sa vorbeasca?
Ma indrept rapid spre camera lasand in urma mea un sunet grav al usii ce a fost trantita cu putere. Iau in trecere un morman de foi de pe birou si deschid usa camerei, inaintand impulsiv pe coridorul lung. Simteam cum gandurile mele sunt incet devorate de acea pofta nebuna, insa partea rece din mine isi facea datoria, tinandu-ma cu gandul la misiunea mea.
Ajung in sfarsit in fata biroului comandantului Kakashi si bat nervos in usa de metal rece, ce stralucea crud in lumina neoanelor.

-Intra, se aude o voce plictisita de partea cealalta. Corpul meu inainta cu repeziciune spre biroul mare al lui Kakashi si mainile mele au lasat sa cada hartiile indiferent provocand o zdruncinatura serioasa.
-Ce se intampla aici?
-Baiete.. Ce naiba mai vrei? spuse Kakashi nepasator si rece.
-De ce fata de aseara poate vorbi? De ce m-ai pus sa refac codul?
-Hhh.. Sakura? Este singura pe care am invatat-o. Tatal ei nu este de acord cu noi si cu limba noastra. Spune ca ii vom strica legatura cu poporul si traditiile lor se vor pierde. Sakura a fost singura persoana ce a insistat sa invete limba noastra. Dar tu cum ai aflat? Doar nu.. A facut-o din nou?
-Ce sa faca?
-Hhh.. A venit dimineata la tine?

Privirea mea urmarea trist fiecare cuvintel al lui Kakashi. O mai facuse.. Nu simtea nimic.. Ma pirdeam tot mai mult in adancimea profunda a sentimentelor mele grele. Imi era greu sa recunsoc ca imi placeau acei ochi verzi, ca eram inebunit dupa atingerea ei tainica.. Eram sedat cu acea dragoste dulce-amaruie...


dap ! So.. Asta e capitolul.. Sper ca ati inteles si sper sa va placa. heh Multumesc din sufletel pentru commuri si desigur mai asteptam si altele. good V-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


War of the black sky - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~


Ultima editare efectuata de catre MikaDo in Lun 02 Ian 2012, 01:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 00:53

buna iubita
minunat capitol nici nu am cuvinte sa decriu
astept next-ul si sa vina repede


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 01:26

Vaiii, surioara mea geamana kiss
In primul rand, La multi ani!! Multa fericire si bucurie alaturi de cei dragi! a hug
Acum... sa vorbim putin de capitol si de... telepatie.
Ca de obicei, ai gandit asa cum am gandit si eu lough
Dar na, suntem geneme, ce sa mai lough
Mi-a placut foarte mult, descrierea ta e sublima, e mirifica.
Se pare ca acum eu trebuie sa ma pun pe tastat. Eh, nu va zic o data fixa pentru ca am de invatat pentru olimpiada X_X

Kiss & Hug dragilor, asteptam comm-uri si va pup pe toti

LexX^^


War of the black sky - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
George
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 02:00

Deci spun ca este un fic foarte reusit. Imi place faptul ca este foarte multa descriere si putin dialog. Imi place foarte mult ideea cu Flashback. Despre primul capitol pot spune ca imi place ideea cu androizii ucigasi si faptul ca parca te lasa in suspans.
Despre al 2-lea capitol pot spune ca si el e deasemenea reusit. 2 fragmente ce m-au impresionat:

Citat :
Cand ma gandesc la trecut, la copilaria mea, acest lucru ma motiveaza sa plec. Parintii mei… cei care probabil ma privesc de undeva de sus, poate chiar sunt mandrii de mine. Mi-a fost greu fara ei, mi-a fost greu sa infrunt realitatea cruda, sa dau peste greutatile vietii la o varsta frageda. Toata copilaria mea am luptat, am luptat sa traiesc, iar acum lupt pentru binele oamenilor, pentru vietile lor. Daca eu dau gres, toti vor muri, va fi doar vina mea.

Citat :
Un sirag de emotii ma cuprind, amestecate, nedandu-mi seama ce simt cu adevarat. Nu stiu cum ma simt, fericit sau trist, temator sau hotarat. Tot ceea ce stiu este ca nu-mi pasa de ceea ce-mi dicteaza inima, ci imi pasa de ceea ce este important… pacea.

In al 3-lea capitol imi place foarte mult ideea cu locuitorii Neko. Si m-a mai impresionat foarte mult duritatea regelui redata prin acest fragment:

Citat :
Kakashi ma trage jos, spunandu-mi:
-Asta e regele planetei, idiotule!! Prefa-te macar ca ai respect daca vrei sa traiesti.
La auzul acelor cuvinte inghit in sec gandindu-ma ca poate era mai bine daca stateam pe Pamant.
Kakashi se ridica, tragandu-ma dupa el si face iar semne complicate cu care nu voiam sa-mi bat eu capul. Niste tipi bine facuti vin in spatele meu si ma iau pe sus. Ma intrebam ce naiba se inatmpla sau unde am ajuns. Deodata tip catre rege si Kakshi:
-Nu!! Nu vreau sa mor!! Nu stiam ca trebuie sa ma pun in genunchi!!


Foarte frumos si capitolul 4. Cel mai mult mi-a placut ideea cu codul.

In capitolul 5 frumoasa idee cu hieroglifele extraterestre.

Hm, per total un fic foarte frumos iar daca adunam cele 2 idei locuitorii Neko si hieroglifele extraterestre, gandul ma duce ca mistica zeita Bastet a Egiptului, isi avea originea pe Edora.

Apreciez ficul acesta foarte reusit. Si abia astept nextul.
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 13:24

Hei Hei!
War of the black sky - Pagina 2 962758
Mooor! War of the black sky - Pagina 2 359687
A fost impecabil, cu adevarat perfect War of the black sky - Pagina 2 962758 ...
Talentul asta al tau...
Descrii atat de bine detaliile, insa, nu te pierzi in ele, sunt exact atat cat trebuie, scumpa mea surioara ai o profunzime de neegalat, deci cand am citit acest capitol, pur si simplu am ramas masca, e atat de... nu gasesc cuvinte sinonime cu ce ai tu acolo, mirific, nu... Divin, da asta este cuvantul, divin, pentru ca tot ce faci tu acolo are o nuanta de mister, pe care o presari cu acel mod jucaus al tau...
Esti o adevarata artista, amandoua sunteti, si n-o sa ma mir atuci cand va aparea o carte cu numele vostru...
Felicitari, Respect
War of the black sky - Pagina 2 623735 din partea mea...

Finetti va iubeste
War of the black sky - Pagina 2 273918

P.S: Multumesc din inima ca mai anuntat si sper sa o faci si data viitoare War of the black sky - Pagina 2 208323


War of the black sky - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 15:26

Hei! dap !

Ce capitol geniaaal in love

Mi-a placut mult :o3 Mai ales cand ai descris sentimentele lui Sasuke..<3

Spor la scris si idei! kiss


    War of the black sky - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Ian 2012, 21:18

Hei hei dap !. Am venit si eu cu next-ul, dupa o intarziere. Sper sa va placa, asa ca va urez lectura placuta! kiss

Capitolul 6: Dorinte

Durerea. Acel sentiment ce te distruge din interior, ce te face sa urli, te duce la disperare. Mintea isi pierde si ultima urma de luciditate, lasa loc doar confuziei. Acea confuzie ce iti da senzatia ca o perdea gri ti s-a asternut pe ochi, o bucata de material ce face lumea sa-si piarda culoarea, o picteaza in culori sobre, acele nuante macabre de alb si negru.
E trist. E chiar trist sa stii ca cea care ti-a furat inima in numai cateva secunde nu simte acelasi lucru. Sa stii ca iubesti, dar acea dragoste nu iti este impartasita. Inima ti se frange, se despica in mii de bucatele ce nu le poate uni decat ea. Dar… o va face? Sau imi va lasa inima sa sangereze pana cand si ultima picatura se va scurge? Atunci cand corpul meu nu va mai avea nici un strop din acel lichid trandafiriu, atunci cand imi voi da ultima suflare. Printre buzele mele se va strecura un sincer “Te iubesc”, iar eu voi muri cu zambetul pe buze. Acesta este viitorul, cu bune si cu rele, cu o moarte linistita, privita cu acei ochi verzi ce cer indurare, cer inca o privire. Sau asta imi imaginam eu. Tanjesc dupa privirea ei, dupa atingerile ca de matase, inima plange dupa ea, sangereaza, se distruge. Mi-am lasat sentimentele la iveala, am intrat in acel blestem al dragostei, am intrat in acel cerc cordial.

Durerea m-a atacat de indata ce am intrat in lupta, dar cunosteam riscurile. Stiam ca odata ce razboiul dintre mine si dragoste va porni, voi fi ranit, poate chiar ucis, dar un lucru stiu sigur: imi voi trai viata luptand pentru ceea ce iubesc, pana cand durerea ma va rapune. De cate ori voi cadea, de atatea ori ma voi ridica, de cate ori voi suferi, de atatea ori imi voi gasi alinare. Nimic nu este imposibil, iar eu nu sunt un las. Nu voi fugi de acest blestem, nu voi fugi de lupta. Dragostea ce i-o port acelei fete ma va duce la disperare. Ma face sa o doresc din ce in ce mai mult, vreu sa o simt, sa stiu ca este langa mine. Atingerile ei imi lipsesc, mintea mea cere privirea aceea ce emana numai blandete, numai delicatete. M-a vrajit dintr-un singur gest, dintr-o singura privire. Nu e perfecta, dar este perfecta pentru mine. Este acea fiinta ce ma face sa renunt la mine pentru ea, acea fiinta ce m-a facut sa trec pragul singuratatii, mi-a dat un scop in viata. Un scop pe plan sentimental.

Un ciocanit in usa ma trezeste din fantezia mea. Imi drept ptivirea spre usa, iar in mai putin de o secunda, ochii mei intalnesc acel verde infinit, acele perle pe care le visam cu ochii deschisi. Mi s-a indeplinit dorinta, a venit la mine, am vazut-o din nou, am analizat-o din cap pana-n picioare. E atat de frumoasa, de fragila. Seamana cu un inger, atat de stralucitoare, de firava. Fiecare gest ce il face este calculate, este gratios. Reuseste sa-mi capteze inima cu usurinta, ma face sa vreau sa ii simt corpul vibrand sub al meu, sa simt ca suntem aceeasi persoana, ca suntem un intreg,
Imi las gandurile la o parte, si revin pe Edora. Ma uit incontinuu la ea, nu am curajul sa spun nimic. Vreau sa ma misc, dar corpul nu-mi raspunde la comenzi. Acei fluturasi incep sa forfoteasca in stomacul meu, imi da o usoara senzatie de greata. Emotiile m-au cuprins, nu stiu cum sa ma comport cu ea, nu stiu ce sa-i spun. O vad cum se apropie de mine, cu pasi marunti, ca de felina. Se aseara pe pat, langa mine, si ma priveste adanc in ochi. Ma pierd in acel verde intens, ma face sa-mi ies din minti, sa sar pe ea, sa o sarut, sa o fac a mea. Dar nu pot. Nu vreau sa o ranesc, sa o fac sa ma urasca.

- Ce faci? Ma intreaba ea cu un zambet bland.

O simpla intrebare, ce la o simpla analizare, nu insemna nimic. Dar daca o stiudiai indeaproape vroia sa spuna atat de multe. Aceasta intrebare ce are sensuri infinite. Incerc sa ma gandesc la ce se refera, la ce as putea sa-i spun. Ochii ei vorbesc, dar nu-i aud vocea. Vroiam sa-i spun atat de multe, sa-I marturisesc iubirea ce i-o port, sa o simt langa mine, sa stiu ca ma iubeste. Dar… nu pot. Ceva ma blocheaza, ceva ma face sa raman in loc, sa las totul balta, sa inchid ochii si sa uit. “Bine”. A venit si raspunsul meu. Unul sec, ce nu arata nimic. Fata mea nu trada nici un sentiment, m-am detasat de ele. Incerc sa ma uit la ea, sa-i deslusesc cele mai adanci ganduri, dar este atat de greu. Ochii ei nu-mi arata decat ce vrea ea, ma lasa sa descopar putin cate putin, facandu-ma sa-mi doresc din ce in ce mai mult. Ma tine intr-o cursa pe care se asteapta sa o castig, al carei premiu este ea insasi.




War of the black sky - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Ian 2012, 21:37

ce pfumos!!!!!!!!!!!!!

ma intreb daca ia simte la fel pt. el vreau next si PWP


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Ian 2012, 21:53

OMG!!! My love!!!! O sa mooor.. De inima.. M-ai facut sa plang.. E un adevarat labirint de emotii si scantei atat de primoridiale. Ca si cand acea tumultoasa incarcare emitonala se rasfrange iminent spre constiinta cititorului si toate acele ganduri, acele stari neputincioase iti invaluie privirea in mici si fatidice lacrimi. Pf.. Ma apuca poezia..
Nu pot sa s[un decat ca iubesc felul tau de a scrie!! He, he.. Acum urmeaza Klau, poreclita si perversa.. Uuu... Va fi interesant..
Inca o data felicitari pentru capitol, scumpa si sa speram ca si dragilor nostri cititori le place la fel de mult.. V-am huguit si pupacit!! ByE!!


War of the black sky - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 20:45

Hei, hei! dap !

Capitol geniaal! in love

Descrierea o ador.. deci e superba 8->

Sentimentele s-au pus navala in mine in love

Foarte frumos a hug

Imi pare rau ca ajung cam tarzior! ;o3

Spor la scris si idei! kiss


    War of the black sky - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 22:18

Kawaaaaiii dear Lex ur` so cool. I<3U, si Kalau nu te`am uitat. Suntei 2 fete minunatee ce frumos e ficuu`` asta mancava`ar mami pe voi..DEci e geaniaaaall! >:) Klau te musc daca nu aduci next`ul mai repede, moor de curiozitate, firar de ce se termina mereu atuni cand ma ia si pe mine valul!:))


War of the black sky - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Ian 2012, 19:32

Hei Pufic!
War of the black sky - Pagina 2 78717
No... nu cred. E impecabil, inca nu pot sa deslusesc toate tainele acestui tunel. E ca si cum toate emotiile posibile ar fi ambalate intr-un borcan al viselor. Descrierea inca o data perfecta, unica si fara cusur. Un mod incredibil de a o combina cu personajele in sine. Apropo de personaje... foarte bine conturate, ma seduc pur si simplu. Astept nextul cat mai repede si sa ma anunti.

Finetti te iubeste
War of the black sky - Pagina 2 273918


War of the black sky - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Ian 2012, 19:47

Ce o sa faca Edora cu Sasuke. Mai sa fie, mai sa fie!!! Imi place cum descri sa sti!!! Esti atat de ...creativa. Totul e imbinat perfect. Se vede ce dezastru sunt pe langa tine. Felicitari,un alt fic reusit pe care sa-l citesc!!


You will die and be silent. No memory will be left of you,
no regret when you ar gone...


War of the black sky - Pagina 2 Pizap_43

They left you first! They hate you first!
But don\'t worry...
The Darkness...is near...
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 21:19

dap ! Hi, dragilor!! Am venit cu next.. Multumim din suflet pentru commuri si sper sa va placa. in love Lectura placuta.. happy2

Capitolul 7: Zgomot mut..

Sonorul puternic era asurzitor. Acoperea pana si respiratiile greoaie ce imi inundau plamanii cu un aer imbacsit. Ochii mei priveau cu o oarecare fascinatie tavanul, cautand un reper nul. Nu puteam sa imi mobilizez corpul aflat intr-o inertie atat de rapunatoare. Nu vedeam decat punctul alb al peretelui.. In rest totul se amesteca intr-o pasta neuniforma si abjecta de culori facandu-mi capul sa se invarta neputincios. Sangele pompat cu putere de inima alerta, parca grabita, se zguduia nevrotic prin venele mici. Bataile neregulate se omogenizau in frenezia acelui neclar verde. O linsite.. O sadica si revoltatoare liniste. Atat puteai distinge printre sechelele unei pasiuni ce plutea cumva lin prin eterul cald. Nimic nu prevestea o schimbare. Soarele se ratacea pierdut pe corpurile noastre, aflate la o distanta mica. Privirea ei zabovi putin asupra mea, apoi se ridica incet in capul oaselor si isi sprijini intreaga greutata in cotul sau mic.

O vedeam.. Era firava, plapanda.. Nimic mai inocent. Fata ei era de o infantilitate iesita din comun, insa pretindea subtil unele tente perverse, meschine chiar. Fardul ii lipsea. Nu era o ora prea avansata a zilei. Era si normal.. Naturaletea ii dadea bine. Nu incarca atat de mult figura unei cine stie ce Prime-Doamne fardate si rujate puternic. Era feminina in tot ce facea si nu pierdea esenta aceea prematura, violenta a femeii. Era o fiinta tipica, putin excentrica in infatisare. Micile sale imperfectiuni ma faceau sa cred ca nu e deloc draguta, insa in momentul urmator capul ei era intors delicat si lumina plapanda palea pe chipul ei movaliu astfel incat nu mai vazusem faptura mai perfecta. Tot ce simteam se numea o stare de neliniste amestecata indolent cu acea senzualitate a fetei. Calmitatea si bunastarea cu care ma privea erau esentiale in al sau aspect. Zambea rar, vag si putin neclar. Ca si cand ar fi vrut sa ascunda ca era fericita. Nu puteam sa nu remarc ochii verzi. O combinatie cam nepotrivita cu acel mov pal al pielii ei, insa era de o originalitate variata si crea iluzia unei adevarate picturi de Rembrandt sau chiar imi aducea cu unele personaje de prin romanele lui John Fawles. Nu.. Cu desavasire nu era nimic deosebit la ea, insa toata acea compozitie pe alocuri imperfecta era ceea ce ma atrasese. Era ea.. O vedeam..
Se uita putin la mine apoi zambi, arcuindu-si putin buzele subtiri. Mi-am intors capul apatic, abia abtinandu-ma sa nu rad de fericire. Inima mea batea cu putere si auzeam asta. Si ea auzea asta. Vocea ei blanda si calma cerceta linistea efemer, pronuntand cu un accent frantuzesc stalcit cateva cuvinte:
-Si.. Iti plac pisicile?
Valvataia din ochii mei era vizibila, puternicul ecou al sunetelor sfasietoare de bubuituri fiind inlocuit cu cateva cuvinte reci:
-Depinde de care..
Isi du-se incet mana la gura acoperind discret zambetul larg ce ii aparuse pe fata. Simea o aviditate confuza pt acest joc ce incercam eu sa-l conturez. La fel de difuz, a pipait fricos cuvintele ce mi se pareau destul de comice:
-De escemplu ca mine..
Comica siuatie.. I-am zambit amuzat, ba poate am chicotit putin inconstient si i-am spus:
-Cuvantul e:"Exemplu".. Si fara "e" mut..
Am facut o pauza putin jignitoare, ea privindu-ma cu o seriozitate smerita, apoi am continuat tactic jocul:
-Tu nu esti o pisica..
Se ridica intinzandu-si bratele subtiri deasupra capului apoi se tranti nepasator pe salteua moale, spunand:
-Pot fi pentru tine..
Pieptul meu se opri brusc din inspirat si privirea mea se muta tragic spre un colt trist al camerei. Aceasta se ridica la fel de lent.. De fapt toate miscarile ei aveau aceeasi moliciune molipsitoare si acea fatidica ingenuitate. Se poticni cu palmele brusc pe pieptul meu, presandu-l destul de tare si zambi haotic. Pentru prima data ii vedeam zambetul adevarat, fara ascunzisuri sau degete ce erau destinate sa tina paravan. Isi duse capul paralel cu al meu si inchise ochii incantata. Inspira adanc si isi gasi lacas pentru capul ei pe pieptul meu. Pleoapele ei inca acopereau scanteia voiaie din ochii ei. Eu stateam nemiscat si incercam sa-mi potolesc suflul nebun si bataile incontrolabile. Parfumul ei era impregnat in toate simturile.. Imi bantuia intreaga fiinta cu simplitatea si senzualitatea ei. Chiar cazusem in capcana ei.
Aceasta se ridica brusc si chicoti aplecandu-se tot mai mult. Ii simteam corpul subtire contopindu-se cu al meu, inimile noastre batand inmpreuna intr-un dans cretin, buzele sale parca ma invitau la un act prostesc.. Si totusi.. Imi placea.. Eram in extaz.. Se apropie mai mult, mai mult, mai mult pana acnd s-a oprit si mi-a spus, soptind:
-Te plac.. Imi placi..
Vocea mea intretaiata delicat de aer lasa un ecou crud acelei linisti:
-Si eu te plac..
Mainile mele puternice i-au incatusat delicat corpul intr-o maniera foarte gentila. Aceasta supsina usor si zambi apoi placut, insa foarte pervers. Fara nici un pic de temere sau introvertitate imi saruta obrazul, jucandu-se lasciv cu mainile pe pieptul meu. I-am ridicat incet bluza, apoi i-am mangaiat lent spatele, ea aruindu-se slab. Parea cu adevarata o pisica. Gesturile denumite de mine "alintaturi" o faceau o copila nevinovata ce palea incet sub razele soarelui auriu. O priveam cu o oarecare retinere, nevrand sa stiu ca e pura, insa ea incepuse jocul acesta. Dadea dovada de o sexualitate proeminenta, as putea spune. Un anumit iz pervers ce se imbina placut cu inocenta ei tumultoasa. Se uita putin la mine apoi nebunesc de lacsiv pronunta cateva cuvinte:
-Te vreau..
Isi lasa incet capul spre mine si imi apasa dulce buzele cu ale ei. Ii simteam gustul nevrand sa ii mai pierd savoarea vreodata. Imi prinse incet mana in a ei si continua sa ma sarute cu pasiune. Corpurile noastre se auzeau vibrand sub iubirea ce plutea undeva in neant. Ochii ei verzi, ametitori, erau acoperiti de ale sale pleoape. Ii simteam fiecare respiratie, eram impulsionat de parfumul senzual ce ii aroma delicat pielea movalie. Era cu adevarat ceea ce voiam.. Era "Ea"..


dap ! Cam atat.. Sper ca v-a placut si astept parerile voastre. good Klau v-a huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! happy2


War of the black sky - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 21:29

Hei, hei! in love

Primaa (GOO)

Deci scumpo, a fost supeerb! in love

Descrierea asta a ta ma omoara cu fiecare cuvant =p~

Ai un vocabular foarte bogat, si descri magnific <3.

Felicitarile mele! :x

Spor la scris si idei! kiss


    War of the black sky - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 11:33

Hei mica mea pufosenie!
War of the black sky - Pagina 2 197722
Klau meu... artista mea, ingerul(demonul) meu.
Cum poti descrie atat de crud?
Imi rupi inima la fiecare cuvant. Descrierea aceasta se aseamana cu marea. Involburata sau linistita, ea nu inceteaza sa te fascineze. Esti o adevarata artista. Opera ta este ca un drog nemilos. Ma atragi in capcana, ca mai apoi sa ma devorezi lent. Nu pot sa-mi scot din cap toate acele cuvinte. Si acele detalii, puteam vedea cum cei doi se saruta, puteam simti sentimentele lui Sasuke. Aoleu si cate sunt! Am motive sa cred ca ai fost rapita de extraterestrii(D)!
Esti mult prea perfecta. Degajezi doar pasiune si daruire, insa impregnate cu amaraciune si durere. Un adevarat artist, multumesc pentru mesaj si astept cu sufletul la gura next-ul:*

Finetti te iubeste
War of the black sky - Pagina 2 273918


War of the black sky - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
War of the black sky - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 15:08

: ]] Bai deci este extraodinar
Eu mi`o imaginez pe Saku ca o felina secsy : ]] si nebuna
Ododododo :x cate cuvinte noooi sa invat :o3
Sunt superbe...adica ficul este superb
Il ador, imi aminteste de Avatar :x
Vreeau next urgent :o3


War of the black sky - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


War of the black sky - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5War of the black sky - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanWar of the black sky - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01War of the black sky - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 20:00

Sormeaaaaaaaaaaa. Vaii, deci mereu imi "furi" gandurile. Deci... telepatia invinge mereu.
Ce pot sa spun? Magnific, briliant, genial. in love Descrierea ta este atat de frumoasa, ai un vocabular complex, care de multe ori te induce in eroare, iti lasa acel aer de mister. E atat de captivant in love.
So, trebuie sa ma apuc de scris. Mai am mult pana sa urc la nivelul tau. Sa nu cumva sa te trag in jos. happy2
Ok, deci...
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


War of the black sky - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Continut sponsorizat




War of the black sky - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: War of the black sky   War of the black sky - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

War of the black sky

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-