Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pantera Roz [+ 16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 23:20

]
Din capitolul anterior…


Iau punga si apoi cobor jos unde vazandu-l pe Gaara in fata canapelei vreau sa ii arunc punga in fata dar roscatul isi scapa telefonul si se apleaca, punga lovindu-l drept in fata pe Sasuke care cade lat pe canapea. Ceilalti baieti nedumeriti isi indreapta privirea spre mine privindu-ma amuzati. Vreau sa spun ceva dar…







Pantera Roz

Capitolul VIII



Alergam cu pasi mari, sperand sa nu ma prinda . Alergam si alergam , dar degeaba . Am ajuns in camera lui iar acesta a trantit usa nervos , privindu-ma oarecum amuzat . S-a apropiat mai mult si mai mult pana ce chipul sau era la doar 3 cm de mine . M-a intrebat de ce sunt suparata . Deci baiatul asta , ori e nebun , ori se face ! A vrut sa ma imbrac ca o fufa ? Adica el imi aduce drept cadou un costum de dansatoae la bara sau cam asa ceva si apoi ma intreaba de ce sunt suparata ? Mi-am spus pasul , iar apoi surprins se uita in punga . A inceput sa rada apoi imi spune sa astept un moment . Am facut cum mi-a spus si m-am asezat pe pat . In cateva minute si-a facut aparitia, in mana cu o alta punga de cadouri . Mi-a spus ca a incurcat pungile atunci cand m-a vazut in prosop in fata alora , iar acel costum era cadoul pe care Sasuke l-a cumparat pentru iubita’sa care este dansatoare la bara si ca acesta este cadoul meu . Imi intinde punga , iar eu fericita mi-o revendic . Parca eram un copil mic care isi primeste cadoul si este nerabdator sa vada daca a primit ce si-a dorit . Si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca in punga era exact ce mi-am dorit . Acum cateva zile am mers la mall si am vazut acest set . Nu mi-am dat seama atunci dar se pare ca si Gaara era pe acolo . Atunci nu il cunoasteam asa ca nu i-am dat importanta . I-am sarit in brate multumindu-i apoi am plecat sa ma schimb . Dupa ce am terminat am plecat impreuna cu roscatul acasa . I-am multumit pentru faptul ca m-a adus si apoi acesta s-a reintors la locuinta sa .

Mi s-a parut foarte dragut din partea lui . Nu sunt sigura , dar poate ca iese ceva din toate astea .




P.O.V eu




Si asa s-a si intamplat . La doua saptamani dupa acea zi , Gaara si Sakura au devenit mult mai apropiati si in final au ajuns sa fie impreuna . Fata era atat de fericita . Ajunse-se sa il iubeasca din toata inima pe baiat , si era sigura ca si el simte acelasi lucru . Timpul a trecut iar cei doi erau din ce in ce mai iubareti . Tot cartierul le cunostea iubirea si erau siguri ca totul va merge struna , dar poate ca nu a fost sa fie . Astazi , 20 iulie este o zi extrem de importanta pentru rozalie . Astazi se implinesc 6 luni de cand ei sunt impreuna .

Fata megea agale pe strada . Tinea strans in brate ursuletul pe care il cumparase drept cadou pentru Gaara . Pasii ei gratiosi nici nu se auzeau pe cimentul rece . Fata se opri privind cerul . De cateva minute picura . Stropii inghetati ii se scurgeau incet pe pielea fina . Nu ii pasa . Era foarte fericita . Desi vremea nu tinea cu ea , vroia ca ziua aceasta sa fie perfecta . Incepu’ din nou sa paseasca pe strada pustie . Mergea si mergea pana cand se opri brusc . Inima ei incepu’ sa bata alert , vrand parca sa ii iasa din piept . Respiratia ei devenise greoaie , iar sangele parga se impotrivea sa mai curga . O ameteala ciudata o cuprinse . Mii de lacrimi ii inundasera ochii . Era oare adevarat ? Dar nu … Probabil ca erau iluzii create din cauza ploii . Pentru un moment se linisti , dar apoi cand ii vazu’ sarutandu-se isi da seama ca nu era o iluzie . Gaara chiar o insela-se si ea nu putea face nimic . Isi dorea sa alerge la el si sa ii ceara o explicatie , dar nu putea sa se miste . Propriile sale picioare nu o ascultau . Se simtea slaba si parca era cu neputinta sa incerce sa faca ceva . Ii privi cum se indeparteaza si numai dupa ce Gaara si satena de langa el au trecut de colt a cazut la pamant , tipand si plangand . Nu putea sa creada . Baiatul o inselase in toate aceste luni si ea nici nu banuia . Isi pusese toata increderea in saruturile lui , in imbratisarile lui calde . Ii era dor de acele imbratisari .


In final, obosita de atata plans , cade lata pe cimentul dur . Tot ceea ce a reusit sa mai vada era o silueta ce alerga disperata inspre ea



M-am trezit intr-o camera slab luminata , plina de fum . Privirea imi era incetosata de catre lacrimi , dar cu toate fortele pe care le mai aveam am reusit sa ma ridic in sezut . Camera era mobilata cu gust , tot mobilierul fiind negru si lacuit . Se simtea un miros greu de tutun . Mi-am indreptat privirea catre fereastra . Jaluzelele erau trase , acoperind sticla ferestrei . M-am ridicat in picioare , cu o oarecare ezitare si am tras de jaluzele pentru a le a deoparte si pentru a reusi sa las lumina sa patrunda inauntru . M-a asezat din nou pe pat , dar m-am ridicat speriata cand am auzit usa deschizandu-se . Pee a si-a facut aparitia un baiat inalt cu parul lung si tepos . Avea niste ochi rosii , foarte rar intalniti . Mi-a spus sa il urmez . Am facut cum mi s-a spus dar desigur va da-ti seama ca eu fiind spion sau ceva de genul nu aveam cum sa ma las . Odata ce am avut ocazia l-am imobilizat si l-am luat l-a interogatoriu .

-Unde ma aflu si cine esti ? Il intreb privindu-l in ochi .
-Ha ha ha ! Nu credeam ca intradevar esti o vipera cum spune sefu’ , dar se pare ca e adevarat .
Stai putin . Vipera ? Un singur om in lumea asta ma face asa si anume Sasuke . O Doamne ! Nu poate fi adevarat ! Sper ca nu are de gand sa ma faca sa ajung in fata tipului aluia . Mi-am intors privirea catre el . I-am spus ca ii voi cruta viata daca imi arata cum sa ies de aici . Dar acesta a refuzat spunandu-mi ca daca eu il las in viata , Sasuke clar nu o va face . Am oftat sonor apoi cu o singura miscare i-am curmat zilele , lasand ca de obicei la locul crimei puf roz pe langa taietura de cutit . Astfel crima era recunoscuta fara a se mai face cercetari , toti stiind ca daca gasesc puf roz la locul crimei este fapta Panterei Roz , adica fapta mea !

Am continuat sa inspectez holurile pan ace am ajuns la o terasa . Am intrat cu gandul de a sari deoarece aveam impresia ca nu suntem mai sus de etajul unu . Dar am facut ce-a mai mare greseala din viata mea . Cand am pasit pe terasa am observat ca acolo is facea sieta brunetul , band o ceasca cu ceai . Cand m-a observant am sarit peste masa daramand-o si apoi facand un salt mare , am ajuns la marginea bordurii ce inconjura terasa . Mai aveam un pas si aveam sa fiu libera dar nuuu… Trebuia sa se intample ca baiatul sa ma prinda de mana si sa ma traga inapoi la el . L-am privit in ochi , acea privire rece , fara pic de mila acum era calda si grijulie . Am scuturat putin din cap apoi mam facut ca ma calmez . Sasuke observand , m-a lasat sa ma asez jos , acesta aplecandu-se la nivelul meu . A intredeschis gura dorind sa spuna ceva dare u scotand pistolul de la spate , l-am oprit .

-Stai departe , caci nu mi-e frica sa trag .
-Sakura ce ai de gand sa faci ? Ma intreaba observand ca ma dadeam cu cativa pasi inapoi ajungand din nou la acea bordura . Nu i-am raspuns ci am zambit apoi aruncandu-ma in gol am tras un glont pentru a ma asigura ca nu ma opreste . Glonul de argint l-a zgariat putin pe umar apoi a spart geamul din spatele sau .

Dupa ce si-a revenit s-a apropiat de bordure tipand :

-Afuri*ita sa fii Sakura Haruno !
Degeaba Sasuke ! Eu eram deja departe , alergand ca descreierata printre oameni . Cand am ajuns in centru , am sunat-o pe Konan sa ii spuna unchiului meu ca sunt bine dar ca imi trebuie o masina urgent . Aceasta a aprobat apoi m-a intrebat unde ma aflu . M-a uitat in jur , dar nu prea cunosteam partea asta a orasului . Am vazut totusi un hotel destul de cunoscut in oras . Ii spun ca sunt langa “ Paradiso “ hotelul de 5 stele din centru . Aceasta imi spune ca in cateva minute o masina va fi acolo pentru a ma lua .
M-am asezat pe o banca , asteptand soferul sa apara . Ma tot uitam in jur , iar privirea mi s-a oprit pe un baiat . Nu era orice baiat . Era Gaara al meu . Acesta statea langa fantana arteziana cu telefonul in mana . Ma intreb pe cine suna . Dar am primit rasounsul imediat deoarece telefonul meu a inceput sa sune . Am raspuns cu un “Alo” ragusit . Nu mai aveam glas . Vroiam sa ii spun atatea , sa ii cer un sarut si o imbratisare apoi sa ii spun ce mi s-a intamplat . Dar cel mai multi mi doream sa ii aud scuza jalnica pentru ce a facut . Acesta ma intreaba unde sunt iar apoi imi spune ca regret ca nu m-a sunat ieri dar bunica lui a fost dusa la spital si el a trebuit sa stea cu ea . Off… Ce scuza patetica . Daca ar stii ….
-Unde sunt ? Ei bine chiar mai aproape decat ai crede . Cat despre ieri … Credema chiar ma bucur ca ai stat cu bunica ta ! Spun accentuand cuvintele “ Ma bucur “ si “ Bunica ta “

- Unde esti ? Off , lasa ! Deci trebuie sa vorbim ! Ne putem intalni ?
Nu ii raspund ci ma indrept spre el si il ating pe umar . Acesta tresare si isi intoarce chipul spre mine , apoi palma mea rece ii intoarce privirea in cealalta parte . Acesta ma priveste uimit , intrebandu-ma din priviri de ce am facut-o . Il priveam nervoasa , sangele pulsandu-mi prin vene , iar inima batandu-mi alert .
-Tu… Tu chiar esti un nesim*it ! Nu imi vine sa cred ca chiar am ajuns sa te iubesc !
-Iubito, despre ce vorbesti ? Ti-am spus doar ca am fost la bunica mea la spital !
-1 la mana , tu sa nu imi mai spui vreodata “iubito “ si 2 la mana cum arata bunica ta ? Era cumva satena , cu niste ochi verzi si mari , cu talia ca de viespe si nu cumva nu are mai mult de 17 ani ?


-Tu ?! Dar cum ?

Am vrut sa ii spun ceva insa un claxon ma opreste . Imi las privirea in jos iar apoi continui sa merg lent , parca beata pana la masina . Pasii imi tremurau . Nu imi venea sa cred ca am dat in el . Ii auzeam vocea cum ma striga , dar parca eram prinsa in alta lume . Nu ii puteam raspunde , eram total paralela cu tot ce se intampla . Am deschis portiera masinii si observand ca la volan se afla chiar Pain , tot ce am reusit sa spun a fost un “ Salut “ fara vlaga insotit de un zambet fals , ce exprima durere si suferinta …


Cadoul lui Gaara pentru Sakura (Setul includea si bijuterii si haine ) : http://www.polyvore.com/pantera_roz/set?id=42214840

Pentru costumul de dansatoare la bara nu am gasit poza ...

Multumesc pentru comm-uri si sper ca si acest capitol sa va placa . Scuzati greselile dar e necorectat!


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
Ella xD
Academy Student
Academy Student
Ella xD

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 1

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 13:00

Hey ! Hey ! Hey ! :D
Peii..ce pot spune...Decat : Iti ador fic`ul :X ...Pff , saraca Sakura :( iar , Garra e un , e un..nesimt*t ! :( Hihi..
By3 -By3 (kiss) Si spor la scris :D


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_lxhxzzMxh71r3imwvo1_500_large
I love you ! <3


Ella` te pupaceste <3
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 17:14

fain nu gluma huh?
mi-a placut la nebunie in love
doamne ... am eu cateva sa i le spun lui Gaara biciuitor
dar macar asa cred ca ne apropiem mai repede de ... dap !
sti tu ce ... hai ca zic SasuSaku lough
pana acuma l-ai pagat putin in vizor hmm...?!
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 17:34

Poate am mai zis sau poate nu dar iti iubesc ficul e incredibil. Gaara si inclusiv Sasuke o sa o pateasca.

astept next si PWP


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Dum 22 Ian 2012, 22:17

Din capitolul anterior…


Am deschis portiera masinii si observand ca la volan se afla chiar Pain , tot ce am reusit sa spun a fost un “ Salut “ fara vlaga insotit de un zambet fals , ce exprima durere si suferinta …




Pantera Roz

Capitolul IX





“Nu pot spune nimic , nu te pot strangein brate !Buzele tremurande si lacrimile pe care incerc sa le inghit … Trebuie sa ma prefac ca nu le vad! Si totusi … Dup ace noaptea asta va trece , as vrea sa ma iei din nou in brate! Dar sunt inca trista pentru ca stiu ca nu vei fi acolo . “


Acestea sunt lucruile pe care le gandeam in timp ce imi apropiam genunchii de piept . Eram asa de singura in tot acel intuneric nesfarsit . La ora asta trebuia sa fiu in pat, la caldura dar in schimb eu sunt aici, in statia de metrou , in ploaie , imbracata cu o fustita scurta si un maieu . De ce nu sunt acasa ? Ei bine m-am certat cu Pain iar acesta mi-a spus ca de azi inainte nu mai am ce cauta acolo asa ca m-a dat afara . Exact ! Propriul meu unchi m-a dat afara din casa sub ochii ingrijorati ai matusii mele . Aveam atatea problem pe cap si eu tot la el ma gandeam, la acelasi roscat blestemat ! Il uram si totusi il adoram!




Din cand in cand gandul meu ajungea si la brunet . Im amintesc si acum acea privire grijulie si duioasa , dar acea privire ma leaga si de acea palma zdravana peste obrazul lui Gaara . La acest gand imi las privirea sa cada la pamant . Iar acea senzatie de greata , de ura pentru sine . Nu imi vine sa cred ca am dat in el !


Mi-am indreptat privirea spre metroul ce cocmai opera in statie . Nici de metrou n-am bani . Va vine sa credeti ? Eu ? Ce-a mai vanata asasina din lume , nici bani de metrou sa nu am? Off… V-a trece si asta , sper !


Am fost trezita de sunetul ce atentiona calatorii ca metroul e gata sa plece si in acelasi timp de catre telefonul meu , care imi spune ca am un mesaj . Observ ca mesajul era de la Sasuke . Am ramas complet uimita si o lacrima mi s-a scurs e obraz . Mesajul spunea cam asa :


“ Draga mea feline roz , te caut mereu fara sa vreau sit e gasesc mereu in necaz . Spune-mi , ai nevoie de mine? Nu vreau sa te mai raneasca cineva ! Te rog, te implore, pisicuto , doar spune si iti voi da! “


Ii trimit un mesaj in care ii spun ca sunt bine merci , dar apoi gandindu-ma din nou la roscat ma ridic de pe bancuta si incep sa strig in gura mare :


-Sas’ke! Ma insel! Sunt o fra*era ! Te rog ! Te rog, ajuta-ma! Desi te simt aproape stiu ca nu esti aici , in statia asta pustie ! Te rog sa ne intalnim din nou! Doar datorita tie recunosc ca am ajuns sa iubesc! Din ura pentru tine am ajuns sa iubesc si din ura pentru tine am ajuns asa ! Dar te rog! Fa in asa fel ca aceasta sa fie ultima seara! Ultima in care ma mai gandesc la el! Stiu ca tot ce spun e o minciuna! Stiu ca ma mint singura si totusi continui ! De ce? Sa nu ma intrebi caci nu stiu sa raspund! Chiar de la inceput “relatia” noastra a fost ceva pus mereu pe ultimul loc, ceva in asteptare !


Dar realizand ca vorbesc singura ma pun din nou jos , continuand fara vlaga : “Suntem despartiti de o iedera otravitoare , in realitate , o jungle infricosatoare! Aceiasi jungle pe care acum cativa ani o consideram salvarea mea! “


In acea seara as fi vrut sa spun multe , sa vorbesc cu cineva cat mai mult timp . As fi vrut sa fac cumva sa nu ma mai simt singura , dar fiecara minut petrecut fara cineva aproape ma facea sa ma gandesc la ce-I mai rau , la toti oamenii pe care i-am ucis in acesti ani , la clipa care se apropie, la clipa in care voi sfarsi obligata sa mor de foame sau din altele , toate ce mi se puteau intampla in orasul acesta . Lumea din jurul meu , parca nu exista . Nimic nu ma facea sa ma simt bine , dar eu tot la acel baiat imi purtam gandul . Imi lipseau acele imbratisari de cand ne-am despartit , dar in seara asta imi lipseau mai mult ca oricand .


Un “ham-ham” atat e slab si chinuit imi inunda urechile . Ma uit la telefon si observ ca era 05:00 dimineata . Privesc spre sol si acolo observ o fiinta minunata , de un alb pur . cu cateva pete negre. Ochii sai gemeau de frig , iar blanita ii era zbarlita . M-am dat joss i l-am privit de sus . Acesta a inceput sa tremure . La fel si eu . Parca eram in prima zi de scoala . Aveam atatea emotii si nu stiam de ce . M-am aplecat la nivelul lui si l-am privit in ochi. Desi acestia erau tristi , parca au inceput sa surada cand mi-au zarit perlele verzi . L-am luat in brate incepand sa ma joc cu el . Nici mie si nici lui nu ne mai era frig . Ochii imi suradeau desi inima plangea . Eram atat de fericita ! Trei zile la rand am stat acolo , in acea statie de metrou cu catelusul pe cre l-am numit Lucky. Dar dupa atatea zile nemancate , m-am hotarat sa plec sa gasesc ceva de facut pentru a castiga bani caci imi era foame . Incep sa pasesc pe cimentul rece , dar ma opresc auzind niste pasi slabi , curiosi . Ma intorc si vad acea fiinta minunata . Imi asez mana pe cap’sorul lui mic , mangaindu-l .


-As vrea sa te protejez! Dar … nu am puterea sa fac asta! Imi pare sincer rau … Nu-mi place cand se intampla asta! M-am saturat sa tot astept! Chiar daca vom fi departe unul de altul , sa pastram vie amintirea din aceasta dimineata! Ziua aceasta v-a ramane in inima mea . Iti jur! Pentru mine nu va fi o povara , ci o pauza de la realitate sa ma gandesc la ziua de azi . Chiar nu am stiut ca nu trebuie sa fiu singura , chiar daca sufar . Chiar nu m-am gandit ca v-a veni si ziua asta . Din cauza egoismului meu , nu mi-am dat seama ca voi pierde atatea . Iti promit ca intr-o zi ma voi intoarce . Nu stiu daca intelegi ceea ce spun ,dar stiu ca inima ta intelege ceea ce as vrea sa spun. Te rog sa ma ierti , caci ti-am facut sperante si acum trebuie sa plec . Iti multumesc . Spun in timp ce il sarut pe frunte si apoi incep din nous a pasesc pe asfaltul rece . Nu stiam daca ce am facut era bine , defapt nu mai stiam nimc . Nu stiu de unde am scos toate acele cuvinte . Poate ca din inima , sau poate ca au fost impulsuri de moment . Oricum ar fi fost nu cred ca ma voi mai intoarce , desi vreau acest lucru…


Ok deci melodia capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=6JGVGaeE4UI&feature=related


Si ceea ce purta Sakura : http://www.mobidll.com/s_p_images/p_images/korean-girls-Hwang-Mi-Hee-2(Mobidll.Com)1076185079.jpg




Sper sa va placa si va anunt ca e necorectat! Pupici si scuze ca postez asa de tarziu dar stici cum e cu scoala...


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Dum 22 Ian 2012, 23:10

Ce trist saraca Saku...ce se va intampla cu ea?

Vreau next si PWP


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Lun 23 Ian 2012, 15:10

chiar mai intristat sad
biata Sakura ... daca ai sti cat rau imi pare pentru catelus sad
sper ca se va intampla o minune sad
apropo ... mi-a placut la nebunie imbracamintea Sakurei ... chiar arata beton lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Vin 17 Feb 2012, 19:06

Hey ! Scuzati-ma pentru faptul ca nu am mai postat de mult dar nu am mai avut timp . Va promit ca in cel mai scurt timp termin capitolul pe care l-am inceput si il postez . Multumesc pentru comm-uri sipentru intelegere . Bye bye !Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 127686


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Feb 2012, 20:54

~~~Sakura P.O.V ~~~


Lacrimi reci , pline de durere , de suferinta imi cadeau usor pe chip . Chinuita de ataea ori de soarta , batjocorita de viata si acum prinsa in lanturi in casa celui mai mare mafiot al lumii . Trupul meu plin de rani adanci , acoperit cu o rochita din catifea alba patata cu lichidul vital ce abia mai curgea prin mine , era legat cu lanturi din metal stranse in perete . Lumina difuza cadea bland asupra pielii mele si ochii mei goi exprimand agonia din sufletul meu .


Cum am ajuns aici ? Nici eu nu stiu . Am inceput prin simplu fapt : I-am cerut ajutorul lui Sasuke . Si ce am primit ? Exact ! Durere…





Usa din lemn de fag se deschise usor lasand la iveala chipul trist al unui baiat inalt , saten si cu cei mai albastrii ochi pe care i-am vazut . Acesta era Mir ., sluga lui Sasuke . Singurul de aici care avea sentimente . Si el atrecut printr-o durere de nedescris : I-au ucis logodnica .


Baiatul s-a apropiat de mine si mangaindu-mi ranile mi-a soptit : “ Imi pare rau ! As vrea sa tea jut dar nu pot . Am venit sa iti spun ca in seara asta Sasuke pleaca de acasa in Spania pentru negocieri . Voi veni la ora 20 :00 si iti voi aduce un mobil . Suna dupa ajutor ! “ Spuse si apoi ma saruta pe frunte sterand usor sangele de pe obrajii mei . Se ridica usor si parasi incaperea , parfumul sau ramanand inca inauntru . El era unica mea sansa . De cand am venit aici el a fost unicul care m-a ajutat deoarece spunce ca prin mine o vede pe Mia , logosnica sa . Tanarul o iubea si inca o mai iubeste sincer dar din pacate soarta a hotarat altceva pentru el .


Mi-am lasat capul in jos priving podeaua . Era asa de oribil sa stai aici degeaba , inconjurata din toate partile de sange si de o bezna totala . Sufletul ma durea si la fel simtea si corpul meu . Imi asteptam singura cale de scapare . Siroaiele de lacrimi se oprisera in momentul in care Mir a intrat in camera si nici pana acum nu s-au intors . El ma facea sa ma simt mai puternica . Nu pot pricepe cum un asasin sa ajunga victima propriului sofer . Nu pricep lucrul asta . Sasuke m-a mintit intr-un hal … Inca imi mai amintesc de promisiunile pe care mi le-a facut cand am venit aici …




Cu doua saptamani in urma :


Stateam rezemata de umarul stang al brunetului privindu-l in ochii aceia abisali . Timpul trecea si eu nu ma mai saturam de el . De cand sosisem in casa asta m-a facut sa ma simt extrem de bine . Imi dadea atentie si imi facea cele mai dragute surprize. M-a facut sa-l uit pe Gaara si pentru asta ii sunt foarte recunoscatoare .


-Sakura , vreau sa stii ca mereu te voi iubi indiferent de situatie , ok ?


-Si eu te voi iubi mereu , Sasuke ! Dar promite-mi ceva … Nu te vei uita niciodata la alte fete ! Jura-mi asta ! Nu as mai putea suporta sa mai fiu inselata o data .


-Iti promit ! Spuse acesta in timp ce isi aseza buzele rosiatice pe gatul meu .



Cica si-a tinut promisiunea ! La doua zile dupa asta l-am gasit cu una in pat . Va da-ti seama cum m-am simtit ? Parca imi cazuse cerul in cap . Pff… nici nu stiu de ce mai vorbesc de el . In cateva ore Mir va veni si ma va ajuta sa ies de aici .


~~~ Mir P.O.V ~~~


Il priveam cum iese pe usa . Dupa ce usa s-a inchis m-am dus la fereastra si m-am asigurat ca a plecat , dupa aceea am inceput sa alerg ca nebunul pana jos in pivnita , unde o tinea Sa’ske pe fata aceea cu parul roz . Nu am aflat cum o cheama dar imi place sa-i spun “ Pitica “ deoarece este mult mai scunda decat mine . Imi aduce aminte de Mia . Seamana mult si nu ma refer la aspect . Nici acum nu-mi vine sa cred ca l-am lasat pe nemernicul asta de Uchiha sa o omoare . Cat de slab am fost . Nu vreau sa o las si pe ea sa moara la fel ca logodnica mea .


Am ajuns in fata usii ce ma despartea de fata si cu cateva miscari am deschis-o intrand val-vartej . Am alergat la ea si i-am rupt lanturile dupa care i-am pus in spate jacheta mea . I-am dat mobilul si aceasta a inceput sa formeze disperata un numar de telefon . Duse micutul dreptunghi la ureche si intr-o liniste apasatoare , astepta sa ii raspunda o anumita persoana . Cand in sfarsit acea persoana a raspun , glasul firav al fetei a devenit unul agitat si trist . I-a spus lui Temari , caci se pare ca asa se numea cea cu care vorbea , sa vina sa o ia de aici , dar fata a refuzat spunand ca nu poate deoarece ea este in Canada la ora actuala .


-Asculta-ma Saku’ , chiar as veni sa te iau dar nu pot ! Sunt in Canada si pana la tine sunt sute , mii de kilometri . Iti dai seama ca nu as putea ajunge la timp . Dar stai linistita ! Il trimit pe Neji . Te iubesc Sissu !




Pitica a inchis telefonul si cu o urma de tristete in voce ma intreaba ce mai fac . Isi arcuui buzele intr-un mic zambet innocent , dar totusi fals si trist …


Scuze , scuze scuze .. mii de scuze pentru ca e scurt dar nu am ce face . Nu prea am inspiratie si nici timp . Sorry !


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Feb 2012, 18:43

Nenoro..de Sasuke!!!!!!

Ce dragut e Mir !

Sarca Saku...

Si saracul Mir..

Si el a suferit o pierdere foarte mare!

Eu astept next si PWP dolshe

Ps. Primaaaaaaaaaaaaaa


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 12:19

Buna a hug
Am trecut pe aici si pot spune ca ficul asta e foarte bun.
Sper sa nu-l inchizi sau ai de a face cu mine (D)
Nu inteleg de ce Sasuke face asta..
Si daca el era cap de mafie, de ce era soferul Sakurei?
Ma bucur ca e cineva ca Mir sa o ajute sa scape de acolo.. dar sunt sigura ca va pati el ceva .. daca Sakura scapa.
Astept capitolul urmator.
Spor la scris kiss



Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 20:52

Hey toata lumea ! Imi cer scuze pentru intarziere de un an !! :)) Am adus neztu' si o explicatie . Ma-ti intrebat cum de Sas'ke se dadea drept soferul Sakurei daca el era de fapt un mafiot putred de bogat ? Ei bine vin cu un raspuns . El s-a dat drept soferul ei pentru a obtine informatii despre Pantera Roz , adica despre Sakura , dar la un moment dat nu a mai suportat umilinta la care il supunea ea , deci a spus adevarul si a plecat . Imi pare rau ca nu am mai scris asta in fic , dar nah ... In fine . Va multumesc nspus de mult pentru comm-uri si pentru lunga asteptare . Acum nextul ! Inca ceva :) Acest capitol e necorectat deci va rog sa scuzati greselile gramaticale . Va multumesc :) So... Let's play !

Pantera Roz
Capitolul XI


~~ Sakura P.O.V ~~
Zambeam fals . Ii zambeam singurului baiat care ma intelege . Stiam ca nu voi mai gasi pe cineva ca el si nu vroiam sa il las aici cu toate ca in cateva minute voi pleca si il voi parasi pentru totdeauna . Imi va fi dor de ochii lui si de felul lui de a ma face sa rad . Ma ridic de pe podeaua rece si ma apropii de el . Ii intend mana si il ajut sa se ridice . Acesta se uita ciudat la mine , dar apoi isi arcuieste buzele in cel mai trist si mai fals zambet pe care l-am vazut vreodata . Dau s ail imbratisez , dar o voce cunoscuta mie isi face simtita prezenta :
-Mai , mai , mai ! Ce avem noi aici ! Vad ca l-ai uitat repede pe nenoro**tul de Sas’ke .
Ma intorc cu fata spre usa si il zaresc pe Neji . Alerg bucuroasa spre el si il iau in brate . Ii spun ca mi-a fost nespus de dor de el si apoi , nemai putand sa imi stapanesc lacrimile , incep sa plang , udandu-I tricoul alb ca neaua . Acesta incearca sa ma linisteasca si apoi imi face minunata propunere de a pleca din locul asta . Dau afirmativ din cap si dau sa plec , dar inainte sa ies , imi intorc capul spre Mir care acum parea fericit . Imi soptesc un “ Multumesc ! “ ragusit dupa care imi continui drumul alaturi de Neji .
Ajungem la masina lui si dupa ce baiatul ma ajuta sa urc , gonim ca nebunii pe strada , fara sa mai privim inapoi . Jur ca nu o sa ma mai intorc de bunavoie aici . Off… Capul ma doare atat de tare . Simt ca explodez . Dar nu numai capul imi este afectat . Tot corpul meu avea vanatai , urme de lanturi si era insangerat din cap pana in picioare . Si sincer nu exagerez deloc !
In scurt timp ajungem la resedinta lui Temari . Ma intreb ce cautam aici . Doar nu… Neah ! Imposibil !!!
-Hey , pisicuto ! Cat ai de gand sa mai stai acolo ? Ma intreaba Neji cu o voce de baiat rau .
Ii raspund ca nu mult , iar apoi ajutata fiind de el , deschid portierea si ma dau jos din masina . Mi-a fost dor de locul asta . Nu credeam ca o sa-l mai vad vreodata .
Intram si sunt placut surprinsa sa ii gasesc acolo pe toti prietenii nostri . Hinata , Sasori , Deidara , chiar si Temari care nu stiu cum a facut , dar a ajuns si desigur ca pe Gaara , care … Stai ! Stop cadru ! Opriti filmarea !! Ce ? Gaara ! Cina in papucii lu’ Mihai Eminescu l-o chemat pe asta aici ? Doamne ! Nu imi vine sa cred . Toti cei prezenti ma salute , inclusive Gaara ceea ce e cam ciudat . Hinata si Temari ma iau in brate si incep sa ma intrebe daca sunt bine . Doamne ! Fetele astea gandesc ? Normal ca nu sunt bine ! Ele nu vad cum arat . Stai putin ! Cum arat … Aah ! Sunt itr-o rochita mult prea scurta si mult prea sfasiata . In plus am prea mult sange pe mine . Le spun tuturor ca eu ma retrag pentru a face un dus , apoi urc la etaj insotita de Temari care imi da niste haine de schimb si apoi pleaca lasandu-ma singura in baie .
Incep sa ma dezbrac pan ace ajung sa raman fara nimic pe mine . Dau drumul apei si intru in cabina de dus . Oh , chiar nu credeam ca le-am lipsit atat de mult . Ma las usor in jos , lipindu-mi spatele de peretele din sticla al cabinei . Mii de ganduri sunt acum in mintea mea , iar eu nu ma pot concentra la nici unul . Sute de intrebari plutesc in mine m fiecare asteptand cate un raspuns care nu mai vine . De ce ? De ce ma gandesc la ce face Sasuke in acest moment ? De ce simt ca imi place atat de mult faptul ca prietenii mei mi-au dus dorul ? De ce simt ca mi-e dor de cineva de care ar trebui sa uit ? De ce trebuia sa fe si Gaara aici ? De ce trebuia sa fiu eu cea care isi pune toate aceste intrebari stupide ? Toate aceste intrebari si multe altele ma macinau . Incerc pe cat posibil sa nu le maid au atentie si sa imi continui dusul linistita , dar deodata un scartait lasciv de usa se aude , iar inima mea se opreste in loc . Oare sa fie Gaara ? Inevitabil aud cum usa se inchide la loc si incep sa cred ca a fost doar o greseala . Probabil unul din prieteii mei au uitat ca sunt la baie si au vrut sa intre dar au vazut ca sunt la dus . Nimic neobisnuit . Imi continui ritualul , dar in cateva secunde usa se deschide din nou , de data asta si mai larg . Sa se intample acelasi lucru de doua ori este imposibil , deci … Cine nai*a o fi ? Aud cativa pasi rasunand inauntru si din nou parca un sentiment de panica ma cuprinde . Intreb de cateva ori la rand “ Cine e ? “ dar persoana nu-mi raspunde . Incep sa devin agitata si parca teama pulsa inexplicabil in mine . Deodata usa cabinei de dus se deschide si un tipat infernal imi iese printre buze . Cand ma uit observ ca …


Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 18:24

Buna a hug
Imi pare rau ca am intarziat..
Ma bucur ca Sakura a reusit sa scape de acolo :)
Ce mai capitol :x
Mi-a placut la nebunie, mai putin ultima parte in care ne lasi in spuspans :-w
Iti place suspansul nu?
Si mie imi plac next-urile sa sti, asa ca pune-te pe tastat.
Astept capitolul urmator.
Spor la scris si la idei :-*



Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 18:08

Fic inchis pentru inactivitate

Autoarea nu a mai postat din Mai.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pantera Roz [+ 16]   Pantera Roz [+ 16] - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Pantera Roz [+ 16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-