Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 Ingerul noptii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 Ingerul noptii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Ingerul noptii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Merita sa caontinui ficul ?
Da
 Ingerul noptii - Pagina 2 I_vote_lcap96% Ingerul noptii - Pagina 2 I_vote_rcap
 96% [ 26 ]
Nu
 Ingerul noptii - Pagina 2 I_vote_lcap4% Ingerul noptii - Pagina 2 I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Total voturi : 27
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Mar 25 Sept 2012, 21:02

Ufff nu am mai trecut de ceva timp pe la ficuri... si uite ce am pierdut sad
Idea nu este originala dar este extrem de interesanta si captivanta
Chiar nu ma intereseaza parerile altora, insa parerea mea e ca ficul este foarte frumos cu toate ca ar trebui sa mai lucrezi la ceea ce se numeste Estetica, Descriere, Dialog indirect etc
Cand te decizi ca esti gata sa iti inbunatatesti capitolele ti'as sugera sa apelezi la un critic.
Te v'a ajuta mult sa sti yeah

In legatura cu ficul..
Daca poti... incearca sa faci mai multe momente sasusaku... ca d'aia ai ficul in topicul acesta nu? rolling on the floor

Sper sa aduci urmatorul capitol pana sambata asa cum ai precizat hmm...?!
Ne mai auzim hi!
Ja'ne



Mustache

 Ingerul noptii - Pagina 2 347ib8z Ingerul noptii - Pagina 2 Semnaturag Ingerul noptii - Pagina 2 292625w







Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 02:32

Deci ai si kteva greșeli,dar se rezolva.Iubesc ficu tau.Nextysoru


 


 Ingerul noptii - Pagina 2 KJunvqx



 Ingerul noptii - Pagina 2 OuCeW7H
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 18:23

Imi pare foarte rau stiu ca am spus ca pun nextu-l sambata dar chera , nu am putut , sper ca pe saptaamana viitoare o sa-l pun ,
nu stiu in ce zi , dar o sa-l postez MERSI de intelegere can\'t see !!!


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 21:36

CAPITOLUL 8


SASUKE : Din noaptea cand fantoma trecutului a pus stapanire pe corpul si pe mintea mea , Damon nu si-a mai luat ochi de pe mine si ma tine practice sechestrat . Singurul loc unde pot sa merg e scoala in rest am numai antrenamente dure care ma lasa mai tot timpul lat , ceea ce ma face sa-mi pierd puterile si uneor constiinata . Dar in ultimul timp m-am cam obisnuit cu ele iar corpul meu incepe sa devina imin , Insa nu-I spun “ GARDIANULUI “ pentru ca e instare sa le faca mai aspre si nu vreau asta m-am saturat pana peste cap de atata durere .

Cand m-a intrebat nu cu mult timp in urma cine vreau sa fiu de fapt , Sasuke sau Argus m-am gandit sa-I dau corpul meu , finite malitioase ce traieste pe spinarea mea crezand ca asa imi va fi mai usor , dar apoi m-am gandit “ El tocmai asta vrea , ca eu sa cedez , sa-I arat cat de slab sunt “ , dar nu e asa , Sasuke e deja prea crud si crede ca toate ii sunt la picioare , nu are rost sa-I mai adaug si pactele altora in spinare .

Insa nu asta e problema care ma macina , de la asa zisa mea lupta , am niste cosmaruri ingrozitoare care ma distrug continuu , campuri intregi inpanzite de cadaver sfasiate si in putrefactie , rauri negre contaminate de sange proaspat sau inchegat , oameni care cer mila si le intorc spatele , lasandu-i sa moara fara sa-mi pese de soarta lor , sii in loc sa ma intristez un raset mortuar imi suna in cap . Dar stiu ca eu nu sunt instare sa fac asa ceva , nu sunt un sfant , nici nu o sa fiu , dar nu sunt capabil sa ucid un om , dar stiu la fel de bine ca toate astea nu vin de la mune ci de la Argus , totul e din vina lui si incearca sa-mi arate cat de bie e sa ai puterea de viata si de moarte asupra celor din jurul tau . Dar sunt costient ca nimic din toate aste nu e bine si ca nu a-si putea avea puterea capitala asupra nimanui , ai bine ma supun eu deact sa stiu ca pot distruge totul in jurul meu . Prefer iadul decat sa stiu ca a murit cineva din cauza mea .

Uneori ma gndesc ca nu am nici o vina de tot ce s-a intmplat in trecutl meu , si nu inteleg de ce tot gruel a cazut acum pe mine , de ce trebuie sa spal eu trecutul intunecat al unui monstru care nu vrea deact sa distruga lume , il vreau afara din viata mea , nu- vreau in capul meu . M-am gandit de mii de ori sa ma sinucid asa toata lumea ar scapa de mine , de raul din mine , dar apoi ma gandesc ca nu merita efporul , nu vreau sa fiu un las , vreau mantuire , vreau Rai , vreau sa scap de povara , vreau sa fiu om , sa fac o facultate sa –mi intemeez o famile sa ma indreagostesc de ce nu .


SAKURA : In zece minute ajung cu masina in parcarea liceului si fara sa-mi dau sema ,mintea mea fiind plecata in alta parte si vrand sa parchez urc sau mai bine spus zdrobesc o motocicleta Kawasaki neagra . Ma sperii de moarte opresc motorul si ma uit ingrozita la ceea ce facusem . Din cealta parte a parcari vine furios punadu-si mainile in cap un baiat brunet cu ochi negri injurand de mama focului , si presupun ca-i stapanul vehicolului . Se uita la mine cu furie zicand :

- Iti dai seam ace-ai facut , printesa ? Iti spun eu daca nu stii , tocmai ai distrus cel mai de prêt lucru pe care il am , si vreau sal platesti , tipa el la mine scuipand vorbele printer dinti .
- Stai linistit o sa ti-o platesc , dar … insa nu apuc sa mai spun nimic si prin toata harmalaia aceea , apare si directorul spunandu-ne sa ne prezentam in biroul lui in zece minute .

In acest timp il sun pe Garra sa vina sa ma scoata din ra**tul in care m-am bagat . La aproximativ un sfert de ora apare si salvatorul meu , in timpul acesta Sasuke isi iesise din minti , iar directorul imi tinuse o predica despre faptul ca trebuie sa fiu mai atenta si ca nu este normal sa se intample asa ceva in incinta scoli lui .Varul meu bate usor la usa si dirctorul ii spune sa intre , si face intocmai . Cand il vede Sasuke se repede la el , parand ca-l cunoaste . Garra il ignora si trece pe langa el de parca nu l-ar fi vazut .

- Buna ziua domnule director eu sunt Garra Sabaku , si sunt aici , sa rezolv problema verisoarei mele , dat fiind faptul ca bunici nostril sunt plecati eu sunt responsabil de ea . Orice s-a intamplat are zrezolvare va garantez .

Sasuke era din ce in ce mai furios mai ca era sa treaca prin perete , si sa ia pe toata lumea la pumni .
- Uite roscovane , minunata ta “ responsabilitate” , acum jumatate de ora mi-a facut motocicleta de mii de euro placinta , vreau sa aud rezolvarea .
- O sa-ti cumpar o motocicleta noua e bine asa ?
- Nu , o vreau pe asta in viata , pricepi , nu e orice obiect e o chesie pentru care am muncit ani de zile , poti sa intelegi asta ?
- Da , ti-o repar atunci , o sa o ai intreaga intr-o saptamana , dar nu ai nici o treaba cu Sakura , lucrurile o sa continuie ca si cum asta nu s-a intamplat .
- Cum ?
- Cum ai auzit .
- Nu , nu o sa-mi spui si tu ce sa fac , imi vreau motocicleta vie si punct .

Dupa ce discutia celor doi se termina Sasuke pleaca fara sa mai zica nimic si trantind usa in urma lui , directorul imi spune ca ceea ce s-a intamplat nu trebuie sa se mai intampe si ca ar trebui sa am mai mare grija pe viitor .

Cand ies pe hol Garra inzbucneste in ras , si se uita cu ironie la mine spunandu-mi ca-i sunt datoare pe viiata pentru ca m-a scpat din chestia asta , scot limba la el si ma indrept spre clasa , singurul lucru la care ma gandesc acum pe langa faptul ca cei din jur o sa barbeasc e ca acasa va fi o adevarata tortur pentru ca stiu ca roscatul are tendinta ca si mine de altfel sa ia lume la misto , iar pana acum nu i-am dat motive , si eu il luam peste picior de cate ori aveam ocaria acum o sa se razbune .

Intru in clasa si toti ochi sunt atintiti asupra mea si-i aud cum susotesc , ma asez in banca mea si din spate cineva ma bate pe umar , e brunetul :

- Ai de obicei tendinta sa zdrobesti totul in calea ta , printesa? intreaba acesta cu badjocura in glas .
- Uite care-i treaba Azorel , eu nu sunt printesa nimanui , si referitor la treaba cu zdorobitul , da in general ii lipesc de pamnt pe cei care au treaba cu mine asa ca te sfatuiesc sa te tii la distanta de persoana mea , daca nu vrei sa-ti zdrobesc capul , inteles , ii spun cu amenintare si dezgust in glas .
- Asta e o amenintare ? ma intreaba el zambind pe sub musteata .
- Ia-o cum vrei , ii spun intorcandu-ma spre catedra , concentrandu-mi atentia la tabla .




Salut tuturor , insfarsit am reusit si eu sa aduc nextu-l ma scuzati ca am intarziat atat , dar cher nu am avut timp sa-l postez
sper sa va placa , si merci incao data pentru comuri .



 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.


Ultima editare efectuata de catre NaTy nAtY EvIl in Dum 21 Oct 2012, 15:08, editata de 1 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 23:15

Buna happy
Nu pot crede ca nu ti-am observat minunatia de fic pana acum.
Este o idee interesanta si astept sa vad cu evolueaza. Pana atunci ma cam retin... pe naiba ! Iti spun o mica parte din parerea mea BUNA despre ficul tau.
Imi place ca e primul fic ( sau ma insel ? :-? ) si nu ai inceput cu ceva de genul " buna ma numesc x, am ..... ani, sunt la liceu in clasa a ..... a si am parul de culoare ... " Ne lasi sa descoperim personajul si imi place mult in love
Ideea este originala. Sasuke intr-o faza de "posesie " a unui demon insetat de sange, Sakura cu un trecut misterios si necunoscut. SI multe altele
replicile Sakurei sunt simple si amuzante. Ma fac sa rad, ceea ce nu se intampla prea des yeah Actiunea este un pic grabita dar daca ar fi mai multa descriere ar cam plicitsitor ( dupa parerea mea ) .
Astept nextul si sper ca o sa ma anunti
pupici kiss
PS : daca trim pm si totusi nu apar inseamna ca nu am acces la net sau nu am primit pm ... ca sa fim siguri ca ajung ( mai mult eu :)): ) sa imi dai un buzz la id meu : teo.angel99
Pupici kiss
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Oct 2012, 21:34

Mersi mult pt com , fii sigura ca te voi anunta .
Ma bucur ca ti-a placut
Nextu-l o sa incerc sa-l pun pe saptamana viitoare
va pupacesc si mesi inca o data .


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 02:31

Draga mea Naty esti genialaaaaa!!! dance2 a hug . Ai un fic supeer tare ku tot ce-i trebuie!! Sasuke k deobicei misterios si sexy este un inger al noptii ce poseda o mare arma : dorinta de varsare de sange nu este atat de puternika precum cea mai de pret arma VOINTA SI DEVOTAMENTUL sau!! Sunt mare faana a ficului tau precum si a inspiratiei taleee.....Anunta-ma si pe mine kand pui un next genial pt ficul asta mirific te rooog!! Spor la scris ..te pupicesteeeeeee dedde kiss*:**kiss*kiss:**kiss*: a hug


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 18:37


Titlul – Mi se pare interesant şi mă atrage, de fapt, titlul a fost cel care m-a facut să aleg să critic acest fic. Găsesc şi o legătură cu textul. Felicitări, l-ai ales bine. Mi-ar fi plăcut mai mult şi ar fi fost mai frumos dacă puneai diacriticele: Îngerul nopţii

Ideea – Este una comună, cel puţin începutul, mai sunt şi alte fic-uri, care au la bază această idée, însă fiecare autor o dezvoltă diferit, cum ai făcut şi tu. Faptul că mama Sakurei s-a sinucis este rar, nu am mai întânlit. Astfel de moment originale mi-au stârnit interesul şi m-au îndemnat să citesc în continuare, însă nu trebuie să te culci pe o ureche, trebuie să aduci cu fiecare ocazie ceva nou, aşa vei menţine atenţia cititorului.

Descrierea – Este şi nu este. Am găsit ceva descriere în unele pasaje, însa în altele nu era şi este nevoie peste tot. Vreau să văd mai multă, de exemplu, în primul capitol, când Sakura ne-a relevat modul în care a murit mama ei, se simţea trădată, abandonată, singură. Aceste stări puteau fi mai dezvoltate, ai scris ceva despre ele, însă nu destul cât să mă facă să-I înţeleg durerea. La fel şi în momentul în care Sasuke a aflat care este adevărata lui natură, ceea ce nu e uşor de procesat. Confuzia, şocul, tot ce simţea el trebuia amplificat, transpus aici, în rânduri. Pe viitor, axează-te mai mult pe descrierea sentimentală, pentru că este cea mai importantă într-un fic. Pune-te în locul personajului, simte tot ce simte el, fă-o ca şi cum tu eşti acolo şi povesteşti ce ţi se întâmplă.

Acţiunea – Este un pic grăbită, lucrurile decurg cam repede, sari de la o etapă la alta imediat, fără prea multe explicaţii. Încă din primul capitol ai început direct cu acţiunea, care trebuia să înceapă din al doilea. În primul era nevoie de o autocaracterizare din partea protagonistei/protagonistului, dar nu foarte detaliată, să laşi şi lucruri pe jumătate spuse, pentru că ne face curioşi, iar tu trebuie să ne ţii în suspans până le aflăm, iar când o facem, să ne lase cu gura căscată. Când o să te ocupi de descriere, acţiunea se va regla şi ea.

Dialogul - Nu sunt chiar atât de multe replici, însă sunt peste medie. Unele dintre ele sunt foarte seci, le puteai elimina sau introduce uşor în naraţiune. Ar trebui să ai niste replici bine gândite şi bine plasate, într-un număr mic. Mai bine puţin şi bun decât mult şi degeaba.

Estetica – Arată bine, ai spaţii între paragrafe, iar textul este uşor de citit. Aş vrea să notezi altfel personajul care povesteşte, pe un rând separat de text, de asemenea, culoare să fie ca restul textului, alb, poate doar îngroşat. De exemplu:


Capitolul 8


Sasuke Pov: / Sasuke’s Point of View:



Din noaptea...


Greşeli de ortografie: Multe greşeli, majoritatea de tastare. Nu corectezi capitolele, le postezi imediat, altfel nu imi explic cum se pot strecura atât de multe. Cele pe care ţi le-am menţionat eu, nu sunt toate şi sunt găsite doar în capitolul acesta. Păi, ce facem? Şi estetica, şi greşelile sunt foarte importante, fic-ul trebuie să fie îngrijit, să arate bine. De asemenea, marea parte a problemei ăsteia se datorează virgulelor, care lipsesc. Dacă o să corectezi capitolele în timp ce le citeşti cu voce tare şi eşti atentă la ce ai scris, o sa fie uşor să vezi unde ai greşit.

...sa fac o facultate sa –mi intemeez o famile sa ma indreagostesc de ce nu . –> ...să fac o facultate, să-mi întemeiez o familie, să mă îndrăgostesc, de ce nu?

finite malitioase ce traieste –> fiinţe maliţioase ce trăiesc

chear -> chiar

sal –> să-l

scoli –> şcolii

bunici nostril –> bunicii noştri

intemeez –> întemeiez

instare –> în stare

Greşeli de tastare:


practice -> practic

uneor -> uneori

imin -> imun

pactele –> păcatele

inpanzie –> împânzite

sii – > şi

mune –> mine

ai –> mai

deact –> decât

gndesc –> gândesc

intmplat –> întâmplat

trecutl –> trecutul

lume -> lumea

efporul –> efortul

punadu-si –> punându-şi

seam ace-ai –> seama ce-ai

zrezolvare – > rezolvare

ghesie –> ghestie

intampe – > întâmple

viiata –> viaţă

barbeasc -> bârfească

ocaria –> ocazia


Atât am avut de criticat, sper să îţi fie de ajutor. Îmi cer scuze că a durat atât de mult să primeşti critica. Abia aştept să văd cum evoluezi, anunţă-mă şi pe mine când postezi Capitolul 9, iar dacă ai vreo nelămurire în legătură cu ce ţi-am spus mai sus, mă poţi contacta printr-un mesaj privat. Mult succes în continuare!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Dec 2012, 00:09


CAPITOLUL 9


SAKURA p.o.v.:

Tipu' era interesant dar tare infumurat , faptul ca i-am distrus motocicleta l-a enervat extrem de tare , insa fara sa vreau i-am atras atentia , intr-un fel mai ciudat . Iar acum de cateva zile mereu are treaba cu mine si nu pierde ocazia sa ma ia peste picior .
Aura lui era ciudata si nu stiu de ce imi dadea sezata de intunecat ca si cum raul ar pluti in jurul lui .

Acum avem chimie si ma indrept spre laborator , intrand in sala observ ca nimeni nu ajunsese inca , asa ca m-am asezat in banca mea , hotarand sa mai invat putin pentru testul de ora viitoare . Nu peste mult timp a intrat si brunetul si am simtit cum privitea lui inghetata era atintita asupra mea sau mai exact asupra scaunului de langa mine . S-a asezat fara sa intrebe daca este ocupat sau nu , de fapt , ce tot spun el intodeauna se asaza pe locul acesta , inca de cand a venit la noi la scoala .

Totusi astazi era mai tacut ca niciodata , mi se parea ca rata sansa sa ma puna intr-o lumina proasta in fata celorlalti .

Fata lui alba de inger era strabatuta de un nor negru imbibat in durere si suferinta . Dintr-odata s-a intors spre mine inexpresiv si total absent , atunci am zarit profunzimea tristeti din ochi lui . Nu ma prive era ca si cum eu nu eram acolo , se vedea clar ca era cufundat in ganduri , ceva il macina imi doram sa stiu ce este ce ii facea rau , pentru a-i lua cumva durerea . Apoi si-a lasat caul pe banca fara sa spuna nimic in continuare , ma durea sufletul sa-l vad in starea asta , dar imi era frica de reactia lui ca sa fac ceva . Asa cum ma uitam inspaimantata la el imi dadeam seama ca nu era un baiat obisnuit , ca ceva era diferit la el , ceva e mie imi lipsea , ceva ce era dicolo de puterea mea de a intelege , ceva ce parca ma completa .

Fara sa mai stau prea mult pe ganduri mi-am facut curaj si mi-am pus mana pe umarul lui , atunci el s-a intors spre mine , speriat de parca il trezose-m dintr-un somn adanc , ma privea altfel . decat de obicei . Avea o privire blanda , indurerata , ca a unui animal in agonie , suferind . Atunci cu inima cat un purice si batandu-mi ingrozitor am reusit sa ingaim cateva cuvinte .

- Te simti bine ?

Si dintr-odata totul s-a schimbat , revenise la normal , acum ochi lui erau ca de obicei plin de ura , raceala si duritate . Animalul bland si in agonie se transformase intro fiara salbatica a carei inima era impietirta .

- Ce-ti pasa tie , papusa Barbie , cand in lumea ta , e totul roz , iar a celor din jurul tau se prabuseste intr-o mare de noroi imputit . Doamne ce insensibil sunt , scuza-ma tu vrei ca tuturor sa le fie bine , intra in educatia ta sa ajuti oameni , ei bine , nimic nu e bine , lumea asta e adracu’ de pr**sta , iar tu nu poti sa ajuti pe nimeni , pentru ca esti pre slaba , esti o printesa , prinsa intr-un glob de cristal , care nu stie sa sufere si crede ca totul e perfct ,
Lacrimile au inceput sa-mi curga siroaie pe obraji , era atat de nemilos , nu-i pasa decat de el , si credea ca doar el sufera .

- Esti crud si nu stii nimic , crezi ca doar tu ... . Mi-am inghitit cuvintele si nu am mai spus nimic , nu avea rost .

Mi-am luat geanta si am dat sa plec , dar cand sa ies a intrat d-na profesoara , careia i-am zis ca nu ma simteam prea bine si ca trebuia sa plec, aceste fiind spuse si vazand starea in care ma aflam mi-a dat voie .

Am fugit spre baie , unde mi-am aruncat geanta jos si mi-am rezemat spatele de un perete , lasandu-ma sa alunec incet pe gresia rece , mi-am strans picioarele pe langa corp , cuprinzandu-le apoi cu bratele , am inceput sa plang si mai tare . Nu-mi venea sa cred , cat rau imi puteau face vorbele lui , eram ingrozita de cat de slaba eram , mi-era frica de tot ce ma inconjura . Incercase-m atat de mult sa o ingrop in trcut pe vechea eu , si sa ma regasesc intr-o Sakura mai puternica , care sa poata sa treaca peste orce , indiferent de cat de greu ar fi . Dar nu , acum sunt mai slaba ca in trecut , ma schimbase-m in rau .

Sasuke nu stia nimic despre lumea in care traiam eu , el ma judeca fara sa inteleaga , fara sa stie cum e de fapt . Nu stia ca nimic in viata mea nu a fost si nu este roz , ca sufletul meu era incatusat in acel sentiment , nendurator numit tristete care avea ca supusi durerea si suferinta . Ca de cand a murit mama , somnul meu era incarcat de cosmaruri din ce in ce mai reale , de unde ma trezesc plina de vanatai pe care nici nu stiu de unde le am .

Si poate are dreptate cand spune ca sunt o papusa , dar nu una care traieste intr-o lume perfecta , ci una care traieste intr-o lume infioratoare , in care nu stii ce va urma .
Unde este manuita de un papusar crud numit destin care o loveste si o spanzura in propriile sfori de cate ori are chef , razandu-i in fata , infruptandu-se din propriai durere . Caruia nu-i pasa ca se va strica , si care parca isi doreste sa aiba acelasi sfarsit tragic , ca celei care i-a dat viata .

Mereu am sperat ca dragostea ma va salva din abisul asta din care nu stiu cum sa ies . Dar nu , m-am indragostit de cine nu trebuia , de cineva caruia nu-i pasa dect de problemele lui .Si care nu stie ca si viata altota poate fi la fel de nenor***ta ca a lui . Am incercat sa ma apropiu de el dar e imposibil , e pre dura piatra din care e facut , iar eu nu pot patrunde in inima lui . Am crezut ca poate fi altfel , dar e evident ca m-am inselat .



SASUKE p.o.v :

Nici nu mai stiu cine sunt , nu mai stiu care e identitatea mea adevarata e atat de cumplit ca intr-un singur corp sa stea doua persoane compelet diferite .
Sunt confuz , credeam ca am controlul asupra ceea ce fac dar nu e asa , acea creatura inspaimantatoare inca intra in visele mele , inca incearca sa-mi arate purterea ei , pe care nu o vreau , pentru ca stiu ca in momentul in care o voi avea , lumea va fi la picioarele mele , si o voi zdrobi fara nici un fel de remscare .

Nu vreau sa-i fac rau Sakurei , ar fi ca si cum m-as distruge pe mine , de aceea mai bine o indepartez , pana nu patrunde mai adanc in viata mea napadita de idei criminale , inecata in sange si moarte , in ura si disprare. Nu merita , e prea fragile , mie frica sa nu se spulbere in mainile mele .

Am privit-o fugind de langa mine , inecata intr-o mare de lacimi, dar nu-mi parea rau pentru ce facuse-m , era cel mai bine . Asa nu o sa ma mai vrea , in viata ei si ma va indeparta , aruncandu-ma peste bord , din corabia ei perfecta , lasandu-ma sa pier in oceanul singuratati mele .

Dar corpul meu nu ma asculta , si ma trezesc fugind dupa ea , vazand locul in care ea patrunse , am deschis usa si am privit-o pret de cateva momente . Era pe jos , rezemata de un perete gol , la fel de gol ca sufletul meu , vazand-o in starea aceea , picioarele erau lipite de corp stranse la pept de mainile ei de un alb perfect .M-am aplecat , si am ridicat-o de jos , lip-nd-o de perete si infasurandu-mi bratele protector in jurul corpului ei . Am stat asa pret de cateva clipe , apoi m-am indepartat usor de ea , apasandu-mi buzele peste ale ei . In tot acet timp ea nu a scos nici un sunet , lasandu-se purtata de val. Am oprit sarutul , si i-am bagat un biletel in buzunarul de la jeansi si am fugit spre parcare .

Stiam ca o sa regret mai tarziu ce am facut , dar acum nu conta .



Imi pare rau ca nu am adus next-ul pna acum dar ideile m-au cam parasit , si nu am prea multa inspiratie .
sper sa va placa , si astept comurile voastre .

[b]


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
 Ingerul noptii - Pagina 2 Asss10 Ingerul noptii - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 20:44

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


 Ingerul noptii - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
 Ingerul noptii - Pagina 2 Asss10 Ingerul noptii - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Iun 2013, 17:47

FanFic redeschis la cererea autoarei. Spor la scris. ^^


 Ingerul noptii - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Iun 2013, 18:38

Nici n-am cuvinte.
Oare ce scria in bilet?
Ce suspans...
Iti iubesc ficul ,
E minunat.
Spor la scris
Si cand pui nextul
Ma anunti si pe mine?puppy eyes
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Iun 2013, 21:31

Buna happy 
Am dat si eu o raita pe la fic-ul tau. Ba bucur mult ca te-ai gadit sa il redeschizi si sper din suflet ca sa aduci cat mai repede next-ul puppy eyes Si sper sa ma poti anunta si pe mine.
Deci chiar nu am cuvinte este superb....dar am o intrebare...doar Sasuke este inger sau ce este el.Ca din visul ce la avut Sakura parea ca si ea este ceva "specimen" mai ciudat. Si cum sa aiba vanatai pe corp dor din vise...asta ii chiar foarte ciudat.think 
Oricum spor la scris in continuare si sa ai parte de o multime de idei bune ca sa aduci cat mai curand nextul happy2 
~Sayonara~ a hug 


 Ingerul noptii - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 24 Iun 2013, 09:45

Capitolul 10

Sasuke pov. : 

Nu-mi vine sa cred ca am facut asta  , adica la ce ma gandeam , nu vreau sa o implic in  nici un fel in viata mea mizerabilea , si nu ma intelegeti gresit adica nu vreau sa implic pe nimeni in ea . Imi este de ajuns ca sunt bagat eu deja pana in gat , de ce i-as implica si pe alti. Adica ei ii este bine acolo unde este si nu are nevoie sa-si complice viata cu mine , un ce-o-i fi eu.


 Din acea zi nu am prea trecut pe la scoala , Damon ma antreneaza zilnic si am zile in care nu ma pot ridica din pat . Desi adevaratul motiv este Sakura , nu stiu ce a inteles din mesajul meu si sincer nu prea vreau sa aflu. Simt ca ma implic sentimental in aceasta relatie ciudata cu ea si sincer nu am nevoie de asa ceva acum , si anume de inca o problema inutila pe cap . 

 Nu am mai fost urmarit de ceva timp sau cel putin nu mi-am dat seama , oricum ma pregatesc pentru o adevarata confruntare , nu stiu cand va fi dar simt ca mai curand decat imi imaginez . Damon imi spune ca , desi nu ii simt ei mereu sunt cu ochi pe mine urmarindu-mi fiecare pas . Iar atunci cand o sa cedez psihic si voi simti puterea ca imi curge prin tot corpul , si nu ma voi putea controla indiferent cat voi incerca lupta cea mare va incepe , si atunci trebuie sa le demonstrz ca sunt chibzuit si ca el nu are nici o influienta asupra mea , si in nici un carz nu pot sa ii ucid , asta nu-mi este permis . 

 

Acum stau in pat in camera mea si ma gandesc la ce ma asteapta pe viitor si cat de intunecat este trecutul meu . Nu v-am spus ca visele au incetata sau cel putin nu mai sunt asa infioratoare , si totusi nu-mi place acest lucru de ce s-a oprit , de ce tocmai acum, simt ca este altceva . Oare ? Dar nu , nu este posibil asa ceva , un monstru atat de puternic ca el . Sau sa fie ea devina . Trebuie sa confirm asta , si stiu exact cum .

 Sakura pov. :

Sunt confuza , nu-l inteleg, e un adevarat mister pentru mine . Ce urmareste ? Ce vrea defapt ? Adica ma insulta , ma judeca nestiid de fapt cum sunt eu , apoi vine la mine ma ia in brate ma saruta si imi lasa un billet in care imi cere scuze si imi spune ca trebuie sa stau departe de el iar apoi dispare saptamani intregi .

Ce ascunde ? Ce este in mintea lui ? Sunt niste intrebari la care mi-ar placea sa stiu raspunsul dar mi-e tiama ca nu il voi afla foarte curand .

Acum sunt in masina , in drum spre scoala si nu fac altceva decat ce fac de obice si anume sa ma gandesc la el . De ce-l iubesc daca nici macar nu-l cunosc , si totusi simt o legatura strinsa intre noi de parca iubire noastra este ceva absolute normal , evident ca e ceva normal doar suntem doi adolescenti . Dar nu e asta , e altceva , ceva din trecutul nostru , dar noi nu avem un trecut . Doamne cred ca sunt nebuna si ma gandesc doar la tampenii .

Intr-un tarziu ajung la scoala , si in parcare ghici ce , motocicleta cea noua a lui Sasuke , ei bine de ce spun noua , pentru ca dupa ce am facut-o praf praf pe a lui ,  mecanicul nu a avut ce sa-i faca asa ca Sasuke nu a avut alta optiune decat sa accepte una noua . Si totusi mi se pare ceva ciudat ca acesta sa fie aici , si totusi daca este , insemna un singur lucru ca Sasuke sa intors la scoala . Parchez masina langa motocicleta de aceasta data avand mare grija sa nu ma ating de ea , si alerg spre sala de clasa imi doream atat de mult sa-l vad incat nu realizez cand ma inpiedic si cad peste cineva . Ma speriu putin , dar ma desmeticesc si realizez ca am cazut exact peste cine cautam . Incerc sa ma dau jos de pe el dar ma opreste si imi spune ca ma astepta dar ca nu-si imagina ca intalnirea noastra va fi atata de intima , furioasa pe ceea ce a zis ma ridic rapid , el facand acela-si lucru .

- Nu stiam ca ti-a fost asa dor de mine printesa , in plus ma intampini cum stii tu mai bine si anume strivinde-ma , spune acesta cu ironie in voce ca de obicei de altfel .

Desi vroiam din tot sufletul sa-i  dau o palma de toata frumusetia  m-am aptinut si am plecat spre clasa ignorandu-l complet ca si cand  nimic nu s-ar fi intamplat .

Ora de matematica trece rapid , nicodata nu a trecut asa repede , probabil a fost asa pentru ca era ultina ,si totusi e ciudat . Ma indrept spre parcare , toata ziua nu l-am vazut pe Sasuke , pana acum .

Sasuke pov .  :

Cand observ ca iese din scoala ma indrept spre ea  trebuia sa aflu daca ceea ce simt eu pentru Sakura il afecteaza si pe Argus , in plus daca ma apropiu putin de ea nu inseamna ca o implic imediat in viata mea . Poate cu ajutorul ei scap si eu de unele ganduri negre . Asta nu inseamna ca ma folosesc de ea , dar simt  ca este singura care m-ar putea ajuta  sa evadez putin din lumea mea plina de masacre . Poate am gresit cand am zis ca trebuie sa ma indepartez de ea , am nevoie de bratele ei in jurul gatului meu , am nevoie de cineva care sa-mi spuna ca totul va fi bine . Si stiu exact cum sa o conving sa fie alaturi de mine .

In fine , ma apropiu de ea si o prind de mana chiar inainte de a intra in masina , si se intoarce nervoasa si putin iritata spre mine .

-          Ce vrei ? ma intreaba aceasta taios .

-          Sa-ti arat ceva .

-          Ce ? Nu ma intereseaza nimic din ce are legatura cu tine . In plus mi-ai spus ca vrei sa te las in pace , sa stau departe de tine .

-          Poate nu mai vreau asta .

-          Nu-mi pasa , pentru ca … nu stii ce vrei .

-          Acum stiu . Si daca vrei si pot sa-ti arat o parte din viata mea .

-          Poftim?

-          E vineri asa ca … a-si vrea sa te duc intr-un loc …

-          De ce ai face asta ?

-          Vreau sa-ti arat si o alta parte amea . Deci? 

-          Ok , aratami-o .

-          Atunci ne vedem diseara la aeroport.

-          Poftim? Nu merg nicaieri cu tine .

-          Ai acceptat , acum nu mai ai de ales , puneti cateva haine in geanta , nu multe ca stam doar doua zile .

-          Nu pot sa plec nicaieri , Garra nu-mi va da niciodata voie , iar bunici mei sunt plecati , dar asta nu inseamna ca ei ar aproba asa ceva .

-          Spunele ca esti intr-o excursie cu scoala .

-          Si daca suna la scoala si intreaba .

-          Ma ocup eu de asta .

-          Nu stiu daca e bine .

 Intr-un final accepta cu multe insistente din parte mea desigur . Ceea ce este bine deoarece o sa cunoasca cele mai importante personae din viata mea , in plus bunica va fi foarte fericita sa ma vada , cred.


Pe la ora cinci dupamasa ne intalnim la aeroport , ne urcam in avion si pornim spre Anglia , mai exacat frumoasa si umeda Londara , sper sa nu intervina nimic care sa stice asta .





Scz ca nu am venit mai repede dar chear nu am putut . capitolul acesta nu este prea interesan  dar este doar inceputul pentru viitorul . va multumesc ca mi-ati citit ficul si sper sa va placa si de acum incolo 

Lectura placuta ?


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 24 Iun 2013, 12:28

Buna, multumesc de anunt. ^^
Imi place mult capitolul asta.
Ce confuz mai e si Sasuke...
Nu prea am ce sa zic,
Sunt foarte curioasa sa citesc
Ce expresie va face bunica lui
Sasuke si in special a lui Sakura.
Astept nextul si sper sa ma anunti.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 24 Iun 2013, 19:05

Buna happy Mersii ca mai anuntat de next kiss 
Chiar daca tu ai spus ca acest capitol nu este interesant mie mi s-a parut ca a fost interesant happy2  
Insfarsit s-a apropiat de ea in love ce dragutz in love  Sper sa nu intervina nimic neasteptat in calatoria lor happy2 Adica ceva neasteptat in sensul rau...ca daca ii ceva de bine...sa vina lough 
Hai cat mai repede cu next-ul ;;)  
~Te-am kiss Sayonara a hug ~ 


 Ingerul noptii - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 11:41

Capitolul 11


Sakura pov . :

Nu-mi vine sa cred ca am acceptat sa merg cu el la Londra chiar  daca asta consta in al minti pe Gaara . Iar daca totusi o sa afle sper sa nu explodeze de la atatia nervi , ce dr*cu vorbesc am 18 ani si se presupune ca pot sa fac ce vreau cu viata mea si el nu are voie sa obiecteze nimic, ceea ce nu cred ca-l va opri . Si totusi nu e prea normal ca cineva de varsta mea sa zboare cu avionul peste ocean intr-o alta tara si pe un alt continent ,alaturi de un tip ciudat de care mi-a spus clar sa stau departe , deci pana la urma nervi lui vor fi folositi cum trebuie .

Am realizat ca sunt o proasta , de cand am ajuns acasa nu fac altceva decat sa ma gandesc cum o sa trec peste aceste zile . Mi-am luat pozitia obisnuita , ghemuita in mijlocul patului cu picioarele la piept si mainile inpleticite in jurul lor , asa faceam mereu cand simteam durere. Mi- era frica , iar tristetea punea stapanire pe corpul meu , simt cum lacrimile imi inunda ochi . Motivul principal pentru care am hotarat sa fac aceasta caltorie nu era Sasuke , desi eram foarte curioasa sa aflu cat mai multe despere el . Insa viata trecuta a mamei era mult mai importanta pentru mine , acum . Trebuia sa aflu cine era Lina Winks inainte de a deveni mama si sotie . Nu puteam sa scap nici acum de gandul ca nu avea nici un motiv sa se sinucida , adica de ce ar fi facut-o , nu eram noi miliardari ca bunici mei , dar o duceam bine chear foarte bine , avea un sot care o iubea mult , si ar fi dat orice sa o stie fericita , si de asemenea avea o fiica cuminte , populara , elev model , pe care a ucis-o in momentrul in care a facut ce  a facut , acum era o alta Sakura si nu era nici urma de cealalta .



Inre-un final ma trezesc din visare , si im dau seama ca mai aveam doar 3 ore pana la plecare si eu inca nu i-am spus nimic lui Gaara, caci cu bunica vorbisem si fusese deacord . Cobor grabita scarile si ma indrept spre piscine , ma asez pe un sezlong si astept ca Gaara sa ma observe , si intr-un final este ceea ce si face, de aemenea iese din piscine . si spune cu un glas de parca ar fi stiut ca vreau ceva de la el .

-          Deci , care-i faza ?

-        Aa… stii la scoala se organizeaza o excursie inafara tarii , si avand in vedere ca bunica a fost deacord , tu nu ai cum sa te impotrivest , ii varasem minciuna fara al privi foarte insistent in ochi , ceea ce mi-e tema sa nu ii de-a de banuit .

-          Si ce te face sa crezi ca iti voi permite sa pleci undeva fara mine . In plus , nu ar fi trebuit sa- mi spui asta mai demult ?


-          Haide nu fi asa , pot sa am si singura grija de mine , am 18 ani , si cred ca pot decide si singur , si in legatura cu faptul ca nu ti-am mai devreme , este pentru ca mi-a fost frica de reactia ta .


-          NU-mi pasa ca ai 18 ani , tot o pustoaica mica si rasfatata ramai .
-          Te rog ! Si fac fara ai de catel ploat pe care nu o putea refuza niciodata .
-          Nu face fata aia nu ma afecteaza .
-          Te rooogg !
-          Bine ,spune el intr-un final dandu-si ochi peste cap , stiam eu . Dar cu o conditie , continua el , daca patesti ceva sau nu te descurci ma suni imediat si vin la tine . Promite… de fapt jura .
-          Promit , jur , fac ce vrei tu .Ii sar in brate fericita , iar apoi fug spre camera pentru a ma pregati de plecare .

Imi aleg din dulap p perecge de blugi , un sacou negru si un maieu albastru si ma indrept spre baie , unde fac un dus lung si apoi ma ma machiez si imi strang parul lung si mi-l pun pe o parte , imi iau in picioare o pereche de botine negre cu siret si pictate cu mai multe modele colorate apoi imi iau genta rosie de pe pat , in care aveam strictul necesar , adica trei tinute de schimb si obiectele mele personale de care nu ma despartem niciodata  si ma indrept spre taxiul din fata casei care ma duce direct la aeroport .

Ajungand acolo il caut pe Sasuke cu prvirea dar nu-l gasesc nicaeri , iar daca ma lasat balta jur ca o sa-l omor . Scot telefonul din geanta pregatita sa-l sun dar imi dau seama ca nu am numarul lui , frumos Sakura , mai desteapta de atat nu poti fi , cum sa nu-I ceri numarul. Concentarata pe chestia asat si nervoasa ca nu-l gasesc , simt o mana care o prinde pe a mea , si ma intorc speriata si dau cu ochi de el , tip si-l intreb de ce nu mi-a dat numarul nui si acesta raspunde simplu “ Nu mi l-ai ceru! “ , de asermenea ma intreaba daca sunt pregatita de mica noastra “ excursie “ si dau afirmativ din cap .  Si ne indreptam spre avion deoarece urma sa decoleze in aproximativ  25 de minute .


Sasuke pov. :


Desi era nervos si total impotriva deciziei mele de a ma intoarce in Londra , chear si pentru cateva zile , Damon acepta intr-un final in final spunandu-mi sa am grija si sa nu ma bag in probleme din care sa nu pot iesi . Pe urma imi iau geamantanul si-l pun in portbagajul lui caci a insistat sa ma conduca pana la aeroport . Ajungand acolo incerc sa o gasesc pe Sakura sis a scap de Damon  , intr-un sfarsit o gasesc pe rozalie dar detipul ciudat di spatele meu tot nu reusesc sa ma descotorosesc , deoarece vroia cu tot dinadinsul sa se asigure ca intru in avionu potrivit si ca nu il pacales , inca nu avea incredere in mine in totalitate , si are toate motivele .

Cand o gasesc pe Sakura , aceasta ma priveste speriata , probabil ajunsese mai devreme si negasinde-ma nicaeri sa gandit ca o lasasem balta . Ii fac cunostinta cu asa zisul meu “unchi “ iar apoi ne indreptam spre avion , unde ii mai promit  “unchiului “ ca nu o sa ma bag in belele .

Peste aproximativ doua ore si jumatate ajungem in Londra , drumul a fost destul de lung si apasator deoarece nici unul dintre noi nu a scos decat cateva cuvinte nesemnificative  . Acolo nu asteapta bunul meu prieten Sasori , caruia la plecare i-am lasat totul de la masina  la “Blood rule” banda pe care pe care eu cu ajutorul lui desigur , am fondat-o , cat si familia mea , obligandu-l sa stea cu ochi pe veri mei ca sa nu ajunga ca mine .

Sasori avea 21 de ani , parul rosu si ochi caprui , singura diferenta dintre el si fratele lui geaman Gaara , sper ca Sakura sa nu-si dea seama , avand in vedere si lipsa tatuajului de pe frunte care e pus in alta parte . Merg spre el si il imbratisez, iar apoi ocup scaunul soferului , dar nu inainte de a le face celor doi cunostinta , si de a o ajuta pe Sakura sa urce . Sasori se pune langa mine pe scaunul pasageruli , iar eu trezesc motorul , imi era atat de dor de “fata” mea .

-          Frumoasa gagica ti-ai tras , si tu care credeai ca nu s-a inventat femeia care sa-ti puna capac . Zice asta dintr-o suflare si acum , caci dupa cum il cunosc ,nu ar spune asa ceva  daca ar sti ca scaunul din spate este ocupat de varasa , m-ar lua la pumni si m-ar ameninta ca daca ii fac vreun rau imi va lua gatul .

-          Nu sunt gagica lui , sare dintr-odata  Sakura din spate , mai bine sunt calcata de o trurma de elefanti , decat sa fiu asa ceva . Si daca voi idiotilor aveti impresia ca o fata este un obiect , cu mine va inselati , a si tu roscovane ai grija cum vorbesti despre mine , priceput ?

Ma uit al Sasori si la fata lui si ma pufneste rasul nu se astepta la reactia asta , mai ales ca stie ca toate “iubitele” mele erau fara creier si de unca folosinta . Nu si asta , iar daca vorbeai aiurea cu siguranta te vei trezi cu cativa pumni in cap , sau cu un pantof cine stie pe unde .

-          Calmeazate Sakura , a glumit  , zic eu inca razand , nu-i asa ca ai glumit frate ?

-          Da , imi pare rau , zice si Sasori cu un glas stins .

-          Ok , data viitoare fii mai atent al ce zici . O aud si pe rozalie spunad printer chicoteli , e clar a vrut sa-l sperie putin , si a reusit .

Intr-un final dupa aproximativ o ora ajungem in fata casei bunici , acum era acum , oare ce se va intampla . Marusa stie ca vin , deoarece i-am spus inainte sa plec , si a fost foarte fericita ca le voi vizita  , dar oare bunica cum va reactona , oare mai e suparata pe mine ca nu i-am spus ca plec . Roscatul se uita la mine si punandu-mi mana pe umar zice:

-          Linistestete frate , totul o sa fie bine , ii este foarte dor de tine doar , stii ca mereu ai fost pe primul loc in viata ei .


-          Tocmai de asta , am dezamagit-o , i-am spus niste cuvinte apasatoate inainte , si apoi am plecat fara sa-i spun , si mi-am cerut iertare printr-un billet neon*rocit .



Ma bate pe umar si imi mai spune o data ca va fi bine apoi ies din masina , o iau pe Sakura de mana ca sa prind curaj si spre surprinderea mea nu ma respns cum facea de obice . Ba mai mult isi incolaceste bratele lungi in jurul gatului  meu , si imi sopteste ca mereu va fi langa mine cand am nevoie de ea .

 
Tinuta Sakurei :
  Ingerul noptii - Pagina 2 Hfi1


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 13:29

Esti extraordinara. Nici n-am crezut ca un asemenea scenariu e posibil. Esti super talentata si imi place la nebunie ideea. Nu am intalnit-o nicaieri altundeva si recunosc ca m-ai impresionat profund. Daca ar scrie mai multi macar jumate din cum scrii tu numai Eminesti am avea in tara :))). Wow deci chiar e super. E interesant ca Gaara e verisorul Sakurei si se comporta atat de frumos cu ea. Chiar m-a uimit partea asta, dar cred ca e inclusa foarte bine si ei chiar s-ar potrivi ca rude. Partea cu tatuajul e interesanta si sunt sigura ca mama sakurei si mama lui gaara au fost ucise. presupun ca cel mai probabil tot de vreun demon sau ceva de genul. sunt curioasa cum continui, dar chiar m-ai captivat. imi place foarte mult si cred ca deja te in love . nu-mi vine sa cred cate idei exista pentru anime-ul naruto i care sunt irosite, dar tu esti awsome. pai abia astept continuarea, dar nu te grabi. :)


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 14:45

Hey happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
Deci capitolul asta a fost wow heh si am fost putin socata cand am aflat ca Sasori ii verisorul Sakurei lough Sunt curioasa cum va reactiona Sasori cand va afla ca Sakura este verisoara lui well? awesome right? oare il va bate pe Sasuke waiting
Sper sa vii cat mai repede cu next-ul puppy eyes vreau sa aflu ce se intampla sad
Pana data viitoare spor la scris in continuare.
~Sayonara~ a hug


 Ingerul noptii - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Aug 2013, 10:35

Capitolul 12
 

Sakura p.o.v :

Îl simţeam , tremura , îi era teamă ,acea teamă de fi respins de femeia care îl crescuse , cunoşteam bine acel sentiment îl simţisem pe pielea mea cândva . Mă strânge din ce in ce mai tare , încercând să prindă curaj .  Vazandul aşa , m-am apropiat de urechea lui şi i-am şoptit " Totul va fi bine , sunt cu tine ,mereu voi fi când vei vrea ." apoi mi-am lipit buzele de obrazul lui cu o sete incredibilă . Dintrodata totul sa schimbat de parcă eu eram sursa lui de încredere , iar acum se încărcase la maxim şi se întoarse spre mine şi mă sărută apăsat pe frunte şi îmi spune ca acum este pregătit să înfrunte orice , iar eu îi zâmbesc bucurându-mă  ca am reuşit să-l ajut . Toate acestea se întâmplau sub ochi închişi la culoare ai roscatului care imi aduce aminte de Gaara care cu siguranţă acum l-am fi luat pe Sasuke la pumni ,dar el nu este aici ceea ce este foarte bine .
Şi totuşi îi simt prezenta şi remuşcări de asemenea , aveam impresia ca oarecum îi tradam încrederea şi asta nu îmi plăcea deloc . In acest timp Sasuke îşi ia la revedere de a Sasori şi ne îndreptăm spre casa , iar acesta bate cu încredere in uşa , si dupa cateva clipe  se deschide şi in pragul ei apare o doamna subtirica, blondă cu părul până pe umeri , şi ochi de un verde închis ,blondina cred ca era mătuşa brunetului . Aceasta îi sare in braţe şi îl strânge la piept soptind ca îl iubeşte şi ca i-a fost foarte dor de el . Acea îmbrăţişare îl linişti şi mai mult pe Sasuke şi asta mă linişte şi pe mine . Cu grijă pătrundem in casa , iar brunetul mă trage după el .

Intr-un final femeia se desprinde din braţele nepotului ei şi se îndreaptă spre mine prezentându-se , şi stangandu-mă cu delicateţe la pieptul ei . Se vedea ca Sasuke crescuse intr-o familie care ii oferea multă dragoste şi căldură si dintr-odata băiatul rupse tăcerea .

- Bunica , unde este bunica ? spune acesta cu o privire tristă .
- E in camera ei , dute şi vorbeşte cu ea mă ocup eu de Sakura să se acomodeze in camera ta . Şi Sasuke ,mama nu este supărată pe tine aşa ca nu îţi fă griji .
- Şi Neji ?
- E plecat pentru câteva zile iar dacă se întoarce ne descurcăm noi , acum dute ca ai altceva de făcut .

Intr-un final se resemnare şi pleca spre camera eu rămânând cu Tunade , mătuşa lui .


Sasuke p.o.v :

Doamne fata asta era ... nici nu ştiu . Avea un efect extraordinar asupra mea când sa apropiat de mine corpul meu se liniştite complet , nu îmi mai pasa ce o să se întâmple , de fapt da ,dar teama mea se estompase vizibil , ea îmi dădea curajul de care aveam atât de mare nevoie .

Mă despart de cele două cu greu , dar trebuia neapărat să vorbesc cu ea , trebuia să o fac să mă ierte să înţeleagă că  le este mai bine fără mine , sunt un pericol pentru ei , şi aşa am expus-o deja prea mult pe Sakura şi nu ştiu ce se vă intampla .
Bat la uşa cu o anumită ezitare , dar o fac , aud din cameră un simplu "intră" însă nu intru ,ci mai bat o data  , apoi aud paşi şi uşa se deschide , şi o vad pe bătrână cum rămâne şocata la vederea mea , îşi pune mâna la gura  , si lacrimile ii apar in coltul ochilor ,iar apoi se preling usor pe obrazul brazdat de vreme . Cand o vad in starea aceea simt ca ii fusese dor de mine mai mult decat crezusem eu asa ca primul impuls al meu a fost aceal de o lua in brate si de a o strange la pieptul meu , fiinta asta nu imi daduse viata dar isi dedicase viata mie mi-a oferit tot ce a putut , ma luat langa ea dupa moartea mame si cand tata ma parasit sau a murit si el nici nu stiu , nu i-a pasat ca nu sunt al ei , ma iubit oricum ,

Ne despartim usor , dar nu inainte de ai planta un sarut din tot sufletul pe frunte . Ea se uita in ochi mei sfredelindu-ma cu dragostea ei , dar si cu un strop de ingrijorae si mustrare de asemenea . Mi-era frica de ce urma stiam ca ma va asalta cu intrebari si de asemenea stiam ca va trebui sa o mint printre altele . Dupa ce am vorbit mai multe lucruri si i-am explicat vag de ce am plecat  , aceasta se uita putin uimita la mine , de parca opservase ceva ciudat , ceva ce nu mai intalnise cel putin nu la mine . Vocea ei calda ma readuse la realitate .

- Scumpule totusi e ceva schimbat la tine , spuse aceasta cu suspiciune .

- Te refer la faptul ca nu mai sunt la fel de crud ? o intreb cu un suras strengar .

- Nu , asta inca esti , privirea ta , e calda .

- De ce spui asta , adica … nu stiam ce sa zic si incercam cu disperare sa-mi ascund ptivirea , ca un copil mic care facuse ceva rau si acum incerca sa nu afle parntele , dar acest parinte  era ca un cititor de ganduri , nu puteai sa te ascunzi nici in ruptul capuleu de el .

- Ai venit numai pentru a-mi cere scuze sau este altceva .

- Bunico , chestia este ca nu am venit singur , sunt cu.. ccineva care acum este foarte important pentru mine , si avand in vedere ca nu sunt … aa tocmai bun pentru ea , vreau sa-i arat ca nu sun chear asa rau precum par .

- Sasuke , cum poti spune ca nu esti bun pentru ea ? Esti cel mai destept baiat din lume .

- Exact , dar asta pentru mine e un defect , pentru ca am folosit asta numai la rau , ea e altfe , e .. luminoasa , e sincera , e buna , e exact cum nu sunt eu ,. Sakura e la fel de curata , de fargila ca …

- Nu credeam ca am sa intreb asta vre-odata , dar Sasuke esti indragostit ? E posibil ca baiatul meu sa fi  , insfarsit …? O vedeam , era emotinata , iar eu eram praf .

Recunoscusem in fata ei ca o iubesc pe Sakura si de asemenea ii promisesem ca o va cunoaste dimineata cand se  va trezi .Aceasta ma saruta usor pe frunte cu facusem si eu mai devreme , si imi spuse ca ar trenui sa merg sa dorm deoarece era tarziu si eram oboist si de pe drum . Ii spusesem noapte buna si ma indreptam spre camera mea . In drum ma intalnisem cu matusa care imi spsese ca Sakura era in camera mea si ca probabil adormise din cauza obuseli . Ii spusesem si ei noapte buna , iar apoi patrunsesem in incaperea intrunecata , imi luasem din gaeamantan o pereche de pantaloni de trning negri si un maieu si ma schimbasem , apoi ma asezasem pe patul care fusese candva al meu , si opservam ca rozalia mea dormea dusa . M-am aplecat usor peste ea si am satutat-o pe obraz si m-am pus si eu in patul de langa ea , lasand gandurile sa zboare libere .

Ma gandeam ca astazi a fost una dintre putinele mele zile frumoase din ultimul timp , o aveam pe Sakura alaturi de mine , bunica ma iertase , matusa imi spusese ca ma iubeste si ca ii lipsisem , iar Damen era chear ingrijorat pentru mine , se temea sa nu mi se intampele ceva rau in aceasta calatorie . Doamne , dar oare merita un monstru ca mine atatea lucruzi bune . Facusem mult rau in trecutul meu , si acum eram rasplatit cu bine , nu era corect . Si dintr-odata in cap imi rasarise un gand , nu aveam nici o vina pentru pacatele lui ci doar pentru ale mele , el platea cu slabiciunea si cu neputinta unui om , ma rog nefilim dar totusi mult , mult inferior rasei lui pure , puternice .

Cu aceste ganduri grele , corpul meu cazu incet , incet intr-un somn adanc , care insa nu dura mult caci in cateva momente , Sakura incepu sa tipe si sa planga in somn ,  spunea ca nu era vinovata de ce era  . Oare ce vroia sa spuna cu asta ?   Ma ridic usor din pat si ma apropiu de ea incercand sa o trezesc , dar nu am reusit , deoarece in cateva secunde ma trezesc cu ea in brate  , strangandu-ma cu putere , iar eu nu puteam face altceva decat sa o tin si eu si sa-i  soptesc ca totul va fi bine .


Sakura p.o.v. :


" Întuneric ,miros de cenuşă şi dinou ei mă înconjoară nu îmi dau voie să respir , dar eu vreau şi încerc să o fac nepasandumi ca probabil va fi ultima gura de aer pe care o iau , dar nu e posibil căci unul dintre ei observă . Mă ia , mă translate de perete ,îmi duce mâinile deasupra capului , îmi leagă gâtul cu o funie  subţire şi foarte puternică , iar apoi simt cum plămâni mei se golesc ,iar starnsoarea este din ce in ce mai  puternică până când corpul meu firav cedează şi cade moale pe lângă perete . Ochi mei sunt inexpresivi , fără lumină şi fără culoare ,din ei se prelinge o lacrima moartă , nu mai simt nimic şi dintrodata totul dispare"

Două braţe puternice sunt încleştate in jurul umorilor mei , şi un glas pe care îl iubesc atât de mult , încearcă cu disperare să mă trezească . Nu dinou , acum îmi dau seama ca avusesem un coşmar . Mă desprind cu disperare din stârnitoare lui Sasuke şi fug spre oglindă , îmi starng părul şi mă uit atentă, şi observ o vanataie in jurul gâtului meu in locul unde fusese funia .Nu pot să cred , sa intâmplat dinou , nu este corect de ce doar mie mi se întâmplă lucruri de genul asta . Văzând toate astea , brunetul se repede la mine şi mă întoarcere spre el şi observand ca lacrimile îmi inundasera faţă mă ia in braţe
şi mă strânge tare la pieptul lui puternic iar eu profit de fiecare clipă deoarece ma simţeam bine lipită de el . Dupa cateva minute ma desprinde de el si se uita cu tristete si ingrijorare la  vânătaia  mea , apoi ma atinse cu grija pe locul cu pricina .

- Cum sa întâmplat asta ?

- Daca iti spun cu siguranta nu mă vei crede , îi spun eu lasand privirea in jos.

- Pune-ma la incercare dacă eu nu stiu  ce este incredibilul atunci cine , avand în vederea care l-am încercat pe propria piele.

- Ce vrei sa spui cu asta? l-am intrebat eu  deoarece când a spus acele cuvinte mi sa parut ca din nou ascunde ceva.

- Nimic , la un moment dat vei intelege totul însă acum nu este cel mai prudent moment sa-ti spun.

- Bine o sa imi spui cand te vei simtii pregătit . Imi pare rau ca te-am speriat ceea ce mi sa întâmplat în seara asta , nu e ceva nou , cand am cosmaruri urate ca acum , si cand sunt lovita sau ma ranesc in vis , in viata reala apare ca o vanataie . Stiu ca e imposibil dar nu am nici cea mai vaga idee de ce mi se intampa mie asta . Imi era frica de reactia lui , probail ca ma credea o ciudata , dar el nu spuse nimic , doar tacea si se uita cu ingrijorare la mie , apoi dintr-o miscare ma lua in brate , ma aseza pe pat .

- Nu iti face griji o sa aflam noi de ce se intampla asta , stiu pe cineva care ne poate spune dar pana atunci incearca sa te odihnesti , nu uita suntem intr-o mini vacanta .

Spuse toate acestea neincercand sa ma ingrijoreze sau sa imi dea de banuit , apoi usor sa ridcat de pe pat si a vrut sa se departeze de mine , dar nu a reusit caci l-am prins de mana si i-am spus sa nu ma lase singura , acesta se uita ciudat la mine de parca nu-i venea sa creada ca eu am spus toate astea . Fara sa mai zica nimic se aseza langa mine si isi incolaci bratele puternice in jurul corpului meu . Ma strange atat de tare de parca nu vroia sub nici o forma sa-i scap , si nu dupa mult timp ochi mei se ingreunau pana cand am pierdut orice contact cu realitatea , insa chear si in somn il simteam langa mine , si era perfect .




Salut , intr-un final am ajuns si eu cu next-ul , imi pare rau ca a durat atat , dar sunt aici , sper sa va placa ,asa ca spor la citit


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.


Ultima editare efectuata de catre NaTy nAtY EvIl in Mier 28 Aug 2013, 09:01, editata de 1 ori
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Aug 2013, 14:54

Oh cat de frumos e. E incredibil. Nu ma asteptam ca si Sakura sa fie ca Sasuke, dar de la tine ma astept la orice surpriza. Imi place legatura pe care ai creat-o intre Sasu si bunica sa. E atat de dragut. Ma bucur nespus ca a devenit asa de dulce. Abi astept continuarea si iti multumesc din suflet ca m-ai anuntat. kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Aug 2013, 22:57

Hello !
Mersi de anunt kiss Insa abia acum reusesc sa iti las un comentariu pentru ca pana acum m-am documentat, citind celelalte capitole pe care nu stiu cum le-am ratat think 
Cat de mult imi place ca Sasuke a avut curajul sa recunoasca in fata bunicii lui ca o iubeste pe rozalie ♥️ dap ! Abia astept nextul yeah  Sper ca o ma poti anunta si atunci dance2 
Bye ! ♣️
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Aug 2013, 11:41

Hei happy Mersi de anunt kiss
Capitolul a fost asa de frumos in love cel mai mult mi-a placut sfarsitul, a fost asa de sentimental...dar de ce i se intampla Sakurei chestiile alea?! Chiar este foarte ciudat...
Hai ca te-am lasat. Pana data viitoare spor la tastat in continuare.
~Sayonara~ a hug


 Ingerul noptii - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Sept 2013, 01:43

Bauuuuuuuuuuuuuu i love you ! Multumesc ca m-ai anuntat :* ! Omg , Sasuke si Sakura adormind impreuna : o imagine puternica, emotionanta ce aduce in prim-plan iubirea dintre doi ingeri. Deabea astept sa ma anunti cand o sa pui continuarea ( te rog :* ) . Oh, si ai cam multe greseli de tipar, sper ca nu te super ca-ti spun. Oricum se rezolva daca esti mai atenta :)).  Pai, spor la scris si nu uita, te rog, sa ma anunti cand vii cu next. Pupssssss de la dedde kiss*kiss*::**kiss*kiss


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Sept 2013, 00:24

Capitolul 13
 
 
 
Sakura p.o.v :
 
Poveste pe care o traiam era undeva la inceputul incredibilului , simteam ca nimic nu era la fel si ca totul abea incepea . Nu imi era teama deoarece asa trebuia sa fie , nu eram un om normal , si chear daca mi-era greu sa recunosc , toti cei din jurul meu era diferiti , nimic nu semana acum cu ce aveam candva in Tokyo , acum faceam parte dintr-o alta lume . Doar faminlia lui Sasuke mai arata normal in  ochi mei .
 
Era dimineata razele soarelui rasareau dinou , si cerul era complet senin , si asta nu prevestea nimic bun , stiu e ciudat sa spun asta , dar era o mare zi pentru mine , deoarce astazi ma voi apropia cu un pas de adevar . Planuiam sa evadez pentru cateva ore de langa brunet si sa ma indrept spre casa in care mama si matusa mea se nascusera , isi perecesera copilaria si o mare parte din adolescenta . Aici in resedinta bunicilor mei din Londra trebuia sa gasesc ceva din trecutul misterios al gemenelor Winks . Imi era putin teama de ce voi descoperi dar trebuia sa infrunt asta odata pentru totdeauna .
 
Ma ridic energica din pat , de parca nu peterecusem o noapte treribila cel putin la inceput caci mai tarziu in bratele lui a fost incredibil , si chear am reusit sa dorm , dar acum nu era acolo si asta ma nelinistea un pic , dar in acelasi timp simteam ca totul era bine si ca nu trebuia sa fie prea departe .
 
Ies din camera si o zaresc pe Tunade , si o intreb unde pot sa fac un dus ea imi arata baia si ma indrept intr-acolo , dar nu inainte de a-i multumi  . Fac rapid un dus si intru dinou in camera imi iau din geanta un tricou alb o pereche de pantaloni negri cu mov , geaca de piele si o pereche de sandale care imi palceau mult , le imbrac , imi impletesc parul intr-o coada pe o parte si eram gata  .
 
Peste cateva momente simt doua barte ce ma cuprndeau  , ii simteam mirosul , il simteam pe el langa mine si asta ma inebunea ca intodeauna  , ma saruta usor pe umar  si dintrodata  l-am auzit soptind .
 
-          Iarta-ma , nu m-am putut aptine , imi dadeam seama ca era tensionat  la fel ca mine de altfel .
 
Insa in loc sa-l resping cum era normal ma cufundam si mai mult in stransoarea bratelor lui , ma simteam bine , vie . Incet m-am intors cu fata spre el , nu vroiam sa-l privesc in ochi , deoarece stiam ca erau o capcana pentru mine , insa in acelasi timp simteam nevoia nebuna de a o face , de a ma pide macar pentru cateva scunde in prapastiile ce reprezentau ochi lui pentru mine .
 
-          Taci ,  strici asta , si am nevoie sa nu o strici , nu-mi venea sa cred ca tocmai spusesem asta , cazusem in bratele lui fara nici un efort din partea sa , dar asta e , mi-era imposibil sa ma aptin  .
-          Crezi ca as putea sa o fac , nu m-am mai simtit atat de bine niciodata in viata mea , dar avand in vedere reticenta si raceala pe care le primesc zi de zi din partea ta , trebuia sa iti spun acele cuvinte.
-          Tu vorbesti ? tu care m-ai respins mereu , tu care mi-ai cerut sa stau departe de tine , tu care care m-ai judecat fara ca macar sa ma cunosti … stii…
-          Oprestete , stiu am gresit mult , dar mi-e frica sa nu-ti fac rau , nu ma intelegi dar daca ai sti poate … dar se opri si isi lasa priviea in pamant , era trist , epuizat , indurerat si vedeam cum teama pulsa din ochi lui .
 
Era incredibil , si chear daca si eu sufeream , nu-l puteam intelege , era mult mai mult decat simtisem eu vre-odata , era … era sfasietor sa-l vad asa . In plus ma simteam neputincioasa stiind ca nu puteam face nimic ca asta sa nu se intample . Si atunci fara sa ma gandesc prea mult la consecinte mi-am apasat cu putere buzele peste ale lui , speram ca in acest fel sa-i iau macar putin din tristetea si durerea care ii inundase trupul si inima . Libile noastre dansau impreuna , iar el era lacom , de parca se temea ca asta nu s-ar mai intampa niciodata , era ca si cum incerca sa absoarba cat mai mult din fiinta mea in el , iar mie imi placea asta , si vroiam din ce in ce mai mult .
 
Dupa cateva minute , el rupse sartul .
 
-          Pot sa continui asta toata ziua , pentru ca nu ma pot satura de tine , dar cred ca bunica si matusa mea sunt nerabdatoare sa te cunoasca , si in plus ne asteapta  , ma mai saruta odata dar de data asta a fost un sarut simplu , iar apoi ma trase usor dupa el pana in sufragerie , unde erau toata familia sa asezata la masa  .
 
Ma simteam bine in prezenta lor , dar in acelasi timp ciudat , erau atat de normali, la mine acasa nu se intamplase niciodata sa ma simt asa . Cand traiam cu parinti , eram prea naiva si credula sa ma gandesc daca familia mea era una normala , iar dupa ce m-am mutat cu bunici , nu am stat impreuna la masa niciodata , mai intai pentru ca nu am vrut eu , iar apoi pentru ca ei au disparut , iar cu Gaara ma ciondranesc mereu cand suntem la masa , asa ca nu cred ca nu stiu daca familia mea a fost sau nu vreodata normala.
 
- Deci Sakura cum te simti la noi ? ma intrebase bunica lui Sasuke parca cu putina ezitare in glas .
- Sunt bine , ma simt bine , raspunsul meu era retinut si indoielnic simteam asta , dar nu eram instare sa raspund altfel , gandurile mele erau plecate departe , la mama , la familia mea distrusa , la tot cea trebuit sa vad si sa indur intr-un timp asa de scurt dar care va dura la infinit .
- Mie mi se pare ca esti suparata , te simti bine ? o aud si pe Tunade .
- Ma simt bine , doar ca mi-ar placea ca si familia mea sa fi la fel sau macar jumatate cum sunteti voi , oarecum va invidiez , dar in sensul bun al cuvantului desigur .
- Ce vrei sa spui ?
- Nu o mai interogati , lasati-o in pace , intervene si Sasuke .
- E in regula , familia mea nu mai e ce a fost candva , s-au intamplat multe , sau destramat toate , iar acum il am doar pe varul meu .
 
Nimeni nu mai spuse nimic desi stiam ca erau curiosi nu puteam sa le dau mai multe detalii nu o facusem cu nimeni si imi era foarte greu sa o fac acum . Asa ca cerandu-mi scuze pentru iesirea mea nepotrivita ma ridic de la masa , si ma indrept spre camera brunetului. Acum stiam ca am gresit cand am acceptat sa vin aici , stiam ca nu ma voi putea aptine , dar in acelasi timp nu stiam ca Sasuke ma va aduce la familia lui .
 
De ce viata mea era atat de nenorocita , iar mama era vinov… . Mai bine ma aptin , nu vreau sa ma gandesc la ceva ce pe urma voi regret . Trebuie sa aflu ade varul , trebuie sa fac ceva , si o voi face , nu mai pot continua in felul asta , ma doare prea tare , iar astazi ma durea mai tare decat niciodata .
 
Nu dupa mult timp , a aparut si brunetul care parea ingrijorat pentru mine , i-am spus ca sunt bine , dar l-am mintit si stiam ca si-a dat seama dar nu-mi pasa . Fericirea mea durase cateva ore acum durerea revenise , de zece ori mai mare , si era ca un val ce ma lovit din plin , trebuia sa supravietuiesc , sa nu ma inec , nu acum , nu era momentul potrivit  .
 
Vazand ca nu poate face nimic pentru mine , a hotarat sa plece anuntadu-ma ca va lipsi vre-o doua ore pentru ca vrea sa se intalneasca cu prieteni lui .Nu am spus nimic ci doar am aprobat din cap , acum era sansa mea sa ies din casa fara sa-i  dau explicatii lui Sasuke.
 
Dupa ce acesta pleaca mi-am luat geanta , si am plecat si eu , i-am spus bunici brunetului ca am sa merg pana la casa familiei mele , deoarece am de rezolvat  niste lucruri . Mi-a chemat un taxi si a insistat sa o iau si pe Aleca verisoara lui Sasuke deoarece ea cunostea orasul si mi-ar fi de ajutor . Nu am vrut la inceput desigur dar cu insistentele batranei am acceptat cu tragere de inima .
 
Tot drumul nu am spus nimic , nu aveam ce , nu o cunosteam si in rautatea mea nici nu vroiam sa o cunosc , nu ma interesa nimic in acel moment , decat sa ajung la resedinta si sa gasesc o dovada ca mama murise din alte motive si nu cele pe care le cunosteam eu . Dupa un drum destul de lung am ajuns la destinatie si nu-mi venea sa cred ca sunt acolo , am platit si am iesit din maisina uitand complet ca mai era altcineva cu mine , dar simt persoana straina aproape de mine si tresar cand aceasta isi pune man ape umarul meu .
 
-          Aici locuiesti tu ? ma intreaba fata putin timida .
 
Mi-as fi dorit sa nu o iau in sema , dar nu eram chear asa de rea , asa ca i-am raspuns la intrebare ca nu locuiam aici , dar ca mama mea o facuse . Era uimita o vedeam si avea si de ce , fiinca in fata noasta se ridica o vila uriasa cu trei etaje , cu o gradina imensa in jurul ei . Nici mie nu-mi venea sa cred ca apartinea familiei mele . Desi veche , arata impunator de parca vremea nu se lasase niciodata peste ea .  Ma apropiu de poarta cand cineva imi iese in cale si ma intreaba cine sunt si ce caut acolo , era portarul , care se parea ca era bine instruit sa nu primeasca pe nimeni fara autorizatie . Ii spun cine sunt dar ezita in ma crede asa ca scot o ftografie cu mine si mama , acesta cand o vede ramane prcatic socat si ma pofteste inauntru .  Intru cu Aleca dupa mine  , acum ma simteam increzatoare , aveam toata casa la dispozitiia mea si sigur o sa gasesc macar o farama din ceea ce caut intru in casa si descui usa cu cheia pe care am furat-o din biroul bunicului .  In pragul usi apare o femei putin mai invarsta decat bunica si se uita socata la mine , simteam ca ma cunoaste dar nu stiu deunde , probabil am mai fost aici cand eram mica dar totul era vag aproape inexistent . Se apropie de mine aruncandu-si privirea blanda peste mine , ma invaluia si ma simteam bine in prezenta ei chear daca nu o cunosteam .
 
-          Esti atat de frumoasa , sopti ea in cele din urma , si stiam ca o sa vii pana la urma .
-          Cum adica stiai ?
-          Intuitie , cauti raspunsuri , nu-i asa?
-          Da , ei bine da , dar dumneata ma cunosti pe mine , ma simtem confua femei asta era … nu stiu …diferita …crad .
-          Sigur ca te cunosc , Sakura Haruno Winks , fica scumpei mele Lina , erai abea un bebelus cand te-am vazut ultima data .
-          O cunosti pe mama ?
-          Da , am fost dadaca ei , prctic eu am crescut-o , pe ea si pe matusa ta desigur . Permitemi sa ma prezint , ma numesc Anabel .
-          Deci o cunosti bine ?De ce ma urat , chiar nu i-a pasat ca ma lasa sigura ?De ce si-a luat sigura viata , eu si tata o iubeam , dar nu i-a pasat , iar acum cea care e singura acum sunt eu  . Eram epuizata ma durea ce-i spuneam dar nu puteam sa ma  mai ascund dupa deget , sentimentele mele curgeau siroaie din mine , simteam durerea aproape cu aceiasi intensitate ca atunci cand am gasit-o moarta pe podeaua biroului tatei , era sufocant sa vad acea imagine dinou si dinou in minte , era ca o rana deschisa care va sangera mereu .
 
Femeia se uita cu tristete la mine , de parca ce spusesem o ranise profund . Poate ii stricasem imaginea pe care o avea ea despre mama mea , dar nu mai suportam , simteam ca nu voi trece niciodata peste aceasta situatie in care ma adus viata , sufletul meu era prea ranit , iar corpul meu protesta , era prea slaba sa simta toate astea , prea slaba .
 
-          Niciodata sa nu mai spui asta , pentru ca mama ta te-a iubit , va iubit , erai motivul pentru care niciodata , dar niciodata nu si-ar fi dorit sa moara , dar de asemenea era nevoie , nu a fost vina ei sau a matusi tale , e din cauza blestemului care domina peste familia Winks de secole , iar sacrificial gemenilor de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) feminin face parte din ritual .
-          Ce tot spui acolo ?
-          Nu pot continua , imi este interzis , imi pare rau .
-          Nu o sa-mi mai spui nimic ? E din cauza ei , caci daca da ,  ii spun sa plece ,tip eu la ea  aproape inecadu-ma in propriile lacrimi .
-          Nu  , nu o sa-ti mai spun nimic , si nu din cauza ei , ea nu e un pericol , e om , e prea spaba ,  uita totul chear in momentul in care cuvintele sunt rostite .
-          Poftim , noi toti suntem oameni ?
 
 
 
-          Oare ? Cred ca  prietenul tau poate sa-ti spuna cat de uman e .
 
 
 sper sa va placa , merci pentru comuri si spor la citit ............
 
 
 

 


 Ingerul noptii - Pagina 2 Broken-wings-live-wallpaper-891828-0-s-307x512


“Şi îngerii… plâng: priviţi cerul!” 
.
.
.
Sus In jos
Continut sponsorizat




 Ingerul noptii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingerul noptii    Ingerul noptii - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ingerul noptii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-