Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 SasuSaku sau SasuKarin?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

SasuSaku sau SasuKarin?
SasuSaku logic
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_vote_lcap97%SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_vote_rcap
 97% [ 110 ]
SasuKarin ca urasc SasuSaku
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_vote_lcap3%SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_vote_rcap
 3% [ 3 ]
Total voturi : 113
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 14:21

Hmmm eu una sincer o plac si pe Karin este foarte frumoasa. Nu stiu de ce o percep unii ca pe o *censored*. E un personaj foarte interesant insa parca tot se potriveste mai bine SasuSaku. Nu am nimic impotriva ei, dar parca nu se potrivesc :))
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 00:19

normal ca sasusaku
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 00:19

happy happy happy happy
Sus In jos
Red_Anto**
Genin
Genin
Red_Anto**

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ‘’ In coltul intunecat al mintii umane ‘’
acebook acebook : https://www.facebook.com/antonia.bubu?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : → Net ←
Stare de spirit Stare de spirit : ๏ ̯๏

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 23:04

Votez .... SasuSaku normal doar e cuplul meu preferat din tot animeul in love in love in love
Sus In jos
~Kirara~Shiva~LoveYou!~
Academy Student
Academy Student
~Kirara~Shiva~LoveYou!~

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Emo World!
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 20:26

SasuSaku forever! Mi se pare cel mai reusit cuplu din serie alaturi de NaruHina.
Am observat in ultimele numerel din manga ca Sasuke incepe sa se schimbe, deci sunt din ce in ce mai mult sanse. Oricum, asteptam sa vedem ce se intampla in continuare si hai cu SasuSaku! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 21:31

Aoleu , Doamne SasuKarin ?

Doamne de o mie do ori nu , mai bine Sasusaku
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 19:06

Ei bine chiar sunt sigura care a votat sasukarin crying . imi place mai mult de sasukarin pentru ca amandoi sunt rai si karin e mai frumoasa decat sakura inainte cand sakura avea parul mare era mai frumoasa dar acum ca are parul scurt este urata parerea mea kiss
Sus In jos
Andreea^^
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La pc:3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 13:48

Cllllaaaar. votez SasuSaku:X:X:X:X:X, este cuplul meu preferat din tot anime'ul. Pur si simplu nu il pot vedea pe Sasuka cu alta fata , iar pe Sakura cu alt baiat;)) .Mi se pare ca ei doi sunt potriviti sa fie impreuna love . Chiar sper ca Sasuke sa'si revina si sa se uite la Sakura , sa'si dea seama ca ea e fata potrivita ... Dar na , imi vine sa'l bat pe Sasuke la cat de chior e nervi! nervi!
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 11:39

Sincer nu ca am ceva impotriva cuplului SasuKarin , dar nu cred ca se potrivesc . Karin este sentimentala , iar Sasuke atat de plin de el si rece . prefer Sasusaku chiar daca nu stiu de ce , dar cred ca asa merge cel mai bine . Sunt cat de cat sigura ca Sakura il poate schimba pe Sasuke , doar cred de unde atat siguranta lough .
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 21:01

SasuKarin? Pe bune? Nu se potrivesc DELOC. Karin nu il iubeste pe Sasuke si nici macar nu-l cunoaste nici pe sfert cat Sakura. Ea este doar o dementa...sorry fanilor Karin, dar sa fim sinceri, ea a fost una din adeptii lui Orochimaru si in primul episod in care am vazut-o era clar ca e o dementa. Nu are deloc suflet bun dupa parerea mea, ea este indragostita doar de aspectul fizic al lui Sasuke. Nici macar nu-l cunoaste si lui Sasuke nu-i pasa catusi de putin de ea. S-a alaturat lui doar pentru faptul ca este hot si misterios, nu pentru ca i-ar pasa de altceva, nici macar nu stie ce vrea de la viata. Eu nu-l pot vedea pe Sasuke cu alta fata in afara de Sakura. Ei doi se potrivesc de minune, ea chiar poate sa-l schimbe deoarece se completeaza reciproc. Ea atat de sensibila in interior vrand sa para dura si chiar agitata uneori, iar el calm tot timpu' [ cu exceptie crizele isterice care au devenit tot mai dese in ultimul timp ] si dur in adevaratul sens al cuvantului.
Nu-mi place nici-un cuplu care incepe cu Sasu si nu se termina in Saku.Dar cuplul pe care nu-l suport cel mai mult din aceasta categorie este SasuKarin, adica frate ei deabea se cunosc si nici n-o so faca plus ca don'soara Karin a fost deja victima lui Sasuke si acum sta bine mersi intr-o celula draguta si racoroasa exact ce i se cuvine. Dupa parerea mea ea nici pe Suighetu nu-l merita. Ar fi pacat ca Sasuke si Sakura sa nu fie impreuna mai ales pentru saraca Saku care il iubeste cu adevarat si sufera mult din cauza schimbarii sale atat de mare.
In concluzie, SasuSaku sunt clar facuti unul pentru celalalt si SasuKarin nici nu merita pomenit.
Ja Ne !
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 21:00

fara discutie sasusaku arata foarte bine impreuna decat sasukarin (nu le sta deloc bine impreuna)
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 13:53

Karin nu simte prea multe pentru Sasuke, e mai mult atrasa FIZIC de el, dar nu stie nimic despre comportamentul lui. Totusi, Sakura e mai potrivita pentru el. Desi nu ii suport pe nici unu' inafara de Karin. ^.^
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 15:35

În legătură cu tema acestui topic... Am "sosit" şi eu, într-un sfârşit, să-mi dau cu părerea .

Ei bine dezbat cele trei caractere: Venind vorba de Karin, aceasta nu simte o dragoste adevărată pentru Sasuke, ci mai mult o obsesie .

O obsesie ce aproape a omorât-o. Cu toate că, Sasuke a incercat să o omore, Karin încă este obsedată de el, iar această obsesie nu va fi stinsă niciodată .

În plus, comportamentul lui Karin, este chiar josnic, copilăros, deoarece, aceasta, îmbrăcându-se sumar şi încercând să-i atragă lui Sasuke atenţia cu orice, Sasuke îşi face o părere tot mai proa*tă despre ea .

Sasuke, deocamdată, nu este interesat de fete sau mă rog eu de restaurarea clanului, ci de răzbunare . Este atât de orbit de răzbunare, încât acesta nu observă iubirea ce i-o poartă Sakura, chiar dacă nu mai este la fel de mare, ea totuşi îl va iubi pe veci .

Comportamentul lui Sasuke, este aproape cel mai matur din tot animeul, însă, excesele acestea de nebunie, dau de gol copilul ce încă se zbate în el, copilul care încă strigă din răsputeri să înceteze, să se întoarcă în Konoha, şi să încerce să uite de tot, bucurându-se de viaţă ...

Sakura încă speră ca Sasuke să se întoarcă în Konoha şi, poate, să se întoarcă şi la ea . Acest lucru pare aproape imposibil, din punct de vedere, însă, sperăm cu toţii ca Itachi să-l zguduie puternic, aducându-l pe drumul realităţii .

La comportamentul Sakurei, mai este ceva de lucrat, şi încă cum ! Sakura este prea moale câteodată, iat câteodată îşi varsă nervii, aiurea, pe Naruto .

Se crede mult mai slabă de ceea ce este şi, de aceea, se crede inferioară . Cu toate că nu ştie ea aşa de multe tehnici, şi se enervează de la orice prostie, ştie extrem de bine să-şi ascundă sentimentele în spatele unei măşti, lucru care nu este în avantajul ei .

Concluzie: Mai bine se potrivesc Sakura şi Sasuke, decât Sasuke şi karin, deoarece se completează reciproc .

Oricum, sunt sigură că, dacă Sasuke ar fi împreună cu Sakura, aceasta ar topi toată gheaţa din sufletul şi inima sa !


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Sam 06 Oct 2012, 22:38, editata de 2 ori
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 17:51

...Aneta are dreptate. Karin e obsedata de Sasuke. Chestia aia nu are cum sa fie dragoste. Sakura il iubeste cu adevarat pe Sas'ke. No coment, pentru el si-ar da si viata. Si in plus, Sasuke a dat cateva dovezi cand era mai mic ca poate, POATE ceva ceva simte si el...
Sooo, Sunt SasuSaku 4ever si SasuKarin 4never
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Mar 30 Oct 2012, 13:36

In primul rand , nici nu stiu ce e cu topicul asta. can\'t see !!! (Fara suparare, doar glumesc)
Toti oamenii normali ar vrea SasuSaku in loc de SasuKarin.
Acum sa fim seriosi : nimeni nu o iubeste pe Karin si toata lumea e scarbita numai cand se gandesc la SasuKarin , iar personalitatile lor sunt total opuse , nu ca la Sakura ar fi diferit.
Niciuna nu este potrivita pentru Sasuke, el este prea intunecat pentru ele.
As zice ceva de mine, dar ma abtin rolling on the floor .
Aceasta este numai parerea unei persoane neimportante.
Meli&Co
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 19:06

floricica gingasa a scris:
Ei bine chiar sunt sigura care a votat sasukarin crying . imi place mai mult de sasukarin pentru ca amandoi sunt rai si karin e mai frumoasa decat sakura inainte cand sakura avea parul mare era mai frumoasa dar acum ca are parul scurt este urata parerea mea kiss

Stop!Deruleaza!Iti place SasuKarin?O my o my!O fii ea pretty, da chiar nu cred ca e ma frumoasa ca Sakura.Stii, nu prea inteleg de ce ai ales forumul SASUSAKU. Nu sunt rea, dar serios acum, God!

Choco :) : Fiecare are dreptul la propria alegere. Daca a avut demnitatea de a-si spune parerea, nu inseamna ca trebuie criticata. In plus, forumul acesta nu este numai despre SasuSaku, exista multe alte topicuri inetresante care nu au legatura cu asta. Oamenii au dreptul la alegere, cititi consitutia. fotbal
Sus In jos
UchihaAlexandru
Genin
Genin
UchihaAlexandru

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Alexandru Cîmpanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 275
Puncte : 368
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Navigharea pe internet,sporturi pentru mentinerea santatii etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Buna.

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Lun 31 Dec 2012, 02:30

Votez pentru SasuSaku,se potrivesc foarte bine,am vazut in multe episoade cum si-a aratat sakura sentimentele pentru sasuke


Ultima editare efectuata de catre UchihaAlexandru in Dum 06 Ian 2013, 21:10, editata de 1 ori
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Ian 2013, 01:55

Sasusaku!!!!desigur si Karin se potriveste :| ,dar Sakura ii mai Se*y decat Krin in poza aceasta happy2 (parerea mea),si cel mai hot baiat (din Naruto) + cea mai se*y fata(din Naruto)=cu cuplul perfect yeah (tot parerea mea).
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 14:06

Logic SasuSaku!Fara ei animeul Naruto sa-r da cu totul peste cap!Nu ar mai fi deloc logic!
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:54

Cred ca faza cu SasuKarin este extrema. Adica e pentru cei care ar vrea ca SasuSaku sa fie impreuna.
Eu n-am nimic impotriva lor, dar prefer NaruSaku. Deci ... ma abtin sa votez, pentru ca mi-e ciuda pe SasuSaku si pentru ca (,) Karin e prea nesimnificativa :-j.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 01:40

SasuKarin?
Eu una urasc acest cuplu.. De ce? Nu se potrivesc deloc. Karin este doar obsedata dupa aspectul fizic al brunetului. Insa Sakura il iubeste sincer, este adevarat ca la inceput era si ea un fan..dar cu timpul s-a schimbat si pentru asta am un respect fata de ea. Sa iubesti un baiat atat de mult? Mai ales ca a incercat sa te omoare? Pf...rar vezi asa ceva. Eu in locul ei il uitam :)).
SasuSaku este un cuplu frumos si interesant ^^. Nu stiu daca se va intampla asta in anime dar stiu ca in ficuri si sufletul nostru va ramane mereu cel mai bun cuplu ^^.:x.
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 17:01

Pai.......SasuKarin nu prea se potriveste take this!! Fara suparare dar Karin aia e foarte indrazneata si nu tine prea mult la Sasuke ! hmm...?! Eu tin si voi tine pe veci cu SasuSaku ! SasuSaku e numarul nr1! Sper ca la sfarsitul animeului sa fie SasuSaku !!!!
Sus In jos
Sakura-chan Haruno
Academy Student
Academy Student
Sakura-chan Haruno

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Husi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Pai imi place sa dansez si sa cant etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 18:16

Logic ca am votat cu SasuSaku. SasuSaku forever and always in love in love kiss kiss
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Oct 2013, 20:19

Buna,
Normal ca Sasusaku. Vesnicul cuplu ce va domni mereu in sufletul si in mintea noastra!

Nu vad cuplul sasukarin nici nu imi pot imagina.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Mar 2014, 01:16

Karin înţelege şi accepta. Nu va putea vreodată şă-şi impună punctul de vedere în faţa lui Sasuke, decât dacă e legat de tehnicile ninja ale duşmanilor. L-a lăsat să fie absorbit cu totul de ură şi nu a încercat să-l ajute cu absolut nimic. În schimb, nu-l va trăda, nu-l va părăsi şi îi va fi loială toată viaţa, de altfeL -SPOILER- în manga deja s-a lăsat curprinsă de sentimentalisme când nu ştia dacă Sasuke supravieţuise înjunghierii, în ciuda faptului că acesta s-a comportat cu ea ca un adevărat nenorocit. Nu vreau să cred că obsesia ei s-a dezvoltat în ceva mai puternic, deoarece de când am început animeul eram înnebunită dupa cuplul Sasusaku. Când şi-a dezlănţuit puterea clanului Uzumaki, Karin şi-a amintit un lucru de pe vreme când Sasuke primise semnul blestemat, la examenul Chuunin, dacă nu mă înşel, şi anume faptul că acesta a salvat-o. Okai, m-am gândit că e nimic important, dar după... Şansele să fie împreuna sunt foarte mici, oricum, iar eu, sincer, nu o văd pe Karin supravieţuind războiului. 

Pe de altă parte, Sakura reprezintă exact opusul a ceea ce este Karin. Într-adevăr, pe vremea când avea doişpe ani era obsedată de Sasuke, dar personajul ei a evoluat atât de mult, încât mă întreb uneori ce motive ar putea avea Uchiha de nu acceptă o dată pentru totdeaună că o iubeşte. Sakura îi oferă un viitor, un nou început şi o şansă de-a dovedi că în ciuda tuturor greşelilor comise, de data asta va face ce trebuie. Dragostea adevărată necesită timp şi se dezvoltă după ce ai trecut absolut peste orice, indiferent dacă au existat numeroase nenorociri and stuff. Well, s-au petrecut atât de multe între ei, iar decizia ei din Shippuden, când dorea să-l ucidă, m-a nemulţumit. Dar ideea este că nu a făcut-o pentru Naruto sau pentru a salva satul de ruşinea că unul de-al lor s-a alăturat grupului Akatsuki, ci pentru Sasuke, pentru că ştia că dacă va continua în felul acesta, cel mai probabil, s-ar fi distrus singur, într-un proces lung şi dureros. Era imposibil să reuşească deoarece, în ciuda celor întâmplate, îl iubea. Şi îl iubeşte şi acum. Întodeauna îl va iubi. 
În manga deja au fost câteva scene în care Sasuke nu mai e caracterul badass al întregului anime şi că Sakura nu îi este indiferentă.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Well done Sakura, you impressed your man!
Sus In jos
Continut sponsorizat




SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku sau SasuKarin?   SasuSaku sau SasuKarin? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

SasuSaku sau SasuKarin?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sakura-