Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Gladiatorul - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Gladiatorul - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Gladiatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Mar 2012, 21:40


Capitolul 5.

Pov.Sasuke:

De ce nu mai este Sakura in spatele meu? Unde a plecat fetisoara asta ? Incercam sa dau cu privirea de ea dar parca disparuse. Grupul mergea tot inainte, se pare ca acum era o fata blonda cu ochii de un maro catre portocaliu. Nu o cunosteam…nu o mai vazusem niciodata dar era foarte frumoasa.. Sclipirea din ochii ei era una complet magica, ceva ma atragea. Dar nu…Sakura unde este ? Nu am timp sa fac ochi dulci cuiva. Daca nu era aici inseamna ca o luase pe un alt drum ce se afla inapoi.

Cum nimeni nu era atent la noi, mai ales la mine, fac stanga imprejur si imi continui drumul de data aceasta inapoi de unde am venit. Holurile acestea sunt interinabile, faci ore intregi ca sa mergi de la un capat al castelului in celalant. Daca eria nou venit pe aici, chiar te pierdeai. Am noroc ca am copilarit cat de cat pe aici si cunosc drumurile, nu pe toate dar cele mai importante. Primul hol imi iesea in cale pe partea stanga a drumului, hmm…asta nu duce nicaieri, nu e nicio camera aici. Pana la urma de ce a mai fost construit ? Ca sa ocupe spatiu aiurea.

Daca asta nu e bun, imi continui mai departe drumul, de data asta cu un pas mai grabit, eram dea dreptul ingrijorat in privinta rozaliei. Dar pana la urma, de ce ma intreseaza pe mine de ea ? Ce are ea in plus fata de acea blonda sau fata de oricare alta fata de pe Pamant ? Deja sunt doua intrebari lungi la care nu imi voi raspunde probabil niciodata, si tinand cont ca nu am ajuns de mult timp aici, cine stie cate altele vor urma…Inima mea se lupta cu mintea, ea cerea un raspuns clar la aceste intrebari dar pur si simplu mintea nu reusea sa faca fata cmenzilor. Ma opresc din drum doua secunde, incercand sa imi adun gandurile. Vroiam sa ma intorc inapoi, sa nu o mai caut, da constiinta imi tot repeta aceiasi propozitie : „Ce fel de barbat esti tu daca nici macar o domnisoara nu poti sa ajuti? „. Poate avea dreptate! Gandul asta ma omora cumplit.

Pana la urma am decis sa o caut. Ce aveam de pierdut? Mergand in continu pe holurile acestea ce deveneau din ce in ce mai plictisitoare, ajung la un al doilea hol ce era pe dreapta. Acesta mi se pare ca este cel bun. Este un alt hol ce duce tot la camera ei. O iau la stanga, marind din nou pasul. Holul era slab luminat, doar de cateva lumanari pe ici acolo. Zici ca eram in filmele de groaza. Ma uitam cand in stanga, cand in dreapta, cand inainte. Erau diferite tablouri cu neamuri de ale fetei, ea dupa cum stiti avand „sange albastru”. Da de unde! Cu ce se deosebeste ea de mine? Da, este femeie dar eu zic asa, la statut…Ma rog.

Merg ce merg si vad pe la jumatatea holului un trup firav si alb, intins uniform pe jos, stand intr-o balta de sange, aceia fiind in zona capului. Parul ei rozaliu era si el murdar de sange, acele reflexii movalii disparand cu fiecare clipa. Ochii ei verzi erau acoperiti de pleoapele albe, acei ochi verzi stralucitori de odinioara. Mana ei dreapta era acoperita de sange. Era Sakura…ce s-a intamplat aici?

Fug repede catre ea si ma aplec peste trupu-i firav. Ii ridic capul cu mana si incep sa o strig. Nimic…ii las capul inapoi jos si vreau sa o iau in brate dar cand vad ca acum si mana mea este plina de sange, o ridic repede si o iau ca pe mirese in brate. Noroc meu…camera ei era la doi pasi de aici. Ce i s-a intamplat oare? Deschid usa si o pun usor pe pat. Fug catre baie si dau drumul apei in cada. Dupa vreo 5 minute, o iau pe rozalie asa imbracata cum era si o asez in apa calduta. Apa se colora treptat in rosu, datorita acelui lichid rosiatic numit: „Sange”.

O mangaiam usor, suor pe cap, in zona de unde curgea sange. Curgea destul de mult, mi-era frica sa nu o pierd. De ce mi-ar parea rau pana la urma? Ce se intampla cu mine? Sentimentul acela nemilos pune stapainre pe mine, facandu-ma sa tremur umpic. Dragostea este senitmentul cel mai dureros…Mie mila de aceasta fiinta nevinovata. O vad ca respira din ce in ce mai greu. Punandu-i mana pe piept, constat ca inima ei bate slab, asta nu e semn bun.

Ies din baie si fug pe holurile palatului cautand pe cineva care sa ma ajute. Vad o fata care se plimba prin castel. Fug repede la ea si o iau de o mana incepand sa ii spun panicat:

-Am nevoie urgent de ajutor! Am gasito pe printesa, Sakura, intinsa pe jos plina de sange si am duso in camera ei dar inca pierde mult sange, mie frica ca o sa o pierd.
-Stai calm, ai dat chiar peste persoana potrivta. Eu sunt Ayuri, asistenta palatului. Hai sa mergem sa o vad pe printesa, papuselule! Spune ea.

Nu o bag in seama la ultimul cuvant cu: „papuselule”. Eram foarte grabit in legatura cu Sakura, vroiam sa fie bine cat mai repede. Ajungem in scurt timp la camera rozaliei, intre timp explicandu-i detaliat cum am gasito pe fata. Intram in baie si o vad pe Sakura tot acolo, cu ochii inchisi. Nu imi placea sa o vad asa. Ayuri, parca asa o chema, mi-a spus sa ies ca sa poata sa se ocupe mai bine de ea. Asteptm de ceva timp aici, pe patul fetei. Parfumul ei era pretutindeni in aceasta camera. O simteam in bratele mele rece, ca de gheata, cu ochii inchisi si fara suflare. Imi scutur capul, nu putea sa se intample asta! Vad cum usa se deschide iar Ayuri iese grabita si imi sune rapid, cu o voce mai ceva ca in filmele tragice:

-…SUSPANS.
To be continued…

Acesta a fost capitolul dragilor…L-am facut in timp ce ma uitam la Burlacul sezonul 3, care a inceput astzai, si am cam fost atenta si pe acolo. Stiu ca sentimentele nu prea sunt dar…ma voi revansa. CAPITOL EXTRA NECORECTAT!!!
~Sexy Bee’~


     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 17:35

heeei tu kiss

Ai pus next de ceva timp si eu abia acum vad..

Imi pare rau sad

Chiar speram ca Sasuke sa o gaseasca in love, mai sper si sa nu aiba ceva grav sad

Capitolul a fost superb, stiu ca o sa se faca bine huh?

Spor la scris, anunta-ma in continuare kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 17:37

Liss' dar hai si tu cu next-ul de la Born to Die ca vreau sa vad ce se mai intampla. Plzzz


     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Gladiatorul - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 18:25

Buna!
Ce ii spune?
Sa nu-mi spui ca o omori ca ai de aface cu mine.
Ce dragut e Sasuke..
Si Mei e foarte draguta.
Pai astept urmatorul capitol.



Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 21:16

Draga mea! Nici nu iti imaginezi cat ma bucur ca ai adus next! Ma bucur ca a gasito Sasuke..Astept next ca altceva nu pot sa spun pentru ca mai lasat fara cuvinte huh?


Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Crazy Love
Academy Student
Academy Student
Crazy Love

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lumea mea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma plimb cu rolele.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy, visatoare...

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 21:54

Buna! Ai avut dreptate Biby, site-ul asta e super tare. Dar ma rog...revenind la al tau fic, imi place foarte moolt! Ce pot sa spun...chiar te pricepi la scris. Ideea nu am mai vazuto. Sper sa aduci repede next-ul si cand o faci, sa ma anunti si pe mine.




Tell it out! Love me or hate me? No you do not know what's in your heart.
You know what, I was tired of your stupid games.
Already start to have an obsession.
If you want me, show me that. I do not think you love me ....
If you loved me, did not you do now to wonder if your feelings are real.

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Mar 2012, 20:17

Capitolul 6.

Pov. Sakura:

Mergeam in intunericul nemarginit. Mi-e frica, ma simnt singura, abandonata. Ce este acest loc? Unde sunt eu? Ce mi se va intampla? Atatea intrebari a caror raspunsuri imi sunt necunoscute. Obraji mei erau umezi, cu toate ca eu nici macar nu am plans. Ma opresc brusc, lasandu-ma sa cad jos in genunci cu mainile incolacite in jurul trupului meu alb si rece, parca imbratisandu-ma. Incep sa strig, sa imi dau seama unde sunt si ce se intampla cu mine, dar aceiasi liniste enervanta domina intreaga imagine demna de filmele scarry.

Aud zgomotul unei usi ce se deschide, urmata de acel scartait ce imi zgaria timpanul. Ma uit in stanga si in dreapta, nimic…Ma ridic din nou de jos, continuand sa merg prin intunericul patrunzator. Aceiasi intrebare ca si mai devreme: „E cineva aici?”. Nimeni nu imi raspunde, desi acel scartait era atat de real, cineva e aici. Simnt o respiratie rece in ceafa. Ma intorc rapid incercand sa zaresc persoana ce incearca sa ma speria, cred! Nu era nimeni. Ce se intampla aici? Aud o voce atat de cunoscuta mie, ce imi sopteste la ureche o intrebare ce m-a speriat de-a binelea:

-M-ai uitat?

Era el, Pompeius. Cine este acest necunoscut? Ei bine, in copilarie obijnuiam sa ma joc cu Sore, o fata cu parul albastru deschis, o culoare neobisnuita, si cu ochii la fel ca si parul, de un albastru sclipitor. Ea era o fire miloasa si adese ori rusinoasa. Nu ar fi indraznit sa omoare nici o musca. Eram cele mai bune prietene, pana intr-o zi:

FlashBack:

-Hei Sore, vino aici! Strigam eu catre prietena mea albastruie. Nu primeam nici un raspuns. Sore vino repede, este o floare foarte frumoasa si rara.

O tacere ca de piatra se asternuse mai apoi in gradina castelului. Eram numai o fetita de 10 anisori, imi placea sa cercetez florile, pe cele mai frumoase, la fel si prietena mea. Era pe atunci ceva important, o floare foarte rara ce se gasea arare ori. Se numea Kishi, petalele ei erau mov-rozalii, presarate cu sclipici albastru. Modelul ei te incanta enorm de mult.

Banuiam ca se intamplase ceva, aveam o presimtire rea. Nu vroiam sa stiu ce era, dar habar nu aveam ce urma sa vad, la doar 10 ani. Mi-am lasat cartea pe care scriam si desenam floarea gasita pe iarba moale. Am inceput sa alerg strigand in continuu numele ei, a prietenei mele care nu a gresit cu nimic sa merite soarta ce o avea.

Am mers destul de mult in cautatrea ei, pana am ajuns in apropierea unui foisor unde imi placea sa ma relaxez cu Sore pe masuta aflata in centrul sau. Am hotarat sa ma asez putin pe jos ca sa imi trag sufletul, strigand-o pe Sore si spunandu-i sa nu mai glumeasca si sa vina sa vada floarea. In timp ce priveam in jurul meu, privirea mea ramasese fixata pe cateva picaturi de sange ce duceau catre foisor.

Alarmata, ma ridic si o iau la goana pe urma acelor picaturi sangerii si proaspete. Ajunsesem la foisor, acum urcand treptele cu grija. O imagine macabra imi aparea in fata ochilor. Pur si simplu am ramas muta, stana de piatra. Lacrimile si ele impietrisera, nu aveam glas si in mintea mea ma rugam la Dumnezeu ca tot ceia ce vad sa fie o iluzie sau un cosmar, dar NU! Totul era mai mult decat real.

Pe acea masa de odinioara, unde eu si prietena mea Sore ne relaxam si mancam cate un mar rosu ca focul, unde radeam si fugeam, unde cantam cantecele mele peferate si unde scriam despre plantele decoperite de noi, acum zacea albastria mea fara viata, intr-o balta de sange, cu un cutit infipt in inima ei micuta, fara vlaga. La capataiul ei scria mare si clar un singur cuvant: „Pompeius”. Pompeius era fratele ei.

Atunci am cazut in genunchi, incepand sa tip catre cer cerand o minune de la Dumnezeu. Ceream indurare, o ceream inapoi pe ea! Mana ei era in afara mesei, deasupra chipului meu. O picatura de sange proaspat mi-a cazut pe chip, ca si cand as fi plans eu. Am sterso repede si m-am ridicat in picioare, spunand:

-Pubius, iti jur ca mi-o vei plati scump. O voi razbuna pe Sore chiar de ar fi sa mor, eu cu mana mea te voi omori la fel cum si tu ai omorato pe ea. JUR!

Nu am inteles nici pana in ziua de azi de ce i-a facut ce i-a facut. Am incercat sa ma gandesc dar nu gaseam un raspuns concret. Cert e ca m-am tinut de juramant. Armata l-a prins pe Pubius si l-au adus la mine pentru a-l judeca. Insa am smuls din teaca sabia unui soldat si i-am infipto in inima, astfel indeplinindu-mi juramantul si razbunand-o pe singura mea prietena pe care am avuto, pe Sore.

End of FlashBack.

To be continued…

Sunt suppy pe voi ca nu imi mai dati comm-uri. Nu va place ficul meu? Spuneti-mi daca nu si il voi inchide. Eu sper sa va placa capitolul acesta si sa imi dati mai multe comm-uri ca sa stiu daca il inchid sau nu…


     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Mar 2012, 21:06

Heeey!
Dar acesta este un fic minunaat..
Cum sa te gandesti sa il inchizi?
Doamne fereste sa faci asa ceva...
Este pur si simplu minunat!
Imi place la nebunie sa stii!
Sunt atat de curioasa de ce se va intampla in continuare cu Sakura.
Sper sa fie bine.

In fine...fara sa se plictisesc pre mult iti spun sa aduci nextul cat mai repede si poate ma anunti si pe mine.

App: acesta este ficul meu: O dragoste ciudata.


Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Gladiatorul - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Mar 2012, 17:12

Buna a hug
In primul rad, ar fi o mare, mare mare, prostie sa inchizi ficul.
In al doilea rand: Este unul dintre ficurile mele preferate, deci te rog.
In al treilea rand, nu-mi vine sa cred.. n*********l
A omorat-o pe saracuta Sore..
Si ce vrea sa-i faca Pompeius?
Ah, in fine.
Astept next-ul scumpo kiss



Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 15:33


Capitolul 7.

Pov. Sakura:

-Ce vrei de la mine, Pompeius? l-am intrebat eu.
-Ce vreau? RAZBUNARE! a spus el punand accent pe ultimul cuvant.
-Ce? Tu ai omorato pe Sore. Din cauza ta ai murit! am spus eu.

O liniste apasatoare domina acum incaperea neagra. Nu il vedeam din cauza intunericului dar puteam citi furia pe fata lui. Vroia sa ma faca sa platesc, stiam asta. Pot spune ca din ziua in care mi-am dus la bun sfarsit razbunarea am stiut ca o data si o data tot o sa ne reintalnim, dar nu m-am gandit ca intalnirea noastra va fi in asemenea circumstante. Deodata totul se face alb, un alb ce cu usurinta ma orbeste.

In scurt timp albul paleste, acum putand sa vad clar. Eram intr-o camera cu peretii din sticla, fiind goala, nemobilata. In fata mea statea el, Pompeius, ce se pregatea sa ma atace…cred. Se apropia de mine cu o fata gotica, demna de filmele acelea de groaza. Cu cat se apropia de mine, cu atat ma dadeam mai inapoi, incercand sa scap de el. Simnt cum ma lovesc cu spatele de unul dintre geamurile reci, astfel inghitind de teama in sec. Priveam pe geam, fiind fortata de Pompeius ce ma tinea de gat.

-Vezi? Ce urat e aici, ploua mereu si este cerul foarte innorat. Intreaga natura parca sufera, incearca sa gaseasca un loc mai bun. Asa si eu. Am nevoie de razbunare ca sa stiu ca pot zambi, il auzeam pe baiat cum imi soptea la ureche.

Camera din sticla era undeva suspendata deasupra padurii de jos. Nu stiu ce ne tinea aici sus, dar era foarte ciudat intreg peisajul. Mainile mele stateau lipite de geam, la fel si fruntea mea. Pompeius continua sa ma stranga din ce in ce mai tare de gat, incat la un moment dat nu mai puteam respira. Tot il rugam printre suspine sa ma lase in pace, ca tot ce am facut a fost pentru Sore, dar parea sa nu ajute la nimic. La un moment dat, i-am psu o intrebare care l-a facut sa zlabeasca stransoarea:

-De ce ai omorato pe ea? Cu ce ti-a gresit?

Nu mi-a raspuns. Nu vroia sa imi raspunda…M-a apucat cu putere de gat si ma dat cu capul de geam, astfel crapandu-se. Mi-a dat drumul, alunecand incet in jos, facand contact cu podeaua rece, si ea fiind transparenta. In urma mea, pe geam a ramas urma sangelui. Mi-am dus ca si atunci cand cazusem in castel pe jos mana la cap, fiind acelasi rezultat. Palma mea era plina de sange rosu si proaspat, mi-era frica pentru ce mi se putea intampla.

-Crezi ca daca am omorato pe ea nu pot sa te omor si pe tine? m-a intrebat el.
-Dar cum sa ma omori daca eu deja sunt moarta?
-Ei bine momentan nu esti. Te lupti intre viata si moarte, dar sa zicem ca deja soarta ti-e aleasa, am ales eu in locul tau, mi-a raspuns el.
-Dar tu daca esti mort, cum sa ma omori si pe mine? am intrebat eu.
-Atatea intrebari si detali, sa zicem ca am incheiat un Pact cu Diavolul, mi-a raspuns el.
-Si ce inseamna ma rog asta? l-am intrebat din nou.
-Nu am timp de pierdut cu intrebarile tale stupide…Mai bine sa trecem direct la actiune!

Il vad cum se apropie de mine in mana avand un cutit. Ma ridic si incerc sa alerg, dar aceasta incapere nu avea usi, nu puteam sa fug. La un moment dat ma ia de par si ma tranteste de un geam. Se apropie de mine cu repeziciune. Inchid ochii si incep sa cant in minte o melodie care mi-o zicea mama de mult, dupa care parca aud inca vocea ei ce imi soptea la ureche: „Nu iti face griji, nu o sa ti se intample nimic rau”. Atunci dechid ochii, simtind ca ceva imi curge pe obraz. O vad pe Sore in fata mea, acel cutit trecandu-i prin burta. Ochii incep sa imi lacrimeze fara voia mea, vazando pe ea cazand in genunci langa mine. Il vad pe Pompeius cum incet, incet dispare, spunandu-mi ca daca nu venea Sore, eu nu as mai fi fost aici. La ce se referea? Ma tarasc in genunchi pana langa Sore, care abea mai respira. Fara sa ii cer explicatii, ea imi spune:

-Pactul cu Diavolul este atunci cand un om mort semneaza o foaie prin care spune ca vrea sa se intoarca ca sa omoare o persoana. Daca nu omori acea perosana, sufletul tau este luat de catre Diavol, si aruncat in temnitele intunecate. Imi pare rau, dar a trebuit sa inchei si eu acest tratat. Am crezut ca o sa il omor pe Pompeius, dar acum amandoi vom suferii. El nu te-a omorat pe tine, deci a incalcat tratatul. Eu nu l-am omorat pe el, deci si eu am incalcat tratatul. Imi pare rau ca nu mai pot sta cu tine, sa iti spun cat de rau imi pare.

Atunci o vad ca incepe sa dispara. Incerc sa o imbratisez dar trec prin ea. Vad cum un fum albicios ii iese pe gura, disparand intr-o lumina neagra. Ea inchide usor ochii si dispare din nou, lasandu-ma prada distrugerii. Simnt cum pleoapele mele sunt din ce in ce mai grele, iar eu le inchid, adormind si sperand ca ma voi trezi in camera mea, apoi iesind afara la joaca cu Sore, exact cum era si acum mult timp…Si-a dat a doua viata pentru mine, iar eu nu o pot ajuta cu nimic, nu sunt capabila de acest lucru.

To be continued…

Stiu…am foarte mult dialog si capitolul e cam scurt, dar m-am grabit sa il termin deoarece plec cu prietenele mele in oras si am zis sa fac si aici next-ul. Sper sa va placa si acesta. Va poop! Zbye!


     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 16:24

Iar am intarziat..Multumesc ca mai anuntat...Capitolul a fost minunat...Saraca Sore in iad a plecat...Si rimele m-au apucat..Asa ca vreau doar sa iti zic: Astept next si iti dau un pupic


Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Gladiatorul - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 17:50

Buna! a hug
Multumesc ca m-ai anuntat de next.
E o idee buna pactul cu diavolul..
Chiar daca a fost mic, a avut mult dialog.. si tot asa... imi place si se vede ca ai depus munca al el.
Eeh, cel putin Pompeius a murit.. dar imi pare rau de Sore.
Astept urmatorul captol, spor la scris. kiss



Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Andra-chan
Academy Student
Academy Student
Andra-chan

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my bedroom
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Heppy, so heppy!

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 21:58

Capitolul a fost foarte frumos . Sper sa pui nextul cat mai repede . Ideea este extraordinara . Te pup
Bye !


Gladiatorul - Pagina 2 Avrillavigneinmanila201

Look who I am,
Tell me what I'm
Take my arms and tell me
You want me!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 01:40

doamne ce frumos poate fi ficul tau. il ador la propriu. e super interesant si abia astept nextul in love


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 21:04

Hei kiss

Iti multumesc ca m-ai anuntat kiss

Imi pare rau ca ajung asa tarziu sad

Ce nenorocit e Pompeius asta, Dios. Il urasc, nu putea sa ramana in groapa lui acolo, sadic nebun ce e.

Imi pare rau pentru prietena Sakurei sad dar macar s-a terminat bine pentru ea, inca odata binele a iesit invingator dance2 Era si normal..biciuitor

Capitolul a fost superb si astept next-ul, pe care sper sa il pui repede kiss

Spor la scris kiss

i love you


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 13:43

Hmm, interesanta chestia cu Gladiatorul... think . N-am mai vazut asa ceva! huh?

Din cate am inteles, Sasuke vrea sa se razbune pe tiranul acela de Gaara, nu? Ei bine, ii urez succes, deoarece chiar vreau sa-l vad pe nen******t in timp ce sufera. Sper ca Sasuke sa-l tinteasca direct in inima cu sabia dance2 .
Sakura are niste trairi ciudate in timp ce este pe jumatate moarta. Biata Sore, imi este atat de mila de ea. sad . S-a sacrificat chiar si din mormant pentru prietena sa draga. Asta este chiar un lucru demn de oameni drepti si cu adevarat simtitori.
Deja se plac cei doi? Avand in vedere ca nu s-au vazut niciodata, nu ma prea mira acest lucru, stiind ca amandoi sunt foarte aratosi, dar nu ma asteptam sa se iubeasca din prima. Ma rog, cel putin din gandurile lui Sasuke asa am inteles. Oare cand Sakura se va trezi, isi va pierde memoria sau ceva de genul?
Abea astept nextul, si daca se poate te rog sa ma anunti si pe mine cand il postezi. kiss

Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Iul 2012, 13:53




Bine v-am regasit dragii mei cititori. M-am gandit sa fac next-urile la fic-urile la care nu am mai scris de mult, deci uite ca am ajuns si aici. Ca si la celelalte fic-uri, o sa va explic ce s-a mai intamplat in ultimele capitole:

• Sakura a lesinat iar Sasuke a adus-o in camera ei, cerand ajutorul asistentei din castel care ii face ochi dulci.

• Sakura a fost salvata de catre Sore in lumea de dincolo, deoarece fratele sau, Pompeius, vroia sa o omoare pe rozalie, insa nu a reusit. Sore si el au facut un Pact cu Diavolul, amandoi pierzandu-si viata din nou, ajungand in Iad.

Sper ca v-ati adus aminte despre ce s-a intamplat. Daca ati uitat ceva, nu ezitati sa ma intrebati. Acum ma intreb cati cititori mai am… Voi afla in curand! Acum, lectura placuta si spor la citit:

Capitolul 8

Sakura’s point of view

O durere de cap ingrozitoare nu-mi dadea pace de ceva timp. Incercam sa imi aduc aminte ce se intamplase, insa nu izbuteam cu nici un chip. Vroiam sa deschid ochii, dar parca ceva ma impiedica sa nu o fac. Oare era frica, sau teama ca ceia ce voi vedea de partea cealalta a pleoapelor nu va fi intocmai rezultatul dorit. Urasc cand mi se intampla toate astea! O imagine cu Sore, prietena mea draga, imi apare in minte. Acum imi aduc aminte totul. Pactul cu Diavolul, Pompeius si cum ea si-a dat viata pentru mine. Daca as putea, sigur as inversa locurile si mi-as fi dat eu viata pentru ea, nu biata mea prietena pentru mine.

De cand eram mica, imi aduc aminte ca Sore ma ajuta si era alaturi de mine mereu. Cand aveam nevoie de ea, era mereu aproape de mine ca sa-mi sara in ajutor. Mi-e dor de toate momentele petrecute impreuna, si de petrecerile in pijamale pe care le faceam sambata. As da orice ca sa mai petrec alaturi de ea macar o zi, jucandu-ne ca si atunci cand eram micute. Poate nu m-am maturizat chiar atat de mult, insa tot mai am speranta aceasta si tin la ea ca si un copil mic ce vrea din toata inima o jucarie.

-Sakura, te rog, trezeste-te! striga o voce incontinuu.

Aceiasi teama de mai de vreme ma acaparase. Teama ca nu voi mai fi aceiasi. Incerc, incet, incet, sa deschid ochii. Intr-un final ii deschid complet, uitandu-ma in jur. Era o camera ciudata, dar intr-un fel o cunosteam si aveam senzatia ca mai trecusem pe aici. Imi mutam privirea de la un lucru la altul, dand de un chip barbatesc. Parul sau brunet ii era facut tepi, iar fata sa avea trasaturi fine si frumoase, predominand ochii sai negri, unde te puteai pierde cu usurinta.

-Sakura, in sfarsit te-ai trezit! imi spunea.

La un moment dat, m-a luat in brate, strangandu-ma cu putere. Simteam ca ma sufoc, dar mi-era bine. In bratele sale ma simteam protejata, si in mod ciudat… iubita. As fi vrut sa stiu ce se intampla, de ce ma simnt atat de bine alaturi de el… Dupa putin timp, brunetul rupe imbratisarea. Acum, ca si inainte, ma simteam din nou singura. Inspiram si expiram incet, privind peste umarul sau un tablou in care apaream eu. Eram serioasa si cu toate astea, intr-un fel vesela.

-Sakura, esti bine? ma intreaba brunetul.
-Cine esti tu si cine e Sakura de care imi vorbesti? ii raspund eu cu o alta intrebare.

Mey’s Point Of View

Alergam pe coridoarele lungi ale palatului, incercand sa gasesc usa potrivita. Nu inteleg cum de am putut sa trec nepasatoare pe langa Sakura, care avea nevoie de mine. In sensul ca nici nu am fost interesata sa intreb astazi pe cineva unde este, nu ca am lasat-o la nevoie. Ma urasc! Ea mi-a salvat viata iar eu nici macar nu am fost in stare sa ma interesez de ea. Pasii mei s-au oprit in fata unei usi inalte, din lemn de cires.

O mica ezitare m-a facut sa nu apas clanta camerei din prima. Aveam o presimtire rea, ca ceva ciudat avea sa schimbe destinul. Nu intelegeam de ce aveam acest sentiment acum, insa as fi vrut sa o fac. Analizam cu atentie usa, incercand sa gasesc curajul necesar pentru a intra o data in incapere. Intr-un final apas clanta, deschizand usa rapid. Ma uitam prin incapere, pana ce privirea mea se opreste la patul din coltul camerei, unde statea intinsa rozalia.

Cand am intrat, ma asteptam sa o gasesc cu un zambet larg pe fata si ochii mari si sclipitori ca si in ziua cand am cunoscut-o, in camera predominand cateva cuvinte ce ma linisteau, spunandu-mi ca totul va fi bine, insa nu era asa… Pe fata Sakurei se citea confuzia si cateva urme de lacrimi ce ii invadase fata acum nu mult timp. Zambetul sau era inlocuit de niste buze crapate ce exprimau tristetea, iar ochii sai erau stersi si lipsiti de viata, ca a unei fantome abia intoarsa din morti. Tenul sau alb imaculat acum era de un usor galbui. Nu intelegeam nimic… Cateva suspine se auzeau in locul dulcelor cuvinte ce aveau sa ma linisteasca, facandu-ma sa ma indrept cu pasi marunti catre patul ei.

Intr-un colt statea unul dintre gladiatori, Sasuke parca, ce ii strangea mana intr-a lui cu putere. Pa fata lui se citea regretul si ingrijorarea. Nu mai intelegeam nimic. Ce se intampla aici? As vrea sa aflu raspunsul, insa mi-e teama de consecintele lui. Ma apropii de rozalie si o iau in brate. Ea incerca sa spuna cateva cuvinte infundate, insa erau greu de descifrat. Ma uitam in ochii ei lipsiti de viata si secatuiti de putere, incercand sa gasesc o explicatie la problema aceasta. Era greu sa imi imaginez ce se intamplase, insa si mai greu sa o fac sa zambeasca din nou. Imi e teama pentru ea…

A fost singura ce s-a oferit sa ma ajute, ce a fost acolo pentru mine, cand aveam nevoie de ea. Acum este momentul sa-I multumesc pentru toate schimbarile bune ce le-a facut in viata mea si pentru toata dragostea ce mi-a oferit-o in cele mai grele situatii. Are nevoie de mine, iar eu sunt aici pentru ea. O sa fac tot posibilul sa fie din nou capabila sa-mi zambeasca si sa fie din nou langa mine. O iubesc ca pe o mama, si nu voi lasa pe nimeni sa mi-o ia de langa mine.

-Sakura, esti bine? Ce s-e intampla cu tine? O intreb eu.
-Si-a pierdut memoria, Mey… Chiam-o repede pe Ayuri! Imi spune brunetul pe un ton autoritar.

To be continued…

Imi pare rau ca acest capitol este asa scurt si plictisitor, insa nu am prea avut inspiratie. Sper ca pana data viitoare sa imi vina cateva idei mai interesante si sa fac un next mai interesant. Pana atunci va poop si nu uitati sa lasati un comm mic…

P.S: Capitol necorectat!!!

~Black Coffee~









     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Iul 2012, 17:03

Buna! Am revenit pe sait si am observat ca ai continuat ficul, asa ca mi-am spus ca ai avut un inceput frumos si de ce sa nu il citesc in continuare. Si vrei sa stii ce parere am? Ca am facut alegerea corecta. Imi place foarte mult cum descri sentimentele personajelor dar si peisajele, obiectele. Actiunea nu este grabita. Aranjarea textului este buna iar ideea originala. Deci ce pot sa spun mai mult decat ca te astept cu urmatorul capitol asa ca te rog sa ma anunti si pe mine cand il postezi. Bafta la scris, te pup kiss


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

Gladiatorul - Pagina 2 639052096large
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 15:38



Hello, scumpi mei! Imi pare rau de intarziere, insa nu am prea avut inspiratie. Ei bine, spor la citit!


Capitolul 9

I don't know who you are. I don't know who I am ... Maybe it's better that way.
Do not try to change me, I am not who I was.

Sakura’s Point of View

-Sakura, tu…

Mi-am astupat urechile cu mainile, incercand sa evit sa mai ascult in continuare aceleasi lucruri ce mi se repetau in continuu: „Tu ai suferit un mic accident, dar iti vei reveni in scurt timp. Ma mai ti minte?”. Nu stiam despre ce vorbeau, cine era aceasta Sakura, de ce ma tot strigau pe numele ei… Nu mai tineam minte pe nimeni, nici pe ei, nici pe alcineva. Habar nu aveam ce caut eu aici, sau ce vor toti de la mine, insa, cert e ca, acum as vrea sa fug departe de ei. Nu intelegeam ce se intampla cu mine, eram ingrozita de toate aceste lucruri prin care treceam. Atata lume ce vroia un singur lucru de la mine, raspunsul la acea intrebare stupida. NU, nu va mai tin minte!

Atatea chipuri ce mi se pareau familiare, pe care, in mod bizar, as fi putut sa jur ca le mai vazusem o data. Era atat de stupid sa incerc sa imi aduc aminte de niste lucruri pe care, in mod sigur, le uitasem o data cu… acel accident misterios. Nu imi aduceam aminte nici macar cum arat, poate din aceasta cauza m-am ridicat de pe patul in care ma aflam, indreptandu-ma catre cea mai apropiata oglinda. Picioarele ma dureau atat de tare, incat prima data as fi putut sa cad daca nu m-ar fi prins un baiat brunet cu ochii abisali, acelasi baiat pe care l-am vazut atunci cand m-am trezit. Rochia mea lunga ma impiedica sa ajung la locul dorit, cazand la pamant pe la jumatatea drumului. Toti se uitau la mine speriati, insa nici unul nu se clintea din loc pentru a ma ajuta.

Cu greu ma ridic, scuturandu-ma umpic pe maini, apoi prinzand rochia, ridicando cu cativa centimetri mai sus de pamant. Eram uda, asta stiam cu siguranta. Imi trec o mana prin par, cateva picaturi scurgandu-mi-se pe chip. Imi intorc privirea inapoi, uitandu-ma la cele cinci persoane ce stateau incremenite la coltul patului. Un mic zambet imi aluneca pe fata, vazandu-i atat de tristi si abatuti de la realitate. Vroiam sa-i consolez, sa le spun ceva, insa mi-era frica sa zic ceva gresit, suparandu-i si mai tare. Probabil ca acum, in momentul de fata, au nevoie doar de putina liniste pentru as aduna gandurile. Asta o sa le dau…

Imi intorc fata inapoi catre oglinda, admirandu-mi structura corpului si trasaturile fine pe care le detineam. Eram o femeie frumoasa, pacat ca habar nu aveam cine sunt. Imi duc o mana catre buze, cu un deget mangaindu-mi-le usor. Aveau o culoare rosiatica, naturala, o caldura puternica si o forma apetisanta, ce te obliga macar din joaca sa le saruti. Ochii mei de un verde crud, fermecator, te faceau sa te indragostesti de ei iremediabil. Pielea mea alba si fina cerea mangaieri sensibile si pline de afectiune. Corpul meu era perfect, cu niste forme voluptuase, imbietoare, ispititoare. Orice barbat ar fi fost indragostit de mine, mai mult sau mai putin. Dar, asta inseamna ca am un iubit?

Un mic ranjet lacom imi aparu pe buze, intorcandu-ma la cei prezenti in incapere. Trei baieti si doua fete… Cel brunet era cel mai chipesi si mai fermecator dintre toti. Insa, daca ar fi fost sa-l iubesc atat de mult, sigur mi-as fi adus aminte de el. Pasii mei se contopesc cu marmura rece si alba, inaintand catre necunoscut. Fereastra larg deschisa ma indemna sa arunc o privirea catre imprejurimi. Scot capul afara, admirand splendoarea. Copii ce se jucau prin curte pareau atat de veseli, fara griji… Cerul oferea vrabiutelor calea deschisa pentru a zbura. Soarele sclipea fermecator , gazduit de prietenele lui razele. Ochii mei se lasa usor in pamant, gandindu-ma la identitatea mea. Oare aveam si eu o viata?

Am fost si eu odata atat de fericita? Am spus vreo data un scurt: „Te iubesc!”? Off, mi-as dori sa stiu cine sunt, ce sunt. Oare este cineva, undeva, care ma iubeste? Oare inima cuiva tanjeste dupa inima mea? Atatea intrebari fara raspuns, necunoscute, ce nu imi permiteau sa aflu mai multe. O mica lacrima mi se scurge pe chip, facandu-ma sa tresar. Inspiram alert, gandindu-ma la viata fericita pe care, probabil, as fi putut sa o am acum, daca nu s-ar fi intamplat toate astea. Care e locul meu? Ma indepartez usor de fereastra, lasand acolo cateva amintiri triste.

Alergam pe coridoare, incercand sa evadez din acest loc, din aceasta inchisoare a minti mele. Servitorii se uitau la mine inspaimantati, uni dintre ei strigand rare ori acel nume, pe care, pur si simplu, nu imi aduc aminte sa imi apartina. Nu imi aduc aminte nimic… Sunt o biata faptura ce cauta raspunsuri logice la niste intrebari stupide. Nu aveam nevoie de toate aceste lucruri scumpe, palate si bani, ci doar de adevar. Vroiam sa imi aduc aminte, macar pentru cinci minute, adevarata mea existenta. Oare ceream prea mult? Cu o putere ciudata, destul de mare, imping usa principala, deschizando. Fug pana in fata castelului, nepasandu-mi la eventualele persoane ce se uitau la mine ca la felul 14. Cu glas tremurat, incep sa strig cat pot eu de tare:

–Cine sunt eu, defapt?

To be continued…

Scuzati acest capitol atat de scurt! Pe data viitoare!




     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 14:31

Fug pana in fata castelului, nepasandu-mi la eventualele persoane ce se uitau la mine ca la felul 14. Cu glas tremurat, incep sa strig cat pot eu de tare:

–Cine sunt eu, defapt?


am adorat aceste propozitii :X:X
imi place extrem de mult ficul tau,, mai ales ideea si cum conturezi personajele.
INSA, de ce e capitolul asa de scurt? waiting
please sa fie mai lungi puppy eyes !!
PS: daca nu te deranjeaza, un PM nu ar strica la urmatorul capitol :*


Gladiatorul - Pagina 2 107upsi
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 17:44

buna, buna, am trecut si eu pe aici
si tot ce pot spune este un wooooooow mare de tot
imi place la nebunie ficul, il adir, ador, ador!!! happy
vino cu nextul repede te ror eu happy
te-am pupat spor la scris kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 23:45



Buna draga mea ....

Incep prin a imi cere scuze pentru intarzierea mea de o vesnicie...

Sper ca nu esti foarte foarte foarte foarte suparata pe mine

fi doar suparata, apoi iartama imadiat ce citesti scuzele pe care ti le aduc

Si daca tot ma ierti {sper} poti aduce si next-ul re pede..asa sa arati ca m-ai iertat...

Imi pare atat de rau ca Sakura si-a pierdut memoria...

Nu e coresct..exact cand incepea actiunea adevarata iar au inceput reclamele=)))

Gata cu pauza domnisoara autor adune next-ul si fa ceva..

VReau mai repede..Mai mult..Mai lung..

Ai inteles?

Atunci

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti




Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 15:10

waaaaaaaGladiatorul - Pagina 2 208323 am ajuns si eu pe aici...cam cu intarziere si imi pare rau...ficul tau e genial!n-am mai intalnit o astfel de idee si imi place cum a dezvoltiGladiatorul - Pagina 2 208323 imi pare rau pentru sakura ca si-a pierdut memoria...sper ca isi va revenii.Mey este noua ei fiica, si sper ca ii va fii alaturi....Gaara e un tiran, dar macar e bine ca-i plac copii, dar imi pare rau si pentru Tiren ca este obligata sa-l accepte...saracuta.....de abia astept sa vad cum vor decurge lucrurile in continuare!te-am pupat si te astept cu nextul, te rog sa ma anunti cand il puiGladiatorul - Pagina 2 268890

Naty~


Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 15:28



thank you Pentru comm-uri. Numai voi, dragii mei cititori ma faceti sa aduc next-uletzul. Nu am mai putut astepta, asa ca uite next-ul:


CaPiToLuL 10

It's hard to tell ... I wish I can love you, but ... Maybe I loved the old one, but I can not love a man who I can’t remember.

Tiren’s Point of View

Ma uitam la el cu o expresie gen: „Tu glumesti, nu?”. Am inceput sa rad isteric, gandindu-ma mai bine la ce mi-a spus. Vroiam sa par amuzanta, situatia in sine fiind una amuzanta. I-am dat o palma peste fata, intorcandu-i capul in cealalta directie. M-am oprit din rasul badjocoritor, privindu-l cu ura si dispret. Intelegeam daca spune asta in legatura cu o servitoare sau ceva, insa nu de sora lui. Acum imi dau seama cat de nesimtit poate sa fie omul acesta, cat de pr**t si de rau, malefic prin simpla lui prezenta. Am dat sa plec, intorcandu-ma cu spatele la el. M-a prins de mana intorcandu-ma brusc inapoi. Vroia sa ma loveasca, sa imi intoarca inapoi actiunea de mai de vreme, insa nu l-am lasat. M-am ferit cu usurinta din calea lui.

Priveam absenta pe biroul sau, observand cateva nimicuri. Imi soptise la ureche ceva, insa era mult prea incet ca sa il pot auzi. Locul meu ar fi trebuit sa fie departe de el, intr-o alta lume, pe o alta planeta, undeva unde sa nu-i cunosc existenta. Poate ca nu as mai fi fost astzai nevoita sa sufar si sa urlu in interiorul meu de durerea ce mi-o provoca atat fizic cat si psihic. M-am smucit din stransoarea lui, uitandu-ma cu rautate in ochii lui verzi, plini de ura si cruzime. Era un ne****cit, asta a fost toata viata lui… Am apasat usor clanta, deschizand usa timp de cateva secunde. Am privit cu o oarecare implorare in ochii lui, insa mi-a repetat acelasi lucru a o mia una oara pe ziua de astazi.

-Daca nu-si revine pana luna viitoare, atunci s-a zis cu ea!

Vroiam sa ma intorc inapoi, sa-i mai dau o palma si ca un bonus mic una intre picioare. M-am abtinut, stiind ca ar fi micsorat cu mult termenul ce mi-l daduse. Am trantit usa cu putere, scotand o mica injuratura printre buzele mele rosi de la ruj, in asa fel in cat sa nu ma auda. Ma sprijin de un perete rece, ce imi da fiori pe sirea spinari. Ma las sa cad usor in jos, ajungand in scurt timp pe podea. Un suspin s-a auzit pe holul lung, interminabil, probabil auzit numai de mine. Am tusit sec, abtinandu-ma cu greu sa imi stapanesc lacrimile ce imi intepau cu brutalitate ochii. „Pana luna viitoare”, „S-a zis cu ea”, aceste doua propoziti ma faceau sa cred ca e nebun de-a binele, insa nu puteam sa neg ca nu stiam asta de mai de mult. Doar mi-o dovedise in nenumarate randuri.

M-am ridicat rapid de jos, incepand sa fug pe scari, pana la etaj. Erau mii de usi, banuind ca stiu fiecare unde duc, insa cred ca ma inselam. Ma opresc la un moment dat, impingand cu mana o usa semi deschisa. Pe pat era intinsa Sakura ce suspina. Cad ma vazuse, m-a intrebat o propozitie destul de ciudata: „Cine sunt eu, defapt?”. As fi vrut sa-i raspund intrebari, insa eram mai mult ca sigura ca raspunsul meu ar fi creat o confuzie si mai mare. Ochii ei imi cereau raspunsul, insa refuzam sa il dau sub orice forma. In prag apare fratele meu Sasuke, care sa uita la noi plin de afectiune, acea privire ce ma facea sa-i zambesc prieteneste. I-am facut semn sa inainteze, apoi sa se aseze langa mine, pe pat. El facuse in tocmai, doar in cateva secunde aflandu-se deja langa mine. I-am soptit la ureche ceia ce mi-a spus Gaara, trecandu-i usor mana prin parul sau brunet ravasit in toate directiile.

Privirea lui se muta pe rozalia de langa noi, care se uita nedumerita prin jur. Ochii lui exprimau o afectiune profunda pentru mica fiinta ce nu-si cunostea identitatea. I-am soptit incet o propozitie pe care vroiam sa i-o spun de mult, insa nu gaseam momentul potrivit pentru a i-o dezvalui in asa fel in cat sa poata sa reflecteze asupra ei:

-Am vorbit intr-o zi cu Sakura despre tine. Mi-a spus ca esti simpatic si ca i-ar placea mult sa-ti guste buzele.

Brunetul rosise, intorcandu-si capul in asa fel in cat noi doua sa nu-l putem descoperi. Poate ar fi fost mai bine sa fi tacut… Ma ridic usor in picioare, salutandu-l cu mana pe Sas’ke. Ma indrept catre usa. Ii fac cu ochiul iar apoi plec, facandu-ma nevazuta. O sa ii las singuri. Poate o sa-si revina pana nu e prea tarziu!

Sasuke’s Point of View

Ma apropi usor de rozalie, asezandu-ma la cativa centimetri fata de ea. O priveam in ochii sai verzi, fermecatori, ce te innebuneau fara sa vrei. Ii admir chipul alb ca marmura, mangaindu-i usor obrazul catifelat, lipsit de imperfectiune. Buzele ei erau conturate intr-un zambet gingas, ce ma facuse sa il intorc. Se uita la mine ciudat, intrebator. Ii iau mainile intre ale mele, simtindo aproape de mine. Ii puteam auzi gandurile. Stiu ca se intreaba ce se intampla cu mine, avand in vedere ca pana acum nu am facut niciodata una ca asta. Am inghitit in sec, deschizand gura pentru a spune ceva. Imi adun tot curajul din mine si o intreb:

-Ma iubesti?

Un moment de ezitare, de tensiune, se simte intre noi. Ochii ei acum se uitau peste umarul meu in oglinda mare de pe perete. Raspunsul ei ezita sa apara pret de cateva secunde. Poate ca intrebarea aceasta nu ar fi trebuit sa i-o adrezes. Poate ca mai bine ar fi sa tac si sa plec acum. Ii las usor mainile din a le mele pe lenjeria moale si violet, ridicandu-ma rapid in picioare. Ma mai uit inca o data la ea, la chipul ei angelic. Ma indrept catre usa, apasand incet clanta, parca inca asteptand raspunsul. Cand ma pregatesc sa plec, vocea ei calda ma opreste.

-E greu sa iti spun… As vrea sa te pot iubi, insa… Poate ca eu, cea veche te-a iubit, insa nu pot iubi un barbat de care nu-mi pot aduce aminte. Imi pare rau…

To be continued…

Nu este chiar cel mai bun capitol al meu, insa sper sa va placa! See ya!




     
 
Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 15:33

waaaaaaaGladiatorul - Pagina 2 208323 pe brazda cu mine!imi place, chiar foarte mult!e frumos si magic, hia ma?si eu care credeam ca se vor saruta! cum?nu poate iubii pe cineva de care nu-si aduce aminte?cred ca nu, insa poate iubii pe cineva pe care il va cunoaste.....in roice caz te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il pui, si emrsi si de data asta ca m-ai anuntat dar am luat-o inainteGladiatorul - Pagina 2 208323 spor la scris si la idei!


Gladiatorul - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Continut sponsorizat




Gladiatorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gladiatorul   Gladiatorul - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Gladiatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-