Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mandria celor doua gasti +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 20:32

Ei bine vad ca de data asta mi-ai ascultat sfatul si intamplarile Sakurei nu mai sunt ca ale Harunei...
Estetic vorbine e rau..."-WTF?"e scris cu majuscule cea ce nu e bine si in plus si ficurile sunt tot opere literare iar abrevierile astea sunt de prost gust.De asemena pui cam multe puncte de suspensie si sunt suparatoare la citire.Nu lasi spatiu dupa semnele de punctuatie .
Nu ai deloc descriere si dialogul e mult si sec.Dar actiunea dupa parerea mea nu este grabita si asta e bine.Cred ca ar trebui sa ceri o critica constructiva.
Cu timpul o sa iti perfectionezi scrisul tot ce trebuie sa faci e sa te ajuti de sfaturile noatre.Mia citeste ca sa iti dezvolti vocabularul.
Ideea nu este chiar originala din punctule meu de vedere seamna cu legendarul Ura dintre doua clanuri dar tu o sa o dezvolti in felul tau.
Mie imi plac momentele tale amuzante am avut si eu o incercare o data dar nu au dat roade...cred ca nu le am eu cu glumele.
Te pupicesc si pune rapid next....


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 20:55

Esti cumva pe invers?-> ce mi-a placut asta lough
Hai ca am ras la capitolul asta lough
Bun deci..Noooooo nu se putea sa nu bagi tu frumusetea aia de suspans biciuitor nu avea farmec ficul fara nu?? lough
Si mie mi s-a parut asemanator cu Ura dintre doua clanuri [la care nu mai vine nextuluuuul nervi! biciuitor kboom ] dar hei sunt sigura ca o sa ai pe parcurs niste faze trasnet


AAA da! Randurile acelea de la final cu Zara,Itachi si Haruna sunt bomboanaa dance 2 good job lough huh? -> superi tari sa nu te lasi de ele a hug


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 17:54

hei honey a hug
stiu ca nu am mai trecut de mult pe aici, dar iatama! dance2
Pai ar trebui sa imi dau cu parerea despre ultimele 3 capitole pe care eu ca o uituca ce sunt, nu le-am citit la timp! yeah
Dar e si vina ta!!! Ti-am zis doar sa ma anunti! Tu de ce nu m-ai anuntat? hmm...?!
Trec eu peste... lough
Deci sa incep: think
Vad ca te perfectionezi pe capitol ce trece si asta imi plk in love
Te-as ruga sa nu mai lasi spatiu inainte de punct si sa scri cu litera de inceput de propozitie lipita de punct! happy2
Si daca tot suntem la ortografie! Te-as ruga sa nu m-ai pui litera mica dupa punct! good
Nush ce sa zic! Cred ca tu nu te-ai inspirat din nici o carte/serial la faza cu vampiri si vrajitoarele rusinos
Vad ca majoritatea suntem obsedati de stintifico-fantastice, si era si logic pentru ca aceste carti sunt cel mai bine vandute! roll
Poy eu nu voi mai zice nimic decat hai cu next-ul si te rog sa ti cont de sfaturile mele legate de ortografie! dap !
Merci anticipat a hug
Te pupacesc dolce de tot kiss

Si app imi plk micile tale cronici cu Zara!!! good job

Bye hi!


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 9302cddcdb0ca511b1c28a4cd1e9f4c3
★. So c-come on
You got it wrong
To prove I'm right I put it in a song
I don't know why
You're being shy
And turn away when I look into your eyes ★.


◣_◢ Ficurile mele: ◣_◢
❤️My Love is Like A Star❤️
❤️✖️DRAGOSTEA PUTE✖️❤️
☪️☀️LOVE A WEREWOLF☀️☪️
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 20:31

Buna! imi place foarte mult ficul tau ! este foarte amuzant si pervers :)))))));))
astept cat mai repede N.E.X.T-U.L !!!!

P.S. Pls anunta-ma si pe mn cand vine continuarea ;)))




Teo ;) te-a puapcit Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 208323*:*
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 12:26

hei scuzatima ca nu am postat ieri dar am fost plecata si nu am putut !!in orice caz astazi ma revansez !!nu cred ca o sa ma tin de promisiune cand am zis ca o sa postez in fiecare zi dar am sa incerc !Scuzati-ma ca am folosit si cuvantul ala care incepe cu ,,C'' si se termina cu ,,A'' dar nu am avut ce face...mi-a venit inspiratia...ASA CA HAI CA AM PUS SI NEXT-UL!!!

Capitolul 6 .Abstracta propunerea!



Sakura P.O.V


Am ajuns acasa iar in fata mea se aflau toti membri din clanul Haruno si toti membrii clanului Uchiha ! Deci am ramas masca! Si Haruna nu mi-a spus nimic tot drumul! Tot ce facea era sa isi repete singura ca fraiera ,,NU CRED ! NU ESTE POSIBIL'' . Si stai putin ! Ce cauta Sasuke aici ? Ma indrept catre Haruna si o intreb foarte incet dar totusi foarte curioasa :
-Haruna spune-mi si mie te rog frumos ce se petrece aici!-ii spun eu foarte si extrem de speriata deoarece daca stau bine si ma gandesc tacerea ei este un semn de rau . O vad cum incearca sa isi gaseasca cuvintele potrivite sa imi zica dar este intrerupta de baiatul de la scoala care a dat Haruna din greseala peste el :
-Buna numele meu este Itachi Uchiha si probabil te intrebi ce cauta familia Uchiha aici ! Ei bine dupa cum stii familiile noastre au fost in ,,razboi" ca sa spun asa . Deci ca sa iti spun mai pe scurt acum nu mai suntem in razboi !- Ce??? frate deci familiile noastre sunt in razboi de mai mult de 2000 si ceva de ani iar acum vine unu in casa mea si imi spune ca nu mai este asa ? Si trebuie sa recunosc ca Haruna a avut dreptate cand a spus ca este ceva super uimitor ! Imi caut cuvintele potrivite ca sa ii raspund dar sunt intrerupta de Haruna :
-Mersi mult Itachi ! Vroiam eu sa ii spun ! -frate ma simt data la o parte :
-Nu este nimic Haruna ! Vestea asta ma bucura foarte mult si sa sti ca sunt foarte fericita in momentul asta dar tot nu inteleg ce cautati aici
-Papusa ...tot nu ai inteles ? Am fost invitati sa petrecem mai mult timp cu voi ! ...si cu familiile voastre ! - se indreapta spre mine si imi spune la urache ,,Dar mai mult timp vreau sa petrec cu tine" -uau...baiatul asta este cat se poate de pervers si totusi are fata aia de badboy ! i-asi fi spus eu cateva cuvinte dar nu am putut deoarece este aproape tot clanul Haruno prin preajma si ultimul lucru care il vreau este sa inceapa alt razboi in vina mea ...
-Bine copii acum ca ne-am lamurit vreau sa va spun inca un detaliu important ! In vara asta mergem la mare impreuna cu familia Uchiha! -grozav taticul meu drag...ce pot sa spun ! Asta este lovitura de gratie!
-Sigur tati...o sa fie o placere pentru mine si pentru Haruna sa petrecem timpul cu niste frai... adica cu niste prieteni ! -zic si incep sa schitez un zambet dar nu prea imi iese !
Ma duc in camera mea si vreau sa intru pe mess si sa vorbesc cu Hinata dar sunt intrerupta de meloia telefonului meu ! Frate de cate ori am fost intrerupta astazi? Raspund si nu ma uit la apelant:
-Mda?-raspund eu cat se poate de plictisita si putin curioasa
-Sakura? tu esti?-ma intreaba vocea aceasta destul de cunoscuta! Era Hinata
-Da Hin... ce s-a intamplat ? De ce plangi?
-N..Nu am nimic Saku dar vroiam sa te invit la ziua mea ...
-Hin...normal ca vin! doar suntem prietene ! Hei am o idee ! Vrei sa vi la mine sa mai vorbim?
-P..Pai...nu pot ...adica nu ca nu pot nu vreau ...adica nu ca nu vreau nu am cum adica....-se balbaie ea! sigur este ceva in neregula
-Hin..spune-mi ce se petrece! te rog .Vin inspre tine da?
-Saku...nu-dar nu apuca sa imi zica ceva ca imchid telefonul si plec in graba din casa .Frate Sasuke se uita la mine foarte ciudat cand am iesit dupa care l-a sunat pe Naruto si i-a spus nu stiu ce peripetii ...
Ajung in fata vilei lui Hinata si bat la usa destul de insistent .O fata destul de cunoscuta cu parul castaniu , cu ochi albi cu tente mov si inalt. Era Neji , fratele prietenei mele Hinata . Il intreb daca este Hinata acasa si imi spune cu un simplu ,,Hai" . Ma indrept spre camera Hinatai si atunci ....
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 13:13

Heii honey a hug
Poy capitolul a fost destul de interesant! think
Desi a fost cam scurtut! very sad
Poy ce pot zice ma inebuneste suspansul asta...dar nah :|
Vin-o repede cu next-ul! dap !
Te pupacesc doolce de tot! kiss

P.S: Prima la comm! dance2

Bye!!!! hi!


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 9302cddcdb0ca511b1c28a4cd1e9f4c3
★. So c-come on
You got it wrong
To prove I'm right I put it in a song
I don't know why
You're being shy
And turn away when I look into your eyes ★.


◣_◢ Ficurile mele: ◣_◢
❤️My Love is Like A Star❤️
❤️✖️DRAGOSTEA PUTE✖️❤️
☪️☀️LOVE A WEREWOLF☀️☪️
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 22:45

Grozav! Nu pot sa cred! Ficul asta este WAW ! Dar nu e cam ciudat sa faca pace asa din senin?Hinata este cumva rapita??? Abia astept next-ul huh?


Ultima editare efectuata de catre Corn cu ciocolata in Mier 15 Feb 2012, 21:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Feb 2012, 19:21

EI am ajuns si eu mai cu intarziere dar ce sa ii faci ...a inceput scoala...
Deci super tare....La mare cu Uchiha"-"O sa fie circ si balamuc...
Si ce s-a intamplat cu Hinata...Eh suspansul la final...
Din punct de vedere al marimi capitolului e foarte mic pentru asteptarile mele egoiste...


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Feb 2012, 10:25

Si atunci ce ? trebuie sa pui nextul ca mor pe-aici ! te rog dulce ... happy
NE
XT ! please


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Feb 2012, 15:01

Suuper capitol deci nam cuvinte...imi place mult si sper ca nextu sa vina cat mai repede



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Feb 2012, 23:46

Hei toata lumea!!! Scuzati-ma ca nu am pus next-ul pana acum dar nu imi merge laptop-ul !acum sunt la o colega si m-am rugat de ea aproximativ 15 minute sa ma lase sa va zic ca nu pot ! Calculatorul nu am cum sa il folosesc deoarece are la virusi! Si laptopul nu mai merge tot din cauza unui virus pe care l-am dowloadat din greseala ! Am incercat sa ii dau ,,remove" in ,,control Panel" dar nu este in memoria laptop-ului ... deci am sa vad eu ce o sa fac ! Cel mai probabil am sa imi restartez windows-ul !si cel mai probabil am sa postez peste 3-4 saptamani! DAR VAD EU CUM REZOLV CHESTIA ASTA! MA DUC IN ,,VIZITA" LA VARAMIU SI II ZIC CA AM TRECUT INTAMPLATOR SI DUPA II ZIC SA MA LASE LA PC.

URATI-MI SUCCES PENTRU CA O SA AM NEVOIE !!!!!
p.s am sa postez cat am sa pot dar am sa postez!

V-am pupacit!!!
Zara...
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Feb 2012, 12:44

Oooo are virusi super naspa... de ce nu iti dezinstalezi windowsul si il instalezi din nou?
Si il salvezi pe ceva ca sa nu o iei de la capat?
Te-am pierdut asai?happy2
In fine poti sa il duci la cineva sa ti-l faca , dar nu la ori si cine happy2
kiss
You got a have a hug! a hug


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Feb 2012, 21:24

Mult noroc a hug pana atunci o sa astept cuminte sa pui nextul
Te pwp a hug


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Feb 2012, 20:16

Capitolul 7 - A incurcat-o Naruto

Sasuke P.O.V
O vad pe ,,Rozi" ca raspunde la telefon , si din curiozitate am tras cu urechia la acea convorbire! Se pare ca vorbeste cu Hinata . Stai... cu Hinata? Trebuie sa il sun neaparat pe Naruto !
Nu stiu daca si-a dus planul la capat dar o vad pe ,,rozi" destul de agitata ...
Caut in agenda de telefon si il sun pe ,,Marele tembel" . Imi raspunde cu un singur ,,Mda.."
-Bai fraiere ce esti ! Ce s-a intamplat ? I-ai facut ceva? -il intreb eu destul de nervos ...
-Despre ce vorbesti Dexter?-imi raspunde el destul de ironic si tot odata curios
-Hinata a sunat-o pe Sakura , iar eu am auzit din greseala discutia .. Hinata este destul de suparata ...-dar nu apuc bine sa zic ca ma intrerupe
-Tot ce cred ca am facut gresit este ca am sarutat-o cu forta si dupa care i-am spus ca vreau sa fie a mea ... Cam atat!
-Dar (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) esti bai....si ce i-ai mai spus?
-Pai...-spune el ezitand...
-Pai ce creer de maimuta?
-Pai...cred ca asta este greseala de care m-ai intrebat...-sper ca nu zice ceea ce cred eu ca o sa zica ca daca zice ii rup fata cu tot cu gat ...Ii scot capul din orbita! Ce este drept este ca am inceput sa tin la Hinata ca la o sora... si gandul ca boul asta o raneste imi displace enorm...
-Si imi zici si mie astazi ce ai facut?-spun eu ca ars....
-Pai am vrut sa o bag cu forta in masina....si am luato pe sus..si ea a inceput sa tipe ...si eu ...-dar nu apuca bine sa zica ca i-o tai eu...
-Cu alte cuvinte mai aveai putin si o violai nu?
-Da...dar crede-ma ca nu am vrut sa o ranesc... Imi place tipa si este prima oara cand mi se intampla asa ceva
-Bai DEXTER... bai fraiere , bai tampitule , handicapatule , boule , neghiobule , arogantule , prostule , perversule , afemeiatule -dar mi-o taie el
-Hai gura ca tu nu esti mai prejos...doar ca nu ai avut oportunitatea sa i-o dovedesti lu Sakura! Nu este asa?-ma intreaba el... Nu mai am ce sa ii zic asa ca ii inchid blondului cu un singur neuron accidentat si ma asez pe canapea langa fratimio care se tot holbeaza la decolteul lui Haruna...Asta-i fratimio...
Dar prostul deNaruto ma intreb ce o sa mai faca? Lui ii place de Hinata dar este prea...cum sa zic?? CU UN SINGUR NEURON ca sa ii spuna ...



Sakura P.O.V

Ma indrept spre camera Hinatai si atunci ....

O vad pe fata destul de abatuta , cu chipul care o data era vesel acum este posomorat si ganditor...
Ma indrept catre ea cu pasi mici , si neobservandu-ma imi pun mana stanga pe umarul ei drept si cu o oarecare ezitare o intreb...
-Ce ti-a facut Naruto ?-o intreb deoarece azi trebuia sa se intalneasca cu el...
-N-n-n-im-ic-cc ...-incearca sa spuna ea dar o izbucneste plansul pe loc
-Cum nimic Hinata ? Plangi... Spune-mi pronto ce ti-a facut si iti jur ca nu va mai vedea cu ochiul drept niciodata...-ii spun eu fetei vizibil nervoasa si suparata
-M-m-a-i- ave-aa-a puti-n-n....-spune ea... sper ca nu a facut ce cred eu...
-Ce mai avea putin...? Hinata spune-mi tot..!!
-Putin mai avea...mai avea putin si ma viola...-imi spune aceasta lasandu-ma cu gura cascata si cu o pofta de razbunare care avia acum a prins varf...
-C-ce??? -raspund eu cu ochi cat fundul sticlelor de bere ..
Iti jur ca nu o sa las asa... adica sa fim seriosi...cu un ochi vanat se alege sigur...
Ii spun Hinatei sa se imbrace pentru ca in seara asta v-a dormi la mine...Dabea astept sa doarma la mine...o sa ne distram pe ciinste!!!
Hinata accepta bucuroasa oferta mea dupa care se duce in dulapul ei din lemn de cais si isi alege o perechie de pijamale albastre , cu tente negre spre gri . Ador pijamalele alea!! Am si eu unele exact lafel.
Isi ia Mp4 si castile si laptop-ul si ne indreptam spre casa mea unde sper ca domnul si doamna Uchiha impreuna cu cei 2 subsemnati sa fi plecat. Pe drum Hinata imi spune ca ea si cu Sasuke se cunosc de la gradinita si sunt buni prieteni ...Mai exact ea il considera ca un frate!
Mergem noi ce mergem pana cand...


SCUZE DACA AM GRESELI...deci sa va dau vestile bune...

mi-am reparat laptop-ul...

Vestea rea...
am luat un 7 la romanaa!!!!..oricum...pun next-ul maine si scuze ca este scurt....:*
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Feb 2012, 23:05

Prima la com! nr1

Poi ideea ficului este frumoasa si in mare parte originala. Vampiri si vrajitori s-au mai intalnit, dar tu le-ai imbinat frumos cu perversitatea.
Acum, nici perversitatea asta nu este buna, pt ca superi moderatorii, criticii si cel mai important administratorii. Am vazut deja cateva intervenitt de la choco semn ca nu i-a placut prea mult lough .

Am observat ca folosesti foarte mult dialog, si in unele locuri este mult si sec. Puteai sa inlocuiesti cu descriere. Am mai observat ca povestesti din mai multe perspective. Asta nu este de loc rau pentru ca si eu fac asta, dar fii atenta la exprimare.
Repetitia iar nu este buna "Copil copac cu crengi in cap" este destul de haioasa replica, ar incearca sa o mai schimbi.

Dar ce este cel mai important: AXEAZA-TE MAI MULT PE SENTIMENTELE PERSONAJELOR!! Nu ca nu a-i nara frumos, dar un fic este cu adevarat frumos cand faci cititorul sa simta tot ce simte personajul. Asta poti sa o faci doar prin punere in evidenta a sentimentelor. Adica cum povestesti tu din perspectiva personajelor fa-le sa spune ce simt.
Foloseste figuri de stil. Epitete, petafore tot ce vrei tu, dar cel mai important comparatii.

Sper sa ti-am fost de ajutor. Si sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca nu ai de ce doarece ficul tau imi place enorm in love

P.S. Scuze pt gerselile de tastare >.<
P.P.S. Am luat id tau ma mai vbim pe mess happy2
Te-am pupat dulce kiss

Ja ne!^^ hi!


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 12:48

Asa asa bn k l-ai pus happy Ti-ai reparat laptopul deci mai multe next-uri pentru nooi good job Si vestea proasta...asta e iti maresti tu nota love
Hai si cu urmatorull biciuitor nr1


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 15:04

Frumos next ! deci vreau ca sa pui repejor nextul ! incearca sa pui mai poutin dialog si mai multa descriere ..mult noroc la scris :X in love


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Feb 2012, 09:22

mi-a pacut capitolul asta , a fost interesant si.. SCURTT!!!!
si acum ca ti-ai reparat laptopul treci la scris :*:P

Teo ;) te-a puapcit kiss*:*
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Feb 2012, 16:07

Paii am aparut si eu pe aici

Sa incepem:

Voi repeta si ce au spus si altii si anume axeazate mai mult pe descrierea sentimentelor.
La tine dialogul si naratiunea predomina ceea ce nu este chiar asa de bine,
Puteai sa descrii cum se simtea Hinata, fiecare personaj in parte
Fa-ne sa traim sentimentele personajelor ;).
Dialogul este lung si in anumite parti sec, din nou nu prea este bine :-s.

Atentie la exprimare si mai usor cu (,) cuvintele mai putin decente...

Ideea imi place desii am mai intalnit-o, deci nu este chiar uncat.

Titlul sincer m-a atras in plin plan.

Astept next kiss si te rog sa imi lasi si mie un p.m
Multa bafta in continuare

P.S: Sper ca nu te-ai suparat, vreau sa te ajut sa te perfectionezi


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 00:25

Mergem noi ce mergem pana cand...

Naruto P.O.V
Trebuie neaparat sa vorbesc cu Hinata si sa imi cer scuze , cu toate ca nu prea stiu cei am facut! Bai frate sa fim seriosi...sunt baiat! Si sa fim seriosi din nou..v-ati uitat la formele ei?Pai...majoritatea personelor cam pe acolo se uita de cand o vad! Si acum am doua intrebari care nu imi dau pace...
1)Oare o sa ma ierte daca o rog frumos?
2)Oare sunt nebun pentru ca vorbesc singur?
Merg pe strada pustie si ingusta dupa parerea mea , unde predomina gri-ul . Incerc sa sper ca raspunsul de la intrebarea 2 este negativ , dar afundandu-ma in gandurile mele destul de perverse dupa parerea mea...in anumite cazuri , dau de...de Saskura si Hinata?
Frate..am incurcat-o ! Sakura este cu ea! Sper ca fata mea sa nu pateasca nimic! Inghit in sec ca fraierul si trec pe langa ele salutandu-le politicos si zimbind ca de obicei cu toata gura! Le vad pe fete destul de suparate de prezenta mea. Oare acum este momentul sa ii cer scuze lu' Hinata? Pai...incercarea moarte n-are!...CRED! Adica sper deoarece de la Sakura te poti astepta de la orice. Merg cu pasi marunti catre cele doua fete , care apropo aratau bestial ! Mai ales Hinata care este din ce in ce mai frumoasa si ....STOP CADRU ... Naruto ...fraiere , tu te indragostesti? Si din ce in ce mai multe cuvinte adresate de mine catre mine fara nici un raspuns ! Deci ...ma indrept spre fete si o rog pe Hinata sa vina cu mine pana la o cafenea sa vorbim. La inceput nu era asa sigura, dar insistentele mele castiga lupta cu mandria ei !

Hinata P.O.V

Ce nesimtit este Naruto! Dupa ce ca mai avea putin si ma forta sa ma culc cu el ...acum si insista sa mergem sa vorbim...Cred ca o sa ii accept propunerea si o sa vad ce are de zis !In fond si la urma urmei nu am nimic de pierdut!
Mergem de aproximativ 5 minute si incercam sa gasim o cafenea . Nici unul dintre noi nu scoate nici un cuvant!
Naruto rupe tacerea , spunandu-mi ca a gasit o cafenea perfecta. Intram si ne asezam la o masa chiar langa geam . Soarele incepe sa piarda lupta cu luna dar mie nu imi pasa. Este aproximativ 19:30 . Tacerea pune stapanire pe trupurile si sufletele noastre! As putea spune ca tacerea asta este mai mortala decat veninul paianjenului negru s-au cum i se mai spune ,, Vaduva neagra". Ma gandesc cu ce o sa inceapa prima lui propozitie! Deja imi vine sa rad la gandul asta! Nu imi este frica de el dar nici in largul meu nu ma simt.
Dupa o tacere in care doar persoanele din cafenea se mai auzeau , oftez remarcabil si decid sa sparg eu gheata:
-Deci...Naruto! Ce vrei sa vorbesti cu mine?-intreb eu fara pic de interes in voce! Vreau sa ii arat ca nu imi pasa de el nici de ce mi-a facut...sau mai bine zis ce avea sa imi faca....
-Hinata...dupa cum iti imaginezi...am venit sa iti cer scuze pentru acel impuls de-al meu...Sper ca ma ierti si ca ma intelegi-zice el cu un ton de regret si tot odata de superioritate....tipic lui!
-Si eu sper sa te iert ....si apropo , mai nou chestia aceea se numeste ,,impuls"?-spun eu sperand ca o sa-i schimb comportamentul .Dar de unde....incearca Hinata...incearca in continuare!
-Pai cam asta este tot ce aveam de spus iubire...a da...si inca o intrebare! Vrei sa te duc eu acasa? Nu de alta dar se intuneca si nu vreau sa patesti ceva
-Nu multumesc...o iau pe jos oricum in seara asta dorm la Sakura.....
-Hai ca te duc eu pana acolo ca in directia aia mergeam si eu ok?
-Cum zici tu...-si ma ridic nepasatoare de la masa cu ,,Cavalerul " in spatele meu. Pe drum ce mergeam cu masina lui cea neagra...nici unul dintre noi nu a spus nimic!Din nou tacerea era cea care predomina.....


Zara:Hei! Naruto...am o o intrebare ...
Naruto:Si care-i faza?
Zara:Si tu trebuie sa imi dai raspunsul
Naruto:Ca de nu....ce?
Zara:Ca de nu ....ma enervez ...
Naruto:Sa te aud !
Zara:Ce?
Naruto: Intreabarea...
Zara: A...da ...deci tu chiar vrei sa fi cu Hinata sau o iei si pe ea la vrajeala cum faci cu toate?
Naruto:Pai vreau sa fiu cu ea ...vad cum merge si dupa iti dau verdictul!
Zara:Pai si ce mia astepti?
Naruto:Parca ai spus ca ai decat o singura intrebare
--------------URMATORUL CAPITOL O SA FIE SASUSAKU------------------------
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 08:46

Din nou tacerea era cea care predomina.....
Sakura P.O.V
Ma indrept spre casa , dar de data asta singura . Dabea astept sa vad ce o sa mai faca si Dexter ala .... Este clar ca nu stie sa se comporte cu fetele . Uneori ma intreb daca ar trebui sa il ajut inainte de a se alege cu ochiul vanat de la o alta fata nervoasa . Deci sa continui....ajung acasa ma descalt si chichiti pe cine vad in patul meu , uitandu-se la mine ca la masinistraine si parca spunandu-mi din priviri ca am intarziat! Era mama care inaite sa intru eu pe usa se uita pe geamul din camera mea care are o priveliste grozava catre mica noastra gradina cu flori unde aveam cultivati mai multi trandafiri si in exces de pomi fructiferi . Uneori cred ca ar trebui sa imi fac un jurnal si sa il dau la redactie....
-Sakura Haruno , de unde ai venit de la ora asta ? si mai important ...De ce ai plecat asa in graba cand era si familia Uchiha? -ma intreaba mama pe un ton autoritar tipic ei...Haide Sakura...spune-i ca ai fost la Hinata si ca o sa doarma aici....Apropo de dormit....parca trebuia sa doarma astazi la noi Sasuke si Itachi! Sper ca s-au razgandit
-Pai am fost pana la Hinata ca a avut o problema sa zicem....putin mai dificila si am ajutat-o . Si i-am propus sa doarma in seara asta aici. Este in regula?-o intreb pe mama facand ochii aceia de catelusi ...
-Sakura , nu-i nici o problema dar nu uita ca in seara asta dorm la noi si Itachi cu Sasuke....Va rog pe amandoua sa va comportati frumos cu ei si sa le dati tot ce are nevoie -spuse mama si se intoarse cu fata catre usa , unde o zaresc pe Haruna , scumpa mea sora ...Cand a mai intrat si ea ?Nu conteaza asta ! Aud soneria de la usa si ies val vartej din camera de unde dau de un mare ,,zid" sa zic asa.....
Era marele Sasuke Uchiha , mostenitor al regatului prostiei!
-Hei Dexter .... nu te uiti pe unde mergi ?-il intreb eu sperand ca o sa zica ,,Imi pare rau"
-Pai....nu eu am dat perste ,,Pietoni -spune el si imi arunca o privire gen ,,Sti ca in seara asta dor la voi nu?"
Ma grabesc catre prima mea misiune , adica sa deschid usa . Era Hinata care....





Scuze ca este un capitol scurt ..dar mama ma grabeste....v-am pupat
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Mar 2012, 16:32

Mdaa.. Nu e scurt ci very scurt lough
Da' avand ca te grabesti e ok! kiss
Sa aduci repede nextul si sa fie lung sa-l savurez pe cat se poate lough
Pupici!!!!! kiss kiss a hug


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Mar 2012, 11:19

Deci trecand peste faptul ca e foarte, foarte scurt mi-a placut!Nu-mi zi ca Hinata se saruta cu Naruto!Si despre sasusaku daca ai putea sa le bagi niste greutati in carca...in fine e ficul tau .Bafta in continuare!


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Mar 2012, 22:20

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEEEEEEYYYYYYYYYYYYYYYYY huh? huh? huh? happy2 happy2 happy2 happy happy happy Ti-ai reparat laptopul,ai pus next-ul !!!!!!!!!
Abia acum vad si eu
OF OF OF !!!!!!!!!! Naruto asta ...Imi vine sa-l strang de gat!!!!!!!!!!!
Oricum eu iti ador ficul huh? happy2 si astept continuarea
Te PWP dulce kiss


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Apr 2012, 03:05

super tre imi place la nebunie
sa ma anunti si pe mine de next


Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Continut sponsorizat




Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mandria celor doua gasti +16   Mandria celor doua gasti +16 - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Mandria celor doua gasti +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-