Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Copilul pierdut pe o mare de sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Mar 2012, 23:19

Woow...! Ce frumos e ficu tau !....genial!Imi place la nebunie....fiecare capitol pe care l-am citit a fost extraordinar ! Esti geniala ! Mor de curiozitate...vreau sa vad ce se mai intampla in continuare....! Te rog sa ma ierti ca nu am comentat la celelalte capitole ! (cap sec ce sunt !) Si nu iti fa griji pentru capitolu V pentru ca e foarte reusit ! Te pupacesc dulce ca o savarina si astept NEXTU !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 10:54

Draga mea

Nu inteleg de ce iti place acest capitol!

Mie mi se pare foarte reusut si foarte frumos.

Astept next si vreau sa vad ce se mai intampla cu cei doi

PWP dolshe


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 11:03

Heey! Ei bine, mie una mi-a placut capitolul tau. Ai avut destula descriere, dar puteai sa mai adaugi putina. Sentimentele sunt si ele, actiunea nu lipseste, deci mie una mi se pare foarte bine. Abia astept next-ul, pe care sper sa il aduci curand. Te poop, zbye!


     
 
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mar 2012, 23:29

Hey...am trecut si eu pe aici si sa sti ca imi place muuult ficul tau . Este o idee originala si pana am ajuns aici sa scriu am citit ca o obsedata ....happy2...chiar imi place si te rog pune nextul ca nu mai pot de emotie...sunt sigura ca Sasuke ii v-a spune ceva Sakurei despre supa ca mie mi se face pofta numai cat citesc despre asta ...happy2 spor la idei si pune nextu re-pe-jor kiss in love


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Mar 2012, 04:21

Uite ce tarziu apar...

Mai bine mai tarziu decat niciodata

Ma deranjeaza ca ai facut-o pe Sakura moarta dupa Sasuke...atata NU IMI PLAC FICURILE DE GENUL ASTA, dar ai circumstante atenuante:

Descrierea...

Si te rogceva nu mai pune:

"Maiestru: BUNA!"

Poti sa pui

-Mama ce ai facut la Mall?Il intreb eu pe Deidara (e exemplu)

In fine te-am pupacit!

Apropo spune-mi ca se razbuna Sakura pe matusasa ca nu stiu ce ii fac acceiasi rana sa o tina minte gen :

-Sakura , te rog!Te-am crescut, ti-am dat sa mananci cand nimeni nu a avut grija de tine!

-Mai crescut?Ai avut grija de mine?Tu?Esti falsa si atat , parazita te-ai purtat cu mine ca cu ultima jigodie!

-Si tu Risa din cauza ta vezi ce am pe spate?Vezi nu ei bine pentru ca cat de curand asta o sa aveti si voi, cadoul de la mine!

In fine exemplu....

N

E

X

T

RE

PE

DE

!!!

TE

ROG

EU!


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Mar 2012, 15:48

Buna! Imi place la nebunie ficul!

Si ideea:*

Si descrierea:*

Si tooot:*

Astept nextul cat mai repede:D

Poate ma anunti cand il pui:D

ok..See ya:*



App: poate intrii pe la ficul meu sa iti dai cu parerea :https://sasu.forumgratuit.ro/t4664-o-dragosteciudata
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Mar 2012, 23:51

Buna tuturor va multumesc foarte mult pentru comuri ! Sincera sa fiu nu m-am asteptat niciodata sa primesc atatea comuri la acest capitol , sunteti minunate va multumesc mult .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 384738 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 977748 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 977748

In al doilea 5rand as dorii sa lamuresc niste neintelegeri inainte de a posta capitolul , draga Capsunica Sakura nu este moarta dupa Sasuke , aceasta a inceput sa se indragosteasca de el si ii este teama de ce s-ar putea intampla in viitor si l-a ajutat cand s-a ranit deoarece este doctor si este de datoria ei , in plus sunt amandoi studenti maiestrului si ar fi fost foarte urat din partea ei daca nu ar fi facuto , cat despre treaba cu matusa ei citeste mai departe si vei afla .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 623735 Bun acum ca am lamurit asta , va voi da sa savurati capitolul deci va urez lectura placuta .



Capitolul VI : Un gest dragut

Orele trec in zbor precum mii de fluturi care zboara deasupra unei campii pline de flori colorate si inmiresmat cu arome placute care ma invaluie . Maiestra luna ii cedeaza locul soarelui care bucuros isi face aparitia imprastiindu-si razele sale calde pe Pamantul rece fara vlaga . Iarba verde este invaluita de un strat de roua care in contact cu razele calde ale soarelui ii ofera o stralucire aparte . Aerul proaspat se imprastie peste tot , dand o senzatie de prospetime . Razele aurii ale soarelui imi invadeaza camera obligandu-ma sa ma trezesc . Intr-un final reusec sa ma trezesc si imi deschid incet ochii lasand la iveala doua smaralde de un verde ametitor .Ma ridic buimaca din patul meu cald si ma indrept spre baie pentru a ma pregatii de o noua zii . Dupa cateva momente ies din baie , iar apoi ma indrept spre dulapul meu din lemn de cires ; din interiorul sau imi scot un tricou albastru care are un mic decolteu si o perece de pantaloni scurti din blug in care ma imbrac . Cand sunt gata cobor jos in bucatarie pentru a pregatii micul dejun . In timp ce eu ma aflam in bucatarie soseste si Sasuke pentru antrenamen asa ca mai pregatesc o portie si pentru el . Dupa ce am terminat de pregatit micul dejun i-am chemat pe maiestru si pe Sasuke , le-am turnat ceai in cesti , iar apoi m-am alaturat si eu lor . Am terminat de mancat dupa aproximativ treizeci de minute , iar apoi fiecare a plecat la treaba sa ; Sasuke si maiestrul s-au dus pe terenul pe terenul de antrenament , iar eu mi-am gasit ceva de facut prin casa . Ahhh ; ce zii obsnuita si plictisitoare , nu se mai intampla nimic . Orele trecura parca cu incetinitorul si acum se facu ora unu . Ora unu , parca ar fii trecut zeci de ani si este doar ora unu dupa amiaza . Ma indrept cu pasi marunti catre bucataria luminata de razele soarelui . Nimeni nu era in bucatarie , de afara se auzea minunatul cantecel al firavelor pasarele . Incep sa cotrobai prin dulapurile din bucatarie si observ ca trebuie facute cateva cumparaturi , deoarece am venit aici de ceva timp si pana acum nu am cumparat niciun aliment , asa ca am cam ramas in pana . Iau o plasuta si ceva bani , iar apoi ma indrept catre terenul de antrenament pentru al anunta pe profesor de plecarea mea deoarece nu vreau sa se ingrijoreze pentru mine din cauza ca nu stie unde ma aflu . Merg cu pasi marunti , fara nicio graba , savurand mirifica mireasma a trandafirilor multicolori pana cand ajung la cei doi .

Sakura: Maiestre iertati-ma ca va intrerup , insa am venit sa va spun ca voi pleca pana in sat pentru niste cumparaturi .

Maiestrul : Ce-ar fii sa-l iei si pe Sasuke cu tine , tu esti noua si poate fii periculos sa mergi de una singura .

Sakura :Mnn nu , nu este nevoie ma voi descurca , doar sunt mare acum nu ? spun afisin un zambet calduros pe chipul meu angelic .

Maiestrul : Prea bine , dar sa te intorci rapit .

Sakura : Nu voi sta mult promit , pa ! si incep sa alerg catre poarta .

Ies din curte si ma indrept cu pasi repezi catre sat . Eram ata de entuziasmata , in sfarsit aveam sa vad satul . In stomacelul meu mii de fluturasi albastrii zburau in bataia unei brize usoare de vant . Acei fluturasi imi dadeau cateva emotii , insa eram prea fericita pentru a le da atentie . Parca eram dinou fetita aceea inocenta si fericita care am fost odata . Ma simteam ata de pura precum fulgii cristalini de omat ce invaluie Pamantul intr-un vesmant de un alb imaculat si ata de inocenta . Eram fericita ; foarte fericita . Pe drumul catre sat am lasat cantecul pasarerelor sa ma invaluie si sa-mi deschida calea catre o lume noua nemaivazuta de alti oameni inafara de mine . Mirosul suav al florilor ma incanta cu fiecare pas facut , iar inima mea este intr-un dans fantastic , nemaivazut . Brusc din ochii mei verzi , doua cristale cad pe obrajii mei fini ; erau lacrimi , dar nu lacrimi de tristete ci lacrimi de fericire . Eram fericita sa vad ca in lumea aceasta rea , mai exista o raza de fericire care face ca viata sa merite sa fie traita . Imi duc mainile usor la ochii si imi sterg cristalele pure . Mai merg o perioada de timp , iar apoi in sfarsit ajung si in sat . Incep sa merg pe ulite privind totul in jurul meu cu atentie , avand grije sa nu-mi scape niciun detaliu . Ce frumos este ; totul este asa de pasnic . Copii se joaca diferite jocuri si rad din tot sufletelul lor micut , iar surasul lor senin iti incanta si tie ziua . Peste tot sunt casute modeste inconjurate de copaci batrani si de miliarde de flori multicolore . Peste tot zaresti oameni care sunt pregatiti sa-ti sara in ajutor in orice clipa . Merg pe strada si privesc totul injurul meu , deodata aud un glas cristalin plin de durere , care plangea puternic . Incep sa urmez sunetul pentru ai afla sursa , iar dupa ce dau coltul unei strazi zaresc o fetita micuta care statea pe trotuarul rece plangand . Fata sa era inecata intr-o ploaie de lacrimi cristaline , iar vocea sa exprima durerea pe care micuta o simtea ; ma aproprii de ea si observ ca aceasta este ranita la genunchi . Ma pun in genunchi pentru a fii la acelasi nivel cu aceasta .

Sakura: Esti teafara ? spun eu ingrijorata pentru micuta fetita .

Aceasta isi ridica capul din genunchi si isi duce mana dreapta spre ochisorii sai micuti , incercand sa-si stearga lacrimile si privinduma intens .

Sakura : Nu-ti fie teama , nu-ti voi face niciun rau , poti avea incredere in mine . Haide ! Ii intind mana sperand ca aceasta sa accepte ajutorul meu , iar ca printr-o minune fetita ma apuca cu manuta sa micuta si firava de mana . Eu o ridic de pe asfaltul rece si o iau in brate , ducand-o pe o bancuta din apropriere . O intind pe bancuta si ii sterg lacrimile din ochisorii sai care exprimau atata inocenta si iubire . Incep sa suflu catre rana sa pentru ai alina durerea , iar apoi scot din buzunar o batistuta pe care o invalui in jurul ranii acesteia . Fetita sta cuminte si nu spune nimic ; tot ceea ce face este sa ma priveasca , cea ce ma facut sa ma inrosesc putin deoarece me privea umpic cam insistent .

Sakura : Gata , acum nu te va mai durea . Poti merge acasa . Si afisez un zambet dragastos pe chipul meu angelic .

Fetita : M-Multumesc .spune aceasta pe un ton sfios privind in pamant .

Raman putin socata sa vad ca aceasta a vorbit cu mine , iar intr-un final ii raspund : Cu placere , alta data sa fii mai atenta .

Fetita : Da . spune cu speranta in ochisorii sai micuti si cu putina roseata in obrajorii sai catifelati .

Imi iau la revedere de la acasta si-mi vad de drum . Dupa ce merg cateva minute ajung in centru satului unde se afla si piata . Incep sa ma plimb , uitanduma dupa ce sa cumpar pentru casa . Tarabele sunt pline cu detoate , iar vanzatorii sunt amabili si striga in gura mare ce au de vanzare . Este o atmosfera placuta . Ma opresc in fata unei tarabe si ma indrept catre ea . Il rog pe vanzator sa-mi dea un peste mai mare , iar acesta imi spune ca deoarece sunt o fata draguta imi va mai da unul . Eu ii multumesc frumos , platesc pestele si plec ; ma uit la toate tarabele , iar apoi mai fac cateva cumparaturi si plec . . Toata lumea este foarte draguta , toti vanzatorii la care am fost mi-au facut cate o reducere , maiestrul si-a facut griji degeaba nimeni din acest sat nu pare a fii o persoana rea . Toti oamenii sunt foarte amabili .Observ lipit de un stalp un afis colorat in mii de culori jucause ; pe el scria ca va avea loc un festival care va tine o saptamana intreaga incepand cu ziua de maine . Super un festival va fii minunat , deabia astept sa inceapa . Ma indrept fericita si cu pasi repezi spre iesirea din sat ; cand brusc observ ca cineva ma urmareste . Nu i-am dat atentie si am mers mai departe , insa vazand ca acesta nu renunta incep sa alerg fara a privii inapoi . Alerg fara oprire dar persoana din urma mea nu renunta alergand din ce in ce mai tare . Deodata mana mea este prinsa de o alta mana calda . Imi intorc privirea si observ ca persoana care ma urmarea nu este nimeni alta decat fetita de mai devreme . Rasufu usurata si ma intorc spre ea zambindu-i dragastos . Aceasta imi ofera deasemenea un zambet incantator care imi umple sufletul de fericire . Cat de minunata poate fii aceasta fiinta gingase . Fetita imi ofera un buchetel de flori parfumate si colorate .

Fetita : Acestea sunt pentru tine domnisoara . si ma saruta pe obrazul meu fin . Raman socata de gestul acesteia , dar imi revin rapid si ii zambesc din toata inima apoi o strang in brate si imi iau ramas bun , dupa care plec facandu-i cu mana gingasei fetite . Ahh cat de scumpa poate fii aceasta fetita ; nu m-am asteptat nici macar un moment ca va face un asemenea gest care imi va umple inima de bucurie . Ma indrept fericita spre casa savurand mireasma buchetelului de flori primit in dar de la acea fetita care mi-a luminat ziua . Cat de dragut din partea ei sa-mi ofere acest buchetel minunat . Dupa ce mai merg cateva minute ajung in fata casei ; deschid incet poarta si intru in curte cautandu-i din priviri pe maiestru si pe Sasuke . Hmmm se pare ca sunt in spate . Intru in casa si ma descalt , iar apoi merg in bucatarie pentru a lasa cumparaturile ; fiecare lucru trebuie pus la locul sau insa asta mai poate astepta , mai intai trebuie sa pun acest buchetel micut si gingas in apa . Iau o vaza micuta si draguta care are sculptata pe ea o lebada in toata splendoarea sa o umplu cu apa si apoi urc in camera mea unde o asez pe una dintre noptiere punand buchetelul in interiorul acesteia . Privesc catre balcon si ma hotarasc sa deschid umpic usa acestuia pentru a lasa aerul parfumat cu mireasma trandafirilor sa-mi invadeze camera . Ma indrept catre balcon si deschid usa , iar apoi cobor rapid in bucatarie unde era o harababura totala . Incep sa pun fiecare lucru la locul sau de drept , iar fara sa-mi dau seama se facuse deja ora sapte seara . Norisorii pufosi si rozalii s-au lasati purtati de o briza usoara de vant care i-a dus departe , in marele necunoscut . Soarele paraseste obosit bolta cereasca , iar in locul sau apare maiestuasa luna care dezvaluie omenirii adevarata sa splendoare . Mii de stelute argintii au aparut pe cerul fara de norii si lumineaza colturile lumii cu ajutorul lunii ; acestea arata fiecarui ingeras calea de intoarcere catre copilul pe care il are in paza . Daca n-ar fii stelutele stralucitoare precum argintul padurii ascunse intre munti , ingerii cei maiestuosi si plini de puritate nu ar mai putea gasii calea de intoarcere catre micutul pui de om pe care il au in paza . Acum cand soarele a apus , iar imparateasa luna si micutele printese stelele si-au facut aparitia este timpul ca fiecare om sa se intoarca la casa sa si sa se odihneasca dupa o zii lunga de munca . La fel vor face si maiestrul cu Sasuke asa ca ar fii mai bine sa pregatesc ceva gustos pentru a le incalzii umpic sufletelele lor si trupul obosit al lui Sasuke . Sasuke este foarte rezistent , se antreneaza deja de o perioada de timp si se descurca foarte bine din cate am vazut , insa sunt foarte impresionata sa vad cata daruire si cat suflet pune in acest antrenament . Nu ia pauze decat pentru masa si nu stiu cum poate face fata unui antrenament ata de dificil doar cu aceste pauze . Offffff Sakura , nu te mai gandii la el ! Deja a trecut o perioada de timp de cand el a devenit elevul maiestrului , insa noi doi nu am petrecut deloc timp impreuna , dar nu conteaza eu sunt fericita sa stiu ca este bine si sa-l vad in fiecare zii . Cu marea mea de ganduri pe care m-am lasat purtata nici nu mi-am dat seama cand cina este gata , am pregatit peste la cuptor sper sa le placa . Pe fata de masa care invaluie frumos lemnul acesteia dandu-i un aspect placut , am pus totul la punct . Totul este gata singurul lucru care a mai ramas de facut este sa-i chem si pe cei doi la masa . Merg linistita prin gradina de trandafiri savurand momentul si privind sticlarirea puternica a stelelor . Parca ma chemau la ele , sa zbor libera precum un inger pur in noapte care isi desface maiestuasele sale aripi si se lasa purtat de briza rece a vantului . As vrea sa pot zbura si eu unde departe de lumea aceasta , intr-o lume care sa fie numai si numai a mea ; o lume in care nimeni nu ma poate ranii ; abaandona sau dispretuii . Doua lacrimi cristaline isi fac aparitia in coltisorul ochilor mei verzi precum smarardul in care unii oameni se pierd usor gasind fericire . Cat de usor este sa par fericita insa ........ amintirile trecutului nu imi dau pace , iar acel semn venit din iadul in care am trait candva , face sa fie si mai greu de uitat acele clipe de groaza . Nu stiu ce parere au oamenii despre mine cand ma intalnesc , insa sincera sa fiu , sufletul meu doreste doar sa fie lasat in pace si sa se ascunda de ceilalti copii de varsta mea . Nu vreau sa petrec timp alaturi de ei deoarece eu nu sunt ca ei ; o adolescenta visatoare , prostuta , nepasatoare si dornica de distractie , nu ; eu vreau sa ajut oamenii nu vreau ca cineva sa sufere la fel cum am suferit si eu . Eu am fost norocoasa , am gasit o persoana care sa ma iubeasca si sa ma protejeje , dar poate ca alt copil nu va avea norocul meu si va traii intr-un iad nesfarsit pana la sfarsitul vietii sale . Vreau sa impiedic asta salvand vietile oamenilor , acesta este motivul pentru care am devenit medic , pentru ai apara pe altii de abisul rece si ingrozitor al singuratatii . Imi alung gandurile cand ajung pe terenul de antrenament si-i chem pe cei doi la cina . Ne intoarcem cu toti in casa , maiestrul vorbind cu Sasuke , iar eu am glasul amutit precum un copil cuminte . Intr-un final ajungem si in bucatarie , care parea ca nu se mai aprorie . Fiecare se aseaza la masa si incepem sa cinam . O liniste patrunzatoare se aseaza asupra noastra , insa eu sparg gheata .

Sakura : Maiestre stii astazi cand am fost in sat , ei bine eu ....

Da Sakura, ce s-a intamplat ? ma intreaba acesta .

Sakura : Ei bine eu am vazut afisat un poster pe care scria ca va avea loc un festival timp de o saptamana si ma intrebam daca imi permiteti sa merg si eu ?

Maiestrul: Poti sa te duci , insa va merge si Sasuke cu tine .

Sasuke se opreste din mancat si il priveste intens pe maiestru , iar eu raman incremenita de raspunsul acestuia .

Sasuke : Se poate si singura .

Maiestru : Nu deoarece poate fii periculos . Si in plus , o sa va distrati impreuna .

Sakura : Dar eu , insa nu apuc sa termin de spus ceea ce doream ca maiestrul si intervine peste mine .

Niciun ,, dar " Sakura , te vei duce cu Sasuke si gata . Dupa aceea nimeni nu a mai spus nimic , linistea asternandu-se dinou peste noi . Cand am terminat de mancat Sasuke a plecat acasa , iar eu am ramas si am strans masa . In cateva momente termin si eu treaba in bucatarie si urc obosita in camera mea . Ma schimb intr-o pijama draguta de un roz-bombon formata dintr-o pereche de pantaloni scurti si un maieut subtire , apoi ma bag in patul meu moale lasandu-mi capul pe perna cea pufoasa si intrand in lumea viselor fara sa-mi dau seama .

Deci acesta a fost si mult asteptatul capitol VI sper din toata inima ca va placut deoarece mie de data aceasta chiar mi-a placut . V-am pupat dulce pe toate pa , pa .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 208323 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 127686


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 10:48

Ce frumos a fost!A fost un capitol minunat!Mi-as dori ca sasuke sa nu se comporte asa de rece.Succes in continuare!


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 11:08

Buna , hey Irinusi ce a fost capitolul acesta a fost nimic Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 947835 , asteapta si-ai sa vezio ce se va intampla in urmatoarele capitole , va fii fenomenal .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 385627 Saraca Saku va avea ceva de infruntat nu gluma .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 169309 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 977748


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 11:11

Wow m-ai facut curioasa!Abia astept next!Apropo esti o scritoare fantastica ca toti din acest forum!


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 11:15

Multumesc foarte mult pentru compiliment , esti foarte amabila . He he scuze ca te-am facut curioasa , insa chiar doream sa stii si sunt mai mult ca sigura ca o sa-ti placa urmatoarele capitole , mai ales cu ce se va intampla si cine va aparea in ele . Gata nu mai spun nimic pentru ca te fac prrea curioasa si ma dau de gol cu nexturile .


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 16:07

Hey Bombonica! Am venit si eu cu un com! Am citit capitolul de dimineata dar am plecat la scoala si nu am avut timp sa dau com. Capitolul este extra super mega extraordinar. Sa stii ca nu ai facut-o curioasa numai pe Irina , m-ai facut si pe mine! Astept next si PWP dolshe


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 17:26

Woooow......ce frumos a fost ! Mi-a placut la nebunie ! Abia astept sa vad ce se mai intampla...Te rog sa spui cat mai repede NEXTurile ca mai facut foarte curioasa....! Te pupacesc dulce ca o savarina (cu cireasa in varf ) si te rog sa aduci cat mai repede NEXT !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 17:44

Hey...am venit si eu aici...imi place uuuult de tot ficul si chiar sunt curioasa...pune nextul repejor ca o sa ma sparg pe-aici de atata emotia ca deja cant de bucurie ca Sakura merge in sat si sunt sigura ca se vor intampla multe aventuri si abia astept happy2 te pwp si spor la idei kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 19:28

Foarte frumos Deiutsoo :x !

Devii din ce in ce mai buna , imi place , place , placee !

Capitolul este surprinzator , imi place dinamismul cu care scrii :x
De la bun inceput ai avut farmecul acela , dar ca orice artist ,
Pana nu scrii , te lungesti cu capitolele , nu te perfectionezi .
Tu ai dat dovada de "respect" asupra cititului si scrisului . :x
Artista meaa :* >:D< !

Astept nextul cu ardoaree 8-> !

Te pupa je pe obrajor ,si iti da un Mozool :> =]] !






Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Mar 2012, 19:39

Va multumesc tuturor pentru sustinere si inima mea este plina de fericire ca ficul meu va place asa de mult !Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 977748 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 977748

Sincer , nu m-am asteptat niciodata ca ficul meu sa va placa atat de mult , am crezut ca va fii un fic slab care va atrage doar 2-3 persoane , insa nu este asa . Capii iti multumesc sincer pentru com aproape ca mai facut sa plang , ata de tare m-ai emotionat , va multumesc mult .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 896861 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 896861 Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 896861 Va promit ca voi aduce nextul cat de curand voi putea avand in vedere ca va fii foarte lung .Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 968803


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Mar 2012, 23:36

Buna , la toata lumea . happy Uite ca dupa ceva vreme am adus si nextul sper sa va placa . Fara alte cuvinte va urez lectura placuta . dap !


Capitolul VII , partea I : Ne asemanam


Orele noptii s-au scurs , iar acum bezna serii este strapunsa de razele calde ale imparatului soare , care isi revarsa pe pamantul rece ca gheata razele sale ceresti . Un vesmant de roua invaluie pamantul , iar in reflexia puternicelor raze straluceste precum cel mai mare diamant din lume . Micutele pasari au inceput sa cante un cantecel suav plin de puritate , iar mii de fluturi albastri si mii de albine curg in rauri sclipitoare peste florile colorate si inmiresmate . Razele imparatesti invadeaza si camera rozaliei obligand-o sa se trezeasca . Intr-un final cedeaza si isi deschide incet ochii sai mari si verzui precum verdele crud al frunzelor copacilor . Isi paraseste patul moale si calduros , iar apoi intra in baie pentru a-si face un dus . Rozalia isi da jos pijamalele sale rozalii si intra in cabina de dus dand drumul la apa calda sa ii invadeze corpul . Picaturile de apa calda se zdrobesc de trupul sau perfect provocandu-i o senzatie placuta de revigorare . Fata isi lasa trupul invadat de apa calda cateva minute , dupa care iesii din dus si si isi invelii trupul ei perfect cu un prosop pufos de un alb imaculat . Imi usuc parul lung si matasos de culoarea miilor de flori de cires , iar apoi ies din baie indreptandu-ma catre dulapul din lemn de cires . Raman precum o statuie din bronz pentru cateva minute gandindu-ma in ce sa imi imbrac corpul si apoi scot din interiorul sau o fustita galbena mai scurta cu o palma de genunchi si un tricou roz cu putin decolteu in forma de V , dupa care imi prind parul intr-o coada la spate lasand doua suvite pierdute sa-mi mangaie chipul fin parca rup dintr-o poveste . Imi indrept atentia spre balcon indreptandu-ma cu pasi marunti catre el . Deschid usa si las aerul prospat sa-mi invaluie camera si trupul provocandu-mi o senzatie de prospetime . Ma eliberez din stransoarea acesteia si apoi cobor cu pasi domoli in bucatarie unde se afla maiestrul meu care bea o cana de ceai de tei fierbinte . Ii urez buna dimineata si ma alatur acestuia care deja pregatise micul dejun , clatite . Dupa cateva minute termin de mancat si ies in curtea din spate . Incep sa ma plimb lin , printre miile de trandafiri pictati in culori indraznete si superbe care iti atrageau atentia . Mireasma lor dulce , atat de dulce ; dulce precum o savarina se resimte in aer . O briza usoara de vant adie printre petalele acestora , facandule sa danseze un vals incantator . Tristetea nu exista in acest loc magic, abisul negru precum noaptea care te prinde intr-o inchisoare fara scapare nu poate coenxista cu aceasta fericire si liniste care se gaseste in acest loc . Acest loc este unic , nu poate fii atins de durere sau suferinta si gandurile intunecate sunt alungate usor , fara niciun efort . Stau de una singura inconjurata de toti acesti trandafiri superbi si imi aduc aminte de vechile si prafuitele mele amintiri din copilarie ; copilaria pe care m-am hotarat sa o dau uitarii insa .......... cine ar putea renunta la a cea perioada din viata care este considerata si cea mai frumoasa ; eu cu siguranta nu pot renunta asa de usor la ea , defapt cred ca nu voi putea renunta niciodata la acea perioada . Nu am avut o copilarie fericita ; nu am fost si nu sunt ca ceilalti copii de varsta mea insa ; insa nu ma deranjeaza acest lucru ; mie chiar imi place sa fiu diferita chiar daca este si intr-un mod dureros . Imi amintesc ca atunci cand eram copil imi placea sa petrec timpul alaturi de tatal meu si sa mergem impreuna in parc pentru a ne plimba cu barca pe apa pura ca de cristal si a savura minunatia naturii . Cand eram copil imi placea mult sa manac inghetata cu aroma de ciocolata . Hmm , era asa de rece dar in acelasi timp foarte placuta . Culoarea sa maronie nu ma atragea in special , insa atunci cand ii simteam aroma ; atunci papilele mele gustative incepeau un dans fermecator plin de voiosie si bucurie , cat imi doresc sa mai traiesc inca o zii ca aceea . Daca stau si ma gandesc destul de bine atunci cand eram copil nu am prea avut prieteni ; defapt ei au incercat sa se imprieteneasca cu mine insa , eu ii evitam si ma distantam de ei , nu era vina lor ci a mea , nu doream ca cineva sa se aproprie foarte mult de mine si sa ma cunoasca . Imi era teama ca daca asta se va intampla ; ma vor privii precum un monstru , isi vor dorii sa nu fii existat si imi vor transmite ura lor din simple privirii ; priviri carura eu nu le-as putea face fata ; priviri ucigatoare . Dar acest lucru nu mai conteaza acum , in acest moment este important sa traiesc in prezent si sa ma gandesc la viitor . Prezentul , prezentul acesta este destul de placut pentru mine ; am gasit o persoana care ma iubeste si am rupt legaturile cu trecutul , aproape toate legaturile , tot ce am mai pastrat din el sunt acele fotografii vechi ; insa nu voi renunta la ele deoarece acea parte a trecutului meu a fost cea mai frumoasa . Poate ma doare trecutul dar sunt suficient de puternica pentru ai face fata , nu sunt slaba si nici plagacioasa . Dupa atatia anii sunt hotarata ca orice va fii , nu voi mai plange , nu voi mai suferii si chiar daca cineva imi va spune ceva , eu voi tine pentru mine si nu ma voi lasa afectata ! Oricine va fii ; eu voi ramane ferma in hotararea mea . Poate nu sunt speciala si prefer sa fiu singura si departe de lume , insa asta nu inseamana ca nu sunt si eu om ; pana la urma ce inseamna sa fii om ? Sa fii om inseamna sa ai sentimente , sa fii bun cu cei din jur , sa iubesti , sa suferi si sa traiesti , dar cel mai important a fii om inseamna a te putea ridica , a nu ceda in fata destinului , a traii si a iubii din toata inima . Si eu sunt om pentru ca si eu am iubit si iubesc , chiar daca dragostea mea nu este impartasita , eu sunt fericitta sa o vad pe persoana iubita in fiecare zii si sa stiu ca este acolo undeva si traieste , ca nu ma parasit si nu ma uitat aici , in lumea aceasta rea si eu am suferit in trecut , cand mi-am pierdut tatal , pentru ca nu mi-am cunoscut mama si pentru ca matusa mea ma facut sa sufar si sa ma simt precum un om fara valoare care nu este dorit . Matusa mea ; matusa mea a fost omul care mi-a oferit lucrul de ce mi-era cel mai teama ........ mi-a oferit priviri pline de ura si dispret , de fiecare data cand ma uitam in ochii ei albastrii precum adancurile marii , zaream acelasi lucru , ura . Ura pe care o avea fata de mine , insa niciodata nu am inteles de ce . De ce ma ura , ce am facut atat de rau incat ma urat atat de tare incat inima sa a devenit neagra precum carbunele ? Intrebari exista ; insa raspunsuri ? Raspunsurile sunt greu de gasit , iar cateodata ; chiar imposibile . Presupun ca nu voi afla niciodata ; insa nu ma deranjaza nespus de tare . Cel mai probabil , orice om ar fii fost in locul meu si-ar fii iesit din minti deoarece se gandeste la persoana care i-a facut atat de mult rau insa eu ; eu nu o pot uri pe matusa mea indiferent de ce mi-a facut . Da , ma facut sa sufat , ma ranit si mi-a provocat dureri cumplite insa nu o pot uri . Cateodata chiar mi-as dorii sa o pot face ; dar nu pot , pur si simplu nu sunt in stare sa urasc o persoana . Eu nu sunt in stare sa urasc nicio persoana deoarece iubesc oamenii si chiar daca ei m-au ranit , eu . eu una nu-i pot uiri oricat de mult as incerca . Cateodata nu-mi place acest lucru la mine , insa alte ori ma gandesc ca nimeni in afara de , mine nu mai poate face asa ceva si ma inveselesc fiindca sunt diferita . Chiar imi place sa fiu diferita , nu ma prea intereseaza ce parere au oamenii din jurul meu despre mine , tot ce conteaza pentru mine este sa nu ma pierd pe drum , mi-este teama ca cu cat cresc m-ai mult ma voi schimba si mai mult si nu imi doresc asa ceva , iar prin urmare sunt o persoana foarte copilaroasa , insa pot devenii si foarte serioasa daca este nevoie . Inaintasem mult pe marea mea nesfarsita de ganduri dar m-am intors pe uscat cand a venit maiestrul . Acesta avea in mana un pahar cu suc rece de mere , verde , a carui culoare se putea observa usor prin paharul transparent de cristal . Acesta imi da paharul , iar eu ii multumesc afisand un zambet dulce pe chip . Imi indrept privirea catre lichidul verzui precum iarba proaspata . Mici bule apareau deasupra sa dandu-i o stralucire aparte care imi incanda privirea . Tacerea se lasase peste noi , in adierea aerului se putea auzii numai ciripitul vesel al pasarelelor voioase si jucause .Nu ma deranja , insa tacerea nu a mai durat mult deoarece a fost alungata in departari de catre maiestru , a carui voce blanda si ragusita si-a facut simtita prezenta .
- Sakura , doresc sa-ti povestesc un lucru care sa intamplat in urma cu sapte ani .
- Hmm , ce anume maiestre ? intreb privindu-l curioasa deoarece nu aveam nici cea mai mica idee despre ce ar putea fii vorba .
- Ei bine , aceasta este povestea tragica a unui baietel care avea doar zece ani cand s-a intamplat . Cand acest baietel avea doar zece anisori un lucru cumplit s-a intamplat , intr-un fel tu si el va asemanati si vei vedea si de ce .
Il privesc curioasa pe maiestru , in urma a ce a spus .
- Cand acest baietel avea zece ani a trait ce mai cumplita zii din viata sa . Era o zii insorita , iar pasarelele cantau vesele de pe crengile copacilor cand un baietel se intorcea acasa dupa o zii de scola . Era foarte nerabdator sa ajunga acasa deoarece isi dorea foarte mult sa se joace cu fratele sau mai mare . Cand a ajuns acasa in intampinarea sa nu a venit nimeni asa ca baietelul a inceput sa-i caute cu disperare prin casa pe membri familiei sale , insa nu i-a gasit . Mai ramasese o singura camera in care nu cautase , iar aceasta camera era camera parintilor sa-i ; acesta se aproprie cu teama de usa si o deschide incet . Cand a vazut ce secret ingrozitor tinea ascuns acea usa inchisa , micutul baietel , impietrit precum o statuie , nu si-a mai putut tine echilibrul si a cazut la pamant lasand sentimentele sa il invaluie . In clipa urmatoare un strigat de durere s-a facut auzit pe holurile inundate intr-o liniste mortala ; secretul pe care acea use il ascundea era doi parinti si un copil cu trupurile reci ca gheata care zaceau intr-o balta de sange .
- Au murit ? il intrerup eu pe maiestru .
- Da , acea familie a fost ucisa de catre un criminal nemilos care a fost in stare sa ucida pana si un copil inocent ce avea un intreg viitor inainte . Baietelul a ramas singur pe lume si a devenit rece , astfel pierzandu-si increderea in oamenii . Dupa doi ani de la moartea familiei baietelului criminalul a fost gasit si inchis pentru tentativa de omor . Baietelul a stat fata in fata cu criminalul si la intrebat de ce i-a ucis familia , iar criminalul fara niciun sentimen i-a raspuns ca din pura placere si ca nu regreta cea ce a facut . Din acea zii baietelul a jurat ca nu va mai fii slab si nu va mai avea incredere in oamenii ; si pana in ziua de azi acel baietel si-a respectat propria promisiune . Acum este un barbat puternic , insa odata cu aceasta putere a devenit rece si nepasator , insa adanc ascuns in inima sa , acel baietel iubitor si inocent inca traieste dar trebuie scos la iveala , iar acest lucru este o misiune grea care nu poate fii indeplinita decat de un om special .
- Este o poveste foarte trista , insa maiestre de unde o stiti ?
- Sakura , stiu aceasta poveste deoarece tatal baietelului a fost cel mai bun student al meu , iar pe baietel l-am cunoscut cand acesta inca traia . Tatal sau a fost cel mai bun student al meu si tot odata ; cel mai nobil samurai dintre cei care au existat vreodata .
- Dar acel baietel cine era si ce s-a intamplat cu el ?
- Sakura , acel baietel nu este nimeni altul decat ; Sasuke . spune acesta cu cea mai mare seriozitate posibila .
Raman pur si simplu impietrita ; nu mi-as fii imaginat niciodata ca Sasuke este acel baietel despre care imi povesteste maiestrul . Asta inseamna ca acesta este motivul pentru care Sasuke este atat de indiferent si rece ! Nu mi-as fii imaginat niciodata ca Sasuke a avut o soarta atat de cruda . Maiestru are dreptate ne asemanam ; amandoi am pierdut tot ce aveam cand eram copii . Este atat de dureros , in toti acesti ani Sasuke a suferit de unul singur si nu a avut pe nimeni alaturi de el cand avea cea mai mare nevoie , spre deosebire de mine el a trebuit sa infrunte acel iad de unul singur , in timp ce eu am fost salvata de catre maiestru . Gandurile incepeau sa ma poarte departe si din ce in cce mai multe isi faceau aparitia in mintea mea pana cand am fost readusa pe pamant de catre profesor .
- Sakura , tu si Sasuke va asemanati mult ; amandoi ati trecut prin mainile destinului inca de la o varsta frageda , iar acesta este motivul pentru care eu cred ca tu esti singura persoana care il poate readuce pe vechiul Sasuke la viata . Aceasta este misiunea ta si sunt sigur ca vei reusii . iar un zambet plin de iubire ii apare pe chipul inaintat in varsta . Eu ingrijorata de faptul ca ma insarcinat cu un lucru ata de important , ii raspund :
- Maiestre eu nu voi fii in stare sa fac asa ceva ! Cum pot sa-l ajut pe Sasuke cand nu am fost in stare sa ma salvez pe mine dar alta persoana ? Nu , in niciun caz nu voi reusii sa fac asa ceva , ar trebuii sa o faceti dumneavoastra deoarece aveti curajul si puterea pentru a putea face asa ceva ! as mai fii avut multe de spus , insa suparat maiestrul ma intrerupe , spunandu-mi pe un ton rastit :
- Sakura , tu esti singura care il poate ajuta pe Sasuke si asta va fii sarcina ta . Esti pregatita , o stiu si am incredere in tine ....
Am ramas uimita cand am auzit cuvintele maiestrului ,, am incredere " . Nu-l pot dezamagii , va trebuii sa o fac si sa-mi dau silinta ; viata mea se datoreaza maiestrului si nu am de gand sa il dezamagesc asa ca imi adun tari si in raspund :
- Va puteti baza pe mine maiestre , nu va voi dezamagii .
Acestuia ii apare un zambet plin de incredere si ma priveste cu mare speranta .
- Sunt mandru de tine Sakura , stiam ca vei accepta . Acesta a fost motivul pentru care am dorit ca Sasuke sa meraga cu tine , vreau sa va distrati si sa-l readuci pe vechiul Sasuke la lumina .
- Asa voi face maiestre ; va promit , nu va voi dezamagii .
- Bun , acum mai bine te-ai pregatii deoarece este deja ora sase si jumatate , iar la ora sapte Sasuke va venii sa te ia .
- Bine maiestre . Si am plecat fugind in casa pentru a ma pregatii .
Intre timp soarele apune , iar norisorii de un roz-bombon dispar in zarea intunecata . Noaptea se lasa si zana din poveste luna , isi face si ea aparitia . Incetul cu incetul , pe cerul fara de nori isi fac aparitia stele sclipitoare a caror scanteiere iti lumineaza calea . Sala de bal este plina , iar muzica rasuna din toate partitele , doua cate doua scanteierile stelelor se intersecteaza si valsul cel de basm incepe sa prinda contur . Luna sta in mijloc si a ei stralucire este de neegalat . O noapte de vis se aseaza pe cerul fara de norii . Afara un aer cald se resimte adiin printre crengile copacilor , iar mireasma florilor invaluie toata natura . In camera mea ma aranjam de zor ; m-am imbracat intr-o fustita de culoare albastru inchis care are doua buzunare si o mica funtita intr-o parte , unde ar trebuii sa vina o curea , in partea de sus mi-am luat un tricou roz spre portocaliu simplu , iar parul meu matasos l-am lasat liber pe spate . Este ora sapte si jumatate si il astept pe Sasuke , cand maiestrul striga la mine anuntandu-i sosirea . Imi iau o dentuta neagra pe care mi-o pun intr-o parte si cobor . Sasuke ma astepta cu maiestrul in fata scarilor . El este imbracat intr-un tricou negru , simplu , care ii pune in evidenta trupul bine lucrat , o pereche de blugi albastri si niste tenesi de culoare neagra . Ma incalt si eu intr-o pereche de balerini cu o pietricica mai mare , apoi ne luam la revedere de la maiestru si plecam , insa nu inainte ca acesta sa ne spuna sa nu ne intoarcem tarziu si Sasuke sa aiba grije de mine . Noi ne luam la revedere si plecam .

Acesta a fost si capitolul VII , prima parte sper ca va placut .



Va pup dulce si astept cel putin 5 comuri , bye , bye . kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 00:07

Hey...am ramas placut impresionata ca mai anuntat ca ai pus NEXT (mersi muult ).
Deci wow !....mi-a placut atat de mult la inceput cum ai descris sentimentele si gandurile Sakurei !Te pricepi foarte bine la asta !Ma bucur din tot sufletu' ca ai avut multa descriere si ca nu ai grabit actiunea...
"Te pupacesc dulce ca o savarina (cu cireasa in varf )" si spor cu NEXTU' !
P.S.:eu sunt prima !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 01:49

A fost ragut accest capitol, dar te rog eu fa si tu citate ca e mai usor de citit pentru ochii.

Adica cate 5-10 randuri apoi de doua ori enter...si incearca sa nu pui mai mult de trei puncte de suspensie pentru ca nu se vede asa bine in rest parfum.

Dar nu ieftin deci e super, ficul sa aduci repede next, da?


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 08:12

Hey,Diana imi place foarte mult ficul tau.Ai mult talent si stii sa il folosesti.Tii mult in suspans si asta e foarte bine,mie imi place muuuuult de tot supansul.Succes in continuare.Pwp si astept nextul,anunta-ma te rog si pe mine cand il pui.Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 836813




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 10:34

Ei ei , se poate , se poatee huh?

Vad o schimbare majora la tine si stilul tau de scris :*
ai avut talent de la inceput , ai fost ambitionoasa ,
Iar acum urci , urci suuus :x
Pe muntele gloriei :x

Capitolul este superb , povestesti din ce in ce mai bine !

Mercii ca m.ai anuntat again kiss !
Nu uitaa sa ma anunti inca odata :*

Tee puuuuuuuup dulsheee kiss !





Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 12:00

A fost asa frumos!Saracutul Sasuke!Sper din inima ca Sakura sa-l readuca la "viata"!Multumesc ca m-ai anuntat si astept next!


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 13:06

Hey! Multumesc ca m-ai anuntat!

Ar fi trebuit sa imi fie rusine ca nu am venit mai repede dar lasa...stii tu cum e...,,Niciodata nu e prea tarziu'':))

Asa...acum in legatura cu capitolul.Mmmm...ce pot sa spun in afara de faptul ca il ador? Deci il iubesc pur si simplu...

Imi place atat de mult cum descrii sentimentele...

Ai un adevarat talent draga mea..:*

Oricum...eu astept cu nerabdare urmatorul capitol.Sunt curioasa daca Sakura va duce pana la capat misiunea data de maiestru.

Ok..see ya:*


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t4664-o-dragosteciudata


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 00:46

hey...multumesc ca m-ai anuntat ca ai pus nextul happy2
Saptamana asta nu am putut intra pe PC din cauza temelor ...scoala asta stupida dara cum am putut , yey ! deci imi place mult nextul si vreau sa vad ce se intampla in continuare kiss Next ! a hug


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 18:59

MULTUMESC PENTRU COMURI FETELOR ! thank you
Imi pare rau ca nu v-am adus nextul , insa eu inca mai doresc cateva comuri , iar apoi mai vedem daca o sa-l primiti , insa fiti calme nu va las foarte mult timp fara el . dap !
In orice caz multumesc inca odata si ma bucur ca va placut capitolul . Capii daca ma mai lauzi mult ma voi obisnuii asa si nu este bine . lough Va pup dulce pe toate , zbye . kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Copilul pierdut pe o mare de sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-