Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Copilul pierdut pe o mare de sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Mier 14 Mar 2012, 00:02

e super!am citit 2 capitole fara sa clipesc macar o singura data:)))
imi place foarte mult descrierea si urma aia de ''intuneric'' din cuvintele tale:)
stiu ca suna ciudat complimentul dar eu sunt mai sadica de felul meu heh
genial,de abia astept sa-l citesc pe tot:)
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Vin 16 Mar 2012, 16:50

Ai cerut o critica, asa ca iata-ma. happy2
Sa vedem:

Ideea nu este cine stie cat de originala. Am mai citit asemenea ficuri, dar sper sa o dezvolti si mai mult si sa devina din ce in ce mai captivanta.

Titlul este dragut, insa nu stiu in ce masura atrage cititorii. Ar fi fost de preferat sa alegi ceva mai sugestiv si mai interesant.

Descrierea a evoluat mult pe parcurs, dar inca mai ai de lucru. Am intalnit si franturi de descriere sentimentala, dar nu a reusit sa ma impresioneze, sa imi dea fiori, datorita felului in care o expui. In timp, cu putin exercitiu, descrierea sentimentala va fi elementul principal, ce va face cititorii sa se simta in mijlocul actiunii.

Dialogul este destul de lung si de sec. Ai replici ce ar fi putut fi incluse cu usurinta in naratiune.

Greseli de ortografie:

“a cea perioada” – acea perioada

“defapt” – de fapt

“carura” – carora

“mi-as dorii” – mi-as dori

“ma vor privii” – ma vor privy

“cresc m-ai mult” - cresc mai mult

“incanda” – incanta

“poate fii” – poate fi

“maiestru are” – maiestrul are

“dezamagii” – dezamagi

“adiin” – adiind

“funtita” – fundita

“tenesi” - tenisi

Pe viitor sa fii mai atenta la repetitii, pentru ca ai destul de multe, cum ar fi: “Imi indrept atentia spre balcon indreptandu-ma”.

Actiunea decurge uneori prea repede. As vrea sa insisti mai mult asupra aspectelor cu adevarat importante, nu sa treci imediat peste ele.

Aspectul nu este foarte placut, deoarece capitolele nu sunt impartite pe fragmente si nu ai lasat rand liber intre dialog si descriere/naratiune.

Semenele de punctuatie nu sunt puse cum trebuie. Dupa ce termini ce ai de spus, pui semnul de punctuatie corespunzator, dai “space” si abia dupa continui. Asa se face.

Cam asta am avut eu de spus despre ficul tau.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie! dap !


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Vin 16 Mar 2012, 23:47


Iata ca dupa o saptamana intreaga am adus si eu nextul . Ei bine am vazut si ce note am luat la ficul lunii ( cele mai mici , numai trei ) lough lough lough Dupa parerea mea pentru primul fic si pentru o incepatoare sunt niste note promitatoare . Cu aceasta ocazie vreau sa-ti urez : FELICITARI CAPII ! Nu stiu daca ti-ai vazut notele , insa se pare ca esti printre primii trei , bravo tie . a hug dance2 dance1 dance 2 Fii atenta , acum va trebuii sa dai de baut , ai inteles ? beer2 lough Am primit si critica mult dorita la ficul meu si tin sa va anut ca sunt foarte recunoscatoare pentru ea si ca voi da tot ce pot pentru a devenii din ce in ce mai buna ! happy Nu ma voi da batuta , nu voi fugii , nu voi renunta si nu ma voi lasa descurajata ! Voi devenii una dintre cei mai buni , va asigur ! dap ! Sunt mai hotarata ca niciodata . Sper sa va placa acest capitol si sper ca am reusit sa mai adaug si ce-i lipsea ficului meu , eu m-am straduit si daca inca nu este de ajuns , atunci voi muncii si mai mult ! Acestea fiind spuse va las sa cititi capitolul si inca o data , sper sa va placa . Lectura placuta my swit girls .


Capitolul VII , partea a II-a
O promisiune plina de speranta

Ne luam la revedere de la maiestru si plecam catre festival . Sasuke mergea langa mine , insa nimeni nu spunea nimic . O liniste deranjanta era stapana peste noi . Obrajii mei catifelati au acum o culoare sangerie , precum petalele fine ale miilor de trandafiri din curtea din spate a casei . Privirea mea era atintita asupra pamantului rece fara vlaga , iar gandurile zburasera in indepartata zare . Speram ca voi fii in stare sa-l readuc la viata pe vechiul Sasuke . Nu mi-as fii putut imagina niciodata ca Sasuke a trecut prin asa ceva , am crezut ca este atat de rece deoarece nu ma place si crede ca sunt o pacoste , insa el defapt isi ascundea durerea pe care nu a avut cui sa io impartaseasca . Nu mai conteaza , sunt hotarata ca orice va fii il voi scoate la iveala pe vechiul Sasuke . Sincera sa fiu am putine emotii , sper sa ne distram la festival . Ma intreb ; oare ce se va intampla in viitor . Intrebari exista cu nemiluita , insa raspunsuri ; pe acestea unde le gasim ? Daca ar fii la fel de usor de gasit precum este sa-ti pui o intrebare cat de bine ar fii .

Ma reintorc din lumea mea de ganduri si imi atintesc privirea catre cer . Cat de frumos este . Scanteierile stelelor , imi lumineaza calea si strapung intunericul noptii , iar pe cer ; pe cer are loc un vals extraordinar . Luna sta maiestuasa in mijlocul salii de bal si isi arata toata splendoarea . Intunericul este strapuns de magia dansului , in care scanteierile stelelor se intersecteaza si formeaza o atmosfera de basm . O briza usoara de vant adie printre crengile copacilor , miscandule cu delicatete dintr-o parte in alta . O mireasma sublima imi incanta simturile si face ca pe chipul meu sa apara un zambet pur ca prima zapada din an . Printre petalele blajinelor flori , niste luminitite aparte se pot zarii cu usurinta ; parca sunt aduse dintr-o alta lume ; o lume magica in care totul este pictat cu grije de cea mai fina pensula . Sunt trezita din starea mea de visare de catre Sasuke care ma anunta ca am ajuns la intrarea din sat . Strazile sunt luminate de mici felinare care se pot zarii peste tot , iar muzica rasuna prin aer invaluind satul intr-o pelerina de note sublime ce imi incanta auzul . Prin vazduh se simt mii de arome , care mai de care mai delicioase . Mii de oameni se misca din colo in colo , pe micile strazi grabindu-se intr-o anumita directie . Surasul copiilor nu lipseste nici el din acest peisaj de basm . Totul este atat de magic si de frumos ; bunastarea oamenilor din jur imi provoaca o stare de fericire pura , precum cea din inima unui copil . Ma simt de parca am renascut si sunt dinou un copil inocent lipsit de griji .


Dupa ce m-ai mergem cateva minute , eu si Sasuke ajungem in centrul satului , unde se afla un parc . Il las pe Sasuke sa merga in fata mea deoarece eu nu stiam inca foarte bine locurile . De cum intrai si paseai pe strazile vechi si pavate , de o parte si de alta a stradutelor esti intampinat de niste copaci inalti si batrani , ale carur crengi le sunt atintite spre cerul fara de sfarsit . Mii de trandafiri albastri precum cel mai patrunzator abis ascuns in adancurile marii , impanzesc parcul cu miresme imbietoare si delicate care incanta trecatori si ii invaluie intr-o pelerina de placere nesfarsita . Dupa ce mai mergem putin , zaresc un parau cu apa pura precum un cristal , care curge lin la vale . Pe aleile parcului se afla mii de tarabe cu de toate . Peste tot pe unde mergi , poti observa vanzatorii care incearca sa atraga clientii si sunt prinsi in imbulzeala de copii care isi roaga parintii sa le cumpere fel si fel de lucruri . In centrul parcului se afla diferite tipuri de carusele ce au o stralucire aparte , datorita miliardelor de luminite colorate ce se pot zarii de la o distanta mai mare . Toti oamenii din jurul nostru radiaza de fericire , iar rasul lor se poate auzii din departari . Privesc cu interes tot ce se afla in jurul meu si toate caruselele ma atrag si dorindu-mi sa ma dau si eu o tura cu ele .

Sunt atat de incantata , parca as fi un copil mic ce alearga in picioarele goale pe patura rece si moale de omat . Ma confrunt cu o ninsoare neinduratoare dar caldura sufletului meu este suficient de puternica pentru a o putea infrunta . Chiar daca este frig cotinui sa alerg prin ninsoare cu zambetul pe buze , zambetul unui copil inocent ce nu cunoaste ororile lumii adultilor , un copil care alearga neincetat in speranta ca va putea gasii pe cineva care sa o iubeasca si sa o pretuiasca . Da , acea fetita sunt eu . Sunt fericita , iar frigul nu isi poate face simtita prezenta pe trupul meu micut si firav . Chiar daca sunt singura si alerg printr-un ger naprasnic , sunt fericita ; mai fericita ca niciodata . Ma indrept catre marele necunoscut , oare unde ma va duce acest vant schimbator al vietii ? Nu stiu , insa voi afla cu timpul . Timpul va fii sfesnicul meu bun care va rezolva cu calm toate furtunile ce-si vor face aparitia in viata mea . Nu stiu cum , insa cu calm si bunatate voi reusii sa infrunt toate obstacolele vietii mele , fie ca vor fii usoare , fie ca vor fii grele . Viata este o incercare cu suisuri si coborasuri , unii oameni pot sa depaseasca orice situatie dar altii se lasa prinsi in vrejele destinului si sfarsesc a pierde confruntarile vietii . Eu am reusit sa trec peste greutatile care mi s-au pus in cale , insa viata este lunga si am un intreg viitor inainte , iar nu stiu ce are sa-mi daruiasca dar orice va fii eu voi infrunta totul cu zambetul pe buze si nu voi ceda niciodata in fata destinului .

Inca alerg , alerg spre necunoscut .... sunt aceeasi fetita ce eram odata , nu m - am schimbat foarte mult . Inima si sufletul meu inca sunt pure , iar aceasta puritate nu mi-o poate lua nimeni , nici macar destinul cel necrutator . Ma simt de parca mii de picaturi de ploaie s-ar zdrobii de trupul meu cald si firav . Aceasta senzatie , aceasta puritate este atat de placuta si nu imi doresc sa dispara in veci . Insa nu imi fac griji , in inima si in sufletul meu voi ramane mereu un copil care alearga descult prin gerul cel naprasnic calcand pe patura alba de omat ce invaluie pamantul intr-un vesmant catifelat si stralucitor , cu zambetul pe buzele pictate de cea mai fina pensula si cu cea mai mare atentie si delicatete indreptandu-se catre necunoscut , lasandu-se purtata de vantul schimbator al vietii .

Aceasta sunt adevarata eu , atitudinea mea de copil este defapt o masca ce ascunsde puritatea sufletului meu . Intotdeauna , de atunci si pana astazi , de astazi si pana cand voi pierii voi purta acest sentiment puternic alaturi de mine . Nu am sa-l abandonez niciodata , il voi purta mereu cu mine , in inima si sufletul meu , in copilul din mine . Marea mea de ganduri este lunga si adanca , cu greu pot fii readusa la mal odata ce m-am indepartat de tarm , insa o voce puternica si profunda reuseste sa ma aduca imediat la mal . Aceal glas suav ce-mi mangaie sufletul si alina ranile , glasul celui pe care il iubesc , glasul lui Sasuke . Incerc sa-mi revin la normal de parca nu as fi fost plecata niciodata si il privesc pe Sasuke . Observ ca si acesta ma privea intens , iar din dorinta de nu a ma pierde in margelele sale abisale si stralucitoare imi intorc rapid privirea , in obrajii mei fini inflorind petalele unui trandafir sangeriu . Inima mea bate din ce in ce mai tare atunci cand sunt in preajma sa , iar cand ochii sai ma privesc , doua aripi pure precum zapada isi fac aparitia in spatele meu ducandu-ma departe pe un norisor pusof , unde sunt cea mai fericita persoana de pe aceasta lume .

Sunt fericita cand sunt in preajma sa , picioarele mi se inmoaie , iar atingerile mele sunt parca mai fine si mai delicate de cat au fost pana acum . Inima imi bate cu putere si un camp de trandafiri infloreste in obrajii mei catifelati . Simt ca sunt protejata si in siguranta cand sunt alaturi de el , doresc sa-i impartasesc toata durerea si sa o iau asupra mea doar pentru al elibera pe el de aceasta durere ingrozitoare , sa-l fac fericit si sa ne bucuram impreuna de toate momentele frumoase ale vietii . Sa impartasim imreuna durerea , fericirea , iubirea , speranta , nadejdea , tristetea si disperarea , sa fim alaturi unul de altul si sa ne sustinem reciproc . Tanjesc dupa iubirea sa , insa voi astepta , am sa las timpul sa-mi fie sfesnic si nu ma voi grabii . Am sa te regasesc , voi scotocii fiecare coltisor al sufletului tau Sasuke si te voi salva de acel abis plin de durere si disperare . Ai sa vezi , te voi gasii si voi reinvia copilul ce se ascunde adanc in inima ta plina de durere , aceasta este promisiune pe care mi-o voi face , orice va fii te voi gasii . Iti promit .

Imi pare nespus de rau ca capitolul este atat de scurt , insa mai bine mai putin si bine de cat mult si prost . Pana cand ma voi obisnuii cu noile modificari capitolele vor fii mai scurte decat inainte dar MULT MAI BUNE . Cam asta este tot , va pup dulce pe toate si astept parerile voastre referitoare la acest capitol , bye , bye . kiss kiss in love


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 10:26

A fost un capitol interesant!Sa fii atenta la greselile de tastare .Sper ca in capitolul urmator sa fie mai multa actiune.Multumesc ca mai anuntat!Astept next! kiss
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 17:50

Heeey! hi!

Multumesc mult de anunt. Nu am reusit sa vin mai repede. Scuze. rusinos

Am observat ca in acest capitol te-ai axat mai mult pe descrierea sentimentelor Sakurei.Ceea ce mi-a placut foarte mult. happy2

A...si inca ceva..tare asi vrea sa vad cum se simte si Sasuke...poate in urmatorul capitol vei scrie ceva si din perspectiva lui, insa numai daca vrei nu iti voi strica eu planurile daca te-ai gandit la altceva.' dap !

Ok..deci eu astept nerabdatoare urmatorul capitol si nu uita sa ma anunti. yeah
See ya! hi! happy2


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 18:13

Scumpa mea , voi scrie si din perspectiva lui Sasuke promit , insa putin mai tarziu mai intai trebuie sa aiba loc " mica scena " dintre ei , iar apoi va fii scris din perspectiva lui Sasuke cel putin un capitol . dap ! kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 18:41

Heeey!

Multumesc ca m-ai lamurit.

Atunci voi astepta sa vad ce minunatii ne-ai pregatit.

See ya:D


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Mar 2012, 12:17

Foarte fain nextul <33 !

Esti ambitioasa si vad imbunatatiri pe capitol ce vrece !
Imi place atitudinea ta !

Deabia astept capitolul viitor , sa vad alte minunatii pe acolo :x !

Te pupa Capps` si anunta`ma te rog kiss !





Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 18 Mar 2012, 12:51

hei ,


este un fic chiar original ,

vino mai repede cu nextu' , te rog ,

anunta-ma si pe mine ,

bafta si pupici


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 S6he8w
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Npi5xg
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 2myt0zq




Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Mar 2012, 00:06

Hey multumesc pentru comuri . thank you
Ma bucur ca va placut acest capitol , stiu ca probabil nu este la fel de bun , insa pentru mine este de parca as fii luat-o de la inceput . Nextul va sosii si el cat de curand dar nu inaite de a mai primii cateva comuri . Va pup dulce , zbye . kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 24 Mar 2012, 22:23

Buna , in primul si primul rand vreau sa va anunt ca am schimbat titlul ficului si as dorii sa stiu ce parere aveti despre el , va rog mult sa-mi ziceti cum vi se pare . Sper sa va placa capitolul , vreau sa stiti ca am pus multe sentimente in el si chiar plangeam cand in scriam , asa ca daca va va placea trebuie sa ma faceti sa plang mai des . Bine , gata cu vorbitul va urez lectura placuta . dap !

Capitolul VIII :
Ma urasti !


Incercam sa-i evit privirea abisala dar cu toate astea nu puteam sa-i rezist dorintei de a reintalnii . Imi ridic sfios privirea din Pamant si o indrept catre brunetul meu care ma privea cu o urma de suspiciune . Pe chipul sau ca de inger nu se puteau citii sentimente , era inghetat , sufletul si inima sa isi pierdusera increderea in oameni , in dragoste , in bunatate ... isi pierduse copilul interior . Se ratacise pe drumul vietii , iar acum se afla intr-un intuneric care nu poate fii strapuns usor , doar o inima pura care ii intelege suferinta va putea sa-l regaseasca pe vechiul Sasuke , oare eu voi fii in stare sa-l regasesc ? Aceasta intrebare ma bantuie dar nu ma voi lasa cuprinsa de sentimente si de neincredere . A crede in imposibil este un defect care influenteaza gandirea multoar oamenii , insa nu si pe a mea . Eu cred ca imposibilul nu exista , pentru mine un anumit lucru nu are limite si nici nu va avea vreodata . Acesta neincredere exista si in inima lui Sasuke dar el nu lasa sa se vada acest lucru . Chiar daca se ascunde si nu spune nimic , asta nu inseamna ca eu nu pot simtii ce se afla in inima sa .


Sasuke nu am sa te las de izbeliste , nu te voi parasii si nu voi renunta niciodata in incercarea de a te regasii , aceasta este promisiunea pe care ti-o fac atat tie cat si mie insami , eu cred si te voi face si pe tine sa crezi , chiar si cu pretul fericirii mele . Orice va fii nu voi renuta , nu voi fugii si nu voi da inapoi . Te iubesc Sasuke , si asta nu se va schima ! Imi indepartez gandurile profunde care mau invadat fara voia mea si imi indrept atentia care Sasuke . Acesta observa ca il privesc plina de speranta si pe chipul sau aparu o figura suspicioasa . Ma intreb , oare ce simte in interiorul sau ? nu voi afla foarte curand asa ca mai bine m-as concentra asupra lucrurilor care ma inconjoara . Caruselele sclipeau prin intunericul noptii care strabate fiecare parte din natura . Surasul copiilor se auzea din departari si era acompaniat de minunata si fascinanta orchestra a miilor de greieri ce incep cu grije sa produca sunete minunate . O briza rece de vant adie lin , miscand incet cengile copacilor . Luna danseaza si stelele sclipesc , iar pe mine mii de vorbe ma apasa sa-ti spun ce simt cu adevarat in suflet .


Stau si ma gandesc ce am putea face eu si Sasuke din moment ce ne aflam impreuna la un festival . Festivalurile sunt frumoase si distractive , mai ales pentru copii dar si pentru adulti . Muzica , dans , distractie , mancare buna si multe alte lucruri se gasesc si intampla la un festival , iar aceste lucruri simple si nesofisticate scot la iveala adevarata fericire din sufletele oamenilor . Este un prilej bun pentru a incerca sa ma aproprii mai mult de Sasuke si de al cunoaste mai bine . Vreau sa-l cunosc si sa-i alin suferinta , vreau sa o imparta cu mine si sa stiie ca nu este singur . Intr-un final renunti la aceste ganduri si il intreb pe Sasuke ce ar trebuii sa face prima data , insa acesta imi raspunde rece zicandu-mi ca nu-i pasa atata timp cat nu-l deranjej si il las in pace . Deoarece nu stiam ce i-ar placea si lui , am decis sa mergem si sa ne dam in roata cea mare . Sper sa ne distram , in cele din urma acesta este motivul pentru care am venit aici . Ii impartasesc ideea mea si lui Sasuke , iar acesta accepta privind nepasator prin jur . Eu il astept langa roata in timp ce el s-a dus sa cumpere bilete .


Sasuke se reintoarce , iar apoi roata se opreste pentru a putea cobori oamenii ce se aflau deja in aceasta . Dupa putin timp , domnul de la bilete ne anunta ca putem ocupa locurile , iar cand toata lumea s-a urcat , am inceput sa ne invartim . Un peisaj mirific ni se afisa in fata . Eram atat de sus incat puteam zarii tot parcul . Mii de lumini stralucitoare creau o lume magica in parcul plin de flori care mai de care mai frumoase . Oamenii pareau precum niste furnici de la aceasta inaltime , iar mireasma trandafirilor se putea resimtii cum pluteste prin briza aerului . Stelele strapung bezna noptii , iar sala de bal este plina . Doua cate doua scanteieri se intersecteaza si stelele incep sa valseze intr-o fericire nesfarsita pe cerul fara de nori . Dansau si dansau , si nu se mai opreau . Luna zace mandra in mijlocul lor si le lumineaza sala , priveste cu atentie fiecare miscare , fiecare scanteiere si fiecare raza de lumina pe care suratele sale o trimit pe Pamantul rece si lipsit de vlaga .


Priveste profun dansul nesfarsit care parea ca nu se va mai termina , insa nu avea sa fie asa , in zori , cand soarele va rasarii , acest dans va lua sfarsit si pana cand bezna nu va cuprinde dinou Pamantul , stelele nu vor putea sa mai danseze . Insa mai este timp , stelele inca mai pot dansa , iar luna sa lumineze calea tuturor si sa le priveasca valsul fermecator desprins parca dintr-o alta lume . Mai este timp , inca nu s-a terminat , totul are un inceput si un sfarsit , insa acest dans inca nu isi poate gasii sfarsitul . Cu totii il privesc in aceasta noapte , nimeni nu isi poate lua ochii de la el , nu cand dansul este mai profund si misterios ca niciodata , nu cand maiestra luna si suratele sale isi arata toata splendoarea . Atat de profun si minuant este dansul lor incat ma fermacat de-a dreptul . De aici de sus , simt ca pot atinge cerul si pot prindre in mana mea calda si catifelata stele care imi pot indeplinii dorintele .

Sunt captiva total de peisajul care se arata in fata mea , insa dupa momente in care am privit fermecata fiecare particica ce mi se arata in zare , brusc am revenit la realitate si mi-am amintit de Sasuke . Intre noi doi se lasase o liniste profunda , nimeni nu scotea niciun sunet , lasam muzica caruselelor sa ne invaluie . Zambetul care se afla pe chipul meu a disparut cand am observat raceala din ochii brunetului ce se afla in dreapta mea si privea rece si indiferent peisajul ce se afisa in fata noastra . Nici macar nu era atent , nu ma privea , nu-i pasa , era la fel de rece si indiferent ca in ziua in care il cunoscusem . Nimic nu s-a schibat de-atunci , eu am ramas aceeasi , iar copilul din Sasuke , inca este pierdut departe pe o mare de sentimente , sentimente de durere si suferinta , sentimente pe care unii oameni nu le pot intelege , insa eu ... eu le pot intelege . Toata durerea si suferinta prin care trece ; o pot simtii , cand sunt alaturi de el este de parca inimile noastre bat la unison .


Niciuna nu indrazneste sa o ia inaite sau sa simta un alt sentiment , fiecare isi impartaseste durerea si suferinta , bucuria si fericirea , iubirea si tristetea , suntem la fel , iar acest lucru nu poate fii schimbat sau ignorat . Imi indepartez gandurile si cand revin cu picioarele pe Pamant observ ca Sasuke ma privea in continuu , acesta ma intreaba de ce il privesc asa de ciudat si ce treaba am cu el , iar daca vreau ceva sa-i zic . Obrajii mai se transforma in doua petale sangerii , cat am fost pierduta pe marea mea de ganduri nici nu realizasem ca ma holbam la Sasuke de parca ar fii fost ultimul om de pe Pamant , imi intorc privirea inspre peisajul ce formeaza un tablou vechi si superb si ii spun cu o voce inocenta ca nu s-a intamplat nimic si poate sa stea fara griji . Roata se mai invarte aproximativ cinci minute , iar apoi se opreste si fiecare persoana coboara jos , lasand in urama lor locuri care s-su umplut dinou cu copii ce doreau sa vada si ei " tabloul din poveste " ce putea fii zarit numai de la acea inaltime .



Coboram si noi , iar apoi incepem sa ne plimbam , Sasuke mergand in fata mea . Ochii mei verzi ca firele de iarba acoperite de roua diminetii sunt atintiti catre pamant , obrajii mai nu si-au lepadat petalele sangerii , iar o briza calda de vant imi mangaie chipul si miscandu-mi parul asemenea florilor de cires . Tacerea inca este stapana pe noi , ne-a capturat in stransoarea ei , iar acum nu ne mai lasa sa plecam , pana cand zaresc un vanzator de inghetata si chipul meu se lumiase la fel ca razele soarelui ce invaluie pamantul rece , fara vlaga si-l readuc la viata . Iubesc inghetata , iar atunci cand dau de ea nu ma pot abtine sa nu imi cumpar una , de cand eram copil o iubeam si nu puteam renunta la ea si astazi este la fel , acest obicei din copilarie l-am pastrat pana acum si nu voi renuta la el niciodata . Imi ridic privirea din pamant si ii spun lui Sasuke ca merg sa cumpar inghetata si desigur il intreb daca doreste si el . Acesta accepta , iar eu plec sa cumpar inghetata .


Ahh , ce prostuta sunt , am uitat sa-l intreb pe Sasuke de care inghetata vrea . Nu ma voi intoarce la el si ii voi cumpara aceeasi aroma pe care mi-o voi cumpara si eu . Ma indrept cu pasi repezi catre taraba de inghetata si in cer vanzatorului doua inghetate cu aroma de cacao , in secunda urmatoare vanzatorul imi inmaneaza inghetata rece si revigoranta , care de cum am atinso mi-a provocat fiori reci si placuti ce-mi relaxau pielea fina si catifelata . Ii platesc vanzatorului ighetata , iar apoi plec in graba privind cu blandete lucrul care imi provoaca atata placere si care imi reaminteste de zilele frumoase . Culoarea sa maronie precum trunchiurile copaciilor ce era invaluita in toping de ciocolata imi readuccea in minte amintiri vechi si prafuite , petrecute alaturi de tatal meu , clipele frumoase s-au transformat in amintiri dureroase , insa nu am de gand sa-mi las vechiile amintiri sa ma invaluie in mantia lor rece si plina de singuratate .


Am venit aici pentru a ma distra si nu am de gand sa las aceste amintiri sa-mi strice seara . Fara ca macar sa-mi dau seama am ajuns in locul in care il lasasem pe Sasuke , care acum statea rezemat de trunchiul unui stejar inalt si batran . Ma aproprii cu pasi repezi si ii dau inghetata lui Sasuke . Acesta o ia si imi multumeste , apoi fiecare incepe sa savureze aroma de cacao cu topin de ciocolata . Fiecare contact al papilelor gustative cu inghetata imi provoca fiori reci si placuti , linistindu-mi mintea si relaxand-o . Mancam incet fara nicio graba si ne bucuram de fiecare moment . Dupa cateva minute , terminam de mancat inghetata si incepem sa ne plimbam sub clar de luna , printr-o parte mai putin circulata a parcului . Linistea ne captureaza in ghearele ei intunecate si nu pare ca doreste sa ne mai dea drumul , nu gasesc nicio raza de scapare pe care sa o pot urma pentru a reusii sa scap de ea .


Il privesc pe Sasuke , nici nu este atent . Merge rece si nepasator pe potecile asfaltate ale parcului si nu zice nimic , tot ce face este sa priveasca fara pic de vlaga locurile din jur . De ce traieste inca intrecut , de ce nu se poate bucura si el de aceasta seara magica ? Nu mai suport sa-l vad in aceasta stare asa ca imi fac curaj si cu o voce blanda ii zic incet , pe un ton calm , ferindu-mi privirea de ochii sai abisali :
- Sasuke ...
- Hmm , ce vrei ?
- Sasuke de ce traiesti inca in trecut ? Esti atat de rece si nepasator , de ce lasi ca trecutul sa-ti indrume viitorul si prezentul ?
Sasuke ma priveste urat , ochii sai exprimand raceala si ura cu care ma privea , insa chiar daca imi este frica nu voi da inapoi tocmai acum .

- Nu-i treba ta ! imi raspunde rece .
- Ba este ! Nu suport sa te vad in halul acesta , ce s-a intamplat cu tine de esti rece si nepasator ? Ce s-a intamplat cu copilul care traia in tine , s-a pierdut pe o mare de sentimente .
- Tu nu stii nimic , lasama in pace .
- Nu , pana cand nu vei revenii vechiul Sasuke !
- Gata m-am saturat de tine ! Ce-ti pasa tie ? Esti doar o fata care crede ca viata este numai roz si puf , esti un nimic care nu stiu cum de a ajuns eleva maiestrului . Ce stii tu despre viata , ce stii despre cum este sa suferii ? Esti doar un nimic inutil ! a zis pe un ton tare si raspicat .

Ma intorc cu spatele la el si las intunericul sa imi invaluie fata . Ii raspund brunetului cu o voce trista si profunda :
- Poate ca nu stiu multe despre viata si poate ca nu sunt folositoare pentru nimeni si nimanui nu i-ar pasa daca as murii acum intr-un sant , insa ... de ce vorbesti despre mine daca nu ma cunosti ?
Nu primesc niciun raspuns la intrebarea mea . Incep sa fug fara a privii in urma , nici macar nu stiu daca Sasuke s-a uitat la mine cand am plecat sau doar nu ia pasat . Alerg si alerg , iar lacrimi cristaline se pierd din ochii mei . In urma mea las urme cristaline si dureroase , care nu se mai pot observa pe pamantul rece si intunecat . Vantul incepe sa adie cu putere de parca simte durerea mea .

Asta este tot ceea ce insemn eu pentru el , nimic ... La auzul acestui cuvant sufletul meu a fost sfasiat . Simt un gol interior puternic care se combina cu o durere sfasietoare . Sentimente de durere si tristete se revarsa asupra mea si ma invaluie intr-o pererina intunecata , fara cale de iesire . Copilul din mine care candva alerga prin zapada pura cu zambetul pe buze fara a simtii frigul , acum a inceput sa-l resimta . Capul meu devine greu , iar picioarele abia imi mai sustin greutatea corpului dar cu toate astea inca continui sa alerg catre casa . Alerg in timp ce lacrimile imi invadeaza chipul si un gust amar incepe sa se resimta in trupul meu . Ma doare atat de tare incat nici nu pot explica in cuvinte , stii cum este atunci cand ai senzatia ca lumea se sfarseste sau cand cineva apropiat tie te paraseste pentru totdeauna ? Ei bine asa ma simt eu in momentul acesta .

Corpul incepe sa-mi tremure fara al mai putea stapanii . Sentimentele ma invaluie , iar lacrimile nu-mi dau pace . De acest lucru imi era teama , stiam ca daca voi incerca sa-i dau o sansa iubirii mele destinul va venii si o va transforma intr-o durere pura , imi va aduce teama si suferinta si va incerca sa ma faca sa renunt si sa ma retrag din batalia vietii . Crede ca subt slaba si lipsita de putere , ca mi-am pierdut orice speranta , insa se inseala amarnic . Poate ca acum plang si ma doare sufletul , iar copilul din mine s-a pierdut pe o mare de sentimente si si-a pierdut drumul , insa nu ma dau batuta , nu voi pierde aceasta batalie . Ma voi lupta pana la ultima mea suflare si voi regasii calea pe care micutul si firavul copilas trebuie sa o parcurga . Chiar daca voi pierde tot , exista un lucru care va fii al meu pentru totdeauna , iar acest lucru este speranta . Am speranta ca in ziua urmatoare va rasarii si soarele de dupa furtuna si ca intunericul din inima mea va fii alungat .

Revin la realitate cand realizez ca ma aflu in fata casei , ii ster cu delicatete lacrimile si intru cu pasi marunti in casa . Ce noroc am ca maiestru s-a culcat deja si nu va mai trebui sa gasesc o scuza pentru ai explica starea in care ma aflu . Ma descalt si urc in camera mea , lasandu-mi geanta pe unde apuc . Deschid cu sfiala usa , iar apoi ma intind in pat fara a mai schiba . Geamul era deschis asa ca aerul rece al noptii imi invada camera si trupul , eu fiind nevoita sa ma acopar cu patura subtire . Imi bag capul in perina alba si catifelata si las lacrimile sa ma invaluie . Am plans si am plans , pana am adormit fara sa-mi dau seama .

Acesta a fost capitolul VIII , sper din inima ca va placut si astept comuri referitoare la capitol si parerea voastra despre noul titlu , in plus daca va placut mult inseamna ca trebuie sa ma faceti mai des sa plang . dap ! Nu glumesc , o puteti face pentru a avea inspiratie desii nu mi-ar prea placea . Ok va pup dulce zbye . kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love


Ultima editare efectuata de catre Dyenuta sasusaku-love in Lun 26 Mar 2012, 10:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 24 Mar 2012, 23:31

Hey...mi-a placut foarte mult capitolul asta !Offff....Sasuke,Sasuke...ce insensibil e!Nu-i corect !
Iti multumesc ca mai anuntat ca ai pus NEXT si vreau sa imi cer scuze ca nu am comentat la celalat capitol care a fost extraordinar !Te pupacesc dulce si sper sa aduci cat mai repede NEXT !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 00:21

ok
e clara treaba
ma abonez si eu la ficul tau :D:X
imi place muuuuult :D
mai ales descrierea pe care o dai lucrurilor si intamplarilor
ma anunti si pe mine cand pui next, pls?


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 15:31

buna ,


capitolul asta a fost si mai bun decat celalalt ,

ce copil fara sentimente mai e si sasuke ,

sincera sa fiu daca eram in locul sakurei l-as fi trimis pe marte ,

chiar daca-mi placea chiar daca nu ,

se crede mare si tare dar pana la urma e la fel ca toti ceilalti ,

scumpo , capitolul asta este foarte frumos ,

mersy ca m-ai anuntat de next ,

sper sa ma anunti de continuare ,

astept cu nerabdare capitolul urmator ,

bafta si pupici


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 S6he8w
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Npi5xg
Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 2myt0zq




Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 22:10

Heeeet sweetheart!

Multumesc mult de anunt si scuza-mi intarzierea.

Asa...cat despre capitol.

Hmm...vad ca evolluezi foarte repede, de la un capitol la altul,ceea ce ma bucura enorm.

Deci..nici nu imi vine sa cred cad de crud este acest..Sas'ke, Doamne, ceea ce i-a zis Sakurei a fost cu adevarat ingrozitor..ufff.

Ei..eu astept urmatorul capitol, care vreau sa vina cat mai repede posinil..See ya:D


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 22:11

Hey Dienuta,
Mi-a placut foarte mult capitolul,titlul mi-a placut din prima.Deci Sasuke e asa un mitocan!Cum sa zica asta?Nu uita eu sunt cel mai mare fan si chiar daca nu te-a facut sa plangi sper sa-ti placa!Multumesc ca m-ai anuntat!Abia astept next! kiss a hug


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 22:16

Hey:*
Am venit si eu;;)
Si wow chiar esti buna !!!!
Deci capitole fara greseli...lungi ...nu ai nici mult dialog
nr1
Si Sasuke e un ...... ma abtin biciuitor
Sa ma anunti la next


App acum sunt si eu membru forumm:)) :X


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 14:12

Bună Deii !

Scuze că nu am apucat să-ți dau comm însă azi am dat și 2 teste și cum vine Săptămâna altfel toți profii sunt „turbați” =))
Mersi că m-ai anunțat ! :x

Uaaaaai , te-ai îmbunătățit , nu glumă . :x
Îmi place faptul că te ții de ficul acesta și ești harnică .!
Alții tot se apucă te ficuri și în loc să se distreze scriind ficuri mai mult se strezează .

Câtă nebunie în ficul ăsta x . x ! Da e nebunie bunăă :*
Iiii , Sakurra , Sasuke . Toată lumea se transformă :-s .
Sasuke ăsta . Deci fă ceva să se schimbe atmosfera că eu înnebunesc =))

Eii , ai $i fani . Uuuuu love

Aduu repede nextul că toată lumea îl dorește , claaar :x

Te pupă dulce Capii . :o3 .

Aștept să mă anunți de next >rusinos .





Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 19:18

Scuze,am citit capitolul mai demult dar am uitat sa las com.Deci ce vreau sa zic----->foarte frumos ficul,ai o imaginatie minunata..abea astept sa vad ce se mai intampla.Anunta-ma cand pui next-ul ;)




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 19:48

Hey am trecut si eu pe la tine dar cu intarziere scuze!!!oricum imi place capitolul mult!!nu pot sa cred cat de mult am pierdut,trebuie sa fiu mai atenta.Spor la scris


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 20:18

Doamne Dumnezeule Draga mea imi pare rau ca abia acum ajung dar in ultim aperioada nu am avut chef de citit . Daca imi vezi mesajele cred ca am vreo 40 necitite. Mai ales ca azi a pierdut Judd Trump din nou! Abia am putut citi pentru ca am plans pan aacum . Capitolele au fost mai mult decat incredibile . Fenomenal! Chiar esti super talentata. Deci in concuzie: -Sa ma anunti si data viitoare. -Daca ma anunti si nu ajung nu te supara . - Sa fi la fel de talentata in fiecare capitol. - Si in ultimul rand dar cel mai important : Te iubesc si te pup dolshe


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:50

Deci wow! Iti iubesc ficul, impecabil , fara greseli si dialogul foarte captivant!
Bravo!:*
Te pwp!!!!!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Sam 31 Mar 2012, 20:42

Buna! Imi place la nebunie fic-ul tau...nu numai ideea, cat si modul in care descrii totul si ma faci sa fiu una cu personajul, si sa simtim aceleasi sentimente. Astept next-ul, scumpo. kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 22:57

Iata ca dupa secole intregi am reusit sa aduc in sfarsit nextul , imi pare nespus de rau pentru intarziere . Va multumesc tuturor pentru comurile si aprecierile voastre , fara alte cuvinte : Lectura placuta .

Capitolul IX :
O parere de rau



O raza de lumina se zareste in intunericul noptii . Incetul cu incetul aceasta devine si mai puternica , strapungand bezna abisala ce stapanea Pamantul rece si lipsit de vlaga care asteapta o noua zii , un nou inceput , o noua sansa la viata . Patura de roua invaluie iarba de un verde crud si creaza o pelerina stralucitoare si catifelata ce se misca dintr-o parte in alta in bataia unei brize calde de vara . Aerul curat invaluie fiecare coltisor al naturii , provocand o senzatie placuta de prospetime . O mireasma suava incepe sa se refaca resimtita prin briza calda de vara . Parfumul trandafirilor se imprastia peste tot si invaluia natura intr-o pelerina catifelata si delicata . Soarele rasare incet din zare , si isi revarsa razele sale calde si datatoare de viata asupra pamantului . Animalele se trezesc din lumea viselor si incep sa-si faca simtita prezenta . Note sublime se puteau auzii din departari , incantand imprejurimile . Vocea suava a micutelor si gingaselor pasarele forma un cantec superb , magic care te introducea intr-o stare de hipnoza .


Sakura Povesteste :

O raza blanda de soare intra in camera si cade pe chipul meu obligandu-ma sa ma trezesc . Ochii mei se deschid incet , iar verdele meu crud straluceste in bataia micutei raze pierdute . Privesc buimaca locul de unde aceasta provenea . Ma ridic cu mare greutate din patul meu moale si pufos , indreptandu-ma cu pasi marunti catre micutul balcon al camerei mele . Deschid usa si o briza puternica imi invadeaza camera aducandu-ma la realitate . Acum imi amintesc , imi amintesc de noaptea trecuta , de cearta mea cu Sasuke ... Corpul meu firav incepe sa tremure din toate partile , cuprinzandu-l in bratele mele slabe . Doua cristale pure cad din ochii mei pe parchetul rece . Sufletul meu este nelinistit , ma doare , ma doare atat de tare . Am un gol imens in stomac , iar inima mea bate mai tare ca niciodata . M-am pierdut pe o mare de tristete , cuvintele lui imi rasuna atat de tare si puternic in cap . Vreau sa le opresc , nu vreau sa mai aud nimic " - Esti doar un nimic inutil " .


Durerea este atat de mare incat imi vine sa tip , sa tip cat ma tin plamanii . Vreau sa scap din inchisoarea ei , vreau sa fug departe sa nu mai stiu de nimeni si nimic , vreau sa fiu lasata in pace . Ma prabusesc pe parchetul rece , ochii mei inchizandu-se usor , fiind plini de lacrimi amare . De ce doare iubirea atat de tare ? De ce trebuie mereu sa suferim din iubire , de ce nu putem fii fericiti atunci cand iubim , de ce exista cineva sau ceva ce se pute in calea iubirii ? Niciodata nu voi putea intelege . Am atat de multe intrebari care ma bantuie , insa nu am si un raspuns . Mi-a fost teama sa iubesc din cauza suferintei pe care mi-o putea aduce , dar am ingnorat acest lucru si mi-am facut curaj sa incer , insa ce mi-a adus acest curaj , suferinta de care ma temeam . Il iubesc atat de mult pe Sasuke si el nici macar nu stie acest lucru . Atunci cand sunt cu el ma simt protejata si in siguranta , ma simt iubita , simt , simt ca am un rost pe lumea asta . Eram fericita numai stiind ca nu ma uraste , macar stiam ca nu ma uraste ; dar acum simt ca sunt doar un obstacol in calea sa , ca nu vrea sa ma mai vada , ca ma uraste .


Sakura ridicate , revinoti , ai promis ca orice se va intampla nu te vei da batuta , nu vei renunta ! Respir cu greutate , inima parca sta sa-mi sara din piept , ma doare , sunt slabita , nu sunt in stare nici sa ma tin pe picioare , dar aminte sa-mi fac treburile . Deschid ochii si privesc in jurul meu , podeaua este atat de rece , iar lacrimile imi invalui trupul . Incerc sa-mi misc trupul , insa parca nu vrea sa ma asculte . Mainile mele fine incearca sa gaseasca o portita de scapare pentru a ma putea ridica . Incet , incet reusesc sa ma ridic . Picioarele mele trebura si cu greu pot face fata greutatii trupului greoi , ma indrept cu pasi marunti in camera . Sunetul lor pe podeaua rece rasuna in toata camera . Cu mare greutate reusesc sa ajung in pat si ma intind . Iau perina imaculata si pufoasa si o strang cu putere in brate , incercand parca sa-i dau ei durerea mea , sa simta si ea ce simt eu , sa impartim acest sentiment de disperare si durere .


Cristalele isi fac aparitia in ochii mei verzi si se revarsa asupra pernei mele . Doare atat de tare . Stii cum este atunci cand esti copil si te lovesti ? Ei bine , atunci in ochisorii tai micuti isi fac aparitia lacrimi pure , care exprima durerea pe care o simti , incepi sa plangi in hohote pana cand vine mama ta si te ia in brate , ea este pentru tine alinarea , soarle de dupa furtuna , raza care iti alunga intunericul si durerea spunand decat doua cuvinte " Te iubesc . " . Odata ce le-ai auzit durerea disparut , suferinta a trecut , soarele a rasarit dinou pe cerul albastru din inima ta , iar acum , acum esti fericit , simt cu sufletul tau este invalui in caldura . Da , asa este dragostea de mama , iti alunga toata suferinta si durerea , insa atrunci cand acea dragoste nu exista , ce se intampla ?


Atunci durerea ramane , soarele nu mai rasare , iar rana ta este din ce in ce mai adanca . Sufletul iti este cuprins de disperare si suferinta si trebuie sa te confrunti singur cu ea . Nu este usor sa-i rezisti , cateodata poate fii chiar imposibil , dar trebuie sa fii puternic , trebuie sa treci peste si sa speri ca ziua de maine va fii mai buna . Insa daca renuti si la speranta , ei bine atunci nu mai ai nicio scapare , durerea te va rapii in intuneric pentru totdeauna , iti va rapii sufletul si te va face rece , plin de ura , indiferent . Te vei pierde , copilul din tine va murii , iar tu , tu te vei pierde deasemenea .
Dar daca speranta ramane , atunci inca mai exista o cale de scapare , inca mai poti fii salvat , nu va fii prea tarziu .


Brusc ma opresc din plans si ma ridic din pat , dandu-i drumul pernei mele pufoase . Pe chipul meu nu se poate zarii niciun sentimet , nu exprim nimic . Ochii mei si-au pierdut caldura si fericirea , acum sunt profunzi , fara sentimente . Ma indrept catre dulap si iau o fustita galbena care este cu o palma mai scurta de genunchi si un tricou rosu care avea desenat pe el cu un negru abisal un fluture liber , cat de mult mi-ar fi placut sa fiu si eu un fluture . Poate ca atunci mi-as fi putut deschide aripile si zbura departe , m-as fi ferit de toate aceste sentimente , insa adevarata realitate este dura , oamenii sufera , sunt tristi si trebuie sa indure chinuri , dar exista si parti bune , poti simti iubire , poti dansa in ploaie si poti sa vezi apusul . Chiar daca viata este dura si simti ca nu mai ai putere pentru a putea continua , ai credinta , spera si miracolul se va intampla , poate ca ochii mei si-au pierdut culoarea devenint de un verde palid , poate ca acum ma doare , insa cine stie , poate ca ziua de maine iti pregateste multe surprize , nu incata sa speri , sa crezi in imposibil , ai credinta ca ziua de maine poate fi mai buna .

Lacrimile mele asemenea micilor flori de ghetata au incetat sa mai cada , obrajii mei si-au pierdut culoarea devenind palizi precum iarba vestejita in timpul toamnei , chipul meu si-a pierdut bucuria , iar copilul meu interior s-a oprit , sta pe loc asezat in mijlocul drumului , infasurandu-si genunchi cu bratele sale firave . Sta inmarmurit precum o stana de piatra , fiind pierdut pe o mare de sentimentre . Nu mai stie ce sa simta iubire , suferinta , durere , speranta , s-a inchis in el si si a inmarmurit . Imi indepartez cu greu gandurile si cobor in bucatarie . Trupul meu firav parea atat de greu , ochii mei erau intredeschisi , iar bratele mele erau lipsite de forta . Cu mare greutate reusesc sa ajung in bucatarie unde il observ pe maiestru pregatind micul de jun si pe Sasuke stan la masa si asteptand sa fie servit . Acesta se uintoarce brusc , iar privirile noastre se intersecteaza , mii de lacrimi amare doreau sa scape din locasul ochilor mei , insa am reusit sa le opresc si mi-am indreptat privirea catre podeau rece si lipsita de vlaga .

- Sakura , haide la masa ! ma trezeste vocea calma si blanda a maiestrului meu .
- Imi pare rau , insa eu nu ma simt prea bine si nu voi manca . As putea ramane astazi in camera mea ?

Acesta da din cap in semn afirmativ si imi spune ca daca am nevoie de ceva trebuie de cat sa il chem . Il iubesc atat de mult , este un om foarte bun si grijuliu , pentru mine este ca un al doilea tata . De cand am plecat alaturi de el mereu a avut mare grija de mine si desii nu mi-a marturisit niciodata stiu ca ma iubeste ca pe propria sa fica . Schitez un zambet bland pe fata , iar apoi urc in camera mea si ma bag in pat incercand sa adorm .

Sasuke Povesteste :

Dimineata a sosit mai repede de cat mi-as fi dorit , Doamne , ce seara agitata am mai avut si eu . Noaptea trecuta Sakura a plecat fara sa mai spuna vre-un cuvant , insa nu imi pasa deoarece stiu ca am dreptate . Cred ca si ea si-a dat seama de acest lucru , dar ceva ma nelinisteste , nu imi da pace , in interiorul meu de ce ma simt oare atat de vinovat pentru tot ceea ce i-am spus ? Oare ... simt ceva pentru ea ? Off Sasuke ai inebunit , cum sa simti ceva pentru o fata atat de rasfatata care nu stie ce inseamna adevarata durere , durerea pe care o simti din adancul sufletului , care nu iti da pace si te face sa crezi ca pamantul iti fuge de sub picioare . O fata care crede ca viata este numai roz si puf si se crede mai presus de cat ceilalti . De cand am cunoscut-o mi s-a parut ca este genul de persoana care a trait fara sa isi faca griji sau sa ii lipseasca ceva . Mereu cu zambetul pe buzele sale bine conturate , atat de rozalii si de carnoase , atat de frumoase , mereu surasul ei senin rasunand prin imprejurimi , desii sunt prea mandru pentru a recunoaste imi place sa o privesc , imi place sa o vad zambind si sa ii aud glasul sau suav , insa chiar daca aceste lucruri imi plac mult la ea o detes , nu pot suporta sa o vad in preajma mea .

O invidiez , o invidiez pentru fericirea sa , pentru ca poate zambii , isi poate arata sentimentele fara niciogrija in timp ce eu le ascund in mine . M-am pierdut , m-am pierdut in intunericul sufletului meu , copilul ce radia ca o raza calda de soare de fericire a pierit s-au s-a pierdut . Mi-as dorii sa il pot regasii , sa fiu dinou eu cel adevarat , insa nu pot , am incercat dar nu am reusit si nu am gasit nici persoana care m-ar putea reinvia . Poate nu o voi gasii niciodata , poate voi ramane mereu asa cum sunt acum , rece , indiferent si fara sa exprim vre-un sentiment , imi doresc cu ardoare sa redevin eu , dar ceva ma impiedica , nu ma lasa . Sakura , o fata plina de fericire , pe care o zaresti mereu cu zambetul pe buze , iar surasul ei senin iti mangaie sufletul , dar nu imi plac fetele ca ea , cele care cred ca viata este usoara , ca primesc tot ceea ce isi doresc doar batand din palme si ca ele sunt mai importante de cat orice , iar sentimentele oamenilor nu conteaza pentru ele .

Daca vantul destinului iti zdruncina existenta de la o varsta frageda , daca durerea este prea mare pentru a o putea suporta de unul singur si daca totate persoanele pe care le-ai iubit te-au parasit , lasandu-te de izbeliste , luand cu ele o parte importanta din tine atunci ce faci ? Cand nu poti gasii nici-o cale de scapare si nu ai pe nimeni pentru a te putea refugia in bratele sale , pentur a-ti daruii caldura si iubire , atunci ? Atunci devii rece si indiferent , ranile sufletului tau sunt adanci si nu se pot inchide , durerea este prea mare pentru a putea fi suportata , iar inima ta este inchisa intr-o inchisoare intunecata , plina de durere si chin , chinul de a traii de unul singur , de a nu avea niciun scop in viata , de a te simtii singur si abanmdonat , pustiit si parasit .

Pasii mei sunt aproape inexistenti , calcand apasat pe podeau rece si fara vlaga . Ma indrept catre dulapul de tei ce se afla intr-o parte mai intunecata a camerei mele , ii deschid incet usa si scot din interiorul sau un trening de un negru abisal asemenea vesmantului inimii mele si un tricou de un albastru inchis precum apa pura a marii , ma schimb , iar apoi ma incalt intr-o pereche de adidasi albi si plec catre casa maiestrului . Razele soarelui incarcau crenzile copacilor si pasarele isi cantau cantecul suav si delicat ce iti manghia sufletul , este oi zii perfecta pentru o plimbare . In cateva minute ajung la casa maiestrului si a Sakurei , off ma intre ce reactie va avea atunci cand va da ochii cu mine , cel mai probabil ii va spune maiestrului ce s-a intamplat noaptea trecuta si il va ruga sa nu ma mai antreneze .

Deschid cu grija porta si intr-un in curte unde sunt intampinat de catre maiestru . Acesta ma invita la micul de jun , iar eu accept si intram amandoi in casa . Ma uit prin imprejurimi si nici urma de Sakura ceea ce este ciudat deoarece ea este cea care se trezeste prima in fiecare dimineata si pregateste micul de jun . Sunt trezit din transa de catre maiestru care imi spune ca Sakura nu s-a trezit inca asa ca va pregatii el micul de jun . Mergem impreuna in bucatarie si ma asez la masa in timp ce maistrul pregateste micul dejun . Brusc apare si Sakura care avea fata palida , iar ochii ei verzui sunt stersi de parca ar fi plans toata noaptea , dar nu avea niciun motiv pentru a o face , fara sa imi dau seama privirile noastre se intersecteaza si raman impietrit , de parca as fii prins intr-o stransoare puternica , sunt prins intr-o transa puternica , insa trezit de catre Sakura ce isi schimba directia privind podeau rece si lipsita de viata . Aceasta ii spune maietrului ca nu se simte bine si se reintoarce in camera sa .

Dupa ce ne terminam micul dejun eu si maiestrul incepem atrenamentul si pe la ora trei luam o pauza deoarece sunt de-a dreptul epuizat . Stam pe holul exterior al casei , asezati pe lemnul rece si privim cerul in timp ce bem din ceaiul nostru rece . Sunt trezis din transa de catre maiestru care ma intreaba ce s-a intamplat noaptea trecuta . Raman putin pe ganduri si cu mare greutate incep sa ii povestesc ceea ce s-a intamplat cu adevarat noaptea trecuta . Nu il privesc in ochi , imi este teama si imi mai este si putin rusine , faptul ca ii povestesc asta maiestrului meu mi se pare cam ciudat , dar nu ma deranjeaza deoarece de cand ma antreneaza mi-a devenit ca un tata . Acesta ma priveste indelung , iar apoi imi spune ca am facut o mare greseala .

- Am gresit , de ce tot ceea ce am spus este foarte adevarat ! spun pe un tot ridicat
- Sasuke , Sakura stie mai bine de cat oricine cum te simti ! Mama ei a murit cand s-a nascut , iar tatal sau a murit intr-un accident de masina cand avea doar opt ani , ramanand in grija matusii ei care a torturato si batut-o . imi raspunde maiestrul pe un ton rastit .

Acesta incepe sa imi povesteasca in detaliu trecutul Sakurei , nu pot sa cred , Sakura a suferit atat si totusi zambeste . Nu pot sa cred cat de prost am fost , cum i-am putut spune asa ceva fara sa stiu adevarul . Respiratia mea devenea din ce in ce mai greoaie , iar un nod mi s-a pus in gat . Inima mea batea cu putere , ma simteam atat de prost , atat de vinovat . Sufletul meu nu are liniste , cat de prost am putut fii .

- Sasuke , cere-ti scuze , sunt sigur ca Sakura te va ierta , ea nu te uraste , niciodata nu a fost in stare sa urasca pe cineva cu adevarat , insa a suferit in tacere , fara sa imparta durerea sa cu nimeni .

Mi-am ridicat privirea din pamant si am indreptat-o catre el , omul pe care il iubesc , care a ajuns sa ma cunoasca mai bine de cat oricine . Are dreptate , trebuie sa imi cer scuze , am gresit fata de ea si am judecat-o gresit . Linistea se asterne peste noi si fara ca sa mai rostim vre-un cuvant ne reintoarcem la antrenament . Intre timp soarele apune , iar norisorii de un roz-bombon dispar in zarea intunecata . Noaptea se lasa si zana din poveste luna , isi face si ea aparitia . Incetul cu incetul , pe cerul fara de nori isi fac aparitia stele sclipitoare a caror scanteiere iti lumineaza calea . Sala de bal este plina , iar muzica rasuna din toate partitele , doua cate doua scanteierile stelelor se intersecteaza si valsul cel de basm incepe sa prinda contur . Luna sta in mijloc si a ei stralucire este de neegalat . O noapte de vis se aseaza pe cerul fara de norii . Afara un aer cald se resimte adiin printre crengile copacilor , iar mireasma florilor invaluie toata natura .

Eu si maiestru intram in casa pentru cina , nici de aceasta data Sakura nu mananca , intr-un fel ma cam ingrijora acest lucru , insa era mai bine sa nu fiu insistent pe aceasta tema . Cand terminam de mancat , imi iau ramas bun de la maistru si ies din curtea casei . Nu plec si raman ascuns intr-o parte intunecata unde razele palide ale lunii nu puteau strapunge bezna abisala ce imi inconjura trupul . Este aproape miezul noptii , iar la ferestrele casei maiestrului nu mai este nicio lumina aprinsa , deschid cu grija poarta si intr-un calcand apasat , pasii mei fiind aproape inexistenti . Ma aproprii de unul ditre copacii cei batrani ale caror crengi sunt indreptate catre cerul instelat si sunt impodobite cu frunze verzi si ma catar pe el , sarind apoi la balconul Sakurei , aceasta sta in pat intoarsa cu spatele la balcon , perfect ! Deschid incet usa si intr-un fara ca aceasta sa ma auda . Ma aproprii incet de ea si cu o voce blanda ii soptesc numele .

- Sasuke , ce cauti aici ? spune aceasta speriata sa ma vada in camera sa .
- Sakura imi pare rau .
- Sa ... Insa aceasta nu mai continua deoarece mi-am incolacit bratele mele puternice in jurul taliei sale ca de vispe . Ochii sai de un verde crud s-au facut mari , fiind uimita de gestul meu . Ii inchise incet , obrajii sai transformandu-se in doua petale catifelate de trandafir , era uimita degestul meu , nu mai putea msa ma abtin tentatiei ...

Hi , hi , suspans ... heh
Va rog din inima sa ma scuzati ca am intarziat atat de mult cu nextul , insa am participat la Concursul de Paste si am inceput si un nou fic . Daca sunteti draguti poate treceti si pe acolo si imi spuneti ce parere aveti despre el , va asigur ca este de 10 ori mai bun de cat acesta !
Pecetea florii de cires link : https://sasu.forumgratuit.ro/t5087-pecetea-florii-de-cires
Mi-ar face o nespusa placere sa imi spuneti si parerea voastra . rusinos
A , da am uitat sa va spun ca deoarece sunt foarte obosita acesta este un capitol necorectat , sper ca va placut . dap !
Astept comurile voastre despre fic , pa , pa . kiss


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Apr 2012, 08:11

Buna draga mea.
Asa...capitolul a fost cu adevarat plin de sentimente, emotii, trairi. Ma bucur ca a dat Domnul si Sasuke a aflat ce a patit cu adevarat Sakura. Si oare...carei tentatii nu ii poate rezista. Celei de a o saruta. Uuuu.....astept next pentru a vedea daca la asta te gandesti.
A....si..sper sa nu te superi. Am vazut de mai multe ori cuvantul ,,decat'' scris ,, de cat''. Poate gresesc eu insa asa cred ca se scrie. : )) . Daca nu...e dimineata, nu ma judeca. Mi se inchid ochii in timp ce scriu acest comentariu : )).
Spor la scris si idei. See ya.
A..si...am trecut si la celalalt fic al tau. Este foarte frumos si interesant astept sa neaduci nextul si acolo repedeeee.


Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul pierdut pe o mare de sentimente   Copilul pierdut pe o mare de sentimente - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Copilul pierdut pe o mare de sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-