Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand ajungi la adolescenta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand ajungi la adolescenta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand ajungi la adolescenta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 12:47

[b][i]-Dar eu te iubesc!
-Mda...Toata lumea ma iubeste ...
-Te-ai schibat prea mult!
-Hai pa !


Bun,deci s-a m-ai dus inca un baiat... inca o relatie...si inca o saptamana plictisitoare...
Caldura inabusitoare a luni mai aproape ma adoarme iar de cateva saptamani bune nu mai pot scapa de aceasta stare de plictiseala.Stiu ca uni cred ca am o viata incitanta din moment ce sunt cea mai populara din scoala..dar nu e asa inca il astept pe Fat-Frumos care sa-mi lumineze viata si sa traim fericiti.

-Sakuraaaaa!!!!Te strig de cinci minute la ce iti sta gandul?
-Of Temari scuze.
Ea este Temari o blonda rebela momentan cea mai buna prietena a mea.Ne cunoastem din clasa a 5 -a si chiar daca am trecut prin multe certuri tot alaturi mi-a ramans.

-Am primit sms de la Ino ca te-ai despartit de Andrw...! Defapt toata scola a primit ..Spune Temari si imi intinde telefonul ei .

''Ultima barfa Domnisoara Popularitate Sakura a mai facut o victima.A mai frant inima unui baiat nevinovat Andrw .Dupa o saptamana de joaca ia dat papuci fara nici un motiv.Eu Ino in calitate de jurmalist al ziarului scoli vreau sa va demonstrez tuturor baietilor ce profitoare avem in liceu .Veti avea toate detaliile in ziarul scoli ''.

Cred ca sunteti complet in ceata.Ca sa va lamuresc.Ino a fost cea mai buna prietena a mea dar pe atunci eu eram doar o tocilara cuminte dar dupa ce a aparut Sasuke au aparut si problemele .Acest Sasuke ma jucat pe degete ma facut sa ma schimb si sa-mi pierd cea mai buna prietena Ino.Asta a fost acum 2 ani dar Ino inca este sparata pe mine si am devenit dusmance.Iar Sasuke...cu el am ramans amici doar pentru ca avem prieteni comuni.
Cat desprea mine eu ma numesc Sakura si am 17 ani.Chiar dacma credeti sau nu am parul roz si ochi verzi .Si in acest moment ma indrept cu Temari spre casa.
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 14:10

Pfff :o3!!!

Nu va place fic ul meu ? sad
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Cand ajungi la adolescenta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 14:26

Buna!
Scumpo nu trebuie sa fi suparata.. comentariile vin si ele, dar mai tarziu.
Pai..sainteleg ca este vorba despre Sakura si faptul ca ea frange inimile baietilor?
In fine.. Sasuke.. sunt doar amici?
Trebuie rezolvata problema asta.
Astept next-ul scumpo. kiss



Cand ajungi la adolescenta Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 14:35

Cand ajungi la adolescenta 127686 Buna . In primul rand ai pus foarte mult dialog pentru cat de scurt este capitolul , te rog ca la inceputul fiecaruia sa scrii ,, Capitolul .. " , ai nevoie de mai multa descriere , descrie mai bine sentimentele , felul in care arata si bazeazate pe aceasta deoarece iti va infrumuseta ficul . Estetica ; ei bine nu am observat greseli de tastare ceea ce este bine . Inca ceva , ai grije ai grabit actiunea si asta nu este de bine , ideea este chiar interesanta sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla in continuare . Chiar imi place ideea si mai ales faptul ca ai facut-o pe Ino jurnalista . Cam atat despre fic , daca vrei niste ajutor inti dau adresa mea de messenger si ma poti contacta ca sa te ajut si sa vorbim . ID meu : dyenutavioleta , sper sa ma contactezi si sa mai vorbim si sa vii cu nextul si inca ceva , ai rabdare si vei primi mai multe comuri la ficuletul tau , cu siguranta daca vei asculta sfaturile mele vei devenii foarte buna pe parcurs . Sa vii cu nextul bye ,bye . Cand ajungi la adolescenta 301723


Cand ajungi la adolescenta Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 15:03

Buna! Ti-am citit si eu capitolul

Imi place ideea..asa..cu o Sakura mai ,,cuceritoare''

Fiindca sunt si eu o incepatoare nu prea sunt in masura sa iti dau sfaturi asa de bune...insa daca ascultii de altii mai buni decat tine..poti progresa mult asa cum incerc si eu sa fac..

In fine..sa nu o mai lungim..astept urmatorul capitol cat mai repede

See ya:D

App: poate intri si la ficul meu: o dragoste...ciudata

Te-am pupat:*
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 20:16


Capitolul 2

Si in acest moment ma indrept cu Temari spre casa.
Ceva e ciudat cu mine ...De 2 ani ma tot cert cu Ino dar niciodata nu m-a afectat asa de tare.Ma simt tradata ,singura,e un sentiment care nu il pot descrie.Iar linistea asta ma omoara .Spre norocul meu Temari sparge geata :
-Sti ce zi e azi ?
-Aaa sambata ?
-In primul rand e duminica !Spune Temari amuzata .Iar in al doilea rand azi au Sasuke si trupa concert!
-Asa si doar na-i vrea sa ma duc eu acolo si sa vad cum sar toate....nemancatele pe el nu ?Spun eu pe un ton cam ridicat.
-Sakura!!Stiu ca inca nu ai trecut peste dar nu vom merge pentru el ..vom merge pentru noi ca sa ne distram ...sa bem ceva...si oricum mai canta multe alte trupe.
Nu am mai zis nimic chiar nu vroiam sa il vad pe Sasuke..dupa ce ca ma sarutase la balul mascat si imi spusese ca ma iubeste iar a doua zi era cu alta .Din cauza lui nu mai pot sa iubesc niciun baiat..Mi-am pierdut o prietena buna !Si cu toate astea nu il pot ura,il visez in fiecare noapte iar atunci cand il vad genunchi mi se-n moaie ,simt ca ard iar de fiecare data cand ochii mei ii intalnesc pe ai lui simt ca zbor.De fiecare data cand ma intalnesc cu gasca trebuie sa fie si el de ce trebuie sa fim in aceeasi clasa si sa mai avem si prieteni comuni.Iar el ...el se comporta deparca nimic nu s-ar fi intamplat cateodata vorbeste cateodata ma ignora.
.El impreuna cu frati lui mai mari Itaci si Deidra au o formatie de cativa ani si canta chiar bine .El este vocalist si compune cantecele,Itaci este tobosar iar Deidra chitarist.
Pana la urma m-am hotarat sa merg .Dupa ce am ajuns acasa,m-im facut un dus si am mancat ceva.M-am imbracat intr-o pereche de colanti negri si un maieu alb simplu iar deasupra am luat o geaca de piele tot neagra.In timp ce imi cautam telefonul pentru ca sunt o fire foarte dezordonata cineva imi da cu pietre in geam.
Fix cand deschid geamul el/ea imi da cu piatra direct in frunte.Si ghiciti cine era...nimeni altu decat blondul hiperactiv Naruto cel mai bun prieten al lui Sasuke .
-Ce vrei ma?Saa ma omori ?
-Nu nu am venit sa-ti fac o..serenadaaaa !Zbiara blondul
Dupa o serie de injuraturi observ ca este 7:00 iar peste o ora incepe concertul .Asa ca cobor repede la Naruto.
Observ ca iese dintr-un Audi negru si imi face semn sa urc dar cand sa intru la volan il vad pe...

Hehe >:) Suspans >:)
Next la 5 comuri :*!


Cand ajungi la adolescenta Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Andra-chan
Academy Student
Academy Student
Andra-chan

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my bedroom
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Heppy, so heppy!

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 20:58

Frumoasa idee.....Astept netul sa vad ce se intampla la concert hi! in love a hug



Cand ajungi la adolescenta Avrillavigneinmanila201

Look who I am,
Tell me what I'm
Take my arms and tell me
You want me!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Cand ajungi la adolescenta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 21:03

Buna!
Pai pacat de Sasuke..
Daca de acum e fustangiu..
Lasa ca dragostea face minuni, nu?
Astept urmatorul capitol. in love



Cand ajungi la adolescenta Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 21:51

il adooor dance1 love next-ul repedee,urgent love love


Cand ajungi la adolescenta 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Dum 04 Mar 2012, 22:51

Am aterizat si eu pe aici
Cam tarziu dar na
Pai ideea nu pot zice ca este cea mai originala dar mie imi plac ficurile cu adolescenti happy2
Descrierea, ai avut dar vreau sa vad mai mult.
Dialogul in unele parti putea fi inlocuit cu naratiune.
Nu te grabii sa pui capitolele, ai timp, fa-le cat mai lungi, asta conteaza;')
Cam atat as avea de zis
Bafta in continuare sio sa ma anunti si pe mine cand pui next kiss


Cand ajungi la adolescenta Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Lun 05 Mar 2012, 22:34

Capitolul 3

Observ ca iese dintr-un Audi negru si imi face semn sa urc dar cand sa intru la volan il vad pe...Sasuke...FUCK!
Raman putin blocata dar intr-un final zic un buna urmat de un zambet fortat si ma pitesc pe bancheta din spate.
Ce pot spune drumul nu a fost linistit deloc pentru ca Naruto a vorbit intruna ba ne povestea despre cuceririle lui ba despre cei place si ce nu .Intr-un final Sasuke a dat drumul la muzica si a oprit acea moara stricata pe care Naruto o are in loc de gura.
Cat despre mine...eu eram absenta stateam cu capul rezemat pe geamul rece si priveam misterul nopti ...priveam padurea care se lasa imbracata in intuneric .Toate vietuitoarele ascunzandu-se in casele lor deparca ceva rau avea sa vina.Dar stai..padure?! Ce padure? Noi trebuia sa mergem la concert ce cautam la capatul orasului ?
-Opreste masina acum!Ma rastesc la Sasuke care tresare speriat
-Nu imi spune ca ai nevoie la baie ?
-Termina cu glumele si spune-mi unde dr**u ma duci !
-La concert unde crezi ca am putea merge..nu stiai ca il organizam in aer liber in padure?
-Nu ,si vreau acasa nu am degand sa stau in mijocul paduri noaptea!
In timp ce ma certam cu Sasuke pentru ca sincer chiar nu vroiam sa stau in padure nu sti cand un pshiopat cu o drusba sau mai rau pusca apare.Nu am observat o caprioara care a sarit fix in fata masini iar daca nu era Naruto sa sara la volan ...cred ca muream.Nici nu pot descrie ce am simtit parca timpul a inghetat nu imi mai simteam corpul si acea caprioara...ochii acelei caprioare erau atintiti asupra mea parca ar fi facut-o intentionat.Acel minut teribil a parut o eternitate in care caprioare nu s-a clintit .
Naruto ne-a salvat asta e sigur:
-Idioato vezi ce ai facut ?Tu cu fitele tale!!!Zbiara Sasuke in timp ce incerca sa se linisteasca.
Nu am mai zis nimic defapt nu mai puteam sa zic nimic pentru ca un siroi de lacrimi mi-au inundat obraji rosi de emotii.Am deschis masina si am luat-o la fuga prin padure.
Fugeam dar nu stiam unde nu ma interesa ca poate sa apare un urs ,lup sau orice alt animal ma simteam oribil .Ma purtasem ca o razgaiata si le pusesem viata prietenilor mei in pericol.
Cand am ramans fara puteri am picat secerata pe iarba rece care imi gadila fata.Afara nu era frig dar eu tremuram din toate incheieturile.
Deodata aud niste pasi care se-n dreptau in ritm alert inspre mine ridic speriata capul si il vad pe Sasuke.Care se napusteste peste mine :
-Inceteaza sa te mai porti ca un copil !Cand o sa te maturizezi?In seara asta era sa te pierd si nu as putea trai stiind ca ai murit! Spune Sasuke in timp ce ma strange tare in brate .
-Imi pare rau! A fost tot ce am putut zice pentru ca eram uimita de cuvintele lui.
Ne-am desprins din imbratsare si atunci iar reintalnit ochi ochi negri ca cel mai intrunecat cer.Ochi care candva fusesera ai mei .




Poi cam atat am putut scoate in seara asta :o3!!!! Sper sa va placa.


Cand ajungi la adolescenta Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mar 06 Mar 2012, 13:20

Este dragut , dar foarte scurt l-ai fi putut face mai mare si ai mai fii putut adauga descriere . Cam atat sper sa pui nextul ca sa pot citi ce se mai intampla .Cand ajungi la adolescenta 127686


Cand ajungi la adolescenta Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mar 06 Mar 2012, 21:32

o ador love sa ma anunti cand pui next love nr1


Cand ajungi la adolescenta 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mar 06 Mar 2012, 21:43

Scuze ca am intarzia
Vad ca incerci sa pui descriere, mai trebuie, accentuaza mai bine sentimentele
Dialogul e cam prea mult pentru un capitol asa mic
Greseli de tastare sunt cateva dar nu le spun acum
Astept next scumpo kiss
Multa bafta in continuare >:D<


Cand ajungi la adolescenta Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Cand ajungi la adolescenta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Vin 09 Mar 2012, 15:05

Buna !
Vezi ce se intampla cand nu ma anunti?
In fine, lasand asta la o parte.
Reactia lui Sasuke.. a fost anormala.. deci sa inteleg ca el inca o mai place?
Si .. concertul in padure?
Unde dormeau aia dupa? Ca sigur nu mai aveau chef sa se intoarca.
Astept next-ul si sper sa-l aduci cat poti de repede kiss



Cand ajungi la adolescenta Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Vin 09 Mar 2012, 16:45

Buna! Ai adus next ! Super!

Imi place mult!

Sper sa aduci next cat mai repede!

See ya:*



Ficul meu:https://sasu.forumgratuit.ro/t4664-o-dragosteciudata
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 10:52

Hei :*

Cine imi poate spune si mie nervi! cum se scrie colorat :o3!!!!

Chiar nu pot sa reusesc think


Va rooog!!! in love


Cand ajungi la adolescenta Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 12:24

Capitolul4 :Noi prietenii


TrrrTrrrrrrr
Offf a fost doar un vis.Ma trezesc speriata de sunetul alarmei ,rasuflu deparca cineva ma strans de gat si sunt transpirata toata.
Doamne sunt asa zapacita nici nu stiu cand am adormit sau cat am adormit .Oare azi chiar are Sasuke concert sau am visat ?
Fara sa-mi dau seama i-au telefonul si il sun pe Sasuke care raspunde imediat:
-Alo?Sakura?
-Aaaaa...da!
-Ce este?
-Azi ai concert in padure ?
-Poftim?Spune acesta razad usor...Da am concert dar nu in padure in centru de ce?Si inca mai ai numarul meu ?Parca ai spus ca il vei sterge?
-Cam asa....Ma rog uita subiectu asta...Am avut un vis ciudat si...
-Ma'i visat ?
-Cam asa....
-E cam tarziu Sakura ne vedem la concert si abia astept sa imi povestesti visul.Spune acesta razand.
-Mda...pa pa.
Ma uit la ceas si vad ca este 7:00 dupa ce o sun pe Temari si ii spun sa vina sa ma ia.Ma duc in bae si imi fac un ''mic'' dus .Pentru mine bae este un mic coltisor din rai in care fiecare secunda este o placere.Ma invalui in apa calduta si adaug ''cireasa de pe tort'' adica gelul de dus cu aroma de cirese,ador ciresele.Dupa ma dus la dulapul meu mare tot din lemne de cires decorat cu tot felul de postere si ma confrunt cu cea mai mare problema...cu ce sa ma imbrac...Dar stati opriti planeta ca vreau sa cobor....Sasuke cand a raspuns a zis ''Alo?Sakura?'' Deci nu mi-a sters numarul.
Sa va explic mai bine cum sta treaba dupa ce...eu cu Sasuke ne-am ''despartit''ne-am certat ingrozitor si am hotarat sa nu ne mai salutam sa ne stergem nr de telefon si multe altele.Dar nu a fost posibil pentru ca am mai multe cursuri cu el.Si avem si prieteni comuni.
Ma ridic si incep sa dansez si sa tip ca disperata Sasuke nu mi-a sters numarul !!Nu ca mi-ar pasa da...Fericirea imi este intrerupta de gandul ca intarzi la concert asa ca ma imbrac repede intr-un maieu alb o pereche de colanti negri si o geaca pe piele neagra.
La usa ma astepta Temari nearvoasa de intarzierea mea.Era imbracata intr-o rochita alba si o pereche de colanti negri.Dupa ce ne-am salutat am luat un taxi pentru ca nici una dintre noi nu are masina si am plecat spre concert. Pe drum am rugat taximetristul sa dea muzica la maxim si am inceput sa cantam ca nebunele.
In cenru era o atmosfera bestiala mi si mi de lumini acompaniau muzica venita de pe scena uriasa care era impodobita cu baloane.De o parte si de alta a scenei erau mese cu gustari si bauturi.In mijloc era o turma de adolescenti uni dansau alti beau toti erau fericiti si radeau,inafara de o persoana care mi-a sarit imediat in ochi.Aceasta era...Hinata...Hinata Hiuga parca o chema este in acelasi liceu cu mine numai ca este cu un an mai mica ca mine.Stiu ca am cursurile de engleza in aceeasi sala cu ea.E o fata foarte frumoasa cred ca ar fi si foarte populara daca ar lasa la o parte rusinea.Este bruneta cu parul lung si matasos iar ochii ei imi plac cel mai mult au acel mov ciudat ....lilau...nu stiu exact.Odata in ora de engleza stiu ca a trebuit sa prezinte cu Naruto in fata clasei un proiect dar imediat ce Naruto a apucat-o de mana aceasta sa rosit ca racu si a fugit din clasa.
-Hey Hinata! Ii spun eu acesteia care pare surprinsa de gestul meu
-B..buna S...Sakura!
-Singura?
-Da...eu...
Doamne fata asta ori e balbaita ori e prea rusinoasa .Imi spun eu in gand si incep sa chicotesc usor ca sa nu ma auda.
-Sti ce ar fi sa vi cu mine si cu Temari...daca tot esti singura!
-Serios ?Nu vreau sa fiu o povara.
-Da ai dreptate mai bine nu!...Glumeam si eu serios vino sa ti-o prezint pe Temari.
Dupa cei-am prezentato pe Temari a urmat o seara perfecta .
Am dansat am facut-o chiar si pe Hinata sa danseze am facut intreceri de baut cu niste baieti pe bani.L-am huiduit pe Sasuke asta pana cand ne-am luat la bataie cu niste tipe innebunite dupa el bineinteles ca le-am batut doar cine se pune cu Temari care e campioana la lupte.Apoi dupa concert am fost la caurusel iar o femeie ne-a rugat pe mine si pe Sasuke sa ne dam cu fiica ei in caluti pt ca ei ii vine rau.Bineineles ca gasca noastra a ras pe cinste pentru ca stateam toti trei pe un sigur cal iar Sasuke o tinea in brate pe fetita.
A fost o seara minunata...defapt aproape minunata pana cand....

gataaa :>!!!! :)))Sper sa va placaa :o3!!!


Cand ajungi la adolescenta Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 14:33

Buna!

Imi place mult acest capitol!

Ma bucur ca l-ai adus!

Mmmm...pai ce sa mai zic...astept nextul pentru ca vreau sa vad ce se intampla mai departe cu cei doi:D

ok...See ya:*

app: ficul meu: O dragoste ciudata


Cand ajungi la adolescenta Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 18:39

BUNA BLONDI , PAI MA BUCUR SA VAD CA AI ADUS NEXTUL , INSA N-AM CE SA FAC TREBUIE SAA-TI FAC NISTE OBSERVATIE .... :|
BUN DECI SA VEDEM , IN PRIMUL SI PRIMUL RAND , AI GRIJE LA CALIGRAFIE , AM VAZUT GRESELI DE TASTARE . IN AL DOILEA RAND ACTIUNEA ESTE CAM GRABITA . DESCRIEREA ; UFFF CEA MAI DIFICILA PENTRU TOTI . PAI AI CEVA DESCRIERE , INSA NU SUFICIENTA SI SENTIMENTELE NU PREA SUNT DESCRISE . dIALOGUL ESTE UMPIC CAM MULT DAR NU ARE NIMIC DEOARECE NU ESTE SEC ( DUPA PAREREA MEA ) . CAM ATAT POT COMENTA LA ACEST CAPITOL , IN PLUS NU SUNT CRITIC . SA ADUCI REPEJOR NEXTUL SI SPER CA NU TE-AI SUPARAT PENTRU COMENTARIUL FACUT DE MINE . rusinos bYE , BYE kiss


Cand ajungi la adolescenta Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 18:54

BUNA
AM AJUNS SI EU PE LA ACEST FIC kiss
IMI PLACE CUM AI INCEPTU DAR POATE SA FIE MULT MAI BINE happy2
POTI SA FOLOSESTI MAI MULT DESCRIEREA IN CEEA CE PRIVESTE SENTIMENTELE DAR SI IMPREJURARILE happy2....SI CAM ATAT POT SPUNE DEOARCE NU SUNT CRITIC happy2
ASTEPT SA VAD CUM O SA CONTINUI love
ASTEPT NEXT-UL ...SA MA ANUNTI SI PE MINE CAND IL PUI kiss
TE PWP DULCE SI SPOR LA SCRIS...
IUBIREA ASTA happy


Cand ajungi la adolescenta Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Cand ajungi la adolescenta SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Mier 14 Mar 2012, 19:06

HeyyCand ajungi la adolescenta 208323 Am ajuns si eu pe aici cu o intarziere de nustiu sate luni...dar important e ca am ajunsCand ajungi la adolescenta 384738 Imi place ideea. Nu am ami intalnit-o si sper sincer sa mearga bine incontinuare.

LA descriere...mai ai ceva de lucru, sincer. Daca vrei un sfat de la mine, citeste mai mult ficurile fetelor mai vechi care au ceva experienta la purtator. Asa iti vei face o idee - mie mi-a mers.

Dialogul, in unele parti apare mult si cateodata prea sec. Fa-le mai lungi.

In rest, mie mi-a placut mult si de abea astept sa vad ce se intampla mai departeCand ajungi la adolescenta 384738

P.S. Trimite-mi pm cand pui next, te rog.Cand ajungi la adolescenta 301723




Cand ajungi la adolescenta Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Joi 15 Mar 2012, 11:48

Multumesc de comentari :o3!! O sa incerc sa tin seama de toate sfaturile ! in love
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Joi 15 Mar 2012, 19:16

calusei...chiar calusei rolling on the floor
parca ar fi fost casatoriti si fata aia era fica lor rolling on the floor
pune next-ul ala mai rebede
PwP dulce de tot la tine kiss


Cand ajungi la adolescenta 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Cand ajungi la adolescenta 1038902d4n6wjrauv
Cand ajungi la adolescenta 1185528_382197825239589_1994385887_n
Cand ajungi la adolescenta 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Cand ajungi la adolescenta 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19Joi 15 Mar 2012, 21:18

Capitolul5

Tot ce e frumos trece mult prea repede.Toate clipele frumoase raman amintiri de scurta durata.Dar ce se intamla cu toate nenorocirile din viata?Pai pentru mine ele meru se repeta...Istoria se repeta...
Credeam ca va fi o seara perfecta imi fausem noi prieteni dar...m-am lasat cuprinsa de emotii cum am putut sa ii zic asa ceva?
Iau telefonul si apelez un numar pe care jurasem sa nu il mai apelez
Tr.....Trrrr.....Tr........Apelatul vodafon nu raspunde va rugam sa reveniti
Dupa inco incercare a raspuns infarsit si ma invitat la cafeneaua din colt .
Ma uit la ceas este deja 12:30 si el inca dormea....hotarasc sa imi fac doar un dus scurt apoi ma imbrac in eva lejer o rochita vaporoasa alba cu dantela.
Deschid geamul la camera dupa ce trag o gura mare de aer curat in piept , ma indrept lenes spre iesire.
Aleea din fata casei mele era pustie ce-i drept este ca locuiesc intr-un cartier modest cu casute mici frumos amenajate fiecare cu cateo curte frumos impodobita de pomi ,flori ,pitici de gradina sau chiar animale de companie.
Imi indrept privirea spre casa mea care era de un galben superb nici prea mare casa dar nici prea mica cu un balcon micut la camera mea si un cires urias inflorit in curte.
Mergeam incet penru ca aveam emotii in urma cu o seara ii zisesem lui Sasuke ca il iubesc iar apoi am fugit cu coada intr picioare.
Trebuie sa ii spun ca eram beata si ...eram beata... nu ill iubesc chiar nu stiu de ce am ziso ma simteam asa bine cu el...
Fara sa imi dau seama ajung in fata cafenelei si il vad pe Sasuke stand rezemat de perete cu mainile in buzunar.
Emotiile nu intarzie sa apara cu fiecare pas facut rasuflare imi e mai grea ,genunchi mai moi iar o durere puternica imi umbla prin piept.
Sasuke parea calm mult prea calm nici nu imi deadea atentie sau poate era inca somnoros.
Dupa ce il salut intram si ne asezam la o masa mai retrasa pentru a putea vorbi linistiti.El isi ia o cafea pentru a se mai trezi iar eu un suc.
Conversatia a inceput stupid vorbeam mumai despre prosti era clar ca la amandoi ne era rusine sa deschidem subiectul despre intamplarea de aseara...
-Si ...Sakura...aseara...
-Aseara am fost beata am scos numai prosti pe gura nu e minic adevarat!!!!Incerc eu sa scap.
-Pacat eu chiar tin la tine...Si atunci cand am auzit acele cuvinte magice totul era roz mi si mi de emotii imi strabateau corpul si ma ridicau pe culmile fericire...Ca la o adevarata sora!
-Da si eu te consider ca un frate Sasuke...I-am dat eu replica imediat insa abtinandu-ma sa nu plang.
Dupa cinci minute de tacere in care doar n aruncam scurte priviri am hotarat sa e mai plimbam putin ...avand in vedere ca este duminica si maine este scoala.
Am mars in mall unde ne-am intalnit cu Naruto si Hinata care se pare ca aveau o intalnire si ne-am hortarat sa ne jucam de-a spioaniiii.I-am urmarit prin tot mallul ne ascundeam duoa flori dupa haine dupa tot ce gaseam .Cand ii vedem ca intra intr-un magazin ne ducem repede dupa ei si ne ascundem dupa miste haine dar vanzatoarea ne vede si cheama paza.
O jumatate de ora am alergat de agenti de paza pana am intrat intr-un magazin si ne-am ascuns in garderoba.Defapt nu stiu exact ce fel de magazin pentru ca erau o gramada de haine aruncate ...parea un fel deloc de inchiriat haine.
Am inceput sa probam haine si sa mergem ca pe podium .Prima oara eu m-am imbracat intr-o zana apoi Sasuke intr-un detectiv apoi amandoi ne-am bagat intr-un costum de girafa eu stand pe Sasuke.
Ma distram asa de bine incat nu am abservat ca ceasul era 11 si mallul se inchisese.
-Sasuke !!!!Intru eu in panica .Sasuke am ramans inchisi aici pana dimineata ce ne facem?
-Ce tare!! Spune Sasuke razand
-O sa murim de foame o sa inghetam o sa sa.....
-Calmeazate te apar eu.Spune Sasuke si ma ia in brate invartindu-ma.
Dupa 1 ora in care am mai povestit cu Sasuke si am luat ceva de mancare de prin magazine ne-am ascuns intr-o cabina si am adormit imbratisati.



Capitol necarectat :( Sper sa va placa :*!!!!


Cand ajungi la adolescenta Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Continut sponsorizat




Cand ajungi la adolescenta Empty
MesajSubiect: Re: Cand ajungi la adolescenta   Cand ajungi la adolescenta I_icon19

Sus In jos
 

Cand ajungi la adolescenta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-