Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sah-Mat!  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sah-Mat!  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sah-Mat!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Va place ideea ficului meu, merita sa il continui?
Da, ador ideea si vreau sa il continui, Plz!
Sah-Mat!  I_vote_lcap61%Sah-Mat!  I_vote_rcap
 61% [ 14 ]
Da, ideea e originala, sper sa o continui.
Sah-Mat!  I_vote_lcap26%Sah-Mat!  I_vote_rcap
 26% [ 6 ]
Nu stiu ce sa zic...astept urmatoarele capitole.
Sah-Mat!  I_vote_lcap4%Sah-Mat!  I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Neah, as prefera sa ma omor decat sa iti citesc fic-ul, care contine o idee total neoriginala. ( Asta ar fi o lovituri direct la inima)
Sah-Mat!  I_vote_lcap9%Sah-Mat!  I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Vin 16 Mar 2012, 22:49

Ideile nu imi dau pace in nici un minut al vietii. M-am hotarat sa imi mai descarc o parte din ele in acest fic care sper sa va placa la fel de mult ca si mie. Spor la citit!

Sah-Mat!  Sasusakus

Capitolul 1.

~Prolog~


Moartea. Ce este acest cuvant, de ce este atat de infricosator? Deoarece, atunci cand ti-e lumea mai draga, pur si simplu pierzi tot. Fara nicio negociere, Dumnezeu iti ia totul fara ca nici macar sa te intrebe. De te-ar intreba, ce ar mai fi ! Viata este trecatoare, dar cat dureaza ea ? Cu siguranta nu o infinitate. Nu poti sa te bucuri de tot la nesfarsit, nu in viata asta. Te-a intrebat cineva vreodata cum vrei sa fie destinul tau inainte sa te fi inascut ? Nu, si nici nu o sa te intrebe cineva vreodata. Asa cum ti-e scris, asa traiesti. Este imposibil sa ocolesti destinul, pur si simplu nu poti. Mai devreme sau mai tarziu, nimic din ce e aici nu va mai fi. Tu nu vei mai fi !

Pov. Sakura:

Zilele fug pe langa mine ca si cand as fi o jucarie, nu le pot opri. Povestea mea nu incepe cu : " A fost odata ca niciodata" si nici nu se termina cu : "Si au trait fericiti pana la adanci batraneti ", nu ! Secundele ma dor, minutele ma dor. Tot ce e in fata mea, adica Sfarsitul meu, imi pare de neocolit. De ce am ajuns eu aici ? Poate ca miscarile mele gresite m-au adus in faza : "Sah", si sincer nu mai am mult pana la ultima miscare cu care sa ma inchid singura, si apoi "Sah-Mat". Viata noastra e ca o tabla de sah, nu sti consecintele mutarilor tale si nici nu poti sa te salvezi odata ce le faci si iti dai seama, prea tarziu insa…

Intreaga mea viata mi se derula prin fata ochilor. Acum imi dau seama cate greseli am facut, inconstienta, si acum uite-ma aici. E vremea sa spunem : "Sah". Cat mai am pana la verdictul final ? O singura mutare, trebuie sa o folosesc cu cap, oricum destinul meu a fost ales, de aici nu mai scap. Pionii sunt pe tabla, iar eu sunt in centrul lor. Eu ii incurc pe toti, eu le stau in cale. Pe cine sa salvez ? Pe mine, sau pe El ? Stiu sigur ca daca acum ma salvez, ei vor veni dupa mine, deci sacrificiul a fost inutil, ar impusca doi iepuri dintr-o lovitura.

Inchid ochii mei invaluiti in pelerina umeda a lacrimilor mele. Nu vroiam sa vad nimic, cand avea de gand sa se termine tot acest calvar? Poate niciodata…Dar asta e impsibil. Insa, secundele decisive care se izbeau de mine ma faceau sa cred ca sunt o eternitate. Off…nu se mai sfarsea odata ! Ii deschid din nou ca sa vad daca s-a mai schimbat ceva de acum cateva secunde. Nimic…

Poate unii va intrebati cine sunt eu, unde sunt eu si mai cu seama ce se intampla ? Pai, era o zi ploioasa ca si asta, o zi ploioasa de toamna, la prima vedere parand ca oricare alta, nu si pentru mine. Avea sa fie ziua in care imi voi incepe poate ultimul meu joc de Sah, ca sa spun asa. Din ziua aceia cred ca mi-am semnat contractul cu moartea…

Stateam pe trotuarul din fata scolii mele. Aceia era ultima zi pe care mi-o mai petreceam aici. Da, aveam sa ma mut la o alta scoala deoarece parintii mei murisera in urma cu cateva saptamani si nu aveam de gand sa imi aduc aminte de ei stand in casa unde am avut atatea amintiri. Momentele magice erau nenumarate, chiar daca nu aveam o familie instarita pot spune ca mi-au facut aproape toate poftele.

Au murit intr-un accident de masina, veneau de la servici amandoi franti de oboseala cand tata a adormit la volan intrand sub rotile unui camion. Mi-e atat de dor de ei !

Au fost cei mai buni parinti din lume…Dar cu toate acestea, moartea a reusit sa ne desparta. Am vrut sa las toate suferintele la o parte, mutandu-ma intr-un alt apartament la celalant capat al orasului Londra, un oras sclipitor cu atatea locuri frumoase, dar si atati oameni rai ce se ascundeau nestingheriti aici. Asteptam autobuzul catre casa, cand, de la atata plans si suparare am avut o scadere de calciu. Adevarul e ca nu mai mancasem de mult. M-am prabusit pe acel trotuar, fara vlaga, asteptand pe cineva sa ma salveze. Vad cum o masina neagra se opreste langa mine, din ea coborand un barbat ce imi prindre trupusorul meu delicat pe brate si ma baga in masina. Apoi totul s-a facut negru…

To be continued…


Acesta a fost primul capitol, sper sa va placa. Din urmatorul capitol va incepe Marele FlashBack ce se va intinde pe capitole lungi de acum incolo. Acel FlashBak va fi de fapt viata Sakurei de la momentul important si pana in prezent. Va poop si sper sa va placa, zbye !


     
 
Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.







Ultima editare efectuata de catre Sexy Bee' in Sam 17 Mar 2012, 10:27, editata de 2 ori
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Vin 16 Mar 2012, 23:08

Ti-am citit ficul si este foarte bine acest prim inceput kiss
Ador Prolog-ul ❌
dar si ideea ficului imi place kiss
Astept sa vad ce se intampla in continuare
Deci: spor la tastat si al idei draga kiss


Sah-Mat!  Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Sah-Mat!  SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 17 Mar 2012, 00:12

Buna Bee , sa stii ca imi place acest inceput , are o urma de mister ce ma atrage . Vreau sa vad cum evolueaza lucrurile , deci te rog frumos NEXTUL . kiss


Sah-Mat!  Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sah-Mat!  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 17 Mar 2012, 08:46

Buna a hug
Sa sti ca imi place modul in care ai sa expui intamplarile ei.. e interesant.
Pai dupa cate ai spus in acest capitol, va fi cu siguranta un fic palpitant.
Astept next-ul scumpo in love



Sah-Mat!  Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 20 Mar 2012, 11:49

[color=yellow]Bee chiar e SUPER!
[color=#ffff00]Dar mai vreau....in fine scrii tu urmatorul capitol.
[color=#ffff00]Dar as vrea acum....
[color=#ffff00]Pfff deabea astept mi-a placut Prologul...
[color=#ffff00]Si continutul mai ales faza cu :
Citat :
Poate unii va intrebati cine sunt eu, unde sunt eu si mai cu seama ce se intampla
Deabea astept urmatorul capitol si...next!

Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Sah-Mat!  R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 20 Mar 2012, 20:59

Vai suspansul asta....
Deci vreau NEXT altfel te pap cu fulgi cu tot si nu cred ca vrei asta:))
Deci cand pui nextul???
Ei bn Izz te popa dulce, spor la scris!
Ja ne!


Sah-Mat!  Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Vin 23 Mar 2012, 22:40


Sah-Mat!  Sasusakus



Capitolul 2.

~Prolog~

Cum te simti cand pierzi tot ? Cand te schimbi radical si esti de nerecunoscut ? Viata ta nu va mai fi niciodata la fel, si asta doar pentru ca ai pierdut ce aveai mai de pret la momentul respectiv. Orice om simplu are ghiare, si cand si le scoate la iveala, ce faci ? Stai si te uiti la trecut, sa vezi ce ai gresit ca sa meriti asta. Dar daca nu ai timp ? Asta e viata, conometrata. Niciun minut in plus si nici unul minus. Atunci cand si ultima scunda s-a scurs, va fi ca si cand nu ai fi existat….

~FlashBack~

Pov. Sakura:

-Adio Mikoto, imi pare bine ca te-am cunoscut ! strigam eu catre prietena mea cea mai buna.
-Sakura, stai ! Imi pare rau ca trebuie sa pleci ! Nu poti sa mai ramai si in semestrul al doilea ? ma intreaba ea.
-Nu, trebuie sa ma mut de aici la alta scoala, nu vreau sa imi aduc aminte vesnic de parinti mei. Orice loc de aici imi trezeste amintirile. Nu mai pot sta...imi e foarte greu fara ei, spun eu.
-Atunci, macar m-ai da-mi o ultima imbratisare, apoi poti sa pleci ! incearca sa ma convinga ea.

Dupa ce i-am raspuns imbratisarii calduroase, mi-am luat : « La revedere » de la singura mea prietena de la aceasta scoala si m-am intors cu spatele la ea, plecand. Nu priveam inapoi, nu vroiam sa vad acea fata inlacrimata, nu acum. Ma abtineam cu greu sa nu plang, dar cand m-am asigurat ca sunt suficient de departe fata de Mikoto, am inceput sa fug cu lacrimi in ochi catre statia de autobuz.

Lacrimile mele curgeau in valuri din ochii mei verzui ca agele marine. Ajunsa la destinatie, ma sprijin de un stalp subtire de metal. O ameteala brusca isi face aparitia. Ma uitam in stanga si in dreapta. Vedeam din ce in ce mai negru. Deodata picioarele mi se inmoaie si simnt cum fac contact brutal cu afaltul.

Afara ploua. Picaturile mici de apa se izbeau de pielea mea catifelata. Vroiam sa ma ridic inainte ca cineva sa ma vada, dar durerea ma tinea parca legata de asfalt. Un sunet de clopotel am auzit, si al rotilor masinilor ce mergeau cu viteza. Nimeni nu se oprea sa ma ridice. Eram invizibila, nicio persoana care sa ma ajute. De ce nu vrea nimeni sa se puna in situatia mea, sa ma salveze ? Cu ultimile puteri, vad cum o masina neagra si foarte misterioasa se opreste langa mine, din ea coborand un domn inalt si imbracat la costum, ce ma ridica de jos si ma duce pe brate in masina…apoi totul negru.

Peste doua ore :

Durerea de cap nu imi da pace de ceva vreme. Incerc sa deschid ocnii dar panza intunecata nu ma lasa sa vad nimic. Imi cufund capul in perna moale. Ceva e ciudat aici? Adica, nu imi aduc aminte sa ma fi mutat inca in noul apartament. Ma ridic ca arsa in sezut reusind sa imi deschid ochii, acum imaginea fiind foarte clara, aproape ireala.

Stateam intr-un pat de doua persoane, si pe noptiera din dreapta patului era un pistol langa el fiind cateva gloante. M-am ridicat in picioare si cu ochii atintiti catre pistol cautam o iesire, vroiam sa fug, sa scap de aici. Intr-un sfarsit dau de clanta si cand o deschid dau de un piept bine lucrat. Ma fac stana de piatra, incepand sa fac de data asta pasi inapoi. In fata mea era un barbat bine facut de vreo 45 de ani, imbracat intr-un costum de firma alb, cu o cravata rosie ce era perfect aranjata.

In timp ce mergeam in spate, simnt cum ma izbesc de perete. Am inchis ochii automat, parca asteptandu-mi sfarsitul. Stiam ca aici voi muri, dar oare asa sa fie ? De ceva timp nu se intamplase nimic, nu simtisem nimic…absolut nimic. Oare am ajuns deja in Rai ? Hmm…nu cred. Deschid incet, incet cele doua zmaralde verzui, vazandu-l pe acel om in fata mea, uitandu-se tinta la mine. Astepta sa spun ceva, stia ca mi-era frica.

-Nu te speria, aici esti in siguranta ! spune el.
-Ce este c-cu acel pist…spun eu dar sunt intrerupta de el.
-Nimic, nu trebuie sa iti faci griji. Dar tu, ce cautai acolo pe strada ? Nu ai parinti ?
-Nu…adica am avut dar nu mai sunt aici.
-Unde au plecat ei ? intreaba el.
-Acolo sus, departe de mine. Acolo de unde nu ma pot iubi asa cum ma iubeau pana acum, dar cu siguranta ma protejeaza si ma vad chiar acum, stiu asta ! spun eu increzatoare.
-Tu imi aduci aminte de mine…la varsta ta, tatal meu a plecat deoarece se despartise de mama si nu ne iubea pe nici unul dintre noi. Dupa plecarea lui, mama si-a taiat venele de dorul sau astfel eu ramanand singur, intr-o lume cruda, unde daca nu inveti sa lupti, nu supravietuiesti !

Cuvintele lui m-au socat. El intelegea prin ce trec mai mult sau mai putin. Inima lui a fost candva sfasiata, dar s-a adaptat situatiei si a invins. Eu de ce nu pot fi ca el ? De ce ? Sunt doar o fata mica ce habar nu are ce viitor i se asterne in cale. Il priveam lung, mirata de puterea pe care a avuto se treaca peste tot, plecarea tatei…apoi mama sa.

-Invata-ma sa fiu ca tine, sa trec peste. Vreau sa fiu ca tine, puternica si sa ma adaptez situatiilor ce mi se ivesc in cale, te rog…spun eu.

To be continud…

Acesta a fost capitolul 2. Sper sa va placa. Cum am mentionat si in capitolul 1, de acum incepe Marele FlashBack ce se va intinde pe capitole bune de acum in colo, deci acum e un fel de prezent.


     
 
Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.







Ultima editare efectuata de catre ~Black Coffee~ in Dum 08 Apr 2012, 11:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Vin 23 Mar 2012, 22:46

Prima ! nr1
Capitolul este super tare , imi place mult . Ma intreb ce o asteapta pe Saku . think
Sa vii repejor cu nextul ca sa pot afla , bafta la tastat , zbye . kiss


Sah-Mat!  Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 24 Mar 2012, 10:44

[color=brown] WAW o_O
ce schimbare happy2
mersi ca m-ai anuntat kiss
imi place la nebunie cum ai continuat acest capitol love
abia astept sa vad ce se mai intampla in continuare...adica in trecut happy2
astept cu nerabdare next-ul...sper sa vina repejor happy2
te pwp dolcge si spor al tastat si al idei care deja le ai happy2
cius kiss


Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.


Sah-Mat!  Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Sah-Mat!  SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 24 Mar 2012, 13:35

Este genial capitolul...si sincera sa fiu NU am mai vazut o astfel de idee ...astept next-ul sa vedem ce se intampla si anunta-ma si pe mine !!!
Te-am pupacit Zara(eu)
Sus In jos
Ionutz
Genin
Genin
Ionutz

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : -18
Hobby-uri Hobby-uri : Ghici!
Stare de spirit Stare de spirit : In general Crezzy! Daca sunt nervos iese urat!

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 31 Mar 2012, 13:27

Este cel mai fumos.

Edit Anna~Anitta: Atunci cand comentati un fic/ one-shot, veti folosi minim 10 cuvinte. Te rog sa-ti editezi comentariul pentru a nu fi considerat spam. Multumesc!




Sah-Mat!  22592652190124449097216



We'll spend an eternity without you, loving you!


Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 31 Mar 2012, 13:32

Heii,
Ficul tau este suberb, il ador,....inca din primul capitol m-ai fascinat cu prologul: kiss
Deci next-ul!
Daca vrei treci si pe la mine, ficul meu ,,Sasuke si Sakura , iubirea nu moare"
Te pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sah-Mat!  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 12:37

Buna a hug
Multumesc de anunt.
Cine e omul ala care a luat-o?
Si mai ciudat e ca Sakurei nu-i este frica sa stea cu el..
Astept next-ul scumpo kiss
Spor la scris happy2



Sah-Mat!  Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student
didi_saku:x

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 13:02

"Sah-Mat" Sakura,
abia astept urmatorul capitol
cu o Sakura mai curajoasa si puternica.
Te-am pupat!Ja Ne! kiss a hug
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 21 Apr 2012, 14:09

Capitolul 3.

~Prolog~

Schimbarile apar intotdeauna in viata unui om. Schimmbari adese ori neobservate, dar care din punc de vedere al persoanelor ce si le-au aplicat, sunt considereate unele drastice. Sentimentele ce erau o data in inima unui om, se pot transforma cu timpul in ghiata. Mai bine sa invatam sa luptam, sa nu avem acele sentimente dure dar tot odata inevitabile, decat sa suferim la nesfarsit dupa o cauza deja pierduta…

Pov. Sakura :

Pe fata barbatului se citea uimirea. Nu ii venea sa creada ca sunt atat de puternica, incat sa renunt la sentimente, inlocuindu-le cu un perete de gheata rece de nedoborat. Tacerea devenea din ce in ce mai molipsitoare, datorita faptului ca nici unul dintre noi nu mai scotea nici un cuvant. Ochii mei erau atintiti catre nicaieri. Nu il priveam pe el, ochii lui albastri insa faceau exact contrariul. La un moment dat se aseaza pe pat, scotandu-si batista dintr-un buzunar si trecandu-si-o pe fruntea acum transpirata.

-Nu am crezut niciodata ca vei spune asta ! Poate esti mai puternica decat credeam…Esti perfecta ca sa imi conduci afacerile dupa ce voi muri. Am sa te ajut…O sa incepem de maine ! a spus dupa care a iesit din camera lasandu-ma cu ochii in soare.

Cuvintele lui m-au socat…Ce afacere trebuia sa conduc eu ? Respir si expir alert, punandu-mi mana dreapta pe piept. Ma asez pe pat, cautand un raspuns la intrebarile mele, ce pareau de nedeslusit. In realitate, erau mai simple decat credeam. Dupa ce imi revin putin, imi scutur capul si ma indrept catre usa. O deschid incet, sperand ca nimeni sa nu ma auda. Neatenta fiind, dau peste cineva, cazand. Ma uit mai atenta la acea persoana si vad ca este o fata cu parul rosu ca focul, ochii fiind de aceiasi culoare, avand niste ochelari. Era imbracata intr-o rochie de primavara la moda, foarte extravaganta, de un verde spre negru.

-Tu ! Nu vezi pe unde mergi ? De unde ai mai aparut ? Da-te din calea mea, idioato ! incepe sa spuna, mai degraba spus sa tipe la mine.
-Imi pare rau ! Nu am vrut sa te lovesc…spun eu.
-In genunchi ca sa te iert, toanto ! spune ea mandra.
-In ce ? Vezi sa nu ! Cand o sa ingenunchez in fata ta, vor zbura porcii…incep sa spun printre rasete ironice.

Ea se ridica, se scutura pe fusta si vine la mine, apucandu-ma de par si trantindu-ma pe jos. Trece pe langa mine mandra, mai dandu-mi un picior, apoi coborand treptele scarii pana jos. De dupa o perdea, iese o fata cu parul negru cu reflexii albastre si ochii lila care ma ajuta sa ma ridic. Ii multumesc apoi o poftesc in camera cerandu-i cateva informatii despre ea si acea roscata.

-Oh…Buna ! Ma numesc Hinata Hyuga si sunt servitoare in aceasta casa. Am 18 ani si locuiesc aici, fiind intretinuta in schimbul serviciilor mele de catre Pain, seful meu. Acea fata roscata se numeste Karin, si este fica lui. Ea o sa ii preia afacerea tatalui, desi acesta nu este de acord deoarece Karin nu este persoana care poate sa conduca o banda mafioata, spune ea.
-Ce ? Banda mafioata ? O nu…asta nu poate fi posibil !

Ma ridic repede si fug la parter unde il vad pe Pein, din cate am inteles asa il cheama, ca isi savureaza cafeaua de dimineata. Cand ma vede, isi lasa cafeaua pe masa, si ma intreaba de ce am venit aici, eu tacand. Respiram greoi, mi-e frica sa il intreb daca e adevarat ce mi-a spus Hinata, aveam o mica retinere. O vad pe Karin cum vine si se aseaza pe masa din fata lui Pein, intreband ce e cu acest specimen, probabil referindu-se la mine.

-Ea va locui de azi inainte cu noi, ai inteles Karin ? Sa nu aud ca i-ai facut ceva ! De maine va veni cu tine la liceu, asa ca o sa o astepti dimineata ! spune Pain.

La inceput roscata a vrut sa se impotriveasca deciziei tatalui sau, dar cand acesta i-a aruncat o privire superioara ce trimitea cutite catre ea, a acceptat fara sa clipeasca, plecad foarte nervoasa. Cand a trecut pe langa mine, mi-a dat un cot in brat, dar nu am bagato in seama. Stiti cum se spune: “Oamneii rai trebuie evitati si ignorati”. Pain ma mai intreaba o data ce s-a intamplat, eu spunandu-i ca vreau doar un pahar cu apa. El o cheama pe Hinata care imi aduce ce am cerut foarte repede.

Urc la etaj si deschid unul dintre marele dulapuri din acea camera. Iau de acolo la nimereala o rochita neagra, cu paiete in zona sanilor mei foarte generosi. Ma imbrac rapid cu ea si ma trantesc in pat. Noua mea camera era mare, avand patul de doua persoane pe mijloc, peretii gri cu alb, un dulap foarte mare in partea stanga a patului care avea langa el in fiecare cparte cate o noptiera. Pe jos era marmura gri stralucitoare, si un covoras pufos maro in fata patului. Tot in camera mea mai era un fel de hol mai mic unde se gasea o masuta de machiaj cu oglinda unde aveam vreo trei cutiute cu bijuteri valoroase si tot felul de chestii pentru infrumusetare.

To be continued…

Nu stiu cat de frumos o sa vi se para acest capitol, dar va asigur ca urmatorul va fi mai interesant!

P.S: Capitol necorectat!!!




     
 
Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Sam 21 Apr 2012, 14:35

Multumesc de anunt . dap !
Capitolul este dragut avand in vedere ca nu s-a intamplat cine stie ce .
Astept nextul si sper sa ma nunti si in continuare .

PS : Prima .


Sah-Mat!  Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sah-Mat!  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 17:06

Buna a hug
Multumesc ca m.ai anuntat.
Acum.. Karin e o.. nesuferita.
Ce bine imi pare ca Pain nu o lasa pe ea sa conduca mafia. lough
Ce ciuda o sa ii fie cand va afla de ce e Sakura acolo.
Astept next-ul.
Spor la scris kiss



Sah-Mat!  Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 18:04

Hei hei dap !
Regret ca nu am trecut pe aici mai devreme, chiar imi pare rau sad
Dar.. ce pot spune? Este uimitor. Ideea imi place foarte mult, mai ales ca ficurile de actiune sunt pe placul meu. Le ador in love
Abia astept sa pui next-ul si daca vrei, sa-mi dai si mie un PM.
Spor la scris si la idei
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


Sah-Mat!  Rwre

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 01 Mai 2012, 18:23

Sah-Mat!  Sasusakus

Capitolul 4:

~Prolog~

Oamenii se lovesc adesea de obstacole greu de depasit. Unii prefera sa cada la pamant si sa nu se mai ridice, iar altii lupta pana in panzele albe pentru a-si indeplinii scopul propus, oricat de dificil ar parea. Dar cand in cale iti apare un obstacol inimaginabil, ce putini il depasesc si multi altii cad in cabcana si pierd lupta pentru indeplinirea viselor, atunci ce faci ? Cand acel cuvant infiorator, dragostea, te ataca si te sfasie ca pe o carpa, ce faci ? Unde e drumul catre victorie, unde fugi ? Nu, nu ai cum sa fugi din calea ei. Sau ai, dar stiti cum se spune : « Poti fugii, dar nu te poti ascunde ! », asa si aici. Alegi sa lupti in continuare, dar fara arme, fara sorti de izbanda, fara putere. Pot spune…o lupta inutila !

Pov. Sakura:

Fugeam de-a lungul coridorului interminabil, incercand sa fiu cat mai punctuala. Da de unde…Ceasul imi indica ora 7 :49, iar eu trebuia sa fiu de mult la scoala. O aud pe Karin cum striga ca disperata dupa mine spunand ca are o intalnire si daca va intarzia, ma va face tocanita si ma va servii la cina. Ce intalnire mai are si roscata ? La scoala e loc de dragoste si de intalnirii ? Doamne, mi-l imaginez deja pe saracul baiat care se intalneste cu ea legat in lesa. Yuuk…Trecand peste partea cu Karin, eu tot nu gasesc un capat acestui hol. Cat de mare e vila asta ?

La un moment dat, simnt cum ma lovesc de cineva si cad pe jos. Ma scutur pe rochita mea neagra, si o ajut bine inteles pe Hinata sa se ridice. Cred ca am ceva cu ea, este a doua oara cand o lovesc. Ii cer mii de scuze, spunandu-i ca a fost doar un accident. Din cate vad, si ea era imbracata de scoala. Deci ea o sa vina cu noi…Ce bine, barim nu voi fi o straina printre multimea elevilor agitati. O rog frumos pe movalie sa ma conduca pana la masina, deoarece casa aceasta era mult prea mare ca sa ii pot face fata. Ea, ca o fata draguta ce este, ma conduce pana jos la…limuzina ? Domane : 1. Drumul era mult mai simplu decat credeam si 2. Afara ma asteapta o limuzina roz. Da, e mana lui Karin. Ooo, mi-a venit o porecla pentru ea : Sophie.

Intru in masina, pardon, limuzina si ma asez pe una dintre banchete, Hinata asezandu-se langa mine. Sophie se da cu machiaji, avand un aer superior, imaginandu-se singura in limuzina. Da de unde, se vede ca nu ii place compania mea. Ajungem nu foarte repede la destinatie. In fata ochilor era o scoala mare, cu vreo trei etaje, foate frumos decorata. O aud pe Karin cum imi spue, oops, Sophie:

-Asta e o scoala unde vin numai bogatasii, ceia ce tu nu cred ca esti, Sakura parca! Nu te tine dupa mine, Hinata o sa iti arate scoala. Nu as vrea sa fiu vazuta in prezenta uneia ca tine.

Cand aud ceia ce spune imi vine sa o dau cu capul de geam, noroc ca am invatat sa ma stapanesc ca altfel nu mai era intreaga. Ma prefac ca nu am auzit, luandu-mi ghiozdanul meu nou in spate si tragand-o pe Hin dupa mine. Intram in scoala, unde am placuta surpriza sa vad o multime de elevi care mai decare mai imbracati cu haine de firma, cu niste aere superioare, de vedete. Off…cat urasc eu astfel de oameni. Hinata imi arata o usa, ducandu-se catre ea. Imi spune ca s-ar putea ca noii mei colegi sa ma trateze urat, deoarece sunt noua…blablabla. Chestii inutile.

Ce ma interesa pe mine cum ma credeau altii ? Mi-era suficient sa stiu cum ma consider eu, parerea oamenilor invidiosi nu mai conteaza. Pun mana pe clanta rece a usii, la inceput avand o mica ezitare, dar care cu timpul s-a transformat in curaj. Daca ei erau perversi si aroganti, de ce sa nu fiu si eu ? Le trebuie o Bad Girl ? Atunci vor primii una. Am fost nevoita sa ma transform adesea in fata perversa, nu ar fi o nautate. Cu un tupeu specific mie, deschid usa si pasesc gratios inauntru.

Nu ma uitam la fetele noilor mei colegi, dar stiam ca fetele ma priveau cu ura si invidie iar baietii cu o pofta nebuna. Daca vor o fata care sa ii inebuneasca, de ce sa nu le dam una ? Ma asez intr-o banca la nimereala, o banca unde nu statea nimeni, ci doar un elev, deoarece era giozdanul doar pe unul dintre scaune, aici fiind banci duble. Se pare ca scumpul meu coleg sau colega nu a aterizat prin peisaj, mai bine. O sa imi pregatesc si un discurs cand va venii, specific mie.

Priveam in jurul meu. O gramada de fete necunoscute ma priveau cu uimire. Cred ca nu a anuntat nimeni ca va venii o cloega noua. Vad cum un brunet cu ochii negrii ca noaptea se apropie de mine. Avea o camasa descheiata la primi trei nasturi si o pereche de blugi. Se opreste in dreptul meu si ma analizeaza din cap pana in picioare. Care era treaba lui nu am inteles, dar ma rog…treaca de la mine.

-Ce bombonica roz aveam noi aici, hm ? Cum te cheama scumpo ? De fapt, noteaza numarul meu de telefon, spune el.
-Hai sa mori tu ! Si nu ti-ai pus problema ca poate nu vreau ? il intreb eu vizibil iritata.
-Vai, bombonica are tupeu ! Pai de ce nu ne rezolvam conflictele in toaleta baietilor, ce spui? ma intreaba el.
-Pai, de ce nu o rezolvam aici ? Sau ce, ti-e frica ca te vei face de ras ? il intreb eu foarte nervoasa.
-De ce ? Eu de ras ? Foarte amuzant, spune el dupa care continua strigand in toata clasa : Noua noastar colega are chef de joaca, de ce sa nu ii dam joaca ?

Vad ca se apropie de mine un grup de baietii, in frunte fiind brunetul. Ma dau cativa pasi innapoi pana simnt ca ma lovesc de cineva. Baietii se opresc din a mai venii catre mine si pleaca ca niste catelusi in banca. Ma intorc catre « salvatorul » meu vrand sa ii multumesc, dar incremenesc cand vad ca era un profesor cu catalogul in mana care ma conduce pana in fata clasei si ma roaga sa ma prezint, certandu-i inainte pe baietii.

To be continued…

Sper ca va placut acest capitol. Uite ca a aparut in peisaj si Sasuke. Pai, acestea fiind spuse, pe data viitoare!




     
 
Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 01 Mai 2012, 20:17

Ha , ha ! Baietii au dat de necaz ! heh
Pervers Sasuke . yeah In orice caz , capitolul este frumos . Ce porecla tare i-a dat Saku lui Karin , Shopii . Imi aduce aminte de melodia cu " Sofisticata ma " . lough lough lough
Te pup si sa ma anunti si in continuare de next ! kiss


Sah-Mat!  Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 01 Mai 2012, 20:57

Wow huh? . Nu ma asteptam la un Sasuke chiar asa.. Adica sa o ia din prima.. Doamne, este incredibil baiatul asta. Ma scoate din minti. Deci.. despre ceea ce ai scris pot spune ca mi-a placut la nebunie. Felul tau de a scrie ma face atat de intrigata incat am impresia ca viata reala nici nu mai exista. Este minunat !
Abia astept next-ul si sa nu uiti sa ma anunti in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^

P.S. Mersi mult de anunt kiss


Sah-Mat!  Rwre

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 08 Mai 2012, 15:51

Deci, mai pe scurt....
Iti ador ficul!
Sasuke...pervers baiatu'. Vreau sa vad si cum o sa il imblanzeasca Sakura biciuitor
Deci:
Spor la scris, idei.
Pupa:* kiss

P.S: Anunta'ma si pe mine cand pui next. happy2
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 08 Mai 2012, 21:34

[color=cyan]
heeelaaaaaauu!!! kiss
Deci abia astazi am vazut ficul si imi place foarte mult!!!
Ideea e geniala, adica ficuri cu mafioti s-au mai intalnit, insa ca un mafiot sa o ia sub aripa sa pe Sakura nu am mai intalnit in love
Ma bucur ca il scrii si ca l-am gasit.
Imi place faptul ca te axezi mult pe descriere, felicitari kiss
Astept nextul a hug
Sa ma anunti kiss

Ja ne!^^ hi!


Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.


Sah-Mat!  Jjbm
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Sah-Mat!  J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Dum 13 Mai 2012, 16:50

Îţi voi critica eu fic-ul, la cererea ta. ^^

Idee : Banală. Nimic deosebit până acum. Majoritatea scriitorilor merg pe o idee fixă, aceea că Sakura este eleva nouă şi Sasuke e genul de băiat rău. Aceste fic-uri nu sunt pe placul meu. Sper că pe parcurs vei retuşa lucrurile.

Titlu : Oarecum mă încântă. Este ceva mai deosebit şi cel puţin pe mine m-a atras, dar degeaba m-a atras titlul dacă fic-ul în sine nu merită o notă foarte mare, cel puţin până acum. Nu ştiu dacă va avea legătură cu conţinutul pentru că deocamdată ai postat doar 4 capitole. Rămâne de vazut.

Descriere : Singura părticică unde ai descris câte ceva, chiar dacă era mai mult o lălăială este acel prolog. *Prologul poate fi doar la începutul fic-ului, nu şi la începutul capitolelor* Ţinând cont de felul cum ai scris în ultimul capitol aş spune că acel prolog nici măcar nu-ţi aparţine. Mă scuzi, dar asta e părerea mea. Un dezastru total ai făcut. Niciun pic de sentiment nu ai ştiut să adaugi. Peste tot ai fi putut să mai detaliezi dar probabil eşti la început, altfel nu-mi explic teroarea din fic-ul tău. Te sfătuiesc să citeşti fic-urile criticilor, astfel poate vei înţelege despre ce vorbesc.

Estetica : Aici îmi convine totul.

Dialog : My life is ending now. :| Ce este cu ultimele lunii de dialog aruncate pe acolo în bătaie de joc ? Darling, dacă vrei să-ţi faci personajele să dialogheze, încearcă să o faci cu puţin mai multă atenţie. Tot ce vei reuşi să stârneşti este scărba. Mai ales la faza cu "Pai de ce nu ne rezolvăm conflictele în toaleta băieţilor ?" Mi-e greu să cred că i-ar plăcea cuiva să citească asta. Te pricepi la narat cât de cât, nu o mai lua cu dialogul aşa de vulgar.

Greşeli de tastare/Ortografie/Exprimare

"a-si indeplinii" - a-şi îndeplini
"fugii" - fugi
"servii" - servi
"intalnirii" - întâlniri
"simnt" - simt
"Ma scutur pe rochita mea neagra, si o ajut" [...] - Înainte de "şi" nu se pune virgulă.
"barim" - barem
"machiaji" - machiaj
"spue" - spune
"ceia" - ceea
"decare" - de care
"primii" - primi
"venii" - veni
"primi" - primii
"noastar" - noastră
"baietii" - băieţi
"innapoi" - inapoi
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19Mar 24 Iul 2012, 19:42



Bine v-am regasit scumpi mei! Imi pare rau ca nu v-am multumit nici o data pentru comm-uri, desi eu nu scriu pentru ele, ci pentru voi. Sper ca inca imi veti citi acest fic, daca nu, oricum eu il voi continua. Nu am prea avut inspiratie, dar sper sa fi iesit ceva acolo! Acum, nu va mai tin la vorba… Lectura placuta!


Sah-Mat!  Sasusakus

Capitolul 5

Even if you're a boy, does not mean you should not cry. When the family gives you reason to cry, why not cry?

Sasuke’s Point of View

Invarteam incet paharul cu vin rosu, uitandu-ma pe pereti. Din cand in cand mai beam o gura, lacom, din lichidul sangeriu. Ma gandeam ce fel ar fi fost viata mea, daca nu se intamplau toate aceste lucruri ce nu ma lasa sa dorm noaptea. Atatea cojmaruri in amintirea unui simplu eveniment, dar care si-a lasat amprenta pe sirul vietii mele, facandu-ma mereu sa ma intorc in trecut, atunci cand priveam lucruri ce avaeu legatura cu el. Totul se schimbase o data cu acea zi! Toti spun ca God este acolo, sus, si ne vegheaza, insa unde era el in acea zi?

Si acum imi aduc aminte de holurile aglomerate ale spitalului. Mirosul de medicamente nu m-a oprit sa fug, cautandu-l, salon cu salon. Ma ridic de la masa, indreptandu-ma catre bucatarie. Iau de pe masa sticla cu vin, turnandu-mi fara ezitare, inca un pahar. Alcoolul ma facea sa uit, pentru moment, toate momentele vietii mele. Chiar daca la scoala eram baiatul pervers, acasa eram o alta persoana. Una melancolica, ce cersea macar o bucatica din compasiunea si iubirea oamenilor ce-l inconjurau. Imi place sa imi innec dorul in alcool, chiar daca aceasta stare euforica tinea doar pentru cateva ore, maxim o zi.

Pe drum catre scaunul de unde plecasem acum cateva secunde, ma oprisem in fata unui tablou. Il admiram, vrajit de zambetele noastre. Eram eu si familia mea, care o data cu timpul s-a destramat incet si dureros. Simt lipsa vremurilor in care eram ca si in acea poza fara valoare, insa in inima mea avand una foarte importanta. O simpla poza, ce pentru mine insemna mai mult de cat viata mea. Uitandu-ma la ea, simteam de fiecare data ca eram fericit, ca atunci… O caldura ma invaluia treptat, facandu-ma sa ma apropii umpic mai mult de perete. Imi pun usor mana pe gemuletul tabloului, plimband-o. Tot momentul magic este intrerupt atunci cand aud vejnicele tipete din normitor.

Ma despart usor de fotografia copliariei mele, incepand sa merg din nou catre destinatie. Ma enerva la culme cand tata, adica tatal meu vitreg, Kay, imi batea mama. Ma asez usor pe scaun, simtindu-ma din nou singur, al nimanui. Cateva imagini de la spital, acum zece ani in urma, mi se derulau ca un filmulet prost regizat. Inchid ochii, reamintindu-mi acea zi oribila.

FlashBack

Holurile erau atat de aglomerate, incat, din cand in cand, mai dadeam peste o persoana. Cateva injuraturi se auzeau mai apoi din spate, insa nu le bagam in seama. Continuam sa alerg fara sa ma opres. O femeie mi-a spus sa nu alerg pe acel coridor, deoarece tocmai spalase pe jos si este alunecos. Nu am bagato in seama, ajungand sa alunec si sa ma lovesc tare, spargandu-mi buza. Pe atunci aveam doar opt ani si nu realizam cate lucruri mai aveam de pierdut, insa nu vroiam sa accept ca nu o sa il mai vad nici o data.

M-am ridicat repede de pe jos, stergandu-mi buza cu maneca bluzitei mele pe care o purtam. Mi-am patato repede de acel lichid rosiatic, ce te facea sa vrei mai mult. Am inceput sa alerg mai tare, pana am ajuns in dreptul scari. Urcam cate doua trepte, ba chiar trei, pana am ajuns la etajul al patru-lea. Alt hol, alti oameni ce isi petreceau majoritatea timpului pe scaunele din fata saloanelor, in speranta ca vor primi o veste de la cei dragi, ce probabil nici nu mai erau in viata. Atatea vieti consumate in acest loc infect, ce imi provoca sila. Atatia oameni ce-si duceau traiul de pe o zi pe alta, asteptand sperante si miracole, insa no comment. Cati dintre ei aveau sa traiasca?

Acesta era etajul cu urgente. Boli incurabile sau pacienti ce aveau neeaparata nevoie de ingrijiri medicale in orice moment. Incep sa zlabesc pasul, oprindu-ma la un moment dat in fata unei usi pe care scria mare: “625”. Acest numar mi-a urmarit copilaria mult timp de atunci. Imi duc mana usor catre clanta, o teama incontrolabila punandu-mi stapanire pe trup si suflet. Aveam o presimtire rea, ca ceia ce aveam sa vad de dupa usa nu era tocmai rezultatul dorit. Cu ochii impaienjeniti de lacrimi, apas usor manerul ce ma despartea de adevar.

Dau buzna in camera, uitandu-ma in jurul meu. Pe un pat, langa geam, zacea tatal meu. Mama dormea pe un scaun, foarte aproape de el. Mi-a spus sa raman acasa, pentru ca tata se va intoarce in curand, insa stiam ca o sa moara, poate acest gand m-a impins, nebuneste, sa fug de la bunicii mei pana aici la spital, care se afla in partea cealalta a Tokyo-ului. Cu pasi marunti, ma apropii de patul sau. Tot curajul pe care il aveam acum doar cateva secunde disparuse. Lumina luni ii lumina fata, facandu-l sa para angelic. Ma asez pe marginea patului, soptindu-i numele incet…

-Sasuke, vreau sa te ro… rog ceva! imi spune el pe o voce slabita si ragusita.

Dau din cap afirmativ, robotic. Orice m-ar fi rugat, nu ar fi fost greu de obtinut. Vroiam doar sa il mai fac sa zambeasca o data, iar apoi ar fi putut sa… Sa… Nu, vorbeam prostii! Aveam nevoie de el aici, acum! Nu puteam sa-l las sa plece asa de usor. El tuseste de cateva ori, incercand parca sa-si gaseasca cuvintele. Lacrimile mele se scurgeau lacome, mancandu-mi fiecare bucatica de speranta pe care inca o mai purtam cu mine in suflet. Degetele lui se plimbau pe fata mea, stergand lacrima cu lacrima. Un zambet fals ii aluneca pe fata, incercand sa ma calmeze. Nu ma pacalea asa de usor…

-Ai grija de mama ta si spune-i ca o iubesc, amice!

M-am asezat la pieptul lui, simtind cum bataile inimii lui deveneau din ce in ce mai lente. Tata is trecea mana prin parul meu brunet cu reflexii albastre, incercand sa ma faca sa zic ceva, sau macar sa ma calmez. Un nod in gat insa, nu ma lasa sa spun nimic. Simteam ca raman fara aer, iar inima mea ma doare ingrozitor de tare. Da, il iubeam pe tata, ca orice alt copil din lumea asta. Ma durea sa stiu ca nu-l voi mai vedea nici o data, ca nu ii voi fugi in brate atunci cand vine de la serviciu, sau sa ii ofer un pupic pe obraz de fiecare data cand imi cumpara o jucarie, multumindu-i. Mi-era greu sa accept ca toate aceste lucruri aveau sa fie uitate, un dor aprig inlocuindu-le in scurt timp. Ma ridic usor in sezut, privindu-l cu mila, cerandu-i inca o imbratisare. Is intinde bratele catre mine, eu cuibarindu-ma in cateva secunde intre ele. Un val de dragoste infinita, o dragoste parinteasca, domina in intreaga incapere.

Stransoarea lui devenea din ce in ce mai slaba, la un moment dat simtind cum bratele sale aluneca usor in jos. Ma desprind din imbratisare, uitandu-ma la el. Ochii lui erau acum inchisi. Un simplu: “Nu!”imi aluneca printre buzele invinetite, incepand sa-l zdruncin. Nu-si deschidea ochii… Stiam ca asta era momentul. Ii strigam numele de un infinit de ori, ii repetam ca vreau sa se trezeasca. Eram disperat, innebunit, distrus. Vroiam sa fiu eu in locul lui. Il iubeam mult prea mult. Suspine infundate spargeau linistea sufocanta. Nu vroiam sa cred ca nu mai este. Tipam, ma durea, simteam ca mor. Pur si simplu ma sufocam. Inima mea cerea mila, ii cerea Domnului o sansa pentru a-l avea din nou pe el. Ma cuibaresc din nou la pieptul sau. Temperatura corpului scadea, iar pulsul inimii nu se mai auzea. Vroiam sa intru in pamant, sa dispar, sa fiu alt undeva… Fug la mama, care inca dormea, trezind-o imediat. Cu ochii rosi, pentru ca probabil nu dormise, se apropie de patul lui. Tremurand, ma ia in brate, incepand sa strige dupa ajutor. Cu ochii in lacrimi, imi spune:

-I-ati “La revedre” de la taticul tau!

End of FlashBack

To be Continued…














     
 
Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Sah-Mat!  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Continut sponsorizat




Sah-Mat!  Empty
MesajSubiect: Re: Sah-Mat!    Sah-Mat!  I_icon19

Sus In jos
 

Sah-Mat!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-