Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lumea de cosmar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Dum 25 Mar 2012, 14:36

Lumea de cosmar


Ce sunt cosmarurile? Mereu dupa unul ne trezim alarmati, gata sa atacam, sa ne aparam, dar ne dam seama ca totul nu a fost decat un cosmar. Ceva creat de imaginatia noastra bogata, insa ce se intampla cand tot ce imaginatia ta creaza iese din subconstientul tau in lumea reala?
Fiecare personaj malefic te va batui pentru eternitate, iar tu va trebui sa treci printr-o lupta continua, sa-ti infrangi temerile si sa iti protejezi persoanele apropriate. Niciodata nu sti cum ai putea fi atacat de un intreg cosmar, cand ai putea intra fara voia ta intr-unu-l.
Insa daca ai intra in el, ce ai face? Ai incepe sa tipi si sa fugi in speranta ca nu vei intalni nicio creatura gata sa te devoreze?
Nu, ar trebui sa lupti, sa gasesti un mod de atac si o tactita de-a-i dobora pe toti cei care te ameninta intr-un mod sau altul.
Iti este teama? Nu trebuie sa iti fie, sunt creati de tine, in ei gasesti temerile tale. Daca i-ai scapat de sub control trebuie sa-i subjugi din nou, prin orice metoda. Sunt temerile tale, tu trebuie sa le gasesti un punct slab.
Ce se intampla cand sunt prea multi si mult prea puternici pentru tine? Cand ti-ai dat seama prea tarziu de ei?
Nu se stie. Cui i se intampla asta, ei bine este un om pierdut.
Nu are altceva de facut decat sa isi ia o icoana langa el si cartea de rugaciuni, un pix si o fartie pentru a-s face testamentul.
Nu-ti vine sa crezi ca ceva creat de tine te poate omora?
Ei bine nici unei tinere nu i-a venit a crede insa, cand tortura phsihica si trupeasca va incepe iti vei blestema zilele.
Nu poti rezista mult, ele iti provoaca rani interioara mult mai puternice decat ai crede.
Prin simplul fapt ca ii intorc pe toti impotriva ta, fara sa iti dai seama esti derutat. Incepi sa auzi zgomote ciudate care te deruteaza si nu mai poti gandi limpede.
Oamenii la care ti dispar subit, incep sa nu te mai inteleaga si sa se certe cu tine pe diferite motive.
Insa trebuie sa ii ignori si sa lupti orice s-ar intamplat, astfel tu si ei sunteti pierduti.
Daca chiar ii iubesti incerci sa faci ceva, sa descurci situatia.
Incepe cu niste manifestatii minore care sunt usor de ignorat. Apoi cauta veriga slaba si incepe sa o loveasca prin diferite acte de intimidare. Dupa ce castiga teren te face sa te simti oribil, sa te gandesti ca esti ultimul om de pe pamant, ca nu esti in stare de nimic.
Daca nu ti-ai dat seama pana acum de nimic, ei bine atunci el va ataca unde te doare mai tare si se va asigura ca odata cu disparitia lui te ia in groapa si pe tine, iar de multe ori reuseste.
Insa daca ai o imaginatia bogata care nu poate fi stapanita asa usor? Daca toate acele monstruozitati nu-ti dau niciun semn sa-ti arate ca au iesit din cele mai ascunse camere ale imaginatie tale? Ei bine asteapta momentul, momentul potrivit sa loveasca cu altileria grea, iar daca nu esti pregatit de orice ai sa fi torturat, pana la moarte.



Ei bine de ceva timp am niste cosmaruri si as vrea sa vi le arat si voua, multumesc ca a-ti citit.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Asss10Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Dum 25 Mar 2012, 15:48

Hello. :) Pai am zis sa vad ce ai mai scris si iata ca am descoperit ceva foarte frumos. Imi place mult cum descrii, dar cred ca stii asta deja. Mi-a placut ideea in sine, de a descrie niste cosmaruri si de a crea ipoteze pe aceasta tema. Hmm, acum eu una sper ca in continuare cosmarurile acestea nu vor fi chiar atat de infricosatoare, deoarece mi-e cam greu sa imi imaginez teama pe care ai putea-o simti atunci cand visezi chestii de acest gen. Ei, dar pana la urma, sunt sigura ca va iesi ceva frumos, poate chiar niste povesti de groaza interesante. :> Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco^^

Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Dum 25 Mar 2012, 18:23

Wow wow wow! Imi place! Ideea e foarte interesanta, eu am cosmaruri des, deci ma regasesc in descrierea ta, care este foarte buna si ma face sa retraiesc anumite sentimente. Il ador!<3 happy2
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Mier 18 Apr 2012, 15:57

Eu ti-am zis ce esti o scriitoare farte buna. Imi place ideea si modul tau de a descrie. Imi place felul in care trensmiti groaza si frica. Ce sa mai, imi place totul. Titlul este foarte interesant.
Si eu visez urat foarte des. Ultima data am visat cum sunt decapitata:)). Deci ma super incanta ideea de a iti descrie cosmarurile. Plus ca ai un vocabul bugat si jonglezi frumos cu cuvintele.
Spor la scris. Te am pupacit dulce.
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Lun 23 Apr 2012, 23:21

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 78717 waaaaaaaaaaaaLumea de cosmar - Lumea de cosmar 962758 Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 962758 Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 962758 ce frumos!!Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 78717 este minunat si tot ce ai zis despre cosmaruri este adevarat, eu nu ma mai avut unul demult, dar niciodata sa nu zici niciodataLumea de cosmar - Lumea de cosmar 384738 ce frumos ai descris incat parca simteam tot ce ziceaiLumea de cosmar - Lumea de cosmar 208323 asta in sens bun, descrii incredibil de frumos, tu esti buna de scriitoareLumea de cosmar - Lumea de cosmar 208323 iti urez spor la scris si la ideiLumea de cosmar - Lumea de cosmar 208323 ca ai destule si frumoase, si sper ca totul sa fie bine si sa aduci urmatorul capitol curand, te-am pupatLumea de cosmar - Lumea de cosmar 962758
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Mier 11 Iul 2012, 12:51

Fic inchis.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Dum 29 Iul 2012, 16:26

Fic inchis la cererea autoarei.

Daca doresti sa-l redeschizi anunti un Moderator/Critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Asss10Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Sam 10 Noi 2012, 10:18

Fic redeschis.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Dum 11 Noi 2012, 11:14

Capitolul este facut de mult timp, insa de abia acum l-am putut aduce si aici. Lectura placuta :)


Capitolul I


Rotile bicicletei se rotesc din ce in ce mai repede lasandu-ma sa ma indrept spre necunoscut. Vreau sa ajung cat mai repede la o fosta colega din generala, urmeaza sa stau pe parcursul vacantei la ea. Imi doresc sa-mi petrec timpul liber fiind conectata cat mai mult cu natura, de aia am ales sa merg atata drum pe bicicleta. Campiile sunt verzi, lumina soarelui oglindindu-se in picaturile de roua ce imbracau plantele in haine de cristal. Pot simtii diferite miresme ce ma fac sa simt prospetimea verii. Ma uit in fata si observ cu stupoare ca acele campii se transformau usor-usor in uscaciuni. Privesc confuza in jur si incep din nou sa pedalez, fiorii incep sa se plimbe prin corpul meu facandu-ma sa ma gandesc ca sunt intr-unul dintre cele mai mari cosmaruri ale mele. Croncanitul unor corbi imi distrage atentia si ma face sa-mi indrept privirea spre locul unde zburau ei. Mare greseala! Acolo se afla un animal mort, in descompunere, acoperit de muste si sfartecat de ghearele ciorilor. Imi vine sa dau afara ce am mancat de dimineata, imaginea nu este placuta. Abdomenul animalului a fost taiat, intestinele fiind acum intinse pe iarba si gustate de catre pasari. O adiere imi aduce la nas mirosul acela dezgustator si intepator, aproape dandu-mi lacrimile.
Incep din nou sa fug cat mai repede de acolo, vreau ca totul sa se termine odata, sa ajung la acea colega, sa beau o cona cu lapte si sa ma relaxez din plin, insa pana acolo mai este mult de pedalat.
Ma indepartez de acel loc, inca oripilata, inima vrea sa-mi iasa din piept. Ma apropri din ce in ce mai mult de o padure, copacii erau inalti si batrani, lumina se strecura cu greu printre frunzele pomilor. Sunete infioratoare ale animalelor salbatice imi faceau pielea de gaina. Drumul nu a devenit altceva decat o poteca ce nu mai fusese calcata de picior de om de mult timp. Inghit in sec, un nod ramandu-mi in gat. Un traznet se face auzit, ciudat, nu-mi amintesc sa se fii spus ca va ploua prea curand in aceasta zona, iar cand am intrat in padure nu era nici tipenie de nor pe cer.

Continuu sa ma deplasez, orele trecand pe langa mine cu viteza luminii. Ma simt privita, aud susoteli si rasete infioratoare. Ma ciupesc si-mi spun in minte ca trebuie sa fie imaginatia mea, normal. O craca se rupe sub presiunea unei fiinte, nu-mi dau seama ce. Ma uit inspre tufisurile de unde s-a auzit acel zgomot si nu vad absolut nimic. Las bicicleta si ma indrept inspre acel loc, intru prin tufisuri si simt cum sunt intepata de niste ghimpi, bluza fiind facuta fasii. Perfect, asta imi mai trebuia! Ajung unde doream si observ pe covorul de frunze niste pete de sange uscat. Bine, asta e chiar ciudat, simt cum panica ma cuprinde incetul cu incetul. Trebuie sa ies mai repede de aici!
Fug pana la bicicleta mea si incep sa pedalez din ce in ce mai repede, parca fiind alergata de cineva. Nu dsunt alergata, sunt urmarita, stiu asta, simt asta cu toata fiinta mea. Ceva este acolo si vrea sa ma atace, doreste sa ma aduca in pragul disperarii, sa se joace cu mintea mea si sa ma faca sa-mi plang de mila. Ei bine, n-o sa-i dau satisfactie, sunt o fire puternica si o sa reusesc cu orice pret sa ies de aici. Deodata vantul incepe sa bata mai tare, frunzele fiind luate, formandu-se cu ajutorul lor niste vartejuri mici. Simt cum niste gheara se plimba de-a llungul cefei mele, ma sperii, insa il las pe acel ceva sa-si continue planul, vreau sa vad ce vrea sa-mi faca. Ii simt respiratia rece atingandu-mi pielea, facandu-ma sa tremur, imi doresc sa fiu in orice alt loc, dar numai aici sa nu fiu. Vad cum din cer pica pe un copac un fulger, despicandu-l in doua si facandu-l sa cada la pamant. Incepe sa ploua, picaturile se izbesc de frunzele pomilor, prelingandu-se si stracurandu-se pana ajungeau la mine. Ma uit cu disperare sa vad cat mai am de mers, cand vad ca mai este putin si ies din acea padure, mi se asterne pe chip un zambet de copil. Da, asta e, am reusit! Insa fericirea nu dura mult, fix la iesirea din padure se afla o poarta din fier oxidat. Trebuie sa trec printr-un cimitir...
Examinez mai mult locul si-mi dau seama ca acolo mai estesi o casa parasita, un conac. Cine ar construi in mijlocul unui cimitir, un conac?
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Sam 17 Noi 2012, 22:26

Buna iubito!Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 208323Ajung si eu pe aici si pot spune ca sunt foarte multumita! A fost atat de frumos sa citesc, de parca eram intr-un film de groasa, si ochii mei au trecut atat de repede printre randuri, ca nici nu mi-am dat seamaLumea de cosmar - Lumea de cosmar 1425538829 suna foarte frumos, si chiar vreau sa vad ce se va intampla in cimitir, asa ca te astept cu nextul! Spor la scris si la idei.Lumea de cosmar - Lumea de cosmar 208323
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Asss10Lumea de cosmar - Lumea de cosmar J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19Lun 25 Feb 2013, 16:42

Fic inchis datorita inactivitatii.
>> FanFicuri Blocate.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lumea de cosmar - Lumea de cosmar Empty
MesajSubiect: Re: Lumea de cosmar   Lumea de cosmar - Lumea de cosmar I_icon19

Sus In jos
 

Lumea de cosmar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-