Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lady kiri
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desen, muzica
Stare de spirit Stare de spirit : in culmea fericirii:x

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Vin 13 Apr 2012, 15:40

Cap 1

Pleoapele mi se deschid facand lumina celor doua puncte negre ale ochilor.Privesc in jur.Inconjurat de patru pereti albi, stau intr-un pat de spital invelit pana-n gat tremurand din cand in cand.Din spatele unei usi care probabil duce la holul principal aud cateva voci care vorbesc pe un ton destul de ridicat:
-Va rog ,domnule doctor, aveti grija de el!! Il vreau intreg acasa!
Mama. Ea era sigur. Numai ea isi facea intotdeauna asa multe griji pentru mine. Schitez un zambet cand imi apare imaginea ei in minte.Lucrul cel mai ciudat era ca nu-mi aduceam de nimic aminte altceva. INGROZITOR.Inchid ochii inapoi si ma cufund intr-o stare destul de linistitoare.
Deschid ochii iar.Aceiasi patru pereti albi.Desi ceva parea ciudat.Stateam in picioare si eram singur,singure intr-o incapere fara usi, fara ferestre sau orice altceva prin care as fi putut iesi.Era luminata puternic desi nu exista nici un bec in acea camera.Deja ma alarmez.Privesc in toate partile.Nici o iesire.Incep sa alerg de colo pana colo.Nici macar nu reusesc sa ajung la vreo unul dintre pereti.Se indeparteaza.Sunt intr-un univers in care totul e ALB. Cad in genunchi exasperat.O cale..o cale de iesire de as gasi...In fata mea lumina e din ce in ce mai puternica si, nevoit de situatie, imi tin paravan la ochi antebratul.Cu greu disting o silueta marunta si supla.O fata.Avea ceva aparte. Se apropie de mine.Avea aripi.Aripi imense, pufoase si ALBE.
-Trebuie sa te trezesti!Vocea ei suava si calda imi zgudui corpul si mintea. Voi fi, de acum inainte, alaturi de tine.
Imi intinde mana.O prind stangaci iar pielea ei fina imi provoaca un tremur. Ma ridic cu ochii mijiti dar cu un zambet marunt pe chip.Si EA imi zambeste.
-Deschide ochii, Sasuke!
Ma trezesc brusc.Privesc in jur. Aceiasi pereti albi ai spitalului.Doua maini cade imi tineau mana stanga.O fiinta bruneta ca si mine imi zambea fericita. In dreapta statea un barbat cu acelasi zambet pe fata.
-Sasuke,dragul meu, te-ai trezit!! ohh..cate griji mi-am facut pentru tine! Am crezu ca te pierd! spuse mama printre lacrimi si sughituri imbratisandu-ma.Ii raspund cu aceeasi caldura la imbratisare.O iubesc dar ceva imi spune ca nu ea era fata din visul meu, daca pot sa-i spun vis..
-Iti amintesti ceva din ce s-a intamplat inainte de accident?ma intreaba.
Accident? Ce accident? Fata ei se intuneca putin citindu-mi probabil nedumerirea.
-Ai fost implicat intr-un accident cu motocicleta in timp ce te indreptai spre casa de la antrenament...zise ea nesigura.
Acum imi amintesc! Ma intorceam de la antrenamentul de baschet si , plecand din fata semaforului care tocmai isi schimbase culoarea sa ca sangele in cea ca iarba proaspata, o decapotabila gri metalizat vine in tromba din stanga si ma ciocneste aruncandu-ma la 2 m distanta. Inchid ochii cand imi amintesc.Incep sa transpir si sa tusesc inacandu-ma cu cuvintele.Duc mana la piept simtind acolo in junghi ca un cutit.Imi vad parintii alarmandu-se si chemand un doctor.Intorc privirea spre fereastra.Mici fulgi albi erau luati de vant.Stai! NU erau fulgi.Erau...pene!!?
-Va rog sa iesiti! Ne ocupam noi de el!
O aud pe mama plangand.Apoi negru.Ba nu, ALB.Doua maini ma inconjoara de la spate si simt un miros de cirese ce-mi inunda caile nazale.Intorc putin privirea si vad...doua aripi ALBE cu mici noante de roz pal la varf!..
-Ti-am spus ca voi fi langa tine!
Aceeasi voce suava!Nu mai vreau sa plec de aici!


scuzati-mi gerselile de ortografie, neatentie si exprimare hi! rusinos sper sa va placa


Ultima editare efectuata de catre lady kiri in Sam 14 Apr 2012, 09:59, editata de 1 ori
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Vin 13 Apr 2012, 17:45

Ok deci , se pare ca ecesta este primul tau fic?
(Merci ca mai anuntat )
Sweetheart , e foarte frumos cum ai inceput.
Bravo, sincer dupa parerea mea, chiar mi-a placut.
M-ai ales ca Sakura este un inger care l-a trezit pe Sasuke din pragul mortii.
Idea este buna , am mai intalnit-o , dar nu spun ca nu este originala , din potriva.
Imi place ca am schimbat putin aceasta 'intamplare' , care este uneori scrisa in fanficuri.
Doar o chestie ma nedumereste:
".Duc mana la piept simtind acolo in junghi ca un cutit"
Corect ar fi fost: " Duc mana la piept simtind un junchi(o durere), de parca m-ar fi injunghiat cineva cu un cutit"
Sau daca nu este asta varianta pe care ai vrut sa o scrii, imi cer scuze :3
Totusi mai bine las un critic sa iti explice greselile . ^^
Abia astept next-ul,sa ma anunti , spor la scris si molte idei :D


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
lady kiri
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desen, muzica
Stare de spirit Stare de spirit : in culmea fericirii:x

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Joi 19 Apr 2012, 22:16

ms pt incurajare si critici Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina 962758

Cap 2

Nici nu intru bine in casa ca sunt luat cu asalt cu intrebari si imbratisari. Nu cred ca am primit atat de multe strangeri in brate in viata mea cat in astea ultime 5 luni cat am stat in spital!! Itachi si Hinata, fratele si sora mea, fusesera plecati intr-o ,,mica,, excursie cu clasa de jumatate de an.Banuiesc ca si-au facut nenumarate griji in privinta mea si nu prea le tihnit vacanta, insa ar fi trebuit sa se astepte la asta.Doar eu sunt fratele lor.
Merg pe hol spre camera mea.Deodata mi se pare ca holul e tot mai lung, nu se mai termina.Imediat ce i-au contact cu patul ma trantesc in el usurat.Simt o mica durere ce imi strabate muschii spatelui.E clar!Inca nu pot face chiar orice imi doresc.Oftez!Saptamana viitoare va trebui sa ma intorc la scoala.Ma bucur in schimb ca o parte dintre colegi nu m-au uitat inca si m-au mai vizitat cat timp am fost internat.E deja sase fara un sfert si banuiesc ca mama s-a apucat sa pregateasca cina.Ma ridic greoi si ies in gradinita cu flori a Hinatei.I-a placut intodeauna mireasma florilor si de aceea parintii i-au dat un locusor in gradina din spatele casei sa si-l aranjeze asa cum ii pofteste inima.E un loc foarte frumos.Inainte de accident veneam aici toti trei si jucam carti sau ascunsa.De cele mai multe ori Itachi pierdea, desi e cel mai mare.
Amintirile imi aduc pentru moment zambetul pe buze.Aud glasul mamei care ne cheama la masa.
-Ia zi,fratioare, nici o asistenta mai dulce si mai tinerica nu te-a bandajat macar o data?
-Itachi! se rasteste mama zambind.
-Daca imi aduc bine aminte era una care tot venea seara si curata salonul cu mopul.Putin cocosata,pistruiata si cam fara par.A da! A intrebat de tine!
-Foarte amuzant,piciule! zice furios.
Toti radem in hohote de el.Deodata simt dureri acute in stomac si incep sa tusesc.Mama se ridica repede si vine langa mine.Totul era din ce in ce mai in ceata.Simt mainile tatei si fratelui meu cum ma ridica.Apoi pauza!ALB!Ma inteb daca de fiecare deta cand voi lesina voi ajunge tot aici.Lumina devenea tot mai puternica.Vine EA.Ma imbratiseaza.Ma indepartez un pas sa o privesc si ma inec in ochii ei verzi.
-Cine esti TU totusi?
EA zambeste cald.
-Ingerul tau pazitor!
Cineva imi arunca un castron cu apa rece pe fata.Deschid ochii si ma ridic in capul oarelor.Cine altcineva decat Itachii!
-V-am zis eu ca asa se va trezi,zise el plin de sine.Ma ridic din pat ud,ii arunc o privire din care el intelesese ca a facut o greseala colosala si incepe sa fuga iar eu din urma lui.
-Sasuke!Stai locului sa nu cazi iar! se aude in departare vocea ingrijorata a mamei.
EU, nici o treaba.Fug in continuare dupa el pe scarile spre etajul unu.In alergatura mea dau peste tava Hinatei pe care avea un pahar cu apa si o ud toata.Saraca Hina! Probabil mi-l aducea mie.
Itachi se impiedica.Acum e sansa mea!Cea mai mare tortura pe care i-o poti aplica lui e gadilitul.Face crize de ras cand cineva il gadila.Si,bineinteles, asta si am de gand sa fac.
-Doar n-o sa ataci pe cineva care este la pamant nu, piciule?!Ai si tu un pic de demnitate, cred!spune el printre gafaieli.
-Lasa-ma pe mine cu cavalerismul tau! Si eu eram intins cand m-ai udat, asa ca sah mat!
Si incepe razboiul!


scuzati-mi gerselile de ortografie, neatentie si exprimare Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina 127686 Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina 268890 .Sper sa va placa


Egoul încearcă întotdeauna să iubească ceea ce este mai mare decât el. Pentru adevărata iubire, nimic nu este însă mare sau mic. Ea îi îmbrăţişează pe toţi cei de care se apropie.


Ultima editare efectuata de catre lady kiri in Joi 19 Apr 2012, 22:28, editata de 3 ori
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Joi 19 Apr 2012, 22:22

Hei ma bucur ca am intrat aici sa-ti citesc ficul... owww e very sweetheart si foarte comic, mai ales... Aly te pupa si te astept in continuare cu un nou capitol
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Joi 19 Apr 2012, 22:34

Bunaaaa;;)
Deci in primul rand bun venit pe forum si succes cu ficu'ul tau.
Imi place foarte mult aceasta ideea si astept sa vad cum o dezvolti dap ! Insa capitolele sunt mult prea scurte iar dialogul este foarte mult mai taie din el lough
Astept next sa ma anunti si pe mine dap ! Poate treci si pe la fic'ul meu


Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student
didi_saku:x

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Vin 20 Apr 2012, 10:28

Hello Ky! a hug
ador ficul tau(fraze noi nu prea imi vin in minte lough )
ce pot sa zic astept capitolul urmator,dar am si eu o cateva intrebari:
1.e fic sasusaku?
2.daca e sasusaku,atunci cum vor putea fi impreuna sasuke si sakura(pt. ca sakura e inger si sasuke om normal,dar am o vaga banuiala vazand titlul ficului tau in love )
asa ca... lough
didi te pupa kiss heh
ja ne! hi!




Sus In jos
lady kiri
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desen, muzica
Stare de spirit Stare de spirit : in culmea fericirii:x

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Vin 20 Apr 2012, 12:17

Surprize surprize! happy2 happy2 huh? Ai sa vezi cum vor putea fi impreuna cat de curand!!


Egoul încearcă întotdeauna să iubească ceea ce este mai mare decât el. Pentru adevărata iubire, nimic nu este însă mare sau mic. Ea îi îmbrăţişează pe toţi cei de care se apropie.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Sam 28 Apr 2012, 13:32

Buna draga kiss
Deci, sa inteleg ca e primul tau fic. E normal sa ai cateva greseli, dar asta se va schimba pe parcurs.
Acum, sa vedem. Mie mi se pare destul de original si super in love
Vreau continuarea si abia astept momentul cand o sa se sarute love


Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Sam 28 Apr 2012, 16:09

ui ui cat de dragut e abea astept nextu si sakura e ingerul lui pazitor?
ca asta chiar as vrea sa aflu


Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina 3
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19Vin 27 Iul 2012, 18:22

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina Empty
MesajSubiect: Re: Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina   Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina I_icon19

Sus In jos
 

Doua Aripi in noaptea cu Luna Plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-