Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum infloreste dragostea ...  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum infloreste dragostea ...  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum infloreste dragostea ...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
♥♥♥Adda♥♥♥
Academy Student
Academy Student
♥♥♥Adda♥♥♥

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Undeva prin ~~Romania~~ :P:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Pai imi place sa ascult muzica, sa petrec timp cu familia mea si cu prietenii si desigur sa ascult muzica :X:):*
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Vin 20 Apr 2012, 13:46

Capitolul 1 : Revenirea

Sakura :

Razele soarelui imi mangaiau fata alba ca spuma laptelui care striga neajutorat sa ma trezesc . Deschid ochii de culoarea smaraldului si privesc afara. Era o zi speciala dar in acelasi timp trista deoarece azi trebuia sa tin ultimul concert in Londra. Unde imi sunt manierele ?...Ma numesc Sakura Haruno si am saisprezece ani . Am parul de culoarea roz-bombon si ochii verzi precum iarba proaspata de primavara . Stau in camera si ma uit imprejur multumindu-le in gand parintilor mei ca mi-au daruit toate aceste lucruri. Ei sunt oameni de afacere si mi se pare normal ca primesc asa multi bani . Locuiam intr-o vila de doua etaje impreuna cu parintii mei si sora mea ,Kira. Parterul avea la baza bucataria care nu era foarte moderna ,sufrageria care avea peretii de culoare bej ,avea ca mobilier o canapea de piele, o plasma ,o vitrina .Etajul unu era al parintilor mei, iar al doilea era al meu si al Kirei . Camera mea este spatioasa din punctul meu de vedere. Am un pat dublu, mare de doua persoane cu asternuturi mov, doua noptiere de o parte si cealalta a patului, un dulap mare din lemn de cires, un birou unde aveam caiete, pixuri si desigur laptop-ul, iar in cealalta parte a camerei aveam o canapea micuta ,un televizor si desigur o masuta unde imi tineam colectia maimutoaielor de plus . Le iubesc !... Peretii erau de culoare mov foarte deschis, iar pe parchet am niste covorase pufoase de culoare albastra. In camera existau doua usi . Una ducea spre baie ,iar cealalta spre dressingul meu. Deodata am fost trezita la realitate de mama mea care imi spuse sa fac bagajul pentru maine .A da, uitasem. Viata mea s-a schimbat din clasa a sasea ,de cand am plecat din Konoha, satul meu natal. Am plecat deoarece parintii mei aveau sansa de a deveni oameni de afacere, asa ca le-am facut pe plac si am venit in Londra unde am castigat un contract de muzica pe trei ani . Acesta era al treilea an si m-am hotarit ca dupa ce termin contractul sa ma intorc pentru o perioada in Konoha, sa imi termin liceul si desigur poate sa imi intalnesc dragostea . Ma ridic din pat si ma duc sa imi fac siesta apoi ma indrept spre dressing incepand sa imi faac bagajul dar mai intai mi-am luat un trening albastru si o pereche de adidasi albi pe mine. Peste o ora bagajul e gata. Ma uit la ceas si observ ca e 12 si cinci minute... Ce naiba am facut atat ?! Ma duc jos ,in bucatarie unde observ ca mama si tata se pregateau sa plece .
- Unde plecati ? intreb eu suparata ca stiam ca iar vor pleca in delegatie .
- Pai copii ,noi plecam la Paris si stiti ca nu vom veni cu voi in Konoha asa ca ne luam ramas-bun dar ne vedem peste trei luni .spune tata uitandu-se cu blandete la noi .
Ne luam ramas bun si asta e. Kira a spus ca trebuie sa mearga la mall deoarece trebuia sa isi ia o tinuta pentru marele eveniment de diseara . Ea are parul scurt si blond ,iar ochii sunt caprui. Are nouasprezece ani si este la facultate. Acum ca va trebui sa vina in Konoha pentru a avea grija de mina ,ma incanta. Ea era persoana care ma intelege cell mai bine, ea si cu Hinata, cea mai buna prietena din sat. De abia astept sa o vad. Timpul zboara si vad ca ceasul este 19 si treizeci de minute .Ma pregatesc sa plec la concert. Eram imbracata cu niste pantaloni scurti cu talie inalta de culoare maro foarte deschis si un tricou alb pe care era desenata o stea. Cand am ajuns la destinatie mi-a venit sa plang deoarece vedeam toti acei oameni care mi-au dat putere si incredere. Mi-am revenit repede inainte sa observe cineva si am urcat pe scena ,dar nu inainte de a vorbi cu Kira :
- Succes surioara .spune ea facandu-ma sa zambesc dulce raspunzandu-i cu o imbratisare .Aceasta se bucura si imi afisa un zambet care ma linistea. Concertul a durat trei ore in care m-am distrat cantand alaturi de fanii mei dragi. In incheiere simteam ca o sa plang si asa era ,imi daduse putin lacrimile.
- Dragii mei ,spun eu trista , stiti ca eu maine voi pleca dar nu este pentru totdeauna asa ca sa nu fiti tristi. Ma voi intoarce cat de curand posibil. Vreau sa stiti ca va sunt recunoscatoare ca va place muzica mea si voi mi-ati dat curaj. Cei ce erau de fata au inceput sa ma aplaude bucurandu-ma din ce in ce mai mult . Cum s-a terminat concertul si am ajuns acasa, i-am spus noaote buna Kirei si m-am dus sa dorm. Ma gandeam la ziua de maine cand voi merge din nou la scoala. Eu ajung dimineata, iar scoala incepe de la doisprezece asa ca am timp sa ma pregatesc. Ma gandeam la Sasuke, baiatul de care m-am indragostit acum cativa ani .E frumos, inteligent si ...nu stiu...are parul de culoarea abanosului ,ochii negri precum pana corbului care atunci cand il priveai in ochi te fermeca si te pierdeai .Dar cu siguranta are pe cineva acum ,cineva care presupun ca il iubeste. In fine ma las prada viselor si adorm.
Noaptea trece ca prin minune si sosi ziua cea mare. Ma trezesc deoarece am pus ceasul sa sune si ma dau jos din pat. TRag draperiile si observ ca soarele era deja cu zambetul pe buze. Ma duc la baie apoi ma imbrac cu o pereche de blugi pan de culoare neagra ,o bluza roz cu umerii lasati pe care scria cu negu "Hello Kity" si imi pun la gat o esarfa neagra cu roz care mirosea a parfum de cirese . Parul mi l-am lasat pe spate punandu-mi o betita neagra cu o funda marisoara. In picioare mi-am luat niste sandale negre cu toc de 5 cm .M-am intalnit cu sora mea pe care am salutat-o. Era imbracata cu o rochita putin mai sus de genunchi de culoare albastra. Parul il avea prin in coada ,iar in picioare avea niste cizme albe cu toc. L-am sunat pe soferul nostru pentru a veni sa ne ia .Acesta sosi numaidecat si ne imbarcam in masina catre aeroport.

Sasuke :

Azi e ziua ... Ziua pe care am asteptat-o in acesti trei ani de cand a plecat , a sosit. Sakura urma sa vina inapoi in Konoha iar de data aceasta am de gand sa o fac sa ma iubeasca. Stiu ca are sentimente pentru mine...Sau cel putin avea acum cativa ani. Ma scol lenes din pat si ma duc la baie pentru a-mi face toaleta. Ma imbrac cu o pereche de blugi si un tricou negru pe care scria "Bad Boy" .Apropo eu sunt Sasuke Uchiha si am saissprezece ani si sunt in clasa a noua. Pot sa spun ca traiesc destul de bine, am o famile buna care mama este designer de moda si tata om de afaceri. Am si un frate pe nume Itachi, mai mare ca mine ,are nouasprezece ani . Parul il are negru si ochii la fel ca ai mei ,tot negri. In fine imi iau ghiozdanul si o sterg spre liceu. Asteptam sa o vad pe Sakura ,insa nu trebuia sa dau de banuit prietenilor mei. Scoala nu era departe decat la vreo cateva strazi. Cand am ajuns acolo raman total surprins .Era .....


Buuun....acesta a fost primul capitol dap ! ...nu stiu cat de reusit a fost...dar astept sa imi spuneti daca v-a placut....va kiss si va a hug .....paaa dap ! happy2
Sus In jos
♥♥♥Adda♥♥♥
Academy Student
Academy Student
♥♥♥Adda♥♥♥

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Undeva prin ~~Romania~~ :P:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Pai imi place sa ascult muzica, sa petrec timp cu familia mea si cu prietenii si desigur sa ascult muzica :X:):*
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Vin 20 Apr 2012, 20:52

Am revenit cu capitolul 2...dar din cate am vazut ...nu prea va place fic-ul crying sad deoarece nu am primit nici macar un sfat. As dori totusi sa imi spuneti daca sa il continui sau daca sa ma opresc ... Spor la citit dap ! !!

Capitolul 2 : Doar o intalnire ,nimic mai mult

Era o fata frumoasa cu par roz care statea cu spatele la mine. Mi se parea cunoscuta .Deodata se intoarce cu fata ,iar ochii ei patrunzatori si verzi se deschid atitindu-se catre Hinata si TenTen, cele mai bune prietene ale ei din copilarie . V-ati prins despre cine vorbesc ? Despre Sakura ,corect . Este asa frumoasa, schimbata, pare un inger. Ce tot spui, mai Sasuke, sti doar ca ea nu s-ar uita la tine...Acum incep sa regret ca acum cativa ani nu i-am dat atentie. Dar nu pot sa dau de banuit prietenilor mei Gaara, Neji si Naruto ca imi place de ea...Decat daca... am destula incredere in ei.

Sakura :

Am ajuns....Nu pot sa cred ,nu s-a schimbat nimic de cand am plecat. Deodata imi indrept privirea spre doua fete care veneau spre mine...Oare sa fie ele ? Da!!!Chiar erau ele , Hinata si TenTen ,cele mai bune prietene ale mele . Imi era asa dor de ele .
- Sakura ,esti chiar tu ? ma intreaba ele in timp ce ma strangeau in brate .
- Desigur fetelor, m-am schimbat chiar asa mult ? spun eu un pic trista .Dar ele dau negativ din cap.
- Deci ai vreau sa iti prezentam colegii cei mai noi ?
- Mi-ar placea .Raspund eu afisand un zambet pe buze si ascultand colegii. Din cate am inteles aceeia erau urmatorii : Carla ,o fata simpatica ,parul fiind de culoare albastra foarte deschisa ,Danny ,un baiat dragut as putea spune cu parul roscat si desigur Ino Yamanaka din cate mi-au povestit fetele era o fitoasa si inganfata. Parul este de culoare blond ,iar ochii de culoare albastra. Cu acestea eu imi plimb privirea pana dau de cineva care mi-a facut inima sa bata cu putere . Acesta era Sasuke Uchiha. Il priveam intens in timp ce el desena ceva sub un copac. Era asa sexy fata de cum imi aminteam eu... In fine aud cum clopotelul s-a sunat de intrare. Ma indrept spre clasa dar deodata dau peste cineva si aud un zgomot...A da !! Eram eu care am cazut pe pamant . Ma ridic repede si imi ridic privirea , i-a ghiciti de cine m-am ciocnit .... de Sasuke. M-am inrosit si mi-am cerut scuze .

Sasuke :

Ar trebui sa se uite pe unde merge fata asta . Gandesc eu nestiind de cine am dat. Cand am vazut mai sa imi pice fata .
- Imi cer scuze , Sasuke ! spune rozalia afisand un zambet micut . Eu incercand sa fac pe durul ...
- Nu e nimic ,Sakura ,nu ? Apropo a trecut mult timp de cand nu ne-am vazut ... spun eu privind-o rece .Ce ai spune daca ne-am intalni dupa ore la o cafea ,sa mai povestim . continui eu nerealizand ce spun .
- Chiar asa ... a trecut ceva timp de cand nu ne-am vazut ,iar in legatura cu propunerea ... accept ,insa la cat de bine te cunosc stiu ca vei incerca ceva daca ne vom intalni ,asa ca sa nu incerci sa o faci deoarece vei avea de suferit. spune aceasta devenind din vesela in serioasa .
- S-a facut .spun eu uimit de schimbarea radicala a fetei si ne indreptam spre clasa .
Peste cateva minute ,dirigintele nostru Kakashi Hatake a venit in clasa si a rugat-o pe Sakura sa se prezinte.
- Buna !...Eu sunt Sakura Haruno si am saispreceze ani. Dupa cum stiti unii dintre voi ,acum trei ani am plecat la Londra incercand sa imi implinesc visul ,spre surprinderea mea chiar am reusit sa devin o cantareata renumita in orasull meu . As putea spune ca imi place sa imi fac prieteni . Sper sa capat increderea voastra iar voi pe a mea. spune copila si sub ordinea dirigintelui aceasta se aseza in banca cu mine ,deoarece era singurul loc liber din clasa. Cat ma bucuram ! ... de abia asteptam sa se termine orele pentru a-i capata increderea si poate cine stie ... Cand s-a asezat langa mine simteam cu ca iau foc .Incet au inceput sa incolteasca niste sentimente placute pentru rozalie care nu le-am avut niciodata pentru o fata . Stiam ca ea era speciala ,dar nici chiar asa .Trebuie sa stiu mai repede ce sentimente are Sakura fata de mine pentru a nu inebuni de tot .

Sakura :

Uau !!! Ma simt asa de bine in prezenta lui, era asa de calm si de dulce cand ma privea cu acei ochi . De abia asteptam intalnirea cu el . Poate chiar imi va placea doar ca nu trebuia sa cedez in fata lui ,trebuia si eu sa fac pe dura ,chiar daca nu eram . Poate era numai un joc de al lui ca sa ma duca prin cearsaful lui si dupa sa se termine... Dar nu, nu stie cu cine se pune . Odata ce gandesc asta imi apare o lacrima in coltul ochiului dar o sterg repede sperand sa nu isi fi dat nimeni seama ,dar m-am inselat ,deoarece brunetul observa asta dar nu spuse nimic . In sfarsit orele s-au terminat !!! Iuhuuuuu!! tipam eu in gandul meu .
- Mergem ? ma intreba Sasuke cu un zambet strengar pe fata . Dau aprobator din cap si ne indreptam spre o cafenea .
- Deci ... incepu el . Ai avut vreun prieten sau ceva ?
- Nu, nu am avut timp sa imi fac unul din cauza ca am fost ocupata cu muzica ...am venit aici sperand ca poate imi gasesc dragostea .spun eu facand sa ii apara un zabet dulce lui Sasuke . Dar tu ai avut pe cineva de cand am plecat eu ? il intreb dorindu-mi sa spuna nu ...dar nu a fost ce am sperat .
- Pai am avut ,dar sincer nu era potrivita pentru mine ,nu era o persoana rea sau dura doar ca ... na ,nu era genul meu . "Ce bine ca nu era potrivita ....poate sunt eu " gandeam eu facanduma putin sa zambesc . Am fost trezita la realitate de baiat care l-am vazut ca s-a dus pentru a-mi lua un buchet de flori . Cand s-a intors mi s-au inmuiat picioarele . L-am acceptat si drept multumire l-am sarutat pe obraz. El s-a inrosit dar fiindca nu voia numai atat ,m-a sarutat pe buze . Eu i-am raspuns ,dar cand mi-am dat seama ce fac imediat m-am indepartat si am inventat o scuza ca era prea tarziu si trebuie sa plec acasa. El s-a oferit sa ma conduca dar nu am vrut . Cand am ajuns acasa m-am schimbat si m-am aruncat in pat adormind cu gandul ca nu era bine ceea ce am facut .
\
Sasuke :

Ma trezesc pe la 9 jumate din cauza luminii care patrundea in toata camera impartind in fiecare colt razele sale . Ma ridic cu gandul de a merge la baie iar dupa de a merge sa ma schimb .Imi aleg o pereche de pantaloni trei sfferturi de blugi si un tricou verde facut de casa de moda a familiei mele . Cobor jos si il vad pe fratele meu, Itachi cum dormea pe jos ,in living . Ies, nebagandu-l in seama si merg spre scoala cu gandul la fata care mi-a furat inima . Trebuia sa vorbesc cu ea despre acel sarut pasional si dulce . Dar mai intai trebuia sa le spun baietilor .
- Ce facetii baieti ? intreb eu ducandu-ma spre baieti care se certau din pricina unei fete ... cica .
- Aaaa....nu mai putem de bine . De ce ? intreaba Naruto facandu-ma sa rad la ce fata avea.
- Pai o mai stiti pe Sakura ,nu ? intreb eu facandu-i sa se mire ca vorbesc de ea .Ei bine am sarutat-o .
- Normal ca o sti.... stai ce ???? ai sarutat-o pe ea ? spusera ei uimiti mai sa le cada fata . Si uite asa ne continuam noi discutia pana cand iese la iveala cel mai sensibil inger ... O vad pe Sakura indreptandu-se spre mine si facandu-mi din mana .Era asa de scumpa cum era imbracata .Avea o pereche de pantaloni scurti cu talie inalta ,o bluza roz cu maneca lunga ,iar in picioare niste cizme albe . Parul il avea prins in coada lasandu-i doua suvite sa ii mangaie fata . Asta era sansa mea de a-i spune ce simt pentru ea pana acum . Incerc sa o pup pe obraz dar ea se da inapoi ,oare ce a apucat-o ?
- Buna Sasuke ... trebuie sa iti spun ceva . spuse aceasta cu vocea ei cristalina
- Si eu . spun cu o expresie pe chip care era inocenta .
- Pai incep eu mai intai ,te rog ... uite legat de sarutul de ieri ,m-am gandit si poate nu a fost o intentie chiar stralucita .spune ea cu o expresie a fetei trista .Stiam ca ma iubeste dar trebuia sa o fac sa recunoasca .
- Adica tu regreti ce s-a intamplat ? ... spun eu foarte trist asteptand raspunsul fetei . Ea incerca sa schiteze un zambet fals.
- Nu ,nu regret doar ca se intampla totul prea repede si in acest moment nu prea stiu de ce esti in stare . Vreau mai intai sa ajung sa te cunosc inainte de a ma reindragosti de tine din nou .spune ea dupa care pleca . Imi era greu sa recunosc dar chiar o placeam si mi-e frica sa nu o ajung inca sa o iubesc . Fac o piruieta deoarece se sunase de intrare dar cand ma intorc dau de .......


gata si capitolul doi care nu stiu cat este de bun very sad /...sper sa imi spuneti parerea voastra dap ! ... va kiss si va a hug ..
.paa hi! :th
x:
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Vin 20 Apr 2012, 23:51

prima nr1 nr1

imi place foarte mult ficul in love kiss
este foarte foarte reusit
dar nu imi place ca mai lasat cu ochii in soare nervi!
sasuke se intoarce si da de cn sper ca nu de carin sau ino
ca'l bat rau biciuitor

PS:dac nu e pre mare deranju as vrea sa ma in love kiss si pe mn cand pui nextul


te pupacesc si spor la scris i love you kiss in love in love love


Cum infloreste dragostea ...  3
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Sam 21 Apr 2012, 11:57

Bunaa draga a hug nu trebuie sa te superi comurile vin si ele dar m'ai greu... a hug
Ideea am m'ai intalnit'o dar o continui destul de bine.
De ce zic destul de bine ....poi iar m'ai trebui niste descriere dap !
In rest nu sunt critic think dar daca m'ai vrei sa te ajut cu ceva imi poti trimite un PM .


Cum infloreste dragostea ...  Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
♥♥♥Adda♥♥♥
Academy Student
Academy Student
♥♥♥Adda♥♥♥

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Undeva prin ~~Romania~~ :P:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Pai imi place sa ascult muzica, sa petrec timp cu familia mea si cu prietenii si desigur sa ascult muzica :X:):*
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Sam 21 Apr 2012, 20:41

Buuunaaaa a hug .....am sosit cu capitolul 3 si ma bucur ca va place rusinos ... am sa incerc sa tin cont de ele dap ! ...ce as dori sa stiti este ca ma inspir putin si dintr-un fic ce mi-a placut foarte mult dar va asigur ca nu este chiar la fel . acesta este " O viata de adolescent (a story about Sasuke and Sakura ) ,mi-a placut foarte mult fic-ul acesta si de aceea ma inspir putin din el .
Lectura placuta happy2 !!!

Capitolul 3 : Te iubesc !

Fac o piruieta deoarece se sunase de intrare dar cand ma intorc dau de nesuferita de Ino ,care ce surpriza ma imbratisa . Sakura ne privea de la un colt zambind fals. Am incercat sa o indepartez pe toanta aia de Ino si am inceput sa fug in clasa ,dupa rozalie . Intr-un final am prins-o de mana si o intorc spre mine.
- Uite vezi, Sasuke ? De asta imi era frica daca eram cu tine . In fine ,ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit o prietena .spune fata intristandu-ma . Eu nu am nevoie de cineva care sa ma insele .continua ea plecand spre banca. Ma indrept si eu spre ea si observ ca vine profesoara de engleza. Pe aceasta o chema Anko si era foarte dura .Are parul de culoare mov pe care tot timpul il purta prins in coc si ochii albastri ( aici cred ca am inventat ca nu stiu ce culoare au ochii ei lough ) . Azi era imbracata cu o pereche de blugi si un sacou de culoare neagra . In picioare avea o pereche de pantofi cu toc tot negri .Este o femeie dura dar corecta care daca nu ai grija cum te comporti ,iti face ea treaba mai usoara cu un patru in catalog . La mine nu se intampla niciodata asta deoarece eram unul dinttre preferatii ei . Cum a intrat in clasa ,a inceput o ora infricosatoare pentru noi .

Sakura :

Au trecut toate orele si toti am plecat acasa . Ma durea sa il vad pe Sasuke cu profitoarea aia dar trebuia sa ma fac ca nu imi pasa si sa trec mai departe . In ultima ora am observat ca prietenul meu Kiba ,un baiat super dragut ,cu maniere ,cu parul saten si ochii caprui ,se uita la mine incontinu . Nu ca nu mi-ar placea de el ,dar il plac mai mult ca pe un frate . Are si un caine numit Akamaru ,e un dulce mititelul .Cu toate astea ma duc sa fac un dus ,iar dupa ma bag in pat .Sper sa ma relaxeze dusul asa cum face deobicei . Dupa 10 minute ies din baie mai relaxata si ma duc in sufragerie . Am renuntat la ideea de a ma culca momentan. Vreau sa petrec mai mult timp cu sora mea . Ajung si o gasesc pe canapea uitandu-se la un film .
- Hei Kira ,ce faci ?o intreb eu zambind .
- Pai bine, ma uit la un film . Vrei sa mi te alaturi ?? spune ea dandu-mi popcorn .Dau aprobator din cap si incepem sa ne uitam la fim ,dupa discutand despre anumite subiecte .Acelea fiind ,filme, dragoste ( Sasuke si Itachi pe scurt ) si desigur ce mai aveam in comun de discutat .Pe la ora unu si ceva ne-am lasat in grija viselor unde eu am adormit cu gandul la Sasuke intrebandu-ma daca ma iubeste sau macar sa ma placa ,iar sora meaa a adormit cu gandul la Itachi ca din cate am aflat se cam plac unii pe altii ,fapt ce ma bucura .

Autor P.O.V. :

A trecut o luna si ceva de la ultimele intamplari povestite . In acest timp Sakura si-a intrat in rol si a devenit una dintre cele mai bune eleve din clasa ei .In acest timp Sasuke a inceput incet, incet sa se apropie de Sakura ,iar in cele din urma i-a capatat increderea .Adevarul e ca cei doi erau infragostiti unii de altii doar ca le era prea rusine sa recunoasca acest lucru. In ce ii privea pe Kira si Itachi acestia erau impreuna ,dar au plecat la facultate amandoi in Londra ,asa ca Sakura a ramas singura in casa unde locuiau parintii ei .

Sasuke :

In ultima luna am inceput sa ma apropii de rozalie incercand sa ii capat increderea . Asa e am ajuns sa o iubesc si de aceea azi ii voi propune sa devina iubita mea deoarece am mai avut parte din partea ei de saruturi si imbratisari ,dar nici unul dintre noi nu a facut acest pas, asa ca am sa incerc eu . Ma imbrac cu ce prind adica o pereche de pantaloni de trening albastri si un tricou negru .In picioare imi iau o pereche de adidasi negri de la Nike si ies pe usa .Eram in luna noiembrie si vremea parea destul de placuta .
Ma indrept spre scoala unde sper sa o vad pe Sakura ,dar din pacate nu este in preajma .Stau ce stau si intru in clasa unde o vad ca statea in banca si asculta muzica la casti .Tinuta ei era una placuta care imi incanta privirea deoarece era de la casa de moda a familiei mele .Aceea consta intr-o fusta scurta de blugi roz ,un tricou negru pe care era desenat un strumf si in picioare purta o pereche de pantofi negri . Parul il are prins in coc . Ma indrept spre ea dar nu ma observa si de aceea ii dau o casca jos din ureche si ii spun ca vreau sa vorbim . Ea imi da un sarut scurt dar pasional pe buze .Ma bucur ca ma saruta si a alungat gandurile ca si cum ca eu vreau doar sa se culce cu mine, ceea ce nu este adevarat .Eu chiar o iubesc pe aceasta fata .
- Hei Sakura ,sti ..eu as vrea sa iti spun ceva .Te iubesc din tot sufletul si vreau sa fi iubita mea . Ce spui ? ...am intrebat-o eu dintr-o rasuflare . Acesteia i-a aparut un zambet si ...
- Si eu te iubesc enorm dragul meu Sasuke si mi-ar placea sa fiu iubita ta .Cand am auzit asta am apucat-o de talie si am tras-o spre mine . Buzele noastreerau la cativa centimetri ,eu nemairezistand tentatiei ,am sarutat-o . Era un sarut plin de iubire .
A fost o zi plictisitoare ,dar faptul ca de acum o voi avea alaturi de rozalia mea schimba tot .Am ajuns acasa si am facut un dus si m-am aruncat in pat gandindu-ma la fata care mi-a furat inima .

imi cer iertare ca este cam scurt dar a trebuit sa imi fac niste teme deoarece incepe scoala luni asa ca ... happy2 ... sper ca v-a placut dap !
va kiss s
i va a hug ...
paa
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cum infloreste dragostea ...  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19Vin 27 Iul 2012, 18:18

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Cum infloreste dragostea ...  Empty
MesajSubiect: Re: Cum infloreste dragostea ...    Cum infloreste dragostea ...  I_icon19

Sus In jos
 

Cum infloreste dragostea ...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-