Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire sub Semiluna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 18:36

VREM NEXTUL sad
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Asss10Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 20:10

Vai ce capitol incantator! Dar oare cum de te-ai decis sa mai pui nextul? Orice te-a determinat sa faci asta sa stii ca eu sunt extrem de fericita pentru ca ai postat acest capitol, care apropo este foarte dragut. Descrierea este insa cea care chiar imi atrage atentia si ma face sa vreau sa vad ce se intampla in continuare. Astept nextul cu nerabdare. Choco te pupaceste dulce!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 21:10

Capitolul 14:
La finalul filmului cand Neji aprinse lumina,ii obersva pe cei doi imbratisati dormind asa de dulce.Fiindu-le mila sa-i trezeasca,Tenten aduse o patura punand-o peste cei doi.Au stins luminile,toti intreptandu-se catre camerele lor,fiind gata sa primeasca somnul mult dorit.


Noaptea trecu la fel de repede cum pusese stapanire pe intreg universul.Soarele cald isi revarsa razele peste fetele celor doi,incercand sa-i trezeasca din somnul profund in care erau cufundati.Sakura se trezi prima miscandu-se usor pentru a nu-l trezi pe brunet care dormea asemeni unui bebelus.Atat de dulce incat nu ii puteai rezista.II privea fata perfecta,dorind parca sa o atinga pentru a realize ca este real.
Atat de frumos,atat de dulce.Este asemeni unui inger

Se ridica din bratele protectoare ale adolescentului,invelindu-l inapoi.Urca scarile catre camera fetelor.Era atat de adormita,incat trebuia sa fie foarte atenta pe unde calca.Intr-un final ajunse in camera,unde fu intampinata de Hinata,care se aranja:
-Buna dimineata somnorici,ii spuse Hin cu un zambet cald.
-Buna dimineata si tie iubita,adauga rozalia cascand.
Bruneta cauta prin sifonier o anumita tinuta dupa cum putea observa rozalia.
-Ce nu gasesti?,intreba aceasta curioasa
-Rochita mea alba.O caut de cateva minute bune,insa nu o gasesc.
-Da-mi mie voie,te rog.
Hinata se dadu la o parte facandu-I loc prietenei sale.Aceasta analiza dulapul plin cu haine.Ii lua rochita din dulap,inamandui-o.
-Multumesc,insa cum ai gasit-o asa de repede?intreba bruneta fericita.
Sakura chicoti,fancadu-I cu ochiul.Se indrepta catre usa pentru a merge catre baie,insa chiar inainte de a iesi pe usa ii spuse brunetei chicotind:
-Cu putin spirit de observatie si calm.
Fata iesi din camera indreptandu-se catre baie.Se privi atent in oglinda,analizandu-si ochii.
Albastri,verzui.De cand nu am mai avut aceasta culoare.

Incepu sa isi perie parul,dupa care intra in dush,sub apa calda.Ca de fiecare data,aceasta facea minuni asupra corpului ei,relaxandu-I toti muschii.Adora acea senzatie de pace,liniste si calm.Iesi repede din baie,infasurata in prosop,indreptandu-se catre camera.Isi alese o rochita albastra ca cerul,dupa care iesi rapid din camera la fel cum intrase.Cobora jos,in living,unde se aflau toti prietenii sai.Acestia discutau despre plecarea lor.Avionul pleca in o jumatate de ora,asta insemna ca era ora 6 jumatate.Fetele aveau pregatite bagajele déjà,asa ca nu le mai ramanea decat sa plece.Baietii ca niste adevarati gentelemani au luat si geamantale fetelor,ce-i drept mult prea mari.
O data ajunsi la aeroport,si-au pus bagajele in avion.fiind gata pentru plecare.Erau atat de fericiti ca plecau impreuna,incat nu mai conta.
In cateva minute,avionul decola.Toti erau entuziasmati de vacant si de noile lucruri ce ii asteptau.Fetele s-au strans toate pentru a discuta,la fel facand si baietii.
-Ai vazut cat de frumos arata Shikamaru?,intreba Temari
-Adevarat.Ii sta superb in tricoul acela verde.
-Nici Naruto nu arata rau in tricoul sau alb,continua Hinata.
-Sasuke arata genial in tricoul albastru,adauga Sakura.
-Fetelor o luam razna,spuse TenTen chicotind.
Nici baietii nu se lasau mai prejos,discutand despre fete:
-TenTen arata superb in rochita sa roz,o complimenta Neji
-Temari arata atat de dulce cu bluza aceea rosie.
-Sakura pare un inger imbracata in albastru,adauga Sasuke meditand.
-Hinata e asa frumoasa in alb,termina Naruto.
Discutiile au continuat destul de mult in ambele partini,abordand diferite subiecte.Baietii incepusera sa se vaite,intreband cand ajung.Nu mai aveau rabdare de a ajunge la zapada.In acest moment atat fetele cat si baietii realizase-ra ca s-au imbracat ca si cum ar merge la plaja.intr-o zi torida de vara.S-au apucat sa rada copios pe aceasta tema,intrebandu-se cu ce se vor schimba.
Pana la urma au spus ca vor gasii ei o soltuie la fata locului neavand de ce sa isi faca griji inca de pea cum.
In scurt timo sosi si insotitorul care ii anunta ca sunt aproape de a ateriza.

________________________________________________________________________
Va multumesc pentru comentarii.Scuzati-mi intarzierea.Sper sa va placa si astept cat mai multe comentarii si pareri.Va pup kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 23:17

Miau miau !

Eu eu eu eu eu euuu, vaii ;x Mami n-ai idee cat ma bucur ca ai pus capitolul. Imi place foarte mult, ca de obicei.
Eha, cat l-am asteptat eu numai Dumnezeu stie (D) Oricum, nu mai conteaza. Important este ca l-ai pus. Si, ce pot spune ? Imi place la nebunie. Vai vai vai, si Sakura adoarme in bratele brunetului ? :> Mrr, asa da >:) Ii ador pe astia doi. Dar imi place foarte mult ideile tale mami. Esti una dintre putinele persoane care au propiile idei, evident, originale, si care stiu sa le puna in evidenta.
Imi place descrierea, ca de fiecare data e minunata. Ador cum descrii, mami (goo) Stii, exista unele descrieri de la care adormi pe scaun, te plictisesti de moarte. Insa a ta nu este asa, e interesanta.
Actiunea, ei bine actiunea nu este grabita. Ai mers lent si ai descris totul. Nu ai trecut de la o idee la alta. Dialog ai avut ceva, insa nu a fost sec. Si cel mai mult mi-a placut partea aceea cand Sakura a spus " Cu putin spirit de observatie si calm " a fost asa .. cum sa spun. Specific tie happy2
Estetica, ehh, estetica imi place foarte mult. Asezarea in pagina, la fel ca si aspectul. Mhm, imi place :>
Hmm, ia sa vedem. Ce pot sa mai spun eu. Pai cum am mai zis imi place foarte mult acest capitol. Il vreau repede pe urmatorul, evident in functie de timpul tau. Insa sper sa vina repede. Spor la scris si la idei mami a hug
Astept cu nerabdare celalalt capitol si sa nu uiti ca fetita ta te iubesteee in love Da da good Sa nu uiti .. hmm...?!

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Mier 13 Iul 2011, 12:03

Foarte frumos capitolul, imi place foarte mult.
Abea astept sa vad ce o sa se mai intample.
Deci adu repede nextul.
Te pup dulce.
Bye.
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 16:41

eu nu stiu ce sa mai zic....este superb
sincera sa fiu mai zic un singur cuvant "next"
abia astept...
spor la scris si moolta inspiratzie happy2
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 16:33

Hey hey dragele mele.Multumesc pentru comentarii.Ma bucur sa vad ca inca va mai place fic-ul meu,Va pup si acest capitol vi-l dedic din inima.Lectura placuta si astept cat mai multe pareri roll



Capitolul 15


In scurt timp sosi si insotitorul care ii anunta ca sunt aproape de a ateriza.
Toti priveau peisajul mirific ce li se afisa in fata.. Era un peisaj feeric desprins din basme, dar nici aici nu este totul perfect.Habar nu aveau ce haine vor purta. Clar nu erau In Hawai , desi hainele pe care le purtau exact acolo te duceau cu gandul
-Stiti ceva? Nici macar nu-mi pasa cum sunt imbracat. Atata timp cat sunt cu voi nu e nici o problema, spuse Naruto tragand-o pe Hinata mai aproape de el.
-Da,da! Si noi te asteptam sa te credem? Deja ai tras-o pe Hin` aproape de tine, spuse Sasuke ironic razan.
Cearta nu a apucat sa izbunceasca deoarece avionul ateriza in aeroport.
Bagajele au fost duse la hotel de catre un majordom, ei iesind afara din avion.Peisajul era superb, toti fiind fermecati de acesta, dar nici asta nu dura prea mult deoarece un bulgare de zapada il lovi pe Sasuke.
Acesta isi intoarse capul, deja stiind ca cel care a aruncat este blondul. Sasuke facu un bulgare de zapada, incepand sa alerge catre blond.Exact in momentul cand a dat cu bulgarele dupa el, fiind pregatit sa ii dea o bataie cu zapada, acesta o puse pe Sakura in fata lui, gandindu-se ca brunetul nu va da.
Acesta nici macar nu a vazut acesta miscare, iar cea care a fost batuta cu zapada a fost nimeni alta decat rozalia, ce purta pe ea o rochita:
-Sasuke, opreste-te! tipa blondul .
Acesta nu dadea semen ca s-ar opri spunand:
-Asa iti trebuie daca te pui cu cine nu trebuie.
Rozalia nu se mai putea misca.Frigul ii patrunse prin intregul corpul simtindu-se paralizata.
Naruto il trase pe Sasuke de pe Sakura tipand la el
-Sunt aici calmeaza-te.Omori fata asta aici,tipa blondul.
-Daca tu esti aici, atunci acolo cine este? Intreba brunetul confuz.
-Wow s-a trezit si domnul atotstiutor.E Sakura! continua blondul
-Dar..cum? se balbai Sasuke neintelegand nimic.
-Lasa balbaitul si ajut-o! Mai aveai putin si o omorai, iar pe langa asta e inghetata de frig.Avea doar o rochita pe ea, tipa Hinata, lacrimi alunecandu-i pe chip.
Blondul se indrepta catre ea soptindu-I ca ii pare rau, strangand-o la pieptul sau.Sasuke cazu langa rozalie radicand-o de jos. Pielea ii era inghetata, iar buzele sale capatasera o culoare vanata. Acesta se ridica fugind cu ea catre hotel.
Nu a durat mult pana a ajuns in camera cu ea, hotel fiind doar la 5 minute de mers cu masina.

Ce am facut?Cum am putut fi atat de neglijent? M-am lasat condus de furie, insa in locul ei putea fi Naruto intr-o stare chiar mai grava, se mustra acesta


O stranse la pieptul sau, sarutandu-I buzele mult prea reci.O lacrima amara ii cazu pe fata fina a fetei.O data ajuns in camera, cauta in bagajul ei gasind un halat alb si pufos.Il puse pe ea, invelind-o cu o plapuma calduroasa, el tinand-o in bratele sale.
Corpul firav al rozaliei absorbea cu viteza caldura,incepand sa isi revina.
Nu dura foarte mult pana aceasta sa deschida ochii verzi , privindu-I pe cei ai brunetului. Dorea sa spuna ceva, ins a Sasuke ii puse un deget pe buze:
-Imi pare rau!Nu stiu ce a fost in capul meu.Nu stiu ce sa maii fac, tu fiind aici din cauza mea..
De data aceasta cea care l-a oprit pe brunet din insirarea scuzelor si regretelor fu Sakura care se apleca usor atingandu-i buzele. Acesta s-a transformat intr-un sarut pasional. Brunetul o trase si mai aproape de el, acesta puanndu-si capul pe pieptul sau adormind nu inainte de a-I spune:
-Te iubesc Sasuke!
Acesta o privi pret de cateva secunde, atingandu-i delicat fata. O saruta pe frunte dupa care isi apropie buzele de urechea sa soptindu-i:
-Si eu iubirea mea, si eu!..
Pe chipul Sakurei s-a asternut un zambet senin, dupa care isi afunda capul in piepul brunetului, stand in bratele sale protectoare.
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 16:45

Yeee, nextul.
Sunt primaaa.
Deci imi place foarte mult capitolul.
Il ador, il iubesc.
Vreau sa vad ce se va intampla in continuare.
Pune repede nrextul te rog muuult kiss
Sor la scris si multa inspiratie si idei.
Te pupacesc dulce de tot kisskisskiss
Bye.
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 23:33

Hey hey! Am adus next-ul. Sper sa va placaa!! Va pup si astept pareti!


Capitolul 16:


Pe chipul Sakurei s-a asternut un zambet senin, dupa care isi afunda capul in piepul brunetului, stand in bratele sale protectoare.


Dimineata sosi rapid in camera de hotel. Razele soarelui scaldau fetelele celor doi, incercand sa ii trezeasca. O bataie in usa se aude de cealalta camera a incaperei, facand-o pe rozalie sa tresara si sa se ridice din pat. Deschise usa, pe ea intrand Hinata ingrijorata de starea sa.
-Cat ma bucur sa te vad! Nu ai patit nimic nu, spuse bruneta strangand-o puternic in brate.
Fata da dezabrobator din cap, dezlipindu-se din imbratisare si fancadu-i semn fetei sa vorbeasca mai usor, pentru a nu-l trezi pe brunet, dar in zadar. Acesta deschise ochii privind buimac, neintelegand de unde provenea zgomotul ce l-a facut sa se trezeasca din visul frumos.
Se ridica agale din pat, indreptandu-se catre rozalie si prinzand-o de mijloc tragand-o aproape de el. Ii saruta gatul dulce si pasional facand-o pe adolescent sa chicoteasca. Brunetul vazand acestea, incepu sa o gadile pe rozalie. Nici aceasta nu se lasa mai prejos si incerca acelasi lucru, dar fara vreun rezultat.
-Te rog, inceteaza ,tipa rozalia razand zgomotos.
Dupa rugamintile fetei, acesta o lasa sa respire si sa se calmeze. Aceasta se ridica din pat pentru a se intoarce la prietena sa, insa observa ca nu mai este in camera.

Se pare ca s-a simtit in plus, la aceste lucruri si s-a retras.Cat de dulce poate fi Hin`. D`asta o iubesc pe ea. Probabil vroia sa imi spuna ceva despre Naruto, insa va avea ea timp cand vom merge la Ski.

Sakura se indrepta catre baie, pentru a se prehati de iesirea lor. IN aceasta dimineata mergeau pe partie, iar aceasta nu dorea sa intarzie la distractie. Incuie usa, lasnadu-si hainele pe jos si intra in dush. Apa calda o relaxa, conferindu-i o stare de somnolenta. Isi curate parul cu un sampon de trandafir si pielea cu un gel de caise dupa care iesi din baie infasurandu-si corpul intr-un prosop albastru. Isi lua niste haine pe ea iesind din baie, lasandu-i loc brunetului pentru a se curata si el.
In scurt timp amandoi au fost gata, iesind pe usa. Sasuke a hotarat sa se indrepte catre camera lui Neji si Tenten, iar rozalia catrea cea a Hinatei si a lui Naruto.
Batu la usa, cel care ii deschise fu chiar blondul. Acesta nu se putea hotara cu ce tricou sa se imbrace. Cu unul alb sau unul albastru.
-Hai miresico, ia-l pe cel alb si hai afara ca vom intarzia.
Blondul facu ce ii spuse aceasta dupa care o prinde pe Hinata de mana si iesira din camera. Pe hol se intalnira si cu brunetul insotit de cei doi amorezi.
-Acum ne ramane doar Shikamaru si Temari, spuse satena chicotind.
Cu totii se indreptau catre camera celor doi, insa nu au apucat sa mai bata pentru ca si-au facut aparitia.

Cu totii plecara la distractie, partia fiind la doar cateva minute de mers pe jos.
Pe drum, acestia se alergau incercand sa se prinda unii pe altii.O data ajunsi pe partie a inceput o adevarata bataie cu zapada intrei prieteni.Sakura inca nu isi revenise complet, asa ca Sasuke o lua in brate protejand-o. Capul sau era ascuns la pieptul brunetului, incercand sa il asculte.
Sakura il trase pe Sasuke dupa ea urcand in varful partiei.De acolo se vedea un peisaj frumos. Aceasta il lua in brate sarutandu-l intreaga partie rasunand de aplauzele turistilor ce ii priveau dragastos. Dupa acest moment intim, brunetul s-a dus sa ia echipamentul ajutand-o pe rozalie sa il imbrace.
Au inceput sa se intreaca, fiecare dorindu-si sa ajunga primul la “Finish”. Cei doi erau urmati indeaproape de prietenii lor care doreau sa stabileasca castigatorul.
Baietii pariau pe Sasuke ca va castiga insa fetele credeau ca cea care va castiga este Sakura.
Competia era stransa,iar cei doi erau la egalitate.
Sakura se intoarce catre brunet scotandu-i limbuta dulce.

Cat de dulce poate fi.Exact ca un copil mic.Cat o pot iubi! gandea Sasuke de gestul rozaliei

Pierdut in ganduri, nu observa ca inceti si ca rozalia il intrecuse. Acesta incerca sa mai recupereze, insa deja rozalia ajunse la “Finish”. Brunetul se indrepta catre ea spunandu-i pe un ton planagios:
-Nu e correct! Ai trisat!
Rozalia il privea intrebatoare neintelegand la ce se refera.Ii facu semn cu mana sa continue, iar acesta o asculta.
-De ce trebuie sa fi atat de dulce, incat sa ma inebunesti?Sa imi pierd mintile?, adauga brunetul apropiindu-se atat de mult de Sakura, incat cei doi isi simteau respiratiile calde ce le alintau fata. Brunetul ii cuprinse buzele intr-un sarut dulce. Aceasta rupse sarutul spunandu-i dulce brunetului:
-Nu am dorit sa fac asta, oricum tu pentru mine esti un invingator.
Acestea fiind spuse, rozalia continua sarutul ce ii dadea fiori in tot corpul.Ii simtea respiratia ca ii invadase tot corpul. O stare de bine total o cuprinse. Il stranase pe brunet in bratele sale dorindu-si ca acel moment sa nu se termine niciodata.
Prietenii lor sarira pe ei, daramndu-i si picand pe jos.
-Romeo, continuati altadata in particular.Acum haideti sa ne distram spuse, Neji amuzat,
Cei doi se inrosisera, insa nu lasara sa se vada si se ridicara cu totii de pe jos, continuandu-si ziua cu tot felul de jocuri de iarna, concursuri si pariuri.
A fost o zi cu adevarat minunata pentru toti, insa si obositoare.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Asss10Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 23:44

Deci te iubesc!!! Imi place atat de mult felul in care scrii, mai ales ca faci ca sentimentele sa pluteasca in aer, parca as fi acolo si i-as privi. Astept cu nerabdare nextul, asa ca pune-te pe tastat. Te-am pupacit dulce... in love

choco^^
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Lun 01 Aug 2011, 20:42

Strabunicaaa a hug
Am tecut si pe la acest fic si m-am hootarat sa-ti las si eu comm happy2
Abea astept next si acum ca ti-am lasat comm ai inca un motiv in plus sa-l pui heh
Deci chiar imi plac momentele romantice dintre cei doi. rusinos
Insa vreau mai mult de atat. lough
O noa[te de amor ceva... unu dala minor daca nu majo good
Mda... cer multe nu lough
Pai inca odata iti zic ca astept next si bagta la idei! happy
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 13 Aug 2011, 10:50

Si uite ca e unul din momentele cand trebuie sa imi iau adio de la primul meu fic.Inca nu imi vine sa cred ca s-a terminat.Ca am ajuns la final cu el...insa cam asta e adevarul! Sper ca v-a placut si ma bucur ca l-ati citit de-alungul timpului!
Sper sa va placa capitolul! Va pup



Capitolul 17


A fost o zi cu adevarat minunata pentru toti, insa si obositoare.

Soarele rasari, anuntand inceputul unei noi sperante, unei noi zile.Totul afara stralucea datorita fulgilor mari de zapada ce au impanzit intreg peisajul. Frigul nu incetinea sa apara, intensificandu-se in fiecare clipa. Desi acest lucru se intampla, nimic nu putea opri “Gasca de Nebuni” sa se distreze.
Atat de matinali, se imbracara in hainele specific si plecara catre partie. Drumul a fost destul de greu, deoarece zapada crescuse considerabil in ultimele 24 de ore, asta insemnand ca partia era numai buna de schiat.
Timpul a trecut destul de repede, incat nimeni nu a simtit ca au ajuns deja la destinatie.
-Sa mergem!, spuse Naruto agitat afisand un zambet cordial.
-Eu ma duc pana la magazine sa imi iau ceva, spuse Sasuke zambind si el.
Toti aprobara, dupa care isi continuara drumul. Fiecare isi lua schiurile si se indrepta catre partie.

Sasuke intra intr-un magazin frumos, unde in vitrina erau afisate fel si fel de bijuterii, care mai de care maii frumoase.
Acesta lua un inel din aur alb, cu un diamante micut, iar acesta inconjurat cu safire mici. Plati vanzatoarei dupa care se indrepta catre prietenii lui.

Pe partie , distractia era in toi, iar cel care se alatua nu era altul decat Sasuke. Toti se bateau cu zapada, se intreceau.Totul era frumos.
Acesta urca in varful partieim desi accea portiune era destinata doar profesionistilor dupa care isi facu curaj sa spuna:
-Sakura Haruno! Vrei sa fi logodnica mea?
Am facut-o si pe asta.Nu ma gandeam ca o sa mai pot vorbi.


Acesta cobori cu grija, oprindu-se in fata Sakurei. Aceastia se priveau intens in ochii fiecare ramanad fara cuvinte. Privirile vorbeau pentru ei, insa de aceasta data erau necesare si vorbele. Toate persoanele existente pe aceea partie isi indreptasera atentia catre cei doi, parca si ei traind momentul alaturi de ei. Prietenii lor erau foarte fericiti, asteptand si ei un raspuns. Intr-un final pentru a spulbera orice supozitie se auzi vocea tremuranda dar puternica a Sakurei:
-Da, de o mie de ori da! Spuse Sakura chicotind fericita.
Intreaga partie rasuna de aplauzele turistilor, care au asistat la acest lucru minunat. Toti erau fericiti pentru cei doi.
Sasuke ii puse inelul rozaliei, aceasta ramanas stupefiata cand il privi. Era asa de frumos, incat nu iti puteai lua privirea de la el. Cei doi se sarutasera, aplauzele continuand sa rasune.
Toti prietenii lor ii imbratisara, oferindu-le cate un” Bravo” spus din inima.
Dupa acest eveniment, isi continuara distractia, meritand-o din plin. Cei doi erau foarte fericiti, iar dupa acest lucru, puteau simti ca se iubesc cu adevarat si ca totul va fi minunat intre ei doi.
Sakura se simtea ca intr-un basm, unde printul din povesti i s-a aratat, insa pentru ea Sasuke chiar asta reprezanta. Nu isi putea imagina viata fara el, si poate nici nu isi dorea acest lucru.
“Viata este mult mai frumoasa cand o traiesti in doi” si acest lucru era ca un motto pentru Sakura. Nu dorea nici un minut cand sa nu fie langa brunetul ei, iar sentimental era reciproc.

Intr-un final, ca si in basme, si povestea lor s-a terminat cu in sfarsit fericit, urmand sa se casatoareasca peste ceva timp, si probabil sa aiba copii.

The End!!
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 13 Aug 2011, 11:01

Primaaaa a hug
OMG laly in love
Imi place la nebunie sfarsitu huh?
Imi pare sau ca s-a terminat happy
Insa asta e... dap !
Astept un posibil sezon 2 heh
Te pup kiss Zbye hi!

P.S: Firar... nu pot sa spn "next" sad
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 13 Aug 2011, 14:29

Laly sa-mi fie rusine ca nu am mai trecut pe la ficul tau. Oricum azi am citit toate capitolele, dar imi pare rau ca s-a terminat. Oricum laly, sa sti ca a fost un fic foarte frumos.
Descrierea nu a lipsit ca de obicei ceea ce imi place foarte mult si e foarte bine.
Dialogul nici ei nu a fost sec si l-ai imbinat cu descrierea si normal ca actiunea nu e grabita deoarece ai descris ce e important.
Ai avut cateva greseli pe care ti le voi enumera:
,, maii '' - mai
,, un diamante '' - un diamant
,, alatua '' - alatura
,, partieim '' - partiei
,, accea '' - acea

Cam atat. In ret sa sti ca mi-a placut foarte mult acest fic Laly si te felicit pentru el.
Succes cu celelalte ficuri, scumpa mea.
Iepurasul Perry te iubeste good kiss
Sus In jos
Yuko
Academy Student
Academy Student
Yuko

Sex : feminin Localizare Localizare : un loc uitat de lume si numai de mine stiut
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : just...a smile

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 13 Aug 2011, 16:40

A fost foarte frumos acest fic, sincere felicitari in love
Pacat ca a trebuit sa se termine insa fiecare fic are un sfarsit!
Mult succes cu celelalte kiss
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 13 Aug 2011, 17:16

Buna, surioaraa in love
Doamne cat de mult mi-a placut. A fost extrem de frumos, nemaipomenit huh?
Totul este intr-o perfecta armonie. Descriere ai din plin, ca deobicei. Te axezi pe sentimentele personajelor, ceea ce e extraordinar. Dialogul este atat cat trebuie si deloc sec...
Actiunea a decurs destul de lent. Capitolele au avut un aspect placut si erau usor de citit.
Vad ca greselile de tastare ti le-a enumerat Kira, deci nu are rost sa o fac si eu.

Deci mi-a placut extrem de mult acest fic si imi pare rau ca s-a terminat. Eh, macar s-a treminat frumos heh
Spor la scris si la celelalte ficuri, draga mea a hug
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Iubire sub Semiluna - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Joi 18 Aug 2011, 11:48

Miau miau !

Aoleu mami sad Cat am lipsit, nu imi vine sa cred. Ufff, deci mami. Imi pare asa de rau ca s-a terminat. Stii cat imi placea acest Fic. Of of.

Pai ce pot spune ? Un final extrem de frumos. Imi place foarte mult. Descrierea ca de obicei la tine a fost si inca cum. Ai descris sentimentele foarte frumos, mi-a placut.

Actiunea .. ei bine actiunea nu a fost deloc grabita. Ba chiar ai mers lent, a fost dezvoltata si nu ai trecut de la o idee la alta. Frumos. Am simtit ca si cum as fi in mijlocul actiuni. Asta conteaza mult

Dialogul a fost ok. Nici lung, nici sec. L-ai adaugat exact cand era nevoie de el. Se imbina frumos cu descrierea.

Estetica .. ce pot sa mai spun, mami ? Estetica este impecabila ;x Imi place aspectul capitolului si asezarea in pagina. Greseli nu am vazut.

Greseli de ortografie, gramatica, tastare.

De indata ce ti le-a spus femeia mea ;x Nu consider ca mai are vreun rost sa le enumar si eu.

Eh, mami, fic-ul este extraordinar. Mi-a placut la nebunie. Il ador ;x Imi pare asa de rau ca s-a terminat sad Insa na, orice are un sfarsit, nu ?
Felicitari pentru acest Fic minunat. Intr-adevar esti una dintre talentele forumului nr1
Ihh, te iubesc mami kiss
Succes pe viitor. Sa o ti tot asa in love


Apropo.. imi cer iertare pentru groaznica mea intarziere. Nu se va mai repeta.

Pupici cei mai duci pentru mamica mea good
Sus In jos
Melania*
Academy Student
Academy Student
Melania*

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/meliss.96mely
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 22
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Vizionarea animeurilor, scrierea/citirea ficurilor etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :D

Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19Sam 27 Feb 2016, 15:54

Heii Layla , am citit ficul tau si as vrea sa-ti spun ca mi-a placut extrem de mult. Desi pe la inceput era cam sec pe parcurs ai imbunatatit tot ceea ce tine de descriere, actiune s.a Bravo tie! Abia astept sa-ti citesc viitoarele tale ficuri! Pupici multi! love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire sub Semiluna - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire sub Semiluna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-