Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire sub Semiluna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Dec 2010, 15:27

hey...m-ai lasat in suspans , oricum imi place cum ai evoluat si astept next-ul ! Bye
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Dec 2010, 15:32

Nu-mi vine sa cred ca tot tu ai scris si capitolul asta dar si pe primul! Ai evoluat foarte mult! Bravo! Iubire sub Semiluna - Pagina 2 384738
Sus In jos
ღTweetyღ
Genin
Genin
ღTweetyღ

Sex : feminin Localizare Localizare : my world and mine alone
Nr. mesaje Nr. mesaje : 235
Puncte : 281
Reputatie Reputatie : 39
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen...
Stare de spirit Stare de spirit : Eu !? Mereu naiva cand vine vorba de EL.

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Dec 2010, 18:10

Suspans...imi place...sper sa pui next-ul mai repejor.Bye! kiss
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Dec 2010, 17:46

Capitolul 4:
Barca se apropia de locul unde se afla trupul meu,cand dintr-o data aud o alta vocea de fata tipand:
-Uitati-o!!

-A murit!,continua cineva cunoscut
Sunetele vagi ma ambitionau sa ma concentrez pana cand un sunet asurzitor se auzea.Credeam ca asa suna totul cand mori dar ma inselam.O mana calda imi atinse corpul fara vlaga,strangandu-ma a piept.Dintr-o data tot pamantul a disparut de sub mine,simtind ca zburam.Constientizam ca delirez,incercand sa fiu cat mai lucida,intelegand ca cineva ma ridicase de pe sol ducandu-ma undeva in siguranta.Corpul imi tremura involuntar,ranile sangerau,pielea era rece si vanata,iar sufletul meu tipa de durere.Suferinta era aceentuata de orice miscare brusca pe care o faceam.In cateva minute am simtit o bluza uscata peste hainele mele ude ce imi acopereau umerii.Zgomotul asurzitor se estompase,intr-un final devenind inexistent.Din nou senzatia ca zburam reaparea.Ajunsesem intr-o camera de hotel.Simteam cum hainele ude,erau indepartate fiind inlocuite cu cele uscate.Am fost pusa pe o suprafata moale,considerand ca ma aflam in pat.Ma afundam usor in patul moale si pufos pana cand m-a luat somnul.Aveam un somn asa de profund incat nici macar visele nu au dorit sa ma deranjeze.
Razele soarelui patrundeau in obscuritatea camerei dandu-i alte note de culoare.Usor camera capata valentele specifice luminii.Am intredeschis ochii dar lumina prea puternica ma impiedica sa observ prea multe.Incetul cu incetul m-am obisnuit cu lumina orbitoare.L-a inceput vedeam doar mici contururi dar acum puteam sa observ parul ravasit,lipsit de culoare a brunetului intins cu capul pe patul meu stand pe un scaun.Poate ca daca in acel moment m-as fi putut misca primul impuls ar fi fost sa il strang in brate.Desi acum puteam spune ca sunt mai bine era doar o aparenta.Simteam cum corpul imi poate lua in orice moment foc,iar piele era acoperita de bandaje.Miscarea mea brusca l-a facut pe brunet sa tresara si intr-un final am reusit sa ii stric si somnul.Privea asa de uimit la mine.Ochii lui de culoarea cihlimbarului erau brodati de cearcane adanci,iar lacrimile ii brazdau intreaga fata.Mi-a strans mana intr-a lui sarutand-o.Simteam cum inima imi sta in gat neputand sa rostesc nici macar doua cuvinte.
-Buna dimineata,spuse el pe un ton grav.
-Buna,am reusit eu sa ingan.
-Cum te mai simti? ma intreba el.
se uita asa de atent la mine,pana cand s-a ridicat si si-a pus mana calda pe fata mea.Simteam cum corpul imi ia foc dar speram sa fie doar o simpla senzatie trecatoare.
-Ai febra,afirma acesta.
Iesi din camera rapid,intorcandu-se cu o pastile si cu o buacata de panza uda.Mi-a dat pastilele si mi-a pus panza pe frunte.Apa rece imi facea corpu sa tremure.
-Unde sunt ceilalti? am intrebat eu
-Au dormit dupa care au plecat la plaja.
-Si tu de ce esti aici?
-Nu este momentul potrivit,imi raspunse Sasuke.
Febra incepea sa scade treptat.Timpul trecea repede in compania brunetului,si inca nu am inteles de ce si-a pierdut toata ziua avand grija de mine.
Cand prietenii mei au intrat pe usa deja noaptea pusese stapanire pe intregul univers.Ochii lui Sasuke erau din ce in ce mai reci,cearcanele sale accentuandu-se.Dupa ce am vorbit putin cu ei,acestia s-au refugiat in camerele lor,observand oboseala ce domnea in incapere
-Sasuke,odihneste-te.Eram chiar ingrijoarata pentru el,poate chiar mai ingrijorata decat eram pentru mine.
-Daca nu as fi atat de obosit nu as fi acceptat si as fi stat sa am grija de tine,imi raspunse el simtindu-se putin sarcasm in vocea sa.
S-a pus langa mine in pat,privind absent peretii.In cateva minute il luase somnul.Oboseala il doborase avand in vedere ca a avut grija de mine atata timp.Desi dormisem atat nu puteam nega ca si eu sunt obosita asa ca m-am decis sa urmez exemplul brunetului.Am avut un somn dulce si fara vise sau cosmaruri.M-am trezit dorind sa ma ridic din pat,dar am dat de ochii brunetului.Ma privea atent cand dintr-o data s-a apropiat de mine sarutandu-ma.Desi normal ar fi trebuit sa fug,nu am facut-o.Desi eram in siguranta,simteam ca plutesc in adevaratul sens al cuvantului acum.Simteam ca ma indragostisem iremediabil de el.Gandurile mele nu se mai opreau cand l-am privit ridicandu-ma din pat.Acesta m-a prins de mana tragandu-ma langa el,strangandu-ma in brate.Nu mai stiam cum sa reactionez desi era placut sa fiu langa el.Pe chipul sau aparu o lacrima.NU intelegeam de ce plange,dar l-am strans si eu in brate.
-Ma bucur ca esti bine,spuse el cu un mic zambet pe fata
Eram stupefiata.Nu intelegeam reactia sa si nici nu ma asteptam la asta de la el,desi ma bucura faptul ca ii pasa de mine cu adevarat.M-a strans de mana ducandu-ma pana in fata bagajului sau.A cautat ceva in el,cand a scos o cutiuta de catifea.A scos din ea un lantisor cu o piatra de culoarea safirului.
-Este o amintire de la bunica mea,care m-a rugat sa i-l dau unei fete speciale si cred ca este momentul ca acesta sa isi gaseasca locul.
Ramasesem absolut uimita.Era asa de frumos si tot ce puteam intelege de la el era ca eu eram acea fata speciala din viata lui.
-Nu pot sa il accept.Este un cadou de la bunica ta,am spus eu cu o voce suava.
Acesta imi puse doua degete pe buze dupa care mi-a pus colierul la gat.Era asa de fin si de frumos.Inca nu imi venea sa cred ca era de la el.
-Ti se potriveste perfect.Parca este facut pentru tine.
ACesta ma strange in brate si ma saruta pe obraz.Il priveam inca uimita,dupa care l-am strans in brate,cazandu-mi doua lacrimi.Erau lacrimi de fericire si il iubeam.
-Desi poate este mult prea devreme as vrea sa te intreb daca vrei sa fi iubita mea.
Nu ma asteptasem la asta si din nou ma luase prin surprindere,ramanand cu gura cascata.
-Da,am spus eu convinsa de acele cuvinte dupa care l-am strans in brate.
Eram indragostita de el,imi luase inima cu totul.Mi-a dat drumu,plecand sa ma schimb dupa care aveam de gand sa mergem pe malul marii sa ne plimbam.
Intr-un final am terminat sa ma aranjez asa ca am iesit impreuna din camera.Hotelul era pustiu,nefiind decat noi.Am presupus ca toti erau pe plaja fiind o zi atat de insorita,desi era deja ora 5.
Ne plimbam ,tinandu-ne de mana.Ne-am alergat pe plaja,ne-am aruncat prin nisip,totul fiind perfect pentru noi doi.Timpul trecea rapid pe langa noi desi noua nu ne pasa de nimic.Eram deja intr-un univers creat de noi.
Ne-am asezat pe nisipul umed privind apusul.Era asa de frumos iar razele sangerii dadeau pete de culori albastrului.
-Dupa fiecare apus,urmeaza un rasarit desi acest apus arata sfarsitul zilei,sfrasitul multor lucruri,spuse brunetul meditand.
-Poate ca ai dreptate,desi apusul este o parte care imi place
Era asa de romantic acel peisaj.Noaptea se instala si odata cu ea si semiluna sclipitoare.Acesta ma stranse in brate spunandu-mi:
-Sti,aceasta semiluna are grija de noi doi si de dragostea noastra.
Semliluna..era asa de frumoasa stralucitoare,si pe langa asta eram uimita.Nu il cunosteam pe Sasuke asa,desi imi placea cu adevarat.


Ultima editare efectuata de catre Layla in Sam 11 Dec 2010, 13:35, editata de 2 ori
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Dec 2010, 17:50

Il ador! E fantastic, imi place la nebunie atitudinea lui Sasuke. Ti-as spune ca vreau repede next-ul, dar spun: cand reusesti sa il transcrii de pe foaie pe calculator, abia astept sa-l citesc! Iubire sub Semiluna - Pagina 2 384738
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Dec 2010, 18:31

frumos ...imi place si astept next-ul cand vei putea sa-l pui ! Nu vreau sa te sacai dar sper ca vei avea timp sa pui next-ul . pa
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Dec 2010, 18:41

Sigur.Sper sa il postez chiar maine ,dar sa vedem.
Multumesc pentru pareri si sper sa va placa! kiss
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Dec 2010, 20:15

UN FIC! ... cate un pic pic pic ... pannaaa n-o mai ramanea nimic ... lough ...

nu am citit eu prea mult dar merge ... Iubire sub Semiluna - Pagina 2 968803
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Dec 2010, 19:02

Capitolul 5:

Semliluna..era asa de frumoasa stralucitoare,si pe langa asta eram uimita.Nu il cunosteam pe Sasuke asa,desi imi placea cu adevarat.

Totul era mult prea perfect pentru a fi adevarat,iar asta ma ingrozea intru-un fel destul de bizar.
Luna ne fermeca pe amandoi cu magia pe care o emana.Un peisaj ireal,scos din basme.Ne-am ridcat impreuna,plecand spre hotel.Pe faleza muzica rasuna,fiind un blues.Am dat de prietenii nostri care erau uimiti pe langa faptul ca ma ridicasem din pat,ca eu eram impreuna cu brunetul.Toti ne priveau socati.Poate ca luna nu era indeajuns sa ne farmece asa ca din senin ploaia calda scalda pamantul.Toti au luat-o la fuga,asa ca si eu am vrut sa fac la fel doar ca Sasuke m-a tras inapoi langa el.Inca nu intelegeam ,dar m-a intors si incepu sa se miste cu mine pe ritmul melodiei ce se auzea.Din nou eram stupefiata.Credeam ca nu ii place sa danseze iar acum ce facea...Era placut sa dansam doar noi doi in ploaie.Dintr-o data m-a ridicat in sus,invartindu-ma si sarutandu-ma.
Sasuke nu inceta sa ma uimeasca.Melodia se termina,iar noi mergeam prin ploaie tinandu-ne de mana.Hotelul era destul de aproape dar a fost indeajuns pentru a ne uda toate hainele.Am ajuns in camera mergand direct in baie pentru a ma schimba in haine uscate.Nu mai doream inca o noapte de febra si de stat in pat asa ca m-am hotarat sa iau o pastila.Am mers in camera Hinatei si a blondului cu speranta ca are ea ceva pentru mine.Bine inteles ca Hinata mereu isi lua la ea o trusa medicala.
-Buna Hinata,am spus eu
-Buna Sakura,ce s-a intamplat? m-a intrebat ea putin speriata
-Nimic doream doar o pastila de raceala.
-Sigur,stai doar sa o gasesc.
Hinata cauta pastila in bagajul sau in timp ce eu ma asezasem pe pat,asteptand.Din baie iesi blondul,ce era putin uimit cand m-a vazut la el in camera,dar dupa un zambet cordial se aseza pe chipul sau:
-Buna seara Sakura,spuse el fericit
-Buna Naruto.
-Ce te aduce pe aici,ma intreba el
-A venit sa ia o pastila,ii raspunse de data aceasta Hinata
Intre timp dupa lungi cautari a gasit de ce aveam nevoie asa ca am iesit din camera lasandu-i pe cei doi singuri.Am intrat in camera,Sasuke nefiind pe nicaieri.M-am indreptat catre masuta din camera unde se afla o sticla cu apa plata,asa ca mi-am luat pastila.
M-am asezat pe pat,privind pe ferestrele deschise.Parea totul atat de banal ,dar in acelasi timp ceva ii dadea note speciale.Oboseala acumulata pe parcursul zilei,isi spunea cuvantul.Gandurile mele nu au apucat sa mai hoinareasca si in alte directii deoarece somnul le acaparase.Visele mele erau destul de ciudate.De cand am fost salvata din mare nu visam decat un fundal negru cu vagi puncte de lumina.Incepeam sa cred ca asta reprezenta ceva si eu nu intelegeam.Dupa o noapte destul de zbuciumata cu vise bizare au patruns si razele soarelui in obscuritatea dormitorului si in visele mele,alungandu-le si trezindu-ma.
M-am ridicat din pat,dar constat cu stupoare ca eram singura in camera.M-am schimbat,dar nu inainte sa imi fac un dush revigorant.Mi-am prins parul,iesind din camera,mergand sa bat si la celelalte usi pentru a-mi trezi prietenii.Nimeni nu imi raspundea,asa ca ma gandeam ca ei erau pe plaja.Ies din hotel mergand inspre plaja dar,chiar inainte sa calc pe nisipul arzator,cineva ma prinse de mana.
Prima impresie a fost ca era Sasuke,el avand acest obicei.M-am intors,dar in fata mea apare un blond cu ochii caprui ce ma fixa cu privirea.Se uita cu o privire amenintatoare la mine ce ma speria.
-Ce cauta o fata frumoasa ca tine singura,intreba el
-Nu sunt singura si acum da-mi drumul.
M-am smucit din mainile baiatului plecand pe plaja.I-am observat pe prietenii mei in apa,asa ca m-am asezat pe nisipul cald,ramanand in costum de baie.Nu am vrut sa intru in apa asa ca stateam pe nisip,lasand soarele sa-mi scalde privirea.Priveam absorbit de cerul albastru cand picaturi de apa cad pe corpul meu.Nu era nimeni altul decat Sasuke.
-Hai in apa,imi spuse acesta
-Nu mai intru dupa ce am patit,am spus eu putin speriata.
Acesta ma ridica dupa nisip tragandu-ma in apa:
-Promit ca am eu grija de tine,nu o sa ti se intample nimic.
Acest lucru ma linistea foarte mult,dar tot imi era frica.Cand valurile marii mi-au atins picioarele am vrut sa fug dar Sasuke m-a luat in brate intrand cu mine in apa.M-am agatat de gatul brunetului strangandu-l in brate.Lacrimile imi invadasera ochii curgand pe pielea brunetului.Acesta simtind,ma puse jos in apa si se uita la fata mea.Cand picioarele mele atinsera nisipul marii,mi se facuse si mai frica.
-Iarta-ma,nu am vrut sa fac asta,spuse el trist
-Nu este nimic,am spus eu printre lacrimi
Desi imi era frica nu vroaim sa il vad trist.Acesta mi-a dat drumul ,dar in acel moment incepusem sa intru in panica.Totul se invartea in jurul meu,avand senzatia ca in orice moement ma voi prabusi in apa.Sasuke observand asta,ma trase la el in brate mangaindu-mi usor fata.Imi saruta buzele,spunandu-mi la ureche ca totul va fi bine.


Ultima editare efectuata de catre Layla in Vin 24 Dec 2010, 13:08, editata de 2 ori
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Dec 2010, 19:09

imi place si astept next-ul Iubire sub Semiluna - Pagina 2 68543
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Dec 2010, 20:15

Ce imi place Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 Descrierea e foarte buna Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 962758 ..Nex-tu mai repede Iubire sub Semiluna - Pagina 2 836813 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 836813 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 836813
Sus In jos
Cineva
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 144
Puncte : 164
Reputatie Reputatie : 24

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Dec 2010, 21:10

bravo ,se vede ca ai muncit mult, de aceea am sa te laud si iti urez mult succes
Sus In jos
susan22
Genin
Genin
susan22

Sex : feminin Varsta : 24
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit : Melancolica

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Dec 2010, 20:55

Grozav.Te descurci excelent.
Pune NEXTU Iubire sub Semiluna - Pagina 2 836813 .
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 21:58

Super...imi place cum scrii...pune net-ul ca vreau sa vad ce se mai intampla.Spor la scris!
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 22:38

Capitolul 6:

Imi saruta buzele,spunandu-mi la ureche ca totul va fi bine.

Am iesit impreuna pe tarmul marii,asezandu-ne pe nisipul ud.Priveam in larg,zarind vapoare ce se indreptau in larg,pescarusi ce zburau facand galagie,sau copii ce se jucau.Totul era asa de frumos,desi incepeam sa cred ca nici unul nu realiza cat de periculoasa este apa.Prietenii mei,radeau alergand-o pe Hinata,pana cand Naruto a ajutat-o.Au iesit cu totii din apa care se racea.Fericirea lor ma bine dispunea si imi alunga senzatia de teama,creata de mare.
-Am o idee,spuse Temari spargand tacerea ce ne invaluia.
-Ce idee? intreba Shikamaru
-Ce spuneti de un foc de tabara?
-Imi place,o aproba Tenten.
Toti eram de acord,surazand la ideea prieteni noastre.Cand totul a fost hotarat,ne-am ridicat de pe nisipul ud,plecand catre camere pentru a ne schimba si aranja pentru micuta petrecere data de noi.Tot drumul am vorbit despre ce aveam nevoie sau ce vom face.Eram semi absenta.Desi auzeam conversatia nu doream sa vrobesc cu nimeni.Nu puteam alunga acel sentiment ce ma invadase.Gandurile mele zburau in toate partile,pana cand am ajuns la hotel,iar atentia mi-a fost captata de treburile ce le aveam de facut.Inafara de faptul ca trebuia sa ma aranjez,ii promisem Hinatei ca o ajut si pe ea pentru a se aranja.
Am intrat in camera impreuna cu Sasuke.Eu am intrat rapid in baie,pentru a ma pregati lasandu-i si brunetului intimitate.Presupun ca am stat si mam privit in oglinda destul de mult timp,trezindu-ma la realitate ciocanitul usii.
-Sakura,te cauta Hinata,spuse brunetul
-Spune-i ca o sa trec eu pe la ea.
Eu inca nu ma pregatisem,deoarece ramasesem blocata in fata oglinzii.Am intrat rapid in dush,revigorandu-ma dupa care m-am schimbat in hainele pentru micuta petrecere.
Am iesit din baie,pasin usor,cand doi ochii de un negru intens stateau si ma priveau de pe balcon:
-Ce frumoasa esti,spuse acesta parca fermecat
-Multumesc,am inganat eu inrosindu-ma.
Am iesit din camera lasandu-l pe brunet singur,mergnad sa imi ajut prietena.Cand am intrat la ea in camera,constat ca Hinata era deja imbracata.Purta o rochita bleu ce ii venea perfect.O primise cadou de la mine anul trecut.Am aranjat-o pe Hinata,dupa care am asteptat-o pe Temari si Tenten.Intre timp discutia mea cu Hinata ajunsese la Naruto:
-Cum se comporta Naruto?,am intrebat eu curioasa
-Este bine,imi place foarte mult de el,mi-a spus aceasta
Discutia noastra nu a durat mult,fiind intrerupta de prietenele noastre ce erau pregatite de distractie.Am iesit impreuna afara unde ne asteptau baietii,cu focul de tabara deja facut.Toti s-au intors privindu-ne.Au venit la noi luandu-ne cu ei.Sasuke a pus o melodie,dupa care m-a invitat la dans.Toate perechile se avantau in lumea muzicii si a dansului.Muzica ne purta pe un alt taram,iar pentru mine in acel moment,nu existam decat noi doi,in propriu nostru univers.Acest sentiment era placut.El ma facea sa ma simt bine,iubita,frumoasa.Sa dansez cu el era bine.Desi imi doream ca acel moment sa nu se termine,ne-am oprit cu toti cand melodia a luat sfarsit.Ne-am asezat in fata focului ce mocnea usor.Tenten s-a dus pentru a pregati pentru fiecare ciocolata calda.Frigul se lasa usor deasupra noastra,facandu-ne sa tremuram.Hinata deja incepea sa tremure foarte tare,dar Narut-o i-a oferit geaca sa tinand-o la pieptul sau.Priveam pierduta la ei,si imi placea.Formau un cuplu foarte dragut.Intr-un final a apaurt si Tenten,incalzindu-ne putin.Muzica a pornit din nou dar eu nu mai doream sa dansez asa ca am ramas sa privesc focul.O mana ma atinse pe umar,speriindu-ma.M-am intors si am dat de chipul brunetului.Avea o patura albastra in mana.Acesta o pune pe mine,facandu-ma sa ma simt mai bine si sa tremur usor.Il priveam atenta,incercand sa inteleg de ce este atat de grijuliu cu mine.Era peste puterea mea de a intelege,desi nu puteam spune ca imi displacea.Micutul colier sclipea in lumina focului,atragandu-i atentia:
-Ma bucur ca iti place,imi spuse acesta pe un ton glacial.
-Cui nu i-ar placea?Desi aceasta intrebare era mai mult pentru mine.
Dupa acest lucru s-a lasat o liniste deplina.Amandoi priveam spre foc,gandindu-ne profund.Acesta vine langa mine,prinzandu-ma de mana.Atingerea sa tandra,ma facea sa ma simt perfect.Nu mai simtisem asta niciodata.El era persoana speciala din viata mea,si puteam sa fiu sigura de asta,neintelegand de ce.Ne priveam desi nu spuneam nimic.Nu aveam nevoie de cuvinte.
Nu era o liniste si o tacere stanjenitoare,ci doar placuta.
-Desi poate este mult prea devreme sa spun asta,Te iubesc Sakura,spuse acesta pe un ton jos,pentru a auzi doar eu.
Ma inrosisem toata,iar mirosul si respiratia sa imi taiau rasuflarea.Era un print,sau poate chiar mai mult de atat.
-Si eu,am spus pe acelasi ton,desi nu intelegeam de ce.
M-am uitat in jur,cand constat ca prietenii nostri se uitam la noi.Atunci incepeam sa pricep.
M-am ridicat de langa brunet,dar imi pierdeam echilibrul.Am cazut jos,lovindu-ma cu capul de lemnul tare ce zacea pe pamant.Sasuke nu ajunsese la timp pentru a ma prinde.Imi pierdusem cunostinta,capul sangerandu-mi usor.Toti alergara spre mine fiind speriati de moarte.Sasuke m-a luat in brate fugind cu mine afara din hotel fiind urmat de prietenii mei.Toti erau speriati,nestiind ce sa faca sau unde se indrepta Sasuke.


____________________________________________________________________________________
Astept comentarii..si sper sa va placa.


Ultima editare efectuata de catre Layla in Vin 24 Dec 2010, 09:26, editata de 2 ori
Sus In jos
S$hiva>
Genin
Genin
S$hiva>

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : <somewhere where you do not know >
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 140
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : MUZICA,tobe
Stare de spirit Stare de spirit : h@@pp!*

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 00:02

e super fikul sper sa pui cat ami repede next-ul!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 00:04

imi place mult..sper sa pui cat mai repede next-ul!
Sus In jos
Devillish - BANAT
Academy Student
Academy Student
Devillish - BANAT

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : -15
Reputatie Reputatie : -21
Stare de spirit Stare de spirit : aham...

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 00:41

Mda,pai scuze Kira ca iti distrug visurile,dar tu Layla...de unde ai luat ideea?Cumva ai furat-o ca mie asa mi se pare!Da,vezi bine,ce am spus.De ce nu spui cine e de fapt autoarea?Adika eu...desigur ca personajele sunt schimbate in Sasuke si Sakura,in rest totul e plagiat.Frumos,foarte frumos!
Nu ne intereseaza!
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 06:36

Mama da' tu esti autoarea tuturor ficurilor, nu? Iubire sub Semiluna - Pagina 2 947835 Iubire sub Semiluna - Pagina 2 947835 Asa e! Sa ne fie rusine! Si mie si ei! Ce pot sa mai zic?
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 07:05

Dragul meu /Draga mea Devillish:
1.Unu la mana eu nu plagiez,iar aceasta poveste este facuta de mine,ideea este ca tocmai aseara am terminat de facut acest capitol datorita faptului ca nu am avut timp.
2.Te rog frumos sa iti vezi de treaba ta,pentru ca observ ca nu ai altceva de facut decat sa inventezi,ca eu as plagia.Uita-te cu atentie ce citesti,si lasa-ti minciunile.
3.Nu am nevoie de linkul tau pentru a sti ca nu este plagiat,ci facut de mine,si de acum inainte sa nu mai vad linkuri puse cu alte forumuri aici.


Multumesc de intelegere!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 08:07

Vad ca ai trecut pe la milte fikuri.Ai ceva cu noi?Spune-ne in fata...dar eu nu cred.Cred ca nu ai ce face si iti doreai sa vezi cum reactionam.Cu ce tupeu spui ca e plagiat?Ai vreo dovada?Nu prea cred.Poate scri tu un fik care va fi singurul neplagiat de aici,nu?Fata asta a muncit din greu sa scrie fikul la fel ca si altele iar tu vi aici sa spui ca e plagiat?Pentru asta te-ai inregistrat?
Sus In jos
Renee
Genin
Genin
Renee

Sex : feminin Localizare Localizare : la mine,la tine,oriunde...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 167
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : muzica
Stare de spirit Stare de spirit : mmm..cam plictisita

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 10:33

Doamne...si asta e plagiat.Toate sunt ale lui,sau ale altora..Vad ca nu are ce face...sa nu ne enervam pentru cineva ca el.
Imi place mult fikul tau si sper sa pui continuarea.
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 11:15

Kirara a scris:
Vad ca ai trecut pe la milte fikuri.Ai ceva cu noi?Spune-ne in fata...dar eu nu cred.Cred ca nu ai ce face si iti doreai sa vezi cum reactionam.Cu ce tupeu spui ca e plagiat?Ai vreo dovada?Nu prea cred.Poate scri tu un fik care va fi singurul neplagiat de aici,nu?Fata asta a muncit din greu sa scrie fikul la fel ca si altele iar tu vi aici sa spui ca e plagiat?Pentru asta te-ai inregistrat?

Bravo Kira! :>:D<: Sa sti ca ai mare dreptate! Eu sunt cu tine! Si daca o tine tot asa cu siguranta v-a fi dat afara! Sa nu mai comenteze daca nu-i place! Si poate ar trebui s vi si cu dovezi atunci cand nu sti ca ficul e plagiat. Daca creatorul de drept al ficului nu se plange ce drept ai tu sa o faci. Le-ai facut tu pe toate? Nu cred!
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sub Semiluna - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 16:17

Vai, chiar nu stiu cum poti fi asa de calma, Layla... Pe mine una ma luase cu palpitatii, nu alta, cand citeam comentariile. Oricum, sa nu ii bagi in seama pe cei care se trezesc asa vorbind, degeaba.
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 17:00

Multumesc pentru comentarii,nu as avea de ce sa nu fiu calma,m-a deranjat doar atitudinea sa,oricum ma bucur ca am scapat de el..

De fic,o sa il continui bine inteles,dar sa vad cand am timp sa il fac,sper cat mai repede.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire sub Semiluna - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sub Semiluna   Iubire sub Semiluna - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire sub Semiluna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-