Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 16:04

Waw ce tare ce tare ce tare, deci ma minununezi,
Naruto roagate sa nu trec in noaptea asta pe la tine,
Ai un capitol minunat iubito astept next.si mersi ca mai an
untat.
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:10

Buna-buna. Multumesc de anunt.
Sa incepem cu inceputul:
Imi place foarte mult ideea capitolului recent si imi pare rau ca am tras chiulul la celalalt capitol.
Am mai intalnit undeva ideea cu Sakura fiind profesoara, dar ma amuzat cum se poarta elevii cu profesoarele lor.
Vestea cu Naruto care s-a dus la Orochimaru nu prea mi-a placut, desi eu cred ca se alatura sa il scoata pe Sasuke. Am dreptate, am :>>
Deci, nu ne mai tine asa mult in suspans si hai cu continuarea, anuntanu-ma bine inteles.

Kiss from >>Soricel~nebun<<


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 15:55

Capitolul 6 . Daca asta a fost alegerea lui ...


Sakura POV :


Priveam in gol avand un sentiment ciudat , inima ma durea , sufletul imi era inghetat iar mintea imi repeta ca este vina mea . E , e doar vina mea ! Daca nu l-as fi fortat pe Naruto sa imi promita ca il va aduce pe Sasuke inapoi , acum era cu mine . Sunt sigura ca el stia ce trebuie sa faca , el mereu actiona fara a gandi si totusi totul ii iesea perfect , e doar vina mea !


O lacrima mi se scurse incet pe obraz urmata de celelalte , plangeam ! Mi-am dus mainile la ochi incercand sa le opresc dar fara folos . Ma uit urat la Jiraiya iar cu pasi repezi ma indrept spre patul lui . Il iau de guler si il ridic in sus . Privirea mea se intalni cu ochii lui care erau calmi si intelegatori .


Din instinc i-am dat o palma si am cazut jos incepand sa plang in hohote . Cum s-a intamplat asta ? De ce el ? Lui Orochimaru nu ia fost deajuns ca mi la luat pe Sasuke ? De ce pe Naruto ? Urasc intrebarile retorice , Doamne de ce eu ?


Ma uit la Jiraiya , Tsunade si Kakashi dupa care privirea mea o cauta disperata pe Hinata . Ea spre deosebire de mine nu a varsat nici-o lacrima , statea in acelasi loc privind in gol . Se vedea pe fata ei cat de mult o durea , ne-am promis ca vom lupta pentru sat , pentru pace .


Eu fiind printesa , Tsunade mi-a zis ca datorita relatiei stranse pe care o am cu Hinata aceasta a devenit preoteasa . Ce rol are o preoteasa ? Simplu ! Ea poate controla demonii , poate creea un fel de legatura pentru a le afla punctele slabe . In afara de asta o preoteasa poate poseda si puterile printesei dar din pacate asta e cam periculos pentru ea .


Revenind , privirea ei nu exprima niciun sentiment exact ca o papusa pe care daca o pui intr-o vitrina sta si se uita fix intr-un punct . Ofteaza scurt si se uita la mine , incerca sa schiteze un zambet dar se vedea ca nu era in stare de nimic . Se uita la Jiraiya cerandu-i din priviri sa ne zica ce sa intamplat .


- Naruto se antrena cu Bee pentru a o putea controla pe vulpe , iar in cinci luni acesta ia castigat puterea si increderea . Acum trei saptamani am hotarat sa ne intoarcem dar ... in drum spre sat ne-am intalnit cu Sasuke , Orochimaru si inca un mascat . Dupa un schimb de replici Sasuke si-a activat sharingan-ul si ia aratat ceva lui Naruto , cu un jutsu am putut observa ca cei care-l insoteau pe Uchiha nu stiau despre ce e vorba . Dupa Naruto s-a indreptat spre Sasuke si s-au imbratisat " Frate langa frate !" au fost ultimile lui cuvinte .


Jiraiya isi lasa capul in jos oftand zgomotos si adaugand ca prin incercarea de a-l face sa se razgandeasca a ajuns in spital . Incet simteam cum inima incepea sa ma doara iar privirea mi se incetosa , mi-am lasat doua lacrimi sa-mi inunde chipul .


Tsunade ne anunta ca din surse sigure a aflat ca in doua zile Orochimaru trebuie sa se intalneasca cu cei din Akatsuki pentru a face un armistitiu . Pufnesc lasandu-ma asemeni unei pene sa cad pe parchetul rece al spitalului . Imi ridic privirea spre ea dar parca citindu-mi gandurile da negativ din cap zicand ca nu pot sa ma duc deoarece deja a trimis o echipa .


Intr-un minut am simtit doua brate puternice si totodata protectoare care ma trageau intr-o imbratisare calda . M-am intorc si i-am sarit in brate lui Kakashi , acesta imi mangaia spatele pupandu-mi parinteste fruntea . Ma despart de el uitandu-ma pe geam si strangand pumnul .


Stiam ca nu e bine ce fac si cata durere o sa-i provoc atat Hinatei cat si celorlalti dar trebuia . Simteam cum cuvintele nu vroiau sa fie rostite , cum inima imi batea din ce in ce mai repede iar durerea de cap isi facu si ea prezenta . Pentru cateva minute am privit in gol stergandu-mi lacrimile si oftand ...



- Daca asta a fost alegerea lui Naruto noi o vom respecta , pana la urma nimeni nu la obligat sa treaca de partea lui Orochimaru .


Toti se uitau la mine ca la felul paispe` dar intr-un final dand din cap afirmativ . Dar , deodata Tsunade se uita la Jiraiya si tresari ducandu-si mana la frunte si oftand scurt uitandu-se la mine . Ma fixa cu privirea dupa care imi zise ca nu are degand sa ma lase in misiune .


Ma incrunt uitandu-ma la ea suparata . Deodata Hinata imi zice ca pleaca pentru a face o plimbare , mi-am dat seama : vroia sa fie singura . Am imbratisat-o iar ea a disparut intr-un nor de fum . Tsunade imi repeta ca nu ma lasa iar eu ii repetam ca nu poate face nimic sa ma opreasca si asa am inceput o cearta.


Dupa vreo cinci minute mica noastra discutie a fost oprita de rasul lui Jiraiya . Se uita la Tsunade si dupa la mine ducandu-si mana la frunte si inchizand ochii .



- Se vede ca esti -se opri uitandu-se la Tsunade si chicoti rautacios- eleva maiestrei tale . il priveam ciudat desi eram obisnuita sa mi se zica ca seman cu ea , dar el a zis-o cu un subanteles total necunoscut mie si facand-o pe Hakage sa tresara . Mda ma rog , multa lume ne-a zis ca semanam pana si eu am uneori impresia ca incep sa am toanele ei .


Dupa doua ore in care Jiraiya mi-a mai povestit despre Naruto , Tsunade la pus pe Kakashi sa ma duca acasa si sa se asigure ca nu fac vreo prostie , atat eu cat si Hinata.


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 08:33

Foarte frumos happy2 ...imi place rock
Pai ...se pare ca Naruto a avut un motiv foarte bun pentru a se alatura lui Orochimaru think ...l-a mai si imbratisat pe Sasuke ...si a zis cuvintele alea huh? ...deci ceva sigur e la mijloc.
Ce pot sa spun ...tine-o tot asa happy2 a hug
Astept next-ul cat de repede poti. Spor la scris si te pup kiss
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:57

Am sa-ti spun ceva sincer ma bucur ca ai continuat ficul si nu l-ai inchis ar fi fost pacat intradevar pentru ca imi place mult . Cand pui nextul sa ma anunti .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 14:06

Capitolul 7 . Hinata , te rog !!


Au trecut doua zile de cand am aflat ca Naruto i s-a alaturat lui Orochimaru . Acel sarpe pe care-l urasc din toata inima mea , oare nu s-a plictisit sa-mi faca viata un cosmar ? Pff..te rog , Sakura ! Nici macar nu stie cine sunt , nici macar nu-i pasa de viata mea ..


Oftez si ma ridic din pat indreptandu-ma spre camera Hinatei . De cand a venit de la spital s-a inchis si numai vrea sa vorbeasca cu nimeni . Nu o condamn asa eram si eu , rupta de realitate vrand sa traiesc in lumea mea .


Cu mici retineri bat la usa si incerc sa-mi fac curaj sa o deschid . Defapt cred ca in acest moment as prefera sa ma lupt cu un ninja decat sa intru in camera de frica sa nu-i zic ceva ce ar putea sa o intristeze si mai tare .


Intr-un final imi iau inima-n dinti si deschid fara sa cer aprobarea . Am intrat cu ochii inchisi tragand aer in piept dupa care aprinzand lumina . Un tipat isi facu aparitia invadand incaperea in care ma aflam . O vedeam , statea acolo uitandu-se la mine cu ochii in lacrimi intr-o balta de sange .


Am reusit sa o intreb stins ce se intampla dar am observat o sticla de whisky goala si sparta . Mi-am dat o palma peste fata pentru a-mi reveni dupa care am luat-o in brate destinatia fiind spitalul . Pentru a ajunge mai repede ma teleportez ajungand imediat la receptie .


Fata care cred ca nu avea mai mult de 20 de ani ma privea ingrozita . Am inceput sa tip la ea sa-mi aduca o targa si sa pregateasca sala de operatii . Stiam foarte bine ce a facut Hinata , si-a oprit circulatia sangelui asta inseamna ca voi avea nevoie de cineva din clanul Hyuga .


Eram in camera de urgente iar sora mea era conectata la aparate . Hinata stiu ca te vei supara dar am nevoie de el , Neji ! Fac un semn cu mana si invoc o pasare poruncindu-i sa-l aduca imediat pe baiatul Hyuga si fara alte comentarii .


De ce ? De ce vrei sa ma lasi singura ? Hin` crezi ca nu sufar destul ? De ce ? Lacrimile au inceput sa-mi curga pe obraji facand cunostinta de podeaua camerei . Stateam in genunchi in asa fel incat sa-i pot tine mana intra mea .


Daca veneam mai repede tu nu erai in starea asta , daca-mi dadeam seama ce se intampla cu tine . E doar vina mea ! Sunt blestemata sa pierd fiecare persoana pe care o iubesc . De ce Doamne vrei sa mi-o iei la tine ? Ce ti-am facut de ma urasti ? Zi-mi ! De ce nu sunt eu in locul ei , de ce nu sufar eu si sufera ea ?


Deodata aud usa cum se deschide usor iar pe ea isi face aparitia familia Hyuga . Ma ridic din genunchi punand cu grija mana fetei jos . Privirea mea ii inspecta pe fiecare in parte , de ce au venit toti ? Vor sa ma faca sa cred ca acum le pasa de Hinata ?!


Ma uit la Neji care se uita la ea piedut , sora si tatal ei nu exprimau nici-un sentiment aratandu-mi cat de putin le pasa de viata ei ... singura care varsa lacrimi era mama Hinatei . Femeia isi indrepta pasii spre patul ficei ei dar nu reusi sa ajunga deoarece eu m-am pozitionat in fata ei .



- Am nevoie doar de Neji , voi plecati ! spun pe un ton autoritar si iritant . Femeia izbucni in lacrimi zicandu-mi ca vrea sa-si vada fiica si ca nimic nu o va opri . Ma uit cu greata la ea zicandu-i in scarba sa numai joace teatru deoarece cu mine nu-i merge .


Vizibil enervat tatal Hinatei se indrepta spre mine lundu-si sotia in brate in pozitionandu-se in fata ei . Toata aceasta scena imi provoaca greata rezultand intr-un final sa-mi dau ochii peste cap simtindu-mi nervii cum imi invadau mintea .


- Pana acum nu va interesat nimic de Hinata si acum de ce sunteti aici ? Ce vreti ? Vreti sa va bucurati de starea in care se afla ? Ei bine aflati ca eu nu voi permite asa ceva , deci va rog sa parasiti camera pana nu ma enervez si ...


Dar nu am continuat deoarece o voce imi striga numele autoritar . Tsunade ! Aceasta pasi in camera ocolindu-ne pe toti si examinand-o pe Hinata . Se uita la mine si ii explic in ce stare am gasit-o si alte detalii despre starea ei .


Imi zice ca o va opera personal deoarece eu sunt intr-o stare tensionata iar operatia ar putea da gres . Ii convinge pe asa zisii parintii ai Hinatei ca nu este nimic grav rezultand ca ei sa plece . Hokage cheama o asistenta pentru al pregati pe Neji dupa care isi indreapta privirea spre mine .


- Sakura , stiu ce inseamna Hinata pentru tine dar incearca sa intelegi ca orice sar intampla : parintii sunt parinti ! accentueaza ultimile cuvinte cu o urma de regret in glas . Imi dau ochii peste cap zicandu-i ca deja stie si ea povestea si nu le voi permite acelor persoane sa se infrupte din durerea prietenei mele .


Se uita atent la mine si ofteaza murmurand ceva inteles doar de ea . Imi "porunceste" sa ma duc acasa pentru a ma schimba deoarece eram murdara de sange . Dau negativ din cap si incepem sa ne contrazicem ca de obicei .


Deodata aparatul care arata bataile inimii Hinatei incepu sa bipaie amenintator . Am inghitit in sec iar Tsunade incepu sa strige dupa ajutoare . Nu , nu ma pot misca corpul nu vrea sa ma asculte . Stateam pur si simplu si ma uitam cum maestra mea incerca sa-i salveze viata iar eu nu faceam nimic .


Am inceput sa plang strigandu-i disperata numele . M-am napustit asupra ei lundu-i mana intra mea implorand-o sa nu ma lase singura . Inima imi era sparta in mii si mii de bucatele in timp ce corpul imi tremura necontrolat .


In incapere incepeau sa apara din ce in ce mai multe asistente si doctori deoarece din cate am vazut Tsunade reusi sa o restabileasca . Desi stiam ca maestra mea nu o va lasa sa moara pe Hinata lacrimile nu vroiau sa ma asculte si continuau sa curga asemeni unei cascade nesfarsite.


Inghitita in propriile lacrimi si pastrandu-mi o ultima farama de constiinta am auzit-o pe Tsunade cum striga dupa cineva sa o ia pe Hinata si sa o duca in sala de operatii . Atunci am izbucnit mai tare in lacrimi nevrand sa-i dau drumul sa plece .


Deodata simt doua maini puternice si totusi calduroase care ma trag de langa ea . Am inceput sa tip sa ma lase incercand sa ma zbat dar fara folos nu aveam nici-o putere . Hinata a luat cu ea si ultimul meu fir de viata pana si ultima mea farama de putere , totul !


Acum stau in bratele lui Jiraiya care pentru prima data nu-mi mai pare un afemeiat . Am incercat de cateva ori sa ma mai zbat dar fara folos era prea puternic pentru mine . Incetul cu incetul simteam cum oboseala ma cuprinde si somnul isi face aparitia .


- Ai grija de ea ! auzeam o voce calda si placuta . Am intredeschis ochii si am vazut-o pe Tsunade cum statea in fata mea si a lui Jiraiya - el ma tinea in brate - . Imi zambeste calduros pupandu-ma pe frunte si repetandu-mi ca totul va fi bine .


In acel moment am simtit o caldura care-mi invaluia corpul . Nu stiu de ce dar vorbele ei m-au linistit oferindu-mi o siguranta de nedescris . Desi eram ingrijorata am renuntat la a ma zbate in bratele sannin-ului si m-am lasat prada somnului stiind ca Tsunade va avea grija de toate .




Va kiss Angy` !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 14:48

Prima!
Edit dupa

Edit:
Ciuda-ciuda. V-am luat-o inainte la toti :>happy
Draga mea Angy, multumesc mult de anunt.
Cat despre next, mai pe scurt este mirific.
Ai descris atat de bine sentimentele Sakurei, frica cu care a intrat in camera, cum a gasit'o pe saraca Hinata in sange, cum se zbatea langa ea pentru a nu muri, totul extraordinar. Am simtit si eu acea tristete cu care se confrunta Sakura, iar din parte mea ai un mare felicitari.
Saracele... cele doua sis, prin ce trec. Mi-ar placea sa cred ca nu Hinata si-a facut asta singura, si ca cineva i-a inscenat totul, dar na, visele mele happy
Sper ca Tsunade sa o puna pe Hin pe picioare iar Sakura sa il vada in sfarsit pe Sasuke... ;;)
Da'mi de veste la next.

Kiss From ~Soricel~


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 20:32

A doua !!!!! Nu-mi vine sa cred ca sunt a doua si nu prima e lasa ca o sa fie si randul meu . Ficul tau prinde din ce in ce mai multa culoare si ma bucur mult pentru tine . Ai talent si o sa devi si mai buna de fiecare data . Sper sa evoluezi si mai mult pentru ca ficul asta e super . Spor la scris si sa ma anunti .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 01:24

Capitolul 8. "O prietena adevarata , te ia de mana si iti atinge inima ! "


Cand o usa a fericirii se inchide , o alta se deschide , dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis . Destinul mi-a deschis o usa spre realitate permitandu-mi sa o intalnesc pe Hinata . Dar eu ce am facut ? I-am dat cu piciorul vrand sa traiesc printre amintiri .


Si pana la urma ce e o amintire ? Nu e nimic ! Nu o poti vedea , nu o poti auzi sau atinge .. si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita. Oare asta este soarta mea ? Oare m-am nascut intr-un mod accidental , predestinata sa fiu doar o "alta" care se preface ca este fericitaa ?


Sunt rupta din ganduri de cineva care deschide incet usa salonului . A da am uitat sa va spun , dupa ce au bagat-o pe Hin` in operatie am lesinat din cauza stresului si Tsunade a insistat sa fiu internata . Partea buna e ca sunt in acelasi salon cu prietena mea si ii pot fi alaturi , asa cum ne-am promis.


Dupa ce asistentele s-au asigurat ca eu si prietena mea suntem bine au iesit din salon . Am incercat sa ma ridic din pat dar fara folos , la contactul cu podeaua picioarele mele cedasera facandu-ma sa ma razgandesc .


Ma uit la Hinata si constat aceasta camera era diferita de celelalte . Peretii erau de un roz spre alb , lenjeriile paturilor avand aceiasi culoare ca si peretii . In camera se aflau : trei scaune , doua noptiere si doua paturi -unul era intr-o parte a camerei si altul in cealalta- acestea fiind despartite de un geam ce iti oferea un peisaj sublim .


Mi-am luat inima-n dinti si m-am ridicat din pat sprijinindu-ma de noptiera de langa pat . Am tras aer in piept asteptand sa-mi recapat echilibrul dupa am pornit spre patul Hinatei . Mi-am tras un scaun langa ea asezandu-ma si lund de pe noptiera fisa ei .


Am inceput sa citesc atenta analizand si punand cap la cap fiecare fraza , fiecare cuvanta pana cand rasuflu usurata . Operatia a avut succes ! Un zambet nevinovat isi facu aparitia pe fata mea iar o lacrima mai rebela pleaca pentru a explora aceasta lume nemiloasa .


Ma aplec peste Hinata sarutandu-i fruntea atat de rece . Mica lacrima facu cunostinta cu chipul angelic al prietenei/surorii mele , facandu-ma sa observ ca se contopi cu o alta picatura incolora ce-si facu aparitia din aparatul lacrimal al Hinatei .


Ii iau mana intra mea si o privesc calduros . De ce ai facut asta ? De ce nu ai venit sa vorbesti cu mine ? Hinata , stii ca mereu voi fi aici cand vei avea nevoie de mine ? De ce vrei sa renunti la viata ? Scumpa mea stiu ca il iubesti , stiu prin ce treci dar ...


- Dar ai promis ca vei fi langa mine orice sar intampla ... tip la ea lasandu-mi lacrimile sa castige si sa-mi invadeze chipul . Imi duc mana la gura -semn ca eram speriata,neajutorata- si imi las capul in jos , plangand .


Atat stiu sa fac , sa plang ! Ma urasc ! Nu pot face nimic bine in viata asta ? Doamne de ce imi iei mereu persoanele la care tin cel mai mult ? De ce ma urasti ? Imi duc ambele maini la cap strangadu-l cu putere .


Inima incepand sa-mi bata din ce in ce mai tare iar tremuratul facandu-si aparitia . Nu , nu trebuie sa renunt ... trebuie sa fiu tare , pentru ea ! Imi sterg lacrimile incercand sa-mi controlez tremuratul dar nu reuseam iar calmantele imi erau acasa . Intr-un final reusesc sa ma calmez si imi ridic capul spre ea .


Dupa cinci minute o vad cum incetul cu incetul ochii ei se deschid permitandu-mi sa-i vad ochii lila . Am zambit printre lacrimi imbratisand-o strans , ea scapand un icnet de durere . M-am departat de ea permitandu-i sa respire iar Hin mi-a zambit asa cum o facea de obicei .


- Urato numai plange ca nu mor , doar nu crezi ca scapi asa usor de mine ? Daca eu dau ortu` popii cine-ti mai face de mancare , cine mai are grija de tine ? a inceput sa rada dupa care ma examina uitandu-se dubios la mine .


Un zambet rautacios ii aparu in coltul gurii si imi arunca bomba : " Ai facut cumva schimb de corp cu moartea ca arati exact ca ea ? " Tipic Hinata , mereu face haz de necaz facandu-ma si pe mine sa scot un chicot nevinovat .


Dar intr-un final imi zice ca ii este foarte somn si ca ar vrea sa se culce . Incepe sa rada zicandu-mi calduros sa numai plang ca imi fac rau dupa care urmand vesnicul ei sarcasm .



- Sakura , numai boci ca nu pot sa dorm si pun pariu ca Hokage-sama mi-a pus somnifere deoarece imi pica ochi-n gura . isi ia un ton calduros si continua . Serios acum , sunt bine mi-am revenit si te rog ai grija de tine ca nu-mi place sa te vad asa - se uita la mine cu o urma de regret - asta imi face mai rau decat orice .


Cu ultimile puteri se ridica si ma imbratiseaza , eu facand acelasi lucru . O vad cum rupe imbratisarea si se intinde in pat cascand . Imi spun sa se culce pentru ca are nevoie de odihna si o anunt ca ma voi duce acasa deci sa nu se sperie daca nu ma gaseste aici .


Imi zambeste iar eu o pup parinteste pe frunte ea adormind imediat . A adormit cu zambetul pe buze , desi stia ca e foarte slabita a vrut sa se asigure si sa ma asigur ca e/sunt bine . Hin' de-ai sti cat de recunoscatoare-ti sunt .


Mai arunc o privire analizand-o atent dupa care ma ridic de pe scaun si cautand in buzunarul de la pantaloni un creion si o foaie las un scurt mesaj . Dupa fac un semn cu mana disparand si aparand in casa , camera mea .


Le-am transmis asistentelor ca sunt bine si ca Hinata s-a trezit si are nevoie de odihna . Imi indrept privirea spre usa de la baie ordonandu-le picioarelor mele sa se indrepte spre incapere . Ajunsa , scap repede de hainele murdare si dau drumul la dus pentru a ma curata si relaxa .


- Dupa trei ore -


In sfarsit e gata ! Uff... pai dupa ce am facut un dus relaxant m-am hotarat sa fac curatenie deoarece in casa predomina mirosul de sange . Si uite asa ceasul indica ora 15:28 , oftez si ies din camera Hinatei aruncand o privire prin ea si zambind vazand peretele cu poze . Chicotesc si ma indrept spre bucatarie pentru a-mi face ceva de mancare .


Dar desigur planurile mele pentru o dupa-amiaza linistita au fost spulberate de inegalabila Tsunade . Vad cum porumbelul se aseaza pe degetul meu permitandu-mi sa-i iau biletul de pe picior . Pufnesc si ma indrept spre camera mea pentru a ma imbraca si a ma prezenta la biroul Hokage-lui .


Oare ce mai vrea si babaciunea asta de la mine ? Am un sentiment ciudat ...


Inca un capitol scumpilor a hug
Mi se pare mie sau fac capitolele mult prea lungi ? lough

Ehhh...Va kiss Angy` !!!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 10:51

edit:
Ei ce fulgerica esti, imi place atit
de mult, nici nu stii, ce bine ca ai adus next.
Ma intreb ce vrea Tsunade nu stie ca
Sakura are nevoie de odihna, ma gindesc ca-i va da o misiune
legata de orochimaru , dar astept next si voi vedea.
Deci spor la tastat in love
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:20

Buna-Buna. In primul rand multumesc de anunt.
Ai fost foarte rapida si asta e bine.
Estee super ca Hiata si-a revenit si m-ai facut curioasa in legaturaa cu biletul de la Tsunade
Orice ar fi sunt sigura ca suspansul nu va lipsi si bafta in continuare
Anunta-ma la next!

Kiss From ~Soricel~


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:30

Iti multumesc mult , mult , mult ca m-ai anuntat sa stii ca asteptam nextul . Pai ce pot spune despre acest capitol ? Imi place mult si este grozav ca si celelalte . Astep continuare si te rog anunta-ma .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 21:45

Capitolul 9. Vestile proaste se tin lant .


Ma aflam in fata biroului Hokage-lui batand plictisita la usa si intrand indiferenta . In camera era o armosfera apasatoare iar sentimentul ca ceva rau s-a intamplat ma bantuia . Am zis un scurt "Buna" incepand sa-i examinez pe toti .


Ciudat , in incapere se aflau doar : Sensei , Jiraiya , Shizune , Shikamaru , Temari , echipa Guy si Shikaku . Am inghiti in sec , unde-i Tsunade ? Il vad pe Kakashi cum imi face semn sa ma asez pe fotoliu iar Shizune isi drese vocea .



- Dupa ce Tsunade a examinat-o pe Hinata si s-a asigurat ca tu esti bine a plecat sa culeaga ierburi pentru a face niste antidoturi . Ea a fost insotita de Tonton dar animalul s-a intors singur . Tonton mi-a zis ca Tsunade s-a intalnit cu Orochimaru -care nu era insotit de nimeni- si s-au luptat , el castigand !


Simteam cum imi fuge pamantul de sub picioare . Sarpele ala nenorocit a reusit inca o data sa-mi distruga viata , din nou . Am dar cu pumnul in masa rupand-o in doua fara nici cel mai mic efort . Am tras aer in piept incercand sa ma calmez si sa nu fac vreo scena neplacuta .


- Neji , Lee , Tenten anuntati-i pe Lorzi si batrani si spuneti-le ca va fi o intalnire urgenta in doua ore. au dat afirmativ din cap disparand intr-un nor de fum . Mi-am dus mana la cap uitandu-ma la Shikaku si intrebandu-l din priviri ce ar trebui sa facem .


Acesta ofta la randu-l sau si-mi facu semn ca se gandeste . M-am indreptat spre fereastra privind satul , nimeni nu trebuia sa afle ca Tsunade a fost rapita deoarece ar putea intra in panica . Trebuia sa ma gandesc la un Hokage , stiam foarte bine ca parerea mea va fi luata in considerare de cei din consiliu.


Trebuia sa fie un om intelept , puternic , care sa-si iubeasca satul si sa faca orice pentru al proteja . Si unde as putea sa gasesc eu omul potrivit ? Imi indrept privirea spre Jiraiya care se pare ca avea aceleasi ganduri deoarece ma fixa cu privirea .


Acesta imi zambeste mutandu-si privirea spre Shikaku care se gandea intens la ceva . Am pufnit enervata la ce atmosfera era in incapare . Imi indrept mana spre scaunul Hokage-lui unde era asezata bluza verde pe care Tsunade-sama o purta mereu .


Strang materialul in mana dupa care ma imbrac cu el . Ii puteam observa pe ceilalti cum se uitau ciudat la mine dar nu-mi pasa , imi era dor de ea ! Nu stiu de ce dar aveam un sentiment ciudat nu sunt sigura cum ar trebui sa explic dar : durea .


Mi-am trecut privirea prin camera examinandu-i pe fiecare in parte . Hokage , trebuie sa vin o idee pentru un nou conducator . Hmm... puternic , calm , inteligent si , deodata un zambet si un nume imi invada creeru .


Multumita de mine m-am uitat la Jiraiya -ceia ce e ciudat , dar aveam o incredere nemarginita in el- care dupa cum privea se gandea la acelasi lucru .


Deodata usa camerei se deschise iar pe ea intrase lorzii si batranii . Ma indepartez de peretele de sticla dar , sannin-ul imi facu semn sa ma asez pe scaunul lui Lady Tsunade . Fara sa comentez respect ordinile si incepem discutia .


Am dezbatut multe subiecte iar eu am avut "indrazneala" de a le sugera sa nu afle satul de ce schimbam Hokagele . Acestia au acceptat dupa care ne-au intrebat daca avem vreo sugestie in legatura cu viitorul conducator .


Am dat afirmativ din cap uitandu-ma la ceilalti si se pare ca aveam cuvantul . Am tras aer in piept , sper ca Lady Tsunade sa nu ma urasca ca o inlocuiesc in aceiasi zi dar trebuia neaparat sa rezolv problema urmand in urmatoarele ore sa o caut .



- Viitorul Hokage va fi ...



Scuza-ti daca nu este prea reusit si scurt dar ... parintii ma obliga sa ma duc pana duminica/luni la bunica crying si am zis sa pun next-ul la acest fic deoarece era incep capitolul . Pt. celalalt imi pare sincer rau .... dar mau cam lasat ideeile , promit ca o sa ma gandesc si o sa revin in forta...

Va kiss love Angy !!! in love







Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 22:08

Hei am ajuns si eu pe aici cu, comul happy ! Si inca prima, yupi nr1 nr1 nr1 !
Tsunade si Orochimaru s-au luptat?
Bine nu m-a surprins ca Orochimaru a castigat, era de asteptat, nu?
Si oare cine va fi Hokage in lipsa blondei?
Sakura o va gasi?Il va intalni pe brunetul ce i-a rupt inima in doua?
Daca da, oare cum va reactiona Sasuke?
Nu te superi daca data viitoare imi un pm si ma anunti de next, nu?
Te pupacesc dulce kiss si te a hug !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 23:56

Hey , din nou in aceasta seara ! lough
Da stiu ca am zis ca voi pune next-ul luni , dar , imaginatia mea dadea pe dinafara si cum nu am somn am hotarat sa mai scriu un capitol ... lough ...
Alex stiu ca probabil acum ma injuri ca nu am adus next-ul la Parinti de adolescenti dar .. puppy eyes stii cat te iubesc lough ...

Va kiss Angy` !!!

Si lectura placuta love !!


Capitolul 10 . Plecarea.


Uneori te intrebi daca mai are rost sa traiesti , daca destinul avea sa-ti rezerve si tie ceva bine in viata asta . Am invatat ca daca viata iti da doar lamai sa faci limonada . Dar mie Dumnezeu imi da doar lamai fara a ma lasa sa fac acel lichid mirific .


Am tras aer in piept incercand sa par cat mai sigura dar adevarul era ca inima imi era rupta in mii si mii de bucatele . Vroiam sa fac totul ca ea , ca Tsunade ! Nu stiu de ce dar simteam nevoia sa fac totul asa cum facea dansa .


Am meditat inca cinci minute dupa care mi-am departat buzele si incercam disperata sa pronunt numele urmatorului Hokage . Simt o mana pe umarul meu care incerca sa ma imbarbateze , Jiraiya ! Dupa privirea mi se lasa in jos .



- Urmatorul Hokage va fi ... Kakashi Hatake ! am zis clar si raspicat dand verdictul final . L-am observat pe sensei cum se uita la mine cu o fata gen : " Ai innebunit? " dar nu-mi pasa , el era cel potrivit. I-am vazut si pe Jiraiya , Shikaku si Shizune cum zambeau multumiti de raspunsul meu .


Lorzii si batranii se uitau unii la altii aruncandu-si priviri intrebatoare . Dupa vreo zece minute in care s-au sfatuit au dat din cap afirmativ , acesta era semnul ca decizia mea era : corecta . Zambesc invingatoare iar "Seful" lorzilor se intoarce spre Kakashi felicitandu-l .


Vroiam sa rad la fata pe care sense-iul meu o afisa . Se vedea clar ca incerca sa realizeze ce i se intamplase dar , nu prea ii reusea . In cateva minute incaperea se eliberase ramanand doar eu , sensei pardor Hokage-sama , Jiraiya , Shikaku si Shizune .


- Nu pot sa cred ! sopti Kakashi incremenit . Am zambit si m-am ridicat de pe scaun lund "roba" si "palaria" de Hokage indreptandu-ma spre el . I le-am inmanat dupa care am facut o plecaciune zambind . Am adaugat un " Sunt sigura ca nu ne vei dezamagi" dupa care m-am ridicat sfioasa .


Cei din incapere au inceput sa aplaude si sa rada , intr-un final intrand si Kakashi in cor . Dupa cateva minute o liniste mortala se lasa in intreaga incapere iar in mintea mea zbura doar un singur nume "Tsunade" .


Ma uit spre noul Hokage iar acesta isi lasa privirea in jos uitandu-se la haine . In acel moment vroiam sa ma pun jos si sa incep sa plang . Am tras aer in piept , nu puteam face asta . De acum trebuie sa ma grija la fiecare miscare .


- In seara asta ma voi duce dupa Tsunade-sama . i-am vazut privirea dezaprobatoare a Hokage-lui cand am rostit rece ce aveam de gand sa fac . Stiam ca nimeni nu ma va lasa sa fac asta de una singura dar , simteam ca eu sunt cea care o va aduce inapoi .


L-am vazut pe Kakashi cum se enerva cu fiecare secunda ce trecea ...iar inevitabilul s-a produs . Sensei a inceput sa tipe la mine ca niciodata nu ma va pune in pericol si bla , bla , bla . Am inceput sa ma contrazic cu el pana cand o zoce ne intrerupse.



- Inteleg ! intr-un final Jiraiya rosti un cuvant magic . Ma fixa cu privirea continuand trist . Stiu ca nu intelegeti nimic dar fata are dreptate , ea e singura care o poate aduce inapoi pe Tsunade . Sakura , nu vreau sa afle nimeni de ce pleci din sat ... iar daca vei avea nevoie de ajutor , cheama-ma ! imi inmana un pergament si imi arata un jutsu .


L-am memorat rapid si i-am anuntat ca in seara asta voi pleca . M-am indreptat spre Kakashi si l-am imbratisat strans lasand o lacrima sa-mi invadeze chipul . Imi sopti stins ca totul va fi bine si ca spera ca ma voi razgandi , desi stia ca asta e imposibil .


- Esti la fel de incapatanata ca mam ... maestra sa . rup imbratisarea cu sensei si ma uit ciudat la Jiraiya . O observ pe Shizune cum ii arunca o privire fulgeratoare si uite asa am intrat eu la banuieli . Ce vroia sa spuna defapt ?

Cateodata cred ca Jiraiya stie mult mai mult decat arata si cred ca atunci cand voi veni din misiune voi avea o discutie cu el .


Ridic o spranceana la el iar acesta se dadu un pas in spate razand prosteste . Am ridicat indiferenta din umeri trecand peste incident . Dar dintr-o data acel sentiment ca am uitat ceva ma cuprinse , simteam ca nu sunt eu si asta e ...ciudat .


Mi-am scuturat capul incercand sa elimin sentimentul si orice indoiala dupa care am facut un semn si dispar din camera .


In cateva minute am ajuns in camera mea . Am oftat si m-am indreptat spre balconul din spatele casei , oare ce se va intampla cu mine ? Doamne si mai e si Hinata ... ea e ultima persoana care trebuie sa afle ce se intampla . Nu de alta da mi-e ca ii va omora pe cei care ma lasa sa plec .


Chicotesc si-mi indrept privirea spre cer , era ora 16:35 . Aveam timp de un dus scurt si poate si un pui de somn . M-am intors pe calcai intrand val-vartej in camera si indreptandu-ma spre baie , hainele zburandu-mi pe jos .


Intr-un sfert de ora am iesit din baie imbracata intr-o pereche de pantaloni de treining si un maieu . M-am indreptat spre dulap avand in mana un ghiozdan . Nu-mi permit sa iau prea multe haine asa ca aleg : doua perechi de blugi -unul scurt si unul lung- plus doua maieuri si un hanorac gros .


Diseara ma voi imbraca intr-o pereche de blugi negri , un tricou alb simplu lasat pe un umar , o pereche de sandale ninja cu toc si intr-un final bluza pe care o purta Lady Tsunade .


Dupa ce mi-am ales si vestimentatia mi-am impaturit frumos hainele asezandu-le in ghiozdan . Dupa am adaugat niste antidoturi , kunai-uri , pergamentul de la Jiraiya-sama , sacul de dormit , niste bani si poza cu echipa 7 . Am refuzat sa ma uit la poza deoarece stiam ca voi incepe sa plang si doream sa depasesc aceasta etapa .


Spre norocul meu ghiozdanul nu era mare ci normal deoarece invatasem o tehnica de micsorare a lucrurilor . M-am trantit pe pat refuzand sa ma gandesc la altceva si mi-am odihnit trupul dar nu inainte sa-mi fixez ceasul .


Ora 10:30 seara .


Am iesit din casa oftand sonor . Nu eram dezamagita de decizia ce o luasem doar ca ma durea sa o las pe Hinata singura , mai ales ca acum avea nevoie de mine . Imi pare rau ca sunt o prietena asa de rea ! Cu gandul la fata Hyuga am hotarat sa ma indrept spre floraria lui Ino .


Nu pot sa ma duc la Hin' si sa-i zic ca plec deoarece si-ar da imediat seama , dar pe Ino sper sa o pacalesc . Am tras aer in piept si am deschis usa florariei surprinsa ca inca mai era deschis . Mi-am vazut prietena uitandu-se la un trandafir foarte ciudat deoarece avea trei culori : negru , roz si portocaliu.


Am tusit infundat facandu-mi anuntata prezenta facand-o pe aceasta sa tresara . Se intoarce spre mine iar eu o rog sa aiba grija de Hinata deoarece e in spital si daca poate sa stea cu ea pana ma intorc . Am oftat zicandu-i ca am o misiune in satul Rose si ca voi lipsi doua-trei saptamani .


Aceasta accepta fara nici-o problema dupa care imi inmana trandafirul pe care-l admira . I-am zambit disparand intr-un nor de fum deoarece nu-mi puteam permite sa mai pierd timp .



Am ajuns intr-un sfarsit la iesirea din sat . Acum , uite-ma pe mine , Sakura Orihime Haruno , parasind satul Konoha in cautarea ... Tsunadei . Am oftat incepand sa alerg pentru a nu ma vedea nimeni . Din fericire paznicii fura anuntati de plecarea mea deci nu schitau nici-un gest cand m-au vazut .


Am sarit in copaci incercand sa ma indepartez cat mai mult de sat . Deoadata am vazut un kunai indreptat spre mine dupa care o silueta de barbat privindu-ma calduros . Am prins arma si am rotito pe deget dupa am sarit din copac alergand spre acel om .


Imi zambi iar eu mi-am ingropat fata in parul lui strangandu-l in imbratisare si incepand sa plang . Ma departe putin de el cat sa imi vada fata dupa care ma pupa parinteste pe frunte . Mi-a soptit ca ma astepta si ca vom avea un drum lung deoarece stie unde se ascunde Orochimaru .


Am zambit diabolic iar mintea mea a inceput sa faca planuri cum il voi tortura pe acel sarpe nenorocit .


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 00:30

Primaaaaaaaaaaa, ieeeeeeeeeeeeei nr1 nr1 nr1 !
O io ioi! Da ce te iubesc io pe tine! Aduci nexturile rapid. Ma gandesc ca acel om care l-a intalnit Sakura, a fost Naruto, asa-i?
Adu nextul cat mai repede, ca ma mananca aici bauielile si curiozitatea!
Te tuc dulce kiss !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 13:39

Atatea capitole pierdute nervi! ...ce proasta pot sa fiu waiting ...
Nu am cuvinte ...imi plac atat de mult next-urile happy2 .
Cine este omul pe care l-a intalnit Sakura ??? think ...n-am nici cea mai vaga idee lough ..
Deci astept next-ul ca sa descopar ! Mersi ca m-ai anuntat rusinos !
Spor la scris si te pup kiss !
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:39

Ma bucur ca ai adus nextul si ca m-ai anuntat .
Acest capitol este foarte tare si sunt curioasa ce se va intampla in continuare .
Te rog sa ma anunti
.


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 21:18

Super ficul si suspansul pe masura chiar ma intreb cine era tipu si mai ales ce se va intampla in continuare plus ca tre' sa fie cv xu trandafirul ala .... hmm dar totusi spor la scris si sa vi repejor cu nextul:)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 22:30

Doamne...Cum pot sa fiu asa de rea, incat sa trag chiului la penultimul capitol, iar la capitolul acesta ajung foarte tarziu.

Imi place extraordinar de mult ideea capitolului si sincer m'a surprins cand am aflat ca Orochimaru a invinsó pe Tsunade...Ciudat...

''Mam maestra'' Tsunade e maicasa? Ohh My God, ce fain!

Hai mai repede cu nextúl ca deja ma faci prea curioasa

Anunta'ma!

Kiss From ~Soricel~


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 18:49

Hello.

Multumesc pt mesaj. in love
Am ajuns si eu aici, in sfarsit. crying

Deci pot spune ca mi`a placut. Mult. in love
Desi nu ma dau in vant dupa fic-urile ninja, acesta imi place si e putin diferit.
Idei originale, frumoase. Imi place. happy


Deabea astept sa vad ce se mai intampla.
Sper ca ma vei anunta si pe mine. puppy eyes

Bye. in love


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:05

Hey scumpiiii , >:D< !!
Stiu ca nu am mai postat dar puppy eyes ma cam lasat imaginatia ... capitolul asta nu e prea reusit si promit ca in urmatorul vor aparea : Sasuke si Naruto .. Dar din pacate cuplul SasuSaku se cam lasa asteptat xD ...


kiss


Capitolul 11 .


Sakura Pov. :


Putere , razbunare , ura ele conduc lumea ? Daca e asa atunci . . . cum ramane cu dragostea , prietenia?E inutil sa stergi lacrimile de pe obraz daca nu poti sa stergi si amintirile . Totul in viata se plateste iar destinul e asa crud incat cea mai buna solutie pentru unii este : moartea .


Am inghitit in sec incercand sa ma trezesc la realitate . Ma aflam in Padurea Sangerie , un loc sinistru care-ti dadea fiori doar cand ii pronuntai numele. Dar atat timp cat sunt cu El nu mi-e frica de nimic . In acesti ani am invatat sa citesc oamenii si sa ii cunosc dincolo de aparente .


Asa e si protectorul meu , un om care-ti da fiori cand te uiti la el . Un om care si-a sacrificat viata pentru a le fi bine celorlalti . Nu pot intelege de ce a facut asta , dar stiu un lucru : nu voi accepta niciodata ca cineva sa-i faca rau .


Un fior ma trecu pe sina spinarii . M-am oprit din mers sprijinindu-ma de un copac si incepand o serie de tuse . Am inchis ochii vrand sa continui drumul dar , el ma opri. Mereu imi zambea si imi repeta ca sunt : speciala .



- Ar trebui sa te odihnesti si sa te tratezi deoarece o sa ai probleme . Stii bine ca nu vreau sa ti se intample ceva . vocea lui atat de calma si dulce acum ingrijorata ma face sa ma simt bine. Il iubesc , o iubire frateasca cei drept dar nu conteaza : il iubesc.


Dau afirmativ din cap si scot din ghiozdan o sticluta mica . M-am cutremurat cand am vazut-o dar in acelasi timp am inchis ochii . Am dus sticla de apa la gura si am baut . Dupa care i-am dat alta sticla lui .


Se uita urat la mine iar eu i-am facut semn sa bea . Acesta refuza imediat lucru care ma facu sa ma infurii . Simteam cum inima incepea sa imi bata din ce in ce mai repede . Imi strang mainile intr-un pumn incercand sa nu las lacrimile sa-mi invadeze fata .


- Vrei sa mori ? Vrei sa ma lasi si tu singura ? Nu intelegi ca eu nu am pe nimeni ? Eu .. i-am avut pe ei si uite ce am ajuns , am ajuns sa-mi doresc sa nu-i fi cunoscut niciodata ! numai puteam asa ca am lasat lacrimile sa se joace in voie pe fata mea .


Veni spre mine si ma lua in brate soptindu-mi incet si dulce ca totul va fi bine . Am pufnit . Mie , sa-mi fie bine ? Poate doar in cele mai frumoase vise ale mele , nici acolo . Mi-am scuturat capul iesind din imbratisarea lui si intinzadu-i sticla .


Acel lichid era unul special , sange . Da , stiu , suna ciudat si poate de necrezut dar Protectorul meu are o boala mai ciudata iar leacul este chiar ce-mi curge mie prin vene , sangele. Dupa un an de teste si analize am observat asta iar pentru vindecare ii trebuie o cantitate de sange care trebuie sa o ia odata la o luna timp de un an .


Virusul cu care a fost infestat este foarte rar si deasemenea grupa de sange de care are nevoie este rara dar din fericire eu am ce-i trebuie . Desigur cand am aflat ca-l pot salva am fost mai mult ca fericita , dupa cum v-am spus : il iubesc !


Dupa acest mic incident ne-am continuat drumul . Incetul cu incetul ne apropiam mai mult de locul in care se afla sarpele ala . Am inceput o discutie cu cel de langa mine despre cum ar trebui sa actionam . Prinsi in mica noastra discutie n-am observat cu doi ninja -cel mai probabil din ceata de idioti a idiotului sef- erau pe urmele noastre .


Banuielile mele erau adevarate deoarece si El s-a oprit examinand terenul . Era timpul sa-mi pun planul in aplicare . Mi-am facut o clona pe care-am trimis-o inainte pentru a avea timp sa-mi iau ramas bun de la insotitorul meu .


A oftat incepand sa tipe la mine ca-s nebuna si ca ma duc la moarte sigura . Ehh , n-am eu norocul ala . L-am imbratisat promitandu-i ca voi avea grija si cand ne vom reintalni voi fi intreaga . Dupa 10 minute s-a lasat convins si ca de fiecare data mi-a repetat :


- Nu uita : mereu voi fi umbra ta ! i-am multumit si l-am pupat pe obraz dupa care a disparut .


Am oftat lung si mi-am chemat inapoi clona . Dupa ce mia zis ca in fata se afla o fata si un baiat a disparut si ea , eu ramanand singura . Mi-am continuat linistita drumul fiind scufundata in mintea mea diabolica . Imi imaginam cum il voi tortura pe Orochimaru si cum imi va cere indurare .


Un zambet sadic sa asezat frumos pe chipul meu angelic . Hmm...cred ca daca nu erau idiotii aia din fata mea incepeam sa rad ca o nebuna . Revenind la realitate il aud pe baiat cum ma intreaba plictisit ce caut si ca aici se sfarseste drumul meu , iar fata cotcodacea ceva neinteresant .


Deodata simteam o sete nebuna de sange , vroiam sa omor sa-i vad cum sufera . Era un sentiment ciudat dar avand in vedere ca trebuie sa ajung cat mai repede la Tsunade voi incerca sa ma stapanesc , deocamdata .


Deci sa inceapa petrecerea !


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:15

Hello.

Deci.. iata`ma Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 2573201749 prima.
Multumesc ca m`ai anuntat Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 78717 Sper ca o vei face in continuare.
So... capitolul a fost interesant Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 361396 foarte interesant ! Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 385627
M`ai facut curioasa in legatura cu multe chestii... cum ar fi.. cine e EL ?! Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 1733309228

Uff...

Astept rapid urmatorul capitol, plin de actiune ! Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 962758

N E X T


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 16:38

Cum am mai spus, dusmanul meu numarul 1 este suspansul. Adica ca si The Anonymous am aceeasi intrebare. Cine na*ba este El? Tare as vrea sa aflu, insa ma tem ca de abia capitolul viitor se va intampla sa aflu in capitolul urmator.
Iti multumesc pentru anunt, sper sa o faci incontinuare si te pupacesc kiss dulce.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 09:53

Buna-Buna. Mersi de anunt.
Deci, nici macar nu stiu cu ce sa incep. Chiar m-ai facut curioasa cu acel ''Protector'' cine ar putea fi... :-?
Jiraya?
O presupunere...

Oricum imi place foarte mult cum ai descris si imi place la fel de mult cum incadrezi in pagina.

Continutul este extraordinar si m-ai dat gata cand am aflat ca acel ''Protector'' bea sangele Sakurei pentru a se mentine in viata. Sakura poate trai si fara 1 litru de sange, doar in anime, o pierdut chiar mai mult cu luptele sale...

De abia astept sa vad cine sunt purandeii aia care ii blocheaza drumul spre Orochimaru, si parca anume vreau sa ii omoare apoi sa se deghizeze ca ei :)) Ar fi ceva sa il pacaleasca pe Orochimaru..

Si, pentru a nu te mai sacai ficul este extraordinar si hai cu un next cat mai repejor, ok?

Ps: Da-mi de veste la next! Multu' !

Kiss From ~Soricel~


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-