Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 20:51

Hmm..multumesc ca imi cititi fic-ul fetelor puppy eyes ...

Va kiss love Angy` !!


Capitolul 12 . Bun venit in iad !
Partea I


Stateam fata in fata cu cei doi discipoli ai lui Orochimaru . O fata cu parul roscat , cu un corp destul de frumos si imbracata de zici ca se pregatea sa mearga pe centura - o bucata de material care se crede a fi fusta si un maieu cu buricul gol si cu un decolteu exagerat de mare .


Iar cealalta persoana era un baiat destul de bine facut , parul era de culoare alba sau ceva in gen , avea o dantura ...ca de monstru -sau ceva in gen- dar era destul de frumusel . Dupa ce iam analizat plictisita imi dreg vocea :



- Am auzit ca Orochimaru isi cauta noi elevi si vreau sa ma antrenez cu el . le zic scurt si rece fara prea multe detalii . Aham , cand o zbura porcu si il voi saruta pe Neji cred ca ma voi antrena cu sarpele ala. Ma uit indiferenta la ei asteptand un raspuns .


- Pai sa vedem in primul rand cum te cheama pustoaico ? imi departez buzele zicand scurt "Orihime" dupa care ea contiua . Ok , deci eu sunt Karin iar el e Suigetsu , se pare ca esti incepatoare ..deci daca ma vei invinge te voi duce la Orochimaru-sama .


Mi-am dat ochii peste cap inganand un "biine" enervant. O vad cum isi scoate doua kunai-uri si le trimite spre mine . Serios , doar atat poti ? Zambesc siret si ma feresc fara prea mult efort . Dupa care Karin veni spre mine cu gandul de a ma ataca .. hm , lupta corp la corp .


Loviturile pe care mi le dadea ea nu erau nimic in comparatie cu antrenamentele pe care le-am indurat doi ani . Desigur ca i-am barat toate atacurile si desigur cum eram nerabdatoare sa o vad mai repede pe Tsunade-sama am departato de mine pentru a o ataca .


Mi-am canalizat chakra intr-un deget si am atins pamantul aparand o gaura destul de mare si facand-o pe Karin sa cada in ea . Am zambit sadic si diabolic cand am vazut cum se chinuia sa se ridice , cred ca daca nu aveam nevoie de ea o omoram pe loc .


Il vad pe baiat cum se uita la mine dupa care zambi prosteste si la strigatele disperate ale roscatei se duse cu viteza melcului sa o ajute . Karin se uita la mine nervoasa , suparata , invidioasa si alte adjective dupa care imi spune superioara sa ii urmez .


Sasuke Pov.


Stau in sala de conferinte uitandu-ma in gol . Planul meu de al distruge pe Itachi trebuie sa fie perfect si totusi simt ca nu sunt destul de puternic . Am oftat trecandu-mi mana prin par si incercand sa fiu atent la ce bolboroseste Orochimaru .



- Sasuke ! Ai putea sa fii si tu atent la ce-ti zic si sa nu te mai gandesti la toate prostiile ? ma intreaba sensei iar eu ingan un "aham" plictisit . Deci , echipa Vulturii pentru urmatorea saptamana nu ve-ti avea nicio misiune asa ca sunteti liberi sa faceti ce vrei .


Il vad pe Naruto cum se intinde plictisit si schitez un mic zambet . Stiu ca pare ciudat dar el e fratele pe care nu l-am avut niciodata -ma rog fratele care mi la-s fi dorit - si cred ca el e singurul pentru care mi-as da viata . Deodata aud cum un sunet enervant vine din spatele usii .


Orochimaru striga un "intra" autoritar iar pe usa isi fac aparitia ceilalti doi membri ai echipei mele : Karin si Suigetsu . O observ pe roscata cum imediat se indreapta spre mine sarindu-mi in brate . Fata asta oare nu intelege ca , nu imi pasa de ea ?



- Lord Orochimaru ! se adreseaza Suigetsu cu respect inclinandu-se in fata sarpelui . Pe cand patrulam am gasit o fata care cica vrea sa se antreneze cu dumneavoastra . Aceasta s-a luptat cu Karin si este destul de puternica , sa prezentat drept Orihime .


Orihime ? Ce nume mai e si asta ? Sau stai , asta e nume ? Pff... n-am auzit in viata mea un asemenea nume tampit . Ma uit la Orochimaru care a tresarit si s-a uitat la Tsunade care era si ea destul de uimita si .. inca un sentiment nedescifrat .


O vad pe baba cum priveste trista usa si inghite in sec . A , ce naiba se intampla aici ? Incercand sa-si revina din uimire Orochimaru ii porunceste lui Suigetsu sa o aduca in sala de conferinte . Acesta o striga iar usa se deschide scotand un scartait groaznic .


Pentru prima data in viata mea asteptam sa vad cine naiba va intra . Deodata pe usa isi face aparitia o fata cu parul roz lung , cu ochi verzi ca cele mai frumoase smaralde si un corp .. ahh ! Stai , stai , stai ! Asta e ...

Scuze pentru lipsa de inspiratie puppy eyes



Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 21:51

Prima insfarsit nr1 nr1 nr1 !
Deci lol iar m-ai uimit ca de fiecare data. Deci wow, Sasuke nerabdator? Ei bine mie imi convine mai ales ca spune despre rozalie ca are forme. Si Naruto? Ar trebui sa faca o fata gen wtf?, sau macar sa-i intre o musca in gura! Glumeam si eu, insa numai la faza cu musca. Si ce mai nume si-a mai gasit si Saku? Dar in fine este ficul tau, imaginatia ta si ideile tale apropo ti-am spus ca esti intotdeauna originala? Daca nu, iti spun acum! De la mine ai bravo.
Te tuc dulce kiss , mersi ca m-ai anuntat si sper s-o faci si inainte!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 16:03

waaaw. Heiii. multumesc de anunt.

Hmm.. interesant Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 2573201749
Mi`a placut mult ! Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 962758 Foarte frumos. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 2573201749
Mor de nerabdare, adu nextul cat mai repedee Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 962758
Uff..

NEXXXTTTT . Hurry up. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 359687


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 16:29

hello happy am aterizat si eu pe aici si imi place ce gasesc happy!!!
imi place ficul tau mult kiss
draga mea ai talent, abia astept nextul sa vad ce se intampla mai departe
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 18:17

Buna-Buna!
Deci pe cuvantul meu eu iti cer adresa si vin acasa la tine sa te bat cu tot cu suspansul tau!
Nextul e uimitor iar numele asta ''Orihime'' Ma amuzat tare.

Sunt destul de sigura ca o va scapa pe Tsunade din mainile lui Orochimaru, dar pentru numele lui D-zeu nu puteai sa mai scrii vreo 5 randuri?

Vreau next cat mai repede posibil si abia astept sa vad e te mai duce capul in continuare.
Anunta-ma!

Kiss From Soricel


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 14:52

Hey angy.... , rusine sa imi fie nervi! nervi! nervi! cum de nu am trecut eu pe la ficul tau?. imi place ficul la nebunie pune next please


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 16:28

Buna !

Sper sa ma ierti ca am trecut asa tarziu pe aici .

Chiar imi pare rau sa stii .

Capitolul a fost grozav si stiu ca asa va fi in continuare .

Sa ma anunti de next .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Nsk6



Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 00:36

Heyy !! Puteti sa ma injurati dar mai intai de toate tin sa va anunt ca debea astazi mi-am facut pc-ul . x-x
Uff...a inceput scoala sau in cazul meu liceul si ... internat x-x . Fara tv. , fara pc. x-x !
Din pacate voi pune next-urile doar in weekend-uri :-s ... sper ca pot la ambele fic-uri ...
Scuze !



Capitolul 12 . Targul .

Sakura pov :


Am tras aer in piept strangandu-mi cu putere pumnul pentru a ma calma . Imi trec mana prin par si intru in incapere . Deodata toate privirile erau atintite spre mine analizandu-ma atent . Imi ridic si eu ochii din podea cautand-o pe Tsunade .


In cateva secunde am localizat-o , se afla langa nenorocitul ala de Orochimaru . Imi iau ochii de la ea indreptandu-mi privirea spre ceilalti . In aria mea vizuala aparu Naruto care cazu de pe scaun la vederea mea - tipic . Dupa care zaresc niste ochii abisii care ma analizau atent si totodata indiferent .


Imi musc buza inferioara incercand sa imi stapanesc lacrimile . S-au schimbat atat de mult ! Ceilalti care se aflau in incapere erau neinteresanti asa ca nu mau interesat prea mult , misiunea mea e prea importanta pentru a interveni sentimentele .



- Deci . Domnisoara Orihime , cu ce ocazie pe la noi ? ma intreaba sarpele afisand un zambet fals . Imi dau ochii peste cap zicandu-i sec ca stie raspunsul . Isi schimba fata intr-una serioasa ridicandu-se din capul mesei si inaintand vreo 3-4 pasi .


Imi cere pe un ton poruncitor sa ma prezint si desigur pentru binele meu sa nu mint . Zambesc sarcastic dandu-mi ochii peste cap .


- Haruno Sakura - Orihime , din satul Konoha si singura eleva a Doamnei Tsunade . sec si totusi ma facut in asa fel incat sa ma prezint cu numele complet . Da , ma mai cheama si Orihime . Cand eram mica bunica mi-a zis ca numele meu este unic fiind inventat de parintii mei .


In adancul sufletului am zambit nostalgica amintindu-mi de cea care mi-a fost alaturi mereu . Am strans pumnul iar aratarea din fata mea vizibil uimit ma intreaba ce caut aici . Am ridicat mana indreptand-o spre Tsunade fara a da prea multe detalii .



- Fetito si ce te face sa crezi ca eu iti voi da maestra care in acelasi timp era Hokagele din Konoha ? Daca vreau te omor pe loc desi admir curajul de a veni singura si a ma infrunta . se opri uitandu-se in ochii mei . Ai fi dispusa sa mi te alaturi doar pentru a-ti elibera maestra ?


- Si tu ai destul de mult tupeu sa vorbesti , sarpe . Si , da as fi in stare sa ma alatur unei jigodii ca tine pentru a-mi salva maestra . In plus , orice ai face nu ma vei putea rani .
spun indiferenta si in acelasi timp sigura pe mine .


Ok , adevarul e ca sunt putin speriata dar stiti si voi : nu risti , nu castigi ! Orochimaru este intradevar foarte puternic -si cu siguranta mai puternic decat mine- dar si eu am cateva as-uri in maneca si ceva imi spune ca nu-mi va face rau .


Deodata sarpele dispare din fata mea aparand in spate si fiind cat pe ce sa-si bage coltii in gatul meu . Am respirat pregatindu-mi pumnul pentru al ataca . Am inchis putin ochii iar in momentul urmator ... Tsunade ? ce ?



- Orochimaru ! De ea nu se atinge nimeni , ai inteles ? ma uit surprinsa la sarpe care era proiectat in perete stergandu-se de dara de sange semn ca lovitura a fost destul de puternica . Am rasuflat usurata dar din pacate pentru putin timp deoarece maestra mea fu imobilizata si trasa inspre Orochimaru .


- Copila , am auzit ca esti un medic-ninja la fel de bun ca Tsunade si chiar cred ca-mi vei fi de folos . Facem un targ : timp de o saptamana tu te vei antrena cu mine si echipa Vulturii iar maestra ta pentru a fi sigur ca nu scapa va veni cu noi . La sfarsitul saptamanii voi hotara daca o voi lasa pe Tsunade sa plece si tu sa ramai , acum Karin condule in camera lor .


M-am uitat la Orochimaru ca la felul paisprezece acceptandu-i intr-un final propunerea . Cei drept a fost mai usor decat ma asteptam dar cum se zice : tot ce e mai rau la sfarsit si inca o intrebare : cine sunt echipa Vulturii ?


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 10:17

Hellow my darling Angy,


mă bucur că până la urmă, ai reuşit să-ţi repari computerul ! Ei, şi uite că într-un sfârşit, ai adus nextul... Poate par puţin crazy, însă mă bucur că a rămas în vizuina aceea !

Iar faza cu Naruto şi picatul de pe scaun, devine o obişnuinţă pentru el ! Nici nu-mi imaginezi cum îi este posteriorul, plin de vânătăi...

Oricum scumpa mea, îţi mulţumesc pentru bunăvoinţa de a mă anunţa ! Apropo cât timp tu te-ai dat cu, capul de toţi pereţii camerei tale, am mai adus noi capitole la Shadow's game (+16), dacă te mai interesează...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 20:42

Hello. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717

Multumesc de anunt.
Deci capitolul a fost frumos. Si astept momente cu Sasuke si Sakura, cat mai curand. If you know what I mean. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 2573201749
Ma bucur ca l-ai postat. Si... sper ca vei continua fic-ul, nu conteaza ca aduci next-urile doar in weekend.

Succes in continuare, dear. Take care. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mar 25 Sept 2012, 20:03

Mi-a placut la nebunie acest capitol si imi pare rau ca nu am venit mai devreme dar am inceput liceul si am treaba , sper sa ma ierti puppy eyes .
Multa imaginatie in continuare , te kiss si a hug .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Nsk6



Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 20:58

]center]Key Hey.

Imi place la nebunie acest capitol. Ce mai targ a facut ''Orihime'''cu sarpele ala.... ingrijorat lough

Oricum, sa vedem cum se vor descurca cu echipa aia, vulturi...

Bafta la scris si tastat!

kiss![/center]


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Oct 2012, 16:07

Imi pare rau ca nu am mai postat dar am probleme cu calculatorul plus ca in cursul saptamanii nu sunt acasa si am si foarte mult de invatat...pute-ti sa ma injuratii rolling on the floor
Va kiss si love !!

Capi13

O camera , o simpla camera in care se afla un pat , o veioza si o fata ganditoare . Oftez ridicandu-ma in picioare si intinzadu-ma pentru a-mi verifica flexibilitatea . Inchid ochii asezandu-ma in pozitie turceasca pe podeau rece mai ceva ca gheata . Deodata din ruxacul meu straluci ceva , am ridicat ochii curioasa tragandu-l spre mine .

Din ruxac au iesit cei trei trandafiri inaltandu-se la tavan. M-am ridicat curioasa privindu-i si simtind o caldura imensa . Deodata o lumina orbitoare ma facu sa-mi inchid ochii pentru cateva secunde . Deschizandu-i am observat ca in fata mea se afla ... bunica si inca o femeie.

Amandoua erau imbracate in rochii albe iar femeia misterioasa tinea in mana acel trandafir. Privirile lor ma examinau atent avand ochii blanzi . Am lasat o lacrima sa-mi invadeze chipul cand bunica imi zambi imbratisandu-ma .

Am strans-o puternic in brate pana cand aceasta o rupse incet . Simteam cum inima mi se rupse in mii si mii de bucatele . Bunica a fost cea care ma crescut pana cand am inceput academia si parintii au insistat sa ma mut cu ei . La cativa ani , 5 mai exact , bunica a trecut in nefiinta.


-Copila draga , probabil te intrebi de ce suntem aici . Tu , preoteasa spiritelor ai fost aleasa sa protejezi trandafirul profetiei . Sakura , tu si fostii tai colegi de echipa ve-ti trece prin multe . Scumpo orice ar fi nu renunta si amintesteti ca : viata e plina de obstacole si tu trebuie sa le treci alaturi de prietenii tai.

- In curand vei afla lucuri care te vor marca pe viata dar tu trebuie sa fii puternica , noi te vom ajuta cat vom putea .
Imi saruta-se mana mangaindu-mi obrazul . Un impuls ma facu sa o iau o in brate ceea ce o bucura si totodata o uimi .

Vroiam sa o o intreb cine e dar parca citindu-mi gandurile , bunica imi zise ca voi afla la momentul potrivit ultimile ei cuvinte inainte sa plece au fost : Nimic nu e ceea ce pare , iar adevarul nu-l poate schimba nimeni .

Acestea au disparut lasand in urma lor , trandafirul . L-am ridicat de jos admirandu-i frumoasele-i petale , cat de frumos ! L-am atins usor simtindu-i puterea , un fior ma trece scapandu-l din mana iar acesta izbindu-se de suprafata moale a patului .

Oare voi reusi sa trec peste toate singura ? La-s o lacrima sa curga zambind amar , in acest moment as da orice sa o am pe Hinata langa mine , am nevoie de ea . Pe Tsunade nu am voie sa o vad si cred ca la ce nervi are ca am venit aici ma-r omora . Hmm..cu siguranta , dupa care iar omora pe Kakashi si Jiraiya ca mau lasat sa plec .

Din cate am inteles maine vom pleca in alt loc . De ce ? Nu ma intrebati , doar am fost anuntata ca ma voi antrena in alta parte , ce onoare ! Imi dau ochii peste cap la afirmatia mea , ciudat dar imi venea sa rad . Cred ca eram in prima faza a nebuniei .

Oare ce ma va astepta in continuare ? Voi trece cu bine peste saptamana asta ? Tsunade se va intoarce in sat ? Imi voi aduce colegi pe drumul cel bun ? Abstract . . .






Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Oct 2012, 21:50

Heyy a hug ...de cand nu am mai trecut pe aici !!! crying
Imi pare asa de rau sad ...
Nu stiu cum s-a intamplat dar sper sa nu se mai repete !
Acum ficul. Pai ce sa spun in afara de faptul ca e superb si imi place pana la dumnezeu de mult dap ! !
Adu next-ul cat mai repede ca vreau sa vad ce mai zice si Sasuke lough ...
Spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Lun 22 Oct 2012, 22:29

Heii. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717

Am ajuns si pe aici, mersi de anunt.
Imi
place ficul tau, dar am prins mai multe informatii despre fic-uri si am
citit extrem de multe, so.. am devenit putin mai dura sa zicem..
Mi-a placut oricum.. un mic sfat..
Am vazut asta in multe ficuri si nu-mi place.. sincer..

" Din cate am inteles maine vom pleca in alt loc . De ce ? Nu ma intrebati..... "

Vorbesti cu noi ? Cititorii ? Incearca sa numai implici faze din astea in fic.

Succes in continuare !
Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717
Sper sa ai cat mai multe idei.


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 10:27

Un capitol minunat scump-o! imi place la nebunie , nu am ce spune fiindca e absolut minunat . te rog sa ma anunti in continuare kiss kiss kiss kiss kiss kiss a hug a hug a hug


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Nsk6



Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Mar 13 Noi 2012, 16:07

I just realised that i have a crush on your story! E foarte fain. Vreau sa stiu ce va fi..deci cand aduci nextu? good job Poate poti sa ma anunti.... ;;)


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 13:12

Hey copilashi :*
Scuze ca nu pun next-urile repede dar... scoala x-x . Va promit ca in vacanta de iarna ma voi revansa :d
Scuze daca nu va comentez la fic-uri desi vreau sa stiti ca le citesc si iubesc acest forum ... love kiss

Va kiss Angy si mi-e dor de voooiii !

Capitolul 14. Sentimentele lui Sasuke .

Sasuke Pov.


Stateam intins pe patul moale din camera mea . Dupa o noapte de s*x ferbinte cu cur*a de Karin simt cum mi-am reincarcat bateriile . Spre surprinderea mea de dimineata ea numai era in dormitor ceea ce ma bucura nespus . M-am ridicat in sezut intinzandu-ma lenes dupa care dandu-ma jos din pat si indreptandu-ma spre baie.


Intru in dus dand drumul la apa calda care se izbea de muschii mei bine conturati . Uneori stau si ma gandesc daca am facut bine ca l-am adus pe Naruto aici si desi intentiile mele nu sunt rele in legatura cu el uneori tot am unele indoieli ca ar fi trebuit sa-l la-s sa plece in sat . Oftez inchizand apa si iesind din dus cu un prosop in jurul taliei .


Ma uit in oglinda observand un tanar inalt , bine facut , cu ochii negri-abisii , o privire rece ca gheata care daca ar putea te-ar baga in pamant . Oare ce-ar zice parintii mei daca mi-ar vedea noua personalitate ? Ar fi fost mandri sau dezamagiti ? Imi trec mana prin par incercand sa-mi amintesc de cand n-am mai fost la mormantul lor .


Ies din baie incercand sa scap de gandurile tampite si indreptandu-ma spre dulap imi iau obisnuita costumatie . Saptamana asta va fi oarecum interesanta si relaxanta , desi partea proasta este ca mi-o voi petrece cu .. Sakura . Amintiri din trecut imi vin in minte : cu parintii mei , bunicii , cu Itachi , Kakashi si echipa 7 ... Sakura .


Sakura , Doamne ce mult s-a putut schimba fiinta asta . Corpul foarte bine dezvoltat , fata fara pic de imperfectiune , privirea ce odata era exprima doar iubire si caldura acum este rece . Imi amintesc cata grija avea de mine si Naruto . Defapt debea acum imi dau seama ca in ultimile misiuni cu echipa 7 noi ne-am imbolnavit si ea n-a dormit 3 nopti pentru a avea grija sa ne insanatosim repede .


Oare de ce nu mi-am dat seama mai devreme cate a facut pentru mine ? Of...Sakura , daca destinul ar fi fost altfel poate intre noi lucrurile ar fi stat diferit , poate ! Imi dau o palma peste fata incercand sa-mi inlatur gandurile despre ea . E aici de putin timp si ma facut sa ma gandesc la ea si la trecut , poate daca obiectivul meu in viata nu ar fi fost acela de-al omora pe Itachi ma-s fi putut indragosti de ea .


Deodata sunt trezit din ganduri de niste tipete ce se auzeau din cealalta parte a usii . Plictisit ma indrept spre ea si o deschid observandu-i pe Suigetsu si Naruto cum se certau . Incep sa tip la ei sa se poteleasca desi nu am facut decat sa ma enervez asa ca am inceput sa ne certam toti trei .


Sakura Pov. :

Ma uitam in micuta oglinda care imi reflecta chipul . In dimineata asta nu ma simteam prea bine deoarece nu prea am dormit cu toate ce s-au intamplat . Imi asez hainele cu care eram imbracata : o pereche de blugi lungi ,un tricou si desigur bluza maestrei mele .


Deodata din afara incaperii se auzeau sunete ciudate ca si cum sar certa cineva . Curioasa ma indrept spre usa deschizand-o fara sa ma gandesc de prea multe ori . I-am observat pe : Suigetsu , Naruto si ... Sasuke . In inima si mintea mea se dadea o batalie crunta intre mai multe sentimente : vina , iubire..


I-am privit suspicioasa dupa care in urmatoarele momente aparu si Orochimaru care ne anunta ca vom pleca intr-o ora . Se uita la mine spunandu-mi sa-mi iau ghiozdanul si sa-l urmez . Constransa de imprejurari dau afirmativ din cap intorcandu-ma pe calcai si intrand in camera imi iau bagajul si revin in mai putin de cinci minute .


Se pare ca si ceilalti era in aceiasi situatie , l-am urmat toti pe Orochimaru pana la iesirea din ascunzatoare . La iesire se aflau : Tsunade , Karin si Hugo . Ma indrept spre maestra mea inclinandu-ma in semn de respect .


- Deci , ne vom organiza in doua grupe . Prima va fi condusa de mine si a doua de Sasuke deoarece este periculos sa mergem toti pentru ca atragem atentia . Eu voi merge cu Tsunade si ceilalti ve-ti merge cu Sasuke . Sakura - se opri uitandu-se o clipa la mine dupa care inmanandu-mi o perelina gri , imi zice - vei purta asta din caz ca va ve-ti intalni cu cineva . Sasuke vreau sa vorbim ceva si nu uitati ca in jumatate de ora plecam .


Orochimaru si fostul meu coleg de echipa se departara de noi incepand sa discute nu stiu ce . Eu m-am apropiat de Tsunade privind-o trista . Ma analizeaza atent dupa care zambeste . Imi spune ca-mi sta foarte bine cu bluza ei , iar eu rosesc , adaugand ca vom trece si peste asta .


In cateva minute Orochimaru se apropie de noi zicandu-ne ca el si Tsunade vor pleca si fara mai multe comentarii au disparut amandoi intr-un nor de fum . Sasuke ne analizeaza pe toti dupa care incepe sa faca pe seful , la faza asta nu prea sa schimbat .


- Suigetsu si Karin vor merge in fata noastra , Hugo in spate iar Naruto , Sakura si cu mine vom merge in mijloc . Sensei ne-a zis ca daca "musafira" lui - imi arunca o privire indiferenta - pateste ceva ne omoara pe toti .


O vad pe Karin cum isi da ochii peste cap vrand sa comenteze dar Sasuke ii zise nervos sa taca si daca nu-i convine sa-i zica lui Oro` . Mi-am dat ochii peste cap si am pornit la drum iar dupa cate a spus Uchiha daca ne grabim vom ajunge in doua zile .


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 17:37

Hey .. happy2
Imi place capitolul, mult mult mult !
Sasuke incepe sa faca pe seful lough ...asta da noutate, cum a spus si Sakura !
Am impresia ca in aceste 2 zile se vor intampla foarte multe lucruri I rock peopleee!!! ...sau cel putin asa imi doresc eu !
Deci astept next-ul si spor la scris !
Jelly te pupa kiss .

P.S. : Sunt prima la comentariu ! dance2


Ultima editare efectuata de catre *Jellyfish* in Dum 02 Dec 2012, 21:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 14:11

Am adus un next-ulets ;o3


Capitolul 15 . Amintiri .

Sakura Pov.



Mergem de o jumatate de zi , picioarele ma dor ingrozitor si capul imi plesneste de la caldura . Am oftat privind cerul , uneori mi-as dori sa fiu un nor pentru a putea calatori cat mai mult . As putea vedea atatea povesti , lacrimi , zambete dar din pacate sunt doar o fata nebuna ce incearca sa faca totul de una singura desi uneori nici eu numai cred ca in lumea asta ar putea fi vreodata pace .


Uneori ma intreb de ce exista atata ura , pentru ce ? Adica la un moment toti o sa murim iar pe lumea cealalta nu conteaza cine am fost pe pamant deoarece acolo suntem egali . As fi vrut ca si parintii mei sa traiasca , sa ma invete cum sa fiu o adevarata Haruno .. poate intr-o zi puteam sa vizitez si eu Lumea Spiritelor asa cum o facea mama .


In mintea mea incep sa apara tot felul de imagini cu cei dragi si cu clipele petrecute alaturi de Echipa 7. As fi vrut sa fiu intradevar o persoana rece si intunecata dar pur si simplu imi este imposibil , nu pot nega faptul ca atunci cand il vad pe Naruto imi vine sa-l strang in brate si sa-i spun cat de mult mi-a lipsit si Sasuke , dragul meu Sasuke .. de-ai sti cat de mult tin la tine . Viata din pacate nu poate fi mereu asa cum ne-o dorim si poate voi reusi sa-i aduc pe drumul cel bun .


- Sasuke , ce-ai zice daca ne-am opri putin ? Adica mergem de jumatate de zi si ma dor picioarele ingrozitor . zise Naruto iar "seful" aprobandul sec . Am zambit in sinea mea deoarece numai puteam de oboseala si simteam ca pur si simplu cedez atat psihic cat si fizic .


Am avut noroc deoarece in fata noastra se afla o casa care dupa cum zise Sasuke era parasita decurand. Primul care a intrat in ea a fost Naruto dupa noi ceilalti . Deodata ce am pasit in casa un sentiment de neliniste puse stapanire pe mine , fara sa dau de banuit am plecat in inspectarea casei deoarece toti ceilalti si-au gasit altceva de facut .


Am pasit in sufragerie unde am ramas placut impresionata , era o camera amenajata cu mult gust culorile alb si negru dominand din cate am vazut in toata casa . Am urcat la etaj unde se aflau 3 camera , am intrat in prima unde se pare ca era un dormitor matrimonial acolo mi-am lasat ghiozdanul si am iesit zambind .


Am coborat la parter destinatia fiind bucataria iar acolo aflandu-se ceilalti . Ma simteam oarecum ciudat fiind singura printre ei , o vad pe Karin cum se intoarce cu fata spre mine neexprimand niciun sentiment desi m-am cam obisnuit cu caracterul ei doream oarecum sa vorbesc cu ea , noi fiind singurele fete. M-am indreptat spre Suigetsu unde era un loc liber asistand la conversatia lor .


- La o ora de acest loc este un sat ne-am putea duce acolo sa cumparam ceva de mancare . zise Naruto fiind ceva mai serios . Karin a inceput sa se ratoiasca ca ea nu stie sa gateasca iar Jugo pierzandu-si calmul mai avea putin si o lua la bataie. M-am ridicat de la masa si m-am indreptat spre un dulap inspectand ce avem la dispozitie .


Le-am zis ca o sa gatesc eu iar Naruto a inceput sa rada bucuros deoarece dorea sa-i fac ramen , am oftat dand indiferenta din umeri zicand ca e alegerea lor . Deodata Sasuke vrand sa se ridice isi duse mana la piciorul drept ridicandu-l si scarcind urat . Karin , desigur , s-a repezit repede spre el privindu-l ingrijorata si totodata speriata . Am intrebat-o ce are iar ea mi-a explicat ca in timpul unei lupte Sasuke a fost atins de o sageata in picior si de atunci ii amorteste piciorul si incepe sa aiba febra .


Ma ridic de pe scaun indreptandu-ma spre el , ajungand in dreptul lui ii spun sa se aseze pe scaun sio dau pe fata deoparte . Ma apropii de fostul meu coleg de echipa punandu-i mana pe frunte si inchizand ochii . Folosind un jutsu am putut observa ca acea otrava era infestata cu un fel de otrava desi era puternica o puteam rezolva .


- E grav ! am spus deschizand ochii si indepartandu-mi mana de fruntea lui . Este o otrava care e greu de depistat de medicii fara experienta , voi avea nevoie de timp si liniste deplina pentru al vindeca , jutsu necesita multa chakra . Naruto , tu si Jugo va ve-ti duce in sat si-mi ve-ti cumpara doua seringi , Karin ia-l pe Suigetsu si cautati-mi un trandafir alb . Iar tu vei merge sus sa vad ce pot face. spun aratand spre Sasuke uitandu-ma serioasa la el.


- Si cine te-a facut pe tine sefa ? Doar daca tu esti "musafira" sefului nu inseamna ca noi trebuie sa te ascultam . Timp de doi ani am avut grija de Sasuke si chiar dupa o lupta l-am vindecat pe Naruto deci cred ca pot avea grija de ei .


Se ratoia Karin la mine avand o voce plina de sine si exagerat de aroganta . Am pasit in fata indreptandu-ma spre ea simtind cum nervi imi acaparau mintea si tot corpul . Am tras aer in piept incercand sa ma calmez .


- Draga mea , poate ca ai avut tu grija de ei dar amintesteti ca eu ii cunosc de-o viata . Cand s-au imbolnavit nu tu ai stat langa ei si ai avut grija sa nu pateasca ceva mai rau , cand au plecat din sat nu tu ai plans ... nu tu ai suferit doi ani dupa ei. nu stiu de ce dar era prea serioasa iar lacrimile ce odata nu ezitau sa apara acum nu avea de gand sa ma de-a de gol ceia ce ma bucura enorm . Odata ce le-am inchis gura tuturor l-am vazut pe Naruto cum priveste in cealalta parte iar Sasuke nu exprima niciun sentiment ci doar le zise sa plece .


In urmatoarele 5 minute in bucatarie am ramas doar eu si Uchiha . S-a ridicat usor de pe scaun eu intorcandu-ma spre el si ajutandu-l sa merga . Mama da greu s-a facut , cu greu a reusit sa urce scarile , l-am dus in camera unde mi-am lasat ghiozdanulsi l-am lasat sa se schimbe deoarece avea pantaloni lungi .


In cateva minute mi-a spus pe un ton superior sa intru in camera . Cand am intrat l-am vazut asezat pe marginea patului avand doar o pereche de pantaloni scurti albi pe el lasand la vedere muschii bine facuti . Am incercat sa nu ma uit la el mutandu-mi privirea pe ghiozdan si indreptandu-ma spre el pentru a-mi lua ce-mi trebuie.


Mi-am dat jos hanoracul pe care-l purtam ramanand intr-un maieu lasandu-mi la vedere sanii destul de mari . M-am indreptat spre Sasuke spunandu-i sa se intinda el executand imediat . M-am aplecat spre el punandu-mi mana pe fruntea lui vazand daca numai era febra si din fericire numai avea . Mi-am dus mana pe piciorul sau si ajungand in dreptul genunchiului i-am spus ca-l va durea putin .


Mi-am concentrat chakra in mana si am inceput sa-i extrag veninul desi stiam cat de tare il doare deoarece il auzeam din cand in cand scancind . Intr-un final dupa vreo ora am terminat epuizandu-mi jumate din chakra dar eram bucuroasa stiindu-l bine .


M-am indepartat de el stergandu-ma pe maini , m-am indreptat spre Sasuke care era vizibil obosit . Mi-am dus mana pe obrazul lui el inchizandu-si ochii , am lasat o lacrima sa-mi curga izbindu-se de pieptul sau . Deodata in camera aparu ceilalti cu seringa si trandafirul .


Le-am luat si am preparat un antidot dupa care i-am dat pe ceilalti afara . Dupa care am pus antidotul in seringa si asezandu-ma langa el i-am luat mana in mana mea deoarece trebuia sa-i fac injectia in vena. Sasuke isi deschise atunci ochii privindu-ma cum imi faceam "treaba" . Isi duse cealalta mana pe obrajul meu facandu-ma sa tresar .


Dupa ce termin ii spun ca o sa i se faca somn iar el isi retrage mana fixandu-ma cu ochii lui abisii . Un fior imi invada spatele facandu-ma se tremur involuntar , a zambit . Palma mea se afla in palma lui mangaindu-l usor , pe fata lui se vedea ca serul isi face efectul .


- Vreau sa fii langa mine cand ma trezesc. imi zise incercand sa para dur desi era ceva ce il dadea de gol , am dat afirmativ din cap zambindu-i asemenea unui copilas . M-am ridicat si l-am invelit privindu-l intens cum incetul cu incetul adormi .


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Sasusakunewbeginningsby

Stiu ca va-ti dorit si v-am promis un moment SasuSaku deci la-ti avut dar oare care sunt intentiile lui Sasuke ? este un sentiment ce incolteste in inima lui sau are alte intentii ?


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre Angy in Dum 02 Dec 2012, 21:33, editata de 1 ori
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 21:29

Vad ca ai adus next-ul happy2
Dar pe mine de ce nu m-ai anuntat sad ?
Este foarte frumos, imi place cum Sakura i-a inchis gura lui Karin lough
Si Sasuke o fi el dur si rece, dar cu ce a spus la sfarsit nu prea pare dap !
Vreau foarte mult sa vad ce se va intampla cand brunetul se va trezi !
Deci spor la scris si te pup kiss !


PS. Anunta-ma te rog cand pui next-ul dap ! !
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Dec 2012, 13:39

Yolo, Angy. Ai hibernat cam mult, nu crezi? lough
Sa revenim la capitol:
Imi place ca in sfarsit incepe sa se lege un sentiment de Sasuke si de Sakura. ''Vreau sa te vad langa mina cand ma trezesc'' imi aduce aminte de un film, dar chiar nu stiu de ce rolling on the floor
In sfarsit se observa ca Sakura chiar tine la Uchiha, si pe Karin o pune la respect. Sa vedem cu ce idei noi vii, si de abia astept sa vad cum se va termina misiunea lor, ce zici dap !

Sper sa ma anunti la urmatorul capitol, te pup!
Ps: merciii de anunt.


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Dec 2012, 16:33

Uiiiiii.........................am ajuns si eu pe aici what?lol!
Super ficuuuu'
Plz continua repede is curioasa tareee friends
Denyx


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Dec 2012, 20:50

Buna! A fost asa fain momentul dintre cei doi si sper din tot sufletul ca Sasuke sa nu aiba ganduri negre. Cam greu cu capitolul..dar astept bucuroasa nextul. Nu in ultimul rand FELICITARI!!!!

un sfat pt Sakura: Ai grija la gandurile lui Saske si intrebare: Te-ai gandit daca sa-l vrajesti? Si daca da cum?Ce metoda ai?just asking...

spor la urmatorul capitol.


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Dec 2012, 21:56

Heii. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717

In sfarsit un moment dragut. Pai.. mi-a placut capitolul si il astept pe urmatorul. Povestea ta incepe sa prinda culoare, odata cu sentimentele lui Sasuke. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 2573201749

O mica remarca... unele propozitii.. daca le citesti cu voce tare, zici ca esti un robotel Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 947835 Incearca sa formulezi altfel.

Succes in continuare. Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 78717


Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Continut sponsorizat




Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !    Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Cand crezi ca ai gasit raspunsurile , viata isi schimba intrebarile !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-