Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prince Charming  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prince Charming  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Prince Charming

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Prince Charming  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Eu te vreau! Dar tu?   Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Dec 2012, 17:01

Buna, dragilor! In sfarsit am reusit sa scriu al treisprezecelea capitol al ficului meu. Sper sa va placa, tinand cont ca am intarziat atat de mult cu el. Lectura placuta!
P.S.: Multumesc celor care ma sustin in concursul fan-ficul lunii. Am primit cateva voturi pe care le apreciez din tot sufletul meu. Va multumesc de asemenea ca imi cititi povestea, va iubesc! Un an nou fericit! a hug



Capitolul XIII



Sasuke’s point of view:


       Cum s-a ajuns la asta? Suntem blocati intr-o padure de la capatul Pamantului cu maica-mea pe urmele noastre, insotita de niste tipi inarmati pana-n gat, probabil fara prea multe sanse de a scapa tefereri de aici. Naruto si Hinata sunt acolo, ascunsi prin frunzisul des al padurii, sper ca macar ei sa fie in regula. Sakura e ranita, transpirata toata si arzand in bratele mele. A reusit sa adorma dupa ce i-am curatat rana. Eu am stat treaz toata noaptea, la panda, urmarind fiecare miscare a crengilor provocata de vant, fiecare trosnitura a copacilor, fiecare pas apasat calcand pe iarba uscata de frig. E vina mea ca se intampla toate acestea, ca am o mama pe care nu o intereseaza decat averea lui Azami si a tatalui meu. E vina mea ca sunt un print si ca nu am dreptul la fericire din cauza scorpiei. Insa ceea ce ma intristeaza cel mai tare este faptul ca o fac sa sufere pe Sakura. Ochii ei verzi si plini de viata sunt acum tristi, inspaimantati, scotand la iveala teama ascunsa de zambetul melancolic.

       Rozalia incepe sa tremure, respirand tot mai greu, ii simt palma transpirata sprijinita in mana mea. Printre micile suspine, o lacrima isi face loc pe obrazul sau rosu. Pielea ii arde, probabil ca are temperatura. Incerc sa o trezesc, strigandu-i numele, scuturandu-i usor corpul mladios, insa nimic. Un mic tipat, scurt a fost de-ajuns pentru a o destepta. Se uita la mine speriata, luandu-mi fata in mainile sale mici si fragile. “Esti bine?” a fost intrebarea ei, urmata de un oftat prelung. Am luat-o in brate, spunandu-i ca a fost doar un vis, un simplu cosmar ce trebuie uitat.

*

       O bataie de pasi se aude din departare, cineva alearga in directia pesterii, caci sunetul este tot mai puternic. Cracile cazute pe jos trosnesc una dupa alta sub picioarele puternice ale nu stiu cui, vantul suiera usor, in timp ce bufnitele se fac auzite, alaturi de veverite si ciocanitori, frumoase vietati ale padurii. Ma uit in ochii rozaliei, care la randul ei ma priveste insistent, tematoare. Ii spun sa se ascunda, sa mearga mai departe in strafundul grotei, iar eu ma strecor pana la intrare. Cerul inca nu este luminat, ziua se ingana cu noaptea, Pamantul abia trezindu-se din visare. Imi apropi urechea de sol, pentru a asculta sunetul picioarelor batatorind pamantul. Sunt foarte aproape de acest loc, pot indrazni sa aproximez distanta, vreo saptezeci de metri. Imi ridic privirea, ma uit inainte si observ niste plete aurii batute de vant spre stanga. Alaturi, Hinata alearga cat o tin picioarele, sufland greu, cu fata inrosita din cauza efortului. Amandoi sunt uzi pana la piele. Naruto ma observa la intrarea in pestera, o ia pe bruneta de mana si vine catre mine. Fara a rosti niciun cuvant, intram adanc in grota micuta, dar lunga, catre rozalie. Sakura, atunci cand ii vede, le sare in brate, plangand de fericire.

       - Ce s-a intamplat cu voi?

       - E o poveste lunga. Am alergat toata noaptea, ne-am ascuns de namilele maica-tii, Sasuke. Am gasit o pestera cam ca asta, poate putin mai mica, dar ne-au gasit spre dimineata. Abia am insfacat-o pe Hinata din ghearele lor si am fugit in padure. Erau inarmati, aveau pistoale si cutite. Un glont mi-a trecut pe langa nas, am scapat ca prin urechile acului. Hin e ranita, a taiat-o pe mana chelul cu tatuajul acela in forma de vultur pe gat. Am gasit paraul pe langa care am trecut mai devreme si ne-am curatat de sange. Dar ne-au gasit din nou. Am scapat de ei prin apa, este o cascada cam la un kilometru de aici. Se varsa intr-un lac superb, plin de flori si inconjurat de arbori. Ar trebui sa il vedeti. Apoi, am continuat sa alergam pana aici. Voi sunteti bine? Am auzit o impuscatura seara trecuta.

       Sakura pufneste amuzata si ii arata piciorul insangerat. Hin se holbeaza la ea cateva secunde, dupa care o ia in brate. “Ma simt bine, aproape ca nu ma mai doare”, spune ea zambind. Dar eu stiu ca sub acel suras se ascunde durerea de picior, in care glontul intra tot mai adanc pe masura ce timpul trece. “Sasuke a avut grija de mine” continua ea privindu-ma cu dragoste. Ii raspund cu un zambet sters, eu stiu ca nu e in regula. Vreau doar sa plecam mai repede din locul acesta si sa o duc la un spital.

       - Si acum ce facem? spune Hinata ingrijorata.

       Trebuie sa fugim, asta e sigur. Le spun sa astepte o secunda si il iau pe Naruto cu mine. Mergem in recunoastere. Nu putem pierde nicio clipa, mama ne poate gasi oricand. La iesirea din pestera ne intampina lumina soarelui care e pe cale sa rasara. Mergem cativa zeci de metri, inspectand totul in jurul nostru. Nu pare sa fie nimeni in imprejurimi. Asta e sansa noastra sa fugim din aceasta padure a terorii.

       - Cea mai sigura cale de scapare e apa. Daca am ajunge la ea, am putea sa inotam pana in cel mai apropiat port. Nu e foarte departe de stancile pe care le-am vazut ziua trecuta, cam la doi kilormetri distanta. Stii drumul catre parau, Naruto?

       - Da, asa cred.

       De acolo nu mai sunt decat cateva sute de metri pana la ocean, iar apoi suntem salvati. Ne intoarcem la fete pentru a le lua si ne urmam drumul catre apa. Vantul ne bate in fata, frigul se inteteste pe cand minutele se scurg rapid. Sakura schiopateaza, abia tinadu-se de mana mea. Saracuta tremura din cauza frigului. Inima imi tresalta de bucurie cand vad paraiasul in fata, la o aruncatura de bat. Ii vad pe ceilalti obositi, insa continuand sa inainteze. Mici pasari colorate isi fac aparitia deasupra capetelor noastre. Ele ne insotesc pana la ocean, ca un fel de alai catre libertate, cantand si dansand. Doar ca afara e frig, pasarile nu canta, abia daca li se aud aripile izbind aerul, iar noi nu dansam, ci schiocapam si gafaim.

       Valurile sunt destul de mari si involburate, se izbesc de stanci pe care le uda pana in capatul inaltat pana la patru metri, iar spuma alba ca de lapte acopera suprafata apei. Trebuie sa inotam vreo doi kilometri in aceasta mare tulbure, dar e mai bine decat sa fim omorati de scorpie. Un ras malefic se aude dintr-odata din spate. Ma intorc si o vad pe ea. Sakura imi strange mana cu putere, o privesc si vad ca se uita la mama cu ura, insa ii aud inima batand tare.

       - Plecati asa repede, fara sa va luati ramas-bun?

       - Ce vrei? Ce ti-am facut? o intreaba rozalia serioasa.

       - Ce mi-ai facut? Vrei sa-mi rapesti fiul, sa-l atragi in lumea ta mediocra.

       Insfaca pistolul din mana chelului, il indreapta catre rozalie si trage. Vreau sa o acopar, insa e prea tarziu. Ea cade lata, cu sangele curgandu-i din stomac, umpland pamantul de pete rosii. Inima imi bubuie in piept, iar ura imi inunda sufletul vazand-o pe Sakura pe jumatate moarta. Alerg catre unul dintre oamenii maica-mii si ii fur pistolul. O alta descarcatura de arma strapunge linistea diminetii si il vad pe Naruto cazand in apa, Hinata sarind dupa el. Alerg catre mama, punandu-ma in fata ei. Intre noi e o distanta de un metru. Arma mea este indreptatra catre ea, iar a ei catre mine. Acum suntem doar noi doi.


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Sam 16 Feb 2013, 13:43, editata de 2 ori
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Dec 2012, 17:37

Nuu !
Ce se va intampla ?
Doar nu il va impusca si pe el ?
E fiul ei ! Si cum a putut sa le faca asta Sakurei si lui Naruto ?
E asa o .....mmm waiting
Sper sa aduci cat mai repede urmatorul capitol pentru a vedea ce se intampla.
Si fa, te rog, ceva cu mama lui Sasuke please .
Nu poate sa se termine totul asa sad
Unul dintre cei doi sigur va fi ranit... Sa speram ca nu el !
Daca nu ma duc eu la ea biciuitor
Pai mersi mult de anunt si spor la scris !
Jelly te pupa kiss

P.S Prima dance2


Ultima editare efectuata de catre *Jellyfish* in Sam 16 Feb 2013, 14:04, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Dec 2012, 18:49

nuuuuuuuuuu!!!! nu se poate te rog nu face un final dramatic ci unul frumos si fericit, please happy
abia astept sa vad ce se intampla cu cei 4 adolescenti
te-am pupat dulceeee
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Lun 31 Dec 2012, 08:30

Ce ? Nu ! Te rog ! Te rog ! Te rog sa nu-i lasi sa moara !
Doar nu o sa traga in fiul ei . Pana la urma daca asta dorea o facea pana acum .
Sasuke e asa bland si grijuliu cu Sakura happy
Iti multumesc de anunt a hug
Astept next-ul dap !
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Lun 31 Dec 2012, 12:37

Nuuuuuu!!!!!
Cum se poata sa faca asa ceva?.
Nu cred ca o sa traga in fiul ei doar asa nu mai ia banii.
Frumos capitol si sa ma anunti la next.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Lun 31 Dec 2012, 16:17

Vai!!!!!!!! sad O urasc pe mama lui Sasuke!!!!!Daca as putea as intra in calculator, in ficul tau si ar fi moarta acum!!! biciuitor Daca Saku, Hin, Neru sau Sasu pateste ceva!!!!!!Turbez!!! biciuitor angry rolling on the floor Anunta-ma te rog la next!!!Te pwp dulce si spor la scris!!!!kiss
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 14:35

Ahh!!!! Sa vezi ce-i fac. O omor cu mana mea. Vede ea. Mediocra? Las' ca-i arat eu. Sa vezi ce lupta se va da intre noi doua. biciuitor
Sper ca Sakura-i bine, altfel vin si dupa tine. Sa o faci bine, altfell... waiting Mersi de anunt si sa nu ma uiti data viitoare.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Prince Charming  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 00:14

Revin si eu cu al paisprezecelea capitol al fan-ficului meu. Este adevarat, dupa un car de ani de absenta, dar mai bine acum decat niciodata. Sper sa va placa, mai ales ca povestea se apropie de sfarsit.



Capitolul XIV



Sakura’s point of view



       Imi recapat treptat constiinta. Auzul imi revine, precum si simtul tactil. Imi deschid ochii, insa privirea imi este incetosata. Totul este alb in jurul meu; banuiesc ca ma aflu intr-un spital, caci se aud pasi tropaind si zeci de voci din holul de la capatul salonului. Imi intorc capul spre stanga, apoi catre dreapta. Nimeni nu este in camera; doar eu si o perfuza. Incerc sa ma ridic, insa trupul imi este istovit, o durere infernala imi apasa stomacul si imi simt piciorul zdrobit. Brusc, o multitudine de imagini imi acapareaza mintea, amintindu-mi motivul pentru care ma aflu aici. Fusesem impuscata ; de doua ori.

       Imi amintesc cuvintele mamei lui, care mi-a spus ca ii rapesc fiul, ca nu sunt suficient de buna pentru el. M-a numit mediocra, apoi a apasat tragaciul si m-a rapus. Apoi, o a doua impuscatura a rasunat in aer, urmata de ploscaitul apei. Totul a devenit negru atunci. Nu puteam vedea, decat auzi. Mi-l amintesc pe Sasuke spunandu-i mamei sale sa traga, sa-l omoare si pe el. Au avut un schimb de replici picant, insa imi revin in memorie doar franturi. Cuvintele precum « mostenire », « print » si « avere » au fost repetate in nenumarate randuri, iar brunetul a rostit vorbe de negatie minute in sir. Apoi, dupa o ultima fraza pe care am auzit-o, urechile m-au lasat, iar memoria imi este complet goala. Insa nu pot uita acele cuvinte :

       - Tatal tau a fost un rege, iar tu vei deveni printul pe care si l-a dorit intotdeauna ca fiu.

        Deodata, usa se deschide, iar pe ea intra un barbat inalt, cu parul saten si ochii sai caprui urmarindu-mi fiecare miscare. Imi zambeste si isi trage un scaun langa patul meu. Are un halat alb si cateva hartii in mana, iar in buzunarul sau sta atarnat un pix. Ma intreaba daca sunt bine, apoi incepe a ma consulta cu un stetoscop. Ii raspund dand afirmativ din cap, apoi il intreb ce mi s-a intamplat.

       - Ai fost in coma timp de un an, dupa ce te-au impuscat si ti-au fost ranite grav intestinele.

       Un an…am stat un an nemiscata intr-un pat de spital, iar viata a continuat fara mine. Ma intreb ce s-a intamplat cu prietenii si familia mea. Oare m-au uitat? Nu m-as mira daca ar fi facut-o. La urma urmei, am fost doar o leguma timp de un an, nu m-am miscat si am respirat prin intermediul unor aparate. Intrasem in moarte cerebrala, dar Dumnezeu a facut minunea de a ma salva. Pentru mine, timpul a stat in loc, insa imi este tare dor de prietenii mei si de tatal meu.

        Il intreb pe medicul din fata mea ce stie despre rudele mele, iar el imi raspunde ca au fost anuntate despre trezirea mea. O secunda mai tarziu, usa se deschide din nou, iar tatal meu isi face aparitia in salon. Se napusteste asupra mea si isi incolaceste bratele in jurul pieptului meu. Imi sopteste cuvinte de alinare la ureche, in timp ce lacrimile amare i se scurg pe umerii mei. Fac un efort si imi pun bratele pe spatele lui, mangaindu-l usor. Ii soptesc un « Te iubesc, tata! » gingas, suav si dulce, indepartandu-l apoi de mine, caci stransoarea lui a devenit dureroasa.

       Din spatele tatalui meu, Hin se lasa peste mine in pat si imi da un sarut pe frunte, parinteste. Imi mangaie obrazul, apoi se da in laturi. Langa ea, Naruto imi zambeste prieteneste si imi spune cat de mult se bucura de faptul ca mi-am revenit. Ii intorc zambetul, multumindu-i pentru cuvintele frumoase. Privesc apoi in spatele lui, insa nu este nimeni acolo. Ma ridic usor pe coate, scasnind din dinti, uitandu-ma fix la usa alba din fata ; este inchisa. Hin se uita la mine cu o privire dezamagita, banuindu-mi gandurile. Ma ia apoi de mana si se asaza langa mine.

       - Sasuke e disparut de un an, inca de la acel incident. Te-a vizitat de cateva ori inainte de a pleca, apoi ne-a parasit pur si simplu, fara nici o explicatie. Imi pare rau, scumpo.

       Dau afirmativ din cap, o lacrima scurgandu-mi-se pe obraz. Ma uit apoi la Naruto, a carui privire parea agitata si melancolica. Il intreb daca stie ceva despre plecarea brunetului, uitandu-ma fix in ochii lui albastrii. Da sa imi raspunda negativ, dar ezita. Ma priveste trist, cu o parere de rau, apoi imi spune un simplu « Nu. », insa in ochii lui se vede ca minte. Ma resemnez de fatada, lasandu-mi corpul pe spate si un suspin imi iese din launtrul sufletului.

       Dupa o jumatate de ora, cei trei isi iau la revedere, lasandu-ma a ma odihni. Din pragul usii, blondul se intoarce, inchizand usa in urma lui. Se apropie de mine si se asaza pe scaunul de langa pat. Cu o siguranta si o seriozitate terifianta in privire, ma roaga sa tin secret ceea ce imi va zice. Asteapta aprobarea mea, apoi continua :

       - Sasuke nu te-a parasit, a fost nevoit sa plece. Mama lui e in inchisoare, condamnata pentru ceea ce ne-a facut, dar si pentru alte crime. Nu cred ca va zari lumina soarelui curand.

       Nici nu ma mira acest fapt, nu pare o femeie cum se cade. Insa ce rost mai are faptul ca ea nu ne mai poate impiedica sa fim impreuna, daca el nu e aici? Fara a-mi da seama, spun aceste cuvinte cu voce tare, insa nu regret. La urma urmei, acesta e adevarul pe care trebuie sa il infrunt, nu-l pot evita, orice as face.

       - Sakura, asculta-ma! Stiu ca ti se pare greu de crezut si probabil ca nu vrei sa mai auzi de el, insa trebuie sa stii ca a plecat pentru tine. M-a rugat sa nu iti dezvalui acest secret vreodata si sa te las sa il urasti, sa te conving sa-ti traiesti viata fara el. Insa eu cred in iubirea voastra, Sakura, iar cand te vei reface complet, iti voi spune unde e. Iar atunci, tu singura vei hotori daca vei vrea sa lupti pentru dragostea ta sau nu.
       Se ridica si pleaca, insa nu inainte de a-mi arunca o privire calda, dar cu o urma de hotarare si siguranta. Decid sa am incredere in Naruto, deoarece il iubesc pe brunet si vreau sa-l gasesc. Il privesc pe blondin cum pleaca, usa inchizandu-se, apoi cad intr-un somn adanc.

*
       Avionul e pe cale de a decola. Urc la bord, dar nu inainte de a-mi lua la revedere de la Naruto. Au trecut opt luni de la revenirea mea la viata, iar acum sunt mai hotarata ca oricand sa-mi gasesc iubirea demult pierduta. Nimeni nu stie ca plec la Londra, in afara de blond. El a fost cel care mi-a dezvaluit secretele lui Sasuke si locul in care il pot gasi. Iar pentru acest fapt, ii voi fi mereu indatorata. Imi ocup locul de la clasa a doua si ma pregatesc pentru decolare. Este prima data cand zbor singura, catre un oras atat de indepartat de Tokyo, insa o fac pentru a-mi recupera dragostea. Dar imi e teama; imi este frica sa nu fie prea tarziu pentru a-mi recupera printul.


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Sam 16 Feb 2013, 13:42, editata de 1 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 08:28

Oau câte capitole superbe am pierdut in love
nu-mi vine să cred că toată lumea a trecut prin atâtea încercări gerele sad
Vreau next-ul curând şi dacă nu te superi să mă anunţi şi pe min e puppy eyes
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 13:39

dau edit dupa
EDIT
Ooo ...a venit pana la urma si aceasta zi in care ai pus next-ul ! rusinos
A fost scurt, si mi-a parut foarte rau, pentru ca as vi vrut sa mai citesc !
Cum de a trecut 1 an ? Si aici ?
De ce trece mereu atat de mult timp ?
E atat de trist, melancolic, dureros, si iar trist sad
Oricum, lasand la o parte lucrurile triste.
Mama lui Sasuke a fost arestataa dance2 I rock peopleee!!!
Nu pot sa cred ! Este cea mai frumoasa notitie pe ziua de azi.
Si ma face sa ma simt excelent.
Totusi, sper sa se duca la el si sa-l gaseasca.
Si ca Sasuke sa nu-si fi gasit vreo alta fata waiting Ca de nu ...intru in actiune eu.
Paii, multumesc mult pentru anunt.
Astept next-ul si spor la scris !
Jelly te pupa kiss
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 17:14

Oooo!!!DA!!!!Ce bine ca femeia aia rea e in inchisoare! take this!
Dar Sasuke??Unde e el?De ce a plecat?De ce a paraspit-o pe Sakura?
O mie si una de intrebari si nici un raspuns...inca...
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 00:23

YYYYYAAAAYYY!!!!
Nu pot sa cred ! what?lol!
Ma bucur mult de tot ca Naruto a decis sa-i spuna adevarul Sakurei si ca vrajitoarea a ajuns in inchisoare happy2
Abia astept continuarea si sa aflu ce s-a intamplat defapt cu Sasuke
Iti multumesc mult de anunt happy
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Lun 18 Feb 2013, 21:00

Hei, my darling!Prince Charming  - Pagina 4 78717
O, deci nu cred.Mă uimeşti, este atât de romantic. Yoi, se duce după dragostea pe care a pierdut-o.Mmm, mi-am promis că nu o să plâng, dar nu mă pot abţine
Prince Charming  - Pagina 4 896861 Nu am mai plâns de sâmbătă, de când am văzut Titanic. Vreau continuarea, fic-ul tău este foarte frumos, anunţămă când postezi un nou capitol.Spor la scris.Pupici. Prince Charming  - Pagina 4 208323
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Sam 23 Feb 2013, 22:54

Ohhhh ce Dragut :X:X:
Sasuke de ce ai plecat netotule take this!
Sakura oricum te va gasi si veti fi impreuna ( sa nu te puna Dumnezeu sa faci o drama ca nu stiu ce'ti fac biciuitor )
Deci sa trecem la treaba si sa vina next ! they see me trollin\
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Dum 24 Feb 2013, 23:13

Hey am dat si eu pe aici si nu pot spune decat WOW....nu pot sa cred ce scorpie este mama lui Sasuke.....bine macar ca a ajuns la inchisoare...sper ca acum Sakura sa il reintalneasca pe Sasuke s ca de data asta sa fie fericiti impreuna si sa nu ii mai desparta nimeni puppy eyes .....sper sa postezi repede nextul si daca nu o sa fie prea mare deranjul....ai putea sa ma anunti si pe mine... puppy eyes Mersii kiss a hug ....spor la scris in continuare....
~Sayonara~
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Mar 12 Aug 2014, 23:29

Fic redeschis la cererea autoarei.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Prince Charming  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Prince Charming   Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Mier 13 Aug 2014, 09:36

         Buna, dragii mei! Am decis sa redeschid ficul, dupa foarte mult timp, e adevarat, dar aceasta poveste trebuie sa continue, nu poate ramane in aer. Acest capitol o sa fie putin confuz, insa totul se va lamuri cu urmatorul, pe care promit ca o sa il postez in cel mai scurt timp. Deci, sper sa va placa!




Capitolul XV

 
Sasuke's point of view


~Flashback~

       - Tu nu intelegi! Trebuie sa plec! Daca mai stau, veti fi cu totii in pericol, iar eu nu o sa-mi asum riscul asta. Nu pot! Nu vreau!
 
       - Nu esti singur, baga-ti asta in cap! Nu o sa te abandonam, indiferent de ce pimejdie ne paste. Suntem prieteni, frati pentru totdeauna! Si cum ramane cu Sakura? O sa o abandonezi pur si simplu, ca un las? O sa renunti la iubirea ei?
 
       - Trebuie! Am nevoie sa-mi gasesc unchiul, vreau asta! Daca nu, ma va gasi el pe mine. Mam...femeia aceea m-a avertizat ca nu se va opri din a ma cauta, tronul are nevoie de un mostenitor. Daca familia va pierde coroana, sunt sigur ca nu o sa stea cu mainile in san. O sa vrea razbunare.
 
       - Stiu asta... Dar te poti ascunde, o poti astepta pe Sakura. Sunt sigur ca o sa isi revina cat de curand si veti putea fi impreuna.
 
       - Nu! O sa plec, o sa devin cine vrea el sa fiu. Nu e alta cale! Te rog, ai grija de Sakura, nu lasa ca asta sa o afecteze, spune-i sa ma urasca, sa ma uite si sa isi refaca viata. Jura-mi!
 
       - Nu imi place asta, dar fie, iti promit ca o sa incerc sa fac tot ce imi ceri. O sa incerc!
 
       - Multumesc! Ai grija de Hinata, sa nu o pierzi niciodata! Fii fericit, Naruto! Meriti asta, prietene.
 
~End Flashback~
 
       Inca am impregnat gustul ei, mirosul ei, chipul ei in minte si in suflet. Amintirea buzelor ei pe ale mele e inca vie, ochii ei parca ma privesc neincetat, iar vocea ei...vocea ei imi e tatuata pe timpan. Nu imi pot scoate din minte zambetul ei si parca o aud razand, chicotind, spunandu-mi ca ma iubeste... Sakura, ce n-as da sa pot schimba destinul, sa o iau de la capat si sa fiu cu tine, sa iti fiu alaturi pana la moarte. Dar e imposibil... Sper ca m-ai uitat, ca esti fericita... Eu, in schimb, trebuie sa ma resemnez ca te-am pierdut si sa incerc sa supravietuiesc...pentru tine, pentru amintirea ta.
 
       - Sasuke, Sasuke!
 
       O luam de la capat...nici nu ma mai obosesc sa il ascult, stiu deja ce imi va zice, e la fel in fiecare zi. De doua luni imi cauta sotie, regina perfecta. Cand o sa inteleaga oare ca nu ma intereseaza cine e, rangul ei sau numele. Pentru mine sunt toate la fel, niciuna nu e...Sakura. Liste lungi, care parca nu se mai termina, dar care pentru mine sunt goale, albe ca penele de porumbel. Doar asta vad in ultimul timp, inca de cand ma trezesc.
 
       - Cate candidate ai pentru azi? 50, 60, 100? Alege odata, pana nu mi se duce cheful de insuratoare!
 
       - Nu, fiule, azi nu mai cautam. Azi o sa iti intalnesti regina! Nu esti entuziasmat?
 
       O, doamne! In sfarsit! Credeam ca nu se mai termina calvarul. "Fiule"? Pe bune? Cata ipocrizie! Nici macar nu sunt fiul lui! Nu avem nicio legatura.
 
       - In extaz!
 
       Sigur, nu mai pot de fericire! Abia astept sa o intalnesc pe "sotia ideala", "virtuoasa regina"! Nimeni nu o sa intre in inima mea, nimeni in afara de ea, Sakura. Dar asta mi-e destinul, asa trebuie sa fie, insa ma bucur sa imi stiu prietenii in siguranta. Nici nu imi pot imagina ce s-ar intampla daca as refuza casatoria.
 
Peste 4 ore
 
       Camasa alba, imaculata, costum calcat la dunga, cravata de culoarea cerului, pantofi de firma si palarie de mascarici. O tinuta perfecta pentru un print perfect si o lume mai falsa decat diamantul de pe inelul servitoarei. O masa aranjata perfect, cu tacamuri de tot soiul si un ceas care ticaie de vreo jumatate de ora. Poate s-a razgandit, poate ca nu va trebui sa ma insor pana la urma. Sau poate...
 
       - Scuzati-ne pentru intarziere, va rog! Sper ca tronul nu s-a ocupat intre timp.
 
       - Sigur ca nu, ducesa, cum s-ar putea intampla asa ceva? Nici in cele mai negre cosmaruri ale mele! Permiteti-mi sa va spun, sunteti mai frumoasa decat orice raza de soare care a atins vreodata castelul acesta! Nu este asa, Sasuke?
 
       - Desigur! Nici ca a mai pasit vreodata pe aceasta podea vreo fiinta mai incantatoare!
 
       Sau mai bine zis, mai naiva. Intr-adevar, ducesa e chiar draguta si cu siguranta prea ingenua pentru a-i face fata mintii diabolesti a unchiului meu. Are o bunatate in privire care ma bucura, insa acel zambet e cu siguranta fals, imi inspira mila, vinovatie. Regele a facut cu adevarat o alegere buna. Sper doar sa fie suficient de puternica incat sa indure ceea ce o asteapta.
 
       Ii sarut mana gentil, iar mai apoi ii salut partintii asa cum se cuvine si ii poftesc la masa, insa nu inainte de a propune un toast pentru viitorul regatului si al familiilor noastre, "un viitor la fel de frumos precum ducesa Victoria". Rand pe rand, servitoarele aduc delicatesele care sper sa ii incante pe oaspetii nostri. Cina trece fulgerator, platourile sunt inlocuite mai rapid decat preferintele unchiului meu in materie de viitoare printese, iar pana sa imi dau seama, discutiile politice si laudele unora fata de ceilalti se termina chiar cand ultima farfurie este luata de pe masa.
 
       - Sper ca ati avut parte de o seara divina, doamnele mele! Va urez o noapte cat mai frumoasa in continuare!
 
       Si ipocrizia continua! Pe cuvantul meu, nu il mai suport nici macar o secunda. Chiar daca e unchiul meu - intr-un fel-  nu am nici macar un cuvant de bine la adresa lui, nici macar...cordialitate nu simt fata el...si nici el fata de mine. Ii urez noapte buna, imi iau umbrela si dispar pana sa mai poata spuna ceva.
 
*


       Marea ma linisteste, imi da senzatia aceea de libertate, sentiment pe care l-am uitat de multa vreme. Totodata, ea imi trezeste amintiri neplacute, dar pe care nu vreau sa le uit. Aproape ca mi-a omorat prietenii, aproape ca i-a inecat. Inca ii pot vedea zbatandu-se printre valuri, dar mai ales, o vad pe ea, pe Sakura, cum se lupta sa respire si sa traiasca. Acolo, langa mare, am pierdut-o. Dar tot acolo am simtit-o pentru ultima data langa mine, vie pe de-a-ntregul. Cat dor imi e de ea, atat de dor incat parca o vad in oricine trece pe langa mine, in orice lucru pe care il ating. O simt atat de aproape, desi e atat de departe si ii aud vocea de fiecare data cand inchid ochii, o aud strigandu-mi numele...Sasuke...Sasuke...
 
       - Sasuke!

 
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Prince Charming  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Prince Charming   Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Joi 14 Aug 2014, 23:06

Capitolul XVI


 
Sakura's point of view


 
       Cate amintiri! Briza asta, valurile si mirosul de apa sarata, totul imi aminteste de el, de cand l-am vazut ultima oara. Inca il simt langa mine, parca il vad in in oricine trece pe langa mine, in orice lucru pe care il ating, e... Aici! E chiar aici! Mai inalt, cu alte haine, dar e el. Are o privire trista, plange. Il strig, dar nu ma aude. Ma apropii mai mult si il strig din nou, iar atunci intoarce capul, uimit, dar...fericit. Alearga catre mine si ma ia in brate, ma saruta pe frunte, pe obraji, imi mangaie fata si eu pe a lui, cuprinsi de un foc ce nu s-a stins niciodata. Il imbratisez, el ma saruta, e perfect, prea perfect.
 
       - Dar...c-ce faci aici?
 
       Pare surprins, ingrijorat, dar totusi zambeste. Cat mi-a lipsit zambetul lui, aroma lui, el! Il mai sarut o data si ii mangai obrajii, zambind, plangand de fericire. Il iau in brate si il rog sa mai stea asa inca putin, inca o clipa. Ma strange tare si imi mangaie parul cu o atingere suava, de care mi-a fost asa dor. Briza marii ne invaluie, mirosul de alge ne inunda, e magic. Ma ia de mana si ne asezam pe nisipul inca fierbinte, privind cel mai frumos apus de soare pe care l-am vazut vreodata.
 
       - Am venit dupa tine, am nevoie de tine. Naruto mi-a povestit tot ce s-a intamplat cu tine, cu familia ta.


~Flashback~
 
       - Unde e? Vreau sa stiu unde e, trebuie sa-l gasesc, Naruto! Te rog...
 
       - E in Anglia, e print acum. Nu a vrut sa plece, sa te paraseasca, dar nu a avut de ales. Familia tatalui lui a aflat ca e in viata si a venit dupa el. S-a ascuns o perioada, dar ei erau insistenti. Ne-au cautat pe noi, au amenintat-o pe mama lui, iar el a fost nevoit sa ii infrunte.
 
       - Tatal l-lui? Nu se presupune ca stia ca e in viata?
 
       - Cel care l-a crescut, da. Dar se pare ca nu era tatal lui biologic. El era de vita nobila, prin adoptie, dar de vita nobila. A murit acum ceva ani, la fel si ceilalti fii ai sai, fratii lui Sasuke. Toti spun ca erau bolnavi, dar e ceva ciudat la mojloc. La scurt timp dupa moartea lor, a avut loc un incendiu la castel. Singurul care a supravietui este unchiul lui Sasuke, care a decis ca vrea sa il adopte. El nu are mostenitori, deci a hotarat sa isi gaseasca unul, pentru a nu pierde tronul. Sasuke crede...se teme ca el a fost in spatele masacrului familiei regale, desi totul arata ca a fost un accident. Ii era teama pentru noi, pentru mama lui, dar mai ales pentru tine. A vrut sa te protejeze si a plecat cu el. De asemenea, era hotarat sa descopere adevarul si sa il trimita pe unchiul lui la inchisoare. De atunci, nu mai stiu nimic de el. Sper ca e bine... Trebuie sa-l gasesti, Sakura!
 
~End Flashback~
 
       - Esti bine? Ai descoperit ceva?
 
       Ce intrebare! Normal ca nu e bine, chiar daca zambeste, o face doar pentru a ma linisti. Pacat ca nu a descoperit nimic care sa il incrimineze pe unchiul lui, omul asta nu a lasat nici macar o urma, vreun indiciu, nimic. Astfel, Sasuke nu are nicio sansa sa scape de aici. Doar daca...
 
       - Dar daca dovedesti ca nu aveti nicio legatura de sange, ca nu esti nepotul lui? Nu te poate obliga sa ramai cu el.
 
       - Nu ar avea niciun rost. Din punct de vedere legal, eu sunt mostenitorul lui, chiar daca suntem rude sau nu. Iar daca renunt la tron, e in stare sa omoare pe oricine ma ajuta. Nu e cale de scapare, asta mi-e destinul.
 
       Nu trebuie sa fie asa! Noi putem schimba destinul, avem libertatea de a alege. Dar daca fugim? Ne ascundem undeva unde nu ne va gasi niciodata, unde vom putea fi fericiti. Noi doi, tata, Naruto, Hin, cu totii am putea incepe o viata noua, fericita, departe de trecut.
 
       - Nu conteaza unde ne ascundem, Sakura, el ne va gasi. E rege! Asta nu e o solutie, cel putin, nu permanenta.
 
       Oftez incet si ma las prada in bratele lui, strangandu-l mai tare ca niciodata. Are dreptate, nu avem nicio sansa, dar nici nu putem sa ne resemnam. Eu nu vreau sa-l pierd, nu din nou, si sunt sigura ca nici el. Imi dau seama din felul in care ma priveste, din tandretea pe care o arata. Cine si-ar fi inchipuit vreodata ca un salbatic nepoliticos ar putea sa fie asa de cald, ca am putea ajunge sa ne iubim atat de tare, desi nu ne puteam suporta la inceput, ca el e dragostea vietii mele? Dar presupun ca asa e iubirea. Te ia pe neasteptate, se strecoara si ramane acolo, ca un tatuaj, pentru tot restul vietii. Doare, te face sa suspini, sa plangi, dar iti place, te aduce la viata. De aceea, daca il pierd pe el, e ca si cum m-as pierde pe mine, nu as mai avea niciun rost pe lumea astea.
 
       Ma uit la el si vad ca sufera, dar e fericit in acelasi timp, e la fel ca mine. Suntem aici, impartasind aceste clipe, dar nu putem fi impreuna, nu deocamdata. Trebuie sa existe o solutie. Nu as suporta sa nu-i mai vad ochii astia blanzi, sa nu-i mai simt buzele peste ale mele sau mana lui intr-a mea. Totul e asa perfect aici, cu el langa mine, cu marea ca martora a iubirii noastre si luna acoperindu-ne cu razele ei. Sa-i simt mainile atingandu-mi corpul, descoperindu-l pe de-a-ntregul e ca o alinare, sa il am atat de aproape de mine, sa fie al meu, iar eu a lui, totul e ca un vis din care nu as vrea sa ma mai trezesc vreodata. Nu am crezut niciodata ca poate fi atat de magic. E atat de placut sa ii simt respiratia pe gatul meu si sa ii aud rasul in timp ce imi incheie fermoarul rochiei. Ma mangaie usor pe umeri si ma saruta pe ceafa, eu ma intorc spre el si imi da parul pe spate cu o miscare ce imi da fiori. Imi pun capul pe umarul lui si privim amandoi spre valurile ce reflecta lumina slaba a lunii.
 
       - Acum spune-mi, cum ai ajuns aici?
 
       Desi imi zambeste, ochii lui par seriosi, iar tensiunea i se poate citi usor pe buze. Il stang de mana pentru a-l linisti, privesc spre cer si amintirile mi se deruleaza in cap, incepand cu ziua in care m-am trezit din coma. Au trecut multe luni pana mi-am revenit complet, dar eram motivata de dragoastea mea si de dorinta de a-l gasi pe Sasuke. Am trecut prin multe tratamente si terapii, dar acest moment merita toate chinurile pe care a trebuit sa le suport. Cand medicul mi-a dat vestea ca nu mai am nevoie de tratament si ca sanatatea mea e perfecta, l-am rugat pe Naruto sa-mi spuna adevarul si am luat primul avion spre Londra.
  
       Tata nu voia sa ma lase sa plec, dar a inteles prin ce trec in cele din urma, ca sufar de zeci de mii de ori mai mult fara Sasuke si m-a sustinut. Am ajuns la Londra si l-am cautat, dar dupa cateva zile in care nimeni nu voia sa-mi dea niciun raspuns, am aflat ca nu e in oras, ca plecase cu unchiul lui in sudul tarii. Nu am mai stat pe ganduri si am plecat de indata. Numai o intamplare fericita a facut sa-l gasesc aici, pe plaja, la doar cateva minute dupa ce am ajuns in oras.
 
       - Ai trecut prin atatea din cauza mea... Iarta-ma, Sakura, te implor, iarta-ma, iubito!
 
      - Nu din cauza ta, ci pentru tine, pentru noi, pentru ca te iubesc. De aceea nu il voi lasa pe unchiul tau sa ne desparta, iti promit. Nici nu stii ce teama imi era ca aveam sa te gasesc langa alta femeie, ca te-am pierdut pentru totdeauna.
 
      - Sakura, eu... Trebuie sa stii ceva. Mm...m-am logodit cu cateva ore in urma. James mi-a gasit o sotie. Intelegi ce inseamna asta? Inca un obstacol pentru care trebuie sa-l invingem. Esti sigura ca vrei sa faci asta?
 

  
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Mier 20 Aug 2014, 09:16

Dupa atat timp in care n-ai vazut-o, tot ce poti sa-i spui e ca ti-ai gasit logodnica?!  angry  angry  biciuitor  biciuitor 

Macar ceva dulcegarii, alea alea, dupa vestea maree waiting

 In orice caz, lasand la o partea nebunia mea, draga mea iti multumesc ca ai adus next-ul si ca eventual ca ai redeschis ficul :3
 
Bafta la tastat :3 kiss !
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Prince Charming  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Prince Charming   Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Vin 22 Aug 2014, 15:44

  Iata-ne aici, la final. In sfarsit, povestea asta se termina, o poveste in care iubirea este pusa la incercare de fiecare data. Cei doi s-au intalnit cu multe obstacole, de la ei insisi, la familie si granite, dar vor reusi oare sa le depaseasca si sa ramana impreuna? Cititi si aflati cum se termina povestea lor, dar totodata, cum incepe o iubire adevarata. Lectura placuta, dragii mei!






Capitolul XVII
 
Sasuke's point of view
 
       Ii iau mainile in ale mele si imi lipesc fruntea de ele, neputand sa ii mai privesc ochii pierduti, privirea uimita, nici lacrimile care i se scurg pe obraji, inrosindu-i. Ii aud suspinele si o simt tremurand, iar siroaiele imi dau navala pe sub pleoape. Nu ma pot controla, nu cand o vad atat de trista, mai ales cand stiu ca e vina mea. O zi...daca ar fi venit cu o zi mai devreme, as fi luat-o chiar in acea clipa si as fi plecat, nu stiu cum, nici unde, dar as fi facut-o. Acum nu avem doar o problema de rezolva, ci doua. Inchid ochii si soptesc printre suspine un "Iarta-ma!" atat de sincer, incat doare mai tare decat orice altceva. Ea imi ridica capul si ma saruta pe frunte, stergandu-mi lacrimile. Stiu ca zambetul de pe fata ei e fals, dar ochii ei nu mint, o simt mai sigura ca niciodata.
 
       - Vom trece peste toate astea impreuna. Acum o clipa, ti-am oferit trupul, sufletul, fiinta mea intreaga. Pentru totdeauna, intelegi? Noi doi, infruntand viata impreuna, asta e viitorul pe care il vreau, nu am fost niciodata mai sigura. Am venit aici pentru tine si sunt dispusa sa renunt la viata mea, la tot pentru tine, pentru ca stiu ca nu voi gasi niciunde ceva mai pur si mai adevarat decat sentimentele noastre. Ma crezi?
 
       Dau din cap afirmativ, iar ea imi ia fata in palme si ma saruta apasat, soptindu-mi cu glas cristalin: "Am incredere in tine!". E momentul ca eu sa am incredere in ea si sa actionez. Nu am de gand sa o pierd, nu din nou. O singura persoana ne poate ajuta sa scapam din Iadul asta: Victoria. Stiu ca nici ea nu simte nimic pentru mine si ca ar fi mai mult decat bucuroasa daca ar scapa de farsa asta de nunta. Cand am vorbit cu ea, parea atat de distrata si avea aceeasi privire indragostita, dar indurerata pe care o am eu. Trebuie sa vorbesc cu ea, Victoria poate sa rezolve problema cu familia ei, ii poate convinge, sper... Maine voi vorbi cu ea, va trebui sa ma ajute. Dar pana atunci, seara asta e doar a mea si a Sakurei. Plaja asta e Raiul nostru, oferit de Dumnezeu pentru a ne intregi iubirea. E singurul loc in care putem fi fericiti, deocamdata.
 
*
       - Te implor, Victoria, ajuta-ma! Nu vreau, nu mai pot sa stau aici, traind in minciuna, fara ea. Stiu ca nici tu nu vrei sa ajungem pana la capat cu nunta asta, care oricum nu s-ar realiza din iubire.
 
       E socata, speriata si trista. O inteleg, stiu ca ii e frica de tatal ei, de unchiul meu, si poate ca nu ar fi trebuit sa fiu asa dur cu ea. Ce am crezut, ca va fi bucuroasa sa afle ca nu simt nici macar atractie pentru ea, ca imi e indiferenta? Orice femeie s-ar simti umilita sa auda asa ceva, iar eu nu mi-am dat seama cat de...ahh...stupid am putut sa ma comport. Dar nu, tristetea aceea din ochii ei are alta cauza. Lacrimile ei o dor, se vede asta, dar pare ca e resemnata sa poarte acea durere.
 
       - Te voi ajuta, Sasuke. Chiar vreau sa fii fericit, din tot sufletul. Sakura e foarte norocoasa sa te aiba. Sper ca si eu sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum o iubesti tu pe ea. Dar ai grija, unchiul tau e periculos. Stii, mereu a fost invidios pe tatal meu pentru ca a avut mereu o influenta mai mare asupra mamei lui decat el, chiar daca nu erau rude. Familia mea tine mult la James, dar e atat de oarba, ei nu vad raul din ochii lui, desi ii cunosc disperarea de a ramane rege.
 
       Ii multumesc din tot sufletul pentru ceea ce are de gand sa faca pentru mine si Sakura, Victoria e chiar o femeie buna. E dispusa sa isi infrunte familia pentru noi, daca ceva nu iese bine si se afla cine ne-a ajutat sa fugim. Cat de mult m-am pripit cu prejudecatile cand am intalnit-o pe ducesa. O vedeam ca pe o marioneta in mainile parintilor ei, dar e total opusul: e curajoasa, serviabila, cineva pe care te poti baza.
 
       - Singurul lucru pe care il regret e faptul ca nu am avut timp sa ne cunoastem mai bine, noi doi, Sasuke.- o, Doamne! - Dar poate ca e mai bine asa, ca nu s-a intamplat nimic intre noi. Doare mai putin...
 
       Stai putin! Adica, ea chiar simte ceva pentru mine? Dumnezeule, cat de prost ma simt acum; ii frang inima...
 
       - Nu...nu-ti face griji pentru mine! Incearca doar sa fii fericit! Acum, trebuie sa gasim momentul perfect in care sa plecati, fara ca nimeni sa banuiasca ceva. Iar pentru asta am o idee...
 
 *
       Victoria chiar are o minte brilianta! Petrecerea burlacilor e unica sansa pe care o avem pentru a evada din inchisoarea asta perfida a unchiului meu. Singurul lucru la care nu ma asteptam este ca fratele ducesei, Arnold, ar putea fi dispus sa ne ajute. Cand l-am cunoscut seara trecuta, mi s-a parut un om foarte serios si rigid, dar felul in care rade si bea acum ma contazice. In plus, ideea de a aduce o strecura pe Sakura la petrecere a fost a lui.
 
       - Uite planul, Sasuke! Cand vine Sakura, te lasi sedus si pleci cu ea spre camera pe care am rezervat-o pentru voi. - priveste undeva in stanga noastra si imi arata o usa rosie, destul de apropriata de noi - Acolo nu aveti alta optiune decat sa sariti pe fereastra, dar nu-ti face griji. Distanta e de doar un etaj, o sa fiti bine. Langa cladire e o straduta. Mergi in stanga vreo doi metri si dupa colt va asteapta o masina albastra, cu care o sa plecati spre debarcader. Cheile de la masina sunt in camera, pe pat. Cand ajungi in port, lasi masina in parcare, te duci la debarcaderul din stanga si mergi pana in capat. Victoria o sa va astepte acolo si o sa va duca cu iahtul tatei pana la insula din apropierea tarmului. De acolo veti lua o barca pescareasca, cu care puteti sa plecati fara nici o problema. De aici incolo, veti fi pe cont propriu. Ai inteles?
 
       Dau din cap afirmativ si plecam amandoi de la bar cu cate un pahar in mana, indreptandu-ne catre canapelele rezervate pentru noi. Ma uit la James, care imi zambeste si ma asez langa el. Cativa prieteni de familie sunt de asemenea aici, in afara de tatal Victoriei. Noroc ca Arnold l-a convins sa nu vina, pentru ca sunt sigur ca nu m-ar fi lasat sa intru in camera cu Sakura. Dupa doua beri - fara alcool, trebuie sa conduc - si multe glume mai mult sau mai putin bune intre baieti, apare si senzatia serii. Intr-o salopeta rosie ca focul, scurta, cu o masca ce ii acopera mai mult de jumatate din fata si cu platforme negre in picioare, Sakura arata chiar traznet.
 
       Incepe sa danseze, in timp ce este mancata din priviri de catre toti barbatii, inclusiv James. Se apropie de mine si ma trage de cravata, iar Arnold ii arunca o cheie argintie. Un murmur si niste aplauze acopera sunetul muzicii, iar rozalia ma trage dupa ea. Ma uit la James cu o privire rugatoare, iar el imi zambeste si ma indeamna sa ma duc. Perfect! Sakura deschide usa, asteapta sa intru si o incuie, dandu-si masca jos si rasufland usurata. Arunca cheia si ma saruta usor, desprinzandu-se de mine cu o miscare lenta. O iau de mana si o intreb daca e pregatita, mangaindu-i obrazul cu cealalta palma.
 
       - Mai pregatita nici ca as putea sa fiu. Sa mergem!
 
       Iau cheile de pe pat si deschid fereastra, sarind primul, pentru ca apoi sa o pot prinde de jos. Alergam catre masina si pornim imediat, fara nicio ezitare, dar destul de incet incat sa nu trezim suspiciuni. Odata ajunsi in port, o luam la fuga spre debarcader, cautand-o din priviri pe Victoria. Ea ne vede si ne face semn sa urcam, pornind motorul iahtului de indata ce ancora este ridicata. Ajungem pe insula in mai putin de jumatate de ora, iar singura barca ce se afla acolo este cu siguranta cea care o sa ne scoata de aici. E o barca pescareasca, stiu, dar totusi, nu ma asteptam sa fie chiar atat de mica.
 
       - De aici incolo va descurcati, da? Fratele meu a vorbit cu doi capitani din marina care se vor asigura ca puteti trece granita maritima neobservati. In barca o sa gasesti o harta pe care trebuie sa o urmezi intocmai, Sasuke, cel putin pana la iesirea de pe teritoriul Marii Britanii. Daca reusiti asta, sunteti liberi. Multa bafta! Sper sa ne revedem curand.
 
       - Multumim pentru tot, Victoria! Eu si Sasuke iti datoram vietile noastre.
 
       - Asa e! Nici nu stiu cum sa iti multumesc. Te rog, ai grija cu unchiul meu, e foarte periculos.
 
       - Stiu, nu iti face griji. In plus, Arnold e pe punctul de a-l baga in inchisoare. In sfarsit a reusit sa gaseasca dovezi privind incendiul in care a murit familia regala si un martor-cheie. La cate crime a comis, isi va petrece cu sigiranta restul vietii inchis. In curand, o sa puteti sa va intoarceti fara a va teme de James. Fiti cu ochii pe ziarele de can-can.
 
       O imbratisam amandoi, ii dau cheia de la masina cu care am ajuns pana in port si pornim barca pescareasca, indepartandu-ne de tarm. Ma uit inapoi si o vad pe ducesa facandu-ne cu mana, apoi imi intorc privirea catre Sakura. Se aseaza pe locul din fata mea si deschide harta, nu inainte de a-mi da un sarut usor pe buze. Pe coltul din dreapta al hartiei erau indicatiile lasate de Victoria. Se pare ca ne indreptam catre Franta. Arnold a aranjat totul pentru ca noi sa putem intra in tara fara probleme. La urma urmei, e general in armata. Sper sa ii revedem cat de curand pe tatal Sakurei, pe Naruto si pe Hin. Daca James este arestat, toate necazurile noastre se vor sfarsi. Sper sa se intample asta cat mai repede...
 
*
       Odata ce am vazut barca acostata si am pasit pe nisip, inima mea a inceput sa bata normal. Acum putem rasufla oarecum usurati. Ma uit la Sakura si o vad zambind, o iau in brate si o sarut pe frunte, pe nas, iar mai apoi, pe buze. Ea chicoteste si ne lasam amandoi pe nisipul rece, cuprinsi de pasiune. Soarele se ridica din mare si ne lumineaza corpurile si fetele, incalzindu-ne. Pentru a doua oara, marea este martora a iubirii noastre, valurile ei acompaniindu-ne in dansul dragostei. In sfarsit, suntem liberi, suntem unul langa celalalt.
 
       - Impreuna pentru totdeauna, dragul meu, infruntand orice obstacol. Asta e trecutul, prezentul si viitorul nostru.
 
       - Pentru totdeauna! Te iubesc, Sakura!
 
 
 

~SFARSIT~
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Iul 2015, 13:06

Ai realizat o poveste de dragoste foarte frumoasă și ai evidențiat faptul că iubirea poate învinge orice.
Acesta a fost un fic superb, felicitări, chiar ai creat o poveste ca de basm.
Încă o dată felicitări și baftă la următoarele fic-uri pe care le vei scrie kiss 
Sayonara a hug 



Mulțumesc că mai anunțat când ai redeschis acest fic și că îl vei continua, și scuze că am trecut pe aici atât de târziu.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Prince Charming  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prince Charming    Prince Charming  - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Prince Charming

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-