Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire in necunoscut - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire in necunoscut - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire in necunoscut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 10:44

Ooo doamne, oooo doamne, cat imi place :X Cat de frumos, scuza-ma ca am venit ataaaat de tarziu, se pare ca eu am ajuns aici dupa decenii, nu nextul :))
Exceptional, imi place la culme, astept nextul si promit sa ma straduiesc sa vin mai repede data viitoare. a hug kiss


Iubire in necunoscut - Pagina 5 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 21:02

buna bunaIubire in necunoscut - Pagina 5 208323 cum de nu am trecut pe aici de la inceput???Iubire in necunoscut - Pagina 5 896861 te rog sa ma ierti, ca nu am vazut ficul tauIubire in necunoscut - Pagina 5 138742 e frumos, foarte frumos, eram sigura ca o va insela cu Clara, si tu ne demonstrezi ca e mai puternica dragostea ca oriceIubire in necunoscut - Pagina 5 384738 Iubire in necunoscut - Pagina 5 208323 nu-mi spune ca a impuscat-o pe Alicia????????ca il omorIubire in necunoscut - Pagina 5 621493 Iubire in necunoscut - Pagina 5 621493 nu nu NU!!!!!!!!!!!nu!TE ROG, sa nu o fii impuscatIubire in necunoscut - Pagina 5 138742 te astept cu nextul, plin de descriere frumoasa ca si acesta, si te rog sa ma anunti daca vrei, si sa ma ierti ca nu am trecut pe aici deloc, desi trebuia sa fie primul lucru ce il faceam.....Iubire in necunoscut - Pagina 5 208323


Iubire in necunoscut - Pagina 5 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire in necunoscut - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 16:02

În primul și în primul rând, vreau să-mi cer nenumărate scuze că am fost atât de leneșă în ceea ce privește postarea capitolelor. Dacă încă mai citiți acest fic, vă mulțumesc din suflet pentru răbdarea de care ați dat dovadă și pentru că mi-ați fost alături. În sfârșit, am găsit o fărâmă de timp liber, pentru a vă răsplăti așteptarea, cum altfel dacă nu printr-un capitol nou, ultimul de altfel. Sper din toată inima să vă placă.
Lectură plăcută:

Capitolul 21



Începu să privească în gol, răsuflarea oprindu-i-se pentru câteva momente, realizând ce tocmai se întâmplase…

Chris se prăbuși la pământ. Din cauza durerii, își apropie genunchii de piept, atingându-și abdomenul cu degetele-i tremurânde. Respirațiile îi erau din ce în ce mai rare și mai slabe, în timp ce în jurul corpului său se contura o baltă de sânge. Alicia îl privea îngrozită, o forță invizibilă nelăsând-o să se ducă la el. Îl analiza fără să clipească, ochii ei căpătând o tentă roșiatică, fiind inundați de lacrimi. Deodată simți o presiune puternică în tâmple, ce parcă o trezi din transă. Îi scăpă printre buze un strigăt disperat, ca și când toată suferința prin care trecuse i se materializase în acesta.
Odată ce își recăpătă controlul asupra propriului corp, alergă dezolată spre brunet. Îi prinse capul în palme, de parcă, astfel, l-ar fi ajutat să se agațe de ultima verigă din lanțul vieții. Chris zâmbi, iar mâinile sale apucară umerii Aliciei. Lângă făptura iubită, acesta nu mai simțea nicio durere. Încercă să se adune pentru a-și lua rămas bun, dar nu reușea să articuleze niciun cuvânt. Își închise ochii, iar brațele sale o eliberară pe fată din strânsoare.
_________________________________________________________________________
Când sentința la nefericire îi fu anunțată, începuse să îi fie teama de orice. Teamă ca va trebui să trăiască fără căldura lui, teamă că nu îl va putea ține de mână veșnic, teamă că o va uita. Cel mai mult o chinuia gândul că flacăra din inima lui nu va rămâne aprinsă pentru totdeauna, că probabil va iubi pe altcineva cu aceeași pasiune, că va aparține alteia. Acum, toate temerile sale se spulberaseră, odată cu orice urmă de speranță. Cu toate acestea, de un singur lucru era convinsă, și anume că îl va revedea foarte curând.

Pașii nesiguri ai Aliciei o duceau de-a lungul unei șine de tren, aceasta reprezentând unicul drum către dragostea ei. Oricând îi semăna un bărbat pe stradă, îl vedea pe el în fața ei, oricând își închidea ochii, îi regăsea pe ai lui și oricând se cufunda în tăcere, îi auzea vocea. Aceasta nu era viață, ci semăna mai mult cu un purgatoriu.
Observând că zgomotul pe care îl așteptase devenea din ce în ce mai intens, începu să meargă pe mijlocul șinelor, repetându-și în minte aceleași cuvinte: „Nu te voi lăsa singur, dragostea mea. Nimic, niciodată nu ne va putea despărți.”

Lumina degajată de farurile trenului o făcea pe Alicia să clipească din ce în ce mai des, o lacrimă stingheră alunecându-i pe obraz. După rânjetul afișat, care era în contrast cu restul expresiei faciale sau cu situația în care se afla, oricine ar fi bănuit-o de nebunie. Când trenul ajunsese foarte aproape de corpul ei, șatena își deschise brațele, așteptând…

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Valurile reci îi scăldau picioarele, diminuând din disconfortul produs de fierbințeala nisipului. Nu o deranja nicio durere trupească, așa cum ar fi fost normal în urma „accidentului” suferit. Totuși, sufletul i se zvârcolea în chinuri, pentru că o mare parte din el dispăruse. Deodată, simți cum o mână îi atinge chipul, dând la o parte șuvițele șatene care-l acopereau. Un fior străbătu întreg corpul fetei, făcând-o să tresară. Mai trecuse o dată prin asta. Aceeași atingere, în același context, trezindu-i aceleași sentimente. Cu toate acestea, era îngrozită să-și deschidă ochii. Dacă era un vis? Dacă nu avea să-l vadă pe cel pe care îl iubea?

- Domnișoară, sunteți bine? Se pare că am naufragiat, spuse o voce caldă, atât de cunoscută Aliciei.

În acel moment, aceasta se sprijini pe coate, trase aer adânc în piept și îl privi. Era el, cel care puse stăpânire pe toată ființa ei, cel care îi arătase ce înseamnă să trăiești sau, dimpotrivă, să renunți la viață, numai și numai din dragoste. Îl cuprinse cu brațele, strângându-l cu putere, fiind hotărâtă să nu-i mai dea drumul niciodată. Chris o analiza cu atenție, neînțelegând ce se întâmpla, dar tânăra avu grijă să evite orice întrebare, sigilându-i buzele cu un sărut, cel mai dulce și mai sincer sărut pe care îl oferise vreodată.

Nu cu toții avem șansa de a repara greșelile făcute, dar, când o avem, trebuie să știm cum să profităm de ea. Povestea lor de dragoste a mai primit o șansă de a se împlini, dar nimeni nu poate ști dacă vor ști să pună în aplicare tot ce au învățat. Cert este că iubirea adevărată a învins iar, trecând de toate barierele cunoscute sau necunoscute.

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Imagine2



Iubire in necunoscut - Pagina 5 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19Lun 02 Iul 2012, 16:10

EDIT:

Waaaaaaaaaaaa!multumesc ca m-ai anuntat si cum sa nu-mi placa??Iubire in necunoscut - Pagina 5 208323 e superb!aat de romantic......deci pana la urma amandoi au murit, traind aceesi zi, ca intr-un vis, ziua in care s-au cunoscut....Iubire in necunoscut - Pagina 5 2332602154 cat de frumos.....si au trait amandoi fericiti unul langa celalalt in RaiIubire in necunoscut - Pagina 5 2332602154 ce frumos....de unde iti vin ideile astea?cat de dulcheeIubire in necunoscut - Pagina 5 2332602154 acum ca am terminat cu capitolul, si cateva cuvinte pentru autoare:

iti multumesc ca m-ai anuntat chiar daca a fost pentru un capitol, cand ai adus nextul, ca m-ai informat si ca mi-ai daruit un fic care sa-mi ecplipseze viata atat de mult incat sa ma emotioneze pana la lacrimiIubire in necunoscut - Pagina 5 962758 spor in continuare cu celelalte ficuri actuale si viitoare, si daca vrei sa-ti deschizi vreodata vreun fic nou, sa ma anunti, l-as citii cu cea mai mare placereIubire in necunoscut - Pagina 5 208323 succes in continuare si sper sa se bucure si ceilalti de ficul tau, chiar daca va fii trimis la fan ficuri finalizateIubire in necunoscut - Pagina 5 208323 spor la scris in continuare!

Lory~


Iubire in necunoscut - Pagina 5 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 09:01

Buna surioara.
Imi cer scuze ca am trecut d'abea acum, insa capitolul il citisem, uitasem sa dau comentariu.
A fost un fic superb cu o idee geniala, deasemenea. Imi pare sincer rau ca s-a terminat, insa astept noi fic-uri de la tine..
Ai grija de tine, si vacanta placuta!
Nu uita ca surioara ta te iubeste:*


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire in necunoscut - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in necunoscut   Iubire in necunoscut - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire in necunoscut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-