Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Cum credeti ca este acest fic?
Imi place mult
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_lcap82%La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 82% [ 36 ]
Ma plictiseste
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_lcap5%La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 5% [ 2 ]
E foarte interesant
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_lcap13%La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 13% [ 6 ]
Mai bine citesc altul
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_lcap0%La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 44
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 17:29

a patra....mda
Multumesc extrem de mult ca m-ai anuntat! kiss
Este super acest capitol.OMG Sasuke...perveeeeers...asta imi place la baieti :>happy
Revenind!A fost un capitol super si de abia astept urmatorul...doar ca eu o sa fiu plecata asa ca il voi citi mai incolo.Nu ramane nelecturat de mine! happy Dattebyo!
Te pupicesc dulce! kiss LoVe Ya! a hug


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 18:52

Serios? A treia? Bhai...mama imi spunea ca stau mult in baie, dar acum.. sad

Sorry ca am ajuns tarzui, dar decat niciodata happy

Imi place mult actiunea din acest capitol, mai ales de pe hol what?lol!

Ma intreb ce s-ar fi intamplat cu Sakura daca nu ar fi ajuns Naruto? Mai ales cu Hin... think

Serios acum, baietii sunt foarte insistenti, mai ales Sasu... i love you

Multumesc de anunt, sper sa faci la fel cand pui continuarea....si fa si tu capitolele mai lungi, ca imi pare rau cand vad ca se termina... what?

Kiss From ~Soricel~
kiss


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 19:19

off doamneLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 2873859802 imi cer scuze ca nu am venit pe aci de stiu si eu....3 capitole?!inacceptabil!nu nu nu! trebuie sa fiu mai atenta de acum incolo....imi cer scuze...anyway, capitolele au fost superbe, am inteles perfect cum s-au intamplat lucrurile si ce sentimente se transforma...Sasuke o vrea pe sakura doar pentru cum arata!ce marsav! si sakura hai mama lupota si tu umpic si nu-l lasa! mi-a atras atentia ceva...ce ii va face sakura lui sasuke daca o mai streseaza? chiar sunt curioasa, si sper sa aflam in capitolele urmatoare. te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il puiLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 208323

Naty


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 15:35

deci sasuke a trecut la fapte rolling on the floor
super capitol happy2
nextul dance2
sh ms ca m-ai anuntza a hug
spor la scris ike
te kiss alexx


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Aleeeeee
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : in my coffin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : cititul,muzica rock,scrisul(cand am inspiratie)manga, anime
Stare de spirit Stare de spirit : upside down

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Mier 29 Aug 2012, 22:00

Hello,cam noua in chestia asta..dar iti urmaresc ficul de ceva vreme si vreau sa te felicit pentru stilul de a scrie jos palaria in fata ..e chiar superb..imi place ideea muuult de tot!!!! happy si sper ca sa aduci next cat mai repede fiindca curiozitatea ma omoara dap ! dap !
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 14:07

Capitolul 8

Activitatile baietilor

Sasuke povesteste


In sala de jocuri baietii deja s-au adunat in jurul mesei principale si erau gata de joc. Dupa ce i-am salutat cu zambetele pe fete baietii m-au invitat sa joc si am primit un rand de carti. Jucam cu Gaara, Neji,Kankuro,Naruto,Sai si Shino. Inafara de Naruto, toti erau adversari puternici insa azi nu imi staea mintea la joc. Era preocupat de Andu, pe care l-am zarit pe un fotoliu dintr-un colt al camerei cu telefonul in mana. Puteam sa fiu cu ochii pe el dar din pacate baietii aveau chef de vorba.

-Da, Sasuke ?

-Cum ?! am intrebat nestiind despre ce era vorba. Cel care mi-a adresat intrebarea, adica Kankuro, dadea din cap dezaprobator iar Naruto incerca din rasputeri sa isi ascunda rasul. Niciodata nu am mai fost in situatii ca asta si ma simteam nervos pentru ca nu imi placea. I-am aruncat lui Naruto o privire furioasa reusind sa mai reduc din bucuria lui. Mi-am indreptat privirea spre cartile din mama mea si am dat una jos. Acest lucru i-a facut si pe ceilalti sa fie atenti la joc, iar pentru cateva momente se parea ca ceilalti au uitat de subiectul de discutie. Dupa inca 5 minute, Neji a redeschis acel subiect la care eu nu am fost atent.

-Azi e luni. Ce facem diseara ? Mai mergem ?

Toti ochii au fost indreptati spre mine. Pana si Andu s-a uitat incoace. Probabil a auzit intrebarea lui Neji. La naiba ! Cu siguranta vroia sa stea cu Sakura cat eu eram plecat. Adica pana la ora 2 sau 3 noaptea. Cu siguranta va merge in camera ei si din moment ce dupa ora 22:00 nu avem voie cu lumina aprinsa, Andu va gasi o alta metoda de a se distra iar patul si hainele jos, pe langa el, erau regulile jocului. Trebuia sa opresc cumva asta insa nu prea aveam cum. Poate Sakura nu va vrea sa se culce cu el din prima. La urma urmei nu parea genul ala de fata. Ca sa diu sigur puteam sa stau aici si sa –i supraveghez dar nu vroiam sa ii dezamagesc pe baieti si in plus, era imposibil sa stau mereu cu ochii pe ei. Nu aveam de cat sa ma resemnez si sa ma obisnuiesc cu ideea ca alti baieti o vor saruta. Chiar daca parea greu eram hotarat sa reusesc. Am tras o carte din teancul de carti de pe masa si i-am raspuns lui Neji.

-Bineinteles ca mergem. De data asta schimbam locul. Cine vrea sa vina ?

Neji, Gaara si Kankuro au dat din cap in semn ca ei merg iar pe Shino nici nu l-am mai intrebat pentru ca el mereu fuma cat noi toti la un loc. Ma intrebam cumde e inca viu dar nu imi bateam, capul cu asta. M-am uitat la Sai, iar acesta a zis ca de data asta nu vine pentru ca are de rezolvat ceva cu una din fete. Eram curios care fata si pentru o clipa mi-am facut griji ca poate e Sakura dar el a continuat sa vorbeasca.

-E blonda cu ochii albastri si are un piept plin. E exact cum imi place.

Am rasuflat usurat in sinea mea cand a terminat ce a avut de spus si m-am uitat la Naruto. Acesta serios a spus:

-Eu nu vin.

A asezat cartile pe masa, ceea ce insemna ca pentru el, jocul s-a terminat. Ceilalti au facut la fel, ramanand doar eu si cu Gaara. Am aratat cartile pe care le aveam iar Gaara a facut la fel. Cum era de asteptat, eu am castigat din nou. Am mai jucat cateva jocuri pana cand ceasul de pe perete a anuntat ca e ora 20:30, ora la care luam cina. Aceasta tinea pana la 21:30 dupa care pana la 22:00 ne puteam pregati de culcare. Desigur, putini se culcau la ora aia. Majoritatea umblau pe telefon care bineinteles nu trebuia sa existe in aceasta academie dar nimeni nu asculta. La 22:00 fix supravegetoarea care era o femeie batrana cu parul gri, mereu prins in coc si cu o privire incruntata verifica fiecare camera. Daca ne vedea in pat cu ochii inchisi nu se intampla nimic. Insa daca nu era becul stins si nu erai in pat, pot spune ca iesea fos din ochii batranei.

In sala de mese erau mai multe scaune si mai multe mese decat inainte. La o masa incapeau in jur de 6 persoane, e pe o parte si 3 pe alta parte. Bineinteles ca noi baietii ne asezam fiecare cum nimerea. Mie personal imi placea sa mananc singur iar Neji prefera la fel.Doar ca, de data asta Neji s-a asezat langa mine si a inceput sa vorbeasca balbait cu privirea in jos. Cand am auzit ce vroia de la mine si care era motivul pentru care s-a asezat la masa asta am facut ochii mari.

-Aaa… Sasuke, am nevoie de ajutorul tau.

-In legatura cu ce ? am intrebat, dupa care am luat o gura din mancarea ce era in farfurie. Spre deosebire de alta dati, in care mancarea avea gust a detergent de vase, azi semana cu piure de cartofi si friptura iar gustul era chiar bun. Lasand asta la o parte, Neji balbaindu-se si mai tare mi-a raspuns la intrebare.

-Iin legaturaaa c… cu o ffata.

Cum am mentionat si mai sus am facut ochii mari de uimire si aproape ca era sa ma innec. Nu m-am asteptat la asa ceva iar Neji tot nu se uita la mine ci la macarea din farfuria lui. Parea ca intr-adevar vorbeste serios asa ca m-am gandit sa-i dau cateva sfaturi pentru ca de astea avea nevoie iar de restul trebuia sa se ocupe el singur.

Cina s-a terminat iar noi eram liberi sa plecam in camerele noastre. Se presupunea ca mergem sa dormim. Cel putin asa trebuia sa creada supraveghetoarea, pentru ca la ora asta profesorii plecau la casele lor iar directorul se inchidea in camera lui. Cat despre doamna directoare, nu stiam ce avea ea de gand sa faca dar nici nu imi pasa. Asta era seara noastra de fumat si nu aveam de gand sa o ratez. Fumatul ne relaxa, deci fara el avea sa fie o saptamana foarte stresanta si plina de nervi. Si asa, datorita lui Andu si a Sakurei erau mai multi nervi in mine decat deobicei. Nu imi place sa ma cert cu prietenii sau sa strig la ei dar nu ma pot abtine. De asta am nevoie sa ma relaxez.

Pe hol s-a auzit o tuse seaca, apoi sunetul pantofilor cu toc a supravegetoarei mi-a ajuns la urechi. Trebuia sa aud mai repede dar fiind ocupat cu ganditul nu am auzit. Din aceasta cauza am avut timp sa sting becul si sa sar in pat, acoperindu-ma cu patura pana sub barbie ca sa nu vada ca nu am pijamale pe mine. Abia am inchis ochii cand usa s-a deschis si capul batranei s-a ivit in deschizatura usii. In camera s-a facut liniste, pret de cateva secunde apoi am auzit cum usa s-a inchis si cum tropoitul pantofilor a devenit sin ce in ce mai slab pana cand nu s-a mai auzit nimic. Atunci m-am ridicat din pat si am iesit pe usa. Paseam usor dar repede fiind foarte atent la sunete. Din fericire holurile erau pustii asa ca am ajuns la usa de la intrare si am plecat cu baietii la locul nostru.

Acest loc secret era situat in spatele academiei la 30 de metri distanta. Cabana nu era mare dar nici prea mica. In ea depozitau lemnele pentru iarna. Era destul loc inauntru daca vroiai sa intri si sa te ascunzi de cineva dar avand in vedere ca noi urma sa fumam nu puteam sta acolo. In spatele cabanei erau 2 banci mari fata in fata cu un butuc foarte gros intre ele. Nimeni nu trecea pe aici in timpul anului scolar inafara de ingrijitorul care venea doar iarna ca sa ia lemne. Acesta facea un foc bun dimineata care incalzea academia pana a doua zi si tot asa.

Am ajuns acolo si ne-am asezat banci in tacere. Prietenii mei s-au asezat pe banca ce era lipita de cabana iar eu pe cealalta. Neji a scos tigarile si brichetele apoi le-a impartit intre noi. Am tras din tigara si m-am rezamat de spatarul bncii inchizand ochii. In cateva secunde tot corpul mi s-a relazat, la fel ca si la ceilalti. De obicei incepeam cu ceva usor apoi luam si una mai tare. Eram deja obisnuiti cu acest ritual si pentru mine cat si pentru prietenii mei a devenit un fleac.

Am deschis ochii ca sa mai iau o gura din tigara si ca sa ma uit la ceas. Era deja 23:30. Nu stiu cum dar mereu cand fumam timpul parca zbura iar acum mai ales din cauza norilor amenintatori, trebuia sa stam mai putin. De aceea am mai luat cateva guri pana cand s-a terminat si am zis sa trec la tigara speciala. Dupa ce am aprins-o abia am apucat sa iau o gura, cand de dupa cabana a aparut chipul ce imi lumineaza zilele. Chipul Sakurei.


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Aleeeeee
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : in my coffin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : cititul,muzica rock,scrisul(cand am inspiratie)manga, anime
Stare de spirit Stare de spirit : upside down

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 14:56

Hello! Super tare capitolul, am trait (citit) sa-l vad pe Neji balbaindu-se din cauza unei fete can\'t see !!! . Saracutu de Sasuke, tot timpu cu mintea la Sakura, o vede chiar si in intuneric, indragostit rau, baiatu. Adu next cat mai repede...mor de curiozitate sa vad ce se intampla.
P.S Il urasc pe Andu!!!!!!!!!!! evil devil mua ha ha
XOXO Ale
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 15:14

imi place capitolul la nebunie si astept nextul cat mai repejor
offf saracul sasuke indragostit rau baiatu :))
te-am pupacit dulce si spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 15:16

Wow ce tare a fost capitolul asta .
A da , Sasuke nu m-ai fuma ca-ti face rau !
Ma intreb , ce cauta Sakura la ora ai dupa baieti ?
Pun pariu ca i-a urmarit .
Mi-a placut la nebunie capitolul acesta .
Te pupacesc si sa ma anunti in continuare !


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Nsk6



Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 16:01

Heyy, Fantoma! hi!
In primul rand multumesc ca m`ai anuntat. Esti o scumpa kiss
Acum trecand la capitol :>happy
Ei bine, cred ca stii ca nu pot avea cuvinte rele la adresa lui.
De ce? Nu sunt critic, dar ... : descriere ai avut, slava Domnului, dialogul nu a fost nici mult nici sec (si plasat chiar unde trebuie) si cele mai importante doua lucruri pentru mine ( estetica si lungimea capitolului). A fost usor de citit si destul de lung asa ca jos palaria in fata
I Love It! rock
Stii, ma intreb daca Sakura era cu cineva acolo. think
Asa ca tine.o tot asa si te rog sa ma anunti si cand pui capitolul 9. Ti.as fi recunoscatoare si stiu ca o sa o faci. dap ! in love
Pupici si spor la scris! hi! kiss


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 17:07

Bai...vreau sa fiu si eu prima, nu mi-o mai luati voi inainte lough
Mersi de anunt si te urasc! Chiar te durea mana daca mai tastai vreo 5 randuri? nervi!

Ahh, capitolul a fost atat de fain, si mai ales jocul de carti. Ceva tipic masculin.. dap !

Hopaa well? awesome right? well? awesome right? apare si Sakura in peisaj. Ma intreb ce se va intampla cu ea in continuare. Sper ca Sasuke sa fie baiat cuminte si sa ii dea pace dap !

Hai cu next mai rapid, si anunta-ma la fel de repede.

Kiss From ~Soricel~


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 19:22

nextul !!
super capitol sh ms ca m-ai anuntzat happy2
te kiss alexx


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 19:52

waaahLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1733309228 am ajuns si eu pe aici, scuze asa tarziu, dar am fost la nuntaLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1425538829 mersi ca m-ai anuntat! e foarte frumos, ai descris foarte bine din punctul lui sasuke de vedere, si vad ca sunt niste strengari nu?La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 2586070128 de abia astept sa vad ce va face sakura, sau sasuke, chipul ce-i lumineaza ziuaLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 2843714615 mama, deci m-ai atins la inimioaraLa jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 962758 ohh, astept nextul, spor la scris!La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 2852797874

naty~


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 20:13

Esti......... O Rea! Vreau next. Cev va zice Saku cand iiva vedea? Aflati doar aici la "La jocul dragostei eu castig, iar tu pierzi".Anunta-ma cand pui next.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 21:36

intarziata....DAR PREZENTA!!!!!!
OK e super tare capitolul asta!In afara de faza cu fumatul care...ma face sa gandesc oribil tinand cont ca sunt antii chestie de genul asta.
Oricum!
Greseli de testare sun putine si se rezolva cu edit, si in rest totul e super si astept next!Te pupacesc!!! kiss


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 22:51

scuze ca am venit asa de tarziu la ficu tau dar
OMG ce cauta Sakura acolo ? te rog adu next
o , da si anuntama cand aduci next te-am pupacit dulce , dulce rau de tot


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 R482
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 14:45

Fantoma a scris:
Capitolul 8

Activitatile baietilor

Sasuke povesteste


In sala de jocuri baietii deja s-au adunat in jurul mesei principale si erau gata de joc. Dupa ce i-am salutat cu zambetele pe fete * Virgulă. * baietii m-au invitat sa joc si am primit un rand de carti. Jucam cu Gaara, Neji,Kankuro,Naruto,Sai si Shino. Inafara de Naruto, toti erau adversari puternici insa azi nu imi staea : Stătea", nu " stăea ". * mintea la joc. Era preocupat de Andu, pe care l-am zarit pe un fotoliu dintr-un colt al camerei cu telefonul in mana. Puteam sa fiu cu ochii pe el dar din pacate baietii aveau chef de vorba.

-Da, Sasuke ? * Replică seaca, puteai înlocui cu vorbire indirectă ori să dezvolţi mult mai mult. *

-Cum ?! am intrebat nestiind despre ce era vorba. Cel care mi-a adresat intrebarea, adica Kankuro, dadea din cap dezaprobator iar Naruto incerca din rasputeri sa isi ascunda rasul. Niciodata nu am mai fost in situatii ca asta si ma simteam nervos pentru ca nu imi placea. I-am aruncat lui Naruto o privire furioasa reusind sa mai reduc din bucuria lui. Mi-am indreptat privirea spre cartile din mama mea si am dat una jos. Acest lucru i-a facut si pe ceilalti sa fie atenti la joc, iar pentru cateva momente se parea ca ceilalti * Ai repetiţie cu cuvântul " ceilalţi ". Puteai spune aşa : " acest lucru i-a făcut pe baieţi să fie atenţi la joc, iar peste câteva minute totul a fost uitat. " au uitat de subiectul de discutie. Dupa inca 5 minute, Neji a redeschis acel subiect la care eu nu am fost atent.

-Azi e luni. Ce facem diseara ? Mai mergem ?

Toti ochii au fost indreptati spre mine. * Virgulă în loc de punct, deoarece ai propoziţii foarte scurte. Pentru a avea fraze tot ce trebuie să face este să legi propoziţile pe care le-ai scris deja, dacă aşa îţi este mai uşor. * Pana si Andu s-a uitat incoace. Probabil a auzit intrebarea lui Neji. La naiba ! Cu siguranta vroia sa stea cu Sakura cat eu eram plecat. * Din nou, puteai face fraze, evitând propoziţiile scurte şi seci, punnând virgula în loc de punct. * Adica pana la ora 2 sau 3 noaptea. Cu siguranta va merge in camera ei si din moment ce dupa ora 22:00 nu avem voie cu lumina aprinsa, Andu va gasi o alta metoda de a se distra * VIRGULA *iar patul si hainele jos, pe langa el, erau regulile jocului. Trebuia sa opresc cumva asta * Virgulă * insa nu prea aveam cum.* Cum ai formulat tu aici sună urât. Adică te zgărie pe ureche. Puteai pune " însă nu ştiu cum să fac. " Vezi ? E o diferenţă mică de cuvinte, dar acum nu îţi mai dă senzaţia aia că ţi-a rămas ceva blocat în gât, dacă înţelegi aluzia mea.* Poate Sakura nu va vrea sa se culce cu el din prima. * Virgulă şi legai propoziţiile * La urma urmei nu parea genul ala de fata. Ca sa diu * " Fiu", nu " diu " .* sigur puteam * Nu m-am uitat prea atent đupă timpul verbelor până acum, dar asta mi-a sărit in ochi şi la timpan. Ai încurcat timpurile. Tu scrii de la viitor la trecut, după la prezent. Nu e recomandabil să faci asă ceva. Şi eu am avut problema asa până la ultimul capitol al ficului meu.Aici ai scris la viitor cu " nu va vrea să se cule cu el ", unde acel va este marca viitorului. După aia ai folosit trecutupul, timpul imperfect cu verbul " puteam ", iar în cele din urmă ai folosit prezentul cu " să stau aici. " sa stau aici si sa –i supraveghez * Virgulă * dar nu vroiam sa ii dezamagesc pe baieti si in plus, era imposibil sa stau mereu cu ochii pe ei. Nu aveam de cat sa ma resemnez si sa ma obisnuiesc cu ideea ca alti baieti o vor saruta * Virgulă în loc de punct. Propozitiile astea fouă puteau fii legate şi să formeze o frază. . Chiar daca parea greu eram hotarat sa reusesc. Am tras o carte din teancul de carti de pe masa si i-am raspuns lui Neji.

-Bineinteles ca mergem. De data asta schimbam locul. Cine vrea sa vina ?

Neji, Gaara si Kankuro au dat din cap in semn ca ei merg iar pe Shino nici nu l-am mai intrebat pentru ca el mereu fuma cat noi toti la un loc. Ma intrebam cum * Spece între aceste două cuvinte. * de e inca viu dar nu imi bateam, * Nu aveai nevoie de virgulă. Citeşte numai cu voce tare făcând pauză acolo unde ai pus virgula. Vezi ? Nu are nici cea mai mică logică. * capul cu asta. M-am uitat la Sai, iar acesta a zis ca de data asta nu vine pentru ca are de rezolvat ceva cu una din fete. Eram curios care fata si pentru o clipa mi-am facut griji ca poate e Sakura dar el a continuat sa vorbeasca.

-E blonda cu ochii albastri si are un piept plin. E exact cum imi place.

Am rasuflat usurat in sinea mea cand a terminat ce a avut de spus si m-am uitat la Naruto. Acesta serios a spus:

-Eu nu vin.

A asezat cartile pe masa, ceea ce insemna ca pentru el, jocul s-a terminat. Ceilalti au facut la fel, ramanand doar eu si cu Gaara. Am aratat cartile pe care le aveam iar Gaara a facut la fel. Cum era de asteptat, eu am castigat din nou. Am mai jucat cateva jocuri pana cand ceasul de pe perete a anuntat ca e ora 20:30, ora la care luam cina. Aceasta tinea pana la 21:30 * Virgulă * dupa care pana la 22:00 ne puteam pregati * " Pregătii", nu " pregăti ". * de culcare. Desigur, putini se culcau la ora aia. Majoritatea umblau pe telefon * Virgulă. * care bineinteles nu trebuia sa existe in aceasta academie dar nimeni nu asculta. La 22:00 fix supravegetoarea care era o femeie batrana cu parul gri, mereu prins in coc si cu o privire incruntata verifica fiecare camera. Daca ne vedea in pat cu ochii inchisi nu se intampla nimic. Insa daca nu era becul stins si nu erai in pat, pot spune ca iesea fos* " Foc", nu " fos " * din ochii batranei.

In sala de mese erau mai multe scaune si mai multe mese decat inainte. La o masa incapeau in jur de 6 persoane, e pe o parte si 3 pe alta parte. Bineinteles ca noi baietii ne asezam fiecare cum nimerea. Mie personal imi placea sa mananc singur iar Neji prefera la fel.Doar ca, de data asta Neji s-a asezat langa mine si a inceput sa vorbeasca balbait cu privirea in jos. Cand am auzit ce vroia de la mine si care era motivul pentru care s-a asezat la masa asta am facut ochii mari.

-Aaa… Sasuke, am nevoie de ajutorul tau.

-In legatura cu ce ? am intrebat, dupa care am luat o gura din mancarea ce era in farfurie. Spre deosebire de alta * " Alte ", nu " alta ". * dati, in care mancarea avea gust a detergent de vase, azi semana cu piure de cartofi si friptura iar gustul era chiar bun. Lasand asta la o parte, Neji balbaindu-se si mai tare mi-a raspuns la intrebare.

-Iin legaturaaa c… cu o ffata. * Replică seacă, nu înţeleg de ce nu poţi scrie în vorbire indirecta, sau măcar să spună gaara toată problema lui. *

Cum am mentionat si mai sus am facut ochii mari de uimire si aproape ca era sa ma innec. Nu m-am asteptat la asa ceva iar Neji tot nu se uita la mine ci la macarea din farfuria lui. Parea ca intr-adevar vorbeste serios asa ca m-am gandit sa-i dau cateva sfaturi pentru ca de astea avea nevoie iar de restul trebuia sa se ocupe el singur.

Cina s-a terminat iar noi eram liberi sa plecam in camerele noastre. Se presupunea ca mergem sa dormim. * În loc dde punct virgulă, iar ultima propoziţie puteai să o faci aşa " plecăm în camere noastre, unde se presupune că dormim. " Şi acum am mi-a sărit în ochi acel " presupunea ", care este la trecut când ti ai avut toată aceea propoziţie la prezent. Grijă mare. Cel putin asa trebuia sa creada supraveghetoarea, pentru ca la ora asta profesorii plecau la casele lor iar directorul se inchidea in camera lui. Cat despre doamna directoare, nu stiam ce avea ea de gand sa faca *Virgulă * dar nici nu imi pasa. Asta era seara noastra de fumat si nu aveam de gand sa o ratez. Fumatul ne relaxa, deci fara el avea sa fie o saptamana foarte stresanta si plina de nervi. Si asa, datorita lui Andu si a Sakurei erau mai multi nervi in mine decat deobicei. Nu imi place sa ma cert cu prietenii sau sa strig la ei dar nu ma pot abtine. De asta am nevoie sa ma relaxez.

Pe hol s-a auzit o tuse seaca, apoi sunetul pantofilor cu toc a supravegetoarei mi-a ajuns la urechi. Trebuia sa aud mai repede dar fiind ocupat cu ganditul nu am auzit. Din aceasta cauza am avut timp sa sting becul si sa sar in pat, acoperindu-ma cu patura pana sub barbie ca sa nu vada ca nu am pijamale pe mine. Abia am inchis ochii cand usa s-a deschis si capul batranei s-a ivit in deschizatura usii. In camera s-a facut liniste, pret de cateva secunde apoi am auzit cum usa s-a inchis si cum tropoitul pantofilor a devenit sin * " Din", nu " sin " * ce in ce mai slab pana cand nu s-a mai auzit nimic. Atunci m-am ridicat din pat si am iesit pe usa. Paseam usor dar repede * Virgulă * fiind foarte atent la sunete. Din fericire holurile erau pustii asa ca am ajuns la usa de la intrare si am plecat cu baietii la locul nostru.

Acest loc secret era situat in spatele academiei la 30 de metri distanta. Cabana nu era mare dar nici prea mica. In ea depozitau lemnele pentru iarna. Era destul loc inauntru daca vroiai sa intri si sa te ascunzi de cineva dar avand in vedere ca noi urma sa fumam nu puteam sta acolo. In spatele cabanei erau 2 banci mari fata in fata cu un butuc foarte gros intre ele. Nimeni nu trecea pe aici in timpul anului scolar inafara de ingrijitorul care venea doar iarna ca sa ia lemne. Acesta facea un foc bun dimineata care incalzea academia pana a doua zi si tot asa.

Am ajuns acolo si ne-am asezat banci in tacere. Prietenii mei s-au asezat pe banca ce era lipita de cabana iar eu pe cealalta. Neji a scos tigarile si brichetele apoi le-a impartit intre noi. Am tras din tigara si m-am rezamat de spatarul bncii *" Băncii", nu " bncii " * inchizand ochii. In cateva secunde tot corpul mi s-a relazat* "Relaxat", nu " relazat " * , la fel ca si la ceilalti. De obicei incepeam cu ceva usor apoi luam si una mai tare. Eram deja obisnuiti cu acest ritual si pentru mine cat si pentru prietenii mei a devenit un fleac.

Am deschis ochii ca sa mai iau o gura din tigara si ca sa ma uit la ceas. Era deja 23:30. Nu stiu cum dar mereu cand fumam timpul parca zbura iar acum mai ales din cauza norilor amenintatori, trebuia sa stam mai putin. De aceea am mai luat cateva guri pana cand s-a terminat si am zis sa trec la tigara speciala. Dupa ce am aprins-o abia am apucat sa iau o gura, cand de dupa cabana a aparut chipul ce imi lumineaza zilele. Chipul Sakurei.


Idee: Este una originala pe ansamblu, adica iddea cu academia si ca fetele trebuie sa vina. Imi place mult atmosfera baietilor cand fumeaza, mereu am avut o inclinatie spre ei, mi se par sexy, dar nu ma dau dupa fumat deloc. Revenind, singurul lucru neoriginal este modul rapid si descris in care Sakura si Sasuke se indragostesc. Ai o idee buna dar o strici grabindu-te prea mult. Nu iti zic acum ca nu ar fii trebuit Sasuke sa fie gelos, dar ma gandesc ca Sakura putea fii doar dezorientata, nu deja innebunita dupa el. Pana la urma ea nu se lasa cu una cu doua, si chiar daca urmeaza sa se indragosteasca fa-o lent, sau in asa mod incat persoanjul sa nu aibe habar de sentimentele lui.

Titlul: Este unul lung dar interesant. Pe mine una m-a lasat rece in comparatie cu alte titluri. L-am mai repetat de cateva ori si a inceput sa prinda contur in capul meu. Ai un titlu bun, dar la primul impact cu cititorul - care ar trebui sa fie puternic -, ne lasa cam reci si seci. A si da, se potriveste cu ideea ficului. Dar acum sunt curioasa cine invinge, Sakura sau Sasuke. Doar Sakura poate sa devina puternica daca are un plan maret.

Descriere: Nu-mi place deoarece e foarte seaca. Tu pana acum la descriere a personajelor, doar a lui Sasuke, Sakura si Andu ai facut-o. Cum ramane si cu restul ? Si prietenilor lui Sakura ? Directorul ? Directoarea ? Iti lipseste si un vocabular mai complex, sa dezvolti propozitiile facandu-le fraze si adaugand cuvine sinonime cu ce doreai sa spui. Asta ii da un aer extravagant. Incearca sa descrii sentimentele mai usor! Incearca sa dezvolti ideea mult mai mult si sa nu te grabesti.

Actiune : E cam smulsa de coada, te grabesti in anumite capitole asa repede de la idee la alta ca ma durea capul, sincer. Stii ce greseala mare faci ? Ai suspansul ala ce nu se creeaza prin fapte si actiuni, tu doar te opresti intr-un punct in care trebuia sa vina o replica o fapta, iar asta este cel mai neoriginal mod de a vrea sa creezi suspansul. Incearca sa te lasi de asta pentru ca e atat de " neprofesional ".

Dialog: Ai mult si sec, ai ceva de faci replicile scurte. Incearca ori sa le dezvolti, cum ti-am spus mai sus, ori sa transformi in vorbire indirecta.

Greseli de tastare/ortografie/exprimare: Ti le-am enumerat la corectura. Ai grija cu timpurile pentru ca ai facut o mare tocanita acolo, iar eu nu prea am fost atenta la asta dar imi sareau in ochi unele. Incearca sa-ti alegi un singur timp si scrie numai la acel timp. Verifica fiecare propozitie sa vezi daca nu ai bagat cumva vreun viitor/ trecut, in caz ca ai ales prezentu. E greu sa scrii la un timp, asa sunt si eu acum.. Dar se poate, nu e imposibil.

Estetica : Este foarte buna, scrii centrat si pui space dupa semne de punctuatie. Nu e perfecta pentru ca scrii cu culori . Eu una in carti n-am vazut scris cu o culoare o pagina, cealalta cu alta. Poate ti se pare tie mai frumos, mai atragator dar e chiar urat, nu merge. Lasa-te de scrisul cu culori. Daca vrei sa evidentiezi ceva fa-o cu scrisul inclinat sau ingrosat, depinde si de situatii. Sunt multe reguli ale aspectului. Tu gresesti doar folosind culori. Nu o mai face.

Atat am avut de spus.
P.S: Se vede o oarecare avansare in scris, dar mai ai mult. Dar niciodata nu e indeajuns, putem mereu mai mult

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 18:14

Multumesc mult pentru critica dap !


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 23:58

Hei, am pierdut multe de cand nu am mai fost....
Imi place mult povestea....
Sa ma anunti cand pui cap urmator.....


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1185528_382197825239589_1994385887_n
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
MistyLilly
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Vaslui
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 22:53

Hey, hey dear, ;;)

Scuze ca nu ti-am mai dat comm pana acum (sa-mi fie rusine down shy nervi! ),dar am venit si eu azi pe la fic-ul tau si am inceput sa-l citesc si pot sa-ti spun ca-mi place muult. lol damn! love

Ador povestea si cum abordezi personajele,mai ales pe Sasuke care chiar stie ca Sakura e de nasul lui,nu ca in Shippuden unde o considera enervanta. angry
Nici nu stii cat am cautat fic-uri de astea,in afara de cele pe care le-am citit deja si am constatat ca sunt foarte putine. crying unsure Chiar cand nu mai aveam speranta l-am gasit pe al tau. dance2

Acum despre ,,continut'' think

Ideea mi se pare originala. Mai sunt fic-uri in care actiunea se petrece la liceu,dar tu ai pus personajele la academie si nu una oarecare,ci una in care invata doar cativa baieti si (mai tarziu) fete,deci vreo...25 de oameni. Love it. love
Acum despre Sakura si Sasuke ca ,,regina'' si ,,seful'' din academie, ,,luptand'' pentru ,,titlul suprem''(nu stiu ce am si eu cu ghilimelele,dar va trebui sa te obisnuiesti cu mine fiindca de acum iti voi da comm) mi se pare GENIAL. i love you
Nu prea imi place ca ai adus si personaje din afara ( pe Andu si pe prietena Sakurei pe care nu mai tin minte cum o cheama,o sa verific shy ) sa apara secundar,dar in roluri oarecum importante. biciuitor Dar sunt eu un fan prea mare Shippuden si de aceea sunt asa de stricta, sper sa nu te superi. sad Pe langa asta,tu i-ai pus pe Neji, Naruto, Kankuro, Sai, Shino, Gaara, Sasuke, Hinata, Tenten, Ino, Karin , Sakura ,etc. ca singurii elevi din ,,liceul'' ala si nici nu ai exagerat (dupa parerea mea) cu personajele noi fata de alte fic-uri,deci ,,te iert''. lough in love
Atitudinea personajelor ma atrage cel mai mult la povestea ta. Sakura e fata cea ,,populara'' si e ,,sefa pe acolo''(exact cum imi place mie angel hug ) , dar pare sa o ,,atraga'' Sasuke si sa nu se poata purta normal prin preajma lui, ceea ce se imbina perfect. good Nici brunetul nu e mai prejos si o vrea pe ea, dar aici el recunoaste ,nu pune nicio mandrie inainte si o recunoaste de fata cu toata lumea(intr-un fel asta deduc din comportamentul lui din ziua in care a prins-o pe genunchi ),iar asta mi se pare chiar interesant. think
In concluzie, imi place mult fic-ul tau si vreau sa vad in ce directie o ia actiunea si ce cauta Sakura acolo,deci adu Next-ul cat mai repede please please please


Spor la scris ! hi!
XOX a hug kiss a hug

P.S.Anunta-ma si pe mine cand pui next-ul,daca nu te deranjeaza. thank you
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 10:07

Promit sa pun continuarea vineri sau sambata a hug
Si multumesc mult pentru acest comentariu, imi place foarte, foarte mult in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 16:14

hey hey hey soryyyyy imi cer mii si mii de skz ca nu am ajuns la ficul tau nervi! nervi!
Vreau Next cat mai repede pentru ca vreau sa stiu ce se mai intampla...
Si te rog si eu ceva din toata inimioara mea.....
Anunta-ma cand pui Nextul

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 14:56

Capitolul 9

O senzatie zguduitoare

Sasuke povesteste



Am zambit involuntar cand m-a privit drept in ochi. In lumina zilei arata minunat dar noaptea in lumina lunii ochii ei sclipeau enorm de tare ” Cat mi-ar placea sa ma iubesti ” Mi-am zis din nou fara sa realizez ce fac. Cred ca sentimentele mele au luat-o razna, si de data asta nu aveam de gand sa fac ceva ca sa le opresc. Toate privirile erau atintite asupra ei si simtind acest lucru a incercat sa spuna ceva care sa justifice prezenta ei aici.

- Aaa… eu… aa… aam, de fapt… cald si…

- In ce limba vorbeste ? Ma intreaba Gaara facand-o pe Sakura sa se inroseasca, oferindu-ma o placere foarte mare. Mereu am adorat fetele care se inrosesc si ma bucuram ca puteam vedea asta si la minunata Sakura din fata mea. Din pacate, nu ma puteam multumi doar cu privitul. Vroiam sa fie in bratele mele protectoare pentru totdeauna. Vroiam ca eu sa fiu cel la care vine cand are nevoie de o imbratisare sau de umarul cuiva pe care sa planga.

Fiind ocupat cu peisajul divin din fata mea, nu am observat cand pe chipurile baietilor au aparut diverse zambete, insa am vazut cum Kankuro a impins-o pe Sakura pana in fata bancii mele. Asta era sansa mea si nu aveam de gand sa o ratez. Imediat am prins-o de mana dreapta si am fortat-o sa se aseze jos. Mi-am petrecut bratul stang pe dupa umerii ei acoperiti doar de un tricou, subtire care era cam transparent, lasand sa i se vada conturul sutienul negru. Oare cum de nu am observat pana acum asta ?

- Ok, noi mergem sa dam o tura pe aici. Se pare ca o sa vina si ploaia deci ne vedem inauntru Sasuke, s-a auzit vocea lui Neji iar Sakura si-a mutat privirea spre cei care plecau, dar eu nu prea eram constient de ce se intampla in jurul meu. Imaginea din fata mea era mult prea perfecta si savuram fiecare secunda simtind caldura trupului ei cum intra in mana mea, provocandu-mi mii de senzarii placate. Sa o simt langa mine era tot ce imi doream in acea clipa, insa ceva imi spunea ca, draga mea Sakura, nu avea de gand sa stea prea mult in aceasta noapte innorata, afara, mai ales langa mine. Poate daca puteam sa reusesc sa o tin de vorba ar mai fi stat putin. Eram gata sa deschid un subiect de vorba. cand ea si-a mutat privirea privindu-ma fix in ochi cu o expresie foarte serioasa zicandu-mi :

- Vreau sa iti spun ceva. In academia asta doar unul din noi poate conduce si am de gand sa fac orice ca tu, sa nu mai existi pentru ceilalti.

Ca sa vezi ce cuvinte interesante au iesit de pe buzele ei carnoase si roz. Daca as putea as admira-o non stop, dar totusi trebuia sa ii zic si eu ceva in loc sa stau ca un idiot si sa ma holbez la ea, dar era atat de frumoasa incat nu puteam rosti nici un cuvant in acel moment. Am respirat adanc si m-am adunat putin, prinzand curajul necesar pentru a-i spune ce gandeam.

-Bine, daca tu vrei sa faci asta nu te pot opri dar promit ca pana la sfarsitul semestrului o sa ma iubesti.

Hohote de ras au inceput sa se auda in noapte si chiar si-a pus mana la gura ca nu o auda cineva. I-am privit chipul in timp ce radea, realizand ca e si mai frumoasa cand rade cu pofta. Am zambit fericit, pentru ca stiam ca avea sa ii fie greu daca vroia sa conduca academia in locul meu. Mai bine spus, sa castige admiratia si repsectul baietilor. Ne stiam de mult timp si doar pentru simplul fapt ca o fata care arata extrem de bine si care iti poate suci mintea , vrea sa fie sefa lor, baietii nu aveau sa se schimbe. Chiar daca, putea sa reuseasca si acest lucru, tot trebuia sa treaca de mine, iar ca sa faca asta era nevoie de cunoasterea adversarului, altfel spus, trebuia sa stea pe langa mine. Din punctu meu de vedere era chiar perfect pentru ca asa venea singura la mine si cadea singura in vraja dragostei mele.

Dupa ce s-a oprit din ras, m-a privit inca zambind apoi s-a ridicat in picioare intinzandu-mi mana. M-am uitat la palma ei, apoi la chipul angelic, incercand sa imi dau seama de ce facea, insa nu am reusit. Spre norocul meu, Sakura si-a dat seama ca eram confuz si mi-a zis lamurindu-ma.

- Confruntarea va fi valabila pana la sfarsitul semestrului. Cel mai bun sa castige.

Mi-am stins tigara lent, lasand-o sa astepte cu mana intinsa si m-am ridicat la fel de incet, in picioare, ajungand cu un cap mai inalt decat ea. I-am strans mana si am tras-o brusc langa mine. Probabil nu s-a asteptat la asta pentru ca a ramas la doar cativa centimetri de mine cu o privire incremenita. Ma asteptam sa fie nervoasa si sa plece, sau sa strige la mine dar din motive necunoscute, nu a facut nimic, nici cand i-am mangaiat obrazul cu degetele mele. Ma privea fix in ochi, calma, ca si cum i-ar fi placut prezenta mea, ba mai mult. Poate era doar efectul tigarii si mintea imi juca feste dar am vazut-o cum a inchis ochii si mi-a lipit mana de obrazul fin si delicat cu mana ei. Simteam cum degetele ei emana caldura in mana mea creeand o senzatie placuta dar nimic nu se putea compara cu zambetul pe care mi l-a oferit constienta sau nu. Cu ochii inchisi, mana ei peste a mea si cu acel zambet aproape ca imi venea sa cred ca ma placea dar asa ceva nu era posibil. Totusi nu puteam rata o ocazie ca asta, asa ca am trecut imediat la fapte. Cu cealalta mana i-am dat o suvita de par dupa ureche si mi-am apropiat buzele de ale ei. Ii simteam respiratia pe fata mea ca o adiere usoara intr-o zi torida si stiam ca si ea o simea pe a mea.

Simteam cum imi batea inima nebuneste de nerabdarea de a o saruta. Intr-o fractiune de secunda tot corpul meu a inceput sa se incalzeasca, ca si cum ea imi trimitea caldura ei. Buzele noastre erau la un centimetru distanta cu o dorinta arzatoare de a se uni, de a-i simti gustul apoi pastrandu-l pentru totdeauna pe buzele mele. Pentru ca nu mai puteam astepta mi-am lipit buzele de ale ei lasand ca prin mine sa treaca sageti electrizante. Am lipit-o de mine si mai tare dorindu-mi sa devenim un singur trup de acum inainte si nimic si nimeni sa nu ne poata desparti. Caldura din mine a devenit si mai mare, sangele meu fierband in vene, accentuand sarutul pana cand a devenit unul pasional. Simteam cum tot pamantul se invarte cu mine, aveam senzatia ca ma pierd si nu mai stiam pe ce planeta ma aflu, cat e ceasul, sau unde sunt. Corpul meu facea ce vroia fara ca eu sa il pot controla. Fara permisiunea mea, mainile au inceput sa se plimbe pe spatele ei, pe sub tricoul fin simtind si mai multa caldura, si tot fara permisiunea mea limba mi s-a strecurat printre buzele ei innebunitoare, jucandu-se cu limba ei ce imi spunea ca vrea mai mult.

Apoi cum orice are si un sfarsit asa si ea a oprit brusc sarutul readucandu-ma pe jumatate cu picioarele pe pamant, si si-a apropiat buzele periculoase de urechea mea , soptindu-mi cu o voce seducatoare ce ma facea sa ma cutremur din adancul sufletului.

-Savureaza asta pentru ca nu vei mai avea parte de asa ceva.

Cand am revenit cu totul pe pamant, ea deja se indrepta spre academie, si abia atunci am simtit raceala serii, ce era ca o ghera in spatele meu distrugandu-mi oasele cu puterea ei. Toata acea caldura extrordinara a disparut o data cu luna care s-a ascuns dupa norii cenusii care au creat o atmosfera tacuta si posomorata ce prevestea ca ploaie e gata sa inceapa.


Imi cer scuze ca am pus acest capitol atat de tarziu dar nu am mai avut chef de scris.Din cauza scoli nu voi mai putea sa postez atat de des, probabil doar un capitol pe saptamana.Imi cer scuze puppy eyes


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 15:22

imi pace nextu. presupun ca sakura l-a sarutat doar ca sa se aproprie de ea si sa cedeze sau si ea din instinct,fara a-si putea controla corpul. oricum nu conteaza. presupun ca din cauza ca maine incepe sc nu o sa mai postezi asa repede nextu. crying da totusi vreau sa ma anunti cand o faci. te pup,pa!


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 15:34

imi place foarte draguț Sakura rea hmmm oare ceti mai vine prin minte
hai cu netx si anuntama si pe mine te pupacesc dulce


La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 R482
Sus In jos
Continut sponsorizat




La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16   La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16 - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-