Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente inselatoare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente inselatoare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimente inselatoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 20:07

wow
gelozie, gelozie
ma tot intreb.... ce cauta in buzunare?
si cum va reactiona Itachi pana la urma
NEXT NEXT NEXT


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 09:11

Ce-mi place capitolul love
Gelozia, bat-o vina lough Deabea astept sa vad ce se va intampla in urmatorul capitol, asa ca pune-te pe tastat in love
Spor la scris si la idei! kiss


       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mar 04 Sept 2012, 22:25

cum se face ca nu am ajuns pana acum pe la ficul tau. este prea tare de abia astpet next-ul happy2
p.s: spor la scrris si daca vrei sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul cap kiss



Sentimente inselatoare - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Sentimente inselatoare - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 19:48

Cap 8.

Cautam cu disperare prin buzunarele pantalonilor care nu erau putin pachetul de tigari pe care stiu sigur ca l-am luat azi de acasa.Eu de obicei nu fumam,dar faceam asta cand eram nervos,iar fumatul de cele mai multe ori ma linistea si ma calma.Nu stiam de ce eram atat de nervos si poate ca nici nu o sa aflu candva,dar un lucru era cert ca exista o posibilitate ca eu sa fiu gelos.
Stai asa,STOP CADRU,eu gelos pentru faptul ca acel Shun i-a facut cu ochiul Sakurei si ca in pauza erau apropiati si vorbeau?Nu imi vine sa cred ce am spus adica ce am gandit.E clar ca am innebunit ori ca orele astea m-au cam ametit.

Intr-un final gasesc si eu tigarile pe care le-am cautat atata timp si scot imediat bricheta incepand sa fumez.De obicei cand incepeam sa fumez simteam cum ma calmez treptat,dar de data asta chiar nu avea nici un efect.Ma gandesc ca poate isi va face efectul mai incolo asa ca continui sa fumez linistit tigarea mea stiind ca mai am un pachet intreg la dispozitie.
-Hei Itachi nu ti se pare ciudat faptul ca Sakura era atat de apropiata de Sakura?ma intreaba prietenul meu Sasori
-Nu ca m-ar interesa de viata ei,dar da mi se pare foarte ciudat pentru ca dupa cum stim ea nu a lasa nici un baiat din liceu sa se apropie atat de mult de ea si acest pe acest i***t il lasa cand abea ce l-a cunoscut,raspund stang pe banca aplecat cu coatele pe genunchi si continuand sa fumez
-Oooooo simt cumva gelozie in tonul tau Itachi?ma intreaba ridicand din sprancene Deidara
-In nici un caz blondule.Eu nu sunt gelos si nici nu imi pasa ce face Sakura si cu cine o face,raspund nervos tragand dupa din tigarea mea
-Cum am banuit eu.Deja ai inceput sa ii zici pe nume si nu Barbie,iar acum ca s-a apropiat de acest tip Shun esti gelos si il faci i***t,spune Deidara cu un zambet victorios care pe mine ma enerva
-Poti sa spui ce vrei Itachi,dar eu stiu adevarul si nu ma poti convinge de contrariu,imi raspunde zambind blondul
Nu mai zic nimic pentru a nu ma enerva mai tare sau a ma lua la cearta cu el.Imi termin tigarea si mai i-au una din pachet aprinzand-o si pe aceasta.Chiar daca era la a doua tigare eu tot nervos eram ceea ce ma cam punea pe ganduri.


Sakura:
Vazusem ca Itachi impreuna cu prietenii lui chiulisera de la ore si nu imi pasa absolut deloc de asta,chiar ma bucuram ca nu am sa-i mai vad fata lui Uchiha si ca nu ma va mai enerva in pauze.
Ma apropiasem de Shun pentru ca mi se parea un tip chiar de treaba fata de cum este Uchiha si gasca lui de ratati.
Ma deranja intr-un fel faptul ca Shun se apropiase prea mult de mine,dar oricat i-as spune sa stea mai departe tot nu ma asculta.Acum trebuie sa recunoastem ca Shun este un tip politicos,de treaba si in nici un caz un badaran chiar daca sta prea aproape de mine uneori.

Ma aflam in pauza si discutam cu fetele chiar despre un baiat.Ei bine acel baiat era chiar Shun ca doar nu puteam sa nu discutam despre cat de politicos si frumos este el.Sincera sa fiu mie una nu imi placea sa barfesc sau sa discut de baieti,dar acesta este o exceptie asta lasand la o parte dati-le in care am vorbit cu fetele de cat de prost si asa mai departe este Itachi pe care de altfel nu il suport absolut deloc.

Itachi:
In tot timpul in care am stat aici deja am fumat tot pachetul de tigari care nu era deloc mic si era si plin si eu inca nu ma calmasem cum se intampla de obicei de la una singura nu de la un pachet intreg.Deja incep sa ma ingrijorez si sa ma gandesc serios la ce a zis Deidara.Deci nu imi vine sa cred ca am zis asta.Acum serios,Deidara spune numai prostii si doare uneori si acele dati sunt putin spune si el ceva corect si deloc gresit.Nu are cum ca aceasta sa fie una dintre acele dati in care Deidara chiar are dreptate in legatura cu ceva.Nu,refuz sa cred asta chiar daca Deidara spune adevarul sau nu.Adica eu si Sakura ne-am urat din prima clipa in care ne-am cunoscut si nu se poate ca eu acum sa ma indragostesc de ea.Asta este imposibil,la fel de imposibil ca Deidara sa i-a un 10 la scoala,dar in afara de cei de la ora de sport.

Arunc pachetul de tigari care acum era gol intr-un cos de gunoi din apropiere si ma uit in jurul bancii vazand ca de jur imprejur este plina de tigari deja fumate pana la filtru.
Ma uit catre cerul ce prinsese o nuanta de rosu si la apusul minuntat de soare.Un apus atat de frumos ar trebui vazut de doi oameni ce se iubesc,dar sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat in lumea asta e aproape imposibil.
Nu stiu ce este cu mine de ma gandesc la dragoste in acest moment pentru ca nu am mai facut asta de mult timp,cam de multi ani si chiar de dinainte sa o cunosc pe Sakura.

Mai vorbesc putin cu baietii dupa care ne luam la revedere si ne indreptam fiecare spre casa lui ducandu-ne in directii diferite.
Drumul nu fu lung,dar mie imi paru ca dura o eternitate.Cerul deja devenise intunecat iar stelele aparura una cate una stralucind mandre.Intru in casa si fara sa ma uit daca cineva este in living sau daca parintii sunt acasa ma duc direct spre camera mea.
Ajung in camera si fara sa ma mai schimb ma trantesc pe pat.Nu dura mult ca ajung si eu in lumea viselor

Ma vad brusc intr-o camera slab luminata cu un pat mare si din cate am putut observa prinlumina slaba era camera civa.Ma uit mai atent si vad ca in acel pat imens erau doua persoane si pentru ca nu puteam sa vad cine sunt din cauza distantei si intunericului inca peristent a apropii de pat curios si in acelasi timp temator.
Cand ma apropii de acel pat vad ca acele persoane erau chiar Sakura si Shun facand.....ei bine va da-ti ceama ce ar face o fata si un baiat intr-un pat.
Un setiment ciudat de gelozie ma apuca si imi venea pur si simplu sa ii dau una lui Shun chiar daca stiam ca este un vis si nu realitate,dar inainte sa pot sa mai fac ceva ma trezesc brusc si vad ca sunt in camera mea.
Cand ma uit putin prin camera vad o persoana pe care nu ma asteptam sa o vad chiar in camera mea si mai ales la ora asta.

Shun:
Sentimente inselatoare - Pagina 2 Iwkg2a




Sentimente inselatoare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 19:57

WOW, e foarte tare. Se pare ca domnul Itachi este cam gelos pe Shun, ce ma bucur. Asta inseamna ca o sa se infiripe ceva dragoste pentru Sakura. Si sunt tare curioasa cine era in camera la el, mai ales la ora aia . Deci astept next-ul cu nerabdare si spor la scris. P.s: sa ma anunti si pe mine cum ai facut pana akm kiss



Sentimente inselatoare - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Sentimente inselatoare - Pagina 2 Arptg


Ultima editare efectuata de catre ~Lola~ in Dum 09 Sept 2012, 20:01, editata de 1 ori
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 19:58

Pe cine vede in camera? Sunt atat de curioasa dance2
Nu-mi vine sa cred ca Itachi este gelos huh? Dar mai ales ca Deidara a avut dreptate lough
Astept next'ul! Sper ca'l vei aduce cat de repede vei putea, caci eu sunt tare curioasa inlegatura cu ce va urna :d: Spor la scris si la idei!!! kiss


       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 20:57

wow
ce tare e de data asta
a fumat cam mult...... da ma rog
ma intreb cine e in camera lui, mai ales la ora aia
te pwp si sa aduci nextu cat mai repede kiss


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 17:32

Hey!
Am ajuns si eu pe aici!
Intarziata de mine!
Nu am cuvinte!
Ai facut o treaba excelenta si de data asta!
Sa ma anunti cand pui nexu!
Cred ca data viitoare voi veni mai repede cu comu!


Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 03:09

Hei...am gasit acest fic absolut minunat....
Pot spune ca este chiar original.....
Esteprimul fic ItaSaku si SasuIno pe care il citesc si imi place enorm de mult.......
Te rog sa ma anunti cand pui urmatorul capitol............
kiss kiss kiss kiss


Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Kiro
Genin
Genin
Kiro

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Japonia(Tokyo)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenarea animeurilor,muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela,ciudata.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 18:51

Deci nu pot sa cred......adica eu doar acum ti-am vazut ficul si-s chia r impresionata hai odata cu nextuuuuuu!!!!pusiiiii in love
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 19:08

Hei :)
Frumos fic . Imi place ca este ItaSaku deoarece Itachi si Sakura sunt 2 din personajele mele preferate din Naruto, dar nu prea imi place ca e SasuIno caci pe Ino n-o simpatizez catusi de putin :)). Dar nu conteaza, e ficul tau tu faci regulile :D si eu ma resemnez ;). [ sorry fanilor Ino].
Haide cu nextu' repejor :) . E prea mult suspans de suportat :).
Ja Ne !


Sentimente inselatoare - Pagina 2 30416962Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Sentimente inselatoare - Pagina 2 30416962Sentimente inselatoare - Pagina 2 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Kiro
Genin
Genin
Kiro

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Japonia(Tokyo)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenarea animeurilor,muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela,ciudata.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 10:27

uite cata lume te implora sa pui nextul si tu nu ne asculti hai te rog!!
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 21:34

Cap 9.

In camera mea se afla chiar Sakura.Mi-am frecat ochii instinctiv crezand ca eu acum doar am vedenii si gandindu-ma ca acesta poate fi un vis ma ciupesc de mana.Incerc din rasputeri sa nu scot un mic geamat de durere si imi dau seama ce defapt totul este real si ca nu visez.Bine acum inteleg cum se simteau baietii cand eu ii ciupeam in clasele mai mici cand nu voiau sa faca cum vreau eu,nu ca acum nu as mai face asta din cand in cand.Ce zic eu aici chiar acum 2 zile l-am ciupit pe Deidara pentru ca nu voia sa imi dea telefonul inapoi.

Ma dezmeticesc putin si ma uit la tanara din fata mea ce in razele slabe ale lunii semana mai degraba cu un inger fara aripi venit pe pamant decat cu o simpla fata.
-Sakura ce cauti in camera mea si mai ales la ora asta?o intreb intr-un sfarsit si eu pe tanara din fata mea
-Crede-ma nu ma aflu aici din placere,dar cum parintii mei vor fi plecati timp de cateva saptamani au decis ca noi sa stam la voi pentru ca parintii vostrii nu vor mai pleca.Stiai cumva ca parintii nostri sunt prieteni?Ei bine eu nu si se pare ca va trebui sa stam in aceasi casa toti patru si am venit in camera ta pentru ca ti-ai uitat telefonul pe hol si pana acum te-a sunat ca disperatul Deidara
Ascultam cu atentie fiecare cuvant care iesea din gura ei si eram fermecat de frumusetea ei.Nu imi venea sa cred ca ea si sora ei vor sta aici timp de cateva saptamani cu noi si ca mama si tata vor fi acasa in tot acest timp.Totusi inca nu imi dau seama ce se intampla cu mine si de ce am aceste sentimente as putea spune placute cand sunt in preajma Sakurei?

I-au telefonul care se afla in mana sa catifelata ce era indreptata spre mine si vad pe ecranul care acum era aprins vreo 15 apeluri nepreluate si 7 mesaje cel mai probabil de la Deidara.Frate ce disperat mai este si blondul asta si totusi cred ca e ceva important ca altfel nu ma stresa atat cu telefoane disperat sa ii raspund.
Pun pana la urma telefonul pe noptiera si vad cum Sakura iese pe usa urandu-mi noapte buna.Ii spun si eu politicos noapte buna si ma bag in pat pentru a-mi continua somnul din care am cam fost intrerupt.

Autor:
Asa cum este si normal toti s-au dus la culcare.Are sa fie o perioada destul de incarcata si incitanta cu cei patru tineri care din cate am vazut pana acum nu se suporta sau am putea sa spunem ca au ramas doar trei?Inca nu stim ce simte Itachi pentru Sakura si e posibil ca inca sa nu o suporte,dar o data intratata in suflet dragostea nu mai iese atat de usor de acolo.

Noaptea trecu destul de repede sau mai bine zis ce mai ramasese din aceea noapte.Deidara renunta sa il mai sune pe amicul sau banuind ca si de data asta nu ii va raspunde asa ca se culca si el fiind deja foarte obosit.
Inca nu simt de ce Deidara incerca cu atata insistenta sa dea de amicul sau Itachi,dar sa speram ca Itachi il va suna sau macar ii va raspunde sa afle motivul acestei aparente urgente.

Dimineata veni si ea cu razele sale de soare si cu mirosul proaspat ce cu greu il mai gasesti in marile orase pline de masini si fabrici.
Trilul pasarilor iti incantau auzul si parca ascultai cele mai frumoase cantece din lumea asta.
Diminetile sunt foarte frumoase,dar nu atat de frumoase pentru cei ce trebuie sa se trezeasca devreme si sa plece la scoala.Din nefericire pentru cei 4 tineri aceasta nu era una dintre zilele in care nu aveau scoala asa ca au trebuit cu totii sa se trezeasca fie ca au vrut sau nu.

Ino:
Odata cu venirea diminetii ma trezesc putin cam greu ce-i drept si ma imbrac cu o rochie stil bluza roz cu niste paiete pe ea si dupa imi pun la urechi niste cercei lungi.Ma machiez putin si imi i-au geanta in care aveam cateva caiete si pixuri si ma incalt cu niste sandale negre cu toc.Dupa ce ma incalt ies din camera mea ajungand pe hol unde dau chiar de Sasuke.Il ignor pe cat de mult posibil si ma indrept spre scarii cu gandul de a cobori in living.
Numai sunetul tocurilor mele pe podea se auzea in aceea tacere parca de mormant.Fara sa ma uit in urma mea cobor scarile din marmura si ajung in living unde o vad pe Sakura imbracata cu niste pantaloni mulati negri si plini de taieturi si un maieu crem cu niste pietricele in zona bustului.Ma duc imediat la ea vazand ca alaturi se afla si Itachi.
-Eu sunt gata si Sasuke trebuie sa vina si el,deci putem pleca?
-Nu inca pentru ca nu a ajuns si domnul oglinda e cea mai importanta din lume,spun Itachi vizibil deranjat ca Sasuke nu venise pana acum
-Wow nu am crezut ca am sa te aud spunand ceva de genul despre fratiorul tau scump.Ma uimeste asta si cred ca o sa semnez undeva,spun eu ironica
-Stai pe langa noi in saptamanile astea si vei vedea multe momente de genu,imi raspunde acesta sec si se indreaapta spre usa vazand ca Sasuke se gandise si el sa coboare si sa "ne onoreze" cu prezenta sa care pentru mine nu conta deloc.
Iesim cu totii pe usa si ne indreptam cu pasi destul de mici spre liceu care pentru noi era mai mult ca o inchisoare.


Autor:
Drumul spre liceu decurse absolut normal fara nici un fel de incident sau cearta intre cei 4 tineri.Cele doua surori vorbeau despre diferite chestii mergand in fata pe cand baietii ce se aflau in spatele lor nu discutau asa cum faceau ele ci doar admirau privelistea din fata lor si pentru ca fetele erau in fata lor va da-ti seama unde se uitau ei mai exact.
Eh ce sa le faci ca doar sunt baieti si nu ii poti schimba atat de usor de la o zi la alta.

Dupa cum era si normal dupa acel drum care era parca prea scurt mai ales pentru baieti a caror priveliste era magnifica ajunsera si la scoala,iar ghinionul sau poate norocul facu ca atunci sa se sune de intrare.Cei patru adolescenti intrara in clasele lor plictisiti si deloc bucurosi ca este inca o zi de scoala.

Itachi:
Eu si Sakura intram in clasa plina de elevi si ne ducem fiecare in locurile noastre.Ma asez in banca si vad ca Deidara inca nu ajunsese ceva ciudat din partea lui.Fara sa imi dau seama imi arunc ochii catre banca Sakurei si vad ca acum ea statea cu Shun.
Radeau si din cate se vede se simt chiar bine impreuna ceea ce intr-un fel imi aducea tristete in suflet.Sakura pare foarte fericita alaturi de acel Shun si o parte din mine este fericita pentru ea,dar o parte sufera pentru ca ea este fericita cu acel bufon numit Shun.
Nu inteleg de ce am toate aceste sentimente care ma coplesesc si nu imi dau pace si care sunt adresate Sakurei,o persoana cu care pana acum ma certam si pe care nu o suportam.Nu inteleg ce se intampla cu mine si cu sentimentele mele,dar am o vaga banuiala.Teama ca eu m-as fi putut indragosti de Sakura fara macar sa imi dau seama se strecura in sufletul meu si imi capta toata atentia.
Sunt scos din gandurile mele de soneria telefonului ce ma anunta insistent ca am primit un mesaj.Scot telefonul din buzunarul blugilor si vad ca am primit un mesaj de la Deidara.Uitasem sa il sun azi de dimineata din cauza faptului ca ma trezisem putin mai tarziu de obicei si m-am cam grabit sa ma pregatesc pentru liceu.Deschid mesajul si incep sa il citesc fara sa imi pese ca proful tocmai intrase pe usa si ma putea vedea oricand cu telefonul urmand sa mi-l ia.Dupa ce termin de citit mesajul raman efectiv uimit de ceea ce citisem asta vazandu-se pe fata mea.Nu imi venea sa cred ca tocmai citisem in mesajul trimit de prietenul meu cel mai bun.

Tinutele:
Sentimente inselatoare - Pagina 2 2mhhiep


Sentimente inselatoare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 21:49

wow
ce tare
si nu-i nimic ca nu ai mai putut sa scri, deoarece... ei bine... saptamana asta, asa cum o numim eu si colegii mei, a fost, si inca e, saptamana testelor
legat de ficul tau... n-am ce sa comentez
vreau sa te intreb doar atat: CAND PUI NEXTU'?


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 22:35

Foarte tare!!!
Capitolu' asta a iesit super!
Pune nextu repede ca mor de curiozitate!
Spor la scris si multe idei!!!


Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 05:24

Superrrrrrrr tareeeeeeeeeeee.....
Imi place la nebunieeeeeeee.
Mersi ca m.ai anuntat si pe mine............
Abia astept urm capitol......
Sa nu uiti sa ma anunti si de acela...
Spor la scris si la idee multa bafta in continuare.......
PwP dulce de tot la tine..... kiss kisskiss kiss kiss kiss


Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Kiro
Genin
Genin
Kiro

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Japonia(Tokyo)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenarea animeurilor,muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela,ciudata.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 16:19

vai imi place capitolul foarte mult,mda singura nemultumire e ca nu pui nextu mai devreme da in rest te iubesc te rog sa ma anunti cand pui nextul merci
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 17:00

Sunt ultima crying
Mersi ca m-ai anuntat happy2
Mi-a placut mult capitolul si deabia astept next-ul happy Oare ce scrie in mesajul trimis de Deidara? Sunt tare curioasa think
Eh... Eu astept next-ul ^^ Spor la scris si la idei! kiss


       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 18:01

Cap 10.

Dupa ce citesc mesajul ma ridic din banca fara sa imi pese ca proful era in clasa si ma indrept spre usa pentru a iesi.Evident proful de chimie incepu sa imi zica sa ma duc inapoi in banca urmand dupa sa tipe la mine si sa gesticuleze chiar.Imi spuse ca imi va pune absenta si un mare doi in catalog,dar el oare nu intelege ca mie nu imi pasa de aceea absenta si de acel banal 2?Niciodata nu mi-a pasat atat de tare de ce cred profii despre mine si chiar daca pana acum nu am iesit din clasa cand un profesor era de fata chiar in ora asta din bun simt acum era ceva ce nu mai putea astepta si totusi cum se si zice totul are un inceput.
Fara sa il mai ascult ceva din ce tot spunea profu cum ca ma spune directorului ies pe usa si ajung exact pe holul atat de mare si pustiu
Merg cu pasi mari pe holurile scolii sperand sa dau cat mai repede de iesirea din aceasta inchisoare.Primisem un mesaj de la cel mai bun prieten al meu in care imi spusese ca tocmai fusese batut si ca nu imi poate spune mai multe detalii,dar mi-a spus sa ne intalnim in parcul care era nu departe de scoala si in care noi mereu ne adunam dupa ore sau cand chiuleam.
Ies din aceasta cladire pe care unii o numesc scoala si pasesc grabit prin curtea scolii acum pustie fata de cum era in pauza trecuta cand pe aici misunau tot felul de copii,mai mari si mai mici.
Ies din curtea scolii si dupa ce ajung pe strada incep sa merg cu pasi repezi spre parcul unde aveam sa ma intalnesc cu amicul meu blond

Dupa un drum de doar cateva minute ajung in fata parcului si intru pe aleea frumos amenajata si care duce chiar spre centrul parcului,exact locul unde eu trebuia sa ajung.Merg destul de repede si in mai putin de un minut ajung chiar in centrul parcului unde il vad pe Deidara asezat pe o banca si cu mana dreapta legata de gat avand si multe vanatai pe corp si chiar rani unele chiar bandajate.
-Ce ti s-a intamplat?il inreb uimit cand ajung langa el
-Stai jos si iti voi explica totul.imi raspunde acesta iar eu fac exact cum mi-a zis

Sakura:
Cat de nesimtit poate fi Itachi.Stiam de mult asta,dar nu stiam ca este atat de nesimtit incat sa iasa din clasa chiar daca proful a intrat si sa il ignore cand acesta i-a spus ca daca nu se duce la locul lui ii va da un 2 si chiar si o absenta si dupa sa iasa pe usa.
Asta este unul dintre motivele pentru care eu nu il suport pe Itachi,asta si marea lui prostie plus multe alte motive.
Ma bucur ca Shun nu este ca si el si chiar as putea spune ca este total diferit de Itachi.Shun este respectuos,invata bine,este politicos cu oricine mai ales cu fetele si persoanele in varsta,are bun simt si este si amuzant.Ce mai are toate calitatile pe cand Itachi este un nesimtit,un prost,un necioplit si lista poate continua cu alte adjective nu prea frumoase la adresa comportamentului sau care cam lasa de dorit.

Ma inteleg foarte bine cu Shun si chiar simt ceva pentru el chiar daca nu pot spune ca este dragoste,dar il simpatizez si deja imi petrec foarte mult timp impreuna cu el si fetele deja au inceput sa faca glume pe seama mea cum ca este indragostit de mine,dar eu una nu cred asta.
Noi suntem prieteni foarte buni si nimic mai mult de atat.Nu pot crede ca Shun ar putea fi indragostit de mine si chiar refuz sa cred asa ceva.

Itachi:
Nu imi venea sa cred ca tocmai auzisem de la amicul meu blond.Cred ca v-am bagat deja in ceata asa ca am sa va explic.Deidara mi-a povestit cum trecea pe strada chiar in dreptul unei stradute mai intunecate cand auzi tipatul de ajutor al unei fete.Chiar daca nu stia cine este a intrat pe aceea straduta si a vazut-o pe Temari care era lipita de un zid si si tinuta cu forta de un tip ce o saruta pe tot corpul aceasta plangand si incercand sa scape de stransoarea puternicii maini a atacatorului pentru a tipa pentru ajutor.Era clar ca acel tip voia sa o violeze asa ca Deidara l-a indepartat pe acel tip de pe Temari cu un pumn si dupa ce l-a batut bine in asa fel incat sa nu mai poata face ceva au plecat de acolo direct spre casa tinerei.Dupa ce au ajuns acasa la Temari si aceasta i-a multumit din tot sufletul ca a salvat-o Deidara a mers spre casa sa,dar mergand a oprit o masina neagra chiar in dreptul sau si din ea au iesit multi tipi mascati si musculosi care pana la urma l-au batut atat de tare incat amicul meu nu a mai avut forta decat sa sune la ambulanta si sa spuna unde este si cat de ranit este.

Stiam ca Deidara simtea ceva pentru Temari si asta o stiam de mult timp.Sunt sigur si fara sa imi spuna el ca nu regreta nici un moment chiar si acum ca a fost batut si asta pentru ca a impiedicat ca Temari,ceea pe care o iubeste sa fie violata.Da stiu ca Deidara nu este chiar tipul de model de urmat care invata bine,nu fumeaza si nu se cearta cu profii,dar Dei este chiar o persoana de incredere si care isi apara prietenii si mai ales persoana iubita.Mereu cand am avut nevoie de ajutorul cuiva el mi-a fost alaturi si m-a sprijinit in tot oferindu-mi ajutorul sau neconditionat.Il cunosc pe nebunul asta de Deidara de cand eram la gradinita si nu a fost data ca unul dintre noi sa il tradeze pe celalalt si chiar daca au mai fost si certuri ca si in orice prietenie totusi noi ne-am impacat.

Chiar daca il cunosc atat de bine pe Deidara sincer nu ma asteptam sa faca asa ceva pentru ca in ultima perioada a fost mai mult rece si distant si nu ii pasa mai nimic in afara de noi prietenii lui cei mai apropiati si evident de familia lui la care tine cel mai mult pe lumea asta.Recunosc ca atitudinea lui din ultima perioada chiar m-a ingrijorat si evident ca l-am intrebat ce se intampla cu el,dar acesta mi-a raspund calm si fara pic de emotie ca nimic.Ciudat prieten mai am si eu.

Sakura:
Tocmai ce ora se terminase si acum ma aflam in pauza ascutand-o pe Temari care imi povestea cum era sa fie violata de un tip aseara si cum spre norocul ei a aparut Deidara care a salavat-o si a dus-o pana acasa pentru a fi sigur ca nu va mai pati nimic.
Deci nu imi vine sa cred ca tocmai Deidara a facut asta.Este un gest atat de dragut mai ales ca a condus-o pana acasa.Chiar nu imi vine sa cred ca Deidara este prieten cu Itachi si ca se inteleg atat de bine pentru ca sincer nu cred ca cineva s-ar putea intelege cu i***t ca si Itachi.
Se pare ca oamenii astia incep sa ma surprinda pe zi ce trece.Azi m-a susprins Deidara si sa vedem maine cine va urma la rand.

Shun:
Firar el sa fie de baiat bagacios!Nu imi vine sa cred ca am niste subordonati atat de prosti incat sa bata un simplu tip pentru ca pe unul dintre ei la impiedicat sa violeze o fata si la si batut.Cat de curand am sa ma omor cu asa angajati,dar daca ma omor nu va mai avea cine sa conduca mafia in locul meu.Da a-ti auzit bine,eu chiar am zis mafia pentru ca eu sunt capul cele mai mari mafii din lume si cine mi se pune in cale va fi inlaturat in modul specific noua adica mai pe intelesul tuturor omorit ca sa nu ne mai faca probleme niciodata.

Poate va intrebati ce fac eu capul celei mai mari mafii din lume la liceu.Ei bine identitatea mea este cunoscuta de doar cateva persoane de incredere avand procla de Ucigasul asa stiindu-ma toti.Imi ascund identitatea dupa aceasta porecla pentru a fi ferit de politia care ma vaneaza neincetat.
Am venit la acest liceu pentru a avea in aparenta o viata normala si deja a inceput sa imi placa asta.Imi place foart mult aceea fata pe nume Sakura si voi face absolut orice ca sa o am,iar eu cand spune orice fac chiar si imposibilul pentru a obtine ce vrea.Chiar daca ea vrea sau nu asta se va intampla chiar daca am vazut ca mi-a cam cazut in capcana.
Cred ca o sa mai petrec ceva timp pe la acest liceu.


Sentimente inselatoare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
Kiro
Genin
Genin
Kiro

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Japonia(Tokyo)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenarea animeurilor,muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela,ciudata.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 18:58

Multumesc ca m-ai anuntat.....imi place mult ficurile tale si as vrea nextul cat mai repede!!!!!!!
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 17:25

Ce capitol interesant...
Shun capul celei mai mari mafii din lume? Nu pot sa cred O.o
Bietul Deidara.... Ce bataie si-a luat :)=) Cel putin Temari nu a patit nimic, asa ca...
Astept next-ul ^^ spor la scris si la idei! kiss


       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Sentimente inselatoare - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 08:03

Wooow....ai eu cae chiar credeam ca Skun e un tip asa de treaba :)):
Nu imi vine sa cred..noroc ca a fost Deidera acolo....
Mersi mult de anunt...
Imi place mult capitolul...sa ma anunti si de urmatorul...
kiss kiss kiss kiss kiss


Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Oct 2012, 21:01

wow!
ce de treaba e deidara, si ce tare a fost itachi ca a ignorat si un 2 si o absenta, si vizita la director pentru deidara, si ce idiot e shun!
nu pot sa cred ca e capul mafiei... ahhh!!! si saraca de sakura... cred ca ia cauzut cu tronc.
poi... tot ce pot sa zic este sa adici nextul
pwp si spor la scris si la idei kiss


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Noi 2012, 22:01

Cap 11

Zilele treceau si putin cate putin vestea ca Deidara o salvase pe Temari de la un posibil viol se raspandise cu repeziciune in tot liceul acesta devenind din tipul amuzant sau mai bine zis bufonul clasei intr-un erou.Daca inainte era popular ei bine acum este de zece ori mai popular decat inainte stiind de fapta lui pana si oameni din oras,dar asta nu e atat de important.
Itachi si Shun incepeau sa se evite foarte mult vazandu-se cel mai mult din partea lui Itachi antipatia total nefireasca pentru colegul sau de banca pe care nu il suporta fara un motiv anume si fara ca acesta sa ii fi facut ceva.Shun se intelegea acum foarte bine cu Sakura si ii captase toata atentia si increderea acesteia incat daca o persoana s-ar fi dus si i-ar fi spus ceva de rau de Shun nu ar fi crezut-o.Poate ca din acest motiv Itachi nu il suporta pe Shun si in tot acest timp care a trecut s-a vazut o distantare si o racire mult mai mare decat era inainte intre Itachi si Sakura.
Daca inainte isi vorbeau atunci jignindu-se reciproc ei bine acum nici nu isi mai vorbesc sau macar sa se priveasca,asta mai mult din partea Sakurei pentru ca Itachi se mai uita din cand in cand la ea in ore avand grija ca nimeni sa nu vada asta.
Pana si prietenele rozaliei si-au dat seama ca aceasta are acum ochii doar pentru Shun si orice face el pentru ea este perfect.Oare asta sa fie dragoste?Ceva cert nu stiu,dar de cand l-a cunoscut pe acest nou tip numit Shun,Sakura s-a schimbat complet,iar acest lucru a culminat in momentul cand ei au devenit iubiti.

Itachi:
Era o zi frumoasa de vara si urma sa avem cele mai usoare ore si cele mai putine din tot orarul.Pentru mine aceea era o ora perfecta pana ce pe usa au intrat Sakura si Shun tinandu-se de mana.Am incercat sa nu ma uit la ei sperand ca vor trece mai repede si nu ii voi mai vedea.De ceva timp spre bucuria mea Shun s-a mutat de langa mine,dar partea proasta e ca sta cu Sakura acum.
Stateam in banca mea incercand sa gasesc ceva interesant pe pereti pentru a nu-mi arunca ochii spre banca care nu era departe de mine si in care se aflau cei doi "porumbei"
Pentru ca peretii erau total plictisitori mi-am aruncat privirea in fata mea si vad cum Hinata se duce la Sakura tragand-o din banca undeva mai departe cel mai probabil pentru a discuta fara ca altcineva sa auda.
Dupa cateva minute de discutie o aud pe Hinata vorbind ceva mai tare asa ca imi ciulesc urechile si ascult cu atentie.
-Serios?Voi doi chiar sunteti impreuna?Ma gandeam eu ca e ceva de cand v-am vazut intrand in clasa si tinandu-va de mana
-Ei bine da draga mea prietena eu si Shun suntem oficial impreuna,spune Sakura fericita
Cand am auzit pur si simplu mi-a picat fata.Nu as fi crezut niciodata ca ei vor fi ceva mai mult decat prieteni.Nu imi vine sa cred acum va trebui sa-i vad cum se tin de mana si se pupa pe aici.Cred ca o sa vomit.
Ma ridic din banca si fara sa imi pese ca mai este putin si se suna ma indrept spre usa pentru a iesi din clasa.
-Unde vrei sa pleci Uchiha?Mai sunt 2 minute si proful trebuie sa vina,o aud pe Sakura
-Nu e treaba ta Haruno si putin imi pasa ca o sa vina proful,ii raspund eu pe o voce glaciara si aruncandu-i o privire ce ar fi putut ingheta pe oricine
Fara sa mai astept un raspund din partea ei imi continui drumul si ies din clasa ajungand pe hol.Holul asa cum ma asteptam era pustiu fara ca cineva sa mai fie pe aici.
Maresc pasul si traversez si holul iesind direct afara in curtea scolii.Vestea asta pe care tocmai am aflat-o mi-a stricat toata ziua care incepuse atat de bine si care mi se parea perfecta si acum simt ca nu mai am chef de nici un fel de ora sau de orice altceva.Nu stiu de ce se intampla toate astea si pentru mine totul este ceva nou.Aceste sentimente pe care nu stiu cum sa le numesc nu le-am mai simtit pana acum pentru nimeni si nu pot crede ca tocmai pentru Haruno am aceste sentimente.

Sakura:
L-am vazut pe Itachi cum vrea sa iasa din clasa si vrand sa il avertizez ca mai e putin si vine profu nu mi-am dat seama de felul cum i-am vorbit.Ma asteptam sa imi spuna o jignire la care eu sa ii dau raspuns si acesta sa plece inainte sa vina proful,dar vocea aceea glaciara pe care mi-a spus ca nu e treaba mea mi-a inghetat sangele in vine.Itachi pana acum nu mi-a mai vorbit cu o astfel de voce niciodata chiar daca nu ne suportam si ne jignim mai mereu.
Atunci cand m-a privit efectiv am paralizat si parca nu mai puteam sa fac sau sa spun absolut nimic.Am simtit cum parca o sageata de gheata trece prin mine,atat de lipsita de sentimente si de glaciara era privirea lui.Nu stiu ce l-a facut sa fie asa,dar eu pentru prima data in viata am ramas fara cuvinte si o farama din mine este ingrijorata pentru Itachi si pentru noul lui comportament iesit din comun.Niciodata nu s-a purtat frumos si educat,dar pana acum nu a fost atat de indiferent si de lipsit de sentimente ca si acum.Ma intreb oare ce a patit?

Shun:
Sakura incepe sa imi placa din ce in ce mai tare si acum ca am reusit sa o faca sa ma iubeasca atat de tare incat sa fie dispusa sa se schimbe daca eu ii spun sa faca asta nu imi va fi greu sa o fac a mea.Acum ca suntem impreuna nimic nu ma mai impiedica sa ii cer asta si sunt sigur ca va accepta pentru ca daca va spune nu voi gasi eu un alt mod sa o fac a mea chiar ea vrea sau nu.
Am timp de asta si ma voi ocupa de aceasta problema destul de importanta pentru mine dupa ce voi rezolva problema cu agentii aceia care tot sunt pe urmele mele si tot cauta motive si probe ca sa ma bage la inchisoare.Cred ca viseaza foarte frumos daca cred ca o sa reuseasca sa gaseasca ceva cu care sa ma inchida pe mine si pe deasupra sa imi i-a si toata averea care nu e chiar asa de putina.Sper doar ca incompetentii aia de angajati ai mei sa nu faca vreo greseala si sa le dea ocazia sa poata gasi dovezi ca voi avea eu grija sa nu mai poata face nimic de acum in colo.

Autor:
Ora se termina,iar Itachi veni foarte repede in clasa pentru a-si lua ghiozdanul si pentru a pleca de la ore.Cat timp fu in clasa doar vorbi cu Deidara si ceilalti baieti fara macar sa o bage in seama pe Sakura sau macar sa o priveasca.Iesi din clasa prietenii sai urmandul si acestia cu ghiozdanele in spate si de data asta nebagand-o in seama pe Sakura.Se vede ca aceea veste chiar nu i-a prit deloc si ca de acum o va evita pe rozalie sau cel putin asa pare din comportamentul lui.Vom vedea ce va hotari Itachi si daca Shun isi va duce la capat scopul.


Sentimente inselatoare - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Noi 2012, 22:26

Ura.....Prima....
Imi place enorm de mult......Mersi ca m.ai anuntat....
Ai un talent uimitor....
Nici nu ma asteptam ca aia 2 sa fie un cuplu....
Abia astept sa vad ce iti mai urzeste imaginatia...sunt sigura ca va fi genial...ca si pana acum....
Sa nu uiti sa ma anunti....
kisskisskisskisskisskisskiss


Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Sentimente inselatoare - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Continut sponsorizat




Sentimente inselatoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente inselatoare   Sentimente inselatoare - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Sentimente inselatoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-