Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de porţile iadului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de porţile iadului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dincolo de porţile iadului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Părerea voastră despre ficul meu contează cel mai mult.
Este foarte frumos, merită să îl termini.
Dincolo de porţile iadului I_vote_lcap56%Dincolo de porţile iadului I_vote_rcap
 56% [ 15 ]
Este plictisitor..
Dincolo de porţile iadului I_vote_lcap4%Dincolo de porţile iadului I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Nu ai talent. De ce mai scri ?
Dincolo de porţile iadului I_vote_lcap0%Dincolo de porţile iadului I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Este genial.
Dincolo de porţile iadului I_vote_lcap40%Dincolo de porţile iadului I_vote_rcap
 40% [ 11 ]
Total voturi : 27
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului Asss10Dincolo de porţile iadului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 04:32





Warning !

Este un fic SasuSaku dar până atunci o să fie mai complicat.
Unele părţi din primul capitol sunt luate din Biblie şi este mai mult decât posibil să fie găsite şi pe internet.
Am anunţat ca să nu aud ceva de vreun plagiat.
Mulţumesc. kiss
În prezent am ajuns la capitolul 32.Toate capitolele sunt scrise pe un caiet şi aşteaptă să fie puse pe forum.
Sper să vă placă ficul meu.Aştept păreri şi critici.


Dincolo de porţile iadului.

Capitolul 1. Începuturile.


- Povestire făcută de Ikuto. -


Orice gândim, spunem şi facem produce un efect în Universul care depăşeşte graniţele vieţii noastre limitate. Noi ne creăm raiul şi iadul prin toate experienţele vieţii, prin toate alegerile noastre. Nu există un rai şi un iad predefinite, ci fiecare îşi are raiul sau iadul său, iar acest lucru nu se datorează recompensei sau pedepsei, ci doar alegerilor sale care creează cadrul manifestării uneia dintre cele două instanţe.
De asemenea, ideea „vieţii” de după moarte, intens exploatată de-a lungul timpului, capătă aici valenţe nebănuite. Universul se destăinuie într-o manieră cu totul nouă, este văzut ca un etern vis. De fapt, viaţa este un vis, o himeră, o iluzie, realitatea supremă este cea de după moarte, dar care este strict influenţată de experienţele vieţii.


Niciodată nu mi-a fost teamă de despărţiri. Nu m-au speriat nici suferinţa şi nici amintirile cu care am fost nevoit să trăiesc un timp. Ştiam că va veni o vreme în care, atât suferinţa cât şi amintirile vor fi acoperite de ţărâna timpului.
Mai înainte de a se zidi omul si cele văzute, în lumea nevăzută a îngerilor, s-a întâmplat o nebună răutate. Lucifer şi ceata sa au vrut ei să fie mai presus de Dumnezeu. Celelalte Căpetenii de oştire îngerească s-au împotrivit acestei nebunii. Însa, ca un fulger a căzut de la faţa lui Dumnezeu, făcându-se din înger luminat drac întunecat.


Vai pământului şi mării, căci diavolul a coborât la voi având mânie mare. El este leul care umblă râcnind, căutând pe cine să înghită. Între el şi suflet se începe războiul nevăzut. Fiecare suflet va gusta moartea. Divinitatea supremă a fixat de la început linia vieţii fiecărui om .
Şi când totul în jurul tău respiră a supranatural, mirosul de moarte te înconjoară şi simţi până şi otrava propriei morţi urmarindu-ţi umbra ce se târâie infricoşată pe pereţi sau se disipă în întunericul ce pare să te învăluie tot mai mult cu fiecare pas făcut.



- Ikuto, ai grijă !

Ţipătul Elenei mă readuce iar cu picioarele pe pământ.

- O să-l calci !
Pun repede frâna înainte ca pietonul să devină una cu asfaltul prăfuit şi o privesc pe fată cum ofta.
- Ah! Ikuto ! Unde naiba îţi stă mintea? Era să ne omori..

- Îmi pare rău Elena. Sunteţi bine ?

- Da. Hai să mergem acum.



După câteva minute de mers ajungem în faţa cimitirului. O ajut pe Elena să coboare din maşină şi intrăm. Mergem pe poteca îngustă oprindu-ne la două pietre funerare şi scot din buzunar o candelă şi un chibrit. O aprind şi o pun între cele două cruci iar Elena pune florile pe morminte alături de paharele de vin şi farfuriile cu mâncare. O prind uşor de mâna pe fată mângâind-o încet.

- Am venit să vă vizităm.. mamă , tată. A trecut mult timp de atunci.. Vă mulţumesc că m-aţi veghiat până acum, datorită vouă eu trăiesc astăzi.

Mă duc în spatele Elenei cuprinzând-o uşor în braţe, coborând cu mâinile până la pântecele ei.

- O să trăiesc fericit de acum încolo alături de familia mea.

Glasul fetei suspină uşor.

- Să mergem, Ikuto.

Ieşim pe porţile mari şi ruginite ale cimitirului urcându-ne în maşină , neştiind ce v-a urma să mi se întâmple.




Seara se lasă repede peste oraşul Tokyo. Stau întins pe podeaua rece aşteptând ca Elena să iasă din baie. Privesc tavanul alb, puţin pătat în colţuri. Atmosfera fiind foarte plictisitoare mă ridic îndreptându-mă spre bucătărie de unde iau o sticla de whisky. Iau o înghiţitură apoi pun sticla la loc. Vreau să mă întorc dar simt cum sunt cuprins în braţe. Îmi atinge încet abdomenul cu mâinile ei catifelate. O prind uşor de încheietura mâinii şi mă întorc cu faţa la ea sârutând-o uşor pe gât. Mâinile mele se plimbă pe bazinul ei, urc uşor cu sărutările până ajung la buze. O muşc uşor, fata făcându-mi loc să intru în lăcaşul ei umed. Simt un gust puternic de sânge şi rup sărutul, prinzând-o de umeri.

- Elena, sângerezi!

Picăturile de sânge se scurgeau încet pe faţa ei puţin palidă. Îmi dă mâinile la o parte şi ia un cuţit de pe masă. Îşi dă bluza jos, rămânând în sutien şi duce cuţitul la abdomen înfigându-l cu putere.
- Opreşte-te !O să-l omori !

Acesta ţipă îngrozită , privind lichidul roşu cum se scurgea cu repeziciune pe parchet. Am luat un prosop şi am încercat să opresc sângerarea dar am rămas stupefiat atunci când am observat cum o mână palidă se plimba pe umărul fetei. Cobora cu mişcări lente spre pântecele ei, lovind-o brutal. M-am dat doi paşi în spate , fiind lipit de peretele rece. Trase cu putere de pântecele fetei , despicându-le şi scoase un bebeluş. Îşi întinse mâinile , copilul fiind la aproape doi metrii distanţă de parchet şi îi dădu drumul. Încerc să îl prind dar în zadar.. Înainte ca eu să îl salvez acesta facu contact cu parchetul rece, transformându-se în cenuşă.
O pune pe fată în genunchi luându-i cuţitul din mână şi punândui-l la gât.

- Vrei să o salvezi ?

- De ce faci asta ? Cine eşti ?! Ce vrei ?!

Un râs malefic răsună în încăpere. Entitatea o prinde de gât, strângând-o cu putere iar într-o fracţiune de secundă lama rece a cuţitului face contact cu pielea fină a Elenei , retezându-i capul. Umbra fetei se ridică uşor luând forma unui înger fără aripi, privindu-mă cu ochii ei roşii ce păreau a fi însetaţi de sânge. Camera începe să se clatine , zdruncinându-se din ce în ce mai tare. Pereţii se spărgeau , transformându-se în praf , până ce totul s-a făcut negru. Strâng din ochi şi când îi deschid observ că mă aflam în aer.. Simt că mă aflu deasupra tuturor , zburând printre nori.
Din nou văd acea entitate ce stă în spatele unei porţi înalte.

- Drumul tău se sfârşeşte aici !

Spunând asta , ridică suliţa ce o ţinea în mâna stângă, înfigândumi-o în piept. Încet , încet cad ameninţător din cer spre pământ.“ Oare ăsta îmi e sfârşitul ? De ce ? De ce acum ? “ Când doar câţiva metri mă mai despărţeau de moarte, îmi închid ochii şi încep să mă rog la Dumnezeu cu voce tare.

- Degeaba te rogi, El nu te poate salva! Nu şi de aici!

Entitatea se enervă şi mă prinse de mijloc, aruncându-mă ameninţător către sol , impactul fiind fatal.

Cu puterile care încă mi-au mai rămas încerc să mă ridic şi observ cu stupoare că mă aflam într-o baltă de sânge.

- Eşti bine ? Întreabă o voce blândă de femeie.

Puteam recunoaşte vocea asta oricând. Era.. mama. Mă întorc într-o fracţiune de secundă dar rămân uimit de ceea ce văd. Mama ţinea în braţe copilul meu şi al Elenei. Încerc să mă duc la ea dar .. nu pot. Parcă un zid invizibil ne despărţea, împiedicându-mă să o ating. De nicăieri a apărut un cerc de foc , înconjurând-o încet. Faţa ei nu exprimă nici o emoţie. Îşi ridică privirea uitându-se fix la mine. O lacrimă cristalină i se prelinse din ochi, brăzdându-i faţa.

-Numai tu eşti de vină pentru moartea părinţiilor tăi! Îmi spuse entitatea.

- Te înşeli! Nu eu sunt de vină! Din cauza lor a trebuit să mă descurc singur atâta timp.. Nu e vina mea !

- În curând vei avea nevoie de mine iar eu te voi ajuta.

O durere acută îmi invadează tot corpul, nemaiavând control asupra mea , făcându-mă să mă prăbuşesc la pământ.

- Ikuto! Ajută-mă !

Totul a fost doar un vis..Tresar la ţipătul Elenei îndreptându-mă speriat către ea. Deschid uşa băii şi o văd pe fată stând întinsă pe gresia rece. Cad în genunchi şi mă prind cu mâinlie de cap, privind-o cum stătea într-o baltă de sânge.



- Mă scuzaţi. Sunteţi rudă cu pacienta ?

Ridic uşor capul încetând să mai privesc în gol şi murmur un “da” fără vlagă.

- Momentan este în afara orcărui pericol. Ar trebui să se trezească în două ,trei zile fiind vorba de o comă de gradul unu.

Slavă Domnului că nu a păţit nimic. Îi mulţumesc doctorului şi intru în salon. Mă apropii cu paşi mărunţi de patul unde stătea Elena şi mă aşez pe scaun apucând-o pe fată de mână.

- Totul o să fie bine.. îţi promit.


Dincolo de porţile iadului Caphx
Pe data viitoare. jos palaria in fata




Ultima editare efectuata de catre Kenta in Mar 21 Aug 2012, 08:53, editata de 11 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 09:58

Buna Dincolo de porţile iadului 78717
Prima Dincolo de porţile iadului 544217
Poi un caitol superb :X
Imi place :X Nici nu stiu ce sa zic inafara ca imi place :X :))
Vreau next-ul Dincolo de porţile iadului 2843714615 Repede, repede, pentru mine Dincolo de porţile iadului 2332602154
Spor la scris si multa imaginatie!
Stef


Ultima editare efectuata de catre Stefz ❥ in Sam 21 Iul 2012, 14:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 12:40

Vai....ce-mi place.Dincolo de porţile iadului 301723
Este foarte frumoasa ideea......Si o sa fie SasuSaku mai tarziu?!
Astept next-ul!!
Sa ma anunti si pe mine !!Daca vrei!!
Dincolo de porţile iadului 301723
Sus In jos
Mona™
Genin
Genin
Mona™

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La casuta mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 352
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 12
Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 13:27

Iti ador capitolul:xe foarte frumos si sper sa fie sasusaku in celelalte capitole sa ma anunti cand pui nextul:*:x


                                                     Dincolo de porţile iadului FCzMz2X 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  -People change...


                                                      
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului Asss10Dincolo de porţile iadului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 18:43



O să pun următorul capitol după ce mai primesc încă trei comentarii. dap !
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 19:27



Cand am vazut ca ai postat ficul ..

Am vrut sa citesc apoi sa te cert pentru ca astepram de mult timp sa il postezi

Si nu mai anuntat dar...

Abia mai pot respira

Am avut dreptate cand ti-am zis sa postezi repede ficul

Dar nu ma asteptam in veci sa ai o descriere asa de buna..

Si o idee asa de ....

Minunata...

Stiu ca o sa scriu in acest comentariu numai prosti dar..

Gamdul imi este numai la capitol...

Adica ma speriat..

De fapt ma ingrozit...

Stii asta..

Stii si tu ca a fost macar putin infricosator...

Dar sincer..

Ma asteptam sa fie un vis..

Sau poate asta speram...

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti cand vine next-ul

P.s Inca o data scuze, aveam mai multe de spus in acest comentariu dar nu mai am cuvinte..Am uitat tot...


Dincolo de porţile iadului Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 21 Iul 2012, 19:34

Bunaaaa
Fic nou si bun in love. Eu nu prea sunt cu chestiile astea cu Dumnezeu, Biblie, si chestii de genu asta, dar tot mia placut foarte mult ideea ta kiss.
Este geniala si deabia astept sa vad cum intra in peisaj Sasuke si Sakura in love .
Sincer de cand am intrat stiam ca o sa fie un fic foarte bun. Nu ma asteptam sa ma dezamagesti kiss .
Fara alte comentari eu astept nerabdatoare nextul. Sper ca ma anunti si pe mine cand il pui kiss

Spor la scris si la idei kiss .
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 12:45

Buna surioara a hug
Cum mi s-a parut? Tu cum crezi?!
Deci.. nu-mi vine sa cred, este magnific.. m-ai facut sa simt fiori si am avut in permanenta un nod in gat.
Defapt, credeam ca o sa vina ceva in spatele meu si o sa ma ia de gat rolling on the floor
Ai descris formidabil de bine huh?
Astept urmatorul capitol a hug
Spor la scris :*



Dincolo de porţile iadului Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului Asss10Dincolo de porţile iadului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 13:24

Capitolul 2. Trăiesc degeaba

- Povestire făcută de Ikuto. -


Moartea face parte din fluxul vieţii , este ceva dincolo de oprirea bătăilor inimii, mai mult decât oprirea răsuflării. Moartea este o altă viaţă pe care nimeni nu ar dori să o trăiască.


Rece.. Este atât de rece .. Picăturile ploii cad uşor pe faţa mea făcându-mă să tresar de fiecare dată. Astăzi se împlinesc doi ani iar Elena încă nu şi-a revenit din comă. Cu trecerea timpului starea ei s-a agravat ajungând la nivelul cinci , aparatele fiind singurele lucruri care o mai ţin în viaţă . I-am promis că o voi proteja. I-am promis că totul o să fie bine. Dar.. nu m-am putut ţine de promisiune.



• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Este ultima zi de liceu, trebuie să îi mărturisesc acum cât nu este prea târziu. Alerg pe holurile pustii încercând să o prind din urmă dar cu fiecare pas făcut parcă se îndepărta şi mai mult. Inima îmi pulsa cu putere parcă vrând să îmi iasă din piept. Nu trebuie să renunţ, am aşteptat atâta timp momentul acesta niciodată nu am avut curajul să îi spun cât de mult o iubesc deşi suntem prieteni din copilărie. Nu ştiu cum v-a reacţiona. Dacă o v-a şoca mărturia făcută?

Dacă nu o să îmi accepte confesiunea? Oare o să înceapă să râdă de mine după ce îi voi spune ceea ce simt?
Atâtea întrebări şi nici un răspun , las frâu liber sentimentelor ţinându-mi respiraţia pentru câteva secunde. Hai Ikuto , acum ori niciodată. Trag aer în piept şi încep să strig cât de tare pot , numele ei răsunând în toate încăperile şcolii. Fata se întoare speriată uitându-se cu mirare la mine. Măresc pasul iar într-o fracţiune de secundă o prind de încheietura mâinii.


O cuprind în braţe strângând-o uşor , îi ridic bărbia folosindu-mă de două degete şi îmi apropii buzele de ale ei sărutând-o. Nu îmi vine să cred că am făcut-o..După câteva secunde Elena rupse sărutul. Se apropie de urechea mea şoptiindu-mi cu blândeţe:
“ Promite-mi că mă vei proteja pentru totdeauna, Ikuto. “

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



La naiba.. Sunt patetic , nu pot să protejez pe nimeni la care ţin. Doctorii au spus că nu mai are nici un rost să o ţină pe Elena la aparate iar astăzi o vor deconecta. Ce ar trebui să fac ? Cum pot eu să o ajut? Mii de momente şi amintiri petrecute cu ea încep să îmi invadeze mintea. Sufletul meu se simte singur iar inima părăsită, părăsită de dragostea ce mi-o împărtăşea Elena în fiecare minut, în fiecare clipă a zile. După un moment de linişte în gândurile mele îmi veni o idee. Este singura soluţie, acum ştiu ce este de făcut.


Dincolo de porţile iadului Cap2q

Pe data viitoare. jos palaria in fata
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 13:40

Bunaaa.
Merci pentru anunt esti o scumpa kiss kiss
Deci nextul acesta a fost genial la fel ca ficul tau.
Ma intreb ce idee ia venit lui Ikuto, sper doar sa nu renunte la Elena, ar fi pacat si tragic puppy eyes.
Imi place la nebunie descrierea ta. Nu ma mai satur de ea puppy eyes .
E asa profunda si magica. Ahh deabia astept nextul

Spor la scris si la idei kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 13:52

Deci... noooooo huh?
O sa faca un pact cu Diavolul?
Asta e singura solutie care mi-a venit in minte.. si Doamne iarta-ma.. sper sa n-o faca.. chiar daca imaginatia mea imi sopteste.. ca da.
In fine, eu o vreau pe Elena sanatoasa.. si pe ei doi fericiti :(
Astept urmatorul capitol, deci.. pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune, pune :-w



Dincolo de porţile iadului Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dincolo de porţile iadului J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 14:56

buna ,


iubireeee nu o deconecta de la aparate mai las-o o luna doua sau mai mult , pan se trezeste ,
iubire ficul tau este impresionant ,
astept cu nerabdare nextul ,
sper sa ma anunti ,
zuzu a ta te pupaceste si totodata iubeste


Dincolo de porţile iadului S6he8w
Dincolo de porţile iadului Npi5xg
Dincolo de porţile iadului 2myt0zq




Dincolo de porţile iadului R0b9k0
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Dum 22 Iul 2012, 16:27

De cand asteptam un fic asa superb :X Ca talent ai

Sunt putin in ceata dar abia astept sa ma lamuresc

Next Next Nextt!!!! in love


Dincolo de porţile iadului Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Lun 23 Iul 2012, 17:24

Am ajuns si eu p'aici cu intarziere rolling on the floor
Deci... Incep prin a'ti spune ca, imi place cum imbini ideile, imi plac personeajele, si cel mai important, imi place nespus de mult originalitatea cu care te prezinti
Eu, perosonal, nu am mai intalnit idea aceasta think si m'i se pare destul de interesanta...
Ce ma ne'multumeste este faptul ca nu este SasuSaku de la inceput...
Si ca nu va fi SasuSaku pana la un capitol destul de mare....
Nu spun care va fi numarul capitolului in care vor aparea cei doi, iti las in suspans cititorii in love
Dar... poate ii vei aduce mai devreme.
Poate,poate vei face o magie si ii vei aduce pe la capitolul 10-11 nu la ala... m'i se pare destul de tarziu sa ii aduci atunci...
In incheiere, vreau sa'mi cer de 1000 de ori scuze ca nu ti'am citit ficul mai devreme...
M'ai si anuntat de el si eu ca nesimtita ce sunt shy nu am avut timp sa'l citesc....
Sper sa aduci urmatorul capitol repejor ;;)
Te pup kiss
Hai pa hi!




Dincolo de porţile iadului 1045llh



Mustache

Dincolo de porţile iadului 347ib8zDincolo de porţile iadului SemnaturagDincolo de porţile iadului 292625w







Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului Asss10Dincolo de porţile iadului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Mar 24 Iul 2012, 16:57


Vă mulţumesc pentru comentarii.
Înseamnă foarte mult pentru mine.
Următorul capitol o să-l pun peste câteva zile. kiss
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Mar 24 Iul 2012, 22:05

Am revenit si eu pe aici ....Imi pare rau
ca am ajuns asa tarziu!!Dincolo de porţile iadului 138742

Sa revenim !!

Capitolul a fost genial !

Am ramas fara cuvinte!

Astept next-ul cu nerabdare !
Dincolo de porţile iadului 384738
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Mier 25 Iul 2012, 01:05

Bună.

Ştii de ce îmi pare rău?Păi, te rog să îmi dai voie să te lămuresc. dap !

Îmi pare rău deoarece nu am putut lăsa com şi la primul capitol.

Acest fic este minunat. Atât de misterios şi sublim.

Fiecare cuvânt ma fascinat, iar descrierea ta este splendidă, o iubesc.

Sper să aduci cât mai repede nextul, iar dacă deranjul nu este prea mare, te rog frumos să mă anunţi şi pe mine de next.

Baftă la tastat şi pupici. kiss

Angelus sine alas


Dincolo de porţile iadului Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului Asss10Dincolo de porţile iadului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Joi 26 Iul 2012, 08:05



Capitolul 3. Începutul sfârşitului.



- Povestire făcută de autor. -




Băiatul alerga ca un nebun prin ploaia cea rece , era disperat. Pentru el timpul era foarte important, fiecare minut conta, fiecare secundă , fiecare clipă. Sentimentele au început să îi invadeze întreaga inimă devenind inconştient de ceea ce urma să facă. Alerga atât de repede încât stropea pe toată lumea care era în jurul său , dar lui nu îi păsa, dorinţa fiind mult mai puternică decât voinţa. Ajunse în faţa unei case, deschise uşa cu cheia şi intră în grabă încuindu-se pe dinauntru. Se îndreptă spre dulap de unde luă şase cearşafuri negre şi începu să acopere fiecare geam, fiecare colţişor pe unde ar fi putut să pătrundă lumina. În mai puţin de zece minute în toată casă se lăsă un întuneric abisal. Luă o brichetă şi o lumânare pe care o aprinse. Flacăra era neobişnuit de ciudată culoare ei era de un roşu sângeriu. Băiatul întinse mâna deasupra flacării şi începu să rostească: “ Arată-te înger al întunericului , cel ce stai ascuns în umbră , vino şi îndeplineşte-mi o dorinţă în schimbul sufletului meu. “


Dintr-o dată un vânt puternic a străpuns întreaga încăpere tăindu-i răsuflarea. Flacăra a început să ia forma legendarei păsări, phoenix. Pasărea şi-a ridicat aripile formându-se un cerc de foc în jurul ei. Ikuto era foarte speriat , ar fi vrut să fugă dar orice mişcare ar fi putut înfuria pasărea. Spre mirarea lui, phoenix-ul a început să vorbească întrebându-l ce dorinţă are dar să aibă grijă căci poate fi interpretată altfel. Cu teamă în glas îi răspunse: ‘’ Îmi doresc ca Elena să fie iar vie şi să uite de mine şi de faptul că am existat vreodată. ‘’ O mulţime de suflete chinuite au început să iasă din podea agăţându-se cu mâinile de hainele băiatului până ce ajunseră în dreptul pieptului. Au străpuns corpul băiatului cu putere scoţând afară inima lui ce încă bătea. Atunci pasărea îşi lăsă aripile în jos iar într-o fracţiune de secundă toată casă luă foc. Sufletele au început să tragă de băiat luându-l cu ele în infern.


Iadul era foarte diferit de cum şi-l imaginase Ikuto. Totul era ca într-un coşmar din care nu puteai scăpa aşa de uşor. Nu putea respira de mirosul îngrozitor ce se împrăştia pretutindeni, ţipetele sufletelor ce cândva au fost oamneii îi răsunau în urechi făcându-l de fiecare dată să tremure. Peste tot era doar lavă.. Sufletele îl strângeau cu putere de mâini şi picioare nevrând să îi dea drumul. Un demon se apropiă cu paşi repezi de băiat având un zâmbet sadic pe faţa brăzdată de tăieturi ce încă sângerau. Îl prinse brutal de tricou şi îl aruncă în lava încinsă. În acel moment Ikuto se gândea doar la Elena şi la faptul că a putut să o salveze. Puţin câte puţin era înghiţit de către flăcări până ce dispăruse. Atunci Lucifer îşi făcu apariţia iar toţi demonii s-au aplecat în semn de recunoştinţă. El întinse mână făcând un semn iar în acel moment lava s-a ridicat ca un val de unde ieşi Ikuto. Arăta cu totul schimbat. Se îndreptă către stăpân şi îngenunchiă. Lucifer i-a pus mâna pe spate formând un semn ce simboliza că este unul dintre cei mai puternici demoni, Demonul Suprem.

Dincolo de porţile iadului Pozacap3

Îi făcu semn să se ridice şi îi spuse pe un ton autoritar: “ De acum vei uita tot ce ţi s-a întâmplat în viaţa anterioară şi nu vei mai avea nici o legătură cu sentimentele sau amintirile tale. Acum eşti unul dintre cei mai valoroşi demoni ai mei şi vei aduce numai durere şi suferinţă tuturor celor pe care îi vei întâlni. Acum poţi pleca fiule. “ Ikuto nu se mai temea acum, simţea cum sângele răului îi curge prin vene iar pe un ton foarte calm şi nepăsător răspunse. “ Am înţeles Tată. “



Totul era aşa de neclar. În mai puţin de cinci minute viaţa lui Ikuto se schimbase. Dintr-un muritor fără nici un rost pe pământ a devenit Demonul Suprem. Dar tot nu avea linişte, încă se gândea la iubita lui. Spera să o mai vadă încă odată înainte să întrerupă orice legătură cu pământul. Fără să mai stea pe gânduri se ridică din pat şi ieşi pe uşa dormitorului. Spre mirarea lui văzu o fată ce stătea într-un colţ al holului şi privea într-o oglindă. Fără nici o ezitare băiatul se îndreptă spre ea şi o întrebă cum o cheamă. Fata nu şi-a luat ochii din oglindă ezitând să răspundă. Chipul ei angelic ar fi făcut orice băiat să îi cadă la picioare, chiar şi brunetul era fermecat de frumuseţea ei.Corpul lui se mişa involuntar, a vrut să îi atingă faţa catifelată dar în momentul când mâna lui făcu contact cu pielea fetei acesta s-a ars.

- Ah! Ce naiba ?

- Nu mă atinge. Spuse ea pe un ton nepăsător.

- Aaa, deci poţi vorbi. De ce mă ignori ? Eu sunt Ikuto. Dar tu?

- Iukami. Acum lasă-mă în pace.

Ikuto nu se lăsă şi o întrebă din nou.

- De ce stai aici ? Nu te plictiseşti să fi aşa retrasă?

Fata nu îi mai răspunse. Îşi întoarse capul apropiindu-se din ce în ce mai mult de băiat. Îi puse mâinile pe faţă unindu-şi buzele cu ale lui. Gustul sărat al sângelui se putea simţii. Speriat, brunetul rupse sărutul şi se îndepărtă de ea.

- Ce naiba crezi că faci ? O întrebă acesta revoltat.

- Îţi dau ceea ce îţi doreşti. Nu vrei să îţi vezi soţia pentru ultima dată?

- Cum de şti asta?

- Pot citi gânduri.. Închide ochii şi încearcă să îţi imaginezi o oglindă ce stă chiar în faţa ta.

Ikuto făcu exact cum îi spuse fata.

- Şi acum?

- Deschidei.

Dincolo de porţile iadului Pazacap3sharingan

Ochii băiatului se făcură roşii cu trei puncte negre ce înconjurau pupila.

- Acum poţi să te duci unde vrei tu, când vrei tu. Acum că ai primit ce ai vrut pleacă.

Ikuto s-a retras ducându-se din nou în camera sa. “ Acum poţi să te duci unde vrei tu, când vrei tu. “ Vorbele fetei îi răsunau în cap. Se gândea dacă oare e posibil ca darul pe care il făcuse Iukami să funcţioneze. “ Aş vrea să o văd pe Elena. “ Deodată, o pentagramă îi apăruse sub picioare iar în mai puţin de o secundă era în camera de spital a fetei.

Dincolo de porţile iadului Lolbx

Căzu în genunchi în faţa patului ei, apucând-o de mână, era deconectată de la aparate. Se apropiă uşor de buzele ei şi o sărută în semn de rămas bun. Amintirile au început să îi invadeze din nou capul dar şirul gândurilor i-a fost oprit.

- Ikuto? Tu eşti?

Când i-a auzit vocea a început să plângă. Ştia că nu mai poate rămâne alături de ea şi trebuie să plece. A dat drumul mâinii şi a spus în suspin.

- Bun rămas! Sper să găseşti din nou fericirea..

Băiatul s-a întors în camera lui aruncându-se în pat, trebuia să o uite pentru binele ei. Deodată uşa de la cameră se deschise puternic iar pe ea intră o fată cu părul roz.

Dincolo de porţile iadului Poze

Dincolo de porţile iadului 66389271

Pe data viitoare. jos palaria in fata

Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Joi 26 Iul 2012, 09:48

Bunaaa.
Merci de anunt kiss
Capitolul e la fel de genial ca celelalte. Nu am ce comenta. Ai tot ce ii trebuie unui fic.
Acea fata cu parul roz e Sakura, nu? lough Deabia astept sa aflu ce se va intampla in continuare.
App imi plac mult pozele. in love Sunt genialeeee in love in love

Succes la scris si la idei kiss kiss
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Joi 26 Iul 2012, 12:32

Bună, mulţumesc de anunţ. dap !

Pot spune că în acest capitol m-ai ţinut numai cu sufletul la gură, citeam şi citeam şi îmi doream să nu se mai termine, dar din nefericire s-a terminat. A fost un capitol superb si minunat.
De ce s-a terminat?
Aşa stăteam eu şi citeam capitolul : huh?
Oficial eşti una dintre scriitorii mei preferaţi. dap !
Să vi repede cu nextul deoarece îmi este teamă să nu mor din cauza nerăbdării.
Baftă la tastat şi pupici. kiss


Dincolo de porţile iadului Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Joi 26 Iul 2012, 13:34

Ai de mine nu am cuvinte cat de impresionant a fost acest capitol

M ai aveam putin si plangeam e foarte greu sa spui Adio sad

Iar pozele pe care le pui la sfarsitul capitolului sunt extraordinare

Pfoaiiii Next !!! puppy eyes


Dincolo de porţile iadului Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Vin 27 Iul 2012, 15:31

Dumnezeuuuuleeee !
lol damn! oh my god !!!
Deci stiam eu ca am o fetita talentata :X. Esti absolut geniala. Imi place la nebunie cum povestesti, cum descriiiii... iti ador ficul. Grabeste-te cu nextul ! please

Mami te iubeste ! in love in love


 Dincolo de porţile iadului Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Dincolo de porţile iadului 11uyc9l
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Vin 27 Iul 2012, 15:59

Heyy.......In primul rand multumesc de anunt
si in al doilea "Am ramas fara cuvinte"
Capitolul a fost genial Dincolo de porţile iadului 3199963233 !

Astept next-ul!!

TE pup!!Dincolo de porţile iadului 208323
Sus In jos
cute_bloood_cute
Academy Student
Academy Student
cute_bloood_cute

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 2

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Vin 27 Iul 2012, 21:06

Im place foarte mult ,e super titlu pare ceva de groază dar în rest e minunat abia aștept nexst rock
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dincolo de porţile iadului J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19Sam 28 Iul 2012, 15:52

iubireeaaa mea ,

mi-a placut asa de mult ,
pacat ca m-am calugarit , ca i-as fi tinut eu de urat lui ikuto ,
dar makr mi-am gasit un preot destul de bunicel ,
sper sa ma anunti de next ,
fet-o adu-l mai repede ,
zuzu te iubeste mult


Dincolo de porţile iadului S6he8w
Dincolo de porţile iadului Npi5xg
Dincolo de porţile iadului 2myt0zq




Dincolo de porţile iadului R0b9k0
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dincolo de porţile iadului Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului I_icon19

Sus In jos
 

Dincolo de porţile iadului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-