Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dincolo de porţile iadului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Părerea voastră despre ficul meu contează cel mai mult.
Este foarte frumos, merită să îl termini.
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_lcap56%Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_rcap
 56% [ 15 ]
Este plictisitor..
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_lcap4%Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Nu ai talent. De ce mai scri ?
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_lcap0%Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Este genial.
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_lcap40%Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_vote_rcap
 40% [ 11 ]
Total voturi : 27
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 18:35

Kenta a scris:


Capitolul 3. Începutul sfârşitului.



- Povestire făcută de autor. [ La titlu nu se pune niciodată punct. Crede-mă şi eu am făcut la fel şi mi-a spus cineva că nu e bine deloc. ] -




Băiatul alerga ca un nebun prin ploaia cea rece , era disperat. Pentru el timpul era foarte important, fiecare minut conta, fiecare secundă , fiecare clipă. Sentimentele au început să îi invadeze întreaga inimă devenind inconştient de ceea ce urma să facă. Alerga atât de repede încât stropea pe toată lumea care era în jurul său , dar lui nu îi păsa, dorinţa fiind mult mai puternică decât voinţa. Ajunse în faţa unei case, deschise uşa cu cheia şi intră în grabă încuindu-se pe dinauntru. Se îndreptă spre dulap de unde luă şase cearşafuri negre şi începu să acopere fiecare geam, fiecare colţişor pe unde ar fi putut să pătrundă lumina. În mai puţin de zece minute în toată casă se lăsă un întuneric abisal. Luă o brichetă şi o lumânare pe care o aprinse. Flacăra era neobişnuit de ciudată [ Aici trebuia virgulă ] culoare ei era de un roşu sângeriu. Băiatul întinse mâna deasupra flacării şi începu să rostească: “ Arată-te înger al întunericului , cel ce stai ascuns în umbră , vino şi îndeplineşte-mi o dorinţă în schimbul sufletului meu. “


Dintr-o dată un vânt puternic a străpuns întreaga încăpere tăindu-i răsuflarea. Flacăra a început să ia forma legendarei păsări, phoenix. Pasărea şi-a ridicat aripile formându-se un cerc de foc în jurul ei. Ikuto era foarte speriat , ar fi vrut să fugă dar orice mişcare ar fi putut înfuria pasărea. Spre mirarea lui, phoenix-ul a început să vorbească întrebându-l ce dorinţă are dar să aibă grijă căci poate fi interpretată altfel. Cu teamă în glas îi răspunse: ‘’ Îmi doresc ca Elena să fie iar vie şi să uite de mine şi de faptul că am existat vreodată. ‘’ O mulţime de suflete chinuite au început să iasă din podea agăţându-se cu mâinile de hainele băiatului până ce ajunseră în dreptul pieptului. Au străpuns corpul băiatului cu putere scoţând afară inima lui ce încă bătea. Atunci pasărea îşi lăsă aripile în jos iar într-o fracţiune de secundă toată casă luă foc. Sufletele au început să tragă de băiat luându-l cu ele în infern.


Iadul era foarte diferit de cum şi-l imaginase Ikuto. Totul era ca într-un coşmar din care nu puteai scăpa aşa de uşor. Nu putea respira de mirosul îngrozitor ce se împrăştia pretutindeni, ţipetele sufletelor ce cândva au fost oamneii [ ,,Oamenii " nu ,, oamneii ". Greşeală de tastare, ce vrei se întâmplă. ] îi răsunau în urechi făcându-l de fiecare dată să tremure. Peste tot era doar lavă.. Sufletele îl strângeau cu putere de mâini şi picioare nevrând să îi dea drumul. Un demon se apropiă cu paşi repezi de băiat având un zâmbet sadic pe faţa brăzdată de tăieturi ce încă sângerau. Îl prinse brutal de tricou şi îl aruncă în lava încinsă. În acel moment Ikuto se gândea doar la Elena şi la faptul că a putut să o salveze. Puţin câte puţin era înghiţit de către flăcări până ce dispăruse. Atunci Lucifer îşi făcu apariţia iar toţi demonii s-au aplecat în semn de recunoştinţă. El întinse mână făcând un semn iar în acel moment lava s-a ridicat ca un val de unde ieşi Ikuto. Arăta cu totul schimbat. Se îndreptă către stăpân şi îngenunchiă. Lucifer i-a pus mâna pe spate formând un semn ce simboliza că este unul dintre cei mai puternici demoni, Demonul Suprem.


Îi făcu semn să se ridice şi îi spuse pe un ton autoritar: “ De acum vei uita tot ce ţi s-a întâmplat în viaţa anterioară şi nu vei mai avea nici o legătură cu sentimentele sau amintirile tale. Acum eşti unul dintre cei mai valoroşi demoni ai mei şi vei aduce numai durere şi suferinţă tuturor celor pe care îi vei întâlni. Acum poţi pleca fiule. “ Ikuto nu se mai temea acum, simţea cum sângele răului îi curge prin vene iar pe un ton foarte calm şi nepăsător răspunse. “ Am înţeles Tată. “



Totul era aşa de neclar. În mai puţin de cinci minute viaţa lui Ikuto se schimbase. Dintr-un muritor fără nici un rost pe pământ a devenit Demonul Suprem. Dar tot nu avea linişte, încă se gândea la iubita lui. Spera să o mai vadă încă odată înainte să întrerupă orice legătură cu pământul. Fără să mai stea pe gânduri se ridică din pat şi ieşi pe uşa dormitorului. Spre mirarea lui văzu o fată ce stătea într-un colţ al holului şi privea într-o oglindă. Fără nici o ezitare băiatul se îndreptă spre ea şi o întrebă cum o cheamă. Fata nu şi-a luat ochii din oglindă ezitând să răspundă. Chipul ei angelic ar fi făcut orice băiat să îi cadă la picioare, chiar şi brunetul era fermecat de frumuseţea ei. [ Ai uitat space-ul. * laughs * ] Corpul lui se mişa [ ,, Mişca " nu ,,mişa " ] involuntar, a vrut să îi atingă faţa catifelată dar în momentul când mâna lui făcu contact cu pielea fetei acesta s-a ars.

- Ah! Ce naiba ?

- Nu mă atinge. Spuse ea pe un ton nepăsător.

- Aaa, deci poţi vorbi. De ce mă ignori ? Eu sunt Ikuto. Dar tu?

- Iukami. Acum lasă-mă în pace.

Ikuto nu se lăsă şi o întrebă din nou.

- De ce stai aici ? Nu te plictiseşti să fi aşa retrasă?

Fata nu îi mai răspunse. Îşi întoarse capul apropiindu-se din ce în ce mai mult de băiat. Îi puse mâinile pe faţă unindu-şi buzele cu ale lui. Gustul sărat al sângelui se putea simţii. Speriat, brunetul rupse sărutul şi se îndepărtă de ea.

- Ce naiba crezi că faci ? O întrebă acesta revoltat.

- Îţi dau ceea ce îţi doreşti. Nu vrei să îţi vezi soţia pentru ultima dată?

- Cum de şti asta?

- Pot citi gânduri.. Închide ochii şi încearcă să îţi imaginezi o oglindă ce stă chiar în faţa ta.

Ikuto făcu exact cum îi spuse fata.

- Şi acum?

- Deschidei.



Ochii băiatului se făcură roşii cu trei puncte negre ce înconjurau pupila.

- Acum poţi să te duci unde vrei tu, când vrei tu. Acum că ai primit ce ai vrut pleacă.

Ikuto s-a retras ducându-se din nou în camera sa. “ Acum poţi să te duci unde vrei tu, când vrei tu. “ Vorbele fetei îi răsunau în cap. Se gândea dacă oare e posibil ca darul pe care il făcuse Iukami să funcţioneze. “ Aş vrea să o văd pe Elena. “ Deodată, o pentagramă îi apăruse sub picioare iar în mai puţin de o secundă era în camera de spital a fetei.


Căzu în genunchi în faţa patului ei, apucând-o de mână, era deconectată de la aparate. Se apropiă uşor de buzele ei şi o sărută în semn de rămas bun. Amintirile au început să îi invadeze din nou capul dar şirul gândurilor i-a fost oprit.

- Ikuto? Tu eşti?

Când i-a auzit vocea a început să plângă. Ştia că nu mai poate rămâne alături de ea şi trebuie să plece. A dat drumul mâinii şi a spus în suspin.

- Bun rămas! Sper să găseşti din nou fericirea..

Băiatul s-a întors în camera lui aruncându-se în pat, trebuia să o uite pentru binele ei. Deodată uşa de la cameră se deschise puternic iar pe ea intră o fată cu părul roz.


Pe data viitoare. jos palaria in fata


Okey deci ai cerut critică uite-mă aici. Stai că mă chinui să găsesc ceva oribil cu care să te critic. lough

Titlu: Este sugestiv dar totuşi păstrează aceea aură de mister. Îmi place foarte mult, ai făcut o treabă bună cu titlul.

Ideea: Originală este sigur dar încă nu ştiu ce o să se întâmple şi urăsc asta. >.< Oricum nu am cum să comentez mai multe despre idee pentru că nu a ,, apărut " încă.

Descrierea: Exceptională. Îmi place atât de mult cum descrii sentimentele şi mai ales lucrurile, faptele. Se derulează în mintea mea precum un film.

Otrografie/ Greşeli de tastare: Bine nu ai probleme gramaticale doar de tastare. Deci îţi zic să verifici capitolul înainte să-l postezi. ( De parcă eu o fac. lough ) Dar este recomandabil să facem aşa.

Estetica: Impecabilă îmi place la nebunie şi că pui imagini, se vede cât de mult te îngrijeşti de acest fic. Felicitări.

Acţiunea: Nu este grăbită, este la locul ei şi ne ţine în suspans.

Eu nu prea mai văd ce să critic, scrii foarte bine. nervi! Arghh am eşuat din planul de a găsi ceva greşit şi să te chinui cu ea. Scrii foarte bine şi chiar am să-ţi urmărsc în continuare ficul, este pur şi simplu genial. Eu am votat să te ţii de el, pentru că ştii că e genial.
Să aduci nextul repede şi să mă anunţi şi pe mine da ? puppy eyes

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Asss10Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 21:16

Vă mulţumesc pentru comentarii. kiss Şi ţie Ema îţi mulţumesc pentru critică. dap ! Nu mă mai satur să o recitesc. lough


Capitolul 4. Răspunsuri


- Povestire făcută de Ikuto. -




M-am întors în camera mea aruncându-mă în pat, trebuia să o uit pentru binele ei. Deodată uşa de la cameră se deschise puternic iar pe ea intră o fată cu părul roz. Se îndreptă ameninţător spre mine iar în mai puţin de două secunde se afla în pat, deasupra mea. Era atât de frumoasă.. Ochii ei erau de un turcoaz pătrunzător ce te puteau vrăji imediat. Purta o rochie neagră, mulată pe corp ce era decoltată lăsându-i să i se vadă formele bine conturate iar la spate se lega cu două bretele în formă de “ X “.
Se plimba cu degetul pe pieptul meu mângâindu-mă suav. Se apropie de buzele mele muşcându-mă cu putere lăsând câteva picături de sânge să se prelingă pe gât în jos. După câteva secunde de tăcere spuse.

- Ascultă aici băieţaş, de acum încolo mie îmi vei spune ce faci şi unde te duci. Tata m-a pus pe mine să am grijă de tine şi şă îţi dau orice îmi ceri.

Când am auzit asta un zâmbet ştrengar mi-a apărut în colţul gurii, rostogolindu-mă. Acum eu mă aflam deasupra fetei. Mă folosesc de mâna dreaptă şi îi ridic rochia până la talie.

- Chiar orice? o întreb eu pe un ton de ‘’bad boy’‘.

Fata roşii în obraji şi îşi întoarse capul privind în gol, răspunzându-mi cu timiditate în glas.

- Dacă asta doreşti atunci eu nu mă pot împotrivi..

Îmi plimb mâna pe talia ei sărutând-o încet. Nu mă respinge deci nu cred că îi displace ceea ce fac. Fata încearcă să îşi dea rochia jos aşa că mă ridic de pe ea.

- Opreşte-te! Chiar crezi că sunt genul de băiat căruia îi place să se joace? Nu te vreau pe tine.

- Cum zici tu.. Eu sunt aici doar ca să te ajut.

- Dacă vrei să mă ajuţi atunci spune-mi cum de am ajuns să fiu Demonul Suprem?

- Păi vezi tu, sunt foate mulţi oameni care nu au nici o bucurie în viaţă şi devin nefericiţi. Ar fi în stare să dea orice în schimbul unei dorinţe şi aşa a luat naştere ‘’Pactul cu Diavolul’‘. Când devin disperaţi rostesc incantaţiile de invocare a diavolului, apărând în faţa lor pasărea phoenix. Aceasta îţi spune să îţi doreşti orice vrei în schimbul sufletului tău dar mulţi au fost păcăliţi de lăcomie şi traşi în iad unde îi jură credinţă lui Satan. Cu tine a fost altceva. Rin, fata iadului şi a raiului ce stă între cele două porţi a prezis că tu vei fi Demonul Suprem. El ţi s-a arătat în vis şi te-a avertizat de schimbarea care v-a urma să ţi se întâmple. Semnul de pe spatele tău arată acest lucru iar el v-a străluci ori de câte ori Satan v-a avea nevoie de tine. Până atunci eşti liber să faci ce vrei.

- Asta înseamnă că pot sta pe pământ ?

- Desigur. Atâta timp cât îi ţi pe curioşi departe de secretul tău. Cam atât am avut să îţi spun,acum voi pleca.

Fata se îndreptă către uşă apăsând pe clanţă.

- Stai! Numele tău ?

Printre crăpătura uşii aproape închise se auzi numele ei. “ Aruma. “


“ Îmi doresc să merg pe pământ. “ Cercul de lumină apare din nou iar în mai puţin de trei secunde mă aflu în faţa casei mele. Se pare că incendiul a putut fi stins la timp şi nu a produs prea multe pagube. Arăta ca o casă bântuită de fantome. Dar.. de acum ea va fi bântuită doar de mine..

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Cap4aruma

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Capitolul4rin


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Cap5zo


Pe data viitoare. jos palaria in fata


Ultima editare efectuata de catre Kenta in Sam 04 Aug 2012, 05:27, editata de 1 ori
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 22:11

edit

Buna.
Merci de anunt kiss .
Imi place mult ficul tau, ma uit la el 24 din 24. sad
Ma bucur ca sunt prima. Again dance2 dance2
Deci capitolul a fost genialllll. Dar scurt sad . Mooooor. :|
Ai inceput sa il faci pervest well? awesome right? well? awesome right? imi place rolling on the floor
Mama deci deabia astept nextul.

P.S. sa ma anunti in continuareeeee puppy eyes puppy eyes
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 23:24

iubireaaaa mea ,

mi-a placut foarte mult ,
sincer , nici eu nu ma pot oprii din recitirea comentariului emei ,
obsedata , ce sa-i faci ? ( de mine vorbesc )
mi-a placut chiar foarte mult acest capitol ,
sa moara eu ikuto asta al tau imi aduce aminte de cineva ,
oricum anunta-ma de next ,
zuzu te pupaceste grav


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 S6he8w
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Npi5xg
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 2myt0zq




Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 02:04



Vai!

Ma simt asa prost ca am pirdut atatea capitole..

Dar am fost mai mult plecata..

Adica :

Joi am plecat la matusa si am venit azi la 12:00

La 15:30 am mers la finul altei matusi, la "turta" pentru ca a implinit fetita ei un an..

Iar maine...merg la fosta doamna de engleza (care este preoteasa) cu colega mea Theodora pentru ca a nascut....

Si asta sunt doar cateva "evenimente" ca sa zic asa...

Acum vorbind de fic...

Si ~Imi pare rau ca ajung asa tarziu~

O sa iti la un comentariu super luuung!

Chiar daca voi scrie aberati pe aici...

Dar...

Nu prea am cuvinte sa desccriu cum imi place ficul..

Adica descrierea ~cea mai buna~

Estetica ~cea mai super buna~

Dialogul ~cel mai suuuper duper bun~

Titlul ~ cel mai infiorator, incitant si suuuper bun~

Sunt chiar curioasa....

Defapt sunt super curioasa..

Oare cum ii vei introduce pe Sasuke si pe Sakura?

Oare in ce capitol?

Oare cand vei aduce next-ul?

Oare ma vei ierta pentru ca am ajuns abia acum?

Oare...

Oare poti avea o descriere mai buna ca asta?

Oare ma poti face sa scriu un comentariu mai lung ca si un capitol ? =)))

Oare ma voi opri din intrebari?

Oare ce se va intampla cu Elena?

Chiar va uita de Ikuto?(sper ca asa il cheama si ca nu am gresit)

Si de ce sunt atatea fete cu par roz in fic? =)))

Oare de ce...

Oare de ce nu mai stiu ce sa intreb..

Poate pentru ca m-am trezit la 5:00 si acum nu pot sa dorm pentru ca imi era somn si am baut pepsi

Oare de ce iti spun tie tot ce ma facut si ce o sa fac zilelea asta..

Esti sigura ca nu esti un "el" si eu intr-un fel ma spovedesc pe aici in direct?

Am inceput deja cu aberatiile..

Sper ca nu te superi pe mine pentru aceste iesiri..

Dar..

Chiar stiam ca am primit un mesaj de la tine dar nu am avut timp sa citesc..

Si vroiam neaparat sa iti las un mesaj...

Poate voi edita mai ne si voi face un comentariu k lumea

scuze inca o data pentru intarziere si pentru aberatiile spuse mai sus..

Si la sondaj...

Nu am stiut ce sa aleg...

Asa ca am facut ala-bala-portocala ca sa aleg dintre "Este genial" si " Este foarte frumos, merită să îl termini."

Dar nu mai stiu pe care dintre ele am ales-o

Astept next

Promit ca ajung la timp..

Chiar daca voi fi ultima...

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti...

P.s. Cred ca am scris in acest comentariu vrute si nevrute...Nu baga nevrutele in seama...Am impresia ca cineva mi-a pus ceva in pahar pentru ca sunt super ametita...


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 02:27

Shut the f*ck up !! Vai ma bucur enorm ca ai adus nextul pentru ca eram chiar curioasa sa vad ce urmeaza.

Sa inteleg ca ficul tau cuprinde si scene perverse ? Daca e pe asa asta devine al doilea fic favorit de pe intreg forumul. Hmm :-? imi place felul in care gandeste Tsu..( sincer imi ia ceva vreme pana le invat numele ) * Rusine sa-ti fie Ema. Iubesti un fic si nici nu stii numele personajelor *

Deci sfarsitul a fost atat de misterios, plin de suspan, exact ca o replica dintr-un film de groaza ( bun si de calitate ).

Iti place sa imi recitesti critica ? Vaiii cat de dulce esti. :o3 Ma bucur mut ca ti-a placut.

Eu sunt deja nerabdatoare pentru urmatorul capitol deci sper sa-l aduci repede si sa ma anunti din nou.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 12:38

Deniii kiss... asa mult te iubesc love
Ai un capitol asa frumos, asa minunat! Nu ma mai satur de citit!

Am venit si eu cu un comenatriu, noroc ca am aflat si eu de acest, minunat, fermecator, fic love. Ai castigat un loc in Top ficuri lough.

Imi plac imaginile pe care le pui dar tot nu imi ies din cap ... 32 de capitole?! Esti nebuna?lough Nici chiar asa!

Sti ce am vorbit pe mess nu? De acum in colo se ma anunti si pe mine de next in love...

Iti ador ficul, descrierea, idee love... Ideea e cea mai minunata.... Numele Ikuto il ador, dintr'un anime lough.

Astept sa vad cum evolueaza ficul, sa iti vad ideile scrise love

Anuntama cand pui nextul... Sunt asa nerabdatoare sa il pui in love

Mely a trecut pe aici si va trece in continuare! hi!


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 12:43

Dar de acum va fi bantuita doar de mine :))) asta a fost buna!

Pai un capitol superb dar cam scurt nu prea s-au intamplat multe decat m am lamurit putin :>

Vreau actiunee what?lol!
Next Next !!


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 13:22

Bună, mulţumesc de anuţ şi scuze pentur întârziere.
Când mă gândesc că aş fi putut prima, însă am avut o treabă importantă şi nu am apucat să îţi las com.
Foarte frumos capitolul, mi-a plăcut foarte mult.
Cât de frumoasă este fata diavolului.
Eu mă gândeam că vor face prostioare, însă nu au făcut. rusinos [mai bine]
Sfârşitul a fost atât de misterios şi mai făcut să aştept cu nerăbdare următorul capitol.
Sincer... nu am nici cea mai vagă idee cum acest fic va devenii sasusaku, însă deabia aştept.
Să vi repejor cu nextul, baftă la tastat şi pupici. kiss


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 13:51

Heyyy.....ai adus next-ul!!

Ce mult mi-a placut!!

Sunt curioasa sa vad ce se va intampla !!

Astept next-ul!

Te pwp! :-*
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Asss10Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Aug 2012, 04:02



Vă mulţumesc pentru comentarii. kiss

Următorul capitol o să vină destul de curând. dap !
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Asss10Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 04:52

Capitolul 5.Un nou început.
Partea I


- Povestire făcută de Sakura.-
După 1000 de ani.


Păşesc pe trotuarul presărat cu petale de cireş. Vântul bate în măreţia lui ducându-le în noi ţinuturi. Aşa cum vântul suflă peste petale, timpul a suflat peste anii mei aceştia trecând numaidecât. Strada este plină de copii ce se îndreaptă către şcoală la fel ca mine dar spre deosebire de ei, eu sunt tristă din cauza necazurilor suferite până în prezent, pe când aceştia radiază de fericire. Merg încet cu capul aplecat spre pământ iar din neatenţie mă lovesc de cineva. Ridic capul vrând să îmi cer scuze. Ochii lui ciocolatii mă priveau cu mirare, câteva şuviţe rebele de culoare onixului îi acopereau ochiul drept dându-i o înfăţişare misterioasă. Când m-a văzut a schiţat un zâmbet larg pe faţa sa puţin palidă.

- Yo, Sakura!

Am sărit în braţele lui strângându-l cu putere. El era singurul pentru care mai suportam viaţa asta crudă, îmi încărca inima cea singuratică şi tristă cu bucurie şi dragoste. Suntem împreună de doi ani. Pot să îl ţin în braţe, să îi spun cât de minunat este, pot să îi zic exact ce vrea să audă. Ziua de ieri este ceva ce am avut.. Ziua de mâine nu ştiu dacă îmi aparţine dar tot ce pot să fac este să trăiesc ziua de astăzi. Clipa asta nebună alături de el. Slăbesc strânsoare ridicându-mă pe vârfuri şi îl sărut încet, simţindâu-i buzele fierbinţi peste ale mele.

Erau ca un drog pentru mine.. Odată ce le-ai simţit gustul este foarte greu să îl uiţi. Sărutul nu dureazăm mult, doar câteva secunde apoi îi şoptesc un “ Bună “ plin de veselie. Chiar dacă au fost doar câteva secunde banale, pentru mine au fost cât doi ani de lacrimi şi durere. Issei mă ia de mână şi ne îndreptăm împreună către unitatea de învăţământ.
Deschid uşa clasei şi rămân uimită de ceea ce văd. Era gălăgie cum nu a fost niciodată. Băiatul îmi zâmbeşte din nou şi mă ridică în braţele lui puternice, ducându-mă până la banca mea.

- Oh! Uite unde erau frumoasă şi bestia! spuse un băiat abţinându-se să nu râdă.

Părul său era ciufulit, de un roşu-sângeriu nemaiîntâlnit, lăsând două şuviţe să îi mângâie chipul. Ochii erai căprui ca a lui Issei şi era la fel de vesel şi de bine dispus ca şi el.

- Of.. Mai taci Itokki, eşti doar gelos că tu nu ai prietenă. se auzi o voce feminină

Ea era Hinata, cea mai bună prietenă a mea şi singura.. Avea părul lung până la talie de culoare neagră cu nuanţe de albastru iar ochii erau de un mov pătrunzător.

- De parcă tu ai prieten! îi răspunse Ittoki puţin nervos. În fine..ştiţi ce? Am citit aseară pe internet că există o casă bântuită prin apropiere. Mulţi curioşi au intrat dar puţini au mai ieşit de acolo întregi, rămănând cu traume pe viaţă. Eu sincer cred că este o prostie, nu cred în fantome, demoni şi alte entităţi supranaturale.

- Şi..ce propui? îl întrebă Issei cu o urmă de interes în glas.

- Simplu. Să mergem şi să verificăm dacă este adevărat ce spun zvonurile.

- Vezi-ţi de treabă! Eu una nu merg..

- Haide scumpo, o să fie amuzant să îl vedem pe Ittoki speriat de orice bazaconie, îl plus dacă se v-a întâmpla ceva voi fi acolo să te protejez.

- Bine deci aşa rămâne, ne vedem după ore. spuse roşcatul în grabă înainte ca eu să mai zic ceva.

Orele s-au terminat iar noi ne aflam în faţa unuor porţi uriaşe, având impresia că aşteaptă din clipă în clipă să zgârie cerul. Era ora opt şi jumătate seara. Luna cea palidă îşi făcuse deja apariţia pe cerul negru ca smoala. În aer se împrăştia o ceaţă densă fiind foarte frig pentru luna aprilie. Toţi erau puţin înspăimântaţi deşi nimeni nu vroia să recunoască. Cu teamă în glas Ittoki a spus că va intra el primul iar noi să îl urmăm. Nu vroia să dea înapoi, trebuia să afle secretul acestei case ce se spunea că este bântuită. Băiatul deschise poarta şi un scârţâit înfricoşător se auzi. Curtea era luminată slab de “ Regina Nopţii “. Deschise uşa de la intrare şi îi zise Hinatei să îi dea lanterna pe care o aprinse. Dacă curtea era sinistră.. casa era şi mai şi.

- Să ne despărţim. Eu voi merge cu Sakura iar tu Hinata te vei duce cu Ittoki. Noi o să mergem la etaj iar voi vă veţi uita pe la parter şi ne vom întâlni tot aici.

Cei doi dau afirmativ din cap iar Issei mă prinde de mână spunându-mi să îl urmez. Păşim pe scările şubrede şi prăfuite ce nu îţi arătau siguranţă, având impresia că te vei prăbuşi cu ele din clipă în clipă. În întuneric se putea vedea holul iar la capătul său o uşă mare din lemn masiv. Ne îndreptăm cu paşi mărunţi către ea deschizând-o. Întunericul îşi găsise refugiul în această încăpere. Băiatul aprinse o brichetă rămănând uimiţi de ceea ce vedeam. Întreaga încăpere era plină de poze, de la pereţi până la mobilier.

Iau bricheta din mâna lui Issei şi mă apropri de fotografii. Toate erau cu un cuplu dar niciunuia nu i se vedea faţa, pozele fiind zgâriate doar în jurul chipului. Pe birou am văzut un medalion suflat în aur.
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Medalioncap5
Îl deschid şi observ că înauntru se afla poza unei fete cu părul roz ca şi al meu. Dintr-o dată flacăra se stinge iar eu cad la pământ pierzându-mi cunoştinţa.

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Pozecap5


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Pozacapitol5

Pentru cei care nu îmi lasă comentariu la fic măcar puteţi să îmi daţi un vot ca să ştiu dacă vă place sau nu ficul meu. Mulţumesc in love

Pe data viitoare. jos palaria in fata

Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 09:45




Prima, prima, prima. thank you ca m'ai anuntat, ai fost o scumpa, my love kiss. Capitolul a fost mirific ca de obicei. Ce sa spun? Vreau next love

Capitolul interesant ... Oare de ce a lesinat Sakura? Din cauza fantomei a? think:| Ce o bat eu pe acea fantoma care pun pariu ca e nebunul de ikuto biciuitor. Multumim ca ne resfeti draga. Sper sa aduci cat mai repede next in love



Mely te pupa dulce, dulce ca o savarina lough! kiss


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 11:44



Uhuuu!

De data asta nu mai ajung printre ultimi..

Sar putea sa fiu a doua daca nu vine cineva inaintea mea...

Deci...

Issei si Itochi sunt asa draguti...

Imi plac mult atitudinile lor...

Ma intreb care incepe sa planga primul....=)))

Si ce gasesc in acea casa..

Cred ca ne putem da si noi seama

Dar tot sunt curioasa..

Daca pentru Saku, Issei e drog

Pentru mine ficul tau e...

Abia astept sa vad cum ne vei uimi in capitolele viitoare..

Ador pozele...

Si acel medalion este foarte reusit..

Daca nu ai fi surioara mea as zice ca esti extraterestra=)))

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti




Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 13:01

Bună, mulţumesc de anunţ. a hug
Deci în timp ce eu dormeam precum puiul de urs, tu postai nextul?! Să faci asta şi mâine seară bine? lough
Dar lasă că te cunosc eu pe tine, nu ne aduci nextul câteva zile. hmm...?!
Capitolul a fost foarte interesant şi mi-a plăcut foarte mult.
Descrierea şi naraţiunea minunante ca întotdeauna.
Nu pot comenta nimic în afară de faptul că capitolul a fost minunat şi mi-aş fi dorit să nu se mai termine niciodată.
Imaginile de la final sunt foarte frumoase, te pricepi de minune la editat. in love
Să vi repede cu nextul, baftă la tastat şi pupici. kiss


PS: Scuze de întârziere. rusinos


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 13:13

iubireeee am trecut si eu pe aici ,
pakt sunt in rolul de Crisu pentru ca Marian si-a luat zboru din tara ,
fi-ar sa-i fie de permis de conducere ,
oricum scumpa vreau sa-ti multumesc ca m-ai anuntat de next ,
stii a trecut ceva vreme de cand n-am mai citit ficuri ,
oricum anunta-ma de continuare ,
a fost superb acest capitol ,
crisu te pupaceste ( si marian la fel =)))) )


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 S6he8w
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Npi5xg
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 2myt0zq




Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 15:01

Heyy!
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 301723
Ai adus next-ul! A fost foarte
frumoas si acest capitol!

Multumesc de anunt!

Si sa nu o mai lungim!

Vreau next-ul!

Te pwp!Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 208323
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 12:43

Hey Hey Hey
Scuze ca am intarziat, dar am fost plecata in tabara.
Capitolul e genial in love . Ma intreb cine a lovit-o pe Sakura si a facut-o sa cada pe jos. Si Issie ala ce asteapta? Sa moara si dupa sa sara in ajutor hmm...?! .
Eu una as fi fost la 20km departare in secunda 2 rolling on the floor . Casa aia e casa lui Ikuto, nu? Adica asta imi da mie de banuit think . Dar de ce ar rupe pozele impreuna cu Elena puppy eyes Trist....
Anyway. Succes la scris si la idei. Sper sa ma anunti in continuare puppy eyes
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 21:36

Hellau, darling...
Ce fic frumos am gasit. Hmm, imi place ideea foarte, foarte mult, desi am mai citit 1-2 fic-uri cu pacturi cu demoni, insa al tau e mult mai diferit, e altfel.
In orice caz, m-a atras de la primul capitol; descrierea ta fiind ampla si deloc superficiala, avand parte si de-o imaginatie foarte bogata. Well, din cate am observat personajele principale din primele capitole sunt Sakura si Sasuke, iar acum, dupa 1000 de ani, s-au reincarnat, probabil. Interesant...
Sasuke din cate observ nu a aparut, insa lasand asta la oparte, ma intreb ce se va intampla in acea casa 'bantuita' care se pare ca e chiar casa lui Ikuto.
Bafta in continuare si te rog anunta-ma referitor la capitolul urmator.


I had to break myself to carry on.


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 15:00

Nooooo, cum sa nu treaca Diavola sa-si viziteze sotul? :)))))
Surioara, ti-am spus eu ca ai talent? Vezi cati iti citesc ficul? Si uita-te putin ca printre ele se afla si persoane importante ce nu citesc orice fic le pica in mana =]]]
Imi place totul, e atat de misterios.. si mi se face pielea de gaina :-s ~Satan: Draga, nu-ti fac eu pielea de gaina si ti-o face ficul? (D)~
Ignora-l =]]]] e gelos rusinos]]
Eu am impresia ca o sa faca cineva pe el in casa aia bantuita.. =]]]]]
Frateeeee, nu pot sa cred dar imi doresc urmatorul capitol mai repede decat ai crede (cry2)



Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
cute_bloood_cute
Academy Student
Academy Student
cute_bloood_cute

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 2

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 17:02

mersi ca mai anuta si im place muuuuuulllllllllllllltttttttttttttttt pune nexstul
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 14:37

Hey, bună.
Nu ai mai adus nextul de mult, te rog adu-l cât mai redepe deoarece morr de nerăbdare.
Sunt foarte curioasă să văd ce se mai întâmplă şi sunt sigură că nu sunt singura.
Te rog adu-l curând. puppy eyes


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 09:24

O serios?
Vin mereu cand nu trebuie, in loc sa vin si eu cand dabea ai pus primu' capitol, eu nu!
Asta ma derajeaza, vin mereu tarziu.
Rvenind la fic e genial, bestial, surprinzator...
Nici nu mai stiu ce sa zic, m-ai lasat intoarsa la 160 de grade O.o
Un fic ca asta merita toate aplauzele.
Eu una sunt fana SF-urilor si am citit o gramada la viata mea.
Pot sa spun ca acesta imi place la nebunie.
Actiunea si descrierea impecabila as spune eu.
Ideea super surprinzatoare.
Te pup, cu drag Akashi300
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:05

Ai facut un fic si mie nu mi-ai spus crying

Noroc ca am trecut eu pe aici sa vad ce se mai intampla. happy2

Daca nu eram atat de lenesa as fi trecut mai repede dar vara niciodata nu sunt harnica lough

Sa revenim la ce e cu adevarat important adica ficul tau. think

Mi se pare chiar foarte interesant, insa eu sunt mai mult cu dragostea deci nu pot spune prea multe. lough

Este un fic SasuSaku deci abia astept sa vad asta in love

Ideea e geniala si captivanta, te lasa fara cuvinte, cel putin pe mine lough

Ai dialog ceea ce iubesc eu cel mai mult, deci in concluzie ai un fic foarte frumos in love

Ei bine mai ramane de zis, doar sa ma anunti cand pui next, asta daca vrei. happy2 Daca nu ,atunci voi trece singura si voi citi lough


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Asss10Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 17:16



Mă bucur că vă place ficul meu şi vă mulţumesc pentru comentarii . kiss

Următorul capitol nu ştiu sigur când o să îl postez ..
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de porţile iadului   Dincolo de porţile iadului - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dincolo de porţile iadului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-