Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
de la ura la dragoste Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
de la ura la dragoste Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 de la ura la dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 15:40

Astazi eu,Tenten si Hinata ne-am termibat misiunea anbu de a strange informatii despre un foarte cunoscut ninja din Satul pietrei.O era sa uit ..ma numesc Sakura Haruno si acum am 18 ani.Dupa un an de incercari,chiar cand Sasuke era pe punctul de a distruge satul ,Naruto,care dupa cum si-a dorit dintotdeauna a devenit hokage in sat, a reusit

sa-l faca pe Sasuke sa renunte la planul lui dea a-si

distruge satul natal.

Dupa cum spuneam ,eu,Tenten,o fata cu ochii caprui,parul saten si foarte amuzanta dar si puternica ,specializata in folosirea armelor si Hinata,cea mai sensibila si timida fata pe care o stiam cu ochii de cea mai deschisa nuanta de lila,indragostita de Naruto…ei bine..tot de cand o stiam,la fel de puternica desi nu parea, o adevarata maestra in folosirea byakuganului,o putere data din nastere,la fel ca si varul ei Neji,un baiat inalt,foarte,puternic, cu parul brunet si lung,prins intr-o coada,coechipier cu Tenten care era de mult indragostita de el in secret, dar a renuntat la gandul ca si el ar simti ceva pentru e,.dar vom vedea ca ceea ce crede ea…nu e deloc adevarat.

Intr-un sfarsit am ajuns in Konoha,si, ca de fieacre data,eu trebuia sa ma duc la tontul de Naruto,trebuie sa mentionez ca va dura destul de mult pana sa-I spun Hokage,si sa-I dau raportul misiunii ce tocmai s-a incheiat.In timp ce mergeam observam dare de nisip necareacteristice Konohai,ce ma duceau cu gandul la…nu…nu putea fi el…mi-am continuat drumul pana am ajuns la usa biroului”domnului Hokage”.Am stat putin pe ganduri deoarece auzeam o voce foarte familiara si care imi dadea fiori pe sirea spinarii…Imi fac curaj si apas pe clanta ruginitasi…cand sa intru il vad pe el…





PS:la 4 comuri pun continuarea poop de la ura la dragoste 273918 de la ura la dragoste 273918 deci plzz comuri de la ura la dragoste 836813 [i]
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 16:11

mai merita sa il continui??
crying sad very sad offtopic
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 16:17

Scuzama daca te superi dar asta nu e un fic abea ca e un capitol.
Dialog n-am vazut deloc.
Cu descrierile iao mai usor pentru ca e prea mult , poti sa pui restul descrierii cand mai vorbesti despre acea persoana.
Iar naratiunea este ok.

Si daca sa continui ficul ei bine ar avea sanse doar nu mai colora cu negru pentru ca nu se vede nimic.Succes in continoare. de la ura la dragoste 169309


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


de la ura la dragoste 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 16:55

Ok, draga mea, bineinteles ca merita sa-ti continui ficul. Oricum, aproape niciodata nu poti sa-ti dai seama cum trebuie din primul capitol cu ce sa mananca. Descrierea e bunicica doar ca mereu se poate mai bine, de dialog eu nu cred ca e o problema ca nu ai pus pentru ca mie una imi place mai mult asa. Pe viitor sa scrii cu alb pentru ca e cam greu de citit asa si sa scrii putin mai mare. Sunt pe acolo niste spatii cam ciudate...alea se rezolva si ai folosit cam mult punctele de suspensie. Sper sa dezvolti ideea mai mult in urmatoarele capitole si spor la scris! de la ura la dragoste 384738 Next!


de la ura la dragoste Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 17:06

buuun , comentariul meu va fi dur sa stii , deci sper ca totusi nu te va supara . 
In primul rand eu acest text nu-l pot numi capitol iar fic in nici un caz . Un capitol nu are doar 10-15 randuri , trebuie sa fie mai lung . Tu nu ai descris decat cum arata Sakura si ceilalti in rest nimic , nimic . Actiunea cam lipseste iar de descriere , inafara de cea a personajelor , nici nu mai spun . Dialogul nu exista , deci nu am ce spune despre el . De narat narezi bine , nu am ce spune .
 Te sfatuiesc sa adaugi mai mult descriere . Descrie locuri ,  personaje (pe astea le-ai descris bine) , sentimente etc . Adauga dialog pentru ca unui fic nu-i poate lipsi dialogul , dar vezi sa nu fie lung si sec . Capitolele lungestele cu inca vreo zece randuri macar . Cam asta am avut de spus . Sper din tot sufletul ca nu te-a suparat comentariul meu si daca nu vrei sa mai comentez spune-mi si asta o sa fac . Cat despre renuntat la fic , nici sa nu te gandesti . Merita continuat .  Astept next-ul sa vad cum evoluezi . Pa pa !


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬




Ficurile mele : De la rivalitate la iubire :
https://sasu.forumgratuit.ro/t523-de-la-rivalitate-la-iubire-sasusaku
                    Sunt doar o fata de la tara dar mi-ai promis ca ma vei iubi:
      https://sasu.forumgratuit.ro/t2003-sunt-doar-o-fata-de-la-tara-dar-mi-ai-promis-ca-ma-vei-iubi
                     Iubire ascunsa in spatele tradarii :
    https://sasu.forumgratuit.ro/t2092-iubire-ascunsa-in-spatele-tradarii
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Vin 24 Dec 2010, 17:16

In primul rand a trebuit sa inconjor cu mouse-ul tot ce ai scris pentru a putea vedea.Data viitoare incearac sa scrii normal.Ar trebui sa descrii mai mult sentimentele,locurile si alte lucruri deoarece descrierea este esentiala.Am vazut ca ai descris personajele,dar nu numai asta.Mai ales ca fikul e scris la persoana 1,ar trebui sa fie mai usor.Am vazut ca ai lasat niste spatii care nu isi au locul.E primul capitol si sper ca urmatorul sa fie putin mai lung si cu mai multa descriere si poate mai vzibil[scrie normal].
Sper ca nu te-a suparat comentariul meu,dar iale ca pe niste sfaturi nu ca pe niste critici.Oricum,astept urmatorul capitol sa avd ce se mai intampla.Asa,ideea e dragutza...si normal ca merita continaut ca fiecare scris de aici.Spor la scris in continuare si sper ca nu te-a suparat comentariul meu!


de la ura la dragoste 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Sam 25 Dec 2010, 16:42

hai k am venit ku nextu shi sper sa va plaka


CAPITOLUL 2 - ANUNTUL

Am ramas pentru cateva secunde nemiscata zarind acea claie de par visiniu ca ciresele prea coapte .Naruto imi urmarea privirea care il cerceta pe roscat din cap pana in picioare.Stiam ca este Kazekage in Suna,satul ascuns in nisip,dar de aceasta data nu purta pelerina sa alba,ci isi purta costumul care avea aceeasi nuanta cu parul.Ma-m gandit cateva minute bune ce sa spun astfel incat sa nu dau de banuit niciunuia dintre ei ca imi era frica de Gaara,chiar daca nu doream sa recunosc acest lucru.Picioarele imi tremurau de-a binelea,si mainile de asemea.Observand acest lucru,Naruto si-a intrerupt discutia cu Gaara pentru a vorbi cu mine.Roscatul a parasit incaperea,dar nu inainte de ne arunca unul altuia priviri pline de ura.Daca privirile noastre ar fi ucis,amandoi am fi fost morti de mult.Dupa ce Gaara a parasit biroul,am ramas amandoi cateva minute bune ganditori.Se vedea ca Naruto gandeste intens deoarece era destul de incruntat si isi tinea mainile incrucisate.Deodata,acesta rupe tacerea:
-Sakura,de ce iti este inca frica de Gaara?ma intreaba blondul.
-Naruto,tu nu ai idee cum e sa vezi acea privire plina de ura si insetatra de sange!ma rastesc eu la el.Tu nu stii ce am simtit eu in acele momente.Eram disperata se il salvez pe Sasuke,am crezut ca acolo voi muri si pe deasupra nu eram destul de puternica incat sa il infrunt singura pe Gaara!
-Sakura,tu esti printre singurii oameni in care am incredere deplina.Gaara este aici cu un motiv.
In acel moment Sakura se sperie putin datorita tonului grav cu care Naruto rostise ultimele cuvinte.
-Ce motiv?intreb curioasa.
-Konoka si Suna tocmai au intocmit un tratat de pace si am fost de acord.ca sa nu mai patin cum sa intamplat acum patru ani la examenul chiunin ,sa trimitem o persoana din satul nostru ,in schimbul unei persoane din Suna.Gaara a fost de acordsa ne-o de-a pe Temari.
-Si de ce ar trebui sa ma intereseza ce faci tu cu Gaara?spun pe un ton ironic.
-Pentru ca trebuie sa aleg persoana care va merge cu Gaara!
-Si cine este norocosul?intreb si mai ironic.
Atunci Naruto se ridica din scaun si isi impreuneaza mainile uitandu-se ganditor pe geam.
-Sakura,tu vei merge in Suna cu Gaara.
Acele cuvinte m-au facut sa tremur.Cum putea Naruto sa-mi faca una ca asta tocmai mie...
-De ce imi faci asta?!Nu merg nicaieri cu monstrul acela!!
Cand auzi ultimul cuvant,Naruto se intoarce spre mine si imi da o palma care ma facu sa ma dau in spate cativa centimetri.
-Sakura,Gaara s-a schimbat mult,si un plus,el te va antrena.
-Dar...
-Am decis...acum pleaca!
Nu am asteptatsa mi se spuna a doua oara se ies din incapere.Am iesit ca un muson din birou teleportandu-ma acasa unde locuiam impreuna cu cele mai bune prietene ale mele:Hinata,Tenten,Ino,Karinsi se pare ca mai nou...si Temari.Zarindu-ma,fetele vor sa ma salute dar nu apuca sa spune nimic de oarece eu spun hotarata ca imi urasc viata.Maine trebuia sa plec in Suna cu persoana pe care o urasc cel mai mult:Gaara.Intru in camera si incep sa imi pregatesc bagajul pentru restul vietii,pentru ca sigur nu ma voi mai intoarce vie in Konoha.Dupa ce termin,ma arunc in pat si adorm...
Intre timp,Gaara isi face din nou simtita prezenta in biroul lui Naruto.
-Maine dimineata,Sakura va veni cu tine in Suna,zice Naruto increzator.
Gaara nu schita nimic pe chip.Se vedeam ca ii era indiferent.
-O voi antrena...dar nu garantez ca na mai ramane in viata...antrenamentul meu e dur.
-Nu imi fac griji in aceasta privinta
Roscatul dadu sa plece,dar vocea lui Naruto il opri:
-Gaara...fii bland cu ea!ii spuse acesta.
La auzul acestor cuvinte,Gaara se opri putin in loc,dar isi reveni repede.Pe fata lui aparu un zambet ciudat,necaracteristic lui.Naruto observa acest gest ,dar nu ii dadu mare importanta.
Oare va supravietui Sakura antrenamentelor dure ale lui Gaara????Veti afla in urmatoarele capitole.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Sam 25 Dec 2010, 17:08

Ai mai multa descrierea fata de primul capitol unde ai prezentat doar personajele.Am observat cateva greseli,dar fiecare are acuma.E interesant cum Naruto a ales-o pe Sakura sa plece cu Gaara.Ma intreb ce se va mai intampla.
Astept next-ul!Spor la scris in continuare! kiss


de la ura la dragoste 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Sam 25 Dec 2010, 18:20

buun , in primul rand pot spune ca acest capitol este mai bun decat celalalt . Ai mai adaugat descriere ceea ce e bine dar mai merge inca multa . Dialog ai avut , desi a fost cam sec pe alocuri dar este bun oricum . Naratiunea ... pai aici te descurci . Am observat cateva greseli de tastare dar se rezolva . Astept next-ul caci mai facut curioasa . Succes in continuare 


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬




Ficurile mele : De la rivalitate la iubire :
https://sasu.forumgratuit.ro/t523-de-la-rivalitate-la-iubire-sasusaku
                    Sunt doar o fata de la tara dar mi-ai promis ca ma vei iubi:
      https://sasu.forumgratuit.ro/t2003-sunt-doar-o-fata-de-la-tara-dar-mi-ai-promis-ca-ma-vei-iubi
                     Iubire ascunsa in spatele tradarii :
    https://sasu.forumgratuit.ro/t2092-iubire-ascunsa-in-spatele-tradarii
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Sam 25 Dec 2010, 18:31

ms pentru comentarii shi ma bucur k e mai bine,si voi avea grija sa nu mai am greseli de tastare inca 2 comentarii shi pun nextu kiss kiss thank you
Sus In jos
S$hiva>
Genin
Genin
S$hiva>

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : <somewhere where you do not know >
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 140
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : MUZICA,tobe
Stare de spirit Stare de spirit : h@@pp!*

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Sam 25 Dec 2010, 19:14

E interesant fikul tau.E mai buna descrierea fata de primul capitol.Narezi bine si dialogul e destul de bun.Ma intreb ce se va intampla intre Sakura si Gaara.

Astept next-ul.


You are my dream

de la ura la dragoste Th_galatea


de la ura la dragoste Th_fight de la ura la dragoste Th_120503605826337 de la ura la dragoste Th_thHakase01

de la ura la dragoste Th_th1154811882328ik3

Just watch !

And when you do not expect, it happens
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 10:29

Uite shi nextu...sper sa va plaka kiss

CAPITOLUL 3 - APROPIEREA DE KANKURO

A doua zi,dis de dimineata,Sakura,era imbracata cu costumul ei ninja,format dintr-o fusta alba si o bluza rosie,era gata de plecare.Peste cateva minute trebuia sa sa intalnesca la poarta satului cu Naruto,Gaara si cu Shikamaru,care va avea grija ca Temari sa nu pateasca nimic cat timp va sta in satul nostru.Intr-un sfarsit am ajuns la poarta satului.Temari ma privea cu multa dragoste,ma intreb de ce?Cu cat ma apropiam mai mult de ei,cu atat sentimentul ca nu voi mai ramane in viata crestea,dar privirea lui Naruto ma linisti.O aud pe Temari ca ii cere permisiunea fratelui sau mai mic,Gaara,sa vorbeasca cu mine.Roscatul da aprobator din cap,iar Temari se apropie de mine si ma roaga sa mergem intr-un loc putin mai retras.Mergem pana intr-un luminis unde aceasta imi spune sa ma asez pe un bustean.Fac ce mi se spune si o aud cum incepe sa-mi vorbeasca:
-Sakura,stiu ca nu ai motive sa ma asculti,nici macar nu ne cunoastem,dar,as vrea sa-ti spun cate ceva despre fratele meu...
Nu apuca sa continue pentru ca o intreb eu plina de speranta si pe un ton amuzat:
-Kankuro????
-Sakura,eu nu glumesc,ti-o zic ca pe un sfat,dar il iei cum vrei:nu il enerva pe Gaara cu orgoliul tau,caci nu garantez ca se va putea stapani!
Dupa ce imi spune asta dispare cu ajutorul evantaiului sau alb cu trei buline mov pe el.Ma teleportez si eu exact inainte ca Gaara si Matsuri,
o prietena foarte buna de-a lui Temari,Kankuro si Gaara,sa plece.Il aud pe Naruto cum imi ureaza drum bun,iar eu imi intorc privirea spre el si ii arunc un zambet plin de dragoste dupa care urc impreuna cu cei trei intr-un fel de trasura mai mica.Tot drumul,care a durat in total trei zile,am urmarit-o pe acea fata,Matsuri,care nu isi mai lua ochii de la frumosul roscat.Ma gandeam ca acum cinci ani faceam si eu acelasi lucru,dar cu Sasuke.Imi era tare mila de ea deoarece stiam ca Gaara nu o va iubi niciodata.
Intr-un sfarsit,ajungem in Suna,unde cativa ninja de grad mai are ca al meu vin si ma intampina pentru a ma conduce la camera unde imi voi petrece restul vietii.Dupa ce ma instalez,Kankuro se ofera sa imi prezinte orasul,iar eu accept.Kankuro era un baiat cu doi ani mai mare ca mine pe care eu l-am salvat cand Gaara a fost rapit de un baiat din organizatia Akatsuki.Avea cu parul castaniu si ochii caprui,foarte dragut.Mergeam si nici unul nu indraznea sa rupa tacerea de argind ce se asternu intre noi.Deodata,il aud pe acesta ca imi vorbeste:
-Sakura...nu ne-am mai vazut de mult timp!
-Da Kankuro,ai dreptate,nu ne-am mai vazut de cateva luni bune...
-Sakura??ma intreaba acesta
-Hmm?ingan eu uitandu-ma la el
-Stiu ca Gaara a fost lipsit de mila in acea zi...dar s-a schimbat mult datorita lui Naruto si chiar merita sa-l ierti!
-Kankuro,nu-ti fa griji,deja l-am iertat,mint eu cu nerusinare,schitand un zambet.
In realitate simteam o ura mai mare decat puteam duce in spate pentru Gaara.La un moment dat,ma opresc si privesc prin jur.Aveam inpresia ca stiu acest loc de cand eram mica,dar evident ca m-am inselat deoarece parintii mei s-au nascut in Konoha.
Dupa ce Kankuro imi arata imprejurimile,ajungem in turnul unde erau birourile si camerele Kazekageului si ale celor care il pazesc.Il i-au pe Kankuro in brate si il sarut pe obraz,urandu-i noapte buna.Ma simteam foarte ciudat...ca si cand cineva m-ar privi constant.Deodata zaresc din intuneric doi ochi verzi ce ma priveau.Incep sa alerg pana in camera mea,unde ma incui.In timp ce incercam sa adorm...auzeam un marait straniu...apoi mi-am dat seamna ca era acelasi ca acum patru ani...maraitul lui Gaara...


Astept comentarii si sa-mi spuneti daca mai am greseli de tastare poop kiss kiss in love :>:D<: love


Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 11:36

Nu am vazut decat doua greseli,nesemnificative.Imi place acest capitol si ai descrierea,ceea ce e bine.Am observat ca ai lasat spatiu la un moment dat si ai inceput pe calalalt rand chiar daca propozitia se lega.Inrest,imi place si astept continuarea!Mult norok!
Ja ne! kiss


de la ura la dragoste 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 12:33

Observ ca ai evoluat nu gluma. Descrierea s-a mai imbunatatit si imi place ca nu exagerezi cu dialogul. Hai repede cu continuarea! de la ura la dragoste 384738


de la ura la dragoste Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 13:41

bravo , imi place mult capitolul . Ai descriere iar dialogul nu este sec . Astept next sa vad ce se intampla in continuare . 


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬




Ficurile mele : De la rivalitate la iubire :
https://sasu.forumgratuit.ro/t523-de-la-rivalitate-la-iubire-sasusaku
                    Sunt doar o fata de la tara dar mi-ai promis ca ma vei iubi:
      https://sasu.forumgratuit.ro/t2003-sunt-doar-o-fata-de-la-tara-dar-mi-ai-promis-ca-ma-vei-iubi
                     Iubire ascunsa in spatele tradarii :
    https://sasu.forumgratuit.ro/t2092-iubire-ascunsa-in-spatele-tradarii
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 18:21

ms fetelor pentru comentarii shi va promit ca maine voi pune nextu kiss :>:D<: thank you thank you thank you love love
Sus In jos
Biscuu`
Genin
Genin
Biscuu`

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bolintin deal - aproape de bucuresti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 383
Puncte : 483
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez,scoala,net,:D:D
Stare de spirit Stare de spirit : mereu cu zambetul pe buze!!!

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 19:44

E foarte frumos!!!!! Bravo!! happy2


I love your smile!

de la ura la dragoste Black-bow-brunette-camera-girl-photography-Favim.com-102858_large
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Dum 26 Dec 2010, 21:45

am patru comm-uri deci maine cand ma trezesc primiti next-ul love love love
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Lun 27 Dec 2010, 12:23


CAPITOLUL 4 - GELOZIA LUI GAARA partea 1


Ma uitam prin toate partile camerei si incercam sa gasesc sursa maraitului straniu,dar,in zadar.Deodata simt cum maraitul se apropie din ce in ce mai mult de mine si simt cum ceva moale si rece ca gheata imi inconjoara piciorul.Privesc spre podea si observ o dara de nisip care urca tot mai sus pe piciorul meu.Eram atat de speriata incat nu puteam sa-mi misc nici macar un deget.Il vad pe Gaara care apare la cativa centimetri de fata mea de dupa un zid de nisip.Am observat ca era ceva mai inalt decat mine.Cu miscari usoare,am luat sin buzunarul colantilor pe care ii purtam un kunai si am incarcat sa il ranesc pe Gaara pentru a vedea daca nisipul il mai apara.Nu a fost nevoie sa il apere nisipul deoarece mi-a prins mana intr-o starnsoare foarte puternica,dar,cand a observat ca ma doare mi-a dat drumul.Mi-am luat inima in dinti si am inceput sa vorbesc pe un tot de comanda:
-Cine te crezi sa intri la mine in camera si sa ma sperii?
-Vad ca te simti foarte bine in compania fratelui meu...imi spune Gaara.
-Si ce-i cu asta!Kankuro e foarte dragut,spre deosebire de tine!spun foarte infumurata.
-Sakura,ai uitat ce ti-a spus Temari?Te pot omara cand vreau...dar nu o voi face datorita lui Naruto!Nu vreau sa-l dezamagesc.Maine vei incepe antrenamentul.
Nu mai apuc sa zic nimic deoarece dispare fiind acoperit in intregime de nisip.Dupa aceasta experienta,tot ceea ce imi doresc este sa ma culc.Ma intreb de ce m-a intrebat daca ma simt bine in compania lui Kankuro,pentru ca ma simteam foarte bine.Oare ar putea Gaara sa fie vreodata gelos?Aceasta intrebare m-a macinat toata noaptea.A doua zi,eram gata de antrenament.Am iesit afara pe geam pentru a nu da ochii cu Gaara.Ma indreptam cu pasi lenesi spre terenul unde trebuia sa ma antrenez cu roscatul.Tot mergand,simt o energie care ma chema,asa ca am hotarat sa merg spre acel loc.Am ajuns intr-un sfarsit acolo ,si,pot spune ca era cel mai frumos loc din cate am vazut vreodata.Era o frumoasa intindere de apa cristalina,inconjurata de multi copaci si nisip.Spre surprinderea mea,pe malul lacului era Gaara care arunca pietre in apa.Am vrut sa ma intorc si sa merg spre locul de antrenament dar vocea frumosului roscat ma opreste din drum:
-De unde ai stiut sa vii aici?
-Pur si simplu am simtit ca sunt atrasa de acest loc.Dar tu ce faci aici,nu ar fi trebuit sa ma astepti la locul de antrenament?
-Acelasi lucru il pot spune si eu despre tine,Sakura.
Roscatul s-a ridicat din sezut,si am putul observa ca avea cel mai frumos corp pe care l-am vazut vreodata.M-am intors cu spate pentru anu a holba la el si am inceput sa merg spre locul de antrenament.Roscatul abserva ca ma rusinasem putin si afisa un zambet de baiat rau.Mi-am continuat drumul si cand am ajuns,Gaara statea pe o stanca si parea ca ma asteapta de ceva vreme.Confuza,incep sa ma balbai:
-Ce..dar erai ..cum...si cand....ce,esti vampir?
-Hey,nisipul iti da multe avantaje.Oricum sa incepem...


Sper sa va plk shi astept comm-uri poop kiss kiss in love :>:D<: :>:D<: please love
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Lun 27 Dec 2010, 12:44

Sa sti ca imi place.Ai descriere,dialogul nu e sec.Chiar imi place.Vad ca Gaara e gelos.Ma intreb ce se av mai intampla.Astept next-ul.
Spor la scris in continuare! kiss


de la ura la dragoste 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Lun 27 Dec 2010, 13:39

imi place ... e foarte frumos happy2 happy2

abea astept continuarea kiss kiss kiss in love happy2
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Lun 27 Dec 2010, 16:27

dak primesc inca 2 comm-uri pun nextu azi..dak nu maine nervi! nervi!
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Lun 27 Dec 2010, 17:13

Chiar imi place ideea ta. Ma bucur ca ai tinut cont de sfaturile noastre. Sa mai puna cineva un cometariu, vreau continuarea azi! de la ura la dragoste 384738


de la ura la dragoste Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Mar 28 Dec 2010, 10:47

CAPITOLUL 5 -GELOZIA LUI GAARA partea a 2 a



Nu pot sa cred ca in sfarsit sa terminat ziua de azi.Asta afost cu siguranta cel mai greu antrenament pe care l-am avut vreodata.Gaara mi-a spus ca daca pana la urmatorul antrenament nu voi reusi sa ridic nisipul,nu voi pute atermina antrenamentul.Dupa ce Gaara a anuntat sfarsitul acestuia,i-am spus ca mai raman sa mai exersez deoarece nu puteam sa ridic decat o parte foatre mica de nisip.Timpul trecea foarte repede iar eu nu faceam nici un progres.Tot incercand,aud din spatele meu un fosnet.Ma intorc spre locul de unde vedea zgomotul,dar spre surprinderea mea vad decat un stol de ciori negre care isi iau zborul dintr-un copac.Am continuat sa exersez pana am simtit din nou acea prezenta stranie care ma tulbura.M-am intors din nou foarte brusc si atunci i-am vazut...erau doua persoane pe care eu le conosteam foarte bine si le iubeam...mai exact doi baieti:Deidara,un baiat blond si cu ochii albastrii,cu un ochi acoperit de un metal ciudat cu doua gauri in el,ce seamana leit cu Naruto si, Itachi un baiat brunet cu parul lung,fratele lui Sasuke pe care eu am reusit sa il invii dupa ce Sasuke la ucis.Stateau pe doua stanci lipite una de cealalta si ma priveau cu cate un zambet strengar.
-Hey Saku...ne-a fost dor de tine!ea aluminii!spune Deidara.
-Baieti,am exclamat foarte fericita. Am alergat spre ei cu o viteza care ar fi putut sa o intreaca si pe ce-a a luminii, luandu-i in brate.II iubeam foarte mult in ciuda a tot ceea ce au facut si cde au distrus prin locurile in care mergeau.Cand eram mica am facut si eu parte din Akatsuki,dar aceste amintiri sunt foarte incetosate in mintea mea.
-Sakura,nu vei reusi sa ridici tot nisipul daca nu te gandesti la ceva care te linisteste intradevar,imi spune Itachi.
-Da...ai dreptate...ma intreb de ce nu m-am gandit oana acum la asta.
-Acum concentreaza-te,si vei reusi sa il ridici pe tot.
Dupa ce a spus asta,mi-am asezat mainile intr-un semn si am inceput sa ma gandescla mine si la toti membrii ce faceau parte din Akatsuki,vii si morti,intr-un loc loc unde nimeni nu ne-ar gasi vreodata.Deodata mi s-au deschis ochii si am putul observa o oglindire scripitoare din ochii mei cese vedea in lac.Mi-am ridicat mainele si ,in acel moment,am reusit sa ridic tot nisipul.M-am dus din nou la Deidara si Itachi si am stat imbratisati pentru ca imi era foarte dor de ei.
-Baieti,mi-a fost foarte dor de voi dar ar trebui sa plecati.Gaara se poate intoarce in orice moment.
Nici nu am apucat sa termin ce aveam de spus,deoarece Gaara a aparut de nicaieri.L-am auzit pe Itachi cum mi-a spus ca vor pleca deoarece nu au nevoie de o lupta.Spunand asta,au disparut amandoi transformandu-se in niste aceleasi ciori negre.Mi-am intors privirea spre Gaara care era vizibil foarte calm,ceea ce m-a enerva la culme.Am vrut sa plec,dar mana sa calda m-a oprit si ma tinea foarte strans,de parca nu ar fi dorit sa-mi mai de-a drumul:
-Ce crezi ca faci cu ei?ma intreaba Gaara foarte iritat.Scopul acestui schimb este sa ne demonstram unul altuia ca nu am semnat tratatul de pace doar de forma,iar tu vrei sa mori?
-Dar ce-ti pasa ti-e daca mor eu s-au nu?spun eliberandu-mi mana din stransoarea roscatului.Acum patru ani iti parea foarte bine ca aproape ma omorase-i,iar acum vrei sa ma aperi?Imi pot purta si singura de grija!
Dupa ce spun asta,plec spre casa foarte nervoasa,iar Gaara se aseaza din nou pe marginea lacului.

sper k va plk shi astept 5 comm-uri poop de la ura la dragoste 962758 de la ura la dragoste 962758 de la ura la dragoste 208323 de la ura la dragoste 208323 de la ura la dragoste 977748
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
de la ura la dragoste J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19Mar 28 Dec 2010, 11:00

Da,imi place mult continuarea.Dar gelos mai e...interesant Gaara si Sakura sa formeze un cuplu.
Astept next-ul.Spor la scris!Bye! kiss


de la ura la dragoste 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Continut sponsorizat




de la ura la dragoste Empty
MesajSubiect: Re: de la ura la dragoste   de la ura la dragoste I_icon19

Sus In jos
 

de la ura la dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-