Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
N-o sa crezi - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
N-o sa crezi - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 N-o sa crezi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Anonimus
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : pe un nor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : -6
Reputatie Reputatie : -11

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 17:44

hey lorena ce mai faci?Fa proasta ce (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) mi-ai facut la kont?l-ai spart nu?Du-te drk de retardata ce esti uite nah akm mi-am schimbat parola....sa nu crezi ca n-am aflat de faptul ca si tu ai fost implicata in chestia aia cnd aia au facut o acena de viol...lasa lasa k vb eu cu diriga...niki nu stii ce te asteapta...de poveste nici nu mai zsk k e oribila in continuare...Fetelor n-o cunoasteti pe lorena asta asa ca n-are rost sa ii mai luati apararea Revin pt ce mi-ai facut
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 20:04

Anonimus a scris:
hey lorena ce mai faci?Fa proasta ce (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) mi-ai facut la kont?l-ai spart nu?Du-te drk de retardata ce esti uite nah akm mi-am schimbat parola....sa nu crezi ca n-am aflat de faptul ca si tu ai fost implicata in chestia aia cnd aia au facut o acena de viol...lasa lasa k vb eu cu diriga...niki nu stii ce te asteapta...de poveste nici nu mai zsk k e oribila in continuare...Fetelor n-o cunoasteti pe lorena asta asa ca n-are rost sa ii mai luati apararea Revin pt ce mi-ai facut

Doamne , femeie , tu nu stii cand sa te opresti?
Lasa fata in pace !
Ce scena de viol visezi ?
Si ai grija cum vorbesti !
Si ,,cont'' se scrie cu ,,c'' nu cu ,,k''
Zici ca nu o cunoastem pe Lorena ? Ei , bine , eu zic ce este o persoana draguta , de treaba , bine crescuta etc la fel ca toti cei de pe acest forum dar asta nu o opreste sa se apare in fata uneia ca tine
Si ai fost banata , nu ti-a spart nimeni contul
Mii de scuze ca te mai bag in seama nervi!


N-o sa crezi - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Dum 14 Oct 2012, 20:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 20:11

Iarăși tu Anonimus,

fiicuța mea nu ți-a făcut nimic în legătură cu al tău cont ! Eu i-am cerut prin mesaj privat Administratoarei Crystal să îți dea ban pentru limbaj neconvențional și nerespectarea regulilor . I-am dat și dovadă ! Voi cere primului Administrator care îl văd conectat să îți dea ban pe cont, definitf !

Dacă vei îndrăzni să îți mai faci un alt cont, acela va avea aceeași soartă ca acesta ! Problemele nu se rezolvă aici, pe forum ! Nu te mai lua aiurea de Lory, iar tu Lory, dacă este adevărat ce spune fata, ai greșit profund !

Scuza-ți off-topicul, vă rog ...

Edit : Mulțumesc my darling Sengni pentru mesajul privat, bine anticipat ! I-am trimis deja Administratoarei Layla un mesaj privat ce conținea cererea banării definitife lui Anonimus, acum nu trebuie decât să aștept răspunsul !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

N-o sa crezi - Pagina 5 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mar 30 Oct 2012, 18:37, editata de 1 ori
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Mar 30 Oct 2012, 01:26

Mă scuzați pt off-topic,însă trebuie să vă lămuresc puțin:
Mai întâi,fetele mele voi mă cunoașteți doar și n-aș fi în stare să merg așa departe cu o glumă...sper să aveți încredere în mine și să nu vă schimbați părerea despre mine.
2.Am învățat multe pe acest forum printre se numără și "ignorarea unei persoane".Mely are nevoie d atenție,deoarece la școală nu mai are pt că prietenii mei și-au dat seama cât d prefăcută poate fi,la fel și diriga...so...ignorați-o pentru mine...sincer nu prea mă mai deranjează insultele ei.Eu vă iuby mult pe toate și sper să încheiem acest subiect...
3.Next-ul krek vine...sâmbătă,k nah școala asta ne omoară pe toți =]]]


N-o sa crezi - Pagina 5 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
N-o sa crezi - Pagina 5 Asss10N-o sa crezi - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Dum 23 Dec 2012, 14:44


Descriere: nu imi place. Nu descrii aspecte importante, care sa ajute cititorul sa se transpuna ori in pielea personajului, ori in cadrul actiunii. As vrea sa vad cum descrii sentimente, emotii, stari. Vreau sa simt ceea ce simt personajele, vreau mai multe epitete, comparatii, figuri de stil din partea ta. Stiu ca poti, asa ca sa vad cum pui in practica.

Actiune & Dialog: actiunea mi se pare grbita, asta deoarece descrierea lipseste cu desavarsire. Am vazut ca uneori incerci sa imi transmiti prin cuvinte ceea ce simte personajul, dar nu reusesti in totalitate. Mai exerseaza, gandeste-te la ce ai simti tu atunci cand ai trece prin acea situatie si descrie exact sentimentele si emotiile pe care le-ai avea. Cat despre dialog, in unele locuri acesta ar utea fi inlocuit cu vorbire indirecta, alteori ar putea pur si simplu sa lipseasca.

Idee: nu este cea mai stralucita dintre toate, iar felul in care ai dezvoltat-o nu a fost nici el bine slefuit. Esti la inceput, poti imbunatati multe aspecte, asa ca pe viitor concentreaza-te pe ceea ce ti-am spus, si eu si ceilalti care au mai comentat pe aici si vei reusi. Adu aspecte originale fiecarui capitol, surprinde-ma, fa-ma curioasa.

Titlu: nu ma atrage, deoarece este destul de banal si oarecum sec. Mi-as fidorit sa vii cu ceva mai interesant, care sa aiba o legatura stransa cu continutul si care sa imi atraga atentia, sa ma faca sa vreau sa citesc neaparat.

Estetica: nu este foarte buna, deoarece capitolele sunt centrate si nu ai lasat spatiu liber intre paragrafe. In plus, capitolele sunt destul de scrute, la inceput erau sub limita minima acceptata, asa ca pe viitor te rog sa ai grija la acest aspect.

Greseli de tastare/ ortografie:
Lory*Ely a scris:

Frunzele pot cădea,amintirea se pot pierde (fara suparare, insa cand predicatul este la plural si subiectul la singular, nu este tocmai corect gramatical, romaneste),prietena (prietenia) nu rămâne,dar iubirea te ține o viață.
Nu există om scutit de durere și nu există ființă scutită de iubire.Oricât te-ai feri tot ai să-i cazi în gheare (ce gheare, ale cui gheare?) și nu poți scăpa.Îmi place să cred că v-o (voi) fi fericită,îmi place să visez la o viață frumoasă.
Idealurile sunt ca stelele...nu le poți atinge,dar te poți călăuzi după ele.Vreau și eu să știu dacă aș putea avea așa ceva,vreau să aflu doar pentru o clipă cum e să știi că exiști.
Vântul adia ușor răspândind mirosul preacoaptelor fructe ale toamnei.Copacii se legănau în voie șoptind cuvinte neînțelese,iar razele puțin cam obosite trimise de soare cu ultimele puteri se infiltrau printre coroanele copacilor ce semănau cu niște acadele.
Doar frunzele mai foșneau încet creeând (cu un singur 'e') o liniște apăsătoare între mine și Naruka,însă croncănitul unei ciori se aude în fundal dând un aer sinistru călătoriei noastre.
Mergând încontinuu n-am realizat că Naruka s-a oprit.Privea pierdută într-un punct fix,iar expresia feței îi era nulă, (nu ca ar avea vreun sens, insa cum poti avea o expresie nula?) dar ochii îi trădau toate sentimentele.Am observat ura și disprețul,ceea ce m-a făcut să privesc spre punctul de interes al acesteia.2 (Doi) ochi precum smoala mă priveau blând,părul negru ca pana corbului era răvășit,iar câteva șuvițe îi cădeau pe chipul palid și obosit.
Hihi Sasuke,ai învățat să fi tătic?
Suferința și iubirea mea se împletesc într-o lacrimă ce alunecă pe obrazul meu (mea, meu, ai repetata asta de doua ori) care căpătase o nuanță trandafirie.Așteptându-mă ca Naruka să ia pozițe (pozitia) de atac,aceasta face contrariul și se așează (se asaza) jos studiindu-l neîncetat pe străin.Își trece mâna prin părul mătăsos,își drege vocea după care spune cu glas subțire:
-Na poftim...acum sunt și consilieră de familie...ofofof (nu are sens si trebuia scris dezlegat) ,așa hai rezolvați-vă problemele că de nu vă dau foc la amândoi.Nu mișcă nimeni până nu văd sentimente de iubire aici.Înțeles?
A pus accent pe ultimele cuvinte băgându-mi frica în măduva oaselor.Sasuke o privea cu interes și mândru.
Au trecut 5 minute,dar eu tot nemișcată eram,nu-mi puteam lua ochii de la el,dacă era doar un vis?dacă (cu litera mare, te rog) avea să dispară?nu (cu litera mare, cu virgula) nu cred.Simt cum fluturașii zboară prin stomacul meu.Iubirea mea este o floare,iar el soarele.
Trecutul...trebuie uitat,mai ales în cazul meu și trebuie să păstrez aminitirea într-un bol de sticlă departe de negura uitării.Fii încă un copil,visează în continuare și pune-ți dorințe la stele așteptân (asteptand) să se împlinească.Am multe întrebări ce așteaptă răspuns,dar atât timp cât sufletul este închis va rămâne fără glas.
Rozalia tușește forțat vrând să scoată în evidență nerăbdarea sa și dând de înțeles faptul că dacă nu facem noi primul pas o să-l facă ea.O voce de înger,dulce ca mierea și totuși sigură încearcă s-o calmeze:
-Tăcerea noastră vorbește de la sine!
Vizibil iritată de cele spuse Naruka îi aruncă o privire ucigătoare și replica:
-Hahaha,scuză-mă Sasuke,dar eu sunt cam surdă și n-aud cum vorbește tăcerea asta,iar dacă Măria Ta ar dori să coboare din copacul acela,nu de alta dar mi-e că se rupe creanga și eu sunt Eco.
A atins cea mai înaltă scară a sarcasmului,făcându-l pe brunet să chicotească și să se teleporteze jos îndreptându-se spre mine.
Inevitabilul se produce,iar buzele noastre se contopesc în cel mai dulce sărut.Limbile noastre se duelau dorind fiecare să câștige,acesta iese învingător și începe să-mi exploreze fiecare colțișor al lăcașului meu umed.Inima îmi zburda de fericire,el era un vrăjitor și a făcut să dispară toate sentimentele impure din sufletul meu.Întrerupem sărutul și îmi cuprinde talia de viespe cu brațele sale puternice șoptinu-mi (soptindu-mi) cel mai dulce:
-TE IUBESC!!! (nu era nevoie de CapsLock, serios)

- dupa semnele de punctuatie (punct, virgula., semnul intrebarii, semnul exclamarii) trebuia sa lasi un spatiu liber;
- nu mai folosi atat de multe semne de suspensie, deoarece arata urat, plus ca nu ete nevoie de ele; mai ales cu duzina..

Cam asta ar fi. Sper sa te fi ajutat si sa nu te fi suparat, am incercat sa iti spun cam tot ce era de spus intr-o maniera corecta si nu foarte dura. :) Succes cu ficul. kiss


N-o sa crezi - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
N-o sa crezi - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Vin 28 Dec 2012, 17:00

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat din cauza inactivităţii.

Dum Oct 14, 2012 1:42 pm - ultima dată la care autoarea a postat un capitol al ficului.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
N-o sa crezi - Pagina 5 Asss10N-o sa crezi - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Vin 21 Iun 2013, 21:44

FanFic redeschis la cererea autoarei. 
Spor la scris. ^^


N-o sa crezi - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
N-o sa crezi - Pagina 5 Asss10N-o sa crezi - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 10:58

Fic Blocat, din nou. -.-


N-o sa crezi - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




N-o sa crezi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: N-o sa crezi   N-o sa crezi - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

N-o sa crezi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-