Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O dragoste imaginara - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O dragoste imaginara - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O dragoste imaginara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Love.Is.Magic.
Genin
Genin
Love.Is.Magic.

Sex : feminin Localizare Localizare : everywhere
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 2

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 12:39

Super cap in love .
Astept sa pui nextu` dance2
Sa ma anunti si de data asta, te rog jos palaria in fata


O dragoste imaginara - Pagina 2 Tumblrm3od5t9bw41r87wbh
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 22:40

Sueperb capitol!! Oare... O sa fie ceva pe acolo intre ei doi? Sper ca da. Sa ma anunti. Nu vreau sa pierd nimic. Iti ador fic-ul. Ador ideea. Sper sa nu intarzii mult.


O dragoste imaginara - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
O dragoste imaginara - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 13:12

Nu stiu daca a iesit prea bine pentru ca descrierea cam lipseste, dupa mine lough Sper oricum sa va placa, si sa intelegeti ceva ! Spor la citit si mersi pentru comentarii dap !

CAPITOLUL 10

Sasuke's P.O.V

Vreau sa spun ceva dar in urmatorul moment... aud un zgomot puternic si deschid ochii speriat. Dupa cateva minute de uitat disperat prin camera si de respirat greu imi dau seama ca fusese totul doar un vis. Ma aflam tot in camera mamei, in aceasi pozitie, cu bratele ridicate la cap si chipul spre tavan. Probabil in timp ce ma gandeam la tot ce s-a intamplat am adormit. Ce usurare! Pentru prima oara in viata ma simt bine in acest loc. Un zambet trecator se asterne pe fata mea la gandul ca nimic din tot ceea ce am visat nu este adevarat. Dar momentul acesta de liniste este intrerupt de rasul noului meu prieten.

Ma ridic din pat si ma uit prin camera, dar nu vad nimic. La un moment dat imi duc privirea sub masa plina cu poze si il vad pe Naruto. Da, chiara asa, o masa plina cu poze. De cand tata a plecat, mama s-a schimbat enorm. Tinea atat de mult la el ca a refuzat sa se casatoreasca cu altcineva doar pentru a-i fi mai usor sa ma creasca. Il simtea aproape printr-o simpla fotografie. A razbit singura... si inca o mai face. Poate ca ar fi mai bine daca m-as muta si mi-as incepe o viata a mea. Imi amintesc de baiat si vad ca este rosu la fata mai rau ca un pepene, se tavaleste si da cu pumnii pe jos nemaiputand sa respire. Ma uit confuz la el si astept rabdator sa termine.

Observ ca incearca sa se ridice si sa zica ceva, dar de fiecare data cade la loc continuand distractia. Nu am mai intalnit o persoana ca el, dar nici nu cred ca exista. Dupa cam 20 de minute, care mie mi s-au parut o enernitate, acesta se ridica, intr-un sfarsit, si se aseaza pe marginea patului. Fac si eu acelasi lucru si astept sa inceapa sa vorbeasca.

- Imi pare rau pentru faza de dinainte, doar ca... doar ca, nu am putut sa ma abtin.

Vazand ca incepe din nou spectacolul ma uit urat la el, dandu-i de inteles ca nu am chef de glume si ca ar trebui sa fie serios. Se opreste si ofteaza. Sincer, incepe sa ma enerveze la culme. Stam aici de mai bine de jumatate de ora si ii arde de glume. Ma ia cu alte lucruri si parca nu vrea sa-mi spuna de ce mai acum 5 minute radea ca un prost pe sub masa. Este cu adevarat un copil. Daca la inceput am crezut ca vom putea fi prieteni, abia acum imi dau seama ca m-am inselat. Pentru numele lui Dumnezeu, are doar 16 ani. Eu la varsa asta ma plimbam pe bicicleta si ma duceam la rau. Nu-mi petreceam timpul prin casele unor necunoscuti, intr-un alt oras. Pana la urma o sa le spun asta.

- Bine, bine. Promit sa fiu serios. Dar sa sti ca daca ai fi fost in locul meu ai fi reactionat la fel.

Cand ma gandesc la discutia care am avut-o azi cu Naruto incep sa ma inspaimantez. Cum am putut face acele lucruri ? Mi-a zis ca intrase in camera mea pentru a vedea daca sunt treaz. Si-a dat seama ca nu era asa, si a vrut sa plece, dar m-a auzit vorbind. Ciudat, singura data cand mi s-a intamplat una ca asta a fost dupa plecarea tatalui meu. Aveam doar cosmaruri si nu mancam nimic. A fost un an blestemat acela. Refuz sa-mi mai amintesc, si refuz sa cred ca mi s-a intamplat din cauza ei. A inchis usa incet si a inceput sa asculte. A spus ca nu se prea intelegea nimic, singurul lucru care l-a auzit, inainte sa plece, a fost: “Sunt inca pe canapea, inca sub patura... si inca imbratisat cu Sakura.”

Nu stiu cum am reusit in vis sa spun una ca asta, daca ma gandesc mai bine nu stiu cum am putut sa visez acest lucru. Ce puteam sa-i spun blondului acum, pentru a nu-l face sa creada cine stie ce ? Ori il minteam, dar riscam sa inteleaga gresit si sa ma spuna. Nici nu vreau sa stiu ce ar crede Sakura daca ar auzi asta. Ori ii spuneam adevarul. Ca am visat totul. Si chiar aceasta ultima varianta am ales-o. A ras in continu, pana cele doua s-au trezit. Cred ca i-a ajuns pentru intreaga viata. Cum reuseste ? Am fost toti patru in picioare in jur de ora unu dupa amiaza. Acum sunt in bucatarie si incerc sa pregatesc ceva.

Nu le-am lasat pe fete pentru ca ar putea face ceva pe aici iar mama si-ar da seama ca am adus necunoscuti in casa. Totusi, nu ma pricep deloc in acest domeniu. Ii aud pe ceilalti razand in camera de zi. Sper ca Naruto sa nu fi spus ceva, pentru ca se poate considera un om mort. Intr-un moment de neatentie deschid raftul si iau tigaia fara sa-mi dau seama ca era la fund, sub multe castroane de plastic. O trag, iar in secunda urmatoare ma trezesc intr-o gramada de vase. Cred ca o sa innebunesc. Zgomotul produs de mine a cauzat liniste totala in sufragerie. Dar nu pentru mult timp. Imediat dupa, pretutindeni, se auzea rasul copilaresc al blondului.

Alaturat de catre cel al... Hinatei, cred. Sunt vai de mine, merit tot. Incerc sa ma ridic si sa iau tigaia cand observ ca cineva intra si ma ajuta. Imi da o mana si pune vasele de pe jos la locul lor. Ma uit la ea mirat. Visul acela imi da un efect ciudat. De fiecare data cand o vad nu reusesc sa nu ma gandesc la faptul ca am dormit imbratisati si ca eram cat pe ce s-o sarut. Incep sa chicotesc la idea ca odata si odata nu-mi voi da seama daca este vis sau realitate si o voi saruta. Imi inmaneaza tigaia si se uita ciudat la mine. Probabil ma crede nebun. Nu o condamn, s-ar putea sa aibe dreptate. O iau si o asez incet pe aragaz.

O liniste cutremuratoare cuprinse camera. Ma intorc si ma uit la ea. Vad ca da sa plece. - La na**a Sasuke ! E atat de greu pentru tine sa accepti o persoana in viata ta ? Nimeni nu te va omora, sau tortura, sau alte lucruri. Pur si simplu petreci putin timp cu ea. Poate iti va face bine. Sau preferi sa ramai singur toata viata ?-

- Stai...

Spun eu cu vocea ragusita. Parca dintr-o data imi dispare tot curajul. Singura farama care, poate, mai este ascunsa pe undeva, dispare si ea cand o vad cum se intoarce si se uita fix la mine. Parca am fi intr-un film unde cei doi indragostiti se despart, iar el incearca s-o faca sa se intoarca inapoi. Off... incerc sa gasesc o alta farama pe undeva, nu pot sa fiu atat de las, e imposibil, e doar o fata !

- Ai vrea sa ramai sa ma ajuti putin aici ?

Asta e tot ce poate un baiat de 21 de ani sa-i zica unei fete de 16 ? “Ai vrea sa ramai sa ma ajuti putin aici ?” ! Zic eu in mintea mea, imitand o voce haioasa. Chiar am zis o prostie ca asta ? Vad ca continua sa se uite confuza la mine. Am dat-o in bara, cum se spune. As fi putut sa-i sp...

- Sigur !

Nu pot sa cred. Chiar a acceptat sa ma ajute ? Nu a vrut sa scape de mine, sau sa agaseasca o scuza. Gata cu maimutarelile ! Suntem intr-o bucatarie, deci trebuie sa ne apucam de gatit !


Sakura's P.O.V

M-am sculat cam tarziu, dar am dormit perfect. In ciuda rugamintilor lui Sasuke sa ma duc in camera mamei sale. Nu am vrut sa deranjez. In plus, in prezenta sa ma simt prea tensionata, mi-e frica sa fac ceva gresit. As putea spune... emotionata ?! Dar asta ar insemna altceva. Oricum, stam in sufragerie si asteptam ca brunetul sa pregateasca ceva de mancare. Naruto a spus ca nu a vrut ca cineva sa-l ajute, din potriva, cand blondul i-a propus aceasta alternativa a devenit foarte nervos si s-a uitat urat. Nu stiu de ce dar am impresia ca ascund ceva, ei doi. Dimineata eu si Hinata am auzit rasete provenind din camera unde probabil a dormit brunetul.

Sirul gandurilor imi este intrerupt de un zgomot care vine chiar din bucatarie. In ultimele 24 de ore, cuvantul cheie a fost “zgomot”. Orice s-a intamplat, era introdus, sau urmat de acest lucru. Dupa o secunda de liniste, Naruto si Hinata incep sa rada. Eu nu pot. Poate s-a ranit. Pana la urma e un baiat intr-o bucatarie. Si considerand ca este casa mamei sale, nu cred ca gateste el.

Ma indrept spre el vrand sa vad ce s-a intamplat si daca este bine. Pasesc inauntru si il gasesc pe jos, cu o gramada de castroane in jurul sau. Chicotesc incet, pentru a nu ma auzi si il ajut. Le pun la loc in raft, ii intind mana pentru a se ridica, si ii inmanez tigaia. Dupa, vreau sa ma intorc in sufragerie. Linistea care se asterne asupra noastra ma face sa ma simt din nou tensionata. Risc sa fac sau sa zic ceva gresit. Asa ca prefer sa plec. Dar vocea sa ma opreste. Imi spune sa stau, iar dupa cateva momente de ezitare, ma intreaba daca vreau sa-l ajut.

Calmul care as fi vrut sa mi-l mentin a murit. Acum tremur din cap pana-n picioare si nu stiu ce sa spun. As vrea un “da”, dar poate dau dovada ca sunt un copil. Un “nu”, pe de alta parte, l-ar indeparta de mine pe veci. Inchid ochii, oftez, si spun un “sigur”. Se citeste pe fata sa mirarea, dar decat sa stau cu porumbeii aia doi in sufragerie, mai bine aici, in bucatarie, cu el.

Il intreb ce anume vrea sa faca, iar el imi spune ca oua si cartofi prajiti. Ii propun sa ma lase pe mine la aragaz, iar el, afisand un micut zambet extrem de dulce, da din cap afirmativ. Las uleiul sa se incinga putin si ii cer brunetului patru oua. Acesta se repede la frigider si mi le da unul cate unul. De fiecare data cand intind mana, o simt pe a lui cum parca mi-o mangaie.

Termin cu ouale si pun cartofii. Trebuie sa ii las ceva timp, asa ca ma intorc cu fata spre Sasuke. Sta rezemat de masa cu mainile in buzunar. Probabil cand s-a trezit si-a tras repede pe el o pereche de blugi si un tricou, uitand pana si sa se pieptene. Arata chiar haios, cu parul negru ciufulit, si in pozitia asta care il face sa para atat de smecher.

Incerc sa ma gandesc la altceva si ma indrept spre usa pentru a vedea ce mai fac ceilalti doi. In timp ce pasesc incet pe pardoseaua din lemn, simt ochii brunetului ce ma urmaresc, studiindu-mi orice minima miscare. Ma inspaimanta, este ciudat. Credeam ca-l cunosc din carti. Dar Sasuke cu care stau acum in bucatarie, nu este sigur acelasi din povesti.

Naruto si Hinata stateau pe canapea si se uitau la un film. La un moment dat ii vad cum se apropie unul de celalalt si se saruta. Lumea se duce de rapa, incepand cu prietenii mei, care o iau razna. Simt respirul unei persoane cum imi bate direct in cap. Este Sasuke, doar el este atat de inalt. Ma intorc incet in spate ca sa vad ce face.

Ii priveste si el pe cei doi, nu cu mirare, dar ca si cum ar fi fericit pentru ei. Isi da imediat seama ca ma uit la el, asa ca isi duce privirea in jos, spre ochii mei. Ramanem asa cateva minute bune. El rezemat de tocul usii, iar eu paralizata in fata lui. Pana cand simt mirosul cartofilor si imi dau seama ca trebuie sa ii iau.

Plec de langa brunet, de langa ochii sai abisali ce ma atrag in a lor capcana, si ma duc la aragaz. Dupa cateva secunde face si el acelasi lucru si se aseaza pe un scaun.

- Noi plecam la o plimbare. Nu va faceti griji, o sa mancam ceva in oras. Ne vedem dupa.

Ma uit spre sufragerie, vazandu-i cum iasa pe usa, dupa la Sasuke, care face si el acelasi lucru. Privirea lui este atat de ciudata si misterioasa. Un mister care te atrage pentru a descoperii adevarul. Presimt ca Naruto si Hinata nu se vor intoarce prea curand, si ca voi avea multe de povestit prietenei mele...

Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 15:11

Super capitolu, te rog sa ma anunt cand pui nextu si abea astept sa vad ce-o sa se iintample in continuare, te pwp :**


O dragoste imaginara - Pagina 2 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Love.Is.Magic.
Genin
Genin
Love.Is.Magic.

Sex : feminin Localizare Localizare : everywhere
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 2

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 15:36

Naruto si Hinata s-au....sarutat?! huh?
Pai, ce pot sa spun? Sunt super mega estra fericita! dance2
Si.....Ce se va intampla cu Sasuke si Sakura? think
Capitolul a fost super, imi plac capitolele lungi what?lol!
Abia astept nextul , sa ma anunti kiss


O dragoste imaginara - Pagina 2 Tumblrm3od5t9bw41r87wbh
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 12:27

Hei, ma bucur ca ai postat. Iti asteptam next-ul de mult. E superb, nu credeam ca ar fi visat. Super idee, totusi. Abea astept sa vad ce o sa urmeze. Si iti multumesc de anunt.


O dragoste imaginara - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
O dragoste imaginara - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Feb 2013, 20:43

CAPITOLUL 11

Sakura's POV

In ciuda ideilor mele tampite, totul a decurs chiar foarte normal. Am mancat impreuna si am inceput sa discutam despre cum am ajuns aici. I-am povestit de cum stiu atat de multe despre el. Practic, i-am spus toata viata mea. Mi-a fost de folos sa vorbesc cu Sasuke. M-am descarcat. Mi-a spus ca si el facea la fel la varsta mea. Prefera sa stea singur, iar ceilalti il considerau un ciudat. Dar cu timpul asta s-a schimbat. Pur si simplu a invatat sa traiasca intr-o lume a lui, sa nu-l intereseze de nimeni altcineva. Mi-a spus ca locuieste cu mama sa, pentru ca tatal a plecat acum mult timp. Acum cateva zile a avut un vis tare ciudat, in care el ii spunea sa se duca la acel copac din padure. De aceea s-a dus acolo, a investigat, si pana la urma ne-a gasit pe noi. Mi-a povestit despre intamplarile misterioase din Carlow, si de cum s-a hotarat sa descopere sursa. Unele lucruri le stiam, dar l-am lasat oricum sa vorbeasca. Pur si simplu vocea sa ma linistea.

Dupa aceasta mica conversatie m-am apucat sa spal vasele. Iar pentru ca nu prea era nimic interesan de facut, el a stat langa mine. La un moment dat a varsat un pahar cu apa pe jos. Eu, nevasandu-l, am trecut peste si am alunecat. Nu a fost asta partea enerventa a situatie, ci faptul ca el in loc sa ma ajute, radea de mama focului, in timp ce eu incercam sa ma ridic. Pana la urma mi-a intins mana, dar cand sa ma ridic, am cazut amandoi pe jos, incepand sa radem ca doi copii. Nu ca eu nu as fi unul... Este ciudat ca brunetul are 20 de ani si este singur. Adica, nici o prietena ?! Cred ca glumeste. Daca asa stau lucrurile, ori este pe invers, ori chiar nu vrea una. Prima varianta nu prea merge, deci ramane a doua. Baiat mai ciudat decat el nu am mai vazut. Oricum, este destul de mare cat sa decida si singur pentru el, nu trebuie sa se bage o fetita ca mine in trebrile sale.

Acum stau in salon si ma gandesc. Am ajuns unde am vrut, si sunt pe cale sa descopar lucruri fenomenale. Practic, tot ceea ce doream, mi s-a implinit. Ceea ce ar fi imposibil pentru mine. Poate este doar un vis. Iar la un moment dat ma voi trezi in patul meu din Sapporo si ma voi uita la ceas, constatand ca voi intarzia la scoala. Asa ca voi da uitarii visul si ma voi intoarce la trista si plictisitoare realitate. Poate chiar as reusi, dar nu in totalitate. Nu as putea uita niciodata de el. De faptul ca de cand am inceput sa citesc acele carti am devenit o psihopata. O nebuna care avea impresia ca traia si ea acolo. In acel timp oriunde mergeam o aveam dupa mine. Citeam dimineata, in timp ce mergeam la scoala. Citeam in timpul orelor. Citeam cand ma intorceam acasa ...in timp ce mancam.

Singurul lucru care nu l-am facut, a fost sa incep sa citesc sub dus. La gandul asta incep sa rad singura. Jur ca de cand am venit aici am ras mai mult de cat am ras toata viata. Poate pentru ca ma simt bine. Nu, sigur pentru asta. Dar totusi, ceva nu este in regula. Naruto si Hinata se pare ca deja sunt impreuna. In doar cateva ore au reusit sa faca ceea ce eu nu o sa pot face nici intr-un an. Nu ma vad langa un baiat. Defapt, nu cred ca exista o persoana pe acest pamant care sa ma suporte macar o saptamana. Dar sentimenrul acesta pe care il am cam de cand am venit aici ...nu reusesc sa-mi dau seama ce inseamna. Sincer acum, cine nu s-ar simti atat de aiurea daca ar sta in aceasi casa cu Sasuke. Vreau sa spun, este ceva nemaipomenit. Nici nu-si da seama ce efecte provoaca doar prezenta sa. Daca ar veni in Sapporo cred ca nu s-ar mai intoarce in viata. Si-ar gasi sigur o sotie. Il vad deja cum merge spre altar, imbracat la costum. Cum naiba ma gandesc la prostii din astea ?

- Hei, ce se intampla ? Te-am auzit razand din camera.
- Ah pai, ma gandeam ...la ce fac Naruto si Hinata.

Cum de m-a auzit de acolo ? Am ras atat de tare ? Ce proasta pot sa fiu. Chiar ca am innebunit. Dar in loc sa dau si eu impresia ca sunt cat de cat normala, sperii lumea. Il intreb ce face de obicei cand se plictiseste. Iar el imi raspunde, dupa cateva minute de gandit, ca nu stie.

- Pur si simplu nu m-am gandit niciodata la asta. Am avut mereu ceva de facut.

Asta este ciudat. Dar daca ma gandesc mai bine, este ceva normal in tot ceea ce s-a intamplat pana acum ? Neavand altceva de spus, il intreb cand se va intoarce mama sa. Dintr-o data expresia fetei ii se schimba din una amuzata in una cu adevarat inspaimantata. Telefonul incepe sa sune, asa ca se duce sa raspunda. Lasandu-ma fara un raspuns.

Sasuke's POV

S-a dus la spital. A plecat ieri, si din cate stiu nu a mai stat niciodata atat de mult. Ridic telefonul si spun un "Alo" indiferent. Discutia nu a durat mult. Tot ce am putut intelege au fost doar cateva urlete si un "Sasuke, vino imediat !". Era sigur mama. Probabil s-a intamplat ceva grav. Dar oare ce anume ? Ma indrept in fuga spre iesire, dar imi amintesc ca nu sunt singur. Nu pot sa-i spun Sakurei. Ar vrea sa vina si ea cu mine, si ar putea, adica nu, sigur ma va incetini. In plus, daca ceilalti doi se intorc, intre timp, si nu ne gasesc acasa ? Asa ca ii spun ca m-a sunat o doamna in varsta, o prietena de a mamei, si mi-a cerut sa o ajut cu cumparaturile. Da din cap afirmativ si imi spune ca ea ramane acasa. Imediat cum ies, o iau la fuga spre spital si o caut. O caut si tot o caut, pana cand, intr-un sfarsit, o gasesc intr-o camera plina cu oameni raniti.

Unii dintre ei nu mai au picioare, sau maini. Altii sunt bandajati pana si pe fata. Sunt oricum prea multe persoane pentru o incapere atat de mica. Dublul, sau chiar triplul numarului limita. O vad intr-un colt, stand in genunchi si ajutandu-l pe unul dintre ei. Incerc sa ajung la ea dar, fiind in coltul opus al camerei, aceasta fiind la randul ei plina de oameni, trebuie sa ma strecor printre ei. Aud gemete peste gemete, si rugaminti la Dumnezeu de a le cruta suferinta. Oriunde imi indrept privirea zaresc doar rosu. Un rosu aprins. In unele parti coagulat, semn ca totul s-a intamplat cu destul timp in urma. In alte parti era perfect lichid, ba chiar se scurgea din hainele celor ce zaceau in pat. Un spectacol nemaipomenit. Si cand ma gandesc ca abia am mancat. Oh Doamne, cum ma gandesc la mancare imi vine sa fug in baie.

Dar mai bine ma abtin, de cat sa fac pe fetita in situatii de genul. O ating incet pe umar, iar ea se intoarce. Un zambet micut ii apare atunci cand ma vede, si ma ia imediat in brate. Fac si eu la fel, si o intreb ce s-a intamplat. Imi povesteste cum la un moment dat, in timp ce vorbea cu asistenta, s.a auzit un cutremur din partea de este a orasului. Au mers toti acolo si au gasit toti acesti oameni.

- Nu poti sa sti Sasuke. Erau unul peste altul, intr-o gramada. Parca cineva i-ar fi luat si pus acolo fara pic de mila. A fost atat de dureros ceea ce am vazut.

Zicand astea, a inceput sa planga cu lacrimi amare si sa ma stranga in brate. Off, asta mai lipsea. Si ce a spus ? Un cutremur in partea de est ? Partea opusa a Carlow-lui. Nimeni nu umbla pe acolo de ani. Iar vila Lanzon este in partea de vest. Nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat, aparent... Dar eu stiu foarte bine ca nu este o coincidenta. E imposibil ca dintr-o data sa apara atatia oameni raniti acolo. Sunt imbracati atat de ciudat. Nu am mai vazut asa ceva. Geci de un verde inchis, la fel ca chestia care o au in cap. Si sa nu mai vorbim de curelele care le au la mijloc. Toti ! Toti sunt imbracati in acelasi fel. Si au rani atat de grave. Ceea ce ...ceea ce ma face sa ma gandesc ca nu apartin acestui loc. Dar aunci cum au ajuns aici ? BUM, si zeci de persoane ranite apar. Merge si invers ?
Sus In jos
Continut sponsorizat




O dragoste imaginara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste imaginara   O dragoste imaginara - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O dragoste imaginara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-