Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Viata sau moarte?- jurnalul Chinei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mar 31 Iul 2012, 22:22

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei

    Buna! Ma numesc Sakuinotora, China, mai pe scurt.
    Am parul blond cu suvite negre, nebunia mea. Parul e lung pana la fund. Am ochii aurii si buzele rosii. Tenul meu este foarte palid si am obrajii trandafirii. Unghiile mele sunt lungi si ascutite date, cu un lac negru, iar modelul este un contur de ochi cu portocaliu, iar pupila este un punct de oja albastra. Modelul de pe unghii ma ajuta intr-o tehnica de genjutsu pentru control mental.
     Mai e ceva ce nu vam mentionat. Doua lucruri, de fapt.    
PRIMUL : Naruto, un tip blond cu ochii albastri, este fratele meu geaman.
AL DOILEA: sunt un jinchuuriki.


   CAP I: Adevarata China

China pov.
   Era vreo 09:00 a.m. N-aveam ce face.
   Eram in pat, inca in pijamale, desi ma sculasem cu o ora inainte. Eram cu ochii in tavan gandindu-ma la ce o sa fac in acea zi, cand, deodata, ciocane cineva la usa:
   -Of! Of! Nici dimineata nu ma lasa in pace! Vin acum!
   Inaintez usor, cu un mers lenes, in timp ce imi prind parul si il ascund intr-o sapca neagra. Nu de alta, dar Naruto este singurul care mi-a vazut parul, accidental, si asa vreau sa ramana. Ajung in fata usii. Cand sa pun mana pe clanta, se deschide singura , se loveste de perete si eu ma sperii. In fata mea apare Naruto cu fata acoperita de bluza lui si atunci ma infurii si ii dau una peste cap, si ii cade bluza de pe fata.
   -Au, China, nu mai da!
   -De ce?
   -Ca ma doare.
   -Pai de ce te doare?
   -Ca mai lovit! tipa Naruto facandu-ma sa tresar. Era prima data cand el tipase la mine. Era ciudat!
   -Daca mai speriat! Ce vrei?
   -Tsunade-sama te cheama la ea in birou.
   -Cine?
   -Baba Hokage.
   -A! Ma pregatesc si vin. Hai! Intra si asteapta-ma.
   Ma urc sus, caci am o casa cu etaj, intru in camera mea, deschid larg dulapul. Dupa 10 minute de holbat la sifonier, am ales un tricou blew fara o maneca, o pereche de pantaloni scurti albastrii, o pereche de adidasi albi, o sapca blew si o gentuta albastra. Dupa ce m-am imbracat, m-am dus la baie si m-am aranjat:
   -Asa! Acum sper sa nu-mi vada nimeni parul. Ma mai holbez 5 minute si in oglinda si cobor.
   Dupa 5 minute:
   -in sfarsit ai venit, fotomodelule! asa imi zicea Naruto pentru ca stau atat sa ma aranjez.
   -Macar am stil! zic eu dandu-mi ochii peste cap si facand fite.
   -Hai sa mergem ca la urma, iar arunca cu mobila dupa mine, zise el ingrijorat.
   -O, hai, nu exagera, zic eu uitandu-ma mirata la el.
   -Nu exagerez! Baba e nebuna!
   -Da, da cum zici tu.... zic eu plictisita.
   Trece un timp si am ajuns in biroul babei. Era o femeie care parea tanara, desi era batrana. Era blonda, un blond deschis, cu ochii albastrii.
   -Bunica Tsunade, am adus-o pe Sakuinotora! zise Naruto in gura mare. Atunci Tsunade se infurie atat de tare incat zise:
   -Nu sunt baba... si arunca un dulapior spre Naruto, dar fara sa clipesc m-am aruncat in fata lui, am facut o pirueta si am dat cu piciorul la dulapior arucandu-l pe fereastra, iar apoi m-am dus in fata ei si i-am zis cu o privire serioasa:
  -Nu te atinge de fratele meu!
   Naruto, mirat, ma intreaba:
   -Cum ai facut asta?
   La care Tsunade ii raspunde cu un zambet malefic simplu si la obiect:
   -Taijutsu.
   -Taijutsu? urla Naruto, apoi incepu sa rada cu pofta si zicand: Sakuinotora nu e ninja! E un om normal, un civil!
   Dupa care se intoarse spre mine si vazu ca incepusem sa plang. Apoi, speriat, m-a intrebat cu o voce grijulie 'Ce sa intamplat?'.
   -Naruto? Mai sti cand al 3-lea ne-a zis despre un nnja atat de intelept si puternic incat a facut un sacrificiu suprem? A renuntat la a fi ninja?
   La care Naruto mi-a raspuns mirat:
   -Da, de ce?
   -Eu sunt... acel ninja.
   -Cum? sari naruto ca intepatul, si continua. De ce mi-ai ascuns asta?
   -Am facut-o pentru tine! am tipat eu, si la urma am iesit teleportandu-ma acasa.


    Naruto pov:
   Era ciudat! Sora mea mi-a ascuns faptul ca e un ninja.
   De ce?
   Ii era rusine? N-are cum! Din cate am aflat de la bunica Tsunade, era un ninja de gradul S, e si jinchuuriki. Titlul de kage ar putea sa fie al ei numai batand din palme. Nu pricep!
   De ce s-a dat drept civil, candera, si inca este, un ninja foarte puternic?
   Am ajuns acasa la ea. I-am pus o groaza de intrebari, dar la toate imi raspundea cu 'Nu am avut de ales!'
  E totul atat de confuz... insa n-am timp de ganduri.



IMI PARE RAU CA E SCURT DAR NAM AVUT TIMP SA SCRIU MAI MULT.     URMATORUL CAPITOL VA FI MAI LUNG.
PROMIT!!!!!!!!! happy2  happy2  happy2  happy2
comm-uri plz a hug  a hug  a hug


Ultima editare efectuata de catre MayJin in Mar 09 Sept 2014, 15:45, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 00:45

Hey, am vazut ficul tau aici si mi`am zis sa intru mai ales ca titlul mi se pare chiar interesant.
Pai, ideea e interesanta.
Descriere...nu prea am vazut deloc.
Incearca sa descrii sentimentele personajelor, cum se simt ele...etc
Dialogul a fost mult si cam sec.
Puteai folosi vorbirea indirecta.
In rest...mi se pare totul in regula.
Astept sa vad cum dezvolti aceasta idee.
Spor la scris si la idei!
Kiss u, See ya! a hug kiss kiss


P.S.: Spunei unui moderator sa iti mute ficul unde trebuie, adica la Fan Ficuri cu Sasuke si Sakura happy kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 00:52

Buna draga mea uite ca asa cum ti-am zis am venit pe la ficul tau
Ce nu imi place la capitol si ar trebui sa schimbi:
-In primul rand acel eram de la inceput repetat in doua fraze una dupa alta arata cam urat si ar trebui data viitoare sa eviti asta
-Actiunea e prea grabita.Pare prea grabita asa ca incearca sa povesteti ca si cum ai povesti cuiva si ii dai toate detaliile
-Descrierea nu prea este ceea ce nu e bine.Incearca sa descrii ceea ce a simtit Sakura cand Naruto a aflat.
-Dialogul este lung si sec.Ar trebui sa mai renunti din el si sa pui mai putin.Nu trebuie sa faci un capitol numai cu dialog si actiunea e importanta ca doar oamenii nu vor sta tot timpul de vorba.
Acum imi place cum te-ai incadrat cu textul si mai ai mici greseli de tastare,dar oricine poate avea.
Povestea in sine imi place si ti-am spus toate cele de mai sus pentru ca si eu am scris primuol meu fic si nu a fost chiar asa de stralucit primul capitol si vreau sa te ajut sa te perfectionezi.
Abia astept sa aduci capitolul 2 si sa ma anunti si pe mine daca nu e deranjul prea mare.
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Viata sau moarte?- jurnalul Chinei J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 02:10

ACEST FIC NU ESTE POSTAT UNDE TREBUIE SI RESTUL AU SPUS FETELE
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Viata sau moarte?- jurnalul Chinei J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 12:50

Acest fic este postat în locul nepotrivit.

Îl voi muta la Fan Ficuri SasuSaku. dap !

Ai mai multă grijă pe viitor.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 18:53

okok dar yo nam scris de sasusaku
yo am scris de un personaj din imaginatia mea care e sora lui naruto
restul ramane asa um e in afara de sai sh sasuke care ei bn ma rog ii stiti
deci dragele mele ms de sfaturi sh o sa aduc sh nextu
pwp sh pers nop e sakura ci sakuinotora (Sachinotora) asa ca sper fara confuzii
ms inca o data sh pwp kiss kiss kiss
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 19:12

e foarte interesant ,vreu și eu nexstul cum vrei tu asa vreau și eu(daca se poate ma poti anuta cand pui nestul plase) a hug rock
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 19:36

CAP II: Misiunea
China pov:
Nu pot sa cred...
Ce am ascuns timp de 5 ani, s-a dezvaluit intr-un minut.
Of, Naruto. Daca ai sti de ce am ascuns asta...
Iar ciocane cineva la usa. Nimeni nu ma lasa in pace niciodata. Ar fi total aiurea sa ascund asta acum... dar totusi. Ador mai mult viata normala, decat cea periculoasa, de ninja. E mai putin periculoasa. Nu mai traiesti la limita, cu gandul ca pericolul e dupa fiecare colt. E perfect.
Deodata ciocanitul, din ce in ce mai insistent, ma trezeste din gandurile mele. Ma enervez si cobor. Inainte sa deschid usa, imi pun o caciula pe cap, si deschid usa trantind-o de perete si urland:
-Ce e? Ce vrei? Daca omu' nu raspunde inseamna ca ori nu e acasa, ori nu vrea sa fie deranjat! Ce e? De ce ma tot sacai atat? spun eu cu ochii inchisi crezand ca e Naruto.
-Imi pare rau! Nam stiut ca deranjez.
-Da, da sigur! apoi deschizand ochii si ridicand capul, am vazut un tip cu ochii negrii ca cel mai intunecat abis si parul negru rebel.
Ma pierd in ochii lui, dar imi revin repede foarte dezinteresata. Ma uit putin la el. Incerc sa-l citesc din privire, insa nu prea reusesc. Imi fac repede curaj incercand sa elimin admiratia si nesiguranta si-l intreb pe un ton derios si plictisit:
-Tu cine esti?
-Ma numesc Sasuke Uchiha.
-Asa, si? Ce vrei?
-Ai o misiune noua.
-Stai sa ghicesc... Tsunade te-a trimis.
-Da. Hai, trebuie sa vii.
-Bine, bine, da lasa-ma sa ma schimb. Hai, intra! zic eu poftindu-l inauntru. Ma intorc repede!



hei maine pun continuarea
comm-uri in continuare plz
P.S. : CAPITOLUL nu e terminat
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 19:43

Hey, mersi ca m`ai anuntat.
Interesant capitol, dar din nou....lipseste din descriere.
Incearca sa descrii mai mult cum s`a simtit ea cand l`a vazut pe Sasuke.
Asa...si...dialogul...putin cam sec.
Sper ca nu te`ai suparat pe ce am zis.
Spor la scris si la idei!
Kiss u, See ya! kiss kiss kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 20:21

Deci vad ca ai mai evoluat de la primul capitol chiar daca putin si actiunea nu mai e asa de grabita,dar ai grija cu dialogul ala ca e cam sec si nu arata prea bine.
Descrierea cam lipseste si ar trebui sa incerci sa te pui in locul persoanjului sa vezi ce ai simti si ce ai gandi si sa le transpui in fic.
Daca vrei poti face si in asa fel incat sa existe si ceva suspans la sfarsitul unui capitol.Asa este mult mai interesant din punctul meu de vedere si nu pare ca si cum ai citit o simpla povestioara.
Oricum imi place ficul si cum ai evoluat si sunt sigura ca pe parcurs vei ajunge sa scrii capitole foarte reusite,iar noi nu vom mai avea de ce sa iti atragem atentia.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Mier 01 Aug 2012, 20:41

mersi scumpelor
apreciez
si nu mam suparat
pwpici
Sus In jos
~Dyenutza~
Academy Student
Academy Student
~Dyenutza~

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Unde vreau Unde ma aflu Sunt aici Aici cu tine
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tequila
Stare de spirit Stare de spirit : obisnuita

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 02 Aug 2012, 12:06

hey frumoasa poveste astept continuarea dar sicer parca titlul e nepotrivin nush asta e doar parerea mea dar oricum astept nextul anunta-ma te rog fun
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 04 Aug 2012, 13:31

mersi ca mai anunțat a hug dance2
Im place abia aste nexst
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 09 Aug 2012, 20:06

am adus continuare si scuze k nam mai postat insa nam mai avut timp
continuarea:

Urc sus, si imi iau o bluza gen chimono fara maneci, roz cu norisori albi si o pereche de colanti negrii trei-sferturi. Imi mai iau niste sandale si o geanta stil borseta, cu emblema Konoha pe ea, in care im tin armele, iar pe cap, o bereta. Bineinteles, eu speram sa nu lupt, asa ca peste haine mi-am pus un chimono de acelasi model cu bluza.
Cand cobor Sasuke se holba la mine, insa eu ii spun nepasatoare:
-Ia-ti privirea!
-Tu mergi in misiune, nu la parada.
-Si ce oricum n-o sa lupt!
-Dar...
Inainte ca Sasuke sa termine ce avea de spus, eu deja o luasem inainte fara sa stiu misiunea.
-China! zise Sasuke.
-Ce?
-Mergem la iesirea din Konoha.
-Bine!
Ajunsi acolo, am vazut 13 ninja si un caine. Toti ramasesera cu gura cascata cand ma vazura.
Era liniste, insa cineva a intrerupt-o:
-Buna! Eu sunt Iamanaka Ino! zise o fata blonda, un blond foarte deschis, cu ochii albastrii.
-Eu sunt Shino Aburame! zise un tip cu guler pana la nas, si cu ochelari de soare.
-E-e-eu... s-s-sunt... Hinata Hyuuga, zise o fata cu parul albastrui, lung si ochii lila.
Prezentarile au tot continuat asa pana cand au ajuns la un tip cu parul prins in coada si cercei in urechi:
-Eu sunt Nara Shikamaru. Tsunade-sama mi-a zis sa te las pe tine sefa...
-Hei, hei eu nu m-am prezentat. Eu sunt Sai. Pot sa-ti pun o porecla? zise un tip cu aceeiasi ochi ca a lui Sasuke.
-Bine! zic eu plictisita, in timp ce ceilalti se dadeau cu cativa pasi in spate.
Sta baiatul, se gandeste, si eu ii zic:
-Grabeste-te!
-Cicalitoarea! zise el cu un zambet larg, iar eu cand am auzit i-am dat un pumn de a trecut prin zidul de protectie, iar cand ceilalti au vazut au zis cu totii in cor: "Auuu!!!...".
-Asa-i trebuie! zic eu, in timp ce imi frec mana. Shikamaru, zi mai departe!
-Misiunea e sa adunam informatii despre Oroccimaru si Kabuto.
Aceste vorbe mi-au fulgerat inima. Ma pierdeam in amintiri dureroase legate de fostele mele colege, care din pacate au murit. O voce ma strigat. Dar cine? Nu sunt in stare sa deslusesc lucruri. Aceasta durere din amintiri ma apasa din ce in ce mai tare. Parca vad acele imagini cumplite in fata mea. Acea imagine zguduitoare care cerseste indurare. Acele fete care sunt pline de sange si care se vaita de durere. Pur si simplu e zguduitor.
-Sakuinotora-chan...e-e-esti...b-b-bine? zise Hinata speriata.
-Da, sunt bine! Hai sa mergem!
-Dar, nu faci echipe? zise Shikamaru mirat.
-Nu!
-Dar...
-Am zis ca nu! Impreuna e mai bine. Stiti cum se zice: "Unul pentru toti/Si toti pentru unul!". In plus nu pot sa va las sa muriti. Hai! Nu mai stati!
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 09 Aug 2012, 20:07

o sa ma revansez punand alt cap
hai k acum il pun
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 09 Aug 2012, 20:27

CAP III: Misiunea II

Shikamaru pov:
Ce fata ciudata! Dupa ce ca vine in misiune inbracata intr-un chimono in care nici nu poti sa te misti, in sandale si fara arme, dupa ce ca nu face perechi, se mai da si mare sefa.
Ce iritant! Nici nu sare, nici nu fuge. Ea merge!
Huh? Ce e asta? Akamaru e fara Kiba? Unde e Kiba?

Kiba pov:
Wow ce tare e fata asta! E draguta, insa imi aminteste de cineva, dar cine?
Huh? Ea spune ceva, dar ce? Of! Nu pot s-o aud!
-Akamaru? Vino!
Dupa ce l-am chemat pe Akamaru am luat-o in fata si am lasat-o in urma crezand ca o sa vina si ea, dar m-am inselat.

China pov:
Oh! M-a pus cu incepatori. Si ce e cu pustul ala Kiba? Crede ca o sa ma iau la intrecere cu el?
Si de ce a trebuit sa-mi dea o misiune legata de Oroccimaru si Kabuto?
Huh? Aaaaaa........ o ploaie de kunai-uri! Trebuie sa-i anunt si pe ceilalti!
-Kunaeeee....... tip eu cat ma tine gura, si continui: din spateeee.......
-Ce?... zice Naruto, si apoi ne-am adapostit toti dupa niste copaci.


Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Lun 13 Aug 2012, 15:03

e bine dar vreau nesxt cat de repede posibil biciuitor
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:43

-O.K. Asta a fost pe aproape. Gasim un loc si campam, zic eu serioasa gandindu-ma la ce a fost, mai exact la ploaia de cutite ce aproape m-a atins.
-Dar... incepand Ino o propozitie, dar eu n-am lasat-o sa termine zicand:
-Nici un dar! Mai bine ma trimitea singura. Era mai sigur. Sau daca azi dimineata nu param necugetat lovitura babei, nu se ajungea aici! Nu vreau sa va pierd ca pe fostele mele colege! Asa ca taceti, si faceti cum va spun eu! urlu eu cu lacrimi in ochi, de parca as fi fost la o inmormantare si urlam la mort sa se trezeasca, in timp ce ceilalti se mirau de spusele mele. Mai incolo, la o distanta de 5 minute, e o cascada. Merg sa fac o baie. Sa nu va indepartati! zic eu mai mult urlat si plec in graba.

Naruto pov:
-Wow! Ciudat chiar si pentru ea! am zis eu.
-O cunosti ma intreba Sakura-chan.
-Da, e sora mea!
-Dar nu seamana cu tine, zise Kiba.
-Da, stiu! Asta ma nelinisteste. Se presupune ca suntem gemeni, insa nu vad nici o asemanare...
-Gemeni???... zisera cu totii in cor de parca vazusera nustiu ce fantoma, sau mai rau: pe Babasare.
-Deci... daca sunteti frati, pui o vorba buna la ea pentru mine? intreba Kiba.
-S-o crezi tu p'asta! zic eu, iar apoi toti am inceput sa ne certam sa ne batem sh chiar sa neparuim in cazul fetelor.

China pov:
Ah! Ce buna a fost baia! Dar, ce se... Of! Astia se bat aici! Gata! M-am saturat!
-Clone jutsu! Elementul Apa-Gura de Sarpe!, (am uitat sa va spun ca pot sa controlez toate cele 5 elemente) si intr-o secunda tot locul era plin de clone si erau si uzi pe deasupra.
Dupa ce i-am potolit, nu m-am mai putut stapani si am inceput sa tip ca descreierata:
-Ce faceti aici? Asta e o misiune, nu un concurs de "Cine bate pe cine?"! Daca nu interveneam eu, voi cat mai aveati de gand sa va bateti? O zi, doua, trei? Va numiti ninja? Un ninja e serios tot timpul! Un ninja face sacrificii pentru asi termina misiunile si asi apara camarazii si satul! Daca satul era in alerta maxima si voi erati trimisi sa aduceti ninja raniti, tot asa va bateati? Asa faceti si in fata inamicului? Am zis ca nu va las sa muriti de adversar, nu de mana mea! auzind asta toti au incremenit.
Naruto: -Surioara...
China: -Acum sunt surioara ta, nu? Dar cand erai suparat pe mine ca ti-am ascuns faptul ca sunt ninja? Atunci nu mai eram surioara ta, nu?
Naruto: -Pai, stii...
China: - Vrei sa fiu cum eram inainte sa ma dau drept civil, nu? O.K. S-a rezolvat! De acum o sa fiu ca atunci!
Ino: -Hai, nu fi dura cu el! El e un idiot... Dar ce nai...

__________________________________________________________________hei scz k n-am venit mai repede u nextu dar de cate ori incep ma distrag niste ganduri care imi spun ceva de genul:
" Lasa asta! Dute sh vezi dak au pus fetele nextu la ficurile lor!"
asa k de acum in colo o sa ma revansez pt fiecare zi in care n-am pus next
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Joi 16 Aug 2012, 19:10

happy bine atunci așa să faci să spui nexstu
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Vin 17 Aug 2012, 19:10

bnbn hai k am venit sh u nextu
_____________________________________________________________________ CAP III:5 cozi
China pov:
Vorbele lui Ino m-au facut sa ma uit in jur si Naruto speriat imi zice:
-China?
-Da?
-Ce bijuu ai?
-5 cozi. De ce? zic eu mirata de intebare.
-Si ce culoare are? zise Naruto in continuare facandu-ma sa-mi ies din minti din cauza atator intrebari.
-Alb! Normal! Doar e un lup de zapada! zic eu enervandu-ma si invartindu-ma atat de zapacita, de parca eram un titirez care nu vroia sa se opreasca, incat in fata mea a aparut o coada alba si pufoasa. M-am speriat atat de tare incat eram gata-gata sa lesin.

Kiba pov:
Wow! Deci asta e 5 cozi. Dar ea nu arata ca un lup, ci parul ei lung sh alb care ii iese din bereta, ochii ei albi, si... stai putin... aia sunt... da, sunt! Are niste colti mai mari decat ai mei si a lui Akamaru. Si acel sarpe urias care iese din tufis... Ia stai! Stop cadru! Sarpe???... Oh, nu! Este...

_____________________________________________________________________scz k e scurt dap asta e nu prea am avut timp
ia sa vedem cine ghiceste cn era cu sarpele?
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 18 Aug 2012, 13:20

Orihimaru scuze nu stiu dar cred ca lam scriz gresit,ori cum im place nexst dar e cam scurt dar nu conteaza nexst mersi ca mai anuta
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 18 Aug 2012, 17:38

Acum ca nu am mai trecut de ceva timp pe aici am sa-mi spun parerea fata de fiecare capitol la care nu am comentat.
Continuarea capitolului 2:Ei bine actiunea este si ea grabita si vreau sa spun ca si plictisitoare.Vad mereu cum toti se prezinta si mereu unul dintre ei isi ea bataie. can\'t see !!!
Dialogul foarte lung si extrem de sec,sa nu mai spun ca si plicticos.Chiar unele faze sunt mult prea plicticoase si pot spune ca si aiurea.Pe viitor incearca sa dezvolti mai mult dialogul daca ti neaparat sa au mult dialog intr-un capitol.
Descrierea se pare ca este in pom si acel pom pe undeva prin aer ca eu nu o vad.Poate ca nu am vazut eu bine,dar ultima data cand am verificat imi purtam ochelarii.Acum incearca sa descrii mai mult sentimentele.Mi-a placut mult cum ai descris ce simtea ea,dar puteai sa dezvolti mai mult ideea aceea ca sa simt tristetea din sufletul ei.
Greseli de tastare ori de ortografie nu am vazut si cam atat am avut de spus aici.

Capitolul 3
Foarte scurt si acum chiar e mai scurt capitolul decat prevede legea care este sfanta.Acum serios incearca sa le faci mai mari capitolele pentru ca din cate stiu eu regulamentul nu prea e de accord si asa iti poti pierde din cititori.
Ai povestit din perspectiva a trei personaje ceea ce inseamna ca trebuia sa fiu chiar dublu ca marime fata de cum este.Cam putin ai povestit din perspectiva lor povestea este cam prea plictisitoare si banala.Incearca sa pui in capitole chestii originale nu ceva ce gasesti in orice fic cu tema ninja.
Pe viitor draga mea as vrea sa vad capitole mai mari nu ca asta.

Capitolul 4 sau continuare a capitolului 3
Ceva mai lung de data asta,dar dialogul din prima parte a acestui capitol cam sec.
Eu nu am inteles de ce ei s-au luat la bataie asa din senin.Explica te rog si celor cu mintea mai scurta asa ca mine ca se pare ca mi-a scapat mie ceva acela fiind mtivul bataii lor.
Mi-a placut cand China i-a certat ca sa zic asa si a fost frumos,dar cum ti-am mai zis descrierea aia nu prea o ai in capitole ceea ce e rau.

Nu e nimic ca nu pui nextul repede.Si eu in multe dati ori ma apuc sa fac ceva ori nu am chef si asa uit de nexturile de la ficurile mele.Nu conteaza cat de repede pui un next ci cat de bun il faci asa ca sper ca pe viitor sa nu mai gasesc capitole mici la tine ca nu stiu ce iti fac biciuitor si acum sper ca te-am ajutat si apropo scuze ca nu am mai venit sa comentez,dar m-am revansat acum cu asta.
Si sa nu uit cred ca mai aveam putin si faceam un comentariu cat un capitol de fic.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:37

he... da pai sa stiti k dak tot ai zis sa explic um sa pornit bataia:

______________________________________________________________________
CAP III: Misiunea II
autor pov:
Pai dupa ce China a plecat, Kiba l-a intrebat pe Naruto daca o sa puna o vorba buna pt el, iar acesta i-a zis ca nu.
Atunci Kiba a inceput sa se certe cu Naruto zicand intruna ca el pana la urma o sa iasa cu China si el nu o sa-i poata sta in cale, iar ceilalti vazand, s-au bagat incercand sa-i desparta insa au sfarsit luandu-se cu toti la bataie, unii tinand cu Naruto, altii tinand cu Kiba, insa dupa 5 minute ei n-au mai tinut seama daca tin sau nu cu aceeasi persoana.
______________________________________________________________________
pai asta a fost cam din ce sa pornit cearta deci sper k o sa intelegeti
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:38

Da acum chiar am inteles si cred ca intr-o cearta asa chiar ca nu mai ti cont si te bati cu oricine iti vine in fata.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:51

pai ce?
nati vazut ep ala u Sora din Naruto shippuden?
Naruto era u Sora sh pana la urma sora a dat u piciorul in naruto sh naruto intreba intruna ca prostul: "De ce dai? Nu suntem in aceeiasi echipa?"
deci.......
in plus asa au facut sh baietii dl mn din cls odata: doi contra doi sh 4 au sarit sai desparta da pana la urma a fost lupta de toti contra toti


Ultima editare efectuata de catre sakuinotora in Dum 26 Aug 2012, 14:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Viata sau moarte?- jurnalul Chinei Empty
MesajSubiect: Re: Viata sau moarte?- jurnalul Chinei   Viata sau moarte?- jurnalul Chinei I_icon19

Sus In jos
 

Viata sau moarte?- jurnalul Chinei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-