Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Va place ficul creat de mine?
Da.... il iubesc, ai talent si vreau sezon 2
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_lcap72%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_rcap
 72% [ 26 ]
Stii, chiar cred ca ai talent si...chiar ai talent nu zic in gluma.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_lcap22%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_rcap
 22% [ 8 ]
Hmmm.... nu cred ca este asa de frumos mai incearca.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_lcap6%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Nu, il urasc, cine ar fi asa de nebun sa citeasca asa ceva, e dezgustator
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Iac..... doamne mai urat de atat il pute-ai face?
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 36
 

AutorMesaj
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 10:36

how sweet kiss in love
draga mea adu mai repede nextul ca mor de nerabdare, vreau sa stiu ce se intampla...:))
mersi de anunt
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 12:46

Am citit si ultimul capitol din sezonul 1, insa stii si tu, lenea e mare lough
Buun, ma bucur ca ai adus sezonul 2 <3. Stii ce nu imi place? Estetica primului capitol din sezonul 2.
Faptul ca ai subliniat cuvintele, ingreuneaza mult cititul, la fel si bold-ul. Poate altora le place, si eu
sunt pe dos, dar na. Soarta =]]. Inca o intrebare: de ce nu ai scris pe tot randul?
Acum, tu decizi cum iti aranjezi creatia in pagina puppy eyes. Sorry daca te-am suparat.

Hm, deci nu au murit? Slava Domnului. Poate ca erau ei impreuna, acolo, in cer, dar mie tot nu imi placea =]].
Ma bucur ca sunt vii, aici, pe Pamant <3.
Hm, si Daisuke a picat in cap? =]] Cum a zis si Temari, e batut in cap ca tatal lui scump :))
Cine intra pe usa? Copiii?

Astept continuarea. Voi incerca sa comentez, insa scoala imi ocupa destul de mult timp.
Spor la scris si la idei, si nu uita sa ma anunti.

-Zbyee kiss-
Claudia
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 13:35

hey hey hey scumpi mei in love
Am sa aduc nextul sezonului 2 poate astazi sau maine.... depinde de idei:;;):
Poate acuma cand ma duc la cumparaturi ma dau cu capul de perete "Inspiratie".... happy2
nush sigur nervi!

Va pupaces kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 16:01

Un vis? huh? Eu chiar am crezut ca e real totul. lough Ma bucur ca e bine si nu a murit. dap ! Sper sa iti vina inspiratia azi si sa aduci nextu. Anunta-ma si pe mine.Bye! hi!


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Lun 22 Oct 2012, 22:22

srry srry ca nu am mai comentat de multa vreme insa a inceput cls a VIII-a si nu e asa de usoara pe cat credeam . ce pot spune ficul tau este foarte genial si ma uimeste din ce in ce mai mult , spor la scris in continuare si normal la idei. TE PUPACESTE Lola kiss
p.s: sa ma anunti ca de fiecare data happy2



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Arptg
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 00:20

lola, sora mea am crezut ca mai uitat sad sad Pe bune acuma sunt fericita ca me-ai dat un com si stiu ca nu te-ai sup pe mine dap ! dap ! Acest capitol til dedic tie si lui Temari care ma-ti srpijinit de la inceputul ficului si sper sa ma sprijiniti pana la sfarsit. Va las sa cititi si va pooop dulce... lectura placuta.

Capitolul 2.

In a treia secunda isi face aparitia insfarsit si.... omg .... nu se poate... nu poate fi ea.... totul parca era un vis.... era fata aceia care imi zisese ca „Bine am venit printre ele.”

- Sakura... , ucidel... nu este Sasuke... este....
Si ma trezesc tresarind in patul de spital. Cum...? Parca m-am mai trezit o data? O nu, stiu ce s-a intamplat. Cand mori se spune ca ai intrat in visul visului tau. Deci eu am reinviat cum s-ar spune. Deschid ochi incetul cu incetul si ma uit in partea dreapta cu speranta de al vedea pe Sasuke. Nu ii gasesc privirea aceia a lui blanda. Ma uit in stanga nu vad nimic. In momentul acela ma ridic in fund dar logic ca nu pot. Abea a cincea oara reusesc si eu sa ma ridic. Imi ridic perna cu grija in asa fel in cat eu sa pot sta mai sus. Cand ma asez si eu mai confortabil in camera intra insusi Naruto care atunci cand ma vede cheama doctorul si ma ia in brate. Adica Ma darama. Cum stateam eu asa pe spate cu perna in jurul coloanei acesta imi sare de ma darama si cad odata cu el in cap, logic.

- Narutooooooo..... Si ii dau un pumn de il bag in pamant.
- Sakura-chan.... nu trebuia sa dai asa de tare intelegeam si cu vorba buna.
- Ba nu Naruto, te inseli, daca mai faci asta o data iti sap groapa , pe pun pe tine acolo si te ingrop de viu. Si dupa 5 minute ti-as fi dat drumul caci imi esti simpatic. Dar nu baga asta pre mult la cap. Oricum unde este Sasuke? Si copii? Si tot ce am cladit cu el.
Naruto se uita la mine ca la poarta noua. Ma uit si eu la el cu o fata intrebatoare si ma intreaba cand am facut eu asa ceva???

- Cand am stat cu Sasuke, sti tu , nunta, copii, Daisuke, Sasuki, si ceilanti?
- Sakura, ai inebunit.
- Naruto, pe bune nu mai incerca sa mai imi faci farse deastea, stiu ca sti despre ce vorbesc.
- Sakura, Sasuke nu s-a intors de la Orochimaru....
- CUMM? Sarpele ala mai traieste???? Urlu eu ca disperata prin camera, cred ca s-a auzit in tot spitalul.
- Sakura, Orochimaru nu este mort, si nici nu a fost.
- Ba eu l-am omorat. Naruto ma faci sa ma enervez rau de tot.
- S-S-Sakura-chan serios nu a fost omorat
- Naruto nu mai face pe pros*u cu mine ca nu iti merge, dati-as una in mingi...
Naruto auzind ultima parte pe care am urlato se tine cu mana de Aham si imi zice cu niste ochi milosi ca el nu stie sa il fi omorat cineva. Dintr-o data aud pe cineva care se ascunde dupa pat. Ma duc si ma uit si surpriza, era chiar Sasuke care imi inmaneaza un buchet de flor si imi spune ca tot a fost doar o pacaleala pusa in aplicare de el si Naruto. Cand am auzit imi venea sa ii omor pe amandoi.Deodata usa se deschide brusc si pe ei intrata cei 4 copii ai mei care de cum m-au vazut me-au sarit in brate dandu-ma a doua oara in spate si cazand in fu*d. Cred ca astazi o sa fie ziua cazaturilor pentru mine. Printre ei se afla si Shizune, stiti voi secretara doamnei Tsunade, adica Mama. Aceasta cu o privire plina de lacrimi se duce fix la doamna Tsunade. Stiu asta pentru ca s-a auzit srigatul ei de succes pana la spital. Oricum nu ma pot gandi la alt ceva decat la vizul acela care mia ramas implatat in minte. Si daca Orochimaru este cu adevarat in viata. Ar trebui sa mor a doua oara. Adica sa cred ca am murit a doua oara. Nu stiu nici ce sa mai cred. La gandul asta o perla isi face aparitia pe fata mea, bufnindu-ma plansul. Totul a fost doar un vis. Nu are cum. Tot ce era acolo era minunat, cu Sasuke cu toti , mie dor sa mai stau acolo. Vreau sa merg inapoi. Dar presimt ca nu o sa merg prea curand... Copii vin langa mine ma imbratiseaza si ma intreaba ce am dar din acest lucru ne intrerupe Mama care a intrat pe usa mai rau ca un uragan...



Sper ca va placut si va poop lasati comm si spunetiva parerea kiss
PS. Capitol necorectat


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 14:06

Hai ca sunt si eu prima de data asta. Deci sincer prima data chiar am crezut ca nu a fost real tot si ca Naruto vorbeste serios. Deci a fost char super faza asta. Astept nextu sa vad ce se mai intamplaa ca sunt tare curioasa.


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 15:53

superb capitolul happy imi place la nebunie
draga mea adu mai repede nextul ca mor de nerabdare happy
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 16:17

Am o lene de ma doare, si cand ma gandesc ca mai am o groaza de facut, parca se accentuaza :))

Sa revenim:
Mi-a placut capitolul, a fost frumos. Pana la partea aia unde spune Sakura ca Sasuke a iesit si i-a dat un buchet
de flori, ma gandeam deja la enşpe mii de carari pe care o poate lua ficul tau[in sensul ca eram pregatita sa aflu ceva neasteptat].
Ma bucur totusi ca situatia a ramas la fel cum o stiam noi, cu personajele noastre, aici, pe pamant. <3
Ai avut niste greseute de tastare care s-au strecurat pe acolo hmm...?!.
Ma bucur ca ai rezolvat partea cu asezarea in pagina. Sper totusi ca nu ai facut-o doar pentru ca ti-am spus eu asta.
Nu trebuie sa ma multumesti pe mine dap !.
Astept continuarea ca sa pot vedea ce intorsaturi va mai lua povestea ta.
Spor la scris si la idei.

-Zbyee kiss-
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 18:45

Rainbow .... think
Am vrut sa fac un fic in care sa ii pot multumii pe toti dap !
Dar nu cred ca multora le place ficul meu deoarece nu am prea multi cititori sad
Oricum, apreciez ca imi citesti ficul si iti multumesc..... a hug
Adica va multumesc la toti cei care imi citesc ficul jos palaria in fata
Nextu o sa il postez ori sambata ori duminica nervi!
Pentru ca sapt asta nu prea o sa ma cum ca o so tin numai in teste si in ascultari nervi!
Si asa am o nota proasta la mate.... nervi!
Oricum sa nu va bat pe voi cu problemele mele happy2
In continuare o sa vedeti ca Sakura isi da seama ca nu ea sa salvat ci.... Nu va zic ca atunci ar fii o problema mare pt mn. ;;)

E.A Va pupaceste pe toti kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Evil Angel in Dum 28 Oct 2012, 16:20, editata de 1 ori
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mier 24 Oct 2012, 11:03

Dau edit,dar nu akm kă am puțină trb,dar o s-o fak...xD Yubitha ai cititori,dar nah ști și uh cum e lenea asta...orkm revin


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 28 Oct 2012, 16:50

Capitolul 3.

Copii vin langa mine, ma imbratiseaza si ma intreaba ce am , dar din acest lucru ne intrerupe Mama, care a intrat pe usa mai rau ca un uragan stigand „Sakura, iubita mea te-ai trezit”. Vine ma ia in brate si ma intreaba daca me-am revenit complet sau mai am nevoie de odihna?. Nu apuc a zice nimic ca mi-o ia inainte si imi zice ca mai am nevoie de odihna. Deci daca erati acolo, ziceati ca este una daia nebuna. Serios... Hmm... dar totusi ma intreb cine ma reinviat. Stiti de ce spun asta?.... pentru ca a ma trezi din visul, visului meu trebuie ca cineva sa faca o incantatie foarte straveche care ar putea sa il reinvie pana si pe ala rau. Ma duc sa ma intind in patul din spital si adorm cu gandul la cine ma reinviat. In vis mi se arata....

...Flash.....Back... in.... the....dream...

- Sakuraaaa.... Sakuraaaaa.... Sakuraaa imi urla in cap eu-l meu interior.
- Daaaaaaa. incep a urla eu la el
- Uitate in fata....
Fac exact ce zice eu-l meu interior si ma vad pe mine moarta si pe .... Omg .... nu are cum sa fie el....Este chiar ... KABUTO.

- KABUTO. Urlu la el ca disperata ,dar nu raspunde.
Ma uit imprejur si ii vad pe toti raniti. Fug spre ei dar parca ma indepartez. Ma uit la Kabuto si il rog sa ii salveze pe ei si sa imi ia mie viata. Vad cum se indreapta spre Sasuke si un zambet imi scapa de sub buze.
Dar in loc sa il salveze , acesta il taie cu kunaiul pe burta si ii scoate matele din el. La vazul acestui lucruii arunc un kunai spre el si speram ca il va atinge , dar kunaiul dispare si apare in spatele meu nimerindu-ma si facandu-mi o gaura in spate de toata frumusetea. Kabuto vine spre mine si incepe a imi scoate si mie matele si radea cu toata pofta. Dar vine Mama si atunci face toata chestia asta cu invierea. Doamne ce mult o iubesc eu pe mama. Urlu la ea sa ma lase pe mine si sa ii salveze pe ceilanti dar nu ma aude. Observ cum spiritul ei invocat adica viermele acela, vine si ii vindeca pe toti ei trezindu-se din moarte si revenin la viata exact cum era inainte. O aud pe mama cum plange ca nu ma putut salva si la un moment dat totul se sterge . Se face negru, din ce in ce mai negru, si dintr-o data in fata mea apare o groapa care era plina cu lava, si jos era diavolul ce parca astepta pe cineva.

- Sakura, vino la mine, lasati copii, familia si prieteni si vino la mine.
Eram hipnotizata de tot ce se intampla in jurul meu. In ochi nu mai aveam nici un pic de stralucie.... nimic. In a doua secunda fac un pas si cad direct in groapa cu lava. In timp ce cadeam simteam cum cineva ma intepa cu ceva in stomac si apoii.... ma trezesc brusc.

And.... Flash... Back... in...the... dream.

Eram transpirata si respiram greoi iar Sasuke se uita la mine de zici ca a vazut o fantoma.

- Sakura,... nu te misca , in spatele tau este cineva.
Ma uit in spate si o vad pe cea care se crede eu.... Da cea cu parul pe fata. De data asta isi ridica fata si il priveste si pe Sasuke si pe mine. Sasuke vroia sa se bage intre mine si ea. Ii fac semn sa nu se bage. Se uita la mine cu fata ei infricosatoare si dintr-o data un zambet urias ii apare pe fata. Isi intoarce capul ca ochi sa fie inlocul gurii si gura in locul ochilor. Doamne imi este frica de ea. Oricum aceasta imi zice ca de data asta am noroc, dar data viitoare nu mai scap. Nu inteleg parca eram aliate, nu eram dusmani. Cred ca stiu eu prost, dar na. Doamne acuma imi este si frica sa mai dorm , cand ma gandesc la Sasuke cum era macelarit de jav*a aia, si cum era el, doamne.... la gandul asta ma bufnit plansul, iar Sasuke a venit langa mine si a zis ca totul o sa bine. Nu mai zic nimic si cu lacrimi in ochi ma ridic din pat si merg spre iesirea din spital. Ma transform in monstrul dinauntrul meu si merg spre padure. Dar mai intai trec pe la mama si ii multumesc. Aceasta uimita ca am plecat din spital , se uita la mine si imi zice daca sunt bine si imi tine si o morala de 5 minute, ca i-am zis ca ma grabesc caci alfel ma tinea vreo 4 ore. Dupa ce termin cu vizita doamnei Tsunade, merg direct spre padure unde dau de cineva. O fata foarte frumoasa care arata ca un inger cobora-nd din cer si lasand-ui pe toti cu gura cascata de la vocea ei superba care te atragea din ce in ce ai mult. Ma duc spre ea si se opreste din a mai canta. Ma uit un pic la ea si vad cat de frumoasa este. Are parul alb ca laptele si niste ochii rosi spre roz superbi, avea aripile albe la spate si era tot un zambet, iar ochii ii avea plini de bucurie si veselie de parca acolo ar fii un belsug sau ceva in genul asta. Era superba mai pe scurt.

- Sakura.... imi zice ea cu o voce catifelata.Ma uitam la ea miratasi cu o intrebare in gand imi zice: Am venit aici pentru ca ma trimis Domnul aproape de tine sa te apar si sa te protejeaz de cel rau pentru a nu iti mai face asa de mult rau, dar in acelasi timp am venit si pentru a te face pe tine mai bucuroasa , ca sa nu mai fii asa de trista. Apropo, pe mine ma cheama Azmaria Apostol.
Ma uit cu blandete la ea si apoi ma intorc si ii zic un „multumesc” stins dupa care ii zic ca trebuie sa ma antrenez asa ca ar cam trebui sa stea deoparte pentru a nu fii ranit sau mai grav omorata. Aceasta imi explica, ca ea nu are cum a fii omorata pentru ca este un inger ce a venit pentru mine si nu ma va parasi pana ce nu voi da contu. Si nu... nu coltul pe care il trec mereu ca sa ajung acasa ,ci coltul pe care eu voi muri, evact ca voi. La un moment dat toti ne ducem in groapa si sfarsim a fii una cu pamantul si cu apa ce trece si prin pamant si ajunge pentru a nu murii doar asa de dragul de a muri, ci pentru a ne hrani oasele pentru mai mult timp, ca sa nu ne descompunem dupa cinci minute de la inmormantare. Ma duc si ma antrenez timp de vreo 3 ore sa zic. Nuuu.. zic putin. Cand am plecat de la spital era pranzul adica vreo 12 :15 si cand am plecat de la locul de antrenament era vr-o 22:30. Eram super ranita si Azmaria a venit si ma luat de o mana ce a pus-o pe gatul ei ducandu-ma acasa. Ajunsa acolo in observ pe Sasuke care statea pe un scaun si era super ingrijorat. Cand ma vazut a venit langa mine si ma luat pe sus punandu-ma in pat. Se uita la Azmaria si ii multumea de zeci de mii de ori. Aceasta ii zice ca nu este nimic , si au tinut-o asa un sfert de ora cred, daaaa ca ma luat pe mine somnu.

A DOUA ZII

A doua zii de dimineata cam pe la vreo 8:00 ma trezesc si eu si ma duc in baie pentru siesta mea zilnica de dimineata.Ma duc la dulap si imi iau niste haine plus lenjeria intima si ma duc sa imi fac un dus sa ma mai relexez. Am stat in apa o juma’ de ora dupa care ma-m duc sa ma imbrac cu hainele alese din dulap. Un tricou albastru cu un maimutoi la mijloc si niste blugi scurti cu niste tenesi negri si un cerc alb in care scrie „All Star”. Ma duc spre bucatarie si observ ca Sasuke si Azmaria erau acolo si luau micul dejun.

- Buna dimineata Sakura. Zic ei in cor.
- Neata. Le zic la amandoi.
Ma duc la Azmaria si o rog daca putem sa mergem undeva in oras. Aceasta da afirmativ din cap si mergem sa ne schimbam , dar evident dupa ce terminam de mancat. Eu ma schimb intr-o pereche de pantaloni trei sferturi , un fel de blugi dar cu turul lasat si un tricou alb cu scris pe el „You are a super star”. Ma duc la Azmaria si o intreb cu ce se imbraca , dar aceasta da din umeri. Asa ca eu ma duc la mine in camera si ii iau o rochi frumoasa neagra si i-o dau sa se inbrace. Aceasta prima oara a zis ca nu prea poarta ia asa ceva, dar dupa ce a probat-o a inceput sa o iubeasca. Eu imi iau in picioare niste sandale cu toc, i-ar ei ii Dau niste cizme fara toc frumoase foc. Ma duc la ea si ii pun pe cap un fel de bentita super frumoasa si ii statea chiar bine nu glumesc. Mergem jos si ne intalnim cu Sasuke care se uita numai la mne si la Azmaria si ne complimenta ca „Ce frumoase sunteti” sau „Aratati minunat”sau ne mai tinea cu faza „nu pot veni si eu cu voi?” si noi ii raspundeam cu un „NUUU” de a tresarit. Deci iesim din casa si dam de...



Si acum cateva poze... sper sa va placa happy2
La 5 comm pun next... pana atunci nu il pun happy2
Dar vreau sa vad ca am cititori ingrijorat
Si stiu ca o sa ma injurati asa ca datii drumu can\'t see !!!

Editat de Enya: Ţi-am şters linkurile pentru că deformau pagina ! Vă rog mai multă atenţie. Zic să treci pe la Citeşte înainte de a POSTA !



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Evil Angel in Dum 28 Oct 2012, 21:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 28 Oct 2012, 17:39

Edit: Si am revenit. Nu ma pot obisnui ca scrii asa de luuung >>> ma deranjeaza. E foarte frumos.Nu am cuvinte.Melodia e draguta.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 17:42

Destul de frumos, având în vedere că ideea, să spunem că e destul de originală. Am văzut câteva mici greşeli de ortografie, dar se rezolvă cu un edit. Dialogul este folosit în cantitate oarecum potrivită, dar ai grijă cu unele replici pentru că nu au locul.

Însă te-aş sfătui să nu mai scrii cu roşu. Doar cei din staff au voie să folosească această culoare. Pentru orice altă nelămurire, poţi trece pe la Citeşte înainte de a POSTA! happy2


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 18:06

Scuzeee ca nu am trecut mai devreme pe aici, insa scoala e mai extenuanta fata de anul trecut -.-".
Sa revenim:
Sincer, la un moment dat eram in ceata, si nu intelegeam niste lucruri, insa m-am lamurit pe parcurs.
Am vazut niste greseli de ortografie pe care le faci constant:
copii-> Corect este copiii, deoarece, in acest caz, folosesti forma articulata. Cand vrei sa folosesti pluralul, scrii doar cu doi de I
me-am-> Stiu ca majoritatea pronunta "me-am", insa in scris trebuie sa folosim forma corecta, si anume: mi-am
Atat iti spun, deoarece, daca ti-as corecta mai mult m-as da drept critic, ceea ce nu sunt.
Oricum, eu ma bucur ca adaugi lucrurui noi in fiecare capitol, insa ai grija la descriere. De multe ori o omiti.
Atat am avut de spus. Bafta in continuare, si nu uita sa ma anunti <3
Spor la scris si la idei.
-Zbyee kiss-
Claudia.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 19:30

Mersi, mersi ca mi-ai dedicat un capitol. Sincer cred ca este prima oara cand mi se intampla asta si sunt very very happy kiss. Revenind la ficul tau este foarte interesant si imi place la nebunie si din cate vad ai inceput cumva sezonul 2 sau mi se pare mie ?? SPre deosebire de mine tu macar ai ajuns la sezonul 2 eu nici macar pe al meu nu l-am terminat de lene ce imi e, dar promit ca vinerea asta aduc next-ul la iubire de demon kiss. Oricum succes in continuare la scris, sa ai cati mai multi vizitatori si cate mai multe comentarii kiss. p.s: sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul si te iubesc si eu sora mea kiss



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Arptg
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Mier 07 Noi 2012, 11:11

Ficul tau e genial,este o poveste minunata si abia astept sa vad ce se mai intampla ;;)
Te rog mult de tot sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol puppy eyes
Spor la scris ! kiss



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Jpr

Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 11:24

hey hey hey scumpilor ...
Cred ca in seara asta o sa pun si eu next
Ca nu am mai venit de mult timp pe aici
Si de asta va rogg sa ma scuzati.

E.A Va pupaceste kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 13:51

Un fic nu se scrie cu culoarea ROŞU !!! Această culoare este stric pentru Critici/Modratori/Admini şi în caz că trebuie să se evidenţieze/raporteze un anumit lucru. Treci şi pe la Citeşte înainte de a POSTA !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 14:52

multumesc o sa am mai multa grija


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 20:05

Scuza-ti intarzierea dar am avut si botezul nepotelului meu si am teze saptamanile astea...

Capitolul 4....

Iesim din casa si dam de chiciti cine??? Exact, de Sasuke care tot ne spunea daca nu poate merge si el cu noi pentru ca doua fete asa frumoase nu pot merge singure ca se i-au toti badarani de ele. Nu mai zicem nimic si ii facem samn ca da.Acesta bucuros incepe sa sara in sus de bucurie iar noi o luam inainte dar nu inainte de ai face semn sa vina mai repede.

Pe drum mai dam de cineva pe care doar eu si Azmaria o putem vedea. Exact iar era fata aia cu parul pe fata . De data asta isi ridica capul iar din gura sa ii curgeau siroaie de sange la fel din ochi si din centrul capului. Era ingrozitoare.

Un fior imi trece pe sina spinari facandu-ma sa tresar. Frica pune stapanire pe corpul si inima mea facandu-mi pielea de gaina si inima batand mai tare ca niciodata. Privirea era asupra mea ceea ce ma ingrozea la culme. Tremuram din toate incheieturile.

Ea vazand ca am inceput sa tremur si frica ce era scrisa pe fruntea mea un zambet larg i se scurge pe fata. Isi intoarce din nou capul cu gura in locul ochilor , iar cu ochi in jurul guri. Scap parca din privirea ce ma inlantuia in ochi ei si fara vreun pic de miscare din partea mea , stateam pur si simplu stana de piatra si ma uitam la ea. De la mine isi muta privirea spre Azmaria.

Aceasta fara frica se uita la ea si „the ring” cum i se spune, i se stergea din ce in ce mai mut zambetul. Eu si Azmaria ne uitam intr-un pinct mort in care o puteam lovi.Acest lucru dupa ce me-a spus ce ea va veni cu viteza spre mine pentru a ma speria. Am dat din cap in semn ca da fara a imi lua ochi de la ea. The ring isi intoarce capul spre mine acesta findu-i normal.

Se indreapta spre mine cu o viteza uimitoare si se uita la mine, cu ochii plini de sange. Ma uitam in ochii ei si vedeam ... ma vedeam pe mine care statea intr-un cimitir pe o piatra care scria „Sakura Uchiha ” in lanturi ,iar urata din fata mea ma chinuia la culme. Azmaria m-a trezit din cosmarul ce il vedeam in ochii insangerati ai creaturi din fata mea si a strigat cat o tine-au plamani „ACUM”.

In momentul acela i-am bagat cutitul in stomac care era punctul sensibil al creturi iar aceasta cu si mai mult sange pe ea a cazut in genunchi si cu ochi la mine a cazut parca fara vlaga. Zicea-ti ca este tancul cel mare din Romania. Cel mai mare tanc din lume.

Oricum... in timp ce eu si cu Azmaria ne luptam cu cosmarul meu, Sasuke se uita la noi ca la spitalul 9. El vroia sa ii cheme ca sa ne ia deacolo. Oricum, ne intoarcem privirea spre el si incepem sa radem. Teama mea s-a dus odata cu ea. Deacum sunt sigura ca nu o sa mai patesc nimic niciodata. Ajungem in mall insfarsit si incepem sa facem cumparaturile. Ne plimbam si cumparam din magazin in magazin.

Dupa vreo 2 ore de shopping mergem sa mancam ceva la McDonnald’s. Eu imi iau o salada , o portie de cartofii prajiti, un Mcpuisor si un dublu cheezburger, cu un sprite. Sasuke isi ia un dublu cheezburger cu un dublu burger , o portie de cartofii prajiti cu o cola. Azmaria isi ia un Mcpuisor, cartofii prajiti, un McChicken cu o fanta de lamaie. Si ca desert toti ne luam o placinta cu visine buna rau de tot. Luam fiecare tava lui si mergem sa stam cu toti la o masa.

Vorbin, radem , glumim, mai ne giugiulim... si mancam ca spati. Oh am uitat sa va zic ca ne-am luat pentru cartofii si niste ketchup. Dupa masa, ne mai plimbam ce ne mai plimbam si apoi mergem la un film horror pe nume The woman in black 3D. Mijto rau filmyul doar ca m-am cam speriat iar Sasuke ca un gentelman ce este m-a luat in brate... am... mai degraba in poala lui.

Dupa film plecam si noi spre casa deoarece era deja 20:45 si trebuia sa ne bagam la somn pentru misiunea pe care trebuie sa ne-o dea Hokagele. Ajungem intr-un final acasa si eu las pungile pline cu haine jos si ma duc sus sa ma imbrac in ceva mai lejer dar nu inainte de a face o baie lungaaaaa si calda in cada mea.

Ajunsa in camera mea pornesc spre dulap si imi iau un sutien rosu cu puf si niste chilotei la fel. Asta era pijamaua mea. Ma duc in baie, ma dezbrac de hainele ce le aveam pe mine , dau drumu la apa fierbinte si umplu cada adaugand un balsam cu miros de ciresi. Ma uit unpic in oglinda , nu va mirati dar asa am eu ticul asta. Inainte de baie sa ma uit un pic in oglinda.

Cu 2 secunde inainte sa termin de uitat la mine cineva in spatele meu rade. Ma uit in oglinda si o vad pe aia care am omorat-o azi dimineata. Cand am vazut-o am inceput sa urlu „AAAAAAAAAAAA”. Sasuke si Azmaria au venit peste mine speriati. Eu eram pe jos cu aia peste mine si cu cutitul in mana spre capul meu. De data asta Sasuke o putea vedea.

Cand a vazut in ce pozitie sunt , acesta o lua pe nebuna de pe mine si ii da doi pumni de o lasa lata. Dar ea sa se dea batuta? Nuu, nu o sa vedeti asa ceva mai ales la ea. Daca isi pune ceva in cap nu mai poate sa ii scoata nimeni lucrul acela. Daca si-a propus sa omoare pe cineva trebuie sa rezolve acel lucru daca nu devine nervoasa si omoara pe toata lumea.

Oricum... nebuna asta vroia sa il ucida pe Sasuke al meu . Ii spun Azmariei sa imi aduca un cutit. Ea spune niste cuvinte si ca prin magie apare un cutit. Nu mai stau pe ganduri si ii fac cu ochi-ul lui Sasuke. Hmm.. nu credeti ca am folosit de prea multe ori cuvantul „OCHI” nu??? Nu conteaza. Sasuke observa semnul meu si ii prinde mana nebunei care il ataca cu cutitul.

In momentul urmator ii infig cutitul primit de la Azmaria in spate , apoi siroaie de sange curg din spatele nebunei care ma ataca. Din nou ca si inainte a cazut in ghenunchi si striga dupa ajutor, la un moment dat ma cheama langa ea. Ma uit la Azmaria si da din cap in semn ca da. Ma apropi de nebuna si spune sa ma apropi din ce in ce mai mult. Ma asez langa ea in ghenunchi si imi face semn sa ma apropi cu urechea de gura ei. Fac exact cum vad si aud.

- Felicitari ,Sakura, te-ai omorat trecutul.
- Cum adica???
- Eu... ’Tuse’ .... eu sunt tu, cea din trecut.
- Ce trecut am eu de nu imi amintesc.
- Sakura, cea care i-a reinviat pe toti si mai ales pe tine este insusi...
- Nu are cum... atunci.... inseamna... ca el... nu se poate...
- Sakura... interveni Sasuke. Ce s-a intamplat???
- Cu toti ... suntem ... morti... Spun cu o oarecare teama.

Eram goala dar nu imi pasa. Ma duc la dulap, ma imbarc cu niste haine... cu hainele mele obijnuite, si plec din casa in graba. Ma duc spre Hokage si cand ajung in fata usi o deschid si intru fara sa bat cu gura mare la ea. Urland si tipand ca de ce nu mea zis ca acea persoana nu nea reinviat. Aceasta incerca sa ma faca sa nu mai tip, sa ma calmeze , da nuuuu eu cu gura mare . Ca sa ma calmeze mama imi da una de ma izbeste in perete si imi zice...


Sper sa va placa , lectura placuta o si era sa uit....
next il pun la 7 comm happy2


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Evil Angel in Lun 19 Noi 2012, 11:04, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 21:34

ce ii zice, ce ii zice???? nu ne mai lasa in suspansul asta please
capitolul a fost super, mersi de anunt
astept nextul, te-am pupat dulceeee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 18:49

Helăăău, draga. Scuze ca nu am trecut pe aici mai devreme, insa am fost ocupata cu scoala.
Am observat ca ne-ai spus ca ai teze, insa te rog sa iti corectezi capitolul inainte de a-l posta. Nu dureaza atat de mult. Ai greseli care ingreuneaza mult cititul, plus ca un mic semn de punctuatie poate schimba radical sensul unei propozitii, si astfel ne induci in eroare.
Din cate observ, lucrurile se complica cam tare pe aici; atat de tare incat nici eu nu mai inteleg mare lucru. Mai am un lucru sa iti zic, si termin, pentru ca as da o critica in toata regula daca as mai continua: nu mai scrie interjectiile cu majuscule. Adica, doar prima litera sa fie mare, iar restul mici. Strici estetica daca vei scrie cu majuscule intregul cuvant.

Ei bine, cam atat. Spor la scris si la idei. dap !
Vreau sa vad cum va evolua actiunea. Nu uita sa ma anunti!

-Zbyee kiss -
Claudia.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 13:28

copii in 5 minute aduc next:D Am revenit cu next si vreau sa vad pareri. Lectura placuta:D

Capitolul 5

Ca sa ma calmeze, mama, imi da una de ma, izbeste in perete si imi zice...
- Sakura... urland. Gandeste-te si tu un pic si la mine.Cum era sa iti zic, ca tu acuma, esti moarta?
- Dar de ce m-ai mintit??? Si de ce me-ai zis ca el ne-a reinviat?
- Pentru ca stiam ca daca eu, iti spun ca nu Katubo a fost cel care v-a reinviat pe toti , ci am fost eu, vroiai sa ma omori. Zice cu un pic de regret in glas.

Eram uimita de ce a zis mama. Adica ie mama... nu trebuia sa ma minta, ci sa imi spuna macar un pic adevarul . Putea sa imi zica, ca nu Kabuto ne-a reinviat ci altcineva. Ma ridic in capul oaselor de peretele ce imi statea in spate , fara sa mai zic nimic, la fata eram neutra iar la comportament furioasa.

Deci, ma duc lejer la biroul ei , ma asez cu jumate din fu*d pe birou si cu mainile intainse pe langa corp. Si stateam eu asa analizand probleama. Adica e mama , da? nu pot fi suparata , dar nu pot trece nici cu vederea ca m-a mintit, dar in acelasi timp mie cam greu sa ma decid. Si cred ca uni dintre voi o sa intrebati „DE CE?”.

Bun pai stiti m-a adus pe lume , me-a dat viata si blah blah blah. Deodata, imi vine in minte fata lui Kabuto , cu Orochimaru si cum ei l-au luat pe Sasuke si asa mai departe. De nervi am dat un pumn in birou de l-am sfaramat in doua. Tsunade vorbea acolo singura, daca ma intreaba ceva eu nici nu stiu ce a zis, ca nu eram atenta la ea. Cand am spart biroul in doua , aceasta a tresarit si s-a uitat la mine mirata dupa care lasa capul in jos si scoate un mic chicot, astfel incat eu sa il pot auzi si sa fiu un pic atenta la ea.

Fata cum imi era jos , am ridicato foarte sus si stateam cu ochi la ea apoi o intreb ce s-a intamplat, aceasta spune ca a uitat ca am fost antrenata de ea si ca am o putere mult mai mare decat oricine. Deci practic si pentru ca am puterea asta, si abilitatea mea, „tehnica” mea sunt mai puternica si decat Naruto.

La un moment dat me-am adus aminte ceva. Tehnica de reinviere pe care mama a facut-o trebuie sa-ti dai viata ta pentru a unui sat. Daca este pentru o persoana anume trebuie sa aduci un mic soricel pentru acest lucru. Daaa, nu ma intrebati de unde stiu. Sa zicem ca am studiat foarte mult in ani in care sasuke a plecat.

O intreb cum de nu a murit dupa tehnica facuta, iar ea ca de obicei raspunde repede cu un „Paaaai” cat sa auda toti vecini. Aceasta incepe a imi explica tot cum ea a murit si dupa ce eu m-am trezit si me-am dat seama in ce stare este mama m-am ridicat in genunchi si am facut tehnica pe ea. Simplu nu? Dar stai putin, de ce nu imi aduc aminte?

Cand o intreb acest lucru , imi arata o foaie mare scrisa pe ea. Nu mai stau pe ganduri si incep a o citi. Acolo ne spunea despre o anumita tehnica de stergerea minti sau pierderea de tot a iei. In acel pergament la sfarsit era un fragment cu un mare „!” iar mai apoi semnele cerute. Sa va zic ce scria...

! Daca doriti sa faceti tehnica de pierderea minti va trebui sa o folositi pe un corp viu.
! Daca doriti sa faceti tehnica de stergere a minti in intervale de cateva minute va trebui sa adaugati si semnele Mi – Inu – Saru printre semnele de mai sus.

Oricum , tot nu o iert pentru ce mea facut... i-a ... stai.... putin... Aia inainte sa moara mea spus ca o anumita persoana „MAMA” ne-a reinviat si ca noi suntem morti. Dar acuma intrebarea e urmatoarea „cum a rezistat mama , daca ea a murit inaintea mea?”. Hmm trebuie sa existe o explicatie, dar care o fii.

Te pomenesti ca ... visul ... meu se ... adevereste. Daca am dreptate Sasuke si Azmaria sunt intr-un mare pericol. De asta me-a spus aia sa am grija. Cu asta trebuia sa am grija. La naiba. La gandul asta ii spun mamei mele ca trebuie sa plec , iar ea ca de obicei ingrijorandu-se ma intreaba unde ma grabesc asa. Ii raspun ca Sasuke si cu Azmaria sunt intr-un mare pericol.

Deci fug de pe un acoperis pe altu si intr-un sfarsit ajung si eu acasa. Eram in fata usi. Un fior mi se prelinge pe sina spinari facandu-ma sa tresar , sa ma speri si in acelasi timp sa ma simt infricosata. Pun mana pe clanta usi , bag cheia in broasca , si atunci a inceput cosmarul. Intru in casa, iar inima mi s-a facut cat un purice vazand imaginea din fata mea.

Sasuke luptandu-se cu un barbat , iar Azmaria era efectiv jos plina de rani de cutite infipte in diverse locuri ale corpului. Sufletul cred ca ii parasise corpul de mult timp pentru ca ... era efectiv intr-o balta de sange uriasa, tot corpul era carne vie.

Cu ochi mari , cu inima ascunsa undeva in corp si aproape ca nu mai batea, stateam si ma uitam la Sasuke, cum se lupta cu tipul acela. La un moment dat , il vad pe tip cum ii infige cutitul in stomac . Siroaie de sange ii curgeau lui Sasuke din burta , iar mana criminalului era si ea plina de sange. Vazand chestia asta , mintea mea s-a ascuns intr-un coltisor a craniului meu. In momentul acela stiu decat ca m-am transformat in cretura care eram atunci cand l-am batut pe Kabuto si am atacat. Dupa nu mai stiu nimic.

Sasuke era la pamant la fel ca Azmaria. Dupa ce termin cu nenorocitul ala, imi revin. Ma duc la Sasuke si l-am vindecat. L-am luat pe sus si l-am pus pe canapeaua din sufragerie. Apoi am fost la Azmaria, doamne ce norok are fata asta. Era inca in viata. O vindec si pe ea si ii pun unu langa celalant , bineinteles dupa ce am intans canapea. Stiti ,nu i-am dus pana pat pentru ca , era la etaj si sa urc cu amandoi in spinare... mai bine i-am pus acolo.

Ca sa nu zic ca pe Sasuke l-am dus pana in baie prima oara de l-am bagat in cada , apoi am intins canapeau, dupa l-am dus pana la canapea de l-am lasat acolo. L-a un moment dat simt cum cineva este in spatele meu , ma intorc brusc si o vad pe i-a din nou. Doamne nu mai scap o data de ea??
- Bine te-am gasit din nou Sakura ... imi zice cu o voce infricosatoare ,facandu-ma sa tresar si sa imi fie frica constant, corpul imi tremura , pe fata mi se citea frica imbinata cu uimirea , cum mai putea fi acea femeie in viata? Parca am omorat-o cu mana mea si cu ajutorul Azmariei. Doamne nu mai scap din cosmarul asa????

Sper ca v-a placut si imi cer skz ca am intarziat cu next.
Stiu ca o sa ma injurati dar pun next la 5 comm


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 14:14

Helăăău, dragă!
Am revenit cu un comentariu. Ai foarte multe greseli, majoritatea fiind gramaticale. Da-mi un mp daca vrei sa ti le corectez, pentru ca altfel nu am voie. Regulamentul imi interzice asta.
Ce e rau este ca treci de la o idee la alta, iar noi nu mai intelegem aproape nimic. Ai mai multa grija data viitoare. Capitolul a fost ok, se putea si mai bine. Mereu e loc de mai bine. Pana la urma, Sakura e vie sau moarta, ca nu mai inteleg :)) . In fine, o sa recitesc sa vad daca pricep pana la urma.
Hm, cam atat. Ai un fic dragut, tine-te de el. Nu imi place ca ceri comentarii pentru a aduce continuarea. Se presupune ca scrii din placere. Ma rog.
Astept urmatoarea parte, ce sper sa vina repede. Spor la scris si la idei!

Zbyee kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-