Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Va place ficul creat de mine?
Da.... il iubesc, ai talent si vreau sezon 2
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_lcap72%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_rcap
 72% [ 26 ]
Stii, chiar cred ca ai talent si...chiar ai talent nu zic in gluma.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_lcap22%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_rcap
 22% [ 8 ]
Hmmm.... nu cred ca este asa de frumos mai incearca.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_lcap6%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Nu, il urasc, cine ar fi asa de nebun sa citeasca asa ceva, e dezgustator
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Iac..... doamne mai urat de atat il pute-ai face?
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 36
 

AutorMesaj
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 17:33

oooo ce romantic e sasuke
il ador happy draga mea adu mai repede nextul ca vreau sa vad ce se intampla cu sakura, tsunade si tatal ei... mor de nerabdare
te-am pupat dulceeee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 17:51

Heii, se pare ca am ratat ceva capitole.
Gomenasai! Incerc sa fac cumva sa pot sa si citesc fan ficuri si sa termin lecturile de vacanta pe care deabea daca le-am facut.
Pai, revenind la capitole au fost superbe in love
Mi`a placut mult ultimul. A fost....extraordinar, mai ales ca nu ma asteptam ca Sasuke sa fie romantic. in love
Ei bine nu prea mai am ce sa spun doar ca vreau nextul repejor.
Spor la scris si la idei! a hug
Te kiss
~Black Mion~


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 15:04

Mi'a placutt multt love..Si sa stii ca ai talentt..Si niste ideei foarte dragutee.kiss*
Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:20

ms ca m-ai anuntza happy2
sh ma bucur ca sau impacat in love
nextul


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:23

Capitolul 17. Naruto si Hinata....
Sakura POV.
A doua zi veni foarte repede. Ma trezesc deranjata de razele soarelui care cu disperare inchearca a ma trezi. Spre uimirea mea reuseste. Deci ma trezesc in aceasi pozitie in care am adormit si incerc a imi misca picioarele amortite. Cand dau sa le misc nu pot. Cu ochi inchisi ca Sasuke a dormnit in ale mele brate. Deschid ochi si il observ pe el cu doarme ca un prunc in poala mea. Nu stiam ca poate dormi asa de bine in poala altcuiva decat pe perna.Incerc a observa daca el se preface ca doarme si vad ca el doarme bustean. Cred ca era obosit rau. Saracutul....Bun, ma intind pentru a lua telecomanda si a cauta un film. Dupa cautari indelungate, gasesc pe AXN un film cu o majoreta de culoare care a venit la liceu. Aceasta nu avea unde sta si cum a avut o prietena cea mai buna aceasta o invita la ea. Fata care nu avea unde sa stea aceta bucuroasa oferta primita de la prietena ei si se duse la ea. Cu timpul aceasta vroia ca prietena ei sa ajunga o majoreta exact ca mama ei. Prietena ei se straduia sa o ajunga pe mama ei si pentru a isi ajuta prietena dar totdeauna strica lucrurile.... imi aduce aminte de mine cand eram mica si trebuia sa fiu aparata de catre toti. Nu va mai povestesc ca s-ar putea trezi Sasuke si dupa sa ma certe ca de ce l-am trezit. La gandul asta scot un mic chicot dar nu in deajuns pentru al trezi. Incerc sa imi misc picioarele amortite si reusesc. Profit de ocazie si stau cracanata cu capul lui Sasuke intre picioarele mele. Cand am vazut un zambet sa napustit asupra mea, dar nu a durat mult ca am luat o perna mica, i-am ridicat incet capul si am strecurat acea pernuta intre mine si el. Dupa un sfert de ora sau chiar 20 de minute incepe a se foii si puiutzu meu. Atunci incerc a imi trage picioarele pentru a nu observa nimic sau mica diferenta.
- Nici sa nu te gandesti sa te misti, te-am lasat doar o data ca nu am fost atent cei drept... dar nu si acum
- De ce iti place tie sa dormi la mine in poala?
- Hmmm... pai nu stiu, e moale mai ceva ca o perna, iti simt tie parfumul asemeni florilor de ciresi ce imi imbata simturile, si cel mai important lucru..... ca stau in poala florii mele de ciresi, a rozei mele.
Ii zambesc, imi zambeste dulce, si ma aplec al saruta pe frunte. Dar el ma apuca de ceafa si ridica gura lui spre buzele mele pentru a ma saruta. Sincer de fiecare data cand face asa fluturasi imi zboara prin stomac si se lovesc de burta mea. Tot deauna imi place cand ma ia asa si ma saruta simt cum sunt protejata si... stiti ceva, ma simt bine cel mai simplu... nu de alta dar nu pot descrie ce simt si mie cam lene pe bune. Sarutul a dura putin foarte putin pentru ca fraierul de Naruto a intrat fara sa bata. Eu ma prefac ca eram dezbracata si strigam la el sa iasa afara. Acesta nu vroia de niciun chip. M-am ridicat din pat asa in pantaloni mei scurti de zici cas boxeri si cu sutienul pe mine. Acesta cand ma vede se face rosu la fata si se intoarce pana ce eu imi iau un halat albastru de dama pe mine. Am luat un papuc intr-o mana si am incepul al alerga prin camera. Hinata si Sasuke se uitau si radeau de noi mai ceva ca la o comedie foarte funny. Stiti serialul ala care se numeste „filmul cu pro**i”. Doamne ce bine arata Sasuke cand rade, cand isi lasa la iveala zambetul ala alb si isi indoaie buzele acelea moi si delicate pe care ai vrea sa le saruti nonstop fara sa te mai opresti vreodata. In timp ce il fugaream acesta i-a zis lui Sasuke un mic secret cu voce foarte tare facand-o pe Hinata sa fuga in cealanta camera plangand.
- Sasuke, frate, fratioare, aseara am plecat din camera Hinatei pentru a ajunge la voi in care si a va cere o perere pentru ce sa ii iau de ziua ei. In loc sa ajung aici, am ajuns in camera la sorta si era.... uliuuuuu.... imbracata intr-un sutien negru cu dantela mov deschis si niste chiloti tanga de aceasi culoare. Iti dai seama ca orice alt baiat, barbat nu m-am putut abtine si a trebuit sa sti tu.... chestia aia.... ce ai facut si tu cu i-a
- Nu mai imi aduce aminte Naruto...., e mai bine pentru amandoi.... pentru tine ca nu iti iei bateie de la Sakura si pentru mine ca tre sa o fac doar cu floarea mea de cires.
- Baka, urlu eu si amandoi au tresarit parca a iesit o fantoma si ei trebuie sa fuga de ea, i-am dat una lui Naruto cu pumnul de l-am bagat in zid. Poti sa ma faci pe mine sa sufar dar nu ep Hinata ca este ca si mort.
- Stai Sakura, Sakura, te rog eu nu mai da. In Sasuke cand te-a inselat de ce nu ai dat.
- Baka, nu ma baga pe mine in discutile voastre ,bine?
- De unde sti ca nu am dat si in el si in aia?
- Ahaaa.. deci asa se explica de ce aia ara vanata la fata si cu buza unflata.
- Dute si dui o floare plus niste scuze sincere.
- Ahaaaaa... zice Naruto gandind.... deci asta trebuie sa fac
- Thaka ... tu nu sti ce este aia sincer sau ce?
Acesta fuge val vartej pentru ai aduna un buchet de flori si pentru a isi pregati un discurs.

Hinata POV.
Cum a putut sa imi faca una ca asta. Doar stia cat de mult il iubesc. Gandurile imi sunt intrupte de o bataie in usa. Ii spun celui care batea ca nu am nici un chef sa vorbesc. Mai bate de doua ori in usa si pana la urma sunt envoita sa ii deschid. Cu lacrimini in ochi deschid usa si vad un buchet de flori care era tinut de cineva in ce statea in ghenunchi. Baiatul misterios, desi stiu cine era, imi inmaneaza florile si dupa ce este el sigur ca eu le tin in mana, ma ia de mana unde nu era ochupata si imi spune un simplu iartama dar din toata inima. Cand am auzit prima oara am zis ca nu il iert dar a facut fata lui de catelus plurat. Cred ca am uitat sa ma zic cine este baiatul misterios. Sigur vati dat seama singuri ca este Naruto. Deci dupa vreo 2 minute de stat si milogindu-se de mine ii sar in cele din urma in brate si il sarut tandru si pasional. Dupa colt se auzeau niste chicoteli si niste fluieraturi. Mergem sa vedem cine este adica am facut niste clone care stateau in locul nostru si se sarutau si noi mergem tip til sa vedem cine e. Sigur erau Sakura si Sasuke. Cand ajungem si vedem ca exact ei erau, Naruto face un jutsu se teleporteaza la Tsunade care facea placinta, ia una din alea si revine inapoi la mine. Desfacem jutsu si acestia se sperie. Cand sa se ridice o placinta mare era pe fata fiecaruia dintre ei. Incepem a rade si apoi incepe bataia cu frisca...Cred ca va intrebati de unde avem frinsca.... pai sa zicem ca nu este singurul lucru luat de la Tsunade fara voia ei.
- Narutooooooooooooo...... Se aude vocea Hokageul-ui
- Cred ca sia dat seama ca lipseste placinta, frisca, painile toate si gemul ei de caise..... Toti ne uitam la naruto cu o fata gen „Ce ai mai luat Naruto”.... bine si un borcan de gemul de prune. Ne uitam mai rau la el.... Bine bine si.. O placinta mica.. mica ....mica
- Ai mancat placinta de la Hokage.... si noua nu ne-ai dat...doar sti ce buna este ...
- Narutoooo cum ai putut sa ascunzi asta de noi... spunem toti trei la un loc la Naruto.
Cred ca era super speriat se vedea dupa fata lui... Oricum niste pasi se aud venind inspre noi si intram in pozitie de lupta. Faptasul era chiar....
Nextul data viitoare... scuzati daca este scurt....

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 18:44


Da sorasa lui Sasuke sa se duca undeva....Deja e enervanta.
Sasuke e asa de romantic. Placintele Hokageului? Cand mai face cheama-ma si pe mine.Foarte frumos.Anunta-ma cand pui next-ul.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 18:51

Imi pare rau pentru intarziere si sper sa nu te supere critica pe care ti-am dat-o dap !

Titlul

Ei bine, titlul are o oarecare legatura cu continutul ficului, dar puteai gasi ceva mai inspirat, ceva care sa-i captiveze pe cititori.

Ideea

Este foarte des intalnita. Ideea in sine o gasesti in foarte multe ficuri. Sasuke pleaca din sat pentru razbunare, apoi se intoarce si se indragosteste de Sakura. Este o idee foarte intalnita, desi am remarcat aspectele originale cu care ai venit.

Descriere

Ei bine, aici ai chiar foarte mult de lucru. Descrierea la tine este aproape inexistenta. Incearca sa te pui in pielea personajelor, sa ne transmiti ceea ce simt ele. Gandeste-te ca iti expui prorpiile sentimente, ca incerci sa faci pe cineva sa inteleaga ceea ce simti si iti va fi mult mai usor.

Actiunea

Este foarte grabita din cauza ca descrierea lipseste. Sari peste multe aspecte importante si asta nu este bine.

Dialog

Este destul de mult si deseori sec. Incearca sa introduci replicile in naratiune, sa introduci dialog doar cand este absolut necesar, pentru a dinamiza actiunea.

Greseli de tastare/ortografie

Nu stau sa enumar toate greselile pentru ca sunt ingrozitor de multe. Pe langa greselile de tastare, cele de ortografie sunt grave. Pui cratima unde nu trebuie, sau nu o pui acolo unde este necesara. Scrii unele cuvinte gresit, sa nu mai spun ca incurci timpurile verbale. Pui prezentul si trecutul in acelasi paragraf, ba chiar in aceeasi fraza. Ai mai mare grija inainte sa postezi, verifica-ti capitolul de cel putin trei ori.

Estetica

Nu este stralucita si am observat ca la un moment dat ai inceput sa pui „space” dupa fiecare semn de punctuatie. As aprecia data ai lasa un rand liber intre paragrafe si intre descriere/naratiune si dialog.

Punctuatie

Folosesti in exces punctele de suspensie si mananci foarte multe virgule. Fii mai atenta, reciteste fiecare propozitie cu voce tare, vezi cum suna. Incurci deseori semnele de punctuatie.



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Rwre

Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 00:09

doamne deci prea tare capitolul
nsruto, naruto ce ma fac eu cu tine
draga mea adu nextul mai repede ca mor de nerabdare
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 22:40

Dragilor nush cand aduc Nextul.... chiar nush .... crying
Oricum s-ar putea sa fie pe Duminica seara ... cred nush sigur.... sad
Pe bune nu am cum sa pun in sapt asta... ca e scoala plus ca mai am si meditati sad siii
Imi pare rau, skz puppy eyes puppy eyes
Sper sa ma puteti ierta si imi cer miii si miii si miiii... de skz

S.L.S Va pupaceste kiss si isi cere skz puppy eyes


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 13:27

Oke sa stii ca si mie imi pare rau ca n-am mai trecut pe la fic-ul tau...adica eu il citesc de muult insa dabea acm mi-am amintit sa-ti dau comm sper sa nu te superi...
Eu iti ador fic-ul ,adica acm pe bune cine nu ti l-ar adora...hai cu next-ul ala mai repede...sper sa ma anunti
Te pwp dulce spor la scris si la tastat.. o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 623735


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 18:35

Hey scumpi mei, am adus nextul si sper sa va placa.... Am decis sa va fac o surpriza si sa pun 2 capitole.

Capitolul 18....
Era chiar sora lui Sasuke.... daaaa. Cu parul ala al ei ca abanosul fluturandu-i dupa umeri si cu bretonul prins la spate intr-un coc facut ca si un trandafir, cred. Ne spune ca e timpul ca noi sa plecam pentru ca nu mai vrea sa ne vada mutrele de fata*ai. Ii intorc vorba cu mult tupeu si ii zic sa se mai uite odata in oglinda si dupa sa vorbeasca dar nu inainte de ai complimenta coafura exact cum ii fac eu deobicei Hinatei, adica i-am zis ca sotia lui Frankenstain ma sunat si mea zis ca isi vrea coafura inapoi. Cei trei din spatele meu au bufnit in ras, dupa care i-am urmat si eu .... „Bufnit” in sensul de „Pe jos de ras.”. Radeam de fata ei care in momentul acela era rosie de la furie.

Dupa micul filmulet, am mers fiecare in camera lor pentru a ne face bagajele. Avea mare dreptate fosta lui „IUBITA”... trebia sa ne grabim pentru ca Doamna noastra Hokage a deslusit misterul. De la locul unde suntem acum, mai sunt vreo 100 de km... nu cred. Deci cam vreo 3 zile. Stai asa 3 zile.. nu pot suporta 3 zile in natura singura cu Sasuke. Pentru ca mie un pic cam rau si imi vine sa.... blah. Scuzati, scuzati, me-a venit sa vomit nu stiu de ce. Ma simt din ce in ce mai rau. Sasuke se ingrijoreaza. Ma intreb de ce? Se uita la mine cu o privire intrebatoare, pe sira spinari mi se pare ca vine un pic de frig... hmmm poate am lasat usa deschisa. Ma intorc si ma uit spre usa. Se pare ca este inchisa. Poate doar mi sa parut, sau poate era un frison. Sper doar sa nu racesc.

Atat imi mai trebuie sa racesc in timpul misiuni. Ma duc langa Sasuke si incerc a il ajuta cu impachetatul. Dar nu se poate, pentru ca acesta imi ia haina mea din mana si imi spune ca imi ieste rau si ca trebuie sa ma odihnesc. Incerc sa ii zic ca imi este bine dar nu zice nimic. Ma ia in brate si ma intinde in pat. Imi zice sa nu ma misc si pot sa si adorm. Daca ma misc se supara pe mine si nu vreau asta. Serios nu vreau asta, pentru ca este infricosator cand se supara.

Ma uit la el si ma minunez cat de dragut si in acelasi timp grijuliu este. Cam 5 minute stau de ma uit la el si dintr-o data pleoapele mi se ingreuneaza si intru intr-un somn adanc.

Sasuke POV.

Termin de inpachetat tot ce aveam si ma indrept cu privirea catre frumoasa mea care din pacate ii este un pic cam rau. Observ imediat ca dormne, si are un somn adanc se vede dupa ochi ei... nu ma judecati ca imi plac ochi sau parul ei... bine, bine si corpul, de ala ma indragostesc si acum daca il vad fara haine. Imi aduc aminte cand am facut prima oara dragoste si am vazut-o goala. M-am indragostit pe loc de ea si de frumusetea ei. Felul in care isi tinea ambele maini dupa gatul meu si felul ala al ei de a geme asa de tandru pasional... asa deee... „Sasuke, sasuke scoateti toate chestile astea perverse din cap pentru ca acuma este a ta si oricat ai spune simti ca va fi in pericol din cauza lui Madara.” Se trezeste vorbind si eul meu interior.

Sa va zic ceva despre acesta: Cand nu am nevoie de el se trezeste vorbind iar cand am nevoie de el tace si nu mai scoate nici un sunet parca a amutit. Sa revenim la realitate adica la mine si la frumoasa mea adormita. Ma duc cu pasi marunti spre ea pentru a nu face galagie ceea ce ar putea sa o trezeasca. Ajung langa patul acesteia si ma asez usor ca sa nu o trezesc. Vad cum se intoarce cu fata spre mine si se apropie din ce in ce mai mult, semn ca vrea sa stie ca e cineva langa ea.

Ce... de cate ori am dormit cu ea am inceput sa o stiu ca pe o carte deschisa. O iau usor de cap si o asez in poala mea. Sentimentele mele pentru ea nu le pot zice in cuvinte pentru ca nu exista asa de multe. Doamne ce as vrea in momentul de fata sa o sarut. Nu mai stau pe ganduri si asta fac. Ma apropi usor de buzele ei carnoase si o sarut dulce. Spre uimirea mea aceasta imi raspunde la sarut. Dupa ce acesta se termina si cred ca a durat vreo 5 minute, imi multumeste pentru ca am trezit-o.

Dar nu mai apuca sa termine ce are de zis ca s-a dus la baie sa... vomite? Sper ca nu e ceea ce cred eu.... nu-i asa. Spuneti-mi ca asa e ca si mine. Sper ca nu este gravida. Doamne daca am lasat-o gravida. Oricum vroiam sa imi reintregesc famiilia si cu ea mi-o doream. In fine... dupa ce isi revine luam bagajul fiecare si plecam, dar nu inainte ca sa ii luam si pe porumbei plus complimentele Sakurei pentru sormea despre fata, atitudinea, corpul, placeri.... sunt multe, mai precis s-a luat de tot ce tine de ea enervant-o la culme.

Plecam si alergam ca nebuni prin copaci. Drumul a fost lung,obositor dar si frumos si fericit. Alaturi de Naruto si de mine care le faceam sa rada pe fete, doamne si ce zambet frumos are Iubitha mea. Am ras, am glumit, ne-am certat, ne-am impacat, ne-am luat la harta, ne-am jucat, ne-am alergat uni pe alti.... si asa mai departe ziceai ca suntem copii de academie. Am mers cam vreo 45 km fara a ne da seama. Apoape 50...

Seara vine pe neasteptate si ne anunta ca trebuie sa ne asezam intr-un loc si sa ne odihnim pentru ca maine trebuie sa alergam alte 50 km pentru a ajunge la locul dorit. Ne asezam langa niste copaci inalti si langa un mic rau. Peisajul era foarte mijto... pe bune akum, era romantic, frumos si dragut. Sa va zic cate ceva despre acesta: Era o apa cristalina si curata de se vedea fun**l acestuia, era undeva jos si parca batuta-n pamant, era precum o cascada splendida. Cam asa era locul. Deci ne oprim si ne asezam corturile.

Cat timp eu si Naruto ne chinuiam la instalarea lor, Hin cu Saku s-au dus sa faca o baie in lac. Noi cand am auzit am zis ca mergem cu ele, dar ne-a dat peste nas cu pretextul ca noi trebuie sa stam si sa asezam corturile. Nu ne prea convine desi asta ne-a facut sa ne grabim. Fetele deobicei stau o juma de ora in baie, iar noi am terminat de aranjat tot in mai putin de cinci minute. Dupa ce am terminat tot, ne dezbracam si intram in apa si ne grabim sa ajungem la frumoasele noastre iubite. Cand ajungem in spatele lor le luam in brate iar ele tresar usor. Sakura era sa scape sapunul in rau.

Se intoarce fiecare fata cu fata la noi... si de aici va povestesc ce s-a intamplat intre mine si ea ca nu imi mai pasa de Naruto in momentul de fata. Deci Sakura s-a intors la mine m-a luat de falci si ma apropiat de ea sarutandu-ma. Eu perves din firea mea imi mut mana de pe spatele ei pe undeva mai jos, cam pe la fu*d. Aceasta cand observa se opreste din a ma mai saruta si ma intreaba daca me-a fost dor de noptile perverse. Cum sa nu imi fie dor de noptile alea cand o faceam cu Sakura. Doamne ce vremuri ,dar cred ca acum am o sansa.

- Sasuke, aud vocea catifelata a flori mele de ciresi care ma trezeste din vis, nu ai vrea sa o facem in rau doar noi doi? Ma intreaba cu o privire provocatoare dar in acelasi timp de felina. Sunt baiat credeti ca ma pot abtine?

- Sakura, ii zic si incep a o saruta, nu conteaza locul unde o fac atata timp cat o fac cu tine.
Dupa cele zise incep a o saruta pe gat si continu-i sa o sarut pe corp, si tot asa pana ajungem amandoi la penetrare.Atunci Sakura a scos un gemet de placere care ma facut sa ma simt un barbat satisfacut , nu ma intelegeti gresit, in preajma ei totdeuna ma simt satisfacut dar acuma, mai mult decat deobicei.



Capitolul 19.
Sakura Pov.

Deci sunt cu Sasuke in raul unde ne-am oprit si suntem in mijlocul actiuni. Incepe a ma saruta pe gat si continua sa ma sarute si pe cort si tot asa pana ajungem la penetrare. Atunci am scos un gemet de placere. Simte-am miscari de dute vino in interiorul meu. A durat asa cam vreo ora sau doua si nu eram singuri care o facea, credeti ca Hin si Naru sau lasat mai prejos..hmmm inseamna ca va inselati amarnic. Ei se intreceau cu noi... pe bune acum. Deci e vreo unu jumate aproape doua noaptea si noi am incetat sa ne jucam.

Mergem fiecare in corturile lor si incercam a adormi. Il vad pe Sasuke cum doarme si scot un mic chicot. Neputand sa dorm decid sa fac o mica plimbare. Ies din cort bineinteles cu gheaca pe mine si incep a ma plimba. Dupa un sfert de ora de plimbare ma intorc inapoi la rau si ma azes langa acesta, intinzandu-ma. Ma uit la luna argintie ce vegeaza asupra tuturor mai ales a mea.Stau si ma gandesc la Sasuke care acum mult, mult timp a plecat lasandu-ma singura si dezamagindu-ma.

Si dupa ceva timp vine inapoi si imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine. Oare de ce ma ales pe mine?, Oare de ce ma parasit atunci? , Oare de ce sufar atat pentru el cand face o greseala si ma doare? Ma doare sa il vad in halul asta, De ce???, Astea sunt intrebarile ce ma nelinistesc si pe care la un moment dat le zic cu voce tare.

- Pentru ca esti fata care m-a iubit din tot deauna si care nu a renuntat la mine orice ar fii, nu am vrut sa te ranesc de asta nu sti ca te-am lasat acolo cu regrete si cu pareri de rau. Nu sti ca noptile doar o persoana imi era in cap, tu, nu sti ca in noaptea in care eu plecam doar o singura fata imi era in gand si speram sa ma intalnesc cu aceasta fara a imi da seama ca o faceam sa sufere. Aud vocea lui Sasuke care imi raspunde la fiecare intrebare pusa. Raspunsurile la intrebarile tale este in inima mea si cheia ce deschide inima ta este ascunsa intr-un coltisor intunecos al inimi mele.Singurul raspuns la intrebarile tale este decat „I-U-B-I-R-E-A”.
Raman muta la ce aud din partea barbatului ce mea furat inima candva si care a purtat-o cu el timp de aproape 10 ani. Exact de la varsta de 6 ani eu il iubesc iar in momentul de fata am 17 ani pentru ca este trecut de doisprezece noapte si astazi este ziua mea. Oare ce cadou imi va face? Stau si ma
gandesc ca iubirea lui este tot de ce am nevoie, peste restul trec usor.

- Vrei sa imi raspunzi si mie la niste intrebari Sakura? Ma uit la el in semn de afirmativ si incepe a zice: de ce tu si nu alta fata? De ce tu a trebuit sa imi furi inima? De ce tu a trebuit sa ma iubesti din toata ini...

- Fata pe care tu o urai in academie te-a furat inima pentru ca te iubea cu adevarat si exact cum ai zis si tu, cheia inimi mele este ascunsa in inima ta asa este si invers. Singurul lucru pe care til pot zice este „Te Iubesc din inima.”
Ramane mut si uimit la ce pot eu sa scot pe gura si ma ridic indreptandu-ma spre cort dar acesta ma opreste spunandu-mi ca am perfecta dreptate si ca si el ma iubit din toata inima doar ca era prea orbit de ura si razbunare incat nu si-a dat seama. „Te iubesc Sakura” a fost tot cea mai rostit dupa care a venit langa mine ma sarutat si a intrat in cort. La fel fac si eu si ma bag la somn. De data asta reusesc sa adorm cu usurinta si sa adorm in bratele iubitului meu Sasuke.

A doua zi veni foarte repede si la fel cu ia, veni si soarele care stralucea cu putere pentru a ne trezi pe noi cei adormiti. Ma trezesc deranjata parca de el si ii zic ca m-am trezit si ca poate sa nu mai straluceasca. Dar nu ma asculta si straluceste din ce in ce mai tare. Ma ridic lenes si ies din cort pentru a merge la rau sa imi fac o baie. Ajunsa acolo, ma dezbrac de haine si intru in apa ducandu-ma sub un micut „Jet de apa” cum ii zic eu .

Apa rece face contact cu pielea mea calda si ma face sa tresar la fiecare atingere cu aceasta. Este asa de bine asa de relaxant. Parca te-ai elibera de tot ce tine de probleme, de atitudinea vulgara, de lupte , de razboiul trecut, de sentimente si de misiune. Parca as fii doar eu si relaxarea. Sunt trezita la realitate de catre cineva care vine pe la spatele meu.

Cineva care acum a intrat in apa. De Sasuke sunt sigura. Barbatul misterios ma ia in brate si incepe a ma saruta pe gat. Cu o voce blanga ma intreaba daca am dormit bine plus ca a observat ca sunt suparata. Nu ii scapa nimic din priviri. Oricum nu sunt suparata cat sunt de obosita. Adica este sapte jumate dimineata cum sa nu fiu obosita cand aseara m-am culcat pe la vreo trei dimineata. Ii zic adevarul si ma intreaba daca el este de vina. Ii raspund cu un simplu nu si ii zic ca m-am simtit minunat asea timp noi doi ne imbracam Hinata si Naruto s-au trezit si au inceput a impacheta tot.

Eu cu Sasuke nu mai stam pe ganduri si o luam si noi la „Fuga” cu impachetatul. Cam sa zic ca cinci minute a durat tot si dupa ne-am mai jucat uni cu alti. Stiti voi, gadilat, glume, rasete... ca de obicei. Oricum dupa micul spectacol dat intre mine si Hinata cu un dans si cu balele baietilor pe jos, plecam si noi spre al treilea Hokage. Drumul a fost la fel ca si inainte de a ne opri, tot cu glume spuse de Naruto si cu Sasuke in frunte, certuri prostesti intrei cei doi baieti, fetele idi***e ale lui Naruto si tot asa.

50 km tot asa am tinut-o si eram cu toti obositi extenuati si vai de capul nostru. Ce pot sa zic m-am distrat foarte bine in misiunea asta avandu-i pe Naruto si pe Sasuke cu care niciodata nu te plictisesti. Oricum pe drum ne-a venit ideea splendida sa ne jucam adevar sau provocare. Ca deobicei eu alegeam provocare exact ca si Sasuke, iar Naruto cu Hin aleg adevar.... La rand urmam eu asa ca l-am intrebat pe Sasuke singura intrebare „Adevar sau Provocare?”. Ca deobicei el alege provocare. Doamne ce provocare i-am dat lui Sasuke.

Provocarea era sa se sarute cu Naruto pe gura, cu Hinata sau cu... POMU, una din trei. Cu pomu nu a vrut el, cu Hin isea scandal intre el si Naruto, iar cu Naruto... nu prea ii convenea. Deci se uita la mine cu o fata de catelus plouat si ma intreaba daca nu poate sa ma sarute pe mine. I-am zis nu si atunci mi-a aruncat o privire ucigatoare dar totusi amuzanta. Acesta se duse langa Naruto, ii zise numele si il saruta. Eu si cu Hinata eram pe jos de ras in timp ce Naruto cu Sasuke isi stergeau buzele si limbile. Eu ma duc la Sasuke si il intreb daca nu vrea sa il sterg de buzele lui Naruto. Acesta nu mai sta pe ganduri si da din cap in semn ca „Da”. Ma apropi de el si il sarut, la fel facand si Hinata cu Naruto.

Deci dupa micul nostru joc o pun pe Hin sa isi foloseasca Biakugan-ul pentru a vedea daca mai avem mult. Precum ii spun asa si face. Ne spune ca mai sunt vreo 3-4 sau 5 pasi si ajungem la mormantul acestuia. Ajungem acolo in mai putin de 5 minute si acolo il gasim pe Itachi care ne spune ca ne-am descurcat foarte bine. Ne mai spune ca pe mine si pe Sasuke plus Hin cu Naru, ne asteapta un viitor intunecos.

Toti ramanem uimiti de ce ne spune si dam din cap in semn afirmativ. Acesta pleaca dar nu inainte de a imi spune ca visul meu cu cele doua famili nu a fost creat de sorsa ci totul a fost real. Raman muta. Ma duc langa mormant si o vad pe adevarata mea mama asteptand acolo. Daa... Tsunade-sama in persoana este acolo. De cum ma vede striga dupa mine si ma ia in brate. Cat timp a fost in bratele mele i-a a privit dupa umarul meu si l-a zarit pe Sasuke. Ma intreaba despre el si ii zic ca este in regula si ca nu mai vrea sa mai distrug asatul si chesti de genul asta.

Oricum aceasta s-a dus la el si l-a intrebat daca vrea sa se intoarca. Sasuke, spre uimirea mea a refuzat-o zicandui ca nu are cum in momentul de fata, ci dupa ce il va distruge pe Madara ca sa o lase in pace pe frumoasa lui floare de cires. Stai „Frumoasa floare de cires” asta’s eu. Ma duc la cei doi si o iau pe „Mama” de mana vulgar si tare si o intreb de ce mea ascuns toate astea mie. Se uita mirata la mine si ma intreaba ce a ascuns de mine, atunci mi-am dat drumul la gura.

- Mama, cum ai putut sa ti asta secret de mine, de ce nu me-ai zis ca esti maicamea adevarata si in plus de toate ca mai dat la alt cineva stiind ca tu nu puteai avea grija de mine. Ce fel de mama esti si tu , sa iti minti astfel copilul, macar put... Nu am mai putut zice nimic pentru ca me-am primit o palma zdravana de la Tsunade, una care ma trimis in cel mai apropiat copac, si nu era departe era cam pe la vreo 5-6 metri. Vine la mine si ma priveste de sus spunandu-mi:

- Sakura, nu ma invata tu pe mine cum e sa fii mama, pentru ca tu nu ai nicio responsabilitate in calitate de mama pentur ca nu ai un copil si nu sti cum e sa ai unu, oricum ce iti pasa tie de viata....
- Mama, zic razand, uite ca imi pasa pentru ca sunt fita si am si eu dreptul macar sa stiu cine este parinti mei naturali, nu crezi? Sau trebuie sa muriti si apoi sa aflu? Ziiii....Zic furioasa pe mama si in acelasi timp matura. Poate maine poimainte voi avea un copil, dar niciodata nu l-as lasa in grija alt cuiva, cand stiu ca nu am cum sa il cresc nu il las sa stea singur, muncesc, ma lupt , ma zbat , fac tot posibilul sa fac sa aiba de toate, si am credinta ca intr-o buna zi taicasu se va intoarce la ea si atunci ea imi va multumi ca nu am dat-o.

Mama nu mai zice nimic , ci imi spune doar ca me-am incheiat misiunea si ca pot pleca acasa alaturi de prieteni mei. Nu pot sa cred inca, ca nu me-a zis nimic ce s-a intamplat intre ea si tata. Ma uit la cei trei si le fac semn ca putem pleca. Cand sa imi iau talpasita de acolo Tsunade ma oprit si me-a zis ca tot ce a zis tata este adevarat si ca ea a vrut sa ma dea pentru ca nu se simtea in stare sa creasca singura un copil, mai ales cand stia ca sotul ei nu se mai intorcea niciodata. Nu mai zic nimic si plec de acolo dar nu inainte de ai vedea lacrimile sincere a le Mamei si raspunzandu-i cu aceleasi lacrimi.
NEXTUL DATA VIITORE SPER SA VA PLACA

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=v9LHA6iXjwReQM:&imgrefurl=http://revistaclick.ro/topurile-click/top-cinci-lacuri-incredibile-2&docid=-uz4dVdYHdZJFM&imgurl=http://revistaclick.ro/wp-content/uploads/a_47179894-a.jpg&w=970&h=627&ei=0w5eUMH-Hujl4QTsnIDYCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=87&vpy=161&dur=1558&hovh=180&hovw=279&tx=134&ty=72&sig=106291618647211118239&page=1&tbnh=130&tbnw=173&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68&biw=1024&bih=465 – Lacul unde erau cei patru.
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://dev.clickpentrufemei.ro/uploads/files/2012/02/08/4f32ba383fdb0/2.jpg&imgrefurl=http://www.clickpentrufemei.ro/10-sfaturi-pentru-o-coafura-de-vedeta_0_6433.html&usg=__CBOHGQY2aVZHFZ1TvvzM1z8dyC4=&h=427&w=330&sz=39&hl=ro&start=0&zoom=1&tbnid=fEN6I9UKB3HVGM:&tbnh=107&tbnw=83&ei=sLtdUNDdAeGo4gSQ-4DAAQ&itbs=1&iact=rc&dur=415&sig=106291618647211118239&page=1&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0,i:76&tx=35&ty=54&biw=1024&bih=465 – coafiura surori lui Sasuke.


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 19:30

Scuze draga mea ca eu vin dabea acum,insa se pare ca am un cititor nemultumit la fic-ul meu(o colega...nu ma suporta si....)ma rog nu conteaza
pt ca n-am venit aici sa te incarc cu problemele mele...imi pare rau
Acum sa revenim la fic...Il ador nebuna mea mica...ei da cnd ai uh de gand sa aduci next-ul?azi sau maine>sau poimaine?sau peste un an o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 2586070128
Glumesc mai...Incep sa-ti ador din ce in ce mai moolt fic-ul...nu cred ca se mai poate,deoarece am ajuns la limita o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 3199963233
Astept next-ul cu mare nerabdare si sper sa ma anunti
P.S.:
1.vezi ca am adus next-ul la fic-ul meu(il sii uh)
2.PRIMA o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 544217


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 19:59

wow ce mi-a placut...
draga mea nextul repejor
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 20:09

Imi place foarte mult. Cand scapam de sor'sa lui Sasuke? Deja a devenit enervanta. Next-ul si PM-ul te rog



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 19:38

Capitolul 20. Un nou copil se va naste sau poate doi...?

Alergam ca nebuni prin padure pentru a ajunge in satul nostru. Tot stau si ma gandesc la tot ce a zis Mama despre tata si cum ea nu a murit, dar oare parinti mei falsi ma vegheaza de acolo de sus? Cam pe la mijlocul drumului noi, adica eu si Naruto stiam o scurtatura care ajungeam intr-o zi la destinatia mult dorita de noi. O luam pe scurtatura si avem marea surpriza de al vedea pe Madara, boss-ul lui Sasuke in fata noastra. Acesta a inceput si l-a luat la intrebari pe iubitul meu dar Naruto ca de obicei a sarit la lupta. O lupta crancena ne iese noua in cale iar invigatori suntem noi desigur. Acum cu Madara mort Sasuke se poate intoarce cu mine si prieteni nostri in sat. Il vad pe iubitul meu cum se intoarce cu fata spre mine ranit foarte grav si zambind cade pe jos. Ca o nebuna alergam spre el, iar cand am ajuns am vazut ca avea ochi deschisi, zambetul pe buze si privirea atintita spre mine. Nu putea sa isi miste nici o particita din corp ,stiu pentru ca am inceput al vindeca iar cuvintele ce ii ieseau pe gura nu erau aceleasi ca ale corpului.

- Sakura, nu ma vindeca, la cat rau am facut intregului sat nu merit sa mai traiesc, nu merit sa am iubirea ta, nu merit sa te am pe tine.
La auzul acestor vorbe mici perle cristaline mi se prelingeau pe fata. Am dat de 2 ori din cap si i-am raspuns ca fiecare om are pentru ce trai, iar el traieste ca eu sa il iubesc. Asa ca nu am mai stat pe ganduri si am inceput ai vindeca ranile. El enervat la culme a inceput a urla la mine ca eu de ce nu il pot lasa macar o data in pace si ca sunt foarte enervanta. Cu lacrimi in ochi nu bag in seama tot ce zice el, dar la un moment dat a intrecut masura spunand ca de asta nu ma vrut mama si tata ca sunt asa enervanta si nesuferita incat toti mar da la o parte. In a doua secunda i-am dat o palma de toata frumusetea intorcand-ui capul la 90C si i-am zis sa taca dr*q o data si sa imi fac treaba. Acesta cand auzi nu se mai uita la mine nu mai zice nimic. Dupa vreo juma de ora l-am vindecat iar el se simtea ca si nou. Ma duc la Naruto si observ ca Hinata era prea obosita de la lupta desi a reusit sa ii rezolve mare parte din rani si pentu mine. O dau la o parte si ii spun sa ma lase pe mine sa ii vindec ranile pentru ca il iubesc ca pe un frate si plus de toate el ma ajutat in tot ce am facut plus ca eu pot sa il vindec mai repede. La el am stat doar un sfert de ora si se simtea ca si nou la fel ca Sasuke. Pacat ca nu pot zice acelasi lucru si despre mine care nici pe picioare nu ma mai puteam tine. La un moment dat ma duc dupa un copac pentru ca mi sa facut rau fara sa vreau. Dupa copacul ala am vomitat tot ce am mancat de la locul unde ne-am intalnit cu Hokage. Hmm... simt ceva ciudat, parca cineva m-ar lovi in burta, dar m-ar lovi incet, foarte incet, atat de incet incat sa simt doar eu. Doamne am invatat despre asta de la mama. Cand simti ca te loveste ceva in burtica ori esti insarcinata ori vei avea un bebe mic. Doamne cum pot sa ii dau vestea asta doar ce l-am pognit iar acuma ii spun ca poate este tata. In spatele meu se afla Sasuke care a venit in graba la mine sa vada daca ma simt bine. Acuma era momentul adevarului.


- Sasuke, trebuie sa iti spun ceva foarte important. Ii vad fata intrebatoare. Este legat de viitorul nostru si vreau un sfat de la tine.
- Sakura, ce ai patit te simti bine? legat de viitorul nostru?
- Da. Sasuke, daca ai avea un copil cu mine si nu ai sti de asta pana nu se naste ce ai face?
- Eu as vrea sa stiu de starea copilului, sa fiu langa mama sa si langa el pana ce se naste si dupa. Vreau sa fiu langa tine in timp ce va creste copilul nostru.
- Sasuke..... eu....tu....
- Sakura zimi direct.... o doamne, vrei sa te desparti de mine. Nu Sakura te rog nu, te iubesc pre mult si nu vreau sa te pierd, te rog iarta-ma pentru ori ce te-am facut, te rog nu ma lasa singur, nu ma parasi, tu esti iubirea vieti mele si nu vreau sa te pierd doar pentru ca am scos eu anumite vorbe pe gura, te rog nu ma parasi te iubesc prea mult si nu vreau a te pierde nici acum nici niciodata. Zice el cu palmele impreunate in fata mea si cu o fata de ingrijorare.
- Sasuke....
- Aaaaa te rog nu incepe
- Sasuke
- Nu Sakura, te rog nu zi ca me vei parasi, te rog
- Sasuke, nu te parasesc
- Stai ce?
- Sasuke.... eu.... eu o sa fiu mama, iar tu tata
La auzul acestui lucru se uita mirat la mine si apoi ma ia in brate sarutandu-ma. Mie imi era mult prea rau ca sa pot bucura si in timp ce acesta ma lua in brate si ma invartea am lesinat. Acesta s-a speriat si i-a chemat pe Naruto si Hinata, eu auzeam tot ce se petrecea in jurul meu asa ca am stiu ce se intampla. Sasuke ma ia in brate si incepe a alerga cu mine ca nebunu prin padure iar cu Naruto si cu Hinata pe urmele lui.Dupa un sfert de ora ajungem in Konoha si Sasuke ma interneaza in spital.Vine in graba doctorul si incepe a ma consulta. Spre fericirea mea nu era nimic grav ci doar am lesinat din cauza stresului. Dupa 10 minute reusesc si eu sa imi deschid ochi lasand la iveala cele doua smaralde verzi. Sasuke de cum ma vede se bucura de nu mai poate si cheama doctorul. Dupa juma de ora de ras, discutat si vorbit despre copil apare pe usa si doctorul care incepe a ma consulta. Spre bucuria mea pot merge acasa.


Dupa 9 luni....

Sakura POV.

Doamne a venit si ziua in care trebuie sa nasc copilul mult iubitului meu Sasuke.


- Ahh.... amm...Sasuke... Nasc
- Ce acum?
- Ahhhhh
- O so iau ca pe un da.
Ma i-a in brate si porneste in viteza cu mine spre spital. Ajunsa acolo ma preia un doctor ce ma duce la maternitate. Ajunsa in fata usi Sasuke ii spune doctorului ca vrea sa intre si el cu mine sa i-a parte la nastere. Domnul doctor ii da un halat albastru si o masca alba pentru a si-o pune pe fata. La iesirea copilului iubitului meu acesta zise:



- Asa Sakura, inca un pic si copilul nos....t-r-u ...v -a.Pe bune a lesinat langa mine?
Doctori nu mai stiau pe care dintre noi sa mai preia. Pana la urma l-a lasat pe Sasuke acolo jos si s-au ocupat de mine. Dupa ce copilul a iesit complet m-am simtit usurta. Doctorul s-a dus la alta interventie iar eu am ramas cu asistenta ce me-a dat copilul in brate pentru putin timp. La un moment dat cand vroia sa imi ia copilul am intrebat-o ce se va intampla cu Sasuke.



- Eee , nu e mare lucru, intr-un sfert de ora sau mai putin isi va reveni, nu este primul care a lesinat dupa ce a vazut asta, asa ca deja ne-am obijnuit
- Aha.... ok
- Oricum, felicitari pentru copil , este un baietel asa de adorabil si asa de scump. Ia zimi cum vrei sa ii pui numele?
- Daisuke...
- Un nume frumos. Vrei sa iti fac o poza?
- Daca mai stai 5-10 minute sa se trezeasca si frumoasa adormita atunci da
- Sau poate....
Nu a mai zis nimic ca i-a o vaza cu flori unde era pusa niste apa, scoate florile din vaza si i-o toarca in cap iubitului meu. Acesta tresare si zice:



- Haaa, unde?,ce?, cand?,cum?..... aaaaa ce s-a intamplat?
- Sasuke, esti tata. Da m-am descurcat singura pentru ca cineva anume a lesinat cam pe la mijlocul nasteri unde aveam cea mai mare nevoie de el. Zic eu razand
- Ahhh, asta... poi...Sakura... sti
- Nu mai conteaza, uiteti baietelul, uitel pe Daisuke
Sasuke il lua in brate, si atunci zambi atat de dragut.



- Ei, acuma pot face poza de familie? Intreaba asistenta
- Sigur.raspund eu
- Deci numele ii este Daisuke, nu?
- Dap, spunem amandoi
- Ei bine zambiti. Daisuke ai o familie frumoasa care te iubesc mult, pai Bafta Daisuke
Spune si in acelasi timp face poza.



In partea cealanta a camerei inca o fata cu parul albastru inchis si cu ochi lila se chinuia pentru a naste o fetita minunata. Acea fata era insusi Hinata care a fost exact ca mine. Doar ca ia nu a avut curajul sa ii zica lui Naruto asa ca acum cand naste acesta a venit grabit si cum este asa de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) va dati seama ca nu a reusit sa desluseasca inca misterul burti Hinatei. El zicea ca se ingrasa si mai trebuia sa mai dea jos dar de, va dati seama ca nici acum nu si-a dat seama ca ea este insarcinata cu copilul lui. Deci amandoua sau amanpatru aveam doi copi frumosii si dragutzi. Aceasi asistenta a avut grija si de ei si le-a zis acelasi lucru si despre Kaihime Uzumaki si Arico Uzumaki. Deci ei vor fi nasi nostri iar noi nasi lor. Cat ma bucur. Pe ne asteptate ma ia somnul dulce dar asta dupa ce asistenta imi ia din nou copilul ce mia fost dat la poza si luat inainte de poza si .... bla bla bla.

Hinata POV.

A trecut 4 ani de cand am nascut-o pe mica mea Kaihime, iar Sakurei ii cam place viata pentru ca acuma il naste pe al patrulea copil al ei. Primul a fost Daisuke , al doilea a fost Emi, al treilea a fost Suki iar acuma pe Akina. Da a zis ca mai vrea sa mai faca inca unu si apoi termina de finit. Spre deosebire de mine care am facut doar doi copii. Kaihime prima si a doua este Arico si fiecare sunt asa frumosi.

Dupa inca 4 ani.

Sakura in sfarsit a incetat din a mai face copii. Dupa ce a nascut-o si pe Shina a reusit in sfarsit sa inceteze dar cred ca akum o sa ii iau eu locul pentru ca sunt insarcinata cu Haru. Si se pare ca Sakura este senseiul fiilor mei si a lor. Arico cu Kaihime si Akina sunt in echipa Sakurei. Daisuke cu Emi si Suki sunt in echipa lui Sasuke. Iar Naruto a devenit Hokage dupa ce am venit din misiunea aia cu Hokage.



Nextul data viitoare, poate cine stie va fi si un sezon doi. Poate nush doar daca vreti voi, daca nu asta e. Oricum saptamana asta este decisiva. Daca vreti sezon 2 vreau multe comuri de la diferite persoane, va pupacesc.

http://www.google.ro/imgres?start=156&num=10&hl=ro&tbm=isch&tbnid=VoJSTZ2dG7uD6M:&imgrefurl=http://narutofanon.wikia.com/wiki/Kaihime_Uzumaki&docid=jTVs8-fsHWgaQM&imgurl=http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120811052928/narutofanon/images/d/d6/Uzumaki_Kaihime.jpg&w=300&h=367&ei=KG5nUIX4Gu2O4gSil4CQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=412&vpy=120&dur=579&hovh=248&hovw=203&tx=110&ty=204&sig=106291618647211118239&page=11&tbnh=132&tbnw=105&ndsp=21&ved=1t:429,r:17,s:156,i:267&biw=1024&bih=465 -Kaihime Uzumaki

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=I6MSK3h76NqgKM:&imgrefurl=http://mhhkiwii.deviantart.com/art/Chara-Sheet-Daisuke-Uchiha-135270991&docid=1V-AIs28n9EGEM&imgurl=http://www.deviantart.com/download/135270991/Chara__Sheet__Daisuke_Uchiha_by_MhhKiwii.png&w=1128&h=768&ei=W29nUMyoJY_a4QSi4YHQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=95&vpy=4&dur=858&hovh=185&hovw=272&tx=158&ty=94&sig=106291618647211118239&page=1&tbnh=123&tbnw=181&start=0&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68&biw=1024&bih=465 - Daisuke Uchiha

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=h1fd03hqyD7r0M:&imgrefurl=http://mhhkiwii.deviantart.com/art/Chara-Sheet-Suki-Uchiha-135275441&docid=NbTPn91ywWLnOM&imgurl=http://fc02.deviantart.net/fs28/i/2009/242/e/f/Chara__Sheet__Suki_Uchiha_by_MhhKiwii.png&w=900&h=614&ei=W29nUMyoJY_a4QSi4YHQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=711&vpy=126&dur=1720&hovh=185&hovw=272&tx=205&ty=119&sig=106291618647211118239&page=1&tbnh=116&tbnw=170&start=0&ndsp=11&ved=1t:429,r:10,s:0,i:99&biw=1024&bih=465 -Uchiha Suki

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=-jQ73A91jD5DoM:&imgrefurl=http://mhhkiwii.deviantart.com/art/Chara-Sheet-Uchiha-Emi-134932976&docid=ki_aDbShAxH-kM&imgurl=http://www.deviantart.com/download/134932976/Chara__Sheet__Uchiha_Emi_by_MhhKiwii.png&w=1128&h=770&ei=W29nUMyoJY_a4QSi4YHQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=274&vpy=167&dur=1064&hovh=185&hovw=272&tx=125&ty=124&sig=106291618647211118239&page=2&tbnh=117&tbnw=172&start=11&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:11,i:110&biw=1024&bih=465 - Uchiha Emi

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=NYBgRv9LszQYuM:&imgrefurl=http://www.fanart-central.net/pic-525605.php&docid=3RUx2RnMVMqgyM&imgurl=http://pictures.fanart-central.net/0/9127/525605.jpg&w=3006&h=2225&ei=W29nUMyoJY_a4QSi4YHQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=348&vpy=122&dur=9058&hovh=193&hovw=261&tx=120&ty=151&sig=106291618647211118239&page=1&tbnh=128&tbnw=169&start=0&ndsp=11&ved=1t:429,r:7,s:0,i:90&biw=1024&bih=465 -Akina Uchiha

http://www.google.ro/imgres?hl=ro&tbm=isch&tbnid=PZ8JAl0kLBtEoM:&imgrefurl=http://mundosasusaku.foros.ws/t5168/nuestros-hijos/15/&docid=yR7kastmrfZK5M&imgurl=http://fc00.deviantart.net/fs40/f/2009/038/1/c/Shina_Uchiha_chara_design_by_Izumii89.jpg&w=1011&h=700&ei=W29nUMyoJY_a4QSi4YHQDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=91&vpy=180&dur=2416&hovh=187&hovw=270&tx=148&ty=147&sig=106291618647211118239&page=2&tbnh=119&tbnw=172&start=11&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:11,i:107&biw=1024&bih=465 - Shina Uchiha

http://www.google.ro/imgres?q=uzumaki+haru&hl=ro&tbm=isch&tbnid=Y0U8Z8JBt1ErMM:&imgrefurl=https://feed1002.photobucket.com/albums/af148/Uzumaki-Arico/account.rss&docid=yVln2Vu9qptepM&imgurl=https://2img.net/h/i1002.photobucket.com/albums/af148/Uzumaki-Arico/24.jpg&w=677&h=1023&ei=T2VoUL6KJoqp4gSlg4CQBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=320&vpy=76&dur=5231&hovh=276&hovw=183&tx=91&ty=203&sig=106291618647211118239&page=5&tbnh=140&tbnw=93&start=62&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:62,i:278&biw=1024&bih=465 - Arico Uzumaki


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 19:59

Frumos!Imi place foarte mult. Copiii! Yey! Au aparut. Neext-ul si un PM



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 20:50

Heiii kiss
Intr-un final, asa cum am promis, am ajuns si eu pe aici.
Mi-a luat cam mult timp sa il citesc, avand in vedere ca au fost multe capitole.
Imi place ca sunt lungi, si destul de interesante.
Mai ai putin de lucrat, dar e ok. Si ai grija la greselile de tastare.
Ideea mi se pare destul de draguta, chiar daca am mai intalnit-o.
Am vazut ca ai adaugat lucruri noi, care pe mine m-au incantat.
Ohooo, si cati copii au facut astia 4.
Gata, facem o gradinita intreaga =]]
Imi plac si pozele, dar mai ales acel loc unde au facut dragoste cei 4.
Era mirific in love
In legatura cu sezonul doi, eu una mi-as dori sa existe. dap !
Eu abia astept sa vad ce se va mai intampla.
Sunt curioasa cum se vor descurca cu toti copiii.
Ai grija, ca la ultimul capitol ai grabit actiunea spre sfarsit. puppy eyes

Cam atat. Sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru acele sfaturi puppy eyes.
Spor la scris si la idei.
-Pupici kiss -

P.S: Te rog frumos, anunta-ma printr-un PM cand postezi next-ul.
[Daca vrei]
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 21:27

Hey, imi pare tare tare tare rau ca nu am mai trecut pe aici. Dar cum stii si tu a inceput si scoala cu invatatul ei , cu testele initiale si normale temele. Chiar imi pare rau. Oricum capitolele la care nu le-am comentat, dar le-am citit pot sa spun ca sunt absolut geniale si mi-au placut la nebunie, normal si acest cap mi-a placut foarte mult. Si toate m-au surprins intr-un mod bun happy2. Deci spor la scris in continuare si sa ma anunti si pe mine
p.s: ms ca ai continuat sa ma anunti cu toate ca nu am mai comentat kiss de multa vreme sad



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Arptg
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 21:36

iubire ce mult am asteptat nextul
nici n-aai idee
asa ca nextul repejor
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 21:24

Capitolul. 21 Moartea noastra si reinvierea in lumea cealanta

Sakura POV.

Eram in padure si ii antrenam pe copii mei si ai Hinatei cand, deodata o bubuitura imensa se aude dinspre sat. Toti am auzit ce s-a intamplat si am luat-o la funga la locul faptei. Alergam spre sat cu o viteza uimitoare. Drumul a fost scurt, tacut si foarte ingrijorator. Ajunsi in sat vedem ca totul este distrus. Uimiti de fapta celor care au indraznit a ataca satul alergam spre Hokage. Uimirea ne-a fost si mai mare cand Tsunade era pe campul de lupta cu Naruto si cu Sasuke care era la pamant. Copii mei si a lui au alergat inspre el sperand ca sa nu fi murit. Dar nervi mi-au fost intinsi la maxim cand Orochimaru a arucat serpi pe copii mei. In a doua secunda m-am transformat si am inceput al lua la bataie pe Orochimaru. Cu lacrimi in ochi si cu nervi care nu mai ii puteam tine in frau, i-am spart fata, iar acum are corpul alt cuiva si fata aceia de neghiob. Tsunade , eu si Naruto nu reuseam ai face fata pentru ca era mult mai puternic decat noi toti la un loc. Satul era distrus ,colegi nostri erau toti morti intinsi fiecare in balta proprie de sange, iar copii mei erau intinsi langa tatal lor in balta lor ibinata cu cea a tatalui lor si a surori ei. Nu aveam ce sa le mai fac. Am incercat ai vindeca dar degeaba ca nu am reusit. Erau morti deja. Nervi nu ma mai tineau vroiam sa il omor sa vada si el suferinta prin care trec eu. Vroiam sa il torturez. Sasuke era mort la fel si fiecare copil al meu si a lui Naruto. Pana si Hinata era moarta. Alaturi de noi lupta si cei din satul nisipului dar degeaba pentru ca si ei pe rand mureau , cadeau pe capete, unu cate unu era mai rau decat la razboi. Intrebarea e urmatoarea: Cum a facut Orochimaru rost de un corp nou? Parca era mort de catre Sasuke.... Kabuto, dupa ce Orochimaru nu a mai avut treaba cu el l-a omorat, sunt sigura. Ne-am luptat timp de o luna. In prima saptamana a murit si Mama mea iar tata nu mai era demult. In a treia saptamana a cazut la pamant si Naruto lasandu-ma pe mine cu Orochimaru. Eu ma abtine-am sa nu dau in el pentru ca Naruto a zis ca avea mare nevoie de el si ca trebuia prins in viata.Acuma il puteam omora pentru ca Naruto nu va ai avea nevoie de el deoarece este mort. Naruto , adica Hokagele a murit pentru ca noua cozi i-a mancat asa de multa chakra incat la omorat. Dupa moartea acestuia am ramas doar eu cu Orochimaru iar acesta spune ca m-am schimbat asa de mult incat nu ma mai recunoaste. Luna a trecut iar eu ma bateam cu el zi si noapte incontinu. Ma uitam la ceas si mai aveam cinci minut si muream. In ultimele minute i-am facut o tehnica care ar omora chiar pe toti Hokage. Acesta cazu la pamant si la fel facand si eu si stind ca o sa mor, ma tarasc pana la Sasuke si la copii mei si adorm pe veci cu copii in brate si cu capul pe pieptul lui Sasuke si nelipsitul zambet de pe buze. Zambetul era ca am scapat in sfarsit de acest iad pe pamant. Am scapat de suferinta, ura, tradare, acuma merg spre un loc mai bun unde ingeri zboara dintr-o parte inalta si unde si cel ai urat om de pe pamant acolo este frumos.


Dupa o jumatate de ora

Imi deschid incet ochi, lasand la iveala cele doua perle cristaline verzi. Ma uit in jurul meu si tot ce vad este un negru stins. Mmm.... parca eram moarta , oare cine ma salvat??? In fata mea isi face aparitia o silueta masculina, plina cu muschi si venele la vedere. Acesta ma intreaba daca m-am trezit complet sau inca mai dorm pe mine ca acum cinci minute. Ma uit un pic ciudat la el si apoi il intreb unde sunt si daca stie ceva de sotul meu sau copii mei si daca sunt bine. Acesta da din umeri dar in acelasi timp imi spune ca nu o sa ii mai vad niciodata deoarece eu am ajus in Iad iar ei in RAI. Cand a zis ei se referea doar la copii mei nu si la Sasuke. Acum acesta iar ridica din umeri si spune ca nu stie nimic de sotul meu sau prieteni mei. Hmmm... cred ca el are un tic sa ridice din umeri ca pana acum a ridicat de ogramada ori. La un moment dat isi aduce aminte ca acum ceva timp a aterizat o fata cu parul negru cu tende albastre parul lung si ochi lila. Cred ca va-ti dat seama deja ca era vorba de Hinata, nu??? Ingrijorata il intreb unde o pot gasi. Acesta da din nou din umeri si spune ca trebuie sa fac ceva pentru el daca vreau sa o vad. Am de ales una din cele doua variante:

1) Sa fac ceva nebuneste pentru el, prostioare sau cum vreti voi sa ii ziceti.....
2) Sa o caut ca o nebuna prin tot intunericul si sa nu o gasesc niciodata.Va dati seama ca nu o puteam gasi.

La prima varianta i-am raspuns ca eu il iubesc prea mult pe Sasuke pentru a ii face asta, mai bine mor decat sa ii fac asa ceva. Acesta pleaca cu zambetul pe buze.Sincer un fior mi se strecoara pe sina spinari facandu-ma sa tresar dar sa nu se observe.

- Mai vedem noi Sakura Haruno. Oricum nu cred ca o sa il gasesti pe Sasuke pe aici pentru ca el a aterizat intr-un cu totul alt loc. Tot intunecat dar in acelasi timp vizibil orice copac sau orice era inpreajma lui.

Oare de ce... Hmmm.... stai sa ma gandesc, oare o crede ca daca nu voi reusi voi face prostioare cu el ca sa ii spuna unde o gasesc??? Nu ma prea fascineaza astfel de lucruri. Atata timp cat nu fac nimic cu altcineva decat cu Sasuke eu sunt impacata chiar daca ar fii sa bage si altcineva strambe. Merg sa o caut pe Hin si peste tot unde am cautat nu era , doar intr-un singur loc nu am cautat. Fug repede spre locul mult dorit si o gasesc acolo cu Naruto care o lua spre Rai. Se pare ca el este salvatorul ei. Acuma am ramas singura in Iadul asta si nu stiu ce sa fac. Am incercat ai striga pe cei doi dar fara sperante. Parca ar fi surzit pe moment sau ar fi suparati pe mine pentru ca nu am reusit ai apara. Ooo doamne.... Naruto este suparat pe mine ca am ajuns tarziu in sat , iar Hinata este suparata pe mine ca nu am ajutat-o sa lupte. Doamne ce ma fac , nu vreau ca si ei sa se supere pe mine. Cred ca Sasuke este foarte furios pe mine. Imi este frica sa dau ochi cu el. Dupa plecarea celor doi m-am asezat in intunericul acela si me-am aplecat capul pentru ca imi era rusine ca nu am reusit ai apara. Poate acuma Sasuke se bucura pe deplin ca sta cu ficele lui si rad, glumesc , se joaca plus ca el crede ca poate nu am murit si ca inca ma mai bat cu sarpele ala. Ce ma bucura cel mai mult este ca am reusit sa il omor odata pentru totdeauna. Mi-as dori sa le vad si eu pe ele macar o singura data . Dorul de fetisoarele alea scumpe a fetelor mele . Doamne ce dor imi e de ele. Nu cred ca cer mult , vreau doar sa le mai vad o data , o singura data si sa le spun cat de mandra sunt de ele si cat ma bucura ca au ajuns in Rai si nu in Iad. Ma simt singura ,vulnerabia, nu stiam ce sa fac,nu reuseam sa gasesc nicio solutie, nu mai reuseam nici sa gandesc . Vroiam sa imi pun toate gandurile la rand. Deodata in minte imi apare o imagine cu Sasuke, cu copii toti si cu mine. De dorul lor nu m-am mai putut abtine si ma bufnit plansul si nu m-am mai putut opri. Parul meu lung, roz era luat in bataia vantului lovindu-se de vand si ducandu-se in toate directile. Cred ca va intrebati de ce a parul lung... nu??? Pai v-a zis ca ingeri arata magnific.... ei bine ca find un inger negru am parul lung intristat si ravasit. Sa revenim...Parul meu era luat de vant alaturi de niste frunze rugini uscate. Uimita ca undeva in fata mea mea a aparut o frunza ruginita ce mai adineauri nu era, am ridicat privirea si imaginea era tot neagra dar se putea deslusi foarte usor ca eram langa un copac. Un zambet mic imi scapa de sub buzele mele moi, iar acesta a fost creat de o micuta frunza ce a aterizat in palma mea. Era perfecta fara culori ba mai negre ba mai vii sau sa fie gresita sau ceva in gen. Nu,era perfecta, prea perfecta.

- Sakura.... se aude o voce masculina dar in acelasi timp cunoscuta venind din spatele meu. Ce cauti tu aici??? Trebuia sa fii in Rai.
- Se pare ca nu merit sa ajung acolo. Spun fara sa m auit in directia persoanei respective.
- Asta so crezi tu , iubitha mea....
Cand aud "iubitha mea" raman stana de piatra timp de 2 minute si apoi ma intorc. Daaa.... era chiar iubithul meu Sasuke. Inima a inceput a-mi bate din ce in ce mai tare.... parca vroia sa fuga in directia lui. Vroiam sa il sarut, sa ii simt buzele acelea moi... dar imi era te-am ca era suparat pe mine. Oricum ce conta era sotul meu trebuia sa ma ierte nu? Ahhh pacat ca nu pot gandi asa. Sa revenim.... deci ma uit in spatele meu, dupa aripile mele care din negre acuma s-au facut roz si il observ pe Sasuke care ma privea cu o fata intrebatoare. Il i-au in brate si printre lacrimi ii cer mii si mii de scuze. Cred ca l-am inebunit cu scuzele. Acesta la fiecare scuza scoasa pe guritza mea imi spunea ca nu este nimic, ca sunt mai puternica decat el, si ca eu ii puteam salva dar nu puteam salva pe toti ci trebuia sa aleg din 3 variante:

1) Sa salvez familia mea
2) Sa salvez tot satul cu pretul vieti mele si a familiei mele
3) Sa ii las pe toti sa moara pentru a nu se mai chinui, a se zbate in suferinta ,ura si cel mai rau lucru razbunare.

Eu dintre toate am decis sa ii scot pe toti din acea ura, suferinta din acea razbunare pe care a pus stapanire razboiul. Se pare ca in locul lui Naruto de a lua toata ura la toti am luat-o eu care cred ca o voi ucide foarte curand. Sa revenim.... Ma uit in ochi lui si ma linisteste , spunandu-mi ca totul va fi bine si in acelasi timp stergandu-mi lacrimile. Ii zambesc si ii spun ca trebuie neaparat sa mergem in Rai amandoi la copii nostri. Singura nu ma puteam duce pentru ca pana a il intalni pe Sasuke nu mi s-a aratat nicio lumina. Cred ca el este salvatorul meu exact cum este Naruto pentru Hinata. Eu pentru el si el pentru mine.Il i-au de mana si il trag spre Rai.La granita dintre Rai si Iad acesta nu a mai putut continua pentru ca nu a zis nici macar o data cuvantul magic. Cuvantul magic era „Dumnezeu”. Il pun sa se roage o data la dumnezeu pentru binele acestuia, iar el ca un baiat intelegator ce este ma ascultat.Dupa granita de Iad ,toti prieteni nostri ne asteptau. Cum ii vad ii dau drumul la mana lui Sasuke si ma duc in mijlocul cercului de prieteni cerandu-mi scuze ca nu i-am putut apara. Pe acestia i-a bufnit rasu si ii spune ca nu are nimic , ba din potriva i-am ajutat mai mult. M-am uitat 1 minut mirata la ei si apoi am dat din umeri ducandu-ma la Sasuke. Dupa un sfert de ora de stat ,jucat adevar sau provocare.... amm... mai mult adevar decat provocare ca nu prea aveam ce provocari nasoale sa dam. Deci cum spuneam ... dupa un sfert de ora de asteptat , in fata noastra apar 6 ingeri superbi care ne spuneau sa mergem cu ei pentru ca Bunul Dumnezeu ne asteapta. Acestia o lua 2 in fata, 2 in spate si cate 1 in fiecare parte. Erau magnifici si mirifici. Nu imi puteam lua ochi de la ei. 20 de minute de zburat alaturi de ingeri aceia superbi si am ajuns in sfarsit la Bunul Dumnezeu. Intram in Rai , iar acei ingeri ne conduc spre o anume camera in care ne spune ca inainte de a intra sa ne acoperim mainile, picioarele si fata. Sa nu lasam nimic la iveala ca nu este bine. Ok, facem cum zice acesta. Dupa ce ne-am pregatit intram in camera secreta si o lumina orbitoare se izbeste puternic de fata noastra, parca ar fi niste ochelari de soare ce trebuie pusi neaparat. Am inceput a vorbi cu Dumnezeu si nea declarat ca suntem ingeri si in „acte” cum sar spune.Dupa mica noastra sedinta mergem sa ne intalnim cu rudele noastre. Undeva intr-un coltisor mic de lumna ne astepta fostul Hokage... Tdunade, Naruto, Hin, copii nostri, prieteni nostri si nelipsiti parinti nostri. Nu m-am mai simtit asa de bine de cand a murit mama. Adica imi era dor de imbratisarile ei calde si dulci. Era mult prea frumos acolo si nu as mai fi vrut sa mai plec niciodata .


THE END


Daca vreti sezon 2 anuntati-ma si eu am sa il pun, vreau cat mai multe comm pentru sezon 2 puppy eyes
Ps. Capitol necorectat + skz ca am intarziat cu acesta nervi!
Skz ca nu am pus "THE END" dar mi s-a inchis calculatorul si ma mir ca mi s-a salvat
Oricum... poate o sa pun sezon 2 peste cateva comm-uri....


Va pupacesc kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Sasuke.Love.Sakura in Mar 16 Oct 2012, 22:36, editata de 2 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 21:40

draga mea imi place la nebunie capitolul
il ador kiss
vreau nextul cat mai repede
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 21:58

Aumurit Serios? Ce naspa, dar a fost foarte furmos capitolul.Aripi roz, nu?Din vata de zahar ssi bomboane.Mi-a fost dor de ficul tau, Azi ma gandeam la el. Adu next-ul si te-am pupat dulcik



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 00:25

Au murit din cauza unui sarpe pr**t??? Imi place si ma bucur asa de mult ca totul este bine. happy Iar ingerul ala negru sau ce era el,chiar credea ca Saku o sa-l tradeze pe Sasuke? waiting Astept sezonul 2 care sper ca o sa-l pui. Sa ma anunti si pe mine. Bye!


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 00:24

SEZON 2

CAPITOLUL 1. Doar un vis???

Sakura POV


Dupa 5 ani




Stau sub un cires din valea ingerilor
alaturi de iubitul meu Sasuke. Cum mama i-a luat pe copii ducandu-se sa se
plimbe am decis ca eu si frumosul de langa mine sa petrecem mai mult timp cu
noi insine nu doar cu copii.Cred ca imi stiti povestea cum am murit si blah blah blah... nu mai trebuie sa o repet nu??? Daaa am murit din cauza sarpelui aluia.Sa revenim... Deci stau cu Sasuke sub un copac si ne sarutam cu
pasiune si cu foc. Limbile noastre se duelau si se pare ca eu sunt cea care
pierde. Oricum.... stam cam asa vreo 10 minute, ajungad ca el sa fie deasupra
mea.La un moment dat trebuia sa ne mai si oprim dar spre tristetea me,a bunica
copiilor nostri a venit mai devreme de la plimbare iar ei au stat cam vreo 5
minute sa ne astepte si sa ne cronometreze cat putem sta asa. Spre uimirea lor
frumoasa de mine nici nu ramanea fara aer, dar nu pot zice acelasi lucru si
despre Sasuke. Toti imi sar mie in brate si la un timp cand mea sarit si
ultimul in brate se pare ca saracutu a sarit in cap. Daaa.... era Daisuke. Nu
stiu de ce? A trecut efectiv prin mine. Toti raman uimiti si uitandu-se la
mine. Copii s-au speriat de mine si s-au indepartat in mai putin de 2 secunde.
Ma uit la Sasuke si acesta avea o privire gen „Sakura, ce ti se intampla?”. Ma
uitam la toti si se pare ca efectiv fiecare avea cate o intrebare pe fata.
Primul a fost Sasuke care v-am zis avea o fata gen „Ce ti se intampla?”,
mama „Sakura ,draga mea esti in regula”
si toti copii „mami dispari....”. Cand am citit intreba..... mai bine zic
vorbele scrise pe fata copilor mei ma uit atenta la mine. Observ cum din ce in
ce dispar mai mult si mai mult pana ce nu ma mai vad. Toti plangeau in hohote
si ma strigau. Sasuke ma striga si el si nu puteam deloc sa le vorbesc. Parca
Dumnezeu mea furat vocea. Ii atingeam, ii luam in brate dar ei tot nu simteau.
Inchid ochi si ma rog la Dumnezeu ca ce s-a intamplat acuma sa fie doar un vis
urat. Sa nu se intampla niciodata. In 20 de minute ii deschid vazand ca era
mult prea liniste. Ma uit stanga dreapta si vad cerul pamantului iar pe mine
stand pe un nor in forma de inima strapunsa. Dau din cap de cateva ori si
observ ca nu era un vis , ba totul era chiar real. Ma uit in spate si vad pe
cineva. Cineva cu parul pe fata si parul ei era lung si negru. Isi ridica fata
sa se uite la mine si avea fata crapata si urata iar din ochi si gura ii
curgeau siroaie de sange. Cu o bucurie in glas imi spune...




-
Bun venit la noi The ring.....Si dupa
un ras malefic care m-ia dat fiori...


-
Stai... cum me-ai zis ? The ring?
- Da...


Si dupa dispare ca si cand nu ar fi
fost aici... deloc. Dau de 3 ori din cap in stanga si in dreapta si spre
uimirea mie totul era un vis. Dar parea atat de real incat mi se facuse pielea
de gaina. Sa revenim.... Am ochi inchisi si simt pleoapele atat de ingreunate
incat nu pot deschide ochi. Simp cum cineva ma ia de mana si striga la mine
„Sakura, Sakura”. „Offf.... Tataie mai usor ca ma doare capu.” Se trezi si eul
meu interior. Taci din gura, ii zic eu,
nu auzi vocea lui... este a lui S....Sasuke. Incerc sa deschid gura sa
pronunt numele lui si am reusit. Deschid ochi cu greu si intr-un final ii
deschid complet observand ca sunt pe patul de spital. Ma simteam amortita si
parca nu pute-am nici a ma misca. Ma uit in stanga si in dreapta si observ ca
intr-o parte este Sasuke si in cealanta multe cadouri si flori de la prieteni.
Cand Sasuke observa ca m-am trezit acesta cheama doctorul si asistentele care
au venit mai rau ca la un incediu. Intra doctorul panicat si spune ca neaaparat
trebuie sa ma consulte. Fac cum spune acesta si ma incerc a ma ridica in fu*d.
Prima oara am cazut pe pat dar a doua oara am perseverat si nu am mai reusit sa
cad. Ma intreaba in primul rand daca simt toate membrele sau daca ma doare
intr-un anumit loc. Ii raspund ca nu ma doare nicaieri si ca membrele mi-le
simt pe toate la locul lor. Imi spune sa ma intorc cu spatele la el si sa imi
ridic tricoul pentru a consulta daca am ceva la plamani sau nu mai stiu ce. Fac
cum doreste si dupa consultatie zice incet ca fiind doar pentru el:



-
Nu se poate.... parca era moarta.
Dumnezeu tine cu ea. Zise mirat la prima parte si cu un zambet pe buze la a
doua parte.





Iese din camera unde eram eu si
Sasuke si imi zice sa ma odihnesc cat mai mult. Sasuke plangea langa mine de
fericire ca nu am murit. Dupa ce doctorul a iesit din camera, acesta a sarit sa
ma ia in brate. In a doua secunda ma saruta. Fara aer am stat cam vreo 5 minute
si el la fel va dati seama. Dupa ce ne-am terminat mica noastra „Joaca” intra val vartej si Naruto care de cum ma vede
vine si imi sare in brate. Pe bune acuma , me-a sarit unu in brate mai trebuia
sa imi sara si al doilea.





-
Sakura-chan , ce ma bucur ca nu ai
murit. Sti dupa ce te-ai batut cu sarpele ala si l-ai omorat am crezut ca a
facut si el acelasi lucru.



-
Dar stai , erau ingeri, si prieteni
nostri erau si ei....



-
Sakura, totul a fost doar un vis,
care a durat timp de 2 luni.



-
2 luni???? Totul doar un vis. Dar
stai , copii nostri unde sunt?



-
Acasa. Imi raspunse Sasuke. I-am
trimis acasa pentru ca nu au mai dormit de vreo saptamana si ii oblijam sa
doarma uneori.



In a
treia secunda pe usa isi face aparitia in sfarsit si.....


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Evil Angel in Lun 22 Oct 2012, 23:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 10:19

Daa! A durat doua luni? Eh.. Frumos capitol si auzi Cand ti-a fost data semnatura a fost centrata. Ai putea s-o centrezi si tu ca arata mai frumos.
Fic: Wow! Ce capitol ciudat... The Ring?A fost doar un vis... ce bine. Sa stii ca asta credeam si eu. Daisuke a picat direct in cap, nu? Ca taicaso un pic batut in cap....



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Continut sponsorizat




o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-