Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Va place ficul creat de mine?
Da.... il iubesc, ai talent si vreau sezon 2
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_lcap72%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_rcap
 72% [ 26 ]
Stii, chiar cred ca ai talent si...chiar ai talent nu zic in gluma.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_lcap22%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_rcap
 22% [ 8 ]
Hmmm.... nu cred ca este asa de frumos mai incearca.
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_lcap6%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Nu, il urasc, cine ar fi asa de nebun sa citeasca asa ceva, e dezgustator
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Iac..... doamne mai urat de atat il pute-ai face?
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_lcap0%o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 36
 

AutorMesaj
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 19:39

prima edit dupa



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Arptg
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 20:05

Foarte tare cap mi-a placut la nebunie, abia astept next-ul. te pupaceste Lola si spor la scris kiss



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Arptg
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 11:02

FEMEIE! tu aic ev acu mine , nu ? Incearca sa pui randurile mai mici icnearca sa-le mai micsorezi , deoarec enu pot sa citesc nimic si nu inteleg nimic , da?


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 15:23

nextul !!!!!


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Bbybianca
Genin
Genin
Bbybianca

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : DREAMS <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 60
Reputatie Reputatie : 1

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 16:51

Deci am o impresie foarte buna ficul tau e GENIAL sa il continui si mai presus de toate sa ma anunti.....e mortal imi place mult ideea clar se vede ca ai talent kiss kiss kiss sa ma anunti cand pui nextu please
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 12:58

Scuzati ca nu am adus NEXT-ul dar chiar nu am stiut cum sa combin ideile. Am ogramasa de indei si nu am vut cum sa le combin asa ca am mai taiat si am mai adaugat cate ceva. Sper sa va placa kiss . Lectura placuta happy2


Capitolul 13. Continuarea aventuri.
Sakura POV.
Dupa ce imi amintesc imaginea din capul lui Sasuke un mic chicot imi scapa de sub buze. Cineva ma intreaba de ce rad. Fara sa vreau ii raspund ca me-am adus aminte de o imagine dar nu ma uit cine este in spatele meu. Omult misterios ma itreaba daca imaginea accea este din capul lui de atunci inainte sa il ia Madara. La auzil lucrului acestuia, ma intorc cu o fata gen „WOW”. Chiar nu stiam cine era in spatele meu. Oricum ... el se aseaza langa mine si incepem sa vorbim despre diferite lucruri. Dupa vreo 15-30 de minute ies din cort si Naruto alaturi de Hinata.
- Buna, sunteti trezi de mult? Intreaba ea cu un zambet imens pe fata.
- Nuuu... chiar de loc, doar dupa la vreo trei dimineata din cauza tipetelor si a urletelor cauzate de anumite persoane. Ii raspund eu sarcastica si aproape tipand.
Hinata cand aude asta se face rosie la fata si imi zice ca ii pare foarte rau ca ne-a deranjat. Pe langa baieti care discutau de zor despre noi, adica despre mine si Hinata... ei bine... nu prea mai am cuvinte. La un moment dat Hinata intreaba dacas-a auzit asa de tare. Iar eu chiciti ce i-am raspuns... exact „Nuuuuu chiar, s-a auzit foarte tare.”. Ok .... deci am mai stat cam vreo 5-10 minute si am plecat spre cel de al doilea Hokage. Deoarece peste noapte au venit cei din Konoha si au luat trupul Hokage-ului. Adica era vreo 12 noapteacred nush sigur... oricum era destul de tarziu. Cand au luat trupul Hokage-ului s-a uitat dupa mine sa vada daca vreau sa vin acasa cu ei. Dar le raspund ca nu deoarece sunt bine alaturi de amici. Deci sa revenim... incepem a impacheta corturile si ne pregatim de plecar. Mergem cam vreo 15- 20 de km si dintr-o data vedem pe cineva in fata. Acea persoana se tot uita si se indrepta spre mine spunand in continu „Fata mea”. Venea din ce in ce mai aproapede mine si la un moment dat ma ia in brate. Sa fiu sincera nici nu il cunoasteam. Asa ca i-am zis:
- Ma scuzati... ammm domnule... pot sa va intreb cine sunteti? II zic dandu-i mainile de pe sondurile mele.
- Cum fata mea nu ma recunosti? Eu sunt tatal tau... sti tu cel care a plecat acum mult mult mult timp in misiune si nu s-a mai intors pana acuma.
Ma uitam la el ca la felul paispe... pe bune adica tatal meu este mort... a fost omorat de catre Sasuke. Lol... acuma vine un om batran sa imi zica, ca eu sunt fisa. Bine nu pot spune chiar „Batran” era tinerel omu.. adica asa pare. Sper sa nu fie ca Hokagele. Eu ii dadeam in jur de 25-30 de ani. Are ochi albastri-verzui, si parul brunet. Curioasa cum sunt l-am intrebat unde este mama. Acesta imi raspunde ca nu o mai gaseste si a inceput sa mio descrie. Dupa descrierea facuta pute-am sa jur ca era Tsunade-sama. Numele ei imi scapa iar „Tata” cum zicea el, a auzit numele Hokage-ului si ma intreaba unde o poate gasi pe sotia lui. Fata mea cat si a celorlanti a ramas gen „HAAA”. Nu ma asteptam, adica Tsunade-sama nu mea zis ca are un sot. Oricum incepe sa imi povesteasca ceva de cand m-am nascut eu, cica.Sa va spun:
.......Flash Back....
Dan POV
Dupa nasterea micului meu inger cel de al treilea Hokage ma trimite intr-o misiune care dureaza cativa ani. Ajung acasa si trebuie neaparat sa ii spui iubitei mele totutul. Despre plecarea mea si toate cele. Cred ca va face foarte urat si ma va lovi .. dar asta e, asa este ea. Dupa ce termin de zis tot ce trebuie imi pun ambele mai in fata ca si cum acestea ar fi un zid. Ma asteptam la o lovitura de ma arunca in perete. Dar nu . Imi dau jos mainile de la fata si ma uit atent la chipul ei. Vad cum doua lacrimi curg pe fata ei. Aceasta ma intreaba ce vom face cu copilul, iar eu ii raspund ca va trebuie pentru un timp sa aibe singura grija de copil. Nu mai scoate nici un cuvant.... Wow nu te, cred adica ea spunea ultimul cuvant nu eu. Dar nu ajung departe de locul unde am lasato cu copilul ca incepe si vorbeste. Imi zice ca daca eu plec ea va da copilul si la niste parinti care vor reusi sa o cresca. Ca ea va deveni Hokagele pentru a putea avea grija de Sakura. Pentru a o instrui si chesti de astea. Eu prima oara nu am fost deacord, dar Tsunade cum e ea incapatanata nu ma lasat sa imi zic ideea. Asa ca dupa ce a inceput sa tipe la mine i-am zis ca poate face ce vrea si ca nu ma mai intereseaza. Intru in camera si incep a ma gandi ca poate peste ani din misiunea asta nu o sa mai vin viu, ci o sa ma gaseazca cineva mort.
....... And Flash Back.....

Bine ne-a zis si povestea lui dar totusi nu imi vine sa cred. Il iau de mana si ii spun baietilor sa mergem. Acesti ma asculta si incepem a lerga pana la cel de al doilea Hokage. Mai mergem cam vreo 20 km si ne dam seama ca am mers indirectia opusa. Sa va zic sincer Naruto cu fata lui de pampalau tot timpul incepe sa urle la noi ca de ce nu am fost atenti la drum... Va dati seama ca de acolo a iesit un circ atat de mare. Noi spuneam ca de ce nu a fost ei atenti la drum, ei ziceau la fel doar ca pentru noi. Dan ne opreste si spune ca mai bine am pleca de aici cat mai repede ca sa ajungem la locul dorit mai devreme. Bine ma puteti invinui ca nu i-am zis de misiune, dar totusi inca nu am dovada ca el e tatal meu. Poate fi un spion sau un ucigas trimis de cineva pentur a ne omora. Niciodata nu sti, asa ca tre sa fi precaut. Pana nu imi spune Tsunade-sama adevarul eu nu il cred. Puteti sa ma si injurati ca nu ma deranjeaza dar am fost invatata sa fiu todeauna precauta. Deci ne intoarce si alergam ca nebuni vreo 40 km ca sa cuprindem traseul pierdut. Deci cand ajungem undeva pe la marginea drumui, noaptea ca de obicei isi asterne toti soldatei pe cer. Unul mai luminos ca celalant. Dei ne oprim si ne asezam corturile pentru a dormi. Deodata asta o sa dorm eu cu Dan si cu Sasuke, iar Hinata ca de obicei cu Naruto. Deci intram in cort si de data asta nu mai stam deloc pe afara. Cum am zis intram in cort si ne punem sa dormim.

Sper ca va placut. kiss puppy eyes Scuzati ca este scurt.


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 13:13

Super tare next-ul imi placu cel mai mult partea cand sakura nu-l recunoscu pe taicasu:)). Oricum abia astpet next-ul
p.s: spoor la scris si sa ma anunti cum ai facut si pana akm kiss



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Arptg
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 21:41

Deci nu am mai comentat de mult. De ce l-ai ales tocmai pe Sasori sa fie cu Saku? Ma rog bine ca a trecut faza aia. Vreau next-ul iubita. Pwp dulce. Anunta-ma



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 22:12

Imi place mult ficul.... in plus vreau sa continui si sper sa mam ai anunti ca data trecuta! PS: Merci!

Te kiss DoLc3,
K0mY!


Music is my life!

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Incz
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 23:39

Sa stii ca imi placee multt..Tine-o tot asaa:X:X:X
Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 16:24

Buna imi place mult ideea, dar din pacate abia acum am descoperito nervi! . te rog sa ma anunti si pe mine cand pui nextu please si spor la idei. NEXTU kiss


Poate treci pe la ficu meu: Voi pierdeti, iar noi castigam ?(+16)
thank you
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 14:27

Multumesc celor care au postat comm thank you rainbow :\
Capitolul 14.

Sakura povesteste
A doua zi veni foarte repede, iar soarele parca imi incuia visele intro cutiuta si pusa intr-un coltisor al capului meu.Deci ma trezesc si observ ca cineva nu mai este cu noi. Sasuke doarmea iar Dan nu era de gasit.Hmmm oare unde so fi dus si acesta. Ies din cort si ghiciti ce... Dan era afara intins pe iarba si foarte ganditor. Cred ca acuma se scalda intr-o mare de vise si ganduri pe care nu cred ca le-a mai avut vreodata. Ok deci el era acolo, Sasuke sforaia de nu mai putea,stiti cum fac corturile acelea in desene amimate ca se umfla si se desumfla?, ei bine eu am vazut asat la el si in realitate pebune... , Naruto cu Hinata dorm imbratisati, iar eu vreau sa ii trimit o scrisoare cu ce s-a intamplat doarmnei Hokage. Sa va zic sincer Sasuke doar cand este obosit sforaie, deci va dati seama ce obosit era.... Deci ii trimit o scrisoare Doamnei Tsunade spunaind-ui despre dan si toata povestea spusa de el. Nu dureaza mult si din cort iese Naruto cu Hinata care vorbeau de ceva timp, cica. Deci tre sa il asteptam doar pe Sasuke. Cred ca am asteptat vreo 2 ore sa zic si la un moment dat u ma enervez si le zic ca ma duc sa il trezesc. Acestia sunt de acord.Merg spre cort cu pasi foarte repezi si intru imediat in cort. Ma asez langa el si incep al mangaia pe fata si al saruta pe frunte. Nu dupa mult timp isi lasa cei doi carbuni sa iasa la iveala. Se uita un pic la mine si isi aseaza mana dupa cheafa mea tragandu-ma spre el. Isi ridica gura spre mine si eu ma apropi spre el pentru al saruta. Doamne iar am fluturasi neastamparati in stomac care zboara de colo colo si se lovesc de burica mea. Buzele noastre se unesc formand un sarut dulce si pasional care a durat cam vreo 5 minute. Deci sarutul ala a fost de „Buna dimineata!” si de un „M-ia foat dor de buzele tale.”. Deci dupa sarut el se ridica si imi intande si mie o mana pentru a ma ajuta sa ma ridic. Ii dau mana mea si dupa ce ma ridic iesim amandoi afara pentru a ne pregati de plecare. Nu am vorbit mai deloc pentru ca am facut mai mult fapte decat vorbe. Deci iesim din cort, ii salutam pe toti si amandoi incepem a strange cortul pentru a pleca. La fel a facut si Naruto cu Hinata care de mult a nu mai aveau rabdare si ziceau:
- Nu mai plecam o data? Ziceau cei doi in cor ca doua gaste.
- Naruto o indata ce terminam de impachetat. Ii raspundea Sasuke
- Dar vreu sa plecam mai repede.
- Narutooooo... Acesta se uita la Sakura care era fosrte nervoasa.... Cum ai putut sa o faci pe Hinata sa lesine si sa planga din nou?
- Haaaa... plange?
- Nu... ii curge apa.....
Acesta cand aude nu mai pot zic nici toata propozitia ca deja o luase la fuga spre Hinata. Cam 5 minute i-a trebuit ca sa o calmeze pe Hinata. Vedeam la ei doar pupicuri si imbratisari cat cuprinde. Asa dupa toate aceste lucruri si dupa ce am strans corturile, in sfarsit putem peca spre al doile Hokage.... Doamne si ma gandesc ca mai avem inca unu care trebuie noi sa il cautam... Deci alergam prin padure ca nebuni pentur ca trebuia sa ne grabim ca sa recuperam pierzania prin padure. Trebuie sa parcurgem vreo 40 km si deja am parcurs doar 5 deci va dati singuri seama cat de mult mai ave. Oricum este abea inceputul zilei deci trebuie sa ne punem la munca o gramada. Parcurgem 30 de km si parca drumul nu se mai termina.Mai mergem putin si in fata noastra gasisem o gaura imensa in cer. Sasuke ne zicea ca am ajuns si ca trebuie sa intram in acea gaura pentru al gasi pe al doilea Hokage. Stam cam vreo 5 minute de a ne gandi si la un moment dat Sasuke strig ala noi daca mai stam mult pe ganduri sau sarim dupa el. Ne uitam uni la alti si dam din cap in semn aprobator. Sarim dupa el ca sa putem sa il prindem din urma. Cum eu si cu Naruto am lucrat separat dar totusi aceasi tehnica de sarit foarte tare il ajungem cu ur\surinta din urma. Intram in acea gaura din cer si un fior imi apare pe sina spinari facandu-ma sa tresar. Ajungem si intr-un loc unde era foarte frumos. Si sa va zic si de ce: pajistea era plina cu flori frumoase si unele de culoare ochilor Hinatei, iarba era proaspata si foarte verde exact ca ochi mei, cerul era foarte albastru ca si ochi lui naruto... adica un cer foarte senin. In mijlocul acestor frumuseti se inumara si un copac foarte frumos. Culorile frunzelor era un negru de onix. Dupa acel copac era al doilea Hokage. Cand il vad bucuria mea nu o avea nimeni. De bucurie fara sa imi dau seama, i-am sarit in brate lui Sasuke si il sarutam foarte pasional si tandru. Cand imi dau seama ce fac, imi cer scuze si observ ca Sasuke era rosu ca racul. Ma uit intrebatoare la el si ii vad privirea. Ma uit in jos si imi dau seama ca eram descheiata la fermoar, si cum nu mai am nimic pe mine.... M-am rusinat si eu pentru ca am lasat la iveala „Pieptul lui Tsunade- sama” deoarece, si pentru ca sa va explic.... Eu am pieptul Hokageului nostru actual si va dati singuri seama ce vreau sa zic... Adica eu ucenica ei, deci am totul ai ei.... doar ca la mine nu se vede asa de tare ca la ea pentru ca eu nu port haine stramte ca ea le port mai largi ca sa nu imi iasa in evidenta piptul de... stiti ceva mi-e cam lene sa va explic deci cred ca intelegeti. Ma inchid repede la haina si alerg in directia in care vedeam mormantul. Dar cand dau sa vad ce scria pe acel mormant vad ca nu era numele Higurashi Asano ci un alt nume care nu se intelegea deloc bine, adica zeita Yuki Satoshi. La un moment dat incep a citi cu voce tare si zic
- Hmmm... scie ceva aici dar este intr-o limba mai avansata si foarte veche.. sa vad adaca pot sa citesc: „Aici se odihneste buna noastra zeita Yuki Satoshi care ne-a ajutat tot timpul. Aceasta s-a luptat cu zeci de mii de monstri cand a fost in viata si a aparata zeci poate chiar sute de sate. Oameni la un moment dat au crezut ca este o zeita, asa ca pentru ai recunoaste meritele si pentru toata bunavointa ei de ai ajuta pe ceilanti, oameni din toate satele sau adunat intr-un templu si au decis sa o puna pe aceasta o zeita. Din momentul acela toti oameni care o vedeau vroia sale apere casa si tot felul de chesti de astea. Ea ce buna era la suflet, niciodata nu a refuzat pe nimeni... ba chiar ia ajutat cu foarte mare drag... langa ea se odihneste..... ” ciudat.... scrisul se opreste aici. Este ca si cum cineva nu vrea sa stim ceva. Dar oare cine.
Ma intorc spre ei si observ ca toti se uitau mirati si putin ciudat la mine. Pe fruntea fiecaruia se citea cate o intrebare: Pe a lui Sasuke „WOW... de unde stie sa citeasca alte limbi?”, pe a lui Naruto „Sakura esti foarte tare... nu ma poti invatat si pe mine?” iar pe a Hinatei „Sakura dece nu me-ai zis ca sti sa citesti alte limbi?” ma opresc din citit pe fruntile lor si le spun doar atat:
- Nu va mai mirati atat.... ce credeti ca am facut eu inafara de a ma antrena fizic. A trebuit sa ma antrenez si mental, asa ca am luat o carte si am inceput sa studiez cu Tsunade-sama limba din evul mediu... stai evul mediu? Cumva... veniti cu mine.
- Stai Sakura asteapta-ne. Striga toti trei dupa mine.
- Grabitia ca stiu un loc aici si putem intreba...
Vreau sa vad adaca ce am citit eu in carte este adevarat.Daca pe la vreo 5-10 km este o batranica pe nume Kaede. Alerg ca nebuna prin copaci in drum spre cabana unde speram ca era bunicuta Kaede si cam pe la vreo 5-10 km dam de acea cabana exact cum scria n carte. Hmmm deci am avut dreptate. Ma apropi de ea cu pasi grabiti iar ceilanti sunt lesinati in spatele meu de obositi ce erau. Cand sunt in spatele ei ii zic:
- Mmm... ma scuzati... bunica Kaede?
Aceasta se intoarse pregatita de lupta dar cand sa dea sa ma loveasca, dar se opreste brusc si din lupta o dam in imbratisari. Se uita ba la mine, ba al cei trei lenesi. Se duce ii i-a in brate si tot zice „Bine ca v-ati intors... stiam eu ca nu ati murit in lupta cu Kikyo”. Ne uitam mirati la ea si cu niste fete intrebatoare ii zicem toti in cor:
- De unde ne cunoasteti?
- Pai, Inuyasha, Kagome, Sango, Miroku, tot deauna v-am cunoscut.
Ne uitam la ea apoi ca fraieri uni la alti, cu ochi iesiti din orbite si cu o privire gen „Ne-ati incurcat”.Ii spunem ca nu suntem cine crede ea ca suntem . Am inceput sa ne prezentam fiecare. Dupa prezentarile ce le-am facut... am intrebat-o cine erau cei pe numele care ne-a strigat pe noi. Aceasta incepe si ne opune ca eu arat ca si Kagome, Sasuke ca Inuyasha, Hin ca Sango iar Naruto ca Miroku. Dau din cap si zic doar un „Ahaa”.Bun deci o intreb de copacul cu frunze negre de mai devreme.Plus ca o mai intreb si ce scria pe mormant. Atunci incepe si ne povesteste ca langa mormantu zeitei se odihneste o persoana pe nume Tobirama Senju. Cand am auzit numele, parca arsa am sarit si am pus o intrebare: „UNDE?”. Aceasta ne spune ca trebuie sa taiem copacul cu frunze negre pentru al gasi. Ne mai spune ca persoana tinuta prizoniera in crengile copacului, in interiorul acestuia in trunchi. Hmmm.... tinut prizonier de apropape 100 de ani. 99 daca nu mai pui si anul asta. Oricum ii multumim si ii spunem ca vom pleca in directia copacului pentru a salva „prizonierul”. Plecam de acolo si de data asta umpic cam lent deoarece toti trei me-au sarit in cap spunand ca daca mai o iau o data la goana prin padure nu ma mai ajuta si pleaca lasanduma singura. Am zis un simplu „Bine” si am plecat. Ajungem acolo si ne apropied de un copac. Sus pe o creanga statea o fata care arata destul de bine cu Sasuke. Bine.... nu ca Sasuke ar arata ca o fata. Asa sa va zic cum arata. Avea parul negru cu tende de albastru exact ca Sasuke si era prins in doua codite foarte lung, ochi rosii cu mici pete pe ei negre, exact ca Saringhan. Ea statea proptita de creanga copacului, o creanga foarte subtire. Aceasta cand ne vede sare din copac, picioarele ei facand contact cu pamantul. Aceasta incepe a ne analiza din cap pana in picioare si cand ajunge la Sasuke ii sare in brate si il strange tare. Eu eram rosie la fata de furie si gelozie sa zic. O iau de pe iubitul meu si cand vroiam sa ii dau un pumn de o vedeam in al cincilea pom distanta imi spune ca:
- Stai nu da..... de ce ma iei dupa frati-miu?
Nu zic nimic si imi retrag pumnul din fata ei. Stiti ceva un pom era la 5 minute distanta deci va dati seama ca ziceai ca e o pasare maiastra. Incepe a se zbate dar nu ii dau drumul.
- I-a zii mucoaso... nu ai vrea sa imi iei locul pentru ai da o limba? Ii zic cu o spanceana ridicata.
- Haa?? mucoasa???... e frati-miu nebuno, ar fii scarbos sa il sarut pe fratele meu.
- Dar de unde stii ca eu te-am zis in gura si nu in alta parte ca de sarutat e locul meu si pala nu til dau... zic eu cu un zambet in coltul guri
Cand a auzit, fetei i-a venit sa vomite, Sasuke abea astepta, iar lui Hin si Naruto erau pe jos de ras. Vad ca nu se mai zbate si ca a devenit calma si o las in jos iar la un moment dat simt nevoia sa lesin. Deci pleoapele mi se ingreuneaza si totul devine din ce in ce mai negru. Un negru inexplicabil... sau stai am un cuvant care merge bine "ca abisul". Deodata vad 5 umbre in fata mea care se tot apropie. Camera incepe sa se lumineze si acei cineva care se apropiau nu era nimeni alti decat...... yeah

Sora lui Sasuke: http://angelserafina.deviantart.com/art/Random-Oiroke-no-Jutsu-131266699
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://sp2.fotolog.com/photo/50/14/110/evil_amorzhottee/1199995305_f.jpg&imgrefurl=http://role-player.net/forum/showthread.php%3Ft%3D23346&usg=__yq8-9TfoDbaD7Jj7hnzG-kL32R4=&h=500&w=375&sz=26&hl=ro&start=7&zoom=1&tbnid=NtU04htaItQ6uM:&tbnh=109&tbnw=81&ei=AHFQULX1M8jQtAbJ8oC4CA&prev=/search%3Fq%3D%25D8%25B5%25D9%2588%25D8%25B1%2B%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2585%25D9%258A%2B2010%26hl%3Dro%26sa%3DX%26biw%3D1920%26bih%3D908%26tbs%3Dsimg:CAQSZRpjCxCo1NgEGgIICAwLELCMpwgaPAo6CAESFMgEyQS8BOkEugToBOoEvwT9Ae0BGiDQfS2KP5CTNLc-CKL4qb2LoIiOr5Unl937SateichbzwwLEI6u_1ggaCgoICAESBNW859kM%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=722&vpy=138&dur=910&hovh=259&hovw=194&tx=130&ty=154&sig=103631358079798133807&page=1&ved=1t:429,r:6,s:0,i:69
Nextul data viitoare. Sper sa va placa si cititil cu spor. Sa imi ziceti daca am facut vreo greseala puppy eyes

S.L.S Ii pupaceste pe cei ce imi citesc ficul kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare


Ultima editare efectuata de catre Sasuke.Love.Sakura in Joi 13 Sept 2012, 19:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 14:47

Foarte tare next-ul kiss
M-am prapadit pe ras cand am citi ce a zis Sakura, faza cu sarutatul, prea penal.
Oau Sasuke are sora, interesant ?
Abia astept sa vad cu ce ne mai supriznzi, asa ca adu next-ul cat mai repede posbili, spor la scris si idei.. Te pupaceste Lola kiss
p.s: sa ma anunti si pe mine ca intotdeauna



o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Arptg


Ultima editare efectuata de catre ~Lola~ in Mier 12 Sept 2012, 18:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 18:48

Uite... ca trec si eu pe la tine. Imi place foarte mult. Mai ales comportamentul Sakurei cu o limba altundeva.
Ceea ca ma deranjeaza in toate fic-urile, scuze ca iti spun, este ca schimbati numele personajelor. Stiu e fic-ul tau ideea ta. Daca vrei il faci pe Sasuke cu par verde, Dar ma rog..... atata tot. Imi place fic-ul tau si micuta chestie pe care ti-am zis-o sper sa nu te supere.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 18:51

Temari stai linistita ca nu mai suparat... imi pare foarte rau daca te deranjeaza asta dar alta idee nu prea am .... oricum la un moment dat o sa fie doar cu Sasuke, Sakura ,Naruto si Hinata, oricum merci ca me-ai zis ce te nemultumeste happy2

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 22:00

Imi placee sa stii:X:X.. Foarte interesant! :kiss*..
Sus In jos
~Dyenutza~
Academy Student
Academy Student
~Dyenutza~

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Unde vreau Unde ma aflu Sunt aici Aici cu tine
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tequila
Stare de spirit Stare de spirit : obisnuita

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 11:29

foarte tare .......si apropo spor la scris :x este foarte frumos ficul tau :x


rainbow :\ /photo/my-images/10/pozefairtopic.jpg/[/img

Realitatea bate platourile de filmare ,viata-i frumoasa si fara efecte speciale !
Nu trebuie sa fi ce vor alti sa fi , fi ce vrei tu sa fi ! dj 
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 18:58

Sper ca ,Capitolul asta sa va placa dar mi-a iesit o varza murata. Cred ca nu scriu asa de bine pe cat ma asteptam sad sad

Capitolul 15.
Apar Mama, Tata, Socru, Soacra si nelipsitul de cumnatu.... insirati in rand parca sunt la militarie, ei fiind subordonati iar eu fiind comandantul. La un moment dat toti 5 se opresc in fata mea pe la vreo 5-6 pasi nici mai mari dar nici mai mici. Dupa ce s-a oprit in fata mea, Mama lui Sasuke face 1-2 pasi in fata si incepe a vorbi despre sora iubitului meu si tot ce s-a intamplat.... A format-o in asa fel incat sa cred ca este o poveste de adormit copii.Si inpece a imi spune:
- Sakura, in momentul de fata sunt sigura ca te intrebi ce este cu tine aici si daca este adevarata povestea ca Itachi si Sasuke ar avea o sora.
Dau din cap in semn ca da si imi cepe a imi spune ca sunt aici pentru a imi confirma ca Kasuky este sora lui Sasuke si a lu cumnatatu.
- Este adevarat ca Kasuky este sora lor iar ea s-a inascut cam pe la 2-3 ani dupa nasterea lui Sasuke. Era foarte dragalasa cand era mica si incerca din rasputeri sa faca si ea ce vedea la frati ei chiar daca era mai mica decat ei cu mult. Cum Itachi era cel mai mare m-a ajutata sa am grija de amandoi. El avand grija de Kasuky iar eu de Sasuke. Cu cat timpul trecea cu atat domnu de aici se indragostea mai mult de ea. Cand Kasuky a facut 3 ani inainte ca Itachi sa anihileze tot clanul….
- Scuza Mama…… se auzi vocea lui Itachi
- Itachi taci din gura, dupa voi avea o discutie si cu tine si cu fratitu pentru ca el acum face o prostie foaaaarte mare si mie ca il voi bate daca il vad acum in fata mea.
- Stiu mama dar cum poate el sa faca una ca asta? Nu pot crede, ma duc sa ii fac o vizita…?
- NUUUU. Striga maicasa cat o tineu plamani
Cand am auzit de prostia facuta de Sasuke i-am sarit la gat lui Itachi luand-ul de gulerul de la haina purtata de el. Adica cea Akatsuki, stiti voi cea neagra cu norisori rosii pe ea…. il intreb de prostia lui Sasuke iar Mama acestuia se baga intre mine si el si imi zice ca voi afla singura doar dupa ce ii voi asculta toata poveste. Am zis un simplu “bine” dand din cap in acelasi timp cu, cuvantul scos din gura mea.
- Bun.... deci sa revenim... Inainte ca Itachi sa anihile canul, nu?
- Dap.... ii spunem toti in cor....
- Hey hey hey.... este nevoie doar de o singura persoana sa imi aminteasca nu de 5, si ma puteti invinui dar daca sunt maica batrana nu am ce face, uit mai repede....
- Bine povesteste in continuare mama... ca fata mai are un pic si adoarme nu o vezi?
- Lasa maica, ca rezista ea e puternica... deci sa revenim. Aceasta a fost alungata de catre tot clanul cu pretextul ca este asa de frumoasa incat nu pot copii sa invete de ea si ca pana si frati se indragosteasc de frumusetea ei plus ca este si perversa. Kasuky a plecat cu placere lasandu-ma pe mine si Itachi gandindu-ne la ea. Asta a inceput sa planga la plecarea ei.Inainte de a pleca a fost sarutata de ghiciti cine..... Itachi, iar Sasuke de multe ori a incercat chestia asta dar niciodata nu a reusit. In momentul sarului cu Itachi aceasta i-a dat un pumn in stomac de la lasat pe jos prin camera ei. A fugit la mine si mi-a zis toata poveste dintre ea si Itachi. La auzul lucrului facut de Itachi il chem mai mult nervoasa pe el deoarece micuta in varsta de 3 plangea din cauza lui. Si ca ii este foarte frica sa mai plece pentru a nu se intalni din nou cu el si a nu ii face cine stie ce. Cand a venit Itachi l-am pus sa isi ceara scuze in fata micutei iar acesta mi-o luase inainte. S-a dus s-a asezat in ghenunti in fata ei lundu-i mana micuta in mainile lui si i-a cerut iertare promitandu-i ca nu ii va mai face asta. In momentul ala i-a pronuntat numele lui si cu un zambet pe fata i-a sarit in brate. Fata asta e usor de convins sigur. S-a intors cu fata la mine si mi-a zis ca in noapte asta va pleca cam pe la vreo 5-6 jumate. Cand am auzit cat de devreme vroia sa plece si pe mine cat si pe cei din familie nea apucat plansul. Inafara de Sasuke si de surioara lui toti plangeam. Sasuke nu stia nimic si inainte de plecarea ei i-am sters memoria cu un ninjutsu care oricat ai incerca niciodata nu l-ai fi deslusit si nu ti-ai fi adus nimic aminte din toate astea. Poti sa iti aduci aminte doar daca cineva iti povesteste tot sau vezi persoana. Lui Sasuke trebuie sa ii povesestesti. Sa revenim. A plecat mai mult alergand ca sa nu o vada Sasuke dar nu inainte de a-mi da mie un pupic, de al saluta pe tatal sau si ai da o imbratisare si de al cauta pe Itachi prin casa dar fara speranta. Dar dupa ce plecase s-a intalnit cu Itachi stand langa un pom. Aceasta se apropie de el si prin spate il sperie. Sa intors sa vada cine a facut gluma si o vede pe micuta. Aceasta se apropie foarte mult de el iar buzele lor s-au unit formand un sarut. Fata mea stia foarte multe la varsta ei. Statea cu Itachi deci iti dai seama ca asta a invatato de toate. Acesta era uimit si i-a raspuns la sarut. Apoi i-a zis un simplu „Adio” si cu lacrimi in ochi se desparte de el cu o viteza voarte mare. Tu de ce crezi ca ne-a omorat asta? Da ca i-am lasat iubita sa plece iar pe ceilanti ca i-a gonit, doar pe Sasuke la lasat in viata pentru ca el nu stia nimic si cand a plans, se gandea la faptul ca nu o poate vedea si el pe persoana de care a fost indragostiti. Dupa plecarea ei nu am mai auzit nimic de ea.
- Aha....deci de asta i-ai omorat.... dar stai, de ce Sasuke nu stie nimic?
- Pentru ca ar fi fost distrus, nu ar mai fi iubit pe nimeni si nu te-ar mai fi cunoscut pe tine. Ar fii cautat-o zi si noapte si ar fii fost dezamagit daca nu o gasea. Nu devenea puternic. Se extenua singur. Si tot felul de chesti deastea.
Nu am mai zis nimic dar dintr-o data Itachi imi zice sa am grija la ea pentru ca seduce orice baiat si sa ii mai zic lui Sasuke un „Imi pare rau ” ca i-a furat iubita. Stiti cum e cearta dintre frati nu o poate schimba nimeni. In a doua secunda m-am trezit tresarind parca arsa si ridicata in partea dorsala. Speriata de tot ce a zis mie frica sa nu mi-l fure dar daca deja mi l-a furat? La un moment dat incepe a ma durea burta si partea din jos, si imi vine a vomita. Mie frica sa nu fii ramas gravida. Pentru ca in seara in care noi am facut-o in cort daca mai tineti minte, Sasuke nu avea protectie si nici la declansare nu a scoso deci totul s-a dus in interiorul meu. Deci stau cu frica. Din spusele lui Itachi vom avea un copil curand dar sper sa nu fie acum. Ma trezesc intr-o camera si observ ca eram singura. Ma ridic in capul oaselor si incerc a merge dar intr-un final ajung sa cad si sa imi rup posteriorul in doua... in patru pentru ca in doua e rupt de cand m-am nascut. Cand am cazut se auzi o bubuitura prin camera foarte puternica, stiti cum ca atunci cand intra cine prin perete in viteza fara ca acesta sa fie daramat. Pentru a doua oara ma ridic si spre norocul meu pot merge. Ma indrept spre camera pentru a deschide usa. Nu ca nu me-ar placea camera. Era frumos mobilata sa va zic cum.... avea un pat pentru doi in mijlocul acesteia cu cearceafuri albastre, langa pat erau doua fotoli acestea la fel ca si cearceafurile si intre cele doua scaune o masuta. In fata patului era o plasma frumoasa rau in perete, sub plasma era un raft plin cu dvd- uri iar sub acest raft era un dvd sony iar in partea stanga tot in perete era o biblioteca foarte frumoasa. Pereti erau albastri doar un perete era culoarea pieli si acesta era cel de la capul patului unde erau si becurile. Exact... erau doar doua becuri in toata camera. Era unul in partea stanga si altul in partea dreapta. Ies din camera si observ ca mai erau inca 3 camere dintr-e care una este baia. Intr-u in prima camera si vad ca acolo erau Naruto cu Hinata discutau.... intens, cearta direct. Ii las in pace sa isi rezolve singuri problemele si plec. Nu ca nu me-ar pasa de saraca Hinata dar de fiecare data cand m-am bagat a iesit urat asa ca prefer sa nu ma mai bag. Intru in cea de a doua camera si vad pe cineva penetrat in sorsa.... Simt cum doua perle ies din ochi mei cei verzi ca smaraldele si incep a urla la Sasuke spunand-ui ca e un nenorocit si ca nu vreau sa il mai vad in viata mea. Ii mai spus lu sorsa ca vroiam sa imi cer scuze de comportamentul meu dar acuma poate sa uite de toate scuzele. Acesta cand ma vede incerce sa imi explice tot si vine in fata mea . Greseala cea mai mare facuta de el. Cand a venit la mine cu fata de catelu i-am dat una de l-am bagat in perete. Acesta imi vede lacrimile care cred ca aratau toate sentimentele. Ura, gelozia si suferinta pe care acum le port. Dupa toate astea acea urla la mine ca de ce sunt asa de proasta sa nu il las pe fratisu sa ii faca ce a inceput. Langa Sasuke a fost vazuta si aia. Ba nu mint aia a stiut tot si a facut asta ca a vrut , deci am facut-o de ras. Pentru ca a iesit prin perete zbunard sa va zic cum: din pumnul meu a ricosat in perete care a fost spart de Sasuke, din perete unde s-a lovit putin, a ricosat intr-un copac iar copacul ala i-a facut un avant ziceai ca este catapulta . Am zis doar un singur cuvant... unu sau doua „Thaka ” si dupa a urmat un „Baka yaro”. Si in momentul ala am plecat cu lacrimi in ochi sperand sa dau de Kaede urmata desigur de nenorocit. La un moment dat ma opresc cu spatele la el si il intreb fara a ma uita la el:
- De ce ma urmaresti?
- Sakura, trebuie sa vorbim...
- Ce sa mai vorbim.... daca nu te vedeam eu si imi zicea altul nu credeam.... nu mai e nimic de vorbit o data ce eu te-am vazut, nu te-am fost deajunsa eu? Te-a trebuit doua nu? Sa te multumesti si tu... nu? Zi Sasuke. Cum poti sa o faci cu Sorta?
- Nu ai nici o dovada ca e sormea
- Ba am.... maicata me-a confirmat acest lucru alaturi de fratitu. Incep ai povesti si precum a zis maicasa, sea adus aminte tot.Veti te-am zis ca stiu ca este sorta de... asta ai vrut si ti sa implinit dorinta. O sa ai o discutie foarte aprinsa cu maicata si fractu plus taicatu.
Acesta a ramas cu gura casca si in a doua secunda a zis ca nu se simte bine si a lesinat. Inainte sa vina dupa mine se pare ca nu a uitat sa isi puna pantaloni pe el. Cand sa faca contact cu solul l-am prins si l-am dus la casa lu gagicasa lasand-ui singuri in camera acesteia.Iar eu plec spre Kaede sa vad ce sfat imi poate da....

http://www.google.ro/imgres?q=camere+amenajate&hl=ro&biw=1920&bih=908&tbm=isch&tbnid=pxXzbTtURVArfM:&imgrefurl=http://www.hotelrex.ro/camere.php&docid=3p3Q6QJlcSJ8MM&imgurl=http://www.hotelrex.ro/imagini/apartamanet1_b.jpg&w=600&h=449&ei=P_dRUIr6B4jetAaCkoD4BQ&zoom=1&iact=rc&dur=332&sig=103631358079798133807&page=1&tbnh=109&tbnw=138&start=0&ndsp=49&ved=1t:429,r:5,s:0,i:122&tx=101&ty=43 - camera

http://www.google.ro/imgres?q=plasma+tv&hl=ro&biw=1920&bih=908&tbm=isch&tbnid=W9VIqk_A2BaFqM:&imgrefurl=http://www.ecomagazin.ro/scandal-plasma-tv-nu-e-destul-de-eco-pentru-ue/&docid=cpUoQqzQTaK6pM&imgurl=http://www.ecomagazin.ro/wp-content/uploads/2009/01/plasma-tv.jpg&w=468&h=493&ei=__dRUOHsGYnFswbuqYEg&zoom=1&iact=hc&vpx=162&vpy=43&dur=1965&hovh=230&hovw=219&tx=122&ty=113&sig=103631358079798133807&page=1&tbnh=114&tbnw=103&start=0&ndsp=53&ved=1t:429,r:0,s:0,i:94 - plasma


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 19:18

ce nenorocit e sasuke angry il urasc
draga mea din partea poti sa si-l omori daca nu-si cere scuze
astept nextul cu mare nerabdare
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 19:34

iiii ma bucur ca ti-am citit ficul..imi place mult,totusi trebe sa iti zic ca la inceput actiunea era cam grabita ca sa zic asa,dar pe urma a fost perfecta:Xbravo:*
astept next:*si te puup:*
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 19:44

Sasuke...... hai ca el e baiat. Nu stia, dar sorasa? E o... o... nu am voie sa zic ce e. Saku foarte bine i-a facut. Hai Sakura fii tare.
Cica capitol farza murata. Nu cred. E genial. Interesant. Nu mai am rabdare. Cand pui next? Astept cu nerabdare mesajul privat.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Tiia Buuu
Academy Student
Academy Student
Tiia Buuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my perfect world
acebook acebook : Tiia Mee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : The Secrets
Stare de spirit Stare de spirit : Pe mine ma intrebi?;))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 21:56

Buna!
Am trecut si eu pe aici, si vreau sa spun ca ficul tau e uimitor happy2
Imi place la nebunie
Abia astept nextu
Daca poti anuntama si pe mine
Ja ne hi!
Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 23:52

hey scz ca nu am putut sa trec mai devreme crying
deci ultimul capitol sasuke biciuitor
nextul
te kiss alexx


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 15:04

copiii in seara asta o sa aduc Nextul si sper sa va placa dar cred ca va iesi o varza si pe toti va va uimi what?lol!
Poate chiar in 20 de minute pentru ca eu trebuie doar sa il scriu pe cal..... happy2 happy2
Gta am adus Next sper sa va placa, lectura placuta.
Capitolul 16. Iertare sau cearta?

In drum spre Kaede dau peste fostul meu cumnat. Daaaaa..... fostul.... ca dupa ce mea facut Sasuke nu cred ca il mai pot ierta. Bine il pot ierta daca vine cu o floare si cu niste scuze. Nu cer mult nu? Adica eu l-am vazut penetrat in sorsa , deci nu cred ca cer prea mult. Voi ce ziceti cer mult? E nu conteaza. Sa revenim. Acesta observa imediat perlele ce ieseau din ochi mei si imi zice cu un zambet pe buze:
- Hmm.... Sakura, ai vazut ce prostie facea....
Dar nu mai apuca sa zica nimic ca il apuc de guler si il zdruncin un pic mai mult sa zicem.Printre suspine, furie si o privire de ar omora si un om il intreb „De ce nu mea zis nimic? De ce?” Dupa ce zic toate astea observ ca el are un zambet de invingator pe fata si de nervi facuti de Sasuke si de el acuma cu zambetul lui ala de natarau, i-am dat un pumn de era sa moara.... daca era viu, bineinteles. Il vazusem intr-un copac, cel mai apropiat. Se ridica vine la mine si ma cuprinde in bratele lui puternice si musculoase.
- Deci asa de mult il iubesti tu pe fratimiu?
La auzul acestei intrebari am ramas uimita. Dau din cap in semn ca da pentru ca nu mai puteam vorbi din cauza lacrimilor. Sti atunci cand plangi foarte mult si parta te i-a sughitul, sau te doare capu? La mine nu e nici una din astea. Mie mi se obreste vocea si nu mai pot vorbi in tervale foarte scurte in maxim un minut sa zic. Cand am dat din cap afirmativ, Itachi, a inceput a ma strange mai tare in bratele lui.Ma intreaba ce am vazut la Sasuke si nu am vazut la el. Wow, wow, wow, mai usor.... CEEEEEEE? Urla eul meu interior.... o bun acuma apari si tu? Pe bune? Sakura.... te place, ai luat o noua captura papusa, bravo. Da de unde vezi sa nu. Prefer sa il intreb.
- Stai asa o secunda... ma desprind din imbratisarea lui si ma uit adanc in ochi acestuia. Itachi? Se uita la mine cu dragoste si caldura. Tu ma iub....?
Dar nu mai apuc sa zic nimic ca ma sarutat. Ma intoarce cu spatele si incepe a ma saruta pe gat iar mainile lui parca se juca cu pielea ,ea alba ajungand intr-un punct unde era doar placere, daca ma intelegeti. Cateva gemete ies din guritza mea si cand imi dau seama ce fac ma intorc spre el sarutandul, stiind ca suntem urmariti de Sasuke, pentru ca i-am simtit prezenta intr-un copac. Acesta cand eram cu spatele si ma saruta me-a soptit la ureche sa fac precum el. Asa ca il ascult. Deci suntem fata in fata sarutandu-ne. Ma apropi de urechea lui si ii spun ca eu nu sunt o us*****ca ca si sorta pentru a o face cu cineva din familia mea sau fosta mea familie. Imi spune ca poate voi redeveni membru familiei mele. Ii spun ca eu nu il pot ierta pe Sasuke pentru ca ma face sa sufar asa. Dar ii spun ca exista o metoda prin care mar pute-a face sa il iert. Acesta baga cuvantul „DRAGOSTE” la mijloc. Ii raspund printr-un cuvant ca „Dragoste ” o am primita din partea lui.... nu ar fii o problema. Singurul lucru ce nu il am din partea lui este o scuza pentru ce a facut cu sorsa.
- Itachi....
- In sfarsit te arati, fratioare.
- Cum ai indraznit sa o saruti pe Sakura, sau sa ii pui mana alt undeva? Spune vazand ca ma dau la o parte.
- Dar tu, Sasuke, cum m-ai inseat cu sorta. Spun cu spatele la el si stergandu-mi lacrimile.
Amandoi se uitau la mine unu mai mirat ca altul. Iar Sasuke nu sia dat seama de micul meu joc cu Itachi pentru al face gelos.
- Tu nu l-ai vazut pe Itachi penetrat in mine si stiind ca tu ai lesinat si poate te smti rau.
- Da, Sakura, dar tu ai plecat singura nu stiu unde cand eu eram lesinat si poate imi era rau.
- Si ce vroiai sa fac? Dupa ce ca ma inseli mai ai si tupeu sa zici ca de ce nu am stat langa tine, parca ai fii rege. Baiete, baga-ti mintile in cap, pentru ca eu nu sunt o fata luata dupa centura pentur a fi foloita doar o noapte si apoi arucata la cos ca pe o carpa. Ii zic fara pic de urma vizibila ca si cand as fii plans sau ceva de genu.
- Sakura, nu zic ca trebuia sa stai doar langa mine cand eu lesin sau mie r....
- De acum in colo sa o ti pe langa tine pe viitoarea ta nevasta....
- Si care-i aia?
- Sorta desigur, ce credeai ca zic de mine sa o crezi tu baietasi. Bagati mintile in cap sau ma vei pierde de finitiv ai inteles.
Nu mai apuca sa zica nimic pentur ca am si plecat spre Kaede. Nu stiu de ce dar simt ca ii pot spune orice, fara ca macar sa regret ca am zis acele lucruri. Cu nemernicul iar dupa mine grabesc pasul creand ca il voi pierde. Merg parca zburand si observ ca el se lasa pacalit. Dar de fap eu eram cea pacalita. Pentru ca fratisu... nici nu stiu cum sa il fac i-a spus unde vroiam eu sa merg adica la Kaede. Ajuns acolo la cabana il vad pe acesta stand de vorba cu ea. Nu vroiam sa ma vada plangand ca dupa zicea „Da da, hai Sakura nu te mai preface stiu ca vrei sa fii din nou cu mine, de asta suferi tu mai mult nu pentru ca te-am inselat”. Kaede ma observa si ma stiga spunandumi sa ma duc la ea. Proasta combinatie. Ma intors cu un zambet fals pe fata si ma duc la ea. Incep a vorbi cu ea despre tot imi imi spune ceva ce nu credeam.
- Sasuke nu este de vina cu nimic Sakura. Tu ai lesinat la pom din cauza ei. Tot ce a zis maicasa absolut tot este o minciuna creata de ea. Kasuky este un demon ce tine acel copac pentru a lua viata tuturor. Pe baieti ii atrage facand-o cu ei pentru a suferi ca se despart de iubirea lor... „Viata lor”. Tot ce tine este de copacul ala. Tot ce face ea este de copac. Tot ce ai vazut tine de acest copac si tu trebuie sa il distrugi. De asta Hina si Naru se cearta in continu. Zeita acea este pusa langa copac pentru ca, cu ajutorul ei nu mai ies demoni din acel copac si asa ea salveaza situatia. Se spune ca aceasta se lupta de 100 de ani. Nimeni nu a reusit sa doboare copacul, decat daca vine propria ei fica, sau o oarecare persoana cu sentimente sincere. Mai bine te-ai duce sa vezi acest lucru pentru ca Sasuke sa nu mai fie atras de catre vrajitoarea aia urata.
Dau din cap in semn ca da si ma intorc, cand dau sa plec cineva ma ia de mana.... era chiar Sasuke, care imi inmaneaza o floare si imi spune un „Iarta-ma ” sincer si cu o fata de catelus. Cum sa mai rezisc tentatiei. Ii iau floarea din mana si ma apropi de el pentru al saruta. Stiti cum l-am sarutat, incet... ca primul sarut, stiti cand se intampla sa [rimesti primul sarut si te dai incet incet de persoana care vrea sa til dea? Exat asa s-a intamplat si la noi. Rupem sarutul in cet si ne uitam in ochi celuilant. Il iau de man asi pornim spre copac. Alergam prin copaci spre copacul mult dorit. Ajungem acolo cam la vreo 3 minute sa zic pentru ca eram asa de ericiti incat ne-am intrecut in viteza. Ajungem acolo si il rog pe el sa dea primul in copac. Acesta isi foloseste chidori pe sabia lui si incearca sa strapunga copacul. Stateam si ma uitam la el parca fermecata de frumusetea lui. Ma gandesc baietasul asta o fi el asa de nebun sau cateodata enervant dar tot dragutz si romantic e, iar eu tot il iubesc. Sunt trezita din visare de catre Sasuke care stiga la mine dupa ajutor. Wow in sfarsit. Sunt in fata pomului si il vad pe Sasuke ca era ranit de la copac si sangera rau. De furie imi strang toata chakra in pumnul drept si ma indrept spre pom cu o furie imensa pe el. Sunt surprinsa pentru ca, am intrat cu pumnul in copac crapandul si facandul sa cada la pamant. Sa rupt in doua efectiv. Sasuke scapa si incep ai vindeca rana. In fata mea vine Hokagele si imi multumeste ca l-am scos de acolo. Apoi lesina si cade la pamant. I-am luat pulsul si am observat ca e mort. Ma intors la Sasuke si incep ai vindeca rana. Langa mine vine zeita de care scria pe mormant si am auzit atatea. Se aseaza in ghenunchi la mine in fata adica langa Sasuke si ii pune mana pe rana. In mai putin de 2 secunde rana sa vindecat si parca nici nu s-a intamplat. Imi spune un multumesc si pentru gestul facut de mine si de sentimentele mele va sta cu mine pana ce voi muri si chiar si dupa ma va apara. Cand voi avea nevoie de ajutorul ei sa nu ezit sa o rog sa apara in fata mea si sa imi zic tot ce am pe sufle. Uimita raman si cand sa dea sa plece o intred de ce vrea sa ma protejeze. Aceasta imi spune ca sunt fica ficei ei. Am ramas stana de piatra. O intreb cine este mama mea adevarata si imi spune ca este Tsunade-sama. Pe tata l-am intalnit deja. Deci , deci mie cam frica acum sa mai dau ochi cu el pentru ca nu l-am recunoscut. Dar eram prea mica ce vrea sa stiu si cum il chema la varsa nici de un an. Acea zeita pleaca. Ii iau capul lui Sasuke si il las sa doarma in poala mea. Ce naiba am facuto cu el si nici o data nu l-am lasat sa doarma in poala mea. Dupa cinci minute acesta se trezeste si se uita mirat la mine. Eu stateam cu mainile pe spate sprijinindu-ma in ele. Ma uitam la cer si ma gandeam. Dar cand am simtit ca acesta se misca mi-am mutat privirea spre el si sa intorcea cu fata la burta mea. Incep si rad si ii zic ca nu merg cu mine jocuri din astea. Imi spune ca ii place cum sta acuma si ar vrea sa stea tot timpul asa. Il mai las sa mai stea vreo 10-30 de minute si apoi ii zic ca trebuie sa plecam. Acesta suparat ca nu mai poate sta cu mine il i-a pe Cel de al doilea hokage si mergem spre cabana unde era sorsa. Cand ma vede imi spune ca vrea sa plecam acuma de aici si ca nu mai vrea sa ne vada niciodata. Acesta ii da peste nas ca vom mai sta vreo 2-3 zile sau chiar o saptamana nu stie nici el sigur cat. Deci mergem intr-o camera si il punem pe un pat pe hokage. Si apoi mergem in camera in care eu m-am trezit. Acesta ma intreba daca mai poate sta in poala mea iar eu i-am raspuns cu un dimplu da. Ma urc in pat si stau rezemata de perete in genunchi. Acesta vine la mine se tranteste in pat si apoi isi pune capul in poala mea. Si asa adoarme in poala mea. Il dezbrac de haine lasand-ul doar in boxeri lui negri. Il invelesc si drept perna ma asez eu. OOO ce dragutz doarme, e asa de dulce..... Ma aplec ca sa il sarut pe frunte, dar el ridica gura si il sarut pe buzele lui dulci si carnoase.
- Sakura, de acum in colo cand ma prefac ca dorm nu ma mai pupa pe frunte.... ca ma trezesc.... pupama pe buze ca sa iti zimt gustul buzelor si in somn si sa stiu ca esti cu mine...
Ce dulce eeeeee.... mor dupa el. Bine deci sa baga din nou la somn dar nu inainte sa imi zica, ca el vrea ca dimineata sa se gaseasca tot in poala mea. Zis si facut. Ma uit la televizor cu el in poala mea desigur si la un moment dat ma ia somnul. Adorm cu el la mine la locul lui si eu rezemata de perete. Astept ca maine sa vad o surpriza din partea lui pentru ca dorm asa cu el. Dar sa sti ca imi place..... foarte mult.....

Nextul data viitoare si nu cred ca me-a iesit ceva pe placul vostru.... cred, pentru ca nu prea am talent si nci imaginatie si nu prea scriu bine..... :| :|
Va astept cu commm cat de multe se poate happy2

S.L.S ii pupaceste pe toti cei care imi citesc ficul kiss kiss


o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 17:13

Ioiiiii. Ce Frumos E!
Nu ma pot satura de ficul tau.
De as avea si eu atat talent.
Ajunge despre mine.
Acum vorbim despre fic.
Sasuke e asa de romantic....
Itachi.... chiar o iubeste pe Sakura? Sau e surpriza....
Deabea astept sa pui next-ul.
Spor la scris.
Nu uita sa ma anunti cand pui nextul



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Continut sponsorizat




o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   o iubire inainte sau dupa razbunare - O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-