Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Va place ficul creat de mine?
Da.... il iubesc, ai talent si vreau sezon 2
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_lcap72%O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_rcap
 72% [ 26 ]
Stii, chiar cred ca ai talent si...chiar ai talent nu zic in gluma.
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_lcap22%O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_rcap
 22% [ 8 ]
Hmmm.... nu cred ca este asa de frumos mai incearca.
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_lcap6%O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Nu, il urasc, cine ar fi asa de nebun sa citeasca asa ceva, e dezgustator
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_lcap0%O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Iac..... doamne mai urat de atat il pute-ai face?
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_lcap0%O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 36
 

AutorMesaj
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 21:09

Claudia , astai adevarul
Scriu din placere , dar vreau sa vad ca imi este citit si ficul nu doar asa , pus la mijto cum s-ar zice.
Iar Sakura este moarta , dar cu ajutorul unei tehnice aceasta invie si acuma incearca a isi da seamna cum a reusit sa faca chestia asta
Intelegi??

te pup
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mar 04 Dec 2012, 19:21

wow! mersi de anunt si capitolul este foarte interesant...
abia astept sa vad ce se intampla in continuare si scuze de intarziere dar am avut multe teme+de invatat...
te-am pupat dulceee
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Joi 13 Dec 2012, 11:15

super tare...si ficul si capitolul,astept sa ved ce se mai intampla in capitolul urmator think
asa ca pune repede next-ul ca sunt curioasa happy Spor la scris!!! kiss
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mier 20 Feb 2013, 18:32

Fan fic inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 01:05

Fan fic deschis la cererea autoarei. Imi cer scuze de intarziere. :). Succes!
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 18:31

Capitolul 6

Fug, fug , dar nu stiu unde sa ma duc... alerg ca disperata prin casa si nu stiu unde sa ma ascund de ea. Sasuke nu este cu mine, a plecat cu Azmaria pana la farmacie pentru a imi lua calmante . De ce..? Pentru ca ei cred ca am inebunit.

Aseara , chiar au vrut sa ma duca la spitalul 9 de nebuni, dupa o criza creata de "The Ring". Cu cat trec mai multe zile cu atat ma enerveaza mai mult chestia asta. Sa nu mai zic ca acum o saptamana , i-am vazut pe amandoi in niste ipostaze cam intime in bucatarie si prima oara nu am bagat de seama pentru ca nu eram lucida si nu puteam face mare tam-tam.

Eu nu sunt nebuna, nu sunt...."ba esti femeie,..oh.. aiurea te tot incurajezi tot nebuna ramai, intelege odata". Ah ... bine ca apari si tu din senin si nici macar cu mine nu ti. De ce toata lumea ma crede nebuna? Chiar nu inteleg.... Cu toti spuneti de mine, dar voi sunteti mai nebunii decat mine.

Dupa multe ore in care m-am certat cu eu-l meu interior , pe usa isi face aparitia cei doi porumbei. Imaginati-va cum faceam prin casa cand ma certam cu eu-l meu interior. Daca erati acolo, mureati de ras. Sa revenim..., Sasuke arunca medicamentele pe canapeaua din sufragerie si vine langa mine ,de ma imbratiseaza. Nu ii raspund la imbratisare ,la nimic, doar stateam si ma uitam in gol. Eu eram pe locul meu, adica pe scarile ce duc la etajul unde sunt toate camerele cu bai personalizate. Scarile erau reci si cu greu am putut sa imi incalzesc propriul loc unde stateam.

Afara ploua cu galeata , era frig si urat. Nu era timpul de un picnic. Urasc asta. Desi era toamna si frunzele aurii, maronii si unele visinii, creau printre lacrimile cristaline ale cerului ce cadeau cu putere asupra noastra , o ninsoare ce bucura pe oricine cu culorile lor.

In sfarsit, dupa vreo 2 ore de plouat incontinuu, mingea de fos a iesit la iveala dintre nori cenusii aratandu-si in sfarsit razele sale ca spicele de grau , incalzind pamantul si lasand la iveala linile de diferite culori ce ar incanta ochii oricarui le-ar privii.

Ma duc in camera mea, ma imbrac intr-o pereche de blugi taiati pe ici pe colo, si un tricou pe care scria "Go, Go , Run, Run" mulat pe corp lanad la iveala formele mele bine conturale. Imi iau geaca, telephonul, banii si cheile de la ca si am plecat spre usa ce ducea intr-o lume plina de minunati. Copii si oameni care mai de care frumosii. Ma apropi usa si cand sa ating clanta pentru a putea iesi in aceasta lume minunata, o mana calda ma opreste.
- Sakura, unde crezi ca pleci? Nu ai voie sa iesi sin casa pentru ca esti nebunaaaa....., si nu sti ce o sa faci. Ai inteles?
Ii arunc o privire plina de sageti otravitoare de dupa umarul meu , iar acesta se sperie de facea pe el. Nu l-am privit asa niciodata. Ii dau mana de pe umarul meu cu usurinta deoarece deja era speriat, si incep a urla:
- NU ESTI TU SEFUL MEUsASUKE.Pate ca te-a, iubit , te iubesc si te voi iubi mereu dar asta nu iti da dreptul de a imi controla viata. AI INTELES???
- Sakura, se auzi vocea blanda a Azmariei, el doar vrea sa te ajute.
-Azmaria , incep eu, cum vrea sa ma ajute cand se saruta cu tine prin bucatarie si nu mai stiu eu ce faceti voi cand nu sunt eu cu voi.TU TACI,ridic degetul aratator spre Sasuke, tu esti cel mai vinovat dintre toti. VA URASC!!!

In timp ce ma incaltam, pe la spatele meu isi face aparitia Sasuke si ma ia in brate. Ii dau mainile la o parte de pe abdomenul meu si le arunc o privire naucitoare dar si cu urme de dispret. Ies din casa ca un fulger cu directia spre Tsunade. Ii urasc pentru tot.

Ma duc la ea in birou si nema, ea nu este. Intreb si eu pe niste oameni ce lucreaza acolo si aflu ca s-a duc la barul nostru. UUU, bun, chiar aveam chef de putina distractie. Alerg, alerg pe acoperisurile oamenilor si insfarsit ajung acolo. Intru in bar si ma uit stanga, dreapta si o vad la o masa band mai rau decat un porc. Cer si eu ceva de baut , o platesc si dupa ce imi este adusa ma duc la masa ei sa ma alatur dumneaei.

Beau ,beau, beau... cot la cot cu Tsunade. Cand eram mai mica, venea cu mine pe la bar si ma punea sa beau cu ea.In timp am intrecut-o in rezistenta. Am stat cam de la 18:00 pana la 05:30, band incontinuucu ea, in contul ei ,desigur.

E trecut de ora 6:15, si ma indrept spre casa clatinundu-ma putin. Casa mea era aproape. Ajungeam la colt si faceam stanga, dupa care o lu-am rept si am ajuns. Iau cheile cu greu din buzunarul meu si deschid usa. Azmaria dormea pe canapea, iar Sasuke.. ia stai, astea sunt ,,, gemete??? Urc la etaj , deschid usa de unde se auzeau zgomotele si intru. Ce sa vad?
Sasuke calare , dezbracat, pe una blonda. Si blonda era....


Skz ca nu am mai postat dar nu mai aveam inspiratie si acuma uite ca ma gasit din nou, incodata skz si multumesc tuturoro celor care imi cititi ficul happy2
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Lun 06 Mai 2013, 00:17

Hey...Hey happy Amaterizat si eu pe aici si sa stii ca am ramas surprinsa...
Imi plac mult fazele alea cad ei vad ceva iar dupa vin cu replica aia "hai sa va zic" sau cum era...bine asta a fst in sezonul trecut....Dar eu am o nelamurire...ei acum sunt vii nu?? Si pe cine tot vede Saku...adica nah...ca nu am mai inteles...Cum poate Sasuke sa se culce cu alta cand are 4 copii cu Sakura si pe deasupra mai sunt si casatoriti angry ce magar ii...stii eu cred ca blonda este Ino...dar o sa ne lamuresti tu cand postezi nextul...
Spor la tastat in continuare si la multe idei bune happy Si daca poti anunta-ma si pe mine cand postezi nextul ...Mersii kiss
~Sayonara~ a hug
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 10:42

Mda...o blonda...
si Sasuke cu blonda
ce dragut... hmm...?!
bravo baiete...esti un adevarat barbat ce pot spune...
Imi vine sa te bat insensibil ce iesti... biciuitor cum poti sa te culci cu altele cand Sakura nu e acasa?! Nu ai si tu constiinta?! down
Offff offf very sad
Biata Sakura....

Capitolul a fost frumos,iti multumesc ca m-ai anuntat si sper sa aduci next-ul repejor ca is tare curioasa sa vad cine e magnifica blonda... waiting
Sper sa ma anunti si pe mine la next puppy eyes ,si ma bucur foarte mult ca ai deschis din nou ficul!! in love
kiss kiss hi!
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mier 29 Mai 2013, 22:08

Hey happy2 am revenit cu un nou capitol happy2 sper sa va placa happy2

Capitolul 7

Blonda era Ino... nici nu ma asteptam sa fie altcineva. Ino ma urat din tot deauna pentru ca am fost cu Sasuke si i-am inchis ei accesul la el. Pentru toate astea acuma ar face orice ca sa ma desparta de el. Cred ca de data asta a reusit. Numele lui Sasuke mi-a scapat din greseala din gura iar acesta se intoarce spre mn si imi zice:
- Ai venit si tu acasa c****???... razand. Iti place ce vezi ??? TU... urla la mine ...TU, esti de vina pentru tot. TU MAI PUS SA FAC ASTA, SAKURA.
Imi vine sa plang. Nu ... nu pot face asta cu el de fata. Dupa va spune ca am ramas aceeasi plangacioasa. Prind curaj nu stiu de unde si ii comentez la fel. Urland la ultima parte:
- Maine te cari din casa asta , NU MAI VREAU SA TE VAD SASUKE UCHIHA!!!

Sasuke ramane uimit la vorbele mele iar in timp ce el realizeaza ca nu mai sunt in fata lui eram deja aproape de usa camerei mele. O lasa balta pe Ino, si vine dupa mine.
- Sakura, stai....
- Ce vrei??? Te-am spus deja ca nu mai vreau sa te mai vad niciodata. Tu esti un strain pentru mine. Esti ca si mort pentur mine.
Sunt cu spatele la el , iar Sasuke ma trage de mana ca sa ma uit la el. Refuz asta si ma inpinge in primul perete care exista si este mai aproape de el. Naspa pentru mine pentru ca ma izbit cu spatele de peretele din dreapta mea si ma durut al boali de rau coloana.

- Asculta-ma, Sakura, am facut asta pentru ca am crezut ca te-ai dus cu altul si ai facut.... si am vrut sa iti arat cum e , si ... de ce mirosi a bautura??? Duhnesti....
Saracu in timp ce imi explica situati era din ce in ce mai inebunit si nu stiu de ce, oricum nu conteaza , pentru ca a facut ce a facut si nu mai conteaza.

- Ei bine am fost cu doamna Tsunade, sa dam un paharel pe gat si intre timp m-am si relaxat. Si sti de ce m-am dus la ea??? Pentru ca ea este singura care nu ma crede nebuna. Si ce motiv as avea sa te insel. Dar oricum nu mai conteaza, o data ce tu ai facut ce ai facut...
Sasuke ramane din nou uimit, repede schimba subiectul. Ma intreaba daca am baut si am inceput in acel moment sa ma certe ca am luat pastile si am baut... blah..blah...blah. Ii dau una peste bot si ii repet ca nu este seful meu.

- Dute la iubita ta si lasa-ma. ii zic mai mult maraind de furie mai mult.
- Iubita mea nu mai vrea sa mai fie cu mine. Tu mai vrei????
Ii raspund cu un "NU" rece , imi fac loc sa trec si ii intorc spatele iesind din incaperea aceea plina cu tensiune si furie si intrand in una calda si primitoare. Ma duc si imi fac un duc rapid dupa care ma imbrac in pijamalele mele foarmata din niste boxeri roz si un maieu.

A doua si de dimineata, ma trezesc cu soarele in ochi ce striga sa nu mai fiu atat de lenesa si sa ma trezesc o data. Dau din cap aprobator nu stiu cui si ma ridic din pat. Nu pot spune ca m-am trezit lenesa din pat pentru ca nu prea eram. Ma duc la baie si imi fac siesta de dimineata. Dupa siesta mea obijnuita ma duc la dulapul meu si imi iau hainele mele vesnice de antrenament. Cobor scarile si observ niste valize in tocul usi. Oare cine pleaca??? Nu le bag in seama si ma duc in bucatarie unde ii gasesc pe cei doi porumbei si Azmaria. Porumbei ca de obicei, se sarutau de mama focului. Trec pe langa ei nepasatoare dar totusi cu dureri mari in suflet. Acum imi amintesc de ce erau acele valize in tocul usi. Aseara i-am cerut lu Sasuke sa plece din casa.

Imaginati-va cum ar fi sa traiesc fara Sasuke. Fara cineva care sa imi poarte de grija. Fara cineva care sa ma alinte de cate ori aveam nevoie. Fara cineva care ma ajuta la greu. Toate astea se vor duce de apa sambetei. Dar nici nu pot sa tac din gura o data ce i-am vazut aseara impreunati intr-un dormitor din casa mea. Oricum...., scot din frigider trei oua si imi fac o omleta pfoasa exac cum imi place mie. Ma asez la masa si imi torn putin suc de fructe luat mai devreme din frigider. Porumbei Poorumbei stateau in fata mea facand ce faceau ei de cand am intrat eu in bucatarie.

- Nu puteti sa va opriti sau macar sa plecati pentru a nu imi face mie mai multa scarba decam am in momentul acesta??? vorbesc cu cel mai mare dispret atragand atentia asupra mea.
- Ce Sakura,incepe Ino ,esti geloasa???
- Ino, iti spun pe cel mai frumos ton al meu. Daca eram geloasa pana acum erai fara par in cap, cu nasul si capsorul tau de purcica spart, si cu toate oasele din corp rupte.
- Ce Haruno te crezi asa tare???? vorbeste cu mine in fitze.

O nu, spune-mi ca nu a facut asa ceva. Frumos ma ridic de pe scaunul unde stateam , ii prind parul in mana mea dupa care ii prind una in moaca de toata frumusetea. Sincera sa fiu mi-a cam pacut asta, desi imi este mila de peretele meu. Ea din bratele lui Sasuke a ajuns acuma in bratele peretelui pe jumatate distrus. Si nici nu me-am pus toata forta la contributie. Vroiam sa ma duc la ea sa o omor acolo, dar Sasuke se aseaza in fata mea si imi spune sa ma opresc. Ma duc la locul meu ascultandu-l macar o data inainte de a pleca pe Sasuke, continuindu-mi mancarea. Sasuke cateodata are si el dreptate, desi nu este seful meu.

- Vreau im momentul asta sa ma luati pantofi jegosi din casa mea.
- Sakura.... vorbeste Sasuke, te rog iarta-ma.
Ha, sa te iert Uchiha, dupa tot ce me-ai facut??? nicio sansa. Ii arat frumusel usa si el o ia pe Ino dupa gat si pleca cu ea din casa mea. Ma duc la antrenament. Ca de obicei copaci din jurul meu sunt daramati ... vreau mai multi si mai multi. Duca antrenamentul meu de aproape trei - patru ore, ma duc pe muntele unde sunt desenate toate fetele tuturor fostilor Hokage.

Ma asez pe fata tatalui lui Naruto. Sper doar sa nu se supere.
Cred ca il mai stiti pe Naruto. Un tip de treaba, super hiperactiv, cu ochi albastri ca marea si cu parul blond ca mingea de foc ce incalzeste intreg globul pamantesc, sau ca spicele de grau cu razele solare trecand si dand un tur printre ele.

Ma gandesc... ma gandesc la tot... Sasuke, Ino, Azmaria, copii mei si timpul petrecut cu ei, unde sunt?? ce mai fac??... toate sunt in mintea mea acum si la intrebarile puse nu am niciun raspuns. Pe munte ma bufnit plansul , iar langa mine isi facu aparitia un om de vreo 40-45 ani cu parul alb facut tepi intr-o parte, cu ochi negri si cu bandana acoperind ochiul stang, iar pe gura si nas avea tras un fel de material albastru-inchis ce nu ii lasa la ineava aceste doua parti. Omul de langa mine era insusi...

Sper ca va placut si pana data viitoare nu uitati sa lasati un comm dragut sau urat cum vreti happy2
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mier 29 Mai 2013, 22:28

Hey happy thank you de anunt kiss
Ma bucur ca ai adus nextul si se pare ca intuitia nu ma inselat nici de data asta ingrijorat
Nu pot sa cred ce ia facut Sasuke...cum poate sa se poarte asa cu ea? Seara ii zice ca ii pare rau iar dimineata continua ce nu a apucat sa termine cu o seara in urma?ce nesimtit ii sad
Dar pana la urma Sakura si-a imaginat totul sau ce ca nu mai inteleg nimic?Sper ca ai putea sa imi explici happy2
Pana data viitoare iti urez spor la scris i in continuare
~Sayonara~ kiss a hug
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Joi 30 Mai 2013, 11:17

Hey... hi!
Iti multumesc mult de tot ca m-ai anunta! in love
Capitolul a fost foarte interesant...
Dar daca Sasuke inca incerca sa o impace pe Sakura...de ce naiba inca o saruta pe Ina,sau de ce inca o tinea in brate?!
Sasuke esti sigur ca nu ti-ai impachetat si creierul in vreun din valize?! hmm...?!
Macar bine ca nu a plans Sakura in fata lui... asa pare si ea mai puternica...
Aaaa... mi-a placut lovitura pe care i-a dat-o Ina!
A fost chiar amuzant!

Sper sa pui repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! kiss
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Joi 30 Mai 2013, 22:11

Raluca :D nu... Sakura a crezut k tot ce sa intamplat in noaptea respectiva a fost doar un viz dar dimineata cand la vazut pe Sasuke cu Ino si-a dat seama ca nu a vizat nimic si k totul a fost real. Si pentru cine nu mai intelege un lucru :

Sakura este moarta dar din cauza lui Tsunade care a supravietui in timpul razbooiului ce a avut loc, Sakura si ceilanti oameni din sat si-au revenit din somnul de moarte printr-o tehnica. Sakura acuma incearca sa isi dea seama cine a reusit sa faca asta si cum poate scapa de eu-l sau malefic interior "The Ring". Incearca sa isi dea seama cum va reusi sa scape o data pentru tot deauna de ea si cum poate trai cu aceasta. Viata ei se schimba radical din cauza lui Sasuke si a lui Ino si se plange lui Kakashi si al lui.... restul va las pe voi sa aflati happy2 yeah
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Joi 30 Mai 2013, 22:32

Aham...Ok mersii ca mai lamurit si sper sa aduci repede nextul ca vreau sa stiu cui i se mai plange inafara de Kakashi happy2
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Lun 03 Iun 2013, 23:10

Buna am venit si eu cu un nou capitol... Sper sa va placa si ce pot sa va mai spun e sa lasati niste com ori urate ori frumoase depinde cum credeti ca este capitolul asta. Va poooooop dulcik pe toti cititori mei :-*:-*:-* <3

Capitolul 8.



Omul de langa mine era nimeni altcineva decat Kakashi. Profesorul meu de cand eram o mica fetiscana ce era lulea indragostita de marele Sasuke Uchiha.

- Sakura,vorbeste el dintr-o data,ce ai patit? De ce esti asa de suparata? Si mai ales de ce plangi ?
Imi i-au mana de la ochi si ma uit la el.

- Toata lumea ma crede nebuna ,raspunzand facand un bot cat mine de mare. Si pe deasupra ,Sasuke, ma inselat deci nu mai sunt cu el.
Era ca atunci cand eram mai mica , si ne certam intre noi , adica eu , Sasuke si neuitatul Naruto. Cum Sasuke nu ma baga in seama si acuma imi doresc sa nu o fi facut-o,ma duceam pe banca unde ma lasat Sasuke atunci inainte sa plece din sat. In momentul acela, Kakashi ma luat pe sus si ma dus in camera lui Naruto care isi facea baie. Dupa vreo 15minute iese din baie doar cu un prosop in jurul taliei. Se uita dupa niste haine fara a ne observa. Mie, ca sa nu mai zic ca ce sunt...i-am luat boxerii curati normali in mana si el tot cauta ceva.

- Asta cautii?vorbesc pe un ton care mar putea costa viata mea delicata si urata in unele chesti dar buna in alte chesti.
Se uita la mine si se face mai rosu ca racul. Sare in sus ca ars si se uita mirat la mine si in acelasi timp rusinos si ma intreaba ce caut la el in camera. Nu pot spune nimic ca se baga Kakashi si ii explica lui Naruto ca ma adus acolo ca sa ii explic toata situatia. Acesta au zind ca vreau sa vorbesc cu el, la dat afara din camera pe Kakashi si sa asezat langa mine si ma intrebat ce sa intamplat. Bine inteles dupa ce si-a pus niste haine pe el. Eu nu i-am raspuns si el a contonhat sa vorbeasca.

- Stai sa ghicesc..."The Ring" si Ino?
Eram uimit , de unde stia el de asta?? Il intreb uimita iar el imi raspunde:
- Pentru ca si mama ta si bunica ta si strabunica ta si asa din mosi stramosi , a avut problema asta. Toti inafara de barbati din familia Haruno o au si ficele tale vor fii la fel.

- Hmmm... Copii mei sunt mortii... Acum sunt intr-un loc mai bun. Sunt in Rai. Cu Dumnezeu... Cel ce ii pazeste... Si are grija de ei.

In timp ce vorbeam, Naruto ma luat in brate si mia spus ca:
- Asta s-o crezi tu . Cred ca acuma se lupta cu ea.
- Cum???sar ca arsa ramanand uimita de spusele lui. De unde sti?? Iai vazut ?? Sunt bine?? Unde sunt??
- Sakura, chiar nu stiu. Dar uite un sfat ... Dute acasa , puneti 12lumanari in jurul tau oriunde in casa ,iati o icoana cu Maica Domnului, sau Dumnezeu si repeta ca iti spun acum:

"Eu sunt mort/a , dar pe pamant
Ei sunt mort/a dar nu-s aici
Arata-mi daca sunt bine
Ce au facut si ce vor face
Ca sa fiu si eu mai bine
Daisuke, Suki, Emi, Akina, Shina."

In urmatorul moment in fata oglinzi mele a aparut imaginea copiilor mei care....
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 10:33

Trecand penste faptul ca nu m-ai anuntat la next.... waiting
Capitolul mi-a placut, dar a fost cam scurt..
si iar ne-ai lasat in suspans...
Care... Care ce?! hmm..realy?
Offf off happy
Astept sa aduci repejor next-ul si anuntama si pe mine pls... puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! kiss hi!
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 20:38

Sakura imi pare rau k nu te.am anuntat ... Dar am crezut k l.am trimis la tkti cei cate imi ciesc ficul... Oricum skz din nou si ms si imi mai cer skz pt ca este asa de scurt dar l.am scris pe tel si nu prea vad daca este lung sau scurt skz din nou
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Joi 04 Iul 2013, 16:11


Salut azi m-am apucat si eu de fan ficul tau si pot sa zic ca chiar imi place. Te rog sa ma anunti cand pui nextul.
Pana atunci succes si mult spor incontinuare.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 12:29

Copii...cel mai sigur o sa aduc next miercuri sau joi si imi cer skz dar or sa mai fie decat 2 capitole si dupa o sa il inchei si o sa continui celalant fic al meu adrenalina sau iubirea. Va pooop si imi cer inca o data skz
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Aug 2013, 13:02

Capitolul 9.
Pov. Sakura
In urmatorul moment, in fata oglinzi mele, a aparut imaginea copiilor mei care stateau cu fata la mine facandu-mi cu mana.Doamne ce bine ma simt sa ii vad si sa ii vad sanatori si fara rani urate, dar sunt toti teferi si sunt aici in fata mea . Toti inafara de Suki, ea nu era de gasit. Oare unde o fi? I-au repede o coala si scriu mare "Suki??". Hmm..., cred ca va intrebati de ce am scris si nu am vorbit. Pai sa va explic... aceasta este o tehnica doar pentru a vedea nu si pentru a comunica. Sau cel putin asa am crezut eu, pentru ca i-am auzit vocea lui Daisuke spunandu-mi ca este in drum spre mine si ca o voi vedea cat de curand.
- Chiar asa?? Doamne mi-a fost dor de ea, asa cum imi este de fiecare in parte. ma auzeam si eu vorbind ca din put.
Hmm...se pare ca tehnica asta este si de comunicare nu numai de vedere. Dintr-o data la fereastra casei mele se aud batai. Le spun sa astepte putin. Stiu, stiu, zici ca esti ca cei de la oras cu smarfoane sau cu telefoane cu "Va rog sa asteptati putin.". Nu de fapt, aceasta tehnica iti consuma chakra. Nu va mai mirati. Sa va zic de ce imi permit asa de mult sa mentin asemenea tehnica.... eu am in mine un fel de cutiuta sa zicem plina cu chakra de rezerva. Stiti atunci cand ti se termina energia si apoi deschizi un fel de cutie din interiorul tau plina cu energie ce iti umple corpul?? E asa este si la mine doar ca la mine este chakra nu energie.
Deci ma duc si deschid geamul de unde isi face aparitia Suki. O prind de incheietura maini si o bag in casa. Este ca atunci cand era mai mica si cand intarzia veneam dupa ea si o luam de afara. Dupa ce intra, nu mai stau pe ganduri si o iau in brate. Doamne ce dor mi-a fost de ea.
-  Mami, ce dor mi-a fost de imbratisarile tale calde.
-  Si mie mi-a fost dor de tine. siroaie de lacrimi au strabatut fata mea pana au facut contact cu  parchetul rece. Acum haide inapoi la frati tai sa ii revezi.
Mergem spre oglinda si Suki isi saluta fratii. Acum ma intreb, oare cum a putut sa ajunga Suki? lasa ca o intreb pe ea mai tarziu.
-  Copii vorbim peste doua saptamani cand ma intorc. Le spune Suki fratilor si surorilor ei.
-  Dar Suki, tu atat rezisti pe pamant. incepe Shina.
-  Stiu si de asta stau. Are mama niste probleme si trebuie sa o ajut. raspunse Suki increzatoare.
-  E cumva legat de tata?? interveni Emi.
-  De unde sti??? spune Suki uimita.
-  Nu esti singura care a mai tras un ochi la mama. Eu am vazut doar partea din bucatarie si pumnul tras lui Ino, care apropo a fost super tare. Zise Emi.
Cei mici au plecat fara sa mai spuna nimic. Era ca si cum eu ias fi pedepsit.
-  Astia mici nu trebuie sa afle , altfel il vor ura pe  tata ca a lasat-o pe mama si pe ea ca la lasat sa o raneasca. Asa ca vezi ce faci ca sa rezolvi problema. Yo am sa stau aici si am sa lupt pentru a ii proteja.  Adauga Emi.
-  Multumesc mult Emi.
-  Surioara..., cand e vorba despre parintii nostri, nu ne opreste nimeni. Hai ca mai vorbim si ai grija sa rezolvi problema in cele doua saptamani, okey?
Suki doar a zambit si nimic mai mult. Cred ca asta a fost deajuns pentru Emi caci si ea la randul ei ia zambit cu atata dragoste si caldura ca mi-a umplut inima de bucurie. Am stins pe rand lumanarile si am aprins becul iar icoana am pus-o la locul ei. Vreau sa o intreb despre cum a ajuns ea aici. Nu apuc sa spun nimic ca mi-o taie repede Suki.
-  Mami, vreau sa iti spun ca am venit pana aici ca sa iti spun ca stiu de toata faza cu tata si ai sa vezi ca o vom rezolva cu putin teatru. Spune toate astea cu un zambet malefic pe chip.

Okey, deci asta a luat-o de la mine. Schimb subiectul intreband-o cum a ajuns aici. Iar ca si raspuna am primit doar un cuvant, un simplu cuvant "Zburand". Ma uit la ea cu o fata gen "WTF" si imi spune sa stau cateva minute. Fac ce mi se spune si dupa numai doua minute i-au aparut aripile impecabil de albe si cum ea stralucea. Radia, pur si simplu radia. Este asa de frumoasa. Este fica mea... Siroaie de lacrimi isi fac din nou aparitia si de data asta din ce in ce mai tare.
-  Suki.... asta nu e adevarat..... pana acum de ce nu ati venit pe la mine? Si acum vii tu sa ma ajuti??
-  Mami.... te-am ajutat de sus din rai.... totdeauna te-am vegheat si la greu te-am ajutat....acuma cand esti in situatia asta am venit si te voi ajuta.
Nu am mai zis nimic si amandoua am asteptat ziua de maine, pentru mine de a vedea planul nebunesc a lui Suki, iar pentru amandoua de a vedea ce ne mai asteapta. A doua zi de dimineata Suki vine la mine si ma trezeste din somn zicandu-mi ca trebuie sa ma grabesc ca avem multe de facut mai ales cu taicasu. Okey, deci care o fi planul? Nu mai zic nimic si ma ridic lenes din pat , ma duc sa imi fac siesta de dimineata si dupa cobor jos in bucatarie. Acolo o gasesc pe Suki si pe Azmaria stand la masa si luand micul dejun. Dar cu Suki .... stiu , stiu .... este ca o fiinta umana nu o judecati. Nu zic nimic si ma duc sa imi fac si eu ceva de mancare. Ma asez la masa si ma apuc de mancare.
-  Deci uite care e planul... Azmaria sti u pe cineva care este.... nush cum sa spun.... cel mai dorit barbat? o intreaba Suki pe Azmaria.
-  Pai este cineva si este acolo.... Incepe Azmaria sa zica cu palmele impreunate ca si cum sar ruga si uitandu-se spre tavan.
-  Inafara de Dumnezeu.... o intrerupe Suki.
-  Cineva mai dorit decat .... incep eu .
-  Tata....termina Suki.
-  Pai este cineva. Si locuieste prin apropiere. Il cheama Deniel si este sa zicem dorit mai mult ca Sasuke de fete. spune Azmaria
-  Perfect... atunci incearca sa il aduci cu frumusetea ta. incepe Suki
-  Am...pardon??  Tu esti ingerul. se revolta Azmaria
-  Si tu esti inger. comenteaza Suki.
Se pare ca asta nu o sa mearga bine. Din cate am inteles din planul lui  Suki, vrea ca Sasuke sa o prinda pe Ino cu alt barbat si sa se desparta de ea ,dupa care sa vina la mine. Dap.... nebunesc plan. Sper sa functioneze. Dupa masa am strans vasele si le-am spalat dupa care am plecat la planul nostru, adica gasirea lui Deniel. Se pare ca este la vreo trei stradute de mine. Ajunse acolo am batut la usa si in calea noastra a iesit un tip superb cu parul brunet si ochi caprui. Doamne, daca nu il iubeam atat pe Sasuke pana acum eram a lui. Ah... ce tot gandesc? Nu, eu sunt si voi ramane a lui Sasuke.Toate l-am salutat si el ne-a salutat la randu-l lui. Dupa vreo un minut jumate, ne-a invitat in casa si ne-a servit niste fursecuri si cate un pahar cu suc. Ne-am prezenstat si i-am povestit de ce am apelat la el si ce ne trebuie si ma asteptam sa ceara ceva in schimb si asta a si facut. Da ce ne-a cerut .... am ramas cu gura cascata. Se pare ca ii va face multa placere sa se culce cu Ino pentru ca de ceva timp face o mare pasiune pentru ea, dar nu a avut niciodata curajul de ai spune. Da.... ce ne-a cerut este pe Ino. Dupa ce termina cu Sasuke, o va lua pe Ino de sotie. Uuuu.... dragut. Oricum astazi dupa amiaza se incepe toata joaca si eu va trebui sa stau ascunsa si sa ii urmaresc.Okey....deci trebuie sa stau si sa astept ora 4.

Skz ca am intarziat cu el si ca este mult dialog dar a inceput vara, cu ea au inceput si prieteni sa traga de mine la fel si familia.... stiti cum este. Si va rog sa nu va suparati dar va mai fi un capitol si voi incheia definitiv acest fic si voi continua celalant fic al meu Adrenalina sau iubirea.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Aug 2013, 14:00

Hei happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
Deci copii Sakurei chiar sunt morti...imi place ideea lui Suki, dar nu imi place ca Sakura se lasa chiar asa de usor, adica ce ea este doar un rebut sau ce...cand te plictisesti te intorci la el...nu ii prea frumos dar noah...sunt curioasa cum vei sfarsi acest fic si sincer sper ca Sasuke sa primeasca o bataie buna cel putin evil devil mua ha ha
Pana la urmatorul capitol te-am kiss
~Sayonara~ a hug
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Dum 18 Aug 2013, 16:27

Hei mersi ca mai anuntat.... Sunt foarte curioasa ce se va intampla.

Abea astept ultimul capitol si te rog sa ma anunti.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 11:52

Capitolul 10.
Pov. Sakura
4:00 Pm.
Stau intr-un copac si ma uit la Sasuke si Ino cum rad si se distreaza. Se pare ca sunt fericiti impreuna. De ce le-as strica eu asta. Nu.... trebuie sa ii las sa fie fericiti amandoi. Nu am de ce sa ma bag intre fericirea lor. Vreau sa plec dar nu prea pot pentru ca se iveste Deniel cu o privire provocatoare. O nu, nu se poate.
- Ce faci Iubirea mea? De ce esti in bratele unui pampalau? a inceput Deniel
- Pe cine faci tu ma pampalau? incepe Sasuke sa urle si sa o dea pe Ino la o parte.
Din pacate pentru ea a cazut ,sa zicem, pe moale. Ino a cazut cu botu intr-o groapa plina de noroi. Era din cap pana in picioare toata numai namol si i se scurgea prin par si pe fata. Nu mai m-am putut aptine si ma bufnit rasul. Bine ca nu m-au auzit. Si , se pare ca nu sunt singura care rade de Ino. Sasuke e pe jos de ras dar Deniel sta si se uita la ea cu un zambet pervers. Hmm.... se pare ca planul nostru sa schimbat grav.
- Pe tine , o fata ca Ino nu ar trebui sa stea langa un pampalau ca tine.
- Frai*re , ai grija ce zici.
- Uite cine ma insulta, un cap sec de prima clasa.
- Tu vorbesti , cap de dovlec ce esti.
- Pampalaule.
- Frai*re.
- Macar eu iubesc cu adevarat si nu me-as lasa nevasta doar pentru o alta fata. Si daca ar fi Ino nevasta mea ar trai in puf si in lux pana cand moartea ne va desparti.
Sasuke nu mai zice nimic si se pare ca a ramas putin uimit la vorbele lui. Adica, acum este cu gura cascata si cu o privire foarte uimita la vorbele lui.
- Iubitu meu, Te iubesc atat de mult , esti viata mea si asa vei ramane. incepe Ino sa vorbeasca spre cei doi.
Ino vine fugind inspre cei doi iar Sasuke deschide bratele pentru a o putea prinde in brate, dar Ino l-a ocolit pe Sasuke si a fugit inspre Deniel. Acesta ramane mut de uimire si zice decat un bine plecand, in timp ce Ino si Deniel se bucura si rad unul in bratele celuilant.
- Ce mi-o fi trebuit mie sa imi las nevasta doar pentru o parasu*a, nu puteam si eu sa stau cuminte langa Sakura. Vorbeste Sasuke singur.
Ma dau jos din pom si ma fac ca si cum ma plimbam pe acolo si doar l-am vazut, apoi ma duc spre el si ii zic:
- Deci acum te simti vinovat pentru ca m-ai lasat ,nu-i asa? Acum ti-ai dat seama cine este Ino cea adevarata , cea care vrea sa stea numai cu cei mai iubiti baieti din sat? Da stiu cum e sa suferi stai linistit, oricum suferi putin si dupa iti trece. Daca vrei sa vorbesti cu cineva , eu te ascult.
- Tu de unde ai mai aparut? si oricum ce te intereseaza pe tine ca eu sufar , in fond nu mai sunt cu tine acum sunt burlac.
- Oi fi tu burlac, dar nu o sa iti gasesti linistea in bratele alteia. Si doar ma plimbam pe aici, apoi te-am zarit pe tine si supararea ta si imi pasa pentru ca nu imi place sa te vad asa de suparat. Niciodata nu me-a placut.
- Nu tie nu tia placut niciodata sa ma vezi vesel , niciodata fericit.
- Cum poti spune asta. spunand asta mam dus la el si i-am dat un pumn in fata de l-am bagat 5 m in pamant.
In momentul urmator nimeni nu mai spune nimic pentru ca Sasuke a venit si ma luat in brate si a inceput sa planga tare pe umarul meu. Si imi zicea ca ii e tare dor de mine si ca vrea sa il iert. Iar eu i-am zis ca l-am iertat de mult timp si ca si mie imi este dor de el si ca il iubesc din toata inima mea. Iar ca si raspuns am primit un "Stiu , si eu.". Apoi ne-am indreptat amandoi acasa. Ajunsi acolo inaintea mea isi face aparitia Suki cu Azmaria si m-au intrebat daca a mers. Eu eram inaintea lui Sasuke asa ca el nu se prea vedea. Ma dau la o parte sa il vada pe Sasuke si atunci Suki il plesneste zdravan. Lui.... i sa cam intors capu la 90 de grade. Cand sa intors cu fata la fiica lui si a vazut-o nu a mai contat ca la plesnit.... a luat-o in brate si a ridicat-o in sus invartind-o si spunand incontinu ca este doar un vis si ca ia fost dor de ea. Nu o sa ne mai fie asa de dor de ea pentru ca noi vom pleca alaturi de ea. Oricum, am mers in living si ne-am asezat cu toti pe canapea, cu toti inafara de Suki. Ea a stat in fotoliu inaintea noastra pentru a ne putea explica mai bine.
- Cum adica , vom veni cu tine. intreaba Sasuke nerabdator de raspuns.
- Pai , voi in momentul asta sunteti partial morti, ma refer la mama si la tine, dar cu tehnica facuta de bunica Tsunade ati reinviat, noi copii vostri am murit pe loc in lupta si nu a mai putut sa ne reinvie. Voi ati mai avut un gram de viata ce nu se scursese si atunci bunica Tsunade a putut sa va reinvie. Acum Azmaria este un inger. Ea poate calatori din Rai pana in lumea oamenilor si invers. Nu trebuie sa stea in baza altcuiva ca si voi. Mama se va duce maine sa ii spuna bunici Tsunade ca nu mai vrea sa traiasca asa si ca vrea sa se duca in Rai la copii ei. Totusi daca vrei sa i te alaturi trebuie sa te duci la bunica Tsunade. Daca nu este deacord, in spatele biroului ei este un pergament cu toti cei care ia reinviat . Pe fiecare nume are cate o poza si pe poza aceea este cuplat un fir de chakra. Daca firul este taiat sau rupt, acea persoana care este in poza moare in mai putin de cinci minute. Acuma daca mai vrea cineva sa se alature voua nu are nimeni nimic in potriva. Dar asta sa o faceti maine de dimineata.
Nimeni nu a mai zis nimic si cu toti ne-am bagat la somn. A doua zi de dimineata, cam pe la vreo 7 jumate, am plecat spre Tsunade. Pe drum ne-am intalnit cu Naruto si Hinata , Neji si Ten-Ten, Lee, Garra, Temari, Shikamaru si aproape toti prieteni nostri pentru a se duce la Tsunade. Cand i-am intrebat de ce se duc , ca si raspuns am primit patru cuvinte de la toti , aceste cuvinte sunt “Ne-am saturat de viata.” Atunci eu si Sas’ke am ramas uimiti. Nu am mai zis nimic si am luat-o inaintea tuturor. Nu era o distanta mare , era ca si cum noi suntem conducatori lor. Oricum cand am ajuns acolo am intrat cu toti in birou la Tsunade fortat, de iam spart si usa, asa si am vorbit eu prima.
- Tsunade-sama, nu mai vreau sa mai traiesc, vreau sa mor, vreau sa imi revad copii , imi este dor de ei, vreau sa stau aproape de ei nu departe, vreau sa mor.
In spatele meu toti prieteni mei urlau si tipau ca si ei vor si ridicau toti mainile in sus si ce mai faceau ei. De la Tsunade am vazut numai frustrare dar in final dupa vreo doua minute de gandire a spus un simplu bine. In momentul ala a scos un pergament de sub birou si la deschis ajungand la noi toti. Se pare ca suntem in linie. Scoate un kunai din maneca larga ce o poarta si taie firele de chakra doar cu o miscare. In momentul urmator aproape toti eram la pamant de durere. Simteam o durere in inima, si in creier. Puteam merge dar in acelasi timp ne si leganam. In momentul ala am strigat la ei sa vina la mine acasa ca sa murim impreuna. Toti au urlat un “DAA!” mare. Am luat-o la goana si ajungem acolo si ne intindem ba pe jos , ba pe canapea , ba pe fotoliu ,oriunde. Eu cu Sasuke am mers sus in camera noastra si am murit imbratisati, iar sus in Rai ne-am intalnit cu toti. Acum este sfarsitul pentru ca nu ne mai poate invia nimeni . Acum ne putem odihni in pace si liniste fara ca Tsunade sau The Ring sa ne mai deranjeze.

Pov. Autor.
Sa va lamuresc. The Ring a murit odata cu corpul Sakurei si cu mintea ei. Sufletul nu are cum sa il controleze. Sufletul ii apartine Sakurei. Acum cred ca mai traiesc in Rai alaturi de copii lor , familie fericita. Asta este tot ce si-a dorit Sakura si intr-un final a avut acest lucru. Acum ei sunt fericiti si se iubesc la nebunie. Toti. Acest lucru ma bucura si in final am putut sa va spun povestea asta cum este ea. Ma bucur enorm ca am putut sa va povestesc una din povestile cu Sasuke si Sakura pe care le stiu. Sper ca povestea mea va incantat.

........THE END.......
Sus In jos
mada (mei terumii)
Academy Student
Academy Student
mada (mei terumii)

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea mea cu deidara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa cant si sa desenez anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita de deidara

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: itachi   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 12:15



Choco :) : Comentariile din zona fanfiction trebuie sa aiba cel putin 10 cuvinte. Aceasta e a treia avertizare.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 17:12

Hei happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
A fost un capitol foarte frumos si un final vesel happy Ma bucur ca in final dorinta Sakurei s-a implinit happy
Felicitari pentru acest fic kiss
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19Dum 25 Aug 2013, 13:41

Heeiii
Mesi mult de mesaj si scuza-mi intarziere... ingrijorat 
Nu pot sa cred ca l-ai terminat, a fost foarte frumos ficul
O poveste frumoasa cu un final frumos dap ! 
Super! in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire inainte sau dupa razbunare?   O iubire inainte sau dupa razbunare? - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire inainte sau dupa razbunare?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-