Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
- A is everywhere Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
- A is everywhere Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 - A is everywhere

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

E frumos fic`ul,să continui?
DA :)
- A is everywhere I_vote_lcap100%- A is everywhere I_vote_rcap
 100% [ 3 ]
Nu :(
- A is everywhere I_vote_lcap0%- A is everywhere I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 3
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 15 Aug 2012, 14:00

•Fic`ul nu este al meu ci al paginii de facebook D-şoară de Cartier!

- PREVIEW -

De ce eu ? De ce ? De ce n-am putut ţine lângă mine persoana pe care o iubesc ? O să încep o viaţă nouă ! Neştiind că o să dau peste rău , peste ceva ce nu credeam că o să mi se întâmple..pe parcurs o să vedeţi de cine/ce mă lovesc. E un mister ce nu-l ştiu nici eu..


Ultima editare efectuata de catre Blitz. in Sam 25 Aug 2012, 13:35, editata de 2 ori
Sus In jos
http://google.ro
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 15 Aug 2012, 16:27

Capitol I

"O zi ploioasă , aici in NY ( New York ) , într-un oraş mare de tot şi foarte populat . Beau din ceaşca mea cu capucinno , când dintr-o dată , sună telefonul .
- Alo .
- Bună , ce faci , Kate ?
- Păi , bine , mă uit pe geam şi mă întreb cum poate fi atât de urât afara .
- Da , e urât afară , dar cine ne opreşte să mergem la un film ?
- Mhm , nimic .
- Ok , atunci te aştept la mine , în 10 minute să te văd la uşa mea !
- Da , da . Cu siguranţă ! Kisses :* !
- Hai , hai gata cu dulcegăriile ! :*
Si închide telefonul . Mă îmbrac cu nişte blugi albaştri , un tricou pe care scrie “ Love me or leave me at London” , vai cât ador acel tricou , nişte adidaşi şi sunt gata de plecare . Afară era ceva în gen : ploaie cu soarele pe cer . Ajung în faţa blocului şi o aştept pe Alison . Ajungem la Malll şi urcăm la etajul 2 . Sunt numai filme de groază , azi . Am ales să mergem la “ True blood” . Pe parcursul filmului , un cuplu îmi atrage atenţia . Ridicându-mă de pe scaunul din spate , mă duc mai în faţă . Cred că am înnebunit , acela nu poate fi el , nu se poate . Mă duc înapoi lângă Alison şi o rog să plecăm . Ea , neştiind ce se întâmplă , a acceptat . Pe drum mă tot întreabă de ce am plecat şi de ce sunt aşa de supărată. Momentan , n-am de gând să îi spun că l-am văzut , pe prietenul meu , Harry , cu altă fată , sărutându-se . Am lăsat-o la bloc la ea şi îmi văd de drumul meu în continuare . Sunt distrusă şi fără putere . Relaţia pe care o am cu Harry , a durat 5 ani şi acum ..se destramă. Vreau să se termine acest vis urât , chiar vreau ! Ajung acasă . Era mama , o doamnă de afaceri şi în acelaşi timp , cea mai bună prietenă a mea ! Tata , am înţeles că era plecat cu armata la nu ştiu ce “dezbatere” . N-am vrut să mănânc nimic , n-aveam chef , simţeam că nu mai am rost în viaţa asta ! Stau îndesată în pătura de pe pat , gândindu-mă la ce sunt eu ! Sunt o fată , simplă şi ambiţioasă , n-am rănit pe nimeni , niciodată , am fost mereu alături de prieten şi prieteni , nu merit asta , cel puţin aşa cred eu ! Sunt doar Kate McCann , o fată din sutele de mii de pe această lume , de ce am fost eu aleasă să suport o aşa durere ? De ce ?
Adorm , cu mii de gânduri în capul meu . Nu mai vreau să mă trezesc ! Vreau să visez frumos şi să am parte de tot şi de toate , cum doresc asta tuturor .
Sunt trezită de zgomotele maşinii de spălat . Mda , mama s-a decis să spele hainele !
Uau , am dormit mult , e dimineaţă şi e duminică ! Azi , am decis , îmi inchid telefonul şi-l las acasă . Plec fără a spune ceva mamei sau a mânca ceva. Plec , dar unde ? Asta nu ştiu..

[• aştept păreri ]

[ • inspiraţie Pretty Little Liars ]

Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 15 Aug 2012, 16:38

Foarte frumos primul capitol in love
Cum a putut Harry sa-i faca una ca asta lui Kate? crying Biata Alison, nu intelege de ce a trebuit sa plece atat de repede de la film :|
Mie una imi place ficul ;):
Astept next! Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Vin 17 Aug 2012, 13:49

Capitol II

”Plec fără a spune ceva mamei sau a mânca ceva. Plec , dar unde ? Asta nu ştiu..
Mă îndrept spre stradă , fără nici o destinaţie ! Merg şi .. dau peste el . El fiind : Harry. Mda , ce să fac? Să vorbesc cu el sau nu ? Trebuie , doar încă sunt prietena lui şi o să mă bage în seamă . Mă salută şi dă să mă sărute . Logic , eu mă retrag.
- De ce mă respingi ?
- Nu mă meriţi !
- De ce ? Ce am făcut ?
- Nu te comporta ca şi cum n-ai şti. Te urăsc !
Plec..fără a mai spune ceva. El , îşi continuă drumul , foarte nepăsător. Am zis că-l urăsc ! Nu e adevărat , nimic din ce am zis . Il iubesc mai mult decât orice şi oricine , dar nu merită , m-a trădat şi o să sufere , mai mult ca mine! După faptă şi răsplată !
Simt cum lacrimile cad pe obrajii mei calzi . Simt cum toată lumea se destramă. Simt durere . Simt că vreau să mă schimb ! Toţi mă cuno şteau ceva în gen “ iert şi uit” , dar de acum nu o să mai fie aşa . Ajung într-un loc necunoscut , nu e nimeni în jur , doar eu şi gândurile mele deşarte. In mine nu mai există nici o speranţă. S-au spulberat toate ! Acum o să fiu mai realistă ! O să încerc să văd lumea cu alţi ochi , o să văd lumea cum este ea defapt.
Bag mâna în buzunar pentru a căuta nişte bani pentru taxi ! Cu norocul meu am găsit bani şi mă arunc în primul pe care-l văd .
- Strada Dublin , nr . 4 , bloc A6. (inventat de mine)
- Imediat.
Ii dau 20 de dolari şi ies fără să mai aştept restul !
In casă erau mama şi tata , păreau foarte supăraţi.
Mă duc pe canapea şi aştept să îmi spună ce s-a întâmplat .
- Draga mea , am o veste foarte proastă ! spune tata.
- A murit cineva ? Ai pierdut serviciul ? O să mor ?
- Nu . [şi râde]
- Atunci ce ?
-O să ne mutăm de aici ,am fost dus la alt sediu şi trebuie să plecăm !
- Si crezi că este o veste proastă pentru mine ?
- Da..despărţirea de prietenii tăi şi de prietenul tău…cred că o să fie greu !
- E cea mai bună veste din ziua asta ! Vă iubesc !
Părinţii mei păreau foarte surprin şi de reacţia mea , dar n-au zis nimic .
- Si unde ne mutăm ?
- Londra .
- Visez ?
- Nu..
- Abia aştept să am o viaţă nouă ! Prieteni noi , tot nou !
- Plecăm mâine .
- Okaay !
Mă duc în cameră şi îmi pregătesc bagajele , camera rămâne pur şi simplu : goală. Toate posterele mele lipite de-a lungul anilor , au fost date jos , desenele mele de pe pereţi au fost acoperite cu var , era aşa gol !
Stând în pat adorm .
- VIS -
Eram în Londra , pe stradă , seara târziu , când deodată…”
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Vin 17 Aug 2012, 18:45

Ma mir cum de Harry nu a reactionat in nicun fel si a plecat asa nepasator cand Kate i-a spus ca-l uraste? :|
Oare ii va place lui Kate in Londra? Deja imi imaginez moaca pe care au facut-o parintii ei cand au vazut ca nu e suparata pentru faptul ca se vor muta lough
Astept next! ;;) Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Sam 18 Aug 2012, 17:44

Capitol III

”- VIS -
Eram în Londra , pe stradă , seara târziu , când deodată cineva îmi pune mâna la gură şi mă urcă într-o maşină . Ajung într-un loc sinistru , văd un băiat , care se îndreaptă spre mine şi…
Sună ceasul deştepător .. m-a trezit din vis. Oare ce vroia acel băiat ?
In fine..las la o parte visul şi încep să mă pregătesc de plecare..Mă doare inima când mă gândesc că o las baltă pe Alison şi că părăsesc casa..care m-a găzduit “n” ani ..
Drumul a fost lung şi plictisitor..nici eu nici părinţii mei n-am scos o vorbă.
Atmosfera era într-ul fel sinistră , nu ştiu de ce.
Cam în 2 – 3 ore ajungem la aeroport , urcăm în avion şi aştepăm decolarea..
Când am ajuns în înaltul cerului , mii de gânduri mi-au ajuns în minte..mii de amintiri frumoase şi mii de “nimicuri” despre viaţa mea..Simt mirosul prăjiturilor aduse de stewardese şi-mi amintesc de cele pe care le prepara Harry..Trebuie să uit ! Trebuie să trec mai departe ! Trebuie să-mi fac ordine în viaţă ! Părinţii mei discutau chestii neinteresante despre serviciile lor , nu vroiam să aud chestii plictisitoare , aşa că îmi pun căştile în urechi şi dau drumul muzicii. Mda , melodia care-mi aminteşte de Harry . One direction – One thing , apff cât ador melodia asta ! Mp3-ul meu e plin de melodii cântate de 1D , mda , am fost un fan înfocat , acum am lăsat-o mai moale . Melodiile trec de la una la alta , plictisindu-mă , într-un sfârşit ! A trecut aşa de repede timpul încât am ajuns la Londra ! Ies din avion şi simt cum telefonul îmi vibrează , am primit un mesaj , era de la Alison : “ Chiar dacă ai plecat , o să rămâi cea mai bună prietenă a mea , n-o să uit niciodată toate “năzbâtiile “ pe care le-am făcut împreună , n-o să uit cât de bine ne-am distrat , tu o să fii mereu cea mai minunată persoană pe care am cunoscut-o vreodată ! Te iubesc şi sper să mai vii în vizită . ♥ Kisses. “
Mi-au dat lacrimile când am citit mesajul , mă durea inima când mi-am dat seama ce am pierdut , am pierdut cea mai frumoasă şi onestă persoană din lume . N-o să o uit niciodată şi desigur , o să mă mai duc şi acolo în vizită !
Părinţii mei au luat bagajele şi ne-am îndreptat cu toţii spre taxi . Pe drum am văzut multe locuri superbe care pur şi simplu te cuprindeau în splendoarea lor. Tot felul de fete , diferite , de copii care emanau fericire în jurul lor , era aşa de frumos !
După o oră de mers , am ajuns . Era un bloc , destul de drăguţ şi foarte foarte mare , cel mai bine era că stăteam la parter . Când am intrat am rămas ceva în gen “wow” , casa era superbă şi superbă e puţin spus ! Părinţii mei au început să descarce mobile , alea alea . Eu doar m-am dus în noua mea cameră şi m-am “instalat” . După o oră termin de aranjat hainele , de lipit postere , de aranjat unele lucruri etc. M-am dus la părinţii mei :
- Eu plec , vreau să văd ce e prin împrejurimi !
- Bine , dar nu sta mult , mâine te duci la facultate !
Daa , facultate b-) . Am 18 ani şi am terminat liceul ! Majoratul meu a fost cum s-ar spune :“bestial”. A fost organizat într-un club din NY ( New York ) , m-am simţit foarte bine . Revenind , m-am înscris la facultatea de arte plastice . Hobby-ul meu era : desenul . Si îmi făcea plăcere.
Pe stradă…”
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Sam 18 Aug 2012, 18:33

Mi-au dat lacrimile crying Mesajul de la Alison a fost formidabil... Mi-a placut la nebunie, acea simplitate a cuvintelor ce au fost incarcate cu multe sentimente si toate cele... crying Hai ca deja devin plictisitoare lough
Oare ce simbolizeaza visul lui Kate? Presupun ca se va adeveri faza cu luatul pe sus si aruncatul intr-o masina :|
Oricum, astept next! happy2 Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Lun 20 Aug 2012, 16:43

Capitol IV

” Pe stradă , mintea mea parcă s-a eliberat . Gândurile mele şi-au luat zborul , eram doar eu şi Londra , atât. Nu durează mult această “plecare” a gândurilor , deoarece apare el. Acelaşi păr cârlionţat , aceiaşi ochi cu o sclipire în ei şi acelaşi zâmbet fermecător. Era Harry . Se apropie de mine şi începe să vorbească :
- Kate , am venit aici special pentru tine , am sunat-o pe Alison şi mi-a zis că ai plecat. Cum am auzit aceste lucruri , mi-am făcut bagajul şi am plecat imediat , am străbătut aproape toată Londra ca să te găsesc ! Scuze ! Te iubesc din tot sufletul meu şi mă urăsc pe mine însumi din cauză că te-am făcut să suferi ! Iartă-mă , te rog !
- Eu .. eu..nu ştiu ce să spun . Am suferit foarte mult şi nu mi-a venit să cred că tu ai putut face aşa ceva. Nu ştiu , îmi este aşa de greu să te iert şi să trec peste..
- O să te aştept , promit..
Si pleacă . Lacrimile au început să curgă , iar eu am mi-am continuat drumul . Mă simt doborâtă. Il iubesc , dar nu sunt pregătită să-l iert..chiar nu sunt. Intunericul se năpusteşte peste străzile care erau pline de oameni .
Dintr-o dată sunt prinsă de spate , legată la ochi şi băgată într-o maşină . Nu vedeam nimic , simţeam doar nişte mâini de bărbat care mă ţineau. După mi-a trecut prin minte “visul” , era chiar la fel. Eu , seara , Londra , bărbat , maşină . Si acum ştiu şi ce urmează. Mă coboară din maşină şi mă dezleagă la ochi . Eram într-un loc asemănător acelui din vis. Era oricum întuneric şi nu vedeam bărbatul care se apropia de mine.
- Dacă nu faci ce spun eu , te omor , ai înţeles? spune el.
- Ce vrei de la mine , ce vrei ?
- Vreau să mă folosesc de tine pentru a răni nişte persoane dragi ţie , mai multe nu-ţi spun !
- Ce ţi-am făcut ?
- Ce mi-ai făcut?! Părinţii tăi mi-au distrus viaţa şi acum o distrug şi eu pe a ta !
- Dar…
- Taci !
Eram îngrozită , ce rău au făcut părinţii mei ? "
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Lun 20 Aug 2012, 17:00

Ce? Stop cadru! Visul s-a adeverit? Kate chiar a fost prinsa de cine stie ce gorila de om? O.o Nu pot sa cred! :>.<:
Oare ce or fi facut parintii ei de ala vrea sa se razbune? hmm...?!
Sunt tare curioasa, deci astept next-ul :)): Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mar 21 Aug 2012, 10:15

Capitol V

”Eram îngrozită , ce rău au făcut părinţii mei ?
- Fii atentă aici ! Te duc acasă şi spui că ai fost la film , oriunde , ai înţeles ?! şi ţipă.
Eu pur şi simplu : tac din gură. Se enervează şi începe să arunce cu lucruri solide prin “încăpere” .
- Bine , numai încetează să arunci cu lucruri !
- Auzi , îmi dai tu mie ordine?! TACI DIN GURA SAU IN CLIPA URMATOARE PARINTII TAI SUNT MORTI . M-am făcut înţeles? *
- Ce ?
- Exact ce ai auzit , dacă nu taci , oamenii mei intră peste ei în casă şi rămâi orfană !
Nu mai spun nimic . Eram terorizată. Incep să plâng , până ce mă ridică şi mă aruncă în maşină. Peste aproximativ 30 de minute , ajung acasă.
Inainte să ies din maşină îmi spune :
- Dacă sufli vreo vorbă sau anunţi poliţia , o să ai mult de suferit !
- Bbine….
Ies din maşină şi o calcă tare , era să mă lovesc de portiera încă deschisă.
Intru în casă , părinţii mei erau în bucătărie . Sper că nu am dat de belea..
- Unde ai fost , domnişoară? spune tata.
- Am fost în oraş.. şi m-am pierdut , n-am mai avut bani de taxi şi..
- Nu mai e nevoie să spui nimic , oricum eşti pedepsită !
- Ce? Ce am făcut?
- Stii prea bine ! Apropo , data viitoare când mai vrei să spargi propria ta casă , nu te mai semna cu ketchup pe covor. Acum treci în camera ta.
Plec , nu mai spun nimic. Să-mi sparg propria mea casă? Ce motiv aş avea ?
Primesc un mesaj , număr necunoscut :
” ţi-am făcut-o şi asta nu e tot , e doar începutul , bitch. – A . “
What? Cine e “-A” ? Anonim?
De ce se întâmplă atâtea lucruri fără sens? De ce cineva se răzbună pe mine? Si această/acest “-A” şi acel bărbat? Sunt confuză.. mă bag în pat şi adorm .
Dimineaţă…”
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mar 21 Aug 2012, 16:00

M-am socat. Tipul ala chiar vrea sa-i faca probleme lui Kate sau ce? :|
Presupun ca tot el i-a si "spart" casa sau ma insel?
Ma gandesc ca acel tip ar putea fi Harry dar nu prea cred.
Astept next-ul happy2 Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 22 Aug 2012, 21:28

Capitol VI

”Dimineaţă mă trezesc singură în casă. Mă duc la bucătărie şi observ că este un bileţel pe frigider:
”Dragă , noi am plecat o săptămână în Franţa , cu munca. Ti-am lăsat mâncare cât să-ţi ajungă şi 800 de dolari pe masă ! Ai grijă pe ce îi cheltuieşti ! Cu drag , părinţii tăi ! “
In gândul meu spuneam : minunat , acum “-A” şi acel bărbat au ocazia potrivită să mă tachineze.
Got a secret. Can you keep it ? Swear this one you’ll save. Better lock it …
Ohh , great ?! Cine îmi trimite mesaj la ora şapte dimineaţa ?
” Scumpa mea Kate a rămas singură acasă ! Păzeşte-ţi spatele , bitch ! Sunt peste tot ! – A “.
Cine dracu e – A ? Si ce naiba vrea de la mine ? Am duşmani din NY , dar cine ?!
Incerc să uit de mesaj , mănânc nişte cereale cu lapte şi mă pun la o serie de filme de dragoste.
- peste 2 ore -
Am dat pe silenţios telefonul . Dintr-o dată bâzâie . Un mesaj de la necunoscut..nu din nou..ce ar mai putea spune şi acum ?
” Sărăcuţa de tine..te uiţi la filme de dragoste şi te abţii din plâns . Te anunţ că dragul tău Harry e în pericol ! Ai timp 2 zile să ajungi la NY. Vizionare plăcută ! - - A “
Când am văzut mesajul , m-am enervat şi am căutat peste tot prin casă o altă cartelă de a mea , poate “-A” doar vrea să bage spaimă în mine , nu cred că Harry e în pericol..poate e o capcană. Am găsit în sfârşit cealaltă cartelă . Poate aşa “-A” nu v-a mai avea numărul meu şi nu v-a mai putea să mă tachineze. Am mintea prea plină de gânduri aşa că adorm pe canapeaua din sufragerie.
- peste 30 de minute -
Bâz ! Bâz ! Bâz ! Din nou , telefonul , “-A” nu poate fi adică mi-am schimbat numărul..
” Crezi că o să scapi de mine aşa de uşor ? Dragă , eu ştiu tot ce faci şi ce ai făcut în trecut ! Te anunţ din nou că Harry e în pericol şi ai timp 2 zile. Kisses , - - A “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Joi 23 Aug 2012, 08:47

Ce vrea si nenorocitul ala de -A? Deja ma calca pe nervi angry
Oare Kate va merge in NY dupa Harry, sau va ramane in Londra crezand ca e doar o capcana? Am atat d emulte intrebari.... lough
Astept next-ul happy2 Spor la scris si la idei kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Sam 25 Aug 2012, 13:36

Capitol VII

” Mă cuprinde frica . Ce i-a făcut Harry lui “-A” sau e vorba numai despre mine aici ?! Am decis.. încep să-mi fac bagajele. Imi pun nişte haine şi mă îndrept direct spre aeroport.
* bâz * bâz *. Am primit un mesaj..tot de la necunoscut.
” Uite cine mi-a ascultat sfatul ! Ne vedem la casa ta , bitch ! – A”
“-A” s-a mutat în casa mea ?
- peste 30 de minute -
In avion pun nişte muzică la căşti. Dintr-o dată , telefonul derulează înainte .
” Incă puţin şi Kate McCann nu v-a mai exista ! Incă puţin şi Kate McCann nu v-a mai exista”
Si numai asta se auzea . Cred că am avut dreptate ! Poate e o capcană şi poate Harry nu e în pericol . Imi scot căştile de la telefon şi caut prin lista de contacte . Trebuie să-l sun ..
- Alo ? spun eu .
- Chh , chh , chh , chh ! se aude o voce stranie.
- Aloo ?
- Te aştept !
Si închide. Acum chiar că nu mai am nici o scăpare ! Oare ăsta îmi este sfârşitul ? Nu pot să gândesc prea limpede acum aşa că adorm.
Sunt trezită de sunetul avionului care se prăbuşeşte deasupra unui câmp . După nu mai ştiu nimic , doar că sunt într-o cameră de spital cu doctori care se plimbă unul câte unul pe lângă mine .
Se deschide uşa şi o zăresc pe Alison . Era aşa de tristă şi lacrimile îi curgeau până când se pune lângă mine şi îi ofer nişte şerveţele.
- Kate , am venit doar să văd dacă te simţi bine , m-am speriat foarte tare când am auzit despre accident.
Imi adun toate puterile şi încerc să vorbesc :
- Alison , mulţumesc mult , pentru tot . Prietenii sunt alături şi la rău nu numai la bine.
- Eu .. te las , să te odihneşti ! Ne mai vedem !
- Bine .
Imi ridic perna ca să o aşez şi găsesc un bileţel :
” Nu s-a terminat aici ! Apropo , mai ai o zi ! – A “
Fix atunci au ajuns şi părinţii mei . Erau aşa de speriaţi , se citea asta pe faţa lor . Au venit lângă mine pe pat şi au început să-mi pună tot feluri de întrebări , dar eu nu ştiam ce să răspund .
- De ce erai în avion ? spune mama.
- Imi era dor de New York , de Harry şi de Alison şi am luat avionul.
- Doctorul a spus că trebuie să te odihneşti , vorbim mâine , draga mea !
Pleacă din salon şi primesc un mesaj :
” Ohh , ce grijulii sunt părinţii tăi , păcat că n-o să-i mai ai , dacă nu vii mâine la casa ta până la ora 20:00 , – A “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Sam 25 Aug 2012, 13:43

Ce face ce? huh? Kate a avut un accident de avion? bine ca nu a patit aproape nimic dap !
Deja ma calca pe nervi -A, asa ca mai bine ar sta departe de Kate si prietenii ei, ca d enu biciuitor
Eh... Eu astept next-ul ^^ Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mar 28 Aug 2012, 16:36

Capitol 8

” După ce am văzut mesajul , efectiv , am căzut din pat . M-am simţit împinsă de cineva . Sub pat am văzut nişte cizme negre care tocmai ieşeau din salon . Am încercat să ma sprijin cu mâna de pat , pentru a mă ridica . Pe măsuţa de lângă pat am găsit un bileţel :
” Harry te salută ! – A “.
Am apăsat pe butonul de urgenţe şi a apărut imediat asistenta . O fată slăbuţă şi palidă la faţă .
- Ce doriţi ? întreabă ea .
- Vreau să vorbesc cu doctorul.
- Imediat îl chem !
Peste 10 minute apare . Un bătrânel drăguţ , care mereu e cu zâmbetul pe buze şi care e dispus să te ajute.
- Aveţi vreo problemă ?
- Da , aş vrea să ştiu dacă pot fi externată până mâine .
- După cum progresează starea dumneavoastră , azi o să vă externăm.
- Aş vrea să ştiu .. a venit cineva , la mine în vizită cu nişte cizme negre?
- Da .
- Imi puteţi caracteriza acea persoană ?
- Era o fată , slăbuţă , cu părul negru şi buclat.
- Mulţumesc mult !
- Cu plăcere ! Imediat v-a veni asistenta să vă spună că puteţi pleca ! O zi bună !
- La fel .
Incerc să schiţez un zâmbet pe faţă , înainte de a ieşi pe uşă.
După încerc să mă gândesc la cine ar putea fi acea fată. Erau o mulţime de fete prin liceu care se asemănau cu descrierea. Cel mai mare duşman al meu era : Spencer Srakovy împreună cu celelalte 2 fete din grupa ei.
Spencer era blondă şi cu părul drept , iar celelalte 2 erau roşcate. Oare “-A” este o echipă? Oare Spencer şi-a schimbat “look-ul”?
Prea mulţi “oare “în capul meu. Mă ridic din pat şi aştept să apară asistenta.
Ies din spital , mă urc într-un taxi şi mă îndrept spre fosta mea casă.
Dau banii taximetristului şi nu mai aştept restul.
Mă îndrept cu paşi mărunţi spre uşă . Pun mâna pe clanţă şi când intru îl văd pe Harry , legat de un scaun cu o frânghie .Geamurile sunt acoperite cu nişte fâşii de cârpă neagră , iar în faţa lui Harry este cineva îmbrăcat din cap până în picioare cu negru.
- Te aşteptam ! spune el .
- Cine eşti ?
- Sunt – A . Doar o parte din echipă .
Vocea sună foarte straniu , nu puteam să-mi dau seama dacă e băiat sau fată . Pot doar să văd cum ţine un cuţit în mână .
- Ce vrei ? întreb eu speriată.
- Pe tine !
- Lasă-l pe Harry să plece , acum !
- Nu !
- De ce îmi faci asta ?
- E timpul să mă răzbun.
Se apropie de mine şi eu mă dau tot mai în spate până ce mă lovesc de uşă şi el/ea ajunge în faţa mea , amenintându-mă cu ... “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mar 28 Aug 2012, 20:00

A venit next'ul! dance2
Nu-mi vine sa cred in ce situatie a ajuns Kate... Sper ca -A nu-i va face nimic, caci de nu il omor cu mana mea :>happy
Cizme negre? think Oare -A este vreo fata sau l-a amenintat pe doctor sa nu spuna cine este el cu adevarat?
Astept next! happy Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 29 Aug 2012, 21:40

Capitol 9

” Ameninţându-mă cu un obiect ascuţit pe care nu l-am putut identifica . Mă lovesc de uşă şi o deschid imediat , ies şi încep să fug cât pot de repede , cu norocul meu , - A mi-a pierdut urma .
Zăresc un taxi şi mă duc repede spre el .
- La aeroport , vă rog.
- Cum doriţi !
Cam în 10 minute ajung , plătesc şi cumpăr un bilet spre Londra . Neatentă , aşa cum sunt eu , am dat peste o doamnă care avea nacho’s în mână şi mă pătează pe hanorac .
- Scuză-mă , n-am vrut..
- Se mai întâmplă .
Un băiat cu nişte ochi albaştri şi cu o faţă palidă se apropie de mine .

- Eşti bine ?
- Da.. sunt ok .
- Spre Londra , nu ?
- Da . şi încerc să schiţez un zâmbet , cam nereuşit .
Mă aşez pe bancă , aşteptând avionul , acel băiat se aşează fix lângă mine . De parcă nu mai erau şi alte locuri .
Dupa 15 minute de întârziere , avionul apare . Mă urc şi mă aşez pe locul meu . Ghiciţi cine are scaunul lângă mine !? Din nou el ..
Cam pe la jumătatea drumului mă duc la baie . Intru şi văd o fetiţă , cam ciudăţică de felul ei .
- Pericolul .. e mai aproape decât îţi poţi imagina .. spune ea.
- Despre ce vorbeşti?
- O să afli .. la momentul potrivit.
Fata iese din baie şi mă lasă aşa .. cu capul în nori . De parcă nu-mi ajungeau problemele mele , acum mai apare şi o fetiţă care vrea să-mi strice ziua .. ce tot spun ?! De parcă nu e deja stricată .
Cam în 5 minute , după ce-mi retuşez machiajul , mă duc la locul meu .
Ciudat , unde o fi dispărul băiatul acela?
Pe scaunul lui găsesc un bileţel :
“ Dacă nu-ţi faci treaba cum trebuie , şi n-o elimini pe Kate , tu o să ai cel mai mult de suferit . “
Eu rămân şocată . Nici o semnătură pe bileţel , nimic . Acum să fiu logică. De partea cui e acest băiat ?!
De partea lui A sau de partea bărbatului , sau ei sunt uniţi ?!
Nu-mi pasă !! Trebuie să ies din acest avion până nu o să păţesc eu ceva .
Mi-am luat bagajul de deasupra şi m-am dus la o stewardesă .
- De ce v-aţi ridicat , domnişoară ? spune ea.
- Vroiam să întreb ceva.. Se mai fac opriri până în Londra ?
- Da .. după 5 minute , aterizăm . Vă rog , duceţi-vă la loc !
- Da .. bine .
Mă pun lângă o doamnă mai în vârstă . Locul de lângă ea era liber .. şi pentru 5 minute , cui îi mai pasă ?
Mă uit în spate .. unde stăteam eu şi am văzut acel băiat .. părea îngrijorat şi se uita peste tot în avion .. cred că după mine . Ca să nu mă vadă m-am împăturit cu un cearşaf .
Simt cum am ajuns pe pământ . Avionul a aterizat . Înhaţ bagajul şi ies din avion . Nici nu ştiu în ce zonă eram ..”
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Joi 30 Aug 2012, 08:33

Ce capitol fenomenal! in love
Pfiu... Sper ca acel baiat nu-i va face absolut nimic lui Kate, ca eu cred ca ma duc si-l iau la pumni daca se atinge de ea biciuitor
Si ce era oare cu acea fetita ciudata? Ma sperie... :>.<:
Astept next'ul happy2 Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Joi 30 Aug 2012, 09:08

Capitol 10

“ Nici nu ştiam în ce zonă sunt . Până ce văd o cafenea cu o pancardă sus pe care scrie Bun venit în Vlosberg . Vlosberg?! Serios? Ciudat nume pentru un sat , din câte văd eu . Nimeni cunoscut împrejur , lumea e cam ciudată pe aici .. toţi fug spre casele lor .
- Fetiţo , tu de ce stai aşa ? De ce nu te adăposteşti ? spune o doamnă.
- De ce ar trebui să fac asta ?
- Vine o furtună cum n-a mai fost nicăieri , sunt şanse să fie distrus totul , inclusiv să dispărem şi noi . Uite , vino cu mine , dacă nu ai unde să stai , te voi ţine până ce trece şi după vom vedea noi ce vom face !
Ezitam să mă duc cu ea , nici n-o cunoşteam , dar nu aveam unde să merg , aşa că accept .
Ajungem la o casă , modestă , în stare bună . Are 3 dormitoare , o baie afară şi una înăuntru , un living , o bucătărie . Foarte drăguţ decorul .
- Vino cu mine, să-ţi arăt camera unde o să stai , ai şi un televizor micuţ în caz că vrei să te uiţi la ceva , şi dacă ţie foame , uite-te în frigider şi mănâncă ce doreşti , sper să te simţi bine aici ..
- Mulţumesc mult , dacă e nevoie plătesc chirie.
- Stai liniştită , fată dragă . Eu n-am nevoie . Stau singură în casă , copii n-am , nici soţ , îmi face plăcere să te ţin aici .
- Îmi pare rău pentru dumneavoastră .
- Nu-ţi fă griji . Eu te las să aranjezi .
- Mulţumesc .
Şi iese din cameră , m-aş putea obişnui câteva zile aici . Îmi aranjez hainele şi verific telefonul . Am 5 apeluri pierdute de la mama şi un mesaj .
Mai întâi deschid mesajul : “ Unde ai dispărut ?! Eşti fără urmă . Jocul nu s-a terminat aici . 1-0 pentru tine , dar la sfârşitul jocului , tu n-o să mai ai nimic . Te aştept la Londra , sau New York , te aştept oriunde . – A”
Ce am făcut să merit asta ?! O să scap de acest A , voi face orice . Poate sunt mai sensibilă , dar nu mă doboară aşa de uşor.
Am sunat-o pe mama şi i-am povestit tot . S-a cam speriat , dar a înţeles . Mi-a spus să am grijă şi că mă aşteaptă acasă .
Mor de foame , să văd ce este de mâncare . Plec spre bucătărie , deschid frigiderul şi îmi fac un sandwich cât mine de mare . Aproape .
Deodată simt cum uşa se trânteşte . M-am speriat , dar era doar doamna Meliss , aşa o chema . Vroia să vadă ce fac . Ne-am aşezat pe canapea şi am început să vorbim cam 2-3 ore despre viaţa ei . Femeia asta a trecut prin multe . S-a făcut şi seară , m-am dus în camera mea şi m-am pus în pat . Adorm , dar pe la 2 dimineaţa mă trezeşte telefonul . Am primit din nou un mesaj ... “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Joi 30 Aug 2012, 15:55

Oare de la cine a primit mesajul, Kate? ingrijorat Oare va veni furtuna aia? Oare doamna Meliss este de partea lui "A" si vrea sa-i faca rau lui Kate? think
Astept next'ul! happy2 Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Vin 31 Aug 2012, 09:42

Capitol 11

“ Am primit un mesaj de la Alison şi unul de la A . Prima dată îl deschid pe cel de la Alison : “ Nu mai dai nici un semn de viaţă ?! Mi-a zis mama ta ce ai păţit , ai grijă de tine . Se poate întâmpla orice pe acolo . Orice .. “ Ok .. ciudat mesaj . L-am deschis şi pe celălalt : “ Vlosberg , deci .. interesant Kate . Te ascunzi în Vlosberg . Sunt mai aproape decât crezi . Stai liniştită . N-o să dai peste mine pe aici . Te las aşa câteva zile .. sper că vei fi pregătită pentru ce e mai rău -A. “ .
Nu vreau să o pun în pericol pe doamna Meliss , aşa că mâine plec .. înapoi în Londra , şi după New York . Mă pun din nou la somn şi dimineaţă strâng tot şi îi explic Melissei de ce trebuie să plec . A cam ezitat să mă lase să plec .. dar şi-a dat seama că sunt în pericol aşa că m-a lăsat. Mi-am luat bilet spre Londra şi aştept în avion să pornească odată , vreau să ajung cât mai repede . După două ore de zbor , am ajuns . Ies din avion şi primesc un mesaj : “ O să ai o surpriză acasă . – A “ Am încremenit de frică când am văzut mesajul . Mi-am sunat părinţii să văd dacă s-a întâmplat ceva cu ei .. dar nu răspund deloc . Mie frică .. mie frică să mă duc acasă . Ăsta mie sfârşitul ?! Oare chiar este .. ? Opresc un taxi şi mă urc în el . Simt fiori reci pe şira spinării , simt cum am o stare ciudată , neplăcută.. ceva nu este bine ! Ajung în faţa blocului .. dau banii taximetristului şi văd peste tot poliţişti , ambulanţe . Observ că nişte oameni scot două persoane din bloc .. o doamnă şi un domn...stai .. ei sunt părinţii mei ! Fug plângând spre ambulanţă şi un poliţai mă opreşte :
- N-ai voie să te duci acolo . spune el
- Dar sunt părinţii mei ! O să treci şi peste voi dacă e nevoie !
- Scuze .. poţi să te duci .
Un doctor se apropie de mine şi spune :
- Sunteţi o rudă sau ceva ?
- Sunt fiica lor , şi am dreptul să merg cu ei . Chiar dacă nu mă lăsaţi să trec , eu nu mă dau bătută.
- Poţi să treci .. dar e prea dureros .. nu cred că o să-ţi facă bine..te rog .. nu te du.
- De ce ?
- Sunt decedaţi .. au fost omorâţi .. tu o să fii dusă la un centru .
- Am 18 ani !
- Atunci .. tot ce au avut ei , averea , casa , sunt ale tale .. Îmi pare rău .. sper să treceţi peste.. O zi bună.
Şiruri de lacrimi s-au pornit pe faţa mea . Mă simţeam ... nu pot să explic ce simţeam . Eram distrusă psihic..Nu aveam chef nici de facultate , nici de viaţă . Vreau să stau cu părinţii mei ! Vreau să îmi iau rămas bun de la ei ! Îi vreau înapoi cu mine ..
Intru în casă unde .. sufrageria e plină de sânge . Închid uşa sufrageriei .. n-o să mai intru niciodată acolo .. Mă duc în camera mea şi mă aşez în pat . Vestea asta m-a doborât .. “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Vin 31 Aug 2012, 09:46

Nu pot sa cred O.o Parintii lui Kate sunt morti? huh? Pun pariu ca asta a fost mana lui -A ingrijorat
Oare Kate va trece peste aceasta trauma psihica sau il va lasa pe -A sa se joace cu mintea ei tot restul vietii? Si ce a fost cu mesajul ala ciudat din partea lui Alison? think
Eh...Cam multe mistere pe aici lough Astept next'ul! happy2 Spor la scris si la idei! kiss


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 05 Sept 2012, 10:15

Capitol 12

“ Vestea asta m-a doborât . Ce o să mă fac fără părinţi ?! Nici măcar o mătuşă n-am .. sau poate am , dar nu ştiu de existenţa ei .
Ar trebui să plec departe .. departe de aici .. departe de aceste amintiri dureroase .. departe de tot .
Dar .. problema este : Unde să plec ?! Am unde ? Cu banii nu se pune problema ..
Cam după o oră de gândit .. mi-a licărit o idee . De ce să n-o iau şi pe Alison cu mine ? Adică e cea mai bună prietenă .. şi putem pleca împreună .. de exemplu în .. Canada . Mi se pare o idee bună . Acolo mi-aş putea creea o firmă , de modelling , sau poate îmi urmez cel de al doilea vis .. actoria .
Da .. bună idee . Şi această casă o s-o vând zilele astea .
M-am îmbrăcat cu altceva şi am plecat spre New York . Am să pun pe cineva să-mi trimită bagajele , toate din Londra . Doar nu le car eu după mine . Plec , cu maşina părinţilor mei . Aveam un Bentley Continental Gt plus că mai aveam şi un Audi R8 . Momentan , Audi-ul îl las la Londra .. până când va veni odată cu bagajele mele .. voi angaja pe cineva .
Cam în 3 ore am ajuns în New York . O sun pe Alison şi îi explic tot .. a acceptat . Am ajuns acasă la ea .
- Hei . Unde sunt părinţii tăi ? spun eu .
- Ăă..sunt plecaţi.
- Unde ?
- Londra .. au nişte treabă . Dar am vorbit cu ei .. şi sunt de acord să plec.
- Bagajele le-ai făcut?
- Da..Ai venit cu maşina ?
- Da .. dar o las aici . Mergem cu avionul .. O să angajez pe cineva s-o aducă .. cum am făcut şi cu lucrurile din Londra .. hainele , şi cealaltă maşină .. nu ştiu dacă ştii .. dar părinţii mei ..
- Sunt morţi.
- De unde ştii ?
- Tv-ul..
- Dar presa nu ştie..
- Am aflat .. au fost nişte zvonuri .. las-o baltă .. hai spre aeroport .
- Bine..
N-avea de unde să ştie că părinţii mei sunt morţi .. ce zvonuri ?..ce...nu mai înţeleg nimic . Am plecat cu un taxi spre aeroport , cumpăr biletele şi urcăm în avion . Mi s-a făcut silă să mai intru în avion .. cred că e a zecea oară pe săptămâna asta când urc în el . Sunt sătulă şi de stewardesele astea care le e cam lene să deschidă gura şi să ne întrebe ce vrem să mâncăm . Exceptând astea , m-am săturat de atâtea drumuri . M-au epuizat . Observ că Alison a căzut într-un somn adânc . Mă izbeşte plictiseala .. nu prea ştiu ce să mai fac. La discuţii nu pot sta , muzică n-am chef să ascult .. Hmm , ce geantă drăguţă are Alison şi maaare . Mă întreb ce tot ţine acolo .. “
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:40

Oare Alison este -A? think Ca altfel ea nu avea de unde sa stie ca parintii lui Kate sunt morti. Si numele ei incep cu "A", iar persoana misterioasa isi spune -A, deci aici se leaga ceva think
Oare ce va gasi Kate in geanta lui Alison?
Astept next'ul ^^ Spor la scris si la idei! :*


       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       - A is everywhere Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Continut sponsorizat




- A is everywhere Empty
MesajSubiect: Re: - A is everywhere   - A is everywhere I_icon19

Sus In jos
 

- A is everywhere

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-