Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Feb 2011, 20:35

Cpitolul 5:
-Uite, scumpisorule. Daca tu crezi ca ma poti speria cu atitudinea ta de baiat rasfatat, te inseli amarnic. Trebuie sa te obisnuiesti cu prezenta mea aici pentru ca nu am de gand sa plec nicaieri! Striga Sakura iesind din camera si trantind usa in urma ei.

Odata iesita din incaparea baiatului,se puse pe canapea intizandu-se.A inchis ochii,incercand sa isi alunge toate gandurile.Nu putea sa suporte comportamentul roscatului de rasfat.El credea ca toul i se cuvine si ca totul poate iesi exact cum vrea el,iar pe rozalie acest lucru o enerva la culmea.
Si-a alungat gandurile incercand sa adorma.A avut o zi dificila.Nu era usor sa te simti nedorita intr-o casa.Defapt a trecut prin destule in ultimul timp,iar Sasori nu prea ii usura acest lucru.
Nu dupa putin timp,somnul a pus stapanire pe rozalie,purtand-o in lumea viselor.Totul decurgea perfect,defapt acolo era bine.Afara era o furtuna,ingrozitoare,natura revarsandu-si intrega furie.FUlgere si tunetele invadau intreaga incapere amplificand linistea.Dintr-o data ochii rozaliei s-au deschis datorita sunteleor.Nefiind indeajuns,un ciocanit s-a auzit in usa.Sakura era speriata.S-a ridicat de pe canapea,mergand prin intuneric,bajbaind dupa intrerupator.A atins micutul buton,dar a realizat
ca datorita furtunii nu mai aveau lumina.Un nou ciocanit s-a auzit in usa,speriind-o pe Sakura.Aceasta alerga catre camera lui Sasori,sprijindu-se de perete incercand sa nu se impiedice de ceva.
Intr-un final a ajuns in fata usii adolescentului,deschizand usa.A intrat in camera alergand catre patul unde el dormea.Si-a pus mana pe umarul sau zguduindu-l si incercand sa-l trezeasca,dar fara nici un rezultat.Dormea mult prea profund.Nici macar sunetele provocate de vreme ce se auzeau in intreaga casa nu-l puteau trezi.
Dupa mai multe incercari,roscatul a deschis ochii intr-un final privind-o pe Sakura:
-Ce-i cu tine aici?intreba acesta adormit
-Pai afara este o furtuna groaznica si cineva bate la usa.Ah si nu in ultimul rand s-a luat curentul,incheie aceasta speriata.
-Ahh si iti e frica pisicuto?,continua acesta.
-Nici macar cand esti adormit nu scapi de vocabularul tau de prost gust?,tipa Sakura la el.
-Nu,si deasemenea nu cred ca ai venit aici ca sa te iei de vocabularul meu,continua Sasori calm.
-Aici ai dreptate.Imi e frig si nu ma simt bine.
-Hai bine.Culca-te,spuse acesta intorcandu-se cu spatele la adolescenta.
-Te rog,nu ma lasa singura,spuse Sakura printre suspine.
Sasori se intoarse la ea,privind-o.Ii vedea fata scaldata in lacrimi si ochii verzi ca smaraldul stralucind in noapte.
-Pune-te in pat,numai lasa-ma sa dorm,adauga roscatul.
Aceasta facu cum i se spuse,bagandu-se in plapuma langa Sasori.Caldura ii coplesea corpul,iar parfumul sau imbatator ii invada intreg trupul.O ametea dar in acelasi timp ii placea asa de mult acea senzatie.Nu intelegea ce este cu ea,dar ii placea.A inchis ochii incercand sa isi alunge toate gandurile.Somnul a pus stapanire pe ea,trimitand-o intr-un somn adanc fara vise.
Dimineata sosi repede,razele soarelui invadand intreaga camera.Furtuna se terminase,aducand cu ea o noua zi.Ca si cum,furtuna luase cu ea tot ce era rau,dimineata aducand cu ea veselia.Sakura a intredeschis usor ochii,soarele orbitor facand-o sa clipeasca de cateva ori inainte sa-si revina.S-a ridicat agale din pat,mergand catre baie.Intra in dus incercand sa se trezeasca.Dupa 10 minute era ca si noua.A iesit din camera satenului indreptandu-se catre bucatarie.Si-a luat ingredientele pentru a prepara micul dejun.
Intre timp roscatul s-a trezit si el.S-a uitat imprejur dandu-si seama ca este singur in incapere.S-a ridicat mergand sa-si faca un dus.Picaturile de apa se zdobeau de corpul sau trezindu-l incetul cu incetul.
Nu dupa mult timp,a iesit si acesta din dus intreptandu-se catre bucatarie unde mirosea delicios.Acesta se duse langa rozalie,incercand sa observe ce prepara:
-Buna dimineata,spuse acesta bine dispus.
-Buna dimineata si tie,adauga aceasta.
-Mm,miroase delicios,spuse acesta muscandu-si buza de jos.
-Oh,dar te-ai trezit bine dispus in dimineata aceasta.Nu mai esti asa de acru,spuse aceasta amuzata.
-Ce este asa de amuzant?intreba acesta indignat.
-Ah nimic,aduga aceasta inca razand.
Roscatul se puse la masa,asteptandu-si micul dejun.Intre timo rozalia punea clatitele pe farfurie,si cafea in ceasca dupa care le puse pe masa.Il privi pe roscat adaugand:
-Doriti micul dejun la pat?spuse aceasta razand.
-Vezi cine este rautacioasa?Ah si nu multumesc de intrebare domnisoara Haruno.
-Dar de unde atata politete?Vai,sti sa vorbesti si politicos?
-Termina!Stai jos si inceteaza sa fi atat de ironica.Nu imi place,spuse acesta bosumflat.
Aceasta vazand gestul sau,chicotest spundu-i:

Sper sa va placa si astept comentari.Hehe uite scumpa mea si continuarea,dupa cum am zis Love story - Pagina 2 169309


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Feb 2011, 20:52

Hihi Layla,ai pus next-ul❌x
Ce ma bucur.
Imi place foarte mult fikul vostru,fetelor❌x
Si de ce te-ai oprit?
Off Layla ce ma fac eu cu tine:))
Vreau next-ul mai repede.
Pupici! kiss


Love story - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Feb 2011, 21:23

vai cat imi place ficurl vostru .
va descuracati de minune fetelor
astept contiuarea nerabdatoare si sper ca sa vina repede in love in love in love

deci:naxt ,next,next....


Love story - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Feb 2011, 22:49

Buna dragelor ( sper ca nu va suparati )
Deci .. imi place foarte mult fic-ul vostru , doamne cat am asteptat continuarea
App .. i-ar suspans ? Off Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687
Hai cu next-ul Love story - Pagina 2 962758 Love story - Pagina 2 208323 Love story - Pagina 2 962758
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Feb 2011, 08:58

imi plk moolt nextu Laly dar de ce trebuie sa te opresti...
sigur una din voi va pune nextu peste o saptamana....
dar nu conteaza macar sa'l puna..
poop Love story - Pagina 2 208323 Love story - Pagina 2 994253 Love story - Pagina 2 169309
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Feb 2011, 11:04

Slava Domnului ca te-ai indurat de noi si ai pus next-ul! Eee, dar vad ca te-ai tinut de cuvant si sunt mandra de tine, soro!
Imi place foarte mult cum ai continuat, draga! Ori te pricepi ori nu? Bravo, bravo! Love story - Pagina 2 384738


Love story - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Feb 2011, 11:04

Capitolul 6

Aceasta vazand gestul sau, chicoteste spunandu-i:

-Vaai, s-a bosumflat copilasul!

Sakura se aseaza pe scaun razand, insa la vederea expresiei incruntate a tanarului, isi retrage cuvintele.
O liniste apasatoare se instalase peste cei doi, lucru ce o irita destul de mult pe rozalie. Isi plimba plictisita furculita prin farfurie, aruncandu-si ochii in toate directiile si constata cu stupoare ca nu-l cunoaste pe Sasori mai deloc.
Cauta agitata un subiect de discutie, insa in zadar. Isi concentreaza privirea asupra chipului odihnit al roscatului, schitand un zambet. Intr-un fel o atragea atitudinea lui de baiat rasfatat. Ii analiza cu atentie trasaturile ce erau intr-o armonie perfecta. Printre suvitele rebele ce ii cadeau grele pe chip, se puteau zari ochii blanzi, caprui incadrati de genele dese.
Sirul gandurilor ii este rupt de telefonul baiatului ce suna pe o etajera din apropiere. Il urmareste cum se ridica si cu miscari usoare apuca obiectul, acceptand apelul.

-Da, mama! Spune Sasori cu o voce grava.

La auzirea acestei replici din partea lui, tanara se concentreaza la acea convorbire.
Un zambet malefic isi face loc pe chipul roscatlui, impreuna cu o privire satisfacuta. Fara sa mai spuna nimic, acesta inchide telefonul si isi continua linistit masa.
Sakura il privea nedumerita, asteptand o veste care sa coincida cu starea de multumire ce o emana acesta. Vazand ca asteapta in zadar, ii cere curioasa detalii in legatura cu apelul de mai devreme.

-Parintii mei sunt plecati intr-o calatorie de afaceri. Se intorc intr-o saptamana. Saptamana in care fac ce vreau, cand vreau, unde vreau.

Adauga Sasori lasandu-se pe spate cu bratele incrucisate la piept, privind visator tavanul.
Rozalia il privea amuzata ridicand in spranceana. Roscatul se comporta ca un copil mic, care reusise sa ajunga la farfuria cu prajituri.

-Si prin “poti sa faci ce vrei”, te referi la… spune tanara, lasandu-i baiatului posibilitatea sa continue.
-Ma refer la orice. Plec cand vreau, vin cand vreau fara sa-mi ceara nimeni socoteala. Raspunde Sasori hotarat.
Sakura da dezaprobator din cap, privindu-l nedumerita.
-Da, grozav. Absoult fantastic. Cum de nu m-am gandit la asa ceva? Adauga tanara pe un ton cat se poate de sarcastic.
-Eee, nu ma astept sa intelegi. Oricum nu ai putea. Tu nu ai prieteni cu care sa te distrezi. Nu ai de unde sa cunosti acea dorinta de a evada.

Ochii verzi, patrunzatori s-au marit la auzirea acestor cuvinte. O lacrima amara, se scurge usor pe obrazul fin lasand in urma tristetea din sufletul ei. Il priveste cum ridica de pe un scaun o jacketa neagra, fiind incapabila sa spuna ceva.
Intr-un moment de furie, si-ar fi dorit ca acesta sa simta durerea ce ii umbreste viata de zi cu zi, sa treaca exact prin aceleasi chinuri, aceleasi clipe de pura agonie in care toate sperantele i s-au naruit.
Cu greu isi controleaza furia ce incepuse sa puna stapanire pe fiinta ei, concentrand-o intr-un oftat profund.
Il priveste cum iese grabit pe usa, fara sa zica nimic, ca si cand ea nici nu ar fi existat. Pret de cateva clipe isi inchide ochii, incercand sa se calmeze.
Se ridica cu greu de pe scaun, strabatand cu pasi marunti holul, ajungand in sufragerie. Se tranteste pe canapeaua pufoasa, punanudu-si mainile pe frunte.

Dupa 2 ore in care somnul a dominat-o pe Sakura, aceasta se trezeste brusc, la auzul unor zgomote ciudate din camera baiatului. Rozalia se duce spre sursa lor, oprindu-se cateva momente in dreptul usii de lemn masiv.
Trage aer adanc in piept si apasa pe clanta. Uimirea combinata cu furia se citea pe chipul tinerei cand vede ca inauntru era…

Sper sa va placa! Astept pareri! Love story - Pagina 2 384738 Love story - Pagina 2 68543


Love story - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose


Ultima editare efectuata de catre Crystal in Mar 26 Iul 2011, 13:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Feb 2011, 12:10

mie imi plk foarte moolt..
ce pot sa spun inafara de faptul k imi plk cum descrii sentimentele personajelor
astept nextu'..
te pwp Love story - Pagina 2 127686 Love story - Pagina 2 962758 Love story - Pagina 2 440486 Love story - Pagina 2 348112
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 20:39

Foarte frumos scumpa mea.Pai cum sa nu imi placa?

Hehehe!


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 21:00

super tare fetelor va desurcati super impreuna , si abia astept nextul
in love in love in love

NEXT kiss

pwp kiss


Love story - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 22:04

Buna dragelor ! Love story - Pagina 2 169309
Dar voi sunteti chiar rele , zau asa ... Love story - Pagina 2 23826
I-ar suspans ? Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687
La alte fic-uri imi mai dau seama ...
Love story - Pagina 2 301723
Desi .. . aici ma gandesc la o prostie Love story - Pagina 2 268890
Am dreptate ? Love story - Pagina 2 968803
Hai cu next-ul .. Love story - Pagina 2 301723
Ca-s atat de curioasa.. Love story - Pagina 2 385627

Love story - Pagina 2 962758 Love story - Pagina 2 208323 Love story - Pagina 2 962758


Love story - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Feb 2011, 23:09

Capitolul 7:
Trage aer adanc in piept si apasa pe clanta. Uimirea combinata cu furia se citea pe chipul tinerei cand vede ca inauntru
era…

Trage aer adanc in piept si apasa pe clanta. Uimirea combinata cu furia se citea pe chipul tinerei cand vede ca inauntru era roscat cu o bruneta in pat.
Sakura nu stia cum sa reactioneze la o asemenea incercare.Cei doi se distrau destul de bine, pe fata tinerei citindu-se o stare de beatitudine totala.S-a rezemat de tocul usii nchizand pentru cateva clipe ochii.Simtea cum furia punea stapanire pe ea,neputand sa faca nimic.S-a indreptat cu pasi marunti catre patul baiatului tusnind de doua ori.La auzul acestor sunete,cei doi se intoarsera privind-o stupefiati pe rozalia:
-Tu ce cauti aici?Cine ti-a dat voie sa intri,tipa roscatul la ea.
-Am intrat pentru ca tipetele si rasetele voastre m-au trezit din somn,spuse rozalia.
-Nu imi pasa ce ai patit tu.Iesi din camera mea,spuse ferm Sasori.
Sakura il privea atenta pe roscat.Dupa cateva secunde de priviri intense,rozalia o prinde pe bruneta de mana ridicand-o din
pat.Aceasta facu dupa indemnul Sakurei ridicandu-se in picioare langa pat.Aceasta o scoase din camera roscatului,tragand-o afara din casa,cand roscatul se pune in fata ei incepand sa tipe:
-De cand iti permiti tu sa imi dai afara invitatele?
-De cand nu pot sa dorm,tipa aceasta la el,lacrimile prelingandu-i-se pe fata.
Sasori o privea uimit neintelegand ce a patit.O dadu afara pe bruneta spunandu-i ca vor vorbi ei.Rozalia trecu rapid pe langa el aruncandu-se pe canapeaua pufoasa, acoperindu-si corpul cu patura,nedorind sa fie vazuta de Sasori.Lacrimile ii inundau fata,lovindu-se de canapea.Dupa cateva minute roscatul se puse langa ea,dandu-i paturica dupa ea,uitandu-se la ea.Nu mai avea acea fata plina de ura si de nervi.Vedea doar niste ochi blanzi,incercand sa o inteleaga.Aceast isi intoarse privirea nedorind sa fie privita de Sasori.Si-a rezemat capul de perna inchizand ochii.Ii rasunau in minte cuvintele brunetului:"Tu nu sti cum e sa ai prieteni".Cuvintele acestea au facut-o sa planga si mai tare,suspinand. Sasori o privea ganditor.Nu intelegea ce a patit de plange incontinuu.Acesta a tras adanc aer in piept spargand tacerea:
-Imi poti spune si mie ce ai patit?,intreba Sasori putin curios.
-Ce iti pasa tie?Eu sunt pentru tine fata ciudata,care nu are prieteni si nu stie sa se distreze,spuse fata ridicandu-se de pe canapea lasandu-l singur pe roscat.
La auzul acestor cuvinte roscatului ii reveni in minte scena de mai devreme,cand ii spuse aceste cuvinte.Atunci nu realizase ca provocase o rana adanca ins sufletul sau.Isi pierduse parintii,prietenii,iar el ii spuse asta in fata nonslant.Chipul ii se intrista ridicandu-se si el dupa canapea,plecand in cautarea rozaliei.
A cautat-o 5 minute incontinuu prin intreaga casa,nereusind sa ii dea de urma.Nu intelegea unde disparuse dintr-o data.Se gandi ca putea fi in camera parintilor sai.
Avusese dreptate.Statea langa geam privind apusul soarelui,si norii care se instalau pe cer anuntand o noapte furtunoasa.
Sasori se apropie tiptil de ea,privind peisajul mirific.Sakura se intoarse,dand fata in fata cu roscat.Se priveau profund in ochii,nestiind nici unul ce sa zica.Intr-un final a rupt tacerea Sasori cerandu-si scuze,pentru cuvintele de mai devreme,dar intr-un final a realizat ca nu poate repara ce a spus.DIntr-o data ii venise o idee geniala,pentru a incerca sa o inveseleasca.A prins-o de mana tragand-o pe Sakura dupa el in bucatarie.Lua o punga de popcorn bagand-o in cuptorul cu microunde.Intre timp Sakura il privea nedumerita nestiind ce are de gand sa faca.In cateva minute acesta o ridica de pe scaun,asezand-o pe canapeaua din living.Acesta stinge luminile,punandu-se langa ea pe canapea.Aprinde televizorul,bagand un Cd.Era un film de groaza.Totul incepea ciudat.FIecare lucru din film o facea pe Sakura sa tresare.Pe la jumatatea filmului atmosfera devenea grea,rozalia incepand sa tremure de frica.Tipatul ei rasuna in intreaga casa,desi suna ca un clinchet al unor clopotei pusi in bataia vantului.
Sasori se puse langa ea,tragand-o in bratele sale puternice.Aceasta il strangea foarte tare in brate,frica punandu-si amprenta.
Sfarsitul filmului veni cu rapiditate,dar Sakura nu era intr-o stare prea buna.Ii era frica de orice lucru la aceea ora.S-a ridicat de pe canapea vrand sa o aranjeze pentru a se culca cand dintr-o data se aude de afara fulgerul.SUntetul inva intreaga incapere acompaniat de tipatul Sakurei care cazu in bratele lui Sasori.ACesta o privi uimit, neitelegand de unde atata frica.Acesta o lasa jos,adaugand:
-Nu vreau sa te vad ca stai toata noaptea si ma bati la cap ca mori de frica.
-Dar sasori,continua fata,privindu-l dar fu intrerupta de roscat.
-Of,bine fie.Dormi la mine in camera.Vreau sa dorm si eu diseara.
-Pai in circumstane normale nu ar sta asa treaba,dar imi este mult prea frica asa ca acept.
Sasori o privi putin nedumerit si amuzat,chicotind.
Cei doi mersera in camera roscatului,dar friica Sakurei nu incetase.Cand s-au pus in pat,aceasta incepuse sa tremure,apropiindu-se de Sasori atat de tare incat aceasta
ajunsese in bratele sale.Ii era asa de frica.Dupa incetarea zgomotului,Sakura se puse la locul sau ,dar...

______________________________________________________________________________________________________
Sper sa va placa.Astept pareri.Hehehe Love story - Pagina 2 68543


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Feb 2011, 23:16

Buna scumpo !
Ma bucur ca ai pus next-ul
Este foarte , dar foarte frumos
Ce tare .. cand O so aprecieze si Sasori
Aprpo
Suspansul asta , ma omoara Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687 Love story - Pagina 2 359687
Hai cu next-ul Love story - Pagina 2 301723
Pupici Love story - Pagina 2 962758 Love story - Pagina 2 208323 Love story - Pagina 2 962758


Love story - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Feb 2011, 06:58

Vai, deci m-ai lasat fara cuvinte, draga mea!
E absolut superb capitolul. Imi place la nebunie!
Felicitari! Te pup Love story - Pagina 2 208323


Love story - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Feb 2011, 11:54

Fetelor , cat ma bucur ca ati pus nextul , de cad il asteptam
Si mi-a placut mult
Si Sasori , chiar film de groaza sa gasit si el sa puna
Sa o sperie pe saracuta Sakura care nu mai putea de frica
Observ ca Sasori isi schimba comportamentu in funtcie de vreme lough
Iubesc ficu asta si pe autoarele lor si abia astept nextul
DECI:NEXT , NEXT , NEXT ....

Pwp kiss


Love story - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Feb 2011, 09:26

Fetelooooor unde-i nextul ala!!! angry
Haideti mai repede ca mooor de curiozitate!
Vin cu lopata si la voi sa stiti!
pupici! kiss


Love story - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Feb 2011, 12:57

Fetelor haideti cu nextul!


[center][img]Love story - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Feb 2011, 22:59

Layla ce frumos:x
Foarte frumos...chiar imi place ficul asta:x
Sper sa puneti cat mai repede next-ul.
Spor la scris si la idei.
Pupici! kiss


Love story - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 08:21

super capitolul
abia astept bextu



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 11:47

Of of, va las sa veniti sa ma trageti de urechi. Imi pare foarte rau ca a durat atat, dar in ultimul timp nici nu-mi mai vad capul de treburi. Oricum, sper sa va placa si astept pareri. happy2

Capitolul 8

Dupa incetarea zgomotului, Sakura se puse la locul sau, dar bratul tanarului ii cuprinde talia lipindu-i trupul de al sau. Simtea cum o emotie incontrolabila ii invadeaza corpul. Obrajii incepeau sa ii arda, capatand o nuanta rosiatica. Isi intoarce usor capul si ii intalneste ochii caprui ce erau mai blanzi ca niciodata.

-Noapte buna, Sakura. Spune tanarul inchizand usor ochii.

Tanara incerca sa ii raspunda, insa simtea ca are un nod in gat de care nu reusea sa scape. Se intoarce cu spatele la el, oftand adanc.
Dupa o noapte de veghe in care somnul nu reusise sa puna stapanire pe Sakura, razele fierbinti ale Soarelui incepeau sa patrunda in incapere. Rozalia se ridica in sezut, trecandu-si mana prin parul matasos, reusind sa se incurce in el. Isi freaca lenesa ochii cu palmele, incercand sa se dezmeticeasca. Priveste ceasul ce era atarnat de perete, ce arata 7:15. Rasufla usurata, realizand ca o noapte de chin s-a incheiat.
Se ridica plictisita de pe suprafata moale, incercand sa iasa din incapere fara sa faca prea mult zgomot. Dupa ce isi face obisnuita siesta de dimineata, se indreapta spre bucatarie cu gandul sa faca micul-dejun. In timp ce pregatea masa, se aude cum usa de la camera roscatului se tranteste de perete, acesta iesind vijelios. Fara sa spuna nimic acesta isi ridica jacketa de pe spatarul unui scaun, imbracandu-se cu ea.
Tanara il privea nedumerita, neintelegand ce se petrece. Vazand ca nu are rost sa astepte vreun salut din partea lui sau nimic de acest gen, isi drege vocea incercand sa-i atraga atentia.

-Iti trece cu un pahar de apa, spune Sasori nepasator.
Uimirea combinata cu furia se citea in ochii ei verzi, obositi. Ridica iritata din spranceana, sprijinindu-se de peretele din dreapta ei.
-Aloo! Unde arde, dragule? Stai usurel ca nu pierzi trenul! Striga nervoasa tanara, observand ca roscatul incepe sa se incalte fara sa o bage in seama.
-Oho, ai inceput deja sa-mi ceri socoteala? Intreaba baiatul incrucisandu-si bratele la piept.
Sakura ofteaza, dand dezaprobator din cap, incercand sa ii explice ca atata timp cat stau sub acelasi acoperis ar fi bine sa faca un efort sa se poarte frumos.
-M-a sunat dimineata un prieten de-al meu sa-mi spuna ca azi iesim in oras, adauga roscatul, fiind convins de cuvintele rozaliei.

Un zambet satisfacut isi face loc pe chipul fetei, chicotind incet. Realizand ca Sasori este destul de usor de convins, aceasta isi forteaza norocul, incercand sa il determine sa o ia cu el. Dupa cateva minute de dezbateri aprinse, tanarul se declara invins. Isi incordeaza plictisit bratul, privind ecranul ceasului.

-Ai 5 minute la dispozitie sa te imbraci sau ce mai vrei sa faci tu, numai sa fii gata. Te astept jos, daca nu vii la timp eu am plecat. Sa nu aud comentarii.

Sakura da afirmativ din cap, indreptandu-se in fuga spre camera lui.
Jos, Sasori avea un ranjet malefic, privind mandru ceasul, fiind convins ca 5 minute nu sunt de ajuns pentru ca o fata sa se pregateasca. Expresia i se schimba imediat insa, cand aude pasii apasati ai tinerei pe scari.
Ochii patrunzatori caprui, se maresc la vederea rozaliei ce se se apropia de el cu pasi marunti. Blugii negri ii scoteau in evidenta picioarele zvelte, lungi, in timp ce tricoul rosu cu umerii lasati ii evidentia bustul. Parul stralucitor ii era prins intr-un coc, lasand cateva suvite rebele sa ii alunece grele pe chipul angelic.
Roscatul isi intoarce capul in alta directie, privind in zare, incercand sa para rece.

-Si…nu ziceai ca te grabesti? Intreaba suspicioasa Sakura.

Tanarul se trezeste din transa scuturandu-si capul. Cei doi se indreapta spre un taxi din apropiere, avand ca destinatie o cafenea din centrul metropolei. Dupa aproximativ un sfert de ora ajung la adresa stabilita. Rozalia il urma pe Sasori ce se apropia de o masa dintr-un colt al cafenelei. Cei de la masa respectiva pareau a fi prietenii lui avand in vedere ca au inceput sa ii strige numele.
Toti baietii aveau ochii atintiti catre ea, in special un tanar cu parul blond, lung si ochii albastri ce o analiza atent din cap pana in picioare.


Love story - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose


Ultima editare efectuata de catre Crystal in Mar 26 Iul 2011, 13:41, editata de 1 ori
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 12:14

Crystal , ai venit in sfarsit cu nextul , dak sti cat l-am asteptat
Nu ai dee , vai ce frumos poate sa fie
De unde-ti vin ideeile astea
Deci sa vi repede cu nextul ca nu mai pot da Laly ,
Sa vi repede ca mor de curiozitate sa vad ce se intampla la cafene
Deci fetelor va descurcati minunat impreuna
Cet ador ficul asta
deci va pwp si spor la idei postat si scoala kiss


Love story - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 13:20

Aolo Crystal..ai pus next-ul.Unde sa scriu?Ce bine!Pai era si timpul.
Of of of treburile astea,oricum ma bucur ca ai pus continuarea:x
Vai ce mult imi place:x
E foarte interesant.:x
Ador ficul vostru fetelor.Sa puneti rapid continuarea.E randul lu' Laly.Te bat Laly scumpo daca nu pui next-ul rapid.:D
Spor la scris si la idei.
Pupici! kiss


Love story - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Love story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 13:40

Miau !

Insfarsit next-ul , Doamne cat lam mai asteptat
Imi pare rau ca nu am dat comentariu mai devreme
So , e foarte frumos si interesant
Imi place foarte mult fetelor :X
Deabea astept sa vad ce se mai intampla
Ma-ti facut atat de curioasa , of of
Sper sa veniti cu continuarea mai repede de data asta
Spor la scris si la idei !!
Pupici ceei mai dulci !!
Mrr dap ! hi!


Love story - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 15:13

Minunat scumpa mea.

Cat poate sa imi placa.
Hehehe,si "Va urma!!" lough

Hmm continuarea o pun la inca 3 comuri cred.

Pai cum altfel nu?


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Feb 2011, 15:23

imi place mult capitolul
debia astept nextu
cat mai repede Layla happy2



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-