Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love story - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love story - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 19:47

Deci draga Cristal si Layla este cel mai frumos fic. nr1 Nu am cuvinte. lough Astept cu nerabdare nextul. happy2 Spor la scris si inspiratie! happy V-am pupacit kiss


Love story - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 14:42

Cum Ilinca nu prea a avut timp, am spus ca voi posta eu capitolul si m-am tinut de cuvant!
Sper sa va placa!! lectura placuta Love story - Pagina 4 208323

Capitolul 14:

Era sinistru pana si inceputul….

Imagine se derulau cu repeziciune, rozalia fiind din ce in ce mai infricosata. Statea langa ceilalti privindu-le expresiile atenta, observand ca ea este singura ce se teme inca. Defapt propriu-zis nu incepuse, insa ea de fel se temea.
Dupa cateva minute, intreaga poveste incepuse. Cu totii priveau absorbiti filmul, traindu-l o data cu personajele. Dintr-o data pe fundal se aude o muzica sinistra, iar in fata lor aparura un monstru. Filmul fiind 3D, era cu adevarat groaznic. Sakura a inceput sa tipe, lipindu-se de Sasori si afundandu-si capul in bratele sale puternice.
Acesta o trase mai aproape de el, strangand-o si mangaindu-i parul. Desi rozalia inca privea filmul, se simtea mult mai bine stiind ca se afla in bratele roscatului.
Respiratia roscatului ii dadea fiori, facand-o sa tremure. In ciuda acestui film si a scenelor ce se derulau, simtea o stare de bine totala. Putea spune ca este in extaz. Intodeauna visase ca va vedea un film de groaza langa un baiat.Cum ea de fel era mai fricoasa de asa ceva, era clar ca se ajungea aici.
In aproximativ doua ore, filmul se termina, intreaga sala fiind inundata de aplauze. Filmul fusese cu adevarat bun.
-Fricoasa mica,nici filmul nu l-ai vazut, spuse Sasori chicotind.
Sakura se inrosi instantaneu, privindu-si prietenii care zambeau. Spus de Sasori parea cu adevarat dulce, defapt nu i se parea absolut nimic rau in a-i fi frica la filme de groaza.
Afundata in ganduri nu observa ca ceilalti plecara de langa ea. Roscatul o prinse de mana, tragand-o dupa el. Mergeau destul de rapid catre iesire, conferind senzatia ca sunt urmariti.
-Sasori ne urmareste cineva, spuse Sasuke vizibil alarmat.
In secunda doi, Sakura s-a lipit de roscat, strangandu-l in brate. Ii era tema, mai ales dupa filmul vazut mai devreme.
Toti se priveau in ochi cu subinteles, incercand sa faca un plan. Sasori o trase pe rozalie dupa el, incepand sa alerge, fiind urmati indeaproape de ceilalti. Alergau ca nebunii catre iesire.
O data ajunsi la masina, rozalia era cu adevarat ingrozita, strangandu-l cu putere pe Sasori in brate. Cu toti au inceput sa rada, aceasta intorcandu-se rapid intreband ce se intampla:
-Esti atat de comica. Nu ne gandeam sa iti fie asa de frica, insa dupa filmul acela de groaza credem si noi, spuse Neji chicotind de aceasta data.
La auzul acestor cuvinte, se indeparta de grup, mergand pe jos. Nu stia unde vroia sa se duca, insa se simtea ranita. Chiar nu intelegeau pana la urma ce simte ea. Ochii o intepau intr-atat de tare, incat lacrimile alunecau pe fata ei necontenit. Poate nu a durut-o ce au facut ei, incat a durut-o ca Sasori a facut asta. Se astepta ca macar el sa simta ce simtea, insa nu a fost asa.I-a inselat asteptarile.
Fiind mult prea preocupata, nu observa ca intrase pe o strada veche, parasita. Acum chiar tremura de frica. Dupa atatea peripetii exact asta ii mai trebuia. Era picatura ce impluse paharul. Din fata ei observa o gasca de baieti, ce se indrepta catre ea. Se simtea incoltita si nu stia cum sa reactioneze.
Instinctiv, cazu in genunchi plangand. Mintea ii era goala, iar sufletul sau acum tanjea dupa roscat. Isi dorea sa nu fi plecat de langa el. Acum isi aduse aminte ca el nu rasese, ci doar o tinea in brate.
Isi dorea mai mult ca oricand sa fie langa ea. Dintr-o data doua brate ii inconjoara talia, ridicand-o de pe asflatul rece. Inima incepu sa ii bata din ce in ce mai tare.

Cum o sa ies din asta? Ce sa fac??, gandea rozalia.

Cand isi intoarse privirea dadu de....


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 09:13

Si suspans huh? Vai, cum ai putut sa ma lasi asa? Pff, nici macar eu nu stiu ce se intampla lough
Pentru inceput, imi pare rau ca nu am putut sa pun eu capitolul, chiar nu am avut cand. crying
Deci ai continuat atat de frumos in love Imi place la nebunie happy2
Da, cum am mai spus, suspansul ma omoara biciuitor Of, of...
Te-am pupat surioara si spor la scris si la celelalte ficuri kiss


Love story - Pagina 4 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 13:06

o lal a in sfarseala nextul fetelor vaii e supeerb il ador maica :x
imi place la nebunie
waii suspasnul asta
Crystaliniciukule te mananc, daca nu vi cu nexrul, te tau, te feliez, cu talent de decupez ca pe o prajitra si te bag in cuptor (6)
Fetelor a fost super
imi e aja de mina de saraca Sakura
Ma intreb oare este cine cred eu ca e? hmm astept cu nerabdare :)


Love story - Pagina 4 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 14:09

e super acest capitol dar astept nextul sa vad cn este in sapatele rozaliei


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 Asss10Love story - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 17:06

Dadu de... Cine? Of, of, ce-ti fac eu tie... Suspansul asta, cred ca va spanzur cu el de gat... :)) Oricum, foarte frumos capitol, mai ales partea in care a luat-o in brate, este asa de dulce... Asa, pai astept nextul, Crys sa te pui pe tastat si spor la idei amandorura... V-am pupacit dulce... in love

choco^^


Love story - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 10:41

Dadu de cine????? ingrijorat
Off suspansul asta!!! angry
Foarte frumoasa continuarea si astept cu nerabdare nextul!! a hug
V-am pupat!! kiss


Love story - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Oct 2011, 13:13

te roooooooooooooooooooooog next Love story - Pagina 4 896861



Editat de ♪ choco ♪ : Tu chiar nu intelegi ca asta se numeste SPAM? Un mesaj trebuie sa aiba cel putin zece cuvinte, mai treci pe la regulament ca sa verifici.. Multumesc pentru intelegere..
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Oct 2011, 00:10

Buna
Am redescoperit acest fic :). Pai ce pot spune, este perfect. SI toat acest suspans, vreau next-ul.
Spor la scris si la idei


Love story - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Oct 2011, 15:07

Multumesc foarte mult pentru comentarii. Ma bucur ca va place acest fic si ca il cititi.
Si in sfarsit am venit cu next-ul. Sper sa va placa. Lectura placuta:

Capitolul 15

Dintr-o data doua brate ii inconjurara talia, ridicand-o de pe asflatul rece. Inima incepu sa ii bata din ce in ce mai tare.
Cand isi intoarse privirea dadu de… Deidara.

Nu ii venea a crede, ochii marindu-i-se de uimire. De ce tocmai el? Era ironia sortii. Dintre toti oamenii ce ar fi putut fi acolo in acel moment, cel care o ridicase fu blondul. Privea debusolata in jurul ei nestiind cum sa procedeze. Ar fi fugit cat mai departe de el, dar cum? Stransoarea acestuia devenea din ce in ce mai puternica, asigurandu-se ca fata nu putea scapa. Se deplasa cativa pasi si o izbi de peretele din spatele ei, incolacindu-si degetele lungi in jurul gatului rozaliei. O strangea cu toata forta, varsandu-si nervii pe trupul firav al Sakurei.

Tanara respira mai greu cu fiecare secunda ce trecea, insa nu putea sa se elibereze. Se simtea stoarsa de energie si ii era aproape imposibil sa-si mai tina ochii deschisi. Vazand cat de lipsita de vlaga devenise, Deidara o pocni pe fata impingand-o in lateral, pentru ca intr-un final, aceasta sa se prabuseasca la pamant.
Rozalia isi atingea cu varful degetelor suprafata rosie a gatului, ce zvacnea din cauza stransorii. Ar fi fost un moment potrivit sa fuga, insa nu ii era omeneste posibil sa se ridice si, cu atat mai putin, sa alerge suficient de repede pentru a scapa de acel psihopat.

- Exact asta meriti! Din cauza ta Sasori, cel mai bun prieten pe care l-am avut, mi-a intors spatele! Totul doar pentru o aventura trecatoare cu tine! Doar ce credeai? Ca te iubeste? Tu nu il cunosti si nu stii ca el niciodata nu a tinut cu adevarat la o fata! Voi sunteti doar niste unelte pentru el. Credeai ca acum ca ati scapat de mine veti putea fi fericiti? Ei bine nu, nu voi lasa niciodata ca asta sa se intample. Cel putin ma voi asigura ca fiecare zi nu va fi decat un chin pentru tine, te voi face sa tanjesti la zilele in care nu-l cunosteai pe Sasori! Striga blondul din rasputeri.

Sakura nu dorea sa creada ca ceea ce spusese Deidara putea fi adevarat. Era deja prea mult. Fiecare clipa petrecuta cu roscatul ii dovedise ca acesta o iubea sincer, nu ca se folosea de ea. Insa, cuvintele blondului reusisera sa ii ofere o oarecare nesiguranta. Simtea ca nu isi mai putea opri lacrimile si ca in orice clipa urmau sa ii inunde chipul. Isi aduna si ultimele forte si se ridica de la pamant, fugind cat de repede putu.
Mare ii fusese mirarea cand vazu ca Deidara nu o urmarea. Poate ca in sfarsit Cel de sus ii deschise o portita de scapare. Alerga fara sa priveasca in jurul ei. Dorea sa ajunga cat mai departe de blond, sa fie singura si sa se poata gandi la toate lucrurile ce se intamplasera.

Un zgomot puternic ii rasuna in urechi, facand-o sa-si intoarca usor capul. Isi micsora ochii din cauza luminii venite din acea directie, reusind cu greu sa distinga o masina ce venea cu viteza spre ea. Picioarele i se oprisera, parca nemaiavand niciun control asupra lor. Statea neclintita asteptand impactul, pana cand deodata totul se prefacu in negru.

Si dupa toate prin cate trecuse totul urma sa se termine asa? Dupa toate greutatile la care fusese supusa si dupa toate dezamagirile avea sa sfarseasca in acel mod cand lucrurile pareau ca revin la normal? De ce nu putea sa se bucure de o viata obisnuita, ca a celorlalti oameni? De ce ii venea atat de greu sa creada ca o viata fericita alaturi de Sasori ar fi fost posibila? Si ar fi facut orice sa afle raspunsurile la acele intrebari, insa cand distanta dintre viata si moarte este simetrica, este foarte dificil sa mai speri…

Asta a fost. Sper ca v-a placut heh


Love story - Pagina 4 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose


Ultima editare efectuata de catre Crystal in Lun 10 Oct 2011, 18:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 Asss10Love story - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Oct 2011, 16:02

Deci este asa de.. trist.. Love story - Pagina 4 896861

Nu pot sa cred prin cate trece biata fata, chiar mi-e mila de ea..

Of, of, nu mai pot, suspansul este prea mare.. Love story - Pagina 4 468521

Astept cu nerabdare nextul..

Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Love story - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Oct 2011, 19:40

mie una mi-a plactu la nebunie, prea super a fost fetelor, maicaa Cristaliniciuki, ce ai putut sa ne pregatesti, nici nu sti, cu sufletul la gura mam citit si in gand: ce se intampl? oo doamne, ce se intapla? sa dea domnu a apara sasori
ofo fo fo :))
suspansul vostru
Iubiree vreau nextul ca de nu te mananc cu fulgi cu tot, deci va iubesc ficul :x
Asteptam cu totii nextul :x


Love story - Pagina 4 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 10 Oct 2011, 22:51

Hey hey surioara:X
Super capitol.imi place la nebunie cum ai continuat..sper sa ajung sa pun si eu continuarea cat de curand..si sa nu va dezamagesc..va pup


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Joi 20 Oct 2011, 20:02

ooooooo doamne miau dat lacrimile crying va rog sa puneti next pana ce casa mea nu se transforma in cascada niagara


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 15:52

happy2 Suuuuper capitol deci e nemaipomenit abia astept sa vad ce se mai intampla scumpo adu repede nextu



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 18:40

Heii :D !

Capitolul a fost extraordinar ! huh?

Si trist .. sad

Dar imi place mult ~! roll

Layla scumpa , unde este nextul ? :o3

Te rog sa il pui ...

Acest fic este foarte frumos ! :D

V-am pupat pe amandoua ! in love

Cami :)


Love story - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 28 Noi 2011, 20:21

Vaaaai ce-mi place love Scrieti foarte frumos !!! Ce va pati Sakura ? O salveaza Sasori? A scapat de Deidara ? Sper ca da....Layla pune si tu next-ul ca nu mai putem heh
Peace`Ya good job



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Ian 2012, 19:14

Capitolul 16:

Si ar fi facut orice sa afle raspunsurile la acele intrebari, insa cand distanta dintre viata si moarte este simetrica, este foarte dificil sa mai speri

Masina frana brusc. Soferul incerca din rasputeri sa o ocleasca. Dupa cateva secunde de chin., masina opri brusc, insa lovind-o usor pe fata. Rozalia isi pierdu echilibrul cazand pe jos. Soferul se dadu rapid jos din automobil, cazand in genunchi langa tanara. II lua pulsul vazand ca traieste. O urca rapid in masina, intdreptandu-se catre spital. In doar cateva minute, soferul gonind pe strazi ajunsera in fata spitalului central. O lua rapid pe rozalia dupa bancheta intrand la urgent cu ea. O asistenta vazandu-l disperat il conduse intr-o incapere de operatie, ordonandu-i sa o puna pe fata pe masa de operatie. Fugi dupa doctor chemandu-l urgent. Barbatul iesi din incapere asezandu-se pe unul din scaunele din hol destinate asteparii pacientilor.
In doar o jumatate de ora, tanarul fu anuntat ca Sakura este inafara oricarui pericol, si ca poate sta linistit. A luat doar o cazatura zdravana si o sperietura. Are nevoie de repaus total la pat cateva zile, insa este in regula.
Docturul intra in salonul noii paciente, cu niste documente in mana. Se prezenta, intreband-o cum se numeste:
-Sakura Haruno, insa imi puteti spune ce caut intr-un spital, intreba aceasta tematoare.
-Ati suferit un mic accident, insa sunteti in regula. Aveti pe cine anunta sa afle de starea sanatatii dumneavoastra, intreba doctorul politicos.
-Desigur daca imi puteti imprumuta un telefon pentru cateva secunde, zambi Sakura sincer.
Doctorul ii oferi mobilul sau. Telefonul roscatului suna in continuu. Se ridica rapid de pe canapea raspunzand. Cand auzi vocea rozaliei se mai linstit insa o intreba unde este ca sa vina dupa ea:
-Sasori, sunt la spitalul central. Sunt bine, insa te-as ruga sa vi, spuse ea cu tristete.
-Vin imediat papusa. Sa nu cumva sa te misti, dupa care inchise telefonul rapid si alerga priin casa pentru a se imbraca.
Nu ii pasa cum arata, insa vroia sa sajunga repede langa ea. Sa se asigure ca este bine., ca nu a patit nimic grav. Lua cheile de la masina de pe masuta, coborand scarile cu rapiditate. Se arunca la volan, conducand pe strazile destul de libere mult prea repede. In doar cateva minute ajunse in salonul rozaliei. Gafaia puternic, aruncandu-se usor pe jos langa patul ei. sarutand-o dulce pe obraz. Ii prinde mana in a sa, privind-o in ochi:
-Ce ai patit? Cum ai ajuns aici? De ce s-a intamplat una ca asta? Ai idee cat de speriat am fost pentru tine?, punea in continuu intrebari roscatul nelasndu-I timp rozaliei sa raspunda.
Aceasta rase cristalin facandu-l pe tanar sa se opreasca:
-Eram pe o strada unde s-au intamplat destule, insa am vrut sa plec cat mai repede si am traversat strada, insa nu am vazut masina. Noroc ca soferul a reusit sa o opreasca la timp, si nu am patit nimic grav, si scuza-ma insa nu am vrut sa iti faci griji pentru mine, ii spuse tanara inrosindu-se in obraji si sarutandu-l apasat pe obraz.
-Nu stiu ce m-as fi facut fara tine, spuse tanarul strangand-o in brate.
-La ce te referi prin asta? Sunt doar o alta persoana din viata ta. Nu ai avea vreun motiv pentru care sa-ti faci griji pentru mine, spuse Sakura incercand sa schiteze un zambet,
-Gresit. Tu nu esti doar o alta fata. Esti persoana de care sunt indragostit peste cap. Esti fata pe care o iubesc nebuneste, asa cum n-am iubit pe nimeni in toata viata mea. Esti unica persoana care ma poate face sa ma simt bine si iubit. Asta esti tu pentru mine.
Sakura ramsese stupefiata. Nu se astepta la un asemenea lucru din partea lui. Sasori era rusinat, asa ca Sakura se apropie de el sarutandu-l pasional, soptindu-i printre saturi:
-Si eu te iubesc la fel.
Aceasta rupse sarutul, afundandu-si capul in gatul sau, pupandu-l:
-Stii imi pare rau pentru acel moment de dupa film. Nu ma gandea ca te vei supara. Am fost..
Insa acesta nu apuca sa spuna nimic, caci rozalia ii prinse buzele intr-un alt sarut.
-Te-am iertat deja, crede-ma, ii spuse ea zambind fericita.
Cei doi se simteau bine impreuna, impliniti. Dupa iesirea Sakurei din spital totul mergea perfect intre ei. Nu aveau nevoie de nimic, inafara de dragoste. Erau unul langa altul iubindu-se iar asta era cel mai important lucru. Iubirea lor a avut un final fericit, din povesti neterminate. Un final la care toti tanjesc, totusi iubirea invinge orice, asa se spune. In cazul celor doi, era clar ca nimic nu ii poate desparti. Dragostea lor a triumfat, invaluindu-i in aura sa magica.

************** The end*************
_______________________________________________________________________
Sper sa va fi placut fic-ul nostru! Trebuia sa ajungem si la final cu el pana la urma. va multumim ca ati citit fic-ul Va pupam:*


" You turned my whole world upside down " 



Ultima editare efectuata de catre Layla in Mier 04 Ian 2012, 15:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 13:55

Doamne ce fiinta sunt si eu(D). Uite cand las eu comm, cand terminati ficul (D)
Dar bine ca am ajuns acum ^^
Mi-a placut cum ati descris si o idee foarte frumoasa:x
Ca de obicei, a cest fic a fost minunat. Ma bucur ca s-a terminat cu bine. A fost asa de romantic si de frumos in love
Felicitari fetelor pentru inca un fic superb a hug , e da si normal ca e superb doar e scris de voi good
Succes cu celelalte.
Kiri va iubeste a hug


Love story - Pagina 4 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 14:08

Cat de frumos a fost sad

"-Gresit. Tu nu esti doar o alta fata. Esti persoana de care sunt indragostit peste cap. Este fata pe care o iubesc nebuneste, asa cum n-am iubit pe nimeni in toata viata mea. Esti unica persoana care ma poate face sa ma simt bine si iubit. Asta esti tu pentru mine."
Eram cu inima in gat la replica asta lough

A fost superb acest ultim capitol. Nu am cuvinte sa iti spun ce mult mi-a placut. in love
Acum sa vedem de ce ficuri ne mai apucam.

Spor la scris si la celelalte ficuri, surioara! Te-am pupat kiss


Love story - Pagina 4 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 12:51

Buna buna dap ! ,

Deci mi-a placut enorm finalul acestui fic (GOO) . Imi place extrem de mult ! Voi doua faceti o treaba excelenta impreuna . Si eu sunt de parere ca ar trebui facut si sezonul doi ;x . Va pup pe amandoua :* ! Spor la scris si idei si la celelalte ficuri a le voastre ;o3 .

Cam'z


Love story - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love story - Pagina 4 Asss10Love story - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 20:59

Din pacate finalul a sosit si noi ne indepartam astfel de inca o poveste foarte frumoasa. Mi-a placut mult de tot, iar finalul chiar a fost pe masura. Replica roscatului a fost mult prea sincera, parerea mea. Nu stiu cati ar avea curajul de a spune asa ceva. Oricum, felicitari pentru frumusetea asta de fic. V=am pupacit dulce. in love

choco^^


Love story - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 14:28

Aoloo, ce facee? THE END??? C..C..CC..CUM?, ai ma chiar asa, cand deveanea mai frumos sad
oricum fetelor a fost un fic minunat, mi-a placut la nebunie, sunteti niste genii, ce m-a deranjat a fost ca s-a terminat, ehh, asta este, oricum mi-a palcut la nebunie, felicitari :x


Love story - Pagina 4 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 11:01

Ehhh am ajuns si eu la sfarsit dar hei am ajuns si ficul vostru chiar e genial e ata de bine gandit.delicat firav .M-am indragostit de el ,a fost dragoste la ..prima propozitie :))
Va mltumesc ca ne incantati zilele cu asa ceva felicitari pentru muna depusa si continuare ceva inca un fic ...Pupici


Love story - Pagina 4 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
lexii
Academy Student
Academy Student
lexii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva in Europa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Job: Sa-mi enervez parintii; Distractii:Sa fac ce vreu, cand vreau, oriunde vreu
Stare de spirit Stare de spirit : De la nebuna in sus

Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19Mier 04 Apr 2012, 19:19

Waw ce dragut a fostt doamne...am plans CHIAR AM PLANS aveti talent fetelor, stiti sa scrieti foarte bine cu descriere si toate celelalte ^^. Imi face placere sa citesc ficuri ca Love story. Bravo voua !
XoXo *kiss:*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love story - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love story   Love story - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-