Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O fata intre doua lumi - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O fata intre doua lumi - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O fata intre doua lumi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita continuat acest fic?
Da!!desigur!!! Sunt curioas/a ce se intampla in continuare!!
O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_lcap89%O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_rcap
 89% [ 25 ]
Cum vrei...Mi-e indiferent
O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_lcap7%O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_rcap
 7% [ 2 ]
Nu..cauta alte idei, nu imi place
O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_lcap4%O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Nu!!!! In nici un caz!! e cel mai prost fic citit vreodata!!!
O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_lcap0%O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 28
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 16:15

Ceeee? Cuuuum? Cum sa moara Saku? Doar e personaj principal, nu?
Ei bine daca tot o omori pe saraca fata ai face bine sa o invii repede :))... ca de nuuuuuuuu :)) ...... :D
Ai face bine sa vii cu nextu' repede :)) [ glumesc.]. Poti veni cu nextu' oricand iti pofteste inimioara ta si se indupleca de curiozitatea mea care e in culmea disperarii:)).
Ja Ne ! Si nu uita sa o invii pe Saku :))
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 20:15

Sa zicem ca nu o invii, ce vei face?
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 23:14

Cum sa n-o invii? Doar e personaju' principal..
Adica titlu' este ' O fata intre doua lumi' si presupun ca Saku este aceea fata.
Adica nici n-a apucat sa ajunga in lumea shinobi si tu o omori ? Tragic :)).
Ei bine daca ar fi asa, as obiecta cu desavarsire :)) as face greva antimoarteasakurei :)) si as plange =))...

In fine, am incredere caaaaa... o s-o invii ..
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 23:47

Hei! Am adus nextul. Eu sunt punctuala fata de altii hmm...?! Ma rog. Inca o data ii multumesc lui Sakku ca imi citeste ficul. Acest next il dedic ei. kiss Lectura placuta!

Capitolul 7-Moartea Sakurei.

Ajung in fata usii de la baie , intru si mi se inmoaie picioarele. Totul devenea negru in fata mea si simt cum pic pe ceva rece: gresia. In fata mea vedeam o luminita. Ma apropii si cand o silueta imi apare in fata ochilor . Era temuta Moarte. O silueta neagra, cu fata de craniu si o coasa in mana dreapta. M-am oprit. Tremuram. Ea se apropie de mine, ma ia de barbie si imi zice ca deocamdata sunt prea tanara, insa urmatoarea data cand ma prinde voi muri de-a binelea. Apoi pleca spre lumina si eu auzeam cum Eli ma striga. orochimaru si Cristi nu erau cu noi. Usor , usor ma trezesc si o vad pe Eli cum ma imbratiseaza. O durere insuportabila de cap apare. probabil de la cazatura. Ma ridic si ma duc in pat. Adorm putin, gandindu-ma la ceea ce mi s-a intamplat la granita dintre lumea asta si cealalta.


Ma trezesc si Orochimaru era langa mine, curatandu-mi un mar.
-Hei , somnorici, te-ai trezit? mi se adresa, sarutandu-ma pe fruntea mea care imi ardea. Imi dadu sa mananc marul si imi aduse un termometru. Aveam febra; 40 cu 5. Era destul de mare. Imi pune o compresa cu apa rece pe frunte si il intreb de Eli si Cristi. Mi-a spus ca s-au dus sa-mi cumpere niste medicamente. Pana sa vina ei, Oro imi dadu un preparat facut de el din diferite plante. Il beau. Avea un gust oribil. M-am bagat in plapuma si transpiram de parca eram o cascada. Dupa jumatate de ora, temperatura era normala, durerea imi trecuse, iar ranile prinsesera coaja deja. L-am intrebat din ce era facut preparatul insa nu a vrut sa-mi zica spunandu-mi ca nu as vrea sa stiu.


Cei doi prieteni se intorc, am luat o pastila si am plecat din nou la razboi. La acelasi loc, armata Veronei se refacuse si era mai puternica. Ne chemama serpii ca prima dat insa nu avea nici un efecty asupra lor. Erau imuni la serpi. Orochimaru imi spuse ca nu trebuie sa folosim aceleasi siretlicuri pentru a-i omori. Trebuia sa fim originali si de data asta. Incercam sa facem asa:eliberam serpii, lasam deoparte kunaiurile si luam shurikenurile pe care nu le folosisem atunci. Incercam si jutsurile stilului foc care functioneaza in sfarsit. Sunt lovita de niste zombie, iar oro vine langa mine, infige sabia in pamant si se ridica o bariera in jurul nostru. care se atingea de ea, era prefacut in cenusa.Imi ingrijeste ranile, imi spune sa am mai multa grija si incepem din nou. Reusim sa invingem pentru a doua oara o armata de 2.000 de zombie si ne intalnim iar cu Elenor si Jack. Se pare ca Verona stia un jutsu ca si al lui Oro: Edo Tensei.Cea mai de temut tehnica ninja.



Acestia ne stiau trucurile, deci erau mai greu de invins, Verona ii controla de la umbra unui stejar foarte des, prin ale carui frunze nu trecea deloc razele calde ale soarelui tomnatic. Nu putea iesi nici un pic deoarece cerul era senin. Desi era toamna, frunzele stejarului inca nu picasera. Cei doi ne atacara si eu trebuia si de aceasta data sa ma lupt cu Elenor. El imi promisese ca se va razbuna si uite-l. Uite-l cu toate kunaiurile lui otravite pe care le ,,iubeam" atat de mult. Ma loveste la gat si incep sa pierd sange. Otrava se instaleaza in corpul meu , paralizandu-l temporar.Oro ridica din nou acea bariera, iar Elenor si Jack se ating de ea. Cum o fac, puf!Cenusa. Si scapam de ei.


Intr-un sfarsit ne indreptam spre Verona sa terminam si cu ea. Orochiamru mai avea un sfert de chakra iar eu mai deloc. Abia daca stateam in picioare. Ce-i drept si Verona isi consumase o parte de chakra cu Edo Tensei. Foloseste o gramada de jutsuri dar si puterile sale de vampir . Eu stau de o parte si incerc sa ma vindec. Oro se lupta cu ea. Noroc ca stia sa se eschiveze foarte bine. Il prinde pe Oro intr-un justu din care el putea scapa folosindu-si toata chakra. insa nu o facea. Verona se indreapta spre mine. Fara sa vad, dispar din fata mea, se duce in spatele meu si spune:,,Adio!" . Imi infige un cutit in inima si cad jos. Ochii imi raman spre Orochiamru care o lovea cu toata forta pe Verona, care cazuse intr-un sfarsit. El vine spre mine, insa nu poate face nimic. Eram deja moarta. Sangele inca curgea din rana proaspata. Ultimul cadru al vietii mele: Orochimaru luandu-ma in brate si plangandu-ma.



Oro pov:
Nu pot sa cred. Sunt un prost. Un mare prost. Cum am lasat sa se intample asa ceva? Trebuia sa-i fi dat sabia sa-si ridice o bariera in jurul ei cand o vazuse pe Verona apropiindu-se. Sau sa o fi invatat un jutsu prin care se eschiva chiar si cu o picatura de chakra. De ce am facut atatea greseli? Sakura este acum moarta numai din cauza mea. Sunt cel mai mare prost de pe Pamant. Cine a mai azuit sa-ti lasi iubita sa fie omorata, iar u sa stai inchis intr-un jutsu din care sa evadezi asa de usor? De ce a trebuit sa moara ea? De ce???


Narator pov:
Orochimaru plangea din rasputeri. In asemenea momente iti dai frau sentimentelor si plangi din toata inima, indiferent ca esti barbat sau femeie. Nu conteaza nimic din jurul tau, decat persoana iubita care acum nu mai este printre cei vii. Oro vru sa-si curme si el viata pentru a fi cu Sakura pe lumea cealalta, insa se gandi la ce vrea Saku ca el sa faca. Si normal ca ea nu ar fi vrut ca el sa se omoare. Asa ca lasa kunaiul jos si o lua pe sus pe Sakura. Sangele inca ii curgea usor din rana. Fata lui era plina de lacrimi care se sfarseau pe pamantul rece. Suferea din inima. Tot ce fusese inainte: https://media.photobucket.com/image/orochimaru+si+Sakura+/silly-emo-teen/Almostkissing4.jpg https://media.photobucket.com/image/sakura%20orochimaru/_DoNt-LoVe_/Naruto/Pairings/Orochimaru%20x%20Sakura/feti96ph8ho.png?o=58 disparuse pentru totdeauna. Doar in amintirile lui se mai pastrau acele imagini cu ei doi fericiti.





Sakura pov:
Corpul imi este imobilizat. Nu-mi pot deschide ochii. Simt un vanticel cald si miros de iarba verde. Dupa mai multe incercari reusesc sa-mi deschid ochii de un smaraldiu incomparabil. Era cu fata in sus. Prima data observ cerul fara nici un nor. Apoi ma ridic usor in capul oaselor si vad ca statea pe iarba verde. Eram imbracata intr-o roba alba, imaculata , iar deasupra capului aveam o coronita aurie. Ma uit in spate , mai observ si doua aripi albe precum zapada. Erau foarte pufoase. Ma uit in jur si vad multe persoane foarte fericite., toata lumea cu zambetul pe buze. Multi dansau, altii cantau la harpa. Nu ca-i culmea. Unde sunt? In Rai sau unde? Imi raspunde o voce:,,Sakura, draga mea copila, esti in Rai. Tu ti-ai terminat viata pe Pamant. ". La inceput ma sperii, apoi prind curaj si intreb:,,Cine esti? Si de ce sunt in Rai? Unde este Orochimaru, iubitul meu cel drag?" Imediat primesc si un raspuns:,,Stai linistita. Si el te va urma in curand. Va veni tot aici doar daca nu face vreo fapta necugetata. Du-te langa acel cires inflorit si uita-te in jos. Pe cine vezi?" Imediat doua perle ca de cristal uda pamantul. Jos era Orochimaru cu corpul meu neinsufletit in brate si plangea. Imi era o mila incat cad in genunchi si incep sa plang in hohote.
,,Du-ma inapoi sau adu-l si pe el fa ceva. Nu pot suporta sa-l vad mistuit de dorul meu. Te rog!"



Ei bine, Acesta mi-a fost nextul din aceasta seara. Sincera sa fiu, la cum am descris, chiar si mie, autoului, imi venea sa plang si doar stiu ce se va intampla. Ciudat, nu? Ei bine, acum vreau sa va vad parerile. Totusi, ca sa va mai consolez, uitati niste poze cu acest cuplu ,,ciudatel" (vb lui Sakku lough ): https://media.photobucket.com/image/sakura%20orochimaru/Emo_Lady_Yuna01/Orochimaru_and_Sakura_by_rachel_cho.jpg?o=49 https://media.photobucket.com/image/sakura%20orochimaru/Emo_Lady_Yuna01/Orochimaru_and_Sakura_by_rachel_cho.jpg?o=49#!oZZ50QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fmedia.photobucket.com%2Fimage%2Fsakura%20orochimaru%2Fassisan_2009%2FNaruto%20PNG%2FOrochimaru-3msolata.png%3Fo%3D50 https://media.photobucket.com/image/sakura%20orochimaru/Emo_Lady_Yuna01/Orochimaru_and_Sakura_by_rachel_cho.jpg?o=49#!oZZ83QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fmedia.photobucket.com%2Fimage%2Fsakura%20orochimaru%2FErolracer%2FNaruto%2FFightingTheFuturewallpaper.jpg%3Fo%3D83 https://media.photobucket.com/image/sakura%20orochimaru/Emo_Lady_Yuna01/Orochimaru_and_Sakura_by_rachel_cho.jpg?o=49#!oZZ138QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fmedia.photobucket.com%2Fimage%2Fsakura%20orochimaru%2FNaruto_Fan_101%2FNaruto%2FCouples%20and%20Groups%2Forosaku060630.jpg%3Fo%3D138 Iertati-ma ca nu am gasit mai multe poze, insa nu multora le place acest cuplu. Astept Comm-uri! kiss
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 00:27

Stop cadru !
Nu-mi vine sa cred.. merci ca mi-ai dedicat mie capitolul:)) ai facut-o intentionat :)) tocmai Moartea Sakurei :)), in fine, unde ramasesem :) .. deci la faza cu moartea cum ca nu o ia inca pe Saku deoarece e inca tanara m-am linistit imediat si am crezut ca ai mintit in legatura cu moartea Sakurei ca sa ne sperii :) dar tu nuuuuuu :)) chiar ai ucis-o:)).
Dar cand am vazut ca a ajuns in rai mai sa-mi vina sa plang, cred ca daca nu eram asa obosita si
daca nu ma dureau ochii in halul asta dadeam apa la soareci sigur, dar nici mult numai aveam :)).
Ai face bine sa o invii :)) si cand a zis vocea aia din Rai ca si Orochimaru' are sa vina in Rai m-am speriat de moarte:)), tu nu trebuie sa-i ucizi pe amandoi :)) n-ai inteles ideea , trebuie sa-i aduci impreuna in lumea shinobi :)) asta ca sa fim si ei si eu fericiti :)), asa ca mai usor cu sadismele :)) ca ma trec idei :)) criminale si asta dauneaza grav fericirii primului meu fic care va veni curand, sper :)).
Asa deci sa revenim... thanx de anunt :), si pentru dedicatie :D .
Sa aduci nextul cand poti dar repede :))...
Kiss and hug :* >:D< !
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 00:33

Sakku, nu se stie niciodata ce-mi bubuie mie mintea si se poate sa-i aduc pe amandoi in Rai sau sa-i trimit in lumea ninja. Asta nu stiu nici macar eu serios rolling on the floor Mie imi vin ideile noaptea cand dorm, le uit in timpul zilei si cand vreau sa scriu nextul imi vin servite pe tava. Misto, nu? Aaa, da. Mi-am adus aminte. Ai zis ca trebuia sa-i duc in lumea shinobi, insa eu la descriere am zis ca dispar din lumea reala, nu ca se si duc in lumea shinobi. ;;) hmm..realy? dap ! Hai noapte buna. kiss
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 11:53

Ce tare :)).. Asa si la mine:) imi vin ideile noaptea inainte de culcare si dupa puff dispar :)) dar cand scriu ficuri nu-mi vin pentru ca nu am scris vreun fic pana acum :)), decat mi-am imaginat :))))), iar la faza cu raiu' si Orochimaru mai bine o invii pe Saku deoarece eu vreau Happy End
pentru ca sfarsiturile triste imi duc moralu' la pamant :))..
Si stiu ca tu ai zis ca dispar din lumea reala dar nu se duc neaparat in lumea shinobi, dar ar fi mai frumos :)) sa se duca in lumea ninja :D ...

Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 00:28

Well ,Well,Well. Ce sa facem? Ce sa nu facem? Nu ma pot decide daca sa o las pe Sakura in Rai sau s-o trimit inapoi pe Pamant... think hmm...?! Chiar nu stiu ce sa fac. Oricum veti afla in acest capitol. Lectura Placuta! in love kiss

Capitlul 8- Prinsa intre cele doua lumi

Jos era Orochimaru cu corpul meu neinsufletit in brate si plangea. Imi era o mila incat cad in genunchi si incep sa plang in hohote.
,,Du-ma inapoi sau adu-l si pe el fa ceva. Nu pot suporta sa-l vad mistuit de dorul meu. Te rog!" Vocea imi raspunde:,, Chiar imi pare rau. Nu suport sa vad pe cineva plangand in Rai. Aici toata lumea trebuie sa isi aiba fericirea de veci. Sa te duc inapoi, nu pot. Te voi trimite in visul lui. Il vei intreba. Daca asta isi doreste, o voi face, daca nu, imi pare rau, dar va trebui sa ramai aici." Inghetasem. Cum sa raman fara Oro al meu scump si drag? Cum? Imi era imposibil.
Seara a sosit pe Pamant. Luna parca o puteam atinge de pe norisorul alb pe care stateam privind asupra lui Oro. Imi depuse corpul la capela, iar el se duse acasa si se uita la poze cu noi. Iar incepusem sa plang, ca si el de altfel. Il las sa adoarma. Un vanticel rece ii adie peste fata, albumul foto ii cade jos, apoi ii apar in vis.



,,Oro, dragul meu./Saku... se minuna Orochimaru./ Sunt in Rai insa sufar din cauza ca te vad pe tine plangand tot timpul. Imi este dor de tine. As avea o propunere ca suferinta amandurora sa ia sfarsit. Vino cu mine sa ne traim viata de apoi impreuna./Saku, nu stiu ce sa zic. Mor de dorul tau. Tanjesc dupa atingerea ta, dupa felul tau de a fi, dupa iubirea ta. Incearca sa faci ceva sa invii sau sa iti incepi o alta viata si ne vom intalni pentru a o lua de la capat. Sunt sigur de acest lucru. /Bine iubitul meu. O sa vin in visul tau si la noapte si o sa-ti zic decizia finala./ Te iubesc, dragostea mea!" Apoi dispar. Incerc sa invoc din nou vocea si sunt trimisa in fata unui barbat foarte inalt care era posesorul acelei voci.Eu paream o furnica , la propriu. Era imbracat in alb, statea pe un tron urias si avea barba. El era Dumnezeu. ,,Doamne Dumnezeule, cred ca ai auzit discutia dintre mine si Orochimaru, nu-i asa?" El dadu din cap in semn ca da. ,,Atunci, ce spui? El nu vrea sa moara. Asa ca , te rog, alege intre a ma invia si intre a ma trimite intr-un nou corp." Acesta imi raspunse ca nu doreste sa faca nici una nici alta.,,Draga mea fiica, voi face altceva. Il voi chema si pe Orochimaru aici. Si vei vedea mai departe ce am in gand." Langa mine aparu Orochimaru imbracat ca si mine intr-o roba alba cu aripi si coronita. Il imbratisez cu lacrimi in ochi. Apoi o lumina orbitoare ne inconjoara pe amandoi si ne trezim fiecare in corpurile fiecaruia.



Oro pov:
Ce s-a intamplat? Sunt mort? Sunt viu? Mai degraba sunt confuz. Ce s-a intamplat? Firar! Trebuie sa ma duc sa o scot de la capela pe Sakura a mea. Iau niste haine si ma duc spre ea. AJung la capela in cea mai mare fuga posibila, folosind chakra desigur. In usa era rozalia mea, infasurata intr-un cearsaf tremurand din cap pana in picioare. Probabil din cauza acelor cadavre. erau o multime, iar unele erau si desfigurate. Si probabil si de la mirosul insuportabil de descompunere. Doar imi imaginez si imi vine sa vomit. O iau in brate, o sarut pe frunte, ii zic ca totul va fi bine si ii dau hainele sa se imbrace. Se duce dupa un copac, ma intorc cu spatele si ea se imbraca.



Saku pov:
Ce senzatie ciudata. Si ce miros insuportabil. Coprul mi s-a imbibat cu acel miros. Nu suport! Parul imi miroase la fel. Cum ajung acasa trebuie sa ma spal neaparat. Ma frec cu peria de sarma, doar sa-mi iasa mirosul.Bine ca a venit Oro sa ma calmeze. Si totusi inca tremut. Abia reusesc sa stau in picioare. Inca ma mai intreb ce a fost acea lumina...
-Oro, sunt gata! Mergem? Dar cad din picioare. Oro vine repede spre mine si ma prinde inainte sa cad. Ii zic ca sunt bine, doar putin slabita si ma ia pe brate. Inainte sa clipesc deja sunt deasupra copacilor , indreptandu-ma spre casa impreuna cu iubitul meu. Priveam luna si imi aduceam aminte ca o atinsesem cand eram e un norisor pufos. Cerul din acea seara era senin. Stelele parca ne faceau cu ochiul, spunandu-ne ca vom trai pentru eternitate, ca si ele. Din pacate nu era asa. Suntem oameni, suntem muritori. Adorm pe bratele puternice ale lui Orochimaru. Vantul de toamna imi adia prin par si cad intr-un somn dulce. Asta era fericirea absoluta pentru mine:Orochimaru.



Ajunsi acasa, ma trezesc. Intru direct in baie . Imi dau jos hainele aduse de Oro, si intru in apa fierbinte. Simteam ca ma relaxam cu adevarat. http://www.google.ro/imgres?q=Orochimaru+dormind&hl=ro&sa=X&biw=1280&bih=830&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=jxKYmB6CEwQbDM:&imgrefurl=http://ioanasaku.sunphoto.ro/Sasusakufanfic08Povestea_continua_Capitolul_1_Dupa_fapta_si_rasplata&docid=Wr0KTrr9W7OwvM&imgurl=http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/46479922_MPGIGMNOP.jpg&w=210&h=204&ei=MPBUUO--CIb2sgbhhoCgBA&zoom=1&iact=hc&vpx=576&vpy=199&dur=1754&hovh=163&hovw=168&tx=102&ty=90&sig=100970724471655136579&page=1&tbnh=142&tbnw=146&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:20,s:0,i:133 Pentru cateva secunde intru cu totul sub apa pentru a-mi inmuia si parul. Scot capul afara si dai taica cu sampon sa scoti mirosul insuportabil de descompunere. Yack! Dau odata. Nu merge, dau si a doua oara, la fel. A treia oara deja dadeam de nervi cu doua feluri de sampon . In sfarsit imi mirosea si mie parul a trandafiri roz si a ghiocei. Sunt doua arome neintalnite in magazine, insa acestea erau facute de mama mea din primavara. A facut o gramada ca sa avem mult timp. Imi iau gelul preferat de dus, cel cu trandafiri rosii, si incec sa ma spal pe corp.Imi iau si buretele si dai si freaca pielea pana se inroseste. Macar scosesem mirosul neplacut. Ies din cada, imi iau capodul de baie, imi pun in cap un prosop si ies din baie.


Oro pov:
In sfarsit a iesit. Wow! Ce frumos miroase. Ti se incanta toate simturile.
-Cu ce te-ai dat de miroase asa de frumos?
-Am dat cu doua feluri de sampon, trandafir roz si ghiocel, apoi un gel de dus cu trandafiri rosii.
- 100% prefer mirosul asta!! ironiza Oro.
Ma duc sa fac si eu baie si o las pe Sakura uscandu-si parul.

Saku pov:
Imi usuc parul, ma pieptan si vreau sa ma schimb in pijamale. Imi aleg unele albe cu trandafiri roz. Ma asez in pat si il astept pe Oro. https://media.photobucket.com/image/Sakura+sleeping+/SilentDragon/Sakura%20Haruno/036_240.jpg Se urca si el. http://www.google.ro/imgres?q=%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%83&hl=ro&biw=1280&bih=830&tbm=isch&tbnid=B9wAEr0rf1TEsM:&imgrefurl=http://www.diary.ru/~Sweet-Sazy/p86984183.htm%3Foam&docid=CGDjbp8oDzN6FM&imgurl=http://static.diary.ru/userdir/1/2/6/4/1264440/48934950.jpg&w=500&h=396&ei=pvBUUMyzOYjZtAbdkIDwBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=199&vpy=150&dur=2435&hovh=200&hovw=252&tx=144&ty=151&sig=100970724471655136579&page=1&tbnh=142&tbnw=209&start=0&ndsp=25&ved=1t:429,r:0,s:0,i:70 Imi zice noapte buna,ii raspund, ne sarutam apoi el ma ia in brate si adormim.


In vis imi apare o naluca alba care imi spune:,,Sakura esti nemuritoare de acum. Si tu si Orochimaru. V-am facut nemuritori, pentru ca voi daca era sa muriti, nu ati fi murit in acelasi timp, ci in periaode diferite. Asa ca acum spre sa va fie bine asa. Noapte buna in continuare." Ma trezesc si ma ridic in fund. Ma uit speriata in jur. Nimic. ii privesc fata fericita lui Orochimaru si ma asez din nou in pat. Cine stie ce viseaza el acum? Incerc sa adorm , dar degeaba. M aduc pana la baie, apoi ies pe terasa sa iau putin aer. Dupa ce inchid usa imi apare in fata.....




Sper ca va placut si astept mai multe comm-uri. va rog!! puppy eyes puppy eyes puppy eyes kiss kiss kiss Bye! kiss
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 01:09

Hei!
Ce ii apare in fata? Mor :)), iar m-ai lasat intr-un suspans total, doar ca acum sunt si mai curioasa :)).
In fine, a fost un capitol grozav, ca si restul de altfel :D.
Oh doamne :)) sunt tare curioasa sa vad cine ii apare in fata Sakurei :) ..
Te rog sa aduci nextul repedee :) .
Aaa, daa si era sa uit :)
Multumesc ca m-ai anuntat de next si cel mai important multumesc foarte, foarte mult ca ai inviat-o pe Saku si ca nu l-ai omorat pe Or si ca i-ai facut nemuritori, cred :)).
Kis and hug :D
Ja Ne !
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 14:45

Cu placere. Deci vezi? Nu am omorat-o insa nu am trimis-o nici in lumea shinobi (deocamdata) am facut intre. kiss Bye! Nextul va fi in seara asta. Insa astept mai multe comentarii. crying puppy eyes
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 23:25

Hei, am adus nextul ca in fiecare seara. Vreau sa va urez un an cat mai bun la scoala, cu note amri, caci asa trebuie si sa aveti timp sa mai trageti cate un ochi si la ficul meu prin week-end-uri! ;;) kiss Scoala usoara pentru toata lumea si Lectura placuta! kiss kiss kiss kiss

Capitolul 9- Vesti proaste.

Ma duc pana la baie, apoi ies pe terasa sa iau putin aer. Dupa ce inchid usa imi apare in fata cineva sub un cearsaf alb. vreau sa tip, insa imi pune mana la gura. Reusesc doar sa scot un scancet si sa ma lovesc cu spatele de geamul usii ceea ce fu de ajuns ca sa-l trezesc pe Oro. Prin perdea se puteau vedeau doua siluete, a mea si a cel care ma atacase. Oro se ridica din pat, se duse pe intrarea secundara pe terasa, il lua de gat pe atacatorsi ii dadu jos cearsaful. Nimeni altul decat ametitul de Cristi!! Am inceput sa rad si l-am intrebat ce acuta aici la ora asta si de ce s-a deghizat in fantoma. El imi raspunse ca nu avea somn.
-Si pentru asta trebuie sa ne trezesti pe noi, mai, Cristi!...
Il invitam inauntru , il servim cu ceva de baut apoi ii spun ca nu era momentul potrivit sa ne faca o astfel de farsa, pe cand oro era la bucatarie. Pregatea niste saratele ca ca mancam. Ii povestesc intamplarea si el desigur ca nu am crede. Ii spun ca urmatoarea zi sa se duca la morga sa intrebe de mine si sa-i zica ca am disparut chiar in noaptea cu pricina. Mai schimbam cateva baliverne, apoi el pleca cu gandul ca urmatoarea zi sa se convinga de ceea ce i-am zis. Restul noptii a decurs normal. Eu impreuna cu oro imbratisati, dormind ca doi indragostiti. Of, Doamne, il iubesc foarte mult, din toata inima mea! El este toata lumea mea. Pacat ca viata este precum un curcubeu, o minune care dureaza mult prea putin... Eu nu cred ca sunt nemuritoare, totusi o sa-mi incerc norocul. Candva...



Urmatoarea dimineata m-am trezit inaintea lui Oro. Ma dau jos din pat ca sa nu-l scol si ma duc sa pregatesc micul dejun. Imi iau pe mine un capotel mov, ce imi punea in evidenta silueta. Pun niste cereale si niste lapte, apoi ceva mai consistent pentru el pe langa bolul de cereale. Il trezesc cu un sarut pe frunte si ii arat micul dejun. Ma saruta pe buze in felul sau unic si mancam. Cand sa duc vasele la bucatarie, cineva bate inebunit la usa. Ii zic lui Oro sa deschida caci eu nu puteam. In pragul usii apare Eli . Venise intr-un suflet. O intreb ce s-a intamplat de era asa de obosita. Aceasta imi spune sa am asez jos pentru ca are vesti foarte proaste. Ii spuse lui oro sa aduca servetele ca o sa am nevoie. Deja ma ingrijoram. Refuz sa ma asez, dar ea insista. Ma asez jos, langa mine Oro, si Eli incepe:
-Lia, imi pare rau ca tre sa afli asta de la mine, insa ti-o zic direct. Parintii tai... SUnt in stare grava la spital. Amandoi in coma de gradul 3. Corpul imi inghetase, doar lacrimile se miscau pe chipul meu, nestingherite. Oro, ma lua in brate cand imi avzu lacrimile si imi zise ca totul se va rezolva. Atunci incep sa plang cu toata fiinta mea. Inima imi sangera. Fata mi se inrosi. Printre sughituri o intreb pe Eli cum s-a intamplat asta. Tricoul lui Oro se umezise. Sufletul imi era sfasiat. Erau niste sentimente ce nu puteau fi exprimate in cuvinte. Prietena mea imi spuse ca au fost injunghiati de o femeie cu parul alb si lung. Cand am auzit, m-am uitat in ochii adanci ai lui Oro si am spus:,,Verona...Verona mi-a ucis parintii. O voi omori. Jur pe ce am mai scump!" Am spus cu o furie in glas care l-a uimit si pe Orochimaru.

Eli ma intreba daca o cunosc si i-am raspuns ca destul de bine. Eli ma lua in brate. Eu tremuram din toate incheieturile. Il trimise pe Oro sa-mi faca un ceai de tei pentru a ma linisti. Il beau. Dintr-o data mi se face somn. Adorm cu lacrimile in ochi. Imi simt corpul luat pe sus si pus in pat. Sunt invelita cu patura apoi cad intr-un somn adanc.


Oro pov:
,,I-am dat niste somnifere ca sa adoarma pentru a se mai linisti. Vestea asta a tulburat-o extrem de mult. Eli, te rog , du-te la spital si tine-ne la curent cu tot ce se intampla" ii spuse Oro fetei. Eu raman sa o veghez pe Saku in caz ca se trezeste. Sper sa se rezolve lucrurile. In ultimul timp, ghinionul a cam urmarit-o mai ales cel al mortii se pare. Mai intai se intampla cu otrava lui Elenor, apoi moartea ei iar acum parintii ei sunt asa de aproape. Daca a fost intradevar Verona, trebuie sa clarific aceasta situatie. O sa vorbesc cu Saku cand se va trezi. Deocamdata o las sa doarma ca sa se odihneasca. ma duc sa fac un dus ca sa imi mai revin si eu. Am foat si eu bulversat de aceasta veste. Las picaturile de apa sa imi incalzeasca pielea. Nu stiu de ce am un sentiment ciudat de deja vu. O sa ma mai gandesc mai incolo.


Eli pov:
Am ajuns la spital. Intreb o asistenta sa ma ajute, Cautam niste doctori sa ma informeze in legatura cu situatia parintilor Liei. Se pare ca Lia stia despre cine era vorba. O cunoaste pe aceasta fata? Verona? Stai putin! Nu este ea cea care le-a declarat razboi? Este acea kunoichi care foloseste Edo Tensei ca si Oro. Acum inteleg de ce era asa de furioasa Lia. Vad un doctor cunoscut. Il intreb si imi raspunde ca...



Iertati-ma ca e atat de scurt, dar am ramas putin in pana de idei la capitolul descriere. Urmatorul next probabil il pun in week-end, asa ca va las intr-un suspans... Defapt si pe mine, ca nici eu nu stiu ce se intampla mai departe lough lough lough Eu, autoare si tot eu nu stiu. Va rog scuzati greselile de scriere ca mi-e un somn de nu ma vad. Bye! kiss kiss kiss
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 23:45

Primaaa :)) ca intodeauna :))) .
Pentru inceput Buna. :) .
Nu-mi vine sa cred ca acel Cristi se tine de sotii si eu care credeam ca e nu stiu ce asasin :)) sau rapitor :)), aveam asa sperante:)) mari, cand buf :)) mi le-a distrus faza cu ' ...era Cristi '.
In fine.. a fost un capitol scurtut dar frumos..
Cat despre Verona, scorpia aia.. imi vine sa intru in fic si sa-i sparg capu':)) dar tot n-ar afectao ca e vampir:)), eh imi pregatesc arsenalul cu apa sfintita si tepuse de lemn :)) si tabacesc pe ea:)).
Ma rog... sper sa vii cu next repede:)) ,defapt mai repede decat in weekend ar fi minunat, dar mici sanse..
Kiss and hugs :*
Ja Ne !
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 08:26

Nu prea mici pentru ca vreau sa-l pun azi sa incep scoala cu 10 ;) kiss
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 11:00

Ei bine , pentru a incepe anul cu 10, am adus si capitolul 10 kiss Lectura placuta!


Capitolul 10-Viata invinge din nou.


Il intreb si imi raspunde ca se simt mai bine si ca printr-o minune, si-au recapatat cunostiinta amandoi. Eram foarte bucuroasa. In sfarsit, Saku nu mai avea de ce sa-si faca griji. Ma duc inapoi. Saku inca dormea. Oro era la bucatarie ii pregatea o cafea.
-Oro! Vesti bune! Paritnii Liei si-au revenit!!!
-In sfarsit! Multumesc lui DUmnezeu. Sakura inca doarme. Las-o sa se odihneasca. Va fi foarte fericita cand va auzi. vrei o cafea?
Am acceptat. In timp ce vorbeam noi in soapta si beam cafea, s-a sculat si Lia. I-am dat vestea cea buna si a inceput sa lacrimeze de fericire. M-a luat in brate si mi-a multumit. Mi-a cerut detalii pe care am fost bucuroasa sa i le dezvalui. Mi-a spus ca ii av vizita si ca totusi o sa se razbune pe Verona. O va omori cu mana ei.


Saku pov:
Sunt atat de fericita. Totusi si furioasa pe Verona. Fetita asta nu va scapa din mainile mele d aceasta data. Si a reactionat astfel pentru ca era prea increzatoare in fortele ei. A fost prea furioasa ca i-am batut armata de 4.000 de oameni. Am jurat si mai jur ca prima data cand o vad o voi omori. In fata tuturor daca e nevoie. O fi stiind ea Edo Tensei, dar eu stiu mult mai multe tehnici decat ea. Nu stie cu cine s-a pus!! Ii zic lui oro sa mergem pana la spital. El accepta. Ne imbracam cat mai decent, ca na! parintii mei sunt cam... stiti voi. Ne oprim la florarie, luam niste garoafe rosii si ne ducem. Intreb o asistenta de ei si imi raspunde ca ii gasesc pe amandoi la camera 202.

Intram. Amandoi au avut sclipiri in ochi cand m-au vazut. Mama a inceput sa planga si m-a luat in brate. Le-am pus florile intr-o glastra si ne-am asezat pe scaune. oro vorbea cu tata si eu cu mama. Ii ceream detalii pe care Eli nu mi le-a putut da. Mi-a explicat ca aseara erau la un restaurant sa ia cina si au simtit amandoi un fior rece. in spatele lor apare o fetita cu parul alb si lung si cu ochii rosii. I-a injunghiat , iar restul oamenilor, vazandu-i, au chemat salvarea. Astefl au ajuns la spital. Aceasta poveste m-a infuriat si mai atre. Eram rosie la fata. Nu stiu cum m-am calmat. Oro ma vede cu coada ochiului si imi spune sa mergem sa iau putin aer. Accept propunerea lui.


Iesim pe coridor. Ma uit pe geam si iau aer in piept. Apoi respir usurata. Vantul ce adia usor ca o pana ma mmangaie pe fata asemeni unei mame protectoare. Pasarile ce nu plecasera ciripeau un cantecel specific lor. Soarele stralucea si ne imbia cu razele sale calde. Cerul era senin. Norii erau razleti, ici si colo. Neinsemnati. In curtea spitalului erau doi batranei care se tineau unul de altul; pentru a merge. Un zambet mic, in coltul gurii imi aparu. Pe drum, copii se jucau sotron. imi aduc aminte de vremurile cand faceam si eu la fel. Ah, copilaria! Oro ma vazu ca sunt foarte nostalgica si melancolica si ma lua in brate, pe la spate. Capul sau imi statea pe umarul drept. Il sarut apoi mergem inapoi in salon. Aici am stat toata ziua, pana cand s-a inserat.


De aici au inceput pericolele!


Iertati de cat de scurt este, dar nu mai am imp. Bye! kiss
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 22:11

Hei, hei, hei !
Scurt capitolul, dar stii cuum se spune ' Ce-i bun vine in portii mici ' :)
Sa vii cu next repejor :) :D.
Ja Ne !
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 16:09

Dragi cititori, in sfarsit am adus nextul! Sper sa va placa! Lectura placuta!

Capitolul 11- Moartea Veronei


De aici au inceput pericolele! Ploaia a aparut cu lacrimile sale de cristal , umezindu-ne pielea. Parul meu rozaliu se uda din ce in ce mai mult. Orochimaru isi puse jacheta pe cap si eu i-am urmat gestul. Ajungem in scara unui blog unde am stat un timp pentru ane usca si am asteptat ca ploaia sa se opreasca. Ne-am sarutat pentru a ne incalzi. Oro m-a luat in brate si m-a linistit din tremurat caci imi era foarte frig si aveam deja temperatura. Lacrimile cerului s-au mai oprit asa ca ne-am continuat drumul pana acasa. Ne-am dezbracat, ne-am pus hainele la uscat apoi am facut cate un dus pentru a ne incalzi. Era clar ca am racit;nasul imi curgea, ochii imi lacrimau, aveam frisoane si frigeam. Oro imi aduse un termometru. Acesta arata 40 de grade. Imi dadu o pastila si imi puse in picioare sosete cu otet sami scada temperatura. Am mancat
putin si apoi m-am culcat.



Oro pov:

Of, saraca de ea. O urmareste ghinionul oriunde si nu inteleg de ce. Sunt sigur ca Verona a pus un blestem asupra ei, caci de cand am intalnit-o Saku a trecut dintr-un ghinion intr-altul. Trebuie sa o gasesc neaparat si sa o omor. Ii las lui Saku un bilet si plec sa o caut pe aceasta nelegiuita. Plec dar imi iau si o umbrela si un fes in cap ca sa nu-mi mai fie frig.

Vantul batea destul de tare. Picaturile de apa te loveau cu brutalitate. Copacii se indoiau ca si un fir de ata. Norii strabateau cerul ca niste batalioane pregatite de lupta. Era un aer posomorat ,singuratic. O caut pe Verona in ascunzatoarea ei si ii spun sa ne luptam pe viata si pe moarte. Ea accepta se duse sa se imbrace si luam pozitiile de atac.



Saku pov:
Inca ma simt rau. Ma duc pana la baie sami dau cu putina apa pe fata. In hol vad un bilet. ,,Draga Saku, floarea mea de cires, airta-ma dar nu am putut rezista. Am observat ca de cand ai intalnit-o pe Verona mereu te paste un ghinion. Sunt sigur ca ea a pus un blestem asupra ta asa ca am decis sa o conving sa renunte la blestem altfel o voi omori. Imi pare rau ca nu pot fi langa tine. Semnat, Oro, iubitul tau." Ce??? Oro, de ce imi faci asta? Trebuie sa ma imbrac imediat si sa ma duc dupa el. Imediat am plecat. Corpul meu inca ma durea insa trebuia sa rezist. Sunt sigura ca s-a dus la ascunzatoarea ei. Acolo am voi duce si eu. Trebuie sa rezist. Insa nu mai puteam continua sa sar prin copaci cu chakra. Ma opresc putin. Folosesc o cantitate mica de chakra pentru a-mi mai reveni din puteri si pornesc din nou. Ajung in fata intrarii. Val-vartej intru printre cotloanele lungi. http://www.google.ro/imgres?q=poze+Sakura+ranita&hl=ro&sa=X&biw=1280&bih=830&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=a0Rl96vmGqy--M:&imgrefurl=https://sasu.forumgratuit.ro/t4563p15-legaturi-16&docid=NqX303iwaDrQ_M&imgurl=https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj193/otakucenter_com/naruto/sakura_haruno/sakura-sad.jpg&w=490&h=375&ei=WrVdUPmcJ46MswbCnYCIDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=189&vpy=537&dur=4167&hovh=196&hovw=257&tx=160&ty=141&sig=100970724471655136579&page=2&tbnh=147&tbnw=194&start=22&ndsp=30&ved=1t:429,r:24,s:22,i:219 Ii gasesc pe Oro si pe Verona luptandu-se pe viata si pe moarte in mijloc. Oro era putin ranit la mana dreapta, insa Verona era mult mai grav ranita. Oro se duce in atac frontal cu un kunai in mana in care pusese o cantitate de chakra. verona nu se mai putea misca si cazu in genunchi rezpirand greu. Dintr-o data in ochii ei aparu Sharinganul. Am inghetat si eu. Oro se opri. Era prins in genjutsu. Verona se ducea spre el, insa eu am alergat spre el, am lovit-o in spate pe Verona cu un shuriken si ea se retrase. Ii dau putin din chakra mea lui Oro si il trezesc.


Normal ca m-a certat ca eram acolo insa i-am explicat situatia si m-a inteles. Nu avea ce afce. Faptul era deja consumat. Eu m-am retras langa un perete si am cazut in genunchi. Tuseam cu sange. http://www.google.ro/imgres?q=poze+Sakura+ranita&hl=ro&sa=X&biw=1280&bih=830&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=B5nJAnRCeF_DhM:&imgrefurl=http://worldofnaruto.3xforum.ro/post/562/1/o_iubire_dintre_sakura_si_itachi/&docid=3V-mhAKKqjvSaM&imgurl=http://worldofnaruto.3xforum.ro/img/pics/worldofnaruto.3xforum.ro/ok_9568.jpg&w=507&h=583&ei=WrVdUPmcJ46MswbCnYCIDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=172&vpy=134&dur=2650&hovh=241&hovw=209&tx=75&ty=115&sig=100970724471655136579&page=1&tbnh=151&tbnw=112&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68 Oro ma vazu. I-am spus sa ma lase in pace sa nu se uite la mine si sa se concentreze pe Verona pentru a-i da mai repede lovitura finala. Verona venea cu amre viteza spre Oro. Insa el ,fiind mai rapid, o lovi primul iar ea cazu jos. Imi spuse sa nu mai uit, iar el ii infipse un kunai in inima. Din pamant a iesit un sicriu, la invocarea lui Oro, in care a fost bagat corpul Veronei. El veni apoi la mine. Ma intreba daca sunt bine si daca am patit ceva.




Nu i-am raspuns , insa i-am vindecat ranile cu chakra ce mi-a mai ramas. Mai aveam doar cat sa stau constienta dupa ce l-am vindecat. Corpul imi era amortit si nu mai simteam nimic. Temperatura imi revenise si incepeam sa stranut si sa tusesc. oro ma duse in brate pana acasa. Ploaia se oprise, norii disparusera si aparu din nou luna cea maiestuoasa. http://www.google.ro/imgres?q=luna&start=23&num=10&hl=ro&biw=1280&bih=830&tbm=isch&tbnid=ZdBIYcnDFaHw0M:&imgrefurl=http://www.adevarul.es/stiri/actualitate/luna-marte-s-au-apropiat-noaptea-trecuta-pamant&docid=SJHw87T3YshvXM&imgurl=http://mediaserver.adevarul.es/media/adevarul-es/images/2010/01/30/43837-0-luna_llena_meditacion.jpg&w=400&h=300&ei=prddUPPAF8uVswaNrYDgAg&zoom=1&iact=hc&vpx=976&vpy=176&dur=3032&hovh=194&hovw=259&tx=129&ty=126&sig=100970724471655136579&page=2&tbnh=148&tbnw=201&ndsp=25&ved=1t:429,r:19,s:23,i: . Ajungem acasa si Oro ma baga in pat. Ma culc apoi pana dimineata nu ma mai trezesc.



Oro pov:
In sfarsit a scapat de blestem acum eu sa ma duc sa-mi ingrijesc ranile. Mi le-a vindecat cat decat Saku insa nu a avut destula chakra. Cand eram in dreptul usii, soneria suna. Deschis , iar in prag apar.....





Sper ca va placut. Astept comentarii de la cat mai multi.
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 19:12

Hei, hei, hei !
In sfarsit te-ai gandit si tu sa pui next :) .
Frumos capitolul, imi pare bine ca subiectul Verona s-a incheiat [sper...].
'iar in prag apar..' cine? Am o teorie :) probabil Cristi si Eli :).
Haide cu nextul cat mai repede poti :).
Ja Ne !
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 20:00

Vreau sa va anunt ceva: Eu nu voi mai pune next pana nu voi primi 3 comentarii de la persoane diferite(in cazul asta inca doua). hmm...?!
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Noi 2012, 19:43

E GROZAV in love ! Imi place mult , indr-adevar rusinos , nu am mai trecut pe aici demult dar , am recupaerat cool . Si-mi place what?lol! enorm de mult ce am citit . E . . . minunat . Descri totul super , sentimentele , actiunea , personajele chiar si pe . . .Dumneazeu what?lol! . Fic-ul e genial , descrierea e geniala , sentimentele sunt geniale , personajele si actiunea sunt geniale , tu esti geniala we party !! Super , super, super , super nr1 . Abia astept continuarea si sa vad ce se mai intampla ike nervi! . Mor de curiozitate ingrijorat si tare ma mananca pielea sa aflu continuarea biciuitor . Astept nerabdatoare next ! Pa , kiss ! what?lol!
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Noi 2012, 22:10

Bun, inca un comm si veti avea next happy si Kumiko, nu cred ca sunt tocmai geniala, dar iti multumesc de comm kiss
Sus In jos
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 18:46

Super , super , super ! Imi place ideea . Super originala si bine dezvoltata . Descri bine , e ok . Grozav , sper sa aduci next cat mai repede ! Pupici , pa!
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Dec 2012, 16:31

Ei, ei , e.. dragii mei cititori, iertati-ma ca nu am mai intrat demult, dar am avut o gramada de teste, proiecte, teze etc. Intr-un cuvant:scoala. As vrea ca in acesta seara sa pun nextul, depinde de cat de somnoroasa voi fi. Deci, asteptati inca putin! ;;) kiss
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Dec 2012, 19:38

Ei bine, dragi cititori, exact cum v-am promis, ma tin de promisiune. App, acesta este ultimul capitol din acest sezon.Ce sa va mai zic decat : „lectura placuta!”

Capitolul 12-Batalia finala


Oro pov:
In sfarsit a scapat de blestem acum eu sa ma duc sa-mi ingrijesc ranile. Mi le-a vindecat cat decat Saku insa nu a avut destula chakra. Cand eram in dreptul usii, soneria suna. Deschid, iar in prag apar Eli si Cristi, impreuna cu tatal Sakurei... Am incurcat-o.... Daca o vede tatal ei in starea asta o sa faca un scandal... Totusi, hai sa vedem ce are de spus.
-Buna, Orochimaru!
-Buna ziua, domnule Popescu.
-Oro, cred ca a venit momentul sa iti explic o anumita situatie. Stiu ca ti se va parea ciudat, dar, vezi tu, Amalia nu este fiica mea naturala si nu o cheama Popescu Amalia, ci doar Sakura Harunoo. Parintii sai au fost ninja , dar au murit in razboi. O ruda mi-a adus-o sa am grija de ea si sa o cresc cum trebuie. Ea nu va trebui sa stie aceste lucruri. In regula?
-Desigur, dar eu stiam deja aceste lucruri. Insa ea chiar nu le stie, desi sunt intiparite in subconstientul sau.
Dupa ce am mai schimbat niste vorbe, tatal Sakurei a plecat, spunand ca este grabit. Cristi si Eli au ramas sa o vegheze pe Saku in timp ce eu am plecat sa fac niste cumparaturi.




Ma duc pe la supermarketuri, iau tot ce trebuie. O iau pe o scurtatura printre blocuri si ma trezesc cu o lovitura puternica in ceafa. Cad la pamant. Dintr-o data ma trezesc pe o patura alba, rece si pufoasa de zapada. Fulgii de nea cadeau usor, mangaindu-mi pielea alba , ca de sarpe. In departare oserv ceva rosu, ma aproprii din ce in ce mai mult si o observ pe floarea mea de cires zacand intr-o balta sangerie precum apusul marin. Imediat ma trezesc din vis in cruda realitate. Eram legat de maini si de picioare si nici nu ma puteam misca. Usor, cu un scar?ait asurzitor, se deschise o usa cred ca veche de 1000 de ani. Pe ea intrara doi baieti de aproximativ 16-17 ani, amandoi purtand bandanele satului Frunza. Unul cu ochi albastri si senini ce ascundeau un mare secret si celalalt cu ochi negri , putandu-se citind in ei puterea lui si mai ales, un trecut extrem de trist. Acestia de numeau Uzumaki Naruto si Sasuke Uchiha. Amandoi ninja extraordinari si foarte puternici atat din punct de vedere fizic cat si psihic. le
-Unde este Sakura? se repezi ca intotdeauna Naruto.
-Ce vrei de la ea?
-Daca nu vrei sa vorbesti, ne faci sa aplicam calea mai grea. Cred ca o cunosti prea bine ,nu, sensei? spuse Sasuke pe un ton superior.
-Nu stiu ce vreti de la ea, nu-mi pasa, dar nici ca veti afla ceva de la mine.







Saku pov:
Ce e cu acest sentiment? Simt ca ma sufoc. Nu mai pot respira. De parca sa-r intampla ceva de care nu stiu. De parca as fi conectata de ceva. Ma trezesc din aceasta stare de amortire, putin buimaca si incerc sa ma ridic din patutul meu moale si pufos. Cand treceam pe langa bucatarie il observ pe Cristi stand cu spatele la mina, iar Eli pregatea ceva de mancare. Ei discutau despre...mine? Tata nu e defapt tata? Ohm capul meu! Nu mai inteleg nimic din ceea ce se intampla...
-Eli, Cristi, despre ce tot vorbiti? Cum sa fie acest lucru adevarat?
-Lia, nu este nimic ce te poate interesa, stai linistita.
- De ce imi ascundeti adevarul? Unde este Oro?
-A plecat mai devreme la cumparaturi, dar trebuia sa se intoarca pana acum...





Fug si ma imbrac in cea mai mare viteza si ies pe usa val-vartej. Vantul adia. Norii, acoperamantul cerului de azur erau prezenti. Vremes nu era frumoasa, mai degraba mohorata. Stiam pe la ce supermarketuri se duce Oro de obicei, asa ca i-am luat usor urma. Pe o alee printre blocuri gasesc o sacosa aruncata pe jos, dar ce era curios era faptul ca totul era proaspat cumparat. In apropiere gasesc niste urma lasate de un corp tarat. Probabil Oro. Dintr-o data acestea dispar. Cred ca au fost niste ninja si l-au capturat. Sper ca sunt aproape de adevar.. O iau prin copaci si dau de niste stanci. Ating din greseala una dintre ele si ma trezesc intr-o camera foarte intunecata, luminata de o micuta lumanarica. O iau pe coridoare sfioasa. Dintr-o data aud niste voci. Era vocea lui Oro si a inca 2 alti baieti... Cine erau? Ajung langa usa si ma pun sa ascult. Stiu ca nu e frumos, dar e sanatos. Cei doi vroiau sa-l convinga pe Oro sa le zica unde sunt... Deci era din vina mea. Acest sentiment de vinovatie ma impinse direct in capcana celor doi. Imi concentrez chakra in picior si sparg usa. Oro ramase uimit. Cand ma uit mai atent...erau chiar... fostii mei colegi de echipa. Doua lacrimi razlete, de cristal imi apar pe obrajii mei rosii ca de bujor. Incepu sa ma doara capul ingrozitor si cad in genunchi. Oro, care era legat, rupse funiile cu care era legat si veni spre mine. Ii zic ca sunt bine, doar ca ma doare capul, atata tot. Ma ridic in picioare, chiar daca acest lucru imi lua mai multa energie decat de obicei. Naruto il tintu pe Orochimaru la pamant cu tehnica umbrelor, iar Sasuke veni sa ma atace. Ii spun sa stea putin, sa-mi explice situatia. Insa el a continuat atacul. Cred ca in aceasta batalie am folosit toate tehnicile invatate de la Oro. Sasuke nu se lasa nici el mai prejos deoarece si el a fost de asemenea invatacelul lui Oro inaintea mea si a avut mai mult timp sa si le perfectioneze. Intr-un moment de neatentie al lui Sasuke reusesc sa-l ademenesc intr-un genjutsu, reusind sa castig lupta. Totusi , aceasta imi luase mai multa chakra decat credeam. Desi am reusit sa-l inving pe maretul Uchiha Sasuke, n-am scapat nevatamata. Mana stanga imi era rupta, iar piciorul drept destul de grav ranit. Ii zic lui Naruto sa-l lase in pace pe Orochimaru, iar el, surprins, imi ceru explicatii referitoare la faptul ca sunt iubita acestui „raufacator” cum il numi el. Eu i-am spus ca Oro mi-a salvat viata de multe ori si pur si simplu, il plac. Naruto nu a acceptat aceste lucuri prea usor, insa s-a obisnuit repede. Dupa aceste explicatii, am cazut la pamant, inconstienta. Toata chakra era terminata. intr-un somn greu, fara vise...





Oro pov:
Oh, floarea mea de cires, cum am putut sa te lupti in locul meu? Desi am ramas placut surprins la progresele tale. O iau usor in brate, imi iau la revedere de la Naruto care incerca sa-l trezeasca pe Sasuke , apoi o iau prin copaci spre casa. Soarele apuse demult. Luna vegheaza peste lume din imparatia sa cereasca. Strajeii noptii ii usureaza munca. Copacii prvesteau ca se va intampla ceva minunat, namaivazut, neprevazut. Dar ce..nu se stie...inca.

Ajungem acasa, o las pe Saku in pat, apoi ma duc sa caut niste bandaje si medicamente pentru a o trata pe Saku. Ies putin in balcon sa iau putin aer si o lumina orbitoare apare. Era ca un vortex supradimensional, dar totusi altceva. Se forma usor, usor , din ce in ce mai incet. Intru in casa, o ingrijesc pe Saku, iar ea se trezi usor. Ii spun sa nu iasa in balcon. Iar ea intreba de ce dar nu i-am raspuns.Dupa o ora o iau pe Saku si ne ducem amandoi. Acel vortex micut, de marimea unei palme deveni acum destul de mare incat putea inghiti un elefant. Am incercat sa ma tin de ceva si sa o tin si pe Saku, dar mana imi aluneca si zburam amandoi prin acel vortex.


Sper ca v-a plakut. kiss La 3 comm-uri pun next a hug cool
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 21:37

Imi place! Ai evoluat foarte mult fata de primele capitole, ceea ce era de asteptat cu siguranta. Imi place cum descrii, imi place cum povestesti, per total, imi plac atat ficul, cat si modul tau de a scrie. Sa ma anunti cand vine nextul. Te pup. >:D<
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 21:40

Ma bucur ca iti place si fii sigura ca te voi anunta a hug
Sus In jos
Continut sponsorizat




O fata intre doua lumi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O fata intre doua lumi   O fata intre doua lumi - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O fata intre doua lumi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-