Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul Zanei  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul Zanei  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Blestemul Zanei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 13:56


Capitolul I




Lumea este un loc atat de blestemat , atat de chinuitor si plin de venin oriunde te-ai uita . Nu-mi place locul unde acele creaturi monstruoase care se numesc oameni traiesc . De cand ma stiu traiesc ascunsa aici intre acesti pereti vechi , murdari si plini de sangele celor care au indraznit sa patrunda . Acest loc este blestemat si s-a dovedit a fi locul meu de veci atunci cand imi va veni momentul .

Degeaba sunt o creatura a nopti , degeaba sunt o creatura creata de strabuni daca trebuie sa ma nasc , sa cresc , sa mor ca si un om . Eu sunt atat de singura si plina de durere incat cine indrazneste sa patrunda in acest loc este ucis . Imi urasc si detest toata viata si pe cea care mi-a dat nastere fiindca este doar vina ei ca sunt aici . Daca nu m-as fi nascut nu as fi trecut prin atatea lucruri ce ma ingrozesc
.
Lumea de afara este atat de cruda . Mie frica sa ies din aceasta camera , mie frica de ce pot vedea acolo . Desi sunt o creatura mortala si foarte puternica mie frica sa vad ceea ce este dincolo de usa ce ma tine inchisa aici in acest loc plin de mirosul mortii . Totusi prefer locul asta decat sa vad lumea acelor monstri care ne considera pe noi niste creaturi diaboloce si sataniste .

Imi este frica mereu cand vad cum un muritor incearca sa-mi fure inelul pe care il pazesc cu atat iubire si fericire . Poate nu m-am nascut ca si alte creaturi , dar chiar daca am fost creata din cele cinci elemente creatoarea mea mi-a dat si mie o inima . Ii sunt supusa creatarei mele care imi este si stapana . Pe langa faptul ca m-a creat si pe mine a m-ai creat si un inel foarte pretios .

Facut din sangele ei , din flacarile unui dragon apoi impodobit cu cinci pietre pretioase fiecare dintre ele avand puterea catui element . Acea femeie este puternica si cruda . Numele ei este Hinata Julieta Fiammanta Hyuga , este o vrajitoare rece si inzestrata cu toata puterea vrajitorilor antici . Ii place sa ucida si nu-i place deloc sa-si vad capodoperele create atinse de mana acelor oameni si din aceasta cauza m-a creat pe mine ca sa-i protejez inelul .

Numele meu este Sakura , sunt cat de cat inalta , am parul roz bombon desi nu stiu de ce fiindca Hinata uraste culoarea asta , ochii de un verde pur si am varta de 3495 de ani . Hinata este mult mai in varsta decat mine , dar arata de parca ar fi un copil inocent lipsit de pacate . Este malifica , diabolica si sadica , cine are ghinionul de a se confrunta cu ea este mort inca din acea clipa , ce tot spun acea clipa este si ultima .

Mie teama de ea , nu numai din cauza ca este puternica , dar si felul ei de a fi mi se pare infricosator . Din nefericire ea se hraneste cu aceasta teama pe care o am eu si restul lumii , se simte bine si in largul ei cand vede acele sentimente ciudate si periculoase in noi . Practic in asta s-a nascut in durere , teama , frica , agonie si ura . Le iubeste pe toate si le foloseste ca si hrana , ca si elemente de a-si potoli setea enorma de sange .

Niciodata nu am incercat sa creez in interiorul meu un sentiment de dispret pentru ea fiindca si-ar da seama si m-ar ucide fara sa se uite la mine . Desi sunt una dintre creatiile ei nu-i sunt deloc valoroasa . Mereu cand creaza creaturi le face sa aiba forma celor pe care le uraste ca sa-i nu-i para rau ca ne-a distrus . Eu de exemplu sunt o zana ce pot controla diferite creaturi , le pot vindeca de orice boli , dar le si pot blestema . Asta-i rolul meu in aceasta lume mizerabila , iar daca cineva va reusi sa fure inelul voi fi nevoita sa-l blestem .

O data din neatentie am lasat un muritor sa ia inelul si l-am blestemat la agonie si frica eterna . Dupa un timp s-a sinucis , iar inelul a reaparut unde ii era locul . Chiar daca sunt creata de ea strabuni considera asta o nastere si chiar daca traiesc mii de ani pot fi ucisa usor . Este atat de nedrept si totusi atat de incurcat de nu inteleg nimic . Uneori imi place sa traiesc in acest loc plin de moarte , durere , singuratate si sange .

Nu ma inteleg deloc si nici nu pot s-o fac , dar stiu un lucru atunci cand voi afla raspunsul la toate intrebarile mele in acel moment va fi sfarsitul vieti pentru mine . Toate creatiile Hinatei care sunt creaturi sunt lipsite de sentimente si nu le este frica de moarte , dar mie da si nu vreau ca aceste sentimente sa fie vreodata aflate fiindca atunci nu-i voi m-ai fi de niciun folos . Este atat de vicleana si sireata incat ma face mereu sa fiu cu ochii in patru .

Poate nu sunt chiar atat de speciala pentru ea , dar sunt speciala pentru mine . Inchid ochii si incep sa zbor prin camera , dar intr-un moment simt o vibratie si cad secerata la pamant . Simt doi oameni , doi barbati sunt puternici , curajosi si plin de umanitate . Ii vad cum se indreapta spre acest loc plin de pacate . Va rog nu veniti aici , nu ma faceti sa pacatuiesc si sa „ imbrac ” din nou acesti pereti cu sange proaspat .

Mie teama ca intotdeauna , iar acest lucru ma duce catre pierzanie ba din contra chiar mai rau ma duce catre pieire .




Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Joi 06 Sept 2012, 20:06, editata de 3 ori
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 16:04

Wow. Se pare ca sunt prima. In primul rand multumesc de invitatia la lectura si in al doi-lea rand: ce idee interesanta! Nu am mai vazut-o pana acum. Deci ce pot spune...spor la scris si la ideei. Si daca vrei anunta-ma in continuare. Te-am pupat kiss Bye, bye!
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 16:23

Hei,uite ca am ajuns si eu pe aici!
Ce sa spun?!
Chiar e interesant!
Te rog mult sa ma anunti cand pui nextu!
Te kiss si spor la scris
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 16:33

Heeeei ^.^
First , ma bucur enorm ca m-ai anuntat de acest fic interesant , a carei idee este destul de diferita din ce am vazut eu pana acum. yeah
Original, bravo! happy2
Sa ma anunti in continuare! puppy eyes
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 17:27

Hellow my dear,

deci am dat şi eu în clikc şi nu regret. Într-adevar este foarte drăguţ, ideea originală, iar descrierea nu lipseşte, însă întotdeauna este mei bine să condimentezi un fic cu multă originalitate, aspect şi multă multă descriere.

Sper că vei tasta nextul repede şi că mă vei anunţa.

Ale chan te ţucă dulce de tot kiss şi te a hug !
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Dum 02 Sept 2012, 11:57

CAPITOLUL II




Doi barbati se indreapta catre drumul pieiri lor . Mie teama ca intotdeauna , imi este frica sa ucid , dar trebuie acest inel este prea pretios pentru a fi lasat in mana unor oameni . Primul barbat era unul brunet cu ochii negri , iar celalalt era blond cu ochii albastri . Cand vreau sa ma ridic si sa-i astept pentru a intra si apoi sa-i ucid improscand sangele lor rosu pe toti pereti simt o prezenta stranie .

Era ea ! A venit acum cand trebuie sa protejez inelul ? De ce ar face asa ceva ,nu-i sta in caracter . Vad cum un val de lumina stralucitoare ce-ti orbea privirea apare in camera apoi dispare intr-o fractiune de secunda lasand sa se vada o femeie inalta cu parul mov spre negru , cu ochii lila si reci . Corpul sau de felina se apropie de mine si ma prinde de barbie privindu-ma atent si cu multa cruzime in ochi . Ma intreb ce are de gand sa faca m-ai ales acum .

Buzele ei pline se apropie de urechea mea si imi sopte cea ce m-a uimit . „ Lasa-i sa ia inelul , am planuri mari cu baieti astea . Sakura si tu faci parte din ele , vreau sa-i blestemi . Vreau sa le face acea frica din interiorul lor sa fie reala ” . Dupa ce termina isi indeparteaza buzele de urechea mea apoi imi pune degetul aratator pe buzele mele la fel de pline si il lasa incet pe buza inferioara . O m-ai privesc inca odata in ochii si teama ma cuprinde imediat . Stiam sigur ca daca voi gresi viata mea se va duce incet ca flacara unei lumanari .

Incepe sa rada si-mi ureaza noroc . Incepe incet sa dispara precum o fantasma lasand in urma un zambet diabolic . Trebuia sa fac ceea ca-mi cere nu am de ales , mie teama de ea si nu vreau sa mor . Imi intorc chipul catre usa cea mare din lemn de brad apoi cu pasi mici ma indrep catre mijlocul camerei . Acolo era locul unde tine-am inelul si-l feream de cei cel doreau . Multi nu stiu ce ascunde acest inel si ii doresc doar bijuteriile , dar mai bine ca nu stiu de puterea lui .

Puna mana pe locul unde este asezat si incep sa flutur din aripi , iar un praf magic inconjoara artefactul pretios al creatoarei mele absolute . Las o lacrima sa cada incet pe inel si acesta incepe sa straluceasca . Inelul va trebui sa aleaga un posesor dintre cei doi si acela trebuie blestemat . Trebuie sa ma ascund si sa citesc teama cea m-ai mare din interiorul alesului . Inchid incet ochii si incep sa dispar devenind invizibila . Incep sa ma inalt pana la tavan si in acele clipe usa se deschide lasand lumina si caldura desertului sa intre in camera .

Ochii lor se plimba prin camera pana barbatul cel blond rosteste un „ Sasuke ” incet si stins . Priveau amandoi uimiti inelul ce ascundea multe secrete dezastruoase . Brunetul incearca sa atinga inelul , dar in acel moment obiectul pretios incepe sa se ridice lasand in urma praful meu magic . Rostesc o micuta vraja apoi inelul incepe sa se invarta foarte repede dandu-mi de inteles ca deja incepe sa-si aleaga stapanul . Se opreste bruc si din unul se divizeaza in doua ceea ce ma surprins si pe mine si pe Ea .

Inseamna ca ne urmareste cu multa placere . Inelele se indreapta catre cei doi si fiecare se prinde de gatul stapanului sau . Cei doi incearca sa le scoata de pe gat , dar in zadar colirele pe care erau agatate inelele erau parca lipite de gatul lor . Ma las tot la fel de incet in jos si incep sa devin vizibila . La vederea mea cei doi barbati se sperie , iar eu incep sa le vorbesc .

-Felicitari domnilor , inelul va ales pe amandoi sa ii fiti stapani pana cand veti fi satuli de blestemul pe care il voi pune asupra voastra . Fie ca amandoi sa fiti blestemati la ceea ce va este teama cel mai mult . Sa va indragostiti nebuneste de prima femeie pe care o veti vedea in visul voastru si incet in fiecare zi sa le doriti , iar in momentul in care va veti da seama ca nu le puteti avea sa va omorati si inelul sa revina la stapanul lui de drept .
Dupa ce zic tot ceea ce trebuia
ochii mei incep sa sclipeasca , iar aripile sa se ridice fluturand praful meu de zana spre ei facandu-i sa dispara . I-am trimis la casele lor unde vor uita aceste zile in care voiau sa caute inelul . Totul va fi la fel pentru ei pana diseara . Urasc sa trimit oameni inapoi in trecut chiar daca sunt doar cateva zile . Ma intreb ce are de gand cu ei stapana ?

Nu stiu de ce , dar am un presentiment ciudat cum ca Hinata are planuri mult mai mari cu ei de cat imi pot imagina eu vreodata . La acest gand un fior rece si de teama ma cuprinde , oare ce are de gand sa faca lasand inelul in seama a doi straini muritori ? Nu stiu , dar am un presentiment ca in curand voi afla si nu-mi va placea deloc .
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Dum 02 Sept 2012, 12:01

prima dau edit

Edit:

Super!
Chiar imi place capitolu' asta!
E interesant!
Multumesc mult ca m-ai anuntat de next!
Te kiss si spor la scris!
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Dum 02 Sept 2012, 14:43

Hellow dear,

capitolul a fost fantastic, chiar captivant. Ce tare a fost faza cu Sakura, inelul şi cei doi bărbaţi. Presupun că unul din ei era Sasuke, corect?

Ei bine ştii cum se zice, oi trăi şi oi afla. Îţi mulţumesc din sufleţel că m-ai anunţat !

Ale chan te ţucă dulce kiss şi te a hug călduros !
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Dum 02 Sept 2012, 19:49

Helloo kiss
Mi-a placut cum s-a derulat actiunea si sper sa aflu cine sunt acesi misteriosi barbati. rock
Sasuke poate?! rusinos
Ei bine , asta vad in capitolul urmator .
Sper sa ma anunti ca de obicei. puppy eyes
Te kiss si a hug
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Lun 03 Sept 2012, 12:56

Hey dragilor , inca un comentariu sau doua si aduc nextul . Va pup !
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Lun 03 Sept 2012, 13:21

E super frumos, pune repede next-ul.Mai ap putin de lucrat la el.Adica fa mai mult suspans, nu uita ca prime impresie e importanta! good job
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Lun 03 Sept 2012, 18:36

Am adus nextul dupa cum am promis .
Sper din suflet sa va placa asa cum imi place mie .


CAPITOLUL III








Imi las corpul sa cad rapid pe podeua rece ca si gheata in timp ce-mi inchid ochii obositi de la atatea lucruri neintelese . Capul incepe incet , incet sa-mi provoace o durere ingrozitoare . Din cauza asta urasc eu sa trimit creaturile inapoi in trecut . Urasc migrenele , iar ale mele nu sunt unele obisnuite ci unele foarte durereoase . Practic daca cineva mi-ar infige un cutit in picior nu ar fi ceva neobisnuit fiindca la fel sunt si migrenele pe care le am .

Incerc sa ma ridic si simt cum ceva ma ajuta , este magia Hinatei . De la atata durere nici cu i-am simtit prezenta . Ii multumesc cu mult respect ca m-a ajutat , dar ea nu ma lasa sa termin si incepe sa bata din palme . Ma aplauda , dar de ce ? Imi spune ca am facut o treaba buna , iar cand va fi aproape de apus sa vin la ea deoarece vrea sa urmarim impreuna visul celor doi barbati . Am fost putin socata sa aud asta , dar sunt nevoita sa-i indeplinesc dorinta .

Dupa ce-i spun ca nu voi intarzia pronunta tare , apasat si rautacios ca asa spera apoi dispare precum flacara lumanari in bataia vantului . Ma indrept cu pasi „ bolnaviciosi ” spre peretele din fata mea cu mare greutate si imi sprijin mana de el . Era rece si patat inca de acel sange . Nu stiu cum se face , dar sangele celor morti in aceasta camera ramane la fel de proaspat si isi pastreaza acel miros dulceag . Nu sunt la fel ca si creatoarea mea , dar si eu iubesc putin mirosul de sange .

Chiar daca am trasaturile si forma unei zane am puteri si de vrajitoare , dar nu foarte mari ca sa nu se strice echilibrul lumii magice . Hinata mi-a dat o infatisare foarte frumoasa si ii sunt recunoscatoare pentru asta , dar mi-as fi dorit sa nu ma creeze . Ceea ce a adaugat diferit la mine Hinata fata de celelalte creaturi pe care le-a creat este un praf magic ce a fost creat din cele cinci elemente . Ea mi-a spus ca sunt speciala si perfecta pentru planul ei absolut genial si minunat .

Hinata imi este ca si o mama , doar ca nu mi-a dat nastere asa cum trebuie ci mi-a dat nastere puterea si praful celor cinci elemente si magia ei . Mi-ar fi placut sa am o mama adevarat si un tata , dar este imposibil pentru mine . Cine stie poate daca Hinata nu ma crea aveam o mica sansa de a ma naste si sincer nu mi-ar fi pasat ce as fi putut fi . Acum imi doresc fericire si sa nu aceste puteri , dar daca ma naste-am dupa catva timp as fi suferit din cauza cuiva si mi-as fi dorit sa fiu ceea ce sunt acum .

Ma intorc cu spatele la perete si ma sprijin usor de el , dar din cauza ca piciorul meu a alunecat am cazut lovindu-ma cu putere de podeaua plina si acum de sange . O durere imi cuprinde corpul si simt cum imi curge sange din crestetul capului . Pun mana acolo si ating cu doua degete lichidul rosiatic apoi il gust . Imi place gustul sangelui meu este atat de dulce . Sangele incepe sa curga tot mai mult , dar nu ma sperii sunt obisnuita cu asta mi se intampla des .

Incet sangele imi coloreaza parul meu bombon si se prelinge pe frunte apoi pe pleoape murdarindu-mi genele lungi si arcuite perfect . Se lasa in continuare pe obraz , pe gat si pe abdomen murdarindu-mi rochia mea roz care este argintie in zona pieptului . Pe langa faptul ca ma doare tot corpul o durere incepe sa-mi cuprinda si aripile . Sunt obisnuita cu aceste faze trecatoare care apar odata la patru ani .

Nu-mi prea place ca trebuie sa suport aceasta durere cumplita , dar asta patesti cand esti creata de cea mai periculoasa si sadica creatura din Univers . Tuturor creaturilor le este frica de ea pana si oamenilor care a studiat si a aflat despre ea si inzestrare ei cu puterea celor antici inca de la nastere . Acum vrajitori antici sunt doar niste simple creaturi inferioare ei si puteri sale . Nu cred ca voi apuca ziua in care sa o vad pe Hinata zambind dulce si inocent sau sa o vad ca iubeste pe cineva .

Sper sa ii m-ai fiu de folos fiindca nu vreau sa mor . Ea asa face mereu cand misiunea uneia dintre noi s-a terminat incepe sa ne ia incetul cu incetul fiecare particica de viata si putere din noi adaugandu-le apoi in sticlute mici pentru a le folosi sa creeze alte slujnice . Asase intampla cu noi creaturile create de ea suntem doar slujnicele ei ce ii indeplinim ordinul de a avea grija de obiectele sale pretioase si periculoase .


Multe din obiectele sale pe care le-a creat pot aduce Apocalipsa , dar putin stiu de asta .




Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Vin 07 Sept 2012, 14:46, editata de 1 ori
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Lun 03 Sept 2012, 19:39

PRIMAAA nr1 nr1 nr1
Ai fost umpiculet sadica cu faza cu sangele si asta imi place. well? awesome right?
Sper ca si data viitoare sa fie faze dinastea, deoarece le devorez.
Cum ti-am mai spus, descrierea ok, estetica aata grozav. yeah
Tot asa s-o tii si sa-mi dai PM in continuare.
Te kiss si a hug
Meli&Co
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Lun 03 Sept 2012, 20:14

E super!!! ;;) Dar nu prea mi-a placut faza cu sangele!Ce a fost aia? hmm..realy? Nu te supara, dar am o fobie pentru chestii de-astea!Mi-a placut mult, si descrierea e buna, dar ne trebuie mai mult suspans!Te pup si te rog sa ma anunti cand pui next-ul!
Cu drag, Ana_Maria_Girl

Fan ficul meu-https://sasu.forumgratuit.ro/t6999p15-o-dragoste-ascunsa-sasusaku?highlight=O+dragoste+ascunsa+++SasuSaku
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Mar 04 Sept 2012, 12:22

Mi de scuze pentru intarziere, dar timpul meu liber s-a limitat. Multumesc pentru anunt- cat despre fic am un singur cuvant de spus: SUPER. Deci ce s-o mai lungim spor la scris si ne vedem la next. Pana atunci te-am pupacit kiss Bye, Bye
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Mar 04 Sept 2012, 12:32

Mutumesc tuturor de comentari , inca unul si aduc continuarea . Va pup dulce de tot pe toti !
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Mar 04 Sept 2012, 20:30

Bunaa, imi cer scuze ca nu am trecut pe aici insa conexiunea de la internet a fost foarte, foarte proasta la bunici -_-". Anyway, cele trei capitole au fost foarte frumoase, inca de la primul capitol am fost curioasa ce se intampla mai departe, deobicei curiozitatea pune stapanire pe mine abea dupa ce citesc mai multe capitole lough. Soo, posteaza mai repede capitolul IV caci ai potential. Spor la scris si la idei :*.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Mier 05 Sept 2012, 15:09

Am adus nextul dupa cum v-am promis .


CAPITOLUL IV


Seara se lasa repede peste deserul fierbinte care incepea sa devina din ce in ce mai inghetat . Asa se intampla aici in desertul pustiu ziua este cald , iar noapte frigul te ingheata pana in maduva oaselor . Ma bucur mult ca eu nu simt frigul sau caldura pentru ca in asemenea momente de durere tot ce-mi trebuie este sa mi fie cald sau frig . Sangele cade in „ valuri ” in continuare cu mare viteza provocandu-mi stari de greata , voma si iluzii .

As vrea sa pot nega faptul ca vreau sa mai traiesc , dar nu pot iubesc prea mult viata si mie tare greu sa renunt la tot ce am visat pana acum . De cand am fost creata si pana acum nu am vazut niciodata ceea ce este dincolo de usile ce ma tin inchisa aici , dar dupa atat timp Hinata mi-a dat voie sa ies . Poate este din cauza ca vrea sa se amuze pe seama celor doi barbati si totusi pentru mine este un lucru minunat . Dupa atatia ani am sa vad in sfarsit lumea oamenilor .

Incantarea mea nu dureaza prea mult fiindca durerea pune din nou stapanire asupra trupului meu palid si blajin . Poate sunt eu zana cu puteri magice , dar cand imi privesti chipul sau mai bine zis tot trupul crezi ca sunt un vampir insetat de sangele dulceag ce curge prin vene si ii place sa auda cum inima il pompeaza mult mai repede din cauza frici ce te controleaza fara sa-ti dai seama . De multe ori frica m-a cuprins si pe mine facandu-si loc in fiecare crapatura din inima mea ce se va opri la porunca creatoarei sale .

Si parca cu cat ma gandesc mai multa la frica din mine cu atat creste durerea ce ma controleaza si nu vrea sa-mi dea drumul . Mereu am urat aceasta durere crancena ce vrea sa-mi controleze si exteriorul si interiorul . Ar trebui sa gasesc o solutie de a-mi reveni ca sa pot ajunge la timp la Hinata ca de nu voi muri inainte de-ai veni cheful . Imi este rusine cu teama asta , dar n-am ce face m-am nascut cu ea si sunt nevoita sa o tin dupa mine pentru vecie fiindca ea nu vrea sa se dezlipeasca din interiorul inimii mele .

Cred ca toate zanele sunt asa de inimoase , blande , dulci si sensibile sau poate ma insel si sunt si zane rele si crude . Ce tot fac ? Ar trebui sa incerc sa-mi revin in curand va fi apusul si eu tot plina de sange stau . Incerc sa ma ridic , dar nu pot asa ca-mi dau seama ca trebuie sa folosesc o micuta vraja ca sa-mi vindec asa zisa boala . Inchid ochii si despart putin buzele apoi imi ridic aripile si incep sa le flutur din ele cazand praful meu magic ce ma ajuta sa zbor , dar si sa ma vindec .

Rana mea din crestetul capului incepe sa se vindece repede , iar sangele disparand incet . Incerc din nou sa ma ridic si de aceasta data reusesc . Vad ca rochia mea este atat de murdara de sange incat trebuie sa ma schimb . M-ai flutur inca odata din aripi si de indata pe mine apare o rochie galbena foarte frumoasa si eleganta . Dupa ce termin cu acesta problema minora intind mainile spre usa si ea incepe sa se deschida incet lasand sa se vada cum apusul incepe sa apara .

Cum usa se deschide incep sa ma ridic de la sol iesind cu vitez si usa inchizandu-se dupa mine . Este prima oara cand zbor atat de liber , atat de plina de bucurie . N-am vazut niciodata drumul spre castelul Hinatei , dar parca ceva ma calauzeste . Chiar daca incepe sa devina frig nu-mi pasa sunt atat de fericita ca in sfarsit dupa atatia ani de singuratare si inchisa intr-o camera plina de mirosul mortii si al sangelui pot zbura in libertate .

Mi-as dori mult sa pot zbura pe unde doresc , dar nu pot sunt doar o creatie de-a ei si nu pot face altceva decat sa ma supun ordinelor si dorintelor sale . Imi este ca si o regina doar ca mai speciala si are control absolut asupra mea . Mereu am crezut ca n-o sa vad niciodata soarele sau noaptea , dar in sfarsit reusesc sa le vad pe amandoua . Chiar daca asta se intampla fiindca Hinata vrea sa o vad eu ma bucur nespus de mult .

Nu-mi pot imagina cum este dincolo de acest desert , dar cum am m-ai spus imi este teama sa vad lumea oamenilor . Imi este teama de ferocitatea lor , de viclenia si impuritate pe care o posed . Nu vreau sa vad ce fel de creaturi sunt , daca au inima sau nu . Adancita in gandurile mele imi dau seama destul de greu cand am ajuns la castelul Hinatei . Este imens si plini de gardieni feroce . Gardienii sai sunt dragoni mari si puternici ce ma privesc cu multa cruzime . Incep sa ma balbi si vreau sa le spun ca am venit la ordinul Hinatei , dar nu reusesc .

Ma uit la ei cu teama si vad cum imi fac loc ca sa trec . Cred ca Hinata i-a anuntat ca voi veni si sa ma lase trec . Ei bine asta-i acum trebuie sa vad visul celor doi barbati . Intru cu viteza in palat si raman surprinsa . Persoana care a venit sa ma intampine este insasi creatoarea .


Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Vin 07 Sept 2012, 14:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Mier 05 Sept 2012, 15:11

Hellow my darling ingerul nopti,

scuză-mă că nu am trecut cu comm-ul la celălalt capitol, însă oricum cele două capitole au fost absolut superbe. După părerea mea, stai destul de bine la punctul numit descriere şi pentru acest lucru te felicit !

Îţi mulţumesc din suflet că te-ai deranjat să mă anunţi şi sper să o faci şi încontinuare !

Ale chan te pupăceşte dulce de tot kiss şi te a hug din inimioară şi sufleţel !
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Joi 06 Sept 2012, 09:41

Scuze ca trec si eu numai acum , dar am fost prea obosita aseara ca sa mi las comm.
Sper sa ma ierti. puppy eyes
Acum , am numai cuvinte de lauda pentru capitolul acesta si din nou ne-ai lasat in suspans!!! nervi!
Creatoarea?!?!
Deabia astept sa vad cum se va descurca protagonista noastra. in love
PM data viitoare please. heh
Te kiss si a hug
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Joi 06 Sept 2012, 12:59

Buna, mi-a placut mult de tot!Ai facut si putin suspans, si actiunea nu este grabita!Ai descris bine, si te felicit!Anunta-ma cand pui next-ul!Spor la scris! kiss
Fan ficul meu:https://sasu.forumgratuit.ro/t6999-o-dragoste-ascunsa-sasusaku?highlight=O+dragoste+ascunsa+++SasuSaku
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Joi 06 Sept 2012, 19:23

Ma bucur ca ai adus urmatorul capitol atat de repede. Imi place mult modul in care descri si astept cu nerabdare sa vad continuarea acestei povesti. Ne vedem la next. Te-am pupat kiss . Bye, Bye
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Blestemul Zanei  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Vin 07 Sept 2012, 20:27

ingerul nopti a scris:
Am adus nextul dupa cum v-am promis .


CAPITOLUL IV
* Nu văd de ce să ai culoarea roşie. Poţi pune o altă culoare, de exemplu un roz.. :-?? Violet. Nu roşu. *

Seara se lasa repede peste deserul fierbinte * Aici trebuia să pui virgulă ( , ). * care incepea sa devina din ce in ce mai inghetat . Asa se intampla aici in desertul pustiu ziua este cald , iar noapte frigul te ingheata pana in maduva oaselor * Aici ai făcut repetiţie cu cuvântul " deşert " şi te repeţi cu ce ai zis în propoziţia precedentă. Puteăi să pui în loc de punct ( la precedenta ) viruglă ( , ) şi să spui aşa " aşa întâmplându-se în aceste zone pustii ". Şi nu mai era nevoie să scrii propoziţia asta. * . Ma bucur mult ca eu nu simt frigul sau caldura * Virgulă ( , ) * pentru ca in asemenea momente de durere tot ce-mi trebuie este sa mi * Să-mi se scrie cu cratimă, tu ai scris fără. Greşeală gramaticala. * fie cald sau frig . Sangele cade in „ valuri ” in continuare * Sună urăt " în ,, valuri ,, în continuare ". Nu trebuia acel. " în continuare ". * cu mare viteza provocandu-mi stari de greata , voma si iluzii .

As vrea sa pot nega faptul ca vreau sa mai traiesc , dar nu pot iubesc * " Nu pot iubesc " ? Poate " nu pot să iubesc. * prea mult viata si mie * " Mi-e ", nu "mie". Greşeală gramaticală. * tare greu sa renunt la tot ce am visat pana acum . De cand am fost creata si pana acum nu am vazut niciodata ceea ce este dincolo de usile ce ma tin inchisa aici , dar dupa atat timp Hinata mi-a dat voie sa ies . Poate este din cauza ca vrea sa se amuze pe seama celor doi barbati si totusi pentru mine este un lucru minunat . Dupa atatia ani am sa vad in sfarsit lumea oamenilor .

Incantarea mea nu dureaza prea mult fiindca durerea pune din nou stapanire asupra trupului meu palid si blajin . Poate sunt eu zana cu puteri magice , dar cand imi privesti chipul sau mai bine zis tot trupul crezi ca sunt un vampir * Virgulă. ( , ) * insetat de sangele dulceag ce curge prin vene si ii place sa auda cum inima il pompeaza mult mai repede din cauza frici ce te controleaza fara sa-ti dai seama . De multe ori frica m-a cuprins si pe mine * Virgulă (, ) * facandu-si loc in fiecare crapatura din inima mea * Virgulă. ( , ) * ce se va opri la porunca creatoarei sale . * Ai cam dat cu bâta în blată la sfârşitul paragrafului. Ai incurcat timpurile cu ultima parte. Era bine. Ai mai mare grijă, decide la ce timp vrei să scrii. Viitor sau prezent. *

Si parca cu cat ma gandesc mai multa la frica din mine * Virgulă ( ,) * cu atat creste durerea ce ma controleaza si nu vrea sa-mi dea drumul . Mereu am urat aceasta durere crancena * Virgulă. ( , ) * ce vrea sa-mi controleze si exteriorul si interiorul . Ar trebui sa gasesc o solutie de a-mi reveni ca sa pot ajunge la timp la Hinata * Virgulă. ( , ) * ca de nu voi muri inainte de-ai veni cheful . Imi este rusine cu teama asta , dar n-am ce face * Virgulă. ( , ) * m-am nascut cu ea si sunt nevoita sa o tin dupa mine pentru vecie* Virgulă. ( , ) * fiindca ea nu vrea sa se dezlipeasca din interiorul inimii mele .

Cred ca toate zanele sunt asa de inimoase , blande , dulci si sensibile sau poate ma insel si sunt si zane rele si crude . Ce tot fac ? Ar trebui sa incerc sa-mi revin * Virgulă. ( , ) * in curand va fi apusul si eu tot plina de sange stau . Incerc sa ma ridic , dar nu pot asa ca-mi dau seama ca trebuie sa folosesc o micuta vraja ca sa-mi vindec asa zisa boala . Inchid ochii si despart putin buzele apoi imi ridic aripile si incep sa le flutur * Virgulă ( , ) * din ele cazand praful meu magic ce ma ajuta sa zbor , dar si sa ma vindec .

Rana mea din crestetul capului incepe sa se vindece repede , iar sangele disparand * Nu trebuia " dispărând " pentru că se aude foarte urât şi greşit, şi chiar este. Trebuia " iar sângele începe să dispară încet. * incet . Incerc din nou sa ma ridic si de aceasta data reusesc . Vad ca rochia mea este atat de murdara de sange incat trebuie sa ma schimb . M-ai * Trebuia " mai" nu " m-ai ", deoarece " m-ai " este pronume iar aici în contextul tău nu este. * flutur inca odata din aripi si de indata pe mine apare o rochie galbena foarte frumoasa si eleganta . Dupa ce termin cu acesta problema minora intind mainile spre usa si ea incepe sa se deschida incet * Virgulă ( , ) * lasand sa se vada cum apusul incepe sa apara .

Cum usa se deschide incep sa ma ridic de la sol iesind cu vitez * " viteză " nu " vitez ". Ai mâncat ultima literă. * si usa inchizandu-se dupa mine . Este prima oara cand zbor atat de liber , atat de plina de bucurie . N-am vazut niciodata drumul spre castelul Hinatei , dar parca ceva ma calauzeste . Chiar daca incepe sa devina frig * Virgulă. ( , ) * nu-mi pasa * Virgulă ( , ) * sunt atat de fericita ca in sfarsit dupa atatia ani de singuratare si inchisa intr-o camera plina de mirosul mortii si al sangelui* Virgulă ( , ) * pot zbura in libertate .

Mi-as dori mult sa pot zbura pe unde doresc , dar nu pot sunt doar o creatie de-a ei si nu pot face altceva decat sa ma supun ordinelor si dorintelor sale . Imi este ca si o regina * Virgulă ( , ) * doar ca mai speciala si are control absolut asupra mea . Mereu am crezut ca n-o sa vad niciodata soarele sau noaptea , dar in sfarsit reusesc sa le vad pe amandoua . Chiar daca asta se intampla fiindca Hinata vrea sa o vad eu* Virgulă ( , ) * ma bucur nespus de mult .

Nu-mi pot imagina cum este dincolo de acest desert , dar cum am m-ai* Ţi-am făcut mai sus observaţie, nu este pronume aici este o altă parte de propoziţie. Greşeală gramaticala. * spus imi este teama sa vad lumea oamenilor . Imi este teama de ferocitatea lor , de viclenia si impuritate * " Impuritatea ", nu " impuritate". Ai mâncat din nou o literă. * pe care o posed . Nu vreau sa vad ce fel de creaturi sunt , daca au inima sau nu . Adancita in gandurile mele imi dau seama destul de greu cand am ajuns la castelul Hinatei . Este imens si plini de gardieni feroce .* Propoziţia e pur şi simplu seacă ! Nu ai descriere nimic, descrii mai rău ca un copil de clasa a 5-a. Pune mai multe detalii despre castel, cum este creat, din ce, dacă are geamuri sau nu, teminiti sau orice altceva. Nu atât de sec. * Gardienii sai sunt dragoni mari si puternici ce ma privesc cu multa cruzime . Incep sa ma balbi si vreau sa le spun ca am venit la ordinul Hinatei , dar nu reusesc .

Ma uit la ei cu teama si vad cum imi fac loc ca sa trec . Cred ca Hinata i-a anuntat ca voi veni si sa ma lase trec . Ei bine asta-i acum trebuie sa vad visul celor doi barbati . Intru cu viteza in palat si raman surprinsa . Persoana care a venit sa ma intampine este insasi creatoarea .

Îmi cer scuze. O sa revin cu un edit. Mii de scuze dar nu mai pot sta, am o problemă de familie. Iertare.

Edit ora 2:17 am. Am revenit asa cum ti-am promis. Din pacate continui critica de pe laptop si nu am diacritice. Iertare.

Idee: Este una foarte originala dupa parerea mea. Imi place la nebunie povestea Sakurei si comportamentul total opus al Hinatei fata din anime. Asta inseamna originalitate.

Titlu: Imi place, foarte mult. Aer un iz de mister si de ceva din categoria supranaturalului. Felicitari pentru alegerea acestui titlu ce se potriveste de minune cu ideea.

Descriere: Asta nu e punctul tau forte. Nu ai deloc descriere in sensul de a da contur spatiului in care se petrec actiunile. Cum faci asta ? Prin substantive si adjective. Descrii ce e in camera, o masa, un fotoliu, covorul, tapetul si tot ce tine de aura acelei camere. Descrierea sentimentala este hmm si hm.. Este intre desi se poate mult mai bine daca te concentrezi. + ai grija la timpul verbelor pe care le folosesti.

Dialog: Pfoo e perfect, nu ai deloc. Nu am ce comenta.

Estetica: Mi-ar placea daca este centrat. Acum mai nou s-a adaugat alineatul ( il gasesti la index ) iar eu una nu am sa scriu centrat. Deci preferabil ar fii ca data viitoare sa te vad cu alineat si un font special. Nu lasa fontul forumului, pune tu altul si fa aspectul tot mai placut.

Actiune: Nu e total grabita desi pe la capitolul 2- 3 o cam trageai de coada, asa ca ai grija .

Greseli de tastare/ ortografie : sunt toate enumerate mai sus. Ai grija cu virgulele caci nu pui deloc si trebuie. De ce ? Citeste propozitia aia ce nu contine virgula cu voce tare fara oprire. Virgula se foloseste ca pauza. Pe viitor ai grija.

Atat am mai avut de adaugat. Mult noroc in continuare cu ficul , tinete-l de el.


Ultima editare efectuata de catre Ema Guillotine in Sam 08 Sept 2012, 02:30, editata de 1 ori
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Vin 07 Sept 2012, 20:39

Edit :- j Ingerule,ti-am citit ficul e super tare cand pui next-ul ??:O3
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19Dum 09 Sept 2012, 12:56

CAPITOLUL V




Ma uit uimita la ea in timp ce aceasta imi face cu mana sa o urmez . Pasi nostri nu se auzeau de loc pe holurile intunecate si pusti , singurul lucru care se auzea era doar fosnetul pe care o scotea rochia neagra de printesa a Hinatei . Are un gust extraordinar de bun cand vine vorba despre a arata bine , nu este una dintre obsesiile ei , dar nu-i place sa fie neingrijita .

Privirea ei rece alerga prin toate partile holului lung si fara de sfarsit ale acestui castel intunecat si plin de misterele celor antici . Hinata iubeste sa tina totul intr-o aura de mister m-ai ales sa o faca si intunecata . Pasii ei se opresc brusc eu facand la fel in timp ce ea pocneste din degete si usa gigantica si veche din fata noastra se deschide lasandu-se sa se vada laboratorul ei .

Patrundem cu pasi mari in camera in acelasi timp usa inchizandu-se in urma noastra . Raman uimita de ce vad . Pe un raft erau atatea sticlute pline de cenusa celor de care ea nu a m-ai avut nevoie . Un fior de teama ma cuprinse si parca nu ma m-ai puteam misca . Privirea ei rece si dura se indreapta spre mine si-mi spune sa ma linistesc fiindca nu mi-a venit timpul sa mor inca .

O intreb de ce m-a chemat aici , dar ea nu-mi raspunde si-mi face semn din degete sa ma asez pe unul dintre scaunele de langa ea . Fac dupa cum imi zice si ma asez pe unul dintre scaune in acelasi timp cu ea . Apusul dispare incet lasand ca intunericul sa-si faca loc , iar in fata noastra apar doua bule magice . Lumina devine din ce in ce mai slaba si bulele incep sa formeze imagini .

In bula din fata mea il arata pe barbatul cel brunet , iar in bula din fata stapanei pe cel blond . Vocea ei incepe sa rasune in camera lasand un ecou puternic . Imi spunea ca cei doi sunt foarte speciali pentru amandoua si ne vor oferi un destin nou . Imi m-ai spune ca pe cel din fata mea il cheama Sasuke Uchiha si pe cel din fata ei Naruto Uzumaki .

O intreb ce legatura au toate astea cu mine , iar ea cu un zambet rece si palid imi spune ca voi afla in curand . Dintr-un moment in altu intunericul pune stapanire peste castel intunecand si camera unde ne aflam noi , sigurele lucruri care nu au fost inghitite de intuneric sunt bulele . Incet incep sa se formeze niste imagini ciudate .

Cred ca sunt visele celor doi . Visul incepe atat de ciudat si straniu si de frica imi indrept chipul catre Hinata si desi era intuneric privirea ei serioasa se putea vedea foarte clar . Imi indrept privirea inapoi spre bula mea si se pare ca fata din visul lui , trebuie sa apara . Mai intai au fost imagini neclare ce deveneau mai vizibile in fiecare secunda .

Toate formele fetei , trasaturi , absolut tot au devenit dintr-o data clare si am ramas uimita cand am vazut cine era fata din visul lui . Eram eu intr-o rochie de printesa , cu aripi mult mai frumoase si gratioase si cu o privire calda si inocenta . Ma intorc repede spre bula stapanei si vad ca fata din visul blondului era chiar ea . Era imbracata intr-o rochie lunga rosie , eleganta , cu o privire calda si dulce si in acel timp ea se apropie incet de el soptindu-i un „ asteapta-ma ” .

Ma ridic repede de pe scaun si o intreb ce se petrece , dar nu-mi raspunde asa ca o m-ai intreb inca odata si mare greseala am facut fiindca privirea ei rece si cruda s-a indreptat spre mine . Imi cer scuze si ma asez din nou pe scaun si acelasi timp bulele se sparg facand un lac pe podeua rece . O aud cum bate din palme si lumanarile se aprind facand lumina in aceasta camera sinistra .

Imi spune ca acestea doi sunt importanti pentru ea deoarece , inimile lor sunt pline de magie . O intreb la ce se refera , iar ea imi raspunde ca fiecare dintre noi trebuie sa-i scoata din piept inima celui pe care a visat-o . M-ai spune ca daca o sa aibe inimile lor va putea crea un artefact foarte puternic si pretios , un inel mult mai puternic .

Raman socata cand aud ce zice , dar n-am cum sa ma impotrivesc este pana la urma creatoare mea si trebuie sa ma supun . Imi indrep privirea trista spre unele dintre ferestrele palatului si vad ca luna este pe cer , dar nu straluceste ci sta ascunsa printre nori , de parca si ei ii este teama sa intalneasca privirea rece , dura , cruda si sadica a Hinatei . Oare draga luna aceasta este adevarata Hinata Julieta Fiammanta Hyuga sau in interiorul ei exista una si mai intunecata ?

Stiu ca am facut capitolul praf .


Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Dum 09 Sept 2012, 17:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Blestemul Zanei  Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  I_icon19

Sus In jos
 

Blestemul Zanei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-