Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Blestemul Zanei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 13:27

Uau!E super!Mi-a placut!Te rog eu dulce, sa nu faca asta Sakura, sa nu-i scoata inima lui Sasuke! sad
Astept next-ul si sper sa ma anunti si pe mine!
Te pwp si spor la scris!
Ficul meu:https://sasu.forumgratuit.ro/t6999-o-dragoste-ascunsa-sasusaku?highlight=O+dragoste+ascunsa+++SasuSaku


Blestemul Zanei  - Pagina 2 33
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 15:55

Sunt absolut sigura ca Sakura nu o sa faca asta.
Mersi de anunt si sper sa-mi trimiti PM in continuare
Imi place deci next , next , next!
Te kiss si a hug calduroos
Meli&Co


Blestemul Zanei  - Pagina 2 107upsi
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 02:58

Hellow my girl ingerul nopti,

îţi mulţumesc extrem de mult că m-ai anunţat. Deci, acest capitol a fost într-adevăr superb. Nu mi-a plăcut faptul cu inimile fetelor. Adica daca i-o scoate pe cea a Hinatei pe mine chiar nu mă deranjează, dar Sakura ?

Ei bine este ideea ta, deci spor la tastat şi te rog din tot sufleţelul să mă anunşi în continuare.

Ale chan te ţucă dulce de tot kiss şi te a hug călduros, din inimioară !

P.S.: Scuză-mă că am întârziat atât cu acest comm-ent, însă, computerul meu numai acum s-a decis să o ia pe arătură, de aceea am intrat de pe telefonul meu pe forum.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 14:07

Din nou printre ultimele- si ma mandresc cu asta! Pe cine incerc sa pacalesc, urasc sa inatzi. Eh, anyway- vreau sa iti spun ca ai un fic super tare si imi place mult ca pui multa descriere. Auzi tu, ce femeie meschina, sa o puna pe biata fata sa i-l omoare pe Sasu- nesimtire totala...in rest ce pot sa zic: spor la scris si ideei. Ne vedem la next. Pana atunci A.J. te pupaceste kiss . Bye, Bye


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 17:40

Foerte frumos!
Multumesc ca mai anuntat si scuze ca am venit asa tarziu!


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 19:47

Dupa atatea secole aduc si eu nextul , ce sa-mi faci . Sper sa va placa kiss .




CAPITOLUL VI






Au trecut doua zile de la acel eveniment ce avea de gand sa-mi schimbe cat de cat viata . Ea chiar avea de gand sa mergem impreuna in lumea oamenilor pentru a le scoate inima celor doi . Lacrimi curg pe chipul meu obosit , nu pot continua sa ma gandesc ca voi ajunge o criminala , nu vreau sa omor un om atat de perfect . Nu-mi pot imagina cum va fi atunci cand ii voi atinge inima cu degetele mele firave si apoi sa-i strang inima intr-un pum si s-o smulg cu mare cruzime .

Imi amintesc acei ochi negri si plin de seriozitate , stiu bine ca sunt nevoita sa pacatuiesc impotriva dorintei mele , dar trebuie sa trec prin aceasta lupta puternica impotriva mea . Trebuie sa trec prin acest ” foc ” ca sa pot trai in continuare . Nu-mi pot imagina ca sunt pentru prima oara in viata mea iubita , dar acest lucru datorita magiei pe care am primit-o sub forma de blestem nu un dar .

In aceasta ma simt un gunoi , o carpa ce este folosita pentru cele mai mizerabile treburi . De ce eu ? De ce a trebuit sa fiu eu cea aleasa , nu putea altcineva ? Clar sunt blestemat si imi doresc atat de mult sa nu mai treiesc , sa mi se opreasca respiratia , sa-mi fie scoasa inima si calcata in picioare . Sunt doar o creatura mizerabila si buna de nimic , de absolut nimic .

Eu nu stiu ce inseamna cu adevarat viata , eu nu stiu nimic din ceea ce trebuie sa faci in viata , eu nu stiu nimic . Cand vreau sa-mi continui lista de critici deodata acele usi bleastemate sunt deschise lasand ca aerul curat si pur sa intre in locul asta ce miroase a moarte . In fata mea se afla Hinata cu un zambet cat se poate de malesic si crud . Ma aplec , dar nu sunt lasata de catre ea care imi spune ca trebuie sa o urmez .

Mie teama de ceea ce vrea , nu vreau sa stiu , te rog ucide-ma , nu ma lasa sa traiesc la gandul ca voi savarsi un pacat . Te rog nu e de ajuns ca deja sufar ca trebuie sa-mi folosesc puterea pentru a ma face iubita , nu vreau sa fiu iubita asa , nu vreau , NU VREAU . Degeaba ma consum , nimeni nu-mi poate intelege durerea din interiorul meu . Adancita in gandurile mele fara sens pentru toti , simt cum sunt atinsa de o mana delicata pe obraz .

Ma uit la Hinata care imi spune sa fiu pregatita , dar nici nu termina bine ca simt cum ma lovesc de ceva dur la cap provocandu-mi o durere crancena . Ma uit in jur si vad o camera destul de ciudata , nici macar nu stiu ce sunt lucrurile ce se afla in jurul meu . O privesc pe stapana , si dorinta nespusa imi este indeplinita .

-Asta e locul unde vom sta pana la actul final . Intelege Sakura toate aceste lucruri fac parte din scenariul meu , si tu , si Sasuke , si Naruto si restul oamenilor face-ti parte din el asa ca trebuie sa va supuneti vointei mele .

Imi aplec capul in semn ca am inteles , iar in clipa urmatoare o vad cum paraseste aceasta camera care se pare ca va fi a mea . Pereti sunt de un mov puternic si sadic , iar eu inconjurate de fel si fel de lucruri . Incerc sa ma ridic , dar o fac greu si dureros simtind si acum cum sangele imi curge fara sa se forteze macar sa inceteze sa imi paraseasca corpul palid si plin de amaciunile vieti .

Simt cum lacrimile imi curg , iar pe chipul palid si fara de semnele anilor ce au trecut si inca trec pe langa mine , fara sa se uite ca lovesc in inima o biata creatura plina de suferinte . Sunt cel mai mare nimic din Univers , prefer sa plang decat sa fac ceva , sa ma gandesc la o solutie . Ce tot spun , nu pot face nimic , nu pot gasi o solutie , sunt prea slaba pentru a face asa ceva .

Ce greu e sa fi un nimic , sa fi o creatura mai mult nefolositoare . Ma asez incet pe acel obiect numit pat gol si rece lasand ca genele sa se contopeasca . Nu vreau sa vina ziua de maine , nu vreau , maine o sa incep sa-mi construiesc drumul catre pacat . Ce lume , cata ura si cruzime , pana si aici simt mirosul de sange proaspat cum curge pe pereti ce ma inconjoara .



Blestemul Zanei  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 21:14

Imi place mult ideea ta, este foarte originala! Sunt curioasa dacă sakura îl va ucide pe Sasuke . Te rog sa mă anunti când pui nextul! (: happy


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 17:16

Vreau next-ul!!!!!!!Anunta-ma si pe mn cand il pui si hai mai repejor!!!!!!Te pwp dulce!kiss


Blestemul Zanei  - Pagina 2 33


Ultima editare efectuata de catre Anne Howard in Joi 11 Iul 2013, 17:15, editata de 1 ori
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 16:26

Am ajuns si eu aici, bineinteles cu o mica intarziere
dar, na! Pai ce pot sa spun, e frumos ca incerci sa pui cat mai multa
descriere, dar eu abea astept sa vad si ceva actiune.
Te rog sa am anunti cand pui urmatorul capitol- sunt foarte
curiosa sa vad ce se intampla in continuare. Pana la urmatorul capitol
A.J. te pupaceste kiss dulce de tot. Bye, Bye.


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
Asta Mik Tzofoolita
Academy Student
Academy Student
Asta Mik Tzofoolita

Sex : feminin Localizare Localizare : in locul in care nimeni nu ma poate gasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 1

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Dec 2012, 11:55

Foarte Frumoasa Povestea !Tine'o tot asa . kiss
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 17:57

Capitolul VII


Asta e ziua pe care o urasc , ziua in care am sa-l intalnesc pe el . O sa-i vad chipul , ochii si o sa-i aud inima cum ii bate . Imi este frica sa-i vad privirea dulce si totusi rece , imi este frica , prea frica . Oare de ce sunt inconjurata doar de aceasta teama de nedescri ? Va rog sa-mi raspunda cineva ca nu m-ai suport , nu m-ai vreau sa m-ai traiesc cu teama si ura in suflet . Va rog ajutati-ma !

Vreau sa mor , vreau sa scap de chinuri , de durere si de nesiguranta , vreau dar nu pot , e prea mult pentru mine si nu pot face fata . Oricat de mult m-as plage nu rezolv nimic , dar inima mea refuza sa creada asta , dar mintea mea nu . Ma ridic incet si cu teama din pat , iar talpile mele fac un contact cu podeaua calda datorita soarelui . Ma indrept catre baie unde dau cu ochii de oglinda , din pacate .

Aratam groaznic , ba din contra , eram fidoasa . Of , trebuie sa ma aranjez cat de cat , pana la urma azi il intalnesc pe el . Inchid ochii , iar aripile mele isi fac aparitia presarand asupra mea praf de zana . Parul imi era prins frumos intr-un coc frumos , iar hainele erau si ele dragute . O pereche de blugi sfasiati , un top mov si o gheaca de blugi , iar in picioare o pereche de bascheti .

Pot spune ca imi place , dar nu suficient de mult . Linistea ce predomina camera este distrusa de catre Hinata care intra destul de linistita si totusi nervoasa . Imi mut privirea obosita catre ea dand de privirea sa rece si dura si seducatoare . Ma intreaba daca sunt pregatita , dar cand sa prununt de abia primul cuvand ma trezesc in fata unei cladiri mari pe care scria „Universitate „ .

O intreb pe Hina ce este o Universitate , dar ea in schimb imi punea mana pe cap in timp ce spune o micuta vraja . Dupa ce termina imi sopteste ca acum am toate cunostintele de care am nevoie . O privesc putin uimita , dar imi trece repede indata cel vad pe el , pe Sasuke .
Zambesc timid cand privirea lui da de a mea . Ochii sai negri imi acapareaza intreaga atentie pana cand simt palma Hinatei dupa ceafa mea .

Imi indrept privirea catre ea destul de speriata , dar nu patesc nimic , ba din contra o vad cum rade de privirele pe care brunetul le daruieste mie . E prima oara cand o vad cu adevarat fericita . Ii raspund cu un zambet micut si dulce in timp ce privirea ei este furata de catre un tanar bine facut care striga dupa Sasuke , probabil acesta esta Naruto .

Isi intoarce privirea spre mine si imi spune ca e timpul sa devenim cuceritoare . Ne indreptam spre cei doi baieti care par total indiferenti si totusi atrasi de noi . Chicotim incet fara ca baieti sa ne auda . Il privesc atent si dau de colierul ce tine inelul , ma iubeste fiindca este vrajit atata tot , nimic mai mult . Nu las ca tristetea sa mi se vada pe chip si incep sa-i salut pe baieti . Acestia se uita la noi si ne raspund cu un „ buna „ dulce . Ne prezentam , ei facand la fel in timp ce ne facem ochi dulci .

Baieti sincer sunt foarte draguti si amabili deoarece ne-au invitat sa vedem campusul si Universitatea , spunandu-ne ca sunt profesori aici . Brunetul este o persoana vorbareata si zambitoare pe cand Naruto este mai tacut si putin rece fiind mai greu de abordat . Sunt total opusi , dar prieteni adevarati .

Sunt curioasa sa vad ce o sa se intample de acum incolo , oare totul va fi greu sau usor ? Oare toate aceste lucruri vor decurge repede sau incet ? Pai daca nu stie nimeni raspunsul ramane sa-l aflu .




Blestemul Zanei  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Dec 2012, 14:11

Vreau next-ul!!!!Pana acum nu am mai vazut un fic in care Hinata sa fie asa de rea!Anunta-ma te rog la next!!!!Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Blestemul Zanei  - Pagina 2 33
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Lun 31 Dec 2012, 16:40

Si eu am aceeasi intrebare: "Ce o sa se intample in
continuare". A fost un capitol interesant, asa ca nu uita ca
astept continuarea. Spor la scris si ideei.
Pana la urmatoarea reintalnire A.J. te pupaceste kiss dulce de tot.
Bye, Bye!


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
yuisakurako123
Academy Student
Academy Student
yuisakurako123

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Peste tot si nicaieri
acebook acebook : Gina Dixi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,muzica si animeurile
Stare de spirit Stare de spirit : sarita de pe fix :p

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 14:01

**Your Crazy** fanficul tau este foarte interesant,este un pic sumbru,are si o descriere super si vad ca-ti plac foarte mult vampirii happy


                                                                      Blestemul Zanei  - Pagina 2 4236


                     
       Nu sunt perfecta si nici nu vreau sa fiu!!!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Blestemul Zanei  - Pagina 2 Asss10Blestemul Zanei  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Mai 2013, 09:45

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 16:34

Fan fic SasuSaku redeschis la cererea autoarei. Spor la scris.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 16:50

R∆IN esti tare , multumesc foarte mult ca mi-ai redeschis ficul .
Ei bine se pare ca am revenit . Sper sa va placa acest capitol .




Capitolul VIII

   Au trecut mai bine de trei saptamani de cand ma aflu in lumea oamenilor . Am crezut ca totul va fi bine , dar m-am inselat , totul a decurs groaznic din cauza inelului care i-a ranit pe cei doi barbati . Se pare ca inelul nu a vrut sa-i asculte porunca Hinatei si blestemul meu pe care l-am aruncat asupra celor doi . Eu si cu ea incercam sa ne dam seama de ce se intampla , iar faptul ca Hina este panicata ma sperie , niciodata nu am vazut-o in halul asta .

   Se uita la mine cu ochii plini de ura si nervozitate , dar nu era nervoasa pe mine , era nervoasa pe faptul ca nu stia ce se intampla cu ceea ce ea a creat .O intreb daca a gasit o solutie , iar aceasta imi zambeste melancolic si da din cap in semn ca da . O intreb care este solutia , dar pare ca nu vrea sa-mi raspunda si tot ce-mi spune este sa stau calma in casa pana va veni ea . Dau din cap in semn ca am inteles si plec in camera mea .
Timp de 30 de minute o astept si tot nu m-ai vine , ma intreb daca a det de necaz , of ce tot spun este vorba de Hinata nu de mine . Cu mintea adancita in cautarea de critici pentru mine nu aud cand Hinata tranteste usa camerei mele . Dupa ce observa ca nu sunt atent primesc o palma de aveam sa o tin minte toata viata .Imi cer scuze pentru tot si o intreb daca a gasit o solutie , dar ea da din cap in semn ca nu si totusi imi spune ca stie din ce cauza baieti nu sunt prizonieri in blestemul meu .

  O intreb cauza , iar aceasta imi spune ca inelul are personalitate proprie , dar ceea cei cu adevarat ciudat este faptul ca ea a avut mereu grija ca acest lucru sa nu se intample cu niciun obiect magic pe care ea le-a creat . O intreb daca are idee despre cum a capatat constiinta proprie , iar aceasta imi raspunde : toate astea sunt din cauza unui strabun . Cand o aud raman masca , este imposibil ca un strabun sa faca un asemea lucru , ei au murit de mult timp , iar puterile lor au fost risipite pe Pamant .

  Ii spun ca mi se pare imposibil , dar aceasta imi spune ca a creat inelul din inima unui strabun ucis de catre tatal ei . Se pare ca Hinata chiar este un monstru infiorator si totusi nu-mi vine sa cred ceea ce tocmai a spus .

-Se pare ca strabunul ma vrea moarta , iar singura cale prin care pot fi ucisa este ca un obiect magic de al meu sa se contopeasca cu trupul si constiinta unui muritor , fiindca doar atunci trupul meu poate fi penetrat si inima mea smulsa .

  Ma uit la ea si tot ce vad este acelasi chip lipsit de expresie , oare nu ii este frica ? Ahhhhh ,  ce uituca sunt , trebuie sa mentionez ca blestemul meu a avut efect doar cateva zile ca sa ne pacaleasca pe noi doua , dar de la un timp toate acele lucruri minunate pe care le-am vazut la Sasu sau preschimbat in lucruri groaznice spre deosebire de Naruto care acesta este la fel , oare la el n-are efect ?

   O intreb pe Hinata de Naruto si de efectele negative ale inelului asupra lui si aceasta imi spune ca inelul nu poate schimba inima lui Naruto fiindca aceasta era deja plina de ura si intuneric , iar in acel moment ochii lui Hina se lumina deodata si imi spune ca inelul nu are absolut deloc efect asupra lui Naruto ceea ce inseamna ca el este in siguranta . Si tot nu inteleg nimic , dar Hinata imi spune mai explicit ca inelul poate controla doar persoane pline de iubire si bunatate exact ca Sasu , dar se pare ca nu are efect asupra lui Naruto din cauza ca el are deja acele caracteristici intunecate pe care inelul le introduce in inima celor plini de lumina .

   Acum inteleg , deci singurul care este cu adevarat in pericol este Sasu , ma intreb ce o sa se intample cu el , oare inelul o sa-l puna sa o ucida pe Hinata ? Of , cate intrebari si 0 raspunsuri . Simt ca nu m-ai pot suporta , ca o sa inebunesc din cauza acestei situatii , in momentul de fata imi doresc sa nu ma fi creat Hinata , era mai bine daca nu eram , oricum nu sunt de niciun folos , mai mult incurc decat sa ajut .
Stai asa , daca Hinata este atat de puternica de ce nu ii sacrifica si nu le ia inima din piept si de ce are nevoie de mine pentru asta ? Cred ca este ceva la mijloc si imi este un pic teama sa aflu , mai ales cand stiu cat de mult ii place lui Hinata sa sacrifice oameni si creaturi magice .









Daca este prea scurt capitolul sa-mi spuneti si voi avea grija ca data viitoare sa fie mai lung .


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 17:18

Iarta-ma!!! Am uitat sa dau edit-ul! sad 
Dar cum ai postat next-ulo sa-mi las parerea acolo si despre capitolul trecut...


Blestemul Zanei  - Pagina 2 33


Ultima editare efectuata de catre Anne Howard in Mier 17 Iul 2013, 17:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 17:35

Pai, ce pot sa spun, decat ca ma bucur ca iti continui ficul.
A fost frumos, dar m-as bucura daca ai scrie un pic mai mult data viitoare.
Scrisul, chiar a fost mare, dar nu m-a deranjat.
Chiar sunt curiosa sa vad ce se intampla in continuare
si mai ales, sa aflu daca Hinata chiar va fi ucisa.
So, astept urmatorul capitol.kiss 


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 19:05

Wow stai sa vad daca am inteles. Hinata e mai puternica decat sakura. e rea, malefica si sadica, are o groaza de putere, iar saku e o zano-vrajitoare-creatura ce pazaste un inel ce e din inima unui strabun ce o vrea pe hin moarta, si inelul are proprie constiinta, naruto e rau iar sasuke e bun dar devine rau. Sunt singura care m-am pierdut pe aici :))) ? :))) Glumeam. Am inteles ideea si chiar ma captiveaza faptul ca totul e exact opusul a ceea ce am citit pana acum. Nu credeam ca se poate, dar ficul asta e mai tare ca ideea ca sasuke e vorbaret. :)) Ai o imaginatie grozava si sunt extrem de curioasa cum se va desfasura in continuare actiunea, caci am observat ca aici chiar nu pot sa anticipez ceea ce se va intampla cum fac de obicei :)) trimite-mi pm cand pui next-ul caci sunt deja fana :) itasaku te in love 


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
yuisakurako123
Academy Student
Academy Student
yuisakurako123

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Peste tot si nicaieri
acebook acebook : Gina Dixi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,muzica si animeurile
Stare de spirit Stare de spirit : sarita de pe fix :p

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 09:59

Mi-a placut:;;): Ma bucur ca te-ai hotarat sa-ti continui ficul!Abia astept sa vad ce se mai intampla!
Mersi ca m-ai anuntat ! Sper s-o faci in continuare!Te kiss  si spor la scris!a hug 


                                                                      Blestemul Zanei  - Pagina 2 4236


                     
       Nu sunt perfecta si nici nu vreau sa fiu!!!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 10:09

Buna!
Ma bucur ca ti-ai redeschis fic-ul! Mi-a placut foarte mult capitolul, a avut o lungime buna, dar asta nu inseamna ca nu poti sa-l faci mai lung! Oricum, devine foarte imteresant. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Spor la scris! Kiss! kiss


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 11:35

Buna deci iti afor ficul . Nu am mai intalnit un fic in cate Hinata sa fie o creatura malefica , iar Sakura o zana blestemata . Deci si faza cu Naruto m-a lasat masca. De ce are inima plina de ura ? Ce are de ascuns Hinata ? Sasuke are o inima buna ? Putin ciudat ai un fic cam opus la ce am citit pana acum . Imi place , te rog sa nu te lasi si sa il continui pana la final , mie chiar imi place . Sper ca incontinoare sa scri ficuri si mai frumoase . Nu te voi critica sau sa iti zic ceva rau caci nu meriti , decat de bine . Astept next si sa ma anunti te rog foarte mult .


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Blestemul Zanei  - Pagina 2 Dlrcp4
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 22:28

Nu-mi vine sa cred ce fic am gasit. Ce zic eu fic ? e o mina de aur. Cum de ti-a venit o asemenea idee sunt curioasa sa aflu, dar curiosii mor repede, so adu next si gata curiozitatea.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Iul 2013, 15:42

Capitolul IX




        Inca sunt tensionata din cauza acestui incident enervant , nu m-ai pot sa m-ai rezist mult , imi vine sa distrug tot ce-mi iese in cale , de ce trebuia ca eu sa fiu cea care trebuie sa partice la aceasta misiune enervanta . Toata actiunea asta din ultimul timp imi devoreaza calmul si incet si pe mine . Ma ridic de pe scaunul pe care ma aflam acum si ma incalt , apoi ies afara din casa , m-am saturat de casa asta , mi s-a acrit de locul asta . Merg nervoasa pe strada si incerc sa nu ma lovec de cineva , dar nu reusesc fiindca ma lovesc de un barbat , de ce nu ma mira , sunt cea mai mare impiedicata din lume .Cand sa ma ridic si sa-mi cer scuze raman socata , barbatul de care ma lovisem era chiar Sasuke .

         Il salut politicos si ii ofer un zambet cald , dar acesta se uita urat la mine si ma apuca de brat dandu-ma la o parte din calea lui . E ciudat , se comporta de parca ar fi furios pe mine . Fug dupa el ca sa-mi cer scuze si sa-l intreb ce s-a intamplat de este suparat , dar acesta ma intreaba cu ura care este treaba mea si de unde-l cunosc . Nu se poate , el m-a uitat si nici inelul nu m-ai este la gatul sau , se pare ca s-a unit cu el si asta nu este deloc de bine , imi este teama . Ma retrag incet si incep sa fug repede spre casa pentru ai povesti Hinatei , nu vreau ca ea sa pateasca ceva , desi este un monstru ceva din mine nu vrea ca ea sa moara . Cand ajung in fata casei intru cu violenta si incep sa o strig pe Hinata care se afla pe canapeau din sufragerie impreuna cu... Naruto ?

         Il salut si-l dupa aceea il intreb ce cauta aici , el raspunzandu-mi ca vrea sa vorbeasca ceva urgent cu mine si cu Hinata . Ma asez pe canapeau din fata lor si-l intreb ce s-a intamplat , dar in locul lui imi raspunde Hinata . Imi spune ca si el a simtit ca ceva ciudat se intampla cu Sasuke de cand am aparut noi si raspunsul pe care l-a gasit este magia . Ii spun Hinatei ca l-am vazut pe Sasuke si ca acesta nu m-a recunoscut , iar Naruto m-a aprobat spunandu-mi ca abia si pe el il m-ai cunoaste . Din greseala ma uit la gatul lui Naruto si-l intreb unde este inelul , iar acesta putin furios imi spune ca a disparut de cand Sasu a inceput sa se conporte ciudat . Incep sa rad putin fortat si totusi vinovat apoi imi cer scuze , dar acesta spune ca nu este vina mea , uitandu-se urat la Hinata si ea la el .

Cei doi chiar se potrivesc , sunt la fel de rai . Ii intreb ce vom face , iar Hinata propune sa-l ucidem si sa-i ia inima ceea ce l-a enervat pe Naruto incepand sa tipe la ea spunandu-i ca ea ar trebui sa fie cea care trebuie sa moara ca oricum a facut numai lucruri rele . L-a auzul acestor cuvinte Hina a incup sa tipe la Naruto si invers . Dap , cei doi chiar se potrivesc . Le spun sa inceteze si sa incepem sa ne gandim la o solutie fiindca niciunul dintre ei nu trebuie sa moara , iar cei doi certareti ma aproba . Naruto se uita la mine si spune rautacios ca trebuie ca Hinata sa aibe un as in maneca fiindca nu-i atat de incompetenta incat sa plece la drum fara un plan de revolzare a unei probleme de eroare , iar in acel moment fata Hinatei deveni rosie si incepe sa-si dea ochii peste cap spunand ca exista o solutie .

       O intreb ce fel de solutie si mi se raspunde tot cu o intrebare , cica daca am cumva sentimente romantice pentru Sasuke , iar eu dau din cap in semn de „ nu ” . Aceasta spune ca trebuie sa fie o persoana de care Sasuke este indragostit si tot acea persoana sa fie si ea indragostita de el si ca aceasta trebuie sa-i dae sa bea sangele ei la rasarit si apus de soare . Il intreb pe Naruto daca Sasu a fost indragostit de o persoana si ea de el , iar acesta imi spune ca au fost multe fete in viata lui , dar cea fost intre ele si el nu se poate numi iubire . Oftez si ii intreb ce vom face , iar acea intrebare am sa o regret toata viata mea fiindca o sclipire incepe sa se vada in ochii celor doi spunandu-mi ca eu sunt solutia . Ii intreb de ce cred ei asta , dar nu primesc niciun raspus .

      Observ cum Naruto respira usurat si-l intreb ce are , iar acesta spune ca se bucura ca nu este el in locul lui Sasu , pentru ca el nu ar fi in stare sa iubeasca pe cineva sau invers . Ce gandire neagra si pesimista are despre el , iar cireasa de pe tort a fost cand Hinata a spus sa nu zica niciodata „ nu ” zambind strengar , ceea ce ne-a lasat muti pe amandoi . Naruto a inceput sa o intrebe ce vrea sa spuna si daca are de gand sa arunce asupra lui o vraja ceea ce a suparat-o pe Hina fiindca i-a zis ca ea nu foloseste magia pe toate nimicurile si in plus vrajile de dragoste nu tin mai mult de cateva zile fiindca la luna plina vraja se spulbera . Ea chiar este minunata , o perfectionista , ea poate face orice datorita puterii pe care o are , sunt uimita ca poate rezista cu toata cantitatea de putere pe care o are in trupul sau . Din cate stiu eu nici strabunii nu puteau rezista cu o asemenea cantitate de putere magica , multi dintre ei au murit la varste fragede .

        Ma ridic de pe canapea si plec in camera mea cu speranta de a face putina ordine in ganduri , simt ca nu m-ai pot rezista mult timp in halul asta , devin m-ai obosota in fiecare zi . Imi este teama ca nu voi putea reusi , simt ca nu pot sa ma indragostesc de Sasuke sau sa-l fac sa se indragosteasca de mine si in halul in care este acum . Deschid usa camerei mele si dupa ce intru o inchid si alunec incet pe podea stragandu-mi picioarele la piept si mainile mi le asez pe cap infigandu-mi incet degetele in parul meu roz . Incep sa plang , simt ca nu m-ai fac fata , nu m-ai suport situatia in care ma aflu , sunt doar o creatura slaba , atata tot . De furie imi infig unghiile in cap pana simt un lichid cald alunecandu-mi printre degete si firele de par ajugand pe ograz in dreptul gurii deoarece il obresc rapid cu limba introducandu-l in gura . Imi place gustul si mirosul de sange . Imi este dor de locul acela blestemat , locul unde stateam in fiecare zi si inspiram aerul „ poluat ” de mirosul dulceag si totusi dezgustator al sangelui . Ma lovesc incet si apoi cu putere cu capul de usa facandu-mi ranile din cap si mai mari si lasand sa curga cat mai mult sange , imi este dor de o camera plina de acest lichid , imi este dor , vreau inapoi .

       Incep sa ma tarasc pana la pat , dar nu reusesc , o durere incepe sa-mi strabata corpul pana ma face sa scuip sange, iar am parte de acele dureri infioratoare . Lacrimi cad pe chipul meu dandu-mi seama ca trebuie sa rezist , nu pentru mine , pentru Sasuke , el merita sa traiasca asa ca nu pot renunta . Ma fortez sa ma ridic de pe podea si merg la baie pentru a-mi curata ranile , pentru a face o baie . Dupa toata astea ma imbrac repede cu un tricou rosu , o pereche de blugi negri , imi iau o vesta tot neagra si o pereche de bascheti si ei la fel , negri . De data asta nu m-ai ies pe usa , ci s-ar de la fereastra , trebuie sa rezolv problema asta singura , fara ca Hinata asa stie momentan , trebuie . Vin spre tine dragul meu Sasuke , doar asteapta-ma , te voi salva de moarte .  



Sper sa va placa , desi nu e prea reusit .


Blestemul Zanei  - Pagina 2 Nsk6





Ultima editare efectuata de catre **Your crazy** in Mier 17 Iul 2013, 16:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Blestemul Zanei  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Zanei    Blestemul Zanei  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Blestemul Zanei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-