Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noaptea de Haloween - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noaptea de Haloween - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Noaptea de Haloween

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mar 25 Sept 2012, 22:12

Pika, Temari are dreptate... ori pui next ori te bantuim!Ce zici, Temari?


Music is my life!

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Incz
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 00:02

Genious !!!!!! LOveeee u and you're fic! DEciiii fa u fapta bunaa pt noi fanii tai ( mai ales eu fana nr 1:X:X:X: biciuitor ) si aduuuuneee repejorr nextuuuul ..Sport la scris k insiratie ai destulaaaa si poate te induri si ma anunti si pe mne:d:*kiss*:* ..te pupicesteeeeee dedde!:*


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 07:28

Hey!! Ce tare a fost ! mi-a placut la nebunie si vreau sa vad ce se intampla mai departe . Acum vreau next-ul repede .


Noaptea de Haloween - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Larisse
Academy Student
Academy Student
Larisse

Sex : feminin Localizare Localizare : Oriunde
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 11:18

Salut. Am trecut si eu pe aici si prin urmare nu am cuvinte :D. Ficul tau este super si astept continuarea. Sper sa ma anunti si pe mine. Te pupa Larisse :*
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 17:23

Hey baby !
Nu imi vine sa cred ca nu am vazut acest capitol pana acum.
Fir-ar .
Asa, ce pot sa spun.
Esti o fata foarte ingenioasa.
Imi place cum ai descris seara de bal.
Cine o fi mascatul ??
Itachi?Sasuke?
Cred ca cineva din Akatsuki....
Spor la scris si la idei multe baby !


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Noaptea de Haloween - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 08:52

Va anunt ca, continuarea o voi pune saptamana viitoare :D. Pana atunci astept comentarii
Va pupa PiKaCiU :X


Noaptea de Haloween - Pagina 2 92316026

Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 20:36


iNAINTE TE IUBEAM DATORITA FICULUI TAU, DAR ACUM? Nu! Cum adica saptamanaviitoare? Fix acum in cel mai culminnt moment? Esti rea?



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Noaptea de Haloween - Pagina 2 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Sept 2012, 11:37

Sorry Temari dar sunt in examene :D. O sa incerc sa-l pun cat mai repede si sa nu te dezamagesc :X


Noaptea de Haloween - Pagina 2 92316026

Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Sept 2012, 16:15

Invata la examene sa iei 10 si apoi sa pui un next de nota 20 !
;)


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Noaptea de Haloween - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Sept 2012, 22:14

Titlul – Coincide cu textul, este potrivit si mi se pare interesant. Chiar m-a facut curioasa. O mica greseala la titlu, varianta corecta este “Halloween”.

Ideea – Mi-am imaginat ca o sa fie ceva nou inainte sa citesc, partea cu Halloween-ul este o premiera, cel putin pentru mine. Ai inceput bine, insa vreau sa mai adaugi si alte idei la fel de originale, asta te va ajuta sa mentii, chiar sa cresti, curiozitatea si interesul cititorului.

Descrierea – Lipseste, te-ai centrat mult pe naratiune, iar acest lucru a adus la eclipsarea descrierii, chiar eliminarea ei. Era perfect daca faceai opusul si gaseam multa descriere sentimentala. Nu ai evidentiat sentimentele personajelor, pe care trebuie sa le expui, sa le dezvolti cat de mult poti, genul asta de descriere este cel mai important intr-un fic. Aveai multe pasaje in care puteai descrie, mai ales cand l-ai introdus pe Sasuke, ca o amintire a Sakurei, atunci se declansau multe sentimente, mai ales dorinta si faptul ca exista o posibilitate ca el sa fie Anonimul.

Dialogul – Incearca sa il reduci, mai mult de jumatate din capitol este compus din dialog. Puteai scapa usor de unele replici, introducandu-le in naratiune.

Actiunea – Este grabita, asta se intampla datorita lipsei descrierii. Ai adus intamplarile foarte repede, inca din primul capitol, care trebuia sa fie un fel de introducere a protagonistei, unde ne aratai sentimentele, viata ei. De la al doilea, puteai incepe cu naratiunea, dar intr-un mod lent, nu grabit.

Estetica – Nu imi place cum arata. Vreau sa numerotezi capitolele, sa le pui titlu. Sa lasi spatii intre paragrafe de cinci-opt randuri si intre paragraf si replica.

Greseli de ortografie/tastare
– Am gasit greseli, insa le poti corecta rapid printr-un edit. Ai probleme cu virgulele, lipsesc din fraze, ceea ce poate schimba modul in care percepe, cu cel pe care ar trebui sa il perceapa cititorul. Reciteste incet capitolul dupa ce il termini de scris, fii atenta la intonatie, asa o sa iti dai seama unde este nevoie de virgula. Am gasit “parka” si “draqu”, sa nu mai gasesc “k” sau “q” in loc de “c”.

zombie –> zombii

Haloween –> Halloween

trezinduse –> trezindu-se

nustiu –> nu stiu

parka –> parca

defapt –> de fapt

sa.. vi –> sa… vii

draqu –> dracu

nul –> unul

ca n –> ca in


Atat am avut de spus, daca mai ai vreo nelamurire, imi poti spune printr-un mp. Sper sa-ti fie de ajutor, eu abia astept sa ne aduci urmatorul capitol. Anunta-ma si pe mine. Mult succes in continuare! a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 11:15

Pe bune?m-ai facut sa plang Noaptea de Haloween - Pagina 2 896861Saptamana viitoare?ne-ai mai lasat si in suspans...nu stiu cum o sa rezist atat timp
Fara sa stiu ce se intampla...
Noaptea de Haloween - Pagina 2 468521...nu-s o persoana daia rabdatoare beby...doar ca sa stii.. Noaptea de Haloween - Pagina 2 334366999
Sii....imi poti da macar un indiciu cu ce se intampla?....ofofof ale naibii de examene...aceasi problema o am si eu..adica dabea am inceput scoala si ne da vreo 5-6 pagini de invatat ca luni dam testare... Noaptea de Haloween - Pagina 2 138742
Asept next-ul cu mare mare mare mare mare foarte mare nerabdare sper sa ma anunti,te pwp dulce si spor la scris si la idei


Noaptea de Haloween - Pagina 2 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 21:54

Te inteleg... Si pe noi ne bombardeaza cu tot felul de examene si teste...
Dupa cum am mai spus... I LOVE YOUR FIC!!!! E super.... Deja imi imaginez cine ar putea fi... Sper sa aduci nextul cat mai curand si sa iei 10 laexamene ca daca nu , te pap! Deci ai grija!
Poop!


Noaptea de Haloween - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 17:33

Pikaaaaaa tu vrei sa ne dam cap in cap? Il pui sau vine Sow si te baga intr-un joc de al lui :>: (relatii happy2)


Music is my life!

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Incz
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 19:33

Hey.....
Am cam uitat de ficul acesta !Rusine sa-mi fie! Dap.....sti la ce ma gandesc acum!
La faptul ca TU NU ADUCI NEXT-UL ALA ODATA!Adica .....nu te supara pe mine!
Sunt atat de curioasa! Imi vine sa sparg ceva!Nu...si mai rau !
Asa ca ...haide cu next-ul ala!Vrei sa ne suparam!
Sper ca nu vrei!
Ceaoooo
Ps:Sper ca nu te-am speriat ! :)))))))) Sa ma anunti si pe mine cand aduci next-ul!
Pupici! :*


1
Sus In jos
Silvia.™
Academy Student
Academy Student
Silvia.™

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe sezlong la soare
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : K pop ,Rap
Stare de spirit Stare de spirit : So Happy...

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:57

ut. Am trecut si eu pe aici si prin urmare nu am cuvinte :D. Ficul tau este super si astept continuarea. Sper sa ma anunti si pe mine. Te pupa Larisse


Silvia.


Noaptea de Haloween - Pagina 2 Anigifpio
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:59

Haleluia !!! Am reusit in sfarsit sa aduc nextul la rugamintile disperate ale unei colege (nu dau nume). Si bineinteles, pentru voi, fanii mei :X.
Sper sa va placa si noul capitol si sa primesc comentarii care sa imi faca ziua asta dementa putin mai fericita :D. Spor la citit !!!

Capitolul 4
-Ce??!
Nu se poate asa ceva. Sunt sigura ca visez. Dupa atata timp...dupa atatea nopti nedormite si lacrimi amare dorinta mea s-a implinit. Dar nu vreau sa se fi implinti asa !!! Sunt mai mult ca sigura ca visez si cand ma voi trezi voi fi tot in camera mea mica si intunecoasa. Iarasi singura, cu perna uda tinuta strans in brate.
Cel ce sta in fata mea, calm, de parca nimic nu s-ar intampla este...este...
-Sakura, ce s-a intamplat? sunt intrerupta de Naruto care a venit in fuga sa vada ce se intampla.
Brusc,ochii lui albastrii si calzi au devenit mari si infricosati. Si-a incordat pumnul. Sunt sigura ca in inima lui, ca si in a mea se da o lupta groaznica. Ura combinata cu durere.
Am simtit cum lacrimile incep sa apara in colturile ochilor. Mi-am muscat buza ca sa nu fac o scena, nu in fata lui...picaturi rosiatice mi s-au dus pe gat in jos.
De ce? De ce acum !! De ce asa... Speram ca nu se va intampla asta desi am auzit-o pe Tsunade vorbind despre aceasta zi...
-C...ce... m-am balbait incercand sa formez o propozitie dar fara succes
El si-a intors privirea de la Naruto la mine cu aceiasi privire rece ca acum 3 ani.
Am vrut sa fug. Sa ma fac mica si sa dispar dar corpul imi paralizase complet. Tremuram din toate incheieturile privindu-l.
Am tipat,sau mai bine spus am tipat in gand in momentul in care un cadavru s-a prabusit la cativa metri de mine, intr-o balta de lichid vital.
Mi-am facut o zgarietura in palma cu unghiile incercand sa ma trezesc din acest cosmar dar nu s-a intamplat nimic...stateam tot acolo, in fata lui.
Deci nu este un vis. In fata mea se dadea un adevarat razboi intre Konoha si Akatsuki.
Mi-am cuprins corpul cu bratele tremurande lasand capul in jos si cufundandu-ma in neputinta.
Ce se va intampla cu Konoha? Ce se va intampla cu mine? Mi-am intors capul catre Naruto facandu-l sa inteleaga adevarul. Eram sigura ca Konoha va pierde si parea ca si el crede la fel. Sasuke ne tradase...
Am tras aer in piept si m-am incruntat. Nu imi vine sa cred ca am putut sa vorbesc:
-De ce faci asta? Konoha e satul tau natal, toti iti suntem prieteni ! Ce e cu tine??! am tipat nervoasa
Naruto s-a uitat la mine uimit. Sasuke m-a luat de incheietura mainii spunandu-mi:
-Fac ceea ce am vrut sa fac de mult iar tu ma vei ajuta fie ca vrei fie ca nu !
Am ramas cu gura cascata. Mi-am incordat toti muschii si am inghitit in sec. Nu se poate ! Are de gand sa ma ia cu el? Chiar crede ca Naruto il va lasa? Se pare ca i-a cam scazut inteligenta. Sau...
-Nu voi merge nicaieri cu tine ! i-am spus
Nu cred ca mi-am ales prea bine cuvintele. Sasuke e siret, nu cred ca voi scapa asa de usor.
I-a chemat pe 3 oameni a caror nume nu le-am putut retine si le-a spus ca e timpul sa place, Akatsuki isi va face treaba si fara ei.
Am simtit o intepatura in bratul drept dupa care nu am mai auzit decat tipatul lui Naruto in timp ce inchideam ochii nemaistind ce se intampla in jurul meu.
M-am trezit intr-o incapere mica si intunecata. Am stat cateva secunde sa imi revin din ameteala si m-am ridicat incercand sa fug dar ceva m-a tras inapoi. Eram legata de un stalp de maini si de talie cu lanturi acoperite de chakra.
-Unde sunt? am gandit cu voce tare
Niciun raspuns. Am cazut la pamant izbucnind in lacrimi. Inima mea se destrama bucatica cu bucaica transformandu-se in praf si evaporandu-se. De ce mi se intampla asta? Nu am facut nimic rau !
Am ridicat prvirea auzind cativa pasi si un scartait de usa.
-Of, chiar esti draguta ! mi-a spus o voce feminina. Persoana s-a apropiat intr-atat incat sa reusesc sa ii vad chipul.
O roscata cu parul lung si ochi roz inchis statea in fata mea imbracata intr-o tinuta provocatoare. Mi-a luat barbia intre degetele ei fine examinandu-mi fiecare trasatura a fetei.
-Ce ochi frumosi ai ! mi-a spus cu voce suava
M-am incruntat intr-un fel in care ei i s-a parut caraghios. Chiar nu inteleg ce legatura au ochii mei cu motivul entru care am fost adusa aici!
-Ah da, am uitat sa ma prezint. Eu sunt Saiury iar tu esti...
-Nu asta e important... i-am rasuns cu jumatate de gura
-Probabil ca vrei sa aflii de ce esti aici... mi-a spus plimbandu-se de colo colo prin camera
Nu inteleg cum de pot fi asa de calma. Parca nu sunt eu. Oare mi-au dat ceva calmante?
Saiury a continuat:
-Vezi tu, noi avem nevoie de medici care sa-i vindece pe raniti si sa ne ajute la alte treburi, imediat ce am aflat ca esti eleva uneia dintre cei 3 Sanini, si anume Tsunade,ne-am hotarat sa te aducem imediat aici !
Acum am priceput ! Vor sa ma foloseasca si cand vor termina cu mine ma vor arunca ca pe o carpa jegoasa. Nu o sa las ca asta sa se intample !
Inainte sa pot spune ceva, roscata mi-a luat-o inainte.
-Probabil ca nu iti convine dar va trebui sa faci cum iti spunem altfel... S-a oprit zambind malefic continuand: Stiu unde sta mama ta
Nu se poate. Ma ameninta?! O are pe mama?
Am lasat capul in jos murmuand printre dinti un ''Bine''
-Sora mea, Karin, va veni sa te ia, cineva te asteapta cu nerabdrae. Mi-a spus inchizand usa in urma ei cu acelasi scartait enervant.
Tot ce pot sa fac este sa ma calmez si sa astept ca Naruto si ceilalti sa afle unde sunt si sa vina sa ma elibereze. Pana atunci va trebui sa joc dupa regulile lor. Totul se va sfarsi cu bine pana la urma...
Dupa cateva minute o fata asemanatoare roscatei de mai devreme a venit sa ma ia. Sa ma duca...cine stie unde. M-a dezlegat tinandu-mi mainile la spate si ''tarandu-ma'' dupa ea. Se vedea de la o posta ca era foarte nervoasa. Dar oare de ce?
Am intrat intr-o camera putin mai lumita. La biroul din fata mea statea cu spatele o persoana pe care nu am utut sa o vad prea bine din cauza luminii slabe.
-Am adus-o ! a spus Karin
-Foarte bine, poti pleca ! a spus persoana
As recunoaste vocea asta oriunde. Sasuke.
-Planul tau va esua, Naruto ma va gasi ! am strigat exasperata
El s-a ridicat de la birou zambind si apropiindu-se de mine din ce in ce mai mult. Ce are de gand?

Ok. So...am terminat si cu capitolul 4 :D. Stiu, nu e foarte original (cel putin asa cred) si probabil ca e nitel cam plictisitor dar...atat am putut face... Va asigur insa ca in urmatoarele capitole va fi o super super super actiune !!! Nu cred ca veti reusi sa lasati moseul din mana :)) Sper totusi ca va placut si capitolul 4 (macar putin puppy eyes ). Astept comentarii. Va pupa PikAcIu :X

Saiury-https://2img.net/h/i1012.photobucket.com/albums/af250/greenotter69/Hot-Anime-Girl-psd34584.png


Noaptea de Haloween - Pagina 2 92316026

Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 21:12

Numai pot, numai pot...
1)Eram sigura 99,9 % ca este Sasuke... aveam o banuiala din primele randuri pe care le-am citit si s-a aprobat...
2) You, Pikachiu.... stii ce minte am si eu... nu vrei doar sa am o "parere proasta" despre Sasuke....
3) Ce ii va face Sasuke? Daca se atinge numai de un fir de par de-al ei... il omor... il biciuitor
Te rog adu next-ul si sa nu ma uiti!!!
PS: First!!! nr1 rock


Music is my life!

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Incz
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 21:32

Deci! Capitol genial. Frumos. Ia stai nitica.... Sasuke ce face cu Saku a mea? Oricum eu ma supar pe tine daca mai intarzii asa de mult cu capitolele. Stii cat am verificat? Oricum next-u lsi anunta-ma.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Noaptea de Haloween - Pagina 2 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Silvia.™
Academy Student
Academy Student
Silvia.™

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe sezlong la soare
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : K pop ,Rap
Stare de spirit Stare de spirit : So Happy...

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 22:20

Pikachu... draga Pikachu.

Adu puiutul meu nextul mai repede ca sunt foarte curioasa.

Juc sunt pentru prima data curioasa sa vad un fic.

PE bune acum. Chear sunt curioasa.

Am zis asta cam de multe ori dar e asta este.

Vreau nextul si anunta-ma si pe mine plizz.


Noaptea de Haloween - Pagina 2 Anigifpio
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 07:12

A dat domnul sa-l scri si tu , nu ? Sti doar cate saptamani si zile de cand asteptam capitolul asta? Cred ca nu , atunci iti voi zice eu !!!! DE FOARTE MULT TIMP !!!
Oricum imi palce partea ast asi nemernici o au pe mama Sakurei .
Adu next-ul repede de data asta, te rog eu mult de tot!!

Te pupa Casydy kiss*kiss*


Noaptea de Haloween - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 09:48

Ei bine, ai putut pana la urma sa audci next-ul. Ce bine !
Cum ai zis si tu, fic-ul nu este chiar atat de original.
Sasuke o ia pe Sakura din sat etc.
Dar, se vede ca incerci sa fie original.
Si, ca toti, dorim sa se intample asta cam mereu. :)
Totusi, este o ''chestie'' care nu prea am inteles-o...
Sora ei Karin va veni sa o salveze si apoi vine o fata nervoasa pe nume Karin sa o duca la Sasuke-n birou?
Oricum.
Imi place cum scrii si cum descrii sentimentele Sakurei si cum faci actiunea.
Nu m-ai anuntat, dar poate esti prea ocupata.
Nu-i nimic, dar sa aduci next-ul repejor.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Noaptea de Haloween - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 12:53

asa deci draga mea pikaciu adu mai repejor nextul sa vad ce are de gand sasuke cu sakura....
capitolul mi-a placut la nebunie
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 17:16

Va anunt ca voi pune cate un capitol in fiecare vineri. Pana atunci bucurati-va de acesta :X


Noaptea de Haloween - Pagina 2 92316026

Sus In jos
Anonimus
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : pe un nor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : -6
Reputatie Reputatie : -11

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 17:46

frumos...ma bukur sa vad pe cineva care are mai mult talent de cat proasta aia de Lory*Ely
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 22:34

Anomimus inainte sa te inscris ar fi trebuit sa treci pe la regulament si ai fi stiut ca nu ai voie sa insulti membri , super fic chiar mi-a placut dar char asa cum poti fi atat de cruda pana vinerea viitoare mor dar lasa ca o sa incerc sa nu mor


Noaptea de Haloween - Pagina 2 R482
Sus In jos
Continut sponsorizat




Noaptea de Haloween - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noaptea de Haloween   Noaptea de Haloween - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Noaptea de Haloween

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-