Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Academia de politie Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Academia de politie Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Academia de politie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 30 Dec 2012, 21:49

Academia de politie


Sumar:O fata invarsta numai de 18 ani, se inscrie la o academie de politie, noua in aceea tara.Cu greu intampina noile greutati si grade de difucultate la ore, iar cand invata, exista cineva care nu o lasa deloc in linistea proprie.....in timp ce isi face prieteni noi, da peste o persoana de mult uitata, care se demonstreaza a fii...
Ideea fic-ului: Naivitate, necunoastere si frica.


Narator's view:

-Armele inarmate, acum !
-Da, sir !

Spunandu-se asta, toti elevii clasei 139 ai academiei Harlitee din Japonia isi incarca armele pentru o noua zi de repetitii pentru performanta.In promotia 2006-2009 profesorii sunt pregatiti sa le explice tuturor elevilor indicatiile care trebuie sa le urmeze de acum pana la sfarsitul acestei zile, sau cel putin asa ar trebuii....

Haruno Sakura's view:

Recunosc, nu am vrut ca nimeni sa ma insoteasca intr-un asemenea loc.Am vrut sa aflu si sa descopar singura ce se afla aici.Trag insetata aer curat in piept asteptand urmatoarea miscare. Dilatez ochii si ma gandesc cum trebuie sa pun glontul asta mic intr-o pusca asa mare ?! Cine au mai inventat armele astea ? Nu am pe cine sa urasc in acest moment decat pe tata, care m-a trimis la aceasta academie de politie.Stresul pluteste pretutindeni, iar persoanele imi sunt straine.Nu am fost deloc obisnuita cu asemenea comportament.Bunicul, bunica, mama si tata practica de multi ani aceasta meserie respectabila, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o urmez si eu.Fiecare cu inclinatiile sale...Eu imi doream sa fiu un chirurg, ceva rar, cum ar fi un astronom.Dar visele-mi spulberate.Dar, revenind la momentul oporturn, imi place ca m-am imprietenit deja cu garda pe tocuri.Sunt foarte frumoase fetele si uneori ma gandesc ca nu merita sa aiba aceasta meserie.Sunt mult prea frumoase ca sa manivreze bine pistolul.Credeam ca aici trebuie sa te trezesti dis-de-dimineata ca sa faci un amarat de dus, dar ele? Aici ma trezesc mai devreme ca de obicei, dupa un cosmar care ma pune in iposteze nimicitoare.Un zapacit s-a gasit ieri sa se dea la mine si sa imi spuna verde-n fata ca am o talie migalita, maine delicate si ca sanii mei cauta cu obraznicie sa ocupe cat mai mult spatiu in incapere.Oare asa vor fii toti de aici?
Ieri a fost prima mea zi aici, totusi m-a speriat faptul ca a trebuit sa incep practica de astazi.Manualele costa cat un parfum Givenchy si o rochie de Alexander McQueen.Nu pot sa zic ca urasc aceasta meserie, dar simt ca nu imi prieste.La cantina se serveste numai junk food asa ca trebuie sa imi investesc toate economiile la un amarat de chiosc.
Cel mai mult m-au uimit mascaricii.Sunt atat de duri si indiferenti.De fiecare data cand ii vezi te lasa rece.Iti emaneaza dorinta de distanta si te privesc cu o fata gen 'Mai incolo incepatorule'.Deja presupun ca toti cei de aici ma urasc, si ma privesc cu dispret.Dar nu sunt singura incepatoare, asa ca nu ar trebui sa aiba motive.Nici nu sunt o fata urata, nici schiopa si nici cocosata.
Domnul chestor imi readuce aminte ca trebuie sa imi termin fapta inceputa tipand-mi in ureche cu o voce ragusita, strigatoare la cer.Este un barbat invarsta, cam prea 'chubby'.Ma uit fara nici o tresarire la imaginea sa.Chiar daca imi vine sa tip si sa il dau cu capul de pamant, incerc sa fac o fata mioapa si necunoscatoare.Incerc sa execut cele-mi spuse, dar simt cu ceva ma strange extrem de mult de burta.Uniforma albastra cu camasa bleu, este mult prea stramta pentru noi toti.Auzisem de cateva ori la fetele din camera cum se vaita de aceasta.Ma gandesc uneori, oare a fost ideea directorului sa ne imbrace pe noi asa, mulat? Sa isi scade privirea de fiecare data cand vine-n inspectie? Da, aceasta academie ne ofera seara de seara un pat cald unde ne putem asterne trupurile epuizate de la atata munca.Colegele cu care dorm, sunt si colege de clasa si pot spune ca ma inteleg bine cu ele.Sunt amuzante, pline de viata, indiferent de varsta.Nu suntem toate la fel, iar cea mai invarsta este Tsunade care are 25 ani ani, eu avand 19.Are deja un sot care o astepta acasa, presupun cu o mana de bani in buzunar.Dar lasand toate la momentul potrivit, cu toate gandurile aceastea zburdalnice nu am realizat ca deja este ora 10:58pm, insemnand ca trebuie sa imi cunosc din clipa-n clipa profesorul de practica, acesta fiind si dirigintele nostru.Intru in clasa, indreptandu-ma cu pasi apasati spre banca mea care era tocmai ultima de langa geam, colegul meu de banca fiind un baiat pe nume Itachi.Am auzit ca este un fel de ruda cu dirigintele, dar nu cred ca asta il va ajuta intr-un anumit fel.Ma inteleg foarte bine cu el pana acum, sper ca o sa ne ajutam de acum incolo reciproc la teste.Imi bag cu grija noile manuale cu coperta roz, ca parul meu, in banca si incep sa imi repet prezentarea care o voi presta in fata dirigintelui.Trebuie sa am o prima impresie perfecta si nu imi permit sa gresesc nici o litera.
Deodata toate scaunele incep sa scartie-acesta fiind seamnul ca o persoana importanta sau care face parte din linia profesorilor, intra.Ma ridic si eu la randul meu afisind o fata respectabila si clara.Un barbat inalt sta in picioare langa catedra incepand sa isi faca sumar prezentarea.Tinea privirea in jos, lasandu-ne usor impresia ca ar fi un barbat indiferent si plictisit.Toti elevii presupun ca ar fi dirigintele clasei noastre.Eu presupun ca este un alt elev, pentru ca pare tanar, nu pare a fi un profesor sacaitor si legitim ca ceilanti.Sau ma insel?Nustiu din ce motiv dar mi se pare cunoscut de undeva.Ne-am mai intalnit undeva poate?

~Buna ziua elevi! Ma numesc Uchiha Sasuke si sunt noul vostru profesor cu care ve-ti invata practicarea armelor, si desigur noul vostru diriginte.Intrebari?

Glumeste? El chiar preda in aceasta inchisoare? De ce? El pare tipul de barbat care s-ar distra o zi si o noapte intr-un club de fite din Viena, cu o 'satra' de femei dupa el si cu un 'cheag' de bani in buzunar cu bacnote de 500 de lei.In niciun caz sa predea intr-o academie pentru oameni necunoscatori ca noi.Ne priveste serios, analizandu-ne cu grija pe toti.Ca de fiecare data se gaseste cineva care sa puna intrebari seci.O fata din a doua banca, Ino dupa cum stiu, s-a gasit sa il intrebe cu o voce pitigaiata pe diriginte cati ani are.Nu ca nu as vrea sa stiu, dar sunt sigura ca deja ea ii face ochii dulci.

~Chiar vrei sa stii? Pai, am absolvit aceasta academie la douazeci si trei de ani, am facut facultatea care dureaza doi ani si predau aici de azi.Sper ca ai inteles.Acum sa trecem la prezentari. - spune neschitand nici un fel de zambet aprobator la linguselile facute, presupun, cu ochii aceia machiati abundent.Dar din aceasta nu rezulta ca nu ar fi vreun barbat usuratic.

Fiecare elev incepand din prima banca incepe sa se prezinte indetaliat.Ma uit la 'dansul'.Pare o fire calma, interesanta usor de parelile noastre despre el.Tine mainile incrucisate parand cat mai serios, viguros si atent cuputiinta.Se pare ca noul profesor nu e asa de tanar cum pare.Oare stie sa scoata ceva pe gura?Sper sa aiba habar cum sa ne predea, nu sa isi petreaca noptile alaturi de colegele mele 'sofisticate'.Observ cum Itachi se ridica in picioare si incepe sa se prezinte serios si clar.Nu a spus mari detalii decat numele si vasrta.Se aseaza elegant pe scaun-acesta fiindu-mi raportul de trezire din vise.Tinand minte ce a spus, ma prezint la fel:

~Buna ziua! Ma numesc Haruno Sakura, am 19 ani si imi iubesc pisica.

Observ cum unii colegi incep sa rada pe culme incercand sa para mai smecheri decat sunt.Am vrut intentiont sa imi fac o astfel de prezentare, deoarece vreau sa ma imprietenesc cu noul diriginate, nu sa fiu o anonima.Proful ma priveste intens si vad ca nu imi face nici un semn de a ma aseza la loc.

~Incantat, am o singura intrebare: tu esti Sakura, rozalia din Gallia?
........




Spunandu-se acestea, am inceput si eu un fic nou-nout.Astept parerile voastre cu drag, si desigur optiuniile, sfaturile si criticile.

Posibili termeni necunoscuti:

Garda pe tocuri: de la feminin - fete politist.
Mascarici - apelativ folosit pentru echipajele de interventie ale politiei, numiti mascati, in jargon fiind numiti "mascarici".









♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Academia de politie G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 30 Dec 2012, 22:06


De ce nu m-ai anunțat de noul fic ? Și cu celălalt cum rămâne, căci nu ai mai postat de un car de ani ! În fine, lasă acest lucru, important este că ai postat un nou fic !

Vai , și nici nu ști cât mă bucură faptul că ficul tău este bazat pe poliție, arme, poate și crime, la fel ca al meu ! Din primul capitol, nu prea înțeleg mare chestie, doar că Uchiha e dirigintele Sakurei și că încep să râdă toți de ea, dar ea nu știe de ce.

Sper ca în următorul capitol să mă dumirești cu tot ce nu am prea înțelet și, mai sper să nu uiți de mesajul privat !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Academia de politie Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
ღBrokenHeartღ
Academy Student
Academy Student
ღBrokenHeartღ

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mereu pe drumuri :)
acebook acebook : Ade
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Happy forever :D

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 31 Dec 2012, 12:04


Hey Academia de politie 127686
Pana acuma este superb
Vreau next'ul cat mai repede
Vrei te rog sa ma anunti cand pui next'ul?Academia de politie 2332602154
Mersi mult
Te pupaceste Ade Academia de politie 208323



Academia de politie Tumblr_n8g2hleVir1t0l1jvo1_500i

I'm not crazy !!  evil devil mua ha ha
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Mar 08 Ian 2013, 15:42

O.M.G.- iubesc ideea si tot o data sunt foarte
suparata ca nu mi-ai spus si mie ca ai postat un nou fic.
Eh, o sa imi treaca mie. Ok, acum trebuie sa
recunosc ca si eu am ras la faza " si imi iubesc pisica".
Abea astept sa vad ce se intampla incontinuare,
deci te rog frumos sa ma anunti si pe mine de next.
Eu iti spun spor la ideei si scris.
Pana la urmatoarea reintalnire A.J. te pupaceste kiss Bye! Bye!


Academia de politie Bf2m81
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Academia de politie J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 19 Ian 2013, 18:28

Mancate-ar pufoseniile! Cum indraznesti sa nu ma anunti?! E genial ficul! (D)
Asa.. revenind, surioara:
~ Ideea e superba. O ador si mi se pare foarte interesanta si ORIGINALA.
~ Descrierea? Ma infoir numai cand o vad, deoarece ma atrage. Mi-ai detaliat foarte bine si deja eram prinsa in poveste.
Acum, uite:
La next ma anunti! E neeaparata nevoie! Iti iubesc ficul si nu cred ca nu o sa citesc. Daca intarzii, inseamna ca am o scoala stupida si nu prea am timp, nu ca nu ma intereseaza!
Te pup si spor la scris!


Academia de politie Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
lostJpizza
Academy Student
Academy Student
lostJpizza

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Las Vegas,Nevada
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : i love rock music!
Stare de spirit Stare de spirit : R.A.I.N.Y.

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 20 Ian 2013, 19:21

Foarte frumos si dragut fic-ul !
Chiar pare interesant si trebuie sa iti spun ca imi place ce fel scrii. Si estetica deasemenea.Sper sa ma anunti si felicitari.



Academia de politie Rhcplogo


We live in the era of smart phones and stupid people
lol!
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 20 Ian 2013, 21:06

Hey hey! Iti ador ficul inca din primul capitol.
Imi place mult deoarece e legat de politie si cam stiu cu chestilea Calea ci mascati si restul , doar is fata de politist.


Academia de politie 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 20 Ian 2013, 22:01

Cum se faca ca am ajuns asa tarziu....
Imi place la nebunie ficul....chiar daca e primul capitol......
Te implooooor sa ma anunti cand pui next.ul kiss


Academia de politie 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Academia de politie 1038902d4n6wjrauv
Academia de politie 1185528_382197825239589_1994385887_n
Academia de politie 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Academia de politie 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 20 Ian 2013, 22:01

Bună! Foarte frumos ficul tău. Ai postat abia primul capitol și deja pot spune că îl ador. Academia de politie 962758 Îmi place felul cum descrii, te prinde. Abia aștept next-ul! Și daca ai plăcerea, te rog, anunță-mă și pe mine! Spor la scris și la idei! Te pup! Academia de politie 208323


Academia de politie Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 21 Ian 2013, 10:58

Buna !
M-a atras titlul , asa ca ti-am citit ficul !
Imi place foarte mult !
Sunt curioasa ce o sa se intample !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Academia de politie Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 21 Ian 2013, 17:46

OOO destul de interesant sincera sa fiu chiar ma atras acest fic.Imi palce cum descri si imi place relatia dintre Sasuje si Sakura.Imi place la nebuinie atitudinea lui Sasuke.:*Pana acum eu sincer m-am indragostit de el Academia de politie 962758.Sper sa ma anunti la next.Spor la scris si multe ideei!Anunta-ma! Academia de politie 621493


Academia de politie 2pyb8k7
Academia de politie Bxuzd
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Academia de politie J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 18 Feb 2013, 16:17


Hello <3
Ce pot sa spun 0.0 Dupa ce ti-am citit primul capitol si am vazut ca nu urmeaza un altul, m-am repezit sa vad cand a fost deschis ficul, apoi cerul mi-a picat fix in cap gandindu-ma ca te-ai lasat de acest fic. Inca imi este frica de faptul ca urmatorul capitol nu va veni niciodata, dar inca mai am speranta. De aceea postez acum cu rugamintea de a aduce cat mai repede nextul deoarece ai starnit in mine o curiozitate profunda.
Fasole xD



Academia de politie Hands10
Academia de politie Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 23 Feb 2013, 13:10

~~~~~~~~~~~ Capitolul 2 ~~~~~~~~~~~




Sakura's view:


A trecut deja o luna decand ma aflu aici, in cladirea aceasta la kilometri departare de civilizatie.Nu ca aici nu ar exista, dar pana in momentul actual nu mi-am facut nici un 'amic' macar, deoarece toti de aici sunt reci sau necomunicativi.Pe marea majoritate abia de i-am vazut la cursuri, si nu am idee ce alta ocupatie ar putea sa aiba. Partea cea mai rea este ca deja am o reputatie mai putin adorabila.Dupa ziua in care colegii mei au aflat ca ma cunosc destul de bine cu dirigintele, ma cred o rasfatata.De ce oamenii iau mereu concluzii pripite? Si de ce deschid gura inainte sa gandeasca? Aceste mentalitati ale omului m-a dau total peste cap si refuz sa imi pun interbari fara raspuns. Cu dirigintele chiar ma cunosc, nu pot sa mint, dar totusi nu isi putea tine gura inchisa? Cand eram mica el era un vecin de-al meu cu care imi pierdeam timpul. Cu trecerea timpului, ne-am apropriat destul de mult, iar la varsta de douasprezece ani, cand parintii lui au aflat de prietenia noastra destul de stransa, s-au mutat din Gallia.Pe atunci, si cred ca si acum, parintii lui erau foarte drastici cu el spunandu-i incontinuu ca trebuie sa invete ca sa ajunga ceva mare in viata.Poate a fost mai bine ca lucururile s-au intamplat astfel, cine stie unde s-ar fi ajuns pe-atunci. Acum el este un om in toata firea si are deja o sujba uimitoare si sunt sigura ca a muncit destul de mult sa ajunga aici.Mie nu mi se pare deloc usor sa predai unor copii abia iesiti din casa parinteasca, rasfatati si galagiosi. Dar nu ne-am afla intr-o comunitate respectuoasa, cu oameni drstici si duri, sunt sigura ca pana acum nu puteam sa rezist stresului.Stresului de a suporta unele persoane needucate.
Revenind la prezent, acum trebuie sa imi invat pentru ziua de maine, deoarece am la dispozitie doar doua ore pentru ca aici se da stingerea la 20:00 si nu vreau sa invat cu lanterna sub cearceaf. Cred ca avem un astfel de timp limitat deoarece ei cred ca la cursuri o sa ne descurcam mai bine daca suntem odihniti si neinvatati decat invatati si obositi - Nu sunu de acord cu ei.

'' In cazul cercetarii la fata locului a infractiunii de furt din locuinta, unele situatii deosebite care, analizate, logic si firesc pun sub semnul intrebarii existenta faptei despre care am fost sesizati in aceasta locuinta pentru a analiza cu atentie fiecare detaliu in parte pentru a ne asigura corectitudinea faptei de a lui masuri de perspectiva. ''


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ A doua zi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dupa ce mi-am imbracat unifrorma inscriptionata pe cravata, camasa si sacou cu insigna academiei si dupa ce mi-am lustruit cu grija cizmele negre din piele pentru a le da putina stralucire artificiala, am plecat la cantina unde am servit un mic dejun destul de incarcat, dar din pacate fara gust. Am observat destul de multi elevi care nici nu s-au atins de mancare rostind in gura mare 'ca ei nu mananca asa ceva.' Cum am mai spus, copii proaspat veniti din casa parinteasca cu mofturi.
Dupa cum ne-a informat si domnul ispector, a aprobat faptul ca ne putem vizita familia in weekend-uri. Nu am spus acest lucru parintilor, deoarece vreau sa imi petrec macar prima luna aici. Trebuie sa ma acomodez cat mai rapid pentru ca deja simt un stres nemaiintalnit pana acum. Acel stres plin de frica de a nu lua un test deoarece orice nota conteaza aici. Orice sutime este importanta pentru ca la sfrasitul acestor doi ani, dupa multa truda si concentrare, fiecare va fi repartizat in ce oras vrea, desigur doar daca raman locuri.De-aceea vreau o medie cat mai mare pentru a putea sa raman cu parintii mei in Gallia, unde am auzit ca sunt foarte putine locuri de ocupat anul urmator. Vreau sa invat si deoarece vreau sa fac constatari la fata locului, urme si mijloace de probe desigur dupa o analiza lunga. Vreau sa fac dreptate intre oameni care dupa parerea mea, traiesc degeaba.
Eu nu vreau sa ma numar printre acestia, deloc. Nu vreau ca peste cativa ani buni, dupa ce oare o sa ma sting din aceasta lume cruda, ceilalti sa zica ca am trait degeaba si vrau ca dirigintele meu sa fie un model demn de urmat !
Ma asez in prima banca din clasa pentru a fi mai atenta la ore si pentru a intelege mai bine tot ce mi se preda. Dupa o bucata de timp, langa mine se aseaza o fata destul de draguta cu un par negru si lung pana la brau, prins intr-o coada lunga de cal.Ochii ei albastrii se puteau observa de la distata si buzele poate prea umflate cu botox erau curbate dadand semne clare de indispozitie. Nu o bag deloc in sema gandidu-ma ca daca vrea ceva poate sa ma intrebe.Nu imi plac discutile fara rost si fara sens.Prefer sa discut pe o tema mai dinstinsa sau sa stau linistita intr-un colt. Cred ca asa ar arata o viata perfecta pentru mine.
Dupa putin timp isi face aparitia in clasa domnul Uchiha si toti ne ridcam in picioare in semn de respectul pentru el. Face un semn rapid cu mana dadandu-ne de intels ca putem lua loc. Se putea observa pe fata lui ca era nedumerit si poate obosit. Avea o privire putin incruntata si dezinteresata. Poate are si el problemele lui, toti avem probleme.Era imbracat intr-un costum albastru, cum a fost si ieri, numai ca acesta avea si insigna nelipsita a academiei. Ne analiza pe toti ridicand in picioare pe doi baieti din ultima banca care erau total aerieni. Se uita la ei atent si serios, disparandu-i privirea nedumerita. Avea in mana o carte pe care scria cu majuscule -CRIMINALISTICA-
Dupa ce ii mai astepta un minut ca sa scoate cei doi un cuvant pe gura deschide o agenda si dupa spune:

~Dupa cum poate stiti ati venit in acest loc pentru o buna bucata de timp pentru a va pregati pentru o viata destul de periculoasa, nu pentru a va petrece timpul degeaba. Dupa ce veti pleca de aici veti fi niste barbati in toata firea care lucreaza pentru stat, pentru a respecta legile acestuia.Dar acest lucru trebuie sa il aveti in sange, nu doar in minte ca un enunt care vine pe o ureche si iese pe nas - spune cu un glas autoritar si poate putin nervos.

Nu pot sa il contrazic.Are foarte multa dreptate. Dupa ce am dat un examen destul de greu pentru a intra aici nu trebuie sa ne lasam dusi de val.Si acum imi aduc aminte cat de mult m-am straduit sa ajung aici... Am invatat aproape in fiecare zi, am dat probe fizice alaturi de fostul meu profesor din liceu incontinuu, pentru a fi in forma, m-am chinuit foarte mult sa ajung unde sunt acum. Cel mai mult m-a durut cand prietenii mei cei mai buni ma chemau la petreceri si eu nu le puteam confirma prezenta. Mi-am petrecut zile bune numai invatand si necomunicand cu nimeni. Imi doream cu ardoare sa intru la aceasta academie si sa devin o politista care nu isi iese din cuvant. Iar toate acestea le datorez unei persoane foarte aproprioate care m-a ajutat sa intru aici, doamna Posak. Ea m-a ajutat mereu si mi-a fost apropae intotdeauna ajutandu-ma sa invat. Parintii mei fiind mereu la serviciu si avnd propriile treburi, ea mi-a fost de mare folos!
Ma uit la Sasuke cum isi da ochii peste cap crezand ca nici unul dintre noi nu este atent. Se ridica de pe scaun si scrie pe tabla 'Codul penal al Romaniei' Cu totii ne deschidem destul de galagios caietele asteptand indicatiile si incepem sa scriem: 'Efectuarea in cauza a unei unice constatari stiintifice, speiclaistii...''
Dupa ce se suna constientizez cat am de invatat pentru maine, asa ca hotarasc sa raman in pauza in clasa. Sasuke nu pleaca nici el, cred ca vrand sa vada cum ne petrecem timpul. Este dirigintele nostru si nu cred ca vrea sa se faca de ras cu o clasa atat de nazbatioasa ca a noastra.Avand in vedere ca trei sferturi din noi au plecat sa se plimbe pe holuri, nu prea are ce 'supraveghea'.Observ cum se aseaza langa mine linistit uitandu-se cat de mult a putut sa scrie pe tabla.Nu ma baga in seama, dar vorbeste cu voce tare spunand cat de mult ii este dor sa fie doar un elev. Il las sa vorbeasca putin singur pana mi se adreseaza cu 'tu'.

~ Hei 'tu' ! Cum ti se pare aici ? spune uitandu-se in alta parte.
~ ...Aa...pai..totul este ok din punctul meu de vedere ! - spun rusinata deoarece demult nu am ami vorbit cu el.
~ De ce ai vrut sa vi aici ? Sa fi politist este o treba destul de grea. Trebuie sa rezisti stresului de la inceput pana la sfarsit, iar oamenii nu sunt deloc prietenosi.Poate ti-ai dat si singura seama de acest lucru..

Nu ii mai raspund de aceasta data. Are totusi dreptate. Comitetul de aici este foarte indiferent, de parte ar fi toti numai pentru ei. Dar cand ma gandesc cat de mult am indurat sa ajung aici, nici nu ma gandesc sa dau inapoi.Nimeni si nimic nu ma poate convinge.Vreau sa absolv si sa ma pregatesc pentru o viata grea de acum incolo.Ii spun si acest lucru lui Sasuke, adresandu-ma desigur cu 'd-l diriginte'. Se uita la mine mirat. Intr-adevar, ultima data cand ne-am vazut vorbeam atat de liberi, iar acum ma simt atat de incordata cand vorbesc cu el...
Se ridica in picioare putin nervos, se duce la catedra luandu-si serviata neagra cu inscriptia scolii si se opreste in fata banci mele.Se uita direct in ochii mei foarte serios luandu-ma putin fiorile. Am scos un cuvant gresit sau nepoliticos?

~ Am sa am duc in cancelarie. Data viitoare cand o sa ne vedem sa nu te prind ca te mai adresezi cu 'domnul diriginte' la mine! Ai inteles ? - spune cu un glas ridicat si putin fitos.




Cam atat a fost !
Scuzati-mi 'mica' intarziere :) Sper ca v-a plecat si va astept parerile !










♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Academia de politie G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Academia de politie J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 23 Feb 2013, 13:53

Primaaa

Edit Azrael †: Ai făcut spam, acesta nu poate fi numit un comentariu. În regulament scrie clar că un comentariu trebuie să aibă cel puțin 10 cuvinte. Ai mai multă grijă data viitoare.


Academia de politie Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Academia de politie J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 23 Feb 2013, 17:19


Hello ^.^
Multumesc de anunt sweetheart a hug
M-am bucurat enorm sa vad ca exista the next chapter, adica deja nu mai aveam nicio asteptare de la tine, credeam ca renuntasei -.-" Sorry for this.
Capitolul a fost tare dragut. Imi place tare mult felul tau de a descrie. Ai avut cateva greseli de ortografie, gen "dadand" si "dadandu-ne". Nu exista verbul "a dada", ci "a da", deci "dand" si "dandu-ne".
Ideea cred ca este destul de originala, nu am vazut fic-uri ca acesta ^.^ Sper sa ma anunti in continuare.
Fasole xD



Academia de politie Hands10
Academia de politie Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 23 Feb 2013, 22:41

Hey !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a palcut foarte mult !
A fost dragut !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Academia de politie Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 24 Feb 2013, 10:53

. Ma bucur mult ca ai adus next-ul.
Eram chiar curiosa sa vad ce se intampla in continuare.
Mi-a placut mult faza " sa nu te mai adresezi cu dl. Diriginte"
Abea astept urmatorul capitol, so, spor la scris si ideei.
Pana la urmatoarea reintalnire A.J. te pupaceste kiss


Academia de politie Bf2m81
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Dum 24 Feb 2013, 13:58





Nici nu trebuia să mă mai anunți pe privat că deja știam că pui următorul capitol ! Doar mi-ai și spus, nu ?

În fine... a sunat cam direct când Sasuke i-a spus Sakurei să nu i se mai adreseze cu 'domnul diriginte', iar faza cu glasul fițos... practic am început să râd după ce am recitit-o ! Ura, a început Sakura să învețe, defapt mai degrabă tu ai început să descri atmosfera în care ea învață !

Aștept de la tine mai mult, așa că apucă-te de treabă, că de nu, am grijă să te bat la cap, doar sunt diabolică !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Academia de politie Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 25 Feb 2013, 09:27

E genial!! Adu cat mai rapid nextul ca o sa mor de curiozitate si nu glumesc!!! Sa ma anunti te rog!! puppy eyes hi!
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Lun 25 Feb 2013, 17:46

Ieiii, next-ul e pe vaaal! in love Superb capitol, chiar ador atitudinile celor doi protagoniști! Ultima replică a lui Sasuke a fost crimă! Am recitit-o cred că de vreo două ori. Mulțumesc pentru anunț și sper să mă anunți și în continuare! Apropo, hai repejor cu next-ul că ne ții ca pe jar aici! Kiss, kiss.


Academia de politie Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Mier 27 Feb 2013, 08:57

E pur si simplu excelent, doar laude am de scris aici. Ce s-a mai suparat si domnul diriginte, pardon, Sasuke, nu vreau sa ma lase repetenta....hahaha...gata cu gluma. Deci e superb si sper ca nextul va veni cat mai rapid. sa ma anunti si pe mine cand il pui si treci te rog si pe la fic-ul meu "Incurcaturi intre lumi" te rooooog. puppy eyes hi!

Choco :) : Nu mai faceti reclama la propriile voasrte ficuri. Daca lumea vrea sa il citeasca, daca nu, iarasi bine; nu mai comentati la alte ficuri daca vreti sa va faceti reclama la cel pe care-l scrieti voi. roll
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:31

A trecut o dramada de timp....cand aduci next.ul...
sa ma anunti si pe mine..


Academia de politie 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Academia de politie 1038902d4n6wjrauv
Academia de politie 1185528_382197825239589_1994385887_n
Academia de politie 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Academia de politie 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Academia de politie Asss10Academia de politie J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19Mier 29 Mai 2013, 09:18

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Academia de politie Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Academia de politie Empty
MesajSubiect: Re: Academia de politie   Academia de politie I_icon19

Sus In jos
 

Academia de politie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-