Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prophecy Girl [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prophecy Girl [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Prophecy Girl [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Joi 13 Sept 2012, 09:58

Personajele din acest fic nu-mi apartin, decat cel creat de mine, Yuki....
Atat va spun, restul aflati voi!

Capitolul 1 "Amintiri"

Yuki Pov.
Flashback...
Intaile raze de soare care au aparut, au trecut rapid printre perdelele rosii ale ferestrei din camera mea lovindu-ma direct in ochi, facandu-ma sa ma trezesc din somnul meu dulce. Ma ridic alene din pat, imi fac siesta si ma imbrac intr-o bluzita lunga si larga neagra, imi iau o fustita in carouri roz inchis spre visiniu si jerseul meu roz cu maneci scurte peste bluzita, ma incalt si cobor sa-mi iau micul-dejun.
Numele meu este Yuki Nadeshiko. Am parul saten inchis, mediu in lungime si ochii albastri. Am 7 ani si locuiesc impreuna cu tatal meu, mama mea fiind moarta...de ce?!...nu stiu.
- Buna dimineata! ii spun eu tatalui meu care tocmai m-ia asezat farfuria cu omleta pe masa.
- 'Neatza! imi spune el fara chef. De cateva zile se poarta cam ciudat. E mereu suparat si fara chef. Am incercat de multe ori sa aflu despre ce e vorba insa mereu acelasi raspuns: "Nu-ti face griji, fata mea, totul e in ordine!" dar stiam ca nu e asa, insa nu i-am dat atentie, pentru ca banuiam ca e obosit sau stresat in legatura cu serviciul sau. Nu stiam nici unde lucreaza, nu mi-a spus nimic decat ca "nu ma priveste".
Termin repede de mancat si ies afara. Ma indrept repede spre locul nostru preferat. Prin "nostru" ma refer la mine si la Gaara, cel mai bun prieten al meu. Are parul rosu-inchis, si ochi verzi spre albastru-deschis, care exprima tristete si bunatate. E de o varsta cu mine. Pun pariu ca ma asteapta la locul nostru. Mereu ne intalnim si stam acolo, pentru ca ceilalti copii nu ne accepta, de ce?, nici asta nu stiu. Nici e nici Gaara n-am facut nimic nimanui....
Am avut dreptate, era chiar acolo si ma astepta. Il salut si ma asez langa el si incepem sa vorbim despre diferite chestii. Gaara este un baiat dragut si sufletist. Locuieste cu fratele sau mai mare care este mereu ocupat cu munca, parinti lui fiind amandoi morti. Ca sa nu ne mai gandim la supararile noastre am inceput sa ne jucam. Veselia noastra se auzea in toata padurea ce mica de langa Suna, satucul in care locuiam. In fiecare zi ne jucam de dimineata pana seara in acest loc. E mirific, copacii infrunziti nu erau nici prea desi nici prea rari. Undeva la marginea paduricii e o cascada cu apa limpede si pura. Noptile cu luna plina o facea sa arate magic, de un albastru miraculos. Nimeni nu stie despre acest loc doar eu si Gaara.
Suntem prieteni de 1 an si ceva, de cand m-am mutat aici. In prima zi cand am iesit am vazut muti copii luandu-se de el, asa ca am intervenit si i-am luat apararea. De atunci doar cu el stateam si stau, restul fiind ocupati cu barfe si alte tampenii.
- Tu esti! strig eu alergand printre copaci. Jucamt "maţa" iar el trebuia sa ma prinda.
- Te prind eu, las' ca vezi! striga si el alergand in urma mea.
Intr-un final a reusit sa ma prinda, si fiind obositi am renuntat amandoi la joc si ne asezam pe marginea cascadei. De ceva timp doar stam, niciunul nezicand nimic. Il analizam din cap pana in picioare, observam ca e suparat. Fara alte ezitari l-am intrebat de ce e trist. Am regretat imediat aceasta intrebare:
- Trebuie sa plec! imi raspunde el amplificandu-i-se supararea.
- Dar nici nu s-a inserat! spun eu, cu o urma de speranta in voce, presimtind ca va spune ceva ce ma va intrista si pe mine.
- Fratele meu a primit o slujba undeva departe, asa ca va trebui sa plec... imi spune el.
- Dar, ce se va intampla cu mine, cu prietenia noastra? spun eu, tristetea citindu-mi-se pe voce si chip.
- Ne vom mai intalni, si cand se va intampla iti promit ca eu am sa fiu cel care iti va da primul sarut! imi spune prietenul meu drag rosind putin in obraji.
- Atunci voi astepta cu nerbdare acea clipa! Nu te voi uita niciodata! spun eu in timp ce ne ridicam amandoi in picioare, iar apoi imbratisandu-ne.
- Voi astepta si eu nerabdator clipa in care ne vom revedea! imi spune el varsand si el lacrimi pure din tot sufletul.
Imediat dupa aceea, rupe imbratisarea si fuge disparand cu totul. Am cazut in genunchi, am pierdut inca o persoana foarte importanta pentru mine. Lacrimile imi intepau ochii si nu puteam sa ma ridic. Am stat singura.

End of flashback...
Si acum imi amintesc, ca si cum ar fi fost ieri. Era singurul care m-a inteles vreodata. Acum sunt in clasa a 11-a, la liceul din Konoha, un orasel mic din Japonia. Am 17 ani, m-am mutat aici anul trecut deoarece nu mi-a placut la fostul meu liceu...mai bine zis, am fost exmatriculata de la acel liceu...de ce?!... Multi se legau de mine, si ma faceau in fel si chip. Imi trageau scaunul, ma loveau, dar pana la o limita. Deja au intrecut masura, s-a umplut paharul asa ca majoritatea din acel liceu si-au luat-o pe coaja de la mine, si inca bine.
De trei ani nu mi-am vazut nici tatal deoarece am fugit de acasa, dupa ce am aflat ca el o ucise defapt pe mama, doar pentru ca nu vroia sa aibe o fata, insa era prea tarziu mama ma nascuse deja. Si ca sa nu ma dea la casa de copii si tata sa nu intre in inchisoare la iertat cu conditia sa aiba grija de mine. Toate zilele in care se purta urat si arogant cu mine s-au dovedit a avea un motiv in spate. Asa ca, dupa ce am aflat, l-am scapat de grija pentru mine. Singurul lucru care l-am scris pe biletul de adio este: " Nu ma cauta! Nu mai vrut asa ca plec! Si nu ma mai intorc! Sa nu mai spui sau sa consderi ca ai sau ai avut o fiica, pentru ca eu NU mai sunt fiica ta! Adio!"
Acum tatal meu e dupa gratii, fiind prins la vreo o luna dupa ce am fugit de acasa. Recent am aflat ca mai aveam o matusa care era sora mamei mele si spre norocul meu e so directoarea scolii, asa ca eram libera sa fumez daca vreau. Ea ma iubeste foarte mult, si nu e stricta deloc, ceea ce e bine. Am o masina draguta, pot sa fumez, am pe cineva caruia ii pasa de mine, totul e perfect... insa nu chiar totul... lipseste ceva, o persoana... Gaara...imi e asa de dor de el........

Atat deocamdata! Mno serus!:P hai cu commm!!!!
PUP Mady!

Poze:
Yuki:
Prophecy Girl [+16] Tag148633

Gaara:
Prophecy Girl [+16] Narutogaara0263

Yuki la scoala (gandindu-se la trecut):
Prophecy Girl [+16] Tag136953

Yuki (cand a plecat de acasa):
Prophecy Girl [+16] Animegirlonthestreet024

Editat de Ema Guillotine: Nu ai voie cu culori închise, mai treci pe la " Index " şi " Citeşte înainte de a posta " .


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"


Ultima editare efectuata de catre GuritzaTah in Vin 09 Noi 2012, 23:44, editata de 2 ori
Sus In jos
sadism
Academy Student
Academy Student
sadism

Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 32
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Parties!!!
Stare de spirit Stare de spirit : good

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Joi 13 Sept 2012, 17:42

Nu-i rau, da nici extraordinar.

Multe greseli de tastare/gramatica/exprimare.

Ideea nu e chiar originala . Clasica adolescenta neinteleasa ce a avut o familie destramata, si-a pierdut persoana iubita, acum e o rebela in toata firea, fumeaza, bea fetita, are si-o masina. Nu te condamn in general clasicul e cel mai bun .

Titlul... Hmm, nu pot spune ca ma omor dupa el . Dar e ok. [ Mi-a amintit de melodia lui Katy Perry ]

Actiunea s-a desfasurat cam repede.

Descrierea putin exagerata, uneori lipsea. :))

De acum ar fii bine sa scrii flashback-urile cu italic, si actiunea prezenta drept.


"Am 7 ani si locuisc [...]"
- "Am sapte ani si locuiesc [..]"

"mama mea fiind moarta....de ce?!....nu stiu." - " Mama mea fiind moarta. De ce? Nu stiu." Sau cel mai bine schimba fraza asta de tot. Nu prea isi au rostul "de ce" si "nu stiu".

"care tocmai m-ia asezat [...]" - "mi-a asezat"

"Nu-ti face griji, fata mea, totul e in ordine!" dar stiam [..] - "[..]totul e in ordine!" Dar stiam [..]"

"Ma indrept repede spre locul nostru preferat. Prin "nostru" ma refer la mine si la Gaara, cel mai bun prieten al meu. Are parul rosu-inchis, si ochi verzi spre albastru-deschis, care exprima tristete si bunatate. E de o varsta cu mine. Pun pariu ca ma asteapta la locul nostru."
- Ai repetat de prea multe ori "locul" si "nostru" , nu e o problema sa repeti, insa in cazul de fata te zgarie pe creier. Nu cred ca realizezi cat de deranjant a fost.

"nu ne accepta, de ce?, nici asta nu stiu. "- "nu ne accepta, de ce? Nici asta nu stiu ."

1. Nu poti pune virgula dupa semnul intrebarii sau orice alt semn.

2.Dupa ce ai terminat o propozitie si ai pus un semn de punctuatie, incepi cu litera mare.


"Veselia noastra se auzea in toata padurea ce mica de langa Suna, satucul in care locuiam" - > "Veselia noastra se raspandise in toata paduricea de langa Suna. Suna fiind satul/satucul unde locuiam." - Parca suna ceva mai bine.


" E mirific, copacii infrunziti nu erau nici prea desi nici prea rari. Undeva la marginea paduricii e o cascada cu apa limpede si pura. Noptile cu luna plina o facea sa arate magic, de un albastru miraculos. Nimeni nu stie despre acest loc doar eu si Gaara." - Frumoasa descriere , putina exagerata. Albastru miraculos? Serios?

"Suntem prieteni de 1 an si ceva, de cand m-am mutat aici." - " prieteni de un an "

" In prima zi cand am iesit am vazut muti copii "
- " am vazut multi copii" Hahaha , am ras putin la propozitia asta, numai cand ma gandeam ca daca schimbam locul celor doua cuvinte ar iesi "copii muti". Tragic.

"De atunci doar cu el stateam si stau, restul fiind ocupati cu barfe si alte tampenii."
-[ Ai citit fraza asta? E pur si simplu ingrozitoare. ] " De atunci doar cu el STAU, restul fiind ocupati barfe si alte tampenii." Inlouieste cu altceva.

" Jucamt "maţa" [...]" - " Jucam "maţa" [...]" . I know what you did the there .

"striga si el alergand in urma mea."- "striga el , alergand in urma mea.".

"imi spune el varsand si el lacrimi pure din tot sufletul." - " imi spune el varsandu-si lacrimi pure din suflet." Lacrimi pure din suflet? Frumos, insa prea siropos chiar si pentru mine.


" Am 17 ani."
- "Am saptesprezece ani."


" Nu ma cauta! Nu mai vrut asa ca plec! Si nu ma mai intorc! Sa nu mai spui sau sa consderi ca ai sau ai avut o fiica, pentru ca eu NU mai sunt fiica ta! Adio!"
- Ce cliseu , clasica adolescenta neinteleasa.

" si spre norocul meu e so directoarea"
- " si "

Imi pare rau dar nu am timp sa iti corectez tot capitolul . In orice caz, este relativ bine. Sper ca nu te-a suparat comentariul meu. Nu lua nimic personal ! Mersi. Spor la umatorul, sunt sigura ca poti mai mult.

P.S : Pozele alea mai mult ca sigur nu isi au rostul acolo, e doar de umplutura. Sterge-le.


Prophecy Girl [+16] Sasorisasori18943573640
"Just try see me shed a tear. No fear, lifeless red head puppeteer"


Prophecy Girl [+16] 1651256sasori
Come crawling faster! Obey your Master !Your life burns faster! Obey your master!
Master
Master of Puppets
I'm pulling your strings, twisting your mind, smashing your dreams
Blinded by me, you can't see a thing, just call my name, 'cause I'll hear you scream
Master ! Master !
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Vin 14 Sept 2012, 06:52

mersi de com, aperciez criticile, la faza cu fondu italic si alea alea, am cam uitat....:P
stiu k e clasica, si s-a mai facut, insa asta e doar inceputul...am niste idei magnifice...o sa vezi.... a si pozele nu le sterg...pentru ca mie imi place mai mult asa.:D
si nu mam suparat...
nxtu vine in curand :*...serus!


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 16 Sept 2012, 06:39

Okey, sunt profund dezamagita, doar un singur comm?!... stiu k e putin pliktisitor, insa e doar inceptul, mai incolo o sa ramaneti masca....
Nu vreau sa fiu rea, dar nam sa mai postez asa des daka nu am cel putin 4 comm.....
Am adus nextu de data aceasta.....Enjoy!

Continuarea...

Yuki Pov.

...Colegii mei, eh, cu unii ma inteleg, cu altii nu, mai ales cu Shiki, il detest! Am si cativa prieteni, acestia fiind Sakura rozalia noastra, Hinata, timida si cea mai buna prietena a mea, Ino blondina, Temari si Tenten, care sunt putin mai "baietoase" si iubitii acestora, cu exceptia Sakurei. Sasuke care in curand va fi cu Sakura (cu ajutorul meu bineinteles), Naruto hiperactivul si prietenul Hinatei, Itachi prietenul lui Ino, care nu e in clasa cu noi, si care e fratele mai mare a lui Sasuke, Shikamaru prietenul lui Temari, lenesul geniu, si Neji prietenul lui TenTen si varul Hinatei.
As putea spune ca sunt destul de populara, nu in sensul bun; sa zicem doar ca cei care au avut probleme cu mine au patit-o rau. Si nu e acesta singurul motiv, al doilea motiv este ca eu una nu ma las "vrajita" de Shiki, playboy-ul scolii. E doar un disperat, recunosc ca arata bine, e roscat-inchis, ochi verzi cu tente de turcoaz si un corp foarte bine lucrat. Orice fata i-ar cadea la picioare, asa cum si este, insa eu nu sunt ca ele...am creier... ele spre deosebire de mine, n-au nici creier nici demnitate. Pe langa ca e faimos in scoala, e faimos si in jumatate din lume, fiind cantaret. Eu una nu i-am ascultat niciunul din cantece, pentru ca nu-mi pasa deloc despre el si ce face. E ipocrit, arogant si se crede si superior. Il urasc si ma uraste.
Acum sunt la ora de engleza, preferata mea, profesoara e draguta si amandoua il cam dispretuim pe Shiki, care e foarte nepoliticos la ora dansei. Si ca tot vorbeam de el, ma intreb pe unde naiba umbla, ora a inceput de 10min. Am remarcat lipsa lui pentru ca era si liniste in clasa si statea si in banca de langa mine. Intr-un fel ma bucura faptul ca era liniste, insa pe de alta parte ma si plictiseam...Cand era el mai radeam si eu de glumitele lui.
In scurt timp mi s-a indeplinit "dorinta", el intrand pe usa si spunand o scuza penibila pentru ca a intarziat. Se indreapta acum spre locul sau, de langa mine, dar inainte sa se aseze imi arunca o privire plina de dispret.

Shiki Pov.

Ma asez in banca mea, de langa a "ei". Yuki, e ceva ciudat la ea, e singura care imi rezista, singura care nu mi-a cazut la picioare si intr-un fel imi cam place. Cu celelalte e diferit, doar un zambet si ele fac orice vreau eu, dar ea imi rezista. Intr-un alt fel ma irita, pentru ca pe langa ca imi rezista imi si comenteaza. Are tupeu, cam prea mult! Singurul lucru care il avem in comun este ca fumam, altceva nimic. Totusi e ceva ciudat la ea, dar nu stiu ce. Uneori am senzatia ca am mai vazut-o undeva, senzatia ca o cunosc. Acel sentiment ciudat si special, care ma face sa cred ca o stiu de mult.
Dintr-o data sunt trezit din gandurile mele profunde cand aud sunetul zgomotos al soneriei ce aducea pauza. Renunt la gandurile mele si merg in spatele scolii si-mi aprind o tigara. Am apucat doar sa mi-o aprind ca am si vazut-o venind, pe fata avand o expresie simpla fara nici o emotie.
- Ce cauti aici?! Am intrebat-o eu putin iritat ca m-a vazut din nou fumand. Cu asta ma cam are la mana. Ea e singura care are voie sa fumeze din liceu, directoarea fiind matusa ei. O femeie autoritara, cu varsta intre 30-40 ani, cu forme bine definite, parul blond prins in doua codite la spate, cam aiurea dupa parerea mea, niste ochii ciocolatii si usor de enervat....ugh...
- Mi-am pierdut bricheta si am nevoie de foc! Imi spune ea intinzandu-si mana. Ii dau bricheta mea iar ea isi aprinde tigara.
E liniste, prea multa liniste. Niciunul din noi nu a spus nimic. O analizam din cap pana in picioare, in timp ce saxuram tigara. E frumoasa, trebuie sa recunosc, par brunet, ochii albastrii, forme bine definite si un zambet fermecator. Ce sa mai zic de buze, apetisante si rosiatice, parca urla sa le sarut. Daca nu ar fi atat de enervanta, tocilara si isterica, poate ar avea o sansa sa fie prietena mea.
Aceasta e pauza de 20min, ea se pare ca si-a terminat tigara, la fel si eu, insa din nu stiu ce motiv nu plecam, nici eu nici ea.
- Vreau sa te intreb ceva! Semnul de pe fruntea ta, il ai din nastere? ma intreaba ea. Ciudata intrebare, instinctiv imi duc mana la locul respectiv si ii raspund:
-Da, de ce? Intreb eu putin curios.
- Hn! E singurul lucru care l-am mai auzit de la ea, si intorcandu-se cu spatele si aruncandu-mi bricheta, pleaca.
Sigur e ceva la mijloc. Adica, de cand a venit nu ne-am inteles deloc, si acum, din senin ma intreaba asta, si nu stiu daca am vazut bine, dar cred ca mi-a zambit. Asta e! Daca nu aflu acum ce se intampla, tot la asta o sa ma gandesc.........


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Mier 19 Sept 2012, 08:17

Catpitolul 2 "De ne asteptat"
Partea I

Imediat clopotelul, care anunta ca pauza s-a terminat. a sunat. Acum sunt la ora de Japoneza, fiind atenta la ce spunea profesoara noastra Shizune. E o femeie cu parul scurt, stil bob, bruneta cu ochii negrii. Ea este cea mai buna prietena a matusii mele, Tsunade. Ora a trecut repede. In timp ce imi puneam cartile in geanta mi-a trecut un gand rapid prin minte. O idee mai exact. O idee prin care sa-i aduc pe Sasuke si pe Sakura impreuna. M-am bucurat in sinea mea si imediat mi-am luat geanta si-am iesit afara din liceu. Undeva, la distanta, in curtea liceului ii vad pe Naruto si Hinata. Ii strig si alerg spre ei. Am ajuns langa ei exact in acelasi timp cu Shiki. "Trebuie sa vorbesc ceva neaparat cu tine!" spunem eu si roscatul deodata lui Naruto. Instinctiv ne uitam unul la altul, dispretul citindu-ni-se in ochii.
- Hnn, ce-ar fi ca tu si Hinata sa veniti la mine pe la 5? Ne Naruto? intreb eu pe blond ignorandu-l complet pe roscat.
- Sigur, de ce nu! imi raspunde acesta.
- Puteti dormi la mine daca vreti! le spun eu afisand cel mai dulce zambet, roscatul observand asta.
- S-a facut! La 5 suntem la tine! imi spune blondul raspunzandu-mi si el cu un zambet.
Le spun la revedere proumbeilor si plec. Dupa vreo 30min ajung acasa si incep pregatirile pentru cei doi oaspeti. E vineri asa ca nu trebui e sa-mi fac griji de teme.

Shiki Pov.

Dupa ce mi-a dat o privire care putea ucide pe oricine, m-a ignorat complet. Nu stiu de ce, dar ma irita la maxim ca m-a ignorat. In fine, renunt la gandurile mele si-l trag pe Naruto de-o parte spunandu-i brunetei ca se va intoarce imediat. Naruto e cel mai bun prieten al meu, cam de cand am venit aici, Sasuke la fel. Toti trei suntem ca fratii, deoarece ne intelegem unii pe altii. Intr-un final, indepartati de Hinata, incep discutia:
- Hey frate, imi poti face o favoare? intreb eu pe blond.
- Sigur, spune! imi raspunde acesta cam curios.
- Hinata e cea mai buna prietena a lui Yuki, nu-i asa? Vorbeste cu Hina, sa-ti spuna tot ce stie despre ea, dar fara sa stie ca am spus eu, iar apoi, maine ne intalnim si-mi spui totul! ii explic eu blondului.
- Ehmm, bine! Dar cum de te intereseaza de ea dintr-o data?! ma intreaba acesta mai curios ca inainte. Ii explic totul iar apoi il vad pe el zambindu-mi. In clipa urmatoare isi i-a ramas bun si se indreapta spre brunetica lui. Fac o rotire de 90 de grade si o pornesc spre casa.

Naruto Pov.

O iau pe brunetica mea de mana si-o pornim spre casa. Aceasta, pe drum, ma intreaba putin curioasa, despre ce a fost vorba, de m-a chemat Shiki asa urgent... i-am spus ca ma rugat sa cant la un concert cu el, si ii fac semn Hinatei sa taca, sa tina acest secret, pentru ca va fi o surpriva. Ingerasul meu inocent accepta si-mi zambeste. Nu-mi place s-o mint, dar nu am de ales, nu pot sa-mi tradez cel mai bun prieten.
Dupa scurt timp ajungem la mine, imi iau pijamaua si-o pornim spre casa Hinatei. In scurt timp ajungem, isi ia niste lucruri si plecam spre casa lui Yuki.
Dupa vreo 30min, ajungem iar Yuki ne deschide usa zambind. Acum chiar sunt curios ce vrea sa-mi zica!
- Hey prieteni, bine a-ti venit! ne spune ea in timp ce ne indeamna sa luam loc pe canapea. O salutam si noi, iar apoi ea ne serveste cu cate o cana de ceai.
- Deci, despre ce vroiai sa vorbim? intreb eu incepand discutia.
- Am o idee cum sa-i unim pe Sasuke si Sakura! imi spune ea incantata, eu si bruneta ramanand putin uimiti.
- Am sa vorbesc cu matusa mea, sa ne trimita pe toti din clasa intr-o "excursie" in natura, si am sa aranjez ca ei doi sa stea in acelasi cort! Continua ea. E o idee grozava, s-a gandit bine as putea spune.
Mai vorbim ce vorbim si punem planul la punct. "Dupa asta totul ve depinde de ei!" spun eu in timp ce mergem in bucatarie. Pe masa era asezata deja cina. "Ramen!" strig eu cat pot de tara, fetele razand desigur. Ne apucam si mancam, dupa care Yuki ne conduce spre camera in care vom dormi eu si Hina. Era tarziu asa ca ne-am pus in pat. Inainte sa adormim, am deschis subiectul despre Yuki, cu pretextul ca vroiam sa stiu si eu ceva despre ea. Brunetica mea stia ca poate sa aiba incredere in mine asa ca a inceput sa-mi povesteasca totul. Dupa ce a terminat, m-am mirat putin in sinea mea. "Sa vezi cand aude Gaara ca Yuki e fata aceea din trecutul lui!" gandeam eu. Stingand lumina, ne bagam amandoi suba patura moale si adormim imbratisati ca si cum nu am mai vrea sa ne dam drumul vreodata.
Noaptea a trecut repede. Dimineata ma ridic alene din pat, si observ ca ingerasul meu e langa mine. Ma imbrac repede, imi pun pijamalele intr-o punga si cobor jos. merg in bucatarie si observ ca fetele pregateau micul-dejun. Le dau "buna dimineata" si ma asez la masa. Dupa ce terminam, eu si Hina ne pregatim sa plecam, nu inainte de ai multumi lu Yuki pentru ospitalitate. Aceasta ne zambeste si ne spune ca oricand suntem bine primiti. Ne luam la revedere si dusi am fost.
Dupa ce am lasat-o pe frumoasa mea acasa, m-am indreptat si eu spre casa. Intr-un sfarsit ajung si ma pun sa fac un dus. Termin repede, ma imbrac si-l sun pe Gaara (Shiki). Stabilim sa ne intalnim in parc in 15min. Imi iau cheile, ies, incui usa si ma indrept spre parc. In scurt timp ajung si-l vad deja pe roscat. Ajungand langa el observ cum sta ca pe ace de nerabdare.
- Deci? Hai zi-mi odata! imi spune el extrem de nerabdator.
- Nu tu "salut!", nu tu "ce ma faci prietene?" nimic?! ii zic eu lui Gaara ca sa-l mai cicalesc. In fine vad ca nu are nici o reactie asa ca trag aer in piept si-i spun totul. Dupa ce termin acesta ramane masca. Ma mai intreaba daca am auzit bine, de inca vreo 2-3 ori. Dau serios afirmativ din cap, iar el ramane pe ganduri cateva minute bune. Cand sa sparg linistea aceea ca de mormant, el o i-a la fuga, lasandu-ma pe mine cu ochii in soare...........

Unde a plecat Gaara(Shiki) si ce are de gand sa faca? Si cum ramane cu SasuSaku, aflati in capitolul urmator....
haideti cu com....va pup kiss kiss


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"


Ultima editare efectuata de catre GuritzaTah in Mar 25 Sept 2012, 14:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Joi 20 Sept 2012, 15:20

Ok... mi-ai spus sa comentez.... Pot sa spun ca ao mare noroc ca m-a ataras ceva de la inceput.. altfel nu ocntinuam... acum chiar vreau sa stiu ce se va intampla.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Prophecy Girl [+16] Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Vin 21 Sept 2012, 06:58

Aoleu, ce avem noi aici?! Un fic reusit , va spun eu!
Iti multumesc ca m-ai anuntat , deoarece acet m-a captat.
referitor la intrebarile tale, iti cer sa ne uimesti!
Anunta-ma cand vin urmatoarele capitole! in love
Meli&Co


Prophecy Girl [+16] 107upsi
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Sam 22 Sept 2012, 14:56

Frumos,imi place.Cat ne mai tii pe jar?Vreau nextu sa vad daca se combina Sasuke cu Sakura si daca Gaara ii va daprimul sarut lui Yuki.Chiar le-ar sta bine impreuna.In fine,next,si te org nu uita sa ma anunti si pe mn plzzzz.


Prophecy Girl [+16] Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Lun 24 Sept 2012, 12:16

Hey, hey!...ms muuult de com sunteti dragutze:X
Nextu vine maine p la 1 - 2 dup masa.... k mai am de scris...kal scriu intr-un caiet:X...
Ms inca o data....am sa va anunt:*


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Mar 25 Sept 2012, 09:29

Mie una imi place , e interesant si as vrea sa vad next-ul ! Ai niste idei in capsorul acela ceva de speriat . Sunt foarte curioasa cum vor reactiona amandoi ! Multa bafta la scris ! in love kiss


Prophecy Girl [+16] Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Mar 25 Sept 2012, 15:52

Cum am promis, azi nextu'! Enjoy!

Partea II

Shiki (Gaara) Pov.

Imediat ce Naruto mi-a spus totul am luat-o la fuga. Ma indrept spre casa lui Yuki. Nu-mi vine sa cred ca persoana care am cautat-o toti anii astia era asa aproape de mine. Fata pe care o iubeam din toata inima, si pe care am crezut ca am pierdut-o, e acea fata de care am spus tot timpul ca e enervanta. Sper sa reusesc sa rezolv problema asta si ea sa devina a mea.
Intr-un final ajung la ea acasa. Ma opresc si-mi trag respiratia cateva clipe. Dupa ce m-am odihnit putin, am batut la usa si am intrat direct. Ea era pe canapea, funa o tigara. Desi m-a observat n-a schitat nici o emotie. Ma asteptam sa zica un "ce cauti aici?" sau un "iesi afara!", dar nimic, liniste totala.
Nu stiu de ce, dar nici eu nu puteam spune nimic. Am inghetat complet. Deodata o vad pe ea ridicandu-se si indreptandu-si privirea spre mine. Tot ce am reusit sa spun pe moment este un "trebuie sa vorbim!" dupa care am "inghetat" dinnou.
- Da asa e! imi spune ea afisand o fata serioasa. In cele din urma am reusit sa ma calmez si mi-am dat frau liber sentimentelor.
- Yuki, eu sunt, Gaara! ii spun eu dintr-o suflare, ca si cum acesta a fost cel mai greu lucru pe care l-am facut in viata mea.
- Stiu! Mi-am dat seama de ceva timp! imi spune ea sec. Ce?!...Stop cadru! Cum adica...?! Si nici nu se bucura.........
- Dar, atunci de ce nu mi-ai zis nimic?! intreb eu curios si uimit.
- Pentru ca, o-i fi avand tu numele de "Gaara" dar nu esti aceeasi persoana de atunci! imi spune ea iritata, si cu o urma de tristete in voce.
- Ba da, tot eu sunt! ii spun eu fiind sigur pe mine.
- Ba nu, nu esti! Te-ai transformat intr-un ingamfat, care se crede superior tuturor! imi reprosa ea cu o urma de dispret in voce.
- Asculta! M-am prefacut ca sunt asa, ca sa nu am persoane false in jurul meu, mai ales ca sunt si faimos! ii spun eu calm.
- Dar daca te comporti ca cineva care nu esti, in curand asa vei deveni! imi spune Yuki suparata.
- Yuki, acum ca te-am gasit, iti promit ca am sa fiu eu insumi si n-am sa mai las nimic sa ne desparta! ii spun eu, tinand-o de maini.
- E imposibil! Toti te stiu asa cum esti acum! Si in plus esti si faimos! imi spune ea desprinzandu-si mainile dintr-ale mele.
- Diseara am un interviu la emisiunea "Secretele Starurilor", dupa acest interviu "Shiki" v-a disparea si v-a ramane doar Gaara! ii explic eu ingerasului meu.
- Dar.... insa nu mai apuca sa spuna ceva ca o intrerup eu..
- Oricum aveam de gand sa fac asta odata ce te gasesc! ii spun eu. Aceasta nu mai zice nimic, doar isi pleca capul si zambi. Zambetul care il asteptam de mult. Brusc mi-am amintit de promisiunea pe care i-am facut-o. Nu mai stau pe ganduri si-i ridic fata, prinzand-o gentil de barbie, si-i zambesc. Incet, incet ne apropiem unul de altul pana cand buzele noastre s-au "ciocnit" intr-un sarut dulce de mult asteptat de amandoi. Dupa ce ne-am "dezlipit" unul de celalalt, ii aud dinnou glasul dulce zicandu-mi ceva de genul "vreau sa-ti arat ceva!", apoi ma trage dupa ea pana intr-o camera. Am ramas uimit cand am vazut ce se afla acolo. In camera respectiva se afla un pian mare, trei chitari (doua electrice, una bass), tobe, o orga, si o harpa. Am ramas de-a dreptul socat cand am vazut un microfon.
- Canti?! intreb eu.
- Uneori, dar tine secret! Nimeni altcineva nu mai stie! imi spune ea putin panicata.
- Stai linistita, secretul tau e in siguranta cu mine! o asigur eu.
In clipa urmatoare imi indrept atentia spre una din chitari. Zambesc si ma indrept spre ea. O i-au de la locul ei si ma indrept spre banca de langa perete. Ma asez si o invit si pe fata sa stea langa mine. Dupa ce s-a asezat ii spun:
- Melodia asta, a spart topurile si ti-am dedicat-o in primul concert! I-auzi! ii spune eu incepand sa-i cant:

"1. I can't blame you for thinking that
You never really knew me at all
I tried to deny you but nothing
Ever made me feel so wrong
I thought I was protecting you
From everything that I go through
But I know that we got lost along the way.
Ref:
Here I am
With all my heart
I hope you understand
I know I let you down
But I'm never gonna make
That mistake again
You brought me closer
To who I really am
Come take my hand
I want the world to see
What you mean to me
What you mean to me

2. Just know that I'm sorry I never
Wanted to make you feel so small
Our story is just beginning we'll let
The truth brake down these walls, oh yeah
And every time I think of you I think of how
You pushed me through and showed me
How much better I could be
Ref:
...
3. You make me feel like I'm myself
Instead of being someone else
I wanna live that every day
When you say what no one else
Will say you know exactly
How to get to me you
Know It's what I need
It's what I need yeah
Ref:
.........
What you mean to me!"
- E incredibil! Nu stiam ca sti sa canti asa de frumos! imi spune ea uimita.
- N-ai auzit pana acum cum cant? o intreb eu mai uimit.
- Nu, chiar nu m-a interesat deloc ce faci sau altceva! imi spune ea. Sunt sigur ca se refera la zilele cand nu stia ca eu sunt Gaara...
- Majoritatea melodiilor mele ti le-am dedicat! ii spun eu zambindu-i.
Ea e singura fata care ma intelege, singura la care ii zambeam si singura care ma facea fericit. Cu ea pot fi eu insumi, ma place asa cum sunt. Pret de cateva minute ne tot privim in ochi. Parca eram in transa. Ne intelegem doar din priviri, ne zambim. Nici unul nu a spus nimic. Instinctiv imi duc palma la obrazul ei si o mangai usor. Ea isi inchide ochii si-si lasa capul in voia mainii mele zambind. Dupa care isi deschide ochii si ma imbratiseaza brusc. Imi inconjor mainile in jurul eu si o strang la piept. " Ma bucur atat de mult ca te-am gasit!" imi spune ea, si o urma subtire de cristal i se scurge pe obrazul fierbinte. Puteai foarte usor sa observi fericirea de pe fetele noastre.
Dupa inca un minut in bratele mele, se ridica si ma priveste in ochi zambindu-mi. In clipa urmatoare, ma apropii gentil, ea facand la fel pana cand buzlel noastre s-au unit intr-un sarut dulce. Dupa asta, mergem amandoi in sufragerie. Eu ma indrept spre usa si ma incalt.
- Trebuie sa plec! Intr-o ora am interviul si trebuie sa ma pregatesc! ii spune eu ridicandu-ma.
- Bine! Sa ai grija de tine! imi spune ingerasul meu inocent.
- Te sun cand termin, si ma intorc! Emisiunea e pe canalul 7, sa te uiti! ii spue eu apripiindu-ma de ea.
- Bine, asa am sa fac! Succes! imi spune ea.
O iau in brate dinnou, o sarut si-i las numarul meu de telefon. Imi iau la revedere si plec. Acum ma indrept spre casa. Trebuie sa ma pregatesc pentru "momentul adevarului". Intr-un sfarsit ajung, si ma bag la dus. Nu stau mult, ma imbrac ma incalt, imi iau tot ce am nevoie, ies si inucui usa dupa mine.

Yuki Pov

Dupa ce a plecat, m-am pus sa mananc. Dupa ce termin fac putina curatenie. Dupa vreo 45min, termin si ma asez pe canapea, emisiunea trebuia sa inceapa. Ma fac comoda si pornesc televizorul, il pun pe canalul 7.
"-Buna seara doamnelor si domnilor! Bine v-am gasit la emisiunea Secretele Starurilor, unde cele mai faimoase staruri vin si-si destainuie secretele cu noi! In aceasta seara, vom avea un invitat special, insa vi-l prezentam mai tarziu! Acum..." spune prezentatoarea.
Deci Gaara v-a aparea ceva mai incolo. Asa ca am timp sa-mi fac o cafea, sa-mi iau tigarile si scurmiera. Dupa ce mi le-am luat le asez pe masuta din fata canapelei, ma asez si eu si-mi aprind o tigara. Se pare ca acum e randul lui Gaara.
"- .. Invitatul nostru special din aceasta seara, a spart topurile din industria muzicala, are 18 ani si uneori canta si rap! Va rog sa-l intampinati cum se cuvine pe Shiki!
(toata lumea aplauda)
- Salut tuturor! Ma bucur sa ma aflu aici!
- Si noi, bine inteles! Deci Shiki, spune-ne care e secretul tau? Si ce te-a facut cantaret?
- Pai Livia, ca sa fiu sincer, eu cant doar pentru ca imi place!
- Din cate am inteles, majoritatea cantecelor tale sunt dedicate unei fete "speciale"! Cine e aceasta fata, Shiki?
- Mai intai sa va spun un secret! Numele meu nu este Shiki, pe mine defapt ma cheama Gaara! Si acea fata e nimeni alta decat iubita mea, Yuki Nadeshiko! Acum cativa ani am fost cei mai buni prieteni, dar apoi am fost separati...eu trebuind sa plec cu fratele meu. Dar acum ne-am regasit! Ea e acea fata speciala care ma intelege si care m-a acceptat asa cum sunt! Ei ii dedic toate cantecele!
- Ce romantic..........! Si? Ce ne vei canta in aceasta seara?
- O piesa noua, compusa de mie, se numeste "Hero", pe care i-o dedic lui Yuki!" (piesa cantata: https://www.youtube.com/watch?v=KVcQepco1H4 )
Deci nu pot sa cred ce-a zis! Si piesa asta, mi-o dedica mie?! Incredibil! Baiatul asta e nebun! zic eu chicotind. Il admiram pur si simplu. Ma simt cea ma norocoasa fata din lume. Ma bucura atat de mult faptul ca a spus adevarul. Abia astept sa-l revad. Dupa ce termina de cantat a spus ceva ce m-a facut sa scuip cafeaua ce o sorbisem: " Yuki, stiu ca te uiti acum la emisiune, datorita tie sunt ceea ce sunt, abia astept sa te vad! Te iubesc!". Toti din emisiune au aplaudat. Am ramas masca. M-am rosti complet.
Dupa ce i-au multumit ca a venit, emisiunea se termina. Rasuflu din greu, ma calmez si inchid televizorul. Imediat, telefonul me incepe sa sune. Tresar si incep sa-l caut ca disperata. Unde e?! tip eu ca nebuna pana cand il gasesc. Acesta era intre pernele de la canapea. Il iau si raspund:
- Da?! zic eu tare si raspicat.
- Hey frumoaso! Sunt eu, Gaara! imi spune nebunul meu.
- Nu pot sa cred ca ai spus asa ceva! spun eu emotionata.
- E adevarul! Apropo nu pot veni inapoi in seara asta la tine, regret! Dar trebuie sa ma intalnesc cu managerul meu! imi spune el trist.
- Nu-i nimic! Hai maine dimineata la cafea! ii spun eu.
- Bine! Sa ai noapte buna! imi spune el si inchide.
Zambesc, apoi urc in camera mea si ma schimb in pijamale, dupa care ma bag in pat si adorm instant, cu gandul la el.


atat pt acum!...hai cu com! pup! kiss


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Joi 27 Sept 2012, 16:00

Foarte frumos scumpa.Mersi ca m-ai anuntat.I-a dat primul sarul lui yuki.Ce dulcee.In fine,vreau next si eventual arunca si o privire la ficul meu Two sisters,one problem.


Prophecy Girl [+16] Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Mar 02 Oct 2012, 22:02

Eu n-am fost asa incantata , pana la capitolul acesta ai mentinut un suspans care te atrage . Acum ai dat-o in bara , actiunea a fost destul de grabita si dialogul , cam mult si in mare parte , sec . Totusi sper sa nu te superi . As vrea sa remediezi problema cu actiunea si sa pui next-ul , in ciuda criticilor , si eu abia il astept !


Prophecy Girl [+16] Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Vin 19 Oct 2012, 14:04

Hey!
Da salut...stiu k am lipsit de pe forum si nici next nam mai adus, insa am avut niste probleme mai grave, si nu am avut timp....Va promit ca de indata ce ma refac vin cu nexturi si continuarea la acest fic. Deasemenea va promit k am sa aduk multe capitole, unul dupa altul... am niste idei super... o sa va uimeasca.....
Regret inca o data!
Ne vedem in curand...
Va pup! kiss


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Mier 31 Oct 2012, 22:15

si acum neeext! sorry ca a durat atat! deocamdata asta, apoi maine le pun si celelalte! pup! Enjoy!

Capitolul 3 "Mutarea!"

Yuki Pov.

Dimineata ma trezesc pe la opt si merg in baie sa-mi fac siesta. Ma dezbrac si intru in dus. Picaturile calde si reci imi faceau corpul sa tresara. Mai stau cateva minute si apoi ies. Iau pe mine un halat si ma indrept spre dulap. Din el imi aleg o pereche de trei-sfert negrii, un maieu scurt rosu si bluza de trening neagra. Ma imbrac, cobor jos si ma indrept spre bucatarie pentru a face micul dejun si cafea. Dupa ce termin, ma incalt si ma pregatesc sa merg la magazin, dar cand am deschis usa ce sa vezi ?.... ‘’Full’’ de paparazzii si reporteri. Am facut ochii cat cepele. Fiecare cu intrebari diferite, cu poze, cu inregistrari, camere…
Fara sa mai stau pe ganduri am intrat in casa si am incuiat usa. Scot telefonul din buzunar, un Nokia simplu, si-l sun pe Gaara.
- Da ?! Imi spune acesta.
- Gaara, pe unde esti? Intreb eu panicata.
- Acasa, tocmai ce m-am imbracat! Ce s-a intamplat ? De ce esti asa panicata ? Ma intreaba roscatul putin speriat.
- Paparazzii ! Sunt peste tot ! Nu pot iesi din casa ! Ii spun eu si mai stresata.
- Stai calma, ajung cat de repede pot ! Rezolv eu ! Ii spune el si inchide.

Deja eram nervoasa. Ii auzeam cam striga de afara tot felul de intrebari. ‘’Jur ca daca nu pleaca, ies afara si le arat eu cine sunt !’’ Imi spun eu in gand. Dupa cateva minute aud o voce strigand: ’’Ce?! Taylor Swift e in parc si da autografe publicului?’’. Apoi dintr-o data liniste. Dupa cateva momente aud pe cineva batand in usa. Plina de nervi deschid usa, insa imi inghit toate vorbele pe care vroiam sa le spun cand il vad pe Gaara. Rasuflu usurat si-l poftesc inauntru. Era imbracat cu o bluza gri cu capison, si niste blugi negrii si adidasi. Dupa ce intra mil poftesc sa ia micul dejun cu mine. In timp ce mancam el imi spune:
- De acum inainte va trebui sa locuiesti la mine!
- Ce?! Ii spun eu aproape inecandu-ma cu mancarea.
- Paparazzi nu stiu unde sa ma caute! Itachi, managerul meu m-a ‘’rezolvat’’ ! Imi spune roscatul meu foarte serios.
- Bine atunci! Ii zambesc eu.

Intr-un final terminam de mancat si mergem in sufragerie. Linistea nu intarzie sa apara. Ma tot gandeam daca e in regula… Tot felul de intrebari imi invadau mintea : ‘’Voi fi in siguranta ?’’, ‘’daca ne vor gasi paparazzii?’’, ‘’daca n-o sa ne intelegem ?’’... Si multe altele. Nu l-am vazut pe Gaara de mult timp, ’’daca s-a schimbat?’’… Apoi dintr-o data nimic. Parca toate intrebarile au disparut. Simteam mainile roscatului cuprinzandu-mi talia si strngandu-ma in brate, lasandu-si capul pe umarul meu. Ma simteam asa de bine si in siguranta. N-am cuvinte sa descriu tot ce simt acum. Apoi m-am gandit dinou, si mi-am zis ca o sa fie totul bine. Chiar daca nu ne-am vazut de mult stiu ca numi-ar face rau.
Dupa ce imi da drumul, isi aprinde o tigara si imi spune ca are un plan, ca sa nu ne vada nimeni. Dupa ce imi explica ma saruta pe frunte si-mi spune ca totul va fi bine. Imediat ce-si termina tigara pleaca, spunandu-mi ca se intoarce cu masina. Dau fuguta sus si-mi pregatesc bagajele. Termin destul de repede si ma apuc de curatenie.
E ora 9:00, Gaara trebuie sa apara. Intr-un sfarsit, aud un claxon de masina. Ma uit pe fereastra si-l vad pe roscat ca vine spre casa. Incarcam bagajele si-o pornim spre casa lui. In scurt timp ajungem. Coboram din masina, iar el ma ajuta cu bagajele. Intram si raman masca. Pe din afara casa arata simplu, dar inautru e extraordinar. Livingul te da pe spate pur si simplu. Este foarte spatios, in alb si negru, cu un televizor in perete asezat si ,,rotund ?’’... Dupa ce mi-am ’’revenit’’, am mers sus. Si am intrat in camera care va fi a mea. Inainte de a intra m-a legat la ochi, foarte ciudat. Mi-a deschis usa si m-a indrumat inainte. Dupa ce am auzit usa inchizandu-se mi-am dat jos legatura de la ochi. « Nu pot sa cred ! De unde ai stiut ? » sunt singurele cuvinte ce mi-au iesit din gura. Camera era fabuloasa, in combinatii de rosu si auriu. Rosu e culoarea mea preferata. Nu mai stau pe ganduri si ii sar in brate. Il sarut dulce si-i multumesc pentru tot.
Dupa ce mi-am aranjat lucrurile, m-am dus sa fac un dus, el coborand jos. Imi iau niste haine simple si intru in baie. Era foarte mare si roz. Nu e chiar pe gustul meu dar se potrivea de minune. Avea un dus si o cada mare rotunda. Fara sa mai stau pe ganduri ma dezbrac si intru in dus. Picaturile cristaline de apa calduta, se scurgeau pe corpul meu relaxandu-ma complet. Mii de ganduri bune imi invadau mintea. De acum totul va fi bine! Nimic nu ar putea merge rau ! As putea chiar spune ca viata mea e acum mai roz.
Dupa ce termin, ma imbrac si cobor. Roscatelul meu se uita la televizor. Nu-l intrerup si ma duc in bucatarie. Superba si aceasta. Nu mai stau degeaba si ma apuc sa prepar cina. Nu-mi ia mult timp ca termin. Am preparat spaghete, preferatele lui si am copt niste prajituri. Imi pun manusile de bucatarie si deschid cuptorul sa scot prajiturile. Ma intind putin dupa tava, o scot si cand ma ridic simt doua brate care ma cuprind. Zambesc usor si-mi plec instinctiv capul intr-o parte, el reactionad si sarutandu-ma pasional pe gat. Nu neg, ador cand face asta! Mii de fiori ma cuprind. Sentimentul e de nedescris.
Intr-un final se opreste si se aseaza la masa. Pun tava cu prajituri la racit si ma asez si eu. Niciunul nu spune nimic. Ne intelegem doar din priviri. Tot mancam si ne privim. Ne zambim. Apoi fac un gest ’’neintentionat’’ si mananc o spagheta in cel mai senzual mod posibil, acesta zambindu-mi pervers. ’’Hmm, oare cate imagini cu mine i-or fi trecut prin cap ?’’Chicotesc la acest gand si ma ridic terminand de mancat. In timp ce spalam vasele, el se ’’indopa’’ cu prajituri. Mereu a fost asa. Adora prajiturile, n-ai ce sa-i faci.
Dupa ce terminam, urcam sus, si inainte sa mergem fiecare in camera lui ne sarutam pasional. Iubesc modul cum o face ! E si bland, e si ’’brutal’’ ! Observ ca isi incolaceste bratele pe langa talia mea. Cu o mana imi ridica si imi prinde mainile deasupra capului, apoi ma lipeste de perete. In clipa urmatoare fac o mica saritura si imi incolacesc picioarele pe dupa talia lui. Ne sarutam neincetat. La un moment dat imi da drumul la maini iar eu le cobor si le pun pe langa gatul lui, mangaindu-i-l incet si senzual. Acum a coborat pe gatul meu. Din nou acei fiori, care ma inebunesc. Incepe sa mi-l sarute pasional si apasat. Cand ma simteam mai bine acesta se opreste, imi zambeste si-mi spune ca e tarziu si ca trebuie sa dormim, ca maine avem scoala. Fac o mutrisoara gen ’’nu mie somn’’ si ma bosumflu putin. Insa acesta imi zambeste si-mi spune ca data viitoare nu mai scap. Ii zambesc si eu mai perversi si ii spun ca sunt tare curioasa de ce e in stare.
Ne zambim si intram fiecare in camera lui, nu inainte de a ne ura ’’noapte buna!’’.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Sam 03 Noi 2012, 01:34

Capitolul 4 ’’Excursia!’’

Yuki pov.

Dimineata ma trezesc devreme, trezita de alarma ceasului care suna asurzitor. Somnoroasa il apuc cu mana dreapta si-l arunc, acesta izbindu-se de perete si facandu-se tandari. Casc, apoi ma ridic alene si merg sa-mi fac un dus. Termin repede, si cobor jos. Merg in bucatarie pentru a pregati micul dejun. M-am gandit sa fac clatite. Zis si facut. Dupa vreo 15min, termin si ma duc sa-l trezesc pe Gaara. Urc incet scarile si apas pe clanta usii lui. Intru inauntru si las usa intredeschisa. Ma apropii cu pasi de felina de patul lui. „Doarme asa frumos!” Zambesc si ma apropii de el. Imi inchid ochii si-l sarut pe obraz, apoi ma ridic putin si-l privesc. Incepe sa zambeasca. Cu ochii inchisi el zambeste. Nu stiam sigur daca dormea sau era treaz. Ma apropii de urechea lui si-i soptesc un „buna dimineata!” Acesta se trezeste zambindu-mi. Incet isi duce mana dupa gatul meu si ma trage spre el. Incepe si ma saruta. Ii raspund si eu. Limbile noastre se duelau incontinu. Era asa de bine. Inima imi batea foarte tare. Sentimentul e de nedescris. Adrenalina imi crestea, si simteam ca vreau mai mult. Mii de imagini imi treceau prin cap fara sa vreau.
Vroiam sa ma opresc, dar nu puteam. Ma tinea strans de talie. Apoi mi-a venit o idee. Am inceput sa-l gadilesc, acesta reactionand si incepand sa rada. Ii zambesc apoi ma ridic si ma dau jos din patul lui. Ii spun sa se pregateasca si sa coboare la micul dejun.
Imediat dupa ce terminam o pornim spre scoala. Am ajuns acolo foarte repede. Am avut norocul sa prindem verde la toate semafoarele, traficul nefiind atat de aglomerat. Dupa ce ajungem ii spun sa mearga inainte in clasa, eu trebuind sa ma duc la matusa Tsunade in birou. El aproba si merse inainte. Planul trebuie pus in aplicare nu?
Ajunsa in fata biroului matusii, bat la usa si intru. Aceasta imi zambeste si-mi spune sa ma asez.
- Matusica Tsunade, as avea nevoie de o favoare! Ii spun eu pe cel mai dulce ton posibil.
- Desigur draga mea! Spune! Imi raspunde aceasta zambitoare.
- Sti ca mi-ai spus de acea excursie „eco” ? o intreb eu.
- Da! Ce e cu ea? Ma intreaba ea curioasa.
Incep sa-i explic ce vreau sa fac si spre surprinderea mea, ea accepta. Puse mana pe telefon si-l chema pe Kakashi, dirigintele meu. Acesta intra iar eu incep sa-i explic si lui. Aproba si el, mai cu greu, apoi zambi. Zambesc si eu si plec spre clasa. Ora era pe cale sa inceapa. Aveam cu dirigintele care din nou intarzie. Am inceput sa ma gandesc la planul meu si speram sa-mi reuseasca. Am rugat-o pe matusa sa puna excursia astazi, si sa ne lase mai repede ca sa ne pregatim. Apoi i-am promis lui Kakashi ca va primi o saptamana concediu daca va pune grupele asa cum spun eu. Iar el a acceptat. Perfect!
Usa clasei se deschide si dirigintele intra avand o foaie in mana. Isi drege vocea si incepe:
- Azi va voi lasa mai repede acasa, ca sa va pregatiti! Mergem intr-o mica excursie „eco”! spuse acesta.
- Si de ce anume facem asta?! Ce suntem noi? Gunoieri?! Zise iritata Karin.
- Domnisoara Oto No, te rog aseaza-te si lasa-ma sa termin! Spuse Kakashi putin iritat.
- Deci, cum spuneam, scoala noastra este renumita pentru curatenia si ordinea pe care o are! Asa ca aceasta excursie v-a aduce un prestigiu bun si aveti si ocazia de a face o fapta buna! Continua dirigintele.
- Si cum vom face? Adica, chiar daca ne lasati mai repede va fi seara cand ajungem! Spun eu prefacandu-ma ca nu stiu.
- Ve-ti fi grupati cate doi! Un cort la fiecare grup! Si ca sa nu fie certuri intre fete si baieti, veti fi grupati fata cu baiat! Continua Kakashi facandu-mi jocul.
- Pun pariu ca stiu cu cine voi fi in grupa! Spuse roscata aranjandu-si ochelarii.
- Daca continui sa ma intrerupi, vei primi detentie! Zise dirigintele nervos.
- Inainte sa va spun cum sunteti grupati, trebuie sa va anunt ca Itachi va fi asistentul meu! Asa, acum grupele: Naruto si Hinata, Neji si Tenten, Shikamaru si Temari, Yuki si Gaara, Itachi si Ino, Sasuke si Sakura, Karin si Suigetsu!
- CE?! Nu se poate asa ceva! Ratata aia’ cu Sasuke al meu?! Nici gand! Urla Karin din toti plamanii. Sincer incep sa ma satur de ea. Cred ca trebuie s-o pun la respect! Deja intrece masura.
Kakashi isi „joaca rolul” si ne spune ca nu va schimba pe nimeni. Apoi el iese pe usa nu inainte de a ne spune ca ne intalnim la poarta liceului la ora patru fix. Insa simt ca ceva nu e bine. Nu am vazut-o pe Sakura bucurandu-se ca a fost pusa in grupa cu Sasuke. Sper doar ca totul sa fie bine. Schitez un zambet si ma ridic gata sa plec. Ies din clasa impreuna cu roscatelul meu, insa aud pe cineva vorbind. Imi intorc capul si nu vad pe nimeni. Incep sa merg spre directia in care am auzit vorbe si ajung la baia fetelor. In spatele meu erau Ino, Hina si Gaara. Intru in baie si deschid usa de la toalete. Simt cum nervii imi cresc si venele imi pulsau din ce in ce mai tare. Karin o tinea pe Sakura si ii vorbea urat. Cand era cat pe ce s-o loveasca, am prins-o de mana si am trantit-o cu fata de perete. „Niciodata sa nu mai faci asta!” Ii urlu eu in urechi. Cu toata forta mea o trantesc de pamant si sar pe ea, incarcand-o cu pumni zdraveni. Nu au trecut decat cateva secunde ca m-am simtit ridicata pe sus, apoi pusa cu picioarele pe pamant si tinuta strans de talie. Era Gaara. Ma smaceam in toate partile. Incercam sa ma eliberez, ca sa pot sa-i mai dau roscatei. Insa nu am reusit. „Cand te vei calma, iti voi da drumul!” Imi spune iubitul meu pe un ton foarte serios. Trag aer in piept, expir si las toata energia negativa sa se scurga afara. Roscata era inca pe jos, uitandu-se cu frica si disperare la mine.
Dupa ce roscatul imi da drumul, simtind si el ca m-am calmat, ma apropii putin de roscata si-i spun ceva de genu „poti merge linistita la directoare, nu-mi pasa! Dar daca te mai atingi de prietenii mei, n-o sa mai scapi asa usor!” Apoi ii zambesc si o iau pe rozalie de mana si plecam din baie. Iesim cu totul din liceu. Aceasta imi multumeste ca am ajutat-o si-mi zambeste. Ii raspund si eu cu un zambet si plec. In scurt timp ajungem acasa. E ora 10 asa ca nu trebuie sa ne grabim. Pana la 4 mai este. Se pare ca Gaara si-a gasit o ocupatie. Sa schimbe canalele la televizor. Amuzant baiat. In fine, urc sus pentru a-mi face un dus ca sa ma relaxez. Termin repede si ma intind in pat, admirand tavanul simplu. Ma tot gandeam la planul meu. Am facut primii doi pasi, acum totul depinde de Sakura. Sper din suflet sa reuseasca, e singura care nu are prieten din „grupul” nostru si mai ales ca nu-mi place sa o vad trista aproape in fiecare zi. Desi nu o arata, imi dau seama usor deoarece si ea are aceeasi zodie ca si mine, rac. Deodata sunt trezita din gandurile mele cand aud usa deschizandu-se. Era Gaara care vine si se arunca, la propriu, in pat langa mine. Ne privim in ochi. Ne zambim. Apoi el se intinde pe spate iar eu imi asez capul pe pieptul lui. Incet, incet adormim amandoi.
Dupa cateva clipe de somn, cel putin asa le credeam eu, incep sa-mi deschid ochii. Incep sa-mi caut telefonul, stand inca cu capul pe perna. Intr-un sfarsit il gasesc si arunc o privire ceasului. „Eeehhh!” Urlu eu in gura mare cand vad ca e ora 3 si jumatate si nici nu ne-am facut bagajele. Insa incep sa rad cand il vad pe Gaara pe podea, apoi ridicandu-se si luand vaza cu flori in mana si intreband ceva de genul „ Ce? Ce e?! Ce s-a intamplat?” cu o fata extrem de confuza si haioasa. Ma opresc insa din ras si-i spun ca trebuie sa ne grabim altfel vom intarzia.
In vreo 15 minute am fost gata. Iesim si o pornim grabiti spre liceu. Ajunsi acolo, ne urcam in autocar si-o pornim spre padure.
Dupa vreo o jumatate de ora de mers, in care mi-a amorit posteriorul, am ajuns. Kakashi ne spune sa ne aranjam corturile, sa mancam si apoi sa ne punem la somn, ca maine dimineata ne trezim devreme. Zis si facut. Fiecare grupa isi incepe treaba.

Sasuke Pov.

La indemnul lui Kakashi incep sa montez cortul. O observ pe rozalie ca incearca sa ma ajute. Nu am nevoie de ajutorul unei fete asa ca incerc s-o gonesc. Aceasta face o fata trista, tipic ei. Imi dau ochii peste cap si continui sa montez afurisitul asta de cort. Dupa cateva secunde bune realizez ca sunt ajutat. Imi ridic privirea si o vad pe rozalie.
- Ce faci?! O intreb eu nervos.
- Te ajut! Imi raspunde ea si-mi zambeste.
- Nu am nevoie de ajutorul tau! Dispari! Ii spun eu rautacios.
- Nu! Suntem in aceeasi grupa! Suntem o echipa! Si am sa te ajut fie ca-ti place, fie ca nu! Imi raspunde aceasta pe un ton foarte serios. Nu ma asteptam la asta. E prima data cand imi tine piept de cand o stiu. Nu stiu de ce, dar imi place.
Intr-un final terminam de montat cortul. Ne ridicam amandoi si ne zambim. Nu prea imi sta in fire sa zambesc dar acum nu prea m-am putut controla. O priveam cum imi zambeste. Trebuie sa recunosc, e foarte draguta cand zambeste. Are forme bine definite, e inteligenta si ma place. Insa ceva ma retine. Desi e putin probabil sa o plac si eu, ceva ma retine din a-i spune. Pana la urma nu e decat una din fanele mele si nimic mai mult. Nu ca ma plang, imi place sa fiu popular, insa imi este greu sa aleg persoana potrivita. Nici pana azi nu am gasit-o. Ma combinam cu fete, pe care le lasam dupa cel mult o saptamana. Am incercat o data si cu Karin, dar a fost cea mai urata intalnire si noapte din viata mea. Doar pentru ca i-am dat o mica sansa, acum crede ca sunt al ei. Nu voi fi niciodata al ei.
Deodata sunt trezit din gandurile mele de vocea roscatei. Aceasta a strigat numele rozaliei in timp ce se apropia de ea. Ajunsa in fata Sakurei aceasta incepu sa spuna tot felul de tampenii. Cum ca sunt al ei, că sa nu se atinga de mine, si chestii de genu. Incep sa ma enervez. Fata profita de faptul ca Yuki nu e prin preajma. Da, am auzit si eu de bataia din baie dintre Yuki si Karin.
- Ai face bine sa-l rogi pe Kakashi sa ne schimbe! Sasuke e al meu, ratat-o! Ii spuse roscata rozaliei. Gata, pana aici! Nimeni nu vorbeste asa cu Sakura! Nici asta nu-mi sta in fire, dar eu si rozalia suntem in aceeasi „echipa” deci, practic daca ea e insultata, si eu sunt. Si nu permit asta!

Sakura Pov.

Am ramas de-a dreptul socata cand l-am vazut pe Sasuke traznindu-i o palma roscatei. El practic ma apara. Nu-mi vine sa cred. Il aud spunand ceva de genul „dispari Karin! Sau te vei alege cu mai mult de o palma!”. M-a impresionat gestul lui. Pana acum ma ignora complet si-mi arunca mai mereu priviri pline de dispret. Dar acum ma apara si mai inainte mi-a zambit. Daca visez, sper sa nu ma trezeasca nimeni. Observ ca ochii roscatei se umplura cu lacrimi, apoi fuge. Intr-un fel mie mila de ea, dar a meritat-o.
Dupa putin timp ne bagam fiecare in corturile noastre. Il observ pe brunet ca-si cauta neincetat pachetelul cu mancare, insa nu-l gaseste.
- Fir-ar! Mi-am uitat mancarea acasa! Bravo Sasuke, esti un geniu! Isi spune lui insusi.
Chicotesc in sinea mea si imi cobor privirea spre mancarea mea. Hotarasc sa i-o dau lui, asa ca i-o intind si-i zambesc.
- Poftim! Mananca de la mine Sasuke!
- Esti nebuna?! Si tu? Imi spune el, ingrijorat?...
- Nu-ti face griji! Eu am mancat inainte si nu mie foame! Te rog mananca! Il indemn eu zambindu-i.
Spre surprinderea mea accepta. Il priveam cum mananca. Defapt, nu am mancat, insa nici nu imi era foame. Ma bucuram ca ii place si ca mananca. Dupa ce termina de mancat imi multumeste si-mi spune ca a fost delicios. Ii zambesc si-i spun ca nu e nevoie sa-mi multumeasca. Ne privim. Ii priveam ochii negrii ca noaptea. Simteam ca ma pierdeam in ei. Ii zambesc usor, el facand la fel. Apoi imi cobor privirea si ma retrag putin.

Sasuke Pov.

Am inceput sa ne privim. Incepeam sa admir marea de smarald din ochii ei, si zambetu-i dulce. Insa apoi „magia” disparu, ea retragandu-se. Incep s-o analizez si observ ca e trista. O intreb de ce e asa, insa nu-mi raspunde. O mai intreb odata si tot nimic. Cand s-o intreb a treia oara, ea incepe sa-si ceara scuze pentru toate datile cand, cica ma enervat. Ii spun ca nu e nici o problema. Apoi imi spune ca ii pare rau daca mi-a fost o piedica in excursia asta. Ce se intampla aici? Imi spun eu in minte.
- Sakura? De ce spui toate acestea? O intreb eu in speranta unui raspuns bun si logic care sa-mi indeparteze ingrijorarea.
- Sasuke, plec! Imi spune ea trista. Stai, de ce pleaca? Tocmai cand incepusem sa am sentimente pentru ea. Defapt nu incepusem, realizasem ca aveam de mult doar ca nu eram sigur daca ea e fata potrivita pentru mine.
- De ce sa pleci? O intreb eu putin trist.
- Locul meu nu e aici! Asa ca plec! Imi spune ea scapand un firicel de cristal sa i se scurga din ochi.
- Poftim?! Bine inteles ca este! Sakura nu te lua dupa barfe si alte cele! Ai multi prieteni aici! Nu poti pleca! Ii spun eu incercand s-o conving sa ramana.
- Mereu voi fi judecata pentru culoarea asta nesuferita a parului meu! M-am saturat! Imi spune ea nervoasa si suparata.
- Sakura, ce e in neregula cu parul tau? Fi serioasa! Sa-ti spun ce cred eu despre parul tau! Parul tau, e frumos! N-am mai vazut pe nimeni cu parul natural roz! Esti unica Sakura! Ii spun eu zambindu-i. Aceasta schiteaza un mic zambet si-mi multumeste. Pur si simplu iubesc zambetul ei. Ma linisteste complet.
Instinctiv imi duc palma si o mangai pe fata. Aceasta reactioneaza si-si lasa capul in voia mainii mele. Nu-mi vine sa cred, dar m-am indragostit de ea. Daca stau sa ma gandesc bine, mereu mi-a fost alaturi, mereu m-a ajutat. Chiar daca eu o respingeam si o faceam in multe feluri ea tot a fost acolo. Ii zambesc din nou si ma apropii de ea. In clipa urmatoare o sarut dulce si apasat pe buze. In primele secunde nu a reactionat, dar apoi si-a dat drumul. E extraordinara. Imi place. Parca s-ar lupta cu mine. Mii de fiori imi invadau trupul si inima. N-am mai simtit asta vreodata, dar imi place. Ma face sa vreau mai mult. E pur si simplu grozava. Dupa ce ne „dezlipim” ma intreaba de ce am facut asta.
- De ce?! Pentru ca imi placi! Ii spun eu rozaliei zambindu-i dar fiind si foarte serios. Aceasta face ochii cat cepele apoi imi zambeste.
- Si, mi-ar face placere daca ai accepta sa fi prietena mea! Ce zici? O intreb eu luandu-i mana intr-a mea si zambindu-i. Aceasta accepta si imi sari bucuroasa in brate, cu ochii plini de lacrimi de fericire. O strang si eu in brate, apoi ne culcam, ea adormind cu capul ei rozaliu pe pieptul meu.


Poza acestui capitol
SasuSaku sleep:
Prophecy Girl [+16] Sasusakuslumberbyannria

PS: scz daka e prea mult dialog. sper sa va placa. Enjoy!


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"


Ultima editare efectuata de catre GuritzaTah in Sam 10 Noi 2012, 12:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Vin 09 Noi 2012, 23:45

hey hey! nextu vine maine si apropo... am schimbat numele ficului pt ca nu se potrivea.
va astept cu com:X


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Sam 10 Noi 2012, 14:36

Capitolul 5 "Profetia incepe"

Yuki Pov.

Dimineata ne trezim devreme. Ies din cort si ma intind, razele soarelui jucandu-se in parul meu negru. Casc si ma duc langa ceilalti. Se pare ca sunt singura care a dormit mai mult decat trebuie. Chicotesc in sinea mea si ma asez langa Gaara, care isi savura mancarea. Ma apuc si eu sa mananc. Dupa ce terminam, ne impachetam toti lucrurile si incepem "misiunea" de curatenie. Pornesc alaturi de Gaara in susul dealului. Fiecare avea in mana un fel de bat, lung si gros ca o coada de matura iar in varf avea un capat ascutit de fier cu care adunam gunoaiele. Infingeam batul in cate o punga de cipsuri goala, in cate o sticla de plastic si le puneam intr-o punguta menajera. Dupa ceva timp de mers incep sa ma plictisesc. Deja imi era lene sa mai strang gunoaie. Excursia asta este nasoala de tot, insa am facut-o pentru Sakura. Dintr-o data mi-am amintit de planul pe care il facusem si o caut pe Sakura cu privirea. Undeva in fata mea era ea cu Sasuke. Adunau si ei gunoaie. Chicotesc putin la gandul ca de la elevi am trecut la gunoieri. Insa ma opresc brusc cand ii vad pe cei doi ca isi zambesc, ca se amuza si rad amandoi si ca se tin de mana?! Nu pot sa cred ca a mers. Un zambet larg imi apare pe fata apoi ii sar in brate la Gaara. Acesta isi scapa batul si ma privi surprins. Ii arat discret ce e in fata noastra si de ce sunt asa bucuroasa. Acesta zambeste si el si apoi ma saruta pe frunte. Dupa ce il eliberez pe roscat, imi arunc batul cat colo si alerg bucuroasa spre Sakura si Sasuke. Ajung in spatele lor si in urmatoarea clipa ii iau pe amandoi de dupa cap si ii intreb ce mai fac. Amandoi s-au uitat ciudat la mine, cu o fata gen "ce te-a apucat?!" Zambesc apoi ii intreb in gura mare daca sunt impreuna, avand in vedere ca se tin de mana. Toate privirile colegilor mei se indreapta spre noi, mai exact spre cei doi porumbei. Sakura se rusina, iar Sasuke vazand asta, spuse un da tare si raspicat apoi luand-o pe rozalie si sarutand-o, dovedind ca e adevarat. De undeva din dreapta aud un "ce?!" strigat cu putere. Stiam ca era roscata asa ca mi-am intors capul spre ea si i-am aruncat cea mai infricosatoare privire. Aceasta se linisti brusc si-i intoarse privirea. Inafara de ea, toti i-au felicitat pe porumbei, mai ales Itachi. I-a spus lui Sasuke ca era mandru de el ca si-a gasit fata potrivita.
Dupa cateva ore terminam de curatat si mergem spre casa. Cand ajungem la poarta liceului, il trag pe diriginte de o parte si-i multumesc pentru ajutor. Acesta imi zambeste si imi spune sa nu uit de ce i-am promis. L-am asigurat ca isi va primi in curand concediul. Dupa asta toti ne-am vazut de drumurile noastra, spre casa bineinteles. Ajunsa imi las bagajul langa usa si urc sus sa-mi fac un dus. Termin repede si aranjez lucrurile la locul lor, in timpul acesta Gaara facand si el dus. Dupa ce termin si cu asta merg in bucatarie pentru a pregati cina. Dupa ce termin il chem pe roscatel sa luam masa. In vreo 20 de minute terminam de mancat. In timp ce spalam vasele Gaara era la masa savurand cafeaua pe care i-am pregatit-o.
- Am o propunere pentru tine! Imi spune acesta serios.
- Ce propunere? Intreb eu curioasa.
- Itachi, managerul meu, mi-a aranjat un concert pe vinera aceasta la scoala, dedicat tuturor elevilor multumindu-le pentru "ajutorul" dat naturii! Imi spune el serios, aprinzandu-si o tigara.
- Asa si? Il indemn eu sa continuie.
- Vreau sa canti cu mine pe scena! Imi spune el zambindu-mi. Am ramas putin uimita. Insa am acceptat pentru ca stiam sa cant si m-am cam saturat sa tin asta ascuns. Nu e ceva ce trebuie tinut ascuns, e ceva ce trebuie impartit cu toata lumea, plus ca mi-a spus si Itachi ca am o voce grozava. Stia pentru ca intr-o zi am cantat un cantec compus, insa neterminat, in fata lui si a lui Gaara.
- Ma bucur sa aud asta! Imi spune el tinandu-ma de talie, de la spate. M-am bucurat si eu, si aveam un cantec perfect. Ne includea pe amandoi.
Dupa ce imi daduse drumul, am urcat in camera mea si m-am intins pe pat, gandindu-ma la ziua de vineri. Usa de la camera mea se deschise si aparu Gaara. Acesta se intinse langa mine. Ne priveam in ochi apoi ne sarutam. Ne rostogolim putin iar el ajunge peste mine. Inca ne sarutam. Incet, incet isi cobori buzele pe gatul meu, rasfatandu-l cu mii de saruturi dulci. Simteam sute de fluturi in stomac. Imi placea la nebunie. Mainile lui se plimbau pe spatele meu, pe sub tricou. Ma simteam in al noualea cer. Mai vroiam. Aveam incredere in el. Ma facea sa ma simt atat de bine. In urmatoarea clipa am realizat ca am ramas fara tricou, insa nu ma deranjat. I l-am dat si eu pe al lui jos. Cand i-am vazut din nou trupul bine lucrat mi-am muscat buza inferioara si i-am spus sa continuie. Trupul meu se ondula incet si senzual la fiecare sarut pe care il primea. Dupa cateva momente am scapat fiecare de hainele celulilalt, incepand "distractia". Aceasta avea sa fie o seara lunga.....

Gaara Pov.

Dupa o seara de neuitat ne trezim si ne sarutam apoi ne privim. In cateva minute rupa acea transa si merg la baie sa-mi fac siesta. In cateva clipe ies din dus si incep sa ma imbrac. Ma tot gandesc la seara trecuta. A fost ce mai tare noapte din viata mea. Nu era prima data, dar cu siguranta n-am s-o uit. Pentru ea a fost prima data, si chiar ma simt onorat ca eu am fost primul dar sunt si uimit ca mi-a facut fata. A fost extraordinara. Acum e a mea cu totul, si eu al ei. Am totul, un inger langa mine, faima, bani, pot spune ca viata mea si a ei este chiar roz si imi place asa. Deodata ma trezasc din gandurile mele cand aud mici batai in usa de la baie. Imi aranjez putin parul si ies. Inainte s-o las pe ea sa intre am intrebat-o cum se simte. Aceasta imi zambeste si se apropie incet si senzual de mine apoi sarutandu-mi gatul si dandu-ma usor la o parte. Ma uit dupa ea, iar ea imi trage cu ochiul si-mi zambeste apoi intra in baie inchizand usa. Zambesc si eu si cobor jos. In vreo 20 de minute coboara si ea si apoi mergem la scoala.
Azi era marti. Orele au trecut repede. La fel si urmatoarele trei zile, cu scoala, cu repetitii, cu prietenii.

Yuki Pov.

Azi e vineri. E ziua cea mare. Acum sunt la scoala, mai exact in sala de sport facand ultimele repetitii. Azi e data de 12 iulie, ziua mea. Azi implinesc 18 ani. Acum mi-am dat seama de ce imi propuse Gaara sa cant cu el pe scena, era surpriza lui pentru mine de ziua mea. Ce dragut! Dupa inca doua ore terminam si repetitiile iar eu ma indrept spre casa pentru a ma pregati pentru concert. Ajunsa acasa ma duc in baie si-mi fac un dus. Dupa ce termin ies si ma imbrac. Imi iau niste pantaloni treisfert, putin largi si negri. Deasupra imi iau un o maieu cu talie susa rosu, iar peste o bluza neagra de trening ce se asorta perfect cu pantalonii. In picioare imi iau niste tenisi nike negri, cu semnul nike rosu. Parul mi-l intind cu placa si-l las liber. Ma machiez, ma parfumez putin si gata. Mai arunc o privire in oglinda, sa ma asigur ca totul este bine apoi cobor jos. Gaara era deja gata. "Megem?" Ma intreaba el zambindu-mi pervers. "Da!" Ii raspund eu luand-o inainte.
Intr-un final ajungem. Multimea s-a strans deja. Scena mare, plina de reflectoare ne astepta. Ca sa fie mai interesant, le-am luat si pe fete cu mine, ele dansand alaturi de mine pe scena. Au acceptat cu greu dar le-am convins. Am muncit din greu zilele acestea. Acum e momentul sa vedem rezultatul. Acum eram in spatele scenei, Itachi se afla la microfon.
- Si acum doamnelor si domnilor, Gaara impreuna cu partenera sa Yuki si fetele! Spuse acesta prezentandu-ne.
Masinile de ceata au pornit facand totul mai misterios. Tobele incepura sa sune. Urma sa cantam melodia compusa de mine "Run the show". Si am inceput.

1) Gaara: Ha ha
Saka De man
GMB, first lady, Kat
Yo dun' know
Red One, let's go

Yuki: Got you half flippin like fire
Come with me let me take you higher
I'm the object of all your desire
And your attention is all i require
Don't stop now
Cause you on a roll
Make me go anywhere that you go
I'm that dream in your head when you're sleepin'
I'm that secret inside that you're keepin' woah-woah

You want this don't front qué qué qué pasa
Speak up cuál es la cosa
Ven aquí let's get closer and closer

Ref :I say no-oh-oh
If you wanna take it slow-oh-oh
Catch up well now let's go-oh-oh
Together we run the show-oh-oh

I say no-oh-oh
If you wanna take it slow-oh-oh
Don't stop well now let's go-oh-oh
Together we run the show-oh-oh-oh-oh-oh-oh

2) Bite your lips cause you know that you feel it
When i shake it you know you're addicted
I see you're lovin this dominicana
You like the way that I dance the bachata

Don't stop now, cause i'm on a roll
Give you that gutta you feel in your soul
My heart beats like a drum can you hear it

I know you want this don't front qué qué qué pasa
Speak up cuál es la cosa
Ven aquí let's get closer and closer

Ref (x2): I say no-oh-oh
If you wanna take it slow-oh-oh
Catch up well now let's go-oh-oh
Together we run the show-oh-oh

I say no-oh-oh
If you wanna take it slow-oh-oh
Don't stop well now let's go-oh-oh
Together we run the show-oh-oh-oh-oh-oh-oh

Gaara: Yeah
ShakaDee
Black kat
Red one
Let's go

Me takin it slow, me takin it fast
Me like a train baby girl when me take in the pants
Me and you what i think that's what the aftermath
And after that me and you could just slip the cash
The pon and kat just smashin the party
After that, yo kat, let's mash up the lobby
Cause this is a dance and this is a hobby
It's fire in here and GMB got me
WOAH

Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: I'm ready my girl
Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: Sure I'm ready my girl
Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: I'm ready my girl
Yuki: One-hundred-percent-uh

Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: I'm ready my girl
Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: Sure I'm ready my girl
Yuki: Are you ready-ready-ready-ready-ready-ready
Gaara: I'm ready my girl
Yuki: One-hundred-percent-uh

Ref (x2).

Dupa ce am terminat, toti au strigat, ne-au aplaudat. Se pare ca le-a placut. Dupa ce le-am multumit am coborat de pe scena, iar prietenii nostrii impreuna cu matusa Tsunade si unchiul Dan ne-au intampinat si ne-au felicitat. Mai povestim ce povestim, apoi il trag pe Gaara la o parte si-i spun sa vina cu mine la baie. Imi era lene sa merg singura. Dupa ce am ajuns, eu am intrat, iar el m-a asteptat afara. In cateva minute imi termin treburile si ma duc la chiuveta pentru a ma spala pe maini. Dupa ce termin observ ca imi apar niste urme rosii pe mana. Incerc sa le sterg cu apa dar nu merge. Dupa cateva secunde imi apar pe tot corpul. Straluceau. Am inceput sa ma panichez. M-am uitat in oglinda si am vazut ca pe frunte mi-a aparut un fel de cristal rosu, in forma de romb. Apoi imagine mea din oglinda se transforma intr-una neagra complet, aparand dupa vreo doua, trei secunde niste ochi mari si ciudati. Unul rosu cu insemne iar celalalt mov cu cercuri. M-am speriat si am tipat. Vroiam sa ies, dar usa era blocata. "Nu ai cum sa scapi! E destinul tau!" Imi spuse o voce grava care provenea din oglinda aceea. M-am rezemat de perete si m-am lasat in jos, tinandu-mi genunchii cu mainile in fata pieptului. Nedorind sa mai vad acei ochi, mi-am inchis ochii mei si mi-am pus capul pe genunchi..... Ce se intampla cu mine?!
Va urma...........


Ce este cu acele semne rosii, si ce se va intampla cu Yuki aflati in capitolul urmator.
Spor la citit. Astept comm... a hug
PS: scuze daca actiunea e putin grabita si daka am unele greseli de ortografie. rusinos


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Sam 10 Noi 2012, 22:50

Ce se intampla?Hai mai,tu si suspansul tau:))))
Imi place foarte mult ficul tau si sper sa ma anunti si pe mine cand va veni next,te pup in love
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 11 Noi 2012, 00:41

Buna kiss
Am ajuns si eu pe la tine asa cum mi-ai cerut happy2
Deci sa o luam cu ineputul happy2
Prea multa actiune grabita..pe bune....trebuia sa dezvolti mai mult....sari de la un lucru la altu e ca si cum ai povesti cuiva ca ai fost undeva si ai facut un anumit lucru, sincer mie nu mi se pare ca sunt in povest si ca aseasta ma tine acolo.
Dialogul..o mare parte din el putea fi inlocuit cu vorbire indirect...tu ai dialog in unele locuri ce chiar nu isi avea sensul.
povestea de dragoste sintre cei doi....asta pot sa spun ca mi-a placut...dar puteai sa il lasi pe el sao caute mai mult....sa introduci acea nota de mister.
E dragut ca ea are numele meu love..si faptu ca ai introdus si celelalte personaje.
nustiu ce s amai spun..ai multe lucruri ce le-ai putea perfectiona....dar asta o sa se rezolve pe parcures kiss
Iti dau un sfat ce l-am primit si eu candva "Incearca sa fi tu cea care povesteste" ..adica sa ivez tu cum se simte persoanjul intr-o anumita ipostaza...te pui tu in locul lui...si tastezi tot ceea ce simti....atunci chiar ca o sa ai un fic reusit heh
Dar eu iti sugerez sa ceri o critica...atunci o sa sti exact cum stau lucrurile happy
Aceasta este doar parerea mea....dupa cum mi-ai cerut happy2
Sper ca nu te-ai suparat invre-un fel pe mine kiss
Si sincer m-ai facut curioasa sa vad ce se intampla mai departe....sa ma anunti cand aduci next-ul kiss
Eu iti urez bafta in cntinuare si stai linistita daca nu ai multe comuri...esti la inceput din cate am observat, ele o sa se acumuleze pe parcurs kiss
Bafta si astept Next kiss


Prophecy Girl [+16] Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Prophecy Girl [+16] SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 11 Noi 2012, 14:13

multumesc:)
nu m-am suparat deloc. mersi pt sfat:* o sa-l iau in considerare.
o sa pun nextul in curand:* poate deseara:D


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 11 Noi 2012, 20:19

So...am treuct si eu pe aici. Imi place doar ca ai cam grabit actiunea. Cuplul e reusit. Astept sa descrii putin mai mult sentimentele si poate lucrurile se vor intampla intr-o maniera usor incetinita. In rest imi place. good job hai cu nextu ca de nu biciuitor


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 11 Noi 2012, 21:31

Continuareeeee.......

Yuki Pov.

Tremuram toata. Frica punea stapanire pe mine. Semnele erau tot mai evidente, de un rosu aprins. Deja intrasem intr-o stare de panica. Involuntar incepusem sa ma leagan lent, in fata si in spate. Lacrimile au inceput sa-mi curga, udandu-mi obrajii fierbinti. Acum tinta mea era podeaua. Ma leganam, plangeam si ma intrebam incontinuu ce se va intampla cu mine. Dintr-un anume motiv, mi-am ridicat privirea spre oglinda. Ochii aceia inca ma priveau. Eram lipita cu spatele de perete si tremuram incontinuu, privind fix in acei ochii. Frica si nelinistea se puteau citi usor in ochii mei, care acum, in loc de albastrii senini ca cerul, erau de un albastru spalacit spre gri. Respiratia mea a devenit una foarte rapida, insostita de suspine. "Acum vei vedea adevarul cu ochii tai!" Imi spuse acea voce grava si infioratoare. Vroiam sa spun si eu ceva, sa intreb ceva, insa nu am apucat decat sa iau o gura mare de aer, apoi negru. Am lesinat.
Acum ma aflam intr-un loc foarte frumos, as putea spune. Cladirile erau inalte, unele avand turnuri. Toate erau de nuante mov deschis. Din cate mi-am putut da seama se insera. Eram intr-un oras, dar nu in cel in care locuiam. Nici nu stiam sigur daca sunt pe Pamant, pentru ca pe cer vedeam si luna dar si o alta planeta mare si mov inchis. "Unde sunt?" Am strigat in speranta unui raspuns logic care sa-mi indeparteze ingrijorarea. "Taci si uitate in jur!" Mi-a raspuns vocea aceea grava, care intr-un anume fel imi parea cunoscuta. Am inceput sa privesc in jurul meu, apoi dintr-o data acea priveliste frumoasa s-a schimbat intr-una plina de teroare. O multime de oameni alergau in directia mea. Toti erau panicati si infricosati. Unul dintre ei a trecut prin mine. M-am mirat apoi mi-am dat seama ca nu sunt reala, sunt ca o fantoma. Am stat pe loc si m-am uitat la ce se intampla. Din departare se zarea un om cu o mantie neagra si cu o masca pe fata, conducand un fel de armata iar in spatele lor era un foc imens. Acel barbat radea diavoleste. Am inceput sa tremur din nou, insa atentia mi-a fost captata de o persoana ce statea in fata mea. Era o femeie. Am facut cativa pasi in lateral sa o pot vedea la fata. Era foarte frumoasa. Avea parul negru, bob, ochi albastrii senini ca ai mei si era imbracata intr-un body alb imaculat cu maneci. Peste avea un fel de mantie alba cu capison, acesta fiind tras pe cap. O priveam indelung, si aveam presimtirea ca o cunosc. "Mami, mami! Am sa te ajut!" S-a auzit un strigat de fetita. In cateva clipe am zarit-o si pe micuta, ea alergand spre femeia din fata mea. Micuta era imbracata la fel ca si femeia, si semanau foarte bine. Cred ca era fetita acesteia. "Nu! Fugi! Trebuie sa fugi de aici!" Se auzi glasul femeii, asemeni unei privighetori. "Am distrus tot ce aveai! Acum da-mi fata!" S-a auzit vocea grava a barbatului. "Niciodata!" Striga femeia din toate puterile, si o lua pe micuta fetita in brate. "Nu te teme Yuki, n-am sa-l las pe nemernicul de tatal tau sa te ia!" Se auzi iar vocea femeii. "Nu ai unde sa fugi, Miyuki! N-ai unde s-o ascunzi!" Spuse iar vocea grava. Stai putin... Yuki?!... Aceea, sunt, eu?! Dar cand sa ma uit mai bine, sa pot sa-mi dau seama ce se intampla, totul se facuse alb. Priveam panicata in jurul meu, in toate partile, dar nimic, doar alb imaculat.
Incepusem sa-mi pierd speranta, dar chiar atunci, se materializa o imagine. Am fost "teleportata" in alt loc. Era exact in fata vechii mele case, in care obisnuiam sa stau cu tatal meu. In Suna. Era noapte. Vroiam sa ma apropii dar in acel moment aparu' o lumina stralucitoare, exact langa casa mea. Din acea lumina se materializa aceea femeie, imbracata tot in alb si tinand-o in brate pe micuta fetita care dormea. Incet, incet se apropie de usa casei. Intinse mana dreapta, inchise ochii pentru o clipa, iar jos pe pres aparuse un cosarg alb cu un asternut in el. Apoi o puse incet pe fetita, acum imbracata "normal", in el. O saruta pe frunte si o lacrima i se ivi cazandu-i din ochii. "Aici vei fi in siguranta, fetita mea! Adio, Yuki!" S-a auzit pentru ultima data vocea frumoasa a femeii care apoi cazuse la pamant, sangerand. Inainte sa apuc sa fug la ea, aceasta se prefacuse toata in foarte mici "stelute" apoi disparuse ca prin magie. In cosulet era lasat si un bilet. Am alergat spre el si m-am uitat la ce scria pe biletul respectiv. "Ea este Yuki Nadeshiko! Va rog sa aveti grija de ea! Semnat Anonim". Nu-mi vine sa cred, e acelasi bilet pe care l-am gasit in camera tatei inainte sa fug de acasa. Deci acea femeie era mama mea?!
Fara sa-mi dau seama, lacrimile au inceput sa-mi curga si am cazut in genunchi. Am inceput sa plang necontrolat. Tipam, plangeam si tremuram intruna. "Destinul tau este sa ma ajuti pe mine sa stapanesc lumea!" Se auzi iar vocea aceea grava, la auzul careia mi-am deschis ochii si am privit inaintea mea. In fata mea se afla acel barbat, care avea ochii la fel ca si cei care au aparut in oglinda. Il priveam infricosata. Tremuram. "Eu sunt tatal tau! Stapanul tau! Si vei face ce-ti spun!" Imi spuse acesta. Am clipit de cateva ori, apoi mi-am dat seama ca acea mica fetita eram eu, femeia aceea Miyuki era mama, iar acest barbat este acelasi care a distrus acel loc frumos, de unde se pare ca proveneam eu. Mereu am avut senzatia ca nu apartin acestui loc, acestei planete, Pamant. Mereu mi-a fost foarte greu sa ma integrez. Macar acum stiu motivul. Deodata ma trezesc din gandire, si incep sa ma enervez. Gandul si amintirea ca acest barbat a distrus locul de unde proveneam eu, si ca a ucis-o pe mama, ma facea sa tremur si sa nu mai gandesc limpede. Apoi, dintr-o data ma ridic in picioare. Aveam pumnii stransi si gata de atac. "Si ce te face sa crezi c-o sa te ajut?!" Il intreb eu extrem de nervoasa. Vroiam sa-l ucid pe loc pentru ce a facut. "O vei face! Este destinul tau! Profetia trebuie implinita!" Imi raspunde acesta pe un ton foarte serios. Il priveam cu ura si dispret. Vroiam sa-l fac sa treaca prin cele mai groaznice chinuri, apoi sa-l privesc cum imi cerseste moartea. Il uram. "Nu o sa fac nimic din ce imi spui!" Strig eu cu putere la el. Am incercat sa-l atac, insa s-a ferit cu o viteza incredibil de mare. "Tu nu esti o simpla fata, tu esti un portal! Tu ai niste puteri speciale, prin care vei intelege ce sunt defapt semnele de pe corpul tau! Cand iti vei da seama, te vei duce intr-un loc abandonat si ve deschide portalul! Lumea in care traiesti este doar o iluzie creata de mama ta! In realitate, toti prietenii tai, toata lumea, inclusiv draga ta matusa, sunt shinobi! In realitate voi toti sunteti in razboi cu mine si armata mea! Insa timpul s-a oprit in loc, cand mama ta a creat aceasta iluzie ca sa te protejeze! Insa a esuat! Ca timpul sa porneasca din nou, tu trebuie sa deschizi portalul ca sa pot trece eu si sa distrug acea iluzie! Dupa ce iluzia este distrusa, voi castiga razboiul si voi stapani lumea!" La auzul cuvintelor lui, m-am enervat si mai tare. Nimeni nu-mi spune mie ce sa fac! Mai incerc o data sa-l atac, dar esuez. "Ce te face pe tine sa crezi ca te voi ajuta?! Nu am s-o fac!" Ii spun eu hotarata. "Nu ai de ales, draga mea! Daca nu o faci, am sa-ti omor fiecare persoana draga din viata ta, incepand cu Gaara!" Imi spune el amenintandu-ma. Ce?! Nu! Nu-l pot lasa sa faca asta!
Inainte sa mai pot spune ceva, totul a revenit la normal. Eram in baie, iar oglinda era normala. Dintr-o data cad in genunchi, incep iar sa plang. Nu! NU! Nuuu! De ce eu?! Ce-ar trebui sa fac?!... Plangeam si tremuram. Starea de panica a revenit. Era ca un lant, care odata ce s-a incolacit pe langa tine, nu-ti mai da drumul si te sufoca. Nu vroiam sa fac asta, nu vroiam sa deschid portalul acela stupid. Dar daca nu o fac, ii va ucide pe toti. Eram rezemata cu spatele de perete si cu capul pe genunchi. Plangeam necontrolat. Dupa cateva secunde, simt o racoare si un mic vanticel care imi adia prin par. Imi ridic capul, si privesc cu ochii inlacrimati in fata mea, unde aparuse o lumina orbitoare. Incet, incet incepuse sa se materializeze ceva, o persoana. Era ..............


.......Suspans........ happy2


Sper sa v-a placa!
Ps: - scuze daca e scurt. data viitoare il fac mai lung. si voi aduce si poze cu imaginile mai importante. (desenate de mine).
- scuze daka sunt greseli de ortografie:D
Va pup! Astept pareri.



"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Dum 11 Noi 2012, 22:26

Ei bine , nu am mai commentat de ceva timp si imi pare sincer rau ingrijorat . . . Sper sa ma ierti dar happy , pana atunci am sa-ti spun parerea mea kiss . Tine-te bine .
Imi place foarte mult cuplul what?lol! , teribil de reusit dance2 , intocmai ca momentul de pe scena jos palaria in fata . Versurile au fost grozave nr1 . Povestea ta , in general e super in love . Acum , daca-mi permiti sau nu biciuitor , te voi ruga sa aduci nextul mai repede pentru ca sunt intr-un suuuuper suspans sad . Ultimul capitolu e super . Sa inteleg ca te-ai inspirat de la povestea vietii lui Reiven din ,, Tinerii Titani " , totusi , tu o faci mai interesanta , mai ... savuroasa . Am sorbit fiecare cuvintel cu o pofta nebuneasca bere rusinos thank you . Esti . . . smart ass un geniu . Felicitari we party !! cool a hug in love lough
Zbye ! rainbow :\


Prophecy Girl [+16] Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19Lun 12 Noi 2012, 07:11

ce draguta esti:X
da de acolo m-am inspirat...
am sa aduk nextu in curand...
va multumesc fetelor.... kiss thank you
a si sa va tin si mai mult in suspans... cap urmator o sa va surprinda dea dreptul! well? awesome right? ..
mwhahahahaha lough like michael jackson


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Continut sponsorizat




Prophecy Girl [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Prophecy Girl [+16]   Prophecy Girl [+16] I_icon19

Sus In jos
 

Prophecy Girl [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-