Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Trecutul si un nou inceput

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 08:31

…a lui Sayto. Coboram din masina cu totii si intram in casa nerabdatori. Ma gandeam ce cauta Sayto aici. Cand a venit azi la scoala sa ma vada nu mi-a spus nimic de vreo vizita.

Naruto P.O.V

Dupa incidentul din curtea scolii cu Sasuke si baiatul ala eu am mers in clasa. Pe la si un 15 a venit si brunetul la ora si eu l-am luat la intrebari sa aflu ce i-a spus directotul iar cand mi-a spus ca a scapat doar cu o avertizare m-am bucurat. In pauza care a urmat eu am iesit in curte cu Sasori . Am mers la magazin si cand m-am intors am vazut-o pe Hinata afara impreuna cu cateva colege de clasa. M-am oprit o clipa si am privit-o . Avea un zambet si niste ochi superbi , ceea ce pana acum nu am observat. Era foarte frumoasa. Imi placea din ce in ce mai mult bruneta. ,, Dupa ore am sa o intreb daca vrea sa ne intalnim. Macar o sa incerc’’ imi spun eu in gand in timp ce o privesc
-Hei Naruto , mergi . Ce faci? Ai amutit? Ma trezeste din ganduri Sasori care incepe sa ma traga de umar.
-Da , merg. Ii spun eu uitandu-ma spre el. Ma duc in clasa cu gandul tot la bruneta . Pe sala ma intalnesc cu Sasuke si Sakura care ca de obicei se tineau in brate . Ii salut si apoi imi continui drumul, dar cand intru in clasa primesc o hartie imbotita in cap din partea lui Shikamaru.
-Scuze Naruto . Nu era pentru tine , se scuza baiatul
-Pai ai grija desteptule. Daca era un profesor in locul meu? Incep eu sa tip la el.
-Da bine, scuze. Imi mai spune odata el apoi eu ma duc in banca. Crd ca ceilalti se intrebau cum de nu am sarit pe baiat ca sa ii dau si eu cu harie in cap pentru ca de obicei asa faceam, intorceam ,,favorurile'' , dar de data asta ma simteam altfel. Gandul meu era numai la Hinata si nu aveam altceva in cap.
Restul zilei a fost linistita . In celelalte pauze eu am stat in clasa . Trebuiau sa ma asculte profesorii si mai aveam si un test iar eu cum acasa nu invat niciodata , invat in clasa.
Dupa ore insa o zbughesc pe usa afara ca sa o prind pe Hinata si sa ii cer sa iesim impreuna. Sasuke era deja in fata clasei Sakurei, dar eu o vad pe bruneta iesind din scoala si fug repede dupa ea. Ajung in dreptul ei pe la poarta scolii .
-Buna Hinata , ii spun eu in timp ce gafaiam de mama focului.
-Buna Naruto , ce faci? Ma intreaba ea rosind.
-Pai stii Hinata , vreau sa te intreb daca vrei sa ne intalnim maine in parc , ii spun eu rosind
-Serios ? Ma intreaba bruneta uimita
-Da , doar daca vrei. Ii spun eu.
-Da vreau , imi raspunde Hinata lasand capul in jos.
Cand a acceptat imi venea sa sar in sus de bucurie, dar nu stiam de ce atata bucurie pe mine. Intradevar imi placea bruneta , dar oare ma indragosteam de ea? Mai apoi ii vad pe Sasuke si Sakura venind spre mine. Au incercat sa afle despre ce vorbeam cu Hinata si s-au lasat batuti . Cel putin pana cand am urcat in masina. Am vrut sa o iau si pe Hinata cu mine dar ea avea treaba in oras si venea matusa ei sa o ia.
Dupa ce am plecat de la scoala Sakura si Sasuke m-au tot batut la cap pana le-am spus ce am vb cu bruneta si i-am explicat si de ce am ales sa ma intalnesc cu ea in parc lui Sasuke care s-a infuriat putin cand a aflat locul unde aveam sa o duc pe Hinata.
In cateva minute am ajuns acasa unde am vazut parcata si masina lui Sayto.

Sakura P.O.V

Am intrat in casa si l-am vazut pe Sayto in sufragerie alaturi de mama .
-Buna seara, salutam eu si baietii politicosi
-Buna seara Sakura , imi raspunde Sayto.
-Eu merg sa ma schimb si vin imediat , ne spune Naruto si pleaca repede pe scari . Eu si Sasuke intram in sufragerie , ne dam gecile jos de pe noi si ghiozdanele si ne asezam pe fotoliu
-Sayto , nu ne-ai spus ca vii pe la noi azi . Ii spun eu domnului din fata mea
-Nu , pentru ca era o surpriza. Imi raspunde el fericit
Doream sa ii intreb pe el si pe mama despre ce vorbeau ieri in bucatarie dar daca i-as fi intrebat nu mi-ar fi spus cu siguranta.
-Domnul Sayto , e ca un membru al familiei. E binevenit oricand la noi. Imi spune mama fericita
-Da , asa e . Imi spune si Sasuke apoi.
-Tu nu te bucuri Sakura? Ma intreaba mama fericita
-Da , ma bucur , ii raspund eu uitandu-ma la Sayto. Mi se parea un om extraordinar de bun si in plus simteam o atractie aparte spre el dar nu imi dadeam seama de ce.
-Sakura nu vrei sa ii arati domnului Sayto , camera ta? Ma intreaba mama ridicandu-se de pe fotoliu
-Ba , da . De ce nu? Ii spun eu . Ma ridic apoi de pe fotoliu si i-l iau pe domnul Sayto cu mine in camera mea. Intrati , ii spun eu si deschid usa camerei mele.
-E foarte frumoasa, imi spune barbatul in timp ce paseste inauntru.
-Stai jos , ii spun eu facandu-i semn sa se aseze pe pat.
-E frumoasa camera ta , dar nu ai poze cu parintii tai ? Ma intreaba Sayto uitandu-se in sus
-Nu . Nu am poze cu ei. Ii spun eu trista.
-Imi pare rau ca te-am intristat Sakura . Nu am vrut . Imi spune Sayto ridicandu-se de pe fotoliu si venind spre mine . Ma ia in brate si in clipa aceia durerea din brat a revenit. Timp de cateva ore ma lasase dar acum a inceput iar si ma durea din ce in ce mai tare , dar nu am spus nimic.
-Sayto , de ce faceti toate astea pentru mine? I-l intreb eu pe barbatul care la auzul intrebarii imi da drumul din brate.
-Pentru ca semeni mult cu una din fiica pe care eu nu am mai vazut-o de mult , imi explica putin tremurat.
-Mi-a spus Sasuke despre fiica dumneavoastra . Imi pare rau . Ii spun eu suparata lasand privirea in jos.
-Nu trebuie draga mea. Imi spune Sayot zambind.
-Dar alti copii nu mai aveti? I-l intreb eu curioasa
-Ba da , mai am doua fete gemene si un bebe care e pe drum , imi explica el apoi vesel
-Ma bucur . Cred ca abia asteptati venirea noului copil ii spun eu fericita
-Da , asa e , dar si cand sunt cu tine simt ca sunt cu fiica mea. Imi spune Sayto fericit.
Eu ma uit in ochii lui . O lacrima se prelinge pe obrazul meu stang fara sa am vreun motiv . Nu stiam de ce dar imi venea sa plang de bucurie
-De ce plangi ? Ma intreaba curios Sayto.
-Nustiu . Asa mi-a venit . Ii raspund eu zambind.
-Bina , imi spune el calm. Hai ca eu te las sa te schimbi. Ne mai vedem . Am sa plec acasa , dar o sa mai vin pe la tine daca ma lasi. Imi spune Sayto
-Sigur ca vreau. Am inteles ca sambata vii pe aici . Sa ii iei si pe copii si sotia ta , ca sa ii cunosc si eu ii spun barbatului din fata mea
-Da asa e . Am vorbit cu mama ta si vin sambata. Am sa ii iau si pe ei, imi spune el fericit apoi pleaca.
Eu ma schimb si dupa cateva minute cobor in bucatarie sa mananc , unde ii vad pe mama , pe tata si pe Sasuke .
-Buna tata . Ai venit asa devreme azi? I-l intreb eu curioasa pe barbatul care statea la masa
-Buna draga mea. Da . Am scapat mai devreme azi , imi raspunde el zambindu-mi
-Hai si stai langa mine, imi spune Sasuke facandu-mi semn. Eu ma asez langa el si incep sa mananc.
-Dar Naruto unde e? intreb eu curioasa vazand ca lipseste de la masa
-A plecat sa ia carnetul , imi spune mama .
-A , da uitasem. Stii ca i-a dat intalnire Hinatei ? O intreb eu curioasa pe mama
-Da . Mi-a povestit Sasuke . Ma bucur pentru el . Poate o sa aiba si el o prietena in sfarsit , imi spune mama fericita
-Asa e . As vrea sa i-l vad si eu cu o prietena , imi spune apoi tata oftand
-Da , si le sta bine . In plus Hinata e o fata foarte de treaba. Le explic eu
-O cunosc putin pe Hinata . Am vazut-o in seara aceia cand a venit la noi la petrecere si e draguta. Parea sa fie o fata cuminte , imi spune mama
-Asa si e. ii spun eu apoi ma apuc de mancat. Dupa masa am stat cu Sasuke si ne-am uitat la un film de dragoste in sufragerie . Peste aproximativ o ora vine si Naruto acasa fericit cu permisul in mana. Toata dupa amiaza am stat in sufragerie , am spus bancuri si glume pana cand mai spre seara Naruto s-a scapat si a spus despre incidentul de la scoala dintre Sasuke si Si
-Poftim? Cum sa te bati? I-l intreaba mama suparata pe Sasuke
-Cum sa nu i-l bat , daca tipul ala o urmarea pe Sakura si i-a pus si piedica? Ii explica Sasuke
-Dar directotul ce a spus? Intreaba tata speriat
-Am scapat cu o avertizare doar pentru ca sunt la prima abatere
-Si sper ca va fi si ultima , aduga mama furioasa
-Da asa o sa fie. Ii raspunde Sasuke. Dar sa nu se mai atinga de Sakura , spune apoi furios
-Si tu Sakura esti bine? Nu ai nimic nu? Ma intreaba mama ingrijorata
-Nu am nimic. Nu te teme ii spun eu mintind-o. De fapt nu eram bine deloc. Mana ma durea in continuu. O durere mohnita care nu ma lasa deloc.
Seara a venit si pe la ora 21 am plecat la culcare pentru ca maine aveam iar ore.

Am adus ei ultima parte a acestui capitol si imi cer mii de scuze ca nu am postat ieri. Am intrat aseara si am vrut sa postez dar eram ,,chioara'' de somn si nu vedeam nici sa scriu.


如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 11:28


Prima! nr1

Deci era a lui Sayto ike

Daca nu sare Naruto in sus de bucurie sar eu rainbow :\

Saraca Sakura sper sa nu fie nimic grav sad

Abia astept sa vina ziua de sambata ca Sasuke sa o caute pe mama Sakurei.Prevad multa actiune atunci what?lol!

Multumesc ca m-ai anuntat a hug

Abia astept next-ul!La cate comentarii vine?


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 13:45

draga mea ma bucur ca ai adus nextul happy
imi place capitolul la nebunie
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 16:40

Anunta-ma cand pui next-ul!!!Hai mai repejor umpic!!!Te pwp dulce!!!kiss


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 33
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 19:33

Cap 12-Lucruri ascunse si pericole

M-am dus in camera mea si mi-am dat bluza jos de pe mine ramanand in tricou. M-am uitat in oglinda la mana care ma durea. Eram toata vanata sus la umar si ma durea ingrozitor acum . Durerea se accentua , dar trebuia sa suport. Nu doream ca Sasuke sa aiba si alte probleme. M-am pus in pat cu gandul sa dorm insa nu prea am reusit. Atipeam putin si apoi ma trezeam din cauza durerii. Asa a fost toata noaptea.
Dimineata m-am trezit cu greu de telefonul meu care anunta ca trebuia sa merg la scoala. Mana ma durea la fel de rau. Am coborat din pat si m-am imbracat. Mi-am luat o bluza cu maneca lunga , chiar daca in casa erau cam 30 de grade ca sa nu se vada rana. Eram si putin racita deci puteam profita de asta daca ma intrebau de ce sunt imbracata asa. Am coborat la parter unde m-am intalnit cu toata familia. Sasuke m-a sarutat si apoi ne-am pus la masa . Am terminat de mancat si apoi eu am mers sus unde m-am schimbat . Am coborat la parter si am plecat la scoala , de data asta cu masina lui Sasuke si Naruto cu a lui. La scoala ajunsi am coborat din masina si ne-am intalnit cu Ino si Hinata la poarta.
-Buna Sakura . Ce faci? Ma intreaba blonda vesela
-Bine Ino . Ii raspund eu zambind. Mana ma durea dar nu trebuia sa las asta sa se vada.
-Buna Hinata , o salut eu apoi vine si Naruto langa mine si ii face cu mana fericit apoi pleaca repede spre clasa.
-Sasuke du-te si tu, ii spun eu brunetului de langa mine. O sa fiu bine. Ii spun eu vazand expresia ingrijorata de pe fata lui
-Sigur? Ma intreaba el privindu-ma cu ochii mari
-Da , sigur. Du-te ii spun eu apoi dupa ce i-l sarut pe buze i-l vad cum se indeparteaza.
-Deci Hinata , care e treaba cu Naruto? O intreb eu curioasa pe bruneta de langa mine care imediat roseste
-Naruto? Hinata? Intreaba curioasa Ino cand aude .
-Da . Hinata si Naruto si-au dat intalnire , spune eu fericita
-Ooooo. Super . Ce norocoasa esti fato , ii spune Ino fericita.
-Da . Naruto e asa dragutz . Spune apoi Hinata visatoare
-Deci tie iti place de el nu? O intreb eu curioasa
-Da ,i-l plac , imi raspunde bruneta scurt
-Deci e clara treaba. Combinatia e facuta spune Ino incepand sa rada
-Hei , inca nu s-a stabilit , ne spune Hinata .
-Dar daca ti-a cerut sa va intalnitit , clar o sa iti ceara asta , ii spune Ino
-Da . Ino are dreptate. Sigur asta are de gand , ii spun eu brunetei .
-Haideti in clasa. S-a sunat. Ne spune apoi Hinata ca sa scape de cicalelile noastre.
-Bine , spun eu si apoi ma indrept spre clasa.
-Buna fetelor , ne saluta vesel Neji, fratele geaman al Hinatei care vine langa noi
-Buna Neji , ii raspund eu. Dar unde e roscata?intreb eu putin ironica vazand ca Karin nu e in clasa
-Nu a venit azi la scoala . Imi raspunde Neji.
-Insa el da , spun eu mai mult in soapta vazandu-l pe Sai care ma privea fix.
-Da , Sai . Mai bine sa se transfere. Spune Ino furioasa .
-Hai sa mergem in banci . Trebuie sa vina profesorul de acum spun eu si ma duc in banca. Ora incepe . Nici macar nu ma uitam la Sai ca sa nu ma enerveze si mai tare si sa imi stric ziua. Cand incercam sa scriu simteam cum durerea din umarul drept se accentuiaza . Hinata insa observa ca abia scriu
-Sakura , ce ai?te doare ceva? Ma intreaba bruneta observand ca abia pot tine pixul in mana
-Nu am nimic , nu am putut dormi azi noapte si sunt obosita. Atata tot, ii raspund eu incercand sa o mint
-Probabail din cauza bataii dintre Sasuke si Sai nu ai putut dormi , imi spune Hinata suparata . Nu te mai gandi. Acum totul e bine , incearca ea sa ma linisteasca
Eu ma uit la ea , ii zambesc si apoi continui sa scriu. Cu greu dar ma straduiam sa nu se vada nimic. Ora se termina . Am avut noroc ca profesorul nu a predat repede. Am putut scrie ceva pe caiet dar mana ma durea din ce in ce mai tare. Trebuia sa rezist. Trebuia. Ma ridic din banca cand se suna de iesire si ies pe hol unde i-l vad pe Sasuke venind spre mine insotit de Sasori, Naruto si Shikamaru.
-Buna Sakura , ma saluta Sasori facandu-mi din mana
-Buna , imi spune si Shikamaru
-Buna baietii , ii salut eu pe amandoi apoi Sasuke se apropie de mine. Avea o plasa in mana asa ca i-l intreb ce este.
-Am ora de sport acum si am echipamentul in ea , imi raspunde brunetul zambind.Se apropie de mine incet si ma saruta pe buze.
-Hai Sasuke , sa mergem , i-l striga Naruto care imi zambeste larg
-Vin acum , ii spune brunetul facandu-i semn cu mana ca vine in doua secunde.
-Te duci deja la sport? I-l intreb eu putin suparata ca nu poate sta cu mine
-Da . Trebuie sa mergem inca din pauza ca sa ne schimbam . Asa a zis profesorul .
-A . Bine . Atunci du-te . Sa nu intarzii. Ii spun eu si i-l sarut scurt pe buze
-Sa ai grija de tine , bine? Imi spune Sasuke . Daca intervine cineva... continua brunetul punand accent pe cuvantul ,,cineva'' ,... sa ma anunti, adauga acesta
-Da , o sa am grija . Nu cred ca o sa imi mai spuna ceva , ii spun eu apoi el pleaca . Ma intorc in clasa unde le vad pe fete stand la banca mea .
-Sakura vino putin, imi spune Temari care ma observa ca intrasem in clasa
-Care e treaba fetelor? Le intreb eu cand ajung in dreptul bancilor
-Ai aflat de petrecere? Ma intreaba fetele vesele
-Ce petrecere? Intreb eu curioasa
-Gaara da o petrecere la el acasa duminica seara si ne invita pe toti la el. Imi explica Ten-Ten
-Dar de ce da o petrecere? Doar nu e ziua lui, spun eu curioasa
-Nu , dar vine fratele lui mai mare acasa , imi explica fetele
-Are un frate mai mare? Intreb eu curioasa
-Da , sunt aproape gemeni. A plecat in strainatate inainte de venirea ta aici la scoala. Cred ca cu 1 zi inainte sa vii tu la scoala . Imi spune Hinata.
-Aaaa. Cred ca parintii lui sunt foarte fericiti . Le spun eu fetelor
-Da . Fratele lui Gaara , e un tip de gasca din cate imi amintesc eu . Imi explica bruneta
-Dar a invatat la scoala asta? Intreb eu curioasa
-Da , a invatat in clasa cu Naruto , dar s-a transferat apoi la o scoala din Londra. Imi spune Ino
-Asa departe? Intreb eu uimita
-Da. Dar e super dragutz tipul. Seamana mult cu Gaara dar arata mult mai matur , spune Ten-Ten visatoare
-Normal ca arata mai matur, doar are 18 ani. Ii spune Ino. De fapt el si la 16 ani , arata foarte bine. Zici ca avea 19 ani . Spune apoi blonda
-Deci voua va place de fratele lui Gaara nu? Le intreb eu pe fete.
-Da . E dragutz , dar probabail tot Naruto va ramane in top. Mie imi place de amandoi. Spune Ino. O scuze Hinata . Am uitat ca te intalnesti cu el , se scuza Ino vazand ca bruneta s-a suparat putin la spusele ei
-Nu e nimic Ino , ii spune bruneta zambindu-i
-Deci apropo , tu cand te intalnesti cu Naruto? O intreb eu curioasa pe fata
-Pai , era stabilit sa ne vedem azi , ne explica Hinata
-Oooooo , abia asteptam sa ne povestesti. Ii spune Ino inceand sa zambeasca
-Deci te intalnesti cu Naruto? Intreaba uimita Temari care inca nu stia
-Da , ii raspunde Hinata rosind.
-Super . Ce noroc pe tine. Atunci iti urez succes ,ii spune Temari fericita
-Multumesc , ii spune bruneta
-Deci Sakura mergi si tu la petrecere? Ma intreaba apoi Ten-Ten vazand ca nu mai spun nimic
-Sigur. Daca merge si Sasuke , merg si eu. Dar stati, nu e bine. Daca merge si Sai? Ce ma fac? Daca Sasuke si Sai or sa se intalneasca am dat de belea. Spun eu gandidu-ma la cei doi baieti.
-Pai am sa i-l intreb pe Gaara , daca vine si Sai , imi spune Hinata apoi se duce sa i-l caute pe roscat.
-A zis ca nu vine. Imi spune bruneta venind spre mine peste cateva secunde
-Sigur? Intreb eu
-Da . L-a invitat la petrecere , dar a spus ca nu poate veni pentru ca pleaca cu parintii undeva . Imi explica Hinata
-Atunci e bine. Am sa vin sigur la petrecere , spun eu vesela , apoi i-l vedem pe domnul profesor ca vine in clasa si ne asezam fiecare in banca ei.
Ora se desfasoara normal. Sai , eu si Gaara am fost scosi la tabla ca sa rezolvam niste exercitii de matematica si am fost si notati pentru asta. Toti am obtinut cate un 10. Matematica mi se parea un obiect usurel. S-a sunat apoi de iesire si eu eram fericita pentru nota obtinuita. La fel era si Gaara. In pauza eu am ramas in banca pentru ca fetele , impreuna cu Neji, Gaara si Lee au venit la mine ca sa stabilim cine vine pana la urma la petrecere si cine nu
-Eu vin , daca poate sa vina si Sasuke , ii explic eu lui Gaara
-Sigur ca poate veni. E si el invitat. Doar suntem prieteni nu? Imi explica Gaara.
-Poate veni si Naruto ? Intreaba rosind Hinata
-Ooooo, ceva intalniri? O intreaba roscatul
-Da . Ea si Naruto s-ar putea sa fie impreuna , ii explic eu zambind
-Misto. Poate sa vina si el , ii spune roscatul scriind pe o hartie
-Sakura . Aud o voce cunoscuta strigandu-ma. Imi intorc privirea spre usa si i-l vad pe Sasuke facandu-mi cu mana sa ma duc la el.
-O da . Am uitat complet ,spun eu sarind din banca si luand-o la fuga spre brunet. Buna iubitule. Scuze , dar m-am luat cu vorba si am uitat , ma scuz eu
-Nu e nimic frumoaso. Imi spune baiatul apoi ma saruta
-Cum a fost la ora de sport? Intreb eu zambitoare
-Bine . Am jucat fotbal cu baietii din clas a 11 a C si am castigat , imi explica Sasuke fericit.
-Ma bucur mult pentru voi. Ii spun eu si apoi i-l sarut pe obraz. El ma ia de mana si ma trage pe hol unde i-l vad si pe Naruto
-Tu ce faci aici? I-l intreb eu pe blond
-Am venit la Hinata . Imi raspunde el fericit apoi intra in clasa si o cheama pe bruneta care vine imediat la el si apoi pleaca afara sa discute.
-Cum a fost la ora ? Ma intreaba Sasuke curios
-Bine. Am luat un 10 la mate , ii explic eu fericita
-Mate? Doamne . Cea mai mare nota a mea la mate e 7 imi spune el razand. Nu prea ma inteleg cu ea.
- Asta este . Dar eu una ma inteleg. Apropo am o veste. Ii spun eu fericita amintindu-mi de petrecere.
-Ce veste? Ma intreaba baiatul curios
-Gaata da o petrecere duminica seara pentru reintoarcerea fratelui sau mai mare , ii explic eu
-Frate mai mare? Intreaba el curios
-Da . Hinata mi-a spus ca Gaara are un frate mai mare care a fost in clasa cu Naruto dar in urma cu doi ani a plecat in strainatate sa studieze , ii explic eu
-Aha , inseamna ca o sa fie in clasa cu mine nu?
-Da , ii spun eu fericita. Si suntem si noi invitati. Ce zici? Mergem ?
-Da , sigur ca da . De ce nu? Imi spune Sasuke fericit.
-Vine profesoara , imi spune Hinata alergand pe hol spre mine
-Deja? Intreb eu trista
-Da . Deja. Imi spune bruneta prinzandu-ma de mana
-Dar nu s-a terminat pauza inca , spun eu uitandu-ma la ceas si vazand ca mai sunt 3 minute pana la fix.
-Da , stiu . Dar a spus ca vrea sa ne anunte ceva si sa intram in clasa imi explica bruneta .
-Bina , eu plec iubitule. Mai vorbim , ii spun eu lui Sasuke si i-l sarut scurt pe buze dupa care plec. Intru in clasa si ma duc direct in banca. Peste cateva secunde intra si profesoara pe usa.
-Buna ziua copii , ne saluta ea.
-Buna ziua doamna profesoara , spunem noi ridicandu-ne in picioare
-Trebuie sa va dau o veste . Ne explica ea punandu-si geanta pe catedra
Noi de asezm in banci si stam atenti ca sa vedem ce vrea sa ne anunte.
-La scoala se va organiza un concurs de dans intre parteneri , ne spune profesoara
-Uraaaaaa, tipa toti baietii in cor
-De ce sunt asa fericiti? O intreb eu pe Hinata in legatura cu reactia baietilor
-Pentru ca in urma cu 3 ani s-a mai organizat odata un concurs de dans intre parteneri si baietii au fost lasati sa isi aleaga partenera cu care au dansat si iti dai seama cat de fericiti au fost , imi explica Hinata
-Si tu cu cine ai dansat? O intreb eu curioasa
-Cu Lee , imi spune Hinata dezamagita
-Aha. Dar pot sa danseze si cupluri adevarate la concurs? Intreb eu gandindu-ma la Sasuke
-Sigur ca da . De exemplu Karin a dansat cu prietenul ei Sam , care era in clasa a 11 a la noi la scoala. Imi spune Hinata
-Aha , dar nu mai e cu el?
-Nu , s-au despartit cu o zi dupa concurs. Imi spune bruneta
- Naspa . Eu am sa dansez cu Sasuke si tu cu Naruto poate , ii spun eu fetei incurajando
-Gata copii. Gata cu vorba , ne anunta profesoara vazand cata zarva era in clasa. Toti vorbeau si isi faceau planuri. Concursul va avea loc pe 24 februarie , de ziua indragostitilor , ne anunta profesoara
-Uraaaaa, incepem noi sa strigam fericiti in clasa. Aia asteptam ziua aceia , dar trebuia sa aflu mai multe despre concurs ca sa stiu ce trebuie sa fac ca sa castig.
-Doamna profesoara , eu nu am mai participat la concurs deci nu stiu ce trebuie sa fac,ii spun eu profesoarei ridicand mana
-Concursul e simplu. Cumplurile care vor dansa , vor intra pe scena si in vazul tuturor , vor trebui sa danseze pe ritmul melodiilor pe care noi profesorii o sa vi le punem . Bineinteles ca dupa fiecare cantec ve-ti avea o pauza de 5 minute . Imi explica profesoara. Sper sa te descurci Sakura , adauga aceasta incurajandu-ma
-Da doamna. Multumesc frumos , ii spun eu politicoasa .
-Acum haideti sa incepem ora. Am sa va dau drumul mai devreme cu 5 minute , ne anunta profesoara. Ora incepe si eu nu ma puteam gandi decat la concurs. Observ ca Karin deja i-l invitase pe Sai sa danseze cu ea si el acceptase.
Eram foarte entuziasmata in legatura cu concursul. Mai era o luna pana atunci si eu doream sa ma antrenez din greu , desigur daca va dori si Sasuke. Pauza a venit si eu si Hinata am iesit entuziasmate si am mers in fata clasei lui Sasuke.

Sasuke P.O.V

Dupa ce Hintana o ia pe Sakura in clasa eu ma indrept spre clasa
-Sasuke stai. I-l aud pe Naruto strigandu-ma si apoi i-l vad fugind spre mine
-Ce ai facut cu Hinata afara? I-l intreb eu curios
-Am vorbit. Am intrebat-o daca poate sa ne intalnim la ora 17:00 . Imi explica blondul
-E bine . Si banuiesc ca a acceptat nu? I-l intreb eu facandu-i cu ochiul.
-Da , normal. Hai sa mergem in clasa acum , imi spune Naruto grabit
Intram in clasa unde era zarva mare . Dupa cateva minute ii vad pe Sasori si Shikamaru intrand pe usa si eu ma duc in banca cu Naruto
-Hei Naruto ai aflat ca fratele lui Gaara vine acasa? I-l intreb eu pe baiatul care la aflarea vestii se bucura tare mult
-Serios? Vine acasa? Ma intreaba el fericit
-Da . Mi-a spus Sakura ca Gaara da o petrecere de intoarcere pentru fratele lui si suntem si noi invitatati ,ii explic eu blondului
-Super . Abia astept sa i-l vad pe Kankuro , imi spune fericit blondul
-Asa i-l cheama? I-l intreb eu la care Naruto da din cap ca da .Dupa reactia ta se pare ca te intelegeai foarte bine cu el, ii spun eu uitandu-ma la blondul care radia de bucurie
-Da . Kankuro era cel mai bun prieten al meu, dar dupa plecare lui nu am mai tinut legatura, imi spune Naruto putin suparat
-E , lasa ca o sa i-l revezi , ii spun eu
-Da , abia astept


Am adus nextul si nu va dati seama cat de mult ma bucura comentariile voastre . Pana acum am avut succes cu ficul acesta si pe alte site-uri pe care l-am postat si se pare ca ma bucur de aceiasi primire si aici. Ma bucur ca va intereseaza ficul meu si va garantez ca nu se va termina pre curand.


如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 19:49

of draga mea ce mi-a placut capitolul kiss
abia astept nextul, mersi de anunt happy2
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 00:48

Hey hey hey scumpa happy2
In primul rand mersi de anunt ;;)
In al doilea rand.... iubesc ficul tau cool
Si in al treilea rand vreau next puppy eyes

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 11:09

Sunt o intarziata cu diploma nervi!

Scuze crying

Traiasca dialogul lough in capitolul asta

Deci Kankuro ike si abia astept sa vad cum va fi intalnirea dintre Naruto si Hinata

Concurs de dans ? Si Sasuke nu mai merge dupa mama Sakurei? what?

Stii cat imi place ficul , nu ?

Abia astept next-ul!

Te pwp dulce kiss




Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 14:24

-Vine profa , ne anunta Akamaru, un alt coleg de clasa , care era verisor cu Shikamaru . Noi ne ridicam in picioare si asteptam venirea profesoarei.
-Buna ziua copii, ne spune ea intrand in clasa
-Buna ziua doamna profesoara , ii raspundel noi.
-Luati loc , ne spune ea si ne face semn sa ne asezam. Am o veste sa vad dau. Concursul de dans se va redeschide anul acesta. Spune profesoara fericita. La aflarea vestii toti baietii si fetele tipa de fericire
-Abia astept , imi spune si Naruto fericit.
-Ce concurs? i-l intreb eu pe blond curios
-Pai e un concurs condus de director si de profesorii din scoala. Se face odata la 3 ani. Nu prea am inteles de ce , nici nu am intrebat , dar e misto ca macar sa face. Cred ca concursul asta e cel mai interesant din scoala , imi explica Naruto
-Si tu ai participat? I-l intreb eu curios
-Da . Am participat, imi spune blondul fericit . Trebuia sa ma distrez nu? Imi spune Narut facand cu ochiul.
-Si tu cu cine ai dansat?
-Cu Ino , din clasa Sakurei , imi spune Naruto vesel.
-Da? Cu blonda? I-l intreb eu
-Da . Cu ea. E o tipa de treaba . Ma inteleg bine cu ea . Suntem amici buni. Imi explica baiatul
-Da , si mie mi se pare. Ii spun eu apoi profesoara ne intrerupe ca sa ne spuna ce avem de facut la concurs.
-Deci dupa cum stitit cu totii, cu expceptia lui Sasuke care e nou venit , trebuie sa dansati pe muzica pusa de profesori si sa aveti ritm ca sa nu fiti descalificati, deci mult succes la exersat. Concursul va avea loc pe 24 februarie. Acum sa incepem ora , ne spune profesoara si apoi incepe sa ne predea
-Misto , o sa particip si eu cu Sakura , spun eu gandindu-ma la concurs. Doream sa particip si sa castig , acum trebuia sa vad daca dorea si rozalia. Se suna in sfarsit de pauza si eu ma ridic din banca ca sa ma duc la Sakura.
-Hei Sasuke participi la concurs? Ma intreaba Sasori , care vine alaturi de mine insotit de Haku, un baiat cu parul lung si negru si ochii de aceiasi culoare. Era un tip de treaba chiar daca mai tot timpul statea in banca lui . Uneori mai avea si el iesirile lui. I-l inteleg ca tot timpul e retras , pentru ca de mic a trait o trauma. Parintii lui i-ai murit intr-un incendiu in care le-au ars si casa si Haku a fost adoptat de Zabuza , un unchi de al sau.
-Da particip , ii spun eu vesel
-Tu Haku participi? I-l intreb eu pe baiat
-Da , doar ca inca nu am partenera , spune baiatul suparat
-E lasa Haku , iti gasim noi una , ii spune Sasori fericit. Intradevar Sasori si Haku se intelegeau bine , foarte bine chiar.
-Hai ca eu plec la Sakura, ii spun eu lui roscatului si dau sa plec dar sunt oprit de Naruto care ma prinde de umar
-Tu ce mai vrei? I-l intreb eu putin suparat pe blond
-Sa ma astepti. Merg si eu cu tine la Hinata ,imi spune Naruto.
-Bine , hai ii spun eu apoi ies pe sala unde le vad pe Sakura si pe bruneta
-Buna iubito , ii spun eu prinzand-o in brate pe rozalie si sarutand-o pe buze
-Buna Hinata ,ce faci? O intreaba Naruto pe fata apoi ii vad ca pleaca de langa noi
-Vreau sa iti dau o veste , imi spune rozalia fericita
-Spune . Despre ce e vorba ? O intreb curios
-La scoala se organizeaza un concurs de dans…… imi spune Sakura si eu o intrerup
-Si vrei sa paricipi, ii spun eu intrerupand-o
-Da . De unde stiai? Ma intreaba ea curioasa
-Ne-a spus si noua profesoara si o sa participam si noi , ii spun eu si la auzul vestii Sakura imi sare in brate .
-O sa ne antrenam din greu si o sa castigam , imi spune rozalia fericita
-Da iubito , asa vom face , ii spun eu si o strang in brate puternic. Simt cum Sakura tresare cand o strang in brate asa ca ii dau drumul si o intreb ce are
-Nimic, nu e nimic. Sunt prea fericita imi explica ea

Naruto P.O.V

Am fost extrem de fericit cand am aflat ca concursul va avea loc iar. Doream sa particip cu Hinata si sa castig. In pauza ies cu Sasuke si in fata clasei le vad pe bruneta si Sakura. Eu o salut pe Hinata si apoi ii fac semn sa mergem afara lasandu- pe amorezi singuri.
-Deci Hinata , sa nu iti faci alte planuri pe azi , ii spun eu fiind sigur ca nu va avea alta treaba si ne vom intalni
-Nu . Am sa astept sa vii , imi spune ea fericita.
-Ma bucur. Ii spun eu fericit. Abia asteptam sa vad cum va reactiona cand ii voi cere sa fie prietena mea. Eram foarte emotionat dar trebuia sa incerc pentru ca imi placea mult Hinata si parea a fi o fata de treaba. Vrei sa ne mai plimbam ? O intreb eu intinzanu-i bratul. Aceasta se prinde de mine si imi raspunde:
-Da , sigur . Imi spune ea zambind.
-Bine atunci. Sa mergem, ii raspund eu fericit si apoi incepem sa ne plimbam prin parcul scolii. Deodata simt cum bruneta imi da drumul la brat , o vad cum se apleaca si ia un pumn de zapada in mana si i-l arunca spre mine. Eu ma feresc si apoi bruneta incepe sa fuga printre copaci stiind ce avea sa urmeze. Vrei sa te joci? O intreb eu pe un ton jucaus. Bine atunci. Spun eu si iau in mana zapada si incep sa fug dupa bruneta si sa ne jucam cu zapada. Tot fugind dupa ea o prind la un moment dat de mijloc si simt cum ma impiedic de ceva si cad jos ,dar ca sa nu se loveasca Hinata , ma invart repede astfel incat bruneta sa cada peste mine . Privirile noastre se unesc.
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Ok29210
Avea niste ochi asa de frumosi ca as si fost in stare sa stau acolo toata viata mea , doar daca nu aveam zapada sub mine .
-Esti bine? Ma intreaba Hinata care vrea sa se se dea jos de pe mine , dar eu o prind de mijloc strans si nu o mai las sa se miste. Naruto poti sa imi dai drumul. Imi spune fata rusinata.
-Si daca nu vreau? O intreb eu glumind
-Daca nu vrei atunci , o sa ramai jos si ai sa racesti , imi spune fata zambind
-A , da sigur , spun eu apoi o las pe bruneta sa se ridice de pe mine. Sunt ud leoarca. Spun eu punand mana pe spate. Dar ma bucur ca tu nu ai nimic , ii spun apoi Hinatei uitandu-ma la ea
-Multumesc mult Naruto , imi spune ea rosind. Pentru aceasta zi frumoasa , imi spune apoi
-Si ziua inca nu s-a terminat, ii spun eu fecandu-i din ochi.
-Hai sa mergem in clasa. De acum se suna de intrare , imi spune fata atentionandu-ma .
-Bine , sa mergem, ii spun eu fericit si imi fac curaj si o prind de mana tragand-o dupa mine. Fata ramane putin uimita de gestul meu. Ajungem pe hol unde ii vad pe Sakura si Sasuke discutand
-Hei amorezilor, nu ati terminat? Ii intreb eu pe cei doi . Ii dau drumul la mana Hinatei ca sa nu fim cicaliti de cei doi si ma apropii de ei
-Buna . Nu nu am terminat, imi raspunde Sakura zambind. Dar voi? Ce ati facut?
-Noi ne-am plimbat , ii raspunde Hinata, apoi se aude si Sasuke se ofera sa o conduca pe Sakura in clasa insa eu o opresc pe Hinata spunandu-i ca o voi conduce eu.

Sakura P.O.V

Pe usa i-l vad iesind pe Sasuke urmat de Naruto. Eu raman cu brunetul si Naruto o ia pe Hinata de brat si pleaca afara cu ea. Eu ii spun lui Sasuke vestea , dar el stia deja si cand a acceptat sa participam impreuna la concurs am fost extrem de fericita. Am mai ramas pe hol sa discutam si dupa ce au venit si cei doi posibil indragostiti de afara Sasuke s-a oferit sa ma conduca la usa bruneta inca ramanand cu Naruto.
-Si Sai ala ti-a mai zis sau facut ceva? Ma intreaba Sasuke trist
-Nu . Nici macar nu am mai vorbit , ii spun eu zambind
-Bine . Imi raspunde el totusi trist.
-Nu te mai gandi la el ,ii spun eu asezandu-ma in fata lui si punandu-i ambele maini pe obraji
-Asa am sa fac , imi raspunde el schitand un zambet care era fals.
-Am ajuns. Spun eu . Multumesc ca m-ai condus. Ii spun eu apoi i-l sarut
-Nu ai pentru ce, imi raspunde el calm uitandu-se in ochii mei.
-Ia te uita pe cine vede noi aici. Se aude un glas cunoscut venind din spatele meu. Sasuke se incrunta si srange din pumni. Cand imi intorc privirea i-l vad in spatele meu pe Sai , razand miseleste
-Pleaca sau nu raspund. Ii spune brunetul de langa mine furios
-Serios? Inca imi mai porti pica? Eu doream doar sa imi cer spuze
-Scuze sa ii ceri altcuiva . Nu mai ai inteles? Tipa Sasuke la el. De unde ma cunosti? Ce vrei de la mine si de la Sakura ? Raspunde. I-l intreaba furios brunetul pe Sai
-Toate la timpul lor Sasuke. Toate la timpul lor, ii spune Sai apoi trece pe langa mine si intra in clasa
-I-l omor, spune Sasuke furios strangand din pumni. Cine naiba se crede? Spunea suparat cu privirea in jos


如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 16:10

draga mea imi place mult de tot capitolul
vreau nextul cat mai repede
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 21:54

,,Toate la timpul lor ''
M-a pus pe ganduri fraza asta confuz
Deci Akamaru e acum un coleg lough si cat mi-a placut de Haku in love
Astept next-ul!


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 21:56

Next-ul si anunta-ma si pe mine pls!!!Te pwp dulce!!!kiss


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 33
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 09:56

Cap 13 Amintiri frumoase

-Sasuke iubitule , calmeaza-te te rog , ii spun eu ridicandu-i privirea cu mainile. Nu te mai supara. O sa aflam cine e si ce vrea dar incearca sa te calmezi . Ii spuneam eu
-Bine , doar pentru ca ma rogi tu nu i-l omor in bataie , imi spune brunetul furios.
In clipa aceia eu ii sar in brate , strangandu-l puternic. Nu am mai tinut cont de durerea din umar, doream doar ca Sasuke sa fie fericit.
-Hei , am ajuns si noi , se aude strigatul lui Naruto care veneau in urma noastra
-Bine ca ati ajuns. Trebuie sa vina profesoara , ii raspund eu blondului.
-Da , hai sa intram Sakura , imi spune Hinata venind langa mine. Sasuke esti bine? De ce esti suparat? I-l intreaba fata pe brunet vazandu-l ca e suparat
-Nu am nimic Hinata. Va las acum. Mult succes la ore , ii spune Sasuke si apoi ma saruta.
-Hai mai repede , cred ca la noi a intrat deja profu, ii spune blondul apoi Sasuke pleaca . Eu si Hinata intram in clasa unde toata lumea era linistita. Dupa cateva minute intra si profesoara si ora incepe. Pauza vine , incet , intradevar, dar sigur. Eu ma ridic din banca si o iau pe Hinata de mana tragand-o dupa mine , pana la usa unde i-l vedem pe Gaara
-Deci unde mergeti fetelor? Ne intreaba acesta zambind
-La plimbare. Ii raspund eu fericita.
-Bine , atunci ne mai vedem, dar Sakura sigur vei veni si tu duminica la petrecere nu? Ma intreaba Gaara
-Da . Am sa vin sigur. Pa pa, ii spun eu indepartandu-ma de el
-Unde mergem Sakura? Ma intreaba nedumerita Hinata cand ajungem la usa.
-Pai la magazin. Unde credeai? O intreb eu
-Aaaaa. Bine . Dar cu Sasuke cum ramane?
-Ma intalnesc cu el cand vin. O lamuresc eu. Si Hinata ce ati discutat tu si Naruto? O intreb curioasa pe fata , care l-a intrebarea mea roseste. Hai spune , continui eu apoi o lovesc cu cotul incet .
-Pai nimic , imi spune ea cu capul aplecat
-Da sigur, ii spun eu apoi sunt intrerupta de domnul profesor Kakashi care tocmai intra in clasa.
-Buna ziua copii, ni se adreseaza acesta trantind furios catalogul pe catedra
-Buna ziua, spunem noi la unison ridicandu-ne in picioare
-Cred ca ati aflat de concurs , ne spune acesta luand o creta in mana si incepand sa scrie titlul lectiei la tabla
-Da, spunem noi inca stand in picioare
-A scuze, puteti sta jos ,ne spune profesorul intorcandu-si privirea spre noi si vazand ca noi inca eram in picioare cu niste mutre de speriati
-Ce a mai patit si asta? O aud pe Karin intrebandu-l pe Sai , cel cu care statea in banca.
-Ai ceva sa ne spui domnisoara? Tipa deodata profesorul intorcandu-si privirea spre Karin care inlemneste de frica
-Nimic domnule profesor, se scuza roscata facand o plecaciune.
-Bine. Stai jos si sa nu iti mai aud gura ,ii spune furios profeorul Kakashi.
Ne uitam cu totii nedumeriti la el. Inca era pauza dar el nu vedea asta. Era asa suparat astazi si nu ii statea in caracter. Cred ca Kakashi era cel mai vesel dintre toti profesorii. Mereu zambea si glumea cu noi dar azi era total diferit. Probabail el era cel mai aperciat profesor. Cu totii il iubeam , bine , cu exceptia catorva specimene din clasa cum ar fi Karin si Gaara , care nu i-l inghiteau deloc pe profesor. Poate o fi din cauza ca au doar 4 si 3 la el si pe merite. Ora se termina in cele din urma si urma ora mea preferata.
Pur si simplu adoram ora asta , cred ca daca ar fi fost dupa mine sa fac orarul, as fi pus ore de sport toata ziua. Iubeam sportul , mai ales handbalul . De cand am venit in Tokyo mi-am dat seama cu ajutorul lui Naruto ca sportul e materia mea preferata

In urma cu 2 ani

-Hai Sakura , vino . O sa iti placa . Imi spune blondul in timp ce ma tragea de mana dupa el
-Dar mie nu imi place. Intelege . Nu vreau. La fosta mea scoala nu prea faceam sportul . Lasa-ma . Tipam eu la el incercand sa scap din bratul sau puternic, dar degeaba. Zici ca era din otel. Nu imi dadea drumul nici pomeneala
-Nici gand de asa ceva. Mergi cu mine. O sa iti placa, ai sa vezi. De ce iti e asa de frica de sport? Ma intreaba el oprindu-se si uitandu-se la mine
-Pentru ca am avut un mic accident la una din ore cand eram la fosta mea scoala , ii spun eu suparata amintindu-mi de acel moment
-Ce accident?
-Pai eram la ora de sport si fugeam in jurul terenului ca ceilalti , dar unul din colegi mi-a pus piedica iar eu am cazut si mi-am fracturat un brat. Am stat cu el in ghips ceva timp si de atunci nu imi mai place sportul. Ii explic eu blondului suparata
-Exact. Acolo s-a intamplat asta , dar aici e diferit , ai sa vezi. O sa iti placa , imi spune blondul si continua sa ma traga dupa el pana ajungem in fata unei cladiri imense din spatele cladirii principale unde invatam. Am ajuns. Ma anunta el. Intram? De fapt ce mai intreb. Sigur ca intram , imi spune tanarul si ma trage iar dupa el .
Am intrat in sala si am ramas uimita. Era atat de frumos. O sala imensa cu un acoperis nu chiar drept. Mai mult oval , cu multe lumini deasupra. Spatiul era imens. Noi ne aflam undeva sus , ca la un fel de balcon. Jos erau colegii mei de clasa pe care nu prea ii cunosteam pentru ca ma transferasem de curand.
-Hei gasca am venit, i-l aud pe Naruto tipand si facand din mana undeva intr-o alta directie. Ma uit in partea in care se uita Naruto si vad si alti copii, intradevar nu erau din clasa mea, gandesc eu uitandu-ma la acei copii care dupa infatisare pareau mai mai de varsta
-Hai Naruto. Ce mai astepti? Se aude glasul unui baiat.
-Acum vin. Spune blondul si apoi ma ia de mana , de fapt nici nu imi daduse drumul si continua sa ma traga dupa el. Coboram niste scari apoi ma trezesc in sala imensa plina de copii.
-Hei Sakura , buna , ma striga Hinata , o colega cu care ma intelegeam excelent. Bruneta se apropie de mine incet.
-Eu te las cu ea. Sa nu fugi , imi spune blondul facandu-mi cu ochiul apoi imi da drumul la mana si pleaca
-Buna Hinata , ii spun eu fetei zambindu-i
-Ce ti-a luat atata? In fine , hai sa te schimbi , imi spune ea si apoi ma trage de umar dupa ea. Iesim pe usa pe unde intrasem cu Naruto si bruneta ma trage undeva in partea dreapta dupa ea. Deschide usa si apoi mergem pe un hol lung in fata careia se afla o usa. Ne apropiem incet si trecem pe langa o alta usa de unde se aud glasul baietilor.
-Hei fii si tu mai atent.
-Hai mai repede ca alfel intarziem , se auzeau vocile a doi baieti
-E vestiarul baietilor, imi atrage atentia Hinata vazand ca eram oarecum atrasa de zgomot, apoi continua sa ma traga dupa ea pana ajungem la usa din fata. Aici e vestiarul fetelor , imi spune bruneta si deschide usa
Intru si inauntru vad o incapere mare , peste tot era doar faianta si un frig groaznic. De la intrare undeva in partea dreapta mai era o usa si Hinata imi spune ca acolo e baia fetelor. De jur imprejur in incapere erau banci de lemn si calorifere.
-Te las sa te schimbi, imi spune bruneta
-Bine , mersi . Vin si eu imediat apoi imi scot hainele din geanta si incep sa ma imbrac. Aveam un constum de trening rosu , cu niste pantaloni foarte mulati pe corp de ziceai ca sunt egari si un maieu scurt pana mai sus de buric. De fapt era ca un fel de bustiera dar avea emblema Puma pe ea. Ma uit in oglinda, aveam un abdomen foarte plat. Multe fete din fosta mea clasa ma invidiau pentru asta . Cu toate ca aveam un abdomen plat , sanii mei erau mari. Aveam un corp de invidiat , dar nu imi placea sa imi pun in evidena formele. Dupa ce ma inbrac ies din camera si merg pe lungul hol apoi intru in sala de sport , unde ii vad pe cei din clasa mea aliniati
-O nu , a venit proful si eu am intarziat. Si la prima zi de sport , spun eu si fug repede , aliniindu-ma in rand langa Hinata. Sper ca nu a observat , spun eu de teama sa nu fiu mustrata , dar…
-Ma bucur ca ni te-ai alaturat domnisoara Haruno , se aude glasul domnului profesor , care se uita spre mine
-Buna ziua domnule profesor , spun ei salutandu- l politicoasa
-Bine ai venit la scoala noastra . Sper sa ne intelegem , imi spune profesorul. Era un barbat inalt bine facut . Avea un abdomen pe care orice baiat din lumea asta si l-ar fi dorit. Avea un par alb ca laptele si lung , prins intr-o coada la spate si niste ochi caprui patrunzatori.
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Jiraiyayy
Purta o pereche de pantaloni lungi de trening, de culoare neagra si un maieu alb subtire care ii punea in vedere formele . Alinierea , tipa el deodata si toata lumea in urmatoare fractiune de secunda statea dreapta inclusiv eu. Acum sa facem incalzirea. Usurel ne spune el si cu totii incepem sa alergam . In fata mea era Temari o fata cu parul blond prins in doua ,,moate’’ asa cum imi placea mie sa le spun ,
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Bkjj
iar in spatele meu era Hinata. Cand am inceput sa alergam am inceput sa tremur crezand ca voi pati ca la celalalt liceu si mi se va pune piedica dar alergarea s-a terminat si nu am patit nimic.
-Si acum ce facem domnule profesor? I-l intreaba Lee , un baiat brunet , cu ochii de ceiasi culoare
-Pai jucam handbal cu cealalta clasa. Ne spune profesorul fericit
-Nuuuuu , ii aud pe toti colegii mei strigand.
-Domnule profesor, vreti sa ne umiliti la nesfarsit? I-l intreaba unul dintre baieti pe profesor
-Nu eu va umilesc, ci voi. Eu v-am invatat tot despre acest sport, dar voi continuati sa jucati prost. Pana nu ii veti bate pe cei din a 10 a eu nu va las. Ne exlica profesorul. Pana acum eu jucasem doar odata handbal si nu mi se parea asa de usor , dar era o scoala noua si trebuia sa ma supun regulilor, nu puteam sa spun ca nu vreau sa joc si gata . Profesorul se duce si ii anunta pe cei din clasa adversa si apoi se intoarce dandu-ne vestea ca clasa noastra va juca contra clasei lor. Eu eram pivot. Ne-am pus pe pozitii si apoi l-am vazut pe Naruto facandu-mi cu mana . Eu la randul meu i-l salut , dupa care incepe jocul. Toti alergau pe teren, eu fiind slabuta ma strecuram pe langa ei , dar nu reuseam sa le iau mingea nici fetelor si nici baietilor din cealalta clasa. Am incasat 2 goluri si noi inca nu am dat nici unul . Au trecut deja 10 minute din ora.
-Daca continuam asa o sa pierdem , ne spune Gaara care statea in centru cu mingea in mana pregatit sa paseze , dupa ultimul gol. In momentul acela imi vine o idee ca sa marcam , trebuia sa ii spun lui Gaara , dar nu doream ca ceilalti sa afle. Cu toata ca Naruto era in cealalta echipa , eu doream ca clasa mea sa castige. Apoi imi amintesc cateva semne prin care fostii mei colegi comunicau la sport , la ora de handbal si ii comunic lui Gaara sa imi paseze mingea cand ridic mana . Acesta intelege semnele si da afirmati din cap. Jocul a reinceput. Gaara paseaza mingea la Temari . Eu alerg si profit ca ceilalti nu ma obrserva pt ca erau prea ocupati sa i-l opreasca pe Neji sa dea gol , pt ca el avea acum mingea si ridic mana.
-Neji paseaza aici, tipa Gaara la baiat vazand ca eu am ridicat mana pt ca eram libera . Gaara se apropie de poarta facandu-se ca vrea sa dea gol si in secunda urmatoare paseaza mingea spre mine. Eu o prind , fac un salt pe piciorul stang si pasez.
-Goooooooooool , se aude tipatul colegilor mei de clasa pt ca tocmai inscriseseram un gol. Au venit cu totii spre mine si m-au imbratisat
-Hei , nu e gata meciul , ne anunta profesorul de sport , care fluiera odata .
-Bravo Sakura . Esti tare , imi spun Gaara si Neji la unison
-Da , bravo Sakura , i-l aud apoi si pe Naruto spunandu-mi
-Hei cu cine tii ? Cu noi sau cu ei? I-l intreaba un ti roscat pe Naruto
-Hai, mai taci. Ii spune Naruto apoi tanarul nu mai spune nimic. Blondul se intoarce la echipa lui si jocul reincepe. Noi eram in aparare , echipa adversa se apropia amenintator spre noi. Eram cu totii pe pozitii , dar apoi observ in indepartare un baiat care statea in coltul celalalt al terenului , gata sa primeasca mingea si sa paseze in poarta noastra. Imediat fug spre cel ce avea mingea in mana si sar sa i-o iau dar el o ridica , ceea ce si credeam . In clipa aceia o iau la fuga spre tanarul ce se pregatea sa primeasca mingea si o prind in mana in locul lui.
-Sakura aici, tipa Gaara spre mine facandu-mi semn sa pasez. Arunc mingea spre el si acesta incepe sa alerge ca nebunul spre poarta adversarilor.
-Hai Gaara , se auzeau tipetele fetelor care stateau pe banda
-Nici gand , ii spune Naruto si reuseste sa i-l impiedice pe Gaara sa dea gol.
-Nu e nimic clasa. Teceti in pozitii , ne spune profesorul si ne intoarcem in fuga in pozitiile noastre. Acum mingea era la Naruto care se apropia amenintator de noi .
-Hai Naruto, haide. Te iubim , strigau fetele din ambele clase
-Astea cu cine naiba tin? Ma intrebam eu vazandu-le pe fetele din clasa de la noi , incurajandul pe baiat .Nu te las , spun eu cu voce tare punandu-ma apoi in fata blondului. Naruto vrea imediat sa dea pasa pt ca era prea ,,incolacit’’ dar eu anticipez asta si sar prinzand mingea.
-Hai Sakura . Acum . Arunca, imi spune Neji . Eu ii dau pasa si fug repede spre adversari . Ma strecor printre ei inca odata fara sa observe si ridic mana . Neji ma vede si arunca mingea spre Ten-Ten care imediat ce se vede prinsa in plasa i-o paseaza lui Gaara
-Aici , strig eu cu mana ridicata . Gaara ma vede si arunca mingea iar eu dau inca odata gol.
-Bravo Sakura , se aude strigatul domnului profesor de pe margine. Eram fericita , dadusem gol inca odata. Acum acest joc mi se parea atat de usor. Mai erau inca 15 minute pana la terminarea meciulu. In urmatorele 4 minute un baiat din clasa lui Naruto , cred ca Shikamaru i-l chema , dupa ce i-am auzit numele strigat , a marcat inca un gol.
-Suntem varza i-l aud eu pe Neji spunand descurajat
-Ba nici vorba. O sa castigam , sau cel putin ii vom egala , ii spun eu zambitoare. Meciul reincepe. Mingea era acum la Ten-Ten care i-o paseaza imediat lui Gaara , vazandu-se amenintata. Gaara i-o arunca lui Hinata insa Naruto sare si o ia incepand sa alerge spre poarta. Cu totii incepem sa fugim spre ca sa aparam , dar Naruto o paseaza spre roscat. Cred ca i-l chema Sasori. Tipul era chiar in dreptul meu asa ca ma bag in fata lui imediat ce vad ca se apropie si cad jos acesta cazand si el la randul lui.
-Sakura esti bine? Ma intreaba ingrijorat Naruto care imediat vine spre mine.
-Da, multumesc, ii spun eu si ma ridic de jos. Meciul continua , de aceasta data insa Sasori paseaza la un alt baiat si cand vrea sa arunce , e blocat asa ca mingea revine la Sasori care incepe sa fuga spre noi . Cand sa dea gol se vede si el incoltit asa ca vrea sa ii paseze mingea unei fete insa eu i-o iau inainte si sar in fata ei luand mingea. Incep sa alerg pe teren . Ii pasez mingea lui Gaara care se apropie de poarta si:
-Goooooooooooooooll. Roscatul invinge. Scorul era de 3-3.
-Bravoooooooo Gaara, tipam toti la roscat.
-Mersi mult Sakura , mersi , imi spune acesta apropiindu-se de mine si imbratisandu-ma. Ne ducem cu totii pe pozitii si meciul continua.
-Ora s-a terminat, se aude glasul domnului profesor.
Cu totii eram fericiti , mai ales pentru ca inscriseseram golurile. Ne-am aliniat cu totii
-Bravo Sakura , se pare ca te pricepi la handbal . Ai mai jucat? Ma intreaba profesorul
-Doar o data domnule profesor , ii spun eu gafaind de la atata alergat
-Doar o data? Eu care credeam ca ai mai jucat de maxim 20 de ori , imi spune profesorul . La cum joci pari sa ai ceva experienta . Imi spune apoi zambind
-Nu domn’ profesor , ii spun eu
-Bine , atunci felicitari. Vedeti ca se poate? Si felicitari si tie Gaara. Ce pot sa spun . Tu si Sakura faceti echipa buna , ne lauda profesorul
-Multumesc domnule profesor , ii spune Gaara
-Bine . Ora s-a terminat . Buna ziua , ne spune profesorul stand drept
-Buna ziua , spunem noi la unison si ne pregatim sa plecam
-Sakura , abia astept sa te mai vad jucand , imi spune profesorul zambind. Eu nu ii spun nimic. Schitez un mic zambet pe fata si apoi ma indrept spre usa.

In prezent

De atunci mi-am dat seama ca sportul era materia mea preferta si de fiecare data cand jucam handbal cu alta clasa castigam sau macar mizam. Dupa ce clopotelul suna eu imi iau plasa cu echipamentul de sport si ma ridic din banca indreptandu-ma spre fetele care ma asteptau deja la usa. Baietii probabail erau deja in sala de sport.
-Buna iubito, ii aud glaul lui Sasuke care vine in fata clasei mele. Eu ma apropii de el si i-l sarut pasional
-Mergem? I-l intreb eu luandu-l de mana . Si el avea acum ora de sport
-Da, imi spune el dand apoi din cap.
-Si Sakura , o sa joci si azi handbal? Ma intreaba Hinata
-Bineinteles ca da , ii raspund eu fericita.
Dupa cateva minute ajungem la sala de sport. Eu ma despart de Sasuke si merg sa ma schimb impreuna cu fetele. Totul era gata in aproximativ 3 minute si iesim in sala , unde profesorul inca nu venise
-Sakura surioara, ce faci? Se aude glasul lui Naruto. Imi intorc privirea si i-l vad pe blond venind spre mine .
-Bine Naruto , pe la sport . Tu? I-l intreb si eu imbratisandu-l
-La fel. Sper ca nu ai sa ne bati ca si pana acum , imi spune Naruto facandu-mi cu ochiul
-Nu , va lasa pe voi sa castigati. Ii raspund eu zambind
-Hei , cum adica? Ma intreaba revoltata Temari care aude conversatia mea cu blondul
-Glumeam doar , ii spun eu scotand limba spre ea. Doar nu o sa ma las batuta de ei , nu? Ii spun eu facandu-i cu ochii
-Hei . Nu e corect. Tu , impreuna cu Neji, Temari si Gaara v-ati imbunatatit miscarile si tacticile si mai mereu ne batei la sport. Asta chiar nu e corect. Imi spune Naruto suparat
-Da , dar si voi jucati bine. Nu tu m-ai obligat sa vin la spor in ziua aceea? I-l intreb eu. Acum sa iti para rau, continui eu facandu-i cu ochiul
-Da , mi-am facut-o cu mana mea, spune Naruto putin suparat
-Acum sa va obisnuiti si voi sa pierdeti . Ii spun eu si apoi scot limba .
-Ce face iubita mea? Ma intreaba Sasuke care tocmai vine in sala si ma ia in brate
-Bine iubitule, ii spun eu si apoi i-l sarut
-Oooooo, ii aud pe colegii mei dar si pe cei ai lui Sasuke spunand in cor cand ne vad o mine si pe brunet.



如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 15:44

how cute! happy
draga mea adu mai repejor nextul ca mor de nerabdare
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 20:44

YYYYYYUUUUUUUUYYYYYY
E asa dragut rusinos
Imi place mult dar cred ca Saku nu-si va mai putea ascunde durerea de la umar daca va juca
Sper sa fie bine
Te-am pupat si vreau next -ul!


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 21:46

Imi place extrem de mult ficul tau,este aproape ca si al meu,dar la mine Sasuke avea probleme cu taicasau,totusi vreau sa vad ce se intampla mai departe,asa ca adu Nextul,te pupa juli...


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 08:47

-Ce ma , va e ciuda? Tipa Sasuke la ei , spunandu-le in gluma
-Daaaa, se aud vocile colegelor mele de clasa.
-Toata lumea alinierea, se aude apoi vocea profesorului de sport si eu si Sasuke ne despartim. Ambele clase se aliniaza si ora incepe
-Buna ziua , i-l salutam noi in cor pe domnul profesor Madara.
Era acelasi profesor pe care i-l avusesem si in clasa a 8 a cand abia venisem la scoala aici.
-Buna ziua copii. Ce faceti? Ne intreaba el ca sa nu fim stresati la ora. Asa se purta mai mereu. Probabil dintre toti profesorii pe el i-l adoram cel mai mult, bine , inafara de domnul diriginte Kakashi, care era un om de milioane.
-Bine domnule profesor. Jucam iar Handbal? I-l intreaba Gaara curios
-Nu , azi dam proba la viteza . Ne anunta domnul profesor.
-Nuuu
-Daaaa, se auzeau vocile , de o parte si de alta a claselor. Noi eram dezamagiti dar ceilalti fericiti pentru ca au scapat de inca o umilinta. Ora a inceput si am dat cu totii proba la viteza. Eu am reusit sa scot 6:12 . O viteza foarte mica si eram multumita. Hinata , impreuna cu Gaara au obtinut fiecare 6:45, iar Temari, Ten – Ten si Ino au obtinut 7:01,7:08 si 8:40 .
-Hai Sasuke , imi incurajam eu iubitul care a inceput sa fuga pe teren , cand a venit si randul clasei lui sa dea proba.Dupa ce se opreste din fuga , brunetul se duce la domnul profesor apoi se uita spre mine si imi face semnul OK cu mana , semn ca a obtinut un scor foarte bun. Felicitari , incep eu sa tip fericita.
Dupa Sasuke a urmat Naruto pe care la fel ca si pe brunet l-am incurjat cu strigate insa de data asta eram acompaniata si de Hinata. Blondul a obtinut si el un scor bun. Ora s-a terminat in cele din urma. Eu si fetele am mers in clasa. Nu l-am mai asteptat pe Sasuke pt ca ora aceasta aveam matematica, cea mai stupida ora . Profeosra noastra venea mereu la fix in clasa si nu ne permiteam sa intarziem la ora ei pt ca ne alegeam cu un 4 in catalog. Ajungem cu totii in clasa si asteptam sa vina ,,scorpia''.
-E si 1 minut. Aduceti biblia ca sa scriem ca a intarziat profa, i-l aud pe Gaara spunand in timp ce incepe sa rada.
-Ai dreptate. Profa chiar nu a venit. Spun eu uitandu-ma la ceas. Intradevar profesoara intarziase. In clasa a inceput balamucul. Toti sareau in sus de bucurie si tipau ca profa nu a venit pana cand usa clasei se deschide. Cu totii am amutit.
-Si eu care credeam ca sunteti mai cuminti , ne spune diriginele care tocmai intra pe usa. Cu totii am rasuflat unurati. Daca cineva din scoala ne-ar fi luat apararea acela era profu' Kakashi.
-Buna ziua domnule dirigine. Dar doamna profesoara nu vine? I-l intreaba Sai .
-Nu , din pacate doamna profesoara a avut o problema asa ca puteti pleca acasa. Ne spune el si in clasa imediat nu mai aveai ce cauta daca doreai sa ramai viu , deoarece toti au inceput sa tipe de bucurie si sa fuga prin clasa , fiecare spre banca lui ca sa isi ia ghiozdanu. Am hotarat sa raman printre ultimii care iese din clasa ca sa nu fiu calcata in picioare de turma de ,,bizoni’’.
-Hai Sakura , vino . O aud pe Hinata care ma striga de langa usa si apoi este luata pe sus de Neji care o trage dupa el grabit. Dirigintele a plecat . Eu mi-am luat ghiozdanul si m-am indreptat spre usa unde i-l vad pe nesuferitul de Sai stand rezemat de perete. Eu ies pe usa incet si trec pe langa el fara sa i-l bag in seama dar atunci el ma prinde de mana . Si ghinionul meu . Era chiar mana la care fusesem lovita, si tot de el.
-Da-mi drumul Sai , ii spun eu strangand din dinti de durere
-Ce e papusa? Nu vrei sa vorbim? Ma intreaba Sai cu un zambet smecher pe fata
-Papusa sa ii zici soratii. Ii spun eu furioasa.
-Da , cred ca ai dreptate. Pacat ca soramea nu s-a nascut , imi spune el cu acelasi zambet pe fata.
In momentul acela ma strange si mai tare de mana ceea ce ma face sa scot un tipat de durere
-Ce e papusa? Te doare?
-Da-mi drumul Sai. Ii spun eu incet . Mama ma durea ingrozitor de tare si Sai nu dorea sa imi dea drumul deloc. Ma privea cu niste ochi de zici ca ma dezbraca din priviri
-Si daca nu vreau? Ma intreaba el
-A zis sa ii dai drumul. Tu nu auzi? Se aude vocea lui Neji din spatele lui Sai.
-Si ma rog , tu ce mai vrei? I-l intreaba Sai pe Neji care venise langa noi
-Vreau sa o lasi in pace. Ai auzit? Se pare ca iti dai alama pe fata. Nu esti acel baiat sfant de la ore. Ar fi mai bine sa o lasi in pace , tipa deoadata Neji furios la brunet
-Da , in fine. Dar nu se termina aici papusa. Imi spune Sai dandu-mi drumul la mana si indepartandu-se de mine.
Eu nu mai puteam de durere. Simteam ca imi arde toata mana. Ma las in jos. Nu ma mai puteam tine nici pe picioare. Ma rezem de perete si stau ghemuita jos punandu-mi mana stanga pe umarul drept .
-Sakura esti bine? Ma intreaba Neji ingrijorat.
Se apleaca spre mine si vede ca tin mana la umarul drept .
-Ce ti-a facut? Te doare ceva? Ma intreaba ingrijorat Neji. Eu nici nu mai puteam vorbi de durere. Transpiram si simteam cum tot corpul imi arde. Ma uit in ochii lui Neji si incerc sa schitez un zambet fals pe fata , dar degeaba, nu reuseam.
-Merg sa i-l chem pe Sasuke , imi spune Neji si da sa se ridice de langa mine.
In clipa in care am auzit ca dorea sa i-l cheme pe brunet eu i-l prind pe Neji cu mana stanga
-Nu , nu i-l chema . El nu trebuie sa stie de incidentul asta , ii spun eu cu o voce mai mult stinsa
-Dar Sakura … vrea el sa spuna dar eu i-l intrerup
-Sasuke o sa aiba si mai multe probleme , daca afla. O sa i-l ia la bataie pe Sai si o sa fie sigur exmatriculat din scoala.
-Dar Sakura intelege. Sai ala se tine dupa tine. Si cred ca te-a ranit la umar , nu? Ma intreaba Neji vazand ca adineauri ma tineam de umarul drept.
-Intradevar m-a lovit, dar nu e asa grav. O sa fiu bine, spun eu si ma ridic incet de jos. Hinata unde e? i-l intreb eu vazand ca sora lui nu era cu noi
-E afara . Ne asteapta. Eu am zis ca vin sa te chem si pe tine ca sa mergem impreuna acasa. Imi explica el
-Bine , atunci sa mergem si te rog mult sa nu ii spui lui Sasuke despre asta , bine? I-l rog eu pe brunet care da afirmativ din cap. Sa ii dau un mesaj lui Sasuke ca sa stie ca am plecat acasa , spun eu apoi scot telefonul din buzunar si incep sa scriu , dar cu mana stanga pentru ca nu puteam cu dreapta din cauza durerii care inca persista. Dupa ce ii dau mesaj si ii spun ca am plecat , am ajuns afara unde o vad pe bruneta asteptandu-ne la poarta scolii.
-Ce v-a luat atata? Ne intreaba fata plitisita de atata asteptat
-Pai Sai s-a luat de Sakura , ii spune Neji furios
-Ce? Intreaba bruneta furioasa. Cum adica s-a luat de ea? Ce ti-a facut Sakura? Ma intreaba Hinata speriata
-Nimic. Ii spun eu suparata . Hai sa mergem acasa si te rog mult Hinata asa cum l-am rugat si pe fratele tau sa nu ii spuneti nimic lui Sasuke. Va rog . Ii spun eu brunetei
-Bine , dar de ce? Ma intreaba ea nedumerita
-Nu vreau ca Sasuke sa aiba probleme. Stii bine ca nu i-l inghite pe Sai. Ii explic eu
-Da , aici ai dreptate. Imi spune Hinata. Atunci nu o sa ii spun nimic, dar sigur esti bine? Ma intreaba bruneta inca odata
-Da , ma doare putin umarul dar sunt bine. Mersi de intrebare , ii spun eu si schitez un mic zambet fals pe fata.
-Mergem? Ne intreaba apoi Neji pe amandoua
-Da , sa mergem , spun eu dupa care iesim cu totii pe poarta scolii. Insa nu stiam ca conversatia noastra fusese auzita
-Asa , mergeti acasa , cu totii. Inca nu stiti ce va asteapta. Pregateste-te Sasuke . Ai sa suferi enorm , impreuna cu iubitica ta Sakura . Lupta .... abia incepe
Noi ne continuam drumul spre casa pana cand Neji si Hinata ajung si eu raman singura. Imi continui drumul spre casa cand vad un nr necunoscut apelandu-ma. Nu stiam cine e dar raspund:
-Alo , da. Raspund eu la telefon
-Buna Sakura sunt Sayto , se aude vocea doctorului
-Buna dar de unde ai numarul meu de telefon? I-l intreb eu nedumerita
-De la mama ta . Am sunat-o azi pentru i-am luat nr de ceva timp si am rugat-o sa imi dea numarul tau. Imi explica el
-A . E bine atunci. Spun eu incercand sa par putin mai vesela chiar daca nu eram din cauza durerii
-Tu ce faci acum? Esti la scoala? Ma intreaba barbatul
-Nu . Am iesit mai devreme cu o ora . Acum vin acasa. Ii spun eu
-Pe jos? Ma intreaba Sayto ingrijorat
-Da. Dar mai am putin si ajung , ii spun eu. Intradevar , mai aveam cam 5 minute de mers, aproximativ
-A. Sakura stii? Te-am sunat ca sa te intreb daca ma mai primesti maine la tine acasa. Sau poate te-ai razgandit . Imi spune doctorul ,ceea ce ma face sa rad putin si sa uit de durere
-Cum sa ma razgandesc? Sigur ca poti veni. Ii spun eu vesela.
-Bine . M-am calmat , imi spune el glumet. Atunci ne vedem la tine maine, nu? Fiicele mele abia asteapta sa te cunoasca. Imi spune apoi
-Si eu abia astept sa le cunosc.
-Bine Sakura , eu trebuie sa inchid acum, dar o sa mai vorbim. Bine ? Imi spune el grabit
-Bine. La revedere , ii spun eu si apoi inchid. Ma simteam mult mai bine dupa conversatia cu el . Dupa ce inchid telefonul observ ca inca nu primisem niciun mesaj de la Sasuke. ,,Poate nu a auzit telefonul sau poate nu poate sa trimita .'' ma gandesc eu in timp ce imi continui drumul spre casa. Dupa cateva minute ajung si intru in cladire. Durerea din mana persista si acum . Intru in casa unde surpriza. Nu era nimeni. Totul parca era pustiu. O vad pe Jeny in sufragerie facand curat si ma duc la ea sa o intreb de parinti
-Buna Jeny. O salut eu politicoasa
-Buna ziua domnisoara , ma saluta si ea .
-Jeny dar unde sunt parintii mei ?
-Sunt plecati la firma. Au fost sunati in legatura cu o problema si s-au dus sa vada despre ce este vorba. Imi explica ea
-A . Bine. Ii spun eu apoi ma duc si urc scarile spre camera mea. Ajunsa in incapere imi dau geaca jos de pe mine si apoi hanoracul pe care i-l avusesem pe mine si ma uit la umar care acum era tot vanat. Arata si mai rau. Nu stiam ce sa fac. ,,Cred ca o sa ii spun lui Sayto despre rana si am sa i-l rog sa nu mai spuna nimeni .'' ma gandesc eu apoi ma schimb de haine si ma pun in pat . In cateva minute adorm pentru ca eram obosita de la ora de sport .


Am adus si ultima parte din acest capitol si sper sa va placa . Oricum nextul care v-a urma v-a fi fooooooooooooooooooarete lung si va avea multe parti. O sa va plictisiti de atata cititi dar nu foarte mult pentru ca urmatorul capitol este plin de actiune si drama


如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 14:51

draga mea adu nextul mai repehor ca vreau sa vad ce se intampla
te-am pupat dulcee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 19:33

Anunta-ma cand pui next-ul!!!Grabeste-te!!!Te pwp dulce!!!kiss


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 33
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 09:46

Cap 14- O nou drama

Sasuke P.O.V

Dupa ce ma duc in clasa , ora incepe . O ora super plitisitoare. Cand in sfarsit se suna eu imi iau plasa cu echipament de sport si o iau la fuga pe usa . Ma duc in fata calsei Sakurei si o astept sa iasa . In cateva minute o vad pe rozalie si mergem impreuna la sport, insotiti si de Hinata. Dupa ce m-am schimbat am iesit din vestiar si m-am dus la Sakura care acum vorbea cu Naruto. Am sarutat-o si toti copii au inceput sa strige prin sala , dar mai apoi a intrat profesorul de sport si ora a inceput. Am dat proba de viteza asa cum ne anuntase profesorul si eu am primit cele mai frumoase incurajari de la iubita mea. Am reusit sa scot un scor de 6:03.
Dupa ora de sport eram frant. Am observat ca Sakura si fetele din clasa ei au luat-o inainte, asa ca nu am mai orito pe rozalie. M-am dus si eu in clasa impreuna cu Naruto care era pus pe glume .
Ora a inceput normal , dar pe la si 10 minute am simtit cum telefonul meu vibreaza in buzunar , insa nu puteam sa i-l scot si sa ma uit la el pentru ca profeosara Tsunade , ma scoate la tabla ca sa rezolv nu stiu ce problema de fizica.
Toata ora m-a tinut la tabla. Imi venea sa ii arunc cu ceva in cap. Cred ca era cea mai enervanta profesoara pe care o aveam. Asteptam cu nerabdare sa se sune de iesire , dar timpul trecea foarte greu. Am rezolvat prima problema si apoi a doua , si a treia pana cand s-a sunat in sfarsit de iesire.
-Domnule Uchiha . Ai un 10 pentru astazi , ma anunta profesoara cu mana pe catalog
-Va multumesc , ii spun eu si plec in banca. Imi scot telefonul din buzunar si ma uit la mesajul care era de la Sakura in care imi spunea ca au fost trimisi acasa pentru ca nu au facut ora de matematica. Imediat ce vad mesajul o sun insa cu greu raspunde
-Da , imi raspunde ea somnoroasa
-Ce faci bita? o intreb eu alintand-o
-Bine , dorm , imi raspunde ea la fel de somnoroasa
-La ora asta? O intreb eu cicalindo
-Da . Si ce? Imi era somn . Imi spune ea cascand
-A . Bine, atunci scuze ca te-am deranjat , dar abia acum am vazut mesajul , dar cu ce te-ai dus acasa? O intreb eu ingrijoarat
-Pe jos, am fost cu Hinata si Neji , ii explic eu.
-A , bine . Dar nu s-a luat Sai ala de tine , nu? O intreb eu gandindu-ma la tipul ala
-A , Sai. …. Nu, imi spune ea ezitand putin.
-Sigur?
-Da sigur. Nu s-a luat de mine. Acum lasa-ma sa dorm. Tu mai ai o ora nu? Ma intreaba ea
-Da . Si dupa aceia vin acasa. Mai vorbim. Te iubesc. Pa
-Si eu te iubesc , imi spune ea si apoi inchide.
-Hei Sasuke , dar nu te duci la Sakura ? ma intreaba Sasori venind la banca mea
-Sakura a terminat orele , ii spun eu putin suparat
-A , atunci vii cu noi nu? Ma intreaba roscatul
-Care voi si unde? I-l intreb eu curios
-Cu mine, Naruto si cu Shikamaru, imi spune el aratand spre cei doi baieti care erau in spatele clasei
-Dar unde?i-l mai intreb eu o data
-Afara , sa facem o bataie cu zapada. Imi explica roscatul
-Bine frate. Sa mergem ,ii spun eu si iesim toti patru afara
-Da Sasuke cum de nu esti la Sakura ? ma intreaba si Naruto
-A plecat acasa. Le-au dat drumul celor din clasa ei , ii explic eu
-A . Inseamna ca si Hinata a plecat , spune blondul putin dezamagit
-Da, asa e , azi ai intalnire cu ea nu? I-l intreb eu
-Ce ?Naruto are intalnire? intreaba Shikmaru surprins apoi incepem sa ii explicam.
Ajunsi afara bataia cu zapada incepe . Aproape totii de afara se bateau cu zapada asa ca si noi ne-am luat dupa ei. Cei din clasa a 11-a D au inceput sa arunce in noi cu zapada asa ca am facut la fel. Pauza s-a terminat si ne-am dus cu totii la ora . Profesoara de informatica a inceput sa ne predea asa ca ora a trecut repede.
Cand in sfarsit s-a sunat de iesire eu si Naruto am plecat spre casa cu masinile noastre .

Sakura P.O.V

Cand imi era somnul mai dulce si reusisem si eu sa ignor durerea si sa dorm mai bine , atunci a inceput telefonul meu sa sune. Raspund somnoroasa si observ ca era Sasuke care imi spune ca nu a putut raspunde la mesaj pentru ca era in ora sau ceva de genu, pentru ca nu prea eram atenta la ce imi spune. Eram jumate in lumea viselor , jumate in lumea reala. Dupa ce termin conversatia cu el ma pun iar la somn. Ma trezesc in cele din urma si ma uit la ceas. Era ora 14:50 probabail Sasuke si Naruto acum au terminat orele, gandesc eu si cobor din pat. Ma pieptan pt ca eram ciufulita si cobor jos. Nu era nimeni. Probabil mama si tata nu au venit inca. Jeny cred ca era pe afara . Eu ma duc in bucatarie si ma gandesc sa le pregatesc baietilor mancarea pt cand ajung acasa , asa ca le asez ramen in farfurie. Stiam ca asta le place sa manance si fac niste spaghete si in 6 minute masa era gata. Acum mai trebuiau sa vina baietii
-Buna ziua familie, se aude vocea vesela a lui Naruto care tocmai intrase in casa.
-Buna Naruto , buna iubitule . Ii salut eu pe cei doi scotand capul din bucatarie
-Hmmm. Miroase a ramen si a spaghete , spune Sasuke pofticios
-Da , veniti sa mancati le spun eu si imediat baietii vin in bucatarie. Sasuke ma saruta dupa care isi lasa ghiozdanul jos si se aseaza la masa incepand sa manance cu pofta la fel ca si Naruto. Dupa masa baietii au plecat sus ca sa se imbrace si eu am ramas sa strang masa. Jeny vine si ea si ma ajuta si peste cateva minute apar si mama si tata acasa
-Buna mama , tata , ce faceti? Ii intreb eu pe parinti care tocmai intrasera in casa
-Bine draga mea, imi spune mama sarutandu-ma pe frunte. Am fost la firma. A aparut o problema , dar am rezolvat-o . Apropo , m-a sunat azi doctorul de la spital care te-a operat si mi-a spus ca trebuie sa mergem sa te vada . Ca sa vada cum e rana si sa te consulte , imi explica mama
-Bine, dar cand sa mergem? O intreb eu
-Saptamana viitoare , marti , a spus sa mergem.
-Atunci e bine. Ii spun eu aoi i-l vad pe Naruto coborand de la etaj imbracat super misto.
-Buna mama , tata, ce faceti? Ii saluta Naruto
-Buna dragul meu, dar unde te duci asa aranjat?i-l intreaba mama
-Am intalnire , ii raspunde el fericit
-Asa e , am uitat . Azi ai intalnire cu Hinata , ii spune mama
-Oo, fiule , sa te porti frumos bine? Ii spune tata
-Bineinteles. Ma duc in oras sa iau un trandafir apoi ma duc sa o iau pe Hinata de acasa. Ne explica Naruto si apoi iese pe usa.
Mama si tata se urca sus ca sa se schimbe si eu raman in sufragerie si incep sa ma joc cu canalele, le tot schimbam , pana cand …
,,-Suntem la fata locului si se pare ca incendiul a facut deja cateva victime , spunea o reporterita iar in spatele ei era o casa ca aceia unde am locuit eu inainte. Se pare ca incendiul a pornit dupa ce sotul a venit beat si suparat pe nevasta se pare a dat foc casei. Sotia lui se afla intr-o stare destul de grava la spitalul Hyotomo din Hiroshima , dar din spusele medicilor ea va fi transferata in Tokyo , pentru ingrijiri mai bune pentru ca 40 la suta din suprafata corpului femeii este ars .Cat despre barbat nu se stie nimic deoarece a fugit de la fata locului si acum este cautat de politie.''
-Nu , nu se poate . E chiar casa unde am locuit eu , uitandu-ma mai atenta la televizor , in fata casei un pitic mic de gradina rosu cu fundita la gat. Era piticul pe care tatal meu adevarat in cumparase inainte sa moara . Nu , mama . Nu se poate , spun eu incepand sa plang. Sasuke vine in sufragerie si ma vede plangand
-Sakura ce ai patit? Ma intreaba el luandu-ma in brate
-Mama … e la spital , in stare grava. Mama mea adevarata, spun eu printre lacrimi.
-Ce ? Dar nu se poate . De unde stii asta? Ma intreaba Sasuke socat.
-Au aratat la televizor. Au spus ca e intr-o stare destul de grava. Spun eu plangand. Va fi transferata la spitalul din Tokyo. Trebuie sa o vad Sasuke. Trebuie , ii spun eu brunetului care imediat se duce sus si striga la mama si la tata care coboara in graba scarile. Le explic situatia si mama suna la spital ca sa afla de un posibil transfer a unei femei arse
-Bine multumesc domnule, spune mama inchizand telefonul. Se uita la mine trista si spune apoi: e adevarat Sakura . Mama ta e intr-o stare grava. Peste jumatate de ora o sa ajunga la spital imi spune ea . In clipa aceia simteam cum totul se darama sub mine. Doream sa mor. Sa uit de toate.
-Nuuuu, nu mama . Nu se poate . Incep eu sa tip si sa plang si mai tare. Nu ma mai puteam tine pe picioare. Simteam cum cad dar apoi Sasuke ma prinde in brate si ma aseaza pe fotoliu. Trebuie sa merg sa o vad , le spun eu
-Sakura linisteste-te . Daca mergi asa nu o sa rezolvi nimic. Imi spune Sasuke
-Dar e mama . Trebuie sa o vad. Va rog, le spun eu suparata
-Bine , dar linisteste-te . Nareno iubitule , du-te la masina , venim si noi , ii spune mama tatalui.
-Sa mergem , imi spune Sasuke . Eu ma ridic de pe fotoliu si plecam spre spital.
-Sa i-l sun pe Naruto , spune mama scotand telefonul din buzunar
-Nu mama. Nu ii strica ziua. Lasa . Ii spune Sasuke mamei.
Eu stateam si priveam geamul din masina. Nu imi venea sa cred. Dupa aproximativ 20 de minute ajungem la spital . Intram pe hol in graba si mama se duce la un doctor sa intrebe daca femeia a ajuns .
-Nu a ajuns inca, imi spune mama venind la mine. O sa fie bine draga mea ai sa vezi imi spune ea si apoi vina si am strange in brate.
Eu continuam sa plang . Imi iubeam mama extrem de mult si nu doream sa o pierd. Peste cateva minute i-l vad pe hol pe Sayto care vine imdiat spre noi vazandu-ne acolo
-Ce s-a intamplat? De ce ati venit aici? Ne intreaba Sayto ingrijorat
Eu in clipa urmatoare simt nevoia sa ii sar in brate si asta si fac.
-Mama , e in stare grava , ii spun eu printre lacrimi. Mama mea adevarata.
-Ce . Nu se poate . Dar cum? Nu inteleg . Intreaba Sayto strangandu-ma si mai tare in brate . Mama incepe sa ii explice ceea ce ii povestisem eu . Draga mea totul o sa fie bine. Ai sa vezi . Mama ta o sa supravietuiasca, imi spune Sayto uitandu-se in ochii mei
-Da , sa speram , ii spun eu printre lacrimi. Nu vreau sa moara.
-Dati-va la o parte va rog, aud apoi un grup de doctori spunand si cand imi intorc privirea vad 4 doctori impingand o targa cu o femeie pe ea. Femeia era invelita toata in staniol.
-Mama. Spun eu socata dandu-mi seama de cine era femeia si incep sa fug spre ea
-Domnisoara te rog da-te la o parte , imi spuneam medicii
-E mama mea, spun eu si cand aud asta ma lasa sa ma apropii. Cand m-am uitat la chipul ei am simtit ca mor. Era chiar ea . Era mama mea. Tot restul corpului ei era invelit in staniol si avea inchii inchisi , era inconstienta. Cum se simte? ii intreb eu pe medici.
-E in stare grava. De aceia trebuie sa o ducem imediat in sala de operatie, imi spune unul din medici. Cand am auzit cuvintele acelea am incremenit. Doctorii au plecat de langa mine. Eu am ramas in loc, socata . Nu imi venea sa cred ca mama era in stare aceia si toate astea din cauza nenorocitului de Sam . Am inceput sa plang si sa tip de durere pe hol. Sasuke si ceilalti au venit langa mine spunandu-mi sa ma calmez. Chiar si Sayto fusese socat cand a vazut-o pe mama . Dupa cateva minute am reusit sa ma mai linistesc cat de cat si m-am asezat pe o banca. Sayto s-a dus in birou pentru ca avea treaba .

Naruto P.O.V

Am ajuns acasa si dupa ce am mancat bine ramen m-am dus grabit in camera mea si m-am aranjat pentru intalnirea cu Hinata
Am coborat la parter unde m-am intalnit cu toata familia si dupa ce le-am spus unde ma duc am iesit fericit pe usa . Am mers in oras si am luat un trandafir rosu si apoi am mers acasa la bruneta. Am batut la usa si mi-a raspuns mama ei
-Sarut mana doamna. Sunt Naruto, ii spun eu intinzandu-i mana . Am venit sa o iau pe Hinata , adaug eu apoi ascunzand trandafirul la spate
-A , da , imediat , imi spune mama fetei si apoi sriga la ea. O vad apoi pe Hinata coborand scarile . Era imbracata intr-o pereche de colanti negri care ii puneau in evidenta forma fumoasa a picioarelor, un pulover, rosu lung pana la fund, cu o curea de culoare neagra , groasa , la sold, si cu o pereche de cizme negre , lungi pana la genunchi. Am ramas incremenit cand am vazuto.
-Buna Naruto , imi spune Hintana apropiindu-se de mine
-Buna , esti foarte frumoasa . Ii spun eu, fiind singurele cuvinte care mi-ai venit in minte pe moment
-Mergem ? ma intreaba ea si eu ii ofer bratul meu
-Sigur , ii raspund eu
-Sa va distrati, ne ureaza mama Hinatei.
-Bine mama , pa . Ii spune bruneta apoi iesim din casa. Pe drum ii dau trandafirul si se pare ca i-au placut foarte mult. Ajungem in parc unde ne asezam pe o banda. Tacere . Niciunul din noi nu vorbea. In cele din urma eu hotarasc sa rup tacerea
-Stii Hinata ….. Eu vreau sa iti multumesc ca ai venit , ii spun eu emotionat. Nu stiam cum sa o inreb daca vrea sa fie cu mine
-Si eu m bucur ca am venit,imi spune ea rusinoasa
Imi fac curaj apoi si ii spun ceea ce am pe suflet
-Uite ce e Hinata . Eu eu vreau sa iti spun ca te plac, chiar foarte mult . Si te-am chemat azi aici ca sa iti spun sa fim impreuna , ii spun eu rapid pt ca aveam emotii
-Serios? Ma intreaba bruneta uimita. Naruto ,adevarul este ca si eu te plac foarte mult si asta e cea mai frumoasa zui din viata mea .
La spusele brunetei am ramas putin incremenit. Si ea ma placea . Eram atat de fericit
-Serios? Adica tu chiar ma placi?
-Da . Esti un tip foarte dragut si foarte bun la suflet. Cel mai mult la tine imi place felul tau de a fi , imi spune fata fericita
-Ma bucur sa aud asta , ii spun eu apoi o iau de mana. Ea roseste si mai tare si eu imi apropii buzele de ale iei si o sarut.Un sarut frumos, un saru atat de dulce incat mi venea sa nu i-l mai rup vreodat. Deci acum suntem iubiti , nu? O intreb eu rupand sarutul acela magic
-Da , imi spune ea rosind.
Dupa asta incepem sa ne plimbam prin parc. Totul era atat de frumos. Ma tineam de mana cu Hinata si ma simteam in al 9 lea cer. Eram cel mai fericit. Speram doar ca ea ma iubea pt ceea ce sunt asa cum imi spusese nu doar pentru banii mei. Ne-am mai plimbat prin parc cam o ora dupa care am mers la o cofetarie si am mancat o prajitura. Dupa inca o jumatate de ora am plecat de la cofetarie si am dus-o pe Hinata acasa penstru ca de acum se intuneca.
-Poate ne vedem maine , ii spun eu fetei ajungand in fata casei ei. Am sa vin sa te iau la noi acasa , ii spun eu fericit
-Ce? Nu cum sa merg la tine acasa. Imi e rusine, imi spune Hintana
-Nu trebuie. Vreau sa te cunoasca ai mei si in calitate de iubita a mea , nu doar in calitate de prietena a Sakurei bine? Ii spun eu apoi o sarut
-Bine , imi spune ea dupa ce rupem sarutul. Atunci ne mai vedem . Imi spune bruneta si apoi intra in casa.
Eu fiind extrem de fericit i-l sun pe Sasuke ca sa ii dau marea veste
-Hei Sasuke , ghici ce? Sunt cu Hintana acum. A acceptat sa fie iubita mea. Nu e misto? Ii spun eu lui Sasuke
-Da , e bine , felicitari , imi spune brunetul trist
-Dar ce ai omule? As zice ca nu te bucuri pentru mine dupa tonul pe care i-l ai. Ii spun eu observand ca era suparat, sau poate nu i-l interesa ce ii spuneam eu.
-Nu e asa Naruto. Ma bucur pentru tine, doar ca a intervenit ceva rau. Imi spune el
Cand am auzit cuvantul’’rau’’ m-am gandit la Sakura. Poate avea iar probleme
-Sakura a patit ceva ? I-l intreb eu ingrijoarat
-Nu , dar mama ei adevarata ,da, imi spune brunetul
-Ce ? Ce a patit? Unde sunteti? I-l intreb eu ingrijoart
-Suntem la spital . Vino si tu si iti povestesc aici. Nu pot la telefon , imi spune Sasuke si eu imediat inchid telefonul si pornesc masina . Ma indreptam cu viteza spre spital. Ma gandeam la saraca Sakura.,, Cat trebuie sa mai sufere. Cand avea sa afle ca are un tata adevarat si e in viata acum se intampla asta cu mama ei. Cand va putea fi fericita?'' Erau niste ganduri si o intrebare care nu imi dadeau pace. In cele din urma ajung la spital si intru cu viteza pe usa marii cladiri. Incep sa fug pe hol repede si sa ii caut pe ai mei pana ii vad stand pe niste scaune la cativa metri in fata mea. Cu totii erau suparati. Sakura plangea si mama incerca sa o linisteasca , la fel facea si Sasuke


如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 16:29

of saraca sakura
draga mea vreau mai repejor nextul sa vad ce se inttampla in continuare
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:41

Imhh...ce pacat,abia astept sa vad ce se intampla..Nxt jos palaria in fata


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 22:16

Scoala asta nervi!
Din cauza ei pierd next-urile! angry
Deci pana la urma nu au jucat handball lough
Ce bine ca Naruto si Hinata sunt in sfarsit un cuplu in love
Sarmana Sakura sad Imi pare foarte rau pentru ea :| As imbratisao chiar acum a hug
Dar pe langa asta ficul se imbunatateste cu fiecare capitol dap !
Sai ramane un mister hmm...?!
Drama , actiune , sentimente , dialog , iubire , probleme familiale what?lol! ... tot ce iubesc eu intr-un fic ! A , da si descrierea ! dap !
Daca data viitoare voi intarzia nu te ingrijora ! Daca in weekend nu sunt aici , sa cheme cineva politia si salvarea ingrijorat


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Sayu
Academy Student
Academy Student
Sayu

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/dana.florina.5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpY

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 10:44

Sasuke P.O.V
Dupa ce am ajuns acasa si am mancat bine, m-am urcat sus la etaj impreuna cu Naruto fiecare din noi ducandu-se in camera lui. Eu m-am schimbat si apoi m-am uitat la calendar. Maine avea sa fie sambata , ziua in care eu trebuia sa ma duc sa o aduc pe mama Sakurei aici la noi. Eram foarte hotarat . Doream sa o vad pe rozalie fericita in sfarsit. Am iesit din camera si am coborat jos cand pe la jumatatea scarilor o aud pe Sakura tipand. Ma duc in sufragerie speriat pentru ca nu stiam ce se intampla si o vad pe fata socata uitandu-se la televizor. Incep sa o intreb ce are si ea imi povesteste ca tocmai a aparut o stire deespre mama ei la televizor in care se spunea ca aceasta ar fi in stare grava la spital . Mama si tata vin si ei alaturi de noi si le povestim tot. Sakura plangea cu toata puterea ei . Mi se rupea sufletul sa o vad asa . Promisesem sa am grija sa nu mai sufere si acum nu puteam face nimic decat sa o incurajez. In clipele urmatoare mama suna la spital sa afle detalii despre mama Sakurei, sa vada daca intradevar era adevarat si din pacate era. Am plecat cu totii la spital si mama dorea sa i-l anunte si pe Naruto
-Nu mama. Nu ii strica ziua. Lasa. Ii spun eu mamei gandindu-ma la blond .
Am plecat spre spital grabiti si cand am ajuns acolo mama Sakurei inca nu ajunsese. Sayto vazandu-ne pe hol a venit speriat spre noi , intrebandu-ne ce avem si cand i-am spus , s-a vazut pe fata lui tristetea. Cu toate ca i-l mintise , era mama fiicei lui , si Sakura suferea enorm. Peste cateva minute apare si mama rozaliei la spital pe o targa , insotita de 4 medici. Sakura s-a apropiat de ea si cand a vazuto a inceput si mai tare sa planga . Era socata. Eu , mama si Nareno am mers spre rozalie sa o linistim. Din spusele medicilor mama Sakurei era in stare foarte grava. Avea arsuri pe mai bine din jumatatea corpului.

Sakura P.O.V

A trecut o ora, apoi doua , pana am pierdut notiunea timpului.
-Eu ma duc sa vad daca aflu ceva , imi spune tata ridicandu-se de pe scaun. Ma uit dupa el si i-l vad cum se indeparteaza de noi. Nu imi venea sa cred ca mama era in starea aceia si asta doar datorita nenorocitului aluia .
-Sakura , cum te simti? Esti bine? Ii aud glasul lui Naruto care tocmai ajunsese la spital si vine langa mine luandu-ma in brate
Eu nu mai aveam lacrimi nici sa plang. Ma rugam pentru mama , ca sa supravietuiasca. Nu spuneam niciun cuvant, nu ma simteam in stare .
-Mama ta e inca in operatie , imi spune Nareno venind langa mine. Buna Naruto , ai venit si tu? I-l intreaba pe baiat.
-Da . L-am sunat pe Sasuke si mi-a spus. Ii spune blondul. Apoi timpul a inceput din nou sa treaca . Greu ca si pana acum. Minutele treceau , la fel si orele. Fara sa imi dau seama era deja seara. O seara neagra pentru mine.
-Sakura draga mea , am vorbit cu medicii care au operato pe mama ta si au spus ca exista sanse ca ea sa supravietuiasca , dar sunt minime . Imi spune Sayto care tocmai venise spre noi
-Nu. Eu vreau ca mama mea sa traiasca. Nu am vazut-o de mult si acum sa moara? Intrebam eu plangand.
Ma ridic de pe scaun si i-l imbratisez pe Sayto strans . Ma simteam atat de bine in bratele lui. Ma simteam protejata, la fel cum ma simteam si cu Sasuke dar legatura aceasta mi se parea mai stransa.
-Dar ma ai pe mine , imi spune Sayto cu un glas dulce.
In momentul acela am ramas putin socata de spusele lui. Cum adica i-l am pe el? Intradevar eram prieteni dar nu rude.
-Ce vrei sa spui ? I-l intreb eu putin socata ,indepartandu-ma de pieptul lui cald, dar in momentul acela ii vad pe medicii care au operato pe mama iesind din salon. Ma duc la ei grabita , alaturi de ceilalti
-Cum se simte? Ii intreaba Sasuke .
-Am reusit sa ii salvam viata , dar noaptea aceasta ne va spune daca va supravietui sau nu. Nu putem sa va spunem mai multe pentru ca starea ei era foarte grava cand a fost adusa, ii raspunde medicul
-Dar se va face bine nu? Spuneti-mi ca va fi bine, va rog , le spuneam eu medicilor plangand.
-Domnisoara inca nu va putem spune asta, imi raspunde unul din medici si apoi pleaca.
-Nu , nu . Mama mea. Spun eu cu o voce stansa si cad in genunchi
-Sakura , te rog, revinoti . Te rog draga mea. Mama ta o sa fie bine . E o fire puternica. Crede-ma , imi spune Sayto strangandu-ma in brate. In clipa aceea nu mai realizam nimic . Doream sa ii pun multe intrebari lui Sayto, cum ar fi de unde stie el ca mama e o fire puternica sau de ce mi-a spus ca i-l am pe el , dar nu mai aveam putere . Ma simteam goala. Sasuke m-a luat in brate si m-a asezat pe banca . Mama si Naruto au inceput sa planga . Ii dureau mult suferinta mea. Sayto a stat langa mine pana pe la 23 :00 cand Sasuke mi-a spus sa merg intr-un salon si sa ma odihnesc. Stia ca nu doream sa merg acasa si de asta nici nu m-a mai intrebat. In clipele acelea eram fericita ca i-l aveam pe Sasuke.
Am mers intr-o camera de spital si am incercat sa dorm. Sayto a ramas cu mine toata noaptea , insa nu am reusit sa inchid nici un ochi . Adormeam cateva minute si apoi ma trezeam . Dimineata a venit in sfarsit. Primele raze ale soarelui au intrat pe geamul mare din camera . Eu priveam spre tavan , dar cand razele calde ale soarelui mi-ai atins fata am tresarit
-E dimineata? Intreb eu speriata ridicandu-ma in fund din pat
-Linisteste-te draga mea. Imi spune Sayto venind spre mine si prinzandu-ma in brate.
-Nu . Mama , spun eu mai mult tipand si ma desprind din bratele lui Sayt , sarind din pat . Fug pe hol si ii vad pe Naruto si Sasuke. Mama mea. Cum se simte ? Ii intreb eu speriata de vestea care aveau sa mi-o dea.
-Sakura linisteste-te. Imi spune Sasuke venind spre mine
-Nu. Sa ma linistesc ? Voi nu intelegeti. Cum vreti sa ma linistesc daca mama e in starea asta. Spuneti-mi cum se simte , va rog, tipam eu la cei doi, ca inca nu spuneau nimic, apoi ii vad pe mama si tata iesind din camera unde mama mea statea intinsa pe pat. Ma duc la ei si ii intreb acelasi lucru despre mama. Cum se simte?
-E bine. Din fericire a scapat, imi spune mama uandu-ma in brate. Era fericita. In momentele acelea nu imi venea sa cred. Mama mea era in viata . Eram foarte fericita.
-Pot , pot sa o vad? Ii intreb eu.
-Da . Dar sa stii ca inca e adormita din cauza sedativelor. Imi spune tata
-Bine . Ii raspund eu si ma duc fericita in camera. Mama era intinsa pe pat si acoperita cu o patura alba pana la gat. Ma asez pe un scaun si i-l trag mai aproape de pat. Mama mea nu spunea nimic. Doar statea intinsa pe pat cu ochii inchisi. Parea moarta , dar nu era. Nici nu pot sa imi imaginez cat ai suferit langa nemernicul ala mama , incep eu sa vorbesc . Daca as fi stat acolo cu tine poate nu se intampla asta , incep eu sa spun plangand. Acum ajunsesem sa regret ziua in care am plecat de acasa. Poate era mai bine sa stau acolo. Mama nu s-ar fi aflat aici acum.
-Sakura, se aude o voce, strigandu-ma. Imi intorc privirea si i-l vad pe Sayto la usa. Draga mea , ar fi mai bine sa mergi acasa sa te odihnesti. Eu am sa te anunt cand se trezeste mama ta. Bine? Imi spune el calm
-Nu . Vreau sa stau aici pana se trezeste. Ii spun eu hotarata, printre lacrimi
-Dar draga mea , nu ai sa rezisti. Mai bine mergi , te odihnesti, te mai refaci putin , apoi te aranjezi si vii la spital . Mama ta va fi foarte fericita cand te va vedea. Ai sa vezi. Bine? Imi spune Sayto in soapta, venind spre mine. Isi pune mana la umarul meu uitandu-se adanc in ochii mei, parca vazand prin mine
-Bine . Ii spun eu intorcandu-mi privirea spre mama. Ma ridic de pe scaun si ies din camera insotita de Sayto. Pe hol erau toti. Ma asteptau pe mine.
-Sakura mergem? Ne odihnim putin si revenim. Bine? Imi spune mama venind la mine si luandu-ma in brate
-Da . Mergem. Ma apropii de Sasuke care era si el suparat. Nici macar nu se uita in ochii mei. Atunci imi amintesc ca tipasem la el. Sasuke , iarta-ma ca am tipat la tine, ii spun eu prinzandu-l de mana .
-Nu Sakura , iubito. Nu de asta sunt suparat. Te inteleg. Erai suparata iar eu ti-am spus ceva care nu trebuia atunci. E normal sa tipi. Imi spune brunetul. Eu sunt suparat din cauza ca tu suferi. Nu am fost in stare sa te protejez si sa te fac sa nu mai suferi si de asta sunt suparat. Imi spune Sasuke prinzandu-ma in brate. In momentele acelea am inceput amandoi sa plangem . Sayto ne privea bucuros vazandu-ne impreuna.
-Mergem? Ma intreaba Naruto
-Da , mergem , spun eu stergandu-mi lacrimile. Sayto sa ma suni. Da? I-l intreb eu pe Saytio intorcandu-ma cu privirea spre el
-Da . Am sa te sun , imi spune el scurt apoi eu ma indepartez .
Iesim din spital si ne urcam cu totii in masini. Eu in masina lui Sasuke si mama si tata in a lui Naruto. Ajungem in casa . Eu ma gandeam tot la mama. Intram si ne intalnim cu Jeny pe hol.
-Sakura , hai sa faci o baie buna si apoi o sa dormi putin , bine? Imi spune mama , apoi ma urc la etaj unde fac un dus cald. Dupa asta , ma asez in pat si in clipa urmatoare adorm.

Sasuke P.O.V

Ma durea sa o vad pe Sakura suferind asa. Tot drumul spre casa , ea s-a uitat pe geam ingandurata. Se gandea la mama ei. Am ajuns acasa si rozalia s-a dus sus in camera ei. Eu , impreuna cu Naruto am ramas in sufragerie. Blondul casca de zile mari, semn ca ii era somn. I-l credeam . Toata noaptea statuse la spital . Telefonul lui incepe sa sune .
-Alo, da Hinata . Buna . Raspunde acesta. Iarta-ma ca nu te-am mai sunat dar a intervenit ceva si nu am mai putut , ii spune el. Probabail Hinata i-l intreaba ce s-a intamplat pentru ca Naruto incepe imediat sa ii explice.
-Ce a zis Hinata? I-l intreb eu pe Naruto dupa ce inchide
-E ingrijoarata pentru Sakura si a spus ca vine la ea sa o vada, imi explica el
-Bine. Ii spun eu si apoi incep iar sa ma gandesc la Sakura. Imi era si mie somn putin. Aseara atipisem putin pe banca alaturi de Naruto dar nu era destul. Peste vreo 10 minute se aude si soneria de la usa si Jeny se duce sa deschida apoi o vad pe bruneta intrand si venind glont la Naruto imbratisandu-l
-Buna , ma saluta si pe mine vazandu-ma in sufragerie. Cum se simte Sakura? Ne intreaba fata
-E sus la ea in camera. Cred ca doarme .ii spune Naruto, apoi o vad pe mama venind si ea in sufragerie.
-Buna Hinata , ii spune aceasta vazand-o pe bruneta
-Sarut mana , doamna. Am venit sa o vad pe Sakura. Am aflat de cele intamplate si am venit direct aici, ii spune fata
-Bine ai facut. Sakura se va bucura sa te vada , dar acum doarme , ii explica mama
Am mers apoi toti trei insotiti si de Hinata in bucatarie si am mancat. Dupa asta eu m-am dus in camera mea si m-am schimbat. Ma simteam atat de obosit ,asa ca am atipit putin in pat.
M-am trezit , cam speriat , nestiind cat am dormit. M-am uitat la ceas , care indica doar ora 9:04. adormisem doar jumatate de ora. Cobor in sufragerie unde Naruto dormea pe fotoliu si le vad apoi pe Hinata si pe mama in bucatarie discutand
-A adormit nu? Le intreb eu pe cele doua , despre blond
-Da, dupa ce ai plecat tu in camera a adormit si el. Imi spune mama
-Eu i-am spus sa mearga in camera lui sa doarma , dar nu a vrut si in cele din urma a adomit cu capul in bratele mele, imi explic Hinata
-A. si eu am adormit fara sa vreau. Dar tu mama? Tie nu iti e somn? O intreb eu pe mama
-Nu dragule. Am baut o cafea si mi-a mai sarit din somn. Astept sa sune Sayto sa ne spuna ceva despre mama Sakurei.
-Da, dar Nareno unde e? o intreb eu pe mama , vazand ca el nu era aici
-E sus in camera. L-am trimis sa doarma putin , imi spune femeia
-Aha. Si Sakura inca nu s-a trezit nu? Intreb eu
-Nu. Imi spune scurt mama, apoi i-l aud pe Naruto in sufragerie si cand ma duc i-l vad ca tocmai se trezise
-Cat e ceasul? Intreaba el nedumerit
-E 9:08 minte ii spun eu
-A . Sakura nu s-a trezit inca? Si nu au sunat de la spital? Intreaba blondul
-Nu si nu , ii raspund eu la ambele intrebari apoi Hinata si mama vin si ele in sufragerie.
-Iarta-ma ca am adormit , se scuza Naruto ,Hinatei.
-Nu e nimic. Te inteleg , ii spune aceasta apoi ne asezam cu totii pe fotolii. Nareno coboara si el de la etaj si ne intreaba aceleasi lucuri ca si Naruto, apoi o saluta pe bruneta vazand-o. Nareno si mama se duc in bucatarie si eu cu Naruto si Hinata ramanem in sufragerie.
-Nu imi vine sa cred ca Sakura trece prin atatea , spune fata suparata
-Asa e . Si Sasuke dorea azi sa se duca sa o aduca pe mama Sakurei la noi acasa ca sa fie fericita , dar iata ce s-a intamplat. Spune Naruto
-Poftim? Se aude vocea rozaliei si cand imi indrept capul spre ea o vad stand in usa.
-O nu. L-a auzit pe Naruto, ma gandesc eu imediat
-Cum adica a vrut sa o aduca pe mama la noi? Ne intreaba rozalia venind spre noi.
-Sakura, te-ai trezit draga mea, spune mama venind in sufragerie si vazand-o .
-Vreau o explicatie . Acum . Tipa Sakura la noi. Nici nu o bagase in seama pe mama
-Ce s-a intamplat aici? Intreaba Nareno venind si vazand ca rozalia tipa la noi. Si mama se intreba acelasi lucru
-Imi raspunde cineva? Ne intreaba apoi Sakura , tipand si mai tare
-Eu… eu am vrut sa merg si sa o aduc pe mama ta la noi, ii spun eu incet cu privirea in pamant
-Poftim? Si cu cine ma rog doreai sa te duci? Ma intreaba rozalie suparata
-Si…singur. Ii spun eu cu o voce tremurata. Eram sigura ca Sakura avea sa tipe la mine in clipele urmatoare
-De ce? Ma intreaba ea calma si suparata in acelasi timp. Eram putin socat. Eram sigur ca Sakura avea sa tipe la mine insa nu a facut-o.
-Pentru ca doream sa te vad fericita, ii spun eu
-Nu te-ai gandit ca era periculos? . Daca Sam te-ar fi prins , probabail te-ar fi omorat si eu te-as fi pierdut si pe tine. Nu te-ai gandit la asta? Imi spune Sakura incepand sa planga. In clipa urmatoare fara sa mai apuc sa spun ceva rozalia imi sare in brate.
-Eu m-am gandit doar la fericire ta , ii spun eu raspunzandu-i la imbratisare.
-Sakura are dreptate. Era periculos , dragul meu, imi spune si mama .
-Sa nu mai faci asta. Bine? Imi spune Sakura privindu-ma in ochi
-Bine, ii spun eu si apoi , strangand-o si mai tare in brate , fapt care a facut-o sa tresare putin si sa tremure

Sakura P.O.V

Am deschis ochii si m-am uitat speriata la ceas. Nu stiam cat timp dormisem. Din fericire ceasul era doar 9:45. nu dormisem asa de mult , dar apoi ma ridic din pat si cobor la parter vrand sa vad daca aveam vreo veste de la spital, dar cand ajung in dreptul sufragriei aud voci asa ca hotarasc sa raman si sa ascult.
-Nu imi vine sa cred ca Sakura trece prin atatea, ii aud vocea Hintanei
-Asa e . Si Sasuke dorea azi sa se duca sa o aduca pe mama Sakurei la noi acasa ca sa fie fericita , dar iata ce s-a intamplat, i-l aud si pe Naruto spunand. Acele cuvinte m-au socat. Sasuke dorea sa o aduca pe mama azi? Nu imi venea sa cred ce aud, asa ca ma duc in usa si socata intreb:
-Poftim? Imediat priviile celor trei se intreapta spre mine. Sasuke ma privea putin socat . in clipele urmatoare incep sa tip la ei si sa imi spuna adevarul . Mama vine langa mine si intreaba ce se intampla. Nu stia nimic,din cate mi-am dat seama . La fel si tata . Nici el nu stia. Eu incep sa tip si mai tare dar niciun raspuns , pana cand Sasuke incepe sa imi spune. Dorea sa ma vada fericita asa ca avea de gand sa plece singur sa o aduca pe mama . In mintea mea apareau intrebari. ,,Daca aveam sa i-l pierd si pe el? Ce aveam sa ma fac?'' Apoi ii sar in brate plangand. Nu imi venea sa cred ca el dorea sa faca asta. ,,Nu vroiam sa i-l pierd si pe el. La ce s-a gandit cand a vrut sa plece singur?'' Sasuke ma strange si el in brate , dar durerea din umar a revenit si de data asta parea ca este si mai puternica asa ca am inceput sa tremur in bratele brunetului. Fara sa imi dau seama am inceput si sa transpir
-Sakura ce ai? Ce e cu tine? ma intreaba Sasuke indepartandu-ma de el si prinzandu-ma de umeri , fapt care m-a facut sa tip de durere.
-Aaaaa, am strigat cu putere din cauza durerii din umar si apoi am cazut in genunchi. Gafaiam de parca as fi jucat handbal .
-Sakura, ce ai? Raspunde-mi , striga disperat Sasuke la mine. Se pune in genunchi in fata mea si se uita socat la mine. Nu ii raspundam nimic.
-Sakura . Revinoti , ce ai? Ma intreabau Naruto si mama care erau speriati
-Sakura , te doare? Ma intreaba apoi Hinata venind langa mine. Ridica-te . Hai sa te punem pe canapea
-Cum adica daca o doare? O intreaba Sasuke socat pe bruneta. Tu stii ceva , ce noi nu stim? O intreaba el apoi.
Eu ma ridic de jos , ajutata de Naruto si Sasuke si ma asez pe canapea. Transpiram toata si umarul ma ardea. Nu mai suportam durerea.

Sasuke P.O.V

Observ apoi cum Sakura incepe sa transpire. O indepartez de mine si o prind de umeri usor intreband-o ce are, dar rozalia scoate un strigat de durere si apoi cade in genunchi. Eram speriat, socat de ceea ce vedeam . ,,Ce avea Sakura?'' Ma pun in fata ei in genunchi si o mai intreb inca odata ce are , dar Sakura nu raspunde. Gafaia si transpira dar nu spunea nimic. Ceilalti erau si ei speriati. Apoi Hinata vine langa ea si o intreaba daca o doare. Acum nu mai intelegeam nimic. Stiam doar ca Sakura ne ascunsese tuturor ceva si nu stiam ce. O intreb pe Hintna suparat ce stie dar nu imi raspunde nimic. O ridicam pe Sakura de jos eu si Naruto si o asezam pe fotoliu.
-Hinata raspunde-mi la intrebare. Ce stii tu si noi nu stim? O intreb eu pe buneta. Toti din camera asteptau un raspuns pentru ca nu stiau ce are Sakura.
-Pai Sakura. Adica ,eu nu stiu exact dar banuiesc ceva... Incepe Hinata sa spuna. Dupa incidentul acela in care tu si Sai v-ati batut , am observat a Sakura se tinea de umarul drept si la ore abia mai scria . Am intrebat-o ce are dar nu a vrut sa spuna. Apoi Sai s-a luat de ea pe sala si … dar bruneta nu mai termina de spus ca eu o intrerup
-Cum adica Sai s-a luat de ea? O intreb socat de ceea ce tocmai spusese.



如果你想要去的...
停下来,思考了片刻
也许你想要的方式去......不会找到我

ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆ ஐღ♥️•º°”˜¨ ☆
Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Girlanimegirls879223250
☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ ☆ ¨˜”°º•♥️ღஐ

If you want to go ...
stop, think for a moment
Maybe the way you want to go ...... will not find me
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 15:23

lough Ganduri ''malefice'' imi apar in cap cand ma gandesc cat de nervos este Sasuke si ce ii va face lui Sai cand va pune mana pe el
Dar ma bucur ca a aflat
Cred ca mama Sakurei se va face si ea bine si poate scapa si de Sam ala hmm...?!
O parte de capitol lunga ike numai buna de ''devorat''
Te pwp si anunta-ma cant pui next-ul


Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Trecutul si un nou inceput    Trecutul si un nou inceput  - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Trecutul si un nou inceput

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-