Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Urasc armata - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Urasc armata - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Urasc armata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 23:25

Iti ador nebunia ! Sau sa-i zic simpla gandire ? Cine poate sti ? think In fine . Sa revenim la farsa secolului , aicid e fata . Nu l-ai pacalit doar pe Sasuke , ci si pe noi . Jur ca am crezut fiecare cuvintel . rock rolling on the floor Mai sa crap de ras cand mi-am dat seama ca era o gluma what?lol! . A fost atat amuzant a hug in love rainbow :\
Abia astept next please please
banda


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 14:48

imi place forte mult si te rog sa ma anunti cand pui nextul


Urasc armata - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 16:49

OOOOOOOO! oh my god !!! A fost absolut super!!!!!!A fost super amuzant!!!!! M-am prapadit de ras! rolling on the floor Adu next-ul si te rog sa ma anunti!!!Te pwp!kiss


Urasc armata - Pagina 2 33
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 17:12

Deci a fost foarte tare....
La inceput si eu am crezut chiestia aia... apoi m-a infundat rasul...
Bravo!
Astept next:*


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 18:49

Nu esti normala,pe bune!!!

O farsa!! pe bune?si eu am crezut la inceput ca e real dar dupa atatea smecherii si imbarligaturi,mi se pare
a mie ca ceva era cusut cu ata alba,insa trebuie sa te sfatuiesc in legatura cu o chestie:ai grija putin cu dialogul acela caci e putin cam mult,in rest bestia.....Deci in concluzie:

Nu pot crede,de ce minunatii esti capabila!
Deci sunt curio
asa sa vad ce se petrece mai departe....
I will come back!


Urasc armata - Pagina 2 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 12:43

ESTI CRIMINALA FATO....mama deci nu mai pot de ras...auzi la ea ...farsa...eram convinsa ca e real dar nuh.
Vreau next repede.app sasuke pt binele tau sper sa nu fi patit ceva Saku...adik omule...pe bune...e doar o gluma...
cam trasa de par ce-i drept ...
Urasc armata - Pagina 2 2586070128 Urasc armata - Pagina 2 2586070128 Urasc armata - Pagina 2 2586070128
Anunta-ma te rog de next yubita ...bye Urasc armata - Pagina 2 127686


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 22:46

Of... Cat de mult poate sa imi placa? Rad cu lacrimi la fiecare capitol si astept cu nerabdare fiecare next. Abia astept urmatorul capitol!
Kat te pupaceste!


Urasc armata - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 16:55

Tu nu esti normala heh
Mi-a picat fata mai ceva ca lui Sasuke dar totusi in love
Si tot nu stiam ce e cu autograful lui Oprah , paharul cu Cola si Mos Craciun . Ma gandeam ca e un limbaj codat sau asa ceva ... nervi!
Am ras la fiecare capitol . Stiam ca te pricepi la comedie dar nici chiar asa lough
Cu toata ca atunci cand am citit titlul m-am gandit la cu totul si cu totul alt ceva
Bafta cu teza dap !
Bye
P.S. Te rog sa ma anunti si pe mine


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 21:50

Capitolul 5


Ma doare capul. Sasuke m-a batut mar data trecuta.Sincera sa fiu am exagerat, dar mi-as fi dorit sa fiu Shinobi. De atunci nu a mai vorbit cu mine , iar Jim si Tom sunt in spital.Bineinteles ca pe mine m-a lasat in suferinta acasa.N-am primit mancare de 3 ore , e crima.As vrea sa-i dau una dar abea ma pot misca.Nici nu stiu cum poate bate asa o fata, oare cine e maicasa? Oricum peretii sunt vopsiti atat de prost incat ma intreb din ce epoca sunt astia.Pe peretele din fata este un tablou urat cu natura statica. Parca e de pe vremea sogunilor.

Te-ai trezit? spune Sasuke pe un ton plictisit.

-Da... ; incepe sa-mi fie frica de el. Cand ii vad muschii imi vine sa mor.Adica bineinteles ca fostul meu iubit arata mult mai bine decat el.

-Vrei sa mananci?

Devine dubios . De ce se comporta frumos adica e ciudat. Oare vrea sa ma omoare inainte de premiera noului sezon din ,, Doctor Oz''.

-Da ... va rog, spun eu. Atat de frica imi este incat vreau sa fiu un model la comportament.Macar o sa pot pleca de aici fara spitalizare.

Dar el zambeste , oarecum multumit de rezultat.E prima data cand il vad zambind. Mi se pare si mai atragator . E cel mai frumos zambet care l-am vazut in viata mea, tin sa precizez ca e mai frumos decat al meu.Ar cuceri tari intregi cu el.De astazi inainte mi-am schimbat dorinta, vreau sa-i cuceresc inima.Vreau sa fiu un soldat model pentru el sa ma placa. Nu mai vreau sa fiu o plangagioasa. Gata m-am hotarat. Dar sper ca voi primi macar un pahar de cola pe saptamana.

-Nu doresc nimic , domnule ; spun intr-un final .

Sasuke se uita surprins la mine si incepe sa rada.

-Te-ai lovit cumva la cap? imi spune intr-un final razand.

-Nu , domnule.Raspund eu calma.Bineinteles ca daca ne casatorim el o sa faca toata treaba casei.Dar nu vreau sa-i stric fantezia de acum.

-E inca o farsa? Serios ?

Mi se face rusine, atat de mult imi place de el incat simt fluturasi. E prima data cand am sentimentul acesta.Nu-mi vine sa cred ca l-am sarutat.Cum am putut face asa ceva??? Dar incerc sa-mi pastrez calmul , sa devin un soldat model. Bineinteles fara greseli.

-Masa incepe in 10 minute, soldat.

-Am inteles , domnule.

-Drepti , zice el in gluma dar eu execut imediat.

Si se uita la mine timp de 5 minute pana cand intervin eu :

-Domnule , ma mananca nasul , puteti sa imi dati pauza?

-Mananca-l si tu pe el.

-Domnule , nu prea aveti simtul umorului.

-Nici tu , soldat. Misca-te la mancare.

-Dar domnule aproape ca mi-ati rupt piciorul , nu prea pot merge.

Iar atunci se apropie de mine,atat de aproape , ca pot sa-mi dau seama ca s-a barbierit in dimineata asta si ma ia in spate. E cel mai frumos sentiment daca nu mi-ar lungi mainile.Cand ajungem acolo toata lumea ne priveste. Aratam ca un cuplu, stiu deja.Dar dintr-o data simt o durere. Nu-mi vine sa cred m-a aruncat pe jos.

-Hei ! Ce faceti ? strig eu cu toata puterea.

-Ce credeai ca te duc pana la masa? Misca-te singura. Stiu ca te prefaci. Nu te-am batut atat de tare.

Incepe sa ma enerveze.Adica eu am incercat sa fiu un soldat model si el ma arunca pe jos? Ce fel de respect este acesta? Cine e el ?Dar bineinteles , trebuie sa-mi pastrez calmul si sa mananc. Am ajuns deja la marimea XXS. Cand ma indrept spre bufet observ ca singura mancare care a mai ramas este un bol de spanac.Cum as putea manca asa ceva?Dar imi este atat de foame incat nu-mi mai pasa de gust. Imi iau bolul repede , pana nu dispare si acela , si ma deplasez incet si cu durere in suflet catre masa. Dar ca un soldat model , trebuie sa merg dreapta daca nu vreau sa ajung in garsoniera cu usa in tavan*.In timp ce ma concentrez asupra mersului , imi inchid ochii . Dar simt ca ma lovesc in ceva, iar cand imi deschid ochii observ ca spanacul meu a ajuns pe camasa lui Sasuke.

-Vai de mine ,ma scuzati domnule. Cum am putut face asa ceva?

Camasa lui e atat de urata, incat ma bucur ca am patat-o. Dar privirea lui devine tot mai incruntata parca ar vrea sa ma manance.Dar inainte sa gaseasca el o pedeapsa zic:

-Renunt la paharul de Cola pe saptamana. Rezist si fara.

-Poti renunta si la viata ta, oricat as vrea sa te iert , nu pot.

Apoi pleaca trantind usa de parca ar fi presedinte. Poate ca ar fi mai bine daca l-as suna pe tata. Dar nu mai am telefon , banuiesc ca voi folosi telefonul lui Sasuke.Asa ca ma strecor in camera lui si ii iau telefonul de doi bani luat de la promotie. Dar atunci imi trecu o idee geniala prin cap.Sa ma dau drept Sasuke la telefon.Bineinteles ca pot sa imi fac vocea groasa , pana la urma Sasuke are voce de fata.
-Buna ziua . domnule Haruno, zic eu pe un ton de barbat.

-Buna Sasuke , ce mai faci dragule?

-Uite consum niste minute nationale.Vroiam sa va spun ca Sakura e un soldat de exceptie , cred ca ar merita sa se intoarca acasa. Dupa parerea mea e foarte educata si talentata.

-Vai , ma bucur ca spui asta, dar totusi eu cu sotia mea suntem ca in luna de miere , fara ea.Sper ca o faceti protejat, spun eu pe un ton enervat.Apropo v-ar deranja daca eu cu fiica dumneavoastra am avea o relatie?

-AAAA, Sasuke bineinteles ca da.Sper ca nu-ti trece nimic ciudat prin cap.

-Vroiam sa va transmit luna de miere frumoasa.

Doamne , mama cu tata iarasi in tinerete? Adica ei ar trebui sa astepte nepoti acum. Trebuie sa merg acasa urgent , ma voi duce sa-i raportez situatia lui Sasuke.Defapt ii pot lasa un bilet .

,, Draga Sasuke,

Suntem in 1990 si mama cu tata sunt in luna de miere. Chiar daca inca nu sunt nascuta trebuie sa-i opresc sa-mi puna numele Sakura. Stiu ca suna ciudat , dar de data aceasta nu sunt Shinobi , dar m-am intors in trecut . Stii cum mi-am dat seama? Tata tocmai mi-a zis ca e in luna de miere. Imi pare rau dar voi pleca pentru 2 zile ca sa rezolv problema. Si daca vrei sa iti aduc ceva din trecut gandeste-te intens la acel lucru si o sa ti-l aduc''.

Bineinteles ca eu nu sunt nascuta , dar se pare ca oarecum sunt. E ciudat sa traiesti in 1990.Probabil ca sunt invizibila deci pot purta orice vreau. Am chemat un taxi ,deci se pare ca erau masini si in 1990 . Chiar daca consider ca totul s-a inventat cand m-am nascut eu.Nu stiu de ce taximetristul tot insista sa zica ca e 2010.

-Domnule , nu suntem in 2010 , suntem in 1990.

-Mi-ar place mie , domnisoara.

-Visul dumneavoastra tocmai a devenit realitate, chiar suntem in 1990.

Dar tipul parea sa ma creada o nebuna. Oricum trebuie sa-i opresc pe parintii mei inainte sa-mi puna numele Sakura. As vrea sa ma cheme Paris sau poate Brada Pita.Ar fi foarte original.Ma intreb ce va zice Sasuke , sigur vrea el un album ,,Beatles''.

Cand ajung in Tokyo imi dau seama ca in 1990 erau plasme full HD si ma minunez. Adica acum 20 de ani era la fel ca acum.Incredibil pana si peretii arata la fel. Dar trebuie sa ajung la mama si la tata inainte sa-mi puna numele ala tampit. Trebuie sa schimb trecutul meu dureros !

*tot timpul in loc de soguni , imi vine sa zic Ceausescu

*garsoniera cu usa in tavan=sicriu

Buna seara internatiune,din nou they see me trollin\ e vineri si m-am gandit sa incerc sa va aduc next deorece din nou am tot week-endu ocupat,am 21 de pagini de caiet mare de invatat pt teza la romana :>.<:
Deci bucrativa,next va veni saptamana vitoare,o da si succes si voua la teze smart ass
Kadorin terminat rainbow :\
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 21:50

Ok, deci Sakura este o comediantă nebunatică care şi-o caută, cu lumânarea . Poate ar trebui să mai lucrezi puţin la descriere, ceva pe acolo, însă merge .

Cu toate că nu este destul să ai doar ideea originală, pot spune chiar, că m-ai atras în multe momente ale capitolelor .

Aştept următorul capitol şi, ţine-o tot aşa, soldat ! Este un ordin...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Urasc armata - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 22:09

WOW! Cat de tare poate fi asta? Adica, Sakura crede ca e in 1990? rolling on the floor Nu mai pot de ras! Ma tavalesc pe jos de ras! E super tare, iubesc ceea ce faci! Iti multumesc ca ai pus nextul si bye!
Kat te pupaceste! kiss


Urasc armata - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 22:19

Ouch..............esti tare fata nr1 !Nu pot sa imi dau seama de unde scoti replicile alea,deci esti un soi de "Garcea-Leana" varianta 2012,super comic!! lough
Da,ai dreptate nu prea ai naratiune si ai mult dialog,dar pe mine nu ma deranjeaza de fel,compensezi prin altele!
Asa:deci sa revenim:Cum sa se schimbe Sakura??este cea mai originala Sakura pe care am intalnit-o pana acum,deci e misto las-o asa!!ah si partea cu datul drept Sasuke:Felicitari!super idee,sa nu mai zic de comparatia:Oricum Sasuke are voce de fata!
Astept cu nerabdare nextul si mersi mult de anunt ;;) Sper sa o faci si data viitoare
~Ceauless~ jos palaria in fata


Urasc armata - Pagina 2 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Urasc armata - Pagina 2 Asss10Urasc armata - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 23:05

Ficul tau este printre singurele care ma face sa rad, sincer. Felicitari pentru umorul de calitate care s-a manifestat mai ales in ultima parte a capitolului. Ma simt de parca as citi inca o data "De veghe in lanul de secara", doar ca varianta ta este cu mult mai actuala. Sincere felicitari pentru asta. Asa, pai spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. kiss


Urasc armata - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 23:25

Super what?lol! ! Mi-a placut mult dance2 . 1990 ? Foarte tare lough ! Un capitol minunat , totusi , ce simte Sasuke think ingrijorat ? Daca nu o va placea pe Sakura ike , il omor . biciuitor . Afurisitul , cum s-o bata angry ? Ignora-mi aberatiile happy , si adu cat de repede poti next happy2 kiss ! Multa bafta la teza , brrr ce urat suna can\'t see !!! . Inca odata : Brrrr can\'t see !!! ! Zbye ! in love


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 00:08

Hei.

Nu m-am putut abtine sa nu citesc ficul asta si sa comentez, bineinteles. Recunosc, si eu m-am gandit ca se refera la Sasuke, dar Sakura.. super.
Esti atat de amuzanta iar Sakura pare atat de.. aaa? nebuna :)) Imi place mult ficul tau, chiar te pricepi. 10+pentru toate acele replici geniale :)) Oo si ideile tale, m-am inselat de nustiu cate ori in privinta situatiilor :))
Anunta-ma te rog cand aduci nextul. Spor la scris si la idei!^^


Urasc armata - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 11:44

Stai ca eu nu mai inteleg
Sakura se prosteste sau s-a lovit la cap ?
Lasa ca ma prind in capitolul urmator
Multumesc de anunt kiss
Sasuke e rau ingrijorat si Sakura soldat model lough
Ca data trecuta , am murit de ras rolling on the floor
Felicitari pentru toate replicile amuzante good job
Te-am pupat kiss


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 15:22

mersi ca m-ai anuntat ! te rog sa ma anunti cand pui nextul , imi place capitolul !


Urasc armata - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 21:43

Vreau next-ul!!!!!!!!Anunta-ma si pe mn cand il pui!!!Hai mai repjor si spor la scris!!!Te pwp!!!kiss


Urasc armata - Pagina 2 33
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 20:46

Capitolul 6

Eu m-am nascut in octombrie 1990 deci mai e putin pana cand parintii mei vor decide numele meu. Si mi-as mai dori ceva. Vreau sa le stric luna de miere asa ca trebuie sa ma grabesc.Trebuie sa le fac prima noapte praf .Dar am un dubiu daca eu sunt aici , atunci cine e in burta lui mama.
Observ ca nici rutele autobuzelor nu s-au schimbat. Asa ca iau 5-ul sa ajung la casa mea. Nu va puteti imagina cati bani am dat pe taxi. Apropo profa de istorie este o mincinoasa , mi-a spus ca banii s-au schimbat in 1999 dar nu e adevarat.Stiam eu ca ne minte. Observ faptul ca 1990 e destul de HD. Masini de ultima generatie si pe vremea aceea. Vad si o plasma full HD si un cinematograf 7D. Si toata lumea se imbraca modern. Oricum si oamenii din autobuz vorbesc despre 2010 .Dar probabil ca toata lumea se intreaba ce se va inampla peste 20 de ani , m-ar tenta sa le spun dar ma abtin.
Pana si magazinul meu preferat are aceeleasi haine in geam, parca ar fi 2010. Dar totusi trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca e 1990.E 1990 , cand eu m-am nascut. Sau poate ca am murit si de aceia m-am intors in trecut ca sa aflu defapt ca mama vroia sa ma avorte. Dar in fine eu m-am nascut si am fost cea mai populara fata de pe pamant. Se face seara si vreau sa le fac parintilor mei o noapte de ,, Halloween''.Ma duc sa cumpar niste ketchup stiti voi pentru ce !

5 septembrie ora 9:00 PM
Bat in usa puternic iar apoi ma ascund dupa tufisuri. Tata iese imbracat intr-un halat gen ,, I'm the boss''. Arata la fel ca in 2010.Cand ma intorc in 2010 o sa-i spun : ,, N-ai imbatranit deloc''.

Tata iese afara sa se uite cine a sunat dar surpriza eu eram in boscheti si nu m-a vazut. Dupa ce intra in casa mai sun o data iar de data asta le las un mesaj pe jos.

,, Sunt vrajitoarea Kumiko . Am venit din viitor. Va anunt ca daca nu-i puneti numele Paris Nicole la fiica dumneavoastra va blestem pe viata.''
Dar tata i-a biletul si zice: ,, Ce gluma buna''. Bine-inteles ca ma enervez si ma gandesc sa-mi iau razbunarea , sa le arat ce inseamna ,, un blestem''. Aveam o caseta cu ,, The ring'' . Ma strecor in casa si o pun in televizor cand vor deschide TV vor vedea ,, The ring''.(The ring este un film de groaza*Note*) . Stau si ma uit de pe geam la reactia lor. Tata ia telecomanda si deschide TV-ul dar defapt este un film por.....opa , am incurcat caseta.Vai de mine . Asta da blestem , am transformat blestumul intr-un vis , trebuie sa le atrag atentia este deja 22:00 PM.Asa ca ma gandesc sa iau curentul din toata casa inainte sa inceapa scena mea favorita.Ma duc la subsol unde apas pe maneta . Si in toata casa devine bezna. Mandra de ce am facut ma duc in camera mea si ma inchid acolo imbracandu-ma intr-o rochie lolita ca sa ma dau drept ,, o fantoma''.Ma dau cu ruj rosu si imi pun ketchup pe rochie ca si cand as fi patata cu sange.Si ies din camera , ma indrept spre bucatarie si observ ca Sasuke tocmai intra in casa.

-Ma scuzati domnule Haruno, o caut pe Sakura , a evadat.

-A cum sa evadeze ? Vorbesti de parca ar fi intr-o inchisoare.

Dar eu prefer sa stau ascunsa dupa un perete sa aud restul discutiei.

-Demult vreau sa va intreb domnule Haruno , e intreaga la cap?

-Defapt este, defapt e o poveste lunga.

Ce poveste . Adica sunt sigura ca este un secret. Dar Sasuke , de ce arata ca in 2010?

-Ea are amintiri doar din 2008 in coace , zice tatal meu pe un ton trist.

Cum adica am amintiri din 2008 , imi amintesc totul perfect. Oare e o farsa de a lor? Dar inainte sa ii speriu trebuie sa aud si restul.

-Cum adica doar din 2008? zice Sasuke surprins.

Dar imi dau seama ca nu-mi doresc sa aud continuarea asa ca ies imbracata asa. Ei toti se holbeaza la mine ca si cand n-ar mai fi vazut o fantoma. Spre surprinderea mea nici unul nu se sperie si toti se bucura sa ma vada.

-Am venit sa va blestem , zic eu pe un ton infricosator.Dar cand sa calc jos tocul meu s-a rupt , si cad la pamant .Tata alearga si ma ia in brate , infricosat de faptul ca am auzit de amintirile din 2008. Ma ia cu masina si ma duce la spital. ________________________________________Acasa la Sakura________Narator : Sasuke_____

Mi-am dat seama de mult ca Sakura are o problema dar niciodata nu m-as fi asteptat ca acea problema sa fie una de genul . Dupa ce tatal ei a luat-o am stat de vorba cu mama ei.

-Doamna Haruno , nu vreau sa par nepoliticos dar cum adica nu are memorii numai de dupa 2008 , adica ea mi-a povestit chestii din 2005?

-In 2008 a avut un accident de masina si si-a pierdut memoria , defapt boala ei e ceva mai grav.Nu numai ca si-a pierdut memoria doar taote amintirile pe care le are inainte de 2008 sunt false, e totul doar in imaginatia sa. Are amintiri adevarate doar din 2008.

-Si de ce se comporta asa , vreau sa zic face doar prostii? Si iubeste Coca-Cola.Si se crede ,, ultimul shinobi''.

-E o poveste lunga , cred ca vrea sa zambeasca mai mult decat a facut-o inainte de 2008.

-Cum adica?
- Inainte de accident , nu zambea aproape niciodata, era o fata baietoasa care invata toata ziua si se antrena toata ziua. Era ca un robot , era lipsita de sentimente.Pentru ea totul era cartea si karatele. Nu-si lasa parul niciodata lung si tot timpul purta haine urate. Oarecu dupa accident am crezut ca va continua sa fie ca un robot , am ramas socati cand am vazut ca accidentul i-a schimbat si personalitatea . E opusul la ceea ce a fost.

-Exista posibilitatea ca ea sa-si recupereze memoria?

-Exista dar este foarte mica. In plus de asta cred ca ne place mai mult de ea asa fitoasa. Mai bine decat sa fie robot.

Am ramas socat. Adica ,, Sakura'' era defapt o karatista. Acum se intelege faptul ca stie sa se bata in ciuda faptului ca ea nu-si aminteste nimic. Poate ca asa cum era inainte era genul meu de fata , dar nu mi-o pot imagina asa.Oricum sunt sigur ca memoria ei nu va reveni.Poate ar trebui sa o las sa isi traiasca viata. E ciudat ca s-a schimbat atat de mult .

-Sasuke , daca vrei sa afli mai multe despre ea , iti dau jurnalul ei din 2004-2008. Dar niciodata sa nu il arati, sa il tii ascuns ca si pe cel mai mare secret

L-am primit , pe coperta era o poza cu ea imbracata cu un tricou negru simplu si niste pantaloni kacki largi , avea parul baieteste si un perse in nas. Arata atat de diferit incat ma gandesc cat de ciudata a devenit viata mea dupa ce am cunoscut-o. In orice caz va trebui sa pastrez secretul .

______________________________In masina__________________Narator : Sakura______

La spital era un doctor dragut , incercam sa flirtez cu el. Era destul de tanar si cu musci. Dar se pare ca era casatorit iar sotia lui arata ca o scorpie. Oricum mi-a explicat ca la un copil mic ca suntem in 2010 nu in 1990. Din pacate m-am intors inapoi in 2010 fara sa-i cumpar lui Sasuke albumul ,, Beatles'':

-Scuze Sasuke, nu ti-am putut cumpara albumul ,, Beatles''.As fi vrut dar nu s-a putut.

-Urasc ,, Beatles''. In plus de asta , mie imi plac doar ,,Evanscene''.

-Nu asculti si trupe japoneze?Mie imi plac Morning Musume.

-Defapt imi place o cantareata koreana, dar asta-i alta poveste.

-Apropo , pot sa-ti scot cosul , tocmai am vazut cum se scot la noul episod din ,, Doctor Oz''. Dar el isi da ochii peste cap .

-Apropo , ce aberatii zicea tata cu 2008?Ati incercat sa-mi faceti o farsa , asa-i? Nimeni nu se pricepe la farse ca si mine!

-Da , ce sa zic , You are the best.

Oricum inca am in plan sa devin un soldat model. Cand voi ajunge in campus , o sa incerc sa-mi prind parul in doua coculete si sa ma imbrac sexy.

-Sasuke , sa stii ca o sa devin un soldat model.

-Vreau sa o vad si pe asta

-Data viitoare cand o sa ma intorc in trecut o sa-i schimb culoarea lui Mos-Craciun in roz.

-Bine , asa sa faci.

Nu stiu de ce Sasuke se comporta diferit . Parca n-ar fi aceelasi el. Oricum sa va povestesc ce am facut cand am ajuns in campus. Mi-am prins parul in doua coculete si m-am imbracat in costumul de camuflaj complet pentru prima data in viata mea. Imi pare rau , dar nu pot sa-mi tai parul pentru ca toata viata am avut parul lung. Trebuie sa fiu cat mai draguta. Iar cand intru pe usa Sasuke se uita la mine si-mi zice!

-De cand e Paris Hilton in armata?



Salutare lume what?lol!
In cinste ca am scapat de teze m-am hotarat sa va aduc next we party !!
Iar urmatorul va veni sambata,consideratil un dar de 1 decembrie good
Kadorin terminat rainbow :\
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Urasc armata - Pagina 2 Asss10Urasc armata - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 21:07

rolling on the floor Tot am impresia unei parodii aici de fata. :)) Iti iesi foarte bine scenele amuzante, hilare, care te fac sa razi sau macar sa zambesti. Totusi, cred ca ar trebui sa mai adaugi si altceva care sa ajute povestea sa evolueze. think Adica nu sunt sigura, insa pana in momentul de fata nu ai povestit intamplari memorabile, care sa ma tina cu sufletul la gura, deoarece de foecare data finalul era unul amuzant, care ma facea sa rad. Uneori e bine sa mai fie si lucruri care nu provoaca amuzament. Parerea mea. think


Urasc armata - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 21:33


Deci să înţeleg că Sakura şi-a pierdut memoria şi, din cauza acestui lucru se comportă precum o nebună ?

Hai că m-ai dat pe spate, Kado! Şi mai este şi incurabilul de Sasuke care vrea să încerce să repare treaba, măcar pe jumătate, corect ?

Dar când i-a dat bătăiţă rozaliei, nu i-a păsat, ai ? În locul Sakurei mă dădeam cu, capul de toţi pereţii numai ca să îmi revină memoria şi să îl bat cu artele acelea Kung-Fu, pe Sasuke !

Mulţumesc foarte mult pentru anunţ şi, să ştii că aştept cu mare drag următorul capitol...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Urasc armata - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 22:34

Mi-ai facut ziua mai buna prin ficul tau, sa stii! Am zambit tot timpul cand ti-am citit ficul. Apropo, nu ai vrea sa ne dezvalui si noua ce scria in jurnalul Sakurei din 2004-2008? Te rooog! (curiozitatea...) Si faza cand Sakura ii spune lui Sasuke ca ii va schimba culoarea lui Mosu' in roz a fost penala! :)))) Foarte tare nextul si tine-o tot asa! Spor la tastat si pupici! :*


Urasc armata - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 14:53

Hmmm ... foarte interesant think
Intr-adevar explicatia cu 2008 e foarte ciudata si misterioasa ( sau poate doar in capul meu )
Abia astept next-ul in love


Urasc armata - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 18:20

Imi place mult capitolul , mersi ca m-ai anunțat ! Astept sa mă anunti când pui nextul !


Urasc armata - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 19:04

Next-ul!!!!!!!!!Anunta-ma te rog eu frumos cand il pui!:o3:Hai mai repejor, iti urez spor la scris si te pwp dulce!!!kiss


Urasc armata - Pagina 2 33
Sus In jos
Continut sponsorizat




Urasc armata - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Urasc armata   Urasc armata - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Urasc armata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-