Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Visul meu , realitatea ta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mar 13 Noi 2012, 22:17

Buna!Sunt noua pe acest forum si am decis sa fac si eu un fic. Acesta va contine personaje inventate de mine si unele personaje din Naruto cum ari fi Sakura, Hinata , Naruto si Sasuke. In primele capitole acestia nu vor aparea.Sper sa va placa si daca am greseli va rog sa imi spuneti pentru a le indrepta. Lectura placuta si sper sa va pleca:

CAPITOLUL 1.Nasterea lui Haruhi.Darul luni.

Vantul batea bland prin pletele aurii ale unei femei de 25 de ani , mangaindui ochii albastri ca cerul senin pe timp de vara. Aceasta se plimba prin parcul cuprins de magia noptii , stelele revarsandu-si praful magic dandui un aspect divin celei care mai avea putin si aducea pe lume rodul iubiri dintre ea si barbatul ales sa isi petreaca toata eternitatea impreuna. Aceasta femeie se numea Masumi Yukio , si era casatorita cu un barbat cu parul ca noaptea si ochii de un verde linistitor , numit Yoshiro.Acesta era un om bland si foarte iubitor.Acestia erau o familie foarte fericita, mai avand un baietel de 3 anisori pe nume Haru.El si fetita care sa va naste sunt cele mai importante lucruri pentru cei doi sotii.

In timp ce Yukio visa la cum va arata fetita sa si cum se va numi, femeia simti o durere foarte mare ceea ce insemna ca fetita doreste sa priveasca stelele impreuna cu mama sa.Yukio era foarte speriata deoarece ea era singura intr-un parc la miezul nopti unde nimeni nu o poate ajuta. Durerea fiind prea mare , aceasta se praguseste pe asfaltul rece.


Intre timp , sotul acesteia o cauta ingrijorat deoarece a trecut mult timp de cand a plecat iar ea nu s-a mai intors. Intr-un final gasind-o dormind precum frumoasa adormita acoperita de razele miloase ale lunii.Acesta o lua incet in brate indreptandu-se catre masina sa pentru a o duce la cel mai apropiat spital.
Masina gonea pe strazile luminate doar de faruri si razele luni.Dupa 10 minute de mers, ce doi soti se aflau in fata spitalului.O asistenta ii condu-se intr-o sala unde va naste Yukio , barbatul ramanand pe holul spitalului asteptand sa devina tata inca o data.



Dupa o ora de asteptat , doctorul iese pe usa salonului cu un mare zambet pe chip , spunandui brunetului ca poate intra sa isi vada sotia si fetita nou nascuta.Yoshiro intra putin timid in salon. Cand isi vazu sotia zambind tinandu-si in brate fetita , acesta se simtea cel mai implinit om.Apropindu-se de mamica , se aseza pe un scaun din apropierea patului.Statea si isi priveau mica fetita , cand in camera intra o femeie blonda cu doi copii de mana. Aceasta era sora lui Yoshiro si se numea Yumi.Femeia avea 29 de ani si era o persoana glumeata si uneori mai dura dar mereu grijulie cu persoanele apropiate.Ea aveau parul blond si ochi verzi precum ai fratelui sau. Aceasta avea cu ea doi copii , un baiat cu ochii verzi si parul blond care era copilul lui Yukio si al lui Yoshiro , Haru si avea 3 ani si jumatate.Celalalt era o fetita de 7 ani cu parul scurt duns bob de culoare blonda si doi ochi caprui ca a unei caprioare si se numea Suki.


Acestia se intreapta catre patul unde se afla Yukio , iar Haru se aseaza in pat langa mama sa uitandu-se cu dragoste la mica lui surioara care avea parul negru precum noaptea si ochi albastri precum valurile marii.
-Haruhi.Rosti cu dragoste mama celor doi copii, Asa se va numi fetita noastra.
-E un nume frumos , draga mea.Rosti Yoshiro cu caldura in glas.


Razele lunii magaiau fata fetitei care dormea pe pieptul mamei sale , prin fereastra deschisa lasand vandul sa ureze bun venit fiintei nou nascute. Luna , darnica de lumina pe timpul noptii , trimite cea mai mica si stralucitoare stea pentru a veghea asupra acestei fiinte dandui un dar prin care mica faptura avea sa aduca fericire persoanelor apropiate.




Sper ca nu am greseli. Astept comentari. Sa imi spuneti daca vreti sa continui si sa aduc si capitolul 2 dap !


Ultima editare efectuata de catre Deny_Blue2000 in Mier 14 Noi 2012, 18:47, editata de 1 ori
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 14 Noi 2012, 00:19

Hey,hey,hey yubhita...bne ai venit pe forum...îmi pare bine de cunoștință,eu sunt Lory și sper să ne înțelegem.Mă bucur că te-ai avântat în lumea fic-urilor,dar mai întâi trebuie să fi citit REGULAMENTUL.Acum trecem la fic.O să te iau mai dur pt că am pretenții de la tine so:
...vezi tu...eu nu prea înțeleg...acest fic e SasuSaku sau are în centrul atenției alt cuplu?Dacă este vorba de un alt cuplu,ai postat greșit și trebuie să rogi un moderator să ți-l mute la Fan Ficuri Originale.Dacă este SasuSaku atunci e ok.
Ideea...nu mă pot pronunța este la început,dar pare originală...La capitolul descriere stai bine,de fapt foarte bine pt un începător însă greșelile de tastare/ortografie sunt prea multe.Te-aș ruga să dai edit sau să-l corectezi înainte de a posta.Nu-mi place că l-ai făcut cam scurt.Ar mai fi de spus,dar este treaba criticilor.Astept next,sper k nu te-ai supărat și anunță-mă la cap următor.
P.S 1: prima ^_^
P.S 2: MERITĂ CONTINUAT...nimeni nu se naște învățat și toți avem dreptul de a ne expune creațiile pt a evolua.Să nu te descurajezi.
Te pwp dulce și sper k ți-am fost d ajutor ByE.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 14 Noi 2012, 01:06

Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta si citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi citit.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 14 Noi 2012, 11:11

Dragur inceput. Imi place. Dar Lory are dreptate. Acest fic este unul SasuSaku? Pai oricum, astept sa-l continui. Sa ma anunti.
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 14 Noi 2012, 18:53

Multumesc pentru sfaturi. Ma bucur nespus ca va place. Acest fic va avea personaje principale pe Haruhi despre care ati aflat in acest prim capitol si Sakura care este si cea mai buna prietena a lui Haruhi. Sper ca v-am lamurit cat de cat. Restul veti afla pe parcursul povestii. dap !
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 15 Noi 2012, 18:43

Am adus next. Sper sa va placa si va rog sa imi spuneti daca am greseli dap !

CAPITOLUL 2. O noua colega. Cei mai buni prieteni.

Dupa 16 ani

Pov. Haruhi

Stau si privesc cum copacii plang cu frunze rugini si uscate , formand un ocean multicolor de frunze pe drumurile pustii. Razele soarelui imi incalzesc fata ca apoi sa isi ia ramas bun ducandu-se la culcare. In lipsa acestuia se ridica stralucitoarea luna cu razele sale parca desprinse din povesti. Privind cum luna se joaca impreuna cu copiilasi sai stelele , nu realizez ca sunt strigata de catre mama care ma anunta ca masa este gata.Aruncand o ultima privire lunii cu ale ei raze arginti , parasesc balconul intrand in camera mea , apoi cobor jos pentru a lua cina impreuna cu parinti si fratele meu mai mare. Ajungand in bucatarie ma asez langa fratele meu , Haru si incep sa mananc. In incapere era liniste , doar sunetul tacamurilor atingand farfuria auzindu-se , pana cand tata ne anunta ca doreste sa ne spuna ceva. Tata incepe sa ne vorbeasca , spunandu-ne ca noua colega care va fi in clasa cu mine va locui cu noi.

-Haruhi , directorul vrea ca tu sa ii prezinti scoala daca tot va locui cu noi. spune mama care era invatatoare la scoala care mergeam eu. Mai exact aveam sa incep clasa a 10-a , fratele meu incepand primul an de facultate.Incuvintez din cap apoi ii spun mamei ca am terminat de mancat si ca ma duc in camera mea.

Ridicandu-ma de la masa ma indrept catre camera mea vopsita intr-un alb ca primi fulgi de nea cazuti la inceputul ierni , cu un pat si un dulap de culoare neagra , langa pat fiind doua nopriere de aceeasi culoare. Biroul se afla langa dulap si era alb precum canapelele de piele care sunt asezate in fata peretelui in intregime de sticla pe care se afla usa catre balcon si aceasta de sticla.
Obosita , ma indrept catre dulap unde imi scot pijamalele in care ma schimb , acestea fiind negre cu stele allbastre precum ochii mei , apoi imi pregatesc uniforma formata din o fusta in carouri de culoare neagra si albastra , o camasa alba cu maneca lunga , vesta care era la fel ca fusta si cravata avand acelasi model ca si cele doua. Dupa ca imi asez uniforma pe fotoliul din piele alba care insotea cele doua canapele , ma indrept catre patul cu asternutul alb pentru a nu pierde trenul catre lumea viselor.

Dimineata sunt trezita de o voce calda care imi spune sa ma trezesc daca nu vreau sa intarzi in prima zi de scoala. Somnoroasa deschid ochi si dau de doua mere verzi acestea fiind ochi fratelui meu mai mare care paraseste camera pentru a ma putea pregati. Ma ridic alene din pat intreptandu-ma catre baie pentru a ma pregati dar nu inaite de a imi lua si uniforma pentru a ma imbraca. Dupa 15 minute ies din baie si imi iau ghiozdanul , coborand jos ca sa mananc. Termin repede de mancat , sarutand-o pe mama pe obraz si luandul de mana pe fratele meu tragandu-l pana la masina sa ca sa plecam catre scoala. Dupa un drum de nici 5 minute ma lasa in fata scoli , el plecand catre facultate.

Plimbandu-ma prin multimea de elevi , ii zaresc pe prieteni mei si colegi langa un cires. Ma indept catre ei si ii salut asa facand si ei. In fata mea se afla o fata cu parul negru spre mov cu ochi lila pe nume Hinata , verisorul sau Sasuke care avea parul negru si ochii la fel si Naruto vesnic zambaret. Acesta avea parul blond , uneori de aceeasi culoare fiindui si mintea , si ochi albastri. Ma uit in stanga si in dreapta dar nu il vad pe Shin , un baiat cu parul ca al lui Sasuke si ochi ca ai lui Naruto. Naruto observand ca il caut , imi spune ca e in clasa asteptand sa mergem si noi.
-Atunci ce mai asteptam? il intreaba Sasuke care pleaca inainte.Eu cu Hinata il urmam lasandu-l in urma pe Naruto care alearga dupa noi strigand sa il asteptam.

Cand intram in scoala , Sasuke intra intr-o fata cu parul roz ca florile ciresilor pe timp de primavara si cu ochii verzi. Isi cere scuze putin rosu in obraji....Ia stai! ROSU?! SASUKE?! Sasuke in viata lui nu s-a inrosit stiu asta pentru ca il cunosc de la gradinita. Incep sa chicotesc impreuna cu Hinata indreptandu-ne catre cei doi urmate de Naruto. Am afla ca ea e fata cea noua si ca o cheama Sakura Haruno.Mie mi se pare o fata draguta si foarte prietenoasa.Ma mai uit din cand in cand la Sasuke care nu isi mai i-a ochi de la Sakura , dar gandurile imi sunt intrerupte de suntetul clopotelului care ne anunta ca trebuie sa ne indreptam catre clasa , deoarece toti eram in aceasi clasa fiind de nedespartiti. Acolo ne astepta Shin care statea intr-o banca din randul din mijloc , langa care se aseaza Sasuke. Sakura se aseaza pe randul de la geam stand langa banca baietilor iar eu langa ea fiind in baca de la geam. In fata mea se aseaza Naruto si langa el Hinata care era mai rosie ca un rac deoarece langa el era singurul loc liber. ,,Asta patesti daca nu vi la timp" imi spun eu in gand , mai apoi chicotin. Inainte sa intram in clasa , Hinata a fost la baie de acea a intarziat nimerind langa Naruto de care ii place din clasa a 8-a , bineinteles pe cat de blonda ii e mintea nu sia dat seama de sentimentele brunetei.

Ora a inceput iar dirigintele , care era profesor de sport o cheama pe Sakura sa se prezinte apoi o trimite la loc si ii spune sefei clasei , care eram eu datorita notelor mele de zece pe linie , ca dupa ore trebuie sa ii prezint scoala. Ora de dirigentie am ras impreuna cu domnul diriginte dar defapt nu o pot numi ora deoarece a durat de la 9 pana la 12 cand toti au plecat acasa. Eu cu Sakura am ramas pentru a ii prezenta scoala rozaliei.

In timp ce i-am prezentat-o am aflat mai multe despre ea cum ar fi ca tatal sau a murit cand ea avea 12 ani si cum ca mama sa este doctor asta dorindu-si si ea sa devina. Spre deosebire de ea eu vreau sa fiu invatatoare ca mama iar Haru sa fie avocat ca tata. Am aflat mult mai multe despre ea cand am ajuns acasa si am povestit despre mai multe lucruri dar cand am ajuns la capitolul baieti , rozalia s-a cam intristat marturisindu-mi ca s-a despartit de fostul sau prieten deaoarece acesta a inselat-o.
-Desi m-a durut nu am plans , deoarece el pierde. Spunand aceasta imi zambeste din inima eu facand la fel.

Seara cu magia ei a revenit prentru a imi incanta ochii dar tot odata sa ma anunte ca maine am scoala si trebuie sa mergem la culcare. Ma indept catre camera mea unde realizez ca am cei mai buni prieteni pe care s-ar dori cineva. Iau un caiet si incep sa scriu tot ce imi trece prin minte , mana mea miscandu-se fara sa realizez. Ma opresc din scris aproape dupa o ora si ma bag in patul moale cu care voi zbura prin lumea viselor, asteptand o noua zi pline de peripeti cu prieteni mei.


Sper sa nu am greseli si sa va placa. Urmatorul capitol va fi povestit de catre Sakura.

thank you
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 15 Noi 2012, 21:35

G.E.N.I.A.L
Nici nu-ți pot spune cât de mult ai evoluat.Draga mea îți spun sincer că ești una din puținele persoane care evoluaează într-un interval atât de scurt.Nu spun că nu mai ai de îvățat ci subliniez și apreciez faptul că ai luat cunoștiință la sfaturile mele.Nimic nu mă bucură mai mult.Problema ta cea mai mare și la care ar trebuii să lucrezi sunt greșelile de tastare/ortografie.Am observat strădania ta și-o apreciez,însă trebuie puțin mai mult.Descrierea este foarte bună și nu îți cer prea multe deocamdată,însă din capitolele următoare am să te sâcâi cu descrierea sentimentală pe care ar trebui să te axezi cel mai mult.
Aștept next și anunță-mă te rog,te pwp dulce & ține-o tot așa.


Ultima editare efectuata de catre Lory*Ely in Dum 18 Noi 2012, 12:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 15 Noi 2012, 23:34

Superb! Scrii spsolut superb. Imi face placere sa-ti citescc fic-ul si asta e un lucru foarte bun. Sincer, sunt cam pretentioasa de felul meu. Unele fic-uri nu le mai citesc dupa ce ma plictisesc. Iar altele uit de ele, dar nu conteaza asta.
Imi place ideea, in putine fic-uri Sasuke mai roseste si el putin. De obicei este doar bad boy, care trece de la o fata la alta pe zi. Si Sakura. De cele mai multe ori sta intr-o vila sau casa, ma rog, singura sau cu parintii. E bine sa mai vezi ca sta si la altcineva.
Abea astept sa postezi iar. Sper sa nu dureze mult si sa ne faci o bucurie, asa ca tot a inceput postul de pe 14. Anunta-ma si spor la scris! Iti urez multe idei si inspiratie.
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Sam 17 Noi 2012, 16:00

CAPITOLUL 3. De ce...De ce a trebuit sa te intorci?

Pov. Sakura


Stau in patul cu asternutul alb din camera mea si privesc razele luni care imi lumineaza camera.Ma gandesc la toate cate s-au intamplat de cand mama si matusa Hiroko m-au trimis la familia Masumi. Domnul Masumi Yoshiro era coleg si bun prieten cu tata inainte sa moara. Acestia erau amandoi avocati si se cunosteau din clasa I , au fost la acelasi liceu si au urmat facultatea impreuna , pe scurt erau precum doi frati de nedespartit.Desi au fost foarte apropiati , moartea i-a despartit , ducandu-l pe tatal meu intr-un loc mai bun. Desi am doar 16 ani am trecut prin mult prea multe grautati si suferinte dar niciodata nu am plans , deoarece cand tata a murit m-a rugat sa ii promit ca oricate greutati voi indura , sa le infrunt cu capul inainte , fara sa vars vreo lacrima.Inca mai tin minte cand aveam 12 ani , cum tata statea intins pe pat , iar eu stateam cu capul pe pieptul lui. El dormea iar eu plangeam , cand am simtit mana tatalui meu atingandu-mi capul si mangaindu-l , eu ca mai apoi sa ma ridic si sa il privesc cu ochi mei rosi de la lacrimile amare care cadeau precum o cascada pe obraji mei calzi si umezi de la atata plans. Tata statea si zambea , privindu-ma cu ochi lui verzi. Era liniste.Prea liniste , dar aceasta liniste a fost sparta de omul care m-a crescut , spunandu-mi sa nu plang caci la fiecare lacrima cazuta pe obraji mei , inima lui se sparge in mii si mii de bucatele. M-a rugat , daca va muri , sa nu vars nici o lacrima ca el sa poata sa se duca int-un loc mai bun , veghindu-ma si protejandu-ma. Un ultim lucru mi-a mai spus , acele cuvinte care pur si simplu mi-au taiat respiratia , acel ,,Te iubesc , fetita mea” rostite cu blandete. Am simtit ca mana tatalui meu imi cade usor pe obraz , mai apoi aterizand pe suprafata moale a patului.In acel moment aveam impresia cum ca mi de bucati de sticla imi strapung inima , umeri mei devenind insuportabili de greu de parca as purta toata povara iadului si simtind cu totul in jurul meu se cutremura.Desi ma durea , nu am plans , deoarece i-am promis ca voi fi tare si asa voi fi.


Gandurile imi sunt intrerupte de matusa Yukio , cum ii spuneam eu , care ma anunta sa ma pregatesc pentru scoala daca nu doresc sa intarzi. Scoala? Pierduta in ganduri nu mi-am dat seama cum a trecut timpul si s-a facut dimineata.Ma ridic alene din pat intreptandu-ma catre baie pentru a face un dus si asa ma pregatesc pentru scoala. Dupa 20 de minute ies din baie , imbracandu-ma cu uniforma coborand jos ca sa mananc. Haru si Haruhi ma asteptau la masa din bucatarie . Eu ma asez langa prietena mea si ma apuc sa mananc. Dupa ce am terminat , am plecat catre scoala.


Am intrat in curtea scoli impreuna cu Haruhi , indreptandu-ne catre prieteni nostri , care se aflau pe baca sub ciresi.Ii salutam , ei facand la fel , cand Hinata ma intreaba daca am patit ceva.
-Nu am patit nimic , doar ca nu am putut sa dorm.Spun eu parand cat mai convingatoare , bruneta crezandu-ma pe cuvant , dar ceea ce m-a cam nelinistit e ca Sasuke se uita ciudat la mine de parca ar banui ceva dar toate aceste ganduri nelinistitoare se pierd in vant cand clopotelu se suna anuntandu-ne ca incep orele.


In sfarsit orele s-au terminat , asa ca am mers sa mancam o prajitura la o cofetarie. Aceasta idee minunata i-a venit lui Naruto , care , din spusele lui Sasuke , asta e prima lui idee buna.Am ajuns la cofetarie unde ne-am asezat la o masa de 6 persoane. Haruhi s-a asezat in capul mesei , eu punandu-ma in partea ei stanga , Sasuke stand langa mine. Hinata s-a asezat fata in fata cu Haruhi , langa ea stand Naruto si langa el Shin.Fiecare si-a luat o prajitura si un suc si am inceput sa povestim , facand glume si razand cand Naruto a fost lovit de Sasuke pentru ca a zis o prostie si i-a iesit sucul pe nas. Dupa inca 30 de minute de la acel incident , pot spune eu amuzant , am iesit din cofetarie.Mergand pe strada am
vazut pe cealalta parte a drumului un cuplu care se tineau de mana. Fata era frumoasa dar baiatului nu puteam sa ii vad fata pana cand nu s-a intors sa o sarute.Am facut ochi cat cepele cand am vazut ca acel baiat era Naoki , fostul meu prieten. M-am intors repede sa nu ma observe dar era prea tarziu , deoarece el se indreapta catre noi.Naoki era un baiat roscat si cu ochi caprui inalt si foarte aratos. Desi pare un baiat bun el frange inimile fetelor fara sa ii pese , am invatat-o pe pielea mea.Ii rog pe prieteni mei sa plecam cat mai repede , dar roscatul ma prinde de mana si ma saruta apasat pe buze. Realizand ce se intampla il imping cu putere indepartandu-ma cat mai mult de el. Tremuram din toate incheieturile de nervi. Cat tupeu poate sa aiba omul asta? S-a jucat cu mine apoi m-a aruncat ca pe o jucarie veche.


Ma trezesc din gandurile mele , cand Hinata ma trage mai in spate in timp ce Sasuke ii dau un pumn, Naoki cazand pe jos din cauza lovituri. Acestia incep sa se loveasca brutal dar sunt opriti de Naruto , Shin si Haruhi. Shin il tinea pe Sasuke , iar Naruto pe Naoki. Dupa ce Sasuke se linisteste , Shin ii da drumul , iar Haruhi il apuca de gat pe Naoki si il ridica , Naoki abia mai ajungand pe pamant. Noroc ca Shin o opreste , deoarece Haruhi era tare nervoasa. Din spusele Hinatei nu e bine cand se enerveaza , deoarece cel care a enervat-o ajunge la spital in mai putin de 10 minute. Naoki se indeparteaza rapid de noi , iar baieti vin la mine punandu-mi tot felul de intrebari. Haruhi ma salveaza de tot interogatoriul lor , spunandu-i lui Shin sa vina sa o ajute sa ma duca acasa , ceilalti plecand spre casele lor.


Ajungem acasa iar Haruhi ma conduce pana in camera mea , spunandu-mi sa fac un dus si sa dorm putin , Ea intorcandu-se la Shin care astepta in sufragerie.Intru in baie si las picaturile de apa sa curga lin pe corpul meu , linistindu-ma. Dupa ce termin , ma intorc in camera mea si ma schimb in pijamaua mea alba cu inimioare roz , asezandu-ma mai apoi in pat gandindu-ma ce s-a intamplat azi si de ce s-a intors.De ce? De ce a trebui sa te intorci ? Ca sa imi distrugi din nou viata?


Inca un capitol dap ! SPer sa va placa jos palaria in fata
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Sam 17 Noi 2012, 16:49

Super next-ul. Il asteptam. Sper sa nu il mai vedem pe Naoki prin peisaj. Sa ma anunti cand postezi iar. Te pup, si spor la scris!
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Dum 18 Noi 2012, 12:54

Hey hey hey yubhita...arr a doua... visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 359687..asa-mi trebuie daca sunt lenesa.... visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 955647780
Acum capitolul...e genial,superb si nu mai pun la socoteala fapul ca ai evoluat visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 3199963233
you are the best visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 348112
oricum eu ma bucur enorm ca tii mereu cont de sfaturile date,ceea ce pentru mine este f greu ... visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 468521
Cel mai mult imi place cum descrii si se vede ca muncesti,dar chiar si asa eu vreau mai mult...stii cum se spune:
"intotdeuna e loc de mai bine"
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 301723
sa nu crezi ca sunt nerecunascatoare pt faptul ca muncesti asa mult,din contra te apreciez,insa mai ai cateva lipsuri...
Da cine nu are?
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 2586070128...eu una stiu ca am multe visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 2586070128
astept next si anunta-ma,te pwp dulce bye
P.S.: Tine-o tot asa
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 208323
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 22 Noi 2012, 18:13

Am adus nex si imi pare foarte rau ca e ata de tarziu dar scoala asta ma omoara teste peste teste si teza la mate e pe drum. nervi! angry Bun, gata cu scoala , acum capitolul.Sper sa va placa jos palaria in fata

CAPITOLUL 4. Ziua Hinatei. Naruto se indragosteste. Visul lui Haruhi , realitatea lui Shin

Pov. Haruhi

Inchid incet usa , apoi cobor jos la Shin care probabil ma astepta.Da, statea pe canapeaua alba si se uita la televizor.Ii multumesc ca m-a ajutat sa o aduc pe Sakura acasa, acesta intorcandu-se spre mine deoarece l-am luat prin surprindere.Ma analizeaza din cap pana in picioare , apoi imi zambeste aratandu-si dinti albi.Il intreb daca vrea ceva de baut , acesta nedorind nimic.Ma asez pe canapea langa el si privesc plasma neagra ce se afla pe peretele de un alb stralucitor ca primi fulgi de nea.Ma gandesc la Sakura si la ce s-a intamplat cand am iesit din cofetarie.Ma tot intreb cine e nesimtitul ala , care desi e roscat , cred ca e mai blond decat Naruto. Defapt ar fi o insuta din partea mea la adresa lui Naruto , care e un baiat de treaba si plus ca are si note destul de buna. Tin minte ca in clasa a 8-a era cel mai slab la invatatura , dar decand sta cu grupul nostru a crescut considerabil , anul trecut luand mentiunea a 2-a.

Sunt trezita din gandurile mele de catre brunet care ma intreaba daca il cunosc pe roscatul ala.Il privesc pret de cateva secunde , apoi arunc o privire prin mintea mea sa vad daca Sakura mi-a spus de el.
-A fost prietenul ei. Spun eu putin suparata , aducandu-mi aminte ca in prima seara Sakura mi-a martirisit ca s-a despartit de prietenul ei.Shin nu mai spune nimic , eu indreptandu-ma catre bucatarie ca sa imi pregatesc ceva de mancare deoarece ma durea stomacul ingrozitor de azi dimineata si acum m-a mai enervat si cap de rosie. Mananc repede ce mi-am pregatit dar fara niciun folos. Iau un pahar din dulap si pun apa in el , apoi eu dandu-l pe gat. Aceasi procedura fiind folosita la inca doua pahare cu apa , mai apoi linistindu-ma. Ma intorc si il vad pe Shin in pragul usi uitandu-se ciudat la mine. Ma intreaba cum pot sa beau atata apa , raspunsul fiind ,, E ceva obisnuit. Cand beau apa mereu beau cate doua pahare , acum facand exceptie deoarece sunt foarte nervoasa. ". Ma ia de mana si imi spune sa ne apucam de teme deoarece profa de mate ne da cate 20 de exerciti pentru a ne perfectiona. In doua ore am terminat , acum apucandu-ne de cele ale Sakurei ca sa nu o asculte ca nu s-a facut tema.Am terminat si cu asta , punandu-ne cartile la loc. De nicaieri in fata mea rasare Sakura care era tare somnoroasa. Ii urez un ,, Neata , somnorici " la care Sakura se incrunta.
-Eu am plecat. ne anunta Shin care iese din casa. Sakura se intreapta catre bucatarie si isi face un ceai , ca restul zilei sa ne putem bucura de putina liniste.

A doua zi:

Ma trezesc buimaca , atunci cand o vad pe Sakura cu un pahar in care trebuia sa fie apa , dar spre ghinionul meu , aceasta se afla pe mine , Sakura zambind ca un copil nevinovat dupa ce a facut o boacana , incercand sa scape de pedeapsa. Rozalia pleaca repede din camera, deoarece nu vrea sa faca o vizita la spitalul din centrul orasului , eu ca mai apoi sa ma pregatesc.
Imbracata in vesnica mea uniforma albastra , si cu ghiozdanul pregatit , cobor jos unde Sakura , Haru, tata si mama mancau. Ma asez langa mama si Haru , urmandu-le exemplul. Dupa ce am terminat , am plecat cu rozalia catre masina unde ne astepta Haru.Drumul a fost scurt si linistit. In curtea scolii ne asteptau prieteni nostri.Nici nu apucam sa ii salutam deoarece Hinata ne inmaneaza un plic mov foarte deschis pe care nu scria nimic , erau doar niste floricele pe unul dintre colturile plicului. Hinata ne anunta ca sunt invitati pentru noi la ziua ei de nastere care va fi maine.Eu si Sakura incercam sa ii uram un calduros LA MULTI ANI , dar brunetica nu ne lasa nici sa deschidem gura , spunandu-ne ca maine e destul timp pentru lucruri de genul asta , fiind sambata , asa ca ne putem distra fara sa ne facem griji ca a doua zi nu ne vom putea trezi pentru scoala.

Clopotelul auriu a lui Mos Craciu , cum l-a botezat Sakura , ne anunta ca orele incep.Intram repede in clasa , profesorul de istorie nefiind venit si ne asezam in bancile noastre.Pe tot parcursul orei nu m-am putut gandi decat la faza de ieri cu Sakura si cu tipul ala. Sasuke parea afectat de acea intamplare , incat azi nici nu s-a putut uita deloc la Sakura , crezand ca il va certa pentru ca a actionat inainte sa se gandeasca. Eu una il inteleg , si eu as fi facut la fel pentru prieteni mei , in cazul lui , fata care i-a furat inima.Defapt am si facut-o. Noroc cu Shin care l-a scapat pe roscat , ca nu mai iesea din spital 6 luni.Da , neatentia mea m-a costat , deoarece am fost scoasa la raspuns , dar spre norocul meu am luat un 10 mare si frumos.Restul zile a decurs normal. Dupa scoala am fost cu Sakura sa ii luam un cadou Hinatei de ziua ei. Am cutreierat tot mall-ul in cautarea cadoului perfect , eu cumparandu-i o pijama cu Hello Kity de culoare mov deoarece ii plac mult pisicile , ea fiind pisicuta grupului.Sakura i-a luat o rochie mov simpla pana la genunchi , fara bretele cu o floare mov pe partea stanga a pieptului. Ne-am oprit la un restaurant unde am comandat cate un suc si ceva de mancare , apoi plecand direct acasa pentru a ne putea odihni pentru ziua de maine , luna alungand soarele , stelele dansand pe langa dansa.Ma simteam in al noualea cer fara niciun motiv.Vantul se juca prin parul meu negru ca noaptea , cate un fir mangaindu-mi ochi albastri. Trecand pe langa lacul din apropierea casei mele , am vazut cateva lebede care dansau prin apa cristalina sub privirea gingasa a luni.Toata natura fredona si dansa pe razele melodic ale regini noptii , parca cerandu-mi sa ma alatur lor.Saku ma trezeste din visare si imi spune sa ne grabim ca sa nu o ingrijoram pe mama.Grabim pasul si ajungem in mai putin de 5 minute in casa , unde se aflau toti ceilalti membri ai familiei.Mananc si ma indrept catre camera mea unde ma schimb si ma indrept catre patul cu asternutul albastru ca ochi mei.

,,Fugeam.Fugeam si nu ajungeam nicaieri , cand deodata apare o lumina de nicaieri , eu indreptandu-ma spre ea. Ajung intr-un tarziu la ea si sarind pur si simplu prin aceasta , aterizez pe o sosea unde , pe cealalta parte a acesteia , se aflau prieteni mei. Shin vrea sa vina la mine , dar dupa 5 pasi o masina il loveste din plin. Tipam si plangeam sa il salveze cineva dar nimeni nu facea nimic. Eu stateam langa el si plangeam ,iar prieteni mei nu mai erau acolo. Eram doar eu si el , zacand intr-o balta de sange. Tremuram din toate incheieturile si eram foarte speriata. Intr-o secunda , habar nu am cum , oriunde vedeam cu ochi nu puteam vedea decat negru.Strigam dupa ajutor si intrebam unde e Shin dorind sa il ajut sa scape teafar."


Ma trezesc toata transpirata cu Sakura langa mine privindu-ma foarte speriata.Incep sa plang in hohote , ea incercand sa ma linisteasca , dar fara nici un efect.Intr-un final adorm in bratele prietenei mele.
Dimineata sunt trezita de vocea duioasa a mamei care imi spune sa ma trezesc sa mananc ceva ca sa nu ma imbolnavesc.Asa e mama , mereu grijulie. O intreb cat e ceasul , ea sunandu-mi ca e trecut de 10 dimineata. Mama pleaca in bucatarie , iar eu ma schimb , luandu-mi o pereche de pantaloni de treling negri si un tricou albastru si peste bulza de la pantaloni. Imi impletesc parul pe o parte si imi iau o pereche de adidasi negri cu albastu si ma intrept si eu in bucatarie ca sa mananc.

Termin de mancat , cand apare Sakura care imi spune ca vom iesi la plimbare. Sakura era imbracata cu un treling la fel ca al meu , culoarea fiind alb cu rosu si un tricou rosu.Avea parul legat intr-o coada joasa si purta o pereche de adidasi albi.Nici nu mai asteapta sa ii raspund,ca ma ia de mana si duse am fost. Toata ziua ne-am plimbat prin parc , pana cand mama ne suna sa ne anunte sa ne grabim spre casa , deoarece mai sunt doua ore pana trebuie sa mergem la Hinata , acum fiind ora 16.00.Ne indreptam spre casa , dar mai intai am mers sa luam bratarile pe care le-am comandat pentru toti prieteni nostri.


In sfarsit suntem gata. Eu sunt imbracata cu o rochie albastra cu o panglica neagra sub sani , cu o pereche de balerini negri , o jacheta neagra si parul il am lasat liber pe spate , avand o bentita neagra cu o funda albastra. Sakura avea o rochie rosie fara bretele pe corp. Are balerini albi si o jacheta la fel ca balerini. Parul il are prins intr-un coc simplu iar pretonul asezat pe partea stanga a fruntii. Eram gata de plecare , fiecare cu cadoul pentru bruneta in mana. Haru s-a oferit sa ne duca cu masina , deoarece casa Hinatei era in drum spre casa unui prieten de al sau. Fratiorul meu ne astepta la masina , imbracat cu o pereche de blugi negri si cu un tricou alb. Peste tricou avea o geaca neagra iar in picioare avea o perece de adidasi albi cu negru. E dragut , doar e fratele meu. Ne indreptam catre masina eu asezandu-ma in fata langa Haru iar Sakura in spate.

La petrecere

Ajunsi la casa brunetei , coboram din masina fratiorului meu si ne indreptam spre Hin care ne astepta impreuna cu baietii. Era intradevar frumoasa.Avea parul prins intr-o coada lasata jos si purta o rochie alba cu cativa trandafiri mov.In picioare purta o pereche de sandale albe , baieti nefind mai prejos de noi. Naruto purta o pereche de blugi albi si un triou mov , si in picioare avea o pereche de adidasi negri , Sasuke purta o pereche de blugi albastri , un tricou alb si in picioare avea o pereche de adidasi albastri cu alb iar Shin purta o pereche de blugi negri si un tricou albastru cu ceva negru pe el , avand in picioare o pereche de adidasi negri. Toti ii dau cadoul cumparat sarbatoritei si ii ureaza la multi ani , aceasta imbratisandu-ne pe toti. Dupa ce toti i-au urat la multi ani , eu scot din gentuta mea sase cutiute albe cu o fundita neagra si le dau la fiecare cate una , in ele aflandu-se sase bratari facute la comanda pentru noi.Bratarile erau din aur alb si pe ele scria Best Friends ForEver. Toti au fost foarte incantati , punandu-si bratarile.Dupa alte imbratisari , in care toti m-au sugrumat , am intrat si noi la petrecere.Am dansat si ne-am distrat timp de patru ore , pana cand eu am iesit afara lasandu-i sa sa distreze fara mine. Nu ma simteam prea bine asa ca am hotarat sa ies pentru a lua putin aer.Trec soseaua , unde era o banca si ma asez ascultand muzica ce se auzea in tot cartierul , de la pertecerea micutei noastre pisicute. Stau asa vreo zece minute , cand il vad pe Shin care ma cauta , iesind din casa. Acesta vrea sa treaca strada dar eu ma ridic brusc spunandu-i sa se opreasca dar nu ma asculta si inainteaza inca cativa pasi , pana cand , o masina care trecea cu viteza il observa prea tarziu , lovindu-l din plin pe brunet. Cad in genunghi nemai realizand ce s-a intamplat. Incerc sa tip , dar din cauza socului nu imi ies cuvintele pe gura. Cu o ultima incercare reusesc sa tip cat pot de tare dupa ajutor.
-Sa ma ajute cineva.....Spun cu ultimele puteri dupa care incep sa plang in hohote alergand spre trupul plin de sange ce zacea pe asfaltul rece. Aveam o senzatie de dejavu dar nu stiam de ce. Asteptam sa iasa cineva , cand pe usa case iese Sakura cu ceilalti dupa ea apoi totul negru.

Pov. Sakura

Sunt la petrecerea de ziua Hinatei , dansand cu prieteni mei.Din cand in cand ma uitam la Haruhi , care aseara a avut un cosmar , dar nu a vrut sa imi spuna , iar dimineata nu am mai intrbat-o deoarece nu vroiam sa o zapacesc intr-o zi asa speciala cum e ziua Hinatei , asa ca nu am mai adus discutia despre asta. Sunt intrerupta din gandurile mele de Naruto care vrea sa ii dau un sfat.Il indemn sa ne asezam jos si sa imi spuna cu ce pot sa il ajut. Era rosu , mai rosu decat un rac. Il intreb ce s-a intamplat , raspunsul venind neintarzind.
-Sti...de mult timp simt fluturasi...in stomac.....si sunt tot ma aerian...si vroiam sa ma ajuti tu cu ceva. Adica...s.u..n.t ind....rag..os...t..it de Hh...in.. de Hinata... si vroiam sa ma ajuti sa ii spun cat de mult o iubesc....TE ROG FRUMOS!!!
Eram tare uimita , adica Hinata , din spusele lui Haruhi , incearca sa il faca pe Naruto sa il observe de o gramada de timp , iar Naruto o placea. Zambesc si ii spun ca atunci cand gaseste momentul potrivit si cand sunt singuri sa ii spuna ce simte pentru ea , deoarece sunt sigura ca Hinata ii va da o sansa. Naruto sare in sus de bucurie si imi multumescte de o suta de ori. El pleaca la ceilalti eu vrand sa il urmez , dar vad ca Shin si Haruhi nu sunt prin preajma , plec sa ii caut , cand deodata aud cum Haruhi striga dupa ajutor de afara , eu fugind catre sursa strigatului. Trantesc usa si fac ochi cat cepele cand il vad pe Shin pe jos plin de sange , iar Haruhi langa el plangand si cerand ajutor. Bruneta ne zareste si se ridica in picioare rugandu-ne sa il ajutam pe Shin iar apoi vad cum iti inchide ochi albastri si se praguseste pe asfaltul rece langa Shin.



Huh! am terminat. Cred ca e cel mai lung capitol scris de mine pana acum si sper sa va placa. Astept pareri dap ! kiss thank you
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 22 Noi 2012, 21:14

Wow... Chiar ca e lung captolul. Dar e superb. Saraca de Haruhi... Si Shin. Oare soferii astia chiar nu sunt atenti deloc? hmm...?! Ce sa le faci? Se mai gasesc si specimene ca astea. Sper ca totul sa se rezolve. Si Hinata sa nu aiba ruinata ziua de nastere.
Succes la scris si anunta-ma. Capitolul e superb, la fel o sa fie si restul. Sunt sigura. dap !
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 29 Noi 2012, 18:24

Imi pare rau ca am adus next-ul atat de tarziu dar am avut o saptamana foarte grea cu multe teme si teza la mate crying . Dar acum am scapat de toate asa ca va urez lectura placuta kiss

CAPITOLUL 5. Doar un vis...Noul coleg. Naoki se intoarce.

Pov. Haruhi

''....Spun cu ultimele puteri dupa care incep sa plang in hohote alergand spre trupul plin de sange ce zacea pe asfaltul rece. Aveam o senzatie de dejavu dar nu stiam de ce. Asteptam sa iasa cineva , cand pe usa case iese Sakura cu ceilalti dupa ea apoi totul negru.''


-Trezeste-te Haruhi. Aud glasul brunetului ce ma ruga sa imi deschid ochii albastri. Cu greu reusesc sa ma trezesc , clipind de cateva ori pentru a ma obisnui cu lumina puternica , probabil a becului. Zaresc chipul brunetului , care acum un moment zacea pe asfaltul rece. Sar ca arsa de pe suprafata moale a canapelei si il iau in brate , intrebandu-l daca a patit ceva si daca e teafar. Eu eram toata uda , parul lipindu-mi-se de fata , iar el ma privea ciudat din cauza intrebarilor mele neasteptate , cand Sakura coboara in viteza scarile in aceeasi stare ca mine , insa spre deosebire de mine , ea tremura si respira foarte greu , avand ochi rosi , probabil de la plans. Nu mai asteapta nici o secunda , ca mica floare de cires isi deschide buzele rozali , adresandu-i aceleasi intrebari lui Shin. Baiatul se uita ciudat ba la mine , ba la Sakura , deaorece nu intelegea ce s-a intamplat. Imi fac ordine in ganduri pentru a fi sigura ce tocmai mi s-a intamplat. Ma linistesc cand imi amintesc ca am coborat din camera rozaliei jos , unde ma astepta Shin. M-am asezat pe canapea si dupa ce am vorbit putin cu brunetul am adormit. Rasuflu usurata cand imi dau seama ca am avut doar un vis , sau un vis intr-un vis. Tot ce conteaza e ca s-a terminat si ca brunetul e bine. O linistesc pe Sakura , iar Shin se duce dupa doua pahare cu apa , unul pentru rozalie pentru a se linisti si unul pentru mine deoare mai aveam putin si lesinam de sete. Unele persoane patesc asta cand le e foarte foame , dar nu si eu. Pot sa rezist si o saptamana fara sa mananc nimic , dar nu pot spune acelasi lucru si despre apa. Revenind la Sakura care ma intreba din priviri ce s-a intamplat , o intreb daca a visat ceva cat timp dormea.

-Da. Am visat ca era dimineata. Am fost sa ne plimbam , apoi am venit sa ne schimbam pentru petrecerea Hinatei. Dupa ce am ajuns la petrecere eu am vorbit cu Naruto iar tu si Shin ati disparut . Apoi v-am gasit afara , in drum. Tu plangeai iar Shin statea pe asfaltul rece patat de sange. Apoi m-am trezit si am venit aici.

-Asa am visat si eu. Ii spun eu micului ingeras rozaliu , ce statea in fata mea si tremura , in timp ce Shin ne aduce paharele cu apa. Sakura a baut abia jumatate de pahar , pe cand eu am dat paharul peste cap , mai cerand unul. Shin imi mai aduce un pahar cu apa , apoi ne intreaba ce s-a intamplat dintr-o data. Ii spun ca Sakura a avut un cosmar , din cauza ca a stresat-o cap de rosie ala.

-Si tu? ma intreaba brunetul , putin nedumerit. Si de ce m-ati intrebat amandoua daca sunt bine?
-Probabil am fost foarte nervoasa pe pocnitul ala. Iar pe tine te-am intrebat daca esti bine , deoarece daca ai fi fost m-ai fi lasat sa il trimit in iad pe han********l ala. Ii spun eu , incercad sa schimb atmosfera asta tensionata si se pare ca am reusit. Dupa ce mai vorbim putin , Shin pleaca spre casa lui , ramanand doar eu cu Sakura. O intreb daca e bine , raspunsul fiind arfirmativ.Dupa inca cateva ore , in care am vorbit despre ziua Hinatei care v-a fi peste doua zile si in care ne-am facut temele , am decis sa mergem cat mai repede in camerele noastre , ca sa nu pierdem tranvaiul catre lumea viselor.


Soarele si norisori albi ca spuma laptelui iau locul lunii si a micilor ei stelute , anuntand ca azi am scoala si trebuie sa ma trezesc. Pasesc pe parchetul putin rece , indreptandu-ma catre baie ca sa ma pregatesc. Ies peste 20 de minute , imbracata cu uniforma si gata pentru o noua zi. Imi iau ghiozdanul si ma indtrept catre bucatarie unde parintii si fratele meu ma asteptau. Ma asez la masa incepand sa mananc , iar dupa putin timp , mica floare de cires apare si ea. Dupa ce am terminat de mancat , ne-am luat ghiozdanele si am plecat catre scoala. Azi Haru nu putea sa ne duca asa ca vom merge pe jos pana la scoala.
Dupa 15 ajungem si ne indreptam catre clasa , deoarece mai erau 5 minute si se suna de ora. Ma asez in banca mea , asteptand sa apara domnul diriginte , care era si profesor de sport. Era cel mai de treaba profesor. Ne intelegeam foarte bine cu el , el devenind un al doilea tata pentru fiecare dintre noi. Il avem ca diriginte din clasa a 5-a si sper ca il vom avea pana vom termina liceul. In toata scoala , clasa noastra e cunoscuta , deoarece noi suntem cea mai desteapta clasa si stim sa ne distram cele mai bine , facand cu domnul diriginte cele mai frumoase excursi. Pe usa maronie a clasei intra un barbat cu parul saten si cu ochi negri , acesta fiind dirigintele nostru ce se numea Nobu Misturu. Cu zambetul pe buze , ne anunta ca vom avea un nou coleg. Acesta intra pe usa la cererea dirigintelui. Era... era... Era Naoki. Capul ala de rosie enervant. Ma uit la Sakura ce privea cartile ce se aflau pe banca ei , evitand orice contact vizual cu ochi caprui si reci ai roscatului. Domnul diriginte il trimite langa Miria , o fata cu parul saten si ochi verzi. Ea statea in banca cu prietena sa cea mai buna Luiza. Aceasta avea parul roz si ochi albastri. Luiza statea in spatele Sakurei , Miria statea in spatele Hinatei ceea ce insemna ca Naoki trebuia sa stea in spatele meu. Macar nu o deranja pe Sakura. Orele au trecut repede. Naoki nu a putu sa ne deranjeze , deoarece in fiecare pauza colegi erau la banca lui sa vorbeasca. Despre ce , habar nu am si nici nu ma intereseaza.

Era ultima ora. Mai erau cateva minute si se suna , si puteam pleca fiecare spre casa lui. In sfarsit clopotelul asculta rugamintile elevilor sa le ofere libertate , fiecare plecand unde vedea cu ochi. Sakura a fost chemata de domnul de geografie sa il ajute sa faca nu stiu ce , asa ca eu am luat-o inainte. Am observat ca mi-am uitat portofelul in dulap si m-am intors sa il iau. Dupa ce mi-am luat portofelul am auzit un stigat de ajutor dinspre clasa noastra , asa ca m-am dus sa vad ce se intampla. Cand am deschis usa am vazut-o pe.....

Sper sa va placa acest capitol. Urmatorul voi incerca sa il pun cat mai repede jos palaria in fata

Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 29 Noi 2012, 23:54

Te omooor,femeie te rooog nu mă mai lăsa în suspans ...de fapt ar trebui să încep cu scuzele...deci...scuze,scuze,scuze,scuze,scuze
Îmi pare sincer rău k nu am mai dat pe la fic-ul tău,dar am avut o problemă cu(,)contul.Uh,și câte s-au întâmplat în lipsa mea...Deci nu cred...a fost ceva de genul "a murit...ah nu ...era doar un vis...și acum chiar a murit...aaa ba nu...și ăsta e un vis" a fost foarte bine gândită această parte gen thriler...Mă cam enervează cap de roșie și ar fi bine să stea departe d Saku...că-l bag în spital...de fapt ce să mai...cimitir direct =)))
Are rost să aduc în discuție că ai evoluat în 2 capitole cât am evoluat eu în 10?Descrierea este absolut superbă,adooor acțiunea ta și nu prea mai ai așa multe greșeli...Ține-o tot așa yubhita și te rog să mă anunți d next...bye
P.S. Primaaaa ^_^
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Lun 03 Dec 2012, 18:58

CAPITOLUL 6. Picnic intre prieteni. Noii colegi. Visul Sakurei , realitatea lui Naoki. Partea I

Pov. Haruhi.

'' Cand am deschis usa am vazut-o pe.....''
Am vazut-o pe Sakura cu o cutie in cap si cu piciorul intr-o galeata , inconjurata de mai multe pagini , probabil dintr-un dosar.
-Sakura , pentru numele lui papuc , ce s-a intamplat aici?Spun eu ajutand-o pe Sakura sa iasa din incurcatura in care a intrat , asteptand sa aflu ce s-a intamplat.
-Domnul director m-a trimis sa aduc un dosar din clasa noastra , dar dosarul atarna de ceas si nu am putut sa ajung sa il iau , asa ca m-am urcat pe un scaun , dar am cazut. Da , asta sigur e opera lui cap de banana. Of Naruto , cred ca vei ramane fara par cand te prind. O ajut pe Saku sa se ridice de jos , apoi adunam paginile si le asezam in dosarul care i-a cauzat probleme rozaliei , apoi ne indreptam catre biroul directorului. Intram in birou dandu-ne buna ziua domnului director si ii inmanam dosarul buclucas. Domnul director ne indeamna sa ne asezam pe canapea , deoarece doreste sa ne comunice ceva.
-Veti avea trei colegi noi , doi baieti si o fata , si vreau sa le aratati scoala. Haruhi , fiind mandria scolii ai sarcina de a intampina fiecare nou coleg , cum ai facut si cu Sakura. Elevi vor sosi luni , iar voi trebuie sa ii asteptati in fata porti. Dupa cateva minute , in care domnul director ne-a dat detalii in legatura cu noii elevi , am plecat in sfarsit spre casa.

Pe drum era liniste , doar vantul rece se auzea trecand printre crengile copacilor , ramasi fara podoaba verde. Soarele trimitea raze calde , incalzind pamandul acoperit de covorul multicolor de frunze. Indraznesc sa sparg linistea ce se asezase intre noi , intreband-o pe rozalie daca e in regula cu cap de rosie si daca a vorbit azi cu ea. Cu un mic zambet pe buze , mica floare de cires imi spune ca e in regula si ca incearca sa nu il bage in seama , iar azi a fost norocoasa ca nu a avut ocazia sa o deranjeze. Zambesc si eu la randul meu , si ii spun Sakurei , ca daca se mai apropie de ea , cap de rosie nu va vedea altceva , decat rosii verzi pe pereti. Rozalia chicoteste si imi spune ca propozitia mea nu are nici un sens , incepand si eu sa rad. In sfarsit ajungem acasa. Mancam ceva , ne facem temele si mergem direct spre lumea viselor.

Pov. Sakura

Dupa patania cu dosarul , am plecat acasa cu Haruhi. Pe drum era liniste , cand bruneta ma intreaba daca Naoki a vorbit cu mine sau daca m-a mai enervat. Eu ii spun ca sunt bine si nu are de ce sa isi faca griji si mergem mai departe. Ajungem si mergem sa mancam. Desigur ca nu puteau sa lipseasca glumele lui Haru si vaicareala ca au prea mult de invatat la facultate. Am mai stat putin la televizor , apoi mi-am facut temele si am mers sa dorm , deoarece maine avea sa fie ziua Hinatei si vom merge cu toti la picnic. Cadoul era deja pregatit , asezat sub pat ca sa nu il gaseasca nimeni. I-am luat brunetei un ursulet alb cu un tricou mov pe care scrie ,, Hinata si Naruto'' , care il voi da cand nu sunt baietii prin preajma. Naruto nu stie ca bruneta il place si cred ca nu ma va ierta daca ii voi spune. I-am mai luat o pijama cu Hello Kity alba cu mov , culorile preferate ale lu Hin , putin mai groasa. Deja imi imaginez pe Hinata stand in pat in Ajun de Craciun cu ursuletul in brate si cu pijamaua pe ea , asteptand sa se trezeasca toata lumea sa vada ce a primit de Creciun. Cu gandul asta adorm in sfarsit. Spre norocul meu , covorul lui Aladin nu a plecat fara mine spre lumea viselor.

,,Frunzele copacilor acopera pamantul inghetat de vantul rece al ierni ce bate la usa. Razele soarelui se luptau cu norii cenusi pentru a incalzi cat de cat vietatile ce isi mai faceau provizi pentru Craiasa Gheturilor si Baba Iarna , ce vor acoperi pajistile imbracate in frunze auri si ruginite intr-o patura alba ca spuma laptelui. Stau in mijlocul parcului si privesc jocul vantului cu frunzele ce se zbateau sa ramana pe crengile suptiri ale copacilor. In departare zaresc o fata cu parul saten si ochi caprui , apropinduse de mine, Era frumoasa , bluza rozalie ce o purta, ii era putin larga ceea ce m-a facut sa imi dau seama ca era slaba. Parea atat de fragila. Pe chipul angelic se putea zari un zambet sincer , iar ochii ei exprimau fericire si recunostinta. Se apropie de mine si ma imbratiseaza.
-Multumesc. Multumesc ca m-ai spijinit si nu mai lasat sa renunt la cel pe care il iubesc. Glasul sau duios imi mangaia inima. A rostit acele cuvinte cu cea mai mare sinceritate , pe chipul sau scurgandu-se o lacrima de fericire. Imi da drumul din imbratisare si se indeparteaza de mine , stergandu-si lacrima de pe obrazul alb ca fulgi de nea proaspat cazuti din nori pufosi. Se indeparteaza de mine si se indreapta carte un baiat roscat. Era Naoki. Il ia in brate si il saruta usor pe obraz. Se intorc amandoi catre mine si imi zambesc , multumindu-mi inca o data. Pentru ce? Nu stiu. Simt cum cad pe spate si ii vad pe cei doi cum dispar , in timp ce eu cad pe o suprafata moale , inchizandu-mi ochi . ''

Ma trezesc si imi dau seama ca ma aflu in camera mea , pe patul cu asternutul alb si patura verde. Ce s-a intamplat cu cei doi ? Aceasta intrebare imi macina mintea. Nu pot sa imi dau seama de ce ,dar ma simt atat de linistita. Simteam un sentiment placut , vazandu-i pe cei doi fericiti. Eram fericita si nu stiam de ce. Nu mai am timp sa raspund la intrebarile mele , deoarece ceasul meu a inceput sa sune , ceea ce insemna ca trebuie sa ma pregatesc pentru picnicul organizat de ziua Hinatei. La acest picnic vor participa parinti lui Haruhi si Haru , ei binenteles , eu , parinti Hinatei , prieteni nostri si parinti lor si separe ca vor participa si verisoarii Hinatei. Termin dusul si ma indrept catre dulapul meu alb , de unde imi iau o pereche de pantaloni de treling negri si bluza de la ei aceasta fiind verde.Imi leg parul intr-o coada de cal , imi iau adidasii mei preferati verzi ,iau cadoul de sub pat si plec jos , unde matusa probabil ma astepta cu micul de jun. Asa si era. Toti ceilalti erau gata , numai eu am mai ramas. Mananc repede si ma indrept catre masina , unde asteptau Haruhi cu Haru. Haruhi avea un treling ca al meu numai ca bluza era albastra. Avea parul impletit pe o parte si in picioare purta o pereche de adidasi albastri. Haru avea un treling negru si in picioare o pereche de adidasi de aceeasi culoare. Acesta ne deschide usa de la masina , dupa care intra si el si plecam catre iesire din oras ,unde ne asteptau matusa si unchiul , impreuna cu ceilalti invitati.

Dupa 15 minute , ajungem pe o campie. Lasam masina langa un mic lac ce se afla acolo , si ne indreptam catre ceilalti care ne asteptau. Mai multe paturi erau asezate sub un cires , care acum din pacate nu era inflorit. Hinata vine si ma imbratiseaza , acelasi lucru facand si cu cei doi frati , dupa care ii dam cadourile. Bruneta purta un treling in totalitate mov si o pereche de adidasi negri. Rand pe rand apar si ceilalti din grup. Sasuke era imbracat intr-un treling gri. Naruto purta un treling portocaliu. Shin purta un treling albastru. Cei trei baieti aveau in picioare adidasi negri. Ceilalti invitati erau in treling , adidasi sau imbracati lejer. Hinata ne anunta ca vrea sa ne prezinte pe verisoarii sai ,care tocmai ajunsesera.
- El e Hiro. Arata spre un baiat cu ochi verzi si parul ca al Hinatei. Era inalt si purta un treling verde. Acesta e Mareo . Arata de aceasta data un baiat cu parul saten si cu ochi negri. Acesta era imbracat intr-un treling negru cu galben. Si nu cea din urma , Miku , sora geamana a lui Mareo. rosteste cu bucurie Hinata. Imi intorc privirea , caci fata se afla in spatele meu , si raman uimita cand vad ca era....

Sa va las putin in suspans :>happy Urmatoarea parte a capitolui voi incerca sa o pun cat mai repede. Sper sa va placa si astept pareri.



visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Trening_adidas-640x640 trelingul Hinatei
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Images?q=tbn:ANd9GcRT3ngX3acJFZeGzK6vonwHGc4uBKnTCVRie7YWTDK_dCJzmVBAz3qhbfz5 trelingul lui Haruhi si al lui Sakura ( imaginativa ca bluza e verde)
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta AnimeBoy Mareo
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 4595 Fata din visul Sakureivisul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Blackhairedboy Hiro
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 05 Dec 2012, 00:43

De ce presimt ca profu' ala e vreun opsedat? Sau ca e cu Naoki care ''intamplator'' a ramas in clasa cat profu a plecat putin. Doamne... De ce nu poate sa fie si cap de rosie departe? Sa plece si sa lase saraca fata in pace. Mai bine o are doar pe Karin pe cap decat pe ala. Era mai linistitor.
Astept sa pui next-ul si sper sa nu fie prea multe probleme prin jur. Oricum chestia cu visul m-a cam speriat putin. Adica nu putin, chiar a fost ciudat. Foarte, foarte cudat. Sper sa ma anuni si spor la scris! Iti urez multa inspratie si succes la scoala!
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Vin 07 Dec 2012, 20:14

Am adus a doua parte a capitolului. Sper sa va placa. Lectura placuta si astept pareri.

CAPITOLUL 6. Picnic intre prieteni. Noii colegi. Visul Sakurei , realitatea lui Naoki. Partea II

,, Imi intorc privirea , caci fata se afla in spatele meu , si raman uimita cand vad ca era...."

Era fata din visul meu. Simt cum pamantul dispare de sub picioarele mele si cad pe spate , in mintea mea retraind visul. Fata vine , ma imbratiseaza , pleaca , il saruta pe Naoki , imi multumesc amandoi , cad pe spate si ei dispar. Ultimul lucru pe care l-am vazut au fost ochii negri ai lui Sasuke , care ma privea speriat , apoi totul negru.

Pov. Haruhi

Ajungem in sfarsit la destinatie. Toti invitati sosisera , mai putin baietii. Abia astept sa soseasca , ca sa pot sa ii ofer si eu un cadou lui Naruto , insa nu unul pe placul lui. Mergem spre sarbatorita si ii inmanez plasuta de cadouri in care se afla o rochita de vara mov si o pereche de sandalute albe pentru brunetica noastra , acelasi lucru facand si Sakura. In sfarsit ajung si baieti. Toti erau in treling si aveau cate o plasuta in mana. Pe rand , fiecare ii ureaza la multi ani Hinatei si ii dau cadoul luat. Nu mai am rabdare si il intreb pe Naruto daca stie ceva de un dosar atarnat pe un ceas. Naruto face ochii mari cat cepele si incepe sa se balbaie , mie aparandu-mi un zambet inficosator pe chipul alb ca spuma laptelui , si incep sa il alerg pe cap de banana pe campul unde avea sa facem picnicul. Dupa 5 minute de alergat , il aud pe Sasuke strigand sa sune cineva la spital , eu intorcandu-mi privirea unde se afla. Vad floarea de cires lesinata in bratele brunetului. Incep sa fug spre ei si ii si le spun sa se linisteasca prietenilor mei. Ii desfac bluza de treling , observandu-se tricoul alb ce il avea pe sub aceasta. Ii verific pulsul si ii asigur pe prietenii mei ca e in regula si cer un pahar cu apa. Stropesc fata palida a rozaliei si vad perlele sale verzi revenind la viata , linistindu-l pe Sasuke care mai avea putin si o lua razna.
-Unde sunt? Intrebase Sakura putin nedumerita de ceea ce s-a intamplat cu ea. Dintr-o data face ochi mari si se ridica repede de pe genunchi lui Sasuke si o priveste speriata pe verisoara Hinatei , Miku. Saraca fata nu stia ce se intampla , cand Sakura respira usurata si cade pe iarba putin uscata. Sasuke se duce la ea intreband-o ce a patit , raspunsul fiind un sec ,,Nimic” rostit de buzele rozalii ale Sakurei , aceasta ridicandu-se de pe pamantul rece , aratandu-i lui Sasuke un zambet mic pe fata albicioasa ce acum capata o tenta de rosu in obrasii rozaliei. Sasuke e luat de Naruto , care inca gafaia de la cat l-am alergat , si de Shin pe a carui fata nu se putea citi nici un sentiment. Il apuc de bluza de treling si il intreb daca e bine.
-Nu am nimic , am dormit putin si sunt putin obosit. Spune brunetul , afisandu-mi un zambet fals. Era clar ca e fals , se vedea de la o posta. Incerc sa il mai intreb ceva , dar numai apuc , deoarece acesta pleaca spre Sasuke si Naruto.

Ma intorc la fete si incepem sa vorbim. Vad ca in lipsa mea Sakura s-a linistit si se pare ca s-a imprietenit cu Miku. Era o fata foarte simpatica , satena cu ochi caprui. Avea un zambet cald si ochisori sai exprimau mereu fericire si iubire. Purta un treling turcoaz si o pereche de adidasi albi. Se putea observa usor cat e de fragila prin glasul stins ce il avea si cum bluza de treling ii era larga. Era mica si fragila , cum era si Hinata in gimnaziu , pana sa ma intalneasca pe mine. Inca imi amintesc prima zi din clasa a 7-a. Eu stateam nepasatoare si ascultam ce zice directorul , cand ma simt impinsa din spate. Cand m-am intors am vazut-o pe Hinata. Atunci avea parul pana la umeri si legat in doua codite ridicate. Ochi ii avea mereu speriati si tematori , ca si atunci cand m-a inpins din greseala. O priveam ciudat , ea cerandu-si scuze imediat , apoi plecand spre clasa , deoarece directorul isi terminase discursul. Am ajuns sa stam in aceeasi banca , adica langa geam , randul din mijloc. M-am imprietenit repede cu ea , apoi a inceput si ea sa nu fie atat de grijulie si timida. Am reusit sa o fac sa vorbeasca cu Naruto , care era prieten bun cu Sasuke. Pe atunci , eu cu Sasuke si Naruto ne intelegeam cel mai bine , cunoscundu-ne de la gradinita. Apoi a aparut Shin , care s-a imprietenit cu baieti si apoi cu noi. Asta s-a intamplat la inceputul clasei a 8-a. Asa s-a format grupul nostru. Mereu suntem impreuna si la bine si la rau. In fiecare vara plecam cate o saptamana , doua in vacanta , fara parinti.

Fetele vorbeau in continu , baietii jucau fotbal cu tatii , iar mamele faceau mancare. Plictisindu-ne mergem sa le ajutam pe mamele noastre la mancare , in jumatate de ora gratarul fiind gata. Ne asezam pe cate o patura , parinti pe una , iar noi pe alta. Dupa ce am terminat de mancat am mai povestit , pana ce mama Hinatei ne anunta ca va aduce tortul. Dupa ce am mancat si tort am mai jucat forbal , am aprins un foc pe seara si ne-am adunat in jurul lui , spunand povesti de groaza , sau glume. Pe la ora 1 noaptea , fiecare a plecat la casa lui.Eram obositi dupa o zi plina de peripetii. Ajunsi acasa , am plecat direct spre dormitoarele noastre, dar inainte sa intru in camera , cineva ma trage de mana , si observ ca e Sakura. Imi spune ca vrea sa imi zica ceva , si ma roaga sa intru in camera. Ne asezam pe patul moale cu asternuturile albastre , iar eu o indemn pe Sakura sa imi spuna ce doreste.
-Haruhi , am visat-o pe verisoara Hinatei noaptea trecuta. Era cu Naoki....incepe ea sa imi povesteasca , eu ramanand uimita cu fiecare cuvant.Termina povestea si ma intreaba ce ar trebui sa faca.Deci de aceea s-a speriat cand a vazut-o pe Miku. Zambesc si ii spun rozaliei sa nu i-a in seama aces vis si o indemn sa mearga la culcare , deoarece e foarte tarziu. Dupa ce Sakura pleaca , ma schimb in pijamaua mea albastra si ma bag in patul moale , ce demult ma astepta.

Pov. Sakura

Dimineata nu intarzie sa apara , soarele mangaindu-mi chipul. Ochii mei verzi se deschid deranjati de lumina puternica. Ma ridic din patul cu asternuturile verzi , indreptandu-ma catre baie. Azi era luni si tot odata ziua in care noii colegi trebuiau sa soseasca. Cum eu cu Haruhi ii vom intampina , trebuie sa ajungem mai repede la scoala. Orele incep la 8 , iar acum era 6 si 20 de minute. Ma schimb in uniforma mea si ma grabesc jos unde ma astepta bruneta. Imi ureaza buna dimineata si imi spune ca dupa scoala vom merge la coafor , caci vrea sa se tunda. Sa te tunzi?!? sar eu cu gura pe ea , deoarece doreste sa taie frumusete de par.
-Si mie imi pare rau , dar imi cade si trebuie sa il tund. Imi spune ea in timp ce se uita la ceas. Haide ca vor sosi elevi noi , iar noi nu vom ajunge la timp. Imi spune Haruhi in timp ce ma i-a de mana si iesim afara. Drumul a fost linistit , linistea dintre noi fiind prea enervanta. Vreau sa sparg linistea dintere noi , dar Haruhi ma anunta ca am ajuns. Ne ducem in clasa unde ne asezam ghiozdanele , apoi iesim afara ca sa ii intampinam pe noii colegi. Mare imi e bucuria cand vad ca noii colegi sunt cei trei verisoari ai Hinatei. Ii salutam , iar turul scolii incepem. In timp ce mergeam , tot vorbeam despre diferite subiecte. Terminam turul , iar clopotelul ne anunta ca prima ora va incepe. Cei trei erau cu noi in clasa , asa ca vom deveni prietenii buni. Orele au decurs foarte usor ,, in fiecare pauza stand impreuna cu cei trei si cu restul grupului. Nici in aceasta zi Naoki nu a putut sa ma deranjeze , deoarece eram inconjurata de prieteni mei.

Clopotelul ne anunta ca am terminat orele , si eu impreuna cu fetete vom merge la coafor cu Haruhi sa se tunda. Saracul ei par. Era atat de frumos si acum trebuie sa il taie. E pacat de el. Nu mi-o pot imiagina pe Haruhi cu parul scurt. E imposibil.
Ajungem in sfarsit la destinatie , Haruhi terminand repede ce avea de facut. Acum avea breton si parul pana la umeri. Ii statea bine si se pare ca si ei ii placea cum arata. Am terminat si cu asta , acum mergem fiecare acasa , facandu-ne temele. Haru se tot lua de sora lui ca de ce s-a tuns , ca sa nu mai bage foarfeca in el pana nu creste la loc , si alte multe prosti de ale lui. Lui Haru ii plac fetele cu parul lung ,desi nu are nici o prietena , sau nu stim noi. Somnul pune stapanire pe noi , mergand fiecare in camera lui. Maine aveam scoala si trebuia sa fim odihniti pentru noile informatii ce profesorii ne vor oblica sa le invatam.


visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Tort-de-nunta-cu-accente-de-ciocolata tortul de la ziua Hinatei.
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Ok1234rx5si0 mama Hinatei
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Jrtuh Haruhi , dupa ce s-a tuns
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 19 Dec 2012, 21:09

CAPITOLUL 6. Picnic intre prieteni. Noii colegi. Visul Sakurei , realitatea lui Naoki. Partea III

Pov. Sakura

Imi deschid perlele verzi , fiind deranjata de razele soarelui , care acum erau palide. Ma ridic in capul oaselor privind in jurul meu. Aceeasi camera ca acum 2 luni , cand m-am mutat la Haruhi. Acelasi pat pufos cu cearceafuri albe , acelasi dulap maro , acelasi birou alb , aceleasi noptiere incarcate cu poze cu familia si prieteni mei. Imi duc mana spre frunte si imi dau parul ce imi acoperea ochii la o parte. Ma gandesc cate s-au intamplat in aceste doua luni si nu imi vine sa cred. Cumva l-am iertat pe Naoki si am ramas prieteni. Dupa doua saptamani a format un cuplu cu Miku , pe care se pare ca o placea de cand s-a transferat. Acum face parte din grupul nostru. Deasemenea Mareo formeaza un cuplu cu Luiza , iar Hiro ii face ochi dulci Miriei. Mi-am dat seama ca visele mele au legatura cu realitatea , adica am visat-o pe Miku si Naoki , iar dupa catva timp au format un cuplu. iar Naruto imi tot da batai de cap sa il ajut sa o cucereasca pe Hinata .Haruhi nu mai are acele vise , sau daca le are nu vrea sa imi spuna. Hinata mi-a spus ca inainte sa vin era rece ca gheata , iar dupa s-a mai incalzit , dar acum e mai indiferenta ca oricand.

Privesc ceasul in forma de trifoi si observ ca e abia ora 6 si 20 de minute. Ma ridic din pat si ma indrept spre baia imbracata in faianta verde. Fac un dus , ma spal pe dinti si ies repede din baie , si ma indrept spre dulap , de unde scot o pereche de blugi albi , o bluza mai groasa de culoare verde si esarfa mea norocoasa alba cu flori verzi si roz. Imi iau ghiozdanul si ma duc in bucatarie unde ma astepta matusa cu micul-de-jun. Ma asez langa Haruhi care era imbracata intr-o pereche de blugi albastri . o bluza gri mai groasa si in picioare avea deja cizmele negre. Parul sau scurt era intins cu placa , avand o cordeluta ca accesoriu , de culoare albastra. Haru inca sforaie. Norocosul. A luat vacanta mai repede si acum doarme , in loc sa ne duca cu masina la scoala.

Termin micul-de-jun , imi iau cizmele albe si ies grabita pe usa. Haruhi ma astepta afara plictisita. Alerg grabita catre ea cand simt ca pamantul imi fuge de sub picioare.

Pov. Haruhi

O astept pe Sakura plictisita. In sfarsit isi face aparitia. Alearga grabita spre mine , dar aluneca pe zapada proaspat cazuta din cer. Praful alb de stele acopera totul in jur , norii albiciosi mai presarand din micile copile ale stelelor. Sakura statea intinsa in patul racoros al ierni. Ieri nu era pic de zapada , iar azi totul e acoperit de patura crosetata de Baba Iarna. Se pare ca fica sa , Craiasa Zapezi inca isi flutura bagheta magica , presarand stelele de gheata peste marea de ninsoare.

-Nu iti prea place iarna. Am dreptate? Glasul meu indiferent rupt panza de liniste ce se afla intre noi. Chipul meu nu exprima nimic. Priveam jocul fulgilor de nea nepasatoare. Am ales sa nu imi mai pese de nimic , decat sa sufar .Mai bine asa.

-Nu am nimic cu acest anotimp. El nu ma suporta pe mine. In fiecare iarna trebuie sa cad cand ninge pentru prima data. E revoltator. De ce numai eu? se plange Sakura cu o voce de copil. Pe fata mea se asterne un zambet , care era fals. Nici nu ma deranjam sa il fac putin mai real , mai bine asa. Oricum stie ca nu imi prea pasa.

Se ridica din culcusul de zapada si plecam impreuna spre scoala. Azi primeam vacanta de Craciun. Ce repede a trecut timpul. Parca ieri ma bateam cu Naoki sa o lase in pace pe Sakura , iar acum face parte din grupul meu. Acum nici ea nu mai are visele acelea , dar eu am la nesfarsit acelasi vis , in care Shin moare. Imi amintesc cand aveam 10 ani. A inceput de ziua mea. In noaptea aceea am avut un vis in care sora lui Sasuke a murit. m-am speriat, Atunci nu am spus la nimeni. Nici acum nimeni nu stie despre asta. Am continuat sa am visul asta de 4 ori , iar in noaptea cand am avut al 5 vis , Kim a murit. Eram apropiata de ea. Imi era ca o sora mai mare. De atunci m-am racit foarte mult. Nu ma mai apropiam de nimeni , nu mai zambeam. Nu am mai avut nici un vis , pana acum. Tocmai acum , cand am inceput si eu sa fiu fericita. Am avut visul cu Shin de 3 ori , imi e frica sa nu continue. De 2 saptamani nu l-am mai avut , datorita faptului ca m-am departat de prieteni mei. Merg si fac ce fac si ei , dar parca nu sunt prezenta.

-Haruhi? S-a intamplat ceva? Sakura ma privea ingrijorata. Ii spun ca nu am nimic si intram in clasa.La fel de plictisita si indiferenta ca intodeauna. Sincer m-am saturat , dar numai asa pot sa ii protejez pe prieteni mei , deci trebuie sa indur cu orice pret. Nu as suporta sa li se intample ceva.

Intru in clasa si il vad pe...


Scuze de intarziere. A fost o perioada foarte grea in care am primit o gramada de note ca sa ni se incheie medile. Noroc ca am scapat. In fine , sa revenim la capitol. Sper sa va placa si inca o data scuze de intarziere. Daca nu cer prea mult , vreau mai multe comentari , deoarece nu vreau sa fac dublu post. Sper ca nu cer prea mult. Urmatorul capitol voi incerca sa il pun cel tarziu pana sambata.

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Normal_etc65fl Luiza
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 1131942263resyellow11cj6 Miria
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mier 19 Dec 2012, 22:58

Hei, uite primul com. Deci, nu pot sa cred ca nu m-ai anuntat decat la capitolul asta. Sa nu te mai prind ca nu ma anunti!
Sa stii ca chiar mi-a placut capitolul. Dar sper sa nu moara nimeni, ar fi trist. Plus, nu de alta, dar cred ca Haruhi nu ar mai vorbi cu nimeni.
Te pup si anunta-ma ca te mananc.
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 20 Dec 2012, 19:27

CAPITOLUL 7. Vacanta de iarna. Al patrulea vis al lui Haruhi. Realitatea lui Shin se apropie. Partea I

Pov. Haruhi.


Intru in clasa si il vad pe Sasuke in ghearele lui Himiko. Himiko e o fata cu parul portocaliu , foarte lung si ochi negri. E fata care era cu Naoki un ziua in care ne-am intalnit prima data cu el. Acum se tine scai de bietul Sasuke , care nu cred ca poate sa ii mai faca fata. De o luna de cand s-a transferat la scoala noastra , caci dorea sa fie mai aproape de ,, iubitul ei” Naoki , se tine intr-una dupa Sasuke. Nici macar nu poate sa se duca la baie linistit ca trebuie sa mearga si ea. Sta si il asteapta pana iese. O data Sasuke a iesit pe fereastra , dar psihopata l-a gasit nici dupa zece minute de libertate pentru bietul Sasuke.

Ma duc la portocala enervanta si o iau de guler. O indepartez usor si il trag pe Sasuke afara , unde ne asteptau restul grupului. Desigur ca nu am putut iesi din clasa pana nu am amenintat-o pe Himiko , ca daca ne urmareste va ramana fara par. Sasuke imi multumeste apoi plecam spre locul nostru de intalnire.

-Haruhi!! Sasuke!! glasul Hinatei se auzea in intreaga curte care acum era imbracata cu cojocul calduros de nea. Bruneta ne vine in cale si ne spune repede ceva ce nu am putut sa inteleg. Hiro ne traduce cuvintele brunetei pe care nici Sasuke nu le-a inteles:

-Hinata vrea sa spuna ca parinti nostri au organizat o excursie la munte. Vor veni toti din grup...

-Adica tu , Sakura , Sasuke , Shin , Hiro , Mareo , Miku , Naoki , Luiza , Miria , Hinatasi eu. I-o taie repede Naruto , de parca nu mi-as fi dat seama. E atat de batut in cap cateodata , de vrei sa il pocnesti , ceea ce am si facut. Blondul incepe sa se planga , iar Hinata sa imi tina predici cum ca daca nu l-as mai lovi nu ar fi atat de batut in cap. De parca mi-ar pasa.

Toti au inceput sa dezbata cate un subiect , cum ar fi ce sa isi ia in vacanta , unde ar fi frumos sa mergem si alte chesti. Doar eu eram aeriana. Ma pierdeam in peisajul creat de Baba Iarna. Toti copaci sclipeau din cauza zapezii ce a inghetat din cauza frigului , acum parca erau copaci de cristal. Drumul era presarat cu stelute arginti , chipul reflectandu-se in oglinda de gheata. Totul era acoperit de gheata si zapada. Un peisaj de vis. Era racoare , dar nu simteam. Adoram Fiori reci ce imi strabateau corpul. Mereu am adorat lucrurile simple si pure , precum cerul , iarna , apa...Mereu am fost o ciudata. Niciodata nu mia placut rozul , cum le place altor fete. Albastru , albul , movul , negru , verde gri si putin rosu erau culorile ce imi placeau.

Imi mut privire spre Shin , care radea de prostiile spuse de Naruto. E asa inocent , nu as vrea sa pateasca ceva. E foarte frumos , destept , e in floarea tinereti si nu as vrea sa moara. Tin la el si nu as suporta sa il pierd. Ochi sai albastri ma masurau din cap pana in piciosre , apoi intersectandu-se cu ai mei. Ma privea ingrijorat , la fel cum ma privea in vis inainte sa il loveasca masina. Imi rosteste numele , la auzul vorbelor lui imi intorc privirea spre Miku si Naoki care se tineau de mana si erau fericiti. Ma intristez la gandul ca din cauza mea , Shin nu va putea fi fericit. Toti se uitau la mine intrebator , probabil pentru ca eram alba la fata precum zapada ce ne inconjura. Simt ca raman fara aer , iar o pansa de paianjen imi acopera ochi. Respir scandat , dintr-o data simtand cum ma pragusesc pe cearceaful rece de gristal.

Pov Sakura

Radeam cu lacrimi de glumele spuse de Naruto. Hinata il prive duios si zambea. E clar ca il place. Am si un plan cum sa ii aduc impreuna. Acest plan se va aplica dupa ce ajungem la munte , si deja am fiecare detaliu pus la punct. Sper sa imi reuseasca micul plan , adica am visat ca Naruto o place pe Hinata , dar nu si ca vor fi impreuna. Mai conteaza? Cand am un plan atat de bine pus la punct , nu trebuie sa imi fac griji , sigur voi reusi.

Observ ca Shin o privea ingrijorat pe Haruhi , iar ea parca mai avea putin si izbucnea in plans. Avea ochii plini de lacrimi si indreptati spre un loc anume , pe care eu nu il puteam vedea. Incepe sa respire tot mai greu. Acum chiar m-am panicat. Toti o privea ingrijorati si incercau sa afle ce a patit , dar nici macar nu isi intoarce privirea spre noi. Cred ca o durea , dar ce? Nu e bolnava si nici nu s-a ranit , sau nu stiu eu. Vad cum cade pe zapada rece , iar baieti alearga speriati spre ea. Parul sau scurt era imbrastiat pe suprafata alba si rece , iar ochi sai erau acoperiti de ploapele movali. Shin o i-a in brate , iar Hinata o suna pe matusa , in timp ce abia se abtinea sa nu planga. Nu mai astept nici o clipa si scot telefonul di buzunar si formez 112 , dar nu apuc sa apelez ca Sasuke imi i-a telefonul din mana si imi spune ca nu e nevoie sa fie dusa la doctor. Cum poate spune asta? Cine mai lesina din senin? Sigur are ceva iar noi trebuie sa aflam ce anume.

Masina lui Haru soseste in fata scolii. Eu , Sasuke , Shin si Hinata mergem cu Haruhi acasa , iar ceilalti raman la scoala sa le explice profesorilor de ce am plecat. Pe drum tremuram , iar Hinata avea ochii rosi de la plans. Acei ochi lila acum erau aproape albi si plini de lacrimi. Cand ajungem acasa , Shin o duce in camera pe Haruhi . Sasuke imi explica , ca atunci cand erau mai mici a patit la fel cand a murit sora lui. A avut o sora? Si a murit? Sasuke imi explica cele intamplate , si imi spune ca asa a patit inainte sa moara , dar nu stie de ce. Cand au dus-o parinti ei la spital , doctoriiau zis ca nu are nimic. Ce se intampla cu Haruhi? Aceasta intrebare nu imi dadea pace. Ma tot intrebam de ce nu mi-a spus. Cred ca nu a spus nimanui. Din spsele lui Sasuke , bruneta nu stie ca a fost dusa la spital.

Sunt adusa cu gandurile pe pamant de vocea lui Haru care cobora de sus urmat de Shin , anuntandu-ne ca Haruhi e bine. Macar acum m-am mai linistit. Naruto si ceilalti sosesc si ei , spunandu-ne ca nu se mai fac ore , fiind ultima zi de scoala si ultima din acest semestru. Maine aveam sa plecam cu totii la munte , iar Haruhi e in aceasta stare. Sper sa se faca bine. Iubeste zapada si cred ca s-ar mai linisti daca ar merge.
Matusa ne anunta ca e destul de tarziu si ca ar trebui sa mergem sa ne pregatim bagajele , deoarece maine vom pleca devreme. Imi iau la revedere de la prieteni mei , dar inainte de a pleca il trag pe Sasuke de o parte si il intreb daca Haruhi isi va reveni.
-Pana maine va fi bine. Nu trbuie sa te ingrijorezi. Te rog sa ii faci tu bagajul , nu cred ca se va trezi azi. Avea cearcane la ochii. Probabil nu a mai dormit de mult. Imi zambeste si ma saruta pe frunte frateste apoi pleaca , deoarece Naruto a inceput sa strige cat il tin plamani catre Sasuke sa se grabeasca. Ii privesc cum se indaparteaza , iar gandul imi zboara dint-o parte in alta. Ba la Haruhi , care are o problema si trebuie sa aflu ce se intampla , ba la planul meu de ai aduce impreuna pe Hinata si Naruto , ba la cele spuse de Sasuke. Haruhi se va face bine? Voi reusi sa imi duc planul la bun sfarsit in legatura cu Naruto si Hinata? Sasuke spune adevarul? Aceste intrebari nu imi dadeau pace. Inchid usa de la intrare si plec sus in camera mea sa imi fac bagajele. Dupa ce termin ma duc sa le fac si pe a le lui Haruhi. Termin si cu ele , si fiind franta , adorm langa prietena mea. A doua zi avea sa plecam la munte , si tot o data avea sa depasim multe impreuna. Stiti cum se spune , ,,Prietenii la nevoie se cunosc''. Asa suntem si noi. Mereu ne-am ajutat , iar acum ca grupul nostru e mai mare suntem mai puternici si o putem proteja pe Haruhi.

Sper sa va placa. Voi incerca sa pun urmatorul capitol cat mai repede. dap !

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta ?mmid=b32a2888031820eb1 Himiko
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Joi 20 Dec 2012, 22:14

Buna!!

Stop cadru! Cum adica Haruhi a esinat, iar Shin se pregateste sa moara? Nu vreau sa sufere nimeni. Sper sa fie un sfarsit fericit in toata treaba asta cu visele. si mersi de anunt.
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Dum 23 Dec 2012, 19:09

CAPITOLUL 7. Vacanta de iarna. Al patrulea vis al lui Haruhi. Realitatea lui Shin se apropie. Partea II

Pov. Haruhi.

Unde sunt? Aceasta intrebare mi-a trecut prin cap in momentul in care am deschis ochii. Nu imi amintesc decat ca am cazut pe suprafata rece si alba a pamantului si fulgii jucausi cum cadeau pe chipul meu. Capul ma doare ingrozitor , iar corpul nu ma asculta. Cu mare greutate reusesc sa ma ridic in capul oaselor , acum reusind sa inspectez locul in care ma aflu.Camera mea , cu patul de doua persoane cu cearceafuri albe ca neaua , peste acestea fiind patura mov. Dulapul maro deschis , de care este legat biroul si biblioteca este asezat pe partea stanga a patului. Covorul negru si pufos sta in fata patului , pe acesta fiind un scaunel mov. Desi vroiam ca totul sa fie albastru , mama a vrut sa fie mov , deoarece spune ca e mai potrivit pentru o fata. Ma ridic greoi din pat si imi iau papuceii de casa albi , indreptandu-ma catre baie. Chipul alb ca spuma laptelui se reflecta in oglinda mare in forma de stea. Ochi albastri erau insotiti de cearcane foarte vizibile , ceea ce insemna ca nu am avut un somn tocmai placut.

Las pijamaua albastra sa alunece pe corpul meu , izbindu-se usor de gresia rece si intru in cabina de dus , stopii mangaindu-mi corpul mic si firav. Dupa inca 15 minute de rasfat , ies din baie in halatul alb. Ma indrept cu pasi repezi catre dulap , dar acolo nu erau decat cateva rochite de vara , vreo trei perechi de pantaloni si cateva bluze. Ma intorc si vad ca langa scaunelul mov erau doua valize mari , iar pe el cateva haine. Ma imbrac repede cu ele , acum corpul fiind acoperit de o pereche de colanti negri , o bluza pe gat , putin mai groasa albastra si o curelusa neagra. Usa se deschide usor pe ea intrand Miku cu un zambet dulce si inocent pe fata. Ma intreaba daca sunt gata , eu spunandu-i ca imediat voi termina.Miku ma lasa singura in camera , dupa ce imi spune ca in 20 de minute plecam. Dupa ce paraseste camera , ma intrept catre oglinda de unde imi iau cordeluta mea neagra cu stelute albastre si imi dau cu un strugurel cu aroma dulce de ciocolata. Imi iau cele doua geamantane enorme , sincer nu stiu ce au pus in ele , cred ca tot dulapul , si ma chinui sa ies din camera. In hol ma intalnesc cu Haru , care ma ajuta sa duc bagajele in masina , dupa care eu ma duc in bucatarie sa mananc ceva. Cand termin sunt strigata de Luiza , care imi spune ca plecam imediat.

Toti eram in fata casei , verificand daca am uitat ceva. Dupa cinci minute de stres , urcam in masina unde spriritele s-au mai linistit. Eu , Hinata , Sakura si Miku eram in masina fratelui meu , Naruto , Sasuke , Shin si Naoki fiind in masina fratelui lui Sasuke. Ceilalti nu stiu cu ce masina merg , deoarece noi am plecat mai repede. Pe drum am ascultat muzica , am facut glume pe seama lui Haru , care o tot enerva pe Sakura , ce statea in fata cu el. La un moment dat am adormit cu capul pe umarul lui Miku ce statea in stanga mea , Hinata fiind in drapta , asezandu-se cu capul in brate la mine.

,,Strigam sa se opreasca dar nu ma auzea. Se indrepta spre mine calm si cu zambetul pe buze , cand dintr-o data e lovit din plin de o masina.,,

Ma trezesc toate transpirata si tremur din toate incheieturile. Respiram greoi , iar mirosul parfumului de masina imi dadea o stare de greata. Miku se uita ingrijorata la mine. Ea si Hinata incercau sa ma linisteasca. Sakura tipa la Haru sa opreasca masina mai repede. Cand in sfarsit a oprit , fetele ma ajuta sa cobor din masina. Ma spal cu apa din fantana ce era acolo si incerc sa ma linistesc. Incep sa respir normal , dar lacrimile curgeau precum un rau pe obrajii mei palizi , care in curand vor fi rosii.Un vis , un vis mai avea si....Nu! Nu pot permite asta! Nu vreau sa il pierd... Am ras pentru cateva secunde si s-a intamplat asta. Nu pot fi fericita nici o secunda , ca trebuie cineva sa plateasca cu viata? Incerc sa fiu tare dar nu pot , nu pot...


-Haruhi...Privirea trista a Hinatei ma ardea. Miku mai avea putin si incepea sa planga. Cred ca artam ingrozitor si tremuram din toate incheieturile. Haru s-a dus la farmacia ce era peste drum sa i-a niste medicamente. Dintr-o data ma simt zdruncinata. Imi ridic privirea si dau de ochii rozaliei care ma priveau milos.

-Haruhi! Ce de intampla cu tine? De ce esti asa? Revinoti!! Spune-ne ce te doare si vom incerca sa te ajutam. Sasuke are dreptate? E adevarat ce a spus? E adevarat ca..Se opreste. Cred ca s-a dat seama ca era sa spuna ceva ce nu trebuia sa aflu.

-Ce ti-a spus Sasuke? Doream sa aflu pentru ca nu stiam la ce se refera. Fetela au inceput sa se agite si sa ii spuna Sakurei sa imi dea drumul , ca e probabil sa imi fie iar rau. Rozalia imi da drumul , iar eu le spun fetelor ca sunt bine.O rog inca o data sa imi spuna la ce se refera si ce i-a spus Sasuke.

-Nimic. Sasuke nu mi-a spus nimic. Mintea , stiam asta. Vroiam sa stiu ce se intampla cu tine si de ce ne ascunzi asta! Adauga ea privindu-ma in ochi suparata. Suntem prietenele tale , trebuie sa ne spui! Sti ca te vom ajuta cand ai nevoie! De ce ne ascunzi problemele tale? Esti ranita ? Te doare ceva? De ce nu ne spui? Era suparata si puteam simti ca i se frange sufletul. Se vedea pe chipul ei.

-Nu pot...Ma doare..Incep din nou sa plang , pana adorm in bratele calde a lui Miku.

Ma trezesc in bratele lui Haru. Imi zambeste cald , apoi ma aseaza pe canapeaua alba , ce semana cu cea de acasa. Cea in care am avut primul vis cu moartea lui Shin...

-Haruhiii!!!!!!!!! Spune Naruto in timp ce mai sa sara pe mine daca nu il prindea Hiro. Esti bine? Hin mi-a spus ca ti-a fost rau pe drum. Desigur , trebuia sa afle si cap de banana. Nu vreau sa fiu rea cu el , totusi si-a facut griji pentru mine , asa ca ii raspund ca sunt in regula. Naruto se aseaza langa mine , ceilalti din grup sosind si ei. Blondinul , blond cateodata si la minte , spunea glume , facandu-ne pe toti sa radem. Mama celor doi gemeni , Miku si Mareo , ne anunta ca masa e gata. E o femeie foarte frumoasa numita Aira , cu parul brunet si ochii negri. E o femeie blanda si vesela , deasemenea foarte protectiva si sora mamei lui Hin.

Ne aseam la masa care era plina cu bunatati pregatite de mamele noastre. Totul arata foarte delicios. Naruto nu a mai asteptat sa vina totii la masa , si s-a apucat sa se infrupte din puiul ce te facea sa salivezi de la mirosul atat de delicios ce il raspandea. Dupa ce am mancat , am stat pana tarziu spunand povesti si razand de Sasuke si Naruto ce se tot certau. Era tot mai tarziu , iar parinti au plecat deja sa se culce , lundu-ne si pe noi somnul. Nu e bine deloc. Daca adorm....Nici nu vreau sa ma gandesc. Daca mai visez inca o data...Shin..va...Nu! Trebuie sa fiu tare si orice as face nu trebuie sa adorm.

-Sa ne jucam Adevar , Provocar sau Procente!! Dar doar cu provocari! Ideea geniala a lui Naruto. Mereu propune asta. Ar trebui sa ii multumesc , deoarece asa voi ramana treaza. Luam o sticla , iar primul care invarte e Naruto. A cazut pe Hin , care s-a speriat de moarte cand a vazut ce zambet are Naruto. Cine stie ce prostii ii trec aiuritului prin cap . Acum cateva zile am ramas la Hina si au venit si Naruto , Sasuke si Shin si am jucat acelasi joc. Tot Naruto a invartit si tot la Hinata s-a oprit. Cap de banana a provocat-o sa il sarute. Saraca s-a inrosit mai rau ca un mar. Pana la urma a sarutat-o el . Saraca , atat de emotionata a fost , de a lesinat.

-Te provoc sa.....Toti eram in suspan. Ne tot intrebam ce o sa o puna sa o faca. Te provoc sa le convingi pe fete sa mergem afara si sa ne batem cu zapada. Fete contra baieti. Un baiat nimereste o fata , cei doi ies si ca pedeapsa dorm in aceeas camera.

-Ce????!!!

Eram toti uimiti de ceea ce a provocat-o , adica ce ne-a provocat.

-Nu e rea ideea , dar pedepsele sunt atat de....Adica e neaparat nevoie? Intreaba Mareo cam surprins de ceea ce a spus blondul.
-Da! Zambea cu gura pana la urechi. Pana la urma am fost toti e acord si am iesit afara. Semana cu un razboi intre fete si baieti , mai degraba decat un joc. Defapt asta era pentru Naruto. Vreo doua ore ne-am tot batut , la sfarsit numai Sakura cu Sasuke mai erau in picioare , ceea ce insemna ca erau castigatori. Nu prea am inteles ce reguli sau joc au fost astea , dar in fine. Miku trebuia sa doarma cu Naoki , spre fericirea ei , caci erau impreuna , Mareo cu Luiza , Hiro cu Miria , Naruto cu Hinata , eu cu Shin si Sakura cu Sasuke. Am plecat cu toti in casa si ne-am schimbat , dupa care am plecat la culcare. Aveam sa dorm cu Shin , sper sa nu ii fac probleme si sper ca nu voi mai avea inca un vis. Imi doresc ca totul sa fie bine , iar Shin sa nu pateasca nimic. Ce frumos ar fi daca dorintele s-ar implini.
visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Camera-copil camera lui Haruhi

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Dormitor-modern-adolescenti camera lui Hin si ceea in care s-a sarutat cu Naruto

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 968495057 sufrageria din casa lui Haruhi


visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta 3 mama lui Miku si Mareo

Sper sa va placa. Partea a trei o voi aduce cat de repede pot. Va pup si va urez Sarbatori fericite in love kiss
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Dum 23 Dec 2012, 20:12

Buna!

Prima!! deci, imi place. E frumos continutul. Sper si eu sa nu mai viseze nimic. Te rog, din inimioara mea mica, sa nu mooara. Chiar maine e Ajunul, nu ne fa asta. In fine, poate ne povestesti si ce se intampla in timp prin camera la Sasuke. well? awesome right? Bine, eu aberez mult. Nu ma lua in seama. Mersi de anunt!
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19Mar 25 Dec 2012, 16:17

CAPITOLUL 8. Vacanta de iarna. Al cincilea vis al lui Haruhi. Shin e salvat.

Luna era inconjurata de copilele stralucitoare , ce isi revarsau praful magic peste marea de ninsoare ce acoperea casele unde ardea focul in semineele maronii. Copacii erau imbracati in haina de gheata ce stralucea in lumina mandrei luni. Priveam jocul fulgilor de nea si dansul vantului printre acestia. Sunt trezita din visare de catra Shin care tocmai iesea din baie. Ma anunta ca pot sa ma duc eu acum sa fac dus , ca mai apoi eu sa ma ridic de pe cearceaful moale si albicios , indreptandu-ma catre usa neagra ce ascundea camera numita baie. Imi las hainele ude in urma micului nostru ,, razboi ,, si intru in cabina de dus , lasand stropii calzi sa imi mangaie corpul inghetat din cauza frigului. Racoarea noptii facea ca mici fiorii sa imi strabata corpul cand am oprit cascada de caldura. Am uitat sa inchid geamul , iar acum vantul aducea fulgi de nea , accentuand fiorii cauzati de frig. Imi iau pijamaua alba cu globulete albastre pe ea , putin groasa si incep sa imi usuc parul negru cu reflexi albastre ce acum era scurt. Dupa ce termin , pasesc usor pe covorul negru ce era ajezat la intrarea in baie. Ma indrept spre patul de doua persoane ce era acoperit cu patura groasa de culoare neagra ce acoperea cearceaful alb din matase. Ma asez langa Shin privind spre plasma alba. Nu ma simt deloc agitata cum cred ca se simte Hin acum ca doarme cu Naruto. Am mai dormit cu Shin anul trecut can am fost in excursie la mare cu clasa. Doi din colegii nostri , o fata si un baiat , s-au transferat la alta scoala si au ramas un numar impar de fete si baieti asa ca intr-o camera a trebui sa doarma o fata si un baiat , aceia fiind Shin cu mine. A fost distractiv , am jucat carti am spus povesti de groaza...Insa acum nu am nici un chef dde jucat carti , mai ales de povesti de groaza. Shin propune sa ne uitam la un film. O comedie mai exact. Cred ca a observat ca nu sunt in apele mele. Ce grijuliu e.

Dupa doua ore de ras am stins televizorul si ne-am intros fiecare pe partea lui , ajungand in lumea viselor , sau a...cosmarurilor.

Ma trezesc toata transpirata. Lacrimile curgeau pe obrajii mei precum doaua izvoare. Ma ardeau obraji . Ma ardea sufletul. Nu mai puteam sa respir , tremuram. Am avut inca un vis... Nu... Simt cum sunt lluata in brate de doua brate calde. Simteam bataile calme ale inimi celui care dorea sa ma linisteasca. Simteam inima ii bate tot mai tare , asta din cauza mea. Ridic privirea catre aceea persoana si raman uimita cand vad ca e...Shin...Il privesc uimita in ochi si incep sa plang mai tare la piptul sau. Desi i-am udat tricoul nu iii pasa , nu ii pasa nici de ce plang , vroia doar sa ma linisteasca. Un gand imi trece prin minte , acela fiiind ca daca el e cu mine nu va..nu va muri? Eram intr-un fel fericita ca nu a patit nimic , dar daca i se va intampla? Incerc sa ma linistesc si ma indepartez usor din bratele brunetului. Ma privea tris , buzele lui miscandu-se , iar vocea lui mangaindu-mi urechile.

-Ce ai patit? Ai avut un cosmar? Ezita putin , iar dupa ce isi masoara cuvintele ma intreaba ceva ce eu nu puteam sa ii raspund. De ce tot ai visele astea? Ce sunt ele? Ce tot visezi de te sperie atat de tare? Nu puteam sa ii raspund nici la una din aceste intrebari. Pur si simplu nu puteam , nu aveam raspunsurile , iar daca le-aveam nu puteam sa I le spun. Cum sa spun ca mai e putin si va muri? Imi e inposibil.

Imi sterg lacrimile si ii zambesc bland. Ii spun ca sunt bine si ca nu are de ce sa isi faca griji.

-Nu te cred. Tu ai ceva si ne ascunzi asta tuturor. Cand am intrebat-o pe Hinata ce ai a spus ca nu stie , ca nu i-ai spus.

-Sunt doar niste cosmaruri din copilarie. Dupa ziua mea a fost parastasul surori lu Sasuke. Sti ca ea a murit cand am implinit 10 ani , de ziua mea. De la parastas tot am cosmaruri , nu trebuie sa te ingrijorezi. Baiatul renunta la a ma mai intrea ceva. Ma i-a de mana si ne asezam din nou in pat , eu fiind in bratele prietenului meu. Ma simteam protejata in bratele lui calde. Adorm cu gandul la el si cu rugamintile mele sa nu I se intample nimic rau.

Pov . Sakura

Urc impreuna cu Sasuke pe nenumaratele scari , indreptandu-ne spre camera noastra. Ce idei mai are si Naruto. Ajungem in sfarsit in camera care era decorata cu bun gust. Sasuke ma lasa pe mine prima sa fac dus in timp ce el se uita la televizor. Dupa ce am iesit din dus m-am imbracat in pijamaua mea rosie formata din pantaloni si bluza. Era tare draguta , se potrivea cu perioada sarbatorilor. Avea braduleti pe bluza iar pantaloni erau simpli. Dupa ce Sasuke face dus si se schimba a inceput interogatoriul. Chiar vroiam sa aflu ce I s-a intamplat , dar domnul aici de fataspunea ca mi-a spus tot ce stie si ca nu mai e nimic cce eu sa mai pot afla , cel putin de la el. Bun , nu vrei sa spui , tu ai cerut-o. Acum eram peste el si il bateam cu o perna. O clipa de neatentie si am ajuns sub el. Incepe sa ma gadile . Iar eu il imploram sa termine. Radeam amandoi , cand la un moment dat vand o portita de scapare si reusesc sa scap de brunet. Vreau sa fug dar ma prinde de mana si ma intoarge spre el. Nu stiu cum dar ma impiedic si cad cu el peste mine. Acum eram pe covorul verziu , iar buzele lui erau peste ale mele. Rupem repede sarutul , iar el isi cere scuze. Ii spun ca nu e nimic , dar ca totusi nu uit ca ma gadilit pana mi-au dat lacrimile si incep sa il alerg si sa il lovesc cu perna. Dupa inca jumatate de ora de ,, razboi cu perne,, ne asezam in patul cald , fiecare pe partea lui , si adormim. Maine nu il voi mai cruta daca nu vrea sa imi spuna , iar daca nu reusesc o intreb direct pe Haruhi. O sa aflu cu orice pret ce se intampla cu ea , chiar daca ea nu vrea.

Pov. Naruto

Unde .. Unde e patul? Tocmai am ajuns in camera unde se presupune ca trebuie sa dorm cu Hinata si nu avem pat. Unde se presupune ca trebuie sa dorm? Ha? Hinata nu se mai opreste de ras iar eu ma plimb prin camera ,care se presupunea ca trebuia sa fie un dormitor , care trebuia sa aiba un pat unde sa dorm , injurandu-l pe regele Banana din jocul meu video preferat. L-am uitat acasa si acum am numai ghinion . Hinata se duce pana la dulapul , care e sincer prea mare , acum serios ce trebuie sa pun in ala , masina lui tata? Trage cumva de el si apare un pat. Un pat in dulap??!! ma uitam ca la masini preistorice la Hinata care era rosie de la atata ras.

-Razi de mine spiridus? Las ca iti arat eu ras. Ma duc in viteza la Hinata care ma privea ciudat , o iau in brate si o arunc pe patul care ma facut sa par un idiod in fata pisicutei mele , pe care ttrebuie sa o cuceresc , incepand sa o gadil. Hinata ma implora sa ma opresc , iar dupa cateva rugaminti , ma opresc , dar ea tot radea. Ce frumos rade. Ii spun ca daca nu se opreste o gadil iar , iar ea nu mai scoate nici un sunet.

Acum era prea liniste , ceea ce ma enerva. Ce se presupune ca trebuie sa ii spun acum? Sunt adus pe Pamant din Galaxia Gandurilor de catre dulcea Hinata , care ma intreaba de ce sunt rosu. Sunt...rosu??!!! Bun si acum ce fac? Ce ii raspun?

CE AM FACUT????? Am sarutat-o!!! Vai de mine , ce ma fac? Ma desprind repede incepand sa imi cer scuze. Hinata incepe sa rada zgomotos , probabil de fata pe care o aveam. Se apropie de mine si ma saruta usor pe obraz. Ma priveste jucaus , apoi ma sartuta pe buze. Ce dulci sunt!!

-Casatoreste-te cu mine!! Hinata ma priveste uimita , dupa care imi dau seama ce tocmai am spus. Bruneta incepe sa rada iar si imi spune ca accepta.
-Accepti? Serios? Nu iti bati joc de mine? O intreb eu putin temator sa nu imi spuna ca a fost o gluma.
-Da accept , dar nu ma marit cu tine. O sa fiu prietena ta. De cand e asa de indrazneata. Adica eu sunt aici ca un morcov...Ops , morcovi nu sunt rosi , stai sa corectam...A da ca un mar, bun sa revenim. Adica eu sunt ca un mar iar ea nu are nimic. Ma saruta usor pe obraz cu buzele ei catifelate , iar eu incep sa imi revin , ducandu-mi mana la ceafa si incepand sa zambesc. Incepem sa radem amadoi , apoi ne bagam sub patura si adormim imbratisati. Ce plan genial a avut Sakura. Gata , de acum se numeste Cupidon Saku. Da , asa o voi striga. Vai ce somn mi s-a facut si ce dule e parfumul Hinatei. Adorm in cele din urma visand la prajituri si la craciunita mea , Hinata.

Pov Haruhi

Am trezesc buimaca. Ma uit daca Shin s-a trezit , si observ ca acum a iesit din baie impracat intr-o pereche de blugi albi , o bluza albastra ca cerul si o jaketa de aceeasi culoare ca blugi. Brunetul imi ureaza buna dimineata. Ii raspun cu un zambet , apoi ma ridic din pat si ma indrept spre baie , nu inainte de a imi lua cateva haine de schimb. Inainte sa intru in baie Shin imi spune ca el coboara jos si ma intreaba daca vreau ceva special la micul de jun ca sa ii spuna mamei saimi pregateasca. Il rog sa o roage pe mama sa imi faca clatite cu ciocolata , dupa care ii multumesc si intru in baie. Privesc oglinda si observ ca cearcanele au disparut. Imi dau pijamalele jos si intru in dus. Dupa 15 minute ies si ma imprac cu hainele alese , adica o pereche de blugi albi , o bluza mai lunga albastra si un sacou alb. Incep sa rand cand ma uit in oglinda si imi dau seama ca sunt imbracat aproape la fel ca Shin. Shin... Azi noapte am avunt al cincilea vis , sper sa fie bine. Ies din baie si imi iau o pereche de cercei in forma de stea albastri , un colier de aceeasi culoare , ma dau cu strugurelul meu cu gust de ciocolata , imi pun o cordeluta alba cu stele albastre si gata. Cobor jos unde ma asteptau ceilati. Mancam si apoi hotaram care merge la cumparaturi. Se pare ca eu , Luiza , Shin si Haru deoarece avem nevoie de masina lui.

Intram in magazinul imens si incepem sa cumparam tot ce era pe lunga lista scrisa de mama mea. Dupa ce terminam , mergem la casa sa platim. Haru si Shin merg sa duca in masina cumparaturile in timp ce eu si luiza platim , desigur cu bani fratelui meu. La iesire din magazin observ un politist ce alearga un hot. Politistul trace in directia unde era Shin , caci pe acolo a fugit hotul. In minte imi apar imagini cu Shin impuscat si plin de sange. Incep sa alerg cat de repede si ajung la timp sa il impig pe Shin destul sa nu il nimereasca glontul. Simt o durere enorma in bratul stang si imi dau seama ca eu am fost impuscata de acel politist. Durerea e prea mare si lesin in bratele lui Haru.

Ma trezesc pe canapeaua moale. Eram cu capul in bratele lui Miku si aveam bratul stang bandajat. Toti ma privesc fericiti. Ma ridic si il caut cu privirea pe Shin. Il gasesc , iar el se apropie de mine. Ii sar in brate si incep sa plang de fericire. E bine...l-am salvat..

Sper sa va placa. Atentie , capitolul nu e corectat. Il voi corecta cand am timp. Va urez CRACIUN FERICIT!!
Sus In jos
Continut sponsorizat




visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta Empty
MesajSubiect: Re: Visul meu , realitatea ta   visul meu realitatea ta - Visul meu , realitatea ta I_icon19

Sus In jos
 

Visul meu , realitatea ta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-