Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Secret Santa` Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Secret Santa` Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Secret Santa`

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 17:05

Poate că mulţi aveţi să spuneţi că e prea devreme, însă eu nu cred. Vrea să încep o poveste scurtă de crăciun cu frumosul cuplu Sasuke X Sakura, în care întreaga magie se petrece în luna Decembrie, mai exact de Crăciun. Şi vă spun de pe acum că aş vrea să o termin până pe 24, dar sunt sigură că nu o să prea reuşesc, însă măcar până la finalul vacanţei. <3 Dar cine ştie, fiindcă nu este lungă, totuşi are 10 capitole sau mai mult, poate o voi finaliza dacă scrie măcar din nouă în două zile, înainte de a veni noaptea de Crăciun.
Câteva chestii de spus în legătură cu povestea, este puţin diferită, nu ştiu dacă ideea a mai fost folosită, dar mă cam îndoiesc, totuşi eu nu am scris aşa ceva şi mi se pare ceva nou, aşa că uitaţi un nou fic mic din partea mea - Secret Santa.
Aş vrea foarte mult să scot în evidenţă realaţia Sakurei cu familia ei numeroasă, cu cei de la servici şi mai ales cu Sasuke şi încă cineva Special* (ştiţi voi cine *giggle*), pe lângă asta ea se va confrunta şi cu pesimismul ei, visele ei năruite, deznădejdea, faptul că încă nu credea că ai ei o iertaseră şi readucerea spiritului crăciunului în inima, pe care îl pierduse de mult.
Nu ştiu dacă va ieşi ceva super, pare puţin cam devreme, dar fiindcă mai e atât de puţin până la venirea lui decembrie, m-am gândit că aşa voi economisi timp şi voi face ceva frumos. Sper să vă placă şi accept critică şi multe alte sfaturi. Mereu vor fi bine venite. <3
Din păcate am scris puţin, însă şi aşa e bine, căci după va urma ceva dezvoltat şi complex. De asemenea, cântecele de mai jos se potrivesc cu ficul, ele mereu au fost o sursă de inspiraţia atâţia ani pentru mine, doar că nu am pus în practică ideile, aşa că anul ăsta cât mai este, voi face ceva frumos, voi aduce această poveste scurtă.
Ps. Maria Cristina e numele meu, numai că nu am mai pus şi pe cel de familie. xD (acolo în img.)


Ps. Merry Christmas
Greatest Time Of Year
So This Is Christmas
Enjoy!





Secret Santa` Secretsanta



S e c r e t S a n t a


~ * ~
“Cu toţii ştiţi povestea lui Moş Crăciun. Bătrânul acela dolofan, îmbrăcat în costum roşu cu alb, a cărui sanie este trasă de reni magici, zburători. Având misiunea ca în fiecare an - mai exact - seara de două zeci şi patru, să vină şi să se strecoare prin horn, să lase la copiii de toate vârstele cadouri frumoase sub brad.
Sigur o ştiţi, aşa că gura mea se răceşte degeaba în încercarea de a readuce aminte o poveste învechită pentru copii mici. E clar, acest moş este magic, dar oare la văzut cineva?
Se pare că nu este de ajuns să ştim că el locuieşte în Polul Nord, adevărul a bătut acest farmec al poveştii, căci niciodată el nu ni s-a arătat. În fiecare an toţi copii trebuie să stea cu inimile între dinţi în aşteptarea lui Moşu. E trist şi debusolant… El pare doar o plăsmuire, însă nu îmi explic viaţa din acest an haotic…”

~ * ~

1.


       - Îmi urăsc viaţaa~ şi tot ce ţine de muncă, m-am săturat, vreau să merg la facultate!
       - Şhh~ Sakura, ai putea să dai volumul mai mic, sperii clienţii, plus mai sunt câteva zile şi vine decembrie, nu te bucuri, sărbătorile vin.
       - Nu! Îmi pusesem mâinile în cap, strângând şuviţele cu forţă şi apoi înălţând ochii spre cer, am străfulgerat întreg supermarketul cu urletul meu de nemulţumire.
       Blestemam luna a cărui nume începea cu litera a patra din alfabet şi mai ales ziua de două zeci şi patru. O uram, o detestam, fiindcă ştiam prea bine că viaţa nu a fost blândă şi cinstită cu mine, încă de când am împlinit cinci ani.
       Adunasem destule priviri asupra mea, câteva colege începând să răda, persoanele de la ghişee şuşoteau lucruri a căror semnificaţie nu îmi loveau simţul auzului. Aşa aş fi spus şi eu câte ceva.
       Mai erau doar două ore până când ceaşul avea să bată tenoric venirea lunii Decembrie, odată cu începerea şi intrarea în febra sărbătorilor - Crăciunului. Îngrozitor, pe limbă deja mi se formase acel gust amar de boală şi depresie. Mă rugam să se răsfrângă asupra mea o răceală grozavă, ca să pot sta închisă în cameră toată luna, astfel încât să evit feţele pline de fericire şi optimism a familiei.
       Viaţa mea se ruina cu fiecare minut trecut, trebuia să termin tura, acum acest stat până târziu la supermarket, era de exerciţiu pentru lunile ce aveau să vină. Mai ales pentru Crăciun, toţi erau cuprinşi de spiritul acesta nefast şi contagios. Se prindea mai rău decât puricele de câine. Îl uram.
       Odată ce oamenii păreau că se împuţinează, am închis ghiseul, luându-mi paltonul şi căciula de un alb sclipitor, geanta şi am fugit din loc, îndreptându-mă spre casă. Fiindcă nu aveam liber, mă plângeam în gând, pe drum, că nu am timp să îmi creez o viaţă socială bine pusă la punct, mereu am fugărit timpul, a căror picioare mereu alergau, fără să oprească să mă aştepte.
       Atâtea feţe vedeam în jur, care mai de care zâmbăreţe. Toţi începuseră să pună o mască a fericirii, care sincer îmi crea stare de greaţă, însă nu puteam nega că ajungeau şi la mine aceste stări, totuşi încercam să mă îndepărtez, nu doream să fiu atrasă de partea aceea - înfricoşător de veselă. Tabloul Tokyo-ulu în prag de sărbători mereu ma orbit, din cauza beculeţelor şi decoraţiunilor luminoase. Aproape că mă topeam.
       - Ce naiba, e abia trei zeci noiembrie şi deja vă riscaţi vieţile să instalaţi „şerpii” ăia mulţicolori pe clădiri. Bărbaţii aceia mă priviseră cu ochi şceptici, crezând poate că mi se întâmplase ceva astăzi de eram aşa indispusă, urmând apoi să fluere după mine şi să îmi ureze „sărbători fericite”. Şi vouă, un Crăciun nefericit! Am plecat apoi zâmbind, cu paşi cât se poate de lenţi. Nu vroiam să mă grăbesc, dar îmi adusesem aminte de telefonul pe care mama il dăduse.
       Rudele urmau să vină astăzi şi şederea lor era extrem de lungă, un alt factor dăunător sănătăţii mele bune. Totuşi îndemnată de acest lucru, am băgat viteză şi am luat un taxi, astfel ajungând exact când verii meu şi fraţii mamei ajunseseră.
       După ce dădusem banii şoferului, mi-am întors trupul spre casă, văzând maşinile parcate în faţa BMW-ului nostru. Cât de mult haos, nici nu am vrut să privesc, dar chiuiturile verişoarelor mele, îmi stricaseră planul de a mă refugia în timp record în cameră. Pe rând, câte două ieşeau din casă, pe uşa frumos împodobită cu un cerc de ramuri de brad, a cărui fundiţă susţinea câteva conuri şi un clopot.
       - Sakura, scumpa noastră, de când nu te-am mai văzut?
       - De acum câteva zile, Seyuru, ai uitat că ai venit să vorbeşti cu mama despre iarna aceasta? Hmm. Mă strângea aşa de tare la piept, apoi începuse să-şi frece obrajii de ai mei, cât de odios. Nu suportam, mai ales că era machiată, toată pudra aceea se răsfrângea asupra tenului meu curat. Până la urmă o dădusem într-o parte, ca să pot vorbi normal. Desigur că le salutasem aproape pe toate, restul verilor sigur erau în casă, acum doar bărbaţii familiilor erau afară, luând bagajele imense şi grele.
       Unchiul, înainte să intru făcuse acel sunet enervant cu gura, care mă scotea din sărite, nu ezitasem să-l înjur şi el să-mi spună că la fel de nărăvaşă şi încăpăţânată am rămas. Sentimentul nu era reciproc, chiar mă enerva, de tata îmi mai plăcea că nu făcea glume proaste. Toate le făcea cu raţiune.
       În casă era o altă hărmălae, evitând şi puţinii vecini care i se alăturaseră mamei la o cacao caldă. Din nou încercarea mea de a pleca spre camera făgăduinţei, fusese zdrobită de vocile piţigăiate ale mamelor şi vecinelor mele.
       - Oh, Sakura cât de mare te-ai făcut, cum e cu facultatea?
Uram când cineva mă întreba de facultate, chiar nimeni nu pricepea că nu intrasem, trebuiau de fiecare dată să aducă pe chipul alor mei acea încruntare de tristeţe.
Intervenise mama cu o explicaţie, alţii de pe acolo începuseră să râdă, însă fiindcă îmi erau rude, îi lăsam în pace. Nu îmi păsa, totuşi mă scoteau din minţi reuniunile de familie din timpul sărbătorilor.

       Trecuse o oră, mai era doar una până la venirea lunii decembrie şi intrarea în pragul sărbătorilor.
       Stăteam la geam, aşezată pe un mic fotoliu pufos, de un carmin aprins, învelită pe jumătate. Aveam în mână o ceaşcă de cacao caldă, măcar atât agream să beau în acest timp al anului.
       Ningea destul de puternic, insa dansul armonic si ingheţat al fulgilor, mă bine dispunea. Un lucru adoram iarna, faptul că ningea mult, iar zăpada până a doua zi era de cinci zeci de centimentri. Adoram să mă având în pânza imaculată, simţind fiecare strop îngheţat cum se strecura sub haine, făcându-mi trupul să tremure puternic, dar într-un mod atât de plăcut. Adoram serile în care făceam îngeri în zăpadă cu vecinele mele, în timp ce priveam cerul care era în pragul apusului. Un peisaj mortal, ce îmi umplea inima de căldură. Întotdeauna a fost puţină magie în al meu suflet, însă mereu stinsă de regretele ce urmau să vină în seara de Crăciun.
       De jos, glasul mamei se auzise, mă rugase să verific cutia poştală, înţelesesem că primisem câteva scrisori. Aşa că dezvelindu-mă şi părăsind camera, am coborât pe scări, fără să-mi mai iau geaca şi ieşind cu tălpile goale prin zăpadă, luptându-mă puţin cu nămeţii mari şi sclipitori, am deschis cutia, care se afla la capătul gardului, unde se delimita trotuarul mic de curte.
       Cu repeziciune, din cauza frigului am scos scrisorile, însă fără jenă, am început să mă uit printre ele. Ochii mărindumi-se la una dintre ele. Avea o fundă roşie din mătase cu un clopoţel mic ce bătea uşor la atingere, scoţând un sunet dulce, imediat, fiind cuprinsă de acel sentiment de cunoaştere şi nebunie, am privit numele celui care o trimisese: Moş Crăciun. În urma rostiri apăsate în gând a numelui, am lăsat printre buze un urlet puternic să se materializeze.
       - Nu vrei să mă laşi în pace!?


Ultima editare efectuata de catre Quinn in Mier 19 Dec 2012, 23:59, editata de 17 ori
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Secret Santa` J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 17:50

Buna :) Sti, de fiecare daca cand vad un fic ca al tau, imi vine imediat in minte gandul sa-l citesc, insa, apoi ma gandesc ca poate va ajunge sa se asterne praful pe dansul si renunt la idee. Uite, insa ca in aceasta seara am cedat. :)) Si tocmai acum am terminat de citit, ficul este bun, ai avut greseli de tastare - le consider greseli de tastare pentru ca sunt sigura ca esti constienta si de cele gramaticale si ca au fost facute fara intentie. :) Nu-nteleg de ce Sakura a ajuns sa dispretuiasca atat de mult Craciunul? Adica, sincer, nici mie nu-mi prea plac sarbatorile uneori, insa... e mult prea mult. Ai descris bine sentimentele Sakurei, chiar oftasem cand am citit ca n-a intrat la facultate si ca unii membri ai familiei au inceput sa rada. Iar o scrisoare de la Mos Craciun ma face sa ma gandesc la mai multe. :)) Sasuke, fiul lui Mosu`. :))) Astept urmatorul capitol, spor la scris :*
Sus In jos
saku girl
Academy Student
Academy Student
saku girl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : mutata din loc in loc
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dance
Stare de spirit Stare de spirit : vesela

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 17:54

dragut ,dar ce are saku cu craciunul

Edit Enya: Spam-urile sunt interzise. La a treia avertizare primeşti ban pe o perioadă nederminata.
SPAM = Posturi cu mai puţin de 10 cuvinte.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Secret Santa` Asss10Secret Santa` J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 20:21

Hello. :) Fic nou, ha? ;;) Imi place titlul si primul capitol si abia astept sa vad cum se va continua aceasta poveste interesanta. :) Vad ca Sakura uraste Craciunul, ceva nou in peisaj. happy2 Eu iti urez spor la scris in continuare si sunt chiar curioasa si interesata de capitolul ce va avea sa urmeze. Te-am pupacit dulce. kiss
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Secret Santa` J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 22:13

    Deci cum ţi-am văzut numele am intrat la fic să-l citesc. Mi-ai luat-o inainte cu postarea unei poveşti de Crăciun. Eh, eu pe lângă tine o să-l fac one-shot şi o să încep de la 16-17 decembrie, cam aşa. Revenind la treburile noastre. Niciodată nu m-ai dezamăgit ( dacă pot să mă exprim aşa ) deoarece mă suprinzi mereu cu idei foarte originale, bine exprimate şi aranjate ca estetică.
    Ideea este foarte interesanta şi originală. Nu am întâlnit nici eu vreo poveste de genul. Sunt curioasă ce o să urmeze în următorul capitol. Sakura mi-a dat impresia că este " bântuită " de acest " Moş Crăciun ", replica ei mi-a oferit această senzaţie. Poate greşesc, dar asta mi-a trezit în minte. Oare cum o să apară Sasuke ? Sunt foarte curioasă.Uff, nu cred că mai am ce alte cuvinte să spun, totul este foarte frumos şi ador fiecare propoziţie scrisă de tine * laughs *
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 23:09

Hei, hei! happy Ma bucur ca ai inceput un nou fic. Si ce daca este inca noiembrie?! De maine intr-o saptamana se fgace decembrie asa ca ficul nu estre deschis prea devreme. dap ! Imi place mult si imi place si familia Sakurei. lough Insa sunt foarte curioasa sa aflu de ce Saku nu prea agreaza aceasta sarbatoare. Mi-a placut acea scrisoare, dar nu ma asteptam ca Saku sa reactioneze chiar asa. Ma intreb cum il va cunoaste pe Sasuke, dar de un lucru sunt sigura! Sasuke o va face sa iubeasca Craciunul. happy
Sa vi repede cu nextul, bafta la tastat si multa inspiratie. Te rog sa ma anunti si pe mine de next. kiss
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Joi 22 Noi 2012, 23:24

Un nou fic! Sa stii draga mea, ca scrii foarte frumos. Si nu sunt singura care a zis asta, sigur. Ideea e foarte interesanta. Presupun ca acest Mos Craciun o s-o faca sa nu mai fie asa de rece. Poate pana la final o sa iubeasca si ea ca toti sarbatorile. Si sincer ultima ei replica a fost cam dubioasa. Adica nu stiu... Sa inteleg ca primeste mai multe scrisori de genul asta, sau poate ca Enya are dreptate si este ''bantuita'' de Mosu'.
Abea astept sa vad aceasta poveste de Craciun. Sunt foarte sigura ca o sa se dezvolte frumos.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 23 Noi 2012, 14:48

Hei.:)
Un fic despre Craciun...Yoi ce bine.Asteptam sa inceapa cineva unul.Cat de mult imi place .Eh ..Sakura uraste Craciunul.Foarte rau.Imi place mult cum ai inceput.Ale sale rude rad de ea.Hmmm ce mai familie.Cand o sa apara si Sasuke?Sunt tare curioasa.Stii cum se spune.."Curiosii mor repede!"Dar nu in cazul meu.Eu astept next-ul.Sper sa ma anunti.Te-am pupat.Spor la scris in continuare.^^
Ceaoo
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 23 Noi 2012, 17:54

OOOOOO!!!!!! waiting Unnde-i next-ul?Hmmm???Unde-i???Cand il pui???E un super fic hai mai repede cu next-ul si anunta-ma si pe mine cand il pui!Te pwp si spor la scris!!!kiss
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 23 Noi 2012, 18:02


Un nou fic şi pe mine nu m-ai anunţat ? Ruşine să-ţi fie ! Revenind la fic, un fic de Crăciun, nou apărut şi, pentru mine de asemenea este ceva fresh .

Ideea este una nemai întâlnită de mine în vreun fic . Se pare că în curând vor apărea noi ficuri pe tema Crăciunului, avându-i ca personaje principale pe nimeni altcineva decât pe Sakura şi pe Sasuke ...

Aştept cu mare nerăbdare următorul capitol şi, sper ca la următorul capitol sau nou fic, să mă anunţi şi pe mine !


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Sam 24 Noi 2012, 19:30, editata de 1 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Sam 24 Noi 2012, 15:50

Hey ! Imi place mult ficul tau foarte mult, mai ales idee si te rog anunta-ma cand pui NEXTUL !
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Sam 24 Noi 2012, 22:35

Foarte interesant ficul tau. Sincer chiar nu am mai intalnit pana acum un fic despre Craciun, deci dupa parerea mea idee este originala. Acum sunt tare curioasa de ce Sakura uraste atat de mult Craciunul? Adica totusi e luna cadourilor :>happy .... Si din cate am citit Sakura are o familie destul de numeroasa si putin enervanta sa zic, cred.. oricum abia astept next-ul . So.... spor la scris si sa pui urmatorul capitol cat mai repede posibil
p.s: daca poti sa ma anunti si pe mine cand pui capitolul 2 happy2

Te Pupaceste Lola kiss
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:12

Sa ma anuti cand pui nextul.Pupici:****
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Secret Santa` J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:20

Cherryblosom te rog să nu mai faci spam !

Regulamentul Fan Ficuri a scris:
12. Spam-ul este înterzis în totalitate . Scriitori nu au voie să le răspundă cititorilor la post-uri prin alte post-uri cu mai puţin de 10 cuvinte ( astfel se crează spam-ul ), dacă doresc neapărat să le răspundă o pot face în postul în care există şi capitolul. Dacă nu ştiţi ce să spuneţi mai bine nu o faceţi. Dacă doriţi să discutaţi cu autorului ficului, nu o faceţi în topicul ce conţine fic-ul ci pe chat sau PM-uri. Spam-ul este pedepsit cu ban de la a doua avertizare!!!!!!

Acelaşi mesaj de 13 ori. Ban !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Secret Santa` J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Mar 27 Noi 2012, 21:38

Hello, sweetheart! a hug In primul rand, mie imi place ficul tau. Marturisesc ca am intrat la el vazandu-ti numele (dar si titlul m-a atras), deci eram curioasa de felul in care scrii; si chiar imi place. Ideea e foarte originala. Cine-i totusi Mos Craciun? Sasuke? think
In al doilea rand, si sper sa nu te superi pe mine, Edena are dreptate. Ai cam multicele greseli gramaticale si de tastare. Nu e de datoria mea sa te critic si nu o fac. Eu iti dau doar un sfat care sa ne faca si noua lectura mai usoara. Pe mine m-a captat tare povestea, dar acele cuvinte gresite imi distrageau atentia. Deci, poate dai un mic edit inainte de a posta.
Oricum, sa stii ca imi place povestea ta. jos palaria in fata Chiar nu ma puteam opri din citit.
Sper sa ma anunti si pe mine de next.
Dany te-a pupat. kiss
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Mar 27 Noi 2012, 22:59

Helăăău kiss

Mi-am jurat că voi ajunge şi pe la fic-ul tău, deci iată-mă aici
M-au atras titlul, şi descrierea fic-ului. Eram ferm convinsă că voi găsi o creaţie superbă, şi nu m-am înşelat. Recunosc că eram curioasă să văd cum scrii. Ştiam că eşti "vestită" pe aici aşa că mi-am spus că trebuie să trec şi pe la povestea ta. Nu regret câtuşi de puţin.
Ai un mod superb de a descrie lucrurile. Nu a fost niciun moment în care sentimentele Sakurei să nu se răsfrângă asupra mea. Narezi impecabil, estetica e demnă de admirat. Totul este în armonie, aşa cum mă aşteptam. Eşti foarte talentată, şi nu face niciodată prostia de a te opri din scris. Continuă pentru că imaginaţia si originalitatea sunt punctele tale forte.

Felul în care ai descris atmosfera aceea din preajma sărbătorilor, m-a fermecat pur şi simplu. Eram acolo trup şi suflet, eram prinsă în acea lume pe care ai descris-o ca şi cum ar fi un peisaj rupt dintr-un basm.
Ironia cu care e înzestrată Sakura mă fascinează şi intrigă. Totuşi, nu înteleg de ce urăşte Crăciunul. O fi din cauza acelui Moş Craciun secret care o tot "viziteză" de atâta timp? Şi chiar aşa, oare cine este ?
Au fost şi momente care m-au amuzat datorită atitudinii Sakurei. Notele de umor, ironie şi nostalgie s-au contopit foarte bine. Recunosc că acum îmi doresc din ce în ce mai mult să vină Crăciunul.

Eroina noastră se pare că nu este încântată de acestă reuniune a familiei. De ce? Nu ştiu. Probabil ne vei dezvălui asta pe parcurs. Am o grămadă de întrebări, sunt oarecum în ceaţă, însă sunt ferm convinsă că asta se datorează faptului că este doar primul capitol. Cred că ai vrut să ne laşi în suspans, şi ţi-a ieşit al naibii de bine =]]

Capitolul a fost superb şi abia îl aştept pe următorul! Sper să vină repede!
Dacă nu e prea mare deranjul, mă poţi anunţa atunci când vei posta continuarea?
Mulţumesc anticipat!
Spor la scris şi la idei! kiss

Zbyee kiss
Claudia

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 16:05

Atenţie: ficul mai este postat pe blogul meu, asta în caz că daţi de el şi vă miraţi.
Revenind la oile noastre, aş vrea să rog cititorii, nu neapărat cei actuali, ca să lase comuri cel puţin de zece rânduri, fiindcă după cum s-a observat au fost câteva atenţionări de spam. Nu cer să scrieţi mii de rânduri, dar să nu faceţi spam. <3
Acum, am adus nextul, yey, într-un timp nu foarte record, totuşi am reuşit să-l corectez. Minune şi am luat exemplul lui tati: am scos capitolul la imprimantă şi l-am puricat cu roşu. Sincer e mai uşor aşa.
Sper să vă placă, nu e nu ştiu ce, dar vor urma capitole mai lungi şi mai încinse, palpitante.
Legat de comuri, voi răspunde în parte la fiecare şi aş vrea să-mi exprim uimirea, nu ă aşteptam la atâtea. Thanx!

Răspunsuri la comentarii:
Edena tu eşti o scumpă, mă bucur că ai trecut şi mă bucur că îţi place. Legat de greşeli, am corectat după, dar acum nu ştiu... ce să fac dacă am aşa o prostie în cap. Acum am corectat capitolul cu atenţie, dacă se ivesc greşeluţe aş dori să mi le enumeri aşa şi aşa, dacă poţi. xD
Oricum răspunsul la ura lui Sakura stă în amintiri şi trecut, încă din copilărie, vei vedea pe parcurs cum va evolua povestea şi vei avea un răspuns cert. Te asigur de asta.

Choco :) la tine chiar nu mă aşteptam. *laughs* Dar mă bucur să te văd. Mersii de tot şi sper să-ţi placă în continuare.

Enya oh, Emi, noi gândim la fel, ai uitat. Sincer chiar nu am mai rezistat, a trebuit să postez, plus aş dori să finalizez chiar până în 24-25 decembrie ficul. Sper să reuşesc.
Şi nu, Sakura nu e bântuită, adică e chiar Moş Crăciun care îi trimite scrisorile. Vei vedea pe parcurs şi tu cum decurg lucrurile şi Sasuke o să apară şi el în curând în peisaj.

Angelus Sine Alas oww, mă bucur să te văd aici. Deci l-am postat bine, mă bucur.
Da, deci sakura are ieşiri foarte vulcanice şi periculoase în preajma sărbătorilor. Şi da, cu adevărat Sasuke o va face să iubească din nou Crăciunul.

Smile for you ma faci să roşesc. Sincer mi se umple inima când aud că celor din jur le place stilul meu, asta înseamnă că au savurat bine povestea. Thanx.
Hmm, nu nu este bântuită de Moşu, el chiar îi trimite scrisori, în fiecare an.

Mentos ce surpriză. *heart-beat* Ma bucur sa te vad pe la ficul meu.
Doamne, ziua asta e faina rau de tot. xD
Apare si el in curand, stai calma, Sasuke e mai mult trimis decat sa vina de buna voie, vei vedea. Mersii ca a trecut, sper s-ti placa şi în continuare.

Ana_Maria_Girl
uite că a sosit nextul. Sper să-ţi placă şi te-aş ruga să faci comentariile puţin mai lungi, nu de alta dar, faci spam şi nu îmi doresc să primeşti ban.^^

Aneta Blanche oo scumpa mea, te văd şi aici.
Da, vine crăciunul, dar uite că am fost prima cu un fic de genul, mă bucur să aud că îţi place. Scuze că nu te-am anunţat, mă gândeam că îl vezi oricum, dar nu mi-a trecut prin cap că vei şi trece. Mersii!

Crisalex hmm... mersii, ce altceva să spun. *hug* Dar ar mai fi ceva, sa nu mai faci spam. Nu de alta dar nu vreau să ia nimeni ban.
Oricum îţi mulţumesc că ţi-ai omorât din minutele preţioase să citeşti. *hug*

~Lola~
familia Sakurei aşa este, puţin cam sărită de pe fix. Oricum ei nu ştiau să o aprecieze, cam ăsta e planul principal al familiei acestea, după lucrurile se schimbă, din cauza cuiva. Mersii că ai trecut şi mă bucur să aud că ţi-a plăcut idea.

Cherryblosom30 ăăă... mersii, cred. Totuşi puteai să specifici puţin ce ţi-a plăcut sau nu. Însă pe mine nu neapărat asta mă întristează, sincer, ci mai mult că poţi lua ban de la spam. Dar chiar ş aşa apreciez că ai trecut. *kiss*

Danielle Oh! Thanx for coming. Nu mă aşteptam la atâtea lume, sincer.
Da, greşelile sunt ceva ce mă scot din sărite pe mine, eu una am dat edit, acum nu ştiu ce alte greşeli să mai am. Dar nu îţi face griji că de acum în colo am o nouă metodă de a corecta şi voi face în aşa fel încât să fie cât mai impecabile. Mersii pentru tot. *hug*

-Rainbow- vestită, serios? *laughs* Oh, Raimbow a mea, ce spumpă eşti, nu mă aşteptam să treci pe la creaţia mea, chiar de loc.
Răspuns la întrebare: Da e chiar Moş Crăciun care îi trimite scrisorile. xD
Câte cuvinte frumoase, îmi fac inima să tresară. Mersii, mersii. Glad you like the little story! Nu îţi face griji răspunsurile vor veni imediat.

Am corectat din nou, mersii Edena. *tighthug*


2.




       Prin vene îmi trecea oboseala, noaptea trecută nu avusesem un somn dulce şi liniştit aşa cum obişnuiam să am. Era din cauza acelei scrisori nenorocite, care acum se afla în geantă, undeva aruncată printre restul lucrurilor.
       Urma să ajung la serviciu, eram puţin în întârziere, dar cum şeful era îngăduitor cu mine, îmi accepta problemele şi mai ales escapadele lungi. Astăzi aveam să-mi văd iubitul, pe scumpul meu Yahiro. Se împlineau cinci luni de când ieşeam împreună, deja aveam un cadou pregătit pentru el, iar entuziasmul ce avea să i se reflecte pe faţă când avea să primească cadoul, mă îmbuna şi îmi umplea sufletul de fericire.
A fost şi este în continuare un bărbat minunat, am avut mai mereu parte de incompetenţi, insensibili care ulterior mi-au frânt inima, însă pe el pot să îl consider special. A fost acolo pentru mine, chiar el m-a susţinut în tot ce mi-am propus. Atunci când s-a ivit treaba cu facultatea, a rămas în spatele meu, încurajându-mă şi şoptindu-mi vorbe drăgăstoase.
Ca el nu va mai exista pe acest pământ, nu m-a dezamăgit niciodată, iar acum era timpul să-i arăt recunoştinţa mea.
       Cotisem la stângă, căci pe strada în care mă aflam erau multe alte magazine de modă, iar supermarketul era chiar în apropierea lor. Am intrat înăuntru, cu un zâmbet nu foarte caracteristic, dar fiindcă se apropiau sărbătorile trebuia să eman o energie pozitivă, lucru care nu îmi prea ieşea. Fiind o persoană foarte pesimistă aceste lucruri triviale precum zâmbetele şi chicotelile, mă dezgustau, fiindcă de-a lungul anilor lumea pusese o mască deasupra adevăratei sale feţe, ascunzând cu desăvărşire precum un profesionist al iluziilor, natura pură şi onestă. Acum toţi mi se păreau falşi şi lipisit de bunul simţ de a fi măcar reali, cinstiţi.
       La ghişeul meu erau câteva persoane, ciudat fiincă deobicei când erau goale casele, nimeni nu se ducea. Totuşi, s-ar fi putut ca cineva să le fi spus că mai aveam puţin până ajungeam? Cu adevărat ciudat, însă asta nu mă oprise să le mulţumesc acelor oameni.
       Era o gălăgie enormă în supermarket, toţi veneau şi ieşeau cu câte ceva în plase, lumea chiar nu conştientiza că un astfel de procent mare de bani se duce rapid, iar lucrurile pe care le cumpără oricum au să se strice într-un timp scurt. Dar cum să le explici, veneau sărbătorile, deja se făceau oferte la luminiţe şi decoraţiuni de prost gust şi de proastă calitate.
       - Dacă ar fi după mine nici nu aş mai cumpăra, prefer lucrurile manuale.
       - Oh, Sakura, la fel de încăpăţânată eşti. De ce nu vrei să te bucuri ca restul lumii? Una din colege, mereu era nelipsită să încerce să mă convingă să fiu la fel ca restul lumii.
       - Ino, ţi-am spus, nu îmi plac chestiile astea, nu suport sărbătorile, ştii motivul aşa că de ce tot întrebi şi încerci? Mă îndoiam în puterea ei de a convinge lumea, la mine nu mergea. Totuşi îmi plăcea să vorbesc cu ea despre tot ce este posibil. Aşa măcar mă puteam destinde.
       - Ştiu, mi-ai povestit în fiecare an, fiindcă eu tot te sâcâiam să fii aşa cum vreau eu, dar am dreptate, nu poţi rămâne cu ura asta pentru Crăciun pe vecie.
       - Ba pot, Moşul mă scoate din sărite, mereu a fost aşa, mereu trimite scrisori imbecile.
       - Ţi-a trimis şi acum?
       - Da! Al naiba el să fie, ce nu vrea să înţeleagă că nu mă ajută cu nimic. I-am trimis şi lui scrisori, sau cel puţin aşa cred, de obicei când îi scriam nu duceam la postă hârtia, pur şi simplu a doua zi nu mai era pe birou. Şi nu prea cred eu că ai mei ar fi aşa de râi să mi-o ia.
       - Magic, nu îţi dau seama cât noroc ai. Moş Crăciun în persoană să-ţi trimită astfel de scrisori, cine ştie e un tinerel chipeş şi...
       - Iar staţi la taină fetelor? Munca cui i-o lăsaţi?
       Şeful ca întotdeauna ne prindea pe mine şi pe Ino la „bârfă”, luând acea mică pauză de început atunci când ajungeam la serviciu. Chiar şi aşa bărbatul acesta, brunet cu tunsoarea de castron, era un om super de treabă, mereu îmi sărea în ajutor şi nu ştiam cum să-i mulţumesc. Chiar şi gesturile păreau seci acum în gându-mi încurcat, fiindcă plină de atâtea şi o noapte nedormită, scrisoarea lui Moşul şi verii mei nesuferiţi, puteam să constat că eram în apogeul destrămării.
Cedam uşor, însă vorba brunetului îmi făcuse ochii să se ridice spre el cu uimire şi un zâmbet sincer plin de fericire se aşternuse.
       - Sakura, îţi ofer două invitaţii la băile termale de la capătul oraşului. Poate o iei pe Ino sau iubitul tău şi vă relaxaţi. Văzusem acea mică pulsaţie când pusese un accent ciudat pe cuvântul „iubit”, cred că era singurul care nu îl suporta pe Yahiro. Nu înţelegeam de ce, oare îi greşise cu ceva? Însă pe mine niciodată nu mă dezamăgise.
Amabil ca întotdeauna, îmi umplea sufletul de lumini. Cum să nu îi întorc zâmbetul şi să sar la gâtul său ca să-l cuprind într-o îmbrăţişare strânsă.
       - Eşti cel de-al treilea bărbat din viaţa mea care primeşte o astfel de îmbrăţişare. Mersi, Lee, eşti cel mai tare şef pe care l-am avut vreodată. În urma acestor cuvinte am aşternut un sărut scurt pe obrazul său, ce mai conta, eram fericită fiindcă aveam ocazia să mă delectez cu ceva. Însă cel mai şi cel mai mult, bunătatea brunetului care ieşea de sub tiparele normale, da, acesta era miezul de unde înfloreau toate pulsaţiile vibratorii din pieptul meu.
Îl auzisem cum răspunsese, aşa de secădat, de parcă cineva îi furase aerul din trahee, când era pe drum să coboare. Era cu adevărat un bărbat gentil şi foarte simpatic.
       Puteam spune că această zi luase o întorsătură foarte frumoasă, nu mă aşteptasem. Şi doream acum să termin cât mai repede tura ca să pot să-i ofer iubitului una din invitaţii şi mai ales cadoul pe care îl creasem chiar eu, desigur cu ajutorul unui bijutier foarte priceput din Tokyo.
       Pe parcursul turei, ce nu a durat foarte mult din cauza că Ino îl rugase de atâtea ori pe şeful să mă lase să plec la Yahiro, terminasem repede, luându-mi geanta şi geaca, şterpelind-o la companie, unde muncea de zor bărbatul meu roşcat şi minunat.
       Nu ratasem nici un semafor pe drum, asta îngreunându-mi mai rău drumul, a trebuit chiar să aştept o jumătate de oră, iar taxiurile nu erau de văzut. Cât de îngrozitor putea să fie iarna, când mă gândeam la sărbători mă luau frisoanele şi venele mi se zgribuleau sub muşchi.
Aveam să fiu supusă unui tratament foarte îngrozitor când ai mei aveau să pună mâna pe mine. Deobicei eu eram copilul nărod din familie şi făceam foarte multe prostii, dar fusesem un copil, aşa că trebuia să fie natural să înţeleagă că nu aveau să mă schimbe aşa de uşor cu abureli de ale lor, cum că dacă nu mă voi astâmpăra voi ajunge rău. Chiar dacă acum le dau dreptate mamei şi tatei, din cauza tuturor lucrurilor necugetate şi inocente pe care le-am săvârşit, am ajuns în stadiul în care mă aflu recent. Cât de josnic am ajuns şi când stau să mă gândesc la poziţia socială a tatei... E un foarte bun şi cunoscut judecător, iar mama un medic dermatolog de excepţie. Măcar am moştenit o genă de frumuseţe de la ea, măcar atât pot să am, dacă minte nu...
       Cu inima între dinţi înaintam spre clădirea care trona foarte impunător între acei copaci frumos plantaţi, având acum toate frunzele căzute şi fluturate de aerul uscat şi rece. Se anunţa o iarnă destul de grea, mai ales pentru mine, vremea chiar nu mă înteresa. Totuşi gândul că Yahiro avea să fie cu mine, mă încălzea.
       Acele buze frumoase şi subţiri pe care le avea, îmi făceau faţa să se roşească, de oarece doream atât de tare să le simt presate de ale mele. Un bărbat cu adevărat inteligent şi punctual, chiar reuşea să impresioneze pe toată lumea. Avea destule admiratoare, iar fiindcă mă alesese pe mine în locul lor era de admirat şi venerat. Nu mai rezistam nici un minut fără el, trebuia să-l văd.
       Uitându-mă la ceas observasem că era ora la care lua prânzul, de obicei îl găseam în birou încărcat cu hârtii şi dosare, dar după spusele secretarului era jos la cantină unde de obicei toţi angajaţii mâncau.
Nu prea mă înteresa, căci aveam să-l văd imediat după ce coboram scările pe care le urcasem înainte.
Intrasem prin nu ştiu câte holuri lungi şi mari, era o companie foarte populară în oraş, dar şi în afară, de aceea era foarte elegant aranjată, iar Yahiro era şeful. Nu mă îndoiam de puterile sale, făcuse minuni cu toţi aceşti oameni care lucrau aici.
       Mi se deschisese uşa de la cofetărie de un domn foarte generos, odată întrată începusem să privesc în jur, căutându-l pe roşcat.
       Chiar îmi simţem aerul sustras de o forţă numită „iubire” din piept, dar totul se spulberase în momentul în care îl văzusem cuprins de atingerile sleioase şi tandre ale unei femei destul de aranjate, îmbrăcată într-un costum roşu şi foarte frumos.
       Rămăsesem bulversată, spartă în mii de cioburii sângerii, iar inima simţeam cum mi se denaturează şi se strânge într-un chist îndurerat, plin de ură şi dispreţ, dezamăgire şi regret.
Într-o secundă, pumnul meu făcuse cunoştinţă cu faţa lui, locul atins înroşindu-se, el picând de pe scaunul în care era aşezat, scâncind de durere şi înjurând persoana care îl vătămase.
       - Nenorocitule! Nu pot să cred că am avut încredere în tine, izbucnisem deodată. Lumea începând să se uite spre noi, iar tipa respectivă se ridicase de pe scaun gata să mă tragă de acolo, dar i-o tăiasem imediat. Nu te apropia, dacă vrei să nu păţeşti la fel.
Revenisem apoi la roşcat, care mă privea speriat şi în acelaşi timp atât de mirat. Dorise să se exprime, dar nu îi oferisem şansa, apoi încercase să facă pe durul, genul acela de bărbat care în momente critice încearcă să se despartă de persoana care îl iubeşte enorm. Dar fiindcă eram aşa o scorpie şi o încăpăţânată, îl înjurasem şi îi tăiam fiecare replică, lăsându-l fără cuvinte şi aer.
       Îmi expimasem ultimul regret printr-un ultim suspin, apoi rotind corpul spre ieşire am părăsit complet această clădire, în care nu mai aveam să păşesc vreodată. Căci se părea că toţi la care ţineam începeau să devină materie încinsă, ce avea să mă ardă şi să mă rănească.[/font]


Ultima editare efectuata de catre Quinn in Joi 20 Dec 2012, 00:01, editata de 16 ori
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 16:18

Heiii...
Nu pot sa cred...Sunt prima!
Secret Santa` 348112Da...Capitolul a fost fantastic!Am mai zarit o greseluta pe ici pe colo dar se rezolva cun un edit.Mai lasat complet far cuvinte!Iti multumesc ca ti-ai facut timp sa ma anunti.Si ..sti ce nu pot sa cred!Cum de ai raspuns la toate intrebarile alea!Jur ...eu nu aveam rabdarea pe care o ai tu..Yoi...idiotul ala.Ah..ce bataie i-as da..Dar...nu pot cere imposibilul!Sa revenim...sper sa ma anunti si data viitoare.Te-am pupat ..Spor la scris in continuare.^^
Pa-pa...


Ultima editare efectuata de catre Mentos. in Vin 30 Noi 2012, 16:40, editata de 3 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Secret Santa` Asss10Secret Santa` J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 16:21


First! Sper sa mai fiu si pana termin comentariul. lough Asa, capitolul asta a fost cu adevarat interesant, plin de suspans si surprize la care mai asteptam asa putin. Adica atunci cand ai spus ca Lee nu il suporta pe misteriosul iubit al rozaliei ma gandeam ca e posibil sa se intample ceva, adica ce Dumnezeu, Craciunul ce se anunta a veni trebuie sa fie altfel fata de ceilalti ani. :> Dar, trecand peste asta, capitolul m-a surprins placut, ca de fiecare data. Ai un fel de a scrie care nu ma plictiseste si chiar ma face sa vreau sa citesc mai departe, fara tentatia de a sari propozitii, ori randuri. Gata, de acum ma abnez la ficul tau, am zis! :) Mm, pai spor la scris in continuare. Sper ca nextul sa apara cat de curand. happy2 Si multumesc ca m-ai anuntat. ^^

P.S.: Can ai spus ca ai vrea ca cei care iti daqu comentarii sa iti scrie cel putin 10 randuri, te refereai la cuvinte, nu? lough Pentru ca altfel trebuie sa revin cu un edit. :=)
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 16:43

Eu voiam sa fiu primaa =]]! Voi doua! Ah, va tin eu minte. Data viitoare voi fi p-r-i-m-a!
Asa, acum revenim la acest minunat capitol al tau. Mi-a placut extra-giga-ultra-mega mult <3 . Ti-am mai spus si in comentariul anterior, esti o scriitoare exceptionala ce merita toate laudele din lume. Am vazut ca vrei sa termini fic-ul pana in Crcaiun. Asta inseamna ca va fi un fic scurt, sau ca ne vei aduce capitolele mai des? Eu sper la a doua varianta puppy eyes . Mi-ai inveselit ziua prin acel mesaj privat pe care mi l-ai trimis. Abia asteptam continuarea la aceasta poveste.
Cum am mai spus, iubesc atitudinea Sakurei. Imi plac punctele ei de vedere, imi place cum actioneaza, cum gandeste, cum interpreteaza. Se pare ca a fost ranita de multe ori la viata ei, iar lovitura pe care a primit-o "azi" probabil o va deruta, si in mod sigur isi va lasa amprenta asupra ei; mai mult, sau mai putin. De ce nu se multumesc barbatii astia cu ceea ce au, in acest caz cu femeia de langa ei? Blestemata sa fie chestia asta! Totusi, ma bucur ca s-a intamplat asta. Asa ea va putea fi cu Sasuke -atunci cand el va aparea- fara alte complicatii. Adica, asta se va intampla mult mai incolo, fac pariu =]] Mereu ne surprinzi, si nu m-ar mira sa ne aduci ceva extrem de original in peisaj, care sa ne lase cu gura cascata.
Ti-as scrie mult mai mult, insa nici nu stiu ce ti-as mai putea spune. Asa cum am mai spus, esti o scriitoare minunata, originala, care stie sa emotioneze cititorul fara prea mult efort. Esti foarte talentata. Si şşşşt, ca asa e! kiss
Da, esti vestita, chiar daca nu primesti o tona de comentarii! Multe persoane de pe forum iti citesc fic-ul si te apreciaza, fii sigura de asta!

Multumesc pentru anunt, si nu ezita sa o faci si data viitoare. Spor la scris si la idei kiss !

Zbyee kiss
Claudia.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Secret Santa` J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 17:05

Ah Cri, am citit acest capitol. Eh, acum nu contează cine e primu sau al doilea. Toţi ne spunem sincerele păreri lucru ce te încântă.

Oh. A fost uimitor. Chiar nu mă aşteptam la un astfel de capitol Nici nu mă aşteptam ca Sakura să aibă iubit şi să îi fie devotată. Nu mă întreba de ce, dar pur şi simplu am crezut asta. Yahiro a distrus presupusul Crăciun fericit şi în cel mai dulce caz a făcut-o pe Sakura să urască tot mai mult Crăciunul, mai ales că este vremea acestuia. ( în fic ).
Totuşi Sasuke nu a apărut încă ? Cum se face ? Sunt atât de curioasă să văd cum îl vei introduce în poveste. Sper că acest suspans să nu dureze prea mult pentru că nu ştiu cât voi rezista. * laughs *

Aştept cu nerăbdare următorul capitol. Nu uita să mă anunti.

P.S: Mai verifică capitolul ai nişte greşeli de tastare, mai mult ca sigur.
P.S.S: Scuze că am un comentariu banal.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Secret Santa` J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 17:07

Buna :) Am citit capitolul si de asemenea, mi-am notat toate greselile. Bine, m-ai facut sa caut si-n dex. :)) Daca vrei, mai am cateva retusari de facut si ti le pot trimitre printr-un mesaj privat. :) Capitolul a fost foarte bun, sincer, imi venea sa tip cand am citit ca iubitul Sakurei o inseala, insa.. parca in acel moment n-ai mai descris cum stii tu, fiecare detaliu, parca s-a dus prea repede. :))) Daca intelegi ce vreau sa spun.
Si, Mosul? Trebuie sa stiu mai multe =))) Ii trimite scrisori un anumit mos? :-o Asta chiar e tare, de abia astept urmatorul capitol, pentru ca am impresia ca acum ne pregatesti pentru adevarata actiune. Spor la scris :*

P.S. Trimite-mi un mp. in caz ca vrei sa-ti dau greselile. :D
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 17:38

Super capitol dar tot nu ne-ai zis de ce Sakura uraste Craciunul.Abia astept sa vad cine e Mosul,cred ca am o presimtire dar nu sunt sigura.Sa ma anunti cand pui nextul.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 18:10

Buna si scuze pentru intarziere. rusinos: Chiar imi pare rau ca ajung atat de tarziu. rusinos:
Nu stiu daca e normal sa ma bucur, insa chiar imi pare bine ca Sakura s-a despartit de tipul ala. happy Acum ii poate lua Sasuke locul. dap ! Imi pare rau pentru ea ca sufera, mai ales acum in timpul sarbatorilor.
Asa. Capitolul a fost minunat, mi-a placut la nebunie. Esti geniala si tu o stii. cool Ca de obicei descrierea ta este impecabila. Au fost cateva greselute de tastare, dar mi-a placut prea mult capitolul pentru a le mai baga in seama. dap !

Multumesc de anunt, bafta la tastat si multa inspiratie. kiss Vino repejor cu nextul! happy2
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19Vin 30 Noi 2012, 18:38


Fira-i tu să fii de drăguţă... of, dacă nu ai fi una, ţi-aş cere "război" !

Tu ai auzit de mesaj privat, sau ce, ai uitat de mine ? Curioasă, din fire, am intrat şi eu pe aici şi ce am găsit ? Surprize, a new chapter ! Să-ţi fie ruşine ( I'm kidding, so calm down ) că nu m-ai anunţat !

Să nu se mai repete, căci oricum mai mult de jumătate din forum a uitat să mă anunţe şi pe mine de noi capitole/ficuri, iar tu să ştii că te încadrezi în ambele...

Ce a făcut acel nenoricit cu ea ? A înşelat-o, no păi lasă că îi arăt eu în următorul capitol ! Apropo, sper să fiu şi anunţată...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Secret Santa` Empty
MesajSubiect: Re: Secret Santa`   Secret Santa` I_icon19

Sus In jos
 

Secret Santa`

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-