Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Under the clear Moon(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Under the clear Moon(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Under the clear Moon(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Joi 29 Noi 2012, 10:45




Under the clear Moon(+16)


Capitolul 1

Timpul este ireversibil. Nu poti lupta contra lui, aceesta lasand urme adanci inauntrul sufletului. Amintirile trecute sunt invaluite de durere si suferinta, de lacrimi care si acum curg neincetat, neintrerupt. Suferinta nu poate fii ascunsa in vazul lumii, insa in interiorul sufletului nu va disparea niciodata, purtand o povara adanca. Cu moartea unei persoane, toate lucrurile spuse despre aceeasta rele, par sa se evapore. Amintirea ei ramane clara si limpede. Imaginea lui ramane conturata in minte, cu un zambet larg, in timp ce dinspre el emana fericire. Mereu ne amintim ceea ce este bun, nu ceea ce este rau, ceea ce aceea persoana a facut, provocand in mod inconstient suferinta si durere.


Razele feerice care izvorau din oblonul mare si stralucitor se raspandeau pe pamant, dand lumina si culoare vietii. Ele erau prinse in jocul lor copilaresc, care se prelingea pe pamant, dand zilei o nuanta joviala. Acele fasicule de lumina, se prelingeau incet intr-o camera spatioasa. Pe patul acoperit cu asternuturi moi, statea ea. Fata a carui iubit a fost strapuns de moarte. Moartea, din care nu mai putea sa revina. Suvitele ei rozalii, cadeau alene pe spate, pe cand ochii ei erau goi, inexpresivi. In ei nu se putea citii decat tristetea si amaraciune pe care o resimtea in sufletul ei. Ei, avusesera confilcte, ispute, insa amandoi stiau un lucru. Simteam ceva foarte puternic unul pentru cealalat. Amandoi avusera niste sentimente adanci, pline de iubire care prinsesera radacini in adancul sufletelor lor, radacinii ce nu puteau fii smulse. Aceeasta, isi invartea degetul subitre pe cearceaful moale, in timp ce o lacrima I se prelinse o obraz. In ochii Era imbracata cu o bluza alba, vaporoasa care ii scoatea in evidenta silueta subitre, si niste paltalonii din blug, La gat purta cel mai nepreutit cadou pe care il primes de la el. Un cristal lapsuzis. Aceesta, lucea in lumina razelor de soare, parand plind de viata, de vitalitate. Fata, luase micul obiect sclipitor, in degtele ei subtiri, de unde incepuse sa il invarta, atintindu-si privirea pe aceesta. O ciocanitura se auzii in dreptul usii sale, aceeasta tresariind incet. Isi ridcase privirea din cearceaf, atintindusi-o asupra siluetei care statea acum in dreptul ei. Ochii lui albastri, de o nuanta obisnuita o priveau cu blandete, pe cand buzele ii erau arcuite intr-un zambet compatimitor.
-Haide jos, printeso.
Ea zambii fals. Aceesta era modul lui Damon de ii smulge un zambet. Priviind-o drept in ochii cu aceea privire care ii citea sufletul, putand citii in adancul ei. Putand afla ceea ce vroia sa ascunda de toata lumea, si sa tina numai pentru ea.
El, ii luase mana trandafirie intre a lui, pe cand paraseau camera pustiita. Fata isi tinea atintita privirea asupra inelului sau lapsuzis, amintindu-si de aceea vreme de mult apusa. Sasuke traia, ii luase sangele, pentru a isi creia propriul inel cu, care putea supravietuii la lumina razelor de soare. Aceeasta ofta, pe cand Damon ii muta alene suvitele rozalii care ii cadeau pe chip. Cei doi tineri, coborau alene treptele scariilor indreptandu-se spre living. Casa parea atat de trista fara aceea prezenta impunatoare cu, care toti se obisnuisera. Ajunsa in incapere, observa cum toate figurile cunoscute erau prezente. Sora ei, Alisia cu iubitul ei Bogdan, Hinata si Naruto, Itachi si Margaret, si ultimul dar nu cel din urma Sai. Toti ii zambeau compatimitor fetei, incercand sa o faca sa se simta mai bine. Ea se aseza pe canapeaua primitoare, alaturi de ea fiind Damon. El incerca sa o faca sa reinvie. Sa ii faca sufletul distrus de atata suferinta sa se recreeze, si sa ii vada din nou acel zambet care ii umplea sufletul de bucurie, asta era ceea ce el isi dorea. Alisia, se ridica in picoare, luand un aer autoritar. In ochii ei albastri, se putea citii o iulzie, o dorinta inversunata, care insa nu va putea sa devina realitate.
-Am decis, ca ceea ce este cel mai bine pentru noi toti, si in special pentru sora mea, este sa plecam, sa ne indepartam de Mystic Falls.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Joi 29 Noi 2012, 11:28

Heiii *hug*
Cat ma bucur ca nu ai uitat de Moonlight :x Daca stii cat de mult i-am simtit lipsa acestui fic superb pe care il iubesc nespus de mult :x
Sunt foarte fericita. vai ce-mi vine sa pe pwp
Under the clear Moon(+16) 962758 Under the clear Moon(+16) 268890
Acum nu prea mai inteleg multe >< nu cred ca ai terminat sezonul 3. Stii, cand Sakura sufera, Sas'ke a inviat iar Stefan profita de ea iar ceilalti nu o ajutau sa scape si a venit Sas'ke si ... Cam asta imi mai amintesc eu dar nu-i nimic ca acum ma duc sa il mai recitesc. Imi face o deosebita placere sa-l citesc din nou <3
Mi se pare interesant >w< Astept breee sa pui next-ul :o3 Repede, repede <3 Vin-o cu next-ul repede!!!!
Spor la scris si multa imaginatie!
Primaaaaa <3 De m-ar vedea Max >:)


Ultima editare efectuata de catre Stefz ❥ in Joi 29 Noi 2012, 17:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Joi 29 Noi 2012, 16:48



Bree, vreau mai mult de la tine, Aly !

De ce-i aşa de scurt ? De ce nu m-ai anunţat ? Măi dar unii dintre voi sunteţi într-adevăr, de groază ! Eu aşteptam o invitaţie la lectură, iar tu ce ai făcut, nimic, corect ?

Lasă că te iau eu la interogatoriu, altădată... acum revenind la minunăţia aceasta de capitol . Este absolut minunat, dacă mă laşi să îţi împărtăşesc !

Doresc să văd ce se va alege de Sakura, când aterizează Sasuke şi el pe acolo şi, sper ca în următorul capitol să mă anunţi, că altfel va ieşi urât (în proporţie de 50 %) ...
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Sam 01 Dec 2012, 08:00

hey hey , de ceva timp nu am mai postat pe la ficurile tale dar sa stic a imi palce mult de tot si ma bucur cva nu sa termiant povestea ta si uaou deja incepi al patrulea sezon , chiar imi place ficul tau si vreaus a aduci next-il repede si am intreb cand se va intoarce sasuke si ce fata va face stefan cand il va vedea si sakura la fel
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Sam 01 Dec 2012, 11:54


Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta şi citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi poftă la citit ! dap !


Dacă tot am trecut pe aici... Descrierea este Ok, deşi ar mai trebui lucrat la ea. Având în vedere că naratorul este obiectiv, te descurci destul de bine să povesteşti la persoana a treia.
Estetica este frumoasă, însă aş vrea să laşi spaţiu între naraţiune şi dialog.
Am găsit greşeli, cam multe. Sunt şi de tastare, dar mai mult gramaticale.

Aceeasta - aceasta

o lacrima I se prelinse o obraz. In ochii Era imbracata - nu înţeleg cum trebuia să sune aici, probabil te-ai grăbit şi nu ţi-ai dat seama. Ai mare grijă la greşelile de exprimare.

Fata, luase micul obiect sclipitor - Fata luase micul obiect sclipitor
Aceesta, lucea in lumina - Acesta strălucea în lumina
El, ii luase mana trandafirie intre a lui - El îi luase mâna trandafirie într-a lui
Nu este nevoie de virgulă acolo.

pantalonii - pantaloni

se auzii - se auzi

atintindusi-o - aţintindu-şi-o

zambii - zâmbi

Priviind-o - privind-o

Eu aştept next-ul cu multă nerăbdare şi sper să mă anunţi şi pe mine când îl postezi. Baftă! kiss
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Under the clear Moon(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19Dum 10 Feb 2013, 01:24

Fic inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Under the clear Moon(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Under the clear Moon(+16)   Under the clear Moon(+16) I_icon19

Sus In jos
 

Under the clear Moon(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-