Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
pareri despre sasuke - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
pareri despre sasuke - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 pareri despre sasuke

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 16:23

Sasuke e un tip cool, super,misterios,tacut,dar totodata si prietenos insa nu-i prea place compania prietenilor. Daca, clanul sau nu era in totalitate omorat, Sasuke pana acum era deja cu Sakura. El o tot indeparteaza pe Sakura din doua motive:1)este razbunator si intr-un acces de furie sa nu o omoare si 2)zambetul Sakurei care il afiseaza aproape tot timpul ii aduce aminte de clanul sau prin faptul ca el era foarte fericit si asta nu-i prea place pt ca vrea sa-si razbune clanul. Aceasta este parerea mea.
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 20:53

DeMeTrIoN a scris:
Sasuke e un tip cool, super,misterios,tacut,dar totodata si prietenos insa nu-i prea place compania prietenilor. Daca, clanul sau nu era in totalitate omorat, Sasuke pana acum era deja cu Sakura. El o tot indeparteaza pe Sakura din doua motive:1)este razbunator si intr-un acces de furie sa nu o omoare si 2)zambetul Sakurei care il afiseaza aproape tot timpul ii aduce aminte de clanul sau prin faptul ca el era foarte fericit si asta nu-i prea place pt ca vrea sa-si razbune clanul. Aceasta este parerea mea.
Imi place cum ai zis si e si adevarat. roll Eu speram ca dupa ce il cafteste pe Itachi sa se intoarca in sat dar mna... sad
Sus In jos
Philarmonique Pauper
Genin
Genin
Philarmonique Pauper

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 98
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Vitta dolce moderatto :)
Stare de spirit Stare de spirit : I'm oww ! ~

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 10:50

Eu una, il urasc. Deci e un ipocrit si jumatate. Cand Naruto il credea un prieten adevarat, Sasuke a trebuit el sa il "omoare" intr-un fel. Sasuke vrea doar sa fie genul "bad boy ", adica eu sunt stapanul lumii, supuneti-va mie, ca altfel va zdrobesc. Ii urasc atitudinea lui, trateaza oamenii ca si cum ar fi niste gandaci, se crede superior fata de toata lumea. In realitate, e doar un personaj de doi bani, hai trei. N-ati observat, chiar si atunci cand Sasuke incearca sa-l omoare, Naruto tot prietenul lui il considera. Sasuke habar n-are cat de mult tine Naruto la el, Sasuke nu da doi bani pe prietenia/ legatura lui. Nici macar nu ii pasa de ceea ce spune, ca altfel nu ar fi incercat sa il omoare. El e genul de persoana plin de ura, care sta inchis in carapacea lui. Naruto, e cel mai intelegator, iar cu replica lui m-a dat pe spate : NU RENUNTA NICIODATA; la fel si Kakashi-sensei : Cei ce incalca regulile sunt niste gunoaie, dar cei ce isi abandoneaza prietenii sunt mai josnici decat gunoaiele (are dreptate omu', nu ?) Este un tradator in toata regula. Si-a abandonat prietenii, satul, dar si legaturile pe care le mai avea, iar pentru asta nu am sa-l iert nici in ruptul capului. Totusi, si sper, ca in adancul sufletului lui sa se simta vinovat pentru toate, iar in adancul inimii mai palpaie o flacara cat de mica, care sper sa-i lumineze mintea si ochii, sa aleaga aceeasi cale cu a prietenilor lui, si sa isi revina la normal, odata si odata.

thank you ca mi-ati ascultat opinia !
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 00:09

Asa Steluțăă fii rea arata-i cine e sefu' aici lough Ce pot sa zic si tu ai mare dreptate... rusinos Dar poate ii vine cerebelu din Timbuktu si isi revine angry
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 00:26

idem steluţă sieu il urasc e un mare nesimtit cu N mare!!! naruto e prea bun pt el ca sa ii fie prieten... de fapt sasuke nici nu merita sa aiba vrun prieten! in love
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 11:25

Stiti fetelor si eu v-as da dreptate , insa NU va dau . Nu il urasc pe Sasuke si am sa va spun si motivul . Punetiva si in locul lui Sasuke , voi cum v-ati simti daca cineva v-ar uchide familia pe care o iubiti atat de mult incat ati fi gata sa va dati viata pentru ea ? Si mia ales dintre unul din membri familiei , poate chiar cel la care tii cel mai mult , insa totul este planuit de cineva din afara , iar tu nu stii acest lucru . Te simti tradat , te doare si ti se rupe sufletul , este o durere atat de mare incat nu poate fi exprimata in cuvinte . Atunci vrei sa te razbuni , sa nu mai ai o povara pe umeri , sa-ti eliberezi inima de aceea ura . Nu este usor sa treci [este asa ceva , iar cateodata este chiar imposibil . Cat despre Naruto , Naruto este cel mai bun prieten al sau si este singura persoana care inca il mai poate vedea pe vechiul Sasuke , este singura persoana care il poate salva de acel intuneric , este raza sa de soare . Naruto intelege cat de dureros este acest lucru pentru Sasuke si din acest motiv nu vrea sa renunte , stie ca pritenel sau traieste , inca traieste doar ca ochii sai sunt inchisi si el trebuie sa-i redeschida . Eu una am inteles totul , toata relatia dintre personaje , sentimentele lor , tot . Si stiu cat de greu este si pentru Sasuke , dar si pentru Naruto .
Sus In jos
Philarmonique Pauper
Genin
Genin
Philarmonique Pauper

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 98
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Vitta dolce moderatto :)
Stare de spirit Stare de spirit : I'm oww ! ~

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 21:06

Da, si ? Sasuke, daca simte neaparat nevoia de a se razbuna, simte ura ca de pe-afara, sa se razbune pe o buturuga, vreun copac, NU pe prietenii lui. Inteleg ca omu' are nevoie si el de putina razbunare, ca altfel numai exista acea balanta, dar nene' "chill out", "calm down a little bit". Adica, ceea ce vreau sa spun, de ce tocmai pe ei, de ce vrea ca ei sa sufere in halu' in care a suferit si el ? Ei, stiu ca "prietenii la nevoie se cunosc", dar nici chiar asa. Probabil.., e frustrat, si nu stie cum sa arate asta in fata lor, dar nu e asa. E un maniac. N-ati vazut ce ...ce..fata de psihopat mintal are ? Si, dovada clara ca e nebun, atunci cand Sakura, in Shippuden s-a dus dupa el dupa acea lupta cu Danzo, fix cand a pus-o pe Sakura s-o omoare pe Karin (E un nenorocit, Shanaroo biciuitor ...), pacalind-o si vrand s-o omoare si pe ea, aparand Kakashi [Sakura, esti proasta mamica! down ] si salvand-o la timp, vrand sa se lute cu Sasuke, Sasuke razand, ca mai ca la spitalu' noua, incepand el cu bla...bla...bla si alte balarii de ale lui, spunandu-i lui Kakashi sa-i aduca inapoi pe Itachi, pe maica'sa, si pe taica'su, zicand el ca...bla, bla si bla... ca o sa inceteze [da' da', te crede mami. cum sa nu !] [ de unde pana mea ii vrei ? din tomberon ? din ghena ? zi-mi de unde mama mea ii vrei, ca tii aduc numai sa iti astup gura aia !]
biciuitor nervi! hmm...?! angry

Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 12:46

Imi place putin de Sasuke.Ceea ce-mi place la el este faptul ca nu vrea sa renunte la razbunare si nu vrea sa-si raneasca prieteni.Faptul ca o indeparteaza pe Sakura nu din cauza ca o iubeste ci din cauza ca ii este frica sa nu creeze legaturi de prietenie cu nimeni.
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : pareri despre sasuke - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 21:08

Sasuke e un tradator si cu asta basta . Si-a lasat satul pentru o razbunare idi**ta . Il urasc din tot sufletul meu . Pe deasupra le-a frant inima Sakurei si lui Naruto (in special ) si a tuturor fostilor lui prieteni . E un tradator !!!!
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 18:08

Parerea mea despre Sasuke. in love

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ei bine.. am inceput prima data sa vizionez Naruto pe Jetix, cred.. sau Animax.. nu imi mai aduc bine aminte, cert este ca ma uitam la televizor, pe atunci nestiind sa umblu pe calculator.
Primul personaj care m-a atras a fost desigur Sasuke, de care m-am si indragostit.
Da, stiu.. suna stupid, prostesc si imatur sa te indragostesti de un personaj animat, dar mie mi s-a intamplat si cred ca si multora dintre voi, fetelor. Eram copil, deci nu stiam prea multe.. nu ma condamnati pentru asta . lough
Cand Sasuke a parasit satul lasandu-si in urma prietenii, casa si mai ales pe fata care il iubea neconditionat si care i-a marturisit chiar in acea noapte, am plans si am inceput sa il urasc si sa il cred lafel ca multi dintre voi un tradator, ceea ce si este.
Peste putin timp am realizat totusi ca nu facuse asta pentru ca asa voia el, nu o facuse cu placere.. o facuse pentru a isi razbuna clanul, familia.. iar eu una as fi facut acelasi lucru. Da, prietenii sunt importanti, sunt o a doua familie, dar sangele apa nu se face..
M-a dezamagit enorm, dar am continuat sa am incredere ca totul va fi bine si ca se va reintoarce in Kanoha. dap !
L-am iubit, il iubesc si il voi iubii mereu pe Sasuke Uchiha ! in love
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
pareri despre sasuke - Pagina 3 Asss10pareri despre sasuke - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Noi 2013, 22:29

Imi place Sasuke pt ceea ce este. Pentru faptul ca este misterios, puternic, arogant si increzator. Imi place ca e inchis in el si nu fustangiu.
Sus In jos
Continut sponsorizat




pareri despre sasuke - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: pareri despre sasuke   pareri despre sasuke - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

pareri despre sasuke

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-